Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010

Σελίδα 1 από 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_lcap5%Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_lcap27%Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_rcap 27% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_lcap40%Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_rcap 40% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_lcap15%Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_lcap2%Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_lcap11%Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Empty Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 6:18 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:02 pm

Η γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο
Φάγαμε ένα ολόκληρο επεισόδιο για να μας πείσουν οτι η Μελιτζούλια κατηγορήθηκε άδικα ενώ είναι αθώα τρυφερή συμπονετική και προ παντός δίκαιη
Αναρωτιέμαι πόσο υποτιμούν τη νοημοσύνη των τηλεθεατών;

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:03 pm

Λιακος-Αστυνομία:Συγνωμη γιατι να την πληρωσει η Δαφνη?Μονη της ήταν στη βιοτεχνία οι αλλοι δυο Ζυμαρουλης Μελίτα την ουρα τους απ έξω?Δεν τους αγγίζει ο νόμος?Τι γελοιότητες είναι αυτές? Fskl

Κοριτσοπαρέα:Τρομοκρατηθηκε η Δαφνη και με το δικιο της.

Λουκας-Νόρα-Δαφνη:Γιατι οσμίζομαι μεγαλα ποσα οφειλής…

Αμαλία-Μαίρη:Άλλη όρεξη δεν είχε η Ευα να τους εκβιάσει.Βαζε φυτιλιες εσυ Αμαλί να μαλωσουν ο Μιμίκος με τη Μαίρη και να πέσει να σε φάει η κορούλα σου. Fskl

Νικόλας-Λουκάς:Καλα του το φερνεις Λουκά.Μονο σου τα είπες Νικόλα τι άλλο να σου πει?

Δαφνη-Νόρα-Λουκάς-Νικόλας:Εχει δικιο που φωνάζει ο Νικόλας, έπρεπε να ξέρει κι αυτός.Πες τα Λουκα εχουν κ αυτοι μερίδιο ο Μιμικος με τη Μαίρη γιατι να πληρωσει όλα η Δαφνη?

Μιμικος-Λουκάς:Χωσε Λουκά στο Μαμοθρεφτακο-Ζυμαρούλη-Μιμίκο.Ναι καημενουλη μου εσυ είσαι πάντα ο χαμένος…αχ θα κλαψω που ήθελε και αποζημιωσεις Fskl …..Λουκακο μου έτσι δυνατα του την ειπες!Και γω ικανο σε εχω να σαι πίσω από όλα αυτά Μιμίκο!

Μαίρη-Αμαλί-Νόρα:Η Αμαλί τι χώνεται? Ναι η Μαίρη ξαναγυρισε στην παλιά Μελίτα τι μεγαλοψυχία είναι αυτή σήμερα???

Δαφνη-Νικόλας:Περισσότερες σκηνες τους ΈΤΣΙ ΕΤΣΙ!

Λουκάς-Ευα:Το δουλεμα του Λουκα όλα τα λεφτα!
Η παρεα είναι <<πατιρ ολέ>>.
Μου αρεσει που όλοι λενε που θα τα βρούμε τα λεφτα!Ενωμένοι και στα δυσκολα.

Μανος-Νικόλας:Μανο εχεις δικιο για το Μιμικο!

Μιμικος και Μαίρη:Ρε σεις για το σημερινο επεισόδιο δεν αναγνωριζω τη Μαίρη ξανα έγινε Μελίτα!Ωπα διαχωριζει τη θεση του από τη Μαίρη ο Μιμίκος, αμαν θυμηθηκε και το αγέννητο παιδι του ουαουυυ.Fskl

Μελίτα-Ρούσσος:Θα αποκατασταθουν οι σχεσεις και πατερα-κόρης μέσα από αυτό.Όντως το ότι το αναγνωριζει την τιμά σαν άνθρωπο.

Παρέα:Την απόλαυσα τη σκηνη!Μα καλα εκοψαν το φιλι Λουκα και Νόρας???ΕΛΕΟΣ εκεί στο μοντάζ!

Αντιγόνη-Χρησταρας:Σε μεγαλη υπόληψη εχει το γιο της!Για να είναι ετσι ο Χρησταρας φανταζομαι σε πόσο δυσκολη κατασταση είναι.

Λουκάς-Νικόλας-Ρούσσος: Εμειναν παγωτο και οι δυο τους με τα λόγια του Ρούσσου!

Δαφνη-Νόρα:Είστε όλη η παρέα τόσο καλοι και αξιαγαπητοι!

Οικογενεια Λυτρα και Αγγέλα:Πολύ ωραία σκηνουλα

Λουκάς-Νικόλας:Ναι αλλαξε τον να μάθεις.Όχι και δυο τρια χρόνια!

Μπέλλος-Μάνος:Εχει δικιο ο Μπέλλος

Παρεα και φασολάκι:Μεγαλωσε ο Μαριος καλεε..θα σας πεταξει κανα αυτοκινητακι το μωρο ενώ φιλιέστε Λουκακο και Νόρακι
-->πως τους πάει ένα παιδάκι μωρεLove!

Ψηφίζω Τέλειο.
Είχαμε σκηνες παρέας και προικονομιες για Λουκονορικό φασολάκι.
Τέλος η Μελίτα με άφησε άφωνη σήμερα δεν το περίμενα......Δεν ξερω τι να πω μπερδευτηκα

Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
Ακουει κανεις??? ΑΠΑΛΛΑΞΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa Love!

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:06 pm

Καλα όλα τα λεφτά ο Χρήστος σήμερα!

Κατά τα άλλα βαρέθηκα να μου το παίζει και αδικημένη η κατσαρή μουχρίτσα! ΠΟυ είναι και μεγαλόψυχη ενώ της φέρθηκαν άδικα! Το ακούσαμε κι αυτό το καλό μη χε! Το μερίδιο της πληρώνει και μάλιστα με ξένα λεφτά! Γιατί δικά της λεφτά δεν είχε που "αυτό το ποσό για εμάς είναι τίποτα" Τι λες μαρή έβγαλες ποτέ εσύ λεφτα? Τα λεφτά απο τους εκάστοτε γκόμενους και τον πατέρα δεν πιάνονται δεν στο είπε κανείς??? Εκτός αν μετράς αυτό που κάνεις ως δουλειά! Τότε πάσο...

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:12 pm

Απλά καλό...
Το οτι έχουν μείνει όλοι ταπί και ψύχραιμοι πόσο τυχαίο είναι????
Η Μελίτα αν και δεν πείθει τουλάχιστον αναγνωρίζει οτι η Δάφνη την στήριξε..Βέβαια πάλι με τα λεφτά του μπαμπά ξεκαθαρίζει αλλά τελοσπάντων.. Η Δάφνη σαν να μαλάκωσε οταν άκουσε για τη Μελίτα..
Χάρηκα την παρέα στα δύσκολα που μαζεύανε ευρώ το ευρώ..Για κατι τέτοια συσπειρώνεται η παρεα όχι για να κάνει καλλίστεία του πιο hot boy της Φεγγαρόπετρας...
Θα ψήφιζα μέτριο αλλά σώθηκε απο τις σκηνές της παρέας,τον καυγά του απόλυτου, την κούκλα εγκυμονούσα Ευα που έδωσε και το κατιτις της,το Ρούσσο που όσο μουλάρα και αν είναι η κόρη του αυτός εκεί να την υποστηρίξει και το Σταύρου,οσο και αν μου την έσπασε ο Στέφανος,ο Σταύρου σήμερα ήταν Θεός!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:13 pm

Αμαλία:και εγώ αμαλία έχω ζητήσει τον κούγια εδώ και καιρό αλλά κανείς δεν με ακούει....οι συμβουλές του λουκά φταίνε....άτιμε δικηγόρε...εσύ μας έκαψες....δεν είναι να δώσεις συμβουλή στην εύα δεν το ξέρεις;αφού άποψη αυτή η κοπέλα δεν έχει...άγεται και φέρεται...ενστερνίζεται τις απόψεις των άλλων..

Νόρα-λουκάς:πηγαίνετε στο δικαστήριο και πείτε εσείς ότι και η μελίτα και ο στέφανος φταίνε για τη διάλυση της συνεργασίας επειδή τα έφτιαξαν και θα σας πάρουν με τις ντομάτες από τον δικαστή μέχρι τον κλητήρα ....ΕΛΕΟΣ..τι θα ακούσω ακόμα;;;ότι φταίνε για τη διάλυση επειδή ερωτεύτηκαν...ΕΛΑ ΧΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ...ένα emoticon να σταυροκοπιέται χρειάζομαι...

Στέφανος:δεν πλερώνω..δεν πλερώνω...χαχαχα....δεν ξέρω γιατί αλλά χάρηκα λίγο με τη στάση του στέφανου....(είμαι πολύ κακιά;;;Wink...ένα δίκιο το έχει....δαφνούλα αφού έχεις χρέη γιατί διαλύεις τη συνεργασία;;;;και άντε τη διαλύεις για τους δικούς σου λόγους...μετά μην έχεις την απαίτηση να πληρώσουν οι άλλοι τα σπασμένα....γιατί ο άλλος μπορεί να μην θέλει και εσύ να βρεθείς στης φυλακής τα σίδερα....

Μελίτα:καλά μελίτα μιλάμε το σχέδιο σου είναι μοναδικό ανεπανάληπτο άπιαστο....διακρίνω δόλο πίσω από τη στάση σου....επίτηδες τα κάνεις όλα για να τους πάρεις με το μέρος σου....ε;;;
Βρε μελίτα μου να σε μουντζώσω;όσο και να χάρηκα τη στάση του στέφανου μου άρεσε που δεν άφησε τη δάφνη έτσι....έδειξε ότι δεν κινείται από μικρότητες ούτε ζητάει ανταλλάγματα....κατά τ’άλλα όλα τα κάνει επίτηδες....

Δάφνη-νόρα:το μπλέξαμε το εγκώμιο της παρέας της φεγγαρόπετρας....το εμπεδώσαμε μόνο εσείς είστε οι ανιδιοτελείς...όλοι οι άλλοι δεν πιάνουν μία μπροστά σας..εγώ θα σας φωνάζω ΟΙ ΑΔΕΚΑΣΤΟΙ από δω και πέρα...

Δάφνη το πάθημα δε γίνεται μάθημα από ότι βλέπω....πάλι θα διέλυες τη συνεργασία ακούω...και δεν λέω όχι...αλλά μην περιμένουμε μετά να μας ξελασπώσουν οι άλλοι....ούτε εξαιτίας των απόψεων σου να την πληρώνουν οι άλλοι εργαζόμενοι....με τη διάλυση της συνεργασίας πήρες και άλλους στο λαιμό σου....αλλά αυτό δε το σκέφτηκες στιγμή...και πάλι από ότι είπες το ίδιο θα έκανες...οπότε πάλι θα άφηνες τους εργαζομένους απλήρωτους... μάλιστα πολύ ωραία....μπράβο...

Μάνος:μάνο hello δεν είσαι αφεντικό πλέον....αυτό ήταν last year….μπέλλο σκύψε κεφάλι και ζήτα του συγγνώμη που του είπες να δουλέψει....να δω να σκύβουμε κεφάλι στο επόμενο επεισόδιο....ΘΕΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΤΟΣΗ ΥΠΕΡΟΨΙΑ.....όταν εσύ χτυπάς και φέρεσαι στους άλλους όπως γουστάρεις είναι καλά όταν κάποιος άλλος ζητά από εσένα το αυτονόητο θιγόμαστε;;;;

Εύα-μαρίλια-αγγέλα:πίστευα ότι η αγγέλα δεν θα υποστεί μετάλλαξη και όμως δεν ξέφυγε και αυτή....με συγχωρείται λίγο γιατί θα πηδηχτώ από το παράθυρο....η αγγέλα κάθε φορά που έβλεπε το μάνο δεν τον πετούσε έξω από το σπίτι;;;;;και του έλεγε να μην ξαναπλησιάσει την εύα;;;;τώρα τι;;;;ρε θα μας τρελάνετε;;;;αλλά μάλλον ξέχασα ακολουθεί την ίδια τακτική με την θυγατέρα της....αγαπάει η εύα μάνο-αγαπάμε και εμείς και ακολουθεί και η μαρίλια,μισεί η εύα στέφανο-μισούμε και εμείς ακολουθεί και η μαρίλια και τούμπαλιν....

ΜΕΤΡΙΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:14 pm

Foulitsa έγραψε:Απλά καλό...
Η Μελίτα αν και δεν πείθει τουλάχιστον αναγνωρίζει οτι η Δάφνη την στήριξε..Βέβαια πάλι με τα λεφτά του μπαμπά ξεκαθαρίζει αλλά τελοσπάντων.. Η Δάφνη σαν να μαλάκωσε οταν άκουσε για τη Μελίτα..
Χάρηκα την παρέα στα δύσκολα που μαζεύανε ευρώ το ευρώ..Για κατι τέτοια συσπειρώνεται η παρεα όχι για να κάνει καλλίστεία του πιο hot boy της Φεγγαρόπετρας...
Συμφωνώ (με αυτά)

Και δεν σας είπα??? Λατρευω Ρούσσο!!!!
Ο ΜΠΑΜΠΑΣ !!! Ετσι !!!! Χωρίς αντάλαγμα, χωρίς τίποτα !
: respect : : respect :

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:17 pm

ΑΜΑΛΙΑ ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ 1 ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ Η ΜΕΛΙΤΟΥΛΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΒΙΟ ΑΒΙΟΤΟ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΣΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ. 2 ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΙΝΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ 3 ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ Ο ΜΑΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ ΟΠΟΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΞΕΧΝΑΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΦΑΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ Ο ΜΑΝΟΣ; ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΜΑΡΙΛΙΑ; ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΡΠΩΘΕΙ ΟΛΑ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΕΦΕΛΗ; ΜΗΠΩΣ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΖΟΥΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ; ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ. Η ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ. ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΜΑΝΟΣ ΜΑΡΙΛΙΑ ΘΕΟΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΜΑΡΙΛΙΑ ΜΑΖΙ. ΣΤΕΦΑΝΕ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ. ΜΕΛΙΤΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ. ΚΑΛΑ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΣΚΟΤΕΙΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ. ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΜΕ ΑΝΟΥΣΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΜΑΝΟ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΨΑΧΝΕΤΕ ΝΟΥΜΕΡΑ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:18 pm

Mik έγραψε:
Συμφωνώ (με αυτά)

Ετσι είναι Mik Μου, ο μπαμπάς είναι μπαμπάς με το Μ κεφαλαίο και μας το εχει δείξει πολλές φορές..Αλλη μια και η σημερίνη..Πάλι θα ξελασπώσει την κορόυλα...

Γιατί μόνο σε αυτά καλέεεεε???? lol!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:22 pm

Foulitsa έγραψε:
Mik έγραψε:
Συμφωνώ (με αυτά)

Ετσι είναι Mik Μου, ο μπαμπάς είναι μπαμπάς με το Μ κεφαλαίο και μας το εχει δείξει πολλές φορές..Αλλη μια και η σημερίνη..Πάλι θα ξελασπώσει την κορόυλα...

Α, με Σταύρου δεν ξετρελάθηκα, και δεν είμαι φαν της Ευας τόσο ωστε να την κάνω quote ! lol! lol! (Τζίνα μη βαράς Siga... )

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:23 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Καλα όλα τα λεφτά ο Χρήστος σήμερα!

Κατά τα άλλα βαρέθηκα να μου το παίζει και αδικημένη η κατσαρή μουχρίτσα! ΠΟυ είναι και μεγαλόψυχη ενώ της φέρθηκαν άδικα! Το ακούσαμε κι αυτό το καλό μη χε! Το μερίδιο της πληρώνει και μάλιστα με ξένα λεφτά! Γιατί δικά της λεφτά δεν είχε που "αυτό το ποσό για εμάς είναι τίποτα" Τι λες μαρή έβγαλες ποτέ εσύ λεφτα? Τα λεφτά απο τους εκάστοτε γκόμενους και τον πατέρα δεν πιάνονται δεν στο είπε κανείς??? Εκτός αν μετράς αυτό που κάνεις ως δουλειά! Τότε πάσο...

Γιατί καλέ το να τρως λεφτά από τους γκόμενους νομίζεις ότι είναι εύκολη δουλειά; Για ρώτα καμμιά από αυτές τις γνωστές ... ξέρεις ποιές και θα μάθεις. Ξέρεις τι γυμναστική χρειάζεται; Και είδες η Αμαλία σου λέει, το παιδί δεν μπορεί τόση κούραση τραβάει, να πάει χαμένη, ας καβατζόσουμε τον γαμπρό μην μας την κοπανήσει.

Κατά τ΄άλλα το επεισόδιο ήταν για να πάρουμε όλους τους σεναριογράφους Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateΕπεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateΕπεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateΕπεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateμας φτύνουν ας τους φτύσουμε και εμείς πλέον

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:24 pm

Πόσο χάρηκα σήμερα τον Στέφανο!!! Θεός! Έτσι αγόρι μου! Άντε γιατί δεν πάνε καλά εκεί μέσα.Καλά έκανε και δεν έδωσε φράγκο! Δεν φτάνει που η Δάφνη για ξένα κόλυβα διέλυσε την συνεργασία, ζητάνε και τα ρέστα από πάνω λες και φταίνε ο Στέφανος και η Μελίτα που την άλλη την έπιασε κρίση αξιοπρέπειας για κάτι που δεν την αφορά.
Ο Λουκάς μιλάμε για πολύ θράσσος! Και που;; Μέσα στο σπίτι του Στέφανου. Μωρέ καλά που του τα είπε ο Στέφανος. Θα μπορούσε να ζητήσει αποζημίωση κιόλας και δεν έκανε τίποτα.Ε δεν θα πληρώσει και τα σπασμένα της Δάφνης. Φτάνει πια με τους Φεγγαροπετρίτες και το θράσσος τους.
Νευρίασα με την Μελίτα. Από την πολύ την καλοσύνη της έχει γίνει τελείως βλ***. Ναι.... και θα το εκτιμήσουν αυτό που έκανε και μίλησε έστω και αν δεν είχε να πληρώσει.... ουουουου.....!!! Και δεν κατάλαβα; Η Μελίτα δεν είχε σταθεί στην Δάφνη; Ποιος έμεινε στο νοσοκομείο μαζί της όταν κινδύνευσε να χάσει το παιδί; Ποιος έμεινε μαζί της τότε που το παιδί της Δάφνης ήταν άρρωστο; Γιατί πρέπει μόνο η Μελίτα να μην ξεχνάει και όλοι οι άλλοι να την έχουν φτυσμένη και να την θυμούνται όποτε τους βολεύει; Πάρε μια μούντζα Μελίτα από μένα! Fskl Ξύπνααααααααααα!!!! Ο θηλυκός Λάκης ο γλυκούλης έχει γίνει. Μέχρι και αυτός ξύπνησε αυτή εκεί... ύπνο βαθύ.Από την άλλη φαίνεται για ακόμα μια φορά πόσο καλός άνθρωπος είναι αλλά πολύ χ***** έχει γίνει. Και πρώτη φορά χάρηκα τον Στέφανο και ας μην της έκανε το χατήρι.
Και να χαρώ εγώ έναν δικηγόρο!!!! Fskl Fskl Ούτε λίγο ούτε πολύ είπε στην Εύα να μην χωρίσει τον ματσό για ένα κέρατο γιατί που θα βρουν τώρα λεφτά που τα χρειάζονται; Ωραίες αντιλήψεις.ΔΙΚΑΙΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ! Να!! Όταν σκέφτεται έτσι ο Λουκάς "ο δίκαιος" τι να περιμένει κανείς από την υπόλοιπη συμμορία;Που μιλούσε η Νόρα για το πως είναι αυτή η παρέα και τι αξιοπρέπεια έχει τραβούσα τα μαλλιά μου.
Όσο για την Αμαλία Θεά σε όλα όσα είπε! Και καλά λέει για το διαζύγιο.
Τέλος Μάνο ξεκαβάλα! Καλά στα λέει ο Μπέλλος άϊντε.
Μελίτα-Ρούσσος τέλεια σκηνή.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:25 pm

Mik έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
Mik έγραψε:
Συμφωνώ (με αυτά)

Α, με Σταύρου δεν ξετρελάθηκα, και δεν είμαι φαν της Ευας τόσο ωστε να την κάνω quote ! lol! lol! (Τζίνα μη βαράς Siga... )

Το ξέρω,απλά τα είπα τόσο ωραίααα... Γιατί να μην συμφωνήσεις???lol!
Επίσης να προσθέσω οτι δευτερη σαν την Αμαλία δεν υπάρχει...Θα τα δώσει τα λεφτά αλλά θέλει και αντάλλαγμα..Αμαλία είναι αυτή,τώρα θα αλλάξει???
Δεν ξέρω γιατί την απολαμβάνω τόσο βέβαια οταν λέει τα δικά της....Μάλλον δεν έιμαι καλά... lol!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από hionati Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:25 pm

Clarabelle έγραψε:
Η γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο
Φάγαμε ένα ολόκληρο επεισόδιο για να μας πείσουν οτι η Μελιτζούλια κατηγορήθηκε άδικα ενώ είναι αθώα τρυφερή συμπονετική και προ παντός δίκαιη
Αναρωτιέμαι πόσο υποτιμούν τη νοημοσύνη των τηλεθεατών;

εδω η ευα που απο μια τελευταια που ηταν οπως μας την παρουσιασανε εγινε και καλα αθωα δε σου κανει εντυπωση.???..δεν υποτιμα την νοημοσυνη των τηλεθεατων???....για να μην πω για τις γλυκιες δαφνης-ευας ενω η δευτερη της ειχε κανει το ξεπουλημα του αιωνα...αυτο δεν ειναι γελοιο...η καλοσυνη της μελιτας πειραξε???...που οτι και να εκανε στη συγκεκριμενη περιπτωση παλι θα κατηγορουνταν...τουλαχιστον εκεινη παραδεχτηκε οτι δεν εχει λεφτα,οτι θα τα ζητησει απο τον πατερα της και βεβαια εκεινη αναγνωρισε στη δαφνη οτι της σταθηκε...ενω η δαφνη δε σκεφτηκε οτι τοτε που η γλυκεια ευουλα της πηρε τον αντρα ετσι ξεδιαντροπα η μελιτα,η νορα και ο λουκας μονο της σταθηκαν...
προφανως για να τα παρουσιαζουν ετσι ,ετσι τα βλεπουν οι σεναριογραφοι...ή αυτο το χρησιμοποιουμε οποτε μας συμφερει εναντιον της μελιτας...συγνωμη αλλα αυτο ειναι αδικο...
εγω προσωπικα το ευχαριστηθηκα το σημερινο γιατι αυτο ακριβως απεδειξε...οτι η μελιτα ετρεξε να βοηθησει παρα τον απαραδεκτο τροπο που της φερθηκαν και δεν εγινε για να εξαγορασει κανενα οπως φανηκε...αλλα θα επρεπε να φερθει οπως ο στεφ ο οποιος πολλακις εχει πληρωσει οικονομικα τα σπασμενα και ο οποιος σωστα ειπε οτι οι δουλειες ειναι σοβαρα πραγματα και οχι παιχνιδακια...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:28 pm

Ntinaki1 έγραψε:
Και να χαρώ εγώ έναν δικηγόρο!!!! Fskl Fskl Ούτε λίγο ούτε πολύ είπε στην Εύα να μην χωρίσει τον ματσό για ένα κέρατο γιατί που θα βρουν τώρα λεφτά που τα χρειάζονται; Ωραίες αντιλήψεις.ΔΙΚΑΙΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ! Να!!

Το χιούμορ το αφήσαμε σπίτι? Γιατι αν δεν το πιασες, της έκανε πλάκα.

slap slap slap

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από hionati Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:31 pm

jim7 έγραψε:

Γιατί καλέ το να τρως λεφτά από τους γκόμενους νομίζεις ότι είναι εύκολη δουλειά; Για ρώτα καμμιά από αυτές τις γνωστές ... ξέρεις ποιές και θα μάθεις. Ξέρεις τι γυμναστική χρειάζεται; Και είδες η Αμαλία σου λέει, το παιδί δεν μπορεί τόση κούραση τραβάει, να πάει χαμένη, ας καβατζόσουμε τον γαμπρό μην μας την κοπανήσει.

Κατά τ΄άλλα το επεισόδιο ήταν για να πάρουμε όλους τους σεναριογράφους Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateΕπεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateΕπεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateΕπεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 Smiley_emoticons_tomateμας φτύνουν ας τους φτύσουμε και εμείς πλέον

αρκει να ρωτησεις την ευα που σιγουρα θα ξερει πως ειναι να καθεσαι και να σε πληρωνουν οι ευκαταστατοι χορηγοι...οχι μονο σε χρηματα αλλα και κοσμηματα...γιατι σιγουρα ειχε βολευτει μια χαρα να πηγαινοερχεται απο τη μια βιλα στη αλλη...γι αυτο και κουραζοταν συνεχεια η κοπελα....ασε που κατα τυχη εκανε σχεση με το στεφανο που ηταν τοσο πλουσιος...κατα τυχη και αυτο...που να το φανταστει η κοπελα οτι εχει λεφτα αυτη μια γκαρσονιερα εψαχνε απλως..αλλα ειπαμε η ευα εμαθε να δουλευει σκληρα...γυρισε καμποσες ταινιες,ποιοτικες παντα,δουλεψε καμια εβδομαδα σε μαγαζακι και βεβαια δουλεψε ενα μηνα για μοντελο οπου εκανε τοση επιτυχια και τοσο κουραστικη δουλεια που ειπε να αποχωρησει πια...οποτε απο τις παραπανω γελοιοτητες μας πειραζει η μελιτα... faint faint faint
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:32 pm

ΡΟΥΣΣΟΣ= : respect : : respect : ΘΕΟΣ ΡΕ ΜΕΛΙΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΙΠΟΤΑΑΑ ....

ΑΜΑΛΙΑ=ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΑ ΠΟΛΥ ΠΟΝΗΡΗΗ ΠΑΝΤΩΣ...

ΣΤΕΦΑΝΕ= Fskl ΔΙΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕΣ..( ΕΔΩ Η ΙΔΙΑ ΣΟΥ Η ΜΑΝΑ ΣΕ ΘΕΩΡΕΙ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ)

ΜΕΛΙΤΑ=ΕΧΕΙΣ ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΗΗΣΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΩ !! ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΛΕΩ

ΧΡΗΣΤΟ=ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ...Μ'ΑΡΕΣΕΙ Η ΣΤΑΣΗ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ..

ΜΑΡΙΛΙΑ=(ΚΑΛΗ ΕΠΤΥΧΙΑ gelio )

ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ=ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ... ΕΙΔΙΚΑ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΑΜΕΣΩΣ ΕΤΡΕΞΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΤΟΥ...ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΡΑΚΙ ΤΙΣ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕ ...
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΑΝ ΤΟ ΜΑΡΙΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩΩ ΚΡΙΜΑΑΑ.. ΑΑ ΤΗΣ ΠΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ

ΑΥΤΑ.. ΑΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Μ'ΑΡΕΣΕ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την verile_mistika στις Δευ Μάης 17, 2010 8:35 pm, 2 φορές συνολικά
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από evangeliap2808 Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:33 pm

Θα ήθελα να σχολιάσω μόνο την στάση της παρέας (και όχι μόνο) στο όλο θέμα με τη Δάφνη αφού βασικά αυτό ήταν το κύριο θέμα στο σημερινό....
Μ'άρεσε που όλη η παρέα στάθηκε στη Δαφνη.
Μελίτα:Πραγματικά θυμήθηκα τι πάει να πει Μελίτα σήμερα.Και ως προς το αδικημένη θα συμφωνήσω μαζί της!Αντικειμενικά και μόνο...τα έχω ξανα πει όμως αυτά.Δεν θεωρώ πως αντιμετώπισαν το θέμα οι υπόλοιποι όπως έπρεπε.Το ότι έριξε τα μούτρα της ,μετά από όσα ειπώθηκαν μεταξύ εκείνης και του Ρούσσου,για να δώσει χρήματα στη Δάφνη,που έχει σταθεί η μία στην άλλη ,λέει πολλά για μένα..
Στέφανος:Στην αρχή χάρηκα λίγο με τη στάση του μα...μου την έδωσε μετά.Δεν ξέρω...ειδικά στη σκηνή με την Μελίτα.
Μάνος:Eμ δεν είσαι boss αγόρι μου πιά...αν και γενικά,η στάση του Κουνιαμπέλλου μου φάνηκε πολύ ύποπτη σήμερα...σαν να ήθελε να σπάσει τα νεύρα του Μάνου.
Πέτρος:Ο Μπαμπάς με "Μ" κεφαλαίο...τίποτε λιγότερο τίποτε περισσότερο.
Δάφνη:Φάνηκε να άλλαξε λίγο γνώμη για τη Μελίτα.
Εύα:Δεν το θεωρώ έκπληξη που έδωσε κάτι...μ'άρεσε η στάση της.Μάλιστα εκείνη πλήρωσε με δικά της λεφτά σε αντίθεση με την Μελίτα (μήπως είμαι υπερβολικά αντικειμενική?).
Υγ.Δεν θέλω να μάθω γιατί λέτε την Μελίτα "Μελιτζούλια"αλλά πολύ φοβάμαι πως κάτι κατάλαβα... wall ('Ελεος?)
Υγ2.Εδώ έχει πέσει πολύ παραπάνω γελοιότητα με όλους τους άλλους ,το ότι η Μελίτα έδειξε καλοσύνη και βοηθά,σας πείραξε;;
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:33 pm

Δεν νομίζω Μik ότι της έκανε πλάκα!! Το άφησε να εννοηθεί... Εγώ δεν το είδα να της το λέει για πλάκα.Αλλά κάτι τέτοιο και μάλιστα στην Εύα που κάνει μια ζωή γκάλοπ για αποφάσεις ζωής δεν κάνεις ούτε πλάκα.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:35 pm

Ntinaki1 έγραψε:Δεν νομίζω Μik ότι της έκανε πλάκα!! Το άφησε να εννοηθεί... Εγώ δεν το είδα να της το λέει για πλάκα.Αλλά κάτι τέτοιο και μάλιστα στην Εύα που κάνει μια ζωή γκάλοπ για αποφάσεις ζωής δεν κάνεις ούτε πλάκα.

Ο Λουκάς κάνει πλάκα στις πιο σοβαρές φάσεις.Εδω σαχλαμάριζε τότε που έγινε η απόπειρα.
Μάλλον δεν έχει καταλάβει το χιουμορ του Λουκά. :wink2:

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:35 pm

hionati έγραψε:
jim7 έγραψε:

αρκει να ρωτησεις την ευα που σιγουρα θα ξερει πως ειναι να καθεσαι και να σε πληρωνουν οι ευκαταστατοι χορηγοι...οχι μονο σε χρηματα αλλα και κοσμηματα...γιατι σιγουρα ειχε βολευτει μια χαρα να πηγαινοερχεται απο τη μια βιλα στη αλλη...γι αυτο και κουραζοταν συνεχεια η κοπελα....ασε που κατα τυχη εκανε σχεση με το στεφανο που ηταν τοσο πλουσιος...κατα τυχη και αυτο...που να το φανταστει η κοπελα οτι εχει λεφτα αυτη μια γκαρσονιερα εψαχνε απλως..αλλα ειπαμε η ευα εμαθε να δουλευει σκληρα...γυρισε καμποσες ταινιες,ποιοτικες παντα,δουλεψε καμια εβδομαδα σε μαγαζακι και βεβαια δουλεψε ενα μηνα για μοντελο οπου εκανε τοση επιτυχια και τοσο κουραστικη δουλεια που ειπε να αποχωρησει πια...οποτε απο τις παραπανω γελοιοτητες μας πειραζει η μελιτα... faint faint faint

Το καταλαβαίνω ότι δεν έχεις επιχειρηματα να υποστηρίξεις τη Μελίτα και καταφεύγεις με τη μία στη σύγκριση, αλλα η σύγκριση Εύας-Μελίτας γίνεται στο ανάλογο τόπικ, εδώ σχολιάζουμε το επεισόδιο. Ευχαριστώ

Επεισόδιο 367 - Ημερομηνία 17-05-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:39 pm

Και δεν θέλω Μιk να το καταλάβω αυτό το χιούμορ του Λουκά. Προσωπικά δεν είδα να έκανε καμία πλάκα αλλά οκ αν το είδατε εσεις για πλάκα πάω πάσο.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:40 pm

Δάφνη, ας τα πούμε απλά. Έστησες μια δουλειά με τον Στέφανο και τη Μελίτα, δουλειά στην οποία αυτοί οι δύο έβαζαν τα λεφτά. Όταν λοιπόν αποφάσισες να τους διώξεις, δεν νομίζεις ότι το σοφότερο θα ήταν να λύσεις την εταιρεία; Με ποια λογική συνέχισες να δημιουργείς οικονομικές υποχρεώσεις από τη στιγμή που είχες σταματήσει τη ροή χρήματος προς την εταιρεία σου;;
Από την άλλη, ο Λουκάς και η Νόρα με ποιο δικαίωμα εμφανίζονται στον Στέφανο και τη Μελίτα με περισσή αλαζονεία και απαιτούν από αυτούς να πληρώσουν εδώ και τώρα το μερίδιό τους στα χρέη που δημιούργησε η Δάφνη; Α όχι παιδιά, να γίνουν τα πράγματα σωστά: να κηρύξει πτώχευση η εταιρεία, να γίνει εκκαθάριση και όταν βγει το μερίδιο του καθενός (ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι, δηλαδή) τότε να κληθούν να πληρώσουν.
Φυσικά αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο ότι ο Λουκάς και η Νόρα έφτασαν στο έσχατο σημείο του θράσους ζητώντας από τον Στέφανο και τη Μελίτα να πληρώσουν και το μερίδιο της Δάφνης!!!!!!! Ε, όχι ρε παιδιά, αυτό δεν έχει καμία λογική. Επειδή αυτή φέρεται άκριτα και άδικα και μπλέκει τα προσωπικά με τα επαγγελματικά της θα πληρώσουν ο Στέφανος με τη Μελίτα;; Και ακούσαμε κιόλας από το Λουκά ότι, επειδή ο Στέφανος φάνηκε κάποτε μεγαλόψυχος δίνοντας τον πίνακά του, θα πρέπει να είναι μια ζωή stand by με ανοιχτό το πορτοφόλι ώστε να έρχεται και να απαιτεί τη βοήθειά του όποιος άχρηστος από την παρέα της φεγγαρόπετρας έχει ανάγκη από λεφτά.
Κατά τα λοιπά το επεισόδιο ήταν πραγματικό tribute στη Μελίτα που δημιούργησαν οι σεναριογράφοι στον πρώτο κύκλο. Αυτήν που δεν ξεχνά, που δεν ξεπέφτει σε μικρότητες, που υποχωρεί πρώτη, που νοιάζεται να βοηθήσει, που είναι μεγαλόψυχη, σκηνικό που κορυφώθηκε με την ατάκα του Ρούσσου προς αυτήν “αυτό που κάνεις σε τιμά”.
Η σκηνή Παπά- Κατρανίδη ήταν πάρα πολύ καλογυρισμένη και οι δυο τους εξαιρετικοί. Ειδικά μπράβο στην Παπά που εκφράζει όλα τα συναισθήματα του ρόλου της με το βλέμμα χωρίς να καταφεύγει σε θεατρινίστικες γκριμάτσες.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από evangeliap2808 Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:44 pm

Cancoon έγραψε:Δάφνη, ας τα πούμε απλά. Έστησες μια δουλειά με τον Στέφανο και τη Μελίτα, δουλειά στην οποία αυτοί οι δύο έβαζαν τα λεφτά. Όταν λοιπόν αποφάσισες να τους διώξεις, δεν νομίζεις ότι το σοφότερο θα ήταν να λύσεις την εταιρεία; Με ποια λογική συνέχισες να δημιουργείς οικονομικές υποχρεώσεις από τη στιγμή που είχες σταματήσει τη ροή χρήματος προς την εταιρεία σου;;
Από την άλλη, ο Λουκάς και η Νόρα με ποιο δικαίωμα εμφανίζονται στον Στέφανο και τη Μελίτα με περισσή αλαζονεία και απαιτούν από αυτούς να πληρώσουν εδώ και τώρα το μερίδιό τους στα χρέη που δημιούργησε η Δάφνη; Α όχι παιδιά, να γίνουν τα πράγματα σωστά: να κηρύξει πτώχευση η εταιρεία, να γίνει εκκαθάριση και όταν βγει το μερίδιο του καθενός (ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι, δηλαδή) τότε να κληθούν να πληρώσουν.
Φυσικά αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στο ότι ο Λουκάς και η Νόρα έφτασαν στο έσχατο σημείο του θράσους ζητώντας από τον Στέφανο και τη Μελίτα να πληρώσουν και το μερίδιο της Δάφνης!!!!!!! Ε, όχι ρε παιδιά, αυτό δεν έχει καμία λογική. Επειδή αυτή φέρεται άκριτα και άδικα και μπλέκει τα προσωπικά με τα επαγγελματικά της θα πληρώσουν ο Στέφανος με τη Μελίτα;; Και ακούσαμε κιόλας από το Λουκά ότι, επειδή ο Στέφανος φάνηκε κάποτε μεγαλόψυχος δίνοντας τον πίνακά του, θα πρέπει να είναι μια ζωή stand by με ανοιχτό το πορτοφόλι ώστε να έρχεται και να απαιτεί τη βοήθειά του όποιος άχρηστος από την παρέα της φεγγαρόπετρας έχει ανάγκη από λεφτά.
Κατά τα λοιπά το επεισόδιο ήταν πραγματικό tribute στη Μελίτα που δημιούργησαν οι σεναριογράφοι στον πρώτο κύκλο. Αυτήν που δεν ξεχνά, που δεν ξεπέφτει σε μικρότητες, που υποχωρεί πρώτη, που νοιάζεται να βοηθήσει, που είναι μεγαλόψυχη, σκηνικό που κορυφώθηκε με την ατάκα του Ρούσσου προς αυτήν “αυτό που κάνεις σε τιμά”.
Η σκηνή Παπά- Κατρανίδη ήταν πάρα πολύ καλογυρισμένη και οι δυο τους εξαιρετικοί. Ειδικά μπράβο στην Παπά που εκφράζει όλα τα συναισθήματα του ρόλου της με το βλέμμα χωρίς να καταφεύγει σε θεατρινίστικες γκριμάτσες.
Θα συμφωνήσω απολύτως!! Agree
evangeliap2808
evangeliap2808
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε ένα κόσμο χαμένων ονείρων...

Δημοσίευση από spy Την / Το Δευ Μάης 17, 2010 8:50 pm

Γεωργόνη oscar για την απίστευτη εσωτερικότητα και εκφραστικότητα στην ερμηνεία της. Η ερμηνεία της από τους λίγους για να μην πω ο μοναδικός λόγος που βλέπω πια τη σειρά
spy
spy
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 1 από 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης