Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap19%Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 19% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap40%Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 40% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap19%Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 19% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap2%Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap12%Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 12% 
[ 8 ]

Σύνολο Ψήφων : 63

Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 12:49 am

Καθε άλλος στη θέση του Δημήτρη θα είχε λακίσει! Τον δούλεψε η Νόρα λιγάκι αλλα ξεκαθάριζε τη θέση της και ποτέ δεν του έδωσε δικαιώματα να ονειρεύεται ή να ελπίζει! Αυτός εκεί το χαβά του! Απο κάποια στιγμή και μετά δε έκανε μπάνιο καθυμερινά απο το φτύσιμο! Αλλα αυτός εκεί! Ε μα συγνώμη αλλα τα ήθελε ο οργανισμός του!!!

Και σήμερα η Νόρα καλά του είπε, δεν ήσουν έτσι Δημήτρη, να κάνει κόλπα και μικρότητες όπως βραδυνές επισκέψεις έφοδο σε ξένα σπίτια!

Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 12:58 am

πολυ καλο το επεισοδιο μονο και μονο για τις προοικονομιες περι εγκυμοσυνης της νορας
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:00 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Καθε άλλος στη θέση του Δημήτρη θα είχε λακίσει! Τον δούλεψε η Νόρα λιγάκι αλλα ξεκαθάριζε τη θέση της και ποτέ δεν του έδωσε δικαιώματα να ονειρεύεται ή να ελπίζει! Αυτός εκεί το χαβά του! Απο κάποια στιγμή και μετά δε έκανε μπάνιο καθυμερινά απο το φτύσιμο! Αλλα αυτός εκεί! Ε μα συγνώμη αλλα τα ήθελε ο οργανισμός του!!!

Και σήμερα η Νόρα καλά του είπε, δεν ήσουν έτσι Δημήτρη, να κάνει κόλπα και μικρότητες όπως βραδυνές επισκέψεις έφοδο σε ξένα σπίτια!

Μα ούτε ένα φιλί δε του έχει δώσει...
Η Νόρα του φέρθηκε σκάρτα εντάξει, αυτό το βλέπαμε και μόνοι μας, δε χρειαζόμασταν κυάλια αλλά δεν μπορούμε να λέμε οτι ο Μπέλλος δεν ευθύνεται καθόλου και να τον βγάζουμε και λάδι...
Ο Μπέλλος έταξε δουλειά στην Νόρα, της πήρε ένα πανάκριβο δαχτυλίδι, της αγόρασε ολόκληρη Εδέμ και τώρα έρχεται και ζητάει το χέρι της για 500.000 ευρώ.. Αυτός επενδύει πάνω σε μια γυναίκα λές και είναι τραπεζικός λογαριασμός, πάνω σε μια γυναίκα που υποτίθεται είχε ερωτευτεί.. Τον θεωρώ φτηνό σαν χαρακτήρα και δεν είναι η πρώτη φορά που το λέω.. Το φωνάζαμε απο την αρχή...
Όσο για την Νταίζη δε σχολιάζω, απλά είναι αδυανόητο κάποιος να θεωρεί μαγκάκι μιά τέτοια γυναίκα που ούτε το παιδί της δεν αγαπάει μόνο και μόνο επειδή αντιπαθεί το ζευγαράκι του Love Bites (ώπα, μου κόλλησε και μένα scratch )
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από panda Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:03 am

anastasia20 έγραψε:και ρωτάω πώς ήταν και πώς έγινε;;;;τι θέλει να πει ο ποιητής;;;πώς κατάντησε έτσι;;;;γιατί νόρα σε πείραξε που άρχισε να σε δουλεύει όπως τον δουλεύατε;;;;όταν τα κάνετε εσείς έχετε δίκιο και όταν σας τα κάνουν οι άλλοι έχουν άδικο;;;

KatsaroYpotheto θα ανατρέξω πάλι στο quote της anastasia20 και θα ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου "πότε η συμμορία θα καταλάβει ότι δεν είναι πάπας για να έχει το αλάθητο ε?". Όχι το "αναγκάστηκαν" να το κάνουν δεν με καλύπτει σαν απάντηση. Λάθος KatsaroYpotheto το "δεν ήσουν έτσι" πήγαινε στο ότι "μια χαρά σε δουλεύαμε τόσο καιρό γιατί σε ξύπνησαν και γιατί δεν μας άφηνουν να σε εκμεταλλευόμαστε τώρα".

Τα έκανε όλα αυτά Ezi_loukno επειδή τον άφηνε να ελπίζει και επειδή ήταν τόσο κότα η σουπιά που δεν ξεκαθάρισε από την αρχή μαζί του τα πράγματα.

panda
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:06 am

Μετα απο αρκετα ανουσια επεισοδια, σημερα τουλαχιστον κατι αλλαξε...
Ολοι ειδαμε την απογνωση ολων στο οικονομικο προβλημα της Δαφνης... αλλα οσο ισχυρο κι αν ειναι το χρημα σε καποιες περιπτωσεις, ΕΥΤΥΧΩΣ ειναι τοσο ανισχυρο ειναι σε πολλες αλλες...

-Στο να εξαγορασεις μια συγνωμη ή γενικα μια φιλια... οπως πολυ σωστα ειπε ο Πετραν στην Αμαλια σχετικα με την Μελιτα...

-Στο να εξαγορασεις εναν ερωτα ή εναν γαμο... οπως προσπαθησε να κανει το εμετικο πατσατσοζευγος σε Λουκα και Νορα αντιστοιχα...

-Στο να εξαγορασεις την μητερα του εγγονιου σου ή μαλλον την κοτα με το χρυσο αυγο... οπως εκανε η Αντιγοναρα με την Ευα...

-Στο να εξαγορασεις το δηθεν ενδιαφερον σου για το αγεννητο παιδι σου επειδη προτεινες στην μητερα του να μετακομισει στο φρουριο-σπιτι σου και να νομιζεις οτι καθαρισες με αυτον τον τροπο... οπως ρεζιλεψε ο Σταυριδης σημερα τον Καστρατο...

Μονο και μονο για τις παραπανω σκηνες, αξιζε το σημερινο επεισοδιο...

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:07 am

panda έγραψε:
anastasia20 έγραψε:και ρωτάω πώς ήταν και πώς έγινε;;;;τι θέλει να πει ο ποιητής;;;πώς κατάντησε έτσι;;;;γιατί νόρα σε πείραξε που άρχισε να σε δουλεύει όπως τον δουλεύατε;;;;όταν τα κάνετε εσείς έχετε δίκιο και όταν σας τα κάνουν οι άλλοι έχουν άδικο;;;

KatsaroYpotheto θα ανατρέξω πάλι στο quote της anastasia20 και θα ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου "πότε η συμμορία θα καταλάβει ότι δεν είναι πάπας για να έχει το αλάθητο ε?". Όχι το "αναγκάστηκαν" να το κάνουν δεν με καλύπτει σαν απάντηση. Λάθος KatsaroYpotheto το "δεν ήσουν έτσι" πήγαινε στο ότι "μια χαρά σε δουλεύαμε τόσο καιρό γιατί σε ξύπνησαν και γιατί δεν μας άφηνουν να σε εκμεταλλευόμαστε τώρα".

Τα έκανε όλα αυτά Ezi_loukno επειδή τον άφηνε να ελπίζει και επειδή ήταν τόσο κότα η σουπιά που δεν ξεκαθάρισε από την αρχή μαζί του τα πράγματα.

ακριβώς αυτό που έχω υπογραμμίσει σκέφτηκα και εγώ panda....και λέω μήπως είμαι πολύ πονηρή;;;;αλλά μάλλον όχι.... lol!
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:12 am

panda έγραψε:

Δεν ξεκαθάρισε? slap

Κάνω copy-paste ότι είχα γράψει:
Οτι η Νόρα του είπε απο την αρχή οτι δεν ενδιαφέρεται? (και αυτός συνέχισε να την πολιορκεί)
Οτι η Νόρα του είπε οτι δεν είναι σε φάση για σχέση ? (και αυτός συνέχισε)
Οτι η Νόρα του είπε οτι δεν μπορεί να τον δεί αλλιώς ? (και αυτός συνέχισε)
Οτι η Νόρα του είπε οτι είναι ερωτευμένη με άλλον? (και αυτός συνέχισε)
Οτι η Νόρα του γύρισε το δαχτυλίδι πίσω (και αυτός συνέχισε)....

Η Νόρα ξεκαθάρισε. Ο Μπέλλος δεν ήθελε να το δει.Αρα η Νόρα είναι λάθος που δεν του το έγραψε με τεράστια γράμματα έξω απο πολυόροφη πολυκατοικία, για να το δει καλύτερα.
Η Νόρα πάλι, πάμπολλες φορές του είπε οτι έκανε λάθος, κτλ κτλ.. Η πατάμε fast forward τοτε? Idea

Δεν ήσουν έτσι (φταίνε οι κακές παρέες)-> Δεν έκανες τις κατινίες που κάνει η Νταίζη.
Γιαυτό και απάντησε οτι απο εσάς πήρα (κάτι τέτοιο). Η απάντηση που θα ήθελες να εννοεί η Νόρα, δεν ταιριάζει με την απάντηση του Μπέλλου. Απλα!
:wink2:

Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:14 am

panda έγραψε:

Ενώ η Νταίζη που τον πατσοφίλησε και που θα τον ρίξει στο κρεβάτι είναι μια χαρά συμπαθής και αληθινή.. Αυτή δε τον εκμεταλεύεται και είναι ξεκάθαρη μαζί του wall
Ενώ η σουπιά που δεν τον φίλησε καν τον εκμεταλεύτηκε, κακιά Νόρα γιατί δε τον έριξες καλέ στο κρεβάτι να ξεκαθρίσεις μαζί του; lol!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από nat Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:39 am

ΟΛΟΙ οι χαρακτήρες, ΑΝΑΛΟΓΑ με τη στιγμή-φάση-πρόβλημα συμπεριφέρονται με τρόπους που άλλοτε ίσως ΕΦΤΥΝΑΝ.
Νομίζω ότι αυτό είναι από τα βασικά στοιχεία της σειράς.
Βλέπε Μάνος, βλέπε Στέφανος, βλέπε Εύα, βλέπε Μελίτα, βλέπε Νόρα, βλέπε Δάφνη.

nat
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Evalia Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 4:32 am

Μόλις είδα το επεισόδιο. Όλο και καλύτερα πάνε αυτή τη βδομάδα, όλο και πιο γρήγορα οι σκηνές, νομίζω πως ετοιμαζει η συγγραφική ομάδα μεγάλες ανατροπές. Λόγω κούρασης δε μπορώ να σχολιάσω τα πάντα δυστυχώς. 🇳🇴
Αναρωτιέμαι αν πήρε στροφές επιτέλους το μυαλού του μαμάκια με αυτά που του είπε ο συμπαθέστατος κατ' εμέ κύριος Σταυρίδης. Σε λίγο θα του βάλουν το πιστόλι στον κρόταφο και αυτός θα νομίζει πως κατά βάθος κυνηγάν το Λύτρα. Καλά για το έτερον του ήμισυ που δεν το 'χω καθόλου σε εκτίμηση δε θα μιλήσω, τα είπε όλα το Ευάκι και με το δίκιο του.
Οι σκηνές με την παρέα κ εμένα μου αρέσουν πολύ αν κ θα ήθελα λίγο παραπάνω Μάνο. Η Δάφνη κυρία, για μένα είναι μακράν το καλύτερο παιδί εκεί μέσα. Αλλά με συγκίνησε κ η Εύα που πήγε να ζητήσει λεφτά από τη θανάσιμη πεθερά. Η οποία πολύ σίγουρη είναι και από την πολλή σιγουριά θα την πάθει στο τέλος. Εϊμαι σχεδόν πεπεισμένη πως είναι πίσω από τις απόπειρες της Εύας. Επίσης στα + ο τρόπος που ξηγήθηκε το Νοράκι στο Μπέλλο. Έτσι για να θυμόμαστε την παλιά καλή Νόρα, αυτές οι χαζοζήλιες με το Λουκά πιστεύω πως έχουν κουράσει πλέον. Στην τελική μιλάμε για δύο έξυπνους ανθρώπους, δε μπορεί να πέφτουν συνέχεια σε παγίδες της μπουζουξούς.
Και τέλος το hit της βραδιάς, τι δουλειά έχει η τρισκατάρατη μπουζουξού με τις απόπειρες εναντίον της Εύας; Δηλαδή πόσο πιο αντιπαθητική να γίνει; Η Νταίζη έναν έρωτα έχει τα λεφτά, οπότε κάποιος της τα σκάει χοντρά για να φάει το Ευάκι. Η Αντιγόνη; Αυτός με τον οποίο μιλάει η Αντιγόνη; Έχει κάποια σχέση με το Χατζηβασιλείου; Αλλά δεν ενεργεί αυτοβούλως, αδίστακτη ναι, εγκέφαλος όχι.

Σκοτώστε τη Νταίζη για όλους τους λόγους του κόσμου!
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 5:09 am

Είχα καιρό να δω επεισόδιο, αλλά Αλέξανδρος και Παναγιώτης δεν έχουν ομορφύνει επικίνδυνα??? ε? ε? huhu

Εμένα πάντως, μου άρεσε η Αντιγόνη... "200.000 μόνο???"... Πού κυκλοφορούν αυτοί οι άνθρωποι βρε παιδιά? Σε λάθος μέρη τριγυρνώ...
Τουλάχιστον τώρα βέβαια, με τη νέα οικονομική κατάσταση της παρέας εννοώ, μπορεί κανείς να πει ότι στέκει το περίφημο "καθημερινοί άνθρωποι σε ακραίες καταστάσεις"... πριν TutTut

Νταίζη: ξέρεις πόσοι θα πλήρωναν για να με παντρευτούν?
Δημήτρης: σ' αυτό δεν έχεις άδικο
Αϊντάααααα...

Λουκάκο, το κινητό δεν το βάζουμε δίπλα στην καρδιά... προκαλείς την τύχη σου honey...

Απορίες:
(1) τα χρήματα από την πώληση της εδέμ χρησιμοποιήθηκαν από τον Μάνο? πότε και πώς?
(2) χρεοκοπεί η Δάφνη και γίνεται ο κακός χαμός... όταν χρεοκόπησε ο Μάνος -και Μάνος=Όμιλος ολόκληρος- δεν προέκυψε κανένα ζήτημα??? Θα μου πεις ο Μανωλάκης κήρυξε εν τέλει πτώχευση... τα χρέη διαγράφονται? του πέθανε κι ο τοκογλύφος βέβαια... οι εργαζόμενοι στις διάφορες εταιρείες σιγά μην καλύπτονται νομικά... Αδικίες πολλές και... πνίγομαι...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 10:10 am

Ισα μαρή Νταίζη κνώδαλο που μου θες και καπέλο λες και είσαι στις ιπποδρομίες του Ασκοτ ... cake

Από ό,τι κατάλαβα (με το φτωχό μου μυαλό γιατί οι σεναριογράφοι μπορεί να με διαψεύσουν) η Νταιζάρα εκτελεί χρέη κατασκόπου-εκτελεστή της ΑντιγονοΔράκαινας, εξού και εμφανίζεται σαν τη #$%@#$ (εδώ βάλτε ό,τι θέλετε, είναι πρωί και με διαβάζουν και μικρά παιδιά Tongue ) στις ζωές των φεγγαροβλάμμένων, για να κόβει κίνηση και να δίνει το σχετικό report ... επίσης σκοπός της είναι να τους αποσυντονίζει με τις κουφές απαιτήσεις της και να χάνουν το στόχο, ειδικά οι δικηγόροι που (και καλά τώρα, μη ορκίζεστε) είναι τα "μυαλά" της παρέας που βρίσκουν τις λύσεις στα αινίγματα (προσωπικά, ΟΥΤΕ κλήση της τροχαίας δεν θα τους εμπιστευόμουνα, πόσο μάλλον σοβαρότερα αδικήματα, αλλά ποιά είμαι εγώ που θα αμφισβητήσω αυτά τα λαμπρά αστέρια zip ???!!!???) ...

λάθος της Μελίτας να πάει η ίδια την επιταγή Fskl ... υπάρχουν και οι courier ... άμα δε σε θέλουν μία, δεν πρέπει να τους θέλεις ΔΕΚΑ - αλλά όοοοοοχι έπρεπε να πάει η ίδια, να φάει στη μούρη την (θα το πω δικαιολογημένη) ξινίλα της Εύας, να φάει μετά και πόρτα από την ευεργετηθείσα Δάφνη, η οποία με στραβό στόμα την ευχαρίστησε αλλά "δεν είμαστε φίλες - μην παίρνεις και θάρρος"
εμ Δάφνη, εάν ηξερες να φερθείς στη ζωή σου, ΟΥΤΕ το Νι-κώλα θα είχες παντρευτεί, ΟΥΤΕ με τον Στέφανο που κατέστρεψε τον αδερφό σου θα είχες συνεταιριστεί, ΟΥΤΕ με την Εύα θα μιλούσες ποτέ ξανά, ΟΥΤΕ την Εδέμ θα πουλουσες, μη σου πώ ΟΥΤΕ στον πατέρα σου δε θα μιλούσες ακόμα ... αλλά είπαμε, βλέπω διαφορετικά τα πράγματα, μάλλον δεν είμαι νορμάλ ενω η Δάφνη "φυσάει"... Kotsides

Κατά τα άλλα, έχω να καταθέσω επίσης το εξής:

Με κίνδυνο της ζωής μου, και με μιλιούνια Λουκανορικούς να με κυνηγούν, έχω να πω ότι μετά από τη νέα σεναριακή κ*λοτούμπα που θέλει Λουκά-Νόρα να τα φτιάχνουν και να τα χαλάνε ανά 5λεπτο (σενάριο ημέρας:ξεκινάω με αγάπες το πρωί-αρχίζουν οι εκατέροθεν μπηχτές περί πίστης και αγάπης-εμφανίζονται οι ΝταίζηΜπέλλος και σπέρνουν ζιζάνια-μαλώνω-χωρίζω-κλαίω-χτυπιέμαι-πάω και παραπονιέμαι σε παρέα-τα ξαναφτιάχνω το βράδυ-κάνω σεξ και ανταλάσσω όρκους αιώνιας αγάπης GN1 ), με χαλάει πολύ η Α. Δρακουλάκη... ναι ναι το ξέρω, την υποστήριζα πάντα ως ηθοποιό αλλά στη συγκεκριμένη φάση του ρόλου της, με ενοχλεί η απόδοσή της ... "βεβιασμένη" να την πω ? "με άγχος και υστερία να βγάλει γέλιο-σπιρτάδα-χιούμορ" να την πω ? "δεν σερβίρει σωστά την ατάκα της" να την πω ??? ;/ γεγονός είναι ότι ο Π. Πετράκης στέκεται πολύ καλύτερα και με μεγαλύτερη άνεση απέναντι στις μπούρδες που του βάζουν και λέει ... έχει σωστή αίσθηση του ρυθμού, έχει στυλ και άνεση, και έχει περιορίσει κατα πολύ την υστερία του Α κύκλου ... κοινώς ... της ρίχνει στ'αυτιά στις κοινες σκηνές τους (ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕ ΜΕ !!!emmm )

Φιλάκια και μην ξεχνάτε, σας αγαπώωωωωω

Love
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα
Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 10:19 am

Bρε CineFreak πώς τα λες ετσι??? gelio

Διαφωνώ (σχετικά και... κλασσικά) αλλα δεν θα σε εκτελέσω, θα βάλω την Νταίζη να το κανονίσει gelio gelio gelio

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 11:46 am

CineFreak έγραψε:
Ισα μαρή Νταίζη κνώδαλο που μου θες και καπέλο λες και είσαι στις ιπποδρομίες του Ασκοτ ... cake

Από ό,τι κατάλαβα (με το φτωχό μου μυαλό γιατί οι σεναριογράφοι μπορεί να με διαψεύσουν) η Νταιζάρα εκτελεί χρέη κατασκόπου-εκτελεστή της ΑντιγονοΔράκαινας, εξού και εμφανίζεται σαν τη #$%@#$ (εδώ βάλτε ό,τι θέλετε, είναι πρωί και με διαβάζουν και μικρά παιδιά Tongue ) στις ζωές των φεγγαροβλάμμένων, για να κόβει κίνηση και να δίνει το σχετικό report ... επίσης σκοπός της είναι να τους αποσυντονίζει με τις κουφές απαιτήσεις της και να χάνουν το στόχο, ειδικά οι δικηγόροι που (και καλά τώρα, μη ορκίζεστε) είναι τα "μυαλά" της παρέας που βρίσκουν τις λύσεις στα αινίγματα (προσωπικά, ΟΥΤΕ κλήση της τροχαίας δεν θα τους εμπιστευόμουνα, πόσο μάλλον σοβαρότερα αδικήματα, αλλά ποιά είμαι εγώ που θα αμφισβητήσω αυτά τα λαμπρά αστέρια zip ???!!!???) ...

Μα πας καλά που αμφισβητείς αυτά τα μυαλά?Ποιός δεν θα ήθελε τέτοιουες δικηγόρους??Τς τς τς
Αλλά ποιός νοιάζεται για μας!Εκείνη έχουν την δική τους σταθερή πελατεία gelio
Πέρα από την πλάκα εννοείται πως θα προτιμούσα να υπερασπιστώ μόνη μου τον εαυτό μου τις ελάχιστες νομικές γνώσεις που έχω αποκτήσει μέχρι τώρα!Πιο πολλές πιθανότητες θα είχα να κερδίσω!!

CineFreak έγραψε:λάθος της Μελίτας να πάει η ίδια την επιταγή Fskl ... υπάρχουν και οι courier ... άμα δε σε θέλουν μία, δεν πρέπει να τους θέλεις ΔΕΚΑ - αλλά όοοοοοχι έπρεπε να πάει η ίδια, να φάει στη μούρη την (θα το πω δικαιολογημένη) ξινίλα της Εύας, να φάει μετά και πόρτα από την ευεργετηθείσα Δάφνη, η οποία με στραβό στόμα την ευχαρίστησε αλλά "δεν είμαστε φίλες - μην παίρνεις και θάρρος"
εμ Δάφνη, εάν ηξερες να φερθείς στη ζωή σου, ΟΥΤΕ το Νι-κώλα θα είχες παντρευτεί, ΟΥΤΕ με τον Στέφανο που κατέστρεψε τον αδερφό σου θα είχες συνεταιριστεί, ΟΥΤΕ με την Εύα θα μιλούσες ποτέ ξανά, ΟΥΤΕ την Εδέμ θα πουλουσες, μη σου πώ ΟΥΤΕ στον πατέρα σου δε θα μιλούσες ακόμα ... αλλά είπαμε, βλέπω διαφορετικά τα πράγματα, μάλλον δεν είμαι νορμάλ ενω η Δάφνη "φυσάει"... Kotsides

Εδώ συμφωνώ όσο δεν πάει!Ούτε γω ήθελα να δω την Μελίτα να πηγαίνει εκεί να τους δώσει την επιταγή.Λάθος η ιδέα του Πέτρου και λάθος της που την άκουσε.
Καλά σχετικά με το πόσο ανώμαλη είμαι σε σύγκριση με την Δάφνη δεν χρειάζεται να το πω!Εννοείται πως ο Νι-κώλας θα είχε φάει τρελό σούτο από την ζωή μου,εννοείται πως δεν θα συνεργαζόμουν με τον Στέφανο,εννοείται πως θα σιχαινόμουν ακόμα και να αντικρύσω την Haris,για την εδέμ το σκέφτομαι ακόμα ;/ και τον πατέρα μου σίγουρα δεν θα τον έβλεπα με το ίδιο μάτι ποτέ ξανα!
Αλλά είπαμε είναι πολύ ρεαλιστική η σειρά μας! slap

CineFreak έγραψε:Κατά τα άλλα, έχω να καταθέσω επίσης το εξής:

Με κίνδυνο της ζωής μου, και με μιλιούνια Λουκανορικούς να με κυνηγούν, έχω να πω ότι μετά από τη νέα σεναριακή κ*λοτούμπα που θέλει Λουκά-Νόρα να τα φτιάχνουν και να τα χαλάνε ανά 5λεπτο (σενάριο ημέρας:ξεκινάω με αγάπες το πρωί-αρχίζουν οι εκατέροθεν μπηχτές περί πίστης και αγάπης-εμφανίζονται οι ΝταίζηΜπέλλος και σπέρνουν ζιζάνια-μαλώνω-χωρίζω-κλαίω-χτυπιέμαι-πάω και παραπονιέμαι σε παρέα-τα ξαναφτιάχνω το βράδυ-κάνω σεξ και ανταλάσσω όρκους αιώνιας αγάπης GN1 ), με χαλάει πολύ η Α. Δρακουλάκη... ναι ναι το ξέρω, την υποστήριζα πάντα ως ηθοποιό αλλά στη συγκεκριμένη φάση του ρόλου της, με ενοχλεί η απόδοσή της ... "βεβιασμένη" να την πω ? "με άγχος και υστερία να βγάλει γέλιο-σπιρτάδα-χιούμορ" να την πω ? "δεν σερβίρει σωστά την ατάκα της" να την πω ??? ;/ γεγονός είναι ότι ο Π. Πετράκης στέκεται πολύ καλύτερα και με μεγαλύτερη άνεση απέναντι στις μπούρδες που του βάζουν και λέει ... έχει σωστή αίσθηση του ρυθμού, έχει στυλ και άνεση, και έχει περιορίσει κατα πολύ την υστερία του Α κύκλου ... κοινώς ... της ρίχνει στ'αυτιά στις κοινες σκηνές τους (ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕ ΜΕ !!!emmm )

Εδώ θα συμφωνήσω εν μέρει όμως.
Βλέπω και γω καιρό τώρα αυτά που αναφέρεις για τον τρόπο που αποδίδει η Δρακουλάκη,αλλά δεν δέχομαι πως ο Πετράκης της ρίχνει στ'αυτιά!Όπως κατάλαβες δεν έχω και τις πιο καλές απόψεις για την απόδωση του ίδιου από τον πρώτο κύκλο ακόμα.Γεγονός ένα πάντως : έχει όντως σταματήσει τις υστερίες του πρώτου κύκλου Palamakia

CineFreak έγραψε:Φιλάκια και μην ξεχνάτε, σας αγαπώωωωωω

Love

Εν κατακλείδι πάντως μου έφτιαξες το πρωί!! :lol:
Επίσης δεν το ξεχνάμε και σε αγαπάμε και εμείς!! flower
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:00 pm

CineFreak έγραψε:

Love

gelio gelio gelio Τώρα χτυπησες ευαίσθητο σημείο! Μιλάμε για δικηγόρους κορυφή - όχι αστεία, το απέδειξαν περίτρανα στον τρόπο που χειρίστηκαν την επιμέλεια του Άρη και τα χρέη της Δάφνης. Μ' αρέσει που ο Ρούσσος είπε στο Λουκά "εσύ θα έπρεπε να κάθεσαι σε αυτήν την καρέκλα" - άσε Πέτρο θα στο είχε κλείσει το μαγαζάκι!!

CineFreak έγραψε:

λάθος της Μελίτας να πάει η ίδια την επιταγή Fskl ... υπάρχουν και οι courier ... άμα δε σε θέλουν μία, δεν πρέπει να τους θέλεις ΔΕΚΑ - αλλά όοοοοοχι έπρεπε να πάει η ίδια, να φάει στη μούρη την (θα το πω δικαιολογημένη) ξινίλα της Εύας, να φάει μετά και πόρτα από την ευεργετηθείσα Δάφνη, η οποία με στραβό στόμα την ευχαρίστησε αλλά "δεν είμαστε φίλες - μην παίρνεις και θάρρος"

Love

Πάρα πολύ συμφωνώ αλλά περιμένω να δω και το σημερινό που η Μελίτα θ' αρχίσει το τροπάριο ότι της λείπουν οι ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ για να συγχυστώ με την ησυχία μου.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:21 pm

Νευράκια Τσαταλάκια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έγραφα πάλι τόση ώρα και τον έχασα το σχολιασμό !! Grrr

Θα προσπαθήσω ξανά-μανά να θυμηθώ τί έγραφα !!!

Υ.Γ. Αυτό το πράγμα να μην γράφω από την αρχή σε Word πάντα, πότε θα το κόψω ??? gmt

Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:24 pm

giouli_edem έγραψε:Νευράκια Τσαταλάκια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έγραφα πάλι τόση ώρα και τον έχασα το σχολιασμό !! Grrr

Θα προσπαθήσω ξανά-μανά να θυμηθώ τί έγραφα !!!

Υ.Γ. Αυτό το πράγμα να μην γράφω από την αρχή σε Word πάντα, πότε θα το κόψω ??? gmt

Σε καταλαβαίνω Γιούλη μου, το έχω πάθει 3 φορές....
Έπαθα και έμαθα όμως... Στο Word πρώτα Razz Razz
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 1:24 pm

Γιουλη μου το ξερω,ειναι απιστευτα εκνευριστικο...το εχω παθει και εγω! slap
Υπομονη! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 2:12 pm

Ή "προεπισκοπείς" τακτικά...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 2:17 pm

Λίγο καλύτερο το χτεσινό από τα προηγούμενα …..

Παρέα
Τους απόλαυσα όλους μαζί για άλλη μια φορά να προσπαθούν να βρούνε λύσεις. Με χιούμορ, με σοβαρότητα με όλα …
Κλασική παρέα που θα έκαναν τα πάντα ο ένας για τον άλλον !! Hug

Εύα
Πόσο κούκλα ήτανε με αυτά τα ρούχα ? Κλασικό παράδειγμα στιλάτης ΘΕΑΣ εγκυμονούσας ! : respect :
Την παραδέχτηκα που, κι ας ήξερε τον κίνδυνο, πήγε κρυφά από όλους στην διαβολο-πεθερά να της ζητήσει βοήθεια και που δεν ήθελε να το μάθει η Δάφνη γιατί δεν ήθελε να δειχτεί με αυτή της την κίνηση !

Υ.Γ. Η ουρά-μπάτσος την Εύα και τους κακοποιούς δεν παρακολουθεί και προσέχει ? Πώς ήταν ήδη έξω από το Καταλόσπιτο όταν έφτασε η Εύα ?? gelio

Μελίτα στο γραφείο
Σε αντίθεση λοιπόν με την Εύα, που δεν ήθελε να δειχτεί με την κίνηση της, το Μελιτόνι πέταξε τη σκούφια της όταν της είπε ο μπαμπάκας να πάει εκείνη την επιταγή στα παιδιά μήπως και εξιλεωθεί λίγο ….
Έσκασε μύτη λοιπόν με το κουταβίσιο βλέμμα για να δώσει τα λεφτά του μπαμπά, (που αν είχε δικά της θα εξαγόραζε με περισσότερα τη συγχώρεση η χουβαρντού! Fskl ) και όταν έφυγε ο Λουκάς, τί ήταν αυτό που ακούσαμε Παναγίτσα μου ??
Εσύ πώς λες να καταλήξατε έτσι κοπέλα μου ?
Δεν ξέρεις ποιος φταίει ? cake

Και το άλλο θεϊκό ?
Ότι εσείς πάντα είχατε κάτι να πείτε και τώρα αυτό άλλαξε ??
Ποιες εσείς ακριβώς ?? Εσύ, η Νόρα και η Εύα ?
Μήπως μπερδεύεις την Εύα με τη Δάφνη ??
Γιατί με την Εύα πότε ήσασταν πραγματικές φίλες ??

-Όταν μετά την απαγωγή σου κρεμούσε τη φεγγαρόπετρα στο λαιμό και εσύ στο ίδιο γλέντι άρχισες να φλερτάρεις με τον ¨άντρα της¨ ?

-Όταν πήγατε οι δυό σας για καφέ και την "ψάρευες" για το πώς τα πάνε με το Στέφανο, με την ελπίδα να ακούσεις κάτι αρνητικό ?

-Όταν κάθε φορά που σας περιέγραφε η Εύα τη χαρά της, εσύ κατέβαζες τη μουράκλα και με μια δικαιολογία έφευγες ??

-Όταν, μετά το τελευταίο ξέσπασμα του Μάνου, η Εύα ήρθε στο σπίτι σου να σου σταθεί και ήταν με το μέρος σου κι εσύ ξενυχτούσες σκεπτόμενη τον άντρα της ???

Πότε ακριβώς ??? emmm

Νόρα-Λουκάς γενικώς
Κι εγώ με κίνδυνο της σωματικής μου ακεραιότητας, θα πω ότι και μου άρεσαν και όχι ….

Ο Λουκάς μου άρεσε στη σκηνή με το Μάριο για τις ατάκες του στον μπόμπιρα και γιατί του πήγαινε πολύ το μωράκι ….. αλλά δε μου άρεσε στο γραφείο του Μπέλλου γιατί εκεί ο Δημήτρης βγήκε από πάνω ….

Η Νόρα μου άρεσε στην κουβέντα της με το Μπέλλο, και για όσους αναρωτιούνται ακόμα, όταν του είπε το ¨εσύ ήσουν αλλιώς¨ κατά τη γνώμη μου πάντα, εννοούσε το πώς τον κατάντησε η Νταίζη να κάνει ¨γελοίες¨ πλακίτσες και να ξεκατινιάζεται, ενώ είναι ένας σοβαρός άνθρωπος (και η Νόρα δεν το αμφισβήτησε ποτέ αυτό…).
Από την άλλη, δε μου άρεσε για άλλη μια φορά η ¨παρεξήγησή της¨ με το Λουκά ! Πρέπει να βλέπουμε ένα μίνι τσακωμό σε κάθε επεισόδιο δηλαδή ? Έλεος …..

Σταυρίδης-Στέφανος
Ο Σταυρίδης καταπληκτικός σε αυτή τη σκηνή, γιατί έχει πάντα τον τρόπο του να ¨τη λέει¨ σε κάποιον με το δικό του προσωπικό στυλ !
Σου λέει, είναι δυνατόν κ. Καρτάλη να νοιάστηκαν άλλοι περισσότερο από εσάς για το παιδί σας ??

Μα, τί λέτε τώρα κ. Σταυρίδη μου ??
Τον βουτυρομπεμπέ τον καίει περισσότερο ότι αν του λέει ψέματα η μανούλα θα πηδηχτεί από το γκρεμό, και δεύτερον
έχει να μαζέψει και βαλιτσούλες για να πάει και ένα ταξιδάκι αναψυχής στο Παρισάκι βρε αδερφέ !!
Με τόσες σκοτούρες, βάσανα, με τόση ψυχική κούραση από την πολύ δουλειά και με τόση σωματική από το πολύ κρεβατάμπλ, να μην πάμε ένα ταξιδάκι να ξεσκάσουμε με την Απόλυτη??? Fskl

Αυτά γενικώς,δεν θυμάμαι αν ξέχασα κάτι σημαντικό, το Στέφανο με τη μανούλα τους βαρέθηκα (χάλια η κα. Παπαδημητρίου με τόσο κοντοκουρεμένο μαλλί !) και την Νταιζάρα περιμένω να τη δω σήμερα για να τη σχολιάσω μπας και καταλάβω τίποτα παραπάνω για τη σχέση της με την Αντιγόνη …

Ασπάζομαι λίγο το συλλογισμό μιας συμφορουμίτισας, που σκέφτηκε ότι πατριός της Νταίζης μπορεί να ήταν ο Λαζαρίδης ……

Υ.Γ. Όταν είχε ο Λουκάς ¨αμνησία¨ και χτύπησε τον τύπο στο γραφείο του Μάνου και τον φυγάδευσαν στο Καρταλόσπιτο και έτρωγαν όλοι μαζί και έσκασε μύτη η Νταίζη και την έδιωχνε η Αντιγόνη, θυμάστε κανένα περίεργο βλέμμα μεταξύ τους ???

giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 2:23 pm

Γιουλη μου τελειο το σεντονακι σου! : respect : : respect : : respect :
Συμφωνω σε ολα και οσο για το τελευταιο Υ.Γ δεν θυμαμαι καποια συγκεκριμενη κινηση ή βλεμμα υποπτο απο καμια πλευρα!Μονο το οτι η Αντιγονη την εχει διωξει κακην κακως!Ισως να μην γνωριζονταν απο τοτε! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 2:24 pm

evanna έγραψε:Γιουλη μου τελειο το σεντονακι σου! : respect : : respect : : respect :
Συμφωνω σε ολα και οσο για το τελευταιο Υ.Γ δεν θυμαμαι καποια συγκεκριμενη κινηση ή βλεμμα υποπτο απο καμια πλευρα!Μονο το οτι η Αντιγονη την εχει διωξει κακην κακως!Ισως να μην γνωριζονταν απο τοτε! Rolling Eyes

Το πιθανότερο είναι οτι την είπε στη Νταίζη για ξεκάρφωμα

Επεισόδιο 368 - Ημερομηνία 18-05-2010 - Σελίδα 5 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 2:26 pm

Ευαννάκι μου, για να κάνουν μια τέτοια συνεργασία-θανάτου αυτή τη στιγμή, δε νομίζω να μη γνωριζόντουσαν από πιο παλιά και να είναι "νέες γνώριμες" ... Τί να πώ ...

giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από mimi Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 2:33 pm

Το επεισοδιάκι καλό
μου άρεσε η Εύα
τα λόγια της Δάφνης στην κακομαθημένη τριαντάρα
ο Μάνος που κάνει κάτι για την αδερφή Επιτέλους
Επίσης πρέπει κάποιος να πει στο κοριτσάκι των Β.Π. πως οι γονείς μας δεν είναι μόνο για όποτε έχουμε εμείς ανάγκη πχ λεφτά
Έναν άνθρωπο που σε αγαπάει που έχει δουλέψει πάρα πολύ για να μην λείψει τίποτα σε σένα δεν του φερόμαστε και δεν του μιλάμε έτσι
οι μόνοι άνθρωποι που θα σε στηρίξουν ότι και αν κάνεις είναι η οικογένεια μαζέψου κοπελία γιατί έχεις ξεφύγει
mimi
mimi
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Μάης 19, 2010 2:39 pm

giouli_edem έγραψε:Λίγο καλύτερο το χτεσινό από τα προηγούμενα …..

Παρέα
Τους απόλαυσα όλους μαζί για άλλη μια φορά να προσπαθούν να βρούνε λύσεις. Με χιούμορ, με σοβαρότητα με όλα …
Κλασική παρέα που θα έκαναν τα πάντα ο ένας για τον άλλον !! Hug

Εύα
Πόσο κούκλα ήτανε με αυτά τα ρούχα ? Κλασικό παράδειγμα στιλάτης ΘΕΑΣ εγκυμονούσας ! : respect :
Την παραδέχτηκα που, κι ας ήξερε τον κίνδυνο, πήγε κρυφά από όλους στην διαβολο-πεθερά να της ζητήσει βοήθεια και που δεν ήθελε να το μάθει η Δάφνη γιατί δεν ήθελε να δειχτεί με αυτή της την κίνηση !

Υ.Γ. Η ουρά-μπάτσος την Εύα και τους κακοποιούς δεν παρακολουθεί και προσέχει ? Πώς ήταν ήδη έξω από το Καταλόσπιτο όταν έφτασε η Εύα ?? gelio

Μελίτα στο γραφείο
Σε αντίθεση λοιπόν με την Εύα, που δεν ήθελε να δειχτεί με την κίνηση της, το Μελιτόνι πέταξε τη σκούφια της όταν της είπε ο μπαμπάκας να πάει εκείνη την επιταγή στα παιδιά μήπως και εξιλεωθεί λίγο ….
Έσκασε μύτη λοιπόν με το κουταβίσιο βλέμμα για να δώσει τα λεφτά του μπαμπά, (που αν είχε δικά της θα εξαγόραζε με περισσότερα τη συγχώρεση η χουβαρντού! Fskl ) και όταν έφυγε ο Λουκάς, τί ήταν αυτό που ακούσαμε Παναγίτσα μου ??
Εσύ πώς λες να καταλήξατε έτσι κοπέλα μου ?
Δεν ξέρεις ποιος φταίει ? cake

Και το άλλο θεϊκό ?
Ότι εσείς πάντα είχατε κάτι να πείτε και τώρα αυτό άλλαξε ??
Ποιες εσείς ακριβώς ?? Εσύ, η Νόρα και η Εύα ?
Μήπως μπερδεύεις την Εύα με τη Δάφνη ??
Γιατί με την Εύα πότε ήσασταν πραγματικές φίλες ??

-Όταν μετά την απαγωγή σου κρεμούσε τη φεγγαρόπετρα στο λαιμό και εσύ στο ίδιο γλέντι άρχισες να φλερτάρεις με τον ¨άντρα της¨ ?

-Όταν πήγατε οι δυό σας για καφέ και την "ψάρευες" για το πώς τα πάνε με το Στέφανο, με την ελπίδα να ακούσεις κάτι αρνητικό ?

-Όταν κάθε φορά που σας περιέγραφε η Εύα τη χαρά της, εσύ κατέβαζες τη μουράκλα και με μια δικαιολογία έφευγες ??

-Όταν, μετά το τελευταίο ξέσπασμα του Μάνου, η Εύα ήρθε στο σπίτι σου να σου σταθεί και ήταν με το μέρος σου κι εσύ ξενυχτούσες σκεπτόμενη τον άντρα της ???

Πότε ακριβώς ??? emmm

Νόρα-Λουκάς γενικώς
Κι εγώ με κίνδυνο της σωματικής μου ακεραιότητας, θα πω ότι και μου άρεσαν και όχι ….

Ο Λουκάς μου άρεσε στη σκηνή με το Μάριο για τις ατάκες του στον μπόμπιρα και γιατί του πήγαινε πολύ το μωράκι ….. αλλά δε μου άρεσε στο γραφείο του Μπέλλου γιατί εκεί ο Δημήτρης βγήκε από πάνω ….

Η Νόρα μου άρεσε στην κουβέντα της με το Μπέλλο, και για όσους αναρωτιούνται ακόμα, όταν του είπε το ¨εσύ ήσουν αλλιώς¨ κατά τη γνώμη μου πάντα, εννοούσε το πώς τον κατάντησε η Νταίζη να κάνει ¨γελοίες¨ πλακίτσες και να ξεκατινιάζεται, ενώ είναι ένας σοβαρός άνθρωπος (και η Νόρα δεν το αμφισβήτησε ποτέ αυτό…).
Από την άλλη, δε μου άρεσε για άλλη μια φορά η ¨παρεξήγησή της¨ με το Λουκά ! Πρέπει να βλέπουμε ένα μίνι τσακωμό σε κάθε επεισόδιο δηλαδή ? Έλεος …..

Σταυρίδης-Στέφανος
Ο Σταυρίδης καταπληκτικός σε αυτή τη σκηνή, γιατί έχει πάντα τον τρόπο του να ¨τη λέει¨ σε κάποιον με το δικό του προσωπικό στυλ !
Σου λέει, είναι δυνατόν κ. Καρτάλη να νοιάστηκαν άλλοι περισσότερο από εσάς για το παιδί σας ??

Μα, τί λέτε τώρα κ. Σταυρίδη μου ??
Τον βουτυρομπεμπέ τον καίει περισσότερο ότι αν του λέει ψέματα η μανούλα θα πηδηχτεί από το γκρεμό, και δεύτερον
έχει να μαζέψει και βαλιτσούλες για να πάει και ένα ταξιδάκι αναψυχής στο Παρισάκι βρε αδερφέ !!
Με τόσες σκοτούρες, βάσανα, με τόση ψυχική κούραση από την πολύ δουλειά και με τόση σωματική από το πολύ κρεβατάμπλ, να μην πάμε ένα ταξιδάκι να ξεσκάσουμε με την Απόλυτη??? Fskl

Αυτά γενικώς,δεν θυμάμαι αν ξέχασα κάτι σημαντικό, το Στέφανο με τη μανούλα τους βαρέθηκα (χάλια η κα. Παπαδημητρίου με τόσο κοντοκουρεμένο μαλλί !) και την Νταιζάρα περιμένω να τη δω σήμερα για να τη σχολιάσω μπας και καταλάβω τίποτα παραπάνω για τη σχέση της με την Αντιγόνη …

Ασπάζομαι λίγο το συλλογισμό μιας συμφορουμίτισας, που σκέφτηκε ότι πατριός της Νταίζης μπορεί να ήταν ο Λαζαρίδης ……

Υ.Γ. Όταν είχε ο Λουκάς ¨αμνησία¨ και χτύπησε τον τύπο στο γραφείο του Μάνου και τον φυγάδευσαν στο Καρταλόσπιτο και έτρωγαν όλοι μαζί και έσκασε μύτη η Νταίζη και την έδιωχνε η Αντιγόνη, θυμάστε κανένα περίεργο βλέμμα μεταξύ τους ???

Γιούλη μου ΤΕΛΕΙΟΣ ο σχολιασμός και συμφωνούμε σχεδόν σε όλα!!! (Τι πρωτότυπο - απλά για το μαλλί της κας Παπαδημητρίου διαφωνώ χιχι)

Πάντως δεν πιστεύω ότι ο πατριός ήταν ο Λαζαρίδης..

Αυτό που σίγουρα πιστεύω είναι ότι οι σεναριογράφοι ακολουθούν το παράδειγμα της σειράς τους και έχουν μπλέξει τα μπούτια τους!!! Είναι δυνατόν η Αντιγόνη που έδειχνε να φοβάται αυτόν που του μιλούσε στο τηλέφωνο να μας λένε ότι μιλάει με τη Νταίζη? Ξαφνικά μόλις βγήκε απο τη φυλακή μιλούσε και άγρια όπως είδαμε όταν την τσάκωσε ο Χρήστος΄ενω πριν λίγο καιρό δικαιολογούνταν? Ειχαν ξεχάσει τι είχαν γράψει και μας το γύρισαν μάλλον!!!

Όσο για το επεισόδιο εγω μόλις άκουσα την Εύα να λέει όσα έγραφα το μεσημέρι χοροπηδούσα απο χαρα!!!!!! ΘΕΑ!!!!!!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης