Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap59%Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 59% 
[ 44 ]
Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap26%Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 26% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 74

Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010

Δημοσίευση από maria_sab Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 4:04 am

Πολύ καλό το σημερινό ( χθεσινό πλέον) επεισοδιάκι. Αν και θα ήθελα λίγο παραπάνω από το "πάρτυ" στην εδέμ.

Ο Στέφανος, εμφανώς σήμερα έδειξε την απογοήτευση του, από την φράση της Μελίτας "η παρέα της φεγαρόπετρας δε θα διαλυθεί ποτέ". Εξάλλου η οικονομική παρακμή όλων τους, μόνο τυχαίο πιστεύω, δεν είναι. Για τον Μάνο ευθύνεται άμεσα, για Δάφνη - Νικόλα επίσης ( πούλησαν την έκταση για να βοηθήσουν Μάνο, δε δίνει ούτε ευρουλάκι για να βοηθήσει τη Δάφνη με πτώχευση), η Έυα πάντα ταπί και ψύχραιμη ήταν, η Νόρα γενικά ήταν στα οικογενειακά δάνεια και ο Λουκάς στέρεψε από τη Νταίζη η οποία δεν αποκλείω να συνεργάζεται και σε αυτό με Αντιγόνη. Μπορει ο Στεφανος να μην γνωρίζει για διαθήκη, όμως το πιθανότερο είναι πως με τη μανούλα του κάτι σκαρώνουν.Τώρα γιατί θέλει την παρέα διαλυμένη...δεν μπορώ να επιχειρηματολήσω.

Απορία: η Νταίζη τι όφελος μπορεί να έχει από αυτή τη διαθήκη..υπάρχει καμία περίπτωση να την αφορά άμεσα και να κινείται μόνη της ή απλά ακολουθεί και αυτή εντολές; Δηλαδή έχουμε μάθει πως υπάρχει σύνδεση με την Αντιγονή, αλλά αφορά σε συνεγασία ή σε αντικρουόμενα συμφέροντα από τη δαιθήκη;

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010

Δημοσίευση από Penny Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:15 am

ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΜΙΑ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ!!!!
ΚΑΤΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΝΩΜΕΝΗ!!!!
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΕΠΙΣΗΣ ΑΜΑΛΙΑ-ΡΟΥΣΣΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΙ : respect :
Penny
Penny
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Katrin Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 10:46 am

ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΝΟΡΑ!!!!
ΟΛΗ Η ΠΑΡΕΑ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΗ ΜΑΣ ΘΥΜΙΣΕ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ.

ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ....

ΥΓ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑ.

Katrin
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 12:07 pm

loukitsa έγραψε:
panda έγραψε:
nikidanis έγραψε:
panda έγραψε:Για τα 5 λεπτά που δεν είδα βουβά και κοιτούσα την τηλεόραση απλά : respect :. Για τα 37+ λεπτά που απλά το είχα στο βουβό και έπαιζα τάβλι στο pc απλά Επεισόδιο 369 - Ημερομηνία 19-05-2010 - Σελίδα 4 Emo-puke33.. Εννοείται μαύρο χάλι το σημερινό σαν το χτεσινό.

δηλαδη εσυ τι θελεις να βλεπεις ????????? 1 ωρα Στεφανο -Μελιτα vomit

Μια ώρα ενδιαφέρουσες εξελίξεις και όχι Alter Kids ίσως Rolling Eyes λέω εγώ τώρα. Αν θέλω να δω το "περνά περνά η μέλισσα πηγαίνω στο νηπιαγωγείο δεν ανοίγω την τηλεόραση το απόγευμα". Σας έχει γίνει ψύχωση πάντως το Στέφανος-Μελίτα παραδεχτείτε το lol! gelio και ηρεμήστε και λίγο έλεος πια με τα νηπιαγωγεία επεισόδια που βλέπουμε τώρα τελευταία.

Εσεις ελεος και η ψυχωση είναι δικη σας
όσο και να χτυπιεσαι αγαπητε βλεπεις με ποιους ανεβαίνουν τα νούμερα Siga...
και την προτιμηση του κοινου.Αυτα απο μενα για να μιν off-topicιάσω άλλο cake

loukitsa συμφωνω ετσι κι αλλιως φαινονται τα νουμερα! και στο κατω κατω ρε φιλε αν δεν σ' αρεσει η σειρα, γιατι αυτο δειχνεις , γιατι εισαι μελος στο φορουμ?
λεγεται Μυστικα της Εδεμ οχι μπαινω για να το παιζω μαγκας! Αν δεν σ' αρεσει μην το βλεπεις!!!!!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από xristina79 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 12:27 pm

Για μένα Πέτρος-Αμαλία απλά έκλεψαν την παράσταση.... Το καλύτερο ζευγάρι από όλα! Τέλεια η σκηνή τους... κατά τα άλλα:

Ο Μάνος πήρε τα λεφτά από την εταιρεία του Μπέλλου? Αν κατάλαβα καλά αφήνουν να εννοηθεί ότι τα έκλεψε.... Ναι βρε, έχει αλλάξει..... ξεπέσαμε στις κλοπές τώρα!

Η Δάφνη στα επαγγελματικά της είναι απαράδεκτη! Ρώτησε που τα βρήκε τα λεφτά ο Μάνος, τον ρώτησε πως θα τον ξεπληρώσει (ο Μάνος!) τον Μπέλλο και ..... αυτό ήταν! Μια αγκαλιά και όλα καλά! Τόσο απλά! Ξύπνα καλέ, εταιρεία ήθελες να έχεις αλλά στα επαγγελματικά σου είσαι βαθιά νυχτωμένη.... (η Δάφνη δεν ήξερε το σκηνικό Μπέλλου με Νόρα-Λουκά? δεν αναρωτήθηκε ούτε στιγμή πως και άλλαξε γνώμη ο Μπέλλος?). Καλά αυτό που είπε η Νόρα "Μάνος είναι αυτός" με στέλνει.... τι σημαίνει αυτό ακριβώς? επειδή λοιπόν ο Μάνος είναι γνωστός για τις μεθόδους που χρησιμοποιεί δεν πρέπει να υποψιαστείτε ότι κάποια παρανομία έχει κάνει? Δεν είστε αφελής, αυτό το έχετε αποδείξει.... Εξαιρώ τον Λουκά που αναρωτιέται.

Η Αντιγόνη θέλει να σκοτώσει Εύα-μωρό μάλλον. Οκ, αλλά αν ο Στέφανος κάνει τότε το πρώτο του παιδί με την Μελίτα? Θα είχε τον έλεγχο της περιουσίας η κόρη του Ρούσου... άρα? Μήπως πρέπει να αφήσει την Εύα και να πιάσει την Μελίτα? Εγώ στη θέση της (Παναγία μου!) την Μελίτα θα είχα στόχο....

Η Μελίτα και η Εύα αδικούν η μία την άλλη, λογικό είναι όμως....

Ας σταματήσει η Νόρα να ζητάει γάμο..... αν μη τι άλλο πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει φαγωθεί με τον γάμο....

Ο Σταυρίδης δεν κατάλαβα γιατί πήγε στην κατασκήνωση.... Για να τους καθησυχάσει ότι τους προστατεύει? Ή για κάτι άλλο?

Η Δάφνη ήταν αίσχος ντυμένη στην κατασκήνωση.... Χάλια φούστα, κλσόν και μπότες..... Καλέ τι σας φταίει το κορίτσι??????
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από dennis Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 12:48 pm

Κακό δεν το λες , αλλά φυσικά από εξέλιξη ….τίποτις .
Θέλω να πιστεύω ότι όλο αυτό το ζευγαρο-παρεΐστικο που είδαμε χθες είναι οι τελευταίες σχετικά ήρεμες στιγμές πριν από το μπάχαλο που θα τους πάρει όλους και θα τους σηκώσει …..Να γίνει ένα τζέρτζελο να ξυπνήσουμε
Πάντως εκεί με τα βρώμικα των Τιτανομέγιστων ζορίστηκα , μου ήρθε μια λιγούρα ,
Είμαι και έγκυος γυναίκα ….Με την Εύα μαζί το πιάσαμε το παιδί , αλλά πως γίνεται αυτή να τερματίζει σε κανα μήνα……..

Υ.Γ. Προς Izabella29 : σε παρακαλώ λύσε μου την απορία γιατί θα σκάσω , στην υπογραφή σου ποιό είναι το ζευγάρι στην φωτογραφία ? Είναι κάποιο σήριαλ ?
pleeease
Με το μπαρδόν κύριε διαχειριστά για το off-topic , αλλά θα σκάσω…… : thanks :
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Δημοσίευση από nicole Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 1:20 pm

xristina79 έγραψε:Για μένα Πέτρος-Αμαλία απλά έκλεψαν την παράσταση.... Το καλύτερο ζευγάρι από όλα! Τέλεια η σκηνή τους... κατά τα άλλα:

Ο Μάνος πήρε τα λεφτά από την εταιρεία του Μπέλλου? Αν κατάλαβα καλά αφήνουν να εννοηθεί ότι τα έκλεψε.... Ναι βρε, έχει αλλάξει..... ξεπέσαμε στις κλοπές τώρα!

Η Δάφνη στα επαγγελματικά της είναι απαράδεκτη! Ρώτησε που τα βρήκε τα λεφτά ο Μάνος, τον ρώτησε πως θα τον ξεπληρώσει (ο Μάνος!) τον Μπέλλο και ..... αυτό ήταν! Μια αγκαλιά και όλα καλά! Τόσο απλά! Ξύπνα καλέ, εταιρεία ήθελες να έχεις αλλά στα επαγγελματικά σου είσαι βαθιά νυχτωμένη.... (η Δάφνη δεν ήξερε το σκηνικό Μπέλλου με Νόρα-Λουκά? δεν αναρωτήθηκε ούτε στιγμή πως και άλλαξε γνώμη ο Μπέλλος?). Καλά αυτό που είπε η Νόρα "Μάνος είναι αυτός" με στέλνει.... τι σημαίνει αυτό ακριβώς? επειδή λοιπόν ο Μάνος είναι γνωστός για τις μεθόδους που χρησιμοποιεί δεν πρέπει να υποψιαστείτε ότι κάποια παρανομία έχει κάνει? Δεν είστε αφελής, αυτό το έχετε αποδείξει.... Εξαιρώ τον Λουκά που αναρωτιέται.

Η Αντιγόνη θέλει να σκοτώσει Εύα-μωρό μάλλον. Οκ, αλλά αν ο Στέφανος κάνει τότε το πρώτο του παιδί με την Μελίτα? Θα είχε τον έλεγχο της περιουσίας η κόρη του Ρούσου... άρα? Μήπως πρέπει να αφήσει την Εύα και να πιάσει την Μελίτα? Εγώ στη θέση της (Παναγία μου!) την Μελίτα θα είχα στόχο....

Η Μελίτα και η Εύα αδικούν η μία την άλλη, λογικό είναι όμως....

Ας σταματήσει η Νόρα να ζητάει γάμο..... αν μη τι άλλο πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει φαγωθεί με τον γάμο....

Ο Σταυρίδης δεν κατάλαβα γιατί πήγε στην κατασκήνωση.... Για να τους καθησυχάσει ότι τους προστατεύει? Ή για κάτι άλλο?

Η Δάφνη ήταν αίσχος ντυμένη στην κατασκήνωση.... Χάλια φούστα, κλσόν και μπότες..... Καλέ τι σας φταίει το κορίτσι??????

Συμφωνω απολυτα...ειδικα με τα λεγομενα για τη Δαφνη και την Αντιγονη...

Dennis το ζευγαρι στην υπογραφη της Izabella29 ειναι απο το Bones (πολυ ωραια σειρα και πρωτοτυπη) :wink2:

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 1:50 pm

dennis έγραψε:Υ.Γ. Προς Izabella29 : σε παρακαλώ λύσε μου την απορία γιατί θα σκάσω , στην υπογραφή σου ποιό είναι το ζευγάρι στην φωτογραφία ? Είναι κάποιο σήριαλ ?
pleeease
Με το μπαρδόν κύριε διαχειριστά για το off-topic , αλλά θα σκάσω…… : thanks :

Σου απάντησαν ήδη απ'ότι βλέπω,αλλά επικυρώνω και γω πως είναι η Bones και ο Booth από την σειρά "Bones" Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από dennis Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 2:12 pm

Σας ευχαριστώ πολύ-πολύ !!! lol!
Μου αρέσει πολύ ! Δεν ξέρω γιατί , αλλά μου θυμίζει Candy-Candy και Antony ...... inlove
Καλά , μη με cake

Φιλιά !!
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 3:06 pm

Εγω ψηφισα τελειο για τους παρακατω λογους.

Νικολας-Δαφνη
Ηταν υπεροχοι εχθες.Γλυκητατη η Δαφνη και ο Νικολας κολλησε πονηραδα απο τον Λουκα (οχι οτι τον πιανει κανεις τον πονηρο Λουκα αλλα......)

Μανος-Ευα
Επισης υπεροχοι.Μου αρεσε που ο Μανος δεν κρυφτηκε πισω απο το δαχτυλο του και με πειραζει που αργησα τοσο πολυ να γινω φαν αυτου του ζευγαριου.

Πετρος-Αμαλια
Παρεδωσαν μαθηματα υποκριτικης για αλλη μια φορα.Υπεροχοι για εκατομμυριοστη φορα.

Λουκας-Νορα
Φυσικα το αγαπημενο μου ζευγαρι που καθε μερα αγαπω περισσοτερο.Τις πλακες τους,τα σοβαρα τους,τις ζηλειες τους (του Λουκα κυριως γιατι της Νορας ειναι για door ),τις ζουζουνιες τους και την αγαπη τους.Τα μονα που με χαλασαν χθες ηταν η αναφορα οτι η Νορα ηταν ερωτευμενη απο παιδι με τον Λουκα που δεν ισχυει και το οτι εβαλαν για αλλη μια φορα να ζηταει γαμο απο τον Λουκα.Αλλα τελος παντων θα το αφησω γιατι το υφος του Λουκα την ωρα εκεινης της συζητησης με εκανε να καταλαβω οτι ετοιμαζει κατι παρα πολυ καλο.

Τελειο για την παρεα της φεγγαροπετρας που αγαπαω.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 3:23 pm

Eνα τετοιο επεισοδιο αποκλειεται να το αφηνα ασχολιαστο!Ας απλωσω και εγω το σεντονακι μου λοιπον….

Αστυνομικη Παρακολουθηση:Ατσιδας αυτος ο Παναγιωτης τι να σου πω!Αφου ανθρωπε μου μες στο αμαξι εκατσες και να συναντηθηκαν με καποιον αυτοι οι δυο τυποι τι περιμενες ότι θα εβγαιναν αγκαζε απο τη καφετερια για να τους δεις!Ηταν και σιγουρος τρομαρα του!

Νορα-Λουκας(part 1):Ετσι θελω να τους βλεπω,ηρεμους χωρις να αναλωνονται σε χαζομαρες να ψαχνουν απαντησεις σε γριφους που βασανιζουν τους φιλους τους!
Μετα στο παρκακι με το σουβλακι ανα χειρας τους απολαυσα ακομα περισσοτερο!Τρελαινομαι να βλεπω ετσι τα Λουκονορακια!
Σημειωση:Εμενα οι σμαραγδι γοβες της Νορας πολύ μου αρεσαν!

Μανος-Μπελλος:Δεν ειχα την παραμικρη ελπιδα ότι ο Μητσουλας μπορει και να εδινε τα χρηματα!Αλλα δεν τον κατηγορω στο κατω-κατω τι τον νοιαζουν αυτόν τα προβληματα της Δαφνης!Το θεμα είναι ότι ο Μανος για να βοηθησει την αδερφη του κατά 99% εκλεψε λεφτα της επιχειρησης και εκνευριζομαι γιατι δεν θελω να του φορτωσουν αλλα!

Απολυτοι(part 1):Τι να πω πια γι’αυτους τους δυο δεν ξερω,ειδικα για τη Μελιτα!Μ’αρεσει που οποτε η Αμαλια αναφερει τις κατινομεθοδους της η Μελιτα διαφωνει και την ακριβως επομενη μερα τα βαζει όλα σε πληρη εφαρμογη!Εμ βεβαια αρχισε να φοβαται το κατινακι!Φανταστειτε να ειχε δωσει και δειγματα η Ευα πως θελει να γυρισει τι θα γινοταν! Fskl Παντως με ξενισε που αυτή η συζητηση για λεφτα,διαζυγια κλπ. εγινε μπροστα στο Νεφελακι που παρεπιπτοντως είναι γλυκα!Μπορει να είναι μικρουλα αλλα καποια πραγματα σιγουρα τα καταλαβαινει!

Δαφνη-Μανος:Πολύ ομορφη σκηνουλα!Κραταω την ανακουφιση και τη χαρα που ειδα στο προσωπο της Δαφνουλας μολις ακουσε τα νεα και φυσικα την αγκαλιτσα στο τελος!!!

Λουκας-Πετρος:Ενδιαφερουσα η συζητηση που ειχαν!Σιγουρα κατι παιζει με τον δικηγορο που αναφερθηκε και θα μας απασχολησει στο μελλον!Θα δειξει…….!

Μανος-Ευα(part 1):Ηρεμα πραγματα!Ο Μανος πηγε να την ενημερωσει και να την παρει να πανε στης Δαφνης και εκεινη εκτος του ότι χαρηκε λιγουρευοταν ξανα γλυκα!Χιχι!

Λουκας-Νορα(part 2):Περα από τη συζητηση για διαθηκες-δικηγορους-συμβολαιγραφους κτλ. Η Νορα τον ενημερωσε για τη βραδινη μαζωξη και τις ετοιμασιες!Βεβαια ο ατιμος ο Λουκακος ηθελε να βγαλει την ουρα του απ’εξω αλλα ξεκινησε η Νορα τα γελακια και τα ναζακια και που να πει μετα όχι!Εμ Νορακι οι αντρες είναι σαν τα πλακακια αμα τους στρωσεις καλα από την αρχη μια ζωη πατας πανω τους όπως ελεγε και η αξεχαστη Φλωρα στους «Δυο Ξενους»!

Νικολας-Δαφνη:Τι φαση που ειχε ο Νικολας!Ο ερμος παλι θα εχανε τον υπνο του και προσπαθουσε να σωθει αλλα σιγα μην αλλαζε γνωμη η Δαφνουλα!Χιχι!
Μετα οι δυο τους ηταν όλα τα λεφτα που του Νικολακη του μπηκαν στο μυαλο πονηρες ιδεες και ηθελε να «αλλαξουνε» μαζι!

Αστυνομοι εν δραση:Τιποτα ιδιαιτερο,τα ιδια……! Sleep

Παρεακι(part 1):Τελεια σκηνη!Τα κοριτσια χαλαρα στο καναπε,να πινουν χυμους λες και είναι στην παραλια και να δινουν και οδηγιες στους ανδρες της παρεας που τους ειχε βγει ο πατος(λεμε τωρα)με τα τραπεζια και τα λαμπακια!Φοβεροι! Hug

Τιτανομεγιστοι(part 1):Η Αμαλια στην καρεκλα ανετη να βαφεται και ο Πετρος από πανω να προσπαθει να συννενοηθει αλλα που…….!Τωρα η κορη του Καλφοπουλου που δολοφονηθηκε βρισκω πολύ πιθανο αυτό που ανεφερε η annaki να είναι δηλαδη η Ανθη και ετσι να εμπλεκεται και ο Σταυριδης!Οψομεθα…..!

Παρεακι(part 2):Πρωτα απ’όλα λατρευω το συγκεκριμενο τραγουδακι!Δευτερον κλασσικα ηταν μοναδικοι!Να τραγουδανε ολοι μαζι χαλαρα ο Νικολας να κανει παλι παραπονα για τον υπνο του και τσουπ σκαει μυτη ο Σταυριδης και τους κοψοχολιασε και αυτους και εμενα!Βεβαια δεν φανηκε να θελει κατι ουτε καμια σποντουλα πεταξε ως συνηθως αλλα από την άλλη δεν τον πιστευω όταν λεει ότι απλως περνουσε!Ποιος ξερει…!

Απολυτοι(part 2):Και ελεγα τι μου ελειπε και τσουπ σκανε μυτη αυτοι δυο ξαπλα στο καναπε(πολύ πρωτοτυπο)Και ακουω το κατινακι να λεει ποσο πολύ της λειπει η παρεα και τα οσα εκαναν μαζι!!!Εμ δεν σου φταιει κανεις κοπελα μου που τα εκανες σκ@τ@ και τωρα ξεμεινες με τον άλλο!
Καλα ο μαμακιας τι υφος ηταν αυτό όταν μιλουσε για τη παρεα και ότι θα διαλυθει!Πολυ υποπτο μου φανηκε ολο αυτό!Σιγουρα κατι κρυβει,δεν μπορει να είναι τοσο χαλβας και αδιαφορος!Παντως θυμαμαι ότι καποτε ειχε πει στο Χρηστο αναφερομενος στην παρεα ότι το οχυρο πεφτει από μεσα!Πολυ πιθανο να γινει καποια ανατροπη λοιπον!

Παρεακι(part 3):Αχ και εδώ ξεκινανε τα ωραια!Μετα την προποση του Λουκακου,παιρνει ο Νικολας τη γυναικουλα του για χορο,μετα σηκωνονται και τα ερωτευμενακια και σου λεει ο Μανος τι εμεις ετσι θα μεινουμε!?Αρπαει τη Θεα εγκυμονουσα(μη μπερδευτειτε,δε τα εδειξε αυτα μονη μου τα φανταζομαι!Χιχι)και να’τοι και αυτοι να στροβιλιζονται!
Ο Νικολας και η Δαφνη να αναπολουν παλιες καλες μερες με κιθαρα και εναστρους ουρανους και χαμογελαστοι να κοιταζουν τους υπολοιπους!Love!

Σημειωση:Βγαλ’τε αυτές τις μποτες από τη Δαφνη επειγοντως!Καλοκαιριασε πια!

Ο Λουκας και η Νορα οντας προσφατο ζευγαρι,πιο εκδηλωτικοι!Μου αρεσαν πολύ τα λογακια του ενός στον άλλο,πολύ ρομαντικα! Love Απλως θεωρω ότι δεν χρειαζεται να προσπαθουν να μας πεισουν(οι σεναριογραφοι)ότι η Νορα ηταν από κοριτσακι ερωτευμενη με το Λουκα μιας και εγω ακομα δεν εχω ξεχασει τον πρωτο κυκλο!
Και παμε στο τριτο ζευγαρι(αμην και ποτε),ο Μανος ολο και πλησιαζε και εγω ελεγα «τωρα θα πεσει το φιλι,τωρα»αλλα η Θεα βραχος(απορω πως τα καταφερνει!)Τωρα η συζητηση που εκαναν περι Μαριλιας μ’αρεσε!Ημουν 100% σιγουρη για το τι ο Μανος θα εφευγε τοτε αλλα δεν ημουν 100% σιγουρη ότι θα το παρδεχοταν τωρα και με εξεπληξε ευχαριστα που ηταν ειλικρινης!Μετα που την ταϊζε και οι υπολοιποι χοορευαν να πω ότι δεν ελιωσα ψεματα θα’ναι! Heart2

Νταιζη-Μπελλος:Και νομιζα πως θα γλιτωναμε αλλα δεν….!Πωπω δεν μπορω να βλεπω αυτές τις εντελως fake γλυκες από την πλευρα της Νταιζαρας!Απαπα! vomit Τωρα βεβαια εμενα άλλο μου εκανε εντυπωση που στα κομματια εμαθε η καργια για το παρτακι και του τα προλαβε του αλλου χαρτι και καλαμαρι!?

Τιτανομεγιστοι(part 2):Το τελευταιο μερος που περιμενα να δω ποτε αυτους τους δυο είναι εξω από μια καντινα στο δρομο να τρωνε hot-dog!Ποσο τους απολαυσα όμως δε λεγεται!Τελειοι και θελω στο μελλον πιο πολλες τετοιου ειδους σκηνες μεταξυ τους γιατι το δεσιμο τους είναι συγκλονιστικο! : respect :

Μανος-Ευα(part 2):Επισης τρελαθηκα με τη σκηνη!Ειδικα όταν της ειπε σ’αγαπαω και αυτή είναι η μονη μου αληθεια και ξεκινησε να παιζει απο πισω και το ''Μy all'' με αποτελειωσε την δολια τηλεθεατρια!Αφου ειπε καληνυχτα και εκανε μεταβολη εγω παλι φωναζα «τωρα θα τον σταματησει,τωρα» αλλα και παλι τζιφος!Τελος παντων δεν πειραζει…!

Λουκας-Νορα(part 3):Γυρισαν σπιτι και εκει που ηταν μια χαρα μες στα σιροπια ακουω τη Νορα να φερνει στο προσκηνιο ξανα το θεμα του γαμου και ξενερωνω!Καλε γιατι τη βαζετε τη κοπελα να λεει τετοια πραγματα λες και φοβαται ότι θα μεινει στο ραφι!Κατα τ’αλλα όμως όπως παντα το ζευγαρακι μου αρεσε πολύ-πολύ! inlove

Αμαλια-Σταυριδης:Η Αμαλιτσα την πατησε μου φαινεται!Περιμενω τη συνεχεια της σκηνης σημερα για να δω τι ακριβως θα ειπωθει!

Αυτά από εμενα για σημερα!Tελειο το επεισοδιο!Αναμενω τη σημερινη επιθεση εναντιον της Ευας!

Υ.Γ oscar Σε Αγγελικη,Δεσποινα,Νικη,Clarabelle και annaki!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 4:05 pm

ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ Πολύ ωραία η σκηνούλα τους...και ειδικά με τα σουβλάκια μου άρεσε πολύ....!!! Λουκάκο μην ξεχνάς πίσω από κάθε μεγάλο άντρα κρύβεται μια γυναίκα όπως λέει και η Αμαλία......!!!
ΜΑΝΟΣ-ΜΠΕΛΛΟΣΑν δεν τα πήρε από τον Κούνια-Μπέλλο τα λεφτά ο Μάνος από που τα πήρε....? ΟΕΟ...?
ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ Πειράζει που δεν μου αρέσει καθόλου που το παίζουν οικογένεια με το παιδί....? Διέκρινα..μια..πως να το πω κακία...? από την Μελίτα προς την Ευά...τι φοβάσαι κοριτσάκι μου....?
ΠΕΤΡΟΣ-ΛΟΥΚΑΣΗ ειρωνεία του Πέτρου προς το Λουκά.... gelio πολύ γέλιο αυτή η σκηνή.....
ΠΑΡΕΑ!!!!!Υπέροχες σκηνές όλες οι σκηνές της παρέας που όλοι αγαπάμε....μακάρι να τους βλέπαμε συνέχεια έτσι.... Snif
Αυτός ο Σταυρίδης αμάν πια.....τι ήθελε τώρα...και τους χάλασε...? Αλλά τι λέω εγώ....χαλιέται η παρέα μας....??? ο χορός απλά υπέροχος... ΜΑΝΟΣ+ΕΥΑ=ΑΠΛΑ.....ΤΈΛΕΙΟΙ..Τους θέλω μάζι με ακούει κανείς....???
ΜΙΜΙΚΟΣ-ΜΑΙΡΗΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΘΑ ΞΕΡΑΣΩ.... vomit
ΤΖΟΥΛΙΑ-ΚΟΥΤΟΡΝΙΘΙ ΕΠΙΣΗΣ vomit Οπως έχω ξαναερωτηθεί πόσο Τζούλια μπορεί να είναι μια γυναικα και ποσο λαπάς ένας άντρας.....?
ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ Heart2
ΑΛΛΑ ΟΙ ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ....!!!!!!! Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ........ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΕΤΣΙ....??? ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ....??? ΘΕΛΟΥΜΕ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑΡΙΚΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΖΕΥΓΟΣ ΡΟΥΣΣΟΥ...........!!!!!!! ΤΟΥΣ ΛΑΤΡΕΥΩ......!!! Heart2
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 5:37 pm

Συγνωμη, πια παρεα που ειναι μαζι απο 15 ετων, εχουν περασει ξενοιαστες και δυσκολες στιγμες σαν παιδια, μεγαλωσαν μαζι και εκαναν πραγματικοτητα τα ονειρα τους οσον αφορα τις σπουδες τους. Περασαν απο 40 κυματα οι σχεσεις τους, μαλωσαν, αγαπηθηκαν, συγκρουστηκαν, αλλα ειναι ακομα μαζι και ενωμενοι και προστατευουν ο ενας τον αλλο και πονανε ο ενας τον αλλο και ξερουν να συγχωρουν, να αγαπουν, να πονανε, να κλαινε, να γελανε, ολη αυτη η κατασταση ειναι νηπιαγωγειο? παιδικη χαρα? αν τα ανθρωπινα συναισθηματα, τα λαθη, τα σωστα ειναιεννοιες και λεξεις αοριστες για καποιους τοτε δεν ξερουν τι εστι αληθινη φιλια. Γι' αυτο ειναι περιττο για εμας τους υπολοιπους να κανουμε αναλυσεις και να εξηγουμε τα αυτονοητα. Θα ηταν ευλογια αν ολοι οι φιλοι μετα απο τοσες αντιξοοτητες μπορουν και ειναι ακομα ενωμενοι, ανθρωποι!!!!!!!!!!!

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 5:55 pm

Λοιπόν, ας σχολιάσω και εγώ το συγκεκριμένο επεισόδιο το οποίο με συγκίνησε πολύ νυχτιάτικα που το είδα και το ψήφισα τέλειο λόγω της ΠΑΡΕΑΣ..

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Αστυνομία εν δράση (τρομάρα τους)-->
Η Νταίζη βγήκε απο την καφετέρια με το μαντίλι και το καπέλο -αλά τσαντίρι- και αυτοί δεν την πρόσεξαν; Τι περίμεναν δηλαδή να ανακαλύψουν μέσα απο το αυτοκίνητο; Εγκληματίες παρακολουθείτε κύριοι αστυνόμοι, όχι το κρυφό ραντεβού της Μενεγάκη....

Νόρα και Λουκάς στο γραφείο και στο παρκάκι-->
Στο γραφείο μου άρεσαν αρκετά.. Γενικά όταν συζητάνε για σοβαρά θέματα μου αρέσουνε.. Είναι οι μόνοι τελικά που όσες βλακείες και παιδιαρίσματα και αν κάνουνε, προσπαθούν να βρίσκουν λύσεις στα προβλήματα των φίλων τους (αυτό που με εκνευρίζει είναι γιατί δεν προσπαθούν να βρούν και ένα εξοντοτικό σπρέϊ για την Νταίζη, να ησυχάσουμε..)..
Στο παγκάκι δεν μου άρεσαν απλά, ξετρελάθηκα... Δεν ξέρω γιατί αλλά μου θύμησαν πολύ τον πρώτο κύκλο.. Αυτοί είναι η Νόρα και ο Λουκάς, με το χιούμορ τους και τα χαζά τους να προσπαθούν να ξετυλίξουν το κουβάρι στο οποίο βρίσκονται όλοι.. Όσο για τα σουβλάκια, καλέ τα λιγουρεύτηκα και εγώ... Ήταν πολύ καλή σκηνή...

Μόνος και Μπέλλος-->
Ο Μπέλλος καλά έκανε και δεν έδωσε τα χρήματα (άλλωστε τι περιμέναμεWink γιατί δε θέλουμε να του είμαστε υπόχρεοι και απο πάνω..
Όσο για τον Μάνο, πώς του μιλάει έτσι καλέ του αφεντικού του; Ξεράθηκα στα γέλια και λάτρεψα ακόμα περισσότερο τον Μάνο.. Μπορεί να μιλούσε στον Μπέλλο σαν να ήταν το παιδάκι της διπλανής πόρτας και όχι το αφεντικό του αλλά συνειδητοποίησα οτι τον Μπέλλο δε τον παίρνει κανείς στα σοβαρά πιά και αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό λόγω του οτι μπορεί να μας βγεί και εκδικητής αλλά σίγουρα είναι διασκεδαστικό...

"Απόλυτη" ασέβεια-->
Και το λέω αυτό γιατί στο θέμα παιδιά πρέπει να είμαστε όλοι ευαίσθητοι.. Μα είναι δυνατόν να μιλάνε για τα προσωπικά τους καμώματα, φοβίες, ζήλιες και αηδίες μπροστά στο παιδί; Φυσικά και ένα παιδί στην ηλικία της Νεφέλης μπορεί και καταλαβαίνει τα πάντα.. Φυσικά και ρουφάει τις πληροφορείες σαν σφουγγάρι.. Το παιδί καταρχήν δεν ξέρει καλά καλά αν η μαμά με τον μπαμπά χώρισαν, δεν ξέρει ποιός είναι ο μουσάτος (και πολύ όμορφος ομολογουμένως) κύριος που κάθεται δίπλα στη μαμά και τη φιλάει συνεχώς, δεν ξέρει ποιά είναι η Εύα για την οποία η μαμά εκφράζεται τόσο <<συμπαθητικά>> και κάθονται και μιλάνε μπροστά στη μικρή για το αν θα τους χωρίσει η Εύα ή όχι; Εν τω μεταξύ μιλούσαν χαμογελαστοί λές και η Νεφέλη δεν άκουγε τίποτα, παιδί με μυαλό είναι, μπορεί να ξεχωρίσει το αληθινό απο το ψέυτικο χαμόγελο ακόμα και αν δεν άκουγε..
Με χάλασε πολύ αυτή τους η συμπεριφορά και το λέω όχι επειδή είναι το συγκεκριμένο ζευγάρι που ως γνωστόν δε με πείθει (να το πώ συμπαθητικά), θα τα έλεγα αυτά ακόμα και για την Νόρα και τον Λουκά (που τους λατρεύω) σε περίπτωση που έκαναν κάτι τέτοιο.. Όταν έχουμε να κάνουμε με παιδια είμαστε πολύ προσεκτικοί (ιδού και οι δολοφονικές μου προθέσεις απέναντι στην Νταίζη)...

Δαφνη και Μανος-->
Μου άρεσε η σκηνή.. Μου άρεσε η χαρά της Δάφνης πολύ και η αγκαλίτσα στο τέλος, την οποία βρήκα πολύ αληθινή.. Έμεινα όμως με την απορία, απο που βρήκε ο Μάνος τα λεφτά.. Αν δεν ήταν να αποχωρίσει, θα έλεγα οτι τα λεφτά είναι της Δάφνης απο την πώληση της Εδέμ που είχε δώσει στον Μάνο.. Είδε ο Μάνος οτι δε γινόταν τίποτα με τον όμιλο και αποφάσισε να μην χαλάσει τα λεφτά της κατασκήνωσης τους (δε ξέρω κατα πόσο στέκει μια τέτοια πιθανότητα).. Έτσι θα ήταν μια καλή ευκαιρία να αποδείξει οτι εκτός απο τον εαυτό του πλέον σκέφτεται και τους φίλους του..
Επειδή όμως ο Μάνος θα φύγει και δεν το γλυτώνουμε το κακό, μπορεί να είναι και αυτό που λένε τα κορίτσια οτι έκλεψε απο την εταιρία.. Ειδώμεν..

Λουκας και Ρούσσος-->
Αυτός ο δικηγόρος που ανέφεραν σίγουρα θα παίξει κάποιον ρόλο στο θέμα της διαθήκης.. Δε γίνεται να ήταν τυχαία η αναφορά του ονόματος του...

Μάνος και Εύα-->
Να πώ οτι μου ήταν αδιάφορο, ψέμα θα ήταν.. Τους χάρηκα πολύ και ακόμα περισσότερο χαίρομαι την κοιλίτσα και τις λιγούρες της όμορφης εγκυμονούσας...

Λουκάς και Νόρα-->
Αυτό που είπε η Νόρα οτι το όνομα του δικηγόρου της λέει "κάτι" σίγουρα δε το είπε τυχαία.. Έχω την εντύπωση οτι στη συνέχεια θα θυμηθεί κάτι για τον περιβόητο δικηγόρο και θα δρομολογηθούν οι εξελίξεις.. Τώρα στο θέμα μας.. Η ναζιάρα Νόρα μου αρέσει όσο ο ζηλιάρης Λουκάκος.. Επιτέλους, μια σκηνή στην οποία δεν μαλώνουνε (βασικά ένα επεισόδιο..).. Το φιλί της Νόρας στο μάγουλο του Λουκά στο τέλος της σκηνής με έλιωσε (άγγιξε την ρομαντική μου φλέβα..χιχιχι) και τα βλέμματα τους ήταν πολύ love...

Νικολας και Δαφνη-->
Ώπα μας, ο Νικόλας μας βγήκε πονηρούλης και θέλει να τον (γ)ντύσει η Δάφνη... Άλλα βρε παιδιά κουράστικα με τον ύπνο του Νικόλα.. Ας κοιμηθεί μια βραδυά να ηρεμίσουμε απο την γκρίνια του.. Η Δαφνούλα υπέροχο ύφος και τσαχπινιά...

Παρεακι (το απογευματάκι)-->
Καταπληκτική σκηνή.. Τα αγόρια να δουλεύουν και τα κορίτσια να κυοφορούν στον καναπέ παρέα με την Εύα (αφού είναι θείες..) Πειράζει που το εξέλβα σαν προοικονομία όταν η Νόρα είπε <<στην κατάστασή μας;>>; Τρελαίνομαι στην ιδέα Λουκανορικής μπέμπας μωρέ... Τι όμορφοι που ήταν όλοι τους, τι παρεϊστικη ατμόσφαιρα, αξιοζήλευτη ομολογουμένως...

Τιτανομεγιστοι στο γραφείο-->
Η Αμαλία ήθελε και σινεμαδάκι και φαγητό.. Περιττώ να πώ οτι γέλασα πολύ με το ύφος του Ρούσσου.. Αυτό που είπε η Αμαλία για την Αντιγόνη μπορεί να το είπε στο έτσι αλλά δεν είχε και άδικο, είχαν βάση τα λεγόμενα της...

Παρεάκι στο τραπέζι-->
Όταν άκουσα το τραγούδι πετάχτηκα απο την χαρά μου.. Τους ταιριάζει πολύ, ειδικά στον Νικόλα..χιχιχι... Τέλεια η εικόνα μιας παρέας που τραγουδάνε όλοι μαζί και τους κάνει και τόσο καλό.. Βέβαια τους κοψοχόλιασε για λίγο η " εντελώς τυχαία" επίσκεψη του Σταυρίδη αλλά μετά συνεχίστηκε το παρτάκι αφού κέρασαν τον Σταυρίδη.. Γιατί πάνω απο όλα είμαστε φιλόξενοι..

Απόλυτος στον καναπέ
Κρατάω και εγώ (όπως και οι περισσότερες νομίζω) το παράξενο και το ύποπτο ύφος του Στέφανου όταν άκουγε την Μελίτα να μιλάει για την παρέα... Όσο για την Μελίτα και το πόσο της έλειψε η παρέα, δε το σχολιάζω γιατί δεν ξέρω τι να πώ... Μου άρεσε όμως που είπε οτι η παρέα της Φεγγαρόπετρας δε θα δυαλυθεί ποτέ ακόμα και αν ξέρω οτι ο Στέφανος έχει δίκιο όταν επέμενε οτι τελικά θα δυαλυθεί..

Το παρεάκι μου, το κρασί μου και ένα ταίρι να χορέψω-->
Μαγική σκηνή, ερωτική, ρομαντική.. Τα ζευγαράκια σηκώθηκαν να χορέψουν κάτω απο τον ουρανό με τα αστέρια και το φεγγάρι..... φανάρια ήθελα να πώ που φαινόντουσαν σαν φεγγάρια...χιχιχι...
*Ο Νικόλας με την Δάφνη, τα ρομαντικούλια της παρέας να χορεύουν χαμογελαστοί και να θυμούνται τα παλιά...
*Η Εύα με τον Μάνο επίσης φοβεροί.. Δε περίμενα να δώ κάτι τέτοιο η αλήθεια είναι... Καλέ εγώ που δεν είμαι φάν έσκυβα μαζί με τον Μάνο για να φιλήσει την Εύα και όταν η Εύα του είπε την δικαιολογία για την κοιλιά απογοητεύτηκα όσο και ο Μάνος αλλά θαύμασα την όμορφη εγκυμονούσα που δεν ενέδωσε τόσο εύκολα.. Τα ρέστα μου και στον Μάνο που ήταν ειλικρινής απέναντι στην Εύα...
*Ο Λουκάς με την Νόρα, το πιό πρόσφατο ζευγάρι της παρέας.. Όλο φιλάκια και αγκαλίτσες ήτανε τα γλυκά μου.. Ούτε εμένα μου αρέσει να λένε οτι ήταν ερωτευμένοι απο παιδιά γιατί κακά τα ψέμματα και η Νόρα "παλαβώθηκε" με τον Στέλιο και ο Λουκάς "παλαβώθηκε" (δε λές τίποτα) με την Νταίζη... Απλά δε θα μπώ στο τρυπάκι να αναλύσω όλη αυτή την ιστορία πρώτον γιατί δεν με συμφαίρει και θα χαλάσω την στιγμή και δεύτερον γιατί ο καθένας βλέπει τα πράγματα απο διαφορετική οπτική γωνία και αγαπώ τρελά τις Λουκανορικές μου συμφορουμίτσες για να έχω το κουράγιο να διαφωνίσω μαζί τους... Αλλά το σίγουρο και το ειλικρινές είναι οτι ΛΑΤΡΕΥΩ και ΘΑΥΜΑΖΩ τον Λουκάκο μου και το Νοράκι μου.. Ότι και να κάνουν είναι η αφορμή που παρακολουθώ τα "Μυστικά" και αυτό δεν αλλάζει...

Το ζευγάρι που πατσοφιλιέται-->
Πού έμαθε η Νταίζη για το δείπνο και το παρτάκι των παιδιών, οεο;
Τέλος πάντων, ας μας λυπηθεί κάποιος να μην αναγκαστούμε να δούμε ερωτική σκηνή μεταξύ τους (αν και δεν τη γλυτώνουμε)... Δεν αντέχω με τους άσχετους πιά..

Τιτανομεγιστοι στη καντίνα-->
Αυτή η σκηνή με έκανε να συνειδητοποιήσω την τρέλα που έχει η Βάσω με την Αμαλία.. Άκου εκεί "εγώ είμαι 20 και τόσο θα παραμείνω"... Θ Ε Α η γυναίκα... Ο Ρούσσος επίσης θεός και η αγκαλίτσα του στην Αμαλία με έλιωσε.. Ήταν απο τις καλήτερες σκηνές του επεισοδίου και την χάρηκα πολύ... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ζουζουνιές μεταξύ τους και μια ερωτική σκηνούλα δε θα μας χαλούσε...ε;

Μανος και Ευα-->
Υπέροχη σκηνούλα.. Μου άρεσε πολύ το "σ’αγαπάω και αυτή είναι η μόνη μου αλήθεια" του Μάνου.. Το ''Μy all'' κατάλληλο τραγούδι για την ηλεκτρισμένη σκηνή.. Και εδώ παρίμενα φιλάκι αλλά τίποτα πάλι.. Κρίμα που χαλάει και αυτό το ζευγάρι.. Νιώθω όπως και με τον Στέφανο όταν ήταν ζευγάρι με την Εύα, μας σερβίρουνε τέτοιες σκηνές ώστε να τους συνειθήσουμε και να τους αγαπήσουμε και ξαφνικά γκριμίζεται όλο αυτό που είχαμε χτίσει.. Κρίμα που γκρεμίζεται και αυτή η σχέση...

Λουκας και Νόρα στο κρεβατάκι-->
Βρε Νόρα, βρε Νόρα αυτή η επιμονή σου πιά με τον γάμο καταντάει εκτός απο κουραστικό και ξενέρωτο.. Μήπως γίνεται για λόγους άγνωστους σε μάς, μήπως ξέρει ή υποψιάζεται οτι είναι έγκυος και γιαυτό τόση επιμονή.. Ο Λουκάς πάλι σίγουρα ετοιμάζει κάτι.. Ελπίζω να είναι κάτι μαγικό και ονειρεμένο και ρομαντικό, όχι ξεπέτα πράγματα...

Αμαλια και Σταυριδης-->
Περιμένω ανυπόμονα τι θα πεί η Αμαλία που φάνηκε πολύ ανήσυχη και χλώμιασε...

Αυτά από εμενα....

Υ.Γ --> Αγγελικη, Δεσποινα, Νικη, Clarabelle, annaki, Εύαννα kai i love petros/danis τέλειοι σχολιασμοί.. oscar
Επίσης KonstantinaP, δεν ξέρεις πόσο μα πόσο συμφωνώ με αυτά που είπες στο τελευταίο σου πόστ.. Τα είπες όλα μέσα σε μία παράγραφο : respect :

Άσχετο--> Χάλασε ο υπολογισής μου και δεν ξέρω κατα πόσο μπορώ να μπαίνω στο φόρουμ μας αλλά την γνώμη μου την ξέρετε :wink2:
I miss you Flkia
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 6:06 pm

Θα σχολιάσω και εγώ αυτό το γεμάτο επεισόδιο όσο προλαβαίνω...
Μπορεί εξέλιξη να μην είχαμε αλλά είχαμε παρέα στην Εδέμ και έλιωσα ως συνήθως...

Ο αστυνόμος Σαίνης πάνω που είπα την έπιασε τη Νταιζάρα και παίρνει να ενημερώσει με αφήνει με το στόμα ανοιχτό..Τη διακριτική παρουσία πίσω του δεν την πρόσεξε??

Η Νόρα με το Λουκάκο στο γραφείο όλο ζουζουνιές, καταλήξανε και σε συμπέρασμα τα πουλάκια μου κάπου εκεί ανάμεσα στα σιρόπια και στα μέλια...Γλύκες!! Love! Το σουβλάκι δεν με χάλασαε,γιατί όλοι δηλαδή πρέπει να τρωνε σε in εστιατόρια.. ??Ελληνικότατο και νοστιμότατο..Πάντως με τη Νόρα συμφώνω..Σουβλάκι ανευ τζατζικίου δεν τρωγεται!!!!

Ο Μπέλλος αναμενόμενο να μην δώσει λεφτά και κατανοητό απο μένα φυσικά..Δεν έχει κάποια υποχρέωση οπότε ποιός ο λόγος?? Βέβαια έβαλε το χεράκι του και το Νταιζουλίνι αλλά τελοσπάντων..Δεν τον κρίνω για αυτό...

Η Μελιτόυλα γιατί ήταν πάλι ξινισμένη???Ο απόλυτος καθότανε με το παιδάκι της οχι ο Μάνος,γιατί είχε τα μούτρα μέχρι το πάτωμα??? Οι ατάκες δε να δώσουμε τα λεφτά στη Δάφνη για να μας αφήσει ήσυχους οι Ευα μου φάνηκαν πολύ γυναικουλίστικες..Η Ευα δεν την ενοχλεί ουτως ή άλλως,δεν ζήτησε τίποτα απο το Στέφανο... ΚΑι φάνηκε και η μεγάλη της η καρδιά βέβαια..Αντάλλαγμα θέλει η δεσποινίς και το βγάζει με κακία μάλιστα...Πάνω που την παραδέχτηκα για την πράξη της εν μέρει εκεί μου τα χάλασε πάλι.. Η κουβέντα μπροστά στο Νεφελάκι ασχολίαστη,δεν καταλαβαίνει δηλαδή το μικρό???? Κρατάει τους τύπους η Μελιτούλα σιγουρα... Και έθιξε και θέμα αξιοπρέπειας...άλλο ασχολίαστο!!!!

Το Μάνο με τη Δάφνη τους χάρηκα πολύ που ήταν μες στη γλύκα.. Πως του πάει το χαμόγελο του Μπουγιούρη δεν λέγεται..Είχε κρυφτει πίσω απο την κλαούνικη φατσα που του φορέσανε όλη τη σεζόν....

Χάρηκα απίσης το δούλεμα στο Λουκά και συμφωνώ..Μυαλό ξουράφι έχετε βρε παιδιά βαλτε το να δουλέψει λίγο.. Ο Ρόυσσος όλα τα λεφτα!! : respect :

Και η Δάφνη με το Νικόλα ζουζουνιές, επιτέλους δηλαδη δωσανε λίγη σημασία στο ζευγάρι..Μόνο καυγάδς και κρεβατομουρμούρα βλέπαμε.. Η Δαφνουλα με έλιωσε που κοιταγε τη φωτογραφία τους... Snif

Γελασα πολύ με τις προετοιμασίες για το πάρτυ..Οι γυναίκες αραχτές να κάνουν συμπαράσταση στη Θεα εγκυο και τα αγόρια να κουβαλάνε...
Πολύ ωραία και παρειστικη σκηνη...Και ο Μάνος με το κοριτσάκι μου κάτι μου κανε...Πολύ γλυκό ακούστηκε... Love!

Η πρώτη σκηνούλα του ζευγους Ρούσσου απολαυστική... Και κατατοπιστικη βέβαια..Κάπως συνδεεται η κόρη του δικηγόρου στην υποθεση μενει να δούμε πως.. Η Αμαλίτσα ήθελε και σινεμαδάκι και φαί... Γλυκες είναι..Θέλω ζουζουνιάρικες σκηνές,έχουν ΤΗ χημεία οι άνθρωποι....

Η Αντιγόνη κάτι θέλει να μας πεί και δεν το πιάνω...Μάλλον κρύβονται πολλά σε αυτήν την υπόθεση που ουτε τα φανταζόμαστε!!

Για την παρέα που τραγουδόυσε τι να πω??? Κοιταγα την οθόνη σαν χαζεμένο.. Θέλω και άλλες τέτοιες σκηνές.. Μου θυμισε και μένα κατασκήνωση.. αΑι το τραγουδάκι οτι πρέπει για το Νικόλα.. Μου άρεσε και η είσοδος του Σταυρίδη!!!! Οι ατάκες πέφτανε η μια μετά την άλλη,δεν μπορώ να περγράψω πόσο πολύ τους χάρηκα.. Και η Νόρα με το Λουκά που ζαχαρώνανε..το αγόρι μου, ο δεσμός μου... Ετσι τους θέλω,όχι χαζομάρες και καυγάδες χωρίς νόημα...

Ο Στέφανος με προβλημάστισε.. Το ύφος του έλεγε παραπάνω απο όσα ήθελε να πεί..Ηθέλε να διάλυσει αυτήν την παρέα και αυτό το κρατάω και ακόμα ελπίζω οτι θα ανατραπεί αυτός ο ρόλος επιτέλους... Η Μελίτα τελικά κοπτεται για την παρέα, και ο φλούφλης θίχτηκε...Δεν του χει πει κανείς πως άλλο η σχέση και άλλο η φιλία??Αν δεν έχεις φίλους δεν πας πουθενά φίλε μου σε αυτή τη ζωή... Ισορροπία θέλει... Αλλο η φιλία και άλλο ο ερωτας και για μενα η ζυγαρια γέρνει στο πρωτο... Η παρέα θα διαλυθεί όντως.. Η τόση σιγουριά του απο που προερχεται δεν ξέρω..

Τη Νταίζη με το Μπέλλο τους βαρέθηκα..Το μόνο που καταφέρουνε είναι να μου μαυρίσουν το επεισόδιο.. vomit

Τα ζευγάρια μας ήταν όλο γλύκα.. Ο Λουκάς με την Νόρα με τον ερωτά τους,η Δαφνουλα με το Νικόλα με τη γλύκα τους, και ο Μάνος με την Ευα με την αμηχανία(συν την κοιλιά) αναμεσά τους... Μου βγάλανε πολλή αγάπη και ζεστασιά όλοι τους,επιτέλους και ο Μάνος παραδέχτηκε επιτελους οτι δεν θα άφηνε το ονειρό του για την Εύα.. Δεν ήθελα να ακουσω το αντιθετο θα ακύρωνε οτι άκουσα και είδα στον πρώτο κυκλο.. Η Εϋα τον άφησε να ζήσει το οενειρό του όπως το ήθελε, και καλύτερα που το έκανε γιατί θα πληγωνόταν ακόμα πιο πολύ... Αρχίζουν να βγαίνουν αλήθειες στις κουβέντες τους, περιμέρνω ξεκαθαρισμα...
Μου άρεσαν επίσης όλα τα τραγουδια τις σκηνές τους...

Η Αμαλία με τον Πέτρο πηραν τη σκηνή και φύγανε με χίλια... Τη σκηνή ήταν αυτή!!! Επίτέλους τους είδαμε σε ζουζουνιές..Ενα ζευγαρι που μεσα απο τα χρόνια έχει δεθεί και συμπληρωνει ο ένας τον άλλον.. Κατρανίδης και Πεφάνη απλά : respect : Περιμένω και άλλες τέτοιες σκηνές...

Χαλάστηκα πάλι με τη Νόρα που ζητάει γάμο,σταματήστε το πια αυτό έλεος..Τη Νόρα δεν τη γνωρίσαμε έτσι πέρσι.. Περιμένω κάτι φαντασμαγορικό το ξαναλέω... οχι προχειρότητες...

Είχα πεί οτι δεν θα ψηφίσω πάλι τέλειο αλλά χτές ενθουσιάστηκα.. Με την ενωμένη παρέα.. Με τα ζευγαρια που ήταν όλα αγαπημένα μεταξύ τους, με Ρούσσο και Αμαλία που δώσανε ρέστα..Αυτά τα ΜΥστικά ξέρω και αυτά θέλω να βλέπω!!!!

Απο τα προσεχώς κρατάω μόνο το Στέφανο που φέγει χωρις να νοιάζεται για το παιδί του και θέλω να δώ την επίθεση κατά της Ευας.. Μάλλον ξεκινάει να τρέχει το πράγμα..Αντε να δούμε..!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 6:12 pm

Eζακι και Μαριεφη καταπληκτικοι οι σχολιασμοι σας! : respect : : respect : : respect : Περιττο να πω οτι συμφωνω σε ολα!
Υ.Γ Εζι σε ευχαριστω και ανταποδιδω! oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 6:15 pm

Ευαννάκι σε ευχαριστώ!!Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλους τους σχολισμούς αλλά είμαι σίγουρη με ποιούς συμφωνώ.... Wink
Απο ένα oscar στους συνήθεις ύποπτους που πάντα με καλύπτουν!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 6:26 pm

*Ευαννάκι μου σ'ευχαριστώ πολύ... :oops:

*Φουλίτσα μου, καταπληκτικός ο σχολιασμός σου και ναί, ξέρουμε με ποιούς σχολιασμούς συμφωνείς Razz Razz Razz
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης