Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

+33
kelly
Foulitsa
sarita
Goofy!
panda
evanna
verile_mistika
LYDIA
ebelina2007
Izabella29
goldy24
hionati
annaki
xristina tamystikatisedem
aggeliki
mimi
Ntinaki1
jim7
Cancoon
DESPOINA
katie007
Καρ-Mik
ksanthi
abba
Antigoni!
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
kate_24
anastasia20
Ελένα
loukitsa
evangeliap2808
Clarabelle
37 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap40%Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 40% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 10 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 58
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από kate_24 Παρ Μάης 21, 2010 8:40 pm

ksanthi έγραψε:ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟΝ ΦΟΝΟ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ Η ΝΤΑΙΖΗ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ AVANTI ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ. ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ Ο ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.
Αυτό κι αν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας.. Μπορεί να χει καμιά σχέση με τη γυναίκα του την Ανθή..Παραείναι τραβηγμένο όμως..Πάντως και αυτή θα πρέπει να παίζει κάποιο ρόλο στην ιστορία...

kate_24


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από katie007 Παρ Μάης 21, 2010 8:50 pm

ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ..ΤΙ ΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ?ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ..ΜΕΛΙΤΟΦΑΝΣ..ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΘΛΙΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ?ΜΗΠΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΚΟΥΝΕΛΟΦΑΤΣΑΣ>ΜΗΜΩΣ ΓΙΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΟΥΞΟΥ ΜΟΥΞΟΥ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΕΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΑ,ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΡΥΒΟΥΝ .. ΥΠΕΡΟΧΟΣ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ..ΜΟΝΑΔΙΚΕ ΣΤΡΑΤΟ ΑΝΤΥΠΑ...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από ksanthi Παρ Μάης 21, 2010 8:54 pm

ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΕ Η ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΜΑΘΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΣΙΧΑΘΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ. ΛΕΩ ΑΝ Ο ΟΡΟΣ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΗΚΗ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΕΡΟ ΛΥΤΡΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΟΡΗ ΒΛΕΠΕ ΝΤΑΙΖΗ. ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΑΠΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΙΩΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΠΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ. ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΞΕΝΟΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ 2 ΛΥΣΕΙΣ Η ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΡΠΩΝΕΤΕ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝΠΕΡΙΟΥΣΙΑ Η ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΒΛΕΠΕ ΝΤΑΙΖΗ. ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΝΤΑΙΖΗ ΝΙΚΟΛΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΙΑ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Παρ Μάης 21, 2010 8:57 pm

Καλό το επεισόδιο!

‘’Μην φύγεις Στέφανε’’ Κάτσε καλέ να παρηγορήσεις το κατινάκι που του μίλησε έτσι ο μπαμπάς.Συγνώμη πήρε χαμπάρι τι έγινε ή το μόνο που την νοιάζει είναι να μην χάσει το ταξιδάκι? Κ τι ακριβώς είπε δεν είναι σπίτι σου? Συγνώμη κατινάκι δεν ξερω αν το έχεις καταλάβει αλλα κ τα εσώρουχα που φοράς ο μπαμπάς τα έχει πάρει!


Δικαιολογημένη η αντίδραση του Μάνου,αλλά κ ο λουκάκος μου ένα δίκιο το χει!

Χ Ω Σ Ε Αγγέλα ήρθε ο μπούλης να το παίξει μπαμπάς!

Μάνος- Μαρίλια Φοβερή σκηνή! Ελπίζω να τους βλεπω λιγο περισσότερο τώρα που φευγει ο Μάνος έχουν πολλά να πουν!

Αμαλία-Κατινάκι! Κλασσικά στο κόσμο της! Αχρηστε μπαμπά πως μίλησες έτσι στο κατινάκι?

Αχ Εύακι τι τραβάς! Πολύ γλυκια σκηνή με Νόρα κ Δάφνη!

Παπαδημητρίου-Σταυρου απογείωσαν την σκηνή! : respect : : respect :
Είναι κρίμα να χαραμίζεται με την Μελίτα! Κάντε κάτι επιτέλους!

Σκοτώστε την Νταίζη!

Ο Πετράκης Θ Ε Ο Σ!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 21, 2010 10:04 pm


Mετά απο καιρό επιτέλους ένα επεισόδιο καλό. Μπορεί να μην έτρεξε τίποτε αλλά τουλάχιστον είχαμε όμορφες ερμηνείες

Εξαιρετικοί Μπουγιούρης Σταύρου Χήναρη Κατρανίδης Ζουγανέλης και Παπαδημητρίου.

Ας το πάω απ την αρχή.

Μου άρεσε πολύ η αντίδραση της Αγγέλας στην αναγγελία του νέου. Μου έχει τύχει και πιστέψτε με αυτή η απόλυτη ακινησία είναι το σοκ σε τέτοια δυσάρεστα νέα και στη συνέχεια έρχεται ο θυμός και η λύπη. Η Χήναρη ήταν πολύ καλή. Μαζί με τη σκηνή της τότε που είχε σπάσει η Εύα τα πλευρά της και πήγε να την πάρει απ το σπίτι του Μάνου είναι νομίζω οι καλύτερες σκηνές της στη σειρά.

Επίσης εξαιρετικός ο Μπουγιούρης. Σκοτείνιασε μόλις έμαθε τα νέα και επιτέλους η αντίδρασή του θύμισε το Μάνο που αγαπήσαμε. Σίγουρα δείχνει να ξέρει οτι το μωρό κληρονομεί και πάνω στον πανικό του κόντεψε να του ξεφύγει. Κλασικά μου άρεσε η συζήτησή του με το Στέφανο. Δείχνουν να μιλούν και με τα βλέμματα να λένε κάτι περισσότερο απ όσα λένε με τις λέξεις. Επειδή η χημεία μεταξύ τους είναι δεδομένη περίμενα να δω τέτοια σκηνή απ την αρχή της σεζόν και τη βλέπω τώρα που ένας απ τους δύο αποχωρεί. Κάλιο αργά παρά ποτέ. Το άλλο που περίμενα ολόκληρη τη σεζόν και δεν το είδα ήταν συζητήσεις και πλησίασμα Μάνου Μαρίλιας. Πήγε να της πει για την Εύα και έμεινα με απορία. Τι λόγο έχει δώσει στη Μαρίλια και κυρίως πότε κι εμείς δεν το είδαμε; Ξέχασα δεν είχαμε χρόνο είχαμε να τρέξουμε τον απόλυτο και ήταν κι ο Μπουγιούρης κουρασμένος. Θέλω να δω ουσιαστικές σκηνές ανάμεσα σε πατέρα και κόρη και με μεγαλύτερη διάρκεια αλλά το τι θέλω εγώ μάλλον δεν έχει σημασία. Περίμενα οτι ίσως βλέπαμε στο νοσοκομείο μια σκηνή με τους τρείς αλλά ούτε κι αυτό.

Όλοι ενημερώθηκαν για το συμβάν ο ευτυχής πατέρας ετοίμαζε βαλίτσες με την κατσαρή του αγάπη να φύγουν γι άλλες πολιτείες. Το σούργελο το φόρεσε το καπέλο και τραγουδούσε το στιχάκι της Μικ
Θα γίνω Παριζιάνα
με το καπέλο μου......
Κι εκεί που όλη της η σκοτούρα ήταν μήπως τυχόν και δεν πήρε τα κατάλληλα συνολάκια για το ταξίδι σκάει μύτη ο Ρούσσος αστράφτοντας και βροντώντας οπότε ενημερώθηκε κι ο πατέρας. Ο δόλιος ανησυχεί για το παιδί του και έχει χίλια δίκια. Προσπαθεί να την προφυλάξει κι αυτή τον απόλυτό της. Εκεί κάπου ακούω το Ρούσσο να λέει στο Στέφανο έξω απ το σπίτι μου και το μαλιαρό κουτάβι να απαντάει δεν είναι σπίτι σου μπαμπά και μπλέκομαι η τηλεθεάτρια. Πως το λέει το τραγούδι τα κορμιά και τα μαχαίρια κάποτε αλλάζουν χέρια. Εδώ αλλάζει χέρια το σπίτι με συχνότητα ανησυχιτική. Αρχικά το είχε αγοράσει ο Μάνος και είχε την κυριότητα η Μελίτα και την επικαρπία εκείνος. Στη συνέχεια ο Στέφανος επειδή η απόλυτη φοβόταν οτι ήταν αγορασμένο με βρώμικα λεφτά της το χάρισε κι αυτός. Μετά επειδή ο Μάνος χρεωκόπησε και είχαν ξεχάσει οτι ήταν δικό της της το αγόρασε ο μπαμπάς με τα δικά του βρώμικα λεφτά. Εδώ ο παπάς εκεί ο παπάς που είναι ο παπάς; Όποιος βρει σε ποιόν ανήκει το σπίτι κερδίζει λουκούμι.

Η παρέα έτρεξε στο νοσοκομείο ανήσυχη. Όταν έφτασε ο Στέφανος χωρίς να κάνουν κάποια κίνηση αισθανόμουν οτι σηκώθηκαν όλοι κι έστησαν τείχος για να την προστατέψουν. Πάντως η απάντηση του τύπου όλα τα λεφτά. Δεν ήθελε λέει η Εύα να την προστατέψει οπότε τι να κάνει κι αυτός είπε να πάει ένα ταξιδάκι να ζήσει τον έρωτά του. Περίμενε να του πουν μπράβο; Το παίζει και πατέρας θα τρελαθώ θα πηδηχτώ απ το παράθυρο.

Ο Ζουγανέλης τελικά είναι καταπληκτικός στο ρόλο του αστυνομικού. Σήμερα τον έβλεπα να χτυπιέται και με έκανε να σκέπτομαι οτι ίσως δεν μπόρεσε να προστατέψει την Ανθή και αυτός είναι ο λόγος. Βέβαια η σκηνή με έκανε να σκεφτώ και την αξιοσύνη της Ελληνικής αστυνομίας αλλά αυτό πια το έχω συνηθίσει στην καθημερινότητά μου.

Το κατιναριό για να καταλάβω είχε μεγάλο καημό για το μπαμπά που κακομίλησε στον γκόμενο; Τι ευαίσθητη ψυχή έχει το κορίτσι, σιγά μη σκάσει που η άλλη είναι στο νοσοκομείο και κινδυνεύει μη ζητάμε και πολλά. Κάποιος ίσως να της πει οτι υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να βγάζει κανείς θυμό εκτός απ το να κουνάει το πόδι σαν να έχει καταπιεί κομπρεσέρ υπάρχει;

Ο Στέφανος πήγε στην Αντιγόνη να μάθει τι συμβαίνει. Δείχνει να ξέρει παραπάνω απ όσα λέει. Νομίζω οτι ξέρει κάτι για τη μάνα του αλλά ίσως όχι για τη διαθήκη. Τι να πω με μπερδεύει. Αυτή τη μάνα δείχνει ταυτόχρονα να τη λατρεύει και να της καταλογίζει κάτι. Δύο εξαιρετικοί ηθοποιοί που έχουν δέσει μεταξύ τους και δίνουν σκηνές που αξίζει να της δει κανείς και δεύτερη φορά για να καταλάβει όσα κρύβονται πίσω απ την εικόνα. Επιτέλους ο Σταύρου όπως πρέπει να είναι κι όχι όπως τον βλέπουμε στις σκηνές του με την απόλυτη. Θυμός και αμέσως μετά εκείνο το ένα δάκρυ που λέει σ αγαπώ και με πληγώνεις.

Ο Μάνος κι ο Λουκάς αντάλλαξαν μεταξύ τους βαριές κουβέντες. Δεν μου φαίνεται περίεργο. Ο Μάνος πάντα όταν φοβάται γαβγίζει κι ο Λουκάς πρέπει να ξέρει οτι όταν γαβγίζει τότε δεν δαγκώνει. Ο Λουκάς μην υποψιαστώ οτι προετοιμάζει το έδαφος της αποχώρησης γιατί θα ξενερώσω ακόμη περισσότερο. ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΟΧΙ ΣΑΝ ΕΧΘΡΟΙ.

Επιτέλους μετά από καιρό ο Λουκάς και ο Ρούσσος συζήτησαν σαν έξυπνοι άνθρωποι συνεργάστηκαν κι έβαλαν κάτω όσα ξέρουν να δουν σε τι συμπεράσματα μπορούν να καταλήξουν. Τελικά έφτασαν στην άκρη του νήματος μόνο που η Αντιγόνη έχει προλάβει και το έχει κόψει.

Νταίζη και Μπέλλο δεν θέλω να τους σχολιάσω. Έχω φτάσει στο σημείο να τους βλέπω και να μου προκαλούν εκνευρισμό. Κρίμα. Τώρα που το σκέπτομαι μπήκαν αυτή τη σεζόν τέσσερις καινούριοι ήρωες στη σειρά, κι απ αυτούς μόνο το Στέφανο αντέχω κι αυτόν λόγω προτέρου ρόλου και λόγω των σκηνών του με κάποιους απ τους ήρωες γιατί με τον απόλυτο τον βλέπω και τον κλαίω. Άντε ίσως και την Αντιγόνη επειδή μια ισχυρή γυναίκα δεν με χαλάει.

Η Ελληνική αστυνομία ανέλαβε τη φύλαξη της Εύας και ανησυχώ. Κύριε Σταυρίδη μου λάθος μας τα λες. Αν ήταν σεκιουριτάδες κάτι μπορεί να προλάβαιναν γιατί τα δικά σου τα τζιμάνια δεν το βλέπω.

Περιμένω τη Δευτέρα μήπως απ τη συνάντηση Μάνου Στέφανου που μου φάνηκε αρκετά μυστηριώδης στα προσεχώς βγάλω κάποιο συμπέρασμα...
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 21, 2010 10:05 pm

Πάρα πολύ βαρέθηκα. Το επεισόδιο ήταν από τα πιο ανιαρά που έχω δει.
Κατά πρώτον βαρέθηκα να βλέπω το θέατρο του παραλόγου και συγκεκριμένα τους άχρηστους να λένε στον Στέφανο ότι έδειξε ενδιαφέρον κατόπιν εορτής και να του ζητάνε τον λόγο. Ο Στέφανος είναι που πρέπει να τους ζητήσει το λόγο. Στα προηγούμενα επεισόδια παρακολουθήσαμε και το πόσο προσπάθησε να βοηθήσει την Εύα και, κυρίως, το ντελίριο των φίλων της αλλά και της ίδιας της Εύας ότι θα την προστατέψουν μόνοι τους, ότι δεν θέλουν την βοήθειά του και ότι ανέλαβαν οι ίδιοι να το παίξουν bodyguards της Εύας. Σ' αυτόν τον ρόλο όμως απέτυχαν. Συνεπώς αν κάποιος πρέπει να θυμώσει με την τροπή που πήραν τα πράγματα είναι ο Στέφανος.
Κατά τον ίδιο τρόπο καταλαβαίνω και τον Μάνο. Καλά ρε Λουκά, υποτίθεται ότι η Εύα έχει ήδη δεχθεί δύο φορές επίθεση από πληρωμένους δολοφόνους κι εσύ την προστατεύεις με το να την κρατάς αγκαζε;;;;
Κατά δεύτερον βαρέθηκα να τους βλέπω να λειτουργούν ως αυτόκλητοι τιμητές των πάντων και να αποφασίζουν πώς και αν θα ενημερωθεί ο πατέρας του παιδιού για την κατάστασή του. Η αλαζονεία και ο φαρισαισμός πάει σύννεφο σ' αυτήν την παρέα.
Κατά τρίτον βαρέθηκα να βλέπω τον Ρούσσο να τσιρίζει στην Μελίτα. Το μόνο που δείχνει είναι ότι έχει χάσει τον έλεγχο. Και βαρέθηκα να τον βλέπω να την προσβάλει. Ρούσσο, αν έκανες στο παιδί σου ένα δώρο για να του το κοπανάς συνέχεια καλύτερα να μην το έκανες καθόλου. Αυτό δεν το κάνει ούτε φίλος στον φίλο όχι γονιός στο παιδί.
Κατά τέταρτον βαρέθηκα να βλέπω τον Νικόλα να βγαίνει στην επιφάνεια όποτε προκύπτει στην υπόθεση νοσοκομείο. Παιδίατρος είναι όχι σιρόπι δια πάσαν νόσον και δια πάσαν *******.
Και τέλος είναι πραγματικά κρίμα που οι σκηνές Πέτρου-Μάνου αντικαταστάθηκαν από σκηνές Πέτρου – Λουκά. Οι δεύτερες δεν φτουράνε τίποτα μπροστά στις πρώτες. Τουλάχιστον έχουμε αραιά και πού σκηνές Πέτρου – Στέφανου με θέμα τη Μελίτα, όπως η αυριανή (αυτά που είδα να λέει ο Στέφανος στα προσεχώς μου άρεσαν φοβερά) και παρακαλώ δώστε χρόνο σ' αυτό το τρίγωνο, γιατί τα υπόλοιπα είναι Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μάης 21, 2010 10:20 pm

Ας σχολιάσω κάποια πραγματάκια για το επεισόδιο

• Ο Ζουγανέλης έδωσε ρέστα σήμερα : respect :
• Ο Μάνος κάτι ξέρειscratch
• Το βιβλίο που διάβαζε η ΘΕΑ στην αρχή έλεγε Chinese? Πείτε μου ότι μαθαίνει και Κινέζικα το είδωλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν υπάρχει λέμε! : respect :
• Η Χήναρη ήταν άθλια σήμερα! ;/
• Δεν μου άρεσε η επίθεση που κάνανε στον Στέφανο, αλλα την κατανοώ. Είναι δεδομένο ότι είναι λόγω της οικεγένειας του, και το ξέρουν όλοι, ακόμα και ο ίδιος.
Ξέρει και ο ίδιος ότι εξαιτίας του γίνονται και το μόνο που κάνει είναι να λέει ότι εγώ δεν φταιω-και αντί να το ψάξει, όπως κάνουνε άλλοι, οργανώνει ταξιδάκια..
• Ο Κατρανίδης ήταν για ακόμη μια φορά συγκλονιστικός. : respect : Η Μελίτα ήταν ανεκδιήγητη! Καταρχας άκουσα τα εξής ανέκδοτα ‘’Δεν είναι σπίτι σου’’, ‘’δεν μπορεί να μου φέρεται λες και δεν καταλαβαίνω τίποτα’’.
Επίσης, ότι μίσος και να υπάρχει μεταξύ τους, δεν παυει να είναι στην μέση ένα αγέννητο παιδί παιδί, το οποίο κυνδινέυει.Και αν ονειρευται οικογένεια με τον Στέφανο, το μέλλον αδερφάκι του.
• Η σκηνή Αντιγόνης-Στράτ….ε Στέφανου ήταν φανταστική!!! Δώσανε ρεσιταλ Παπαδημητρίου και Σταύρου! : respect :
• Ηληθιάκι inlove inlove
• Τρελάθηκα με την μπέμπα της Νόρας, που ΔΕΝ θέλουν να έχει το μπόι της μάνας της!!!! (Ακόοοοομη μια προοικονομία) inlove
• Την Νταίζη θέλω να την πνίξω, σας το χω πει?

Δεν ξετρελάθηκα για το επεισόδιο γιατι θεωρώ ότι ήταν πολύ αργό.

Μόνο και μόνο για τα Κινέζικα της ΘΕΑΣ, θα ψηφίσω μέτριο.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 21, 2010 10:22 pm

anastasia20 έγραψε:λοιπόν:το επεισόδιο θα έπρεπε να μου προκαλέσει αγωνία για την εύα....αυτός πρέπει να ήταν ο στόχος....η υπερπροσπάθεια όμως με τα slow motion ή με την επιτάχυνση των σκηνών έκαναν το όλο σκηνικό τόσο γελοίο...έλεος κύριοι σεναριογράφοι.....δεν μπορώ να συμπαθήσω την εύα....και ειδικά με αυτή την υπερπροβολή της τόσο πιο πολύ αδιάφορη μου περνάει....

Συμφωνώ πάρα πολύ Αναστασία. Επίσης η Ξυλά η ίδια είναι τόσο ψυχρή και απαθής που σε καμία περίπτωση δεν περνάει στον τηλεθεατή τις αγωνίες και τα άγχη της Εύας.

anastasia20 έγραψε:
μάνος:ειρωνεύεται κιόλας ενώ εκείνος μάλλον γνωρίζει πολλά.....ε...ρε...μια χαρά τους δουλεύεις εσύ.....τέτοια ζώα που είναι....καλά τους κάνεις.....αυτά χρειάζονται....κάποιον να τους χρησιμοποιεί και μετά να τον υποδέχονται με ανοιχτές αγκάλες....

Να σου πω καλύτερα. Να αποχωρήσει ο Μάνος μέσα σε όλη του τη δόξα, δυναμικός, αδυσώπητος, το μυαλό πίσω απ' όλα. Αντίθετα η μετατροπή του στον πιο νιανιά και ξενέρωτο χαρακτήρα της σειράς είναι από τα μεγαλύτερα φάουλ της σειράς.

anastasia20 έγραψε:
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΝΙΚΟ:από το τσακωμό του μάνου με το λουκά κατάλαβα ότι τελικά αυτή η παρέα μόνο φαινομενικά είναι δεμένη......στα δύσκολα πετάμε τις μπηχτούλες...λουκάς<εγώ δεν οπλοφορώ,δεν είμαι του υποκόσμου>
νόρα:<ειδικά εσύ μην μιλάς> και άλλα πολλά που έχει πετάξει η δάφνη κατά καιρούς για την εύα και στον νικόλα......κατά τ'άλλα όλοι αυτοί είναι μια παρέα αχώριστη που τους δένουν πολλά....εγώ ξέρω όμως ότι όταν έχεις πάρει απόφαση να συγχωρέσεις κάποιον στα δύσκολα δεν του πετάς μπηχτές και σπόντες....
τελικά είναι πολύ ψεύτικο όλο αυτό......

Συμφωνώ και δεν θα μπορούσα να τα γράψω καλύτερα.

evangeliap2808 έγραψε:Και αυτός ο Μάνος..τι ευγενικός...! "Ωραία,έμαθες;Φύγε τώρα!" Μωρέ τι μας λες;Ωραίος είσαι εσύ!Πρόσεξε μην σκίσεις κανένα καλσόν! door
Penguin Penguin Penguin
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από ksanthi Παρ Μάης 21, 2010 10:33 pm

Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ Ο ΜΠΟΥΓΙΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΑ. Η ΕΥΑ ΨΥΧΡΗ; ΔΕΝ ΠΕΙΘΕΙ; Η ΞΥΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΣ CANNON ΜΑΣ ΠΕΙΘΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΑΚΡΙΤΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΘΑ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΞΥΛΑ ΠΟΥ ΟΥΡΛΙΑΖΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΞΕΠΕΤΑ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ. ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΗΘΟΠΟΙΟΣ Η ΞΥΛΑ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από jim7 Παρ Μάης 21, 2010 10:48 pm

O Στέφανος θα προστάτευε την Εύα όπως προστάτευε τον εαυτό του καλέ, θυμάστε που του την πέσαν και τον κάναν μαύρο στο ξύλο και τον έσωσε ο Μάνος; Το θυμάστε; Ε! έτσι ακριβώς θα την προστάτευε.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Παρ Μάης 21, 2010 10:50 pm

jim7 έγραψε:O Στέφανος θα προστάτευε την Εύα όπως προστάτευε τον εαυτό του καλέ, θυμάστε που του την πέσαν και τον κάναν μαύρο στο ξύλο και τον έσωσε ο Μάνος; Το θυμάστε; Ε! έτσι ακριβώς θα την προστάτευε.

Τι λες βρε Jim7, το σπίτι του Στέφανου είναι φρούριο!!! Ξεχνάς επίσης το πόσο δύσκολα φύτρωσε το όπλο εκει μέσα! lol!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από jim7 Παρ Μάης 21, 2010 10:53 pm

Mik έγραψε:
jim7 έγραψε:O Στέφανος θα προστάτευε την Εύα όπως προστάτευε τον εαυτό του καλέ, θυμάστε που του την πέσαν και τον κάναν μαύρο στο ξύλο και τον έσωσε ο Μάνος; Το θυμάστε; Ε! έτσι ακριβώς θα την προστάτευε.

Τι λες βρε Jim7, το σπίτι του Στέφανου είναι φρούριο!!! Ξεχνάς επίσης το πόσο δύσκολα φύτρωσε το όπλο εκει μέσα! lol!

Ε! με αυτά που σπέρνουν τι περιμένεις να φυτρώσει ή πιστόλια ή ραδίκια.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 21, 2010 10:54 pm

Mik έγραψε:
jim7 έγραψε:O Στέφανος θα προστάτευε την Εύα όπως προστάτευε τον εαυτό του καλέ, θυμάστε που του την πέσαν και τον κάναν μαύρο στο ξύλο και τον έσωσε ο Μάνος; Το θυμάστε; Ε! έτσι ακριβώς θα την προστάτευε.

Τι λες βρε Jim7, το σπίτι του Στέφανου είναι φρούριο!!! Ξεχνάς επίσης το πόσο δύσκολα φύτρωσε το όπλο εκει μέσα! lol!


Απαπαπα κακία
Θα την προστάτευε λέμε. Θα την έβαζε μέσα στο σπίτι και θα καθόταν στο παράθυρο του Μελιτόσπιτου εκεί που καθόταν η Μελίτα και τον έβλεπε και θα παρακολουθούσε λέμε. Είναι το μαγικό παράθυρο αυτό.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Μάης 21, 2010 11:01 pm

jim7 έγραψε:
Mik έγραψε:
jim7 έγραψε:O Στέφανος θα προστάτευε την Εύα όπως προστάτευε τον εαυτό του καλέ, θυμάστε που του την πέσαν και τον κάναν μαύρο στο ξύλο και τον έσωσε ο Μάνος; Το θυμάστε; Ε! έτσι ακριβώς θα την προστάτευε.

Τι λες βρε Jim7, το σπίτι του Στέφανου είναι φρούριο!!! Ξεχνάς επίσης το πόσο δύσκολα φύτρωσε το όπλο εκει μέσα! lol!

Ε! με αυτά που σπέρνουν τι περιμένεις να φυτρώσει ή πιστόλια ή ραδίκια.

jim : respect : Περιμενω πως και πως τους ευστοχους σχολιασμούς σου..τι κι αν είναι μικροί..είναι περιεκτικοι :wink2:
Ευα κακια Ευα που δεν πήγες να μεινεις στου Καρτάλη..τόσο επεμενε το παιδί xaxa xaxa
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Ntinaki1 Παρ Μάης 21, 2010 11:10 pm

Φρίκη! Αισχρό! Χάλια! Σκέτη απογοήτευση. Η μόνη σκηνή που άξιζε ήταν αυτή του Στέφανου και της Αντιγόνης και του Στέφανου και του Χρήστου.
Εκεί που πέφτει της κλονισμένης και συγκλονισμένης Αγγέλας το νερό από το σοκ και καλά ήταν άστα να πάνε. Το slow motion αλά Λάμψη πανάθλιο. Και καλά όλοι είχαν αγωνία, ναι οκ μας έπεισαν.Ο Γιάνγκος Δράκος έλειπε σήμερα. Η Δρακουλάκη δεν μου άρεσε καθόλου εκεί που και καλά έμαθε τα νέα από τον Λουκά για την Εύα. Δεν με έπεισε ότι έβγαλε αγωνία.
Έχουμε δει χίλιες φορές αυτό το κόλπο που οι δολοφόνοι μπαίνουν σαν γιατροί μέσα στο δωμάτιο και καλά για να μην τους πάρουν χαμπάρι..Βαρετό και προβλέψιμο.
Η Χήναρη αισχρή! Και σαν Αγγέλα ξέρουμε το έχουμε μάθει απέξω... το κοριτσάκι της που δεν πείραξε κανέναν και τι τους έφταιξε και μπουρ και κακό και ανάλογα την εποχή βρίζει και κάποιον! Πότε τον Μάνο, που μετά του δίνει την ευχή της να παντρευτεί το κοριτσάκι της και μετά τον ξαναβρίζει, πότε τον Στέφανο που από την μία τον έχει στα όπα όπα τώρα πάλι τον βρίζει μέχρι να γίνει κάτι άλλο και να τον λέει παιδί της. Fskl . Τι να πει και αυτή η καψερή που κάθε δίμηνο η κόρη της είναι και σε μια εντατική; Κασσέτα έχει καταπιεί και λέει τα ίδια κάθε φορά. Ο Νικόλας τώρα ΚΑΙ γυναικολόγος γιατί όπου νοσοκομείο και εντατική ο Νικόλας πρώτος.
Ο Μάνος ξέρει, εντάξει το καταλάβαμε να μας έλεγαν και εμάς καλά που θα ήταν.
Ο Ρούσσος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! ΟΚ φοβάται για την Μελίτα αλλά ευκαιρία βρήκε...
Καλά όλοι ήταν για μούντζες όταν έδιωξαν τον Στέφανο από το νοσοκομείο. Το συμπέρασμα ότι αυτός ευθύνεται για τις επιθέσεις πως το έχουν βγάλει ντε και σώνει...
Το μόνο που άξιζε ήταν η ερμηνεία του Σταύρου με την Αντιγόνη.Όμως,όσο καλές και να είναι οι ερμηνείες, όταν δεν μας λένε τι έχει γίνει να καταλάβουμε επιτέλους κάποια πράγματα παραπάνω κουράζει πάρα πολύ.

Όχι άθλιο... πανάθλιο ήταν το σημερινό.
Ntinaki1
Ntinaki1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Μάης 21, 2010 11:22 pm

Ntinaki1 έγραψε:Φρίκη! Αισχρό! Χάλια! Σκέτη απογοήτευση. Η μόνη σκηνή που άξιζε ήταν αυτή του Στέφανου και της Αντιγόνης και του Στέφανου και του Χρήστου.
Εκεί που πέφτει της κλονισμένης και συγκλονισμένης Αγγέλας το νερό από το σοκ και καλά ήταν άστα να πάνε. Το slow motion αλά Λάμψη πανάθλιο. Και καλά όλοι είχαν αγωνία, ναι οκ μας έπεισαν.Ο Γιάνγκος Δράκος έλειπε σήμερα. Η Δρακουλάκη δεν μου άρεσε καθόλου εκεί που και καλά έμαθε τα νέα από τον Λουκά για την Εύα. Δεν με έπεισε ότι έβγαλε αγωνία.
Έχουμε δει χίλιες φορές αυτό το κόλπο που οι δολοφόνοι μπαίνουν σαν γιατροί μέσα στο δωμάτιο και καλά για να μην τους πάρουν χαμπάρι..Βαρετό και προβλέψιμο.
Η Χήναρη αισχρή! Και σαν Αγγέλα ξέρουμε το έχουμε μάθει απέξω... το κοριτσάκι της που δεν πείραξε κανέναν και τι τους έφταιξε και μπουρ και κακό και ανάλογα την εποχή βρίζει και κάποιον! Πότε τον Μάνο, που μετά του δίνει την ευχή της να παντρευτεί το κοριτσάκι της και μετά τον ξαναβρίζει, πότε τον Στέφανο που από την μία τον έχει στα όπα όπα τώρα πάλι τον βρίζει μέχρι να γίνει κάτι άλλο και να τον λέει παιδί της. Fskl . Τι να πει και αυτή η καψερή που κάθε δίμηνο η κόρη της είναι και σε μια εντατική; Κασσέτα έχει καταπιεί και λέει τα ίδια κάθε φορά. Ο Νικόλας τώρα ΚΑΙ γυναικολόγος γιατί όπου νοσοκομείο και εντατική ο Νικόλας πρώτος.
Ο Μάνος ξέρει, εντάξει το καταλάβαμε να μας έλεγαν και εμάς καλά που θα ήταν.
Ο Ρούσσος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! ΟΚ φοβάται για την Μελίτα αλλά ευκαιρία βρήκε...
Καλά όλοι ήταν για μούντζες όταν έδιωξαν τον Στέφανο από το νοσοκομείο. Το συμπέρασμα ότι αυτός ευθύνεται για τις επιθέσεις πως το έχουν βγάλει ντε και σώνει...
Το μόνο που άξιζε ήταν η ερμηνεία του Σταύρου με την Αντιγόνη.Όμως,όσο καλές και να είναι οι ερμηνείες, όταν δεν μας λένε τι έχει γίνει να καταλάβουμε επιτέλους κάποια πράγματα παραπάνω κουράζει πάρα πολύ.

Όχι άθλιο... πανάθλιο ήταν το σημερινό.

gelio gelio gelio gelio Άψογη σε όλα Ntinaki1.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από mimi Παρ Μάης 21, 2010 11:33 pm

Ε καλό το επεισοδιάκι αλλά δεν ενθουσιάστηκα
Η Κακομαθημένη 30άρα βλ. Μελίτα όπως πάντα ενοχλητική και σπαστικιά όπως πάντα ο άλλος να ρωτάει για το παιδί του και αυτή ''μπαμπά δεν είναι δικό σου το σπίτι '' και συνέχεια μες τα νεύρα και επίσης με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένη αυτή η κοπέλα από την μία θέλει τον Στέφανο και δεν την νοιάζει τίποτα και πάει και μιλάει στην Εύα από την άλλη της λείπει η παρέα
Η Εύα αν και ήταν το θέμα της ημέρας δεν εμφανίστηκε και πολύ
ο Μάνος ύποπτος τι εννοεί άραγε με την φράση ''ξέρεις τι είναι αυτό το παιδί ;;;;''
Το επεισόδιο κύλησε γρήγορα και ''ευχάριστα''
η Καρτάλώ πόσο ψεύτρα είναι πόσο υποκρίτρια
ο Στέφανος εν μέρει τον ενδιαφέρει το παιδί του δεν αντιλέγω από την άλλη την ώρα που κινδυνεύει αυτός ετοιμάζει διήμερα στο Παρίσι και κανα γρήγορο στο αεροπλάνο μιας και δεν του αρέσουν τα κρεβάτια
ωραίος dady βρε μπράβο
mimi
mimi
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από aggeliki Παρ Μάης 21, 2010 11:37 pm

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑΝ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΤΡΕΞΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΑΓΑΠΗΣΑ.
Ο ΜΑΝΟΣ ΤΙ ΥΦΟΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. ΕΚΡΥΒΕ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΚΡΥΒΕ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΑ.

Η ΑΓΓΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕΤΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΣ.

Η ΝΟΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΕ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΤΡΕΞΕ ΤΟ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΑΚΙ ΗΤΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΧΤΥΠΗΜΕΝΟΣ ΚΙ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕ.

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕ ΤΑΞΙΔΑΚΙ. ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ.
Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΕΒΑΛΛΕ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΤΕΛΙΚΑ. gelio ΕΛΕΟΣ. ΠΟΣΟ ΨΕΥΤΙΚΗ ΕΔΕΙΧΝΕ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΣΕ ΑΝ ΤΗΣ ΠΑΕΙ!

Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΜΠΟΥΚΑΡΙΣΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΑ ΝΕΑ ΕΔΙΩΞΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΛΕΠΟΥΡΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΙΤΩΣΕΙ Η ΚΟΡΗ. ΦΟΒΑΤΑΙ Ο ΔΟΛΙΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Η ΓΚΟΜΕΝΑ ΔΗΛΑΔΗ Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ.

ΚΑΛΑ Η ΚΟΡΗ ΤΙ ΕΙΠΕ; ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ? ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕ ΟΤΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΤΩΧΕΥΣΕ; Α ΡΕ ΡΟΥΣΣΟ ΑΝ ΤΗΣ ΕΙΧΕΣ ΒΑΛΛΕΙ ΤΗ ΦΩΝΗ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΕΒΟΤΑΝ.
Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΥΤΡΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ. ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ!

Ο ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΡΟΥΣΣΟΣ ΤΗ ΒΡΗΚΑΝ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ.

ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΟΙ ΠΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΓΙΑ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΜΕΝΟΣ.
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΛΙΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ Ο ΜΑΝΟΣ ΠΑΡΟΝ ΑΣ ΤΟΥΣ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΑΖΙ

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΙ Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ. Ο ΓΙΟΣ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ. ΤΟ ΔΑΚΡΥ ΤΟΥ ΜΕ ΤΣΑΚΙΣΕ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ.

Η ΝΤΑΙΖΗ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ. ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΛΛΟ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ.

Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΤΑ ΠΗΡΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ. ΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΥΡΙΕ ΣΤΑΥΡΙΔΗ ΜΟΥ ΑΠ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΦΥΛΑΞΟΥΝ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΛΟ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΒΓΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΧΑΡΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ΠΛΟΚΗ.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Μάης 21, 2010 11:43 pm

mimi έγραψε:Ε καλό το επεισοδιάκι αλλά δεν ενθουσιάστηκα
Η Κακομαθημένη 30άρα βλ. Μελίτα όπως πάντα ενοχλητική και σπαστικιά όπως πάντα ο άλλος να ρωτάει για το παιδί του και αυτή ''μπαμπά δεν είναι δικό σου το σπίτι '' και συνέχεια μες τα νεύρα και επίσης με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένη αυτή η κοπέλα από την μία θέλει τον Στέφανο και δεν την νοιάζει τίποτα και πάει και μιλάει στην Εύα από την άλλη της λείπει η παρέα
Η Εύα αν και ήταν το θέμα της ημέρας δεν εμφανίστηκε και πολύ
ο Μάνος ύποπτος τι εννοεί άραγε με την φράση ''ξέρεις τι είναι αυτό το παιδί ;;;;''
Το επεισόδιο κύλησε γρήγορα και ''ευχάριστα''
η Καρτάλώ πόσο ψεύτρα είναι πόσο υποκρίτρια
ο Στέφανος εν μέρει τον ενδιαφέρει το παιδί του δεν αντιλέγω από την άλλη την ώρα που κινδυνεύει αυτός ετοιμάζει διήμερα στο Παρίσι και κανα γρήγορο στο αεροπλάνο μιας και δεν του αρέσουν τα κρεβάτια
ωραίος dady βρε μπράβο


Χαίρομαι που σε βλέπω έστω και αραιά στην παρέα
Αυτο με το αεροπλάνο δεν το είχα σκεφτεί και θα ταιριάζει και η μουσική που έχει προτείνει η Τζίνα απόλυτα όμως και ο νοών νοείτο
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από xristina tamystikatisedem Σαβ Μάης 22, 2010 1:25 am

πολυ ωραιο αν και δεν ειδα και πολλα πραγματα γαιτι ειχαμε γιορτη.απο το λιγο παντως που ειδα μ'αρεσε,ιδικα εκει με την αγγελα και το ποτηρι.συντριβανι...Thumbs up Thumbs up Thumbs up Drinks
xristina tamystikatisedem
xristina tamystikatisedem
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καρδιτσα και ενιοτε Θεσσαλονικη
Ασχολίες : πολλες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από annaki Σαβ Μάης 22, 2010 2:10 am

Καλό! Σε σχέση με το χθεσινό νανούρισμα, κλάσεις ανώτερο, τουλάχιστον από ερμηνευτικής πλευράς!

Αυτή η έρμη η κόρη του Καλφόπουλου μικρό όνομα δεν είχε να μου φύγει κι εμένα ο καημός; Αν ήταν η Ανθούλα πάντως, τί γίνεται κα Ακρίτα; Εμείς διαβάζουμε (μεταφορικά) τις σκέψεις σας ή εσείς (κυριολεκτικά) τις δικές μας; Όπως κι αν έχει, εγώ θα το κοιτάξω σε νευρολόγο! Τέτοια σύμπνοια διαστροφής είναι τουλάχιστον ανησυχητική!

Μάλλον έχει δίκιο η Clarabelle! Η Ανθή - ανεξαρτήτως επιθέτου και επαγγέλματος - πρέπει να ήταν έγκυος! Αν όχι, διαβάστε το και υιοθετήστε το! Εμείς έχουμε καλύτερες ιδέες από εσάς!

Το Μελιτόνι αχαρακτήριστο! Ο Θεός τη φύλαξε και δεν εγκαινίασε το καπελάκι στο Παρίσι! Η ατραξιόν των Γιαπωνέζων τουριστών στις όχθες του Σηκουάνα θα 'χε γίνει!
Σήμερα πάντως ανακηρύχθηκε βούρλο και με παράσημο! «Δεν καταλαβαίνεις τίποτα» έφη μήτηρ κι επειδή ο λόγος της Τιτανομέγιστης συμβόλαιο, η Μαρουλίτα εφεξής είναι και επισήμως ηλίθια!
Επιτέλους σταματήστε να τη βάζετε να διαρρηγνύει τα ιμάτιά της για την ωριμότητά της! Ας το αποδείξει εμπράκτως, αν θέλει, γιατί αυτό το βιολί κούρασε! Μου θυμίζει το «Εγώ δεν είμαι Μάνος», «Εγώ δεν είμαι Εύα». Το λέμε για να το πιστέψουμε!

Πέθανα με σκηνή μάνας-γιου! Έβγαλαν κι οι δυο τόσο συναίσθημα! Ακόμα κι η Αντιγόνη, που αποδεδειγμένα ψεύδεται, έδειχνε τόσο απεγνωσμένη που έβλεπε το ζαβό της να υποφέρει εξαιτίας της!

Η Νόρα πήρε επιτέλους μπρος! Είδες πόσο πιο χρήσιμο είναι το κοκκινόμαλλο κεφαλάκι σου όταν δε σκέφτεται μόνο ρύζια και στέφανα; Πλάκα είχε η σκηνούλα!

Απ' το ασκέρι στο νοσοκομείο ο πιο σωστός ήταν ο Λουκάς! Με το φίλο του εκτονώθηκε και καλά έκανε όπως πολύ εμπεριστατωμένα έθεσε το Κατσαρό Υπόθετο! Με το χαλβά ήταν σαν να του έλεγε «Ξεκουμπίσου γιατί, έτσι όπως τα 'κανες μόνο κακό κάνει η παρουσία σου, και θα σου την κάνω εγώ την αναμετάδοση του ματς!» Μεταξύ μας, λες κι είναι αγώνας ποδοσφαίρου παρατηρεί τα γεγονότα! Μόνο οι πίτσες κι οι μπύρες του λείπουν! Το μόνο που διέφυγε του Λουκά ήταν να του υπενθυμίσει να κάνει περιαγωγή στο κινητό του για να πιάνει στο Παρίσι που θα κάνει διακοπές!

Τί ξέρει ο Μάνος, τί ο Χρήστος, τί ο Ρούσσος και τί ο λαπάς; Ένας Άντρας με Α κεφαλαίο δεν υπάρχει εκεί μέσα ν' ανοίξει το στόμα του και να προστατέψει τα γυναικόπαιδα; Μόνο Κιουρίες με Τ κεφαλαίο παράγει η σειρά;

Το κόλπο με τους γιατρούς-δολοφόνους πολύ καινοτόμο κι ευφάνταστο! Με γύρισε κάπου έξι χρονάκια πίσω, όταν ο Στράτος προσπάθησε να ξεπαστρέψει την Έλσα (περασμένα μεγαλεία), καθώς κι ένα χρόνο ακόμα πιο πριν με σαφώς υψηλότερης αισθητικής θέαμα! (θεά Daryl Hannah, όχι αυτές οι γουρουνόφατσες!)

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από hionati Σαβ Μάης 22, 2010 2:20 am

anastasia20 έγραψε:λοιπόν:το επεισόδιο θα έπρεπε να μου προκαλέσει αγωνία για την εύα....αυτός πρέπει να ήταν ο στόχος....η υπερπροσπάθεια όμως με τα slow motion ή με την επιτάχυνση των σκηνών έκαναν το όλο σκηνικό τόσο γελοίο...έλεος κύριοι σεναριογράφοι.....δεν μπορώ να συμπαθήσω την εύα....και ειδικά με αυτή την υπερπροβολή της τόσο πιο πολύ αδιάφορη μου περνάει....

ιερά εξέταση εναντίον στέφανου:φταις στέφανε....ναι ναι...φταις...γιατί γλυκό μου αγόρι δεν την έπαιρνες με το ζόρι σπίτι όπως της είχες πει;;;ΓΙΑΤΙ;;;;;αφού όλοι τους είναι μαθημένοι σε τέτοιες μεθόδους....
πόσο γελοίοι τύποι είναι όλοι τους....γιατί βρε στέφανε δεν μύρισες τα νύχια σου ότι θα της επιτεθούν;;;;
με ποιο δικαίωμα όλοι αυτοί εκεί διώχνουν τον πατέρα από την κλινική;;;;;εκείνοι που την πήραν υπό την προστασία τους και τελικά πάλι σκ...α τα έκαναν....

μάνος:ειρωνεύεται κιόλας ενώ εκείνος μάλλον γνωρίζει πολλά.....ε...ρε...μια χαρά τους δουλεύεις εσύ.....τέτοια ζώα που είναι....καλά τους κάνεις.....αυτά χρειάζονται....κάποιον να τους χρησιμοποιεί και μετά να τον υποδέχονται με ανοιχτές αγκάλες....

ρούσσος:καλέ πως ούρλιαζε έτσι αυτός;;;;;αμάν βρε πέτρο.....ΑΣ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ:ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ;;;;;;;ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ....ΚΑΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΗΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΕΛΑΧΕ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ...ΦΤΑΙΕΙ;;;;ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ;;;;;;



ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΝΙΚΟ:από το τσακωμό του μάνου με το λουκά κατάλαβα ότι τελικά αυτή η παρέα μόνο φαινομενικά είναι δεμένη......στα δύσκολα πετάμε τις μπηχτούλες...λουκάς<εγώ δεν οπλοφορώ,δεν είμαι του υποκόσμου>
νόρα:<ειδικά εσύ μην μιλάς> και άλλα πολλά που έχει πετάξει η δάφνη κατά καιρούς για την εύα και στον νικόλα......κατά τ'άλλα όλοι αυτοί είναι μια παρέα αχώριστη που τους δένουν πολλά....εγώ ξέρω όμως ότι όταν έχεις πάρει απόφαση να συγχωρέσεις κάποιον στα δύσκολα δεν του πετάς μπηχτές και σπόντες....
τελικά είναι πολύ ψεύτικο όλο αυτό......


άθλιο εννοείται το επεισόδιο.....


ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ... oscar
οσο για την ιερα εξεταση του στεφ καθως και τη συμπεριφορα της ευας απεναντι του τωρα ακριβως δικαιολογειται γιατι ο στεφ την παντρευτηκε χωρις να της πει την αληθεια...γιατι ηξερε και του το ειχε πει και ο λουκας αλλωστε οτι να η ευα μαθαινε θα τον απομακρυνε απο το παιδι του...
οσο για την παρεα συμφωνω απολυτα...για μενα μονο οι δαφνη,νικολας,λουκας,νορα μπορουν να θεωρηθουν παρεα...ο μανος τοσα χρονια τους απεφευγε και η ευα ειχε να τους δει απο τα 16 που εφυγε...οπτε τι ακριβως τους δενει...ενα καλοκαιρι στην κατασκηνωση και ενας φονος...και αυτο ισχυει ειδικα για την ευα..μπορεις να θεωρεις φιλους καποιους που δεν εχεις προσπαθησει ουτε καν να δεις για δεκαπεντε χρονια.???..εκτος αν μεσα σε ενα χρονο δημιουργηθηκε αυτη η ανυπερβλητη φιλια...gelio
η ευα με τον μονο που μου βγαζει φιλια ειναι ο λουκας...
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΙ Ο ΔΑΝΗΣ ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ ΗΤΑΝ ΑΠΛΩΣ Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο-Ι.... oscar
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από goldy24 Σαβ Μάης 22, 2010 11:37 am

Cancoon έγραψε:
Ntinaki1 έγραψε:Φρίκη! Αισχρό! Χάλια! Σκέτη απογοήτευση. Η μόνη σκηνή που άξιζε ήταν αυτή του Στέφανου και της Αντιγόνης και του Στέφανου και του Χρήστου.
Εκεί που πέφτει της κλονισμένης και συγκλονισμένης Αγγέλας το νερό από το σοκ και καλά ήταν άστα να πάνε. Το slow motion αλά Λάμψη πανάθλιο. Και καλά όλοι είχαν αγωνία, ναι οκ μας έπεισαν.Ο Γιάνγκος Δράκος έλειπε σήμερα. Η Δρακουλάκη δεν μου άρεσε καθόλου εκεί που και καλά έμαθε τα νέα από τον Λουκά για την Εύα. Δεν με έπεισε ότι έβγαλε αγωνία.
Έχουμε δει χίλιες φορές αυτό το κόλπο που οι δολοφόνοι μπαίνουν σαν γιατροί μέσα στο δωμάτιο και καλά για να μην τους πάρουν χαμπάρι..Βαρετό και προβλέψιμο.
Η Χήναρη αισχρή! Και σαν Αγγέλα ξέρουμε το έχουμε μάθει απέξω... το κοριτσάκι της που δεν πείραξε κανέναν και τι τους έφταιξε και μπουρ και κακό και ανάλογα την εποχή βρίζει και κάποιον! Πότε τον Μάνο, που μετά του δίνει την ευχή της να παντρευτεί το κοριτσάκι της και μετά τον ξαναβρίζει, πότε τον Στέφανο που από την μία τον έχει στα όπα όπα τώρα πάλι τον βρίζει μέχρι να γίνει κάτι άλλο και να τον λέει παιδί της. Fskl . Τι να πει και αυτή η καψερή που κάθε δίμηνο η κόρη της είναι και σε μια εντατική; Κασσέτα έχει καταπιεί και λέει τα ίδια κάθε φορά. Ο Νικόλας τώρα ΚΑΙ γυναικολόγος γιατί όπου νοσοκομείο και εντατική ο Νικόλας πρώτος.
Ο Μάνος ξέρει, εντάξει το καταλάβαμε να μας έλεγαν και εμάς καλά που θα ήταν.
Ο Ρούσσος ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! ΟΚ φοβάται για την Μελίτα αλλά ευκαιρία βρήκε...
Καλά όλοι ήταν για μούντζες όταν έδιωξαν τον Στέφανο από το νοσοκομείο. Το συμπέρασμα ότι αυτός ευθύνεται για τις επιθέσεις πως το έχουν βγάλει ντε και σώνει...
Το μόνο που άξιζε ήταν η ερμηνεία του Σταύρου με την Αντιγόνη.Όμως,όσο καλές και να είναι οι ερμηνείες, όταν δεν μας λένε τι έχει γίνει να καταλάβουμε επιτέλους κάποια πράγματα παραπάνω κουράζει πάρα πολύ.

Όχι άθλιο... πανάθλιο ήταν το σημερινό.

gelio gelio gelio gelio Άψογη σε όλα Ntinaki1.

Θα ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΓΕΛΟΙΟ,Η ΕΠΙΘΕΣΗ,Η ΣΚΗΝΗ ΡΟΥΣΣΟΥ - ΜΕΛΙΤΑΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ,Η ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ,Η ΑΓΓΕΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΕΣ ΑΤΑΚΕΣ ,ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΟΛΟ...ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΔΟΣΗ ΑΛΗΘΟΦΑΝΕΙΑΣ ΠΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΟΥΡΕΑΛ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.Η ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ-ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ(ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΜΟΝΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΣ).ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ.ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΑΝ ΔΕΝ Ο ΕΓΡΑΦΕΣ ΕΣΥ ,ΘΑΤΟ ΕΓΡΑΦΑ ΕΓΩ ,ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΥΤΙΣΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΕΙΧΑΜΕ...


από anastasia20 Yesterday at 8:06 pm

.λοιπόν:το επεισόδιο θα έπρεπε να μου προκαλέσει αγωνία για την εύα....αυτός πρέπει να ήταν ο στόχος....η υπερπροσπάθεια όμως με τα slow motion ή με την επιτάχυνση των σκηνών έκαναν το όλο σκηνικό τόσο γελοίο...έλεος κύριοι σεναριογράφοι.....δεν μπορώ να συμπαθήσω την εύα....και ειδικά με αυτή την υπερπροβολή της τόσο πιο πολύ αδιάφορη μου περνάει....

ιερά εξέταση εναντίον στέφανου:φταις στέφανε....ναι ναι...φταις...γιατί γλυκό μου αγόρι δεν την έπαιρνες με το ζόρι σπίτι όπως της είχες πει;;;ΓΙΑΤΙ;;;;;αφού όλοι τους είναι μαθημένοι σε τέτοιες μεθόδους....
πόσο γελοίοι τύποι είναι όλοι τους....γιατί βρε στέφανε δεν μύρισες τα νύχια σου ότι θα της επιτεθούν;;;;
με ποιο δικαίωμα όλοι αυτοί εκεί διώχνουν τον πατέρα από την κλινική;;;;;εκείνοι που την πήραν υπό την προστασία τους και τελικά πάλι σκ...α τα έκαναν....

μάνος:ειρωνεύεται κιόλας ενώ εκείνος μάλλον γνωρίζει πολλά.....ε...ρε...μια χαρά τους δουλεύεις εσύ.....τέτοια ζώα που είναι....καλά τους κάνεις.....αυτά χρειάζονται....κάποιον να τους χρησιμοποιεί και μετά να τον υποδέχονται με ανοιχτές αγκάλες....

ρούσσος:καλέ πως ούρλιαζε έτσι αυτός;;;;;αμάν βρε πέτρο.....ΑΣ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ:ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ;;;;;;;ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ....ΚΑΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΚΑΗΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΕΛΑΧΕ Η ΑΝΤΙΓΟΝΗ...ΦΤΑΙΕΙ;;;;ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΦΤΑΙΕΙ;;;;;;



ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΓΕΝΙΚΟ:από το τσακωμό του μάνου με το λουκά κατάλαβα ότι τελικά αυτή η παρέα μόνο φαινομενικά είναι δεμένη......στα δύσκολα πετάμε τις μπηχτούλες...λουκάς<εγώ δεν οπλοφορώ,δεν είμαι του υποκόσμου>
νόρα:<ειδικά εσύ μην μιλάς> και άλλα πολλά που έχει πετάξει η δάφνη κατά καιρούς για την εύα και στον νικόλα......κατά τ'άλλα όλοι αυτοί είναι μια παρέα αχώριστη που τους δένουν πολλά....εγώ ξέρω όμως ότι όταν έχεις πάρει απόφαση να συγχωρέσεις κάποιον στα δύσκολα δεν του πετάς μπηχτές και σπόντες....
τελικά είναι πολύ ψεύτικο όλο αυτό......


άθλιο εννοείται το επεισόδιο.....


ΓΙΑΥΤΟ ΠΑΡΕ ΤΟ oscar ΑΠΟ ΜΕΝΑ

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Σαβ Μάης 22, 2010 12:02 pm

Cancoon έγραψε:Πάρα πολύ βαρέθηκα. Το επεισόδιο ήταν από τα πιο ανιαρά που έχω δει.
Κατά πρώτον βαρέθηκα να βλέπω το θέατρο του παραλόγου και συγκεκριμένα τους άχρηστους να λένε στον Στέφανο ότι έδειξε ενδιαφέρον κατόπιν εορτής και να του ζητάνε τον λόγο. Ο Στέφανος είναι που πρέπει να τους ζητήσει το λόγο. Στα προηγούμενα επεισόδια παρακολουθήσαμε και το πόσο προσπάθησε να βοηθήσει την Εύα και, κυρίως, το ντελίριο των φίλων της αλλά και της ίδιας της Εύας ότι θα την προστατέψουν μόνοι τους, ότι δεν θέλουν την βοήθειά του και ότι ανέλαβαν οι ίδιοι να το παίξουν bodyguards της Εύας. Σ' αυτόν τον ρόλο όμως απέτυχαν. Συνεπώς αν κάποιος πρέπει να θυμώσει με την τροπή που πήραν τα πράγματα είναι ο Στέφανος.
Κατά τον ίδιο τρόπο καταλαβαίνω και τον Μάνο. Καλά ρε Λουκά, υποτίθεται ότι η Εύα έχει ήδη δεχθεί δύο φορές επίθεση από πληρωμένους δολοφόνους κι εσύ την προστατεύεις με το να την κρατάς αγκαζε;;;;
Κατά δεύτερον βαρέθηκα να τους βλέπω να λειτουργούν ως αυτόκλητοι τιμητές των πάντων και να αποφασίζουν πώς και αν θα ενημερωθεί ο πατέρας του παιδιού για την κατάστασή του. Η αλαζονεία και ο φαρισαισμός πάει σύννεφο σ' αυτήν την παρέα.
Κατά τρίτον βαρέθηκα να βλέπω τον Ρούσσο να τσιρίζει στην Μελίτα. Το μόνο που δείχνει είναι ότι έχει χάσει τον έλεγχο. Και βαρέθηκα να τον βλέπω να την προσβάλει. Ρούσσο, αν έκανες στο παιδί σου ένα δώρο για να του το κοπανάς συνέχεια καλύτερα να μην το έκανες καθόλου. Αυτό δεν το κάνει ούτε φίλος στον φίλο όχι γονιός στο παιδί.
Κατά τέταρτον βαρέθηκα να βλέπω τον Νικόλα να βγαίνει στην επιφάνεια όποτε προκύπτει στην υπόθεση νοσοκομείο. Παιδίατρος είναι όχι σιρόπι δια πάσαν νόσον και δια πάσαν *******.
Και τέλος είναι πραγματικά κρίμα που οι σκηνές Πέτρου-Μάνου αντικαταστάθηκαν από σκηνές Πέτρου – Λουκά. Οι δεύτερες δεν φτουράνε τίποτα μπροστά στις πρώτες. Τουλάχιστον έχουμε αραιά και πού σκηνές Πέτρου – Στέφανου με θέμα τη Μελίτα, όπως η αυριανή (αυτά που είδα να λέει ο Στέφανος στα προσεχώς μου άρεσαν φοβερά) και παρακαλώ δώστε χρόνο σ' αυτό το τρίγωνο, γιατί τα υπόλοιπα είναι Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep


Συμφωνώ απολύτως!
Το επεισόδιο απογοητευτικό,ίσως επειδή έχουμε βαρεθεί να βλέπουμε την Εύα στις εντατικές έτοιμη να χάσει την ζωή της,πράγμα που φυσικά δεν συμβαίνει ποτέ!
Θεώρησα απολύτως απαράδεκτη τη συμπεριφορά όλων απέναντι στο Στέφανο.Την μόνη που μπορώ μέχρι ενός σημείου να δικαιολογήσω είναι την Αγγέλα,γιατί είναι μάνα και φυσικά δεν σκέφτεται καθαρά και λογικά όταν ξέρει πως για χιλιοστή φορά η κόρη της κινδυνεύει.Σ'αυτό που δεν την δικαιολογώ με τίποτα,με τίποτα όμως,είναι που το παίζει βαρύ πεπόνι και μαγκιόρα στον Στέφανο,αλλά μια χαρά έχει τον Μάνο εκεί μέσα να κάθεται.Καλά που δεν ξάπλωσε και στην αγκαλιά του να ξαποστάσει από την σύγχυση! cake
Οι υπόλοιποι απλά δεν είχαν καμία δικαιολογία.Είναι πατέρας ο Στέφανος και ξέρουν καλά πως προσπάθησε πολύ κόσμια και λογικά να βοηθήσει,αλλά εκείνοι άκριτα του έκλεισαν κάθε πόρτα.Γούστο τους καπέλο τους να το παίζουν μάγκες όταν πηγαίνει και λέει πως πρέπει να κάνει κάτι να βοηθήσει την Εύα,αλλά όχι να ζητάνε και τα ρέστα μετά.Πόσες φορές δεν είπα η ίδια η Χάρις πως δεν θέλει να ασχολείται μαζί της,παρά μόνο όταν πλέον με το καλό γεννηθεί το παιδί?Η λογική(λέμε τώρα) που έχει αυτη η παρέα(λέμε τώρα) θα μείνει ένα άλυτο μυστηρίο για πάντα!
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 371 - Ημερομηνία 21-05-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Σαβ Μάης 22, 2010 12:50 pm

Διαβάζω για άδικη επίθεση κατά του Στέφανου! Διαφωνώ!

Αντε κ να δεχτώ ότι η Εύα δεν ήθελε την προστασία το. Το ταξιδάκι αναψυχής τι το ήθελε?Πόσο λογικό είναι αυτό? Το παιδί του να κινδυνεύει κ αυτός στο κόσμο του! Ο Σταυρίδης να τον αποκαλεί ψεύτη κ αδιάφορο για την ζωή του παιδιού του κ ο μπούλης να εξακολουθει να το παιζει δεν είδα δεν άκουσα! Τελικά ή κάτι κρύβει ή είναι για τα μπάζα!

Κ επιτέλους ας βγάλει τη βέρα! Κ το άλλο το χάπατο της ζητάει οικογένεια κ παιδιά με την βέρα στο χέρι κ δεν λεει τπτ?Μα τόσο πια τοοοοοοσο...


oscarσε annaki
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης