Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap40%Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 40% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:36 pm

ksanthi έγραψε:ΣΟΡΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΕΣΑ ΜΕ ΚΑΠΕΛΟ; ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΣΚΗΝΗ; ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΜΑΝΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΣΚΙΕΣ ΜΑΣ ΜΙΑ. ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΟΚΕΤΟΥ. ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ Η ΣΧΕΔΙΑΚΙΑ; ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ; ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Δες τα pm σου

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:40 pm

Επρόκειτο για ένα ακόμα επεισόδιο γραμμένο με τη λογική “βάλτε ανούσιες σκηνές να γεμίσει η ώρα”. Καταρχήν τόσο η σκηνή των μαθημάτων ανώδυνου τοκετού όσο και η σκηνή της επίθεσης στην Εύα ήταν απίστευτα ερασιτεχνικές - σε επίπεδο σχολικής παράστασης, πράγμα στο οποίο συνέβαλαν πάρα πολύ η παντελώς στημένη ερμηνεία της Ξυλά και η γνωστή εκφραστική υπερβολή του Πετράκη.
Από άποψη ουσίας, δεν υπάρχει τηλεθεατής που να μην έχει κάνει στο μυαλό του τη σύνδεση κληρονομιά-διαθήκη-μωρό που εγκυμονεί η Εύα, οπότε μήπως θα μπορούσαμε επιτέλους να πάμε ένα βήμα παρακάτω αντί να βλέπουμε τους ήρωες να επαναλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια ωσαν να ανακάλυψαν την Αμερική;;
Ευτυχώς για τον χαρακτήρα της Εύας που δεν είδαμε τη σκηνή που περιλάμβανε το χθεσινό τρέιλερ και στην οποία η Εύα συμπεριφερόταν για μια ακόμα φορά ως λαικοδεύτερη καρακατίνα.
Οι μόνες αξιοσημείωτες στιγμές του επεισοδίου ήταν αυτές ανάμεσα στον Στέφανο και τη Μελίτα, γιατί δένουν πολύ και γιατί λειτουργούν όπως όλοι οι ερωτευμένοι που ονειρεύονται μια μικρή απόδραση (πολύ χαριτωμένη λεπτομέρεια το “ωχ λάθος” του Στέφανου). Τώρα δυστυχώς δεν θα το δούμε αυτό αλλά μακάρι να το δούμε κάποια στιγμή στο μέλλον,
η ατάκα της Νταίζης “ο δικός μου τοκετός ήταν αθόρυβος και ανύπαρκτος” που μ' εκανε να τη λυπηθώ πάρα πολύ, και
ο διάλογος Αντιγόνης – Στέφανου, χάρη στον οποίο λύθηκα στα γέλια. Ειδικά στην αρχή που λέει η Αντιγόνη “για να πάρει η κα Ρούσσου τον αέρα της” και “τι σου έχει κάνει αυτή”, η Παπαδημητρίου είχε ένα ύφος, όλα τα λεφτά.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:44 pm

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΔΩ ΤΑ PM MOY; ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ; ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:44 pm

Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να σχολιάσω αναλυτικά αλλά θέλω να πώ λίγα πραγματάκια...

*Λουκάς και Νόρα--> Αμάν πιά αυτές οι προοικονομίες και ούτε μια ζαλάδα, μια αναγούλα; Θέλουμε Λουκανορική μπέμπα λέμε... Love!

*Λουκάς και Εύα--> Στον ανώδυνο τοκετό έριξα το γέλιο της ζωής μου gelio
Η βολτούλα τους βγήκε ξινή αλλά οι δυό τους δένουν πολύ καλά σαν φίλοι...

*Νταίζη--> Μήπως, λέω εγώ μήπως είναι η πρωταγωνίστρια της σειράς και δεν το ξέρουμε; Η κυρία είναι μπλεγμένη σε όλες τις υποθέσεις και οι σεναριογράφοι φαίνεται να την αγαπάνε πολύ..
Τα νεύρα μου (part 1): Όταν τους είδα στην Εδέμ μαζί με τον Δημήτρη και μιλούσε λές και η Εδέμ της ανήκει, κάνε αυτό Δημήτρη μου, κάνε εκείνο, έχω μαζέψει λεφτά.. Στο δικαστήριο έλεγε οτι τα λεφτά τα μάζευε για το παιδί της και στον Μπέλλο λέει οτι τα μάζεψε για καλές επενδύσεις...
Τα νεύρα μου (part 2): Όταν είπε τον Οδυσσέα "άχρηστο μουσικό".. Μα είναι δυνατόν να αποκαλεί έτσι κάποιον που μεγάλωνε 8 ολόκληρα χρόνια το παιδί της και συνεχίζει να το μεγαλώνει με τόση αγάπη και αφοσίωση; Υπάρχουν στα αλήθεια τόσο απάνθρωπα όντα;
Τα νεύρα μου (part 3): Όταν είπε πως ανακατεύεται να βλέπει την Νόρα και τον Λουκά.. Εκεί θα χειροκροτούσα την Νόρα αν της έριχνε μια σφαλιάρα ειλικρινά.. Η γυναίκα έχει ξεπεράσει κάθε όριο...
Ειλικρινά απορώ που κάποιοι επιβραβέυουν τη συμπεριφορά της Νταίζης.. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση...

*Μελίτα και Στέφανος--> Καταρχήν να πώ οτι περίμενα το καπέλο αλλά μας το έκοψαν...
Το Νεφελάκι το ρώτησε κάποιος ή του είπε κάποιος οτι η μαμά θα φύγει για λίγο ή δε χρειάστηκε; ;/

*Αμαλία και Ρούσσος--> ΘΕΟΙ και οι δύο... Η Αμαλία μας θέλει και Θιβέτ.. Να το δώ αυτό και αν μην το πιστέψω.. Τον Πέτρο και την Αμαλία στο Θιβέτ, στη "στέγη του κόσμου" να βολτάρουνε αγκαλίτσα τρόγωντας ωμό κρέας (κάτι σαν το σούσι ένα πράγμα)
Η Αμαλία να κάνει μαθήματα για την δημοφιλής ζωγραφική "τάγκα" στο οποίο μάθημα ο Πέτρος την βοηθάει ενεργά να σφύγγει καλά το ύφασμα την ώρα που η Αμαλία κεντάει για να μην χάσει το τάκτ της lol!

Αυτά προς το παρόν απο μένα....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:45 pm

Cancoon έγραψε:Επρόκειτο για ένα ακόμα επεισόδιο γραμμένο με τη λογική “βάλτε ανούσιες σκηνές να γεμίσει η ώρα”. Καταρχήν τόσο η σκηνή των μαθημάτων ανώδυνου τοκετού όσο και η σκηνή της επίθεσης στην Εύα ήταν απίστευτα ερασιτεχνικές - σε επίπεδο σχολικής παράστασης, πράγμα στο οποίο συνέβαλαν πάρα πολύ η παντελώς στημένη ερμηνεία της Ξυλά και η γνωστή εκφραστική υπερβολή του Πετράκη.
Από άποψη ουσίας, δεν υπάρχει τηλεθεατής που να μην έχει κάνει στο μυαλό του τη σύνδεση κληρονομιά-διαθήκη-μωρό που εγκυμονεί η Εύα, οπότε μήπως θα μπορούσαμε επιτέλους να πάμε ένα βήμα παρακάτω αντί να βλέπουμε τους ήρωες να επαναλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια ωσαν να ανακάλυψαν την Αμερική;;
Ευτυχώς για τον χαρακτήρα της Εύας που δεν είδαμε τη σκηνή που περιλάμβανε το χθεσινό τρέιλερ και στην οποία η Εύα συμπεριφερόταν για μια ακόμα φορά ως λαικοδεύτερη καρακατίνα.
Οι μόνες αξιοσημείωτες στιγμές του επεισοδίου ήταν αυτές ανάμεσα στον Στέφανο και τη Μελίτα, γιατί δένουν πολύ και γιατί λειτουργούν όπως όλοι οι ερωτευμένοι που ονειρεύονται μια μικρή απόδραση (πολύ χαριτωμένη λεπτομέρεια το “ωχ λάθος” του Στέφανου). Τώρα δυστυχώς δεν θα το δούμε αυτό αλλά μακάρι να το δούμε κάποια στιγμή στο μέλλον,
η ατάκα της Νταίζης “ο δικός μου τοκετός ήταν αθόρυβος και ανύπαρκτος” που μ' εκανε να τη λυπηθώ πάρα πολύ, και
ο διάλογος Αντιγόνης – Στέφανου, χάρη στον οποίο λύθηκα στα γέλια. Ειδικά στην αρχή που λέει η Αντιγόνη “για να πάρει η κα Ρούσσου τον αέρα της” και “τι σου έχει κάνει αυτή”, η Παπαδημητρίου είχε ένα ύφος, όλα τα λεφτά.

συμφωνώ σε όόόλαααα..... :cheers:
ο τρόπος που έπεσε η εύα ασχολίαστος...ούτε που την ακούμπησαν....
το <ωχ λάθος>πολύ γλυκό.... Love!
δικό σου cancoon oscar
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:46 pm

anastasia20 έγραψε:
Cancoon έγραψε:Επρόκειτο για ένα ακόμα επεισόδιο γραμμένο με τη λογική “βάλτε ανούσιες σκηνές να γεμίσει η ώρα”. Καταρχήν τόσο η σκηνή των μαθημάτων ανώδυνου τοκετού όσο και η σκηνή της επίθεσης στην Εύα ήταν απίστευτα ερασιτεχνικές - σε επίπεδο σχολικής παράστασης, πράγμα στο οποίο συνέβαλαν πάρα πολύ η παντελώς στημένη ερμηνεία της Ξυλά και η γνωστή εκφραστική υπερβολή του Πετράκη.

δικό σου cancoon oscar

Σ' ευχαριστώ πολύ Αναστασία!! Συγκινούμαι!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:48 pm

Cancoon έγραψε:
η ατάκα της Νταίζης “ο δικός μου τοκετός ήταν αθόρυβος και ανύπαρκτος” που μ' εκανε να τη λυπηθώ πάρα πολύ
Να ρωτήσω κάτι?
Η Νταίζη δεν παντρευτηκε τον Οδυσσέα (και του φόρτωσε ένα παιδί που δεν ήταν δικό του?)?
Πως ήταν αθόρυβος και ανύπαρκτος?
Το οτι απο επιλογή της δεν το είπε στον πατέρα, και δεν ήταν δίπλα της (που θα ήταν αν το ήξερε).

:wink2:

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:53 pm

Μου άρεσε πολύ Στέφανος Μελίτα. Δεν είδα κανένα σχέδιο του Στέφανου. Αφού δεν το είχε προμελετημένο. Είδε την Μελίτα μελαγχολική και ήθελε να της φτιάξει την διάθεση και να την κάνει να χαμογελάσει καθότι θέλει να είναι χαρούμενο το Μελιτάκι και να γελάει. Αυτό είπε. Και μάλιστα αυτά τα απρόσμενα είναι τα ωραία. Την είδε άκεφη και αμέσως να της φτιάξει την διάθεση γιατί την αγαπάει ,και μου άρεσε πολύ που την νοιάζεται και το παρατήρησε ότι δεν ήταν στα πάνω της. Τέλεια σκηνή!
Πάλι καλά που έκοψαν την σκηνή στο γραφείο. Πρώτον θα ήταν τελείως άκυρο ξαφνικά να δημιουργηθεί θέμα από το πουθενά γιατί κακά τα ψέμματα δεν έχουμε δει τον Στέφανο να κοροϊδεύει την Μελίτα. Τα αισθήματά του είναι πέρα για πέρα αληθινά και θα ήταν τελείως γελοίο να τον βάζουν να λέει τις ίδιες ατάκες. Αυτά τα έκανε ο Μάνος. Δεύτερον προφύλαξαν και την Εύα και την Μελίτα από περαιτέρω κατινιές χωρίς ουσία.

Όσο για τον Στέφανο εκεί με την Αντιγόνη και τον Χρήστο ήταν όλα τα λεφτά.Το ύφος της Αντιγόνης τέλειο.

Ο Μάνος πάντως φάνηκε ότι ξέρει για διαθήκη και μάλιστα δεν μου άρεσε που μίλησε έτσι για το μωρό. Οποιοδήποτε μωρό έχει σημασία. Αυτός μίλησε λες και το μωρό είναι χρηματόδεμα. Έτσι φάνηκε. Κρίμα να φύγει ο Μπουγιούρης με κλεψιές και λαμογιές. Ειλικρινά κρίμα. Καλύτερα που η Εύα δεν θα τον εμπιστευτεί λοιπόν.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:54 pm

Cancoon έγραψε:
anastasia20 έγραψε:

δικό σου cancoon oscar

Σ' ευχαριστώ πολύ Αναστασία!! Συγκινούμαι!!

μην συγκινείσαι καλέ.....
εγράψες όλα όσα σκεφτόμουν και εγώ....
αλλά βλέποντας αυτό το επεισόδιο βαρέθηκα να γράψω πολλά...και αρκέστηκα σε μία παράγραφο....
με κάλυψες όμως εσύ.... Wink
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:54 pm

Γιατί Αγαπητοί σεναριογράφοι κόψατε την σκηνή?
Για πόσο ηλίθιους μας έχετε? Δεν σώζεται έτσι η κατασταση!
Ο μπούλης παραμένει μπούλης κ το σούργελο παραμένει σούργελο! Κρίμα ήθελα πολύ να δω τα μούτρα της όταν η Εύα της έλεγε για το παρίσι! Όχι, ότι παλι θα καταλάβαινε χαζή γεννήθηκε αυτό δεν αλλάζει!

Η Εύα να κινδυνεύει κ αυτός να χαλβαδιάζει με την απόλυτη! Κ το κακό ή το καλό δεν είναι ότι αδείαζει Στέφανο οσο μπούλης κ να είναι έχει το σχεδιό του, αλλά την απόλυτη αγάπη του!

Κ εγώ πιστευω ότι ο Μάνος ξέρει όπως βρήκαν την λύση ο Λουκάς κ η Νόρα την Βρήκε κ ο Μάνος! Οπώς πιστευω ξέρει κ o Στέφανος άλλωστε κ ο Σταυρίδης το αποκάλεσε ψέυτη!

Κ το ταξίδι γι αυτό το πρότεινε για να δείξει στην απολυτή του κ στους άλλους ότι δεν έχει ιδεα! Τπτ δεν είναι τυχαίο!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Χρύσα Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:55 pm

jim7 έγραψε:Κατάλαβαν ότι έχει που έχει γίνει νούμερο ήδη, με το καπέλλο θάταν Η αποθέωση και τόκοψαν. gelio gelio gelio μάλλον θέλουν να την προστατέψουν και προσπαθούν με κάθε τρόπο γιατί βλέπουν ότι το πράγμα τους έχει ξεφύγει εντελώς με ότι την βάζουν να κάνει.

Μήπως...λέω εγώ...μήπως δεν την έδειξαν γιατί δε θέλουν να προστατέψουν τη Μελίτα, αλλά την Εύα; Τόσο καιρό καταβάλουν προσπάθεια για να αγιοποιήσουν την Εύα και να μας δείξουν ότι είναι η επόμενη Μητέρα Τερέζα και είπαν να μην το χαλάσουν με μία σκηνή στην οποία θα βλέπαμε την παλιά κακιά Εύα που όλοι μισήσαμε...

Χρύσα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:58 pm

Χρύσα έγραψε:
jim7 έγραψε:Κατάλαβαν ότι έχει που έχει γίνει νούμερο ήδη, με το καπέλλο θάταν Η αποθέωση και τόκοψαν. gelio gelio gelio μάλλον θέλουν να την προστατέψουν και προσπαθούν με κάθε τρόπο γιατί βλέπουν ότι το πράγμα τους έχει ξεφύγει εντελώς με ότι την βάζουν να κάνει.

Μήπως...λέω εγώ...μήπως δεν την έδειξαν γιατί δε θέλουν να προστατέψουν τη Μελίτα, αλλά την Εύα; Τόσο καιρό καταβάλουν προσπάθεια για να αγιοποιήσουν την Εύα και να μας δείξουν ότι είναι η επόμενη Μητέρα Τερέζα και είπαν να μην το χαλάσουν με μία σκηνή στην οποία θα βλέπαμε την παλιά κακιά Εύα που όλοι μισήσαμε...

Δεν το κάνανε για να προστατέψουν την Μελίτα, αλλα την Χρύσα.
Μια κοπέλα νέα και όμορφη, να την ντύνουν σαν καρνάβαλο, είναι το λιγότερο εξεφτελιστικό.

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:59 pm

Χρύσα έγραψε:

ποτε δεν θιξαμε την Χρυσσα Παππα ουτε την Φαιη Ξυλα
ουτε τη Μελιτα ουτε την Ευα καμια σχεση...δεν ειχε με τους ηθοποιους και τους ρολους των κοριτσιων
θιξαμε την ενδυματολογο της σειρας για την τοσο αστοχη επιλογη στα ρουχα και το καπελο
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ntinaki1 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 8:59 pm

Αν έκοβαν τις σκηνές για ένα καπέλο, τότε έπρεπε να έχουν κόψει και εγώ δεν ξέρω πόσες σκηνές που η Εύα φορούσε κάτι άθλιους σκούφους και γελούσε όλος ο κόσμος.Όπως και καπελίνα που φορούσε στο Παρίσι. Οπότε δεν νομίζω ότι το έκαναν για αυτό. Απλά είδαν ότι δεν εξυπηρετούσε σε κάτι η συγκεκριμένη σκηνή. flower
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:01 pm

Χρύσα έγραψε:

Δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοιο θεμα....ειρωνια και μαλιστα δικαιολογημενη ειδαμε απο πλευρας Ευας και στο γραφειο με τη Νορα,δεν θα αλλαζε κατι τωρα!
Και επισης πιστευω θα ηταν καλυτερα να μιλας για τον εαυτο σου οταν αναφερεσαι στην παλια ''κακια'' Ευα και να μη χρησιμοποιεις τη λεξη ''ολοι'' που δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα! :wink2:

Και στο κατω-κατω δεν θιγυμε την κοπελα αλλα την ενδυματολογο που κατα καιρους κανει κατι επιλογες ασ'τα να πανε!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:01 pm

DESPOINA έγραψε:Γιατί Αγαπητοί σεναριογράφοι κόψατε την σκηνή?
Ο μπούλης παραμένει μπούλης κ το σούργελο παραμένει σούργελο! Κρίμα ήθελα πολύ να δω τα μούτρα της όταν η Εύα της έλεγε για το παρίσι! Όχι, ότι παλι θα καταλάβαινε χαζή γεννήθηκε αυτό δεν αλλάζει!

Η Εύα να κινδυνεύει κ αυτός να χαλβαδιάζει με την απόλυτη! Κ το κακό ή το καλό δεν είναι ότι αδείαζει Στέφανο οσο μπούλης κ να είναι έχει το σχεδιό του, αλλά την απόλυτη αγάπη του!

Κ εγώ πιστευω ότι ο Μάνος ξέρει όπως βρήκαν την λύση ο Λουκάς κ η Νόρα την Βρήκε κ ο Μάνος! Οπώς πιστευω ξέρει κ o Στέφανος άλλωστε κ ο Σταυρίδης το αποκάλεσε ψέυτη!

Κ το ταξίδι γι αυτό το πρότεινε για να δείξει στην απολυτή του κ στους άλλους ότι δεν έχει ιδεα! Τπτ δεν είναι τυχαίο!

Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα κι εγώ. Θα είχε πλάκα να δούμε τη φάτσα της όταν άκουγε την Εύα να της επαναλαμβάνει τα λόγια του Στέφανου εκτός όπως λες αν δεν το έπαιρνει είδηση. Κρίμα που έκοψαν τη σκηνή. Αν και με τις εκφράσεις δεν τόχει και πολύ και μπορεί να μην την παίρναμε τη χαρά.
Και συμφωνώ και στο θέμα του Στέφανου. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο που κάθε φορά που συμβαίνει κάτι αυτός έχει άλλοθι την κατσαρή του αγάπη

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:02 pm

Ntinaki1 έγραψε:Μου άρεσε πολύ Στέφανος Μελίτα. Δεν είδα κανένα σχέδιο του Στέφανου. Αφού δεν το είχε προμελετημένο. Είδε την Μελίτα μελαγχολική και ήθελε να της φτιάξει την διάθεση και να την κάνει να χαμογελάσει καθότι θέλει να είναι χαρούμενο το Μελιτάκι και να γελάει. Αυτό είπε. Και μάλιστα αυτά τα απρόσμενα είναι τα ωραία. Την είδε άκεφη και αμέσως να της φτιάξει την διάθεση γιατί την αγαπάει ,και μου άρεσε πολύ που την νοιάζεται και το παρατήρησε ότι δεν ήταν στα πάνω της. Τέλεια σκηνή!
Πάλι καλά που έκοψαν την σκηνή στο γραφείο. Πρώτον θα ήταν τελείως άκυρο ξαφνικά να δημιουργηθεί θέμα από το πουθενά γιατί κακά τα ψέμματα δεν έχουμε δει τον Στέφανο να κοροϊδεύει την Μελίτα. Τα αισθήματά του είναι πέρα για πέρα αληθινά και θα ήταν τελείως γελοίο να τον βάζουν να λέει τις ίδιες ατάκες. Αυτά τα έκανε ο Μάνος. Δεύτερον προφύλαξαν και την Εύα και την Μελίτα από περαιτέρω κατινιές χωρίς ουσία.

Όσο για τον Στέφανο εκεί με την Αντιγόνη και τον Χρήστο ήταν όλα τα λεφτά.Το ύφος της Αντιγόνης τέλειο.

Ο Μάνος πάντως φάνηκε ότι ξέρει για διαθήκη και μάλιστα δεν μου άρεσε που μίλησε έτσι για το μωρό. Οποιοδήποτε μωρό έχει σημασία. Αυτός μίλησε λες και το μωρό είναι χρηματόδεμα. Έτσι φάνηκε. Κρίμα να φύγει ο Μπουγιούρης με κλεψιές και λαμογιές. Ειλικρινά κρίμα. Καλύτερα που η Εύα δεν θα τον εμπιστευτεί λοιπόν.

Συμφωνώ σε όλα μα σε όλα!! Και ειδικά με την υπογραφή σου!! gelio gelio gelio
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:02 pm

Ntinaki1 έγραψε:Αν έκοβαν τις σκηνές για ένα καπέλο, τότε έπρεπε να έχουν κόψει και εγώ δεν ξέρω πόσες σκηνές που η Εύα φορούσε κάτι άθλιους σκούφους και γελούσε όλος ο κόσμος.Όπως και καπελίνα που φορούσε στο Παρίσι. Οπότε δεν νομίζω ότι το έκαναν για αυτό. Απλά είδαν ότι δεν εξυπηρετούσε σε κάτι η συγκεκριμένη σκηνή. flower

την Ευα ομως την δειξανε δεν εκοψαν καμια σκηνη .εμεις το καναμε τοσο ντορο και το εκοψαν αμεσως κανει ΜΠΑΜ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:02 pm

Ntinaki1 έγραψε:Αν έκοβαν τις σκηνές για ένα καπέλο, τότε έπρεπε να έχουν κόψει και εγώ δεν ξέρω πόσες σκηνές που η Εύα φορούσε κάτι άθλιους σκούφους και γελούσε όλος ο κόσμος.Όπως και καπελίνα που φορούσε στο Παρίσι. Οπότε δεν νομίζω ότι το έκαναν για αυτό. Απλά είδαν ότι δεν εξυπηρετούσε σε κάτι η συγκεκριμένη σκηνή. flower

Πράγματι, η Ευα φορούσε άθλιους σκούφους αλλα ποτέ δεν έγινε τόσο σουσουρο όσο με αυτό το καπέλο !! lol!

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από helenaki_edem Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:02 pm

Mik έγραψε:
Χρύσα έγραψε:

Δεν το κάνανε για να προστατέψουν την Μελίτα, αλλα την Χρύσα.
Μια κοπέλα νέα και όμορφη, να την ντύνουν σαν καρνάβαλο, είναι το λιγότερο εξεφτελιστικό.

συμφωνω απολυτα με την mik...αυτη ειναι πιο πιθανη αιτια για το ''κοψιμο'' αυτης της σκηνης....
κριμα παντως γιατι ηθελα λιγακι να γελασω.... huhu
helenaki_edem
helenaki_edem
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:03 pm

Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:
η ατάκα της Νταίζης “ο δικός μου τοκετός ήταν αθόρυβος και ανύπαρκτος” που μ' εκανε να τη λυπηθώ πάρα πολύ
Να ρωτήσω κάτι?
Η Νταίζη δεν παντρευτηκε τον Οδυσσέα (και του φόρτωσε ένα παιδί που δεν ήταν δικό του?)?
Πως ήταν αθόρυβος και ανύπαρκτος?
Το οτι απο επιλογή της δεν το είπε στον πατέρα, και δεν ήταν δίπλα της (που θα ήταν αν το ήξερε).

:wink2:

Γιατί το λες αυτό βρε Βάσω μου;
Ο Οδυσσέας καλός πατέρας;
Μη κοιτάς που το παιδί της αυτός το μεγαλώνει ακόμη για να έχει χρόνο η Νταίζη να τσουλάει τις νύχτες με διάφορους

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:04 pm

Clarabelle έγραψε:
DESPOINA έγραψε:Γιατί Αγαπητοί σεναριογράφοι κόψατε την σκηνή?

Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα κι εγώ. Θα είχε πλάκα να δούμε τη φάτσα της όταν άκουγε την Εύα να της επαναλαμβάνει τα λόγια του Στέφανου εκτός όπως λες αν δεν το έπαιρνει είδηση. Κρίμα που έκοψαν τη σκηνή. Αν και με τις εκφράσεις δεν τόχει και πολύ και μπορεί να μην την παίρναμε τη χαρά.
Και συμφωνώ και στο θέμα του Στέφανου. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο που κάθε φορά που συμβαίνει κάτι αυτός έχει άλλοθι την κατσαρή του αγάπη
Συμφωνω σε ολα και κυριως σε οτι αφορα το Στεφανο!Δεν μπορει να ειναι τοσες οι συμπτωσεις και ολες να τον βολευουν! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από helenaki_edem Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:05 pm

Mik έγραψε:

Πράγματι, η Ευα φορούσε άθλιους σκούφους αλλα ποτέ δεν έγινε τόσο σουσουρο όσο με αυτό το καπέλο !! lol!

εχεις δικιο...τετοιο στυλιστικο ατοπημα δεν εχουμε νομιζω ξαναδει στην εδεμ!!!
helenaki_edem
helenaki_edem
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:05 pm

Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΥΡΙΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΚΑΝΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΕΥΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΡΜΙΚΟΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΠΤΕΤΕ ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΥΠΟΥ ΧΑΖΟΜΑΡΑΣ ΣΟΡΥ ΟΝΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΛΕΜΕ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ ΑΞΙΑΣ. ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΠΕΛΑΔΟΥΡΑ ΣΑΝ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Η ΑΓΩΓΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ. Η ΝΤΑΙΖΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΜΠΑΤΣΕΣ Α ΡΕ ΜΠΕΛΛΟ ΥΠΟΧΕΙΡΙΟΤΗΣ ΣΕ ΕΚΑΝΕ Η ΜΠΟΥΖΟΥΞΙΟΥ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Πεμ Μάης 20, 2010 9:06 pm

Χρύσα έγραψε:

Η Εύα είναι Εύα δεν αγιοποιείται είναι και θα είναι η ίδια και δεν χρειάζεται να γίνει Μητέρα Τερέζα.
Mik συμφωνώ.
Τέλος η συζήτηση για συνέχεια όχι εδώ αλλά στο κατάλληλο topic. ΟΚ;

Επεισόδιο 370 - Ημερομηνία 20-05-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα