Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

+35
Ezantakou
Lisa Nova
nicole
goldy24
pitogiro
ebelina2007
katerina--noraloukakos
Vasouli
maraki_ch
Antigoni!
irini
hionati
pasxalitsa
Evalia
LYDIA
k@terinio-loukonoraki
Cancoon
sarita
$ofi@ loukakos + nora
verile_mistika
loukasnora
FieryRed
Καρ-Mik
ksanthi
evanna
Foulitsa
nikidanis
aggeliki
KatsaroYpotheto
sifantid
st@cy
l_aquila
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
39 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap15%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap22%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap27%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 27% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap22%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 59
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιουν 01, 2010 12:06 am

pitogiro έγραψε:Για σας πεδια τελιο κε το σιμερινο επισοδιο αρχισα να παρακολουθο το εργο επιδι το κολισα απο τι κοπελα μου φανταστιτε οτι ειμε αυτοκινιτηστησ και σταματαο εθνικη να δο τα επισοδια μα αρεσι γιατι η ηποθεσι εινε φιλοσοφιμενι ειμε φανατικος του καρταλι

Καλως μας ήρθες και καλά πόστς :lol:
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από pitogiro Τρι Ιουν 01, 2010 12:14 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
pitogiro έγραψε:Για σας πεδια τελιο κε το σιμερινο επισοδιο αρχισα να παρακολουθο το εργο επιδι το κολισα απο τι κοπελα μου φανταστιτε οτι ειμε αυτοκινιτηστησ και σταματαο εθνικη να δο τα επισοδια μα αρεσι γιατι η ηποθεσι εινε φιλοσοφιμενι ειμε φανατικος του καρταλι

Καλώς μας ήρθες και καλά εδεμοποστ!!! Αυτή η σειρά είναι κόλλημα!!!!

ΥΓ. Το ψευδώνημό σου είναι όοοοοοοοολα τα λεφτά!!!
ευχαριστο και το δικο σου αν τα βαλουμε μαζι μασ κανι διαρια χαχαχαχαχα καλοσασ βρικα θα τα λεμε πικνα σιχνα

pitogiro


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από nicole Τρι Ιουν 01, 2010 1:29 am

hionati έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το να βλέπουμε σκηνές και διαλόγους που έχουν ως πυρήνα ένα ψέμα είναι κουραστικό και βαρετό και δείχνει ότι οι σεναριογράφοι έχουν φτάσει σε τέλμα. Μην μπορώντας να εξελίξουν την ιστορία δημιουργούν μια πλοκή της μιας βδομάδας για να γεμίσουν τα επεισόδια.
Το μεγάλο πρόβλημα, όμως, είναι ότι αυτή η πλοκή είναι ηλίθια. Αν στον Ρούσσο πήρε λίγα επεισόδια για να καταλάβει το κολπάκι, πόσο θα έπρεπε να πάρει στην Αντιγόνη; Δεδομένης της προσωπικότητάς της όπως μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι σήμερα, αυτή θα έπρεπε να έχει ήδη καταλάβει το ψέμα και όχι να την βλέπουμε να έχει απλώς υποψίες γι' αυτό. Και αυτή η απάθεια των φεγγαροπετριτών απέναντι στο όλο σχέδιο είναι ανυπόφορη και δείχνει πόσο αδιάφοροι είναι απέναντι στον πόνο του Στέφανου.
Τον Στέφανο είναι να τον λυπάσαι. Φάνηκε ότι περίμενε να γίνει πατέρας, ασχέτως που η Εύα δεν του λέει τίποτα ως γυναίκα και ως σύζυγος. Ε όχι Ευούλα και δεν του ζήτησες ποτέ τίποτα - εδώ τον ζήτησες σε γάμο! Ο Σταύρου ήταν πολύ καλός και στις δύο σκηνές. Αντίθετα η Ξυλά για μία ακόμα φορά ήταν ερασιτεχνικά επιτηδευμένη.
Από άποψη ίντριγκας, οι μόνες ενδιαφέρουσες σκηνές του επεισοδίου ήταν καταρχήν αυτή ανάμεσα στον Μάνο και τη Μελίτα, γιατί κάθε φορά που ο Μάνος μιλάει με τη Μελίτα καταλήγει σ' ένα υπερβολικά και περίεργα οργισμένο ξέσπασμα κατά του Στέφανου. Και κατά δεύτερον το μένος της Αντιγόνης κατά της Μελίτας και ειδικά η ατάκα στον Στέφανο “μην βιαστείς να κάνεις παιδιά”. Γιατι;;

ΣΥΜΦΩΜΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...
και ηθελα να ηξερα μολις αποκαλυφθει η αληθεια για το ψεμα της πατροτητας τια θα πουν στο στεφανο και τη μελιτα...γιατι το σας δουλευαμε χωρις τσιπα γιατι δεν ειχαμε εναλλακτικη δεν ειναι δικαιολογια...ολοκληρη η αστυνομια δεν μπορουσε να προστατεψει την ευα???ασε που θα μπορουσε καλλιστα η ευα να γυρισει με το στεφανο σπιτι μεχρι να γεννηθει το παιδι αν ηθελε να το προστατεψει...αλλα προτιμησε απο το να ριξει τον εγωισμο της το ψεμα...εξαλλου ο στεφ ειναι ο πατερας...και δεν την απατησε καν με τη μελιτα αν και θα μπορουσε...
ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΞΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΣΕ ΣΚΗΝΕΣ ΚΕΝΤΑΕΙ :η παρτενερ του απλα ακομη προσπαθει...πως λεμε στο βιλαριμπα ακομη τριβουν ???ετσι: κανε υπομονη ομως cancoon μπορει ο επομενος που θα φερουν για την ευα την τριτη σεζον να της παει καλυτερα

Canoon & Hionati Congrats
Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου με το συγκεκριμενο σχεδιο...εγινε πολυ αργα...σχεδον γενναει η εγκυος...gelio και ετσι οπως μας εχουν παρουσιασει την Αντιγονη και το Στεφανο δεν θα επρεπε να το χαψουν...

Αλλα ειπαμε βλεπουμε μια μικρη "version" του τι θα γινοταν αν ο Μπουγιουρης εμενε και το παιδι ηταν του Μανου...εχει και την θετικη του πλευρα παντως το ολο σχεδιο...επιτελους η Μελιτα τα χωνει σε ολους γιατι μεχρι τωρα ολοι εκαναν περιοδεια στο σπιτι της...ε τωρα κανει αυτη!!! gelio

Εγω απο το σημερινο κρατησα τα εξης:

1. "Τελος και οι δικες σου κινησεις" του Στεφανου προς τη μανα του...ενδιαφερουσα ατακα...

2. Η Αντιγονη πηγαινε να σκασει σημερα και μου εκανε εντυπωση που εκλαιγε...τελικα ηθελε το παιδι ζωντανο αλλα οχι την Ευα ή απλως να ελεγχει και τους δυο???...επισης εγινε προφανες οτι δεν θελει για νυφη τη Μελιτα γιατι εχει μια ισχυρη οικογενεια απο πισω αλλα εχω την αισθηση οτι δεν την θελει και για καποιο αλλο λογο???

3. Ο Μανος εκτος απο τη μηνυση πανω απο το κεφαλι του και την μελλοντικη υπεξαιρεση, δεν πληρωνει και διατροφη...ενδιαφερον πολυ ενδιαφερον, σε ποιον ακριβως θα απαγορεψει να παει στο Παρισι, ειπαμε... gelio

4. Μου μυριζει προοικονομια οσο αφορα το Σταυριδη και δεν εννοω μονο το υπερβολικο ενδιαφερον προς την Ευα και το μωρο που (μαλλον εχει σχεση με την Ανθη)...αλλα οταν αποκαλυφθει το σχεδιο τον βλεπω με διαθεσιμοτητα απο το σωμα...

Γενικα:
Αμαλια: ΘΕΑ & ΑΠΑΙΧΤΗ!!! οτι και να πω ειναι λιγο...αυτα ειναι ατομα...αυτος ειναι τροπος σκεψης...ετσι κανουν περιουσιες...προσεχουν για να εχουν...μου αρεσεις τρελλα και εσυ και ο τροπος σκεψης σου, ξερεις εσυ... :wink2:

Νταιζη: δεν ξερω τι λετε εσεις...εγω παντως ριχνω τρελλο γελιο με τις ατακες της και το στυλ της, τους παιζει κανονικοτατα τους "επιστημονες",λεμε..gelio

Θα το ξαναπω...δωστε τα συγχαρητηρια μου στη Πολυχρονιδη..κενταει στο ρολο και δεν της το ειχα αρχικα!!!

Ευα:που πας ρε Καραμητρο! μα νομιζεις οτι μπορεις να κοροιδεψεις το Ρουσσο, μα το Ρουσσο!!! ιεροσυλια gelio

Νορα: σου δινω συν για την αυτογνωσια!!! και εμεις το ιδιο αναρωτιομαστε...που χαθηκαν οι εξυπνοι, μορφωμενοι, ανεξαρτητοι, και επιστημονες μεγαλοδικηγοροι του πρωτου κυκλου, αλλα δεν βαριεσαι "εσυ να εισαι καλα κοριτσι μου"...gelio η πλειοψηφια ηθελε να δει ερωτες και ναζακια... gelio

PS1. Κα Ακριτα μου, ειχα μια τελευταια ελπιδα αλλα απο οτι καταλαβα, τελικα δεν θα το αποφυγουμε το μελο του 60 αμαρτησα για την μικροαστη, αγαθη, μοδιστρουλα αδερφη μου...α ρε κατακαημενε Λυτρα τι σου μελλε να παθεις...

PS2. Πειτε στο Μπουγιουρη να μην βαριεται τοσο οταν παιζει...λιγα επεισοδια εμειναν ακομα...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Lisa Nova Τρι Ιουν 01, 2010 1:55 am

Παιδιά εγώ ένα πράμα θέλω να ρωτήσω!

Το σπίτι του Λουκά ένα μπάνιο έχει??
Διορθώστεμε αν κάνω λάθος αλλά φαίνεται μεγάλο το σπίτι του, έχει και κήπο και ξενώνα, αλλά μόνο μια τουαλέτα(?) Πολύ παράξενα μας τα λένε και μας τα δείχνουν οι συντελεστές της σειράς.
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Evalia Τρι Ιουν 01, 2010 1:59 am

Lisa Nova όταν έβλεπα το επεισόδιο έκανα ακριβώς την ίδια ερώτηση...
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Ιουν 01, 2010 2:02 am

nicole έγραψε:
Νταιζη: δεν ξερω τι λετε εσεις...εγω παντως ριχνω τρελλο γελιο με τις ατακες της και το στυλ της, τους παιζει κανονικοτατα τους "επιστημονες",λεμε..gelio

Θα το ξαναπω...δωστε τα συγχαρητηρια μου στη Πολυχρονιδη..κενταει στο ρολο και δεν της το ειχα αρχικα!!!

Δε λέω, καλές είναι οι ατάκες της αν και δεν τις χαίρομαι ιδιαίτερα λόγω έντονου εκνευρισμού προς το πρόσωπο της.. Το θέμα είναι οτι αυτή η γυναίκα (η Νταίζη...) είναι ένα όν χωρίς χαρακτήρα... Με τον Μπέλλο έχει άλλη συμπεριφορά, με τον Λουκά και την Νόρα άλλη, με τον Οδυσσέα άλλη, με το παιδί άλλη και μέσα σε όλα αυτά μας παρουσιάστηκε και εξολοθρευτής αγέννητου παιδιού... Νομίζω οτι η συγκεκριμένη είναι πρισσότερο για φτύσιμο (άλλο θα έλεγα αλλά δε μου επιτρέπει η αγωγή μου :lol: ) παρά για γέλιο :wink2:

nicole έγραψε:Νορα: σου δινω συν για την αυτογνωσια!!! και εμεις το ιδιο αναρωτιομαστε...που χαθηκαν οι εξυπνοι, μορφωμενοι, ανεξαρτητοι, και επιστημονες μεγαλοδικηγοροι του πρωτου κυκλου, αλλα δεν βαριεσαι "εσυ να εισαι καλα κοριτσι μου"...gelio

Συμφωνώ οτι το ζευγάρι αυτό μας το έχουν παρουσιάσει τελευταία πολύ διαφορετικό απο αυτό που ήταν.. Αλλά όταν λές οι εξυπνοι, μορφωμενοι, ανεξαρτητοι, και επιστημονες μεγαλοδικηγοροι του πρωτου κυκλου, εννοείς μήπως την Νόρα που ζούσε μόνο και μόνο για να παρηγορεί τις υποτιθέμενες φίλες; Έχει η γυναίκα δικά της προβλήματα τώρα, τα οποία είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ και με τα οποία δεν μπορεί να ασχοληθεί εξαιτίας των προβλημάτων που μεσολάβησαν.. Η Νόρα πάντα είχε αυτογνωσία και η εξυπνάδα που έχει δεν μπορεί να χαθεί απο την μία μέρα στην άλλη όπως θέλουν να μας το παρουσιάσουν οι σεναριογράφοι.. Και φυσικά να είναι καλά το κορίτσι μου, βλέπεις τέτοιες φίλες σαν την Νόρα δύσκολα βρίσκει κανείς.... :wink2:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Lisa Nova Τρι Ιουν 01, 2010 2:07 am

Evalia έγραψε:Lisa Nova όταν έβλεπα το επεισόδιο έκανα ακριβώς την ίδια ερώτηση...

Ευτυχώς δεν είμαι η μόνη δηλαδή, γιατί είχα αρχίσει να νομίζω ότι ήταν παράλογη η απορία μου! /S
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από kelly Τρι Ιουν 01, 2010 2:13 am

Λοιπόν...Γενέθλιο σήμερα και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να μην σχολιάσω και εγώ!Δυστυχώς τώρα με εργασίες,εξεταστική και τα συναφή δεν προλαβαίνω να σχολιάζω,αλλά σήμερα η περίσταση είναι ειδική!! Cheer
Έχουμε και λέμε: Βαρετούλι σήμερα το επεισόδιο εκτός από κάποιες σκηνές που πραγματικά με καθήλωσαν!!!

Μάνος-Εύα-Στέφανος: Καταρχήν λατρεύω Μάνο-Εύα-κοιλιά!!!Θεϊκά τα πλάνα!!Όπως επίσης λατρεύω και 3 τόσο καλούς ηθοποιούς σε κοινές σκηνές!Τον Στέφανο τον λυπάμαι στα τελευταία επεισόδια,αλλά αυτό θα το αναλύσω παρακάτω...

Νικόλας-Δάφνη-Μάνος: Γέλασα πολύ με το ντουετάκι Μάνος-Νικόλας!!!Ο Νικόλας μέσα στα τρελά τα κέφια που τον άφησαν να κοιμηθεί και ο Μάνος να τον δουλεύει!!!Ειδικά όταν είπε ο Νικόλας "είναι που δεν το'χω συνηθίσει μάνα μου" πέθανα!!!Το"μάνα μου" είναι και μια φράση που χρησιμοποιεί συνέχεια μια φίλη μου και κάνοντας τον συνειρμό έλιωσα!!! gelio

Αμαλία-περιοδεύον τσίρκο(στάση πρώτη): άλλα ντ'άλλα κουτρουβάλα της Παρασκευής το γάλα ήταν η σκηνούλα!Λάθος ονόματα υποψήφιων μπαμπάδων που κάνουν την άμειρη την τηλεθεάτρια να αναρωτιέται: "βρε μήπως τα χασα και εγώ?Μήπως με πείραξε η ζέστη και ακούνε τα αφτάκια μου τζιτζίκια να άδουν??" Γυαλιά να ανεβαίνουν και να κατεβαίνουν απ'το κεφάλι του Μελιτακίου αυτόματα,ενώ το τρελόμπαλο απ'τη σύγχιση στέκεται,κάθεται,τινάζεται..ΌΠΑ ΚΟΠΕΛΙΑ!ΣΤΑΣΗ!ΕΜΕΤΟΣ!(pardonnez-moi)
Τι να πω τώρα για τη Μελίτα την οποία δεν μπορώ πλέον να αντιμετωπίσω με χιούμορ??!!Θα πω πως όταν το οποιοδήποτε σοβαρό θέμα ενός αγαπημένου μας προσώπου το εκμηδενίζουμε ως προς την ουσία του για να βρούμε το πως εμπλεκόμαστε εμείς,πόσο μας συμφέρει ή μας κοστίζει αυτό που του συνέβη, αυτό όλο είναι ένας υπέρμετρος εγωισμός!!!Αυτό που έχουν αυτοι οι δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση για αγάπη..Ίσως είναι πάθος,ίσως κάτι άλλο,δεν με ενδιαφέρει και να το ψάξω γιατί το ντουετάκι αυτό μ αφήνει παγερά αδιάφορη..Η αγάπη δεν είναι έτσι..Όταν αγαπάμε κάποιον τον στηρίζουμε,τον καταλαβαίνουμε και δεν σκεφτόμαστε μόνο τον εαυτούλη μας!!!!Απαιτεί και συγγνώμες..Έγινε ξαφνικά διδάσκουσα ηθικής σε ένα θέμα που επιμένω ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΟΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!Θυμώνει όχι γιατί κορόιδεψαν-υποτίθεται-τον άνθρωπο που αγαπάει,αλλά επειδή την αδίκησαν τη στιγμή που η Εύα έκανε χειρότερα πράγματα από εκείνη..Και ξαφνικά αθωώνει τον εαυτό της που θέλησε και φίλησε τον σύντροφο μιας άλλης γυναίκας..Που κορόιδεψε ανθρώπους που την είχαν στηρίξει,που δεν στάθηκε σε ανθρώπους που επίσης την είχαν στηρίξει..

Λουκάς-Νόρα: Όσο ανούσιο μου φάνηκε το κόλπο του Λουκά και όσο εκνευριστικές ήταν οι σκηνές στο σπίτι του με την Νταιζάρα, τόσο μου άρεσε η σκηνή τους στο γραφείο!Χωρίς πολλές ζουζουνιές ο Λουκάς έδειχνει τόσο αισιόδοξος με σκοπό να στηρίξει την Νόρα που φαινόταν πελαγωμένη στο θέμα της Νταίζης!!Μου αρέσει η στήριξη που δίνουν ο ένας στον άλλον σε δύσκολες στιγμές..Πολλές φορές έχουμε δει την Νόρα σε αντίστοιχο ρόλο,να δίνει κουράγιο και ελπίδες στον πελαγωμένο Λουκά!

Μάνος-περιοδεύον τσίρκο(στάση δεύτερη): Θα εκτιμούσα πολύ αυτή την κοπέλα αν μετά απ'τον χωρισμό της με το Μάνο κρατούσε μια σταθερή στάση απέναντί του..Θα εκτιμούσα πολύ να είναι όσο θυμωμένη θέλει μαζί του,να του δείχνει ότι δεν τον εκτιμάει καθόλου,να έχει ένα αυστηρό ύφος(με εξαίρεση φυσικά τις στιγμές τους με το παιδί),διότι μην ξεχνάμε ότι έχει εξαπατηθεί απ τον Μάνο κτλ κτλ..Όταν όμως τη μια που θέλει να ξεφουρνίσει κάποια πατάτα της,θέλει να ζητήσει κάτι,θέλει να τον χρησιμοποιήσει για κάτι,παίρνει τη φάτσα του κουταβιού και παρακαλάει σαν την βρεγμένη γάτα και την άλλη που δεν τον χρειάζεται,που δεν της έχει κάνει ναζάκια ο απόλυτος και έχει νευράκια παίρνει ύφος χιλίων καρδιναλίων,κορδώνεται σαν το παγόνι και σουφρώνει χειλάκι για να απειλήσει πως να το εκτιμήσεις αυτό το άτομο??Και φέρνω στο μυαλό μου τη σκηνή του προηγούμενου επεισοδίου που τον κάλεσε να του πει ότι θα του πάει το παιδί στη Γαλλία αλλά να μην ανησυχεί γιατί αυτός θα ρίξει γοητεία και θα διπλαρώσει την Εύα οπότε με έναν σμπάρο δυο τρυγόνια,συγκριτικά με τη σημερινή!

Νόρα-περιοδεύον τσίρκο(στάση τρίτη-και καλύτερη): Λοιπόν δεν θα πω πολλά γι αυτή τη σκηνή γιατί είμαι πραγματικά εκνευρισμένη με την κιουρία..Την Νόρα την έρμη μόνο λυπάμαι που χάρην του σχεδίου για το καλό της Εύας και του μωρού δεν μπορεί να της πει όσα θα ήθελε και συγκρατείται αφήνοντάς την να την προσβάλει εμμέσως πλην σαφώς..Υπάρχουν όμως και κάποιοι άνθρωποι που για χάρη κάποιων άλλων αγαπημένων τους ανθρώπων, βάζουν τον εαυτό τους και τον εγωισμό τους λίγο πιο χαμηλά..

Εύα-Στέφανος: Η αγαπημένη μου σκηνή!Η σκηνή που με καθήλωσε!Καταρχάς θα χρησιμοποιήσω τη φράση της foulitsas (νομίζω) και θα πω: Δώστε ρόλο στο Σταύρου επιτέλους!!!!!!Δεν του αξίζει να περιορίζεται στον αγαπητικό της βοσκοπούλας!!!!Αυτοί οι ηθοποιοί μαζί είναι για να κάθεσαι να τους χαζεύεις!!!!Λατρεύω τις σκηνές τους!!!!!Τις απολαμβάνω πάντα,μικρές και μεγάλες!!!
Ο Στέφανος πικράθηκε πολύ από την αποκάλυψη της υποτιθέμενης αλήθειας..Ήθελε πολύ αυτό το παιδί και φάνηκε..Ήρθε σε μια στιγμή της ζωής του που ήταν μπλεγμένος σε ίντριγκες,σχέδια εκδίκησης ως όαση για εκείνον..Τη στιγμή που έτρεξε το δάκρυ απ'τα μάτια του φάνηκε πόσο πολύ ήθελε ένα παιδί..Και τη στιγμή που η Εύα του είπε ότι θα μπορέσει να ζήσει τη ζωή του με τη Μελίτα τώρα και εκείνος προσπέρασε το θέμα αδιαφορώντας επιδεικτικά φάνηκε πόσο πολύ ήθελε το παιδί από εκείνην..Τώρα αν αυτό ήταν επειδή την αγαπάει και την εκτιμάει ως άνθρωπο ή επειδή αισθάνεται πράγματα για εκείνη,δεν το ξέρω...Η στιγμή αυτή σήμερα στην Εύα και η στιγμή με τη Μελίτα στο προηγούμενο να του λέει"μην στεναχωριέσαι θα κάνουμε τα δικά μας παιδιά" και εκείνος βουβός και στις δυο περιπτώσεις εμένα με κάνουν να σκέφτομαι αυτά που χάνει ζώντας τον έρωτά του με την απόλυτη..Και τελικά αυτά που χάνει είναι πολύ σημαντικά για τον Στέφανο..
Ερώτηση εκτός θέματος: ΠΟΣΟ ΘΕΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ?????ήταν που της πήγαινε το φόρεμα?Ήταν η προσωπάρα?Ήταν η κοιλίτσα?Πάντως ήταν θεά σ αυτή τη σκηνή!!!

Αυτά από μένα για σήμερα!Αναμένω πιο ενδιαφέροντα επεισόδια! Wink
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Ιουν 01, 2010 2:31 am

nicole έγραψε:
hionati έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το να βλέπουμε σκηνές και διαλόγους που έχουν ως πυρήνα ένα ψέμα είναι κουραστικό και βαρετό και δείχνει ότι οι σεναριογράφοι έχουν φτάσει σε τέλμα. Μην μπορώντας να εξελίξουν την ιστορία δημιουργούν μια πλοκή της μιας βδομάδας για να γεμίσουν τα επεισόδια.
Το μεγάλο πρόβλημα, όμως, είναι ότι αυτή η πλοκή είναι ηλίθια. Αν στον Ρούσσο πήρε λίγα επεισόδια για να καταλάβει το κολπάκι, πόσο θα έπρεπε να πάρει στην Αντιγόνη; Δεδομένης της προσωπικότητάς της όπως μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι σήμερα, αυτή θα έπρεπε να έχει ήδη καταλάβει το ψέμα και όχι να την βλέπουμε να έχει απλώς υποψίες γι' αυτό. Και αυτή η απάθεια των φεγγαροπετριτών απέναντι στο όλο σχέδιο είναι ανυπόφορη και δείχνει πόσο αδιάφοροι είναι απέναντι στον πόνο του Στέφανου.
Τον Στέφανο είναι να τον λυπάσαι. Φάνηκε ότι περίμενε να γίνει πατέρας, ασχέτως που η Εύα δεν του λέει τίποτα ως γυναίκα και ως σύζυγος. Ε όχι Ευούλα και δεν του ζήτησες ποτέ τίποτα - εδώ τον ζήτησες σε γάμο! Ο Σταύρου ήταν πολύ καλός και στις δύο σκηνές. Αντίθετα η Ξυλά για μία ακόμα φορά ήταν ερασιτεχνικά επιτηδευμένη.
Από άποψη ίντριγκας, οι μόνες ενδιαφέρουσες σκηνές του επεισοδίου ήταν καταρχήν αυτή ανάμεσα στον Μάνο και τη Μελίτα, γιατί κάθε φορά που ο Μάνος μιλάει με τη Μελίτα καταλήγει σ' ένα υπερβολικά και περίεργα οργισμένο ξέσπασμα κατά του Στέφανου. Και κατά δεύτερον το μένος της Αντιγόνης κατά της Μελίτας και ειδικά η ατάκα στον Στέφανο “μην βιαστείς να κάνεις παιδιά”. Γιατι;;

ΣΥΜΦΩΜΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...
και ηθελα να ηξερα μολις αποκαλυφθει η αληθεια για το ψεμα της πατροτητας τια θα πουν στο στεφανο και τη μελιτα...γιατι το σας δουλευαμε χωρις τσιπα γιατι δεν ειχαμε εναλλακτικη δεν ειναι δικαιολογια...ολοκληρη η αστυνομια δεν μπορουσε να προστατεψει την ευα???ασε που θα μπορουσε καλλιστα η ευα να γυρισει με το στεφανο σπιτι μεχρι να γεννηθει το παιδι αν ηθελε να το προστατεψει...αλλα προτιμησε απο το να ριξει τον εγωισμο της το ψεμα...εξαλλου ο στεφ ειναι ο πατερας...και δεν την απατησε καν με τη μελιτα αν και θα μπορουσε...
ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΞΙΖΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΔΡΑΜΑΤΙΚΣΕ ΣΚΗΝΕΣ ΚΕΝΤΑΕΙ :η παρτενερ του απλα ακομη προσπαθει...πως λεμε στο βιλαριμπα ακομη τριβουν ???ετσι: κανε υπομονη ομως cancoon μπορει ο επομενος που θα φερουν για την ευα την τριτη σεζον να της παει καλυτερα

Canoon & Hionati Congrats
Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου με το συγκεκριμενο σχεδιο...εγινε πολυ αργα...σχεδον γενναει η εγκυος...gelio και ετσι οπως μας εχουν παρουσιασει την Αντιγονη και το Στεφανο δεν θα επρεπε να το χαψουν...

Αλλα ειπαμε βλεπουμε μια μικρη "version" του τι θα γινοταν αν ο Μπουγιουρης εμενε και το παιδι ηταν του Μανου...εχει και την θετικη του πλευρα παντως το ολο σχεδιο...επιτελους η Μελιτα τα χωνει σε ολους γιατι μεχρι τωρα ολοι εκαναν περιοδεια στο σπιτι της...ε τωρα κανει αυτη!!! gelio

Εγω απο το σημερινο κρατησα τα εξης:

1. "Τελος και οι δικες σου κινησεις" του Στεφανου προς τη μανα του...ενδιαφερουσα ατακα...

2. Η Αντιγονη πηγαινε να σκασει σημερα και μου εκανε εντυπωση που εκλαιγε...τελικα ηθελε το παιδι ζωντανο αλλα οχι την Ευα ή απλως να ελεγχει και τους δυο???...επισης εγινε προφανες οτι δεν θελει για νυφη τη Μελιτα γιατι εχει μια ισχυρη οικογενεια απο πισω αλλα εχω την αισθηση οτι δεν την θελει και για καποιο αλλο λογο???

3. Ο Μανος εκτος απο τη μηνυση πανω απο το κεφαλι του και την μελλοντικη υπεξαιρεση, δεν πληρωνει και διατροφη...ενδιαφερον πολυ ενδιαφερον, σε ποιον ακριβως θα απαγορεψει να παει στο Παρισι, ειπαμε... gelio

4. Μου μυριζει προοικονομια οσο αφορα το Σταυριδη και δεν εννοω μονο το υπερβολικο ενδιαφερον προς την Ευα και το μωρο που (μαλλον εχει σχεση με την Ανθη)...αλλα οταν αποκαλυφθει το σχεδιο τον βλεπω με διαθεσιμοτητα απο το σωμα...

Γενικα:
Αμαλια: ΘΕΑ & ΑΠΑΙΧΤΗ!!! οτι και να πω ειναι λιγο...αυτα ειναι ατομα...αυτος ειναι τροπος σκεψης...ετσι κανουν περιουσιες...προσεχουν για να εχουν...μου αρεσεις τρελλα και εσυ και ο τροπος σκεψης σου, ξερεις εσυ... :wink2:

Νταιζη: δεν ξερω τι λετε εσεις...εγω παντως ριχνω τρελλο γελιο με τις ατακες της και το στυλ της, τους παιζει κανονικοτατα τους "επιστημονες",λεμε..gelio

Θα το ξαναπω...δωστε τα συγχαρητηρια μου στη Πολυχρονιδη..κενταει στο ρολο και δεν της το ειχα αρχικα!!!

Ευα:που πας ρε Καραμητρο! μα νομιζεις οτι μπορεις να κοροιδεψεις το Ρουσσο, μα το Ρουσσο!!! ιεροσυλια gelio

Νορα: σου δινω συν για την αυτογνωσια!!! και εμεις το ιδιο αναρωτιομαστε...που χαθηκαν οι εξυπνοι, μορφωμενοι, ανεξαρτητοι, και επιστημονες μεγαλοδικηγοροι του πρωτου κυκλου, αλλα δεν βαριεσαι "εσυ να εισαι καλα κοριτσι μου"...gelio η πλειοψηφια ηθελε να δει ερωτες και ναζακια... gelio

PS1. Κα Ακριτα μου, ειχα μια τελευταια ελπιδα αλλα απο οτι καταλαβα, τελικα δεν θα το αποφυγουμε το μελο του 60 αμαρτησα για την μικροαστη, αγαθη, μοδιστρουλα αδερφη μου...α ρε κατακαημενε Λυτρα τι σου μελλε να παθεις...

PS2. Πειτε στο Μπουγιουρη να μην βαριεται τοσο οταν παιζει...λιγα επεισοδια εμειναν ακομα...
Άψογος ο σχολιασμός nicole! Άψογος!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Τρι Ιουν 01, 2010 2:54 am

Μιας και ο ύπνος μου φυγε για τα καλά ας το σχολιάσω και εγώ το επεισοδιάκι...
Αρχικά να πώ οτι ήταν ένα καλό επεισόδιο,αν δεν είχα βαρεθεί τόσο πολύ και έβλεπα μόνο αποσπασματικά καποιες σκηνές θα το έλεγα και τέλειο..
Εχουμε και λέμε λοιπόν....

Μάνος-Στέφανος-Ευα: Απο το προηγουμενο μου άρεσε η σκηνή..Νομίζω πως αυτό το τριγωνο έιχε απο την αρχή ενδιαφέρον (με άλλα δεδομένα και άλλη πλοκή βέβαια) αλλά συνεχίζει να με τραβάει υπκριτικά..Γιατί την ουσία τη χάσαμε και βρηκαμε τον απόλυτο!

Λουκάς-Νόρα-Νταίζη: Ηθελα να το πω απο το 376 οτι το σχεδιάκι αυτό μου μπάζει απο παντού..Εχουν βάλει δύο σοβαρούς ανθρώπους να ξεφτιλίζονται για ποιο λόγο????Για να μας χρυσώσουν το χάπι??? Νόρα Λουκα σας δέιχνουμε,παρέα σας δείχνουμε,μα γιατί δεν είστε ευχαριστημένοι οεο??? Γιατι μεταλλάχτηκαν οι ήρωες και αν συνεχίσω να το βλέπω αυτό θα αλλάξω κανάλι στις 7...Θα βάζω DVD εν ανάγκη...


Νικόλας-Δάφνη-Μάνος: Ο Νικόλας επιτέλους ήρεμος χωρις υστερίες..Μου άρεσαν τα τρία αδελφάκια στην κοινή σκηνή, πολύ γλυκιά και έιχε και το κωμικό της..


Μελίτα-Αμαλία: Κάπου εδώ έχω αρχίσει και κατεβάζω κανάτες με νερό αλλά ακόμα μου βγαίνουν καπνοι απο τα αυτια..ΚΑι αυτη είναι μόνο η αρχη... Η Αμαλίτσα πήρε φόρα αρχισε να μιλάει πάλι για λεφτά και φυσικά ορκίζεται πως το παιδι ειναιο του Μάνου..Αστο μην ορκιζεσαι,που λέει και ενα ασμα (μα που το θυμηθηκα αυτό..ελεος)...Εξω θα πέσεις και θα εκτεθείς!!! Το Μελίτακι πάλι βγάζει το προσωπείο και μας λέει περιχαρής οτι θέλει να πάρει το αιμα της πίσω..Και αναρωτιέμαι εγώ λοιπόν... Πάλι Μελιτάκι???Πέρσι στα πατωματα τι έκανες??Κοιταγες αν έχει σκόνη κατω απο τους καναπέδες??? Αυτό το αμάρτησα για τον απολυτο μου μετα το αμαρτησα για το παιδι μου της Νταίζης είναι μεγάλο ανέκδοτο!!!


Εύα-Αγγέλα: Θεά η Ευα με το φόρεμα..Και η κοιλίτσα της μια γλύκα!!
Με την Αγγέλα όμως διαφωνώ..Ο Στεφανος μπορεί να μας αποδείχτηκε κάθικας αλλά δεν εχει σηκώσει χεράκι...Δεν νομίζω οτι θα το κάνει τώρα και ειδικά σε έγκυο γυναίκα..Για πολλά τον κράζω, σε αυτό κατέχει τα πρωτεία ο Μάνος...

Νταίζη:Μπέλλος: Το βάζω στο μουγκό και ησυχάζει το κεφάλι μου...


Μελίτα-Μάνος: Το πνίγει το άδικο το Μελιτάκι,έβαλε την φατσούλα της θιγμένης και πήγε να ζητήσει τα ρέστα..Θέλαν να το γεμίσουν με ενοχές μωρε το κορίτσι,ελεος πια αυτος ο εγωκεντρισμός..Ολοι με εσένα και τον ερωτα σου ασχολούμαστε,άλλη δουλειά δεν είχαμε κοριτσάκι μου...Πάντως ξέρανε που το πανε πρωτα..Μόνο αφισα δεν έβγαλε το χαιβάνι,καλά τα λέει ο Μάνος,το δουλεμετάκι πολύ το χάρηκα..Αντε μπας και τον ρίξει λιγακι τον αμανε η κιουρία!!


Νταίζη-Λουκάς: Ρε παιδιά αυτό το πραγμα με το ποιανού είναι το σπίτι με εκνευρίζει..
Και ναι μετά την κακια Μελίτα που την πνίγει το άδικο έχουμε την αθώα αγνη παιδούλα Νταίζη που δεν αντέχει τη βρωμιά του κόσμου..Τι άλλο θα ακουσουμε έλος!!! Πάντως κάνω εικόνα.. Νέο κορίτσι σε απόγνωση ψάχνει για πατέρα για το παιδί της..Μια χαρά αγγελία θα τανε.. Και με μια φωτογραφία θα φγτούραγε!!


Μάνος-Λουκάς:
ΤΑ χρειάστηκε ο Λουκάκος.. Απο δω το πανε απο κει το πανε καμια αλλάγη ο Μάναρος..Ηθελα να ξερα πως θα χουμε happy end, για διαλογισμό θα πάει και θα γυρίσει άλλος άνθρωπος????


Νόρα-Μελίτα:
Και εδώ η υπομονή μου φτάνει στα ορια της... Δεν φτάνει το ύφος,δεν φτάνει το σε περίμενα να έρθεις λες και δεν εχει άλλες δουλειές, μας τη λέει κιολας οτι της την στ'ήσαμε!!Μα καλά ντιπ IQ αυτό το κορίτσι?????Το χρησιμοποιήσαμε το κορίτσι μωρε ανω αυτό στάθηκε σε όλα μια χρα φίλη..Τα χω απαριθμησει άλλες φορές δν μπαίνω στη διαδικασία...Να σαι καλά εσυ Μελιτάκι εμεις μια χαρα θα μαστε..Πάρε το Μπούλη και αντε στο Παρίσι να καθαρίσει και ο τόπος...


Στέφανος-Εύα: : respect : και στυς δύο.. Η σκηνή ήταν απλά όλα τα λεφτά...Αυτοι οι δύο δένουν απίστευτα μαζί μου θυμισαν παλίες καλές μερες..Και ναι αυτόν τον Σταυρου θαυμάζω..Δωστε του ρόλο ρεεεε!!!!( Ναι Κελλυ μου,εγω την είχα την απαιτηση).. Μια χαρά του την είπε πάντως η Ευα.. Το βλέμα του Σταυρου στο τέλος τα λεγε όλα..Υποκλινομαι!!!

Αντιγόνη-Στέφανος: Αλλο ενα ντουετο που δινει φοβερες σκηνες..Μάλλον μονο με την απολυτη χανεται το πραγμα... Εξαιρετικόι και οι δύο...Ο Στέφανος φανηκε οτι παραγματικά το περίμενε αυτό το παιδί,οτι το ήθελε και οτι πλήγώθηκε ποου ηρθαν αλλιως τα πράγαματα.. Οι κουβέντες του όμως με παρεξένεψαν..Ξέρει ο Στφεναος?? Γιατι είπε στη Αντιγόνη να σταματησει τιος ενεργειες της?? Κάτι τρέχει εδω πέρα..Να μυριστω ανατροπή??? ΝΑ χαρώ????

Ρούσσος-Εύα: Αλλη μια σκηνη που μου άρεσε πάρα πολύ.. Ο Ρούοσος ως γάτα δεν πείστηκε τοσο ευκολα οσο το κουτορνίθι η κορη του και πήγε για ψάρεμα..Το Ευακι του το δωσε στο πιάτο,δεν θέλει και πολύ.. Κατρανίδης ΘΕΟΣ!!!

Ρόυσσος-Λουκάς: Το βλέμμα του Λουκα στο τηλέφωνο για πολλά γέλια.. Ο Πετρακης όμως δεν ξεγελιεται παιδία και θέλει εξηγησείς..Γιαάλλη μια φορα Κατρανίδης ΘΕΟΣ!!


Αυτά γενικώς..Αν θυμηθω κατι θα επανέλθω..
Δεν διάβασα σχολιασμόυς ακόμα ,μόνο τον τελεταιο της Kelly με τον οποιο και συμφωνω φυσικά!!


Καληνυχτούδια και Χρόνια Πολλά ξανά..Ωπαααα!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Ιουν 01, 2010 3:57 am

Cancoon έγραψε:Το να βλέπουμε σκηνές και διαλόγους που έχουν ως πυρήνα ένα ψέμα είναι κουραστικό και βαρετό και δείχνει ότι οι σεναριογράφοι έχουν φτάσει σε τέλμα. Μην μπορώντας να εξελίξουν την ιστορία δημιουργούν μια πλοκή της μιας βδομάδας για να γεμίσουν τα επεισόδια.
Το μεγάλο πρόβλημα, όμως, είναι ότι αυτή η πλοκή είναι ηλίθια. Αν στον Ρούσσο πήρε λίγα επεισόδια για να καταλάβει το κολπάκι, πόσο θα έπρεπε να πάρει στην Αντιγόνη; Δεδομένης της προσωπικότητάς της όπως μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι σήμερα, αυτή θα έπρεπε να έχει ήδη καταλάβει το ψέμα και όχι να την βλέπουμε να έχει απλώς υποψίες γι' αυτό. Και αυτή η απάθεια των φεγγαροπετριτών απέναντι στο όλο σχέδιο είναι ανυπόφορη και δείχνει πόσο αδιάφοροι είναι απέναντι στον πόνο του Στέφανου.
Τον Στέφανο είναι να τον λυπάσαι. Φάνηκε ότι περίμενε να γίνει πατέρας, ασχέτως που η Εύα δεν του λέει τίποτα ως γυναίκα και ως σύζυγος. Ε όχι Ευούλα και δεν του ζήτησες ποτέ τίποτα - εδώ τον ζήτησες σε γάμο! Ο Σταύρου ήταν πολύ καλός και στις δύο σκηνές. Αντίθετα η Ξυλά για μία ακόμα φορά ήταν ερασιτεχνικά επιτηδευμένη.
Από άποψη ίντριγκας, οι μόνες ενδιαφέρουσες σκηνές του επεισοδίου ήταν καταρχήν αυτή ανάμεσα στον Μάνο και τη Μελίτα, γιατί κάθε φορά που ο Μάνος μιλάει με τη Μελίτα καταλήγει σ' ένα υπερβολικά και περίεργα οργισμένο ξέσπασμα κατά του Στέφανου. Και κατά δεύτερον το μένος της Αντιγόνης κατά της Μελίτας και ειδικά η ατάκα στον Στέφανο “μην βιαστείς να κάνεις παιδιά”. Γιατι;;

Βαρέθηκα να συμφωνώ!! Razz
Το είδα αποσπασματικά όχι γιατί είχα ιδιαίτερη αγωνία για της εξελίξεις που είναι ανύπρακτες,αλλά μωρέ με τέτοια ζέστη μια Ευούλα την χρειαζόμαστε για να δροσιζόμαστε.Όχι βέβαια και πολύ γιατί δεν χρειάζεται να γίνουμε παγωτό.
Το έχω ξαναπεί πόσο άθλιο είναι το σχέδιο αυτό?Αν όχι το λέω τώρα!Η μεγαλύτερη χαζομάρα που έχει βγάλει ποτέ μυαλό!Και το υφάκι του butt-head είναι όλα τα ξερνατά vomit Δεν αντέχεται πια να βρίζει με ύφος και να πιάνει το νεφρί της.Εν τω μεταξύ αυτό το "είμαι έγκυος άρα ολημερίς και οληνυχτίς δεν κάνω άλλη δουλειά από το να πιάνω την κοιλιά μου" δεν το καταλαβαίνω.Θα έλεγα πως φοβάται μην γλιστρήσει το μαξιλάρι,αν δεν θυμόμουν την κλασική πανομοιότυπη κίνηση όταν είχε κάνει την μεταμόσχευση νεφρού.Είναι κίνηση baladeur για να μην σκεφτόμαστε που θα βάλουμε τα χέρια μας μάλλον gelio
Γενικώς υπερβαρετό...

Επίσης nicole συμφωνώ με όλα και να τονίσω πως και μένα με ενοχλεί πολύ το πόσο φαίνεται στο παίξιμο του Μπουγιούρη ότι βαριέται.Καιρό τώρα συμβαίνει αυτό,αλλά τα τελευταία επεισόδια δεν παλεύονται 🇳🇴
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 01, 2010 8:34 am

nicole έγραψε:
Αμαλια: ΘΕΑ & ΑΠΑΙΧΤΗ!!! οτι και να πω ειναι λιγο...αυτα ειναι ατομα...αυτος ειναι τροπος σκεψης...ετσι κανουν περιουσιες...προσεχουν για να εχουν...μου αρεσεις τρελλα και εσυ και ο τροπος σκεψης σου, ξερεις εσυ... :wink2:

Ειναι εμφανές οτι λατρευω Αμαλία. lol! Αλλα, πράγματι, πιστευεις οτι αυτός είναι τρόπος σκέψης?
Μου θυμίζει το τραγούδι της Τζούλιας (ο θεός να το κάνει τραγουδι)

''Στοχος είναι τα λεφτα...''♪♫
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Ιουν 01, 2010 12:42 pm

Καταρχήν να πώ καλό μήνα σε όλους και χρόνια πολλά στο φόρουμ...

Ας σχολιάσω και εγώ λοιπόν με τον "παροιμιάτο" τρόπο....
Ψήφισα "μέτριο" το επεισόδιο και αυτό όχι επειδή δεν είχε καλές και αξιόλογες σκηνές αλλά επειδή και η υπομονή έχει τα όρια της και μ'αυτά που βλέπουμε μόνο ικανοποιημένη δε μπορώ να είμαι wall

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Παροιμία no.1--> "Ο ανόητος σκέφτεται το αύριο, ενώ ο σοφός απολαμβάνει το σήμερα." for Νικόλας
Ναι ναι, ο Νικόλας είναι ο σοφός (λέμε τώρα) που απολαμβάνει το σήμερα επειδή κοιμήθηκε χωρίς να τον ενοχλήσει κανείς και χωρίς να χρειαστεί να συνδέσει ηλεκτροφόρο σύρμα παρακαλώ... Τι τον νοιάζει τώρα αυτόν που αύριο μεθαύριο θα τα μαζέψουν απο την Εδέμ και θα φύγουν εξαιτίας μιας Νταίζης.. Τι τον νοιάζει αυτόν τώρα που οι φίλοι του πέρασαν νύχτα κόλαση για χάρη τους.. Εμείς κοιμηθήκαμε λέμε και μετά τον μπαγλαμά, θα κάνουμε και το μπουζούκι αν χρειαστεί... Rolling Eyes

Παροιμία no.2--> "Τώρα που η θάλασσα έγινε γιαούρτι, εμείς δεν έχουμε κουτάλια" for Μάνος
Σήμερα είδα έναν Μάνο να απολαμβάνει αρκετά το σχέδιο αυτό με την πατρότητα του παιδιού της Εύας.. Προτιμάει φαίνεται να το ζήσει όλο αυτό με την Εύα και ας είναι ένα θέατρο, παρά να μην το ζήσει καθόλου (σαν την Ματίνα ένα πράγμα στο Κωνσταντίνου και Ελένης :lol: ).. Νομίζω τον πονάει το γεγονός οτι δεν είναι ο πραγματικός πατέρας του παιδιού.. Ακόμα και αν "το παίζει" ο βιολογικός πατέρας, ξέρει οτι ποτέ δε θα έχει την αποκλειστικότητα γιατί ξέρει την αλήθεια... Βασικά τώρα έχει την Εύα αλλά δεν μπορεί να την χαρεί...

Παροιμία no.3--> "Δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη, δεν χωράνε." for Στέφανος
Τι δύο, ο Στέφανος προσπαθεί να χωρέσει τρία.. Θέλει να έχει το παιδί του καλά, θέλει να έχει την μάνα του έξω απο την φυλακή, θέλει να έχει και την γκόμενα ικανοποιημένη και τακτοποιημένη απο σφουγγαρίσματα... Δεν μπορούν όμως δυστυχώς αυτά να συγχρονιστούν και έτσι μπήκε σε εφαρμογή και το σχέδιο που πρότεινε ο αστυνόμος και πείστηκε ο πρώϊν ευτυχισμένος μπαμπάς οτι δεν είναι ο βιολογικός πατέρας... Θα συνεχίσω να λέω οτι πραγματικά είναι πολύ χοντρό και άδικο το σχέδιο αυτό εις βάρος του Στέφανου και φάνηκε ξεκάθαρα οτι τον πόνεσε που χάθηκε ένα τέτοιο όνειρο ενός απογόνου κάτι το οποίο είναι λογικότατο... Αλλά στη ζυγαριά υπάρχει και η ζωή ενός αγέννητου μωρού, του οποίου η ζωή κυνδυνεύει πρίν κάν αντικρύσει τον μάταιο αυτό κόσμο....
Πάντως οι Σταύρου-Ξυλά και οι Σταύρου-Παπαδημητρίου ήταν για πολλές υποκλήσεις και όσκαρ..... Τα βλέμματα τους ήταν απίστευτα καθηλωτικά : respect : : respect :

Παροιμία no.4--> "Τι κι αν σε δέρνουν δεκατρείς, αν δε σε δέρνει ο νους σου." for Μελίτα
Έκανε η Μελίτα την περιοδεία της σήμερα.... Ας τα πάρω τα πράγματα απο την αρχή..
Για την Μελίτα είχα μία συγκεκριμένη άποψη απο όταν ξεκίνησα να παρακολουθώ τη σειρά.. Μπορεί να μην την πήγαινα όσο την Νόρα αλλά ήταν ένας ήρωας που αν εξαιρέσουμε κάποια πράγματα, την συμπαθούσα... Κρίμα που κατάντησε εκνευριστική όσο η Νταίζη γιατί στο χθεσινό επεισόδιο κατάφερε η Μελίτα να με εξοργίσει...
*Στη σκηνή με την Αμαλία είπε οτι θέλει να πάρει το αίμα της πίσω.. Το παίζει δίθεν αδικημένη τώρα.. Επωφελήθηκε απο όλη αυτή την κατάσταση με την πατρότητα και βγήκε στους δρόμους να ψάχνει το δίκιο της και το αίμα της.. Απορώ όμως πραγματικά, δεν καταλαβαίνει οτι το χοντρό πρόβλημα το έχει ο Στέφανος; Δεν καταλαβαίνει οτι δε τον βοηθάει καθόλου; Απο τότε που έμαθε οτι ο Στέφανος δεν είναι ο βιολογικός πατέρας (λέμε τώρα), συνέχεια για αδικίες και "απολυτάκια" του μιλάει... Τι είδους αγάπη είναι αυτή;
*Σειρά είχε ο Μάνος να τα ακούσει απο την Μελίτα... Καλό το δουλεματάκι του Μάνου αλλά η Μελίτα το τραβάει το σχοινί και φαίνεται να το έχει πάρει πολύ προσωπικά το θέμα.. Τόσο εγωκεντρική πια; Καλήτερα θα αντιδρούσε αν της έλεγαν οτι δεν είναι η βιολογική μάνα της Νεφέλης slap Σε σχέση με τον Μάνο τώρα, η Μελίτα έχει μία επιτηδευμένη συμπεριφορά απέναντι του και γι'αυτό ίσως και ο Μάνος δε την παίρνει στα σοβαρά.. Τι εννοώ; Την μία μέρα του φαίρεται ήρεμα, χαλαρά και την άλλη μέρα αρχίζει να του μιλάει για μηνύσεις και αδικίες..
*Τα όργανα έφτασαν και στην Νόρα η οποία Νόρα δεν έχει με τίποτα να ασχοληθεί, ούτε έχει τίποτα στο κεφάλι της που να την απασχολεί.. Όλη την ημέρα κάθεται και περιμένει την Μελίτα για να της τα χώσει rules ... Εδώ λοιπόν η υπομονή μου φτάνει στα όρια της... Καλά θα μου πείς, ο Μάνος της έχει κάνει τόσα, ας τα ακούσει μια φορά αλλά η Νόρα; Η Νόρα που ήταν πάντα κοντά της στις δύσκολες στιγμές να φτάνει στο σημείο να ακούει τέτοια λόγια και να δέχεται τέτοια ειρωνία απο την Μελίτα; Ας την βάλει κάποιος να παρακολουθήσει το επεισόδιο 179 να δεί σε τί κατάσταση η Νόρα της συμπαραστεκόταν και ας ξαναπεράσει απο το δικηγορικό γραφείο να την φασκελώσουμε Fskl

Παροιμία no.5--> "Το μάτι σπάει την πέτρα. " for Ρούσσος
Αυτός ο Ρούσσος δεν μπορούσε να δώσει λίγο απο το μυαλό του και στην κόρη του; Ο τρόπος που μίλησε στην Εύα ήταν απίστευτος, πήρε τις απαντήσεις που ήθελε και έβγαλε τα συμπεράματα του.. Το ύφος του όταν κατάλαβε το κόλπο πραγματικά έσπαγε πέτρα... Ειδικά όταν μιλούσε στον Λουκά με αυτό τον τρόπο ακόμα και εγώ η τηλεθεάτρια τρόμαξα, πόσο μάλλον ο Λουκάς που έμεινε κάγκελο ο έρμος.... ΘΕΟΣ ο Ρούσσος....

Παροιμία no.6--> "Εγώ γελώ με 12 και 13 με μένα. " for Μπέλλος
Αυτός ο άνθρωπος πόσο σκυλάκι μπορεί να γίνει; Η Νταίζη τον κάνει ό,τι θέλει.. Του είπε τα ακριβώς αντίστροφα απο αυτά που έγιναν στο σπίτι και ο Μπέλλος τα πίστεψε.. Το χειρότερο είναι που ούτε καν περνάει απο το μυαλό του οτι όλα αυτά που του λέει μπορεί να έχουν και μια δόση υπερβολής έστω... Η Νόρα μπορεί να τον κορόϊδευε εν μέρη αλλά αναμφίβολα τον σεβόταν και ήταν ξεκάθαρη μαζί του σε αντίθεση με την Νταίζη που το IQ καροτιού του, το έχει καταντήσει IQ φασολιού... Αλλά αφού την αφήνει αυτός, εμείς τι να πούμε; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ λοιπόν.....

Παροιμία no.7--> "Τον εχθρό, και μερμήγκι να ΄ναι, πάρ΄ τον για ελέφαντα." for Νταίζη
Κανενός απο το μυαλό δεν περνάει τι φίδι τρέφουνε στον κόρφο τους... Η Νταίζη πέρασε απο το γραφείο για να ψαρέψει τον Λουκά σχετικά με την πατρότητα του μωρού και μιας που πήγε είπε να του σπάσει και τα νεύρα (έλα όμως που τα δικά μας νεύρα έσπασαν περισσότερο).. Η αντίδραση του Λουκά λογικότατη, αλλά κάτι περισσότερο θα το ήθελα απο τον Λουκά.. Να την πιάσει απο το μαλλί ας πούμε να πονέσει λιγάκι; Πόσο εκνευριστική μπορεί να είναι αυτή η γυαναίκα και πόσο απάνθρωπη; Το χειρότερο είναι οτι μπλέκεται στα πόδια της Νόρας και του Λουκά και το στρατηγικό σχέδιο με την συγκατοίκηση θα αποβεί μοιραίο για αυτούς και όχι για την οχιά όπως το σχεδίαζαν.. Οι σεναριογράφοι πολύ την αγαπάνε πάντως την ηρωϊδα αυτή, με γειά τους με χαρά τους αλλά ας προσέξουνε λίγο να μην καταστρέψουν άξιαγάπητους χαρακτήρες αυτής της σειράς προκειμένου να προωθήσουν την Νταίζη ;/

Παροιμία no.8--> "Στο μπόι σου βρίσκεις, στην γνώμη σου δε βρίσκεις." for δικηγορικό ζεύγος (Νόρα-Λουκάς)
Αυτοί οι δύο μπορεί όντως το μπόϊ να μην ταιριάζουν αλλά στον τρόπο που χειρίζονται τους φίλους τους και τα προβλήματα τους είναι ολόϊδιοι..
Με όλη αυτή τη συγκατοίκηση και με όλες αυτές τις ανούσιες στιγμές τους που αφορούν την Νταίζη, με έχει χαλάσει πολύ.. Δεν μπορώ και δεν θέλω να φτάσω στο σημείο να αναπολώ τις στιγμές που ήταν φίλοι και είχαν να ασχοληθούν με σοβαρότερα θέματα... Ας μην καταστραφεί αυτό το ζευγάρι που με τόσο κόπο (και τόσα πόστ) κατάφεραν να είναι μαζί.. Στο χθεσινό επεισόδιο με εκνεύρισε η αρχή στο σπίτι του Άρη με την Νταίζη να τους δουλεύει... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο Λουκάς επιμένει στο σχέδιο αυτό; Γιατί επιμένει να υποφέρουνε και εκείνος και η Νόρα; Η Νόρα είπε χθές 2 φορές (αν θυμάμαι καλά) οτι δεν είναι η Νόρα που ήταν.. Αυτό το είπε επειδή ανέχεται πολλά που σαν Νόρα δε θα τα ανεχόταν υπο άλλες συνθήκες.. Ανέχεται την Μελίτα για χάρη του σχεδίου, ανέχεται την Νταίζη για χάρη του Λουκά.... Η Νόρα νομίζω έχει εξαντληθεί τελείως και πρέπει κάποια στιγμή να δεί μια άσπρη μέρα....
Στις άλλες σκηνές τους στο γραφείο η Νόρα με τον Λουκά ήταν αξιολάτρευτοι.. Συνειδητοποίησα πόσο καλές στιγμές μας προσφέρουν όταν δεν μιλάνει και δεν ασχολούνται με την Νταίζη.. Έπεσε και φιλάκι inlove

Υ.Γ.--> Πόσο όμορφη μπορεί να είναι η Εύα και κατ'επέκταση η κυρία Ξυλά; Η κοιλίτσα της είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ..
Υ.Γ.2)--> Εξίσου όμορφη ήταν και η Νόρα και κατ'επέκταση η κυρία Δρακουλάκη στο χθεσινό επεισόδιο.. Τα ρούχα της πήγαιναν πολύ....

Αυτά απο μένα... Σε αναμονή για το σημερινό λοιπόν...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 01, 2010 12:47 pm


Το επεισόδιο ήταν σκωτσέζικο ντους. Σκηνές αφάνταστα εκνευριστικές εναλλάσσονταν με άλλες που με ενθουσίασαν.

Στην αρχή Μάνος Εύα Στέφανος σε μια πολύ όμορφη σκηνή ήταν ένα μικρό δείγμα αντρικής διεκδίκησης. Klap Με άφησε με μια πικρή γεύση για όσα θα μπορούσα να είχα δεί τη σεζόν που τελειώνει και που δεν είδα γιατί προτιμήθηκε ο απόλυτος ξενέρωτας. Στέφανος και Μάνος έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς απ το παρελθόν και περιμένω να δω αν θα μάθουμε τι ακριβώς δουλειές έκαναν οι δυό τους, αν ο Στέφανος γνώρισε την Εύα τυχαία ή στα πλαίσια κάποιας εκδίκησης και αν οι σκηνές που ο ένας παρακαλουθούσε τον άλλον να κυκλοφορεί στο Παρίσι με την Εύα είχαν να κάνουν με τις διαφορές τους. Βέβαια έχουμε φτάσει λίγα μόνο επεισόδια πριν την αποχώρηση του Μάνου οπότε δεν έχω πια μεγάλες ελπίδες. Άλλο ένα σεναριακό κενό αλλά τώρα πια τα έχουμε συνηθίσει.

Εκεί λοιπόν που στέκομαι χαλαρή και παρακολουθώ με ενδιαφέρον ξεπετάγεται η σκηνή με τη Νταίζη στο μπάνιο σε ρεσιτάλ κατινιάς και γυναικουλιάς και βλέπω δυό ήρωες αγαπημένους να γελοιοποιούνται. Μου φαίνεται οτι το σχέδιο δεν έχει σκοπό να σπάσει τα νεύρα της Νταίζης αλλά των τηλεθεατών και έχει μεγάλη επιτυχία. Τα δικά μου με κάτι σκηνές σαν κι αυτή κρόσια έχουν γίνει.gmt

Κάπου εκεί επειδή κατάλαβαν οτι τα νεύρα τεντώσανε σαν χορδές έρχεται η σκηνή Μάνου Δάφνης Νικόλα. Μέσα στην υπερβολή και τη χαρά ο Νικόλας μέσα στην ανησυχία η Δάφνη και σκάει μύτη κι ο Μάνος να ενημερώσει για την έκβαση του σχεδίου. Μου άρεσαν και οι τρείς μου άρεσε η αγκαλίτσα του Μάνου στη Δάφνη μου άρεσε το χαμογελαστό πρόσωπο του Μπουγιούρη που δεν θα τον έχουμε ακόμη πολύ κοντά μας, μου άρεσε η ζεστασιά της σκηνής γενικά γιατί κατάφερε να με χαλαρώσει.

Σκωτσέζικου ντους συνέχεια αμέσως μετά τα χαλαρά και τα παρείστικα στουπ το Μελιτόνι. Πηγαίνει στη μανούλα να βγάλει τα νεύρα της να βρει και συμπαράσταση πριν πάρει τις ρούγες να ζητάει τα δίκια της. Η Εύα λέει έκανε την πάπια. Εσύ πάλι κούκλα μου κλασικά μουλάρα. Δεν μπορώ να μη κάνω συγκρίσεις. Ο Στέφανος αντιμετωπίζει μια δύσκολη κατάσταση και χάνει τη γή κάτω απ τα πόδια του και η γυναίκα που λέει οτι τον αγαπάει αντί να σκεφτεί εκείνον σκέπτεται πως θα τη βγεί σ εκείνους που πιστεύει οτι την αδίκησαν. Δεν μπορώ να μη θυμηθώ το Μάνο να μαθαίνει οτι ο Ηλίας είναι πατέρας του και να χάνει κι αυτός τη γη κάτω απ τα πόδια του και την Εύα να αφήνει κατά μέρος τις διαφορές της με Δάφνη και Ηλία και να τον παρηγορεί λέγοντάς του οτι ο καθένας θα ήθελε να έχει μια αδελφή σαν τη Δάφνη. Βλέπεις η Εύα αγαπούσε το Μάνο η Μελίτα ξέρει τι σημαίνει η λέξη; Μπαααααααααα

Επειδή λοιπόν μάλλον ήξεραν οτι θα τα πάρουμε με το Κατιναριό αμέσως μετά μας φιλοδώρησαν με σκηνούλα Λουκά Νόρας. Ο Λουκάς με το σακάκι στο στόμα δυο τσάντες το σακάκι της Νόρας και τα καφεδάκια στο χέρι να προσπαθεί να ανοίξει το γραφείο μου θύμισε κάτι παλιές γελοιογραφίες ή ίσως το Ζαχαρία της χοντρής στο θησαυρό το πάλαι ποτέ. Συνεννόηση μπουζούκι τα χρυσά μου ο ένας να μιλάει για τη Νταίζη κι η άλλη για τη δίκη, αλλά ο σκοπός επετεύχθη. Ξεχάστηκα και πάλι.

Στέφανος και Αντιγόνη συζητούν για την πατρότητα του παιδιού. Απ τη σκηνή κρατάω τα λόγια του Στέφανου. Η Εύα δεν είναι έτσι. Ποτέ δεν θα μου εμφάνιζε δικό μου το παιδί ενός άλλου. Τελικά τις απαντήσεις τις ξέρει απλά είναι θολωμένος και κάνει λάθη όπως πολύ εύστοχα μας εξήγησε προ ημερών ο Μάνος.

Απ την αμέσως επόμενη σκηνή μου μένει μόνο μια απορία. Γιατί πρέπει να παρακολουθούμε σε καθημερινή βάση τη Νταίζη να διαστρεβλώνει την αλήθεια και το Μπέλλο να γελοιοποιείται; Το έχουμε εμπεδώσει.

Στον αμέσως επόμενο τόνο το Κατιναριό πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη. Πήγε η καβαλημένη να ζητήσει τα ρέστα. Πιστεύει οτι όλοι έχουν επίκεντρο του κόσμου τους την αφεντιά της και όλα γίνονται για να τη γεμίσουν ενοχές. Λεκτικά και υποκριτικά τη ρούμπωσε ο Μάναρος. Επιμένει πάντως ο Μάνος οτι ο Στέφανος είναι κάτι άλλο απ αυτό που δείχνει. Αναρωτιέμαι ξέρει κάτι που εμείς αγνοούμε ή μιλάει η αντιζηλία του; Είδε το δόλιο το κατινάκι οτι δεν τα βγάζει πέρα μαζί του πήρε το κουταβίσιο κατέβασε και το κεφάλι και έφυγε. Μπράβο βρε ωραία σου τάψαλε. Α ξέχασα είχες πάει να του τα ψάλεις εσύ.gelio

Στην επόμενη σκηνή πάντως είπα έλεος. Πόσο να αντέξω η γυναίκα το κνώδαλο να λέει τα κουλά του; Νόμιζα οτι δύο σκηνές έφταναν. Όχι κανένα έλεος δεν δείχνουν. Καταλαβαίνω οτι η σκηνή μπήκε για να δούμε οτι η Νταίζη ψάρευε πληροφορίες απ το Λουκά για το θέμα της πατρότητας αλλά τρεις σκηνές Νταίζη με το ίδιο ακριβώς θέμα στο ίδιο επεισόδιο είναι δύσπεπτες.

Ο Μπέλλος σε ρόλο αυστηρού αφεντικού έφερε στο προσκήνιο το θέμα του οικονομικού ελέγχου δρομολογώντας την αναχώρηση του Μάνου και την αποκάλυψη της υπεξαίρεσης και μας έδωσε την ευκαιρία να δούμε Λουκά και Μάνο σε μια όμορφη σκηνή. Ο Λουκάς όταν έμαθε τι έκανε ο Μάνος τα είδε όλα αλλά προσέξατε κάτι; Ήταν η πρώτη φορά που τον κατάλαβε. Δεν τον δικαιολόγησε αλλά τον κατάλαβε. Στην ουσία ο Μάνος έκανε αυτό που έκανε πάντα. Ανέλαβε την ευθύνη των πράξεών του. Ήταν άδικο να πάει φυλακή η Δάφνη για χρέη και καταστάσεις που δημιούργησε ο ίδιος οπότε έβαλε τον ευατό του στη θέση που έπρεπε. Τώρα υπόλογος είναι αυτός. Ο Λουκάς το κατάλαβε κι ίσως γι αυτό δεν τον έβρισε παρά τις διαφωνίες του για την πράξη του Μάνου.

Κι εκεί επάνω που είχα γλυκάνει βλέποντας τους δύο φίλους σκάει επίσκεψη της απόλυτης φιλενάδας στο γραφείο της Νόρας. Δεν θα ξαναπώ τη Νόρα οξύθυμη ορκίζομαι. Στη θέση της μ αυτά που άκουσε θα είχα φέρει τον τόμο στο κατσαρό πλην άδειο κεφάλι της Μελίτας. Θέλω να δω το κατσαρό σκουπίδι όταν θα μάθει την αλήθεια θα ζητήσει συγνώμη; Αυτή είναι η κυρία με Κ κεφαλαίο; Εμένα σαν δευτεράντζα μου έκανε. Πήγε στη Νόρα να την κατηγορήσει οτι Μάνος και Εύα κατέστρωσαν σχέδιο να φάνε τα λεφτά του Στέφανου και εκείνη εν γνώσει της το δέχτηκε; Τόση αγάπη και εκτίμηση έχει σ αυτή που λέει οτι την είχε φίλη;

Τελικά δεν ξέρω ποιά απ τις δύο είναι χειρότερη η Νταίζη ή η Μελίτα; Μάλλον η Μελίτα :wink2: τουλάχιστον η άλλη δεν δουλεύει κανέναν για το ποιόν της και δεν το παίζει κυρία.

Η επόμενη σκηνή με αποζημείωσε για τη μιά ώρα που διέθεσα να δω το επεισόδιο. Το έχω πει πολλές φορές και θα το πω άλλη μια. Σταύρου και Ξυλά δένουν υπέροχα. : respect : Δεν με νοιάζει αν θα είναι φίλοι εχθροί εραστές ή όχι θέλω να βλέπω σκηνές τους. Ο Στέφανος πήγε λοιπόν να μάθει την αλήθεια. Του είπε όσα το σχέδιο επέβαλε. Δείχνει να ήθελε πολύ το παιδί και αναρωτιέμαι γιατί αδιαφόρησε τόσο στον κίνδυνο που διέτρεξε η Εύα. Μήπως τον πονούσε το γεγονός οτι εκείνη προτίμησε να την προστατέψει η παρέα της και κατά συνέπεια ο Μάνος; Δεν θα μου φαινόταν περίεργο. Έδειξε επίσης απρόσμενη ζήλεια. Το ύφος του όταν ρώτησε την Εύα πότε ακριβώς είχε σχέσεις με το Μάνο αυτό έδειχνε. Αναρωτιέμαι γιατί. Επειδή αισθάνεται πράγματα για την Εύα ή επειδή ο Μάνος βγήκε νικητής; Όταν είδε το τεστ και βεβαιώθηκε πέρα απο κάθε αμφιβολία οτι το μωρό είναι του Μάνου ξεκίνησε να πει βαριές κουβέντες και εδώ που τα λέμε όχι άδικα αλλά η Εύα τον σταμάτησε και αυτό δείχνει ότι νοιώθει άσχημα για το ψέμα και δεν ήθελε να έρθει κάποια στιγμή ο Στέφανος σε θέση να απολογείται για τυχόν άσχημα λόγια που θα έβγαιναν απο το στόμα του κάτω απ τη φόρτιση της στιγμής.

Αμέσως μετά Λουκάς και Νόρα σε μια σκηνή που επιτέλους μου άρεσε. Love! Δεν μου είναι απαραίτητο να βλέπω τους δυό τους μαιντανούς σε ανούσιες σκηνές. Μου φτάνουν λιγότερες αρκεί να έχουν ουσία. Αυτή είχε. Ήταν η Νόρα κι ο Λουκάς που αγαπώ που στηρίζουν ο ένας τον άλλον που μοιράζονται τις αγωνίες τους και που λειτουργούν στο ίδιο μήκος κύματος. Μωρό μου είσαι το άλλο μου μισό είσαι μες την καρδιά μου μες το μυαλό μου κι αυτή τη στιγμή πάνω στο πόδι μου. Τέλειοι.

Στέφανος και Αντιγόνη θρηνούν για το παιδί που δεν είναι δικό τους αίμα. Η Αντιγόνη με μπερδεύει. Έχει περάσει ένας χρόνος και επί της ουσίας δεν ξέρουμε ακόμη τίποτα γι αυτή. Τι έχει συμβεί στο παρελθόν της που την έκανε να θέλει να πάρει εκδίκηση ποιούς αγαπάει αν αγαπάει κάποιους γιατί λειτουργεί έτσι απέναντι στο παιδί της. Ίσως όπως στην περίπτωση της Νταίζης και του Μπέλλου αυτός είναι ένας λόγος που δεν γίνονται μέρος της ιστορίας στις καρδιές μας. Μας είναι άγνωστοι. Κρατάω τρία πράγματα απ την ομολογουμένως εξαιρετική σκηνή μάνας γιού.
Πρώτον ο Στέφανος λέει οτι θέλει να πάει τη ζωή του παρακάτω σαν να τον πόνεσε το τέλος της ιστορίας του με την Εύα. Με δεδομένο οτι άλλη ονειρευόταν κλαίγοντας το κερί περίεργο. Τι θα πει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ η Μελίτα δεν μου είπε ποτέ ψέματα; Γιατί εγώ νόμιζα οτι αυτή ήταν η πρώτη του επιλογή;
Δεύτερον είπε στη μάνα του να σταματήσει όλες τις κινήσεις της. Τί ξέρει; Μήπως τελικά αυτό το σκληρό ροκ για το οποίο κάποτε μίλησε στο Χρήστο δεν σταμάτησε ποτέ κι απλά εμείς δεν το έχουμε αντιληφθεί;
Τρίτον γιατί η Αντιγόνη δεν θέλει να κάνει σύντομα άλλο παιδί ο Στέφανος; Μήπως αν περάσει κάποια ηλικία τα χρήματα γίνονται δικά του αν δεν έχει απογόνους; Μήπως δηλαδή δεν είναι το θέμα της Αντιγόνης ποιά θα είναι η μάνα του παιδιού αλλά να μην υπάρχει παιδί; Τρελή σκέψη αλλά αφού μου πέρασε απ το μυαλό είπα να τη γράψω.

Επειδή στο συγκεκριμένο επεισόδιο μας έδωσαν γερή δόση κατινιάς είπαν να μας αποζημιώσουν με μια ακόμη εξαιρετική σκηνή. Ο Πέτρος πήγε στην Εύα θέλοντας να βγάλει μόνος του συμπεράσματα. Οι δυό τους μας έδωσαν πέρσι υπέροχες έντονες σκηνές και τους είχαμε χάσει αυτή τη χρονιά οπότε τους απόλαυσα. : respect : Ο Ρούσσος είναι άνθρωπος έξυπνος και καλός κριτής των χαρακτήρων. Απ την αρχή δεν πίστεψε οτι η Εύα θα μπορούσε να πεί τέτοιο ψέμα. Μίλησε λοιπόν μαζί της και νομίζω οτι κι η Εύα του έδειξε με τον τρόπο της την αλήθεια. Σε ώρες δύσκολες η Εύα εκτίμησε την ακεραιότητα του Ρούσσου και τη δίκαιη συμπεριφορά του απέναντί της και νομίζω δεν ήθελε να του πει ψέμα.


Ο καιρός στο γραφείο του Ρούσσου προμηνύεται νεφελώδης και ούτε ψύλλος στον κόρφο του Λουκά που θα φάει το τσουνάμι. Περιμένω λοιπόν...


Υγ. Ακριβώς ένα χρόνο πριν έκανα τον πρώτο μου σχολιασμό στο φόρουμ. Τότε ήταν μικρότερο το ποστ αλλά μεγαλύτερος ο ενθουσιασμός. Δεν ξέρω αν μπορούν οι σεναριογράφοι να κάνουν τον ενθουσιασμό μου να ξαναφουντώσει αλλά ειλικρινά το ελπίζω.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από nikidanis Τρι Ιουν 01, 2010 12:56 pm

Clarabelle έγραψε:
Το επεισόδιο ήταν σκωτσέζικο ντους. Σκηνές αφάνταστα εκνευριστικές εναλλάσσονταν με άλλες που με ενθουσίασαν.

Στην αρχή Μάνος Εύα Στέφανος σε μια πολύ όμορφη σκηνή ήταν ένα μικρό δείγμα αντρικής διεκδίκησης. Klap Με άφησε με μια πικρή γεύση για όσα θα μπορούσα να είχα δεί τη σεζόν που τελειώνει και που δεν είδα γιατί προτιμήθηκε ο απόλυτος ξενέρωτας. Στέφανος και Μάνος έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς απ το παρελθόν και περιμένω να δω αν θα μάθουμε τι ακριβώς δουλειές έκαναν οι δυό τους, αν ο Στέφανος γνώρισε την Εύα τυχαία ή στα πλαίσια κάποιας εκδίκησης και αν οι σκηνές που ο ένας παρακαλουθούσε τον άλλον να κυκλοφορεί στο Παρίσι με την Εύα είχαν να κάνουν με τις διαφορές τους. Βέβαια έχουμε φτάσει λίγα μόνο επεισόδια πριν την αποχώρηση του Μάνου οπότε δεν έχω πια μεγάλες ελπίδες. Άλλο ένα σεναριακό κενό αλλά τώρα πια τα έχουμε συνηθίσει.

Εκεί λοιπόν που στέκομαι χαλαρή και παρακολουθώ με ενδιαφέρον ξεπετάγεται η σκηνή με τη Νταίζη στο μπάνιο σε ρεσιτάλ κατινιάς και γυναικουλιάς και βλέπω δυό ήρωες αγαπημένους να γελοιοποιούνται. Μου φαίνεται οτι το σχέδιο δεν έχει σκοπό να σπάσει τα νεύρα της Νταίζης αλλά των τηλεθεατών και έχει μεγάλη επιτυχία. Τα δικά μου με κάτι σκηνές σαν κι αυτή κρόσια έχουν γίνει.gmt

Κάπου εκεί επειδή κατάλαβαν οτι τα νεύρα τεντώσανε σαν χορδές έρχεται η σκηνή Μάνου Δάφνης Νικόλα. Μέσα στην υπερβολή και τη χαρά ο Νικόλας μέσα στην ανησυχία η Δάφνη και σκάει μύτη κι ο Μάνος να ενημερώσει για την έκβαση του σχεδίου. Μου άρεσαν και οι τρείς μου άρεσε η αγκαλίτσα του Μάνου στη Δάφνη μου άρεσε το χαμογελαστό πρόσωπο του Μπουγιούρη που δεν θα τον έχουμε ακόμη πολύ κοντά μας, μου άρεσε η ζεστασιά της σκηνής γενικά γιατί κατάφερε να με χαλαρώσει.

Σκωτσέζικου ντους συνέχεια αμέσως μετά τα χαλαρά και τα παρείστικα στουπ το Μελιτόνι. Πηγαίνει στη μανούλα να βγάλει τα νεύρα της να βρει και συμπαράσταση πριν πάρει τις ρούγες να ζητάει τα δίκια της. Η Εύα λέει έκανε την πάπια. Εσύ πάλι κούκλα μου κλασικά μουλάρα. Δεν μπορώ να μη κάνω συγκρίσεις. Ο Στέφανος αντιμετωπίζει μια δύσκολη κατάσταση και χάνει τη γή κάτω απ τα πόδια του και η γυναίκα που λέει οτι τον αγαπάει αντί να σκεφτεί εκείνον σκέπτεται πως θα τη βγεί σ εκείνους που πιστεύει οτι την αδίκησαν. Δεν μπορώ να μη θυμηθώ το Μάνο να μαθαίνει οτι ο Ηλίας είναι πατέρας του και να χάνει κι αυτός τη γη κάτω απ τα πόδια του και την Εύα να αφήνει κατά μέρος τις διαφορές της με Δάφνη και Ηλία και να τον παρηγορεί λέγοντάς του οτι ο καθένας θα ήθελε να έχει μια αδελφή σαν τη Δάφνη. Βλέπεις η Εύα αγαπούσε το Μάνο η Μελίτα ξέρει τι σημαίνει η λέξη; Μπαααααααααα

Επειδή λοιπόν μάλλον ήξεραν οτι θα τα πάρουμε με το Κατιναριό αμέσως μετά μας φιλοδώρησαν με σκηνούλα Λουκά Νόρας. Ο Λουκάς με το σακάκι στο στόμα δυο τσάντες το σακάκι της Νόρας και τα καφεδάκια στο χέρι να προσπαθεί να ανοίξει το γραφείο μου θύμισε κάτι παλιές γελοιογραφίες ή ίσως το Ζαχαρία της χοντρής στο θησαυρό το πάλαι ποτέ. Συνεννόηση μπουζούκι τα χρυσά μου ο ένας να μιλάει για τη Νταίζη κι η άλλη για τη δίκη, αλλά ο σκοπός επετεύχθη. Ξεχάστηκα και πάλι.

Στέφανος και Αντιγόνη συζητούν για την πατρότητα του παιδιού. Απ τη σκηνή κρατάω τα λόγια του Στέφανου. Η Εύα δεν είναι έτσι. Ποτέ δεν θα μου εμφάνιζε δικό μου το παιδί ενός άλλου. Τελικά τις απαντήσεις τις ξέρει απλά είναι θολωμένος και κάνει λάθη όπως πολύ εύστοχα μας εξήγησε προ ημερών ο Μάνος.

Απ την αμέσως επόμενη σκηνή μου μένει μόνο μια απορία. Γιατί πρέπει να παρακολουθούμε σε καθημερινή βάση τη Νταίζη να διαστρεβλώνει την αλήθεια και το Μπέλλο να γελοιοποιείται; Το έχουμε εμπεδώσει.

Στον αμέσως επόμενο τόνο το Κατιναριό πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη. Πήγε η καβαλημένη να ζητήσει τα ρέστα. Πιστεύει οτι όλοι έχουν επίκεντρο του κόσμου τους την αφεντιά της και όλα γίνονται για να τη γεμίσουν ενοχές. Λεκτικά και υποκριτικά τη ρούμπωσε ο Μάναρος. Επιμένει πάντως ο Μάνος οτι ο Στέφανος είναι κάτι άλλο απ αυτό που δείχνει. Αναρωτιέμαι ξέρει κάτι που εμείς αγνοούμε ή μιλάει η αντιζηλία του; Είδε το δόλιο το κατινάκι οτι δεν τα βγάζει πέρα μαζί του πήρε το κουταβίσιο κατέβασε και το κεφάλι και έφυγε. Μπράβο βρε ωραία σου τάψαλε. Α ξέχασα είχες πάει να του τα ψάλεις εσύ.gelio

Στην επόμενη σκηνή πάντως είπα έλεος. Πόσο να αντέξω η γυναίκα το κνώδαλο να λέει τα κουλά του; Νόμιζα οτι δύο σκηνές έφταναν. Όχι κανένα έλεος δεν δείχνουν. Καταλαβαίνω οτι η σκηνή μπήκε για να δούμε οτι η Νταίζη ψάρευε πληροφορίες απ το Λουκά για το θέμα της πατρότητας αλλά τρεις σκηνές Νταίζη με το ίδιο ακριβώς θέμα στο ίδιο επεισόδιο είναι δύσπεπτες.

Ο Μπέλλος σε ρόλο αυστηρού αφεντικού έφερε στο προσκήνιο το θέμα του οικονομικού ελέγχου δρομολογώντας την αναχώρηση του Μάνου και την αποκάλυψη της υπεξαίρεσης και μας έδωσε την ευκαιρία να δούμε Λουκά και Μάνο σε μια όμορφη σκηνή. Ο Λουκάς όταν έμαθε τι έκανε ο Μάνος τα είδε όλα αλλά προσέξατε κάτι; Ήταν η πρώτη φορά που τον κατάλαβε. Δεν τον δικαιολόγησε αλλά τον κατάλαβε. Στην ουσία ο Μάνος έκανε αυτό που έκανε πάντα. Ανέλαβε την ευθύνη των πράξεών του. Ήταν άδικο να πάει φυλακή η Δάφνη για χρέη και καταστάσεις που δημιούργησε ο ίδιος οπότε έβαλε τον ευατό του στη θέση που έπρεπε. Τώρα υπόλογος είναι αυτός. Ο Λουκάς το κατάλαβε κι ίσως γι αυτό δεν τον έβρισε παρά τις διαφωνίες του για την πράξη του Μάνου.

Κι εκεί επάνω που είχα γλυκάνει βλέποντας τους δύο φίλους σκάει επίσκεψη της απόλυτης φιλενάδας στο γραφείο της Νόρας. Δεν θα ξαναπώ τη Νόρα οξύθυμη ορκίζομαι. Στη θέση της μ αυτά που άκουσε θα είχα φέρει τον τόμο στο κατσαρό πλην άδειο κεφάλι της Μελίτας. Θέλω να δω το κατσαρό σκουπίδι όταν θα μάθει την αλήθεια θα ζητήσει συγνώμη; Αυτή είναι η κυρία με Κ κεφαλαίο; Εμένα σαν δευτεράντζα μου έκανε. Πήγε στη Νόρα να την κατηγορήσει οτι Μάνος και Εύα κατέστρωσαν σχέδιο να φάνε τα λεφτά του Στέφανου και εκείνη εν γνώσει της το δέχτηκε; Τόση αγάπη και εκτίμηση έχει σ αυτή που λέει οτι την είχε φίλη;

Τελικά δεν ξέρω ποιά απ τις δύο είναι χειρότερη η Νταίζη ή η Μελίτα; Μάλλον η Μελίτα :wink2: τουλάχιστον η άλλη δεν δουλεύει κανέναν για το ποιόν της και δεν το παίζει κυρία.

Η επόμενη σκηνή με αποζημείωσε για τη μιά ώρα που διέθεσα να δω το επεισόδιο. Το έχω πει πολλές φορές και θα το πω άλλη μια. Σταύρου και Ξυλά δένουν υπέροχα. : respect : Δεν με νοιάζει αν θα είναι φίλοι εχθροί εραστές ή όχι θέλω να βλέπω σκηνές τους. Ο Στέφανος πήγε λοιπόν να μάθει την αλήθεια. Του είπε όσα το σχέδιο επέβαλε. Δείχνει να ήθελε πολύ το παιδί και αναρωτιέμαι γιατί αδιαφόρησε τόσο στον κίνδυνο που διέτρεξε η Εύα. Μήπως τον πονούσε το γεγονός οτι εκείνη προτίμησε να την προστατέψει η παρέα της και κατά συνέπεια ο Μάνος; Δεν θα μου φαινόταν περίεργο. Έδειξε επίσης απρόσμενη ζήλεια. Το ύφος του όταν ρώτησε την Εύα πότε ακριβώς είχε σχέσεις με το Μάνο αυτό έδειχνε. Αναρωτιέμαι γιατί. Επειδή αισθάνεται πράγματα για την Εύα ή επειδή ο Μάνος βγήκε νικητής; Όταν είδε το τεστ και βεβαιώθηκε πέρα απο κάθε αμφιβολία οτι το μωρό είναι του Μάνου ξεκίνησε να πει βαριές κουβέντες και εδώ που τα λέμε όχι άδικα αλλά η Εύα τον σταμάτησε και αυτό δείχνει ότι νοιώθει άσχημα για το ψέμα και δεν ήθελε να έρθει κάποια στιγμή ο Στέφανος σε θέση να απολογείται για τυχόν άσχημα λόγια που θα έβγαιναν απο το στόμα του κάτω απ τη φόρτιση της στιγμής.

Αμέσως μετά Λουκάς και Νόρα σε μια σκηνή που επιτέλους μου άρεσε. Love! Δεν μου είναι απαραίτητο να βλέπω τους δυό τους μαιντανούς σε ανούσιες σκηνές. Μου φτάνουν λιγότερες αρκεί να έχουν ουσία. Αυτή είχε. Ήταν η Νόρα κι ο Λουκάς που αγαπώ που στηρίζουν ο ένας τον άλλον που μοιράζονται τις αγωνίες τους και που λειτουργούν στο ίδιο μήκος κύματος. Μωρό μου είσαι το άλλο μου μισό είσαι μες την καρδιά μου μες το μυαλό μου κι αυτή τη στιγμή πάνω στο πόδι μου. Τέλειοι.

Στέφανος και Αντιγόνη θρηνούν για το παιδί που δεν είναι δικό τους αίμα. Η Αντιγόνη με μπερδεύει. Έχει περάσει ένας χρόνος και επί της ουσίας δεν ξέρουμε ακόμη τίποτα γι αυτή. Τι έχει συμβεί στο παρελθόν της που την έκανε να θέλει να πάρει εκδίκηση ποιούς αγαπάει αν αγαπάει κάποιους γιατί λειτουργεί έτσι απέναντι στο παιδί της. Ίσως όπως στην περίπτωση της Νταίζης και του Μπέλλου αυτός είναι ένας λόγος που δεν γίνονται μέρος της ιστορίας στις καρδιές μας. Μας είναι άγνωστοι. Κρατάω τρία πράγματα απ την ομολογουμένως εξαιρετική σκηνή μάνας γιού.
Πρώτον ο Στέφανος λέει οτι θέλει να πάει τη ζωή του παρακάτω σαν να τον πόνεσε το τέλος της ιστορίας του με την Εύα. Με δεδομένο οτι άλλη ονειρευόταν κλαίγοντας το κερί περίεργο. Τι θα πει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ η Μελίτα δεν μου είπε ποτέ ψέματα; Γιατί εγώ νόμιζα οτι αυτή ήταν η πρώτη του επιλογή;
Δεύτερον είπε στη μάνα του να σταματήσει όλες τις κινήσεις της. Τί ξέρει; Μήπως τελικά αυτό το σκληρό ροκ για το οποίο κάποτε μίλησε στο Χρήστο δεν σταμάτησε ποτέ κι απλά εμείς δεν το έχουμε αντιληφθεί;
Τρίτον γιατί η Αντιγόνη δεν θέλει να κάνει σύντομα άλλο παιδί ο Στέφανος; Μήπως αν περάσει κάποια ηλικία τα χρήματα γίνονται δικά του αν δεν έχει απογόνους; Μήπως δηλαδή δεν είναι το θέμα της Αντιγόνης ποιά θα είναι η μάνα του παιδιού αλλά να μην υπάρχει παιδί; Τρελή σκέψη αλλά αφού μου πέρασε απ το μυαλό είπα να τη γράψω.

Επειδή στο συγκεκριμένο επεισόδιο μας έδωσαν γερή δόση κατινιάς είπαν να μας αποζημιώσουν με μια ακόμη εξαιρετική σκηνή. Ο Πέτρος πήγε στην Εύα θέλοντας να βγάλει μόνος του συμπεράσματα. Οι δυό τους μας έδωσαν πέρσι υπέροχες έντονες σκηνές και τους είχαμε χάσει αυτή τη χρονιά οπότε τους απόλαυσα. : respect : Ο Ρούσσος είναι άνθρωπος έξυπνος και καλός κριτής των χαρακτήρων. Απ την αρχή δεν πίστεψε οτι η Εύα θα μπορούσε να πεί τέτοιο ψέμα. Μίλησε λοιπόν μαζί της και νομίζω οτι κι η Εύα του έδειξε με τον τρόπο της την αλήθεια. Σε ώρες δύσκολες η Εύα εκτίμησε την ακεραιότητα του Ρούσσου και τη δίκαιη συμπεριφορά του απέναντί της και νομίζω δεν ήθελε να του πει ψέμα.


Ο καιρός στο γραφείο του Ρούσσου προμηνύεται νεφελώδης και ούτε ψύλλος στον κόρφο του Λουκά που θα φάει το τσουνάμι. Περιμένω λοιπόν...


Υγ. Ακριβώς ένα χρόνο πριν έκανα τον πρώτο μου σχολιασμό στο φόρουμ. Τότε ήταν μικρότερο το ποστ αλλά μεγαλύτερος ο ενθουσιασμός. Δεν ξέρω αν μπορούν οι σεναριογράφοι να κάνουν τον ενθουσιασμό μου να ξαναφουντώσει αλλά ειλικρινά το ελπίζω.



ο καλυτερος σχολιασμος σου ever !!!!!!!!!!!!! Συμφωνα απολυτα!!! ακομα και με το υ.γ : respect :
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Ιουν 01, 2010 1:51 pm


Ευχαριστώ Νίκη μου.
Τις τελευταίες ημέρες γίνονται πολλοί και ουσιαστικοί σχολιασμοί δείχνοντας οτι το φορουμ έχει ζωή και φιλοξενεί όλες τις απόψεις κι αυτό είναι για μένα εξ ίσου ουσιαστικό με τη συμμετοχή.
Μπορεί να μη συμφωνώ με όλους αλλά χαίρομαι που τους βλέπω να σχολιάζουν.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Ιουν 01, 2010 2:04 pm

Τιτλος: "Ταξιδι το γυρο της περιοχης!!!!"

Κεφ.1 "Η Στιγμη της αληθειας Νο 2"
Το ειπε μεν ο Μανος το παιδι ειναι δικο του αλλα η Ευα το επεξε θιγμενη και τους εδιωξε και τους δυο wanna be μπαμπαδες!!!! Ο Στεφανος τι να κανει πηγε στη μαμα, της οποιας ο εγκεφαλος φαινεται να λειτουργει καλυτερα, βρε μπας και μας δουλευουν, περνει τηλεφωνο και ζηταει παυση μεχρι νεωτερας ενω προβληματιζεται πως μπορει να μαθουν την αληθεια.... Σε δευτερη φαση η Ευα ξανα καλει το Στεφανο -ποσο ομορφη παιζει να ειναι αυτη η γυναικα ποσο;;;;- για να του πει την "αληθεια" το παιδι ειναι του Μανου -φοβερη σκηνη!- Ο Στεφανος φροντιζει να ενημερωσει την μαμα του της οποιας ο μονος καημος ειναι να μην κανει παιδι με τη Μελιτα.... Τι να πω εγω τωρα, καλη μου -λεμε τωρα- ο γιος σου μολις εμαθε οτι δεν θα γινει πατερας, εκει κολλησες εσυ;;; Σταυρου ΘΕΟΣ!!!! : respect :

Κεφ. 2 "Φωτια για να καουν τα χαρτινα"
Θερμη παρακλιση βλαλτε τη Νορα και το Λουκα απο τη φωτια εχουν αρχισει να αρπαζουν!!!!
Ουτε το δευτερο δεκαλεπτο του αγωνα μου αρεσε..... Grrr Τα νευρα της Νορας φαινεται να μην αντεχουν παρα τις φυλοτιμες προσπαθιες του Λουκα να την ηρεμησει... Παει και η δικη.... Σβηστε τη φωτια!!!!!

Κεφ.3 "Αμαρτησα για το παιδι μου Νο .... -εχω χασει το μετρημα-"
Η Νταιζη αφηγηθηκε στο Δημητρακη την νυχτα που περασε, με τους "Ουνους" που εκαναν επιδρομη στο σπιτι "της", αλλαζοντας βεβαια τα υποκειμενα....
Μετα ειπε να κανει μια βολτα απο το γραφειο του "εχθρου", γιατι; Η Αντιγονη ζητησε απο καποιον να μαθει αν το παιδι ειναι του Στεφανου και η Νταιζη εμφανιζεται στο γραφειο και -αν θελετε- ψαρευει το Λουκα σχετικα με το παιδι της Ευας... Τυχαιο; Δεν νομιζω!
Κατα τ' αλλα τη λυπηθηκα την αθωα πεδουλα, τοσος πονος, τοση αδικια, μου ετρεξε ενα δακρυ.... Snif Πριν κλεισω συγκινημενη το κεφαλαιο θα ηθελα να πω... Λουκα και τα δυο αγορι μου, και τα δυο!!!!!

Κεφ.4 "Για να σε εκδικηθω!"
Η "κακια Μελιτα" θελει να "παρει το αιμα της πισω" και παρα την συμβουλη της Αμαλιας να περιμεναι βγηκε στη γυρα για να ζητησει τα ρεστα πρωτα απο το Μανο και υστερα απο τη Νορα.... Με τη σειρα λοιπον...
Η Μελιτα μπορει να λεει οτι της καπνισει για το Μανο και την παρεα αλλα αν τυχον ο Μανος υπονοησει τιποτα για τον καλο της αφινιαζει.... Η ατακα του Μανου "ναι χαλαρα αφου ειναι χανος και τσιμπαει!" ολα τα ευρα!!!! Παγωσε ελαφρως η Μελιτα ή μου φανηκε;;;
Σταση δευτερη η Νορα! "Σε περιμενα και δεν ηρθες" ποσες φορες σε περιμενε εκεινη κι εσυ εφευγες..... Χαιρομαι που η Νορα σταματησε την κουβεντα, το ειδα σαν μια προσπαθεια να προστατεψει την γυναικα που εχει απεναντι της και την οποια επαναλαμβανω εχει αγαπησει σαν φιλη της, απο το να πει κουβεντες που μετα ηταν σιγουρο οτι θα μετανιωνε...
Τωρα θα μου επιτρεψετε να οργιστω με τους ανθρωπους του mega και ειδικα τους μοντερ της σειρας που εκοψαν απο το προηγουμενο επειδοδιο τη σκηνη οπου η Μελιτα παει στη Ευα για να την παρακαλεσει να μαθει την αληθεια!!! Αισχος!!! Τι; Την ειδαμε;; Αντε καλε εγω ειδα την Μελιτα να απαιτει τα "οφειλουμενα"....

Κεφ. 4 και 3/4 "We are family"
Πολυ γλυκια η Αγγελα στο ρολο της μητερας που ανησυχει για την κορη της...
Τρυφερος ο Ηλιας που δεν μπορει πλεον να βοηθησει την κορη του αφου του μειωσαν την συνταξη....
Απολαυστικοτατα τα τρια αδελφια, με τον Νικολα να κανει προβες για μιουζικαλ την ωρα που ολοι -οπως ειπε ο Μανος- ετοιμαζονται για θριλερ!!!!

Κεφ. 5 "Το αρθρο 375" / " Η νιλα του Μάμαλη"
Την εκανε την υπεξαιρεση ο Μανος, οχι που δεν θα την εκανε... Το μονο που του αναγνωριζω ειναι οτι αυτη τη φορα το εκανε για να βοηθησει καποιον αλλο και οχι το τομαρι του..... Τρεχουμε τωρα, τρεχουμε!!!! Φοβεροι και οι δυο!

Κεφ. 5 και 3/4 " Ειμαστε γεννημενοι ο ενας για τον αλλο"
Ο Λουκας ειπε να ενημερωσει και τη Νορα για τα κατορθωματα του Μανου και ομολογω απολαυσα την σκηνη!!!! inlove

Κεφ. 6 "Ειναι γατα, ειναι γατα : respect : "
Ο Ρουσσος πηγε στην Ευα για να μαθει την αληθεια και την εμαθε....
"Και τωρα που το παιδι δεν ειναι του Στεφανου..."
"Ισως ηρεμησω κι εγω απο τις απειλες..." Κατι μου λεει οτι η Ευα εδωσε επιτηδες την απαντηση που εδωσε, ο Ρουσσος μπηκε στο σπιτι αμφισβητωντας την μεχρι τωρα εικονα που ειχε για την Ευα και εκεινη με την απαντηση της του απεδειξε οτι αυτη η εικονα εξακολουθει να υφισταται... Θεϊκος διαλογος!!!

Κεφ. 6 και 3/4 " Δευτε λαβετε τελευταιον ασπασμον"
Σε ποιον θα τα ψαλω λεει ο Ρουσσος; Στον Λουκα!!!! Παγωσε ο Λουκακος μετα το τηλεφωνημα του Πετραν, αποχαιρετησε τη Νορα και ξεκινησε για τα γραφεια του Ρουσσου. Απολαυστικη η σκηνη του αποχαιρετισμου με την Νορα να σταυροκοπιεται, μονο το Λουκα που δεν σταυρωσε καθως εφευγε!!!! gelio

Κεφ. 7 " Στον παλιο ρε; Τον Τιτανομεγιστοτεραστιο;"
Τι να πω εγω τωρα, τους λατρευω αυτους τους δυο μαζι και περιμενω την ολοκληρωμενη σκηνη....

Η συνεχεια στο επομενο.....

Υ.Γ. 1 Α! "Καλο" απο εμενα
Υ.Γ. 2 Αριανδη (loukitsa), Σοφια (sifantid), Εβαννα, Βασω (Mik), sarita, aggeliki, kelly, fouitsa, Κατερινα, Εζι και Clarabelle : respect : : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από nicole Τρι Ιουν 01, 2010 2:52 pm

Mik έγραψε:
nicole έγραψε:
Αμαλια: ΘΕΑ & ΑΠΑΙΧΤΗ!!! οτι και να πω ειναι λιγο...αυτα ειναι ατομα...αυτος ειναι τροπος σκεψης...ετσι κανουν περιουσιες...προσεχουν για να εχουν...μου αρεσεις τρελλα και εσυ και ο τροπος σκεψης σου, ξερεις εσυ... :wink2:

Ειναι εμφανές οτι λατρευω Αμαλία. lol! Αλλα, πράγματι, πιστευεις οτι αυτός είναι τρόπος σκέψης?
Μου θυμίζει το τραγούδι της Τζούλιας (ο θεός να το κάνει τραγουδι)

''Στοχος είναι τα λεφτα...''♪♫

Το συγκεκριμενο τραγουδι συγνωμη μου διαφευγει... lol!

Τωρα για την Αμαλια αυτο που εννοω δεν ειναι μονο τα λεφτα αλλα ο τροπος σκεψης που εχει γενικοτερα στα επεισοδια και ο οποιος κοιταζει τα πραγματα πιο μακροπροθεσμα και σφαιρικα...

Το ειχα πει και σε παλιοτερο σχολιασμο...οι ανθρωποι εχουν διαφορετικες συμπεριφορες ειτε στα προσωπικα, επαγγελματικα, φιλικα, κληρονομικα,νομικα θεματα κτλ....

Ατομα σαν την Αμαλια, Αντιγονη, Ρουσσο, Στεφανο, Μελιτα εχουν μαθει να ξεχωριζουν τα συναισθηματα απο τη λογικη σε συγκεκριμενα θεματα...πχ. αγαπουν και νοιαζονται για τα παιδια τους αλλα συγχρονως ξερουν και ποτε και πως να προστατευουν ειτε τα συμφεροντα και δικαιωματα τους ειτε των οικογενειων τους...γενικοτερα δεν πανε οπου τους παει ο ανεμος....αλλα μονοι τους καθοριζουν τη μοιρα τους...

nicole
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 01, 2010 2:59 pm

nicole έγραψε:
Mik έγραψε:
nicole έγραψε:
Αμαλια: ΘΕΑ & ΑΠΑΙΧΤΗ!!! οτι και να πω ειναι λιγο...αυτα ειναι ατομα...αυτος ειναι τροπος σκεψης...ετσι κανουν περιουσιες...προσεχουν για να εχουν...μου αρεσεις τρελλα και εσυ και ο τροπος σκεψης σου, ξερεις εσυ... :wink2:

Ειναι εμφανές οτι λατρευω Αμαλία. lol! Αλλα, πράγματι, πιστευεις οτι αυτός είναι τρόπος σκέψης?
Μου θυμίζει το τραγούδι της Τζούλιας (ο θεός να το κάνει τραγουδι)

''Στοχος είναι τα λεφτα...''♪♫

Το συγκεκριμενο τραγουδι συγνωμη μου διαφευγει... lol!

Τωρα για την Αμαλια αυτο που εννοω δεν ειναι μονο τα λεφτα αλλα ο τροπος σκεψης που εχει γενικοτερα στα επεισοδια και ο οποιος κοιταζει τα πραγματα πιο μακροπροθεσμα και σφαιρικα...

Το ειχα πει και σε παλιοτερο σχολιασμο...οι ανθρωποι εχουν διαφορετικες συμπεριφορες ειτε στα προσωπικα, επαγγελματικα, φιλικα, κληρονομικα,νομικα θεματα κτλ....

Ατομα σαν την Αμαλια, Αντιγονη, Ρουσσο, Στεφανο, Μελιτα εχουν μαθει να ξεχωριζουν τα συναισθηματα απο τη λογικη σε συγκεκριμενα θεματα...πχ. αγαπουν και νοιαζονται για τα παιδια τους αλλα συγχρονως ξερουν και ποτε και πως να προστατευουν ειτε τα συμφεροντα και δικαιωματα τους ειτε των οικογενειων τους...γενικοτερα δεν πανε οπου τους παει ο ανεμος....αλλα μονοι τους καθοριζουν τη μοιρα τους...

Δεν ξέρεις το άσμα??? Τρομερή ποιότητα!! gelio gelio

Συγκεκριμένα η Αμαλία ( : respect : ), όλα μα όλα έχουν να κάνουν με ένα. Τα χρήματα. Είναι ο γαμπρός πλούσιος? Μας κάνει. Δεν είναι? Δεν μας κάνει. Και αν δεν μας κάνει, πρέπει να κάνουμε τα πάαααντα για να τον διώξουμε (βλέπε Οδυσσέας)

Δεν κοιτάει τα πράγματα μακροπρόθεσμα και σφαιρικά, αλλα εγωιστικά και οικονομικά. Καθαρά και μόνο.

Και δεν θα λεγα οτι μόνοι τους καθορίζουν την μοίρα τους...τουλάχιστον οχι όλοι όσοι αναφέρεις...
:wink2:
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Τρι Ιουν 01, 2010 3:34 pm

Clarabelle έγραψε:
Το επεισόδιο ήταν σκωτσέζικο ντους. Σκηνές αφάνταστα εκνευριστικές εναλλάσσονταν με άλλες που με ενθουσίασαν.

Στην αρχή Μάνος Εύα Στέφανος σε μια πολύ όμορφη σκηνή ήταν ένα μικρό δείγμα αντρικής διεκδίκησης. Klap Με άφησε με μια πικρή γεύση για όσα θα μπορούσα να είχα δεί τη σεζόν που τελειώνει και που δεν είδα γιατί προτιμήθηκε ο απόλυτος ξενέρωτας. Στέφανος και Μάνος έχουν ανοιχτούς λογαριασμούς απ το παρελθόν και περιμένω να δω αν θα μάθουμε τι ακριβώς δουλειές έκαναν οι δυό τους, αν ο Στέφανος γνώρισε την Εύα τυχαία ή στα πλαίσια κάποιας εκδίκησης και αν οι σκηνές που ο ένας παρακαλουθούσε τον άλλον να κυκλοφορεί στο Παρίσι με την Εύα είχαν να κάνουν με τις διαφορές τους. Βέβαια έχουμε φτάσει λίγα μόνο επεισόδια πριν την αποχώρηση του Μάνου οπότε δεν έχω πια μεγάλες ελπίδες. Άλλο ένα σεναριακό κενό αλλά τώρα πια τα έχουμε συνηθίσει.

Εκεί λοιπόν που στέκομαι χαλαρή και παρακολουθώ με ενδιαφέρον ξεπετάγεται η σκηνή με τη Νταίζη στο μπάνιο σε ρεσιτάλ κατινιάς και γυναικουλιάς και βλέπω δυό ήρωες αγαπημένους να γελοιοποιούνται. Μου φαίνεται οτι το σχέδιο δεν έχει σκοπό να σπάσει τα νεύρα της Νταίζης αλλά των τηλεθεατών και έχει μεγάλη επιτυχία. Τα δικά μου με κάτι σκηνές σαν κι αυτή κρόσια έχουν γίνει.gmt

Κάπου εκεί επειδή κατάλαβαν οτι τα νεύρα τεντώσανε σαν χορδές έρχεται η σκηνή Μάνου Δάφνης Νικόλα. Μέσα στην υπερβολή και τη χαρά ο Νικόλας μέσα στην ανησυχία η Δάφνη και σκάει μύτη κι ο Μάνος να ενημερώσει για την έκβαση του σχεδίου. Μου άρεσαν και οι τρείς μου άρεσε η αγκαλίτσα του Μάνου στη Δάφνη μου άρεσε το χαμογελαστό πρόσωπο του Μπουγιούρη που δεν θα τον έχουμε ακόμη πολύ κοντά μας, μου άρεσε η ζεστασιά της σκηνής γενικά γιατί κατάφερε να με χαλαρώσει.

Σκωτσέζικου ντους συνέχεια αμέσως μετά τα χαλαρά και τα παρείστικα στουπ το Μελιτόνι. Πηγαίνει στη μανούλα να βγάλει τα νεύρα της να βρει και συμπαράσταση πριν πάρει τις ρούγες να ζητάει τα δίκια της. Η Εύα λέει έκανε την πάπια. Εσύ πάλι κούκλα μου κλασικά μουλάρα. Δεν μπορώ να μη κάνω συγκρίσεις. Ο Στέφανος αντιμετωπίζει μια δύσκολη κατάσταση και χάνει τη γή κάτω απ τα πόδια του και η γυναίκα που λέει οτι τον αγαπάει αντί να σκεφτεί εκείνον σκέπτεται πως θα τη βγεί σ εκείνους που πιστεύει οτι την αδίκησαν. Δεν μπορώ να μη θυμηθώ το Μάνο να μαθαίνει οτι ο Ηλίας είναι πατέρας του και να χάνει κι αυτός τη γη κάτω απ τα πόδια του και την Εύα να αφήνει κατά μέρος τις διαφορές της με Δάφνη και Ηλία και να τον παρηγορεί λέγοντάς του οτι ο καθένας θα ήθελε να έχει μια αδελφή σαν τη Δάφνη. Βλέπεις η Εύα αγαπούσε το Μάνο η Μελίτα ξέρει τι σημαίνει η λέξη; Μπαααααααααα

Επειδή λοιπόν μάλλον ήξεραν οτι θα τα πάρουμε με το Κατιναριό αμέσως μετά μας φιλοδώρησαν με σκηνούλα Λουκά Νόρας. Ο Λουκάς με το σακάκι στο στόμα δυο τσάντες το σακάκι της Νόρας και τα καφεδάκια στο χέρι να προσπαθεί να ανοίξει το γραφείο μου θύμισε κάτι παλιές γελοιογραφίες ή ίσως το Ζαχαρία της χοντρής στο θησαυρό το πάλαι ποτέ. Συνεννόηση μπουζούκι τα χρυσά μου ο ένας να μιλάει για τη Νταίζη κι η άλλη για τη δίκη, αλλά ο σκοπός επετεύχθη. Ξεχάστηκα και πάλι.

Στέφανος και Αντιγόνη συζητούν για την πατρότητα του παιδιού. Απ τη σκηνή κρατάω τα λόγια του Στέφανου. Η Εύα δεν είναι έτσι. Ποτέ δεν θα μου εμφάνιζε δικό μου το παιδί ενός άλλου. Τελικά τις απαντήσεις τις ξέρει απλά είναι θολωμένος και κάνει λάθη όπως πολύ εύστοχα μας εξήγησε προ ημερών ο Μάνος.

Απ την αμέσως επόμενη σκηνή μου μένει μόνο μια απορία. Γιατί πρέπει να παρακολουθούμε σε καθημερινή βάση τη Νταίζη να διαστρεβλώνει την αλήθεια και το Μπέλλο να γελοιοποιείται; Το έχουμε εμπεδώσει.

Στον αμέσως επόμενο τόνο το Κατιναριό πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη. Πήγε η καβαλημένη να ζητήσει τα ρέστα. Πιστεύει οτι όλοι έχουν επίκεντρο του κόσμου τους την αφεντιά της και όλα γίνονται για να τη γεμίσουν ενοχές. Λεκτικά και υποκριτικά τη ρούμπωσε ο Μάναρος. Επιμένει πάντως ο Μάνος οτι ο Στέφανος είναι κάτι άλλο απ αυτό που δείχνει. Αναρωτιέμαι ξέρει κάτι που εμείς αγνοούμε ή μιλάει η αντιζηλία του; Είδε το δόλιο το κατινάκι οτι δεν τα βγάζει πέρα μαζί του πήρε το κουταβίσιο κατέβασε και το κεφάλι και έφυγε. Μπράβο βρε ωραία σου τάψαλε. Α ξέχασα είχες πάει να του τα ψάλεις εσύ.gelio

Στην επόμενη σκηνή πάντως είπα έλεος. Πόσο να αντέξω η γυναίκα το κνώδαλο να λέει τα κουλά του; Νόμιζα οτι δύο σκηνές έφταναν. Όχι κανένα έλεος δεν δείχνουν. Καταλαβαίνω οτι η σκηνή μπήκε για να δούμε οτι η Νταίζη ψάρευε πληροφορίες απ το Λουκά για το θέμα της πατρότητας αλλά τρεις σκηνές Νταίζη με το ίδιο ακριβώς θέμα στο ίδιο επεισόδιο είναι δύσπεπτες.

Ο Μπέλλος σε ρόλο αυστηρού αφεντικού έφερε στο προσκήνιο το θέμα του οικονομικού ελέγχου δρομολογώντας την αναχώρηση του Μάνου και την αποκάλυψη της υπεξαίρεσης και μας έδωσε την ευκαιρία να δούμε Λουκά και Μάνο σε μια όμορφη σκηνή. Ο Λουκάς όταν έμαθε τι έκανε ο Μάνος τα είδε όλα αλλά προσέξατε κάτι; Ήταν η πρώτη φορά που τον κατάλαβε. Δεν τον δικαιολόγησε αλλά τον κατάλαβε. Στην ουσία ο Μάνος έκανε αυτό που έκανε πάντα. Ανέλαβε την ευθύνη των πράξεών του. Ήταν άδικο να πάει φυλακή η Δάφνη για χρέη και καταστάσεις που δημιούργησε ο ίδιος οπότε έβαλε τον ευατό του στη θέση που έπρεπε. Τώρα υπόλογος είναι αυτός. Ο Λουκάς το κατάλαβε κι ίσως γι αυτό δεν τον έβρισε παρά τις διαφωνίες του για την πράξη του Μάνου.

Κι εκεί επάνω που είχα γλυκάνει βλέποντας τους δύο φίλους σκάει επίσκεψη της απόλυτης φιλενάδας στο γραφείο της Νόρας. Δεν θα ξαναπώ τη Νόρα οξύθυμη ορκίζομαι. Στη θέση της μ αυτά που άκουσε θα είχα φέρει τον τόμο στο κατσαρό πλην άδειο κεφάλι της Μελίτας. Θέλω να δω το κατσαρό σκουπίδι όταν θα μάθει την αλήθεια θα ζητήσει συγνώμη; Αυτή είναι η κυρία με Κ κεφαλαίο; Εμένα σαν δευτεράντζα μου έκανε. Πήγε στη Νόρα να την κατηγορήσει οτι Μάνος και Εύα κατέστρωσαν σχέδιο να φάνε τα λεφτά του Στέφανου και εκείνη εν γνώσει της το δέχτηκε; Τόση αγάπη και εκτίμηση έχει σ αυτή που λέει οτι την είχε φίλη;

Τελικά δεν ξέρω ποιά απ τις δύο είναι χειρότερη η Νταίζη ή η Μελίτα; Μάλλον η Μελίτα :wink2: τουλάχιστον η άλλη δεν δουλεύει κανέναν για το ποιόν της και δεν το παίζει κυρία.

Η επόμενη σκηνή με αποζημείωσε για τη μιά ώρα που διέθεσα να δω το επεισόδιο. Το έχω πει πολλές φορές και θα το πω άλλη μια. Σταύρου και Ξυλά δένουν υπέροχα. : respect : Δεν με νοιάζει αν θα είναι φίλοι εχθροί εραστές ή όχι θέλω να βλέπω σκηνές τους. Ο Στέφανος πήγε λοιπόν να μάθει την αλήθεια. Του είπε όσα το σχέδιο επέβαλε. Δείχνει να ήθελε πολύ το παιδί και αναρωτιέμαι γιατί αδιαφόρησε τόσο στον κίνδυνο που διέτρεξε η Εύα. Μήπως τον πονούσε το γεγονός οτι εκείνη προτίμησε να την προστατέψει η παρέα της και κατά συνέπεια ο Μάνος; Δεν θα μου φαινόταν περίεργο. Έδειξε επίσης απρόσμενη ζήλεια. Το ύφος του όταν ρώτησε την Εύα πότε ακριβώς είχε σχέσεις με το Μάνο αυτό έδειχνε. Αναρωτιέμαι γιατί. Επειδή αισθάνεται πράγματα για την Εύα ή επειδή ο Μάνος βγήκε νικητής; Όταν είδε το τεστ και βεβαιώθηκε πέρα απο κάθε αμφιβολία οτι το μωρό είναι του Μάνου ξεκίνησε να πει βαριές κουβέντες και εδώ που τα λέμε όχι άδικα αλλά η Εύα τον σταμάτησε και αυτό δείχνει ότι νοιώθει άσχημα για το ψέμα και δεν ήθελε να έρθει κάποια στιγμή ο Στέφανος σε θέση να απολογείται για τυχόν άσχημα λόγια που θα έβγαιναν απο το στόμα του κάτω απ τη φόρτιση της στιγμής.

Αμέσως μετά Λουκάς και Νόρα σε μια σκηνή που επιτέλους μου άρεσε. Love! Δεν μου είναι απαραίτητο να βλέπω τους δυό τους μαιντανούς σε ανούσιες σκηνές. Μου φτάνουν λιγότερες αρκεί να έχουν ουσία. Αυτή είχε. Ήταν η Νόρα κι ο Λουκάς που αγαπώ που στηρίζουν ο ένας τον άλλον που μοιράζονται τις αγωνίες τους και που λειτουργούν στο ίδιο μήκος κύματος. Μωρό μου είσαι το άλλο μου μισό είσαι μες την καρδιά μου μες το μυαλό μου κι αυτή τη στιγμή πάνω στο πόδι μου. Τέλειοι.

Στέφανος και Αντιγόνη θρηνούν για το παιδί που δεν είναι δικό τους αίμα. Η Αντιγόνη με μπερδεύει. Έχει περάσει ένας χρόνος και επί της ουσίας δεν ξέρουμε ακόμη τίποτα γι αυτή. Τι έχει συμβεί στο παρελθόν της που την έκανε να θέλει να πάρει εκδίκηση ποιούς αγαπάει αν αγαπάει κάποιους γιατί λειτουργεί έτσι απέναντι στο παιδί της. Ίσως όπως στην περίπτωση της Νταίζης και του Μπέλλου αυτός είναι ένας λόγος που δεν γίνονται μέρος της ιστορίας στις καρδιές μας. Μας είναι άγνωστοι. Κρατάω τρία πράγματα απ την ομολογουμένως εξαιρετική σκηνή μάνας γιού.
Πρώτον ο Στέφανος λέει οτι θέλει να πάει τη ζωή του παρακάτω σαν να τον πόνεσε το τέλος της ιστορίας του με την Εύα. Με δεδομένο οτι άλλη ονειρευόταν κλαίγοντας το κερί περίεργο. Τι θα πει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ η Μελίτα δεν μου είπε ποτέ ψέματα; Γιατί εγώ νόμιζα οτι αυτή ήταν η πρώτη του επιλογή;
Δεύτερον είπε στη μάνα του να σταματήσει όλες τις κινήσεις της. Τί ξέρει; Μήπως τελικά αυτό το σκληρό ροκ για το οποίο κάποτε μίλησε στο Χρήστο δεν σταμάτησε ποτέ κι απλά εμείς δεν το έχουμε αντιληφθεί;
Τρίτον γιατί η Αντιγόνη δεν θέλει να κάνει σύντομα άλλο παιδί ο Στέφανος; Μήπως αν περάσει κάποια ηλικία τα χρήματα γίνονται δικά του αν δεν έχει απογόνους; Μήπως δηλαδή δεν είναι το θέμα της Αντιγόνης ποιά θα είναι η μάνα του παιδιού αλλά να μην υπάρχει παιδί; Τρελή σκέψη αλλά αφού μου πέρασε απ το μυαλό είπα να τη γράψω.

Επειδή στο συγκεκριμένο επεισόδιο μας έδωσαν γερή δόση κατινιάς είπαν να μας αποζημιώσουν με μια ακόμη εξαιρετική σκηνή. Ο Πέτρος πήγε στην Εύα θέλοντας να βγάλει μόνος του συμπεράσματα. Οι δυό τους μας έδωσαν πέρσι υπέροχες έντονες σκηνές και τους είχαμε χάσει αυτή τη χρονιά οπότε τους απόλαυσα. : respect : Ο Ρούσσος είναι άνθρωπος έξυπνος και καλός κριτής των χαρακτήρων. Απ την αρχή δεν πίστεψε οτι η Εύα θα μπορούσε να πεί τέτοιο ψέμα. Μίλησε λοιπόν μαζί της και νομίζω οτι κι η Εύα του έδειξε με τον τρόπο της την αλήθεια. Σε ώρες δύσκολες η Εύα εκτίμησε την ακεραιότητα του Ρούσσου και τη δίκαιη συμπεριφορά του απέναντί της και νομίζω δεν ήθελε να του πει ψέμα.


Ο καιρός στο γραφείο του Ρούσσου προμηνύεται νεφελώδης και ούτε ψύλλος στον κόρφο του Λουκά που θα φάει το τσουνάμι. Περιμένω λοιπόν...


Υγ. Ακριβώς ένα χρόνο πριν έκανα τον πρώτο μου σχολιασμό στο φόρουμ. Τότε ήταν μικρότερο το ποστ αλλά μεγαλύτερος ο ενθουσιασμός. Δεν ξέρω αν μπορούν οι σεναριογράφοι να κάνουν τον ενθουσιασμό μου να ξαναφουντώσει αλλά ειλικρινά το ελπίζω.



Oπως πάντα : respect : : respect : : respect :

Όσον αφορά στο Υστερόγραφο και εγώ ελπίζω το ίδιο μαζί σου....
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από F.P.A. Τρι Ιουν 01, 2010 3:41 pm

ρε αυτος ο Rou$$o$ θαυματα εκανε παλι...πιανει πουλια στον αερα
F.P.A.
F.P.A.
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Άντρας Τόπος : Ελευθεροχώρι, Τρίκαλα Θεσσαλίας
Ασχολίες : Goodbye Amor 2

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Ιουν 01, 2010 5:26 pm

Izabella29 έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το να βλέπουμε σκηνές και διαλόγους που έχουν ως πυρήνα ένα ψέμα είναι κουραστικό και βαρετό και δείχνει ότι οι σεναριογράφοι έχουν φτάσει σε τέλμα. Μην μπορώντας να εξελίξουν την ιστορία δημιουργούν μια πλοκή της μιας βδομάδας για να γεμίσουν τα επεισόδια.
Το μεγάλο πρόβλημα, όμως, είναι ότι αυτή η πλοκή είναι ηλίθια. Αν στον Ρούσσο πήρε λίγα επεισόδια για να καταλάβει το κολπάκι, πόσο θα έπρεπε να πάρει στην Αντιγόνη; Δεδομένης της προσωπικότητάς της όπως μας την έχουν παρουσιάσει μέχρι σήμερα, αυτή θα έπρεπε να έχει ήδη καταλάβει το ψέμα και όχι να την βλέπουμε να έχει απλώς υποψίες γι' αυτό. Και αυτή η απάθεια των φεγγαροπετριτών απέναντι στο όλο σχέδιο είναι ανυπόφορη και δείχνει πόσο αδιάφοροι είναι απέναντι στον πόνο του Στέφανου.
Τον Στέφανο είναι να τον λυπάσαι. Φάνηκε ότι περίμενε να γίνει πατέρας, ασχέτως που η Εύα δεν του λέει τίποτα ως γυναίκα και ως σύζυγος. Ε όχι Ευούλα και δεν του ζήτησες ποτέ τίποτα - εδώ τον ζήτησες σε γάμο! Ο Σταύρου ήταν πολύ καλός και στις δύο σκηνές. Αντίθετα η Ξυλά για μία ακόμα φορά ήταν ερασιτεχνικά επιτηδευμένη.
Από άποψη ίντριγκας, οι μόνες ενδιαφέρουσες σκηνές του επεισοδίου ήταν καταρχήν αυτή ανάμεσα στον Μάνο και τη Μελίτα, γιατί κάθε φορά που ο Μάνος μιλάει με τη Μελίτα καταλήγει σ' ένα υπερβολικά και περίεργα οργισμένο ξέσπασμα κατά του Στέφανου. Και κατά δεύτερον το μένος της Αντιγόνης κατά της Μελίτας και ειδικά η ατάκα στον Στέφανο “μην βιαστείς να κάνεις παιδιά”. Γιατι;;

Βαρέθηκα να συμφωνώ!! Razz
Το είδα αποσπασματικά όχι γιατί είχα ιδιαίτερη αγωνία για της εξελίξεις που είναι ανύπρακτες,αλλά μωρέ με τέτοια ζέστη μια Ευούλα την χρειαζόμαστε για να δροσιζόμαστε.Όχι βέβαια και πολύ γιατί δεν χρειάζεται να γίνουμε παγωτό.
Το έχω ξαναπεί πόσο άθλιο είναι το σχέδιο αυτό?Αν όχι το λέω τώρα!Η μεγαλύτερη χαζομάρα που έχει βγάλει ποτέ μυαλό!Και το υφάκι του butt-head είναι όλα τα ξερνατά vomit Δεν αντέχεται πια να βρίζει με ύφος και να πιάνει το νεφρί της.Εν τω μεταξύ αυτό το "είμαι έγκυος άρα ολημερίς και οληνυχτίς δεν κάνω άλλη δουλειά από το να πιάνω την κοιλιά μου" δεν το καταλαβαίνω.Θα έλεγα πως φοβάται μην γλιστρήσει το μαξιλάρι,αν δεν θυμόμουν την κλασική πανομοιότυπη κίνηση όταν είχε κάνει την μεταμόσχευση νεφρού.Είναι κίνηση baladeur για να μην σκεφτόμαστε που θα βάλουμε τα χέρια μας μάλλον gelio
Γενικώς υπερβαρετό...

Επίσης nicole συμφωνώ με όλα και να τονίσω πως και μένα με ενοχλεί πολύ το πόσο φαίνεται στο παίξιμο του Μπουγιούρη ότι βαριέται.Καιρό τώρα συμβαίνει αυτό,αλλά τα τελευταία επεισόδια δεν παλεύονται 🇳🇴

xaxa xaxa xaxa xaxa
Σωστή!! Πράγματι το χέρι κάτω από την κοιλιά εχει καταντήσει γελοίο και το κάνει συνέχεια!
Τουλάχιστον εμείς θα κάνουμε οικονομία στο κλιματιστικό, ο Σταύρου δεν ξέρω πώς άντεξε σε ένα επεισόδιο δύο απανωτές σκηνές. Ήδη ο Μπουγιούρης λάκισε!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Ιουν 01, 2010 5:33 pm

Cancoon έγραψε:Ήδη ο Μπουγιούρης λάκισε!

Μην ξαναδιαβάσω τέτοια κακοήθεια που να αφορά τόσο λεπτό ζήτημα γιατί θα ξεσπάσω! Ντροπή! Οκ το καταλάβαμε δεν έχετε επιχειρήματα για το χαρακτήρα της Εύας και επιτίθεστε στην ηθοποιό όμως κάποια πράγματα ξεπερνούν τα όρια. Σε παρακαλώ να προσέξεις τις εκφράσεις σου!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 377 - Ημερομηνία 31-05-2010

Δημοσίευση από sifantid Τρι Ιουν 01, 2010 6:07 pm

Έζι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ο παροιμιάτος σχολιασμός όπως πάντα! : respect : Ούτε τις έχω ακούσει ποτέ τις συγκεκριμένες παροιμίες! Έχεις εντρυφήσει! :wink2:

Clarabelle και Γιάννα πολύ εύστοχη και απολαυστικοί σχολιασμοί όπως πάντα! Χαίρομαι να τους διαβάζω! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης