Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

+28
CineFreak
dennis
annaki
sarita
Dorina <3 Πέτρος
Ezantakou
nicole
oriana
sifantid
angel_patra
glgs
charmie258
jim7
KatsaroYpotheto
manthaki-loukanoraki
st@cy
ksanthi
Καρ-Mik
Ntinaki1
Cancoon
νοριτσα
pasxalitsa
panda
evanna
nikidanis
Foulitsa
loukitsa
Clarabelle
32 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap39%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 39% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 56
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 14, 2010 11:56 am

annaki έγραψε:Μέτριο γιατί αν ψηφίσω άσχημο ή άθλιο του δίνω χρώμα κι αξία! Εγώ προσωπικά δεν έχω πια αξιώσεις κι ίσως αυτό είναι το χειρότερο! Eίναι πλέον σαφές ότι έκαναν πολύ κακό προγραμματισμό και τώρα προσπαθούν να γεμίσουν επεισόδια με βλακείες! Απλώς μου κάνει εντύπωση αυτός ο ευτελισμός της παρέας γιατί ξέρουν πολύ καλά ότι σ' αυτή βασίζεται η επιτυχία της σειράς και το έχουν επισημάνει πολλάκις και οι ίδιοι! Επειδή όμως έχουμε ένα μήνα μπροστά και υπάρχει ακόμα ελπίδα για ένα αξιοπρεπές τέλος, εγώ τουλάχιστον δεν έχω σκοπό να απόσχω από τώρα! Αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να διαβάζει κάποιος από κει μέσα, θέλω να βλέπουν μέρα τη μέρα γιατί τους φτύνω και να πονάει! Και διά του λόγου το αληθές:

Τί να πρωτοσχολιάσει κανείς! Τους κρεβατοτσακωμούς; Τη στροφή στην καριέρα του Jamie απ' το κολοκυθάκι στο γιουβαρλάκι; Αυτοί δεν είναι οι Φεγγαροπετρίτες πια, τα Στρουμφάκια είναι! Ο Λιχούδης, ο Χουζούρης, ο Ντορεμί... Αμ δε σώζεται το επεισόδιο με πέντε ξεκάρφωτες, επιτυχημένες ομολογουμένως, ατάκες κα Ακρίτα! Θέλει περιεχόμενο και ουσία, αρτιότητα και συνοχή!

Στρουμφάκια είπα, και θυμήθηκα το Δρακουμέλ! Τί σταυρό του φόρτωσε η μουγκή του παιδιού και βαλάντωσε; Απ' τη μια η ηθική υποχρέωση στην παραμάνα, απ' την άλλη οι Ερινύες, ούτε ψύλλος στον κόρφο του Χρηστάρα!

Ο Απόλυτος θέλει Απολυτάκια; Σωστός ο παίκτης! Σου λέει και να γεννηθεί το κυοφορούμενο, που δεν το κόβω, μόνο Κυριακές κι αργίες θα το βλέπω. Δε γονιμοποιώ την κότα-μπαλαντέρ καλύτερα που είναι πάντα εύκαιρη; Μπορεί να μην έχει δοκιμαστεί στο χρόνο η σχέση, αλλά τουλάχιστον αυτήν θα την έχω του χεριού μου εσαεί!

Για την Απόλυτη αρνούμαι να χάσω άλλη φαιά ουσία! Μια απορία μόνο: Το Μάνο τον απομυθοποίησαν γιατί ήθελαν να τον σουτάρουν. Η Μελίτα γιατί τέτοια ξεφτίλα;;; Μπας και κόβει κι η Παπά λάσπη;

Νικόλα δώστα όλα! Μόνο το δούλεμα στη Νταίζη άξιζε! Πότε πρόλαβε και βλάκεψε τόσο αυτή; Ως κι ο Μπέλλος την πέρασε σε iq! Εξελίσσεται πάντως η σειρά! Τώρα οι ήρωες χαζεύουν και χωρίς να καψουρεύονται!

Η Εύα θα πηγαίνει το μωρό στη μουγκή γιαγιάκα; Δεν είναι τελικά το εγωκεντρικό, μνησίκακο τέρας που μόλις γεννιόταν το παιδί θα το έκλεινε σε θυρίδα να μη το δουν οι Καρτάληδες;;; Ε, μη μας το χαλάτε! Τόσα κοσμητικά που λούστηκε να πάνε χαμένα;

Αλήθεια είπε ο Κάλαχαν στα προσεχώς; Ο συμβολαιογράφος είναι φίλος του; Μπας και ανέλαβε το γραφείο μετά το θάνατο της Ανθής; (Σε πείσμα όσων με δουλεύουν, επιμένω για Ανθή συμβολαιογράφο!)

Εις αύριον τα σπουδαία! gelio gelio gelio

Clarabelle τα ρέστα μου!


Θαυμάζω απεριόριστα το κουράγιο σου να κάνεις έστω κι αυτό το σχολιασμό για το συγκεκριμένο επεισόδιο.
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Μένω εδώ για το υπόλοιπο της σεζόν ελπίζοντας οτι θα δείξουν λίγο σεβασμό στο δικό τους δημιούργημα και θα κάνουν ένα αξιοπρεπές κλείσιμο στα μυστικά της Εδέμ πριν την έναρξη των Μυστικών του απόλυτου τίποτα
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από dennis Παρ Μάης 14, 2010 11:57 am

Τα είπα και χθες και πολύ φοβάμαι ότι θα τα λέω και για ακόμα πολλά επεισόδια , καθώς δεν βλέπω να αλλάζει κάτι…
Εγώ σεναριογράφος δεν είμαι και δεν θέλω και να γίνω ..αλλά είμαι τηλεθεάτρια και ματάκια έχω και βλέπω ( σειρές ) .
Καταλαβαίνω με το λιγοστό –καμένο η αλήθεια είναι - μυαλό που διαθέτω ότι σε κάθε σειρά πρέπει να κρατιέται μία ισορροπία ,δηλαδή το κάθε επεισόδιο χωρίζεται έτσι ώστε και λίγο χιούμορ να το έχει για να χαλαρώνουμε και να προχωράει όμως η πλοκή για να είμαστε σε αγωνία .
Στη περίπτωση των Μυστικών απλά ισορροπία δεν υπάρχει . Δεν γίνεται ολόκληρα επεισόδια να αναλώνονται σε χιουμοράκι και κολοκυθάκι και από εξέλιξη γιοκ….
Ή δεν ξέρουν προς τα που να την πάνε την ιστορία ( επιτέλους όμως αποφασίστε ) ή σκοπεύουν να την ξεφουσκώσουν στα τελευταία επεισόδια και όξω από την πόρτα…
Καταλαβαίνω ότι είναι μια καθημερινή σειρά προς το τέλος μάλιστα της δεύτερης χρονιάς της Ο.Κ. Καταλαβαίνω ότι κάνει κοιλιά Ο.Κ.
Καταλαβαίνω ότι οι σεναριογράφοι μπορεί να έχουν κουραστεί Ο.Κ.
ΑΛΛΑ : Αν δεν σου βγαίνει άστο να πάει άστο . Αποφάσισε πως θες να τελειώσει και τελείωσέ το. Έχουν ήδη κάψει σχεδόν το μισό 2ο κύκλο – και έχει αρχίσει και μυρίζει καμένο και ο 3ος…….
Η κοιλιά σε μια σειρά δεν είναι και ποινικό αδίκημα , αλλά εδώ δεν πρόκειται για απλή κοιλιά . Έχει μεγαλώσει τόσο που ακουμπάει στο πάτωμα και το πράμα σέρνεται και δεν προχωράει .
Όσο για τους σεναριογράφους αν δεν κάνω λάθος δεν είναι μόνο 2 , είναι ολόκληρη συγγραφική ομάδα , οπότε ας κάτσουν κάτω να γράψουν να πάμε παρακάτω…..
Το αν κουράστηκαν ή όχι , συγνώμη αλλά απλά δεν με ενδιαφέρει ας σφίξουν τον αποτέτοιο τους ή ας το κλείσουν το θέμα την επόμενη εβδομάδα και να πάνε διακοπές να ξελαμπικάρουν .
Αλλά μόνο μην μας περνάνε για χάπατα κατηγορία Μπέλλος και κάτω .
Τώρα θα μου πείτε και γιατί δεν σταματάς να το βλέπεις ……
Γιατί πολύ απλά από τη στιγμή που παρακολουθώ την σειρά από το 1ο επεισόδιο έχω ΑΠΑΙΤΗΣΗ να πάρω τις απαντήσεις που ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ .
Στην τελική αγαπητοί σεναριογράφοι μου τις χρωστάτε , αλλιώς να γράφετε σενάρια για τη παρέα σας και μόνο και όχι για τους τηλεθεατές .
Με πορδές αυγά δεν βάφονται .
ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΦ ΠΙΑ…
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από annaki Παρ Μάης 14, 2010 12:11 pm

Clarabelle έγραψε:
annaki έγραψε:Μέτριο γιατί αν ψηφίσω άσχημο ή άθλιο του δίνω χρώμα κι αξία! Εγώ προσωπικά δεν έχω πια αξιώσεις κι ίσως αυτό είναι το χειρότερο! Eίναι πλέον σαφές ότι έκαναν πολύ κακό προγραμματισμό και τώρα προσπαθούν να γεμίσουν επεισόδια με βλακείες! Απλώς μου κάνει εντύπωση αυτός ο ευτελισμός της παρέας γιατί ξέρουν πολύ καλά ότι σ' αυτή βασίζεται η επιτυχία της σειράς και το έχουν επισημάνει πολλάκις και οι ίδιοι! Επειδή όμως έχουμε ένα μήνα μπροστά και υπάρχει ακόμα ελπίδα για ένα αξιοπρεπές τέλος, εγώ τουλάχιστον δεν έχω σκοπό να απόσχω από τώρα! Αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να διαβάζει κάποιος από κει μέσα, θέλω να βλέπουν μέρα τη μέρα γιατί τους φτύνω και να πονάει! Και διά του λόγου το αληθές:

Τί να πρωτοσχολιάσει κανείς! Τους κρεβατοτσακωμούς; Τη στροφή στην καριέρα του Jamie απ' το κολοκυθάκι στο γιουβαρλάκι; Αυτοί δεν είναι οι Φεγγαροπετρίτες πια, τα Στρουμφάκια είναι! Ο Λιχούδης, ο Χουζούρης, ο Ντορεμί... Αμ δε σώζεται το επεισόδιο με πέντε ξεκάρφωτες, επιτυχημένες ομολογουμένως, ατάκες κα Ακρίτα! Θέλει περιεχόμενο και ουσία, αρτιότητα και συνοχή!

Στρουμφάκια είπα, και θυμήθηκα το Δρακουμέλ! Τί σταυρό του φόρτωσε η μουγκή του παιδιού και βαλάντωσε; Απ' τη μια η ηθική υποχρέωση στην παραμάνα, απ' την άλλη οι Ερινύες, ούτε ψύλλος στον κόρφο του Χρηστάρα!

Ο Απόλυτος θέλει Απολυτάκια; Σωστός ο παίκτης! Σου λέει και να γεννηθεί το κυοφορούμενο, που δεν το κόβω, μόνο Κυριακές κι αργίες θα το βλέπω. Δε γονιμοποιώ την κότα-μπαλαντέρ καλύτερα που είναι πάντα εύκαιρη; Μπορεί να μην έχει δοκιμαστεί στο χρόνο η σχέση, αλλά τουλάχιστον αυτήν θα την έχω του χεριού μου εσαεί!

Για την Απόλυτη αρνούμαι να χάσω άλλη φαιά ουσία! Μια απορία μόνο: Το Μάνο τον απομυθοποίησαν γιατί ήθελαν να τον σουτάρουν. Η Μελίτα γιατί τέτοια ξεφτίλα;;; Μπας και κόβει κι η Παπά λάσπη;

Νικόλα δώστα όλα! Μόνο το δούλεμα στη Νταίζη άξιζε! Πότε πρόλαβε και βλάκεψε τόσο αυτή; Ως κι ο Μπέλλος την πέρασε σε iq! Εξελίσσεται πάντως η σειρά! Τώρα οι ήρωες χαζεύουν και χωρίς να καψουρεύονται!

Η Εύα θα πηγαίνει το μωρό στη μουγκή γιαγιάκα; Δεν είναι τελικά το εγωκεντρικό, μνησίκακο τέρας που μόλις γεννιόταν το παιδί θα το έκλεινε σε θυρίδα να μη το δουν οι Καρτάληδες;;; Ε, μη μας το χαλάτε! Τόσα κοσμητικά που λούστηκε να πάνε χαμένα;

Αλήθεια είπε ο Κάλαχαν στα προσεχώς; Ο συμβολαιογράφος είναι φίλος του; Μπας και ανέλαβε το γραφείο μετά το θάνατο της Ανθής; (Σε πείσμα όσων με δουλεύουν, επιμένω για Ανθή συμβολαιογράφο!)

Εις αύριον τα σπουδαία! gelio gelio gelio

Clarabelle τα ρέστα μου!


Θαυμάζω απεριόριστα το κουράγιο σου να κάνεις έστω κι αυτό το σχολιασμό για το συγκεκριμένο επεισόδιο.
Συμφωνώ και επαυξάνω.
Μένω εδώ για το υπόλοιπο της σεζόν ελπίζοντας οτι θα δείξουν λίγο σεβασμό στο δικό τους δημιούργημα και θα κάνουν ένα αξιοπρεπές κλείσιμο στα μυστικά της Εδέμ πριν την έναρξη των Μυστικών του απόλυτου τίποτα
Απ' τη στιγμή που εξακολουθώ να παρακολουθώ, εξακολουθώ και να σχολιάζω κι όσο έχω τη δυνατότητα ν' ακούγομαι, θα φωνάζω! Κι εξακολουθώ να παρακολουθώ, όχι επειδή με καλύπτει αυτό που βλέπω πια, αλλά επειδή συνηθίζω ό,τι αρχίζω να το ολοκληρώνω, ακόμα κι όταν πρόκειται για τηλεοπτικά κατασκευάσματα! Ούτως ή άλλως ένας μήνας δεν είναι πολύ!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από CineFreak Παρ Μάης 14, 2010 12:43 pm

τα πράγματα για μένα ειναι απλά...

στόχος μέχρι το τέλος της σεζόν είναι:

- να φύγει ο Μάνος, με τρόπο ώστε, να έχει απομυθοποιηθεί ως η πάλαι ποτέ ραχοκοκαλιά της παρέας για να μη "λείψει" σεναριακά...η παρέα αντέχει την έλλειψή του και προχωρά μπροστά ...
- να επικεντρωθεί η ιστορία στα μυστήρια της οικογένειας Λαζαρίδη-Καρτάλη (ίσως και Ρούσσων)
- ο Στέφανος αναλαμβάνει βασικός πρωταγωνιστής, κεντρικός ζεν-πρεμιέ της σειράς, με Εύα να έχει το παιδί του, Μελίτα να έχει την καρδιά του, και ενδεχομένως τον πρώτο του έρωτα να έρχεται και να τον διεκδικεί (κάτι τέτοιο κατάλαβα εγώ χθες...το πιάσατε και εσείς μήπωωωωωςςςςς) ?
- Λουκάς-Νόρα θα είναι το κυκλοθυμικό-εκκεντρικό-ιδιόρρυθμο ζευγάρι δικηγόρων που θα ανακατεύονται σε όλες τις υποθέσεις λόγω ιδιότητας ... επίσης θα είναι και ο κορμός των αστείων-γελοίων-χιουμοριστικών-υστερικών περιστατικών της σειράς, που θα γεμίζουν όσες σελίδες σεναρίου δεν ασχολούνται με μυστήρια-δολοφονίες ...
- η Εύα θα βρεί νέον άνδρα τον οποίο, λόγω Μάνου-κάρμα, θα τον ταλαιπωρήσει δεόντως μέχρι να του κάτσει, ο δε νέος άνδρας θα έχει σχέση με παρελθόν Λαζαρίδη-Καρτάλη σίγουρα ... για να επιβεβαιωθεί και το ρηθέν ότι όποιον άνδρα γνωρίζει η Εύα κάποια στιγμή θα την προδώσει ...
- Δάφνη - Νικόλας το υπναράδικο-ξενυχτάδικο μικροαστικό ζευγαράκι της σειράς που θα γεμίζει όσες σκηνές περισσεύουν από τα παραπάνω..
- Νταίζη-Μπέλλος απλά οι ενοχλητικοί κακοί (τύπου Κυριάκος) που εμποδίζουν την ευτυχία των αγαπημένων μας ηρώων αλλά στο τέλος θα βρουν το δάσκαλό τους ...
- όλοι οι άλλοι απλά filler ... για να στήνονται οι διάλογοι ...

ΑΥΤΑΑΑΑΑ ... διότι, θα σου πει και ο σεναριογράφος ότι τα Μυστικά της Εδέμ, αφορούν την πορεία ΟΛΩΝ προς την προσωπική τους Εδέμ, και όχι μόνο της παρέας, οπως (λανθασμένα) πιστεύαμε 2 χρόνια τώρα (ντροπή μας να μη βλέπουμε το δάσος αλλά μόνο το δέντρο)...

δεν ξέρω εάν με πιάνετε αλλά το έργο μετατίθεται ... πέρα από την παρέα ...και εκτός παρέας ...


ΦΙΛΑΚΙΑ
DoksasteME Flkia
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από dennis Παρ Μάης 14, 2010 1:01 pm

CineFreak έγραψε:τα πράγματα για μένα ειναι απλά...

στόχος μέχρι το τέλος της σεζόν είναι:

- να φύγει ο Μάνος, με τρόπο ώστε, να έχει απομυθοποιηθεί ως η πάλαι ποτέ ραχοκοκαλιά της παρέας για να μη "λείψει" σεναριακά...η παρέα αντέχει την έλλειψή του και προχωρά μπροστά ...
- να επικεντρωθεί η ιστορία στα μυστήρια της οικογένειας Λαζαρίδη-Καρτάλη (ίσως και Ρούσσων)
- ο Στέφανος αναλαμβάνει βασικός πρωταγωνιστής, κεντρικός ζεν-πρεμιέ της σειράς, με Εύα να έχει το παιδί του, Μελίτα να έχει την καρδιά του, και ενδεχομένως τον πρώτο του έρωτα να έρχεται και να τον διεκδικεί (κάτι τέτοιο κατάλαβα εγώ χθες...το πιάσατε και εσείς μήπωωωωωςςςςς) ?
- Λουκάς-Νόρα θα είναι το κυκλοθυμικό-εκκεντρικό-ιδιόρρυθμο ζευγάρι δικηγόρων που θα ανακατεύονται σε όλες τις υποθέσεις λόγω ιδιότητας ... επίσης θα είναι και ο κορμός των αστείων-γελοίων-χιουμοριστικών-υστερικών περιστατικών της σειράς, που θα γεμίζουν όσες σελίδες σεναρίου δεν ασχολούνται με μυστήρια-δολοφονίες ...
- η Εύα θα βρεί νέον άνδρα τον οποίο, λόγω Μάνου-κάρμα, θα τον ταλαιπωρήσει δεόντως μέχρι να του κάτσει, ο δε νέος άνδρας θα έχει σχέση με παρελθόν Λαζαρίδη-Καρτάλη σίγουρα ... για να επιβεβαιωθεί και το ρηθέν ότι όποιον άνδρα γνωρίζει η Εύα κάποια στιγμή θα την προδώσει ...
- Δάφνη - Νικόλας το υπναράδικο-ξενυχτάδικο μικροαστικό ζευγαράκι της σειράς που θα γεμίζει όσες σκηνές περισσεύουν από τα παραπάνω..
- Νταίζη-Μπέλλος απλά οι ενοχλητικοί κακοί (τύπου Κυριάκος) που εμποδίζουν την ευτυχία των αγαπημένων μας ηρώων αλλά στο τέλος θα βρουν το δάσκαλό τους ...
- όλοι οι άλλοι απλά filler ... για να στήνονται οι διάλογοι ...

ΑΥΤΑΑΑΑΑ ... διότι, θα σου πει και ο σεναριογράφος ότι τα Μυστικά της Εδέμ, αφορούν την πορεία ΟΛΩΝ προς την προσωπική τους Εδέμ, και όχι μόνο της παρέας, οπως (λανθασμένα) πιστεύαμε 2 χρόνια τώρα (ντροπή μας να μη βλέπουμε το δάσος αλλά μόνο το δέντρο)...

δεν ξέρω εάν με πιάνετε αλλά το έργο μετατίθεται ... πέρα από την παρέα ...και εκτός παρέας ...


ΦΙΛΑΚΙΑ
DoksasteME Flkia


Καλέ ναι……αυτό είναι !!!!!
Επιτέλους τώρα εξηγούνται όλα !!!


Πάμε γι' άλλες πολιτείες ερωτικές,
Να βρεθούμε σ' εμπειρίες λυτρωτικές,
Αν το θες.

Πάμε γι' άλλες πολιτείες αναρχικές,
Να βρεθούμε σ' απεργίες προσωπικές,
Αν το θες.

Θες ??? :?:
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Μάης 14, 2010 1:36 pm

*Clarabelle μου, εννοείται οτι ούτε αυτά που περιέγραψες δε θα βλέπονται..
Περιέγραψες ακριβώς αυτά που ήθελα να πώ χθές το βράδυ και δεν είχα το κουράγιο, κατα τα άλλα πέθανα με την ιδιότητα που έδωσες στον Μπέλλο να δώσει το νεφρό του gelio

*Βάσω μου τέλειος ο σχολιασμός σου και δεν μπορείς να φανταστείς πόσο συμφωνώ.. Congrats

*Annaki, γράφεις πάντα με έναν ιδιαίτερο τρόπο... Πολύ ωραία όλα αυτά που έφραψες αλλά τα ΑΠΟΛΥΤΑ κομμάτια με στέλνουνε..
Άκου εκεί "Ο Απόλυτος θέλει Απολυτάκια" gelio

*CineFreak, που είσουνα πιό πρίν να μας εξηγήσεις τα πράγματα με το όνομα τους..;;
Μπορεί συνήθως να διαφωνώ μαζί σου αλλά ομολογώ ότι έχεις τον τρόπο σου να τα βάζεις όλα σε μια σειρά...
Ας συνεχίσουμε προς το παρόν να βλέπουμε το δέντρο (παρέα..) γιατί το δάσος καίγεται Snif

Τα σεντονάκια σας όπως πάντα με καλύπτουν (ακόμα και το "ασυνήθιστα" μικρό σεντονάκι της Τζίνας Razz )...
Δε ψήφισα η αλήθεια είναι, απλά περιμένω να δώ πιό ουσιαστικές και <<σοβαρές>> στιγμές ανάμεσα στην παρέα και τα ζευγάρια.
Επίσης η Μελίτα με εκνεύρισε με το υφάκι της προς τους γονείς της.. Θεωρώ αχαριστία να διαγράφει έτσι απλά τους γονείς της για έναν 9'μηνο έρωτα.. Τόσα χρόνια την συντηρούν και την φροντίζουν μη τυχόν και δουλέψει η κορούλα τους και κουραστεί.. Τελικά της έκαναν κακό...
Δε την κατηγορώ που δεν δουλεύει, ούτε επειδή την βοηθάνε οι γονείς της, την κατηγορώ που έχει βολευτεί σε αυτή την κατάσταση, που δεν νιώθει υπόχρεη στους γονείς της και πάνω απόλα που δε τους σέβεται (ούτε εγώ δουλεύω προς το παρόν και με βοηθάνε οι γονείς μου αλλά δε νιώθω καθόλου περίφανη γιαυτό, ούτε έχω αναπαυτεί και πάνω απόλα τους σέβομαι και δε τους διώχνω απο το σπίτι που με βοηθάνε να συντηρώ...)

Υ.Γ. Τέλεια και τα υπόλοιπα σεντονάκια της loukitsa, evanna, sarita, jim7 και τα υπόλοιπα που τα έχω ξεχάσει κιόλας...

Αυτά απο μένα βιαστικά για σήμερα...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Παρ Μάης 14, 2010 2:01 pm

nicole έγραψε:Κα. Ακριτα & Κε Κυριτση,

Καταλαβαινω οτι στους δυσκολους καιρους που ζουμε ενα καναλι δεν σταματαει σειρα που κανει 40-50 σε τηλεθεαση και το κοστος για να στησεις μια σειρα απο την αρχη σαφως ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος συνεχισης μιας επιτυχημενης σειρας...αλλα

ΕΛΕΟΣ...ΠΡΟΧΩΡΕΙΣΤΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ...

Για μενα η ιστορια της παρεας της φεγγαροπετρας (που ξεκινησε με αρκετο ενδιαφερον) τελειωσε στις αρχες του δευτερου κυκλου και με την ολοκληρωση της ιστοριας του Φωτη...απο εκει και περα τα μυστικα αφορουν τη συγκρουση τριων οικογενειων...

ΕΙναι προφανες οτι το σεναριο αλλαξε ολοκληρωτικα στο δευτερο κυκλο ειτε γιατι το cast δεν εδεσε οπως στη Βερα, ειτε γιατι χημειες δεν βγηκαν, ειτε γιατι υπηρξαν προβληματα παραγωγης λογω της κρισης ειτε λογω ηθοποιων...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΣΧΟΛΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ...ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ...ΕΓΩ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ:

-το παρελθον της Αντιγονης, του Λαζαριδη, της Ολγας Λυτρα, του Ρουσου
-το πως θα εξελιχθει η σχεση Στεφανου-Μελιτας με το πολεμο των οικογενειων τους και το παιδι με την Ευα
-τη διαθηκη του Λαζαριδη
-το φονο του Χατζηβασιλειου
-το χοντρο παιχνιδι που κανει η Νταιζη και που καμια σχεση δεν εχει με Νορα-Λουκα-Μπελλο (ξεκαρφωμα ειναι ολα αυτα...)

Δεν με ενδιαφερουν ουτε οι παλιμπαιδισμοι μιας παρεας που οτι ειχε να πει ολοκληρωθηκε περσι ουτε οι συζητησεις για κολοκυθακια και γιουβερλακια, ουτε ο υπνος του Νικολα, ουτε για το ποιος ειναι πιο ομορφος στη παρεα, ουτε το ποσο πολυ τρωει η Ευα κτλ...

Ολα ομως κα Ακριτα & κε Κυριτση μου εχουν ενα τιμημα...κατι κερδισεις και κατι χανεις...

ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ...

Αντι να προσπαθειτε να ικανοποιειτε αυτους που ουτως η αλλως θα σταματησουν να βλεπουν τη σειρα με το να ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΤΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΕΙΤΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΝΟΥ-ΕΥΑΣ...

Καλυτερα προχωρηστε τις υπολοιπες ιστοριες που δεν τις εχετε καψει ακομα και εχουν ενα ενδιαφερον, ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑΝ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΡΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΕΑ...

Και βγειτε ανοικτα και πειτε οτι η παρεα της φεγγαροπετρας μας τελειωσε, το ιδιο και η σχεση Ευας-Μανου και οποιος γουσταρει το παρακολουθει το εργακι...αντι να τους εμπαιζετε με τετοιο τροπο...

Και ειλικρινα, μεσα απο την καρδια μου το λεω...

Θερμη παρακληση σε οσους ενδιαφερονται για την παρεα της Φεγγαροπετρας...δε χρειαζεται να περιμενετε να τελειωσει και ο δευτερος κυκλος, μπορειτε να σταματησετε να βλεπετε το εργακι απο τωρα...δεν χανετε και τιποτα...ειλικρινα καντε το για τους υπολοιπους τηλεθεατες μηπως ξυπνησουν οι σεναριογραφοι / παραγωγη και προχωρησει η εξελιξη με τους υπολοιπους παρακατω...

Δεν παει αλλο, τετοιες ανουσιες σκηνες και γελοιοτητες ουτε σε σχολικες παραστασεις δεν καναμε...



CineFreak έγραψε:τα πράγματα για μένα ειναι απλά...

στόχος μέχρι το τέλος της σεζόν είναι:

- να φύγει ο Μάνος, με τρόπο ώστε, να έχει απομυθοποιηθεί ως η πάλαι ποτέ ραχοκοκαλιά της παρέας για να μη "λείψει" σεναριακά...η παρέα αντέχει την έλλειψή του και προχωρά μπροστά ...
- να επικεντρωθεί η ιστορία στα μυστήρια της οικογένειας Λαζαρίδη-Καρτάλη (ίσως και Ρούσσων)
- ο Στέφανος αναλαμβάνει βασικός πρωταγωνιστής, κεντρικός ζεν-πρεμιέ της σειράς, με Εύα να έχει το παιδί του, Μελίτα να έχει την καρδιά του, και ενδεχομένως τον πρώτο του έρωτα να έρχεται και να τον διεκδικεί (κάτι τέτοιο κατάλαβα εγώ χθες...το πιάσατε και εσείς μήπωωωωωςςςςς) ?
- Λουκάς-Νόρα θα είναι το κυκλοθυμικό-εκκεντρικό-ιδιόρρυθμο ζευγάρι δικηγόρων που θα ανακατεύονται σε όλες τις υποθέσεις λόγω ιδιότητας ... επίσης θα είναι και ο κορμός των αστείων-γελοίων-χιουμοριστικών-υστερικών περιστατικών της σειράς, που θα γεμίζουν όσες σελίδες σεναρίου δεν ασχολούνται με μυστήρια-δολοφονίες ...
- η Εύα θα βρεί νέον άνδρα τον οποίο, λόγω Μάνου-κάρμα, θα τον ταλαιπωρήσει δεόντως μέχρι να του κάτσει, ο δε νέος άνδρας θα έχει σχέση με παρελθόν Λαζαρίδη-Καρτάλη σίγουρα ... για να επιβεβαιωθεί και το ρηθέν ότι όποιον άνδρα γνωρίζει η Εύα κάποια στιγμή θα την προδώσει ...
- Δάφνη - Νικόλας το υπναράδικο-ξενυχτάδικο μικροαστικό ζευγαράκι της σειράς που θα γεμίζει όσες σκηνές περισσεύουν από τα παραπάνω..
- Νταίζη-Μπέλλος απλά οι ενοχλητικοί κακοί (τύπου Κυριάκος) που εμποδίζουν την ευτυχία των αγαπημένων μας ηρώων αλλά στο τέλος θα βρουν το δάσκαλό τους ...
- όλοι οι άλλοι απλά filler ... για να στήνονται οι διάλογοι ...

ΑΥΤΑΑΑΑΑ ... διότι, θα σου πει και ο σεναριογράφος ότι τα Μυστικά της Εδέμ, αφορούν την πορεία ΟΛΩΝ προς την προσωπική τους Εδέμ, και όχι μόνο της παρέας, οπως (λανθασμένα) πιστεύαμε 2 χρόνια τώρα (ντροπή μας να μη βλέπουμε το δάσος αλλά μόνο το δέντρο)...

δεν ξέρω εάν με πιάνετε αλλά το έργο μετατίθεται ... πέρα από την παρέα ...και εκτός παρέας ...


ΦΙΛΑΚΙΑ
DoksasteME Flkia


Συμφωνώ απόλυτα και με τις δύο κορίτσια!
Την ακριβώς ίδια εντύπωση έχω και γω για όλα.Νομίζω είναι πασιφανές προς τα που πάει το θέμα πλέον.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Μάης 14, 2010 2:08 pm

Cancoon έγραψε:Πολύ μέτριο το επεισόδιο. Αξιοσημείωτες μόνο οι σκηνές Στέφανου-Μελίτας και η μικρή εξέλιξη ως προς την πολύ ιντριγκαδόρικη ιστορία της οικογένειας Λαζαρίδη. Τώρα που η Αντιγόνη έχει μεν το πάνω χέρι αλλά και ο Χρήστος έχει κρίση συνειδήσεως, έχει ενδιαφέρον να δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα.
Πάρα πολύ μου αρέσει το σκηνικό με τον Στέφανο που ζει για πρώτη φορά τον έρωτα και ξυπνάει και διαχωρίζει τη θέση του απέναντι στη μάνα του. Άσε που αυτός που είπε ότι δεν θα περνούσε το βράδυ της αποφυλάκισης της μάνας του από τη Μελίτα, τελικά πάλι σπίτι της πήγε (κάτι τέτοιες λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά). Είδες, Στέφανε, έτσι πρέπει να είναι η ζωή.
Το εντελώς επιτηδευμένο παρείστικο κλίμα συνεχίστηκε αλλά παραδόξως υπήρξε μια πολύ ενδιαφέρουσα στιγμή ανάμεσα στην Νόρα, την Εύα και την Δάφνη. Το να πετάνε η Εύα και η Δάφνη μέσα στα μούτρα της Νόρας τη σχέση Λουκά-Νταίζης είναι, κατά τη γνώμη τους, απλώς πλακίτσα, ενώ το να το κάνει η Νόρα για τη σχέση Εύας-Νικόλα πλήγωσε τις κοπελίτσες. Α ρε υποκρισία που δέρνει αυτήν την παρέα! Τίποτα δεν έχουν ξεπεράσει. Το αστείο είναι ότι το να μην έχουν ξεπεράσει όσα συνέβησαν είναι το φυσιολογικό, ενώ αυτό που κάνουν τώρα (απλώς να σμπρώχνουν τα απωθημένα τους κάτω από το χαλί) είναι το ανώμαλο.
Πράγματι η Μελίτα πρέπει να κάνει το πρώτο βήμα της συμφιλίωσης με τον πατέρα της. Από την πρώτη στιγμή εξάλλου έγινε εμφανές ότι ο Πέτρος μετάνιωσε για το χαστούκι. Τώρα για τα βαθύτερα προβλήματα της συγκεκριμένης σχέσης πατέρα – κόρης, ας κάτσουν κάτω να δουν αν μπορούν να τα βρουν.
Κατά τα λοιπά, πρώτη φορά βλέπω συμβολαιογραφείο στο οποίο το όνομα του συμβολαιογράφου είναι γραμμένο σε μια κόλλα Α4 κολλημένη στην πόρτα (!!!!), ελπίζω ο Νικόλας και η Δάφνη όταν κάνουν τρελλίτσες να πάνε το παιδί τους σε άλλο δωμάτιο και τέλος ωραίο το φραντζάκι της Μαρίλιας.

συμφωνώ απόλυτα...φοβερός σχολιασμός.... oscar
το καρφί της νόρας κάπου το έχασα...γιατί δεν παρακολουθήσα και όλη την ώρα...βαριόμουν.... Sleep ..αλλά από τις αντιδράσεις των κοπελιών κατάλαβα τι τους πέταξε....και το χάρηκα...γιατί όπως και να το κάνουμε μερικά πράγματα δεν ξεχνιούνται ποτέ...
εκεί που έλεγε η δάφνη για το νικόλα λέω τώρα θα γυρίσει στην εύα και θα πει <ε...εύα για πες και εσύ> gelio gelio gelio
πέρα από την πλάκα το επεισόδιο ήταν άθλιο....αυτοί υποτίθεται τώρα ότι ήταν ενήλικα άτομα;;;;
όσο για τη συνάντηση εύα-μάνου συγκλονίστηκα....το θέμα ήταν τα γιουβαρελάκια του μάνου....
σημείωση:πότε πρόλαβε η εύα να διαβάσει όόόόλο το βιβλίο;;;;τι είσαι ρε παιδάκι μου εσύ!!!
το μόνο που άξιζε ήταν η σκηνή στέφανου-μελίτας.....και επιτέλους το ότι ο στέφανος ΖΕΙ...όπως και όλα όσα της είπε....<ΝΑ ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ> : juhu :
ρε παιδιά ο χρήστος έμαθε για τη διαθήκη;;;γιατί κάπου το έχανα το επεισόδιο...δεν το παρακολουθούσα συνέχεια...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Μάης 14, 2010 2:40 pm

Δεν θέλω να σχολιάσω αναλυτικά αυτό το μετριοτατο επεισόδιο...
Οι σκηνές τις παρέας ήτανε απαράδεκτες απλά και μόνο για να μην γκρινιάζουμε, το μόνο που άξιζε ήταν η φατσουλα της Γεωργόνη στην κοριτσοπαεα..Τα υπόλοιπα μου φάνηκαν τελείως άνοστα και ανιαρά... Σκηνές απλά χωρίς λόγο ύπαρξης..
Η Νταιζάρα όσο πάει και με εκνευρίζει και πιο πολύ, στο γραφείο που μπλεκότανε και στα προσωπικά του Δημήτρη εκνευρίστηκα τόσο πολύ..Το οτι ζητησε απο το Λουκα τη λεφτά να τα πάρει εκείνη,είναι δυνατόν?Πόσο θα τραβήξει αυτή η κοροιδία πιά??
Η σκηνή Μάνου-Ευας έιναι αυτό που περίμεναν οι φαν??? Ηταν απλά ψίχουλα...Η Ευα έχει απεξαρτηθεί όλο αυτόν τον καιρό,ξαφνικά κάνει πλακίτσα χαλαρά με το Μάνο χωρίς να έχει προηγηθεί καμία κουβέντα ουσιαστική μεταξύ τους...Και τη σιγοντάρουν και οι φίλες της που λέγανε Μάνος τέλος..Η Δάφνη που μέχρι πρότινος έλεγε στο Μάνο να την αφήσει ήσυχη... Δεν την μπορώ άλλο αυτήν την προχειρότητα..Δεν λέω ήταν μια γλυκιά σκηνή χωρις νόημα βέβαια,αλλά αυτή η σκηνη θα μπορούσε να δωθεί μετά απο κάποιο διαστημα,αφου ο Μάνος και η Ευα θα έκαναν ενα ουσιαστικό ξεκαθαρισμα..Εχουν περάει τόσα,νομίζω αξίζουν καλύτερη αντιμετωπιση...
Τους απόλυτους δεν τους πρόσξεα καν,κάτι αλλο εκανα εκείνη τη στιγμή..Μου άρεσε πολύ το πουκάμισο της Μελίτας...

Απο αυτή τη μετριότητα κρατάω τη συζήτηση Αμαλίας-Πέτρου,μια πολύ καλή σκηνή...Μόνο απο αυτόυς τους δύο θα βλέπουμε καλές σκηνές πλεον ας το πάρουμε απόφαση...
Επίσης κρατάω Αντιγόνη-Χρήστο,αν και δεν μάθαμε,ήταν και οι δύο εκπληκτικοί..Ο Χρήστος αμφιταλαντεύεται ανάμεσα στην υποχρέωση και στην ηθική και μου αρέσει που θα εξελιχθεί σε ρόλο κλειδί..Αλλωσετ επαιζε μεγάλο ρόλο στην ιστορία αλλά παρασκηνιακά..Τωρα θα τον δουμε στη σκηνή και χαίρομαι για αυτό..
Επίσης κρατάω τη σκηνή Αμαλίας Μελίτας που η Πεφάνη ήταν συγκλονιστική και η τελέυταία της ατάκα με πάγωσε..Ας βάλει κάποιος στη θέση της την πριγκηπέσσσα επιτέλους..Ελεος με αυτή τη συμπερίφορα και το ύφος χιλίων καρδιναλίων..Αυτή η κοπέλα με κουράζει απίστευτα, εχει γίνει ενα εγωπαθές και υστερικό πλάσμα που το μόνο που τη νοιάζει έιναι ο απόλυτος...Καλά της τα πες Αμαλίτσα, μπας και κουνηθεί όσο μυαλό της έχει μένει...


Επίσης το κάψιμο του γραφείου άκυρο,είδαμε πως χύσανε όλη τη βενζίνη λες και μας ενδιέφερε να το δούμε... Μπορούσαν να μας δείξουν απλά τη φωτιά...Επίσης το παντελόνι αυτόυ ποιυ την έριχνε σαν να πήρε λίγη βενζινη πάνω του πάλι καλά που δεν λαμπάδιασε...Μία ακόμα παρατήρηση..Την δια΄θηκη γιατί την ψάχνανε?Δεν είπε η Αντιγόνη οτι τη βρήκανε τελικά,ή μηπως βρήκανε απλά το γραφείο? Θα μου πέιτε λεπτομέρεις αλλά αφού χάσαμε την ουσία...

Το μέτριο είναι πολύ επιεικής χαρακτηρισμός... Βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια,βαρέθηκα να με υποτιμάνε, και να μη με σέβονται..Στο κάτω κάτω εμείς στηρίξαμε αυτή τη σειρά..Νομίζω πως αξίζουμε λίγο παραπανω σεβασμό ως τηλεθεατές..Οχι άλλο κάρβουνο..Ελεος πια,λυπηθείτε μας....

annaki,Sarita ,Mik και Clarabelle : respect : : respect : Ας φωνάξουμε μπας και μας ακούσουνε.....
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Μάης 14, 2010 2:44 pm

nikidanis έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
nicole έγραψε:Κα. Ακριτα & Κε Κυριτση,

Καταλαβαινω οτι στους δυσκολους καιρους που ζουμε ενα καναλι δεν σταματαει σειρα που κανει 40-50 σε τηλεθεαση και το κοστος για να στησεις μια σειρα απο την αρχη σαφως ειναι μεγαλυτερο απο το κοστος συνεχισης μιας επιτυχημενης σειρας...αλλα

ΕΛΕΟΣ...ΠΡΟΧΩΡΕΙΣΤΕ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ...

Για μενα η ιστορια της παρεας της φεγγαροπετρας (που ξεκινησε με αρκετο ενδιαφερον) τελειωσε στις αρχες του δευτερου κυκλου και με την ολοκληρωση της ιστοριας του Φωτη...απο εκει και περα τα μυστικα αφορουν τη συγκρουση τριων οικογενειων...

ΕΙναι προφανες οτι το σεναριο αλλαξε ολοκληρωτικα στο δευτερο κυκλο ειτε γιατι το cast δεν εδεσε οπως στη Βερα, ειτε γιατι χημειες δεν βγηκαν, ειτε γιατι υπηρξαν προβληματα παραγωγης λογω της κρισης ειτε λογω ηθοποιων...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΣΧΟΛΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ...ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ...ΕΓΩ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ:

-το παρελθον της Αντιγονης, του Λαζαριδη, της Ολγας Λυτρα, του Ρουσου
-το πως θα εξελιχθει η σχεση Στεφανου-Μελιτας με το πολεμο των οικογενειων τους και το παιδι με την Ευα
-τη διαθηκη του Λαζαριδη
-το φονο του Χατζηβασιλειου
-το χοντρο παιχνιδι που κανει η Νταιζη και που καμια σχεση δεν εχει με Νορα-Λουκα-Μπελλο (ξεκαρφωμα ειναι ολα αυτα...)

Δεν με ενδιαφερουν ουτε οι παλιμπαιδισμοι μιας παρεας που οτι ειχε να πει ολοκληρωθηκε περσι ουτε οι συζητησεις για κολοκυθακια και γιουβερλακια, ουτε ο υπνος του Νικολα, ουτε για το ποιος ειναι πιο ομορφος στη παρεα, ουτε το ποσο πολυ τρωει η Ευα κτλ...

Ολα ομως κα Ακριτα & κε Κυριτση μου εχουν ενα τιμημα...κατι κερδισεις και κατι χανεις...

ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ...

Αντι να προσπαθειτε να ικανοποιειτε αυτους που ουτως η αλλως θα σταματησουν να βλεπουν τη σειρα με το να ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΤΕ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΕΙΤΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΝΟΥ-ΕΥΑΣ...

Καλυτερα προχωρηστε τις υπολοιπες ιστοριες που δεν τις εχετε καψει ακομα και εχουν ενα ενδιαφερον, ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΙΝΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑΝ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΡΟΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΕΑ...

Και βγειτε ανοικτα και πειτε οτι η παρεα της φεγγαροπετρας μας τελειωσε, το ιδιο και η σχεση Ευας-Μανου και οποιος γουσταρει το παρακολουθει το εργακι...αντι να τους εμπαιζετε με τετοιο τροπο...

Και ειλικρινα, μεσα απο την καρδια μου το λεω...

Θερμη παρακληση σε οσους ενδιαφερονται για την παρεα της Φεγγαροπετρας...δε χρειαζεται να περιμενετε να τελειωσει και ο δευτερος κυκλος, μπορειτε να σταματησετε να βλεπετε το εργακι απο τωρα...δεν χανετε και τιποτα...ειλικρινα καντε το για τους υπολοιπους τηλεθεατες μηπως ξυπνησουν οι σεναριογραφοι / παραγωγη και προχωρησει η εξελιξη με τους υπολοιπους παρακατω...

Δεν παει αλλο, τετοιες ανουσιες σκηνες και γελοιοτητες ουτε σε σχολικες παραστασεις δεν καναμε...


Mας λες λοιπόν οτι η σειρά αφορα τις οικογένειες Λυτρα Λαζαρίδη και Ρούσσου

Στους δύσκολους οικονομικά καιρούς που ζούμε καλό θα ήταν τα κανάλια και η παραγωγή να περικόψουν απ τα έξοδά τους.

Άρα λοιπόν:
Μάνος: Μας κάνει τη χάρη και φεύγει μόνος του
Εύα: Το επίθετο Χαρίτου περιτή και μαζί της η Αγγέλα και η Μαρίλια
Λουκάς: Καμία σχέση με τις οικογένειες περισεύει
Νόρα: Το επώνυμο Φωκά επίσης άσχετη
Νικόλας: Ουπς πέσαμε πάνω σε έναν Λύτρα αυτόν τον κρατάμε και μαζί το μικρό Μάριο μήπως και κληρονομεί τίποτα κι αυτός
Δάφνη: Γεραλή και άρα περιτή μαζί με τον Ηλία

Προτείνω με τη σειρά μου ένα πάρτι με εκρηκτικά στην παραλία της κατασκήνωσης ώστε να τους ξεφορτωθούμε μαζικά και να μην τους έχουμε στο κεφάλι μας. Παράλληλα δεν θα μας είναι απαραίτητη η κατασκήνωση για τα γυρίσματα και περικόπτουμε έξοδα κι απο εκεί

Θα έλεγα να μην παραβρίσκεται στη μάζωξη ο Νικόλας που θα του προκύψει εκτάκτως ασθενής και το νεογέννητο της Εύας το οποίο μπορεί να μεγαλώσει με το Στέφανο και τη Μελίτα μιας και συνοδεύεται απο χρήμα και δεν θέλουμε η σειρά να χάσει τη γκλαμουριά της. Το έξοδο δεν θα είναι πολύ μεγάλο να πάρει η παραγωγή μια ακόμη οικιακή βοηθό γιατί η δολια η Αγγελική τι να πρωτο προλάβει

Μπορούν λοιπόν την επόμενη σεζόν να πορευτούν:
Με σεξάκι απολύτων τρις ανα επεισόδιο
Με το Ρούσσο και την Αντιγόνη να σφάζονται κατά το πρότυπο Βροντάκηδων και Φουρτουνάκηδων
Με τη Νταίζη να εκβιάζει εναλλάξ τις τρεις οικογένειες
Ο Μπέλλος κρίνεται απαραίτητος διότι θα είναι συμβατός δότης νεφρού για τον κύριο Καρτάλη ο οποίος θα πάθει τη ζημειά απ την έντονη άσκηση

Νομίζω το κάλυψα το θεματάκι και δεν περιγράφω άλλο....

Βεβαίως κατ αυτόν τον τρόπο απο τα μέλη αυτού εδώ του φορουμ τουλάχιστον, θα μείνουν ευχαριστημένοι κάποιοι μετρημένοι στα δάχτυλα και οι υπόλοιποι θα την κάνουν με ελαφρά.

Συμφωνώ οτι το επεισόδιο ήταν εκτός περιγραφής αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι όσα περιέγραψα θα βλέπονται.





Εγραψες Μαρία!!!!!!!!! Τελειο!!! : respect : : respect : : respect :
τελικα η κ.Ακριτα ηθελε να κανει δυο σειρες αλλα λογω οικονομικης φυσεως εκανε μια

Συμφωνώ πλήρως (βρηκα κι άλλη λεξη εκτός απο το απολύτως) τα Μυστικα είναι η Παρεα και η παρεα θα τελειώσει φέτος....για τα υπόλοιπα τι να σχολιασω??
Με κάλυψε η Clarabelle

Υγ.Ευχαριστω για τα όσκαρ στο μικρο μου σεντονάκι Flkia
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από sarita Παρ Μάης 14, 2010 3:01 pm

Foulitsa έγραψε:Δεν θέλω να σχολιάσω αναλυτικά αυτό το μετριοτατο επεισόδιο...
Οι σκηνές τις παρέας ήτανε απαράδεκτες απλά και μόνο για να μην γκρινιάζουμε, το μόνο που άξιζε ήταν η φατσουλα της Γεωργόνη στην κοριτσοπαεα..Τα υπόλοιπα μου φάνηκαν τελείως άνοστα και ανιαρά... Σκηνές απλά χωρίς λόγο ύπαρξης..
Η Νταιζάρα όσο πάει και με εκνευρίζει και πιο πολύ, στο γραφείο που μπλεκότανε και στα προσωπικά του Δημήτρη εκνευρίστηκα τόσο πολύ..Το οτι ζητησε απο το Λουκα τη λεφτά να τα πάρει εκείνη,είναι δυνατόν?Πόσο θα τραβήξει αυτή η κοροιδία πιά??
Η σκηνή Μάνου-Ευας έιναι αυτό που περίμεναν οι φαν??? Ηταν απλά ψίχουλα...Η Ευα έχει απεξαρτηθεί όλο αυτόν τον καιρό,ξαφνικά κάνει πλακίτσα χαλαρά με το Μάνο χωρίς να έχει προηγηθεί καμία κουβέντα ουσιαστική μεταξύ τους...Και τη σιγοντάρουν και οι φίλες της που λέγανε Μάνος τέλος..Η Δάφνη που μέχρι πρότινος έλεγε στο Μάνο να την αφήσει ήσυχη... Δεν την μπορώ άλλο αυτήν την προχειρότητα..Δεν λέω ήταν μια γλυκιά σκηνή χωρις νόημα βέβαια,αλλά αυτή η σκηνη θα μπορούσε να δωθεί μετά απο κάποιο διαστημα,αφου ο Μάνος και η Ευα θα έκαναν ενα ουσιαστικό ξεκαθαρισμα..Εχουν περάει τόσα,νομίζω αξίζουν καλύτερη αντιμετωπιση...
Τους απόλυτους δεν τους πρόσξεα καν,κάτι αλλο εκανα εκείνη τη στιγμή..Μου άρεσε πολύ το πουκάμισο της Μελίτας...

Απο αυτή τη μετριότητα κρατάω τη συζήτηση Αμαλίας-Πέτρου,μια πολύ καλή σκηνή...Μόνο απο αυτόυς τους δύο θα βλέπουμε καλές σκηνές πλεον ας το πάρουμε απόφαση...
Επίσης κρατάω Αντιγόνη-Χρήστο,αν και δεν μάθαμε,ήταν και οι δύο εκπληκτικοί..Ο Χρήστος αμφιταλαντεύεται ανάμεσα στην υποχρέωση και στην ηθική και μου αρέσει που θα εξελιχθεί σε ρόλο κλειδί..Αλλωσετ επαιζε μεγάλο ρόλο στην ιστορία αλλά παρασκηνιακά..Τωρα θα τον δουμε στη σκηνή και χαίρομαι για αυτό..
Επίσης κρατάω τη σκηνή Αμαλίας Μελίτας που η Πεφάνη ήταν συγκλονιστική και η τελέυταία της ατάκα με πάγωσε..Ας βάλει κάποιος στη θέση της την πριγκηπέσσσα επιτέλους..Ελεος με αυτή τη συμπερίφορα και το ύφος χιλίων καρδιναλίων..Αυτή η κοπέλα με κουράζει απίστευτα, εχει γίνει ενα εγωπαθές και υστερικό πλάσμα που το μόνο που τη νοιάζει έιναι ο απόλυτος...Καλά της τα πες Αμαλίτσα, μπας και κουνηθεί όσο μυαλό της έχει μένει...


Επίσης το κάψιμο του γραφείου άκυρο,είδαμε πως χύσανε όλη τη βενζίνη λες και μας ενδιέφερε να το δούμε... Μπορούσαν να μας δείξουν απλά τη φωτιά...Επίσης το παντελόνι αυτόυ ποιυ την έριχνε σαν να πήρε λίγη βενζινη πάνω του πάλι καλά που δεν λαμπάδιασε...Μία ακόμα παρατήρηση..Την δια΄θηκη γιατί την ψάχνανε?Δεν είπε η Αντιγόνη οτι τη βρήκανε τελικά,ή μηπως βρήκανε απλά το γραφείο? Θα μου πέιτε λεπτομέρεις αλλά αφού χάσαμε την ουσία...

Το μέτριο είναι πολύ επιεικής χαρακτηρισμός... Βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια,βαρέθηκα να με υποτιμάνε, και να μη με σέβονται..Στο κάτω κάτω εμείς στηρίξαμε αυτή τη σειρά..Νομίζω πως αξίζουμε λίγο παραπανω σεβασμό ως τηλεθεατές..Οχι άλλο κάρβουνο..Ελεος πια,λυπηθείτε μας....

annaki,Sarita ,Mik και Clarabelle : respect : : respect : Ας φωνάξουμε μπας και μας ακούσουνε.....
Μακαρι να μας ακουσουν γιατι ειναι κριμα να την παρατησουμε πριν το τελος.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από Ελένα Παρ Μάης 14, 2010 3:10 pm

συμφωνώ με τον panda και τη nicole και Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 96572 έκαστος!!

ευχαριστήθηκα το σημείο που ο Νικόλας κοκορευόταν για την Πολυάννα και τις σφαλιάρες της και ο Λουκάς την αποκάλεσαι ''τραμπούκο'' Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Lol Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Icon_twisted

άντε γιατί το 'χει παρακάνει!!
κι τους υπόλοιπους τους εκνευρίζει η Νταιζάρα αλλά δεν τη βαράνε κάθε φορά που τη βλέπουν!!
δηλαδή ο Λουκάς που τον εκβιάζει τι έπρεπε να της κάνει? να την τουλουμιάσει??
Ελένα
Ελένα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Παρ Μάης 14, 2010 3:13 pm

Ελένα έγραψε:συμφωνώ με τον panda και τη nicole και Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 96572 έκαστος!!

ευχαριστήθηκα το σημείο που ο Νικόλας κοκορευόταν για την Πολυάννα και τις σφαλιάρες της και ο Λουκάς την αποκάλεσαι ''τραμπούκο'' Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Lol Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Icon_twisted

άντε γιατί το 'χει παρακάνει!!
κι τους υπόλοιπους τους εκνευρίζει η Νταιζάρα αλλά δεν τη βαράνε κάθε φορά που τη βλέπουν!!
δηλαδή ο Λουκάς που τον εκβιάζει τι έπρεπε να της κάνει? να την τουλουμιάσει??

η άτιμη η κληρονομικότητα φταίει έλενα.... gelio gelio gelio
τραμπούκος ο μάνος...μας βγήκε και η δάφνη τραμπούκος.. lol!
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από nicole Παρ Μάης 14, 2010 3:18 pm

CineFreak έγραψε:τα πράγματα για μένα ειναι απλά...

στόχος μέχρι το τέλος της σεζόν είναι:

- να φύγει ο Μάνος, με τρόπο ώστε, να έχει απομυθοποιηθεί ως η πάλαι ποτέ ραχοκοκαλιά της παρέας για να μη "λείψει" σεναριακά...η παρέα αντέχει την έλλειψή του και προχωρά μπροστά ...
- να επικεντρωθεί η ιστορία στα μυστήρια της οικογένειας Λαζαρίδη-Καρτάλη (ίσως και Ρούσσων)
- ο Στέφανος αναλαμβάνει βασικός πρωταγωνιστής, κεντρικός ζεν-πρεμιέ της σειράς, με Εύα να έχει το παιδί του, Μελίτα να έχει την καρδιά του, και ενδεχομένως τον πρώτο του έρωτα να έρχεται και να τον διεκδικεί (κάτι τέτοιο κατάλαβα εγώ χθες...το πιάσατε και εσείς μήπωωωωωςςςςς) ?
- Λουκάς-Νόρα θα είναι το κυκλοθυμικό-εκκεντρικό-ιδιόρρυθμο ζευγάρι δικηγόρων που θα ανακατεύονται σε όλες τις υποθέσεις λόγω ιδιότητας ... επίσης θα είναι και ο κορμός των αστείων-γελοίων-χιουμοριστικών-υστερικών περιστατικών της σειράς, που θα γεμίζουν όσες σελίδες σεναρίου δεν ασχολούνται με μυστήρια-δολοφονίες ...
- η Εύα θα βρεί νέον άνδρα τον οποίο, λόγω Μάνου-κάρμα, θα τον ταλαιπωρήσει δεόντως μέχρι να του κάτσει, ο δε νέος άνδρας θα έχει σχέση με παρελθόν Λαζαρίδη-Καρτάλη σίγουρα ... για να επιβεβαιωθεί και το ρηθέν ότι όποιον άνδρα γνωρίζει η Εύα κάποια στιγμή θα την προδώσει ...
- Δάφνη - Νικόλας το υπναράδικο-ξενυχτάδικο μικροαστικό ζευγαράκι της σειράς που θα γεμίζει όσες σκηνές περισσεύουν από τα παραπάνω..
- Νταίζη-Μπέλλος απλά οι ενοχλητικοί κακοί (τύπου Κυριάκος) που εμποδίζουν την ευτυχία των αγαπημένων μας ηρώων αλλά στο τέλος θα βρουν το δάσκαλό τους ...
- όλοι οι άλλοι απλά filler ... για να στήνονται οι διάλογοι ...

ΑΥΤΑΑΑΑΑ ... διότι, θα σου πει και ο σεναριογράφος ότι τα Μυστικά της Εδέμ, αφορούν την πορεία ΟΛΩΝ προς την προσωπική τους Εδέμ, και όχι μόνο της παρέας, οπως (λανθασμένα) πιστεύαμε 2 χρόνια τώρα (ντροπή μας να μη βλέπουμε το δάσος αλλά μόνο το δέντρο)...

δεν ξέρω εάν με πιάνετε αλλά το έργο μετατίθεται ... πέρα από την παρέα ...και εκτός παρέας ...


ΦΙΛΑΚΙΑ
DoksasteME Flkia

Να αγιασει το στομα σου...και εγω αυτα ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΩ!!! πρεπει να προχωρησει η εξελιξη παρακατω...δεν γινεται και τον τριτο χρονο να βλεπουμε παλιμπαιδισμους, συνταγες και ζουζουνισματα οταν ακομα υπαρχουν ανοικτες αλλες υποθεσεις που μπορουν να ασχοληθουν...

Δεν το γραφω εγω το εργακι...εγω απλως σχολιαζω αυτα που βλεπω...

Και εγω ξεκινησα να το βλεπω για την παρεα της φεγγαροπετρας αλλα η παρεα ολοκληρωσε τον κυκλο της και προχωρησα σε αλλες ιστοριες...

Η ας βρουν μια καινουργια ιστορια να ασχοληθει η παρεα ή τουλαχιστον να προχωρησουν τις υπολοιπες ιστοριες να μαθουμε και τι εγινε τελικα στο παρελθον....πολυ απλα...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 365 - Ημερομηνία 13-05-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Παρ Μάης 14, 2010 3:37 pm

Συγνωμη βλεπω καλα? ο απολυτος φοραει ακομα τη βερα? αλλα κουτουπωνει τη Μελιτα, επισης δεν του καιγεται καρφι για το παιδι που περιμενει η Ευα και οπως ειπε και στη μαμα Αντιγονη εγγονι θα δει μονο απο τη Μελιτα γιατι ειναι η γυναικα της ζωης του και τα ιδια λεει και στην κατσαρη, μεσιε????? Fskl Fskl Fskl και ξαναπαρτα ποσα emoticons να βαλω πια??? και οπως ειχε πει και το Τζινακι το emoticon ροχαλα δεν υπαρχει ακομη.

Η παρεα των κοριτσιων ευχαριστη και γελασαμε αλλα για λιγο γιατι μετα καταντησε γελοιο το θεμα, το τραβηξαν απο τα μαλλια πια, το ιδιο και στην κατασκηνωση ο Νικολας και ο Λουκας, ειπαμε αγορια, καλλονη η Νορα, θεα η Δαφνη αλλα κοψτε το παραληρημα. Τιποτα πιο ουσιωδης δεν εχει αυτη η παρεα να πει και να κανει?Με μια Νταιζη και ενα Μπελλο θα ασχολουαστε να μιλανε για αλλαγη παρτενερ και κρεββατια?

Σκηνη Πετρου και Αμαλιας ως σηνηθως : respect : : respect :
Τωρα τι να πω εγω για τη Μελιτα? θα βρισω και θα φαω αποκλεισμο γι' αυτο το αφηνω το θεματακι, εχω τραβηξει τις Kotsides με την κιουρια, ελεος!!!!!!!!!!!

Χρησταρα αγορι μου βλεμμα θανατηφορο, και ειδικα το βραδυ στην πισινα ολα τα λεφτα, τζινακι λιποθυμησες? σε συνεφεραν η ακομα?

Η Αντιγονη δεν παιζεται, τετοια δολοπλοκια, απαπα, παει και στην Ευα και το παιζει καλη πεθερα και γιαγια μη χ&*ω τωρα, αλλα τι δηλητηριο κρυβει μεσα της!!!!!!!!!!!! εκανε ολοκαυτωμα και το συμβολαιογραφειο, ολα καλα.

Θελουμε πισω την ΠΑΡΕΑ!!!!!!!!!!! hello!!!!!!!!!!! Σε εσας μιλαμε κυριοι σεναριογραφοι, τι καραγκιοζηλικια ειναι αυτα? τους εχετε ακυρωσει σαν χαρακτηρες,που ειναι η οξυδερκεια τους, οι συζητησεις τους, οι εξυπνες κινησεις και αποφασεις τους, μας τους βαζετε και σαλιαριζουν ολη την ωρα και αυτο πιστευεται μας αρεσει? για χαζους εχετε τους τηλεθεατες?

Με το να δειξει το ωραιο γυμνο κορμι του ο Λουκας, δεν κυλαει η σειρα, ουτε με το να πεφτουν στο κρεββατι, και ο Μανος να εχει καταντησει Μαμαλακης, κολοκυθακια αυγολεμονο, γιουβαρελακια, ποιος? αυτος ο επιχειρηματιας που επαιρνε το μυαλο του στροφες που ηταν μεσα στην ιντριγκα τωρα κανει πλακιτσες και ακυρωνει επαγγελματικα ραντεβου για να μαγειρευει? ο ταπερμαν? ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!!!!

Αν ειναι να το πατε ετσι και την 3η σεζον καλυτερα να τελειωσει φετος το εργακι, λυπηθειτε και εμας αλλα και τους ερημους τους ηθοποιους, να δημιουργησουν θελουν και να εκφραστουν οχι να γινουν μαριονετες.
Δεν υπαρχει δραση, μυστηριο, αγωνια, τιποτα που να μας καθηλωνει αντιθετα μας ξενερωνει.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης