Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap54%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 54% 
[ 31 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 57

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:27 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Σοφάκι μου τέλειος ο σχολιασμός (ειδικά με τις πετρούλες και τη γυάλα έλιωσα, θυμήθηκα όταν καθάριζα τα χρυσοψαράκια μου χαχα πολύ ευστοχο) αλλα θα διαφωνήσω σε ένα σημείο!

Νόρα και Λουκάς στη βόλτα ΔΕΝ έκαναν επανάληψη, εγω ένα κράτησα, άλλο κλάπηκε η διαθήκη κι άλλο κάηκε το συμβολαιογραφείο! Γιατί αν ένας έκανε και τα δύο δεν υπάρχει λόγος επιθέσεων.. Μήπως λοιπόν άλλος έκλεψε (και ξέρουμε ποιος) τη διαθήκη και άλλος το έκανε φωτεινό παράδειγμα??? οεο???
Προσπαθώ να πιάσω το συλλογισμό σου σιγά, σιγά και ελπίζω να κατάλαβα τι εννοείς... Idea
Ουσιαστικά σήμερα με τη Νόρα μας παρουσιάστηκε άλλο ένα στοιχείο... Ότι το συμβολαιογραφείο φλαμπέ και η κλεμμένη διαθήκη σχετίζονται με διαφορετικά άτομα (?)... Αλλά θα μπορούσε αυτός που έκλεψε τη διαθήκη να επιθυμεί και το συμβολαιογραφείο φλαμπέ για να μην μπορεί να αποδειχθεί η πράξη του, έτσι δεν είναι; (Τα έχω κάνει νομίζω έναν αχταρμά στο μυαλό μου! Razz ) Από την άλλη ξέρουμε (?) ότι ΈΝΑ κομμάτι πίσω από τις επιθέσεις είναι ΚΑΙ η Νταίζη... (Άντε να την μπουζουριάσουνε, ώρα της είναι!) Αλλά τι συμφέρον θα είχε αυτή στο να μη μαθευτεί η διαθήκη; Μπερδεύομαι όλο και περισσότερο! wall Μπορείς να μου τα βάλεις σε μία λογική σειρά + τη σημερινή σκέψη σου; Πρέπει να 'μαι και πολύ ξανθιά, όμως! Άλλες έχουν το χρώμα, άλλες τη χάρη!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:28 pm

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:28 pm

Λοιπον.........

Λουκας-Πετρος:Παρα πολυ ωραια σκηνη!Αλλωστε εδω και καιρο εχουν αποδειξει οτι δενουν πολυ καλα οι δυο τους! : respect :

Πετρος-Αμαλια:Κορυφαια σκηνη!Ο τροπος που προσπαθουσε να την πεισει για να σταματησει αυτη και η μονακριβη της τα ξεκατινιασματα ηταν ολα τα λεφτα!

Μαρουβλιτα γενικως:Πως γινεται σε καθε επεισοδιο να με εκνευριζει ολοενα και περισσοτερο αυτη η κοπελα!?Στη σκηνη με το Στεφανο εκεινος της ελεγε ποσο ποναει που το παιδι ''δεν'' ειναι δικο του και εκεινη οχι απλα δεν μιλησε αλλα το βλεμμα της δεν ειχε ιχνος κατανοησης και συμπονοιας!Οσο περναει ο καιρος τοσο πειθομαι οτι αυτο το ζευγαρι το τελευταιο πραγμα που το δενει ειναι η αγαπη!

Μετα στη μανα της τα ιδια Παντελακη μου,τα ιδια Παντελη μου και το αποκορυφωμα φυσικα με τη Νορα!Μας το επαιζε και αδικημενη η αθωα περιστερα!Μετα απο οσα ξεστομισε μην την ξανακουσω να λεει πως της λειπει η παρεα και τα συναφη γιατι θα την τσουρομαδισω! Fskl

Μανος-Ευα,Δαφνη-Νικολας:Η Ευα αισθανεται πολυ ασχημα απεναντι στο Στεφανο και ειναι λογικο αλλα δεν μπορω να συμφωνησω με τους υπολοιπους στο οτι η ζωη του παιδιου της και η δικη της ειναι σημαντικοτερες!
Γελασα παρα πολυ με το Μανο,τα σχολια του gelio και με το γεγονος οτι εχει παρει τοσο ζεστα το θεμα!

Δαφνη-Νικολας-Στεφανος:Εκνευριστηκα με τη σταση του Στεφανου!Δεν μπορει να απαιτει ετσι μια συγγνωμη η οποια στο κατω-κατω θα δοθει αν καποιος την αξιζει πραγματικα και την κερδισει με τη σταση του!Αφξστε που η Δαφνη ειχε απολυτο δικιο....η οποια ''λαδια'' της Ευας δεν αποτελει ελαφρυντικο για τη Μελιτα ουτε της δινει αφεση!

Λουκανορακια:Μου αρεσαν πολυ σημερα!Η ανακεφαλαιωση τους σχετικα με διαθηκη/δολοφονια με βρισκη 100% συμφωνη!Στο γραφειο ηταν πολυ γλυκουληδες οπως και μετα στο σπιτι που ειχαν ριξει το περπατημα της αρκουδας! Love!
Βεβαια η σκηνη με τη Νταιζαρα δεν μου αρεσε καθολου!Φαινοταν απο την αρχη οτι το σχεδιο του Λουκα εμπαζε και δεν θα ειχε επιτυχια και αυτο αποδεικνυεται απο οσα καταφερνει η καργια!Ειχε δεν ειχε παλι το Νορακι ξεκατινιστηκε!Ελεος,διασωστε αυτο το ζευγαρι τουλαχιστον!

Μανος-Ευα:Η εικονα του Μανου να ψωνιζει μωρουδιακα με συγκινησε και αυτο γιατι και εκεινος οπως και εμεις ξερει πολυ καλα πως αυτο δεν θα το ζησει ποτε στην πραγματικοτητα με την Ευα,δυστυχως....! Snif Τουλαχιστον εκανε την Ευα χαρουμενη!
Μετα ξεκινησε και τα σχεδια για το παιδι ''του'' και δεν σταματουσε με τιποτα!Οι αντιδρασεις της Ευας θεϊκες! inlove

Τελος ειδαμε ευτυχως λιγο και το Χρησταρα σημερα και μια δυνατη σκηνη μεταξυ Αντιγονης-Αμαλιας οποτε πολυ καλο απο εμενα το επεισοδιο!Σχολιασμος για τις κινησεις του Μπελλου αυριο!

Υ.Γ Νεφελακι να αγιασει το στομα σου! :twisted:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:29 pm

sifantid έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Σοφάκι μου τέλειος ο σχολιασμός (ειδικά με τις πετρούλες και τη γυάλα έλιωσα, θυμήθηκα όταν καθάριζα τα χρυσοψαράκια μου χαχα πολύ ευστοχο) αλλα θα διαφωνήσω σε ένα σημείο!

Νόρα και Λουκάς στη βόλτα ΔΕΝ έκαναν επανάληψη, εγω ένα κράτησα, άλλο κλάπηκε η διαθήκη κι άλλο κάηκε το συμβολαιογραφείο! Γιατί αν ένας έκανε και τα δύο δεν υπάρχει λόγος επιθέσεων.. Μήπως λοιπόν άλλος έκλεψε (και ξέρουμε ποιος) τη διαθήκη και άλλος το έκανε φωτεινό παράδειγμα??? οεο???
Προσπαθώ να πιάσω το συλλογισμό σου σιγά, σιγά και ελπίζω να κατάλαβα τι εννοείς... Idea
Ουσιαστικά σήμερα με τη Νόρα μας παρουσιάστηκε άλλο ένα στοιχείο... Ότι το συμβολαιογραφείο φλαμπέ και η κλεμμένη διαθήκη σχετίζονται με διαφορετικά άτομα (?)... Αλλά θα μπορούσε αυτός που έκλεψε τη διαθήκη να επιθυμεί και το συμβολαιογραφείο φλαμπέ για να μην μπορεί να αποδειχθεί η πράξη του, έτσι δεν είναι; (Τα έχω κάνει νομίζω έναν αχταρμά στο μυαλό μου! Razz ) Από την άλλη ξέρουμε (?) ότι ΈΝΑ κομμάτι πίσω από τις επιθέσεις είναι ΚΑΙ η Νταίζη... (Άντε να την μπουζουριάσουνε, ώρα της είναι!) Αλλά τι συμφέρον θα είχε αυτή στο να μη μαθευτεί η διαθήκη; Μπερδεύομαι όλο και περισσότερο! wall Μπορείς να μου τα βάλεις σε μία λογική σειρά + τη σημερινή σκέψη σου; Πρέπει να 'μαι και πολύ ξανθιά, όμως! Άλλες έχουν το χρώμα, άλλες τη χάρη!

Αυτη που ξέρω εγω, έχει και την χάρη Tongue

Θα συμφωνήσω με το Τζινάκι, που όμως βαριεμαι να αναλύσω τον συλλογισμό του!

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:30 pm

Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΚΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΦΥΓΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από glgs Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:30 pm

loukitsa έγραψε:

Δεν θέλω να το παίξω Λιακουρας και Πυθία αλλα και μενα κάτι μου λέει πως κοροϊδεύει τη Μελίτα και έχει σχέδιο,,,κάτι δεν μου κολλάει...

αυτό είναι κάτι που και εμένα περνούσε από το μυαλό μου γιατί και εμένα πολλά δεν μου κολλάνε σε αυτόν τον χαρακτήρα(του Στέφανου)...
αμφιβάλλω όμως, να πω την αλήθεια, ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο..όπως και να έχει η μερίδα του κόσμου που της αρέσει το συγκεκριμένο ζευγάρι δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο και κάτι τέτοιο μου φαίνεται ότι θα ήταν αρκετά μεγάλο άδειασμα
glgs
glgs
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Ασχολίες : Ύπνος-Καφές κλπ

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:30 pm

masoul έγραψε:
Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:

Και ήρθε η απάντηση από το στόμα του νικόλα<ο μάνος είναι αδερφός μου και μπορεί κάποια στιγμή να τον συγχωρέσω>που σημαίνει….ότι λειτουργούν με δύο μέτρα και δύο σταθμά….ευχαριστώ δεν ήθελα να ακούσω τίποτα άλλο…..δικαιώθηκα επιτέλους….μην ψάχνετε αντικειμενικότητα και δικαιοσύνη σε αυτή την «παρέα»….απλά δεν υπάρχει….
Αναστασία, εσυ το βλέπεις σαν δυο μέτρα και δύο σταθμα? Το ίδιο θα αντιμετωπίσεις κάποιον της οικογενειάς σου, και το ίδιο έναν άγνωστο?
Αυτό είναι δυο μέτρα και δυο σταθμά? slap

Με πρόλαβες Βάσω μου!!! Δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος τόσο αντικειμένικός που θα κρίνει το ίδιο κάποιον που έχει το αίμα του με κάποιον που τον ξέρει 2-3 χρόνια!!!!

αν ένα άτομο της οικογένειας μου είχε κάνει τα τέρατα του μάνου θα το αντιμετώπιζα όπως του άξιζε....
και ίσως πιο αυστηρά...από ένα δικό μου άτομο περιμένω πολλά....από έναν ξένο όχι....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:31 pm

Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

Οπότε ευελπιστώ σε ανάλυση της Τζίνας, γιατί πάνω-κάτω το συλλογισμό της Τζίνας τον έπιασα, αλλά νομίζω ότι το πάει και ένα βήμα παραπέρα και εκεί την έχασα! Razz
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:32 pm

Mik έγραψε:
sifantid έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

Σοφάκι μου αν η Αντιγόνη είχε εξαφανίσει όλους τους μάρτυρες και είχε κάψει τη διαθήκη τι στόχο θα είχε να θέλει την Εύα νεκρή?

Αν όμως η Αντιγόνη έχει απλά στην καττοχή της τη διαθήκη (και μάρτυρες δεν υπάρχουν) είναι λογικό να μη θέλει μακριά η ζωντανό το παιδί!

Από την άλλη όμως αυτός που έκαψε το συμβολαιογραφείο θεωρεί ότι διαθήκη γιοκ αρα ότι και να κάνει η Εύα τα λεφτά δεν αλλάζουν χέρια!

Μήπως λοιπόν μιλάμε για ΔΥΟ πρόσωπα που έχουν όμως ΑΜΕΣΗ σχέση με τη διαθήκη? Μήπως ο Στέφανος έχει δικά του σχέδια και η Αντιγόνη δικά της και προχωράνε χωρίς να υπολογίζουν ο ένας τον άλλο???

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:33 pm

Mik έγραψε:
loukitsa έγραψε:
Δεν θέλω να το παίξω Λιακουρας και Πυθία αλλα και μενα κάτι μου λέει πως κοροιδευει τη Μελίτα και έχει σχέδιο,,,κάτι δεν μου κολλάει...

Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα με μαζεύεται απο το πάτωμα και τα γέλια

Αν πράγματι συμβαίνει αυτό τότε όλα μπαίνουν σε μια σειρά και εξηγούνται πολλά, τότε όλα αποκτούν συνοχή.
Εξηγείται γιατί αυτός ο έρωτας δώθηκε μέσα στη φούρια
Εξηγείται γιατί ένας άντρας που εμφανίστηκε να έχει εμμονή με μια γυναίκα σε χρόνο μηδέν άλλαξε σύντροφο
Εξηγείται γιατί έσκασε που το παιδί δεν είναι δικό του
Θα τα βάλλω σε μια σειρά γιατί τώρα όλα είναι στο κεφάλι μου κουβάρι

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:33 pm

Το επεισόδιο λίγο βαρετό με δυο δόσεις χιούμορ για αυτό τον λόγο ψήφισα καλό….

Σε γενικές γραμμές.. Ο Ρούσσος ο πανσοφός μπορεί να αντιλήφθει αμέσως μια απάτη ή μια κοροηδία αλλά δεν μπορεί να κάνει την συσχέτιση στον εγκέφαλό του ότι η γνώμη της Μελίτας μπροστά σε δυο ανθρώπινες ζωές είναι μη συγκρίσιμες και μετρίσιμες… Καλά κάνει και θέλει να ξέρει, αλλά, πρωτίστως βρε Πετράν δεν θα πρέπει να λύσουμε το πολύ βασικό πρόβλημα της διατήρησης της ζωής ενός μωρού και της μητέρας του;;; Άσε τη Μελίτα εκεί θα είναι στον καναπέ δεν θα κουνηθεί από εκεί… Άσε βέβαια που είναι και αυτή μητέρα και λογικά θα πρέπει να καταλάβει…. Όχι τίποτα άλλο δεν πάει καιρός από αυτά που έλεγαν όντας απαχθείσες…

Αμαλία – Ρούσσος είχαν για άλλη μια φορά απολαυστικές ατάκες που ε έκαναν και γέλασα

Μελίτα – Στέφανος βαρετοί .. Αλλά βρε κοπελιά αχ να άκουγα τις σκέψεις σου πάω στοίχημα που θα τραγουδούσες το "απαλλάχτηκα από σένα απαλλάχτηκα!!!"

Στέφανος- ΔαφΝικ – αχ μωρέ ξέφυγε από το λουράκι και πήγε να ζητήσει, όχι συγνώμη να διεκδικήσει τη συγνώμη της παρέας για τη Μελίτα.. Πφφφ..Σιγά να μην πάνε γονυπετής στη μεγαλόχαρη Μελίτα να ζητήσουν άφεση… Γιατί η Μελίτα άσφαλτος δεν έχει κάνει τίποτα το κορίτσι…

Ενδιάμεσα κάπου είχαμε και ένα ευχάριστο μουσικό διάλειμμα με Εύα – Μάνο και Μάνο να ψωνίζει μωρουδιακά… Λατρεύω πατεράδες (έστω και εικονικούς) να ψωνίζουν μωρουδιακά!!! Πολύ ωραίες σκηνές!!!

Και έρχομαι στο πραγματικά ενοχλητικό Νόρα – Μελίτα.. Μελιτούλα Μελιτούλα θα στη βγάλω τη φρατζούλα! Τι έγινε συγχώρεση και κατανόηση ζητάμε μόνο όταν είμαστε υπό; Τώρα ξαφνικά δεν έχουμε ανάγκη κανένα που πήραμε "τα πάνω μας"; Προσοχή γιατί ότι ανεβαίνει κατεβαίνει έτσι λέει ο νόμος της βαρύτητας… And it’s going to be a looong fall.. Θα κάνει και κρότο….

Νταίζη- Λουκονορικοί- ευρηματική η Νταίζη δεν μπορώ να πω( η κα Πολυχρονίδη είναι πολύ καλή πραγματικά!) αλλά βρε Λουκά μου "γενικός διακόπτης" λέγεται η λύση κατέβασέ τον να δεις πως θα κάνουν θόρυβο χωρίς ενισχυτή ααα κάνε και μια κλήση στην αστυνομία και καθάρισες.. Εμ αααα εγώ πρέπει να τα σκέφτομαι όλα;;; Έτσι λοιπόν άφραγκοι και καταπονημένοι να κόβουν βόλτες στο πουθενά και να παρακαλάνε να τους βοηθήσουν αλλά… Ύπνος Νικόλα> βοήθεια στους φίλους που χαλιούνται για σας …Ένα έχω να πω Νικόλα είσαι γαιδούρι!!!

Το επεισόδιο για εμένα έκλεισε πολύ ωραία με Νόρα – Λουκά σε πολύ γλυκές σκηνές!!

Αυτά και εις άλλα με υγεία…

Υ.Γ. Τρελαίνομαι για το κροσέ της Δάφνης!!!!
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:33 pm

glgs έγραψε:
loukitsa έγραψε:

Δεν θέλω να το παίξω Λιακουρας και Πυθία αλλα και μενα κάτι μου λέει πως κοροϊδεύει τη Μελίτα και έχει σχέδιο,,,κάτι δεν μου κολλάει...

αυτό είναι κάτι που και εμένα περνούσε από το μυαλό μου γιατί και εμένα πολλά δεν μου κολλάνε σε αυτόν τον χαρακτήρα(του Στέφανου)...
αμφιβάλλω όμως, να πω την αλήθεια, ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο..όπως και να έχει η μερίδα του κόσμου που της αρέσει το συγκεκριμένο ζευγάρι δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο και κάτι τέτοιο μου φαίνεται ότι θα ήταν αρκετά μεγάλο άδειασμα

Σωστό και αυτό..δεν θέλουν απογοητευσουν τους φανς τους(αν και άλλους μας απογοητευσανε καιρό πριν..) αλλά δεν γίνεται να φέρανε εναν άνθρωπο στη σειρά που στην αρχη έδειξε έναν χαρακτηρα εκδικητικό και να τον κάνανε αρνάκι επειδή τον άλλαξε ο ερωτας και ξέχασε το θάνατο του πατερα του!!Και τα λόγια του Στεφανου σήμερα ήταν πολύ περιεργα..Εγώ ακόμα ελπίζω...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:35 pm

ΕΒΑΝΝΑ ΜΟΥ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΛΠΙΖΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΙΑΛΥΘΕΙ. ΛΙΓΟ ΣΚΕΨΗ ΠΟΙΟ ΠΕΡΑ ΘΕΛΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΟΙΔΙΑ. Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ. ΚΑΙ ΕΥΑ ΜΑΝΟΣ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ. Ο ΜΑΝΟΣ ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕΙ.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ksanthi στις Τρι Ιουν 01, 2010 8:47 pm, 3 φορές συνολικά

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:35 pm

anastasia20 έγραψε:
αν ένα άτομο της οικογένειας μου είχε κάνει τα τέρατα του μάνου θα το αντιμετώπιζα όπως του άξιζε....
και ίσως πιο αυστηρά...από ένα δικό μου άτομο περιμένω πολλά....από έναν ξένο όχι....
Ο καθένας έχει διαφορετικη αντιμετώπιση. Μπορείς να το δεις στην καθημερινή κοινωνία. Μητέρες παρατούν τα παιδιά τους αφου κλέψουν/μπλέξουν με ναρκωτικά/διαπράξουν κακουργηματική πράξη, άλλες οχι. Αυτο είναι οικογένεια. Το αίμα νερό δεν γίνεται.
Αυτο δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να κράζουμε τον Νικόλα και την Δάφνη που ζυγίζουν διαφορετικά τον Μάνο με τον Στέφανο.

Και στο φινάλε, ο Στέφανος δεν είναι κανα αγγελουδι, έτσι? Είναι ένας τυπος που γνώρισαν πρόσφατα, που τους τρομοκρατούσε επι χρόνια, που πριν λίγο καιρό κατηγορησε την Δάφνη για το όπλο (περιπτοντως, ακουσα καλά σημερα? Τις ζήτησε συγνώμη με τον τρόπο του? Πότε ακριβως?) και περιμένεις να βάλουν στο ίδιο τσουβάλι τον Μάνο με τον Στέφανο? Οπως και να το κάνεις ο Μάνος είναι αδερφος τους. Αίμα και οικογένεια.Και ο άλλος δεν είναι τίποτα, δεν είναι καν ένας καλός ανθρωπος.
:wink2:

Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 378 - Ημερομηνία 01-06-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από abba Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:38 pm

Mik έγραψε:
loukitsa έγραψε:
Δεν θέλω να το παίξω Λιακουρας και Πυθία αλλα και μενα κάτι μου λέει πως κοροιδευει τη Μελίτα και έχει σχέδιο,,,κάτι δεν μου κολλάει...

Αν γίνει κάτι τέτοιο, θα με μαζεύεται απο το πάτωμα και τα γέλια

Χαχα...Και εγώ αυτό πιστεύω. Και το κερί ήταν ότι η σκακιέρα για τον Μάνο....και ξεκάρφωμα για τη μανούλα.... :lol:

abba
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:38 pm

Πολύ καλό για μένα το σημερινό, γιατί και εξελίξεις είχαμε και καλές ερμηνείες!!!!

Ο Δάνης Κατρανίδης, ΑΠλά δεν Υπάρχει, Είναι κατηγορία Μόνος του ο Ανθρωπος. Φυσικός και με μέτρο oscar

Πολύ καλοί Πετράκης-Δρακουλάκη, ειδικά στη σκηνή στο πάρκο όταν μιλούσαν για τη διαθήκη. Μου άρεσαν όμως και στην σκηνή με την Νταίζη. (Μαριάννα Πολυχρονίδη, επίσης εξαιρετική)

Και τα μαθήματα Κατινάζ Καλά κρατούν. Η μάνα κόβει και το κατινάκι προσπαθεί να ράψει, αλλά μάταιος κόπος. Μια απορία έχω, γιατί η Παπά παίζει τόσο επιτηδευμένα? Γιατί το παίζει χωρίς να το έχει?

Αντιγόνη-Στέφανος σε μια κουβέντα με υπονοούμενα? Τι ετοιμάζει ο κύριος με τα μούσια? Μήπως δεν είναι τόσο ήρεμος και γλυκός όσο φαίνεται? Σταύρου ακόμα μια φορά εσωτερικός, ήρεμη δύναμη, χωρίς να μιλάει λέει πολλά!!! Love!

Εύα σε κρίση συνείδησης. Δεν της αρέσει αυτό που κάνει, αλλά είναι μανούλα και για το αγγελούδι της πρέπει να κάνει τα πάντα. ΊΣως ξέρει ότι όταν ο Στέφανος κρατήσει τον πρίγκιπα στην Αγκαλιά του, θα της το συγχωρήσει. Στη δε σκηνή με το Μάνο εξαιρετική εκτός από Κούκλα!!!

Μάνος, στην αυλή μας πέφτει χιόνι και εμείς το κοντομάνικο. Χαίρεται σα γύφτικο σκεπάρνι, με τον οικονομικό έλεγχο ante portas. Mπουγιουρης, όλα τα λεφτά!!!

Όσο για τα προσεχώς, λατρεύω Νεφελάκι!!! Προοικονομία τρελή....

Φιλικά
Μάγδα
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:40 pm

Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Ο καθένας έχει διαφορετικη αντιμετώπιση. Μπορείς να το δεις στην καθημερινή κοινωνία. Μητέρες παρατούν τα παιδιά τους αφου κλέψουν/μπλέξουν με ναρκωτικά/διαπράξουν κακουργηματική πράξη, άλλες οχι. Αυτο είναι οικογένεια. Το αίμα νερό δεν γίνεται.
Αυτο δεν σημαίνει οτι θα πρέπει να κράζουμε τον Νικόλα και την Δάφνη που ζυγίζουν διαφορετικά τον Μάνο με τον Στέφανο.

Και στο φινάλε, ο Στέφανος δεν είναι κανα αγγελουδι, έτσι? Είναι ένας τυπος που γνώρισαν πρόσφατα, που τους τρομοκρατούσε επι χρόνια, που πριν λίγο καιρό κατηγορησε την Δάφνη για το όπλο (περιπτοντως, ακουσα καλά σημερα? Τις ζήτησε συγνώμη με τον τρόπο του? Πότε ακριβως?) και περιμένεις να βάλουν στο ίδιο τσουβάλι τον Μάνο με τον Στέφανο? Οπως και να το κάνεις ο Μάνος είναι αδερφος τους. Αίμα και οικογένεια.Και ο άλλος δεν είναι τίποτα, δεν είναι καν ένας καλός ανθρωπος.
:wink2:

ο στέφανος δεν είναι αγγελούδι ούτε περιμένω να τον λατρέψουν ή οτιδήποτε άλλο....
και αυτό λέω και εγώ....ζυγίζουν διαφορετικά τα πράγματα επειδή κάποιον τον γνωρίζουν χρόνια...εγώ γιατί να στηριχτώ στις απόψεις αυτών των ατόμων και στα λεγόμενα τους από τη στιγμή που δεν κρίνουν αντικειμενικά;;;;
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:43 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Σοφάκι μου αν η Αντιγόνη είχε εξαφανίσει όλους τους μάρτυρες και είχε κάψει τη διαθήκη τι στόχο θα είχε να θέλει την Εύα νεκρή?

Αν όμως η Αντιγόνη έχει απλά στην καττοχή της τη διαθήκη (και μάρτυρες δεν υπάρχουν) είναι λογικό να μη θέλει μακριά η ζωντανό το παιδί!

Από την άλλη όμως αυτός που έκαψε το συμβολαιογραφείο θεωρεί ότι διαθήκη γιοκ αρα ότι και να κάνει η Εύα τα λεφτά δεν αλλάζουν χέρια!

Μήπως λοιπόν μιλάμε για ΔΥΟ πρόσωπα που έχουν όμως ΑΜΕΣΗ σχέση με τη διαθήκη? Μήπως ο Στέφανος έχει δικά του σχέδια και η Αντιγόνη δικά της και προχωράνε χωρίς να υπολογίζουν ο ένας τον άλλο???

Μήπως, όμως, η Αντιγόνη έχει τα δικά της και κάποιος άλλος, που δεν μπορούμε να φανταστούμε ή που έχει παρακλάδια παντού, έχει τα δικά του σχέδια και προχωράνε ερήμην του Στέφανου;

Πάντως αν θυμάμαι καλά (η μνήμη μου με απατά συνέχεια οπότε μη στηρίζεσαι Razz ) το συμβολαιογραφείο κάηκε με εντολή της Αντιγόνης... (Εκτός κι αν "ανάμειξαν" τις σκηνές για παραπλάνηση), οπότε οι ρόλοι που κρατάνε οι δύο (?) άνθρωποι που σχετίζονται άμεσα με τη διαθήκη στο συλλογισμό σου αντιστρέφονται και η ΑΝΤΙΓΟΝΗ εμφανίζεται να καίει το συμβολαιογραφείο (Εύλογη ερώτηση γιατί...) και άλλος να παίρνει τη διαθήκη... Έχω μπερδευτεί! Έχω μπερδευτεί! Έχω μπερδευτεί! /S
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:47 pm

evanna έγραψε:Λοιπον.........

Μαρουβλιτα γενικως:Πως γινεται σε καθε επεισοδιο να με εκνευριζει ολοενα και περισσοτερο αυτη η κοπελα!?Στη σκηνη με το Στεφανο εκεινος της ελεγε ποσο ποναει που το παιδι ''δεν'' ειναι δικο του και εκεινη οχι απλα δεν μιλησε αλλα το βλεμμα της δεν ειχε ιχνος κατανοησης και συμπονοιας!Οσο περναει ο καιρος τοσο πειθομαι οτι αυτο το ζευγαρι το τελευταιο πραγμα που το δενει ειναι η αγαπη!

Μα αυτό το ζευγάρι λέει μόνο Υπεράυχοντα και βαρύγδουπα και με τα λόγια δεν υπάρχει αγάπη. Η αγάπη θέλει πράξεις. Θέλει να είσαι στην καρδιά του άλλου, αλλά όχι στην πλάτη του. Να χαίρεσαι, να πονάς, να πολεμάς δίπλα του, αλλά επί της ουσίας. Εδώ το μόνο που ενώνει αυτούς τους δύο ανθρώπους είναι η σαρκική έλξη. Ξεκίνησε δε τόσο επιτηδευμένα που δεν έπεισε κανένα!!!

Υπερθεματίζω.... Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:47 pm

Foulitsa έγραψε:
glgs έγραψε:
loukitsa έγραψε:

Σωστό και αυτό..δεν θέλουν απογοητευσουν τους φανς τους(αν και άλλους μας απογοητευσανε καιρό πριν..) αλλά δεν γίνεται να φέρανε εναν άνθρωπο στη σειρά που στην αρχη έδειξε έναν χαρακτηρα εκδικητικό και να τον κάνανε αρνάκι επειδή τον άλλαξε ο ερωτας και ξέχασε το θάνατο του πατερα του!!Και τα λόγια του Στεφανου σήμερα ήταν πολύ περιεργα..Εγώ ακόμα ελπίζω...

Εδώ περίμενε το κοινό μια ολόκληρη σεζον για την πρωταγωνίστρια
και περιμενε πολύ περισσοτερος κοσμος! Στην Μελίτα θα κολλήσουν?

Έχει επεξεργασθεί από τον/την aggeliki στις Τρι Ιουν 01, 2010 8:49 pm, 1 φορά
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:49 pm

Πάντως Τζίνα θα έχεις χάσει πάσα ιδέα για το IQ μου! Αλλά δε λειτουργώ σήμερα... Με τίποτα! (Μόνο σήμερα; Razz ) Χώρια που τα έχω κάνει μία σούπα όλα στο μυαλό μου σχετικά με τη διαθήκη και θέλω... ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ! Ναι! Ναι! gelio
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από hionati Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:50 pm

ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ...
ΞΕΧΩΡΙΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩΜΕ ΣΑΕΙΡΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ=
1)ΠΕΤΡΟΣ-ΛΟΥΚΑΣ=θεικη σκηνη...πως μου ειχαν λειψει οι δυο τους μαζι...τοτε που ο λουκας ηταν ο καλυτερος απο ολους τους,ο πιο εξυπνος,ο πιο δικαιος,που δε χαριζοταν και δεν εκανε φτηνα κολπα...σε μια αλλη εποχη...απλα εξαιρετικοι...<<εχετε δικαιο...οι περιστασεις...>>
<<η μελιτα εχει το αιμα της αμαλιας...αμα της γυρισει το ματι αναποδα...>>αυτο περιμενουμε καλε μου ανθρωπε...να γυρισει το ματι στην κορουλα σου να της βγει ολο το ταλεντο της αμαλιτσας και το δικο σου και να τους παρει ολους ο διαολος...
ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΗΣ...ΠΟΣΟ ΠΙΑ...ΚΑΙ ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΙ...ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΟΧΙ ΤΟ ΧΑΖΟΖΑΡΟΥΜΕΝΟ ΤΩΝ ΣΚΗΝΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ...
2)ΜΕΛΙΤΑ-ΝΟΡΑ=ΜΕΛΙΤΑ ΜΠΡΑΒΟ...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΧΑΡΗΚΑ...ΚΡΑΤΑΩ=ΕΣΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΑΣ,ΕΧΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...επιτελους το καταλαβες κοριτσι μου...δεν αξιζει να κλαις για μια παρεα που σε ειχε αναπληρωματικη μιας τελευταιας μοντελας ευας...για μια που ξεγραψε στο χαλαρο οσα καλα της εχεις κανει...ξεγραψε τους πρωτη...και δ θελω συγνωμη αμα μαθεις την αληθεια...ακομη χειροτερο φτυσιμο θελω...ειδικα στην υποκριτρια τη δαφνη...που ξεχασε ποια την παρηγορουσε οταν ο νικολας εκανε τον αγαπητικο της βοσκοπουλας-ευας...
μονο η νορα ισως σημερα μου εδωσε την εντυπωση πως σκεφτεται τη μελιτα...αλλα ο τροπος της απαραδεκτος...νορακι εσυ την κοροιδευεις...τι θελεις δηλαδη να σου φιλησει το χερι και να σου πει ποσο σας ευγνομονει που την φλομωσατε στο ψεμα...΄η μηπως να σας ζητησει συγνωμη μετα που στησατε κολπακια και την κοροιδευατε???αλλα ξεχασα ο καλος σκοπος βεβαιως μας δινει το δικαιωμα να κοροιδευουμε και να ειρωνευομαστε απο πανω...
3)ΕΥΑ-ΜΑΝΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΣ-ΔΑΦΝΗ....οι πιο αντιπαθητικοι χαρακτηρες μαζι αλλα ο μανος εβγαλε τοσο μα τοσο γελιο που καταφερα να ξεχασω το ξυλο που ηθελα να δωσω στην καρακαξα δαφνη...η ευα και ο νικολας αρχισαν να μιλουν λογικα και εμενα αρχισε να ανεβαινει πυρετος γιατι ειπα καλη κουβεντα για την ευα...
4)ΜΑΝΟΣ=παιζει σε ξεχωριστη κατηγορια σημερα...εριξα το γελιο...<<ο διαδοχος ερχεται...το παιδι μας ευα...το μωρο μου>>...με κατι τετοια με ελιωσε αι ελεγα=Α ΡΕ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ...ΓΙΑΤΙ ΦΕΥΓΕΙΣ???ΓΙΑΤι???ΑΜΑ ΕΜΕΝΕΣ ΤΟ ΑΠΙΔΑΚΙ ΘΑ ΗΤΑΝΕ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΞΕΦΟΡΤΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ...ΑΤΙΜΕ ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ...>>
5)ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ=Η 2η καλη κουβεντα μου σημερα...αλλα η ευα σημερα ηταν υποφερτη...τελικα οταν δεν εχει το υφος του βοδιου οπως οταν μιλα για τα ερωτικα της και οατν δεν το παιζει επιτηδευμενα ερωτευμενη ειναι απλα υποφερτη...
6)ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ-ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΝΟ...ΔΕ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΣΤΕΦΑΝΑΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ...ΕΧΕΙ ΜΠΟΥΚΩΣΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΠΑΝΩΤΕΣ ΑΝΑΠΟΔΙΕΣ...ΠΟΣΟ ΠΙΑ...ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ Η ΠΑΠΠΑ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ...ΑΠΛΑ ΒΟΥΡΚΩΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ....ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟΙ ΜΑΖΙ...Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ...
7)ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΕΝΙΚΩΣ=αγορι μπραβο...καλα τα λες στη δαφνη,καλα τα λες στη μανα σου...υπερασπισου τη μελιτα σου...και βαλε το κατιναριο τη δαφνη στη θεση της...Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΣΤΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ...ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΘΗΚΗ...ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ ΗΤΑΝΕ...
Coolδαφνη απλα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα παρτα οτι και να πω κοπελια για σενα ειναι λιγο...παραξυπνησες και παραμορφωθηκες μου φαινεται...
9+σκηνη αμαλιας-πετρου...ΘΕΟΙ...ΘΕΟΙ...ΘΕΟΙ...με αυτους τους δυο δεν καταλαβαινψω ποτε πως παντα μια ο ενας και μια ο αλλος εχει το πανω χερι...ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ ΘΕΟΣ....
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΟΨΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ 3 ΠΡΑΓΜΑΤΑ=
1)ΚΑΤΡΑΝΙΔΗΣ ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ...
2)ΠΑΠΠΑ ΠΗΡΕ ΟΤΙ ΕΠΕΜΕΙΝΕ...Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΗΣ ΕΣΚΙΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ...
3)η δαφνη σα ρολος εχει πιασει οχι μονο πατος αλλα ακομη παρακατω...λιγοα κομη και θα φτασει και την ευα...αυτο ειναι που λενε οι κακιες συναναστροφες...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:51 pm

pasxalitsa έγραψε:

Μα αυτό το ζευγάρι λέει μόνο Υπεράυχοντα και βαρύγδουπα και με τα λόγια δεν υπάρχει αγάπη. Η αγάπη θέλει πράξεις. Θέλει να είσαι στην καρδιά του άλλου, αλλά όχι στην πλάτη του. Να χαίρεσαι, να πονάς, να πολεμάς δίπλα του, αλλά επί της ουσίας. Εδώ το μόνο που ενώνει αυτούς τους δύο ανθρώπους είναι η σαρκική έλξη. Ξεκίνησε δε τόσο επιτηδευμένα που δεν έπεισε κανένα!!!

Υπερθεματίζω.... Love!
Εχεις δικιο Μαγδα(?)και χαιρομαι που συμφωνουμε!Και ο δικος σου σχολιασμος πολυ καλος! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:53 pm

Ακόμα και με τέτοιες αποσπασματικές σκηνές πολύ μου αρέσουν ο Στέφανος με τη Μελίτα. Ειδικά η Μελίτα, με το “αν η Εύα είναι τέτοιος άνθρωπος”. Α ρε Μελίτα πάλι καλή είσαι. Άλλη στη θέση σου με τέτοιο επιχείρημα στα χέρια θα είχε αφήσει τα “αν”, θα είχε πάρει φόρα και δεν θα της χαριζόταν καθόλου.
Επίσης, όταν πήγε ο Λουκάς στον Στέφανο να ζητήσει χρήματα για το χρέος της Δάφνης, ο Στέφανος τον ρώτησε αν έχει τα μούτρα κάποιος να πάει να ζητήσει χρήματα από τη Μελίτα. Φυσικά η Νόρα είχε και τα μούτρα και το θράσος να το κάνει, αλλά ήταν πολύ συγκινητικό που μέσα στον θυμό του ο Στέφανος μίλησε και για τη Μελίτα. Σήμερα, όμως, ήταν πολύ περισσότερο συγκινητικό που μέσα σε όλη του την πίκρα πάλι την Μελίτα σκέφτηκε και πήγε στην Δάφνη για να της πει ότι της χρωστάει μια συγγνώμη.
Κατά τα λοιπά, όμως, να τα τα σύννεφα, έρχονται. Αυτά τα υποννοούμενα που άφησε ο Στέφανος για δικά του σχέδια εκδίκησης πρέπει να είναι αυτό το κάτι παραπάνω που ξέρει ο Μάνος, που θα το αποκαλύψει και θα νομίζει η Μελίτα ότι ο Στέφανος την κορόιδεψε κλπ κλπ κλπ. Μακάρι αυτό να είναι το τελευταίο κλικ προκειμένου να εκραγεί επιτέλους η Μελίτα. Έτοιμη είναι, αν κρίνω από τον τρόπο που κοιτούσε βουβή τον Στέφανο όταν της έλεγε να φύγουν. Εξαιρετική και πάλι η Παπά, τα λέει όλα με την εκφραστικότητα του προσώπου της.
Στη σκηνή Στέφανου-Χρήστου, ο Στέφανος φάνηκε πια να βαριέται σαν τις χήρες που από τα πολλά συλλυπητήρια αρχίζουν να επαναλαμβάνουν μηχανικά τα ίδια λόγια.
Μπράβο Ρούσσο μπράβο. Πρώτα πατάμε μια φωνή για τα προσχήματα του τύπου “τι πράγματα είναι αυτά” και μετά κατευθύνουμε τη γυναίκα μας να βυθίσει ακόμα περισσότερο στο ψέμα και την απάτη την κόρη μας. Πάντα τέτοια εύχομαι.
Το σενάριο της Νόρας είναι πιθανό, διότι άμα τη δολοφονία του Χατζηβασιλείου η Αντιγόνη είχε πει στο τηλέφωνο “σκέφτομαι τώρα που δολοφονήθηκε ο Χατζηβασιλείου μήπως να αλλάζαμε το περιεχόμενο της διαθήκης” σαν, δηλαδή, η δολοφονία του Χατζηβασιλείου να ήταν γι' αυτήν μια ευτυχής συγκυρία.
Πολύ σωστή ήταν η Μελίτα σε όσα είπε στην Νόρα για το θέμα του δεσμού της με τον Στέφανο και τον γάμο της Εύας. Πράγματι η Νόρα ήξερε ότι ο Στέφανος ήταν ερωτευμένος με άλλη και πάλι όμως έσμπρωχνε την Εύα να τον παντρευτεί. Αλλά, κυρία Ακρίτα μας, αν είναι να συγκρουστεί η Μελίτα με τους φεγγαροπετρίτες και να τους κλείσει την πόρτα (που μακάρι να το κάνει δηλαδή!), αυτό να γίνει για τον πραγματικό λόγο ότι της φέρθηκαν με φαρισαική αυστηρότητα και όχι για ένα ψέμα που θα αποκαλυφθεί σε μια βδομάδα. Αυθεντικές καταστάσεις θέλουμε, όχι φάρσες.

Πες τα ρε Στέφανε που μας έπρηξαν με τα ηθικοπλαστικά τους!!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Ιουν 01, 2010 8:54 pm

evanna έγραψε:
pasxalitsa έγραψε:

Υπερθεματίζω.... Love!
Εχεις δικιο Μαγδα(?)και χαιρομαι που συμφωνουμε!Και ο δικος σου σχολιασμος πολυ καλος! : respect :

Ναι, Μάγδα είναι το όνομά μου!!! Και σε ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια για το σχολιασμό σου!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης