Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap39%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 39% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 56

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 9:43 pm

ΚΑΛΑ Η ΕΥΟΥΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΞΕΦΡΑΣΕ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΦΟΒΕΡΟΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΣ. ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΣΦΑΞΙΜΟ ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΠΟΡΩ ΛΟΥΚΑΣ ΝΟΡΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΑΝ. ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 9:54 pm

ksanthi έγραψε:ΚΑΛΑ Η ΕΥΟΥΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΞΕΦΡΑΣΕ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΦΟΒΕΡΟΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΣ. ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΣΦΑΞΙΜΟ ΣΟΡΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΜΠΟΡΩ ΛΟΥΚΑΣ ΝΟΡΑ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΑΝ. ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.

Loukitsa καλεί ksanthi όβερ
εχω αποριες και θελω να μου τις λύσεις...
1.πως εξεφρασε η Ευα περιτρανα την αγάπη της?
2.Μονο ο Λουκάς και η Νόρα σε κουρασαν??Εμενα παλι καθολου αλλα με κουραζουν

Υγ.Δες στα inbox σου :wink2:

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 9:57 pm

κοριτσια εγω δε ξερω για σας παντως σημερα το επεισοδιο μου αρεσε παρα πολυ,ειχα καιρο να ευχαριστηθω τοσο πολυ τα μυστικα!!!!!!!!
οι διαλογοι,οι σκηνες τρελαθηκα!!!!!!!καινουριο συκωτι εκανα!!!!!
τι να πρωτοπω,ο διαλογος του λουκα με το νικολα,που ο λουκας με εκανε σκονη με αυτα που ελεγε για τη νορα,''το ωραιοτερο βλεμμα σ'ολοκληρο το ηλιακο συστημα'',ενταξει μ'ελιωσε.γιατι η νορα πηγε πισω με το τι ελεγε για το λουκα,κοντεψε να σκοτωθει με τις αλλες για παρτη του.
αλλα και η ευα δε πηγε πισω,εκει να υποστηριξει το μανο της,και μετα πεταει μια βομβα και και πεφτει και κοιμαται η εγγυος!!!!ξετρελαθηκα!!!!
μετα η σκηνη στο γραφειο νορα λουκας νταιζη νικολας,ολα τα λεφτα μιλαμε,απαιχτη!!!ο νικολας εδωσε ρεστα,πηρε το αιμα του πισω για τα αγρυπνα βραδια!!!!!!!!!!!!!!!και μετα οι ζηλιες του λουκα αχ αυτες οι ζηλιες με πεθαναν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και το βραδυ στο σπιτι του μανου με την ευα παλι κεντησε ο μανος,ειλικρινα τωρα που θα φυγει βαζουν τις καλυτερες σκηνες του!!!!!!!!!!!!κριμα παρα πολυ κριμα.και μετα στο σπιτι της νορας με τα πιατα,αμαν βρε κοριτσι μου τωρα σ'επιασε η μανια καθαριοτητας!!!!
και μετα ο λουκας''α δε μου αφηνεις αλλη επιλογη'',την κατατρομαξε τη κοπελα!!!!!δε κανει βρε λουκα μου στη κατασταση της!!!!!
για μενα ηταν απο τα καλυτερα επεισοδια.
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από manthaki-loukanoraki Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:05 pm

ΤΕΛΕΙΟ...ΤΕΛΕΙΟ...ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ xaxa ..!
Νορα-Λουκας:Λουκακο σε κοροιδεψε κανονικα το Νορακι μας...μα κι εσυ να μην το καταλαβεις???
Οχια-Νικολας-Λουκας-Νορα:ρε Νικολα,ρε Νικολα κοντεψα να παθω κανενα εγκεφαλικο Faint δεν τα λενε ετσι αυτα τα αστεια ρε αγορι μου....η αλλη απο εκει μην δεν τα πει στο Μητσουλα θα παθει τιποτα!!!
Δαφνη-Νορα-Λουκας:εμμμμ Νορα μας ξεσκεπαστικες κι εσυ που και καλα δεν ελεγες τιποτα για το Λουκακο...αλλα και ο Λουκας δεν παει κι αυος πισω αλλα λεμε τωρα,αυτος καπως της παραδεχτικε τα μισα....μπραβο ρε Δαφνη,ετσι να τα λεμε να μην μενουνε κρυφαααα..!
Νορα-Λουκας ξανα:εχει ορεξουλες ο Λουκακος βλεπω...αλλα μονο και μονο για τις πονηρες σκεψεις που εκανες το πληρωσες με τα παγωμενα χερακια της Νορας που σου εβαλε στην μεσουλα σου..!

ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΟΡΑΣ-ΛΟΥΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΚΥΚΛΟΥ...ΓΙΝΕΤΑΙ..?
manthaki-loukanoraki
manthaki-loukanoraki
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο τρελοκοσμο Νορας και Λουκα!!!
Ασχολίες : Βλεπω τα ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ και αυτο φτανει.

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:15 pm

Eντελώς Sleep το σημερινό..

Ξεκίνησα να παρακολουθώ, σπάστηκα όσο δεν πάει με τις σκηνές της παρέας (το overdose είναι το μόνο που κατέχουν τελικά οι σεναριογράφοι) και μετά έπαιξε πολύ fast forward..

Μην περιμένετε σεντόνι, λέω να ασχολήθω με το σχολιασμο του επεισοδίου ΑΚΡΙΒΩΣ 5 λεπτά παραπάνω απο όσο τους πήρε να το γράψουν...

Καλό κι αυτό ΜΟΝΟ για τον Περικλή Κασσανδρινό inlove και την κα Ξυλά! Go Μπουγιούρη! GO! (Ρε που φτάσαμε) Δίνε του όσο είναι καιρός!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ.1. Αν δεν με σέβεστε κύριοι σεναριογράφοι μην περιμένετε να σας σέβομαι κι εγω! Δεν μου το επιτρέπω πλέον!!! Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 347vc0i

ΥΓ.2. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα (κλεμμένο ναι ναι) όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:21 pm

Ευτυχώς την γλύτωσα απ' ότι καταλαβαίνω γιατί δεν παρακολούθησα όλο το επεισόδιο (βλέπεις πρέπει να δουλέψεις για να φας) και έβλεπα κάποια απλά στιγμιότυπα.
Άρα σχολιάζω βάσει αυτών.
Πετράν ισχύουν αυτά που σούλεγα και χθες "κακώς το μετάνοιωσες, τράβα κι άλλο το σκοινί".
Αμάν βρε Αμαλία αφού εσύ την κατάντησες έτσι πως να της την πεις και από πάνω, άμα όμως της κόβατε την επιδότηση και το σπίτωμα, μια και τώρα είναι μεγάλη gelio όπως λέει, θα βλέπατε μάλλον, κάποιο αποτέλεσμα, γιατί από χαστούκια δεν καταλαβαίνει.
Μεσιέ ντε τζουλί αυτά ταχεις ξαναπεί, τώρα γιατί να σε πιστέψει ότι τα εννοείς; Μήπως επειδή η Μελιτζούλια είναι μειωμένης νοημοσύνης και τα καταπίνει αμάσητα;
Την διαφήμιση που φωνάζει ο πιτσιρικάς "μπαμπά θα κατέβεις από την τσουλήθρα να φύγουμε;" την έχετε ακούσει; ε! αυτό μου θύμησε η παρέα από αυτά που είδα αλλά και από τα λεγόμενά σας όπως αντιλαμβάνομαι.
Ρε Μπέλλο, ότι σαν φίλοι μπορούν να κοιμηθούν μαζί, δεν σούκοψε να πάει το μυαλό σου, ε; Μα καλά πυρηνική φυσική είναι.
Μάνο μετά τα γουβάρλακους τι έχει το μενου gelio

Το παραχ............... το σήριαλ μου φαίνεται ε;

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από charmie258 Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:27 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Eντελώς Sleep το σημερινό..

Ξεκίνησα να παρακολουθώ, σπάστηκα όσο δεν πάει με τις σκηνές της παρέας (το overdose είναι το μόνο που κατέχουν τελικά οι σεναριογράφοι) και μετά έπαιξε πολύ fast forward..

Μην περιμένετε σεντόνι, λέω να ασχολήθω με το σχολιασμο του επεισοδίου ΑΚΡΙΒΩΣ 5 λεπτά παραπάνω απο όσο τους πήρε να το γράψουν...

Καλό κι αυτό ΜΟΝΟ για τον Περικλή Κασσανδρινό inlove και την κα Ξυλά! Go Μπουγιούρη! GO! (Ρε που φτάσαμε) Δίνε του όσο είναι καιρός!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ.1. Αν δεν με σέβεστε κύριοι σεναριογράφοι μην περιμένετε να σας σέβομαι κι εγω! Δεν μου το επιτρέπω πλέον!!! Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 347vc0i

ΥΓ.2. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα (κλεμμένο ναι ναι) όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές

θεαρα μου, Τζιναρα μου, Τζινακι μου, απλα : respect : : respect : : respect :

Jim7 αναμενω παντα σχολιασμους σου... :lol: Την επομενη φορα σε περικαλω να το δεις και να συστρατευθεις.. χοχοχοχοχοχο :lol:

Έχει επεξεργασθεί από τον/την charmie258 στις Πεμ Μάης 13, 2010 10:38 pm, 2 φορές συνολικά
charmie258
charmie258
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από glgs Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 10:35 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

λέω να ασχολήθω με το σχολιασμο του επεισοδίου ΑΚΡΙΒΩΣ 5 λεπτά παραπάνω απο όσο τους πήρε να το γράψουν...

lol! lol! και μάλλον πως έχεις απόλυτο δίκαιο (όσο και αν απολαμβάνω τα σεντονάκια πολλών από εδώ μέσα)

είναι η πρώτη φορά που βλέπω (συστηματικά και ανελλιπώς) καθημερινό σήριαλ γι' αυτό κάτι τέτοια επεισόδια δεν μπορώ να πω ότι με εκνευρίζουν καθώς το βρίσκω λογικό και αναμενόμενο. 50 λεπτά επεισόδιο κάθε μέρα και να μην υπάρχουν επαναλήψεις ή υπερβολές νομίζω ότι είναι ανέφικτο
αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το λόγο που μετατρέπουν σε καρικατούρες τους ίδιους τους πρωταγωνιστές!το γεγονός ότι το γέλιο προκαλείται μέσα από την υπερβολή, πράγμα το οποίο παραμορφώνει και τους χαρακτήρες τις σειράς, είναι κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω (και μερικές φορές να ανεχτώ)
η στιχομυθία που κρατάω (γιατί πραγματικά γέλασα) είναι η εξής:
Δάφνη:και τι του είπες εσύ
Νικόλας: ότι σε βλέπω στα όνειρά μου
Δάφνη: αφού Νικόλα μου δεν κοιμάσαι!
Νικόλας: είδες τι χάνω???????? gelio gelio
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Δημοσίευση από angel_patra Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 11:09 pm

Απαραδεκτο ΣΕΝΑΡΙΑΚΑ..!!! αρχιζω και κουραζομαι ...
angel_patra
angel_patra
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στο σπιτι του Στεφανου... (χιχι)

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 11:44 pm

ΛΟΥΚΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΝΝΟΩ ΕΞΕΦΡΑΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΗΣ Η ΕΥΟΥΛΑ ΣΤΙΣ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΤΗΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΠΟΣΟ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ Ο ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ. ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΟΥΣΑ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΛΟΥΚΑΣ ΝΟΡΑ. ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΙΑΟΥΡΙΣΜΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Πεμ Μάης 13, 2010 11:51 pm

ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΛΟΥΚΙΤΣΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΔΩ ΣΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΟΥ; ΠΟΙΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΟΥ; ΣΟΡΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 12:08 am

[quote="ksanthi"]ΛΥΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΛΟΥΚΙΤΣΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΔΩ ΣΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΟΥ; ΠΟΙΑ ΚΟΥΤΙΑ ΜΟΥ; ΣΟΡΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ksanthi λοιπον πανω εκει που εχει τα γκρι κουτακια στο μενου του φορουμ καπου γραφει pm ειναι τα προσωπικα μηνυματα που μπορουμε να μιλαμε μεταξυ μας .αν πατησεις εκει θα δεις τα προσωπικα σου μηνυματα

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nikidanis στις Παρ Μάης 14, 2010 12:10 am, 1 φορά
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 12:09 am

ελπιζω τα επεισοδια να διορθωθουν οχι αλλο πιο κατω Ημαρτον!!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 12:58 am

Για εμένα σήμερα ούτε κρύο ούτε ζέστη... Απλά ένα επεισόδιο που δεν πρόσφερε τίποτα σεναριακά, εκτός αν θεωρηθεί εξέλιξη το καμένο συμβολαιογραφείο... Razz Γέλασα σε κάποια σημεία, βαρέθηκα σε κάποια άλλα και περιμένω κάτι πολύ καλύτερο στα επόμενα επεισόδια σαν αυτά που μας ΕΙΧΑΝ συνηθίσει!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από oriana Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 1:04 am

Cancoon έγραψε:Πολύ μέτριο το επεισόδιο. Αξιοσημείωτες μόνο οι σκηνές Στέφανου-Μελίτας και η μικρή εξέλιξη ως προς την πολύ ιντριγκαδόρικη ιστορία της οικογένειας Λαζαρίδη. Τώρα που η Αντιγόνη έχει μεν το πάνω χέρι αλλά και ο Χρήστος έχει κρίση συνειδήσεως, έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα.
Πάρα πολύ μου αρέσει το σκηνικό με τον Στέφανο που ζει για πρώτη φορά τον έρωτα και ξυπνάει και διαχωρίζει τη θέση του απέναντι στη μάνα του. Άσε που αυτός που είπε ότι δεν θα περνούσε το βράδυ της αποφυλάκισης της μάνας του από τη Μελίτα, τελικά πάλι σπίτι της πήγε (κάτι τέτοιες λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά). Είδες, Στέφανε, έτσι πρέπει να είναι η ζωή.
Το εντελώς επιτηδευμένο παρείστικο κλίμα συνεχίστηκε αλλά παραδόξως υπήρξε μια πολύ ενδιαφέρουσα στιγμή ανάμεσα στην Νόρα, την Εύα και την Δάφνη. Το να πετάνε η Εύα και η Δάφνη μέσα στα μούτρα της Νόρας τη σχέση Λουκά-Νταίζης είναι, κατά τη γνώμη τους, απλώς πλακίτσα, ενώ το να το κάνει η Νόρα για τη σχέση Εύας-Νικόλα πλήγωσε τις κοπελίτσες. Α ρε υποκρισία που δέρνει αυτήν την παρέα! Τίποτα δεν έχουν ξεπεράσει. Το αστείο είναι ότι το να μην έχουν ξεπεράσει όσα συνέβησαν είναι το φυσιολογικό, ενώ αυτό που κάνουν τώρα (απλώς να σμπρώχνουν τα απωθημένα τους κάτω από το χαλί) είναι το ανώμαλο.
Πράγματι η Μελίτα πρέπει να κάνει το πρώτο βήμα της συμφιλίωσης με τον πατέρα της. Από την πρώτη στιγμή εξάλλου έγινε εμφανές ότι ο Πέτρος μετάνιωσε για το χαστούκι. Τώρα για τα βαθύτερα προβλήματα της συγκεκριμένης σχέσης πατέρα – κόρης, ας κάτσουν κάτω να δουν αν μπορούν να τα βρουν.
Κατά τα λοιπά, πρώτη φορά βλέπω συμβολαιογραφείο στο οποίο το όνομα του συμβολαιογράφου είναι γραμμένο σε μια κόλλα Α4 κολλημένη στην πόρτα (!!!!), ελπίζω ο Νικόλας και η Δάφνη όταν κάνουν τρελλίτσες να πάνε το παιδί τους σε άλλο δωμάτιο και τέλος ωραίο το φραντζάκι της Μαρίλιας.

Θα συμφωνήσω απολυτα μαζι σου και επισης θα συμφωνήσω και με τον panda.

Aπο τη μια θελετε σκηνες της παρεας και οχι σκηνες Μελιτα-Στεφανου και Νταιζης-Μπελλου και από την αλλη οταν βάζουν αυτες τις σκηνες δε σας αρεσουν....Και ναι ναι ξερω τι θα μου πείτε οτι θέλετε σκηνές που να μην κανουν σαν 5χρονα....

Ε μα αυτες έχει η κυρια Ακριτα αυτες δειχνει τι να πω!
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 1:13 am

oriana θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Ζητώντας σκηνές της παρέας δεν εννοούσαμε σκηνές σαν τις σημερινές, όπου συμπεριφέρονταν σαν πεντάχρονα, γιατί πολύ απλά η παρέα έχει αποδείξει στο παρελθόν ότι μπορεί να προσφέρει πολύ ωραίες και δουλεμένες σκηνές! Όρεξη να υπάρχει! Μάλλον σήμερα δεν υπήρχε όρεξη λοιπόν από πλευράς... δεν ξέρω ποιών! Γιατί να το ψάξω άλλωστε περισσότερο; Το ζουμί της υπόθεσης είναι ότι αυτό που προβλήθηκε σήμερα δεν ήταν αυτό που περιμέναμε, γι'αυτό και αυτή η απογοήτευση. Γιατί π.χ. και εγώ τρελαίνομαι για Νόρα και Λουκά, αλλά υπήρξαν σκηνές μεταξύ τους που δε μου άρεσαν καθόλου και πράγματα στην ιστορία τους, για τα οποία παραπονέθηκα. Αυτό δε σημαίνει, όμως, ότι δεν είμαι σταθερή στις απόψεις μου ή ότι έπαψαν να μου αρέσουν, απλά τους έχω συνηθίσει σε κάτι καλύτερο και δεν ικανοποιούμαι πλέον με τη μετριότητα.
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από nicole Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 1:30 am

Κα. Ακριτα & Κε Κυριτση,

Καταλαβαινω οτι στους δυσκολους καιρους που ζουμε ενα καναλι δεν σταματαει σειρα που κανει 40-50 σε τηλεθεαση και το κοστος για να στησεις μια σειρα απο την αρχη σαφως ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος συνεχισης μιας επιτυχημενης σειρας...αλλα

ΕΛΕΟΣ...ΠΡΟΧΩΡΕΙΣΤΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ...

Για μενα η ιστορια της παρεας της φεγγαροπετρας (που ξεκινησε με αρκετο ενδιαφερον) τελειωσε στις αρχες του δευτερου κυκλου και με την ολοκληρωση της ιστοριας του Φωτη...απο εκει και περα τα μυστικα αφορουν τη συγκρουση τριων οικογενειων...

ΕΙναι προφανες οτι το σεναριο αλλαξε ολοκληρωτικα στο δευτερο κυκλο ειτε γιατι το cast δεν εδεσε οπως στη Βερα, ειτε γιατι χημειες δεν βγηκαν, ειτε γιατι υπηρξαν προβληματα παραγωγης λογω της κρισης ειτε λογω ηθοποιων...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΣΧΟΛΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ...ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ...ΕΓΩ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ:

-το παρελθον της Αντιγονης, του Λαζαριδη, της Ολγας Λυτρα, του Ρουσου
-το πως θα εξελιχθει η σχεση Στεφανου-Μελιτας με το πολεμο των οικογενειων τους και το παιδι με την Ευα
-τη διαθηκη του Λαζαριδη
-το φονο του Χατζηβασιλειου
-το χοντρο παιχνιδι που κανει η Νταιζη και που καμια σχεση δεν εχει με Νορα-Λουκα-Μπελλο (ξεκαρφωμα ειναι ολα αυτα...)

Δεν με ενδιαφερουν ουτε οι παλιμπαιδισμοι μιας παρεας που οτι ειχε να πει ολοκληρωθηκε περσι ουτε οι συζητησεις για κολοκυθακια και γιουβερλακια, ουτε ο υπνος του Νικολα, ουτε για το ποιος ειναι πιο ομορφος στη παρεα, ουτε το ποσο πολυ τρωει η Ευα κτλ...

Ολα ομως κα Ακριτα & κε Κυριτση μου εχουν ενα τιμημα...κατι κερδισεις και κατι χανεις...

ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ...

Αντι να προσπαθειτε να ικανοποιειτε αυτους που ουτως η αλλως θα σταματησουν να βλεπουν τη σειρα με το να ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΤΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΕΙΤΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΝΟΥ-ΕΥΑΣ...

Καλυτερα προχωρηστε τις υπολοιπες ιστοριες που δεν τις εχετε καψει ακομα και εχουν ενα ενδιαφερον, ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑΝ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΡΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΕΑ...

Και βγειτε ανοικτα και πειτε οτι η παρεα της φεγγαροπετρας μας τελειωσε, το ιδιο και η σχεση Ευας-Μανου και οποιος γουσταρει το παρακολουθει το εργακι...αντι να τους εμπαιζετε με τετοιο τροπο...

Και ειλικρινα, μεσα απο την καρδια μου το λεω...

Θερμη παρακληση σε οσους ενδιαφερονται για την παρεα της Φεγγαροπετρας...δε χρειαζεται να περιμενετε να τελειωσει και ο δευτερος κυκλος, μπορειτε να σταματησετε να βλεπετε το εργακι απο τωρα...δεν χανετε και τιποτα...ειλικρινα καντε το για τους υπολοιπους τηλεθεατες μηπως ξυπνησουν οι σεναριογραφοι / παραγωγη και προχωρησει η εξελιξη με τους υπολοιπους παρακατω...

Δεν παει αλλο, τετοιες ανουσιες σκηνες και γελοιοτητες ουτε σε σχολικες παραστασεις δεν καναμε...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nicole στις Παρ Μάης 14, 2010 2:25 am, 1 φορά

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 1:41 am

nicole έγραψε:
Θερμη παρακληση σε οσους ενδιαφερονται για την παρεα της Φεγγαροπετρας...δε χρειαζεται να περιμενετε να τελειωσει και ο δευτερος κυκλος, μπορειτε να σταματησετε να βλεπετε το εργακι απο τωρα...δεν χανετε και τιποτα...ειλικρινα καντε το για τους υπολοιπους τηλεθεατες μηπως ξυπνησουν οι σεναριογραφοι / παραγωγη και προχωρησει η εξελιξη με τους υπολοιπους παρακατω...

Με όλο το σεβασμό, η σειρά λέγεται "τα Μυστικά της Εδέμ" και η Εδέμ σχετίζεται άμεσα με την παρέα της Φεγγαρόπετρας..
Όταν με το καλό αλλάξει το περιεχόμενο της σειράς και πρωτίστως ο τίτλος, τότε θα σταματήσω να τη βλέπω και δε χρειάζεται να μου το επιβάλλει κανέις, ξέρω τα γούστα μου και τα θέλω μου και ανάλογα μ'αυτά παρακολουθώ ή δεν παρακολουθώ μια σειρά...
Όυτε εμένα μου αρέσει όλο αυτό που γίνεται με την παρέα αλλά αυτό δε σημαίνει οτι θα πάψει να μου αρέσει αυτό που απο την αρχή με τράβηξε και με κέρδισε σαν τηλεθεάτρια..

Αυτά.. Καληνύχτα...!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 1:46 am

ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΟΥΛΑ ΕΤΣΙ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ.. ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΛΙΣ ΦΥΓΕΙ....??? ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ..... ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.... ΕΙΧΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΛΙΨΕΙΣ.............ΕΛΕΟΣ.........
ΚΟΡΙΤΣΟΠΑΡΕΑ:ΔΕΝ ΛΕΩ ΦΑΣΗ ΕΙΧΕ ΠΟΥ ΤΣΑΚΟΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ....ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΜΕΤΑ ΚΑΝΤΗΣΕ ΒΑΡΕΤΟ......ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΡΕΣΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΗΤΑΝ ΤΟ ΕΥΑΚΙ..... Wink
ΑΓΟΡΟΠΑΡΕΑΤΑ ΙΔΙΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ...... ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΣΩΖΕ Ο ΜΑΝΟΣ.....ΑΛΛΑ ΑΦΑΝΤΟΣ......!?!
ΠΕΤΡΟΣ-ΑΜΑΛΙΑΦΥΣΙΚΑ ΥΠΕΡΟΧΗ Η ΣΚΗΝΗ.... : respect : ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ...!!! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΙΕΣ....ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ.....!!! ΑΧ ΠΕΤΡΑΚΟ ΜΟΥ ΔΑΚΡΥΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ..... Love! .........
ΝΑΤΙΖΗ-ΜΠΕΛΛΟΣ!ΕΛΕΟΣ ΘΑ ΞΕΡΑΣΩ ΠΙΑ.......ΠΟΣΟ ****** ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ...... ΚΑΙ ΠΟΣΟ ''ΤΖΟΥΛΙΑ'' ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ......?????????????????
ΑΝΤΙΓΟΝΗ-ΕΥΑ ΕΛΕΟΣ ΚΥΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΝΤΙΣΕΙ ΑΗΔΙΑ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ.....!!!! ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΟΧΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ....Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕ *******..........!!!! ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΛΑΓΙΟΣ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟΣ ''ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΥΑ ΜΟΥ
ΑΛΛΑ..........!!!! maaaad
ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣΜΕ ΕΧΕΙ ΤΣΑΝΤΙΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ Η ΔΕΣΠΟΙΝΗΣ ΜΕΛΙΤΑ ΠΟΥ Κ ΚΑΛΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΣ...ΓΕΝΙΚΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ....ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.... ΑΠΛΑ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΕΙ......
ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΔΩ ΜΑΖΙ.......... ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΟΥΣ....ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΝΟ ΜΑΓΕΙΡΑ.....!!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΘΩ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ ΣΩΣΤΑ...?? ΣΩΣΤΑ...!!! ΔΕΝ ΛΕΩ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΩ ΛΟΥΚΑ-ΝΟΡΑ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΑΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΓΕΡΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΚΗΝΕΣ ΓΟΥΤΣΟΥ ΓΟΥΤΣΟΥ....ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.........................!!!!!!!!!!!!
ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ-ΠΕΦΑΝΗ ΚΑΙ ΣΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..................... ΑΥΤΑ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΝΥΧΤΑ...........
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από nicole Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 2:16 am

panda έγραψε:
nikidanis έγραψε:
panda έγραψε:
nikidanis έγραψε:Συγνωμη ηταν τα Μυστικα σημερα αυτα???

Θα φανώ κακός nikisdanis αν πω ότι αυτά ακριβώς ήταν τα μυστικά που θέλουν να δουν ένα μεγάλο κομμάτι των τηλεθεατών (ΔΥΣΤΥΧΩΣ προσθέτω εγώ :evil: ).

Νομίζω πως δεν είχε τίποτα το συγκεκριμένο επεισόδιο να σχολιάσεις. Στην αρχή ξεκίνησε με το συνηθισμένο χιούμορ του Σεφερλη wall. Στην συνέχια πήγαν μια αναγκαστική fast forward βόλτα στους υπόλοιπους χαρακτήρες με το να τους δείχνουν να κάνουν και να λένε τα ίδια και τα ίδια και στο τέλος πάλι διάσπαρτα κομμάτια από την συμμορία.

Άθλιο εννοείται το σημερινό Grrr.

τι λες ??????? δεν ηθελα 30 χρονων να κανουν σαν 5 χρονα!!!!!!!!!!!!!!!!! Grrr gmt

Μάλλον οι δημιουργοί αυτό το λαθεμένο μήνυμα πήραν, δηλαδή δείξτε τους σε αφθονία να κάνουν ότι να ΄ναι και όλοι ευχαριστημένοι θα είναι cake.

Panda...δεν ξερεις ποσο συμφωνω μαζι σου...οι σκηνες της παρεας στα τελευταια επεισοδια μου θυμιζουν το ανεκδοτο του Χοτζα με την πολυμελη οικογενεια και το μικρο σπιτι...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από panda Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 2:42 am

nicole έγραψε:Κα. Ακριτα & Κε Κυριτση,

Καταλαβαινω οτι στους δυσκολους καιρους που ζουμε ενα καναλι δεν σταματαει σειρα που κανει 40-50 σε τηλεθεαση και το κοστος για να στησεις μια σειρα απο την αρχη σαφως ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος συνεχισης μιας επιτυχημενης σειρας...αλλα

Για μενα η ιστορια της παρεας της φεγγαροπετρας (που ξεκινησε με αρκετο ενδιαφερον) τελειωσε στις αρχες του δευτερου κυκλου και με την ολοκληρωση της ιστοριας του Φωτη...απο εκει και περα τα μυστικα αφορουν τη συγκρουση τριων οικογενειων...

ΕΙναι προφανες οτι το σεναριο αλλαξε ολοκληρωτικα στο δευτερο κυκλο ειτε γιατι το cast δεν εδεσε οπως στη Βερα, ειτε γιατι χημειες δεν βγηκαν, ειτε γιατι υπηρξαν προβληματα παραγωγης λογω της κρισης ειτε λογω ηθοποιων...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΣΧΟΛΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ...ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ...ΕΓΩ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ:

-το πως θα εξελιχθει η σχεση Στεφανου-Μελιτας με το πολεμο των οικογενειων τους και το παιδι με την Ευα
-τη διαθηκη του Λαζαριδη
-το χοντρο παιχνιδι που κανει η Νταιζη και που καμια σχεση δεν εχει με Νορα-Λουκα-Μπελλο (ξεκαρφωμα ειναι ολα αυτα...)

Δεν με ενδιαφερουν ουτε οι παλιμπαιδισμοι μιας παρεας που οτι ειχε να πει ολοκληρωθηκε περσι ουτε οι συζητησεις για κολοκυθακια και γιουβερλακια, ουτε ο υπνος του Νικολα, ουτε για το ποιος ειναι πιο ομορφος στη παρεα, ουτε το ποσο πολυ τρωει η Ευα κτλ...

Ολα ομως κα Ακριτα & κε Κυριτση μου εχουν ενα τιμημα...κατι κερδισεις και κατι χανεις...

Αντι να προσπαθειτε να ικανοποιειτε αυτους που ουτως η αλλως θα σταματησουν να βλεπουν τη σειρα με το να ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΤΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΕΙΤΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΝΟΥ-ΕΥΑΣ...

Καλυτερα προχωρηστε τις υπολοιπες ιστοριες που δεν τις εχετε καψει ακομα και εχουν ενα ενδιαφερον, ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑΝ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΡΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΕΑ...

Και βγειτε ανοικτα και πειτε οτι η παρεα της φεγγαροπετρας μας τελειωσε, το ιδιο και η σχεση Ευας-Μανου και οποιος γουσταρει το παρακολουθει το εργακι...αντι να τους εμπαιζετε με τετοιο τροπο...

Δεν παει αλλο, τετοιες ανουσιες σκηνες και γελοιοτητες ουτε σε σχολικες παραστασεις δεν καναμε...

nicole απλά oscar συμφωνώ 100 % με το άνωθεν κείμενο. Ιδιαίτερα ο σκελετός που έκανες είναι τα θέματα που θα έπρεπε να μας απασχολούν σε καθημερινή βάση.

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 8:52 am

-τη διαθηκη του Λαζαριδη

Mας λες λοιπόν οτι η σειρά αφορα τις οικογένειες Λυτρα Λαζαρίδη και Ρούσσου

Στους δύσκολους οικονομικά καιρούς που ζούμε καλό θα ήταν τα κανάλια και η παραγωγή να περικόψουν απ τα έξοδά τους.

Άρα λοιπόν:
Μάνος: Μας κάνει τη χάρη και φεύγει μόνος του
Εύα: Το επίθετο Χαρίτου περιτή και μαζί της η Αγγέλα και η Μαρίλια
Λουκάς: Καμία σχέση με τις οικογένειες περισεύει
Νόρα: Το επώνυμο Φωκά επίσης άσχετη
Νικόλας: Ουπς πέσαμε πάνω σε έναν Λύτρα αυτόν τον κρατάμε και μαζί το μικρό Μάριο μήπως και κληρονομεί τίποτα κι αυτός
Δάφνη: Γεραλή και άρα περιτή μαζί με τον Ηλία

Προτείνω με τη σειρά μου ένα πάρτι με εκρηκτικά στην παραλία της κατασκήνωσης ώστε να τους ξεφορτωθούμε μαζικά και να μην τους έχουμε στο κεφάλι μας. Παράλληλα δεν θα μας είναι απαραίτητη η κατασκήνωση για τα γυρίσματα και περικόπτουμε έξοδα κι απο εκεί

Θα έλεγα να μην παραβρίσκεται στη μάζωξη ο Νικόλας που θα του προκύψει εκτάκτως ασθενής και το νεογέννητο της Εύας το οποίο μπορεί να μεγαλώσει με το Στέφανο και τη Μελίτα μιας και συνοδεύεται απο χρήμα και δεν θέλουμε η σειρά να χάσει τη γκλαμουριά της. Το έξοδο δεν θα είναι πολύ μεγάλο να πάρει η παραγωγή μια ακόμη οικιακή βοηθό γιατί η δολια η Αγγελική τι να πρωτο προλάβει

Μπορούν λοιπόν την επόμενη σεζόν να πορευτούν:
Με σεξάκι απολύτων τρις ανα επεισόδιο
Με το Ρούσσο και την Αντιγόνη να σφάζονται κατά το πρότυπο Βροντάκηδων και Φουρτουνάκηδων
Με τη Νταίζη να εκβιάζει εναλλάξ τις τρεις οικογένειες
Ο Μπέλλος κρίνεται απαραίτητος διότι θα είναι συμβατός δότης νεφρού για τον κύριο Καρτάλη ο οποίος θα πάθει τη ζημειά απ την έντονη άσκηση

Νομίζω το κάλυψα το θεματάκι και δεν περιγράφω άλλο....

Βεβαίως κατ αυτόν τον τρόπο απο τα μέλη αυτού εδώ του φορουμ τουλάχιστον, θα μείνουν ευχαριστημένοι κάποιοι μετρημένοι στα δάχτυλα και οι υπόλοιποι θα την κάνουν με ελαφρά.

Συμφωνώ οτι το επεισόδιο ήταν εκτός περιγραφής αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι όσα περιέγραψα θα βλέπονται.

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από sarita Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 9:38 am

Ας γραψω κι εγω και σας διαβαζω μετα.Ειμαι εξοργισμενη απο το επεισοδιο που ειδα.Ειναι δυνατον να ειναι αυτη η παρεα που μου γνωρισαν στην αρχη της σεζον?Αν η κυρια ακριτα εχει χασει την εμπνευση της ας το τελειωνε εδω το σηριαλ και οχι να βλεπουμε τετοιες σκηνες.
Την νορα να πλακωνεται με τις αλλες μονο και μονο γιατι ο λουκακος ειναι καλυτερος.Ελεος πια.Μας εκαναν να παρακαλαμε να γινουν ζευγαρι και ετσι οπως μας το παρουσιαζουν θα το μετανιωσουμε στο τελος.Νορακι για την καθε γυναικα ο αντρας της ειναι ο καλυτερος.
Τον λουκα επισης να πλακωνεται με τον νικολα για το αν εχει την καλυτερη γυναικα διπλα του η οχι.
Την νταιζη να πιστευει οτι γινονται οργια και να γινεται και πολεμικος ανταποκριτης στον μπελλο.Και ξαναρωταω.Αυτη ειναι η γυναικα που πιανει πουλια στον αερα?Και ειναι και περπατημενη?ΕΛΕΟΣ δηλαδη ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?
Για πολλοστη φορα η μελιτα το χαβα της.Μελιτα για τον πατερα σου μιλαμε.Στον γκομενο σου μια χαρα ηξερες να εισαι πιστο σκυλακι και ναι αφεντη μου.Στον πατερα σου σε επιασε η υπερηφανια.Και ας μου θυμισει καποιος ποτε εκανε εκεινη το πρωτο βημα?Εγω παντα τον πετρο θυμαμαι να κανει την πρωτη κινηση στην κορουλα του.Για μια φορα θα συμφωνησω με την αμαλια.Αλλα οχι η ξεψυχισμενη μην χασει και μια νυχτα κρεβαταμπλ.Μηπως εχει και κανενα παιδι που πρεπει να το προσεχει?
Αξιζαν οι σκηνες με τον μανο οπου το υφος του ειναι ολα τα λεφτα στο σπιτι με την ευα.
Αξιζαν οι ζουζουνιες του νικολα με της δαφνης.
Αξιζε η πλακα του νικολα στα παιδια.Ε μα αφου δεν μπορειτε να την δουλεψετε εσεις κοτζαμ δικηγοροι το κανουν αλλοι για σας.
Αξιζε η μικρη σκηνη ευας-μαριλιας.
Τζινα θα το βρισω το καμαρι σου.Αν εμαθε την αληθεια και προτιμησε να το βουλωσει θα στον βρισω.Αλλα κουκλος στην πισινα.
Μου τη δινει ο μπελλος ο οποιος δεν μπορω να καταλαβω απο που κι ωσπου τον ενδιαφερει τι κανει η παρεα?
Και οπως παντα με κουραζουν οι σκηνες μελιτας-Στεφανου.
ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Ν ΑΠΑΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΔΙΚΟ.ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΠΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕ ΜΑς ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ.ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΜΑΣ.

Αυτα τα ολιγα.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από annaki Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 11:42 am

Μέτριο γιατί αν ψηφίσω άσχημο ή άθλιο του δίνω χρώμα κι αξία! Εγώ προσωπικά δεν έχω πια αξιώσεις κι ίσως αυτό είναι το χειρότερο! Eίναι πλέον σαφές ότι έκαναν πολύ κακό προγραμματισμό και τώρα προσπαθούν να γεμίσουν επεισόδια με βλακείες! Απλώς μου κάνει εντύπωση αυτός ο ευτελισμός της παρέας γιατί ξέρουν πολύ καλά ότι σ' αυτή βασίζεται η επιτυχία της σειράς και το έχουν επισημάνει πολλάκις και οι ίδιοι! Επειδή όμως έχουμε ένα μήνα μπροστά και υπάρχει ακόμα ελπίδα για ένα αξιοπρεπές τέλος, εγώ τουλάχιστον δεν έχω σκοπό να απόσχω από τώρα! Αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να διαβάζει κάποιος από κει μέσα, θέλω να βλέπουν μέρα τη μέρα γιατί τους φτύνω και να πονάει! Και διά του λόγου το αληθές:

Τί να πρωτοσχολιάσει κανείς! Τους κρεβατοτσακωμούς; Τη στροφή στην καριέρα του Jamie απ' το κολοκυθάκι στο γιουβαρλάκι; Αυτοί δεν είναι οι Φεγγαροπετρίτες πια, τα Στρουμφάκια είναι! Ο Λιχούδης, ο Χουζούρης, ο Ντορεμί... Αμ δε σώζεται το επεισόδιο με πέντε ξεκάρφωτες, επιτυχημένες ομολογουμένως, ατάκες κα Ακρίτα! Θέλει περιεχόμενο και ουσία, αρτιότητα και συνοχή!

Στρουμφάκια είπα, και θυμήθηκα το Δρακουμέλ! Τί σταυρό του φόρτωσε η μουγκή του παιδιού και βαλάντωσε; Απ' τη μια η ηθική υποχρέωση στην παραμάνα, απ' την άλλη οι Ερινύες, ούτε ψύλλος στον κόρφο του Χρηστάρα!

Ο Απόλυτος θέλει Απολυτάκια; Σωστός ο παίκτης! Σου λέει και να γεννηθεί το κυοφορούμενο, που δεν το κόβω, μόνο Κυριακές κι αργίες θα το βλέπω. Δε γονιμοποιώ την κότα-μπαλαντέρ καλύτερα που είναι πάντα εύκαιρη; Μπορεί να μην έχει δοκιμαστεί στο χρόνο η σχέση, αλλά τουλάχιστον αυτήν θα την έχω του χεριού μου εσαεί!

Για την Απόλυτη αρνούμαι να χάσω άλλη φαιά ουσία! Μια απορία μόνο: Το Μάνο τον απομυθοποίησαν γιατί ήθελαν να τον σουτάρουν. Η Μελίτα γιατί τέτοια ξεφτίλα;;; Μπας και κόβει κι η Παπά λάσπη;

Νικόλα δώστα όλα! Μόνο το δούλεμα στη Νταίζη άξιζε! Πότε πρόλαβε και βλάκεψε τόσο αυτή; Ως κι ο Μπέλλος την πέρασε σε iq! Εξελίσσεται πάντως η σειρά! Τώρα οι ήρωες χαζεύουν και χωρίς να καψουρεύονται!

Η Εύα θα πηγαίνει το μωρό στη μουγκή γιαγιάκα; Δεν είναι τελικά το εγωκεντρικό, μνησίκακο τέρας που μόλις γεννιόταν το παιδί θα το έκλεινε σε θυρίδα να μη το δουν οι Καρτάληδες;;; Ε, μη μας το χαλάτε! Τόσα κοσμητικά που λούστηκε να πάνε χαμένα;

Αλήθεια είπε ο Κάλαχαν στα προσεχώς; Ο συμβολαιογράφος είναι φίλος του; Μπας και ανέλαβε το γραφείο μετά το θάνατο της Ανθής; (Σε πείσμα όσων με δουλεύουν, επιμένω για Ανθή συμβολαιογράφο!)

Εις αύριον τα σπουδαία! gelio gelio gelio

Clarabelle τα ρέστα μου!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Μάης 14, 2010 11:50 am

Clarabelle έγραψε:

-τη διαθηκη του Λαζαριδη

Mας λες λοιπόν οτι η σειρά αφορα τις οικογένειες Λυτρα Λαζαρίδη και Ρούσσου

Στους δύσκολους οικονομικά καιρούς που ζούμε καλό θα ήταν τα κανάλια και η παραγωγή να περικόψουν απ τα έξοδά τους.

Άρα λοιπόν:
Μάνος: Μας κάνει τη χάρη και φεύγει μόνος του
Εύα: Το επίθετο Χαρίτου περιτή και μαζί της η Αγγέλα και η Μαρίλια
Λουκάς: Καμία σχέση με τις οικογένειες περισεύει
Νόρα: Το επώνυμο Φωκά επίσης άσχετη
Νικόλας: Ουπς πέσαμε πάνω σε έναν Λύτρα αυτόν τον κρατάμε και μαζί το μικρό Μάριο μήπως και κληρονομεί τίποτα κι αυτός
Δάφνη: Γεραλή και άρα περιτή μαζί με τον Ηλία

Προτείνω με τη σειρά μου ένα πάρτι με εκρηκτικά στην παραλία της κατασκήνωσης ώστε να τους ξεφορτωθούμε μαζικά και να μην τους έχουμε στο κεφάλι μας. Παράλληλα δεν θα μας είναι απαραίτητη η κατασκήνωση για τα γυρίσματα και περικόπτουμε έξοδα κι απο εκεί

Θα έλεγα να μην παραβρίσκεται στη μάζωξη ο Νικόλας που θα του προκύψει εκτάκτως ασθενής και το νεογέννητο της Εύας το οποίο μπορεί να μεγαλώσει με το Στέφανο και τη Μελίτα μιας και συνοδεύεται απο χρήμα και δεν θέλουμε η σειρά να χάσει τη γκλαμουριά της. Το έξοδο δεν θα είναι πολύ μεγάλο να πάρει η παραγωγή μια ακόμη οικιακή βοηθό γιατί η δολια η Αγγελική τι να πρωτο προλάβει

Μπορούν λοιπόν την επόμενη σεζόν να πορευτούν:
Με σεξάκι απολύτων τρις ανα επεισόδιο
Με το Ρούσσο και την Αντιγόνη να σφάζονται κατά το πρότυπο Βροντάκηδων και Φουρτουνάκηδων
Με τη Νταίζη να εκβιάζει εναλλάξ τις τρεις οικογένειες
Ο Μπέλλος κρίνεται απαραίτητος διότι θα είναι συμβατός δότης νεφρού για τον κύριο Καρτάλη ο οποίος θα πάθει τη ζημειά απ την έντονη άσκηση

Νομίζω το κάλυψα το θεματάκι και δεν περιγράφω άλλο....

Βεβαίως κατ αυτόν τον τρόπο απο τα μέλη αυτού εδώ του φορουμ τουλάχιστον, θα μείνουν ευχαριστημένοι κάποιοι μετρημένοι στα δάχτυλα και οι υπόλοιποι θα την κάνουν με ελαφρά.

Συμφωνώ οτι το επεισόδιο ήταν εκτός περιγραφής αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι όσα περιέγραψα θα βλέπονται.

Εγραψες Μαρία!!!!!!!!! Τελειο!!! : respect : : respect : : respect :
τελικα η κ.Ακριτα ηθελε να κανει δυο σειρες αλλα λογω οικονομικης φυσεως εκανε μια
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης