Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap57%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 57% 
[ 41 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 72

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 8:43 pm

sifantid έγραψε:
FieryRed έγραψε:
Νόρα – Λουκάς: Σε «χουχουλιάρικες» σκηνές! Ο ήχος της κατσίκας όλα τα λεφτά, αλλά, γιατί καλέ βάλατε ήχο μια κατσίκα δεν σας αρκεί να την ακούτε Live να τραγουδάει ; Θέλετε και ηχογράφηση;! Αλλά ξέχασα αφού η κατσίκα δεν πρόκειται να κάνει καριέρα, ας γίνει ring tone για να γελάμε (το ξέρω είμαι κακιά σήμερα).
Και εμένα η άλλη κατσίκα μου ήρθε στο μυαλό καθώς έβλεπα! gelio Και συγχαρητήρια για το σχολιασμό Μαρία!

Eγώ νόμιζα οτι στο κινητό ειχε ήχο κλήσης μια κατσίκα για να ξεχωρίζει πότε τον παίρνει η Νταίζη gelio

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 8:44 pm

sifantid έγραψε:
FieryRed έγραψε:
Νόρα – Λουκάς: Σε «χουχουλιάρικες» σκηνές! Ο ήχος της κατσίκας όλα τα λεφτά, αλλά, γιατί καλέ βάλατε ήχο μια κατσίκα δεν σας αρκεί να την ακούτε Live να τραγουδάει ; Θέλετε και ηχογράφηση;! Αλλά ξέχασα αφού η κατσίκα δεν πρόκειται να κάνει καριέρα, ας γίνει ring tone για να γελάμε (το ξέρω είμαι κακιά σήμερα).
Και εμένα η άλλη κατσίκα μου ήρθε στο μυαλό καθώς έβλεπα! gelio Και συγχαρητήρια για το σχολιασμό Μαρία!

Να σαι καλά Σοφάκι! Με την κατσίκα μου φάνηκε λες και θέλουν να προετοιμαστούν και να μην ξεχνάνε τί έχουν να αντιμετωπίσουν.. Ξέρεις, πως είναι τα μαγνητάκια του ψυγείου;; Κάπως έτσι! Razz
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 8:45 pm

Clarabelle έγραψε:
sifantid έγραψε:
FieryRed έγραψε:

Eγώ νόμιζα οτι στο κινητό ειχε ήχο κλήσης μια κατσίκα για να ξεχωρίζει πότε τον παίρνει η Νταίζη gelio
Καλόοοοο! gelio ΘΕΪΚΟΣ συνειρμός! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 8:46 pm

Clarabelle έγραψε:
sifantid έγραψε:
FieryRed έγραψε:

Όχι!!! ήταν το ξυπνητήρι... Εγώ πάλι έχω κάτι ρυάκια και κελαρύσματα πουλιών για να έρχεται μαλακά ότι ξημέρωσε..
Αναρωτιέμαι τί έχει ο Μπέλλος;;; ΝΑ έχει τα στρουμφάκια άραγε;;; Razz :lol:
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 8:50 pm

Αρχίσαμε ωραία και καλά με την πρώτη σκηνή Νόρα-Λουκάς γουτσου γουτσου αγκαλίτσες και φιλάκια(εε όχι και πολλά αλλά τέσπα) .Πάντος το Νοράκι μας είναι πολύ υπναρού .!!

Στην σκηνή στο γραφείο πάντος καλά έκανε πάλι η Δάφνη να της τα παίξει . .. και εσύ ομως ζητάς πολλά ότι μπορούσαν έκαναν οι άνθρωποι
Λουκάς:Μην την προκαλείς αγάπη μου έχει βαρύ χέρι...!!
Δάφνη:Θες να δοκιμάσεις και εσύ? xaxa

Και εσύ ρε Μάνο φωτιές μας άναψες και τα πληρώνουν τα παιδιά μας αυτοί τρέχουν για να τα βρουν.. Πάντος στην σκήνη του Λουκά-Μάνου στο γραφείο πέθανα ..
Μάνος:Ναι παρά πέντε 4:30 βγαίνεις.. (χαχαχα ελεος )

Μπέλλος Τέλος!! Άντε να φύγεις να σε ξεφορτοθούμε και πάρε και την ντάμα σου και σε άλλη παραλία..

Ο Αστυνόμος με τον Στέφανο πάλι έσκισε ,απίστευτος τόσο πια θέατρο ελεος... δηλαδή!! Όσκαρρ..!! Αυτός όμως κάτι ψηλιάστηκε για την οχιά .. Νόμιζα αυτή ότι μιλούσε με την Αντιγόνη αλλά τώρα δεν το νομίζω πια γιατί όταν μιλούσε σήμερα η νταιζάρα στο τηλ. με αυτόν/η είπε :είχα μια παράξενη επίσκεψη σήμερα.. Επομένος μάλλον αυτός δεν ξέρει τον Σταυρίδη ..!!

Της τα'χωσε σήμερα η Έυα της Μελίτας ... Μ'άρεσε αυτή η σκηνή!!

Μ'άρεσε σήμερα η Νεφέλη !! Και δεν της το είχα..!

Τώρα που το σκέφτηκε και ο Σταυρίδης .. δεν είχε λόγο η νταιζη να μπλεκτεί με τους πίνακες αν δεν κέρδιζε τίποτα? γιατί το έκανε μόνο για την αγάπη του για τον Χρήστο?(υποτίθετε)

Πάντος η τελευταία σκηνή Μάνου-Έυας πολύ ωραίαααα .. Σπ΄σανε τα νερά ήρθε και το μωρό ...!!!
Gioupi oscar
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 8:50 pm

FieryRed έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
sifantid έγραψε:
FieryRed έγραψε:

Όχι!!! ήταν το ξυπνητήρι... Εγώ πάλι έχω κάτι ρυάκια και κελαρύσματα πουλιών για να έρχεται μαλακά ότι ξημέρωσε..
Αναρωτιέμαι τί έχει ο Μπέλλος;;; ΝΑ έχει τα στρουμφάκια άραγε;;; Razz :lol:
Μωρέ λες; gelio

Σπόιλερ:
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από LIBRA Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 8:56 pm

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΕΥΑ ΓΕΝΝΑΕΙ!!!

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 Genna0904

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΜΑΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΥΛΙΞΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ,ΜΕ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ!!ΚΑΛΑ ΟΧΙ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΔΙΛΑΚΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΤΟΜΠΕΛΟΣ ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ!!ΟΚ!ΤΟ ΝΤΑΙΤΖΟΥΛΙΝΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ,ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ Η ΚΑΤΙΝΙΑ!!xastouki xastouki xastouki

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΜΠΑΝΝΕΡ!!! : respect :
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:00 pm

FieryRed έγραψε:Καλησπέρα!!!

Το επεισόδιο ήταν καλό και πιο αναλυτικά:

Έλεοςςςςςςςςςςςςςςςςςς gelio gelio gelio
Έγραψες πάλι Fiery πραγματικά έλεος όσο δεν υπάρχειι!!!!: respect : : respect :
Δίκιο έχεις όμως ας γίνει ring tone για να γελάμε xaxaxa!! gelio
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:01 pm

Δικαιολογημένα έχει παράπονα η Δάφνη από τον Λουκά και τη Νόρα, γιατί αντιμετώπισαν το πρόβλημά της με χαρακτηριστικό αντιεπαγγελματισμό. Για το καλό αυτών των δύο ηρώων, ελπίζω ότι θα μας τους δείξουν να γλιτώνουν τη Δάφνη με τις ακαδημαικές τους γνώσεις και την επαγγελματική τους εμπειρία και όχι χάρη σε ξεκατινιάσματα κατωτάτης υποστάθμης.
Αν έχει πετύχει κάτι η Νταίζη, είναι το ότι έχει καταφέρει να βγάλει τον χειρότερο κατινίστικο εαυτό της Νόρας και της Δάφνης: από τις ανόητες κακογουστιές της Νόρας ως τις απαράδεκτες χειροδικίες της Δάφνης.
Και πάλι σήμερα μπράβο στη Μελίτα που δεν πήγε να το παίξει αδέκαστος κριτής και να λούσει την Εύα με ποικίλα κοσμητικά επίθετα για την κοροιδία που υποτίθεται πως έχει κάνει. Αλλά, Εύα, όταν η Μελίτα σου μιλάει για το πραγματικό γεγονός ότι ποτέ δεν κινήθηκε εκδικητικά απέναντί σου, πρέπει κι εσύ να της απαντάς επί της ίδιας βάσης και όχι να λοξοδρομείς την κουβέντα εκβιάζοντας τον οίκτο της, επειδή είσαι μόνη και χωρίς την παρέα σου κλπ κλπ - πολλώ δε μάλλον που αυτό δεν είναι καν αλήθεια.
Ο Στέφανος μέσα σ' ένα επεισοδιάκι μια χαρά ξεπέρασε το θέμα της πατρότητας και επανήρθε στο μεγάλο του βάσανο: ποιος παγίδευσε τη μάνα του.
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα. Τέλος πάντων, μάλλον το όλο γεγονός αποτελεί ένα ακόμα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσει η Μελίτα. Και αυτό πράγματι λύνεται – το πώς θα παρηγορήσει τη Νεφέλη όταν ο Μάνος θα διαψεύσει τόσο βάναυσα την υπόσχεση που της έδωσε ότι θα τη βλέπει κάθε μέρα είναι το δύσκολο.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:07 pm

Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα

Νομίζω οτι το θέμα της Νεφέλης μόνο εξωπραγματικό δεν είναι.
Συνήθως τα παιδιά καλοδέχονται μια κατάσταση μέχρι να δουν οτι γίνεται καθημερινότητα. Τότε αρχίζει κανείς να βλέπει τις αντιδράσεις τους.
Η μικρή προφανώς δέχτηκε καλά το Στέφανο σαν έναν κύριο που της μίλησε γλυκά.
Όταν αντελήφθη οτι ο κύριος μπήκε στην καθημερινότητά της απομυζώντας χρόνο απ τη μητέρα της αντέδρασε
Ακομη κι αν η μάνα είναι πάνω απ το παιδί συνεχώς δεν έχει σημασία γι αυτό. Είναι οι φόβοι του ή αν θέλεις η ζήλεια του που προκαλεί τις αντιδράσεις
Συνήθως τα πρώτα παιδιά αντιδρούν μ αυτόν τον τρόπο στην έλευση δεύτερου παιδιού στην οικογένεια
Καθόλου εξωπραγματικό λοιπόν

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:09 pm

Cancoon έγραψε:Δικαιολογημένα έχει παράπονα η Δάφνη από τον Λουκά και τη Νόρα, γιατί αντιμετώπισαν το πρόβλημά της με χαρακτηριστικό αντιεπαγγελματισμό. Για το καλό αυτών των δύο ηρώων, ελπίζω ότι θα μας τους δείξουν να γλιτώνουν τη Δάφνη με τις ακαδημαικές τους γνώσεις και την επαγγελματική τους εμπειρία και όχι χάρη σε ξεκατινιάσματα κατωτάτης υποστάθμης.
Αν έχει πετύχει κάτι η Νταίζη, είναι το ότι έχει καταφέρει να βγάλει τον χειρότερο κατινίστικο εαυτό της Νόρας και της Δάφνης: από τις ανόητες κακογουστιές της Νόρας ως τις απαράδεκτες χειροδικίες της Δάφνης.

Αντιεπαγγελματίες δεν είναι, απλώς η συγκεκριμένη κατσίκα έχει φροντίσει να μπαίνει σφήνα και στα επαγγελματικά τους ... Συμφωνώ ότι η Νταίζη καταφέρνει ότι καταφέρνει με το να βγάζει τον χειρότερο εαυτό των άλλων... Εν τέλη πιστεύω ότι θα τα καταφέρουν...
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:12 pm

Ψηφίζω Εύα-Μάνος επιτέλους μαζί-Γεννάμε!

Πόσο τέλειοι,υπέροχοι,καταπληκτικοί είναι μαζί Heart2 Heart2

Μάνος-Εύα και τα μυαλά στα κάγκελα!! Heart2 Heart2

Ναι τζινάκι μου, ανοίγουμε σαμπάνιες! Ο μπούλης γίνεται άντρας ωρεεεεεεεεεεεεεεεεε!

Εγώ πάλι νομίζω ότι το σχέδιο του Στέφανου έχει να κάνει κ με Μελίτα!
Τα λόγια του Σταυρίδη στο Ρούσσο μόνο τυχαία δεν ήταν ‘’ ο έρωτας έχει παίξει πρωταγωνιστικό ρολο σ αυτη την υποθεση’’ θα δούμε!

Χώσε Ευάκι χώσε! Τι πήγε να τς πει το κατινάκι κ με ύφος μάλιστα ότι δεν είχε πρόθεση να της κάνει κακό ένω η Εύα ναι?Άσε κατινάκι έχασες η Εύαρα πάλι είναι ένα βήμα μπροστά από σένα!

ΛΑΤΡΕΥΩ ΝΕΦΕΛΗ!! Τι σε προβλημάτισε ακριβώς κατινάκι δεν ήξερες ότι η
Νεφέλη είχε ψυχολογικό πρόβλημα από το χωρισμο? Αλλα ξέχασα είχες να σκεφτείς κ ένα ταξιδάκι στο παρίσι!

Λουκάς-Νόρα λάτρεψα το πρωινο ξύπνημα! Heart2
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:15 pm

Clarabelle έγραψε:
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα

Νομίζω οτι το θέμα της Νεφέλης μόνο εξωπραγματικό δεν είναι.
Συνήθως τα παιδιά καλοδέχονται μια κατάσταση μέχρι να δουν οτι γίνεται καθημερινότητα. Τότε αρχίζει κανείς να βλέπει τις αντιδράσεις τους.
Η μικρή προφανώς δέχτηκε καλά το Στέφανο σαν έναν κύριο που της μίλησε γλυκά.
Όταν αντελήφθη οτι ο κύριος μπήκε στην καθημερινότητά της απομυζώντας χρόνο απ τη μητέρα της αντέδρασε
Ακομη κι αν η μάνα είναι πάνω απ το παιδί συνεχώς δεν έχει σημασία γι αυτό. Είναι οι φόβοι του ή αν θέλεις η ζήλεια του που προκαλεί τις αντιδράσεις
Συνήθως τα πρώτα παιδιά αντιδρούν μ αυτόν τον τρόπο στην έλευση δεύτερου παιδιού στην οικογένεια
Καθόλου εξωπραγματικό λοιπόν

Συμφωνώ με το σκεπτικό σου Τζίνα, όντως ισχύει αυτό.. Απλώς το έδωσαν κάπως απότομα, όχι όμως μη ρεαλιστικά.
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:20 pm

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΜΑΝΟ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΣΑΝ ΦΑΝΑΤΙΚΟΤΑΤΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΜΙΚΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ ΚΥΡΙΕ ΜΠΟΥΜΑΝ Ο ΗΧΟΣ ΧΑΛΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑΤΙ; ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΤΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Razz

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:23 pm

ksanthi έγραψε:ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΜΑΝΟ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΣΑΝ ΦΑΝΑΤΙΚΟΤΑΤΗ ΤΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΜΙΚΗ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΑΠΗ ΚΥΡΙΕ ΜΠΟΥΜΑΝ Ο ΗΧΟΣ ΧΑΛΙΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑΤΙ; ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΤΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Razz

Πολύ θα το θέλαμε και εμείς να είναι μαζί αλλά τώρα που θα φύγει ο μπουγιούρης?? Μας τα χάλασε Rolling Eyes Χλομό το βλέπω ναι είναι μαζί...!!
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:26 pm

Δεν θα μπορούσα να μην σχολιάσω τέτοιο επεισόδιο διότι-ας χρησιμοποιήσω και εγώ το σλόγκαν- ΓΕΝΝΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!! runaround
Το πρώτο ψήφισα και εγώ φυσικά!!!!!

Δάφνη-Νικόλας-Ηλίας: Είναι πολύ σημαντικό να έχεις γύρω σου ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε στηρίζουνε τόσο πολύ...Η Δάφνη συγκαταλέγεται σε αυτούς τους πολύ τυχερούς ανθρώπους..Έχει μια οικογένεια να τη στηρίζει στα δύσκολα,να τη νοιάζεται και να μην της χτυπάει τα λάθη της..Και μιλάω κυρίως για τον Νικόλα ως σύζυγο..Το ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι πάνω σε αυτό το θέμα αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο και ταυτόχρονα αξιοθαύμαστο να ξέρεις ότι ο άνθρωπός σου με τα λάθη που έκανε χωρίς να σε υπολογίσει και να ζητήσει τη γνώμη σου,φέρνει την οικογένειά σας σε τόσο δεινή θέση και εσύ όχι μόνο να μην τον κατηγορείς αλλά να τρέχεις να τον βοηθήσεις,να τον ηρεμήσεις,να του δείξεις ότι είσαι το στήριγμά του,η ασφάλειά του..Μπορεί να είναι αυτονόητο για έναν άνθρωπο που αγαπάει αλλά δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε ο καθένας να το κάνει(ακόμα και εγώ η ίδια που το γράφω)..Και αφήνω απ'έξω τη σκηνούλα που της πέταξε κάτι για την Εδέμ,διότι στο επόμενο λεπτό την είχε αγκαλιάσει πάλι και την καθησύχαζε..

Ζεύγη Βενέτη και Λύτρα-Μπιζούκι
: Με νευρίασε λίγο σ αυτή τη σκηνή η Δάφνη..Νομίζω πως το πόσο καλοί φίλοι και δικηγόροι είναι η Νόρα και Λουκάς τους το έχουν αποδείξει περίτρανα χρόνια τώρα..Η Δάφνη πέρα απ'τα λάθη που κάνει χωρίς να συμβουλεύεται κανέναν είναι και οξύθυμη και δεν μπορεί να κατηγορεί μόνο τη Νόρα και το Λουκά γι'αυτό..Που στο κάτω κάτω εκείνοι ήταν που ούρλιαζαν οτι είναι λάθος κίνηση να αφήσει στο δρόμο την οικογένειά της..Άλλωστε το πόσο ανυπόφορη είναι η Νταίζη και πόσο βγάζει τους άλλους εκτός εαυτού όταν συναναστρέφονται μαζί της η Δάφνη το ξέρει πολύ καλά καθώς ουκ ολίγες φορές έχει βρεθεί στη θέση της ανοιχτής χαστούκας και της την έχει ρίξει..Όπως τώρα για παράδειγμα..Θα δικαιολογήσω για τα παραπάνω τη Δάφνη καταρχάς γιατί βρίσκεται σε απελπιστική κατάσταση λόγω έξωσης και κατα δεύτερον για την εξαίσια χαστούκα της!!!!!!

Μελίτα-Εύα: Τίποτα δεν μου έκανε η συγκεκριμένη σκηνή..."Βρε παιδιά,μίλησε κανείς??" Μόνο αυτό..Τώρα τι πήγε να πεί η Σουβλίτσα στην έγγυά μας ούτε με ενδιαφέρει ούτε κατάλαβα..Τα όσα της είπε η Εύα για πλάτες,να αγιάσει το στόμα της,άντε γιατί πολύ κατατρεγμένος μας βγήκε ο τιμωρός τελευταία!!!!
Πολύ όμορφες οι 2 κυρίες σ αυτή τη σκηνή!!!

Νορα-Λουκάς
: Το ζευγαράκι στα τελευταία επεισόδια το ευχαριστιέμαι πολύ!!!Η Νόρα και ο Λουκάς,οι αιώνιοι φίλοι..Οι φίλοι που αν δεν είναι καλά οι φίλοι τους δεν είναι και εκείνοι...Οι φίλοι που θα έδιναν τα πάντα για να βοηθήσουν την παρέα...Οι φίλοι που ρίχνουν και τους εαυτούς τους και θεωρούν τα δικά τους προβλήματα μηδαμινά μπροστά στων άλλων...Αυτοί είναι ο Λουκάς και η Νόρα και ευτυχώς στα τελευταία επεισόδια μας το θυμίζουν όλο και περισσότερο...

Μελίτα-Μάνος: Γέλασα πάρα πολύ μ'αυτή τη σκηνή!!!Η τρελή του χωριού λέει τα δικά της και ο Μάνος αδιαφορεί επιδεικτικά και αντιμετωπίζει τα λεγόμενά της έτσι όπως τους πρέπουν... gelio Ο Μάνος αποδεικνύει τελικά συνεχώς το πόσο καλός πατέρας είναι...Έρχεται ο Στέφανος οσάν να είναι κύρης του σπιτιού,στο σπίτι που μένει το παιδί ΤΟΥ και εκεί που λέω ωχ θα γίνει μακελιό,ο Μάνος πετάει μια ειρωνεία και πηγαίνει στο παιδί του.. Confused? Μήπως να ξανασυστηθούμε??Μάνος είπαμε?? lol!

Στέφανος-Μελίτα-Νεφελάκι: Γλυκειάαααααααααααα σκηνούλα,μόνο και μόνο επειδή είχε το παιδάκι και μόνο και μόνο που τόσο ζουζουνιάρικα προκάλεσε 5 απανωτά εγκεφαλικά στη μητέρα της!!!! gelioΣου λέει πέρασα τόσα και τόσα..Έγραψα κόσμο και κοσμάκι για να απολαμβάνω το απόλυτο παληκάρι μου,ξέγραψα μέχρι και τον πατέρα μου επειδή πολλά μου τα χε κάνει σχετικά με τον μπουμπούκο μου(ουπς σόρρυ αυτό ανήκει σ άλλον)και τώρα θα την πάθω απ το ίδιο μου το αίμα???Τον Στέφανο πάντως τον λυπήθηκα..Είναι περίεργη περίοδος γι αυτόν και τα παιδάκια οπότε ήταν άλλη μια μαχαιριά στην καρδιά το σημερινό...

Μελίτα-Φρόιντ: Γειά σου ρε Αμαλία ψυχολόγα!!!! gelio Η σκηνή παραδόξως μου άρεσε...Η Αμαλία,σταύρωσε πόδι,χαμήλωσε φωνή,σοβάρεψε και άρχισε να ψυχαναλύει!ΘΕΑ!!!!Και σε εμφάνιση αλλά και σ αυτά που έλεγε είχε δίκιο...Αν δεν είχα παρακολουθήσει τη σειρά δηλαδή και δεν είχα ακούσει όοοοοοολα τα εγχειρίδια κατινιάς που της έχει συμβουλεύσει μέχρι που θα έλεγα ότι της λέει πολύ λογικά πράγματα...Η άλλη το χαβά της...Πώς θα πάνε στο Παρίσι...Αϊντέεεεεεεεεε!!!!Λόρα...Συγκεντρώσου γιατί έτσι όπως το πας όχι Παρίσι δεν θα δείς,θα αρχίσεις να φτιάχνεις σε παζλ τον πύργο του Άιφελ και θα περάσεις μια νύχτα με τον καλό σου πάνω σ αυτό,να ονειρεύεστε τι θα κάνατε αν ήσασταν εκεί έστω για μια μέρα...

Εύα-Μάνος
: Δεν θα επεκταθώ πολύ όσον αφορά ΤΗΝ σκηνή του επεισοδίου....Εδέμ......Μάνος........Εύα........Αγκαλιά........Βλέματα......Λόγια........Ατμόσφαιρα........ inlove inlove inlove ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ruuun

Αυτά για σήμερα!!!!!!!Πόοοοοοσο το ευχαριστήθηκα!!!!!!
Να πω και εγώ ότι το banner είναι θεϊκό!!!!!!Ευχαριστούμε Τζίνα!!!!!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από katerina--noraloukakos Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:29 pm

πολυ καλο για ολες τις σκηνες πλην
~αυτων με την Κατσαρουλα που καθε της σκηνη με εκνευριζε ολο και περισσοτερο,που το μοναδικο της προβλημα ηταν πώς θα παρει τη Νεφελη στο Παρισι...Fskl
~του Στεφανου στο σπιτι της Μελιτας που δεν μπορουσε να βλεπει το Μανο.αν δεν μπορεις ΜΗΝ ξαναπας!!!!!!τοσο απλο.δεν μπορει να απαγορευσει κανεις στο Μανο να βλεπει το παιδι του και φυσικα δεν μπορει να στερησει κανεις απο τη Νεφελη τον μπαμπα της!
~Νταιζης-Μπελλου.δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να βλεπουμε τις ιδιες σκηνες σε καθε επεισοδιο.μια Νταιζη να διαβαλλει το Λουκα και τη Νορα και εναν ανεγκεφαλο να τσιμπαει σε ο,τι του λεει....ελεος πια.
~παρεας στο γραφειο με εισβολη Νταιζης (τι πρωτοτυπο!):συμμεριζομαι τον πονο του Νικολα και της Δαφνης,προκειται να εκδιωχθουν απ το σπιτι τους κι αυτο ειναι πολυ ασχημο,αλλα δε συμφωνω με το να κατηγορουν το Λουκα και τη Νορα οτι δεν τους εχουν βοηθησει,χωρις προηγουμενως να εχουν κανει την αυτοκριτικη τους.η Νταιζη ως συνηθως μπουκαρισε στο γραφειο για να προσβαλλει.το αφηνω ασχολιαστο.(χαρηκα ομως το χαστουκι που της εριξε η Δαφνη!!!!)

ολα τα υπολοιπα μου αρεσαν τρελα!
~λατρεψα ολες τις Λουκανορικες σκηνες και ειδικα την αρχικη με το πρωινο ξυπνημα inlove
~λατρεψα το Νεφελακι που εκανε αισθητη την παρουσια του
~λατρεψα θεο Ζουγα σε ολες τις σκηνες του
~λατρεψα την Ευα και το χωσιμο της στην Κατσαρουλα
~λατρεψα Ευα και Μανο να περπατανε στην Εδεμ,να συζητανε και πανω στο καλυτερο να κανει εμφανιση ο μπεμπης!!!! inlove
(αυτη η τελευταια σκηνη με ενθουσιασε,αν και δεν ημουν φαν του συγκεκριμενου ζευγαριου)
ανυπομονω για το αυριανο,ε ε ερχεται ο μπεμπης!!!!!!!!

(εχω γραψει αμετρητες φορες ''ερχεται η μπεμπα'' που μου φαινεται περιεργο :lol: )
katerina--noraloukakos
katerina--noraloukakos
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:29 pm

Αν και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα λόγω εξετάσεων, δεν μπορώ να μην σχολιάσω το γεγονός οτι ΓΕΝΝΑΜΕ runaround γιαυτό και ψηφίζω τέλειο, τι τέλειο λέω καλέ; "Γεννάμε" ψήφισα βέβαια....Razz

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Παροιμία no.1--> "Ξυπνήσανε τα τούβλα και σφυράνε από τις τρύπες." for Μπέλλος
Θέλει ο κύριος να κάνει γενικό έλεγχο στα οικονομικά του για να καταστρέψει ανάλογα την Εδέμ γιατί περί καταστροφής μιλάμε.. Εγώ όμως λέω οτι χρειάζεται έναν γενικό έλεγχο και στα μυαλά του μπάς και του πεί κανένας γιατρός οτι έχει Νταιζολοίμωξη και πρέπει να θεραπευτεί επειγόντως...
Το κόλλημα αυτό όμως που έχει με τον τρίτο ενικό πρόσωπο πολύ το διασκεδάζω, το ίδιο και η Νταίζη απ'ότι φάνηκε σήμερα.... Η οποία Νταίζη του τα σερβίρει όλα απο την ανάποδη και αυτός τα τρώει αμάσητα, ε πώς να τον λυπηθείς μετά αφού τα θέλει ο απο αυτός του....
Η Νόρα πάντως έριξε πράγματι τα μούτρα της για τους φίλους της και πήγε να τον παρακαλέσει να τους αφήσει λίγο χρονικό περιθώριο ακόμη αλλά ο Μπέλλος της έκανε ερωτική εξομολόγηση... Αυτό που δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω είναι πώς ο Μπέλλος ή μάλλον πότε πρόλαβε να αγαπήσει τόσο πολύ την Νόρα χωρίς ούτε ένα φιλί; Μάλλον του κάθεται βαρύ το "πατσόφιλο" της Νταίζης και δεν μπορεί να ξεπεράσει την Νόρα....

Παροιμία no.2--> "Βάρα γροθιά του μαχαιριού να δεις ποιος θα πονέσει." for Δάφνη
Βάρα Δαφνούλα βάρα την οχιά, εμείς μαζί σου.... Αν και νομίζω οτι η Νταίζη είναι το μαχαίρι και η Δάφνη είναι αυτή που πόνεσε, δεν εννοώ απο το χαστούκι, εννοώ απο την όλη κατάσταση... Η Δάφνη σήμερα πακέτο με τον Νικόλα είχανε πολλά νεύρα όπως ήταν λογικό αλλά μου φάνηκαν λίγο άδικοι απέναντι στο δικηγορικό μας ζευγαράκι... Η Εδέμ χάνεται τελικά και όσο και να βαράνε την Νταίζη, θα τους μαχαιρώσει με όπλο την Εδέμ....

Παροιμία no.3--> "Άμα δεν θέλω να σε φιλήσω ρωτώ που είναι το μάγουλό σου" for Νόρα-Λουκάς
Η παροιμία πάει γάντι με το πρωίνό ξύπνημα του ζεύγους μας και κυρίως με τον τρόπο που η Νόρα κατάφερε όχι μόνο να κοιμηθεί 5 λεπτάκια παραπάνω αλλά κατάφερε και τον Λουκά να της φτιάξει πρωϊνό, τον οποίον υποτίθεται οτι θα έφτιαχνε εκείνη τρομάρα της... Του το έφερε όμως με τόσο γλυκό τρόπο που έλιωσα.. Βασικά όλη η σκηνή ήταν απίστευτα χαριτωμένη και ζουζουνίστικη inlove αλλά αυτός ο ήχος κατσίκας στον κινητό τι ήταν; Πέθανα στο γέλιο.. Να βάλει και η Νόρα στο κινητό της ένα πρόβατο σαν ήχο κλήσης για όταν την παίρνει τηλέφωνο ο Μπέεεεεεεελλος....
Στην σκηνή με τον Μάνο πάντως ήταν καταπληκτικοί και οι τρείς τους....
"Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... (με ένα ύφος που δεν το πιστεύει ούτε ο ίδιος αυτό που λέει)
Νόρα: Δε δια δίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio

Παροιμία no.4--> "Aν θα ξαναγίνου νύφη ξέρου να χαμογελώ." for Μελίτα
Η μόνη της έννοια τώρα είναι το πόσο αγαπάει η Νεφέλη τον Στέφανο; Δεν ξέρω αν είμαι για γιατρό αλλά θα συμφωνήσω με την Αμαλία "τα παιδιά έχουν ένστικτο και αν νιώσουν οτι απειλούνται να χάσουν την αγάπη κάποιου γονιού τους, αντιδράνε άσχημα και επιθετικά προς αυτόν που πιστεύουν οτι θα τους πάρει την αποκλειστικότητα" και η Νεφέλη δυστυχώς νιώθει οτι χάνει και τον πατέρα της και την μητέρα της γιαυτό και αντιδράει μαυτό τον τρόπο... Η αλήθεια είναι οτι στεναχωρήθηκα για τον Στέφανο αλλά εκνευρίστηκα με την Μελίτα που φάνηκε οτι το μόνο που την νοιάζει είναι να συμπαθήσει η Νεφέλη τον γαμπρό για να ντυθεί νύφη εκείνη...
Όσο για την σκηνή με την Εύα; ΘΕΑ η Εύα γιατί της έδωσε μία απάντηση θείκή : respect : ... Έτσι που λές Μελίτάκι, δεν έχουν όλοι μιά μάνα με "τάκτ", έναν "κακό" πατέρα να τους συντηρεί και μια βίλα αγορασμένη με βρωμολεφτά όπως εσύ έτυχε να έχεις..

Παροιμία no.6--> "Εγώ καλά παντρεύτηκα κι ας κλαίει όποιος με πήρε." for Νταίζη
Τι την νοιάζει αυτήν τώρα πώς περνάνε οι άλλοι, εκείνη το κέφι της κάνει και συγγνώμη Λουκανορικές μου που το λέω αλλά η οχιά θα ζήσει πολλά χρόνια με τον χαρακτήρα που έχει (στη φυλακή κατά προτίμηση :twisted: ).... Καλά ούτε όταν είδε τον αστυνόμο να μην ιδρώσει λίγο το αυτάκι της; Τι γυναίκα είναι αυτή καλέ; Τόση αναισθησία πιά;
Και ναί Σοφία μου (επίσης λατρεύω τους ξεχωριστούς σχολιασμούς σου...) όταν άκουσα τον Σταυρίδη να λέει για το πάπλωμα και τα πόδια αμέσως σκέφτηκα οτι μοιάζουμε πολύ οι δυό μας (στο μπόϊ γιατί στην εξυπνάδα μέχρι να φτάσω τον Σταυρίδη, θα τα εκατοστήσω-ποτέ δηλαδή-....) μετά όμως άκουσα για τα κομμένα πόδια της Νταίζης και τον συμπάθησα ακόμα περισσότερο....

Παροιμία no.7--> "Καινούργια αγάπη έπιασα, παλιά μου στάσου πίσω." for Εύα
Η παλιά αγάπη είναι ο Μάνος (που λέει ο λόγος δηλαδή...) και η καινούρια αγάπη είναι ο Άγγελος που καλώς το δεχτήκαμε το αγόρι μας.... Πολύ όμορφη σκηνή Μάνου-Εύας, η όμορφη εγκυμονούσα με συγκίνησε με τα λόγια της και αυτό που κρατάω είναι οτι ΓΕΝΝΑΜΕ, ΓΕΝΝΑΜΕ, ΓΕΝΝΑΜΕ......

Υ.Γ.--> Τι γλυκό και όμορφο Banner είναι αυτό; ΕΛΙΩΣΑ η "θέλω να γίνω μάνα"..... Συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά...

Αυτά απο μένα, πάω τώρα να στρωθώ τώρα γιατί δε με βλέπω καλά....
Καλώς να δεχτούμε τον Άγγελο, το είπαμε; : juhu :

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ezi_loukno στις Τετ Ιουν 02, 2010 9:37 pm, 1 φορά
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:31 pm

anastasia20 έγραψε:Δάφνη-νικόλας-λιάκουρας:απορώ πως το πάλεψαν η νόρα με το λουκά….με το να παίζουν το σκύλο με τη γάτα με τη νταίζη;;;;εμ…δε λύνονται έτσι αυτά….τι σόι δικηγόροι είστε;;;;δε μπορείτε να αντιμετωπίσετε μια αγωγή και να κερδίσετε λίγο χρόνο με νομικά μέσα….νύχτα το πήρατε το δίπλωμα;;;;;

Και σταματήστε πια την κατρακύλα της δάφνης…..έχει εξελιχθεί σε ράμπο….ΕΛΕΟΣ…δεν ήταν έτσι η δάφνη….γιατί την καταστρέφετε ;;;;;;

Νόρα-λουκάς-μάνος:μου αρέσει που ο μάνος πάει να του βρουν λύσεις…..που πας ρε καραμίτρο;;;;αυτοί είναι ικανοί να σου που να πας στο master chef για να τα κερδίσεις....
Αλλά για να είμαστε και δίκαιοι….τι λύση να σου βρουν και αυτοί;;;;;200.000 ευρώ…..δικηγόροι είναι όχι μοντέλα σαν μερικές μερικές…..

Στέφανος-σταυρίδης:χαραμίζεσαι ρε σταυρίδη ηθοποιός έπρεπε να γίνεις όχι αστυνομικός….που σου ανάψαμε και φωτιές κιόλας….εσύ να δεις φωτιές που μας έχεις ανάψει….

Μπέλλος-νόρα:τι ζητάς βρε νόρα;;;;δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να κάνει πίσω ο μπέλλος....ας μην έπαιρνε το μαδέρι το φονικό όπλο δάφνη…..πλέον η έκταση ανήκει στο μπέλλο και αν αυτός θέλει να πηγαίνει η νταίζη-ό,τι και να είναι η νταίζη-θα πηγαίνει….η δάφνη δεν έχει δικαίωμα να μιλάει….παίζετε όλοι το παιχνίδι της νταίζης….και τώρα τρέχετε να σώσετε ότι μπορείτε…..αλλά πλέον είναι αργά….

Μελίτα-εύα:μελίτα ΧΩΣΕΕΕΕΕΕ…..
η διαφορά σας μαντάμ εύα είναι τεράστια…..και δε γίνεται να κατηγορείς κάποιον επειδή έχει χρήματα….είναι το λιγότερο γελοίο να θέλεις να δικαιολογήσεις τις πράξεις σου απλά και μόνο επειδή δεν έχεις λεφτά…...άλλωστε εσύ είσαι υπεράνω χρημάτων έτσι δε διατυμπανίζεις παντού;;;
όσο για το ότι δεν έχεις κανέναν ας γελάσω….όλοι μαζί σου είναι….έχεις κάνει τα τέρατα και στα έχουν συγχωρέσει όλα την άλλην έχουν στήσει στον τοίχο επειδή ερωτεύτηκε το στέφανο και επειδή έδωσαν ένα πεταχτό φιλάκι όσο ήσασταν μαζί….μακάρι και εσύ κάποτε να έμενες στο πεταχτό φιλάκι…..

μελίτα-στέφανος-νεφέλη:όχι και η μικρή εμπόδιο…..ε…όχι….σε λίγο θα βγει και το μωρό και θα λέει δεν θέλω τη μελίτα…ΕΛΕΟΣ….τι έπαθε η μικρή;;;;μέχρι πριν λίγες μέρες μια χαρά ήταν με το στέφανο…..
Τον λυπήθηκα το στέφανο…πάντως το νεφελάκι μια γλύκα….αν και μας τα χάλασε σήμερα…

Μελίτα-αμαλία:
κατά τ’άλλα η μελίτα αδιαφορεί για τη μικρή….που τη λατρεύει όσο τίποτα…και έχει δίκιο η αμαλία….θα τα καταφέρεις μελίτα….θα βρεις τον τρόπο εσύ…:wink2:

Εύα-μάνος:όταν έκανε το «α» η εύα νόμιζα ότι θυμήθηκε κάτι…όχι ότι γεννάει… gelio
Όσο για το ότι δείχνει ήρεμη και ευτυχισμένη τα ίδια έλεγε και στο στέφανο αν δεν με απατά η μνήμη μου…λίγη ποικιλία στο σενάριο βρε παιδιά….

Ερώτηση άμοιρης τηλεθεάτριας:πριν λίγες μέρες δεν έλεγαν ότι η εύα θα γεννήσει σε 1 μήνα;;;;πως περνάει ο καιρός όμως βρε παιδιά άλλο πράγμα….

Και ακόμα μία ερώτηση:αν μετά τη γέννηση του μωρού αποκαλυφθεί η αλήθεια οι δολοφόνοι γιατί να σταματήσουν τις απόπειρες;;;;;αν δεν θέλουν το μωρό και μετά τη γέννηση του κινδυνεύει….για αυτό θεωρώ το σχέδιο δεν ήταν η έσχατη λύση και για αυτό είμαι αντίθετη σε αυτό το σχέδιο….το μόνο που κατάφεραν ήταν να παίξουν με τα συναισθήματα του στέφανου και με την πατρότητα…..

Μπράβο Αναστασία! Συμφωνώ σε όλα!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:37 pm

Ezi_loukno έγραψε:Αν και κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα λόγω εξετάσεων, δεν μπορώ να μην σχολιάσω το γεγονός οτι ΓΕΝΝΑΜΕ runaround γιαυτό και ψηφίζω τέλειο....

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Παροιμία no.1--> "Ξυπνήσανε τα τούβλα και σφυράνε από τις τρύπες." for Μπέλλος
Θέλει ο κύριος να κάνει γενικό έλεγχο στα οικονομικά του για να καταστρέψει ανάλογα την Εδέμ γιατί περί καταστροφής μιλάμε.. Εγώ όμως λέω οτι χρειάζεται έναν γενικό έλεγχο και στα μυαλά του μπάς και του πεί κανένας γιατρός οτι έχει Νταιζολοίμωξη και πρέπει να θεραπευτεί επειγόντως...
Το κόλλημα αυτό όμως που έχει με τον τρίτο ενικό πρόσωπο πολύ το διασκεδάζω, το ίδιο και η Νταίζη απ'ότι φάνηκε σήμερα.... Η οποία Νταίζη του τα σερβίρει όλα απο την ανάποδη και αυτός τα τρώει αμάσητα, ε πώς να τον λυπηθείς μετά αφού τα θέλει ο απο αυτός του....
Η Νόρα πάντως έριξε πράγματι τα μούτρα της για τους φίλους της και πήγε να τον παρακαλέσει να τους αφήσει λίγο χρονικό περιθώριο ακόμη αλλά ο Μπέλλος της έκανε ερωτική εξομολόγηση... Αυτό που δεν μπορώ ακόμα να καταλάβω είναι πώς ο Μπέλλος ή μάλλον πότε πρόλαβε να αγαπήσει τόσο πολύ την Νόρα χωρίς ούτε ένα φιλί; Μάλλον του κάθεται βαρύ το "πατσόφιλο" της Νταίζης και δεν μπορεί να ξεπεράσει την Νόρα....

Παροιμία no.2--> "Βάρα γροθιά του μαχαιριού να δεις ποιος θα πονέσει." for Δάφνη
Βάρα Δαφνούλα βάρα την οχιά, εμείς μαζί σου.... Αν και νομίζω οτι η Νταίζη είναι το μαχαίρι και η Δάφνη είναι αυτή που πόνεσε, δεν εννοώ απο το χαστούκι, εννοώ απο την όλη κατάσταση... Η Δάφνη σήμερα πακέτο με τον Νικόλα είχανε πολλά νεύρα όπως ήταν λογικό αλλά μου φάνηκαν λίγο άδικοι απέναντι στο δικηγορικό μας ζευγαράκι... Η Εδέμ χάνεται τελικά και όσο και να βαράνε την Νταίζη, θα τους μαχαιρώσει με όπλο την Εδέμ....

Παροιμία no.3--> "Άμα δεν θέλω να σε φιλήσω ρωτώ που είναι το μάγουλό σου" for Νόρα-Λουκάς
Η παροιμία πάει γάντι με το πρωίνό ξύπνημα του ζεύγους μας και κυρίως με τον τρόπο που η Νόρα κατάφερε όχι μόνο να κοιμηθεί 5 λεπτάκια παραπάνω αλλά κατάφερε και τον Λουκά να της φτιάξει πρωϊνό, τον οποίον υποτίθεται οτι θα έφτιαχνε εκείνη τρομάρα της... Του το έφερε όμως με τόσο γλυκό τρόπο που έλιωσα.. Βασικά όλη η σκηνή ήταν απίστευτα χαριτωμένη και ζουζουνίστικη inlove αλλά αυτός ο ήχος κατσίκας στον κινητό τι ήταν; Πέθανα στο γέλιο.. Να βάλει και η Νόρα στο κινητό της ένα πρόβατο σαν ήχο κλήσης για όταν την παίρνει τηλέφωνο ο Μπέεεεεεεελλος....
Στην σκηνή με τον Μάνο πάντως ήταν καταπληκτικοί και οι τρείς τους....
"Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... (με ένα ύφος που δεν το πιστεύει ούτε ο ίδιος αυτό που λέει)
Νόρα: Δε δια δίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio

Παροιμία no.4--> "Aν θα ξαναγίνου νύφη ξέρου να χαμογελώ." for Μελίτα
Η μόνη της έννοια τώρα είναι το πόσο αγαπάει η Νεφέλη τον Στέφανο; Δεν ξέρω αν είμαι για γιατρό αλλά θα συμφωνήσω με την Αμαλία "τα παιδιά έχουν ένστικτο και αν νιώσουν οτι απειλούνται να χάσουν την αγάπη κάποιου γονιού τους, αντιδράνε άσχημα και επιθετικά προς αυτόν που πιστεύουν οτι θα τους πάρει την αποκλειστικότητα" και η Νεφέλη δυστυχώς νιώθει οτι χάνει και τον πατέρα της και την μητέρα της γιαυτό και αντιδράει μαυτό τον τρόπο... Η αλήθεια είναι οτι στεναχωρήθηκα για τον Στέφανο αλλά εκνευρίστηκα με την Μελίτα που φάνηκε οτι το μόνο που την νοιάζει είναι να συμπαθήσει η Νεφέλη τον γαμπρό για να ντυθεί νύφη εκείνη...
Όσο για την σκηνή με την Εύα; ΘΕΑ η Εύα γιατί της έδωσε μία απάντηση θείκή : respect : ... Έτσι που λές Μελίτάκι, δεν έχουν όλοι μιά μάνα με "τάκτ", έναν "κακό" πατέρα να τους συντηρεί και μια βίλα αγορασμένη με βρωμολεφτά όπως εσύ έτυχε να έχεις..

Τι την νοιάζει αυτήν τώρα πώς περνάνε οι άλλοι, εκείνη το κέφι της κάνει και συγγνώμη Λουκανορικές μου που το λέω αλλά η οχιά θα ζήσει πολλά χρόνια με τον χαρακτήρα που έχει (στη φυλακή κατά προτίμηση :twisted: ).... Καλά ούτε όταν είδε τον αστυνόμο να μην ιδρώσει λίγο το αυτάκι της; Τι γυναίκα είναι αυτή καλέ; Τόση αναισθησία πιά;
Και ναί Σοφία μου (επίσης λατρεύω τους ξεχωριστούς σχολιασμούς σου...) όταν άκουσα τον Σταυρίδη να λέει για το πάπλωμα και τα πόδια αμέσως σκέφτηκα οτι μοιάζουμε πολύ οι δυό μας (στο μπόϊ γιατί στην εξυπνάδα μέχρι να φτάσω τον Σταυρίδη, θα τα εκατοστήσω-ποτέ δηλαδή-....) μετά όμως άκουσα για τα κομμένα πόδια της Νταίζης και τον συμπάθησα ακόμα περισσότερο....

Παροιμία no.7--> "Καινούργια αγάπη έπιασα, παλιά μου στάσου πίσω." for Εύα
Η παλιά αγάπη είναι ο Μάνος (που λέει ο λόγος δηλαδή...) και η καινούρια αγάπη είναι ο Άγγελος που καλώς το δεχτήκαμε το αγόρι μας.... Πολύ όμορφη σκηνή Μάνου-Εύας, η όμορφη εγκυμονούσα με συγκίνησε με τα λόγια της και αυτό που κρατάω είναι οτι ΓΕΝΝΑΜΕ, ΓΕΝΝΑΜΕ, ΓΕΝΝΑΜΕ......

Υ.Γ.--> Τι γλυκό και όμορφο Banner είναι αυτό; ΕΛΙΩΣΑ η "θέλω να γίνω μάνα"..... Συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά...

Αυτά απο μένα, πάω τώρα να στρωθώ τώρα γιατί δε με βλέπω καλά....
Καλώς να δεχτούμε τον Άγγελο, το είπαμε; : juhu :

Δεν σου έχω πει ότι πεθαίνω για τον παρομοιάτο σχολιασμό σου καθώς τις παροιμίες αυτές ούτε που τις έχω ξανακούσει!!!Είναι τόσο πρωτότυπες!!!!!Επίσης θα συμφωνήσω και με το υστερόγραφό σου!!Έλιωσα και εγώ η "θέλω να γίνω μάνα"!!!!!! gelio
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:38 pm

Ezi_loukno έγραψε:

Έζη μου θεικός ο σχολιασμός! : respect : Θα σταθώ εδώ για αυτό που έλεγε η περίληψη ότι η Νταίζη θα ταραχτεί.. Εγώ μόνο ταραχή δεν είδα... Πιο πολύ ταράζομαι εγώ κάθε φορά που τη βλέπω... Συγχύζομαι η γυναίκα.. Αλλά συμφωνώ με τον Σταυρίδη.. Να κόψει πόδι, να κόψει κεφάλι, να την κάνει κεμπάπ και τη στείλει στην Ιαπωνία να γίνει νέα συνταγή

(όπως είπα είμαι κακιά σήμερα! emmm )
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:43 pm

FieryRed έγραψε:
Ezi_loukno έγραψε:

Έζη μου θεικός ο σχολιασμός! : respect : Θα σταθώ εδώ για αυτό που έλεγε η περίληψη ότι η Νταίζη θα ταραχτεί.. Εγώ μόνο ταραχή δεν είδα... Πιο πολύ ταράζομαι εγώ κάθε φορά που τη βλέπω... Συγχύζομαι η γυναίκα.. Αλλά συμφωνώ με τον Σταυρίδη.. Να κόψει πόδι, να κόψει κεφάλι, να την κάνει κεμπάπ και τη στείλει στην Ιαπωνία να γίνει νέα συνταγή

(όπως είπα είμαι κακιά σήμερα! emmm )

Έζη έγραψες σήμερα...oscar
Αλλά και εσύ Fiery για 2η φορά σήμερα έγραψες ξανά ''Να κόψει πόδι, να κόψει κεφάλι, να την κάνει κεμπάπ και τη στείλει στην Ιαπωνία να γίνει νέα συνταγή'' .. συμφωνώωω!!! gelio gelio gelio
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:44 pm

Έζι ΛΑΤΡΕΥΩ τον προοικονομιάτο σχολιασμό σου! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:51 pm

k@terinio-loukonoraki έγραψε:

Αλλά και εσύ Fiery για 2η φορά σήμερα έγραψες ξανά ''Να κόψει πόδι, να κόψει κεφάλι, να την κάνει κεμπάπ και τη στείλει στην Ιαπωνία να γίνει νέα συνταγή'' .. συμφωνώωω!!! gelio gelio gelio

Εμμ ααα τί να πω; Δεν μπορώ να τους χορεύει όλους στο ταψί.. Καλέ γυρίστε το ταψί και φέρτε της το στο κεφάλι!
Θέλω να δω αν ο Ρούσσος την βάλει στη θέση της... Για να δούμε για να δούμε.. Πάντως ο Σταυρίδης αρχίζει και "ανακατεύει τη κουτάλα"!
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Τετ Ιουν 02, 2010 9:59 pm

FieryRed έγραψε:
k@terinio-loukonoraki έγραψε:

Εμμ ααα τί να πω; Δεν μπορώ να τους χορεύει όλους στο ταψί.. Καλέ γυρίστε το ταψί και φέρτε της το στο κεφάλι!
Θέλω να δω αν ο Ρούσσος την βάλει στη θέση της... Για να δούμε για να δούμε.. Πάντως ο Σταυρίδης αρχίζει και "ανακατεύει τη κουτάλα"!

Μωρέ θα την βάλει στην θέση της ο Ρούσσος μην σου πω ο Σταυρίδης.. και θα πει και ένα τραγούδι μέσα στο ταψί κιόλας..!! πφφ.. συγχήστηκα με αυτήν !! μου'ρχετε xastouki
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 2 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης