Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

+31
annaki
pasxalitsa
goldy24
Izabella29
elena-7-
aggeliki
loukasnora
hionati
anastasia20
sarita
konstantina
katie007
$ofi@ loukakos + nora
Lyn
jim7
FieryRed
Cancoon
sifantid
DESPOINA
verile_mistika
evanna
nikidanis
Ezantakou
panda
Foulitsa
ksanthi
KatsaroYpotheto
Καρ-Mik
Ελένα
loukitsa
Clarabelle
35 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap11%Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 11% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap15%Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 15% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap37%Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 37% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap15%Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 15% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap2%Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap20%Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 46
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μάης 25, 2010 2:07 pm

CineFreak έγραψε:
ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ:

παρακαλώ πολύ η επόμενη -123123098245ή- απόπειρα δολοφονίας της ηλίθιας φαγάνως τσοντούς να ΠΕΤΥΧΕΙ, γιατί σκυλοβαρέθηκα ΤΟΣΟ, που χτες γύρισα και χάζευα το Κάρμα (οποία κατάντια !!!)

καταρχήν για να πετύχει η απόπειρα, δεν σκέφτηκαν το πιο απλό ... να πουν στην Εύα ότι θα μείνει μόνη, με τη μανούλα και την άλλη κορούλα στο σπιτάκι τους, στηριγμένη στα πόδια της, να μεγαλώνει το μωρό της χωρίς δεκανίκια ... ότι ο Μάνος δεν τα βρήκε με την παραγωγή και την κάνει για το Αμέρικα (πάει το δεκανίκι νο1), ο Στέφανος ήδη την έχει χ*σμένη (πάει το δεκανίκι νο 2), η Αντιγόνω είναι η δολοφόνα (οπότε πάει το δεκανίκι νο 3) και η φεγγαρο-συμμορία είναι πανί με πανί με Νταίζες-Μπέλλους πάνω απ'τα κεφάλια τους (πάει και το τελικό δεκανίκι-καβάτζα)

ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΦΟΥΝΤΑΡΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ... ΣΟΥΜΠΙΤΗ !!! ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ !!!

γιι'αυτό μη διστάζετε κύριοι σεναριογράφοι !!! ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !!! και πάρτε άλλη για πρωταγωνίστρια που να μη βγάζει παγάκια από τις μασχάλες !!! με το που βλέπω Εύα στην οθόνη βάζω μαλλινη ζακέτα ενστικτωδώς - έλεος, λυπηθείτε με !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
(μία απλή τηλεθεάτρια, που έχουν δει τα μάτια της ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΣΣΣ σαπουνόπερες για να "μασάει" με κοινοτοπίες...)

Υ.Γ. ξέρω ότι το παραπάνω κείμενο θα ξεσηκώσει μία σειρά διαμαρτυριών, αλλά είναι άκρως υποκειμενικό και προσωπικό, και δυστυχώς, εκφράζει μία μερίδα τηλεθεατών, που άλλα περίμεναν απο τη σειρά, άλλα βλέπουν, και βαριούνται θάνασιμα μεν, αλλά συνήθισαν να βλέπουν τη σειρά από καθαρή περιέργεια και ελπίδα για ανατροπές ...άλλωστε είναι γνωστό ότι ανήκω στο I.H.E. ("I Hate Eva") club ...


TV

Tουλάχιστον τα λες με στυλ και χιούμορ! lol!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Μάης 25, 2010 2:33 pm

CineFreak έγραψε:
ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ:

παρακαλώ πολύ η επόμενη -123123098245ή- απόπειρα δολοφονίας της ηλίθιας φαγάνως τσοντούς να ΠΕΤΥΧΕΙ, γιατί σκυλοβαρέθηκα ΤΟΣΟ, που χτες γύρισα και χάζευα το Κάρμα (οποία κατάντια !!!)

καταρχήν για να πετύχει η απόπειρα, δεν σκέφτηκαν το πιο απλό ... να πουν στην Εύα ότι θα μείνει μόνη, με τη μανούλα και την άλλη κορούλα στο σπιτάκι τους, στηριγμένη στα πόδια της, να μεγαλώνει το μωρό της χωρίς δεκανίκια ... ότι ο Μάνος δεν τα βρήκε με την παραγωγή και την κάνει για το Αμέρικα (πάει το δεκανίκι νο1), ο Στέφανος ήδη την έχει χ*σμένη (πάει το δεκανίκι νο 2), η Αντιγόνω είναι η δολοφόνα (οπότε πάει το δεκανίκι νο 3) και η φεγγαρο-συμμορία είναι πανί με πανί με Νταίζες-Μπέλλους πάνω απ'τα κεφάλια τους (πάει και το τελικό δεκανίκι-καβάτζα)

ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΦΟΥΝΤΑΡΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ... ΣΟΥΜΠΙΤΗ !!! ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ !!!

γιι'αυτό μη διστάζετε κύριοι σεναριογράφοι !!! ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !!! και πάρτε άλλη για πρωταγωνίστρια που να μη βγάζει παγάκια από τις μασχάλες !!! με το που βλέπω Εύα στην οθόνη βάζω μαλλινη ζακέτα ενστικτωδώς - έλεος, λυπηθείτε με !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
(μία απλή τηλεθεάτρια, που έχουν δει τα μάτια της ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΣΣΣ σαπουνόπερες για να "μασάει" με κοινοτοπίες...)

Υ.Γ. ξέρω ότι το παραπάνω κείμενο θα ξεσηκώσει μία σειρά διαμαρτυριών, αλλά είναι άκρως υποκειμενικό και προσωπικό, και δυστυχώς, εκφράζει μία μερίδα τηλεθεατών, που άλλα περίμεναν απο τη σειρά, άλλα βλέπουν, και βαριούνται θάνασιμα μεν, αλλά συνήθισαν να βλέπουν τη σειρά από καθαρή περιέργεια και ελπίδα για ανατροπές ...άλλωστε είναι γνωστό ότι ανήκω στο I.H.E. ("I Hate Eva") club ...


TV

Α ρε cinefreak! Ένας κι ένας είναι οι σχολιασμοί σου, καλύτεροι από τα επεισόδια.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Μάης 25, 2010 2:49 pm

CineFreak έγραψε:
ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ:

παρακαλώ πολύ η επόμενη -123123098245ή- απόπειρα δολοφονίας της ηλίθιας φαγάνως τσοντούς να ΠΕΤΥΧΕΙ, γιατί σκυλοβαρέθηκα ΤΟΣΟ, που χτες γύρισα και χάζευα το Κάρμα (οποία κατάντια !!!)

καταρχήν για να πετύχει η απόπειρα, δεν σκέφτηκαν το πιο απλό ... να πουν στην Εύα ότι θα μείνει μόνη, με τη μανούλα και την άλλη κορούλα στο σπιτάκι τους, στηριγμένη στα πόδια της, να μεγαλώνει το μωρό της χωρίς δεκανίκια ... ότι ο Μάνος δεν τα βρήκε με την παραγωγή και την κάνει για το Αμέρικα (πάει το δεκανίκι νο1), ο Στέφανος ήδη την έχει χ*σμένη (πάει το δεκανίκι νο 2), η Αντιγόνω είναι η δολοφόνα (οπότε πάει το δεκανίκι νο 3) και η φεγγαρο-συμμορία είναι πανί με πανί με Νταίζες-Μπέλλους πάνω απ'τα κεφάλια τους (πάει και το τελικό δεκανίκι-καβάτζα)

ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΦΟΥΝΤΑΡΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ... ΣΟΥΜΠΙΤΗ !!! ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ !!!

γιι'αυτό μη διστάζετε κύριοι σεναριογράφοι !!! ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !!! και πάρτε άλλη για πρωταγωνίστρια που να μη βγάζει παγάκια από τις μασχάλες !!! με το που βλέπω Εύα στην οθόνη βάζω μαλλινη ζακέτα ενστικτωδώς - έλεος, λυπηθείτε με !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
(μία απλή τηλεθεάτρια, που έχουν δει τα μάτια της ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΣΣΣ σαπουνόπερες για να "μασάει" με κοινοτοπίες...)

Υ.Γ. ξέρω ότι το παραπάνω κείμενο θα ξεσηκώσει μία σειρά διαμαρτυριών, αλλά είναι άκρως υποκειμενικό και προσωπικό, και δυστυχώς, εκφράζει μία μερίδα τηλεθεατών, που άλλα περίμεναν απο τη σειρά, άλλα βλέπουν, και βαριούνται θάνασιμα μεν, αλλά συνήθισαν να βλέπουν τη σειρά από καθαρή περιέργεια και ελπίδα για ανατροπές ...άλλωστε είναι γνωστό ότι ανήκω στο I.H.E. ("I Hate Eva") club ...


TV

Μπορει να μην συμφωνω σε ολα γιατι ειμαι Λουκακορικη αλλα τα λες τελεια!και το οτι μου αρεσουν νορα λουκας δεν σημαινει οτι αγνοω τα λαθη τους! και φυσικα μπορεις να λες τη γνωμη σου! απλως μερικοι εδω μεσα, ονοματα δε λεμε οικογενειες δεν θιγουμε, το μονο που κανουν ειναι να βγαζουν χολη γενικως... σε μερικα εχουν δικιο αλλα σε αλλα υπερβαλλουν και ειρωνευονται απλα για να υποστηριξουν αυτον που θελουν! υπαρχει και λιγος σεξισμος! εγω δεν εχω κανενα προβλημα με την ευα αλλα εσυ μπορει να εχεις!ο καθενας εχει τη γνωμη του και ετσι ειναι το σωστο δεν μπορουμαι να μαστε ολοι ιδιοι!!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μάης 25, 2010 3:26 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Cancoon έγραψε:
panda έγραψε:Με κίνδυνο να βγω εκτός θέματος Clarabelle θα πω ότι το Μελίτα&Στέφανος ή αλλιώς απόλυτο τίποτα όπως αναφέρεις είναι πολύ καλύτερπ από την παρωδία Σεφερλή των 6 λαγωνικών που βλέπουμε στα τελευταία επεισόδια. Και επιτέλους ας σταματήσουν να βάζουν στο στόμα του Ρούσσου την λέξη πατέρας γιατί ΠΑΤΕΡΑΣ δεν είναι. ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ ναι ΓΕΡΟΛΑΔΑΣ ναι ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ ναι αλλά ΠΑΤΕΡΑΣ που νοιάζεται για την κόρη του ΟΧΙ. Γιατί την κόρη του περισσότερο την βλέπει και την εξισώνει με εμπόρευμα που πρέπει να πουλήσει σε κάθε ευκαιρία παρά σαν κόρη που πρέπει να προφυλάξει από τον οποιονδήποτε κίνδυνο.

Πάρα πολύ σωστή η παρατήρηση panda. Χτύπησες κέντρο.

Με κίνδυνο να βγω εγώ εκτός θέματος, τι θα έπρεπε να κάνει ο Ρούσσος για να λέγεται πατέρας? Να βλέπει ότι κάποιος χτυπάει το περιβάλλον του Στέφανου και να το μουγκώνει επειδή η κόρη του τον αγαπάει? Γιατί πολύ εύκολα ξεχνάμε ότι μπορεί ο Πέτρος να μην έφερε αντίρρηση στο Μελίτα-Μάνος αλλα αυτό ήταν επειδή δεν υπήρχε κίνδυνος και έβλεπε την κόρη του ευτυχισμένη, ενώ τωρα βλέπει την κόρη του τόσο καιρό να χαλιέται, να μπεκροπίνει και να σέρνεται και βλέπει τον κίνδυνο να πλησιάζει. Επρεπε λοιπόν να μείνιε αμέτοχος για να πουμε ότι είναι καλός πατέρας? Αν όχι απλά πείτε μου τι έπρεπε να έχει κανει εφόσον αυτό που κάνει δεν είναι σωστό?

Bump επειδή πήγε στην προηγούμενη σελίδα αλλα δεν απαντήθηκε.

Εχουμε ακόμα ένα τρίωρο, άντε ξανα μανα bump
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Μάης 25, 2010 3:28 pm

Clarabelle έγραψε:

Άφησα για το τέλος την ωραιότερη κατά τη γνώμη μου σκηνή του επεισοδίου. Ζουγανέλης Ξυλά μου είχαν κάνει κλικ και στην συζήτηση που είχαν έξω απ το ατελιέ της Δάφνης τότε που της είχε πει οτι το παιδί της είναι πολύτιμο. Τώρα έβγαλαν και οι δύο μια ζεστασιά που μου άρεσε ακόμη περισσότερο. : respect : Αισθάνθηκα σαν να έβλεπα έναν πατέρα να προσπαθεί να καθησυχάσει την κόρη του. Εκείνος της μιλούσε και της έδινε κουράγιο κι εκείνη του χάρισε ένα χαμόγελο ζεστό. Τώρα πάντως πιστεύω ακόμη περισσότερο οτι η Ανθή μάλλον ήταν έγκυος όταν πέθανε.



Όπως πάντα καταπληκτικός ο σχολιασμός σου Μαρία και συμφωνώ σε όλα : respect :
Αλλά θα σταθώ στο παραπάνω κομμάτι.. Είναι μια σκηνή που επίσης μου άρεσε πάρα πολύ... Ο Σταυρίδης ήταν συγκινητικός απέναντι στην Εύα και της φέρθηκε σαν πατέρας.. Και σκεφτόμουν πόσο ανάξιος και άχρηστος πατέρας είναι ο Κυριάκος.. Στην ουσία δεν είναι κάν πατέρας αλλά λέμε τώρα...... Απλά ήθελα να τονίσω τη διαφορά ανάμεσα στον Κυριάκο και τον Ρούσσο όσο να αφορά την ιδιότητα τους σαν πατεράδες.. Νομίζω είναι ξεκάθαρο η διαφορά μεταξύ τους και επίσης είναι φώς φανάρι ποιός απο τους δύο αντιμετωπίζει την κόρη του σαν εμπόρευμα :wink2:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μάης 25, 2010 3:33 pm



Αnnaki εσύ είσαι queen κοπέλα μου!

Όσο για τον Χρήστο εγω δεν το βλέπω όπως εσείς (πρωτότυπο ε? χιχι) πιστεύω ότι ο Χρήστος όπως το είχε δηλώσει και στον Στέφανο κάποτε, άκουσε την Αντιγόνη, ζύγισε μέσα του αυτό που έμαθε με τα όσα χρωστάει στην Αντιγόνη που προστάτευσε τον αδερφό του και αποφάσισε αυτό που λέει η υπογραφή μου where his loyalty stands! Και αυτό του έχει κοστίσει και φαίνεται!

Για μένα σαν αντιμετώπιση είναι σαφέστατα καλύτερο από το ΟΦΑ (Όπου φυσάει ο Άνεμος) ή ο παράς τέλος πάντων που ακολουθούύν ορισμένοι.

Επίσης αναφορικά με την Νταίζη δεν ξέρω αν τον παίζει, μάλλον την ξέρει πολύ καλά για να τον δουλεύει. Συμφωνώ με την Clarabelle στα δύο ενδεχόμενα αλλα ψηφίζω ότι μάλλον πήγε να τον ψαρέψει ώστε στο μέλλον να εκβιάζει και την Αντιγόνη διότι
α) Έτσι επιβεβαιώνομαι ότι ο Χρήστος την ξέρει και είναι πιστός, μια και δεν μίλησε και
β) Υπάρχει πιθανότητα να τη βρούμε σε κάνα χαντάκι οπότε με βολεύει μια χαρά αφού χρησιμοποίησε το αγόρι μου η ποταπή!

Και δεν χρειάζεται να ζητάτε συγνώμη flower συμφωνούμε όλοι ότι μιλάμε για έναν πολύ καλό ηθοποιό και αυτό μου αρκεί! χιχι
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από LYDIA Τρι Μάης 25, 2010 3:35 pm

CineFreak έγραψε:
ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ:

παρακαλώ πολύ η επόμενη -123123098245ή- απόπειρα δολοφονίας της ηλίθιας φαγάνως τσοντούς να ΠΕΤΥΧΕΙ, γιατί σκυλοβαρέθηκα ΤΟΣΟ, που χτες γύρισα και χάζευα το Κάρμα (οποία κατάντια !!!)

καταρχήν για να πετύχει η απόπειρα, δεν σκέφτηκαν το πιο απλό ... να πουν στην Εύα ότι θα μείνει μόνη, με τη μανούλα και την άλλη κορούλα στο σπιτάκι τους, στηριγμένη στα πόδια της, να μεγαλώνει το μωρό της χωρίς δεκανίκια ... ότι ο Μάνος δεν τα βρήκε με την παραγωγή και την κάνει για το Αμέρικα (πάει το δεκανίκι νο1), ο Στέφανος ήδη την έχει χ*σμένη (πάει το δεκανίκι νο 2), η Αντιγόνω είναι η δολοφόνα (οπότε πάει το δεκανίκι νο 3) και η φεγγαρο-συμμορία είναι πανί με πανί με Νταίζες-Μπέλλους πάνω απ'τα κεφάλια τους (πάει και το τελικό δεκανίκι-καβάτζα)

ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΦΟΥΝΤΑΡΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ... ΣΟΥΜΠΙΤΗ !!! ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ !!!

γιι'αυτό μη διστάζετε κύριοι σεναριογράφοι !!! ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !!! και πάρτε άλλη για πρωταγωνίστρια που να μη βγάζει παγάκια από τις μασχάλες !!! με το που βλέπω Εύα στην οθόνη βάζω μαλλινη ζακέτα ενστικτωδώς - έλεος, λυπηθείτε με !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
(μία απλή τηλεθεάτρια, που έχουν δει τα μάτια της ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΣΣΣ σαπουνόπερες για να "μασάει" με κοινοτοπίες...)

Υ.Γ. ξέρω ότι το παραπάνω κείμενο θα ξεσηκώσει μία σειρά διαμαρτυριών, αλλά είναι άκρως υποκειμενικό και προσωπικό, και δυστυχώς, εκφράζει μία μερίδα τηλεθεατών, που άλλα περίμεναν απο τη σειρά, άλλα βλέπουν, και βαριούνται θάνασιμα μεν, αλλά συνήθισαν να βλέπουν τη σειρά από καθαρή περιέργεια και ελπίδα για ανατροπές ...άλλωστε είναι γνωστό ότι ανήκω στο I.H.E. ("I Hate Eva") club ...


TV

Τι να πω για τον σχολιασμο σου?
Ειναι πραγματικα καταπληκτικος!!!!!! oscar
LYDIA
LYDIA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΑΚΡΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Μάης 25, 2010 3:42 pm

annaki έγραψε:Τη Νταίζη την αντιπαθώ αλλά δε την αποστρέφομαι, υπάρχει σαφής διαφορά! Ώρες-ώρες που επαναλαμβάνεται με κουράζει, αλλά ευτυχώς εχθές δεν ήταν μια απ' αυτές γι αυτό τη χρήζω queen Καλά κάνει και τους χρησιμοποιεί όλους αφού της το επιτρέπουν! Πάντως αν είναι κι αυτή Λαζαριδόσπερμα, θα φουντάρω! Τί "οικογένεια απαυτωνόμαστε" ήταν αυτή! Και έτσι που βγήκε ο Στέφανος, πάλι καλά να λέμε στο χάνι που μεγάλωσε!

Κάθε φορά απολαμβάνω όλο και περισσότερο τους σχολιασμούς σου και εννοείται οτι συμφωνώ : respect :
Επειδή όμως το θέμα Νταίζη είναι ένα λεπτό θέμα, θα σταθώ στο παραπάνω σημείο.. Καταρχήν με πέθανε το "Λαζαριδόσπερμα" gelio
Βέβαια εγώ μόνο :farao: μπορώ να την χρήσω (μπάς και εξαφανιστεί στην Αίγυπτο :twisted: ), κατά τα άλλα όμως έχεις δίκιο, δυστυχώς της έχουν δώσει τον αέρα να τους κάνει ότι θέλει και δυστυχώς οι αγαπητοί σεναριογράφοι για κάποιο λόγο την αγαπάνε πολύ την Νταιζάρα Impatient
Και πάλι συγχαρητήρια Αννάκι για τον σχολιασμό σου...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από xristina79 Τρι Μάης 25, 2010 4:12 pm

- Ο Μάνος εννοείται ότι κάτι ξέρει, αλλά πειράζει που βαριέμαι και να σκεφτώ τι ξέρει? Το έχουμε ξαναδεί το εργάκι εξάλλου....
- Η Νόρα ήταν απαράδεκτη με τον Μπέλλο. Έδειξε για άλλη μια φορά ότι δεν τον εκτίμησε ποτέ, ήταν απλά το δεκανίκι-χρήσιμος για να ζηλέψει ο Λουκάς. Φυσικά για το λεφτά που υποτίθεται ότι έδωσε στον Μάνο για να σώσει την Δάφνη ούτε κουβέντα... ένα ευχαριστώ δεν θα έπρεπε να του πουν? (αφού πιστεύουν ότι έδωσε λεφτά στον Μάνο?) Μπαα......
- Με τις απόπειρες κατά της Εύας βαριέμαι.... πόσες θα γίνουν πια???? Δεν έχουμε πλοκή μέχρι το τέλος για φέτος και θα βλέπουμε την Εύα με απόπειρες δολοφονίας ή στο νοσοκομείο? Ευφυέστατο....
- Η Νταίζη δικαιούται κάποια από τα λεφτά της διαθήκης? Ή όλα?
- Κάτι μου λέει ότι ο Χρήστος θα της χαλάσει τα σχέδια.....
xristina79
xristina79
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από hionati Τρι Μάης 25, 2010 4:32 pm

pasxalitsa έγραψε:
aggeliki έγραψε:
hionati έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
σεβαστο...εμενα παλι αν δε μου δενουν οι ηθοποιοι που παιζουν την ιστορια δε με τραβαει...και σε αυτην την ιστορια οι ηθοποιοι για μενα δεν εδεναν ολοι με την εξελιξη που δινανε στους ρολους τους και μεταξυ τους...
και βεβαια εχεις δικαιο...εγω αρχισα να παρακολουθω φανατικα τη σειρα μονο για τον σταυρου...και ευτυχως απαλλαξαν φανς σαν και μενα να τον βλεπουν με την ευα...ειναι το μονο θετικο στην τωρινη εξελιξη της σειρας...τους μονους που ξεχωριζα περυσι οσο ειχα δει ειναι το ζευγαρι λουκας-νορα,τη μελιτα και το ρουσσο...


Για μένα πάλι κατέστρεψαν το Σταύρου. Πιστεύω οτι με την Παπά δεν κολάει με τίποτα. Πέρσι με το Μπουγιούρη ήταν σαφώς καλύτερη. Ισως γιατί ήταν κι ο ρόλος της πιο εύκολος.
Έφτασα στο σημείο παρόλο που ο ηθοποιός μου άρεσε τρελά να βλέπω τις σκηνές τους και να τις προσπερνάω.
Ελπίζω κάτι να αλλάξει στο μέλλον γιατι είναι κρίμα και για τους δύο

εεεεεεεεεεεεε αυτο ειναι ιεροσυλια....ΕΝΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ...ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΥΧΟΝ ΑΤΑΛΑΝΤΟΥΣ...
διαφωνω στην χημεια στεφ-μελ...γιατι για μενα εχουν φοβερη χημεια...και επειδη απο τη σειρα μονο ο κατρανιδης μπορει να φτασει το ταλεντο του σταυρου θεωρω οτι η παπα σα νεα ηθοποιος εχει να μαθει πολλα και εχει μαθει πολλα ηδη...κατι που φαινεται οχι μονο παο τη δουλεια της φετος στα μυστικα αλλα και απο τη δουλεια της στο θεατρο..


ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ. ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΟΣΟ ΚΑΛΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚOΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΠΑΡΤΕΝΑΙΡ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΟΗΘΑΕΙ.


Μαράκι και Αγγελική Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας. Καμιά 20αριά άτομα βλέπουν χημεία μεταξύ Σταύρου-Παππά, μάλλον γιατί αγάπησαν ξαφνικά τον Σταύρου και δεν είχαν δει προηγούμενες δουλειές του.
Εγώ που έχω μεγάλη διαδρομή μαζί του τηλεοπτική και Θεατρική, δεν μπορώ να τον βλέπω να κατακρεουργείτε στην "απόλυτη παρωδία" γιατί δεν του αξίζει. Και δεν μπορεί στις σκηνές με την Παπαδημητρίου, τον Μπουγιούρη, τον Κατρανίδη, τον Κασανδρινό, τον Πετράκη, την Ξυλά να παίζει και να μας χαρίζει εξαιρετικές ερμηνευτικές στιγμές και όταν είναι με την "σφουγγαρίστρα" να θες να το πας στο γρήγορο. Δεν χάνεται το ταλέντο, απλά δεν κολλάει με την εν λόγω ούτε με logo.

Συγχωρήστε μου το Off topic, αλλά με στεναχωρεί αφάνταστα.

προσωπικα δεν αγαπησα ξαφνικα τον σταυρου...τον εχω δει και σε θεατρικες και σε τηλεοπτικες δουλειες...
και να και η χημεια ειναι υποκειμενικη για τον καθενα που τη βλεπει...οποτς προτιμω να βλεπω την <<απολυτη παρωδια>>οπως λες παρα να τον βλεπω να παλευει μονος του με το <<απολυτο ξενερωμα>> λες και παιζει στην εποχη των παγετονων...οποτε ευτυχως που μας απαλλαξαν απο τις σκηνες με την προηγουμενη παρτενερ του γιατι ειχα βαρεθει να βλεπω μετριοτητες...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Μάης 25, 2010 4:47 pm

CineFreak έγραψε:
ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΤΗΣ ΕΔΕΜ:

παρακαλώ πολύ η επόμενη -123123098245ή- απόπειρα δολοφονίας της ηλίθιας φαγάνως τσοντούς να ΠΕΤΥΧΕΙ, γιατί σκυλοβαρέθηκα ΤΟΣΟ, που χτες γύρισα και χάζευα το Κάρμα (οποία κατάντια !!!)

καταρχήν για να πετύχει η απόπειρα, δεν σκέφτηκαν το πιο απλό ... να πουν στην Εύα ότι θα μείνει μόνη, με τη μανούλα και την άλλη κορούλα στο σπιτάκι τους, στηριγμένη στα πόδια της, να μεγαλώνει το μωρό της χωρίς δεκανίκια ... ότι ο Μάνος δεν τα βρήκε με την παραγωγή και την κάνει για το Αμέρικα (πάει το δεκανίκι νο1), ο Στέφανος ήδη την έχει χ*σμένη (πάει το δεκανίκι νο 2), η Αντιγόνω είναι η δολοφόνα (οπότε πάει το δεκανίκι νο 3) και η φεγγαρο-συμμορία είναι πανί με πανί με Νταίζες-Μπέλλους πάνω απ'τα κεφάλια τους (πάει και το τελικό δεκανίκι-καβάτζα)

ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΕΥΑ ΝΑ ΦΟΥΝΤΑΡΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ... ΣΟΥΜΠΙΤΗ !!! ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ !!!

γιι'αυτό μη διστάζετε κύριοι σεναριογράφοι !!! ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ !!! και πάρτε άλλη για πρωταγωνίστρια που να μη βγάζει παγάκια από τις μασχάλες !!! με το που βλέπω Εύα στην οθόνη βάζω μαλλινη ζακέτα ενστικτωδώς - έλεος, λυπηθείτε με !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!
(μία απλή τηλεθεάτρια, που έχουν δει τα μάτια της ΠΟΛΛΕΕΕΕΕΣΣΣ σαπουνόπερες για να "μασάει" με κοινοτοπίες...)

Υ.Γ. ξέρω ότι το παραπάνω κείμενο θα ξεσηκώσει μία σειρά διαμαρτυριών, αλλά είναι άκρως υποκειμενικό και προσωπικό, και δυστυχώς, εκφράζει μία μερίδα τηλεθεατών, που άλλα περίμεναν απο τη σειρά, άλλα βλέπουν, και βαριούνται θάνασιμα μεν, αλλά συνήθισαν να βλέπουν τη σειρά από καθαρή περιέργεια και ελπίδα για ανατροπές ...άλλωστε είναι γνωστό ότι ανήκω στο I.H.E. ("I Hate Eva") club ...


TV


Μα γιατί μας κάνεις να ζούμε με την απουσία των σχολιασμών σου?
Και μια μέρα να λείψουν με πιάνει στερητικό!
Συμφωνώ απολύτως!Νομίζω πως είμαστε ήρωες αφου έχουμε επισήμως αντέξει να βλέπουμε τον παγετό σχεδόν 2 χρόνια τώρα!Και ναι η λύση είναι πολύ απλή...ας φύγει ο Μάνος και ας χάσει όλα τα δεκανίκια που και καλά έχει πετάξει καιρό τώρα η Χάρις και θα φουντάρει οικειοθελώς! :cheers:
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 25, 2010 4:50 pm

προσωπικα δεν αγαπησα ξαφνικα τον σταυρου...τον εχω δει και σε θεατρικες και σε τηλεοπτικες δουλειες...
και να και η χημεια ειναι υποκειμενικη για τον καθενα που τη βλεπει...οποτς προτιμω να βλεπω την <<απολυτη παρωδια>>οπως λες παρα να τον βλεπω να παλευει μονος του με το <<απολυτο ξενερωμα>> λες και παιζει στην εποχη των παγετονων...οποτε ευτυχως που μας απαλλαξαν απο τις σκηνες με την προηγουμενη παρτενερ του γιατι ειχα βαρεθει να βλεπω μετριοτητες...


Σίγουρα το τι μας αρέσει και τι όχι είναι καθαρά υποκειμενικό.
Κανείς δεν υποχρεώνει όσους βλέπουν στο συγκεκριμένο ζευγάρι χημεία να αλλάξουν γνώμη αλλα αν κρίνω απ τον τρόπο που έπεφταν τα νούμερα όταν όλο το επεισόδιο στηριζόταν πάνω στο συγκεκριμένο ζευγάρι μάλλον οι πολλοί έχουν άλλη άποψη.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από hionati Τρι Μάης 25, 2010 4:53 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Cancoon έγραψε:
panda έγραψε:Με κίνδυνο να βγω εκτός θέματος Clarabelle θα πω ότι το Μελίτα&Στέφανος ή αλλιώς απόλυτο τίποτα όπως αναφέρεις είναι πολύ καλύτερπ από την παρωδία Σεφερλή των 6 λαγωνικών που βλέπουμε στα τελευταία επεισόδια. Και επιτέλους ας σταματήσουν να βάζουν στο στόμα του Ρούσσου την λέξη πατέρας γιατί ΠΑΤΕΡΑΣ δεν είναι. ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ ναι ΓΕΡΟΛΑΔΑΣ ναι ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ ναι αλλά ΠΑΤΕΡΑΣ που νοιάζεται για την κόρη του ΟΧΙ. Γιατί την κόρη του περισσότερο την βλέπει και την εξισώνει με εμπόρευμα που πρέπει να πουλήσει σε κάθε ευκαιρία παρά σαν κόρη που πρέπει να προφυλάξει από τον οποιονδήποτε κίνδυνο.

Πάρα πολύ σωστή η παρατήρηση panda. Χτύπησες κέντρο.

Με κίνδυνο να βγω εγώ εκτός θέματος, τι θα έπρεπε να κάνει ο Ρούσσος για να λέγεται πατέρας? Να βλέπει ότι κάποιος χτυπάει το περιβάλλον του Στέφανου και να το μουγκώνει επειδή η κόρη του τον αγαπάει? Γιατί πολύ εύκολα ξεχνάμε ότι μπορεί ο Πέτρος να μην έφερε αντίρρηση στο Μελίτα-Μάνος αλλα αυτό ήταν επειδή δεν υπήρχε κίνδυνος και έβλεπε την κόρη του ευτυχισμένη, ενώ τωρα βλέπει την κόρη του τόσο καιρό να χαλιέται, να μπεκροπίνει και να σέρνεται και βλέπει τον κίνδυνο να πλησιάζει. Επρεπε λοιπόν να μείνιε αμέτοχος για να πουμε ότι είναι καλός πατέρας? Αν όχι απλά πείτε μου τι έπρεπε να έχει κανει εφόσον αυτό που κάνει δεν είναι σωστό?

Bump επειδή πήγε στην προηγούμενη σελίδα αλλα δεν απαντήθηκε.

Εχουμε ακόμα ένα τρίωρο, άντε ξανα μανα bump

κοιτα δεν ξερω πως ακριβως το βλεπουν τα μελη που εθεσαν την τοποθετηση...
αλλα επειδη βλεπω οτι περιμενεις γενικως μια απαντηση θα σου πω τη δικη μου γνωμη..
εγω δε θεωρω τον πετρο κακο πατερα...εχει αποδειξει απο περυσι οτι στεκεται στο παιδι του και το θελει ευτυχισμενο...και βεβαια παντα ηταν κοντα με τη μελιτα και ειχαν ιδιαιτερη σχεση πριν της φετινης γενικη μεταλλαξης...
αλλα ο πετρος οπως ολοι οι γονεις κανει και αυτος λαθη...καποια ποιο μεγαλα και καποια πιο μικρα...και οσοι εισαστε γονεις θα το ξερεται...αυτο δε σημαινει οτι δεν αγαπαει τη μελιτα...και δεν συμφωνω οτι τη βλεπει σαν εμπορευμα...
το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι δεν την αφησε ποτε να αυτονομηθει....
πολλοι γονεις γαι να προστατεψουν τα παιδια τους τα κρατανε κοντα τους προστατευμενα...ετσι ομως τους στερουν τη δυνατοτητα να ζησουν,να κανουν λαθη και να μαθουν...
απο τα λιγα πραγματα που δεν μου αρεσουν στον ρολο της μελιτας ειναι οτι θεωρω οτι θα επρεπε να ειχε φυγει απο το σπιτι της και να ειχε αυτονομηθει...ισως με το παιδι να μην ηταν ευκολο αλλα επρεπε να το παλεψει...
εκει λοιπον ειναι το λαθος του ρουσσου...πνιγει το χαρακτηρα της και την καταπιεζει στο ονομα της αγαπης...
ωραια την αγαπαει την κορη του και βεβαια κανενας γονιος δε θα εβλεπε το παιδι του να παει στον γκρεμο και θα το αφηνε...
αλλα πρπει επιτελους να αφησει τη μελιτα να κανει τα λαθη της χωρις προστασια και υποδειξεις για να μαθει απο αυτα και για να ζησει χωρις ροζ συννεφακια στον πραγματικο κοσμο...
με αλλα λογια την κρατα κλειδωμενη και την δεχεται μονο οατν εκεινη δρα οπως πιστευει εκεινος...λαθος..τα παιδια δεν οφειλουν να υπακουν τα θελω των γονιων...οι γονεις οφειλουν να μεγαλωσουν σωστα και με αγαπη τα παιδια τους και να τα αφησουν να πορευτουν...
οσο για το μανο ο ρουσσος ηξερε πολλα αλλα δεν ειπε τιποτα οπως λες στη μελιτα γιατι ηταν ευτυχισμενη...του δινει αυτο το δικαιωμα να της στερει την αληθεια και το δικαιωμα να αποφασισει μονη της...ακομη και το γεγονος οτι ηξερε για το φωτη και δεν της το ειπε το θεωρω λαθος...ας της το ελεγε και ας αποφασιζε η μελιτα με δικη της ευθυνη...
τωρα για το στεφανο απο τη στιγμη που η κορη του του λεει οτι ειναι ευτυχισμενη μαζι του και τον αγαπαει οφειλει να σεβαστη την αποφαση της...της ειπε τη γνωμη του,τα επιχειρηματα του ομως δεν την επισε οποτε καλο ειναι να σταματησει...ακομη και να ειχε δικαιο για το στεφ η μελιτα ειναι μεγαλη πια για να κανει τα λαθη της και να αφει τα χαστουκαι της...στο θεμα του στεφ βλεπω πιο πολυ να υπερισχυει ο εγωισμος του..
ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...
ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΣΑ ΓΟΝΙΟ...ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΟΝΕΙΣ...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Μάης 25, 2010 4:58 pm

Clarabelle έγραψε:
Μέτριο απο μένα το επεισόδιο

Η σωστή απάντηση θα ήταν βαρετό. Sleep

Η Νταίζη συνεχίζει τους εκβιασμούς διότι λέει θέλει να εκδικηθεί επειδή δεν την άφησαν να τους κάνει τη ζωή μπάχαλο.
Παράλληλα ρίχνει στο Χρήστο άδεια μήπως πιάσει γεμάτα.
Πιθανολογώ δύο πράγματα. Είτε θέλει πληροφορίες για το Λύτρα και το Ρούσσο ώστε να έχει υλικό για μελλοντικούς εκβιασμούς είτε η Αντιγόνη την έστειλε να τεστάρει το Χρήστο οτι δεν θα μιλήσει ούτε καν σ αυτήν.

Ο Μπέλλος κουραστικός μέχρι αηδίας συνεχίζει να κάνει το παιχνίδι της Νταιζούλας εκτός κι αν έχει δικούς του σκοπούς που ακόμη δεν φαίνονται. Τουλάχιστον αν έχει άλλες βλέψεις δεν θα μείνουν όσοι μείνουν να παρακολουθούν το στόρυ ο επιχειρηματίας κι η τραγουδιάραSleep

Η Αντιγόνη νομίζει οτι το μυστικό είναι καλά κρυμμένο αλλά για κάποιο λόγο νομίζω οτι τα νομίσματά της είναι κίβδηλα.

Ο Χρήστος μάλλον ξέρει οτι η Εύα κινδυνεύει απ την Αντιγόνη και απογοητεύομαι απ το χαρακτήρα του γιατί νόμιζα μέχρι τώρα οτι έχει αυτό που στην καθομιλουμένη το λέμε μπέσα.

Η Μελίτα μας ξεκαθάρισε για άλλη μια φορά οτι και βόμβα να της βάλλουν εκείνη δεν αφήνει να της χαλάσουν το σεξάκι με τον απόλυτό της

Η Αμαλία πάλι μας διευκρίνισε οτι δεν βρέχει μυαλά πράγμα που το ξέραμε γιατί αν έβρεχε θα έπρεπε να τραβήξει το κουτάβι της στον κήπο μήπως και ποτιστεί. gelio

Ο Λουκάς επιμένει σε καθημερινή βάση να τα βάζει με το Μάνο. Αγαπητοί σεναριογράφοι βρείτε κάτι άλλο. Ο Λουκάς έδειξε αγάπη για το Μάνο ακόμη κι όταν η μισή παρέα ήταν χαμένη και δεν ήξεραν αν θα ξαναδούν τα κορίτσια. Έδειξε αγάπη ακόμη και στο θέμα του Φώτη. Μην ακυρώνεται και τον χαρακτήρα του Λουκά του φίλου. : curse :

Ο Στέφανος πήγε περιοδεία.
Νομίζω οτι αντικειμενικός σκοπός ήταν το ψάρεμα πληροφοριών. Είπε στον καθένα που επισκέφτηκε κάτι διαφορετικό

Ο Ρούσσος στις ερωτήσεις του είπε θα δώσει απαντήσεις όταν σιγουρευτεί οτι λέει αλήθεια

Ο Μάνος του είπε οτι κυνηγάει την ουρά του

Η Εύα του είπε οτι δεν μπορεί να τον εμπιστευτεί γιατί όσα της έχει πει μέχρι στιγμής είναι τεράστιο ψέμα

Το αδικούν το παλικάρι.
Είπε: Εγώ αγαπάω την Εύα ΨΕΜΑ
Είπε: Δεν ξέρω κανέναν Λαζαρίδη. ΨΕΜΑ
Είπε: Δεν ξέρω ποιός αγόρασε τις ταινίες ΨΕΜΑ
Είπε: Δεν έστειλα εγώ τα μαύρα νυφικά εγώ ένα κόσμημα έστειλα ΨΕΜΑ
Είπε: Η μητέρα μου έχει πεθάνει ΨΕΜΑ
Είπε είπε είπε είπε την αλήθεια μόνο απέφυγε να πει και μετά ζητάει να τον πιστέψουν

Ο Ρούσσος απ όσο κατάλαβα απ τη συζήτηση ξέρει οτι ο Λαζαρίδης είχε κι άλλα χρήματα και νομίζω ξέρει και απο που αποκτήθηκαν. Αν όντως συμβαίνει αυτό τότε γιατί μας ζάλισαν οτι ο Ρούσσος κι ο Λύτρας ήταν υπεύθυνοι για το θάνατο του Λαζαρίδη; Τότε η αιτία της αυτοκτονίας δεν ήταν η οικονομική καταστροφή

Ο Μάνος σίγουρα ξέρει πολλά.
Προσπαθώ να τα βάλλω σε μια σειρά μήπως βγάλω κάποιο συμπέρασμα.

Όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη της Εύας ένοιωσε τη γη να φεύγει κάτω απ τα πόδια του αλλά απ την πρώτη στιγμή της είπε έλα να παντρευτούμε και να το μεγαλώσουμε μαζί.

Όταν έμαθε για το γάμο πάλεψε μέχρι την τελευταία στιγμή να της αλλάξει γνώμη

Αμέσως μετά το γάμο πήγε στη δεξίωση και τη φίλησε δείγμα απελπισίας

Την αμέσως επομένη μέρα έξω απ το σπίτι της Νόρας της έλεγε παράτα τον και έλα μαζί μου

Μέχρι εδώ νομίζω δεν ήξερε τίποτα

Ο Ρούσσος είπε για άλλους βέβαια λόγους στον Ηλία τη μαγική λέξη διαθήκη και ο Ηλίας το μετέφερε στο Μάνο.

Νομίζω εκεί ακριβώς ο Μάνος είτε έψαξε κι έμαθε είτε θυμήθηκε κάτι

Απο εκεί και μετά ο Μάνος κάνει στροφή 180 μοιρών.

Αρχίζει να λέει στην Εύα αλλά και στους άλλους οτι θέλει η Εύα να είναι ασφαλής. Θυμάμαι οτι σε σχολιασμούς είχα επισημάνει το γεγονός οτι δεν της έλεγε να είσαι ευτυχισμένη αλλά να είσαι ασφαλής.

Βιντεοσκοπεί το ξερατοζεύγαρο για να έχει στοιχεία

Μπαίνει φυλακή και αφήνει να διαρεύσει οτι ξέρει για τη σχέση των δύο για να τους κρατάει αλλά επιμένει να μη μάθει η Εύα τίποτα.

Βγαίνει και τρέχει να προλάβει το Στέφανο πρίν κάνει αποκαλύψεις

Προσπαθεί να πείσει τους φίλους του να μην πουν τίποτα στην Εύα μέχρι να γεννήσει

Σίγουρα λοιπόν ξέρει, σίγουρα κάνει παιχνίδι αλλά επίσης σίγουρα δεν το κάνει εις βάρος της Εύας. Προσωπική εκτίμηση.

Επιμένει οτι η Μελίτα κινδυνεύει επίσης. Ξέρει μήπως λοιπόν έχει δίκιο;

Άφησα για το τέλος την ωραιότερη κατά τη γνώμη μου σκηνή του επεισοδίου. Ζουγανέλης Ξυλά μου είχαν κάνει κλικ και στην συζήτηση που είχαν έξω απ το ατελιέ της Δάφνης τότε που της είχε πει οτι το παιδί της είναι πολύτιμο. Τώρα έβγαλαν και οι δύο μια ζεστασιά που μου άρεσε ακόμη περισσότερο. : respect : Αισθάνθηκα σαν να έβλεπα έναν πατέρα να προσπαθεί να καθησυχάσει την κόρη του. Εκείνος της μιλούσε και της έδινε κουράγιο κι εκείνη του χάρισε ένα χαμόγελο ζεστό. Τώρα πάντως πιστεύω ακόμη περισσότερο οτι η Ανθή μάλλον ήταν έγκυος όταν πέθανε.

Υγ. 1 Καταλάβαμε οτι ο Μπουγιούρης είναι κουρασμένος αλλά προς θεού μια ερωτική ιστορία είκοσι χρόνων αξίζει κάτι περισσότερο απο σκηνούλες του λεπτού για να κλείσει.

Υγ. 2 Σταματήστε να βάζετε τους φίλους να σφάζονται μεταξύ τους. Απόμεινε πολύ λίγος καιρός αφήστε τους να χωρίσουν τους δρόμους τους με ένα χαμόγελο έστω και πικρό.






ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΘΕΙΚΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ!ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ-ΞΥΛΑ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟΙ! : respect :
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από hionati Τρι Μάης 25, 2010 4:59 pm

Clarabelle έγραψε:
προσωπικα δεν αγαπησα ξαφνικα τον σταυρου...τον εχω δει και σε θεατρικες και σε τηλεοπτικες δουλειες...
και να και η χημεια ειναι υποκειμενικη για τον καθενα που τη βλεπει...οποτς προτιμω να βλεπω την <<απολυτη παρωδια>>οπως λες παρα να τον βλεπω να παλευει μονος του με το <<απολυτο ξενερωμα>> λες και παιζει στην εποχη των παγετονων...οποτε ευτυχως που μας απαλλαξαν απο τις σκηνες με την προηγουμενη παρτενερ του γιατι ειχα βαρεθει να βλεπω μετριοτητες...


Σίγουρα το τι μας αρέσει και τι όχι είναι καθαρά υποκειμενικό.
Κανείς δεν υποχρεώνει όσους βλέπουν στο συγκεκριμένο ζευγάρι χημεία να αλλάξουν γνώμη αλλα αν κρίνω απ τον τρόπο που έπεφταν τα νούμερα όταν όλο το επεισόδιο στηριζόταν πάνω στο συγκεκριμένο ζευγάρι μάλλον οι πολλοί έχουν άλλη άποψη.

τα νουμερα και τωρα πεφτουν που δεν δειχνει σκηνες τους και τι με αυτο...εγω δε μιλησα ομως ουτε για τους πολλους,ουτε για τα νουμερα....εγω μιλαω για μενα...και ουτε βεβαια εχω σκοπο να αλλαξω τη γνωμη κανενος...απλα απανταω αναλογως σε σχολια που θεωρω αδικα και με τα οποια δε συμφωνω...
παντως μια και οι σεναριογραφοι εχουν δημιουργησει υπεροχα τηλεοπτικα ζευγαρια στο παρελθον σιγουρα κατι θα ειδαν στο συγκεκριμενο ζευγαρι αλλιως δε θα συνεχιζαν την μεταξυ τους ιστορια...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Μάης 25, 2010 4:59 pm

hionati έγραψε:
κοιτα δεν ξερω πως ακριβως το βλεπουν τα μελη που εθεσαν την τοποθετηση...
αλλα επειδη βλεπω οτι περιμενεις γενικως μια απαντηση θα σου πω τη δικη μου γνωμη..
εγω δε θεωρω τον πετρο κακο πατερα...εχει αποδειξει απο περυσι οτι στεκεται στο παιδι του και το θελει ευτυχισμενο...και βεβαια παντα ηταν κοντα με τη μελιτα και ειχαν ιδιαιτερη σχεση πριν της φετινης γενικη μεταλλαξης...
αλλα ο πετρος οπως ολοι οι γονεις κανει και αυτος λαθη...καποια ποιο μεγαλα και καποια πιο μικρα...και οσοι εισαστε γονεις θα το ξερεται...αυτο δε σημαινει οτι δεν αγαπαει τη μελιτα...και δεν συμφωνω οτι τη βλεπει σαν εμπορευμα...
το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι δεν την αφησε ποτε να αυτονομηθει....
πολλοι γονεις γαι να προστατεψουν τα παιδια τους τα κρατανε κοντα τους προστατευμενα...ετσι ομως τους στερουν τη δυνατοτητα να ζησουν,να κανουν λαθη και να μαθουν...
απο τα λιγα πραγματα που δεν μου αρεσουν στον ρολο της μελιτας ειναι οτι θεωρω οτι θα επρεπε να ειχε φυγει απο το σπιτι της και να ειχε αυτονομηθει...ισως με το παιδι να μην ηταν ευκολο αλλα επρεπε να το παλεψει...
εκει λοιπον ειναι το λαθος του ρουσσου...πνιγει το χαρακτηρα της και την καταπιεζει στο ονομα της αγαπης...
ωραια την αγαπαει την κορη του και βεβαια κανενας γονιος δε θα εβλεπε το παιδι του να παει στον γκρεμο και θα το αφηνε...
αλλα πρπει επιτελους να αφησει τη μελιτα να κανει τα λαθη της χωρις προστασια και υποδειξεις για να μαθει απο αυτα και για να ζησει χωρις ροζ συννεφακια στον πραγματικο κοσμο...
με αλλα λογια την κρατα κλειδωμενη και την δεχεται μονο οατν εκεινη δρα οπως πιστευει εκεινος...λαθος..τα παιδια δεν οφειλουν να υπακουν τα θελω των γονιων...οι γονεις οφειλουν να μεγαλωσουν σωστα και με αγαπη τα παιδια τους και να τα αφησουν να πορευτουν...
οσο για το μανο ο ρουσσος ηξερε πολλα αλλα δεν ειπε τιποτα οπως λες στη μελιτα γιατι ηταν ευτυχισμενη...του δινει αυτο το δικαιωμα να της στερει την αληθεια και το δικαιωμα να αποφασισει μονη της...ακομη και το γεγονος οτι ηξερε για το φωτη και δεν της το ειπε το θεωρω λαθος...ας της το ελεγε και ας αποφασιζε η μελιτα με δικη της ευθυνη...
τωρα για το στεφανο απο τη στιγμη που η κορη του του λεει οτι ειναι ευτυχισμενη μαζι του και τον αγαπαει οφειλει να σεβαστη την αποφαση της...της ειπε τη γνωμη του,τα επιχειρηματα του ομως δεν την επισε οποτε καλο ειναι να σταματησει...ακομη και να ειχε δικαιο για το στεφ η μελιτα ειναι μεγαλη πια για να κανει τα λαθη της και να αφει τα χαστουκαι της...στο θεμα του στεφ βλεπω πιο πολυ να υπερισχυει ο εγωισμος του..
ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...
ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΣΑ ΓΟΝΙΟ...ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΟΝΕΙΣ...

Hionati μου, εκεί είναι το θέμα . Κανείς εδώ δεν λέει οτι ο Πέτρος δεν έχει κάνει λάθη ή οτι είναι αθώος!
Ούτε κανείς λεει οτι η Μελίτα φταίει σε όλα σε σχέση με τον πατέρα της.
Αλλα το να λέγεται οτι ο Πέτρος δεν είναι πατέρας, ή οτι βλέπει το παιδί του σαν εμπόρευμα (τότε για τον Κυριάκο και την Νταίζη τι να πουμε?) scratch έχει μεγάλη διαφορα!

Σαφώς και πρέπει να αφήσει την κόρη του να κάνει λάθη. Ομως όταν τα λάθη αυτά μπορούν να της στιχοίσουν την ζωή, εκεί παίρνει άλλη τροπή το θέμα.

Τέλος, αν θέλει να κάνει πράγματι την ζωής, ας την κάνει γενικώς!
Το να κάνει την ζωή της μόνο προσωπικά, αλλα οικονομικά όχι wall
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μάης 25, 2010 5:11 pm

hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Cancoon έγραψε:
panda έγραψε:Με κίνδυνο να βγω εκτός θέματος Clarabelle θα πω ότι το Μελίτα&Στέφανος ή αλλιώς απόλυτο τίποτα όπως αναφέρεις είναι πολύ καλύτερπ από την παρωδία Σεφερλή των 6 λαγωνικών που βλέπουμε στα τελευταία επεισόδια. Και επιτέλους ας σταματήσουν να βάζουν στο στόμα του Ρούσσου την λέξη πατέρας γιατί ΠΑΤΕΡΑΣ δεν είναι. ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ ναι ΓΕΡΟΛΑΔΑΣ ναι ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ ναι αλλά ΠΑΤΕΡΑΣ που νοιάζεται για την κόρη του ΟΧΙ. Γιατί την κόρη του περισσότερο την βλέπει και την εξισώνει με εμπόρευμα που πρέπει να πουλήσει σε κάθε ευκαιρία παρά σαν κόρη που πρέπει να προφυλάξει από τον οποιονδήποτε κίνδυνο.

Πάρα πολύ σωστή η παρατήρηση panda. Χτύπησες κέντρο.

Με κίνδυνο να βγω εγώ εκτός θέματος, τι θα έπρεπε να κάνει ο Ρούσσος για να λέγεται πατέρας? Να βλέπει ότι κάποιος χτυπάει το περιβάλλον του Στέφανου και να το μουγκώνει επειδή η κόρη του τον αγαπάει? Γιατί πολύ εύκολα ξεχνάμε ότι μπορεί ο Πέτρος να μην έφερε αντίρρηση στο Μελίτα-Μάνος αλλα αυτό ήταν επειδή δεν υπήρχε κίνδυνος και έβλεπε την κόρη του ευτυχισμένη, ενώ τωρα βλέπει την κόρη του τόσο καιρό να χαλιέται, να μπεκροπίνει και να σέρνεται και βλέπει τον κίνδυνο να πλησιάζει. Επρεπε λοιπόν να μείνιε αμέτοχος για να πουμε ότι είναι καλός πατέρας? Αν όχι απλά πείτε μου τι έπρεπε να έχει κανει εφόσον αυτό που κάνει δεν είναι σωστό?

Bump επειδή πήγε στην προηγούμενη σελίδα αλλα δεν απαντήθηκε.

Εχουμε ακόμα ένα τρίωρο, άντε ξανα μανα bump

κοιτα δεν ξερω πως ακριβως το βλεπουν τα μελη που εθεσαν την τοποθετηση...
αλλα επειδη βλεπω οτι περιμενεις γενικως μια απαντηση θα σου πω τη δικη μου γνωμη..
Καταρχήν Αγγελική μου σε ευχαριστώ που απάντησες, η αλήθεια είναι ότι ήθελα απάντηση από εκείνους που λένε ότι ο Πέτρος δεν θα έπρεπε να λέγεται πατέρας. Εφόσον δεν τα κάνει όσα κάνει σωστά, τι θα έπρεπε να κάνει?

Γιατί το να λέμε "Ουυυυ τα κάνεις όλα λάθος" χωρίς να μπορούμε να υποδείξουμε και να στηρίξουμε με επιχειρήματα ποιο είναι το σωστό τι μας κάνει ακριβώς? Σαν τους βουλευτές που ψήφισαν "Όχι" στα νέα μέτρα χωρίς όμως να έχουν μια αντιπρόταση. Σαν κακομαθημένα παιδιά που ξέρουν ότι η μαμά λέει το σωστό αλλα από πείσμα υποστηρίζουν το ανάποδο...


εγω δε θεωρω τον πετρο κακο πατερα...εχει αποδειξει απο περυσι οτι στεκεται στο παιδι του και το θελει ευτυχισμενο...και βεβαια παντα ηταν κοντα με τη μελιτα και ειχαν ιδιαιτερη σχεση πριν της φετινης γενικη μεταλλαξης...
αλλα ο πετρος οπως ολοι οι γονεις κανει και αυτος λαθη...καποια ποιο μεγαλα και καποια πιο μικρα...και οσοι εισαστε γονεις θα το ξερεται...αυτο δε σημαινει οτι δεν αγαπαει τη μελιτα...και δεν συμφωνω οτι τη βλεπει σαν εμπορευμα...
το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι δεν την αφησε ποτε να αυτονομηθει.... Δεν συμφωνώ, ναι μαζί σου ότι η Μελίτα ποτέ δεν αυτονομήθηκε όμως δεν έχουμε κάποιο παράδειγμα ότι η Μελίτα θέλησε να κάνει κάτι μόνη της και δεν την στήριξε, άρα ναι δεν την άφησε αλλα και εκείνη ποτέ δεν το επιδίωξε.

πολλοι γονεις γαι να προστατεψουν τα παιδια τους τα κρατανε κοντα τους προστατευμενα...ετσι ομως τους στερουν τη δυνατοτητα να ζησουν,να κανουν λαθη και να μαθουν...
απο τα λιγα πραγματα που δεν μου αρεσουν στον ρολο της μελιτας ειναι οτι θεωρω οτι θα επρεπε να ειχε φυγει απο το σπιτι της και να ειχε αυτονομηθει...ισως με το παιδι να μην ηταν ευκολο αλλα επρεπε να το παλεψει...
εκει λοιπον ειναι το λαθος του ρουσσου...πνιγει το χαρακτηρα της και την καταπιεζει στο ονομα της αγαπης...
ωραια την αγαπαει την κορη του και βεβαια κανενας γονιος δε θα εβλεπε το παιδι του να παει στον γκρεμο και θα το αφηνε...
αλλα πρπει επιτελους να αφησει τη μελιτα να κανει τα λαθη της χωρις προστασια και υποδειξεις για να μαθει απο αυτα και για να ζησει χωρις ροζ συννεφακια στον πραγματικο κοσμο...
με αλλα λογια την κρατα κλειδωμενη και την δεχεται μονο οατν εκεινη δρα οπως πιστευει εκεινος...λαθος..τα παιδια δεν οφειλουν να υπακουν τα θελω των γονιων...οι γονεις οφειλουν να μεγαλωσουν σωστα και με αγαπη τα παιδια τους και να τα αφησουν να πορευτουν...
οσο για το μανο ο ρουσσος ηξερε πολλα αλλα δεν ειπε τιποτα οπως λες στη μελιτα γιατι ηταν ευτυχισμενη...του δινει αυτο το δικαιωμα να της στερει την αληθεια και το δικαιωμα να αποφασισει μονη της...ακομη και το γεγονος οτι ηξερε για το φωτη και δεν της το ειπε το θεωρω λαθος...ας της το ελεγε και ας αποφασιζε η μελιτα με δικη της ευθυνη...
τωρα για το στεφανο απο τη στιγμη που η κορη του του λεει οτι ειναι ευτυχισμενη μαζι του και τον αγαπαει οφειλει να σεβαστη την αποφαση της...της ειπε τη γνωμη του,τα επιχειρηματα του ομως δεν την επισε οποτε καλο ειναι να σταματησει...ακομη και να ειχε δικαιο για το στεφ η μελιτα ειναι μεγαλη πια για να κανει τα λαθη της και να αφει τα χαστουκαι της...στο θεμα του στεφ βλεπω πιο πολυ να υπερισχυει ο εγωισμος του..
ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...
ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΣΑ ΓΟΝΙΟ...ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΟΝΕΙΣ...

Τώρα για το Μάνο και τον Στέφανο.

Για το Μάνο η Μελίτα απο πολύ νωρίς ήξερε την σκληρή πραγματικότητα των εργοστασίων ασχετα αν αποφάσισε ότι δεν την νοιάζει παρα μόνο όταν αρρώστησε η κόρη της, την πάτησε όπως ο Μάνος για αυτό και κινδύνευσε και το παιδί τους. Και δέχομαι ότι έζησε προστατευμένη γιατί κάθε γονιός αυτό θα ήθελε για το παιδί του αλλα μέχρις εκεί. Για το Φώτη για παράδειγμα δεν υπήρχε λόγος να της έχει μιλήσει, δεν ήταν κάτι που θα μπορούσε να επηρεάσει τη ζωή της ή την αφορούσε. Για τα εργοστάσια που την αφορούσε, ήξερε.

Ο Πέτρος τώρα (για να μην βγαίνουμε και εκτός θέματος) βλέπει τη γυναίκα του Στέφανου στο νοσοκομείο, να δέχεται τη μια απόπειρα μετά την άλλη, ξέρει εκ πείρας ότι αυτό ξεκινά απο τον Στέφανο (όχι ότι το κάνει ο Στέφανος αλλα ότι στοχεύουν εκείνον και το περιβάλλον του) και λες ότι πρεπει να την αφήσει να κάνει τα δικά της λάθη? Εσύ σαν γονιός όταν μιλάμε για μια απειλή που δεν θα στοιχήσει στο παιδί σου οικονομικά ή συναισθηματικά, αλλα τη ζωή του πιθανότατα, θα το άφηνες να κάνει τα δικά του λάθη? Δεν νομίζω! Δεν μιλάω για τη σχέση τώρα πια αλλα για το γεγονός που αντιμετωπίζουμε τώρα..

Γενικότερα συμφωνώ μαζί σου, έχει κάνει τα λάθη του κυρίως από την αγάπη του για εκείνη αλλα σε καμμία περίπτωση δεν τον λες κακό πατέρα, είναι ΠΑΤΕΡΑΣ ο άνθρωπος και δεν δέχομαι να του στερηθεί αυτό το προσωνύμιο επειδή δεν δέχεται τον απόλυτο και την παράνοια της κόρης του που θέλει να τη βρει το κακό μαζί με το Στέφανο χωρίς να σκέφτεται καν το παιδί της.

Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση ήταν ευκαιρία να γίνει ξανά bump το μήνυμα :)
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από hionati Τρι Μάης 25, 2010 5:22 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
hionati έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Cancoon έγραψε:
panda έγραψε:Με κίνδυνο να βγω εκτός θέματος Clarabelle θα πω ότι το Μελίτα&Στέφανος ή αλλιώς απόλυτο τίποτα όπως αναφέρεις είναι πολύ καλύτερπ από την παρωδία Σεφερλή των 6 λαγωνικών που βλέπουμε στα τελευταία επεισόδια. Και επιτέλους ας σταματήσουν να βάζουν στο στόμα του Ρούσσου την λέξη πατέρας γιατί ΠΑΤΕΡΑΣ δεν είναι. ΦΑΡΙΣΑΙΟΣ ναι ΓΕΡΟΛΑΔΑΣ ναι ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ ναι αλλά ΠΑΤΕΡΑΣ που νοιάζεται για την κόρη του ΟΧΙ. Γιατί την κόρη του περισσότερο την βλέπει και την εξισώνει με εμπόρευμα που πρέπει να πουλήσει σε κάθε ευκαιρία παρά σαν κόρη που πρέπει να προφυλάξει από τον οποιονδήποτε κίνδυνο.

Πάρα πολύ σωστή η παρατήρηση panda. Χτύπησες κέντρο.

Με κίνδυνο να βγω εγώ εκτός θέματος, τι θα έπρεπε να κάνει ο Ρούσσος για να λέγεται πατέρας? Να βλέπει ότι κάποιος χτυπάει το περιβάλλον του Στέφανου και να το μουγκώνει επειδή η κόρη του τον αγαπάει? Γιατί πολύ εύκολα ξεχνάμε ότι μπορεί ο Πέτρος να μην έφερε αντίρρηση στο Μελίτα-Μάνος αλλα αυτό ήταν επειδή δεν υπήρχε κίνδυνος και έβλεπε την κόρη του ευτυχισμένη, ενώ τωρα βλέπει την κόρη του τόσο καιρό να χαλιέται, να μπεκροπίνει και να σέρνεται και βλέπει τον κίνδυνο να πλησιάζει. Επρεπε λοιπόν να μείνιε αμέτοχος για να πουμε ότι είναι καλός πατέρας? Αν όχι απλά πείτε μου τι έπρεπε να έχει κανει εφόσον αυτό που κάνει δεν είναι σωστό?

Bump επειδή πήγε στην προηγούμενη σελίδα αλλα δεν απαντήθηκε.

Εχουμε ακόμα ένα τρίωρο, άντε ξανα μανα bump

κοιτα δεν ξερω πως ακριβως το βλεπουν τα μελη που εθεσαν την τοποθετηση...
αλλα επειδη βλεπω οτι περιμενεις γενικως μια απαντηση θα σου πω τη δικη μου γνωμη..
Καταρχήν Αγγελική μου σε ευχαριστώ που απάντησες, η αλήθεια είναι ότι ήθελα απάντηση από εκείνους που λένε ότι ο Πέτρος δεν θα έπρεπε να λέγεται πατέρας. Εφόσον δεν τα κάνει όσα κάνει σωστά, τι θα έπρεπε να κάνει?

Γιατί το να λέμε "Ουυυυ τα κάνεις όλα λάθος" χωρίς να μπορούμε να υποδείξουμε και να στηρίξουμε με επιχειρήματα ποιο είναι το σωστό τι μας κάνει ακριβώς? Σαν τους βουλευτές που ψήφισαν "Όχι" στα νέα μέτρα χωρίς όμως να έχουν μια αντιπρόταση. Σαν κακομαθημένα παιδιά που ξέρουν ότι η μαμά λέει το σωστό αλλα από πείσμα υποστηρίζουν το ανάποδο...


εγω δε θεωρω τον πετρο κακο πατερα...εχει αποδειξει απο περυσι οτι στεκεται στο παιδι του και το θελει ευτυχισμενο...και βεβαια παντα ηταν κοντα με τη μελιτα και ειχαν ιδιαιτερη σχεση πριν της φετινης γενικη μεταλλαξης...
αλλα ο πετρος οπως ολοι οι γονεις κανει και αυτος λαθη...καποια ποιο μεγαλα και καποια πιο μικρα...και οσοι εισαστε γονεις θα το ξερεται...αυτο δε σημαινει οτι δεν αγαπαει τη μελιτα...και δεν συμφωνω οτι τη βλεπει σαν εμπορευμα...
το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι δεν την αφησε ποτε να αυτονομηθει.... Δεν συμφωνώ, ναι μαζί σου ότι η Μελίτα ποτέ δεν αυτονομήθηκε όμως δεν έχουμε κάποιο παράδειγμα ότι η Μελίτα θέλησε να κάνει κάτι μόνη της και δεν την στήριξε, άρα ναι δεν την άφησε αλλα και εκείνη ποτέ δεν το επιδίωξε.

πολλοι γονεις γαι να προστατεψουν τα παιδια τους τα κρατανε κοντα τους προστατευμενα...ετσι ομως τους στερουν τη δυνατοτητα να ζησουν,να κανουν λαθη και να μαθουν...
απο τα λιγα πραγματα που δεν μου αρεσουν στον ρολο της μελιτας ειναι οτι θεωρω οτι θα επρεπε να ειχε φυγει απο το σπιτι της και να ειχε αυτονομηθει...ισως με το παιδι να μην ηταν ευκολο αλλα επρεπε να το παλεψει...
εκει λοιπον ειναι το λαθος του ρουσσου...πνιγει το χαρακτηρα της και την καταπιεζει στο ονομα της αγαπης...
ωραια την αγαπαει την κορη του και βεβαια κανενας γονιος δε θα εβλεπε το παιδι του να παει στον γκρεμο και θα το αφηνε...
αλλα πρπει επιτελους να αφησει τη μελιτα να κανει τα λαθη της χωρις προστασια και υποδειξεις για να μαθει απο αυτα και για να ζησει χωρις ροζ συννεφακια στον πραγματικο κοσμο...
με αλλα λογια την κρατα κλειδωμενη και την δεχεται μονο οατν εκεινη δρα οπως πιστευει εκεινος...λαθος..τα παιδια δεν οφειλουν να υπακουν τα θελω των γονιων...οι γονεις οφειλουν να μεγαλωσουν σωστα και με αγαπη τα παιδια τους και να τα αφησουν να πορευτουν...
οσο για το μανο ο ρουσσος ηξερε πολλα αλλα δεν ειπε τιποτα οπως λες στη μελιτα γιατι ηταν ευτυχισμενη...του δινει αυτο το δικαιωμα να της στερει την αληθεια και το δικαιωμα να αποφασισει μονη της...ακομη και το γεγονος οτι ηξερε για το φωτη και δεν της το ειπε το θεωρω λαθος...ας της το ελεγε και ας αποφασιζε η μελιτα με δικη της ευθυνη...
τωρα για το στεφανο απο τη στιγμη που η κορη του του λεει οτι ειναι ευτυχισμενη μαζι του και τον αγαπαει οφειλει να σεβαστη την αποφαση της...της ειπε τη γνωμη του,τα επιχειρηματα του ομως δεν την επισε οποτε καλο ειναι να σταματησει...ακομη και να ειχε δικαιο για το στεφ η μελιτα ειναι μεγαλη πια για να κανει τα λαθη της και να αφει τα χαστουκαι της...στο θεμα του στεφ βλεπω πιο πολυ να υπερισχυει ο εγωισμος του..
ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ...
ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΟ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΣΑ ΓΟΝΙΟ...ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΟΝΕΙΣ...

Τώρα για το Μάνο και τον Στέφανο.

Για το Μάνο η Μελίτα απο πολύ νωρίς ήξερε την σκληρή πραγματικότητα των εργοστασίων ασχετα αν αποφάσισε ότι δεν την νοιάζει παρα μόνο όταν αρρώστησε η κόρη της, την πάτησε όπως ο Μάνος για αυτό και κινδύνευσε και το παιδί τους. Και δέχομαι ότι έζησε προστατευμένη γιατί κάθε γονιός αυτό θα ήθελε για το παιδί του αλλα μέχρις εκεί. Για το Φώτη για παράδειγμα δεν υπήρχε λόγος να της έχει μιλήσει, δεν ήταν κάτι που θα μπορούσε να επηρεάσει τη ζωή της ή την αφορούσε. Για τα εργοστάσια που την αφορούσε, ήξερε.

Ο Πέτρος τώρα (για να μην βγαίνουμε και εκτός θέματος) βλέπει τη γυναίκα του Στέφανου στο νοσοκομείο, να δέχεται τη μια απόπειρα μετά την άλλη, ξέρει εκ πείρας ότι αυτό ξεκινά απο τον Στέφανο (όχι ότι το κάνει ο Στέφανος αλλα ότι στοχεύουν εκείνον και το περιβάλλον του) και λες ότι πρεπει να την αφήσει να κάνει τα δικά της λάθη? Εσύ σαν γονιός όταν μιλάμε για μια απειλή που δεν θα στοιχήσει στο παιδί σου οικονομικά ή συναισθηματικά, αλλα τη ζωή του πιθανότατα, θα το άφηνες να κάνει τα δικά του λάθη? Δεν νομίζω! Δεν μιλάω για τη σχέση τώρα πια αλλα για το γεγονός που αντιμετωπίζουμε τώρα..

Γενικότερα συμφωνώ μαζί σου, έχει κάνει τα λάθη του κυρίως από την αγάπη του για εκείνη αλλα σε καμμία περίπτωση δεν τον λες κακό πατέρα, είναι ΠΑΤΕΡΑΣ ο άνθρωπος και δεν δέχομαι να του στερηθεί αυτό το προσωνύμιο επειδή δεν δέχεται τον απόλυτο και την παράνοια της κόρης του που θέλει να τη βρει το κακό μαζί με το Στέφανο χωρίς να σκέφτεται καν το παιδί της.

Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση ήταν ευκαιρία να γίνει ξανά bump το μήνυμα :)

λες οτι η μελιτα δε θελησε ποτε να αυτονομηθει....ισως ομως γιατι δε χρειαστηκε...αυτος ειναι ο ρολος του πατερα και της μητερας...οχι απλα να σου τα δινουν ολα για να μη χρειαστει ποτε να προσπαθησεις αλλα να σου δινουν τοσα εφοδια οσα χρειαζεται για να μπορεσεις να ζησεις και να παλεψεις για το μελλον σου...ο πετρος σχεδιασε μια ζωη για τη μελιτα και την εβαλε μεσα...βεβαια το εκανε για να ειναι ευτυχισμενη...αλλα και παλι την εκλεισε μεσα σε ενα κλουβι...
οσο για τη συμπεριφορα του για το στεφανο καιρο τωρα ο πετρος φωναζει,γκαριζει στην κυριολεξια,να μην ειναι μαζι με τη μελιτα για λογους καθαρα εγωιστικου...ελεγε οτι δε θα αφησει την κορη του με τον εχθρο του...ως προς αυτο εχει αδικο...ακομη και παραλογη να ηταν η μελιτα δικαιωμα της ποιον θα ερωτευθει και με ποιον θα ειναι...σε αυτο δε χρειαζεται την αδεια του πετρου...
συμφωνω οτι στα τωρινα επεισοδια ολα τα κανει επειδη φοβαται για τη ζωη της...αλλα το να φερεται στην κορη του με αυτον τον τροπο το θεωρω απαραδεκτο...εξαλλου τα παιδια σε σεβονται και σε εμπιστευονται τοσο οσο τα σεβεσαι και τα εμπιστευεσαι και εσυ...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Μάης 25, 2010 5:36 pm

τα παιδια σε σεβονται και σε εμπιστευονται τοσο οσο τα σεβεσαι και τα εμπιστευεσαι και εσυ...

Όταν η Αμαλία έκανε τέρατα επειδή απλά ο Οδυσσέας δεν ήταν του κύκλου τους ο Πέτρος σεβάστηκε την επιλογή της. Επειδή όμως τώρα υποστηρίζει τον απόλυτο τη σέβεται.
Όταν η Μελίτα τον έβρισε και τον είπε απατεώνα και του είπε οτι πια δεν είναι οικογένεια ο Πέτρος άπλωσε το χέρι ή μάλλον το έβαλλε στην τσέπη και βοήθησε το παιδί του και μάλιστα χωρίς να το ταπεινώσει και χωρίς να απαιτήσει μια συγνώμη καν.
Ο Ρούσσος εκτός απ την περίπτωση του Στέφανου στήριξε την κόρη του σε όλες τις καταστάσεις και με όλους τους τρόπους
Με το Στέφανο όμως μην ξεχνάμε οτι απ την αρχή είχε την εντύπωση οτι υπήρχε σχέδιο εκδίκησης και η Μελίτα ήταν απλά το όπλο
Ακόμη και τότε με το θέμα των εργοστασίων παρόλο που μια χαρά ήξερε κι η ίδια τι γινόταν όταν αρρώστησε το παιδί της έβλεπε τις τύψεις του και τον χτυπούσε. Καταλαβαίνω την οργή της αλλά θα περίμενα να δω και τις δικές της τύψεις εκτός απ το μαστίγωμα στον πατέρα της.
Πάντοτε ήθελε να επωφελείται απ τα αγαθά του πατέρα αλλά να μην τον σέβεται.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 372 - Ημερομηνία 24-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Μάης 25, 2010 5:44 pm

Πολύ καλό το θέμα αλλα μην ξεφεύγουμε από το σχολιασμό του επεισοδίου παρακαλώ.

Εντωμεταξύ εγω ακόμα περιμένω απάντηση.
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης