Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap11%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap54%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 54% 
[ 31 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap14%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap11%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap2%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap8%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 57

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 11:56 am

Σας παρακαλώ πολύ αποφεύγετε τα συνεχόμενα ποστ. Έχετε κατα νου είς το εξής ότι έχετε τη δυνατότητα να κάνετε διορθώσεις στα μηνύματά σας για μία ώρα ώστε να προσθέτετε ότι τυχόν ξεχάσατε. Ευχαριστώ :lol:

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 11:57 am

evanna έγραψε:Εδω και μιση ωρα διαβαζω ατελειωτα σεντονακια τα οποια ειναι απολαυστικοτατα! : respect :
Απο ενα oscar σε Τζινα(λιωνω με τις φωτο Love! ),maraki_ch,Αγγελικη,ΚοnstantinaP,Νικη και Εζι(μαθαινω και παροιμιες χαρη σε εσενα Razz )!

Ετσι,καθε μερα να βλεπω περισσοτερα σεντονακια!

Να'σαι καλα evanna!!!

: thanks :

Τα καλύτερα ερχονται!!!! Wink
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 11:57 am

ωχ αυτο πηγαινε μαλλον για μενα.Τζινακι συγνωμη. :oops:
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 12:17 pm

Mik έγραψε:
sarita έγραψε:
ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΚΟΥΤΑΒΙΩΝ-ΝΙΚΟΛΑΣ-ΔΑΦΝΗ:
Συγνωμη ο ρομπεν των κουταβιων τι πηγε να κανει?Να ξεπλυνει την τιμη της καλης του?Καλα του ειπε η δαφνη το ενα λαθος δεν καθαιρει το αλλο.Και αναρωτιεμαι για πολλοστη φορα (γενικως ειχα αρκετες αποριες χθες).Ποτε ακριβως ζητησε συγνωμη ο στεφανος?Οταν του ζητησε βοηθεια ο λουκας για τη δαφνη αλλα και η μελιτα βεβαια και αυτος οχι απλα δεν βοηθησε αλλα και εμμεσως ειπε ας κοψει τον λαιμο της?Μια χαρα του τα χωσε η δαφνη.Και απορω τι περιμενε δηλαδη οταν του ειπε ο νικολας οτι τον μανο καποια στιγμη θα τον συγχωρησω εσενα δεν ξερω.Δηλαδη εσυ στεφανακο τι θα εκανες?Θα συγχωρουσες γρηγοροτερα το αιμα σου απο καποιον που τον ξερεις ενα χρονο?Ε μην τρελλαθουμε κιολας.

Ρομπέν των κουταβιών??? gelio gelio gelio gelio

Υπέροχος σχολιασμος!!!!

Και ξανα-μανα-ερωτω. Ο Στέφανος είπε οτι με τον τρόπο του ζήτησε συγνώμη απο την Δάφνη που την κατηγόρησε για το όπλο...

ΠΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ????????????????

μηπως οταν της ειπε να συνεχισουν την συνεργασια ??? gelio gelio εχει ενα δικο του τροπο ο Στεφανος να ζηταει συγνωμη gelio
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 12:19 pm

nikidanis έγραψε:
Mik έγραψε:
sarita έγραψε:
Συγνωμη ο ρομπεν των κουταβιων τι πηγε να κανει?Να ξεπλυνει την τιμη της καλης του?Καλα του ειπε η δαφνη το ενα λαθος δεν καθαιρει το αλλο.Και αναρωτιεμαι για πολλοστη φορα (γενικως ειχα αρκετες αποριες χθες).Ποτε ακριβως ζητησε συγνωμη ο στεφανος?Οταν του ζητησε βοηθεια ο λουκας για τη δαφνη αλλα και η μελιτα βεβαια και αυτος οχι απλα δεν βοηθησε αλλα και εμμεσως ειπε ας κοψει τον λαιμο της?Μια χαρα του τα χωσε η δαφνη.Και απορω τι περιμενε δηλαδη οταν του ειπε ο νικολας οτι τον μανο καποια στιγμη θα τον συγχωρησω εσενα δεν ξερω.Δηλαδη εσυ στεφανακο τι θα εκανες?Θα συγχωρουσες γρηγοροτερα το αιμα σου απο καποιον που τον ξερεις ενα χρονο?Ε μην τρελλαθουμε κιολας.

Υπέροχος σχολιασμος!!!!

Και ξανα-μανα-ερωτω. Ο Στέφανος είπε οτι με τον τρόπο του ζήτησε συγνώμη απο την Δάφνη που την κατηγόρησε για το όπλο...

μηπως οταν της ειπε να συνεχισουν την συνεργασια ??? gelio gelio εχει ενα δικο του τροπο ο Στεφανος να ζηταει συγνωμη gelio

α καλα ικανο τον εχω να νομιζει οτι αυτη ηταν η συγνωμη του.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 12:35 pm

Αυτό δεν ήταν ανάγνωση σχολιασμού μαραθώνιος ήταν
Χαίρομαι που σας βλέπω όλες εδώ να σχολιάζετε
Loukitsa
Sifantid
Evanna
FieryRed
Pasxalitsa
KatsaroYpotheto
maraki_ch
mimi
KonstantinaP
aggeliki
Ezi_Loukno
Mik
loukasnora
Vasouli
anna90
sarita
Συμφωνώ με όλες

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 12:44 pm

οσο για το επεισοδιο ηταν πολυ καλο τωρα που το ειδα ολοκληρωμενο!!!

ΛΑΤΡΕΨΑ την σκηνη με Πετρο-Λουκα. Μα βρε Λουκα μου τον Πετραν το γατονι πηγες να κοροιδευψεις δεν ξερεις οτι εχει δικιο και παντα καταλαβαινει απο τις περιστασεις gelio
ΛΑΤΡΕΨΑ την σκηνη Πετρου -Αμαλιας αποδειχτηκε για ακομη μια φορα πως ο Πετρος ξερει να κουμανταρει την Αμαλια και νοιαζεται για την κορη του ωστε να μην ξεκατινιαζεται γιατι μετα πως θα τα μαζευει πισω και θα πρεπει να ζητησει συγνωμη. Βρε Αμαλια μην μου αφηνεις αταιστο τον Πετραν θα μου ρεψει. Love!
ΛΑΤΡΕΨΑ ολες τις σκηνες Νορα-Λουκα ετσι θελω να τους βλεπω και δαιμονιους δικηγορους με μυαλο και λογικη και να βλεπω ζουζουνιαρικες σκηνες χωρις να σαχλαμαριζουν
ΛΑΤΡΕΨΑ την σκηνη με το Μανο να μιλαει για το παιδι ,να νοιαζεται και να πηγαινει να αγοραζει ρουχαλακια.Μεσα απο το σχεδιο ελπιζω να βλεπουμε και τη μεταλλαξη του Μανου για την αγαπη του για την Ευα και το παιδι...δεν θελω ολο αυτο στο τελος να φανει οτι ηταν ψευτικο δεν θα το αντεξω και να μου δειξουν το παλιο κακο Μανο που δεν λογαριαζει τιποτα.
ΓΕΛΑΣΑ και δεν εκνευριστηκα καθολου(συνηθως οταν βλεπω Νταιζη δεν την αντεχω καθολου πια) με την σκηνη Νταιζη -Λουκα-Νορα. Σπασιμο νευρων αυτη σπασιμο νευρων και το ζευγαρακι μας .το καταευχαριστηθηκα αλλα το 50ευρω το τσακωσε μετα το γαριφαλλο όχι που θα το αφηνε...
Προσπέρασα ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΕΦΑΝΟ. Ο ενας μου υπερασπιζεται τη Μελιτα και η αλλη δεν λεει να βαλει μυαλο... wall
με την Αντιγονη πια ακρη δεν βγαζω τη θελει να κανει ή που το παει...

στο ΜΟΝΟ που θα σταθω ειναι στη σκηνη του Χρηστου με Στεφανου...
αρχισε ο Στεφανος να υποψιαζεται τον Χρηστο για το οπλο?? τι ματια ηταν αυτη παριζιανε??? βρε λες ο Χρηστος περα απο τα της Αντιγονης που ξερει να κινειται και μονος του Confused? Idea

αυτααα.. εν αναμονη του οικονομικου ελεγχου και θελω να δω αντιδραση Μπελλου , την γεννηση του μικρου : juhu : και την ταπα της Νεφελης Palamakia
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 12:50 pm

Ezi_loukno έγραψε:
Παροιμία no.9--> "Μην αναβάλλεις για αύριο ό,τι μπορείς να κάνεις σήμερα." for Νόρα-Λουκάς again
Όταν είδα οτι σταμάτησαν απο βενζίνη αναρωτιόμουν γιατί; Λέω, δε νομίζω να αφήσουν μια τέτοια ευκαιρία να πάει χαμένη... Δε νομίζω να σταμάτησε το αυτοκίνητο χωρίς να υπάρχει λόγος για την βόλτα τους αυτή... Λέω επιτέλους θα μας κάνουνε την έκπληξη.... Τελικά πήγε χαμένη και η ευκαιρία και η βόλτα τους... Και επειδή είμαι σίγουρη οτι δεν καταλάβατε το ξέσπασμα μου, να το εξηγήσω... Περίμενα οτι θα βρεθούνε σε ένα δάσος (όπως και έγινε) και έτσι όπως θα είναι μέσα στα σκοτάδια, μέσα στην ερημιά και κάτω απο το φώς του φεγγαριού, θα ξεκινούσαν να μιλάνε για τα παλιά, για το πρώτο, το δεύτερο, το τρίτο φιλί και κυρίως περίμενα να δώ την Νόρα έτσι που ήταν στο δάσος, να της έρθει μια φλασιά απο τον βιασμό της και να ξεκινήσουν την κουβέντα.. Τελικά με την ελπίδα έμεινα.....
Κρίμα που αφήνουνε τέτοιες ευκαιρίες να χάνονται γιατί σεναριακά ήταν φανταστική και μοναδική η ιδέα του δάσους... ((

Πραγματικά απολαμβάνω να διαβάζω κάποιους σχολιασμούς σε αυτό το topic και αναμφίβολα οι δικοί σου είναι μέσα στους αγαπημένους μου! : respect : Τα σπας λέμε με τις παροιμίες! Είναι Θ Ε Ϊ Κ Ε Σ ! ! ! Και ταιριάζουν τόοοοοοσο πολύ! : respect : Αλλά ειδικά αυτό το κομμάτι που έκανα quote είναι πραγματικά ΜΟΝΑΔΙΚΟ! inlove Πόσο δίκιο έχεις... Αλλά και η προηγούμενη παροιμία είναι όοοολα τα λεφτά! gelio
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 12:52 pm

Clarabelle έγραψε:
Αυτό δεν ήταν ανάγνωση σχολιασμού μαραθώνιος ήταν
Χαίρομαι που σας βλέπω όλες εδώ να σχολιάζετε
Loukitsa
Sifantid
Evanna
FieryRed
Pasxalitsa
KatsaroYpotheto
maraki_ch
mimi
KonstantinaP
aggeliki
Ezi_Loukno
Mik
loukasnora
Vasouli
anna90
sarita
Συμφωνώ με όλες

Εμ βλέπεις αρχισανε τα καλά, ανέβηκαν τα νούμερα, ανεβήκαμε κι εμείς!!! χιχι

Γίνεται να βλέπεις Εύα και Μάνο σε τόσο γλυκουλικες σκηνές και να μη σχολιάσεις???

Νίκη μου πολύ καλός ο σχολιασμός σου! Ατάιστο δεν νομίζω να τον αφήνουν τον Πετραν, ειδικά η Αμαλία συνδυάζει και φαί και θέαμα με τα μουρλά της! χιχι

Τ' αγόρι μου τ' αγόρι μου τ' αγόρι μου
γλυκό και τραγανό σαν καραμέλα
και πόζες όταν παίρνει άντρα ώριμου
τ' αγόρι μου είναι μούρλια είναι τρέλα

*είναι ακόμα σε mood βουγιουκλιστικο λόγω Μπουγιου*

Η ατάκα του Νικόλα με το διαστημόπλοιο πολύ γέλιο δεν θυμάμαι αν το είπα!!! Καταπληκτικός!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 12:54 pm

1.Χαρα στο κουραγιο σου βρε Clarabelle που τα διαβασες ολα αυτα! Razz

2.Νικη,τελειος σχολιασμος!Συμφωνω εντελως! Thumbs up

3.Τζινα,τι θα γινει με το ρικοκο....καθε φορα που το γραφεις,το θυμαμαι και ξεραινομαι στα γελια! lol!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 1:22 pm

evanna έγραψε:1.Χαρα στο κουραγιο σου βρε Clarabelle που τα διαβασες ολα αυτα! Razz

3.Τζινα,τι θα γινει με το ρικοκο....καθε φορα που το γραφεις,το θυμαμαι και ξεραινομαι στα γελια! lol!

Η Τζίνα απ την ώρα που το άκουσε το τραγουδάει.
Σκέψου κι όλους τους ανθρώπους που την άκουγαν μες τη νύχτα σαν το Νικόλα άυπνοι έμειναν
Είναι και καλλίφωνη σαν το Μπουγιούρη lol!

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 1:23 pm

Clarabelle έγραψε:
evanna έγραψε:1.Χαρα στο κουραγιο σου βρε Clarabelle που τα διαβασες ολα αυτα! Razz

Σκέψου κι όλους τους ανθρώπους που την άκουγαν μες τη νύχτα σαν το Νικόλα άυπνοι έμειναν
Ωχ,ωχ....καταλαβα τι περνατε οι υπολοιποι! Tongue
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 1:27 pm

evanna έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Ωχ,ωχ....καταλαβα τι περνατε οι υπολοιποι! Tongue

και αν της κολλησει κατι δεν της ξεκολλαει και καθολου lol!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από elesal Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 2:01 pm

sarita έγραψε:
Mik έγραψε:
sarita έγραψε:

Υπέροχος σχολιασμος!!!!

Χαιρομαι που σε εκανα και γελασεςς.Νομιζω οτι ολοι αυτο αναρωτιομαστε.Απαντηση μαλλον δεν βλεπω να παιρνουμε.

Ναι ναι αμε!!! Πως δεν θυμόσαστε??? Όταν εψαχναν τοτε τη Δαφνη η μπατσοι??? Τοτε που κατασκοτωθηκε να την βοηθησει για να μην παει φυλακη??? Τοτε δεν εδειξε τη συγνωμη του??? Kotsides ΕΕ μαααα είναι πραγματικα να τραβας τις κοτσιδες σου μ'αυτες τις ακυρες ατακες!!! Ελεος πια!!!

elesal

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 2:17 pm

Ας σχολιάσω και εγώ...

Αρχικά να πώ οτι το επεισόδιο θα μπορούσε να ήταν πολύ καλυτερο αλλά βαρεθηκα τις κατινιές και τις μουρτζουφλιές και ψηφισα μέτριο και αν δεν αλλάξει η κατάσταση καλό λόγο απο μένα δεν θα πάρουν..Πάλι αποσπασματικές σκηνές μου άρεσαν..
Αναλυτικά λοιπόν...

Ρούσσος-Λουκάς: Η σκηνή μου θύμισε παλιές καλές μέρες..Δεν μπορώ να ξεχάσω το πρώτο επεισόδιο που γνωρίσαμε τη σέχεση Λουκα-Ρούσσου,σαν πατέρας με γιο...Ευπάρχει ένας αμοιβαίος σεβασμός μεταξύ τους και ο Πέτρος ένιωσε πως ο Λουκάς δεν τον σεβάστηκε..Λογικό να αντιδράσει έτσι..Αλλά και πάλι κακίες δεν μπορεί να κρατήσει!!Μου άρεσε πολύ η συζητησή τους..Λατρεύω Κατρανίδη να χτυπάει το χέρι στο τραπέζι!!!!!

Μελίτα-Στέφανος:
Θόλωσε ο μεσιέ και όσο και να το καταλαβαίνω αυτό για το παιδί δεν μου κάνει..Κάτι άλλο παιζει εδω!! Η σουρνάμενη του στέκεται με το δάκρυ έτοιμο και τη μιζέρια στο μάτι..Τρομερή στήριξη βρε απο τον ανθρωπο σου..Κοίτα Στεφανε είναι πιο χάλια απο σένα..Πάρε κουράγιο!!!

Εύα-Μάνος-Δαφνη-Νικόλας: Η σκηνή με την τετράδα συγκαταλέγεται στις πολύ αγαπημένες.. Μου άρεσε η στάση της Ευας, μου αρέσει που παρ όλα τα οσα της εκανε ο Στεφανος δεν ευχαριστιεται καθολου την κατάστηση στην οποία τον έφτασε..Οι ατάκες δίναν και παίρναν!!
"Ακούσατε ενα μου?"
"Κανά γελάδι θα ταν.."gelio
Και η Δάφνη "οοοοτι να ναι" Με πεθάνανε... Δεν το συζητώ οτι λάτρεψα το τραγουδακι του Μπουγιούρη ..Δεν υπάρχειο άνθρωπος!!!!!

Αμαλία-Πέτρος: Ξαναγύρισε η Αμαλία που τόσο πολύ με εκνευριζε πέρσι.. Με τα εξώγαμα και τα λεφτά της..Σαν να βλέπω κακιά επαναληψη ένιωσα... Εχει στυλ η Αμαλίτσα αλλά μας έχει ζαλίσει και με τα λεφτά και με τους γάμους..Καταλάβαμε θέλεις να αποκαταστησεις το ελλατωματικο σου μοντέλο αλλα δεν φταίνε τα αυτακια μας Αμαλίτσα...Ωραίο το δούλεμα απο τον Πετραν, προσπαθει ο καημνεος να μαζέψει της κατινιές της κορούλας του πριν ρεζιλευτεί κ άλλο...Οτι μπορεί ο καθένας κάνει...

Αμαλία-Μελίτα: Αρχικά έχασα το μέτρημα με τη ζάχαρη...Ενδεχομένως να ξεχάστηκε η Χρύσα και να έβαζε μηχανικά..Αλλά απόρησα,αυτος δνε ήταν καφες,γαλακτομπούρεκο ήταν...
Κατα τα άλλα κλααικά μαθήματα κατινιάς απο την μαιτρ Αμαλία με τακτ πάντα και απ εξω απ έξω, σκιάχτηκε και με τη διατροφή και σου λέει ας το μαζέψω το βλαστάρι μου!Το κατινάκι πάλι το χαβά του..Σε ξεφτιλίσανε κουκλίτσα μου γιατι σερνόσουνα σε πατώματα,τραπέζια και ενίοτε καναπέδες και μετά κλαιγόσουνα κιολας οτι βρίσκεις την Ευα μπρόστα σου...Τώρα τι θες???? Ακου πάντως τη μανούλα Μελιτάκι,τύλιξε το γαμπρό γιατι θα καταλάβει πόσο ζαβή εισαι και θα σε παρατήσει..Και μετά αντε να βρείς άλλο δοκιμασμένο μοντελο!!

Μάνος-ψώνια: Ελιωσα με τα χαμόγελα του Μπουγιουρη!!!! Love! Το που βρήκε τα λεφτά δεν θα το σχολιάσω,θα χαλάσω τη στιγμή...

Δάφνη-Νικόλας-Στέφανος: Ηρθε το πληγωμένο αγόρι να αποκαταστησει την τιμή της αθωας πλην τίμιας απολυτης του! Μπράβο μπράβο,άξιος!! Τους κάναμε και τη ζωη μπάχαλο, τη ζωη σας αγαπητε την κανατε μονοι σας μπάχαλο,που δεν μπορέιτε να πάρετε μια απλη απόφαση(αν θα παρθειτε σε καναπέ η σκαλα για παράδειγμα), οχι η παρέα που σας έκανε πέρα...Εσεις ασχολέιστε συνεχεια..Κάνε μας τη χάρη τωρα και ξεκουβάλα!!

Μελίτα-Νόρα:
Εδώ κάπου έχω παρει την απόφαση να ψηφίσω άθλιο αλλά αποζημιώθηκα μετά... Αργησες Νόρα κακιά Νόρα έπρεπε να ξεροσταλιάζεις εξω απο το Μελιτόσπιτο για απευθείας αναμετάδοση..Και εκείνη πάντα αυτό δεν κάνει για σένα..?Κερί αναμένο..Ουπς, λιωμένο ήθελα να πώ... Τώρα της είναι αδιάφορη η παρέα της Μελιτούλας ας αποφασίσει επιτελους τι θέλει γιατι μας ζάλισε και δεν εχω πολύ υπομονη..Βαρεθηκα να ακούω την απολυτη κατίνα να κράζει τους πάντες οτι εχουν σχεδιο εναντιον της,έλεος δηλαδη ...Και πάλι η Νορα την προστατευει για να μην ξεφτιλιστει κ άλλο..θα μπορουσε απλά να την αφησει να λεέι τα δικά της,αλλα η Νόρα δεν θέλει να ξεφτιλιστει κ άλλο το Μελιτονι..Μην ανχωνεσαι Νόρα μου το δεν ιδρωνει το αυτάκι της..Πάλι συγνωμες θα ζητάει μετα...Και αν μπει και η Αμαλια στο παιχνίδι θα σας πάνε δικαστικά και ψυχική οδύνη να σας φάνε και οτι σας έμεινε ... Και ξαφνικά η Μελίτα απέκτησε και προβλήματα,βέβαια είναι μεγιστο πρόβλημα να μην ξέρει τι καιρό θα κάνει στο Παρίσι,να την παρει τη γελοια καπελαδούρα η όχι????

Ο κομπάρσος που εφερε τα πράγματα στην Ευα απλά άθλιος..Ηθελα να ξερα απο τι ονιτισον τους περνανε...! Η Ευα ΘΕΑ!!!!

Αμαλία-Αντιγόνη: Το ξεκατινιασμα συνεχιζεται..Αλλαζει το σπίτι και η ηλικία.. Οτι να ναι, η Μελίτα αγαπάει το Στεφανο,ο Στεφανος αγαπάει τη Μελιτα και απλά βαρεθηκα με να το ακουμε..Ας την παρει την πριγκηπέσσα να φυγουνε για Παρίσι να ησυχάσουμε..Η Αμαλία ακριβως τι επεδίωκε με αυτη τη συζήττηση??? Να εξυμνίσει την απολυτη ξενέρα..?? Βαρέθηκα τις κατινιές παντώς τύπου..Μεγάλη κοπελα βροντοφωνάζει οτι είναι η κόρη σου αστην να βγάλει αυτη τα κάστανα απο τη φωτια!!!

Νόρα-Λουκάς-Νταιζη: Οχι αλλο κάρβουνο!!!!! Είναι δυαντον αυτη η κατάστηαση πια?? Μεξικάνικο βλεπουμε??? Δεν λέω κάποια πράγματα είχαν πλάκα αλλά παλι στα χερια η Νόρα με την Ντάιζη??? Ελεος...Μην τους καίτε άλλο!!Η Νόρα δεν ήταν έτσι πέρσι!Ασχετο αλλά η Πολυχρονίδη ήταν πολύ καλή στη σκηνή...

Μανος-Ευα: Ο Μάνος έχει ξεφυγει..Να δώ ποτε θα παρουν αυτο που θέλουν οι φανς του ζευγαριού..Ας συζητησουν λίγο σοβαρά μεταξύ τους βρε παιδιά...Τοσα εχουν να πουν...Μου αρέσει το Αγελλος για το αγγελουδι της Ευας..Το Ομπάμα πάλι καθόλου..συμφωνω με το Μάνο! lol!

Νόρα-Λουκάς-ζουζουνιές: Επιτέλους βρήκανε καναπέ και σκοντάψανε!!Επιτελους γιατί θα το ξεχναγανε το άθλημα..Τριο έιχανε γίνει με την οχιά...Δεν κουράζονται τα παλικάρια Λουκάκο μου,βούτα τη Νόρα και αστην Νταιζάρα!!!Γλύκες!! Love

Αντιγόνη-Στεφανος: Μου μπάινουνε υποψίες σιγά σιγά... Ο Στέφανος είχε άλλο σχέδιο απο τη μανούλα???Ακολουθεί ακόμα κάποιο πλάνο και εμεις δεν το ξέρουμε??? Θέλω να ελπίζω έστω και τώρα..Θελω να ελπίζω οτι δεν είναι τοσο λαπάς,οτι δν ξέχασε ξαφνικά την οικογενεια του και τα σχεδια του για της μπουκλιτσες της απόλυτης..Θέλω να πιστευω πως ακόμα και αυτος ο ερωτας είναι μια φούσκα που θα σκάσει σιγά σιγά..Θέλω πολλά???Καντε μου τη χαρη...Εχω τάξει πάρτυ λέμε!!!!

Στέφανος-Χρήστος: Το πουκαμισσο του Στεφανου άθλιο!!
Πάνω που έλεγα οτι πήρε το μυαλό του μπρος και θα σκεφτεί "Γιατι μου ξεφουρνισανε τωρα την αληθεια για το παιδί??Μήπως κάτι δεν παέι καλά??" αυτός πετάει το άκυρο ακαι με στέλνει.. Υποψιάζεται το Χρήστο???? Και ο Χρήστος τι ξέρει???Αναμένω τις εξελίξεις...

Στα προσεχώς....
Βαριέμαι τη Νταίζη,τιος σφαλιάρες και τις υστεριες,θα το βάλω παλι στο μουγκο που λέει και η Ντάλια...
Κοψτης τα ποδια Τηλεμαχε..Μαζί σου!!
Το Νεφελακι δεν έιναι επίπλο βρε χαιβάνια,εχει αισθηματα!! Ζορισε τους βατραχάκι!!!!

Αυτα..αναμένω τα γεννητούρια πως και πως!! Heart2

Και οι απονομές..
Απο ένα oscar σε loukitsa ,sifantid, Mik, Evanna, pasxalitsa, ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ, maraki_ch, aggeliki, Ezi (Απιστευτες οι παροιμιες!), loukasnora, Clarabelle, nikidanis
Και φυσικα και σε katsaroYpotheto και Sarita που τα χω πει ήδη!!
Ελπιζω να μην ξεχασα κάποιον..Φιλιάααα!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 2:27 pm

Foulitsa έγραψε:
Μελίτα-Στέφανος:
Θόλωσε ο μεσιέ και όσο και να το καταλαβαίνω αυτό για το παιδί δεν μου κάνει..Κάτι άλλο παιζει εδω!! Η σουρνάμενη του στέκεται με το δάκρυ έτοιμο και τη μιζέρια στο μάτι..Τρομερή στήριξη βρε απο τον ανθρωπο σου..Κοίτα Στεφανε είναι πιο χάλια απο σένα..Πάρε κουράγιο!!!

++++++++

Εύα-Μάνος-Δαφνη-Νικόλας: Η σκηνή με την τετράδα συγκαταλέγεται στις πολύ αγαπημένες.. Μου άρεσε η στάση της Ευας, μου αρέσει που παρ όλα τα οσα της εκανε ο Στεφανος δεν ευχαριστιεται καθολου την κατάστηση στην οποία τον έφτασε..Οι ατάκες δίναν και παίρναν!!
"Ακούσατε ενα μου?"
"Κανά γελάδι θα ταν.."gelio
Και η Δάφνη "οοοοτι να ναι" Με πεθάνανε... Δεν το συζητώ οτι λάτρεψα το τραγουδακι του Μπουγιούρη ..Δεν υπάρχειο άνθρωπος!!!!!

++++++++

Ο κομπάρσος που εφερε τα πράγματα στην Ευα απλά άθλιος..Ηθελα να ξερα απο τι ονιτισον τους περνανε...! Η Ευα ΘΕΑ!!!!

++++++++

Νόρα-Λουκάς-ζουζουνιές: Επιτέλους βρήκανε καναπέ και σκοντάψανε!!Επιτελους γιατί θα το ξεχναγανε το άθλημα..Τριο έιχανε γίνει με την οχιά...Δεν κουράζονται τα παλικάρια Λουκάκο μου,βούτα τη Νόρα και αστην Νταιζάρα!!!Γλύκες!! Love
++++++++
Το Νεφελακι δεν έιναι επίπλο βρε χαιβάνια,εχει αισθηματα!! Ζορισε τους βατραχάκι!!!!

Ευχαριστώ για το όσκαρ και ανταποδίδω
1)Γιατι καλέ το λες αυτό??
gelio Την έχεις για εγωϊστρια? Μας έδειξε ποτέ κατι τέτοιο? Μας έδειξε να κλαίγεται όταν είχε βιαστεί η Νόρα? Το καημένο το Μελιτάκι...
2)Το ''μου'' και μένα με έλιωσε....
3)Ελλεινός. Αν θέλουν κομπάρσο, προσφέρομαι...
4) inlove
5) Εμ, έτσι είναι, τι νομίζουν οτι θα έχει προβλήματα που δεν βλέπει τον μπαμπά της, και την εμφάνιση του απόλυτου θα την καταπιεί αμάσητη?

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 7 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 2:27 pm

Τιτλος "Γονεις σε απογνωση"

Κεφ. 1 " Ο Τιτανομεγιστοτεραστιος" : respect :
Φορτωσε ο Ρουσσος που δεν τον εβαλαν στο κολπο, γιατι σου λεει ο ανθρωπος η κορη μου ολα απο τη μανα της τα πηρε και το βλεπω το ξεκατινιασμα να ερχεται... Ο Λουκας ομως ξερει -οπως ξερουμε ολοι γι'αυτο αγαπαμε Πετρο- οτι οταν στη ζυγαρια θα μπει η ζωη ενος παιδιου ο Ρουσσος θα υπερασπιστει αυτη τη ζωη!!!! Ζητησε και τα διακοσα ο Λουκας αλλα δεν διευκρινισε για ποιον φιλο τα ηθελε γιατι δεν θα επερνε ουτε cent!!!
"Τι θα πουλησεις ρε Λουκα, πνευμα;" και " Εχετε δικιο αλλα φταινε οι περιστασεις!" ατακες που ξεχωρισαν!!!!

Κεφ. 2 "Ο Ακυρος" gelio
Ζεστα τον πηρε το ρολο του η "ψυχαρα" ο Μανος και ονειρευεται τον διαδοχο "τ' αγορι μου, τ' αγορι μου", πηγε να ψωνισει και την προικα του μωρου και εγω ξετρελαθηκα, ελιωσα λεμε.... Ηθελε να του μοιασει και το παιδι, εδω πραγματικα θα χρειαστει ψυχιατρικη γνωματευση!!!! Μου αρεσε πολυ σημερα και η σκηνες του με τη θεα εγκυμονουσα ηταν μοναδικες!!!

Κεφ. 2 κ 3/4 "Η εγκυμονουσα!" Love!
Η Ευα απεδειξε οτι λειτουργει απο αναγκη για να προστατεψει το παιδι της μεσα απο τις ενοχες της γιατην συμπεριφορα της προς το Στεφανο...
Λατρεψα το χαμογελο της οταν ειδε τα δωρα του Μανου!!!!!

Κεφ. 3 "Οι Μελλοντικοι" -οσο ζει κανεις ελπιζει- inlove inlove
Τους λατρεψα σημερα, σε ολες τις σκηνες, στο γραφειο με το "κουφετακι" του Λουκα, το παρολιγον εμφραγμα της Νορας... Στην βολτα στο παρκο που τους ειδαμε να βαζουν τους εγκεφαλους τους να δουλεψουν και να καταληγουν στο συμπερασμα οτι ο κινδυνος για την Ευα μπορει να μην εχει καμια σχεση με το φονο του Χατζηγλυτση και οτι η διαθηκη μπορει να μην εχει καταστραφει, αν σκεφτουν και οτι οι επιθεσεις ξεκινησαν αφου η ευα αφησε το Στεφανο..... Καυτο, καυτο!!!! Στο σπιτι αν και αρχικα δεν μου αρεσε η ολη κατασταση - να σημειωσω εδω οτι αθελα μου παραδεχτηκα την Νταιζη για το ανεξαντλητο ρεπερτοριο της- τελικα το ευχαριστηθηκα, το τριτο δεκαλεπτο μου αερε γιατι επιτελους η Νταιζη εχασε την αυτο κυριαρχια της!!!! Εμειναν απο βενζινη τελικα και το αυτοκινητο τους θελει πλυσιμο, το εκοψαν ποδαρατο αφου ο Νικολας κοιματαν, ο Λουκας σηκωσε τα οικογενειακα βαρη, Λουκακο μην παραπονιεσαι η κοπελα ειναι διπλη κουβαλαει κι ενα φασολοτσουρεκοσοκολατακι!!! Αποθεωση η τελευταια σκηνη στο σπιτι με την Νορα να κανει μασαζ στο Λουκα με το σταχι στο μαλλι!!!!!
Απορια! Ενας ανθρωπας δεν βρεθηκε να καλεσει την αστυνομια για διαταραξη κοινης ησυχιας;;;;;

Κεφ. 4 "Οι Τιτανομεγιστοι" : respect :
Θεϊκη σκηνη οτι και να πω θα ειναι λιγο!!! Για την Αμαλια που περιμενε με υφος το Πετρο στο γραφειο, για τον Ρουσσο που την "τρομαξε" με την προοπτικη να πληρωσουν διατροφη στο Μανο, που εκθιασε τη λογικη, τη σοφια και την ανωτεροτητα της Αμαλιας, για το λαδερο που του μοιρησε εν οψη καλοκαιριου... ΘΕΟΙ οι ανθρωποι μιλουσαν με λεξεις, με τα βλεματα, με τη σταση του σωματος τους..... Κορυφωση η αγανακτηση που Πετρου προς τον Λουκα!!!!

Κεφ. 4 κ 3/4 "Η τρελη" study
Πηγε στην κορη θορυβημενη απο την συζητηση με τον συζυγο για να την συμβουλεψει, να μην ξεκατινιαστει πολυ για να δωσει η Ευα διαζυγιο στο Στεφανο.... Αμαλια γλυκια μου κρατα μια σταθερη πορεια διδασκαλιας γιατι μπερδευεις το μαθητη!!!!!

Κεφ. 5 "Η τρελη και η ex- μουγγη" 😕
Εγω την ολη συζητηση δεν την πολυ καταλαβα, πηγε η τρελη να πει στην μουγγη οτι τα παιδια τους αγαπιουνται για να παρει για απαντηση μια απο τα ιδια... Τωρα να ρωτησω εγω κατι αν ο Ρουσσος λεμε αν παει στην Αντιγονη και της πει οτι δεν εχει καμια σχεση με το φονο και την πλεκτανη που στηθηκε εναντιον της, αυτη θα τον πιστεψει και θα δωσει την ευχη της;;; Θα τρελαθουμε τελειως;;;;

Κεφ. 6 "Ο παρολιγον" Idea
Αφου εκαθε οτι το παιδι δεν ειναι δικο του, συμβιβαστηκε με την προοπτικη οτι δεν το δενει τιποτα με την Ευα -αυτο το γυναιο- και οτι θα μεινει τελικα με τη Μελιτα, αλλα οχι εδω προς Θεου στο Παρισι....
Με την μανα του με εστειλε... Αλλα θα εκανε αυτος και αλλα εκανε η μανα του;;; Αυτη φταιει που εφτασαν ως εδω;;;; Με τον Χρηστο με εστειλε ξανα.... Πως περασε απο ενα θεμα στο αλλο ουτε που το καταλαβα, πως τα συνδιασε στο νευρωνα που εχει για εγκεφαλο, δεν καταλαβα, το μωρο και το οπλο... η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα!!!!
Κορυφωση η σκηνη στο ατελιε!!!! Επιτελους καποιος μιλησε λογικα, α ρε Δαφνη Θεα, "Επειδη λερωθηκε η απεναντι (φωλια) δεν καθαριζει η δικη σας!!" Επισης μου αρεσε η απαντηση του Νικολα οτι ο Μανος ειναι αδερφος του ενω το Στεφανο τον ξερει ενα χρονο, αντε γιατι δεν ειναι ολοι ισα κι ομοια.....
Παρεπιπτοντως νομιζα οτι η Μελιτα μπορει να μιλησει και να απαιτησει μονη της τη συγνωμη που νομιζει οτι δικαιουται, ετσι νομιζα....

Κεφ. 7 "Η αδικημενη" cake
Πηγε η Νορα να μιλησει στη Μελιτα για τις εξελιξεις που βγηκαν στο φως, αλλα της Μελιτας δεν της αρεσε γιατι δεν το εμαθε πρωτη!!! Για ακομα μια φορα στη συγκεκριμενη σκηνη εκτιμησα τη Νορα που προσπαθησε να προστατεψει τη Μελιτα απο εκεινη τη στιγμη που θα πρεπει εκεινη να συζησει συγνωμη για αυτα που ειπε....

Παραρτημα
Αφου ο Δημητρακης εστειλε την αγωγη για την εξωση πηγε και ανακοινωσε στο Μανο οτι ο οικονομικος ελεγχος θα γινει σε τρεις μερες.....Μας πιασανε Μανο!!!!!

Η συνεχεια στο επομενο..... (το οποιο περιμενω πως και πως!!!)

" Πολυ καλο" απο εμενα!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 2:38 pm

edem4ever φοβερός σχολιασμός..!! Και για σενα ενα oscar

Μik ευχαριστώ για το όσκαρ και χίλια συγνώμη που προσέβαλλα το αθωο μας κοριτσακι (τη Μελίτα ντε..)! :lol:
Και αν μαθεις για οντισιον ρίξε ενα τηλ!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 2:39 pm

Aπο ένα oscar σε Μαριέφη και Γιάννα! Καλά Γιάννα έλιωσα με τα κεφάλαι και είχες και παράρτημα??? gelio

Ο μι τζι σκέφτεστε αν δεν έφευγε για τας Αμέρικας ο Μάνος τι θα γινότανε εδώ μέσα?? Σύρραξη!! χιχι

Τέλεια τα ξεκατινιάσματα, τα ζουζουνίσματα, τα δουλέματα, τέλειοι και οι σχολιασμοί σας κορίτσια! Έτσι γεράααααα!!! χιχι

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 3:12 pm

Πρωτον, ευχαριστω πολυ!!!! red
Δευτερον επειδη σημερα πρωτα εγραψα και μετα διαβασα...
Clarabelle, Evanna, Foulitsa, maraki_ch, aggeliki, Ezi_Loukno, Mik, loukasnora, anna90, sarita, KatsaroYpotheto, sifantid και loukitsa oscar (Καποια τα εχω ξαναγραψει αλλα δεν ημουν σιγουρη ποια)
Τριτον τωρα μου ηρθε!!!!! Μετα το παραρτημα μου επιτρεπετε να κανω μια προσθηκη στο πρωτο κεφαλαιο.....

Η προσθηκη μου ειναι απο το 8ο λεπτο και μετα!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 3:18 pm

Ευχαριστω Γιαννα μου και ανταποδιδω για πολυ πετυχημενο σχολιασμο! oscar Και η προσθηκη τελεια! gelio
Μαριεφη μου και ο δικος σου σχολιασμος μοναδικος!Ενα και για σενα oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 3:23 pm

Ευάννα και Γίάννα (πάλι καλά, το ψευδώνυμο μου πέφτει λίγο μεγάλο..) ευχαριστω για τα όσκαρ!!!!Η προσθήκη όντως τέλεια!!! gelio
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 4:25 pm

goldy24 έγραψε:ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΔΥΟ-ΤΡΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΩ.
1)Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΒΕΒΙΑΣΜΕΝΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ,ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙ ΕΝ ΘΕΡΜΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΛΑΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΔΙΚΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΕ ΠΡΩΤΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ,ΑΝ ΚΑΙ ΨΕΜΑ, ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ.ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΠΕΙΛΕΙ ΘΕΟΥΣ ΚΙΑ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΠΑΙΞΑΝΕ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΘΕΙΚΗ ΑΤΑΚΑ ΣΤΗΝ ΝΟΡΑ.<<ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΑΣ,ΕΧΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ>....ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΟΛΗ Η ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΚΑΙ Η ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ.ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΠΛΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ.ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΙΑ ΨΗΛΑ (ΑΡΓΗΣΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΔΑΚΤΥΛΑΚΙ).ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΜΠΟΥΡΕΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....
2)“αν η Εύα είναι τέτοιος άνθρωπος”. Α ρε Μελίτα πάλι καλή είσαι. Άλλη στη θέση σου με τέτοιο...ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ CANCOON ,ENA KOΣMΗΤΙΚΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕ Η<< ΠΕΡΙΣΤΑΣΗ>> ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΚΟΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΓΙΑΤΗΝ ΕΥΑ ΜΙΛΑΜΕ,ΚΟΛΛΑΝΕ ΤΑ ΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...ΕΙΠΑΜΕ Η ΜΕΛΙΤΑ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ...ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΤΡΙΜΕΝΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΔΕΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ...ΑΜ ΔΕ?ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΦΟΡΤΩΝΕΣΑΙ ΠΟΤΕ...ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ...
3)Ο ΠΕΤΡΟΣ ΓΑΤΟΝΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ...ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΤΟΝ ΜΑΕΣΤΡΟ ΤΟΥ ΨΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΤΗΣ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΞΙΑ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ...ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ...ΣΥΝΟΜΟΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ...ΠΕΤΡΑΚΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΜΕΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ....ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΕΡΩΜΕΝΗ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΟΥ,ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ...
4)ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΠΙΛΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΑΙΣΧΗ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ...ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΣ.....ΨΑΧΝΟΥΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΤΗΣ ΕΛΑΦΡΟΠΕΤΡΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ....
5)ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΕΦΑΝΑΚΟ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΝΑ ΑΠΟΔΟΘΕΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ , ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ .....Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΩΣΤΟΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ....ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΞΙΩΣΕ.

Είναι πολύ εύστοχα τα σχόλιά σου goldy24!

Να 'σαι καλά Izabella29!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 5:10 pm

Ερώτησεις προς goldy24 αλλα και προς Cancoon που συμφώνησε (αλλά και προς πάσα ενδιαφερόμενο):

Ο ΠΕΤΡΟΣ ΓΑΤΟΝΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ...ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΤΟΝ ΜΑΕΣΤΡΟ ΤΟΥ ΨΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΤΗΣ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΑΞΙΑ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ...ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕΙ...ΣΥΝΟΜΟΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ...ΠΕΤΡΑΚΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΜΕΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ....

1) Ο Πέτρος για να είναι καλός πατέρας έπρεπε να θέσει την προστασία της κόρης του απο το ξεκατίνιασμά (και όχι απο κάποιον κίνδυνο) πιο πάνω απο 2 ανθρώπινες ζωες?

2) Αν ο Πέτρος μίλαγε πιστεύετε ότι η Μελίτα θα δεχόταν να το κρατήσει μυστικό από το Στέφανο? Ή η Αμαλία?

3) Για να είναι ΚΑΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ που λέτε ότι δεν είναι τι θα έπρεπε να κάνει???

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 5:31 pm

Πολύ καλό από εμένα το επεισόδιο,αν εξαιρέσεις το "τσίρκο της συγγνώμης" που συνεχίζει ακάθεκτο να κλονίζει τα νεύρα μου!!!!Αναλυτικότερα:

Ρούσσος-Λουκάς
: Άλλη μια σκηνή τους που μου άρεσε πάρα πολύ!!!Τρελαίνομαι να βλέπω τον Ρούσσο θυμωμένο να φωνάζει-του πάει πολύ-ο Λουκάκος ο κακομοίρης σαν βρεγμένη γάτα να μην μπορεί να πει τίποτα και φυσικά να μην μπορεί να κάνει τον κινέζο και να κοροϊδέψει έναν άνθρωπο που η νοημοσύνη του είναι σκάλες ανώτερη των υπολοίπων(όσων κατάφεραν να ξεγελάσουν με άνεση)...Στο κομβικό αυτό σημείο θα κάνω μια ερώτηση...Αυτός είναι ο κακός πατέρας?Που δεν ενδιαφέρεται για το καλό του παιδιού του?Που ακόμη και τώρα σκέφτηκε πως θα τη μαζέψει απ΄την ξεφτίλα που δημιουργεί κάθε μέρα που περνάει και περισσότερο και που την κάνει να ρεζιλεύει τον εαυτό της?Που σε ό,τι συμβαίνει,το επίκεντρο για εκείνον είναι η Μελίτα?Δεν νομίζω...
Η προσφορά εργασίας δε του Λουκάκου με αντάλλαγμα τα 200 χιλιάρικα,για πολλά gelio gelio Το γεγονός ότι έβαλε και την Νόρα στην αποποληρωμή του χρέους,επίσης!!!

Μελίτα-Στέφανος
: Και πάνω που λες τι ωραία σκηνή,τι ωραίοι διάλογοι,τι ωραία που πάει κάπου το θέμα του σχεδίου,σου πετάνε στην επόμενη τους απόλυτους και λες τελικά δεν γλιτώνουμε με τίποτα την απόλυτη πλήξη...2 πράγματα πρόσεξα μόνο στη σκηνή:
1)Το παγερά αδιάφορο βλέμα της Σουβλίτσας..Μα είναι δυνατον????Σου μιλάει ο άντρας που μας έχεις ζαλίσει μήνες τώρα ότι είναι το αγόρι σου,είναι ο τύπος σου,είναι ο άνθρωπος που αγαπάς για ένα τόσο προσωπικό και ευαίσθητο για εκείνον θέμα και κοιτάς το πάτωμα επείδη το ΜΟΝΟ που σκέφτεσαι εσύ είναι πως οργανώσεις τιμητική εκδήλωση στο δήμο σου με τίτλο τα "επινίκεια της κατίνας" και πως θα έρθουν οι περιπεσόντες ένας ένας να σου φιλήσουν τα πόδια για συγγνώμη???????? Fskl
2)Η φράση του Στέφανου προς τη Μελίτα: "ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ έχω εσένα" Γιατί εγώ νόμιζα ότι αυτός ο ανυπέρβλητος,ο ακαταμάχητος,ο αξεπέραστος έρωτας ήταν είναι και θα είναι πάνω από όλα??Πως υποβιβάσαμε έτσι έναν ΑΠΟΛΥΤΟ σε αποκούμπι??Α,α,α Στεφανάκο μην τα λες αυτά στο κορίτσι γιατί είναι και ευερέθιστο στις δύσκολες τούτες μέρες..Όχι τίποτα άλλο..Δεν πάει να είσαι ράκος συναισθηματικά που δεν θα αποκτήσεις τελικά δικό σου παιδάκι,θα σε βάλει αυτή να ζητάς συγγνώμες μέχρι τα 60 σου!!

Εύα-Μανος-Δάφνη-Νικόλας: Έχω πει ότι η σύσταση τετράδας του Βενετοζεύγους με το Λυτροζεύγος μου αρέσει απίστευτα,είδα όμως σήμερα ότι και αυτή η σύσταση ζευγαριών έχει εξίσου γέλιο και απίστευτες ατάκες!!!Α ρε Ευάρα ψυχάρα...Αισθάνεται άσχημα που λέει τέτοια ψέματα στον πατέρα του παιδιού της και περισσότερο γιατί δεν θέλει να επαναλάβει τα λάθη του παρελθόντος,αυτό δηλαδή που είχε κάνει με τον Μάνο και τη Μαρίλια..Στο σημερινό επεισόδιο είδαμε γενικά πως η παρέα έχει βαρεθεί τα ψέματα και πόσο δύσκολο τους είναι να πληγώνουν αναγκαστικά έναν άνθρωπο που περίμενε να γίνει πατέρας..Ο Μάνος στο δικό του κόσμο,στο διάστημα συγκεκριμένα όπως είπε ο Νικόλας..Ο ευτυχής "πατέρας" έχει μπει εκούσια στο ρόλο του και φαντάζεται τι θα έκανε αν όλα όσα λένε ήταν αλήθεια!

Λουκάς-Νόρα(γραφείο): Σήμερα μου άρεσαν απίστευτα οι σκηνές του ζεύγους!!!Ο τρόπος που ανακοίνωσε ο Λουκάς στη Νόρα το ευχάριστο και το δυσάρεστο νέο και η αντίδραση της Νόρας που έδειχνε ένα βήμα πριν το έμφραγμα με πέθαναν στα γελια!!!!Όπως επίσης και η ατάκα της Νόρας:"θα γεράσω εγώ πριν την ώρα μου για να γλιτώσει ο φίλος μας απ΄τη φυσική του εξέλιξη?" gelio

Αμαλία-Μελίτα: Τα εγχειρίδια κατινιάς απ'την Αμαλίτσα συνεχίζουν να εκδίδονται ακάθεκτα,"ο τιμωρός" βάζει 85 κουταλιές ζάχαρη στον καφέ για να δυναμώσει,να γίνει μεγάααααααλη και ανεξάρτητη και να τους κατατροπώσει όλους και η ιστορία επαναλαμβάζεται κτλ κτλ κτλ....... maaaad

Μάνος(για μωρουδιακά): Δεν θα πρωτοτυπήσω...ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!Ο Μάνος πατέρας...Έστω και έτσι...Θέλει να νιώσει πως είναι...Θέλει,όπως η Εύα ήθελε να ευχαριστηθεί αυτή της την εγγυμοσύνη εξαιτίας των κακών συνθηκών που επικρατούσαν στην προηγούμενη,να νιώσει και αυτός όσα δεν κατάφερε να νιώσει με τον ερχομό του δικού του παιδιού λόγω του ότι αγνοούσε την ύπαρξή του...Αχ βρε Μάνο....Άργησες να νιώσεις και να καταλάβεις πολλά συναισθήματα και αυτό τώρα σου κοστίζει...Βέβαια κάλιο αργά παρά ποτέ...

Νόρα-Λουκάς-πρώτο τραπέζι απόψε μόνη μου: Παρότι έχω δηλώσει ότι με εκνευρίζουν απίστευτα οι κατινιές Νόρας οχιάς η σημερινή κίνηση με το 50ρικο στο μέτωπο με εκανε να ξεραθώ στα γέλια!Θύμωσε κιόλας το μπιζούκι διότι αυτή είναι του ποιοτικού!Δεν της αξίζει μια τέτοια συμπεριφορά! gelio

Εύα-Μάνος: Πόοοοοοοοοοοσο γλυκειά σκηνή!!!!! inlove Έχει λυσσιάξει τόοοοσο ο Μάναρος με τον διάδοχο που θα αρχίσουμε να το πιστεύουμε κι εμείς σιγά σιγά!!!Το ότι το παιδί θα πάρει την ομορφιά της Εύας δεκτόν(κουκλάκι ζωγραφιστό),το ότι θα πάρει την ανατροφή του απ'τον Μάνο ασχολίαστον!!Δεν θέλουμε να μας βγει το παιδάκι ο Μπάμπης ο σουγιάς!Jamais!! lol!

Στέφανος-Αντιγόνη-Χρήστος
: Βρε σαν να μην μας τα λένε καλά τα παιδιά...Σαν να υπάρχει κάτι ακόμα που ούτε καν υποψιαζόμαστε...Ύποπτες,κουβέντες,βλέματα και υπονοούμενα που σαν να μην μ αρέσουν(ή μάλλον πολύυυυυυ μ αρέσουν χιχι)Στέφανε αγόρι μου μήπως δεν είσαι ο μπούλης που σε παρουσιάζουν??Μήπως κρύβεις και εσύ πράγματα??Μήπως δεν περιορίζεται ο ρόλος σου σε αυτόν του αγαπητικού της βοσκοπούλας??(ΠΕΣ ΝΑΙ ΠΕΣ ΝΑΙ ΠΕΣ ΝΑΙ ΠΕΣ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ)

Αυτά για το χθεσινό....
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης