Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap30%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 30% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap30%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 30% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap13%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap5%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap14%Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]

Σύνολο Ψήφων : 61

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 2:27 am

εγω περασα καλα σημερα.Γιατι επρεπε να χαλαστω βλεποντας τα μυστικα.Ζητω προκαταβολικα συγνωμη αν μεσα στο σχολιο μου βγει καμια ασχετη σκηνη αλλα ειδα τρια επεισοδια μαζεμενα.

Μου αρεσε:
Η ευα.Καλα αυτη η γυναικα πως εχει εξελιχθει ετσι να δουλευει 2 ανθρωπους.Μια τον μανο μια τον στεφανο.Πολυ το ευχαριστιεμαι.Ο στεφανος τελικα το εχει η μοιρα του.Μπαινει φορτσατος για διαμαχη και τελικα βγαινει σαν βρεγμενη γατα.
Ο μανος σε ρολο μαμαλακη.Καλε εχω κατι λιγουρες.Ελα και σε μενα βρε μαναρι μου.Ολα τα λεφτα η ευα που του αμφισβητησε την πατροτητα.
Ευα-Μανος εναντιον στεφανου.Τελικα ποσο δενει αυτο το ζευγαρι ευα-μανου.ΑΧ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ.
Μου αρεσε η χορωδια τυπαλδου.Εξαιρετικα και τα τεσσερα παιδια σε φωνητικες ικανοτητες.
Μου αρεσε ο χρηστος.Κατι ξερει κατι ξερει.
Κλασσικα ο Πετρος.Αυτος ο ανθρωπος ειτε δραματικες σκηνες ειτε κωμικες Θεος.

Δεν αντεχω αλλο:
Την ταχυδακτυλουργο-Ανοιξε πετρα για να μπω-μαυρη χηρα.
Τι ατακες ειναι αυτες.Τι οφειλει και για αυτα που περασαν?Ποια ακριβως περασαν? που ειχε προβλημα η νορα με τον λουκα και εκεινη την παρατησε και πηγε στον μεσιε ντε κερι, που οταν ηταν χαρουμενη η νορα γιατι επιτελους ηταν με τον λουκα αντι να χαρει και εκεινη ηταν Εγω πενθω χανω τον αντρα που αγαπω?Αν εννοει για το μπουκαλι νερο που μοιραστηκαν ας της παρει μια εξαδα η νορα να βγαλει την υποχρεωση.Μελιτα δεν σου οφειλουν οφειλεις.Και στην τελικη φιλια δεν σημαινει οφειλω αλλα δινω και δινομαι απλοχερα.Τωρα στη σκηνη με τον στεφανο τι να πω.Καταρχας αλλη εκφραση περα απο το μωρο μου δεν ξερει?Τι στο καλο?Πτωχευσε το λεξιλογιο της?Και για αλλη μια φορα εβγαλε την εγωκεντρικη μελιτα που ολοι ξερουμε και αγαπησαμε.Ο ανθρωπος προσπαθει να καταλαβει την πλεκτανη που του στησανε (καλο χαιβανι κι αυτος) και αυτη κατευθειαν να επωφεληθει.Χαιρε βαθος αμετρητο.
Η αμαλια επεστρεψε στα ιδια.
Ο μπελλος απλα πρεπει να αγορασει πολλα καλσον γιατι μεχρι τωρα πολλους ποντους μετρησα να φευγουν και τα καλσον να σκιζονται.
Ο λουκας συγνωμη αλλα ηθελε το χαστουκι του στο κρεβατι με τη νορα.Δεν απαντανε λουκα μου ξεχνιεται τετοιο κορμι.
Αυτα δεν θελω να σχολιασω αλλο γιατι δεν θελω να χαλασω την διαθεση μου.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 376 - Ημερομηνία 28-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 2:36 am

sarita έγραψε:εγω περασα καλα σημερα.Γιατι επρεπε να χαλαστω βλεποντας τα μυστικα.Ζητω προκαταβολικα συγνωμη αν μεσα στο σχολιο μου βγει καμια ασχετη σκηνη αλλα ειδα τρια επεισοδια μαζεμενα.

Μου αρεσε:
Η ευα.Καλα αυτη η γυναικα πως εχει εξελιχθει ετσι να δουλευει 2 ανθρωπους.Μια τον μανο μια τον στεφανο.Πολυ το ευχαριστιεμαι.Ο στεφανος τελικα το εχει η μοιρα του.Μπαινει φορτσατος για διαμαχη και τελικα βγαινει σαν βρεγμενη γατα.
Ο μανος σε ρολο μαμαλακη.Καλε εχω κατι λιγουρες.Ελα και σε μενα βρε μαναρι μου.Ολα τα λεφτα η ευα που του αμφισβητησε την πατροτητα.
Ευα-Μανος εναντιον στεφανου.Τελικα ποσο δενει αυτο το ζευγαρι ευα-μανου.ΑΧ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ.
Μου αρεσε η χορωδια τυπαλδου.Εξαιρετικα και τα τεσσερα παιδια σε φωνητικες ικανοτητες.
Μου αρεσε ο χρηστος.Κατι ξερει κατι ξερει.
Κλασσικα ο Πετρος.Αυτος ο ανθρωπος ειτε δραματικες σκηνες ειτε κωμικες Θεος.

Δεν αντεχω αλλο:
Την ταχυδακτυλουργο-Ανοιξε πετρα για να μπω-μαυρη χηρα.
Τι ατακες ειναι αυτες.Τι οφειλει και για αυτα που περασαν?Ποια ακριβως περασαν? που ειχε προβλημα η νορα με τον λουκα και εκεινη την παρατησε και πηγε στον μεσιε ντε κερι, που οταν ηταν χαρουμενη η νορα γιατι επιτελους ηταν με τον λουκα αντι να χαρει και εκεινη ηταν Εγω πενθω χανω τον αντρα που αγαπω?Αν εννοει για το μπουκαλι νερο που μοιραστηκαν ας της παρει μια εξαδα η νορα να βγαλει την υποχρεωση.Μελιτα δεν σου οφειλουν οφειλεις.Και στην τελικη φιλια δεν σημαινει οφειλω αλλα δινω και δινομαι απλοχερα.Τωρα στη σκηνη με τον στεφανο τι να πω.Καταρχας αλλη εκφραση περα απο το μωρο μου δεν ξερει?Τι στο καλο?Πτωχευσε το λεξιλογιο της?Και για αλλη μια φορα εβγαλε την εγωκεντρικη μελιτα που ολοι ξερουμε και αγαπησαμε.Ο ανθρωπος προσπαθει να καταλαβει την πλεκτανη που του στησανε (καλο χαιβανι κι αυτος) και αυτη κατευθειαν να επωφεληθει.Χαιρε βαθος αμετρητο.
Η αμαλια επεστρεψε στα ιδια.
Ο μπελλος απλα πρεπει να αγορασει πολλα καλσον γιατι μεχρι τωρα πολλους ποντους μετρησα να φευγουν και τα καλσον να σκιζονται.
Ο λουκας συγνωμη αλλα ηθελε το χαστουκι του στο κρεβατι με τη νορα.Δεν απαντανε λουκα μου ξεχνιεται τετοιο κορμι.
Αυτα δεν θελω να σχολιασω αλλο γιατι δεν θελω να χαλασω την διαθεση μου.

Ο Λουκάς-το έδειξε κιόλας με το χέρι του-οτι εννούσε το δικο του κορμί χάρην αστεϊσμού και όχι κάτι άλλο! :lol:

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 2:42 am

ευχομαι να εννοει το δικο του αλλα πρεπει να το ξαναδω.Παρεπιπτοντως.Αλλο ενα στοιχειο που μας βοηθαει να καταλαβουμε το iq της μελιτας:
Το παιδι ειναι η του στεφανου η του μανου.Τι σοφη διαγνωση ηταν αυτη γιατρε μου?Εγω νομιζα οτι ηταν του ξαδερφου μου το παιδι.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 2:44 am

sarita έγραψε:ευχομαι να εννοει το δικο του αλλα πρεπει να το ξαναδω.Παρεπιπτοντως.Αλλο ενα στοιχειο που μας βοηθαει να καταλαβουμε το iq της μελιτας:
Το παιδι ειναι η του στεφανου η του μανου.Τι σοφη διαγνωση ηταν αυτη γιατρε μου?Εγω νομιζα οτι ηταν του ξαδερφου μου το παιδι.

Ναι sarita μου πρόσεξε το Wink Καλά η Μελίτα είναι έτη φωτός μπροστά μη το συζητάς :lol:

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 2:48 am

φωτος?Μαλλον για ετη σκοταδιου την κοβω.Και οχι τιποτα αλλο ουτε η νικολουλη δεν μπορει να την βοηθησει.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από annaki Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 1:19 pm

Δεν περίμενα να ξαναπώ καλή κουβέντα, αλλά επειδή εμείς δεν κάνουμε κιτρινισμό, αφού τη νιώθω θα την πω: Έχω κατενθουσιαστεί με το σχέδιο του Κάλαχαν! Όχι τόσο σαν σύλληψη που παραείναι Χολλυγουντιανή, όσο σαν υλοποίηση! Προσεγμένοι διάλογοι, φυσικές ερμηνείες και γενικώς άψογο αποτέλεσμα που αγγίζει το πραγματικό!Palamakia

Η Εύα ως επαγγελματίας ηθοποιός εφάρμοσε τη θεμελιώδη αρχή του ηθοποιού: Αντί να προσπαθείς να πλησιάσεις το συναίσθημα του ρόλου, χρησιμοποίησε όσο γίνεται το δικό σου συναίσθημα και φέρε το ρόλο στα μέτρα σου. Wink Πράγματι, η μεγαλύτερη αλήθεια είναι ότι το παιδί είναι δικό της - μιας κι ο ευτυχής μπαμπάς είναι με το ένα πόδι εδώ και τ' άλλο στο Ελ. Βενιζέλος - και προέχει η ασφάλειά του κι όχι οι απορίες του καθενός! Επειδή όμως είμαστε μεγαλόψυχες και τον συμπονάμε το ζαβό πατέρα, πατάμε κι ένα δούλεμα στον έτερο ζαβό πατέρα με τη σκυλοποδιά, για να 'ναι πάτσι! Wink

Από σκηνή μάνας-γιου κρατάω ότι, ανεξαρτήτως συμφερόντων, την Εύα την εκτιμούν και οι δύο.

Ε, όχι και δεν είμαστε λαλημένες Μήτσουλα! Εμείς δε σε βρίσαμε! Μας λες και δυναμικές να μας χρυσώσεις το χάπι χάπατο! Δεν είναι ούτε ο δυναμισμός, ούτε η λογική το ατού μας! Η τρέλα μας και το εκρηκτικό μας ταμπεραμέντο είναι που μας κάνουν ξεχωριστές!

Συμπεθέρες σημειώσατε Χ! Εξίσου εκπληκτικές και οι δυο, και σαν συμπεθέρες και σαν ηθοποιοί!

Ο Χρήστος δεν ξέρω τί ξέρει ή τί θα μάθει στην πορεία, πάντως ευελπιστώ ν' αναλάβει δράση γιατί, μαζί με τον Κυριάκο (προς θεού ο παραλληλισμός περιορίζεται σ' αυτό το χαρακτηριστικό και μόνο), είναι οι μόνοι που ανέκαθεν είχαν καθαρότητα σκέψης! Ας μην κολλήσει μαλάκυνση κι αυτός!pleeease

Η Νόρα με την Απόλυτη μ' άρεσαν! Έβγαλε η καθεμιά το χαρακτήρα της. Η Νόρα ένιωσε άσχημα δείχνοντας έτσι ότι την τιμά τη φεγγαρόπετρα που της κρέμασαν στο λαιμό μετά την απαγωγή, ενώ η άλλη τη χρησιμοποίησε για αλισβερίσι δείχνοντας έτσι ότι την αντιμετωπίζει σαν ένα απ' τα αναρίθμητα κολιέ στη μπιζουτιέρα της το οποίο προορίζει για σκότωμα!

Πάντως μετά τα 'δωσε όλα η Απόλυτη! Επειδή το επιχείρημα «Τί τη θες τη Νεφέλη, θα σου κάνει η Εύα άλλα» θεώρησε ότι είχε μεγάλη απήχηση στον πρώην, το ξεφούρνισε και στον νυν: «Τί να το κάνεις το αγνώστου πατρός, μωρό μου, το παρκέ μας να 'ναι καλά και θα σε κάνω εγώ πολύτεκνο!» slap Βρήκε άνθρωπο κι αυτός να ζητήσει παρηγοριά! Εκεί πραγματικά τον λυπήθηκα αλλά τί να τον κάνεις που ούτε η ΕΛ.ΑΣ. δε τον εμπιστεύεται το μαμάκια! : respect : στο συγκαταβατικό βλέμμα του Σταύρου!

Ο σαρκασμός σε συνδυασμό με τη στέκα του μπιλιάρδου, τη γραβάτα φουλάρι και τη Νταίζη κάγκελο του πάει πολύ του Πετράκη! Love! Να επαναληφθεί χωρίς τη μελανιά παρακαλώ!

Ο Ηλίας τί κάπνισε και πήρε μπρος; Δεν απέδιδε η δάφνη κι άλλαξε φυτό; Καλά σου λέει Ρούσσο, Κυριακή κοντή γιορτή θα δείξει, τώρα έχουμε άλλες προτεραιότητες! Όσο για το τέλος μην άγχεσαι, ευτυχές θα είναι, μας καθησύχασε ο Μπουζιώτης!lol!

Κι εκεί που ο Λουκάς κάνει briefing στο Μάνο, η Νταίζη στο Μήτσο, ο Παναγιώτης στον Τηλέμαχο κι εγώ συνειδητοποιώ ότι το επεισόδιο οδεύει προς δυσμάς χωρίς να 'χω συγχυστεί με τίποτα, ακολουθεί ο ολοκληρωτικός Λουκονορικός ξεπεσμός! Καλά απ' τους δικηγόρους δεν περίμενα τίποτα καλύτερο! Αν είχαν μυαλό, θα την είχαν ήδη ξεφορτωθεί και με το νόμο! Ο γιατρός όμως, που έχει φάει τη χημεία με το κουτάλι, δεν ξέρει ότι τα οξέα εξουδετερώνονται με βάσεις κι όχι με άλλα οξέα; Ομοίως κι η όξινη Νταιζάρα, με βασική ανωτερότητα και αδιαφορία θα λακίσει, όχι με κατινιές που τη θρέφουν κιόλας!

Εντάξει κοι σεναριογράφοι, ελήφθη: Θα τους φτάσετε όλους στον πάτο για να πάρουν τη ρεβάνς από Σεπτέμβρη και να σκάσει λίγο το χειλάκι του ταλανισμένου τηλεθεατή που έχει καταπιεί πολλά φαρμάκια και του χρόνου θα καταπιεί ακόμα περισσότερα! Προσέξτε μόνο μην πιάσουν τρίτο υπόγειο γιατί ίσως τότε να είναι πολύ αργά ακόμα και για τον πιο πιστό μυστικοφανίτη!

Θα ψήφιζα πολύ καλό (το τέλειο το 'χω αποκλείσει προ πολλού) αλλά, επειδή με χάλασαν τα Νταιζοξεφτιλίκια, απλά καλό!

Από ένα oscar σ' όλους τους συντελεστές, ανεξαιρέτως, που ζωγραφίζουν στα τελευταία δύο επεισόδια!

Τα σεντονάκια σας δεν πρόλαβα να τα διαβάσω ακόμα (είναι και 11 σελίδες ζωή να 'χετε), αλλά σε πρώτη φάση Congrats για τη λαογραφική πανδαισία της Ezi_loukno που μου κέντρισε την προσοχή!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από mimi Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 1:23 pm

annaki έγραψε:Δεν περίμενα να ξαναπώ καλή κουβέντα, αλλά επειδή εμείς δεν κάνουμε κιτρινισμό, αφού τη νιώθω θα την πω: Έχω κατενθουσιαστεί με το σχέδιο του Κάλαχαν! Όχι τόσο σαν σύλληψη που παραείναι Χολλυγουντιανή, όσο σαν υλοποίηση! Προσεγμένοι διάλογοι, φυσικές ερμηνείες και γενικώς άψογο αποτέλεσμα που αγγίζει το πραγματικό!Palamakia

Η Εύα ως επαγγελματίας ηθοποιός εφάρμοσε τη θεμελιώδη αρχή του ηθοποιού: Αντί να προσπαθείς να πλησιάσεις το συναίσθημα του ρόλου, χρησιμοποίησε όσο γίνεται το δικό σου συναίσθημα και φέρε το ρόλο στα μέτρα σου. Wink Πράγματι, η μεγαλύτερη αλήθεια είναι ότι το παιδί είναι δικό της - μιας κι ο ευτυχής μπαμπάς είναι με το ένα πόδι εδώ και τ' άλλο στο Ελ. Βενιζέλος - και προέχει η ασφάλειά του κι όχι οι απορίες του καθενός! Επειδή όμως είμαστε μεγαλόψυχες και τον συμπονάμε το ζαβό πατέρα, πατάμε κι ένα δούλεμα στον έτερο ζαβό πατέρα με τη σκυλοποδιά, για να 'ναι πάτσι! Wink

Από σκηνή μάνας-γιου κρατάω ότι, ανεξαρτήτως συμφερόντων, την Εύα την εκτιμούν και οι δύο.

Ε, όχι και δεν είμαστε λαλημένες Μήτσουλα! Εμείς δε σε βρίσαμε! Μας λες και δυναμικές να μας χρυσώσεις το χάπι χάπατο! Δεν είναι ούτε ο δυναμισμός, ούτε η λογική το ατού μας! Η τρέλα μας και το εκρηκτικό μας ταμπεραμέντο είναι που μας κάνουν ξεχωριστές!

Συμπεθέρες σημειώσατε Χ! Εξίσου εκπληκτικές και οι δυο, και σαν συμπεθέρες και σαν ηθοποιοί!

Ο Χρήστος δεν ξέρω τί ξέρει ή τί θα μάθει στην πορεία, πάντως ευελπιστώ ν' αναλάβει δράση γιατί, μαζί με τον Κυριάκο (προς θεού ο παραλληλισμός περιορίζεται σ' αυτό το χαρακτηριστικό και μόνο), είναι οι μόνοι που ανέκαθεν είχαν καθαρότητα σκέψης! Ας μην κολλήσει μαλάκυνση κι αυτός!pleeease

Η Νόρα με την Απόλυτη μ' άρεσαν! Έβγαλε η καθεμιά το χαρακτήρα της. Η Νόρα ένιωσε άσχημα δείχνοντας έτσι ότι την τιμά τη φεγγαρόπετρα που της κρέμασαν στο λαιμό μετά την απαγωγή, ενώ η άλλη τη χρησιμοποίησε για αλισβερίσι δείχνοντας έτσι ότι την αντιμετωπίζει σαν ένα απ' τα αναρίθμητα κολιέ στη μπιζουτιέρα της το οποίο προορίζει για σκότωμα!

Πάντως μετά τα 'δωσε όλα η Απόλυτη! Επειδή το επιχείρημα «Τί τη θες τη Νεφέλη, θα σου κάνει η Εύα άλλα» θεώρησε ότι είχε μεγάλη απήχηση στον πρώην, το ξεφούρνισε και στον νυν: «Τί να το κάνεις το αγνώστου πατρός, μωρό μου, το παρκέ μας να 'ναι καλά και θα σε κάνω εγώ πολύτεκνο!» slap Βρήκε άνθρωπο κι αυτός να ζητήσει παρηγοριά! Εκεί πραγματικά τον λυπήθηκα αλλά τί να τον κάνεις που ούτε η ΕΛ.ΑΣ. δε τον εμπιστεύεται το μαμάκια! : respect : στο συγκαταβατικό βλέμμα του Σταύρου!

Ο σαρκασμός σε συνδυασμό με τη στέκα του μπιλιάρδου, τη γραβάτα φουλάρι και τη Νταίζη κάγκελο του πάει πολύ του Πετράκη! Love! Να επαναληφθεί χωρίς τη μελανιά παρακαλώ!

Ο Ηλίας τί κάπνισε και πήρε μπρος; Δεν απέδιδε η δάφνη κι άλλαξε φυτό; Καλά σου λέει Ρούσσο, Κυριακή κοντή γιορτή θα δείξει, τώρα έχουμε άλλες προτεραιότητες! Όσο για το τέλος μην άγχεσαι, ευτυχές θα είναι, μας καθησύχασε ο Μπουζιώτης!lol!

Κι εκεί που ο Λουκάς κάνει briefing στο Μάνο, η Νταίζη στο Μήτσο, ο Παναγιώτης στον Τηλέμαχο κι εγώ συνειδητοποιώ ότι το επεισόδιο οδεύει προς δυσμάς χωρίς να 'χω συγχυστεί με τίποτα, ακολουθεί ο ολοκληρωτικός Λουκονορικός ξεπεσμός! Καλά απ' τους δικηγόρους δεν περίμενα τίποτα καλύτερο! Αν είχαν μυαλό, θα την είχαν ήδη ξεφορτωθεί και με το νόμο! Ο γιατρός όμως, που έχει φάει τη χημεία με το κουτάλι, δεν ξέρει ότι τα οξέα εξουδετερώνονται με βάσεις κι όχι με άλλα οξέα; Ομοίως κι η όξινη Νταιζάρα, με βασική ανωτερότητα και αδιαφορία θα λακίσει, όχι με κατινιές που τη θρέφουν κιόλας!

Εντάξει κοι σεναριογράφοι, ελήφθη: Θα τους φτάσετε όλους στον πάτο για να πάρουν τη ρεβάνς από Σεπτέμβρη και να σκάσει λίγο το χειλάκι του ταλανισμένου τηλεθεατή που έχει καταπιεί πολλά φαρμάκια και του χρόνου θα καταπιεί ακόμα περισσότερα! Προσέξτε μόνο μην πιάσουν τρίτο υπόγειο γιατί ίσως τότε να είναι πολύ αργά ακόμα και για τον πιο πιστό μυστικοφανίτη!

Θα ψήφιζα πολύ καλό (το τέλειο το 'χω αποκλείσει προ πολλού) αλλά, επειδή με χάλασαν τα Νταιζοξεφτιλίκια, απλά καλό!

Από ένα oscar σ' όλους τους συντελεστές, ανεξαιρέτως, που ζωγραφίζουν στα τελευταία δύο επεισόδια!

Τα σεντονάκια σας δεν πρόλαβα να τα διαβάσω ακόμα (είναι και 11 σελίδες ζωή να 'χετε), αλλά σε πρώτη φάση Congrats για τη λαογραφική πανδαισία της Ezi_loukno που μου κέντρισε την προσοχή!

απολαυστική όπως πάντα oscar λατρεύω τους σχολιασμούς
mimi
mimi
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : σε έναν κόσμο χωρίς ξυπνητήρια

http://twilightsaga.forum-motion.com

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 1:58 pm

annaki έγραψε:Δεν περίμενα να ξαναπώ καλή κουβέντα, αλλά επειδή εμείς δεν κάνουμε κιτρινισμό, αφού τη νιώθω θα την πω: Έχω κατενθουσιαστεί με το σχέδιο του Κάλαχαν! Όχι τόσο σαν σύλληψη που παραείναι Χολλυγουντιανή, όσο σαν υλοποίηση! Προσεγμένοι διάλογοι, φυσικές ερμηνείες και γενικώς άψογο αποτέλεσμα που αγγίζει το πραγματικό!Palamakia

Η Εύα ως επαγγελματίας ηθοποιός εφάρμοσε τη θεμελιώδη αρχή του ηθοποιού: Αντί να προσπαθείς να πλησιάσεις το συναίσθημα του ρόλου, χρησιμοποίησε όσο γίνεται το δικό σου συναίσθημα και φέρε το ρόλο στα μέτρα σου. Πράγματι, η μεγαλύτερη αλήθεια είναι ότι το παιδί είναι δικό της - μιας κι ο ευτυχής μπαμπάς είναι με το ένα πόδι εδώ και τ' άλλο στο Ελ. Βενιζέλος - και προέχει η ασφάλειά του κι όχι οι απορίες του καθενός! Επειδή όμως είμαστε μεγαλόψυχες και τον συμπονάμε το ζαβό πατέρα, πατάμε κι ένα δούλεμα στον έτερο ζαβό πατέρα με τη σκυλοποδιά, για να 'ναι πάτσι!

Μη σταματήσεις να σχολιάζεις pleeease γιατί θα χρειαστεί να μου απονείμουν oscar απογοήτευσης και ποιός να κάνει τόση φασαρία να ξανα στήσει πανηγυράκι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.
Περιμένω τους σχολιασμούς σου ανυπόνονα άλλωστε έχω δηλώσει φαν

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από annaki Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 2:45 pm

Το ίδιο ισχύει και δι υμάς Clarabelle! Το μωβ κλινοσκέπασμα δε γίνεται να το στερηθούμε ουδεπόποτε!
Πάντως αν είναι να διοργανωθεί ξανά τέτοια βραδιά, δεν ξανασχολιάζω! Εκβιάζω καταστάσεις! Γιατί δηλαδή, η Νταίζη είναι πιο έξυπνη; lol
Thanks mimi!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 6:30 pm

Οταν παω για υπνο μου ερχονται περιεργες ιδεες γι΄αυτο ζητω την κατανοηση σας!!!!

Τιτλος: " Εδω μπαμπας, εκει μπαμπας, ποιος ειναι ο μπαμπας;" / "Οταν τα μασησε ο Νιτσε!"

Κεφ.1 " Τινος ειναι βρε γυναικα το παιδι;"
Ρωταει και ξαναρωταει ο Στεφανος, "δικο μου" του απανταει η ευα και τον εξαγριωνει! Μισες απαντησεις, τι να κανει ο ερμος ο ανθρωπας ενημερωνει τη μαμα και της ανακοινωνει οτι η Ευα του τα μασησε!

Κεφ.2 " Αντιγονη εν Αγγελης!"
Πηγε η μεχρι προτυνος πανευτυχης -λεμε τωρα- γιαγια να μαθει τινος ειναι το παιδι... Εμενα με ενδιαφερει το παιδι μου -βλ. Ευα- απανταει η Αγγελα και η Αντιγονιτσα φευγει προβληματισμενη, η Αγγελα μου τα μασησε! λεει στο Χρηστο- ο οποιος φαινεται να διαλεξε το χρεος του προς την Αντιγονη (?)-, μπας και κανουμε λαθος αναρωτιεται στο τηλεφωνο.....

Κεφ. 3 " Τι ημουνα για σενανε, τι ησουνα για μενανε, καιρος λοιπον για να λογαριαστουμε..."

Πηγε λοιπον η Μελιτα να ρωτησει τη Νορα τη Ξερει για το φονο -το παιδι ντε-, τιποτα λεει η Νορα και δεν ξερω.... Οφειλεις την αληθεια λεει το Μελιτονι και ξεραινομαι εγω, σε ποιον ρωταω μαζι με την Νορα; Σε αυτα που ζησαμε ερχεται η απαντηση... Η Νορα σκυβει τι κεφαλι γιατι ξερει οτι η αληθεια ειναι ψεμα, γιατι " μοναχα εγω τραλαθηκα, για σενα καταστραφηκα", γιατι η Νορα την εκτιμησε, τη σεβαστηκε, της σταθηκε ανιδιοτελως, η Μελιατα ζηταει αναταλαγματα, της οφειλει λεει η Νορα, εγω ξερω οτι οταν αγαπας καποιον του δινεις κι ας μην σου δψσει ποτε!!!! Συμπερασμα η Νορα τα μασησε!

Κεφ. 4 " Μπαμπαδες εν δραση!"
Ο Πετραν ψαχνει την αληθεια γιατι εκτος των αλλων τον νοιαζει υ κορη του, ηοποια πληγωνεται απο την ολη κατασταση, ο Ηλιας ομως του τα μασησε!
Ο Μεγας Ρουσσος κατι υποψιαζεται, κατι δεν του κολλαει και φαινετια!!!! : respect :

Κεφ.5 " Ο Χαζος, η τρελη και τα μυστηρια"
Η Αμαλιιια εκανε εφοδο στου Μανου την ωρα που ηταν εκει ο Δημητρακης -και εκανε παραπονα!- για να τον ρωτησει αν το παιδι ειναι δικο του!!! Ο Μανος της τα μασησε!
οπως ενημερωσε ο δημητρακης τη Νταιζη και εκεινη με τη σειρα της διεταξε παυση των εχθροπραξιων μεχρι νεωτερας!!!!

Κεφ.6 " Στρατηγικο σχεδιο Νο 2" / "Μπηκαν στην πολη οι οχτροι!"
Ο Λουκας εχει σχεδιο -παλι!- με δυο εναλλακτικες για να αποσυρει ο Δημητρακης το εξωδικο!!!
Στελνει λοιπον η Νορα το εξωδικο, το σκληρο, το λυρικο σε υαμβικο δεκαπεντασυλλαβο... Δημοτικο τραγουδι του εστειλε...
"Αν εισαι φιλος διαβαινε, αν εισαι εχθρος μου φευγα
κι αν εισαι ο χαζο-Μητσουλας αλλα λεφτα δεν εχω"

Στη συνεχεια εγκατασταθηκαν στο σπιτι του Αρη για να σπασου τα νευρα της Νταιζης* (?) Το ματς αρχισε και προς το παρον το παιχνιδι δεν μου αρεσει καθολου Grrr .... στο πρωτο 10λεπτο αν και ελειξε ισοπαλο - ταδε εφη loukitsa- η Νταιζη προηγειται ελαφρως σε ψυχραιμια....
* Σε αυτο το σημειο θα ηθελα να καταγγειλω ολους εκεινους που διαδιδουν ασυστολα ψεματα σε βαρος της Νταιζης μεταξυ των οποιων και οτι η Νταιζη δεν σεβεται τους νομους... (οχι Λουκονορικες δεν τρεκαθηκα ακομη!!)
Ερωτω λοιπον: Που πηγε ο ξενωνας που ως "καλος και προνοητικος φιλος" ειχε ο Λουκας στο σπιτι του; (επ 234)
Και απαντω: Τον γκρεμισε η νομοταγης Νταιζη, γιατι ηταν ημιυπαιθριος!!!!!

Κεφ. 7 "Η στιγμη της Αληθειας!!!"
Κι ενω ο Στεφανος φυσικα - Μελιτα- δεν μπρει να ηρμησει αν δεν μαθει αν το παιδι ειναι ή οχι δικο του.... η Ευα εδινε στο Μανο μια γευση για το πως νιωθει ο Στεφανος -Ευα Θεα : respect : - Κι εκει που τρωνε το γλυκακι τους, καταυθανει ο πρωην ευτυχης πατερας και βρισκει την πρωην του μαζι με τον πρωην της και πρωην της νυν του 😕 και ξαναρωταει ο ερμος τινος ειναι το παιδι, για να παρει την απαντηση απο το Μανο " Δικο μου!!!!" Εδω θελω να τονισω οασι αν ακι εδω και δυο επεισοδια η Μελιτουλα και η Αμαλιτσα διατυμπανιζουν οτι ο Μανος ειπε πως "το παιδι δεν ειναι του Στεφανου αλλα δικο του", ο Μανος ειναι η πρωτη φορα που το ξεστομιζει!!!!

Η συνεχεια στο επομενο.....

Υ.Γ. 1 Δεν ξερω αν το καταλαβαται αλλα το επεισοδιο μου αρεσε σχετικα, "καλο" λοιπον απο μενα!!!
Υ.Γ. 2 ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΛΟΥΚΟΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ!!!!
Υ.Γ. 3 ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!!
Υ.Γ. 4 loukitsa, Clalabelle, evanna, annaki, Ezi_loukno oscar (ελπιζω να μην ξεχασα καποιον!!)
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 6:46 pm

Παρα πολυ ωραιος ο σχολιασμος σου Γιαννα μου!Και πολυ ευστοχος! Thumbs up
Οσο για το oscar ευχαριστω και ανταποδιδω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 7:28 pm

jim7, annaki, Lyn και Γιάννα σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια και χαίρομαι πολύ που σας άρεσε το "παροιμιάτο" σενατονάκι μου...

Μόλις κατάφερα να διαβάσω τους σχολιασμούς σας και είναι πλέον ξεκάθαρο νομίζω ποιά σεντονάκια με καλύψαν Wink (Clarabelle, Εύαννα, loukitsa, Έλενα, Γιάννα, Sarita και φυσικά ο ιδιαίτερος σχολιασμός της annaki - κορίτσια απλά : respect : )

Αλήθεια βρε παιδιά (ξέχασα να το σχολιάσω κιόλας), πού πήγε ο ξενώνας του Λουκά στο προχθεσινό επεισόδιο, οεο; Ένα μαγικό σπίτι Harry Potter είχαμε αυτό της Νόρας και τώρα αποκτήσαμε και δεύτερο... Στο τέλος θα μας πούνε οτι και η σχέση Νόρα-Λουκάς ήτανε στην φαντασία του Μάριου... :lol: :lol:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 7:35 pm

Ezi_loukno έγραψε:jim7, annaki, Lyn και Γιάννα σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια και χαίρομαι πολύ που σας άρεσε το "παροιμιάτο" σενατονάκι μου...

Μόλις κατάφερα να διαβάσω τους σχολιασμούς σας και είναι πλέον ξεκάθαρο νομίζω ποιά σεντονάκια με καλύψαν Wink (Clarabelle, Εύαννα, loukitsa, Έλενα, Γιάννα, Sarita και φυσικά ο ιδιαίτερος σχολιασμός της annaki - κορίτσια απλά : respect : )

Αλήθεια βρε παιδιά (ξέχασα να το σχολιάσω κιόλας), πού πήγε ο ξενώνας του Λουκά στο προχθεσινό επεισόδιο, οεο; Ένα μαγικό σπίτι Harry Potter είχαμε αυτό της Νόρας και τώρα αποκτήσαμε και δεύτερο... Στο τέλος θα μας πούνε οτι και η σχέση Νόρα-Λουκάς ήτανε στην φαντασία του Μάριου... :lol: :lol:

Μηπως εκεινη την ωρα το μαγικο δωματιο που "παρηστανε" τον ξενωνα του Λουκα ειχε παει στο σπιτι την Νορα για κανει το μπανιο!!!!!
Ο Θεος να μας φυλαει απο το τελευταιο!!!! lol!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 7:49 pm

edem4ever έγραψε:
Μηπως εκεινη την ωρα το μαγικο δωματιο που "παρηστανε" τον ξενωνα του Λουκα ειχε παει στο σπιτι την Νορα για κανει το μπανιο!!!!!

Δεν αποκλείεται αυτό που λές...
Μήπως λέω εγώ, αυτό το φανταστικό δωμάτιο που έχει πολλές ιδιότητες, να πήγαινε κάποια στιγμή και απο το σπίτι της Αμαλίας να κάνει την κρεβατοκάμαρα μπάς και δούμε καμιά ζουζουνίστικη σκηνή ανάμεσα στην Αμαλία και τον Ρούσσο; huhu

emmm τέλος οφ τόπικ....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 8:13 pm

Δεν ξέρω αν θα προλάβω αναλυτικό σχολιασμο οπότε προς το παρόν απο ένα oscar σε loukitsa, pasxalitsa, evanna, DESPOINA, sifantid (μου αρέσει το σύστημα με τα κρατούμενα!!), Clarabelle(κλαασική αξία!) , Ezi (το παροιμιάτο να το κρατήσεις..Μ'αρέσει!!),Sarita, annaki( οι σχολιασμόι σου είναι πάντα όλα τα λεφτά!!!) και Edem4ever(Πέθανα στο γέλιο)!!

Αν προλάβω θα επανέλθω με σεντονάκι καθώς τους τα έχω πολλά μαζεμένα... Grrr
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 8:22 pm

Κορίτσια σας ευχαροστω πολυ για τα oscar ανταποδίδω για τους δικους σας απολαυστικούς σχολιασμούς!

loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 8:22 pm

nicole έγραψε:Στα τελευταια επεισοδια εχω την αισθηση οτι οι σεναριογραφοι προσπαθουν να καλυψουν ολα τα "γουστα" των τηλεθεατων και να γεμισουν τα επεισοδια μεχρι να τελειωσει ο κυκλος, να οριστικοποιηθουν οι νεοι ηθοποιοι και να αποφασισουν προς τα που παει η σειρα.

Ειχαν ακουστει απο fans παλιοτερα σεναρια του τυπου "το παιδι της Ευας θα καταληξει να ειναι του Μανου με καποιο τροπο και θα λυθουν τα προβληματα με την τετραδα". Πιστευω οτι αυτο ακριβως βλεπουμε τωρα...δηλαδη μια μικρη "version" του τι θα γινοταν εαν ο Μπουγιουρης δεν εφευγε απο το σηριαλ και εαν το μωρο ηταν οντως του Μανου.

Οι αντιδρασεις ολων, κατα τη γνωμη μου αναμενομενες, αναλογα με τα βιωματα και το χαρακτηρα τους.

Τον μονο που θα σχολιασω ειναι το Στεφανο:

Η προσωπικη μου εκτιμηση ειναι οτι ειχε δημιουργησει ενα σεναριο στο μυαλο του οτι θα ζησει μια ησυχη ζωη με την Ευα και οτι θα εκδικηθει για το πατερα του. Δεν υπολογισε τον παραγοντα "ερωτα" και οτι επακολουθησε...

Πιστευω ομως οτι πραγματικα νοιαζεται και περιμενει αυτο το παιδι, ανεξαρτητα απο τη φυση της σχεση του με την Ευα, γι αυτο και εχει χασει τη γη κατω απο τα ποδια του...προσπαθει να βρει απαντησεις για ολα τα θεματα και μαλιστα προσπαθωντας να κρατησει καποιες ισσοροπιες και να μην τραβηξει το σκοινι στα ακρα...ενω σε πραγματικες καταστασεις, ας μην γελιομαστε, θα μπορουσε να ειχε ζητησει αμεση εξεταση DNA και με το ιατρικο παρελθον ενος χαρακτηρα οπως η Ευα και δεδομενου οτι νομικα ειναι ακομα παντρευμενοι να ζητησει την παρεμβαση εισαγγελεα...

Περα απο την αγαπη του για το παιδι, εχω την αισθηση οτι το θελει και για ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ που δεν γνωριζουμε...δεν εχω πεισθει ακομη οτι δεν ξερει τουλαχιστον καποια πραγματα για το παρελθον...

Τωρα για το σχεδιο..η αποψη μου γνωστη...εκτος τοπου και χρονου...δεν συναδει με αυτα που ηδη εχουν γινει...και με απροβλεπτες συνεπειες οταν αποκαλυφθει η αληθεια...

Θα μπορουσε να δοθει και διαφορετικα το ολο concept, με κοινο μετωπο Ευας - Στεφανου για τη προστασια του μωρου, εφοσον και οι δυο πλευρες εδειχναν σημεια συννενοησης και συμβιβασμου...

Σπόιλερ:
Το τραγικοτερο εναι οτι δεν θα ειναι παρων στη γεννηση του παιδιου του
και δεν αντιλαμβανομαι τα οσα λεγονται για το ταξιδι στο Παρισι...για 3-4 ημερες υποτιθεται οτι θα πηγαιναν...μελλοντικα θα μετακομιζαν μονιμα...ασε δε που φανηκε οτι δοθηκε ως γεμισμα σκηνων...

Στα υπολοιπα, κα Ακριτα μου δεν διαφωνω με το να "γινεσαι παιδι που και που και να ξεδωνεις", ωραιο ειναι να δινεται ενα "nostalgic look", αλλα οταν εχεις σοβαρα προβληματα σπιτιων, παιδιων, εξωσεων, χρηματων, χρεων, δουλειας δεν αντιλαμβανομαι τι ειδους αντιμετωπιση ειναι το να κανεις πλακιτσες, να τραγουδας, να χορευεις, να τρως κτλ?

Βεβαια για να ειμαι ειλικρινης γελασα αρκετα με τις ατακες και το στυλ της Νταιζης σημερα...και λυπαμαι για Λουκα-Νορα που δεν εχουν καταλαβει οτι η Νταιζη τους χρησιμοποιει ως καλυψη για τα αλλα της σχεδια...

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Θα ηθελα να ξεκαθαρισω γιατι λογω ταξιδιων δεν προλαβα να το αναφερω σε προηγουμενο σχολιασμο, οτι φυσικα και ΔΕΝ ΕΓΚΡΙΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΠΕΙΡΕΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΙΑΣ ΕΓΚΥΟΥ!!! (γι αυτο αλλωστε και 2-3 emoticons και θαυμαστικα σε μια παραγραφο)...τωρα ενας καποιος ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΟ HUMOR σε ενα γραπτο κειμενο, σηκωνω τα χερια ψηλα...

Σεναριακα βεβαια, αυτη τη στιγμη πιστευω οτι οι καλυτεροι ρολοι ειναι της Νταιζης, Αντιγονης, Στεφανου γιατι δεν ξερουμε τιποτα συγκεκριμενο για το παρελθον τους και φαινονται να ειναι μπλεγμενοι σε ολες τις ιστοριες...

Ειδικα για το παρελθον της Αντιγονης, κα Ακριτα μου εχω ζητησει και παλιοτερα, special επεισοδιο...την ταπωσε την Αγγελα με την ατακα "εσεις μπορει να μην θελετε τιποτα, εμεις ομως εχουμε υποχρεωσεις"

Αυτη ακριβως ειναι και η απορια μου κα Ακριτα μου...πως θα καταφερετε να κανετε να εχουν ενα σχετικο "happy end" (επειδη σειρα ειναι) χαρακτηρες που εχουν μια flat ή απολυτη συμπεριφορα / αντιμετωπιση σε ολα τα θεματα ανεξαιρετως...?

Εαν μιλουσαμε για πραγματικους χαρακτηρες...θελετε να πιστεψω οτι ατομα σαν τη Νταιζη / Αντιγονη / Στεφανο θα νικηθουν με εφηβικα κολπακια απο μια παρεα που αυξομειωνεται και θαβει ή τους θαβουν αναλογα των περιστασεων?

Σε πραγματικες καταστασεις οι ανθρωποι εχουν ευελικτες συμπεριφορες...αλλιως συμπεριφερονται στα επαγγελματικα, στα προσωπικα, στα κληρονομικα, στα φιλικα, στα οικογενειακα κτλ θεματα τους...

Πως περιμενετε να λυπηθω Αγγελα/Ευα οταν εχουν μια flat αντιμετωπιση για ολα τα θεματα, πετανε και μια μεγαλοστομια και νομιζουν οτι τα παντα ειναι ασπρο/μαυρο...ιδιαιτερα στο θεμα των δυο παιδιων, τους εχετε παρουσιασει με τροπο που ακομα δεν μπορουν να καταλαβουν οτι αλλο οι προσωπικες σχεσεις /επιλογες στο τροπο ζωης και αλλο τα νομικα θεματα...αλλο τα συναισθηματα που τρεφεις για ενα παιδι και αλλο η προστασια των κληρονομικων του δικαιωματων...το ενα δεν αποκλειει ή αναιρει το αλλο...

Παντως εχει ενα ενδιαφερον πως θα τα δωσετε σεναριακα ολα αυτα...γιατι απο αυτα που εχω δει μεχρι τωρα...δεν νομιζω οτι θα υπηρχε "happy end" για χαρακτηρες οπως πχ. του Μανου, Ευας, Νικολας, Δαφνη...σε πραγματικες καταστασεις και με τα ιδια προβληματα...
Πάρα πολύ ωραίος σχολιασμός!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 8:32 pm

Foulitsa έγραψε:Δεν ξέρω αν θα προλάβω αναλυτικό σχολιασμο οπότε προς το παρόν απο ένα oscar σε loukitsa, pasxalitsa, evanna, DESPOINA, sifantid (μου αρέσει το σύστημα με τα κρατούμενα!!), Clarabelle(κλαασική αξία!) , Ezi (το παροιμιάτο να το κρατήσεις..Μ'αρέσει!!),Sarita, annaki( οι σχολιασμόι σου είναι πάντα όλα τα λεφτά!!!) και Edem4ever(Πέθανα στο γέλιο)!!

Αν προλάβω θα επανέλθω με σεντονάκι καθώς τους τα έχω πολλά μαζεμένα... Grrr

Ευχαριστώ πολύ Φουλίτσα μου (θα το κρατήσω βέβαια...) Να επανέλθεις όμως, περιμένουμε....

Και μέσα στα συνηθείς ύποπτα σεντονάκια, ξέχασα να αναφέρω την Δέσποινα και την Πασχαλίτσα με τις οποίες επίσης συμφωνώ... Ένα το κρατούμενο.... Razz
Σοφάκι μου (sifantid) δε μας έχεις συνηθήσει σε σεντονάκι και μου διέφυγες αλλά συμφωνώ με κάθε σου λέξη... Δύο τα κρατούμενα... Razz
Περισσότερο συμφωνώ στο γεγονός οτι στο προχθεσινό επεισόδιο είδαμε μια Νόρα και έναν Λουκά που αν μη τι άλλο, δεν είναι αυτοί που γνωρίσαμε και αγαπήσαμε αλλά ας ελπίσουμε σε καλήτερα επεισόδια....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Μάης 30, 2010 10:01 pm

ενα oscar απο μενα σε evanna,sifantid,Clarabelle,Ezi,
annaki και
Edem4ever.Απολαυστικοτατοι οι σχολιασμοι σας.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μάης 31, 2010 9:51 am

Ezi_loukno έγραψε:

Παροιμία no.4--> "Η καμήλα μετά σαράντα χρόνια βρήκε το δίκιο της." for φιλενάδα Μελίτα
Η Μελίτα ζήτησε τα ρέστα από την Νόρα… Άφησε να εννοηθεί ότι της ωφήλει για όσα έχουν περάσει μαζί…. Για άλλη μια φορά με απογοήτευσε σαν φίλη απέναντι στην Νόρα.. Αναμφίβολα η δικηγορίνα μας της στάθηκε πολλές φορές (ακόμα και μετά τον βιασμό της από τον Στέλλιο) χωρίς να ζητήσει κανένα αντάλλαγμα σε αντίθεση με την κυρία Μελίτα που χωρίς αντάλλαγμα δεν προσφέρει τίποτα.. Αμ δεν είναι αυτό η φιλία κυρά μου.. Η φιλία ένα αγαθό συναίσθημα που δεν αγοράζεται.. Τέλος πάντων, το στενάχωρο και θλιβερό κομμάτι της σκηνής ήταν που η Μελίτα είχε ή δεν είχε δίκιο (μεταξύ μας, δεν είχε) κατάφερε να πληγώσει την Νόρα σε σημείο που κατέβασε το κοκκινόμαλλο κεφαλάκι της επειδή είναι όντως κυρία με το Κ κεφαλαίο και ένιωσε τύψεις.. Η Νόρα πληγώθηκε και αυτό κρατάω…
*Αυτό που με συγκίνησε ήταν τα λόγια της Νόρας στην Μελίτα… Είπε ακριβώς αυτά: «Έχω μια Εύα που την κυνηγάνε για να την σκοτώσουν, μια ζωή πατίνι εξαιτίας μιας Νταίζης, ΕΝΑΝ ΕΡΩΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΣΩ και μια Δάφνη που την πετάνε στο δρόμο» και η Μελίτα το μόνο που βρήκε να της πεί ήταν: «Ωφήλεις να μάθεις την αλήθεια και να μου την πείς».. Διακρίνω μια αναισθησία και μια εγωκεντρικότητα από πλευράς Μελίτα ή μου φαίνεται; Αλλά τι ρωτάω; Είπαμε στους στους τρελούς και στους <<δίκαιους>> λέμε πάντα ΝΑΙ...
Ο σχολιασμός σου ήταν υπεραπολαυστικότατος και σωστότατος!
Θα σταθώ όμως σε αυτή τη σκηνή, που αν ήμουν λίγο νευρική, θα είχε ξεριζώσει την πλούσια κόμμη μου με αυτά που άκουγα!!!!!
Η Μελίτα για ακόμη μια φορά μας απέδειξε το πόσο εγωκεντρικό πλάσμα είναι. Οτι την ενδιαφέρει ο εαυτούλης της και τίποτα άλλο. Και άντε αυτό να το καταλάβω, πάντα έτσι ήταν, αλλα ούτε καν να σκεφτεί τι περνάει ο άλλος?
Αλλα να μου πεις πότε έκανε κάτι διαφορετικό? Οταν βίασε ο Στέλιος την Νόρα, η Μελίτα της κλαιγότανε για τα γκομενικά της, όταν ο Λουκάς παντρευόταν, η Μελίτα της κλαιγόταν (ω τι έκλπηξη, για τα γκομενικά της), όταν ήταν να παντρευτεί ο Λουκάς, η Μελίτα την παράτησε για τα γκομενικά της.
Τι να περιμένω παραπάνω?
Και δεν είπα τώρα να της σταθεί (ποτε το κανε για να το κάνει τώρα ) αλλα τουλάχιστον να σκεφτεί οτι κάποιοι, έχουν περισσότερες έγνοιες και προβλήματα απο αυτήν.

Και κάπου εκεί, πετάει και το ανεκδιήγητο ''οφείλεις'' και ''για όσα ζήσαμε''
Το οφείλεις με την λέξη φιλία κυρά μου δεν ταιριάζουν! Πόσο μαλλον μια φιλία που ουδέποτε τίμησες.
Μελιτόνι.....
KKarta KKarta

Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Δευ Μάης 31, 2010 10:09 am

Mik έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:

Παροιμία no.4--> "Η καμήλα μετά σαράντα χρόνια βρήκε το δίκιο της." for φιλενάδα Μελίτα
Η Μελίτα ζήτησε τα ρέστα από την Νόρα… Άφησε να εννοηθεί ότι της ωφήλει για όσα έχουν περάσει μαζί…. Για άλλη μια φορά με απογοήτευσε σαν φίλη απέναντι στην Νόρα.. Αναμφίβολα η δικηγορίνα μας της στάθηκε πολλές φορές (ακόμα και μετά τον βιασμό της από τον Στέλλιο) χωρίς να ζητήσει κανένα αντάλλαγμα σε αντίθεση με την κυρία Μελίτα που χωρίς αντάλλαγμα δεν προσφέρει τίποτα.. Αμ δεν είναι αυτό η φιλία κυρά μου.. Η φιλία ένα αγαθό συναίσθημα που δεν αγοράζεται.. Τέλος πάντων, το στενάχωρο και θλιβερό κομμάτι της σκηνής ήταν που η Μελίτα είχε ή δεν είχε δίκιο (μεταξύ μας, δεν είχε) κατάφερε να πληγώσει την Νόρα σε σημείο που κατέβασε το κοκκινόμαλλο κεφαλάκι της επειδή είναι όντως κυρία με το Κ κεφαλαίο και ένιωσε τύψεις.. Η Νόρα πληγώθηκε και αυτό κρατάω…
*Αυτό που με συγκίνησε ήταν τα λόγια της Νόρας στην Μελίτα… Είπε ακριβώς αυτά: «Έχω μια Εύα που την κυνηγάνε για να την σκοτώσουν, μια ζωή πατίνι εξαιτίας μιας Νταίζης, ΕΝΑΝ ΕΡΩΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΖΗΣΩ και μια Δάφνη που την πετάνε στο δρόμο» και η Μελίτα το μόνο που βρήκε να της πεί ήταν: «Ωφήλεις να μάθεις την αλήθεια και να μου την πείς».. Διακρίνω μια αναισθησία και μια εγωκεντρικότητα από πλευράς Μελίτα ή μου φαίνεται; Αλλά τι ρωτάω; Είπαμε στους στους τρελούς και στους <<δίκαιους>> λέμε πάντα ΝΑΙ...
Ο σχολιασμός σου ήταν υπεραπολαυστικότατος και σωστότατος!
Θα σταθώ όμως σε αυτή τη σκηνή, που αν ήμουν λίγο νευρική, θα είχε ξεριζώσει την πλούσια κόμμη μου με αυτά που άκουγα!!!!!
Η Μελίτα για ακόμη μια φορά μας απέδειξε το πόσο εγωκεντρικό πλάσμα είναι. Οτι την ενδιαφέρει ο εαυτούλης της και τίποτα άλλο. Και άντε αυτό να το καταλάβω, πάντα έτσι ήταν, αλλα ούτε καν να σκεφτεί τι περνάει ο άλλος?
Αλλα να μου πεις πότε έκανε κάτι διαφορετικό? Οταν βίασε ο Στέλιος την Νόρα, η Μελίτα της κλαιγότανε για τα γκομενικά της, όταν ο Λουκάς παντρευόταν, η Μελίτα της κλαιγόταν (ω τι έκλπηξη, για τα γκομενικά της), όταν ήταν να παντρευτεί ο Λουκάς, η Μελίτα την παράτησε για τα γκομενικά της.
Τι να περιμένω παραπάνω?
Και δεν είπα τώρα να της σταθεί (ποτε το κανε για να το κάνει τώρα ) αλλα τουλάχιστον να σκεφτεί οτι κάποιοι, έχουν περισσότερες έγνοιες και προβλήματα απο αυτήν.

Και κάπου εκεί, πετάει και το ανεκδιήγητο ''οφείλεις'' και ''για όσα ζήσαμε''
Το οφείλεις με την λέξη φιλία κυρά μου δεν ταιριάζουν! Πόσο μαλλον μια φιλία που ουδέποτε τίμησες.
Μελιτόνι.....
KKarta KKarta

Ευχαριστώ πολύ Βάσω μου....

Επιρεασμένη απο την σκηνή είδα το επεισόδιο που η Νόρα μετά τον βιασμό της συμπαραστέκεται στην Μελίτα για το γεγονός οτι ο Μάνος παντρεύεται την Εύα.... Η Νόρα με μαύρους κύκλους κάτω απο τα μάτια και εντελώς εξαντλημένη, της λέει λόγια παρήγορα τύπου "θα σταθείς στα πόδια σου και θα δείς οτι θα ελευθερωθείς" και το Μελιτόνι δεν έκανε κάν το κόπο να την ρωτήσει πώς είναι και πώς νιώθει η φίλη της η Νόρα που τα σημάδια απο τον βιασμό ήταν ακόμα στα χέρια της και φαίνονταν...
Και τώρα ακούω τη λέξη "οφείλει" δίπλα στη λέξη φίλη... Αλλά έχεις δίκιο Βάσω, αν ήξερε η Μελίτα απο φιλία, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα...

Ειλικρινά δε περίμενα να το χρησιμοποιήσω αυτό το εμότικον για την Μελίτα αλλά δε συγκρατιέμαι Fskl
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μάης 31, 2010 10:24 am

Ezi_loukno έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ Βάσω μου....

Επιρεασμένη απο την σκηνή είδα το επεισόδιο που η Νόρα μετά τον βιασμό της συμπαραστέκεται στην Μελίτα για το γεγονός οτι ο Μάνος παντρεύεται την Εύα.... Η Νόρα με μαύρους κύκλους κάτω απο τα μάτια και εντελώς εξαντλημένη, της λέει λόγια παρήγορα τύπου "θα σταθείς στα πόδια σου και θα δείς οτι θα ελευθερωθείς" και το Μελιτόνι δεν έκανε κάν το κόπο να την ρωτήσει πώς είναι και πώς νιώθει η φίλη της η Νόρα που τα σημάδια απο τον βιασμό ήταν ακόμα στα χέρια της και φαίνονταν...
Και τώρα ακούω τη λέξη "οφείλει" δίπλα στη λέξη φίλη... Αλλά έχεις δίκιο Βάσω, αν ήξερε η Μελίτα απο φιλία, θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα...

Ειλικρινά δε περίμενα να το χρησιμοποιήσω αυτό το εμότικον για την Μελίτα αλλά δε συγκρατιέμαι Fskl

Τι να πεις Εζουλίνι μου! Αυτή είναι η καλή Μελίτα ή αλλιώς η ''ψυχάρα''.
gelio

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 376 -  Ημερομηνία 28-05-2010 - Σελίδα 5 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Δευ Μάης 31, 2010 11:49 am

Ευχαριστω πολυ!!!! red
Κι επειδη εγω το ειπα καποιον θα ξεχασω.... sarita, sifantid oscar αν και καθηστερημενο....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Μάης 31, 2010 12:24 pm

καλε δεν πειραζει.ευχαριστω πολυ. runaround
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Μάης 31, 2010 12:37 pm

anastasia20 έγραψε:
ναι,τζίνα για μένα κατάντια είναι....
η δάφνη που ήθελε να γίνει ένας καλός άνθρωπος και που όταν έμαθε την αλήθεια για τη μητέρα της αντέδρασε επειδή της είπαν ψέμματα και έλεγε ότι δεν ήθελε άλλα ψέμματα ακόμα συμμετέχει σε ένα τέτοιο σχέδιο.....παίζει ποιος;;;;;η δάφνη με τις ζωές και τα συνισθήματα άλλων ανθρώπων με πλήρη συνείδηση και περισσή χαρά...δεν ήταν έτσι η δάφνη....για να μην πω για τα μαθήματα χαζομάρας και κατινιάς που δίνει με τους άλλους τρεις σε ότι αφορά τη νταίζη.....και έχει γίνει ο ράμπο.....
ο νικόλας που ήταν ιδεολόγος και πάλευε για το δίκιο και την αλήθεια-υποτίθεται-τώρα έχει καταντήσει ένα ανθρωπάκι που τι κάνει;;;;;συμφωνεί με όλα προκειμένου να τον αφήσουν να κοιμηθεί....ο νικόλας του πρώτου κύκλου δεν θα δεχόταν ποτέ ένα τέτοιο σχέδιο ούτε να συμμετέχει σε παιχνιδάκια σπάσιμων νεύρων....
ο λουκάς και η νόρα δύο δικηγόροι με προοπτικές καταφεύγουν σε τέτοια κολπάκια προκειμένου να κάνουν τι;;;;έτσι μόνο μπορούν να αντιμετωπίσουν τη νταίζη;;;;δύο επιφανείς δικηγόροι δεν έχουν άλλους τρόπους να αντιμετωπίσουν ένα εξώδικο;;;
ο λουκάς που έλεγε όχι άλλα ψέμματα όταν αποκαλύφθηκε η αλήθεια για τον φώτη τώρα συμμετέχει σε ένα τέτοιο σχέδιο;;;;;και μάλιστα το μόνο που τον απασχολεί είναι οι υποκριτικές του ικανότητες;;;;;
η νόρα μαι δυναμική δικηγόρος που κάθε μέρα δίνει ρεσιτάλ ξεκατινιάσματος με τη νταίζη....
όλοι αυτοί ουδεμία σχέση έχουν με τους χαρακτήρες του πρώτου κύκλου.....η νόρα και ο λουκάς ήταν από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες και τώρα κάθε μέρα απογοητεύομαι με την εξέλιξη τους.....

Βάζω στην άκρη τα υπόλοιπα που συμφωνώ , στα υπογραμμισμένα διαφωνώ.
Σαφως το κόλπο δεν είναι το καλυτερο δυνατό, και ούτε το σωστότερο.
Αλλα απο την στιγμή που η ίδια η αστυνομία τους το πρότεινε, τι να κάνουν? Να το παίξουνε εξυπνάκηδες και να κάνουν το δικό τους? Και αν το δικό τους οδηγούσε σε τραγική κατάληξη τι θα γινόταν?
(κλασσικά θα λέγαμε'' Αρα κοτρωνοπαρέα, με τις εξυπνάδες σας, και τις επιλογές σας να τι καταφέρατε'', σωστα?)

ή θα έπρεπε να πουν στον Στέφανο ''ξέρεις Στέφανε, ο αστυνόμος υποψιάζεται οτι η μητέρα σου είναι πίσω απο τις απόπειρες, γιαυτό και συ, κάνε τα στραβά μάτια, για να την πιάσουμε και να την κλείσουμε μέσα''

Προχτες ο αστυνόμος, με πλάγιο τρόπο του φερε οτι είναι κάποιος απο την οικογένεια Λαζαρίδη, και είδαμε την αντίδραση του. Θα ήταν διαφορετική αν του το λεγε ευθέως κάποιος, πόσο μάλλον της παρέας που υποτίθεται οτι τους τα χει μαζεμένα?

Δεν συμφωνώ με το σχέδιο οπως είπα, αλλα δεν φταίει η Νόρα, ο Λουκας, η Δάφνη ή ο Νικόλας για αυτό.

Στο φινάλε, τι είναι πιο σημαντικό, η ζωή ενος αγέννητου παιδιού ή τα συναισθήματα του Στέφανου?

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης