Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap57%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 57% 
[ 41 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap10%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 10% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 72

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Evalia Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 4:22 am

Στο σημερινό Δάφνη και Νικόλας με εκνεύρισαν μπορώ να πω, κυρίως η Δάφνη. Ναι μεν είναι σε απόγνωση αλλά η Νόρα και ο Λουκάς δε φταίνε για την έξωση. Ξέρουν ότι απέναντι τους έχουν ένα Μπέλλο που πλέον δε μασάει και τη Νταίζη που βάζει φυτιλιές. Όταν η Δάφνη πούλησε την Εδέμ, την είχα καταλάβει, ήταν μια συνεπής κίνηση ως προς το χαρακτήρα της, αλλά αντικειμενικά αυτή ευθύνεται που τη χάνουν. Για Νόρα και Λουκά τα καλύτερα, έξυπνες ατάκες, χωρίς υστερίες και υπερβολικές ζήλιες. Τώρα που η Δάφνη και ο Νικόλας αντιμετωπίζουν θέμα, η ήρεμη δύναμη πρέπει να γίνουν ο Λουκάς και η Νόρα, κι ας είναι ο Λουκάκος σε απόγνωση κάτι θα κάνουν, δεν τους φοβάμαι. Ο κατά τ΄ άλλα αγαπημένος μου Μάνος ήταν υπερβολικός και παράλογος. Αντικειμενικά ο Λουκάς του πρότεινε τη μόνη λογική λύση. Αλλά δυστυχώς στα δικά του προβλήματα ο Μάνος αρνείται να δει λογικά, οπότε θα το φάει το κεφάλι του once again. Το πρώτο oscar πάει στον εξαιρετικό Γιάννη Ζουγανέλη, και την ερμηνεία του στο αστυνομικό τμήμα. Λατρεύω κοινές σκηνές Ζουγανέλη - Κατρανίδη, οι άνθρωποι δεν παίζονται μαζί. Το υποκριτικό επίπεδο εξυψώνεται. Ο κλοιός στενεύει γύρω απ΄την αχώνευτη μπουζουξού, αλλά ουσιαστικά πράγματα ακόμα δεν ξέρουμε (εμείς, ο Σταυρίδης πάλι...). Οι σκηνές της μπουζουξούς με το πρώην χάπατο - νυν ανελέητο καπιταλιστή πληγωμένο επιχειρηματία είναι πια γραφικές. Το οποίο πρώην χάπατο κλπ ήταν επιεικώς απαράδεκτο απέναντι στη Νόρα. Συγγνώμη κύριε Μπέλλο, αν θυμάμαι καλά η Νόρα σου είχε πει από την αρχή πως σε εκτιμάει αλλά δε μπορεί να ανταποκριθεί, πως δε μπορεί να δεσμευτεί για το μέλλον, πως δε σου ζητάει να την περιμένεις. Εσύ εκεί, να λυσσάς. Και τώρα για τη δική σου τη βλακεία ζητάς τα ρέστα αριστερά-δεξιά; Τέλος πάντων έχω μια θεωρία για το Μπέλλο, που θα αναλύσω στο αντίστοιχο topic. Μάνος θεός απέναντι στη Μελίτα, Μελίτα μη φας έχουμε γλάρο. Το Στέφανο είναι η πρώτη φορά που τον λυπάμαι, κατά τ' άλλα πιστεύω πως έχει μια even darker πλευρά, που θα αποκαλυφθεί σιιγά σιγά. Ειδικά αν του θίξουν τη μανούλα του. Δεύτερο oscar στο Νεφελάκι. Αν λίγο απλοϊκό όλο το σκηνικό, από την άποψη πως είχαν να δείξουν το παιδί απ΄τα Χριστούγεννα, αλλά Νεφελάκι τα σπας. Άξιο αδερφάκι της Μαρίλιας! Μελιτόνι το παιδί σου είναι πιο έξυπνο από σένα, δε μπορείς να το ψαρέψεις καλή μου, λυπάμαι. Κρίση ορθολογισμού και από την Αμαλία σήμερα. Αντιγόνη-Χρήστος και Πέτρος-Χρήστος, πολύ καλές σκηνές, δε μας είπαν όμως κάτι καινούριο. Έστω μια ένδειξη. Εύα - Μελίτα, αυτό το "δε σου είπα πως είμαι με το Στέφανο με σκοπό να χωρίσετε" με τσάκισε, αν δεν είχαν ξεφτυλίσει τόσο πολύ το χαρακτήρα της Μελίτας αυτές οι σκηνές μεταξύ τους θα είχαν πραγματικά ενδιαφέρον.
Καλέ, ξέχασα το σημαντικότερο... ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!! kyma
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 8:28 am

l_aquila έγραψε:(Παιδιά πρώτη φορά δεν ξέρω πως θα βγεί lol! αλλά... )
Λουκάς - Νόρα ~Ωραία σκηνή στο κρεβάτι τα 2 τους.
Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας ~ Δαφνούλα αν δεν ήθελες να φύγεις απο εκεί ας τους άκουγες όταν σου έλεγαν να μην πουλήσεις. Τώρα που το θυμήθηκες είναι αργά.
Νόρα - Λουκάς - Μάνος ~ Και οι 3 φοβεροί. "Μάνος: Καλημέρα λέει ο κόσμος.... Νόρα: Δε διαδίδουμε ψευδής ειδήσεις....." gelio
Μπέλλος -Νταίζη ~ Ασχολίαστο. Είχα κλείσει τη φωνή. Δεν μπορώ την Νταίζη να λέει άλλα το πρωί και άλλα το βράδυ.
Λουκάς -Νόρα- Νικόλας -Δάφνη ~ Δαφνούλα μου τώρα γιατί ζητάς και τα ρέστα από τα παιδιά ότι μπορούν κάνουν και αυτά. Ας του άκουγες και να μην το πούλαγες.
Στέφανος -Σταυρίδης ~ Βρε για όλα φταίει ο Ρούσσος ?
Εύα -Μελίτα ~ Τι πήγε να κάνει η Μελίτα στην Εύα ? Μια χαρά της τα είπες πάντως βρε Εύα.
Νόρα -Μπέλλος ~ Νόρα μου εσύ έριξες τα μούτρα σου και πήγες στον Μπέλλο για χάρη των φίλων σου αλλα αυτός τίποτα.
Μάνος -Λουκάς ~ Εσύ καλά τα λες Λουκά μου αλλά ποιος σε ακούει ??
Λουκάς -Νόρα ~ Τι ωραίο ζευγαράκι είναι αυτό ? inlove
Μάνος -Μελίτα ~ Ασχολίαστο
Μάνος -Νεφέλη ~ Τι ωράια που έπαιζαν ο πατέρας με την κόρη inlove
Νεφέλη -Μελίτα -Στέφανος ~ Μπράβο βρε Νεφέλη έτσι μόνο τον μπαμπά αγαπάμε. Love!
Μελίτα - Αμαλία ~ τι θες Μελίτα να κάνει το παιδί δεν τον θέλει τον Στέφανο και άλλα ψυχολογικά προβληματα θες να έχει δεν φτάνουν αυτά που έχει. Συγγνώμη τι είπε θα πάει το παιδί στο Παρίσι ? Καλέ πότε συμφώνησε ο Μάνος σε αυτό ??
Ρουσσος ~ με Σταυρίδη - Χρήστο δεν έχω λόγια : respect :
Μάνος -Εύα ~ Ωραία η βολτούλα στη Εδέμ Love!. Έσπασαν τα νερά , γεννάμε!!

Σούπερ ο σχολιασμός Σοφία μου!!! Να συνεχίσεις να γράφεις....

ΥΓ: Εγώ ποτε θα γίνω μάνα???? lol!

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 10:09 am

Tώρα είδα το επεισόδιο και θα αναφέρω μόνο δύο-τρία πράγματα.

1) Η Δάφνη με τον Νικόλα απαράδεκτοι.Για αρχή η Δάφνη που πούλησε την εδέμ, ενώ όλοι της λέγανε να μην το κάνει. Αργα ή γρήγορα θα έφευγε απο κει. Τώρα ζητάει τα ρέστα? Και αντε οτι το κάνει γιατι περίμενε οτι θα φύγει αργότερα. ΑΠο τότε που ήρθε το εξώδικο, ο Λουκάς και η Νόρα της είπαν οτι εφόσον ο Μπέλλος πληρώνει τα έξοδα μετακίνησης και στέγασης για ένα χρόνο, δεν έχει λόγο το δικαστήριο να του αρνηθει. Αρα απο την αρχή ξέρανε οτι η υπόθεση είναι σχεδόν χαμένη νομικά, και της το χανε πει. Και τέλος, η Νόρα με τον Λουκά αποφάσισαν να ''θυσιαστουν'' για την Δάφνη και τον Λουκά για ακόμη μια φορά, αφήνονοτας την Νταίζη να μπει ανάμεσα τους

Και απο όλα αυτά η Δάφνη με τον Νικόλα βρήκα να τους κράξουν (και ο Νικόλας να λέει για τον ύπνο?) Σαν πολυ γαιδούρια μας βγήκαν τελικά.

2) Δεν με ενδιαφέρει αν είναι σωστό να απλώνει χέρι η Δάφνη στην Νταίζη ή οχι. Η Νταίζη πάει επίτηδες σε ξενα γραφεία (βλέπε γραφείο Νόρα-Λουκά) και σπίτια( βλέπε σπίτι Νόρα-Λουκά) να προκαλέσει και να προσβάλει. Ας πρόσεχε.
Και γω αν πάω στην θύρα 7 και βρίζω τον Ολυμπιακό, λογικό θα είναι και επόμενο να τις φάω.

3) Η Μελίτα τι πήγε να κάνει στην Ευα? Πήγε να τις τα ψάλει? Σίγουρα όχι μιας και ζητούσε να την πιστέψει
Με ποιο σκεπτικό πήγε στο σπίτι της Ευας? scratch Προσπαθώ να καταλάβω την λογική της villeda, αλλα δεν ....
Αυτή δεν έλεγε να κόψουν όλοι τον λαιμό τους?
Αυτή δεν έλεγε κατηγορούσε προχτές την Ευα στον Στέφανο?
Αυτη δεν έλεγε οτι δεν θέλει να έχει καμία σχέση μαζί τους?
Αν πήγε να κάνει την έξυπνη, σίγουρα .. Δεν το κατάφερε! lol!

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 10:53 am

nicole έγραψε:
Και κατι αλλο...για το σχεδιο Σταυριδη:
Καμια φορα, ρολο δεν παιζει μονο τι λεμε αλλα και πως το λεμε! το σχεδιο θα μπορουσε να ειχε δωθει και διαφορετικα...
Να επιανε ο Σταυριδης που προφανως ξερει περισσοτερα απο οσα λεει...και ξεκαθαρα να ελεγε στο Στεφανο: "κυριος, τα πραγματα ειναι απλα, διαλεγεις ειτε το παιδι σου ειτε τη μανα σου γιατι ξερω αυτα και εχω αυτες τις αποδειξεις..."
Με μισολογα και υπονοουμενα, ουτε εγω θα πιστευα εαν καποιος κατηγορουσε τους γονεις μου!!!

Και εαν ο Στεφανος τοτε διαλεγε τη μανα του πανω απο το παιδι του, τοτε μαλιστα να τον κατηγορουσα...

Επισης ΔΙΑΦΩΝΩ στο οτι ο Ρουσσος δεν μιλησε για το σχεδιο στην οικογενεια του και να δω πως θα τα μπαλωσει οταν μαθευτει...και η Αμαλια και η Μελιτα ειναι ΜΗΤΕΡΕΣ και εαν τους ελεγαν οτι ενα μωρο κινδυνευει, δεν νομιζω οτι θα εφερναν αντιρρηση...ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ...

Ακομα και να δεχτω να μην το ελεγε στη Μελιτα για να μην μιλησει στο Στεφανο...ο Ρουσσος στην Αμαλια θα μπορουσε να το πει...και με τη σειρα της να ελεγχει την Μελιτα...μπορει κανεις να πει πολλα για την Αμαλια αλλα τα παιδια της και τον αντρα της τους αγαπαει και τους νοιαζεται...εαν δεν εχεις εμπιστοσυνη σε ενα ανθρωπο που σου εχει κανει δυο παιδια και ειστε μαζι 20-30 χρονια, και σε στηριζει τοτε τι να πω? Και στη τελικη ο Ρουσσος μεγαλοδικηγορος ειναι, λαμογιο ειναι, με εμπειρια σε αρκετα θεματα...μπορουσε να την κουμανταρει την Αμαλια στο να κρατουσε το στομα της κλειστο! ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ...

Αυτη θα ηταν σωστη σταση του Ρουσου τη συγκεκριμενη στιγμη για αυτο το σχεδιο και απεναντι στην Ευα / μωρο και στην οικογενεια του για εμενα (επειδη καποιοι ρωτησαν τι αλλο θα μπορουσε να κανει ως καλος πατερας).

Καλημέρα σας!

Καταρχήν ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να μου απαντήσεις αναφορικά με τον Πέτρο :)

Κατα δεύτερον θα ήθελα να απαντήσω σε αυτά τα δύο ζητήματα που παραθέτω πιο πάνω.

Για το θέμα με τον αστυνόμο και τον Στέφανο πρώτα και καλύτερα. Απαντάς με δεδομένο ότι ο Στέφανος δεν είναι μπλεγμένος. Αυτό όμως σίγουρα δεν μπορεί να το ξέρει κανείς!!! Ο αστυνόμος ξέρει ότι υπάρχει μια διαθήκη που πιθανότατα κληρονομεί το παιδί, κι αν δεν υπάρχει παιδί, ευννοείται η οικογένεια Λαζαρίδη (αρα ΚΑΙ ο Στέφανος) Τι θα πάει να του πει λοιπόν? Ξέρω ότι την κηνυγας είτε εσύ είτε η μάνα σου και αποφάσισα να μην είναι δικό σου το παιδί για να το προστατεύσω? Εδω ο Στέφανος δεν πιστεύει καν οτι ειναι μπλεγμένη η οικογένεια του όλο πάει να τον βγάλει τρελό τον αστυνόμο και επιπλέον το παιδί προστατεύεται απο όλη την οικογένεια Λαζαρίδη αρα κι απο τον Στέφανο. Είπαμε δεν είναι και τα πιο λαμπρά μυαλά στην αστυνομία αλλα μέχρι εκεί τους κόβει να μην αποκαλύψουν το σχέδιο στον αποδέκτη του!

Τώρα για τον Πέτρο. Πρόσφατα έκανα κάποια σεμινάρια ανάλυσης επικινδυνότητας. Αντιμετώπιση κινδύνου μάθημα πρώτο: Αναγνωρίζουμε τον κίνδυνο!!! Η Αμαλία και η Μελίτα δεν αναγνωρίζουν τον Στέφανο ως πιθανό κίνδυνο συνεπώς δεν τίθεται θέμα, θα τα έλεγαν όλα στον Στέφανο. Επιπλέον, η Αμαλία θα έβαζε πάνω απο την ευτυχία της κόρης της δύο ζωες? και δη της Εύας??? Σε ποιο σήριαλ? Γιατι όχι σε αυτό που βλέπουμε!!! Η Αμαλία ο μόνος λόγος που νοιάστηκε για την Εύα όταν έμαθε τα κατορθώματα της κορούλας είναι επειδή το ανάθεμα θα πήγαινε στην κορούλα και για κανέναν άλλο λόγο! Για την Αμαλία μια πιθανή εξόντωση της Εύας θα ήταν θειο δώρο, είδαμε πώς αντιμετωπίζει το γεγονός ότι το παιδί βγήκε απο τη μέση, μη λέμε ότι θέλουμε λοιπόν, καλή η οικογένεια, αλλα ο Ρούσσος μόνο ηλίθιος δεν είναι! Όπως ξέρει ότι είναι κατίνες, ξέρει ότι αν τους συνέφερε θα τα ξέρναγαν όλα, και μάλιστα η Αμαλια που λες οτι θα μπορούσε να συγκρατεί τη Μελίτα αυτό κι αν είναι άκυρο. Εχουμε δει κατ'επανάληψη ότι η Μελίτα ακούει τη μάνα της μόνο όταν την συμφέρει! Για μένα λοιπόν το να βάλει δυο ανθρώπινες ζωές πάνω απο μια πιθανή έκθεση της κόρης του, επαναλαμβάνω, όχι σε κίνδυνο αλλα σε ξεκατίνιασμα, μόνο κακό πατέρα δεν τον κάνει, ίσα ίσα που τον καανει και καλύτερο άνθρωπο!

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 11:07 am

Eπειδη ειδα οτι καποια ψυχη(βλ.Μαριεφη)αναζητησε το σχολιασμο μου ας ξεκινησω τωρα που ο Θεος ξημερωσε τη μερα και συνηλθα(λεμε τωρα!)....

Λουκονορακια:Τι χαριτωμενο και τρυφερο που ηταν το πρωϊνο τους ξυπνημα!? Love! Το Νορακι με τις γαλυφιες της τον καταφερε το Λουκα να σηκωθει και να φτιαξει πρωϊνο και να την περιμενει και αποπανω!Τρελαινομαι για καθημερινες σκηνουλες!

Δαφνη-Νικολας:Ηταν λιγο αδικοι εχτες με το δικηγορικο μας ζευγος αλλα μπορει να τους καταλαβω γιατι βρισκονται σε πολυ δεινη θεση!Αλλο οταν περιμενεις κατι και αλλο οταν τελικα γινεται!Και πανω στο πανικο σκαει μυτη η Νταιζαρα με ενα προκλητικο υφακι και γινεται η Δαφνη τουρμπο!Οπως και να εχει επειδη μιλαμε για τη Νταιζη το χαστουκι το ευχαριστηθηκα!!! :twisted:

Νορα-Μπεεελλος:Μια υστατη προσπαθεια για συμβιβασμο εκανε η Νορα και ο Μητσουλας της καψουρας του το χαβα!Ελεος κυριος,τα εχουμε ακουσει τοσες φορες αυτα,τα εμπεδωσαμε,φτανει δηλαδη!

Αστυνομος γενικως:Αφου το επαιξε εκπληκτος στο Στεφανο πηγε και στην οχια!Με το που ξεκιναει με τις παροιμοιες και εγω την Εζι μας θυμηθηκα!Μαθαμε και οτι η αλλη αγορασε σκυλαδικο-πανε τα λεφτα του παιδιου δηλαδη-και κατα τ'αλλα δεν ιδρωσε το αυτι!Ποιον να πηρε τηλεφωνο αραγε? scratch
Μετα επισκεφτηκε το Ρουσσο στο γραφειο και εκει μπερδευτηκα τελειως!Τι ηταν αυτο που του ''πεταξε'' ο Σταυριδης στο τελος περι ερωτος και πρωταγωνιστικου ρολου!?Πειτε μας κατι καλε θα σκασω!

Ευα-Μελιτα:Ηρθε η Μαρουβλιτα με υφος πολλων καρδιναλιων και μεγαλο τουπε που λεει και το ασμα να πει τι?Τη γνωμη της?Της ειπε κανεις οτι μας ενδιαφερει γιατι κατι δεν εχει καταλαβει καλα αν νομιζει κατι τετοιο!Απο την αλλη κατευχαριστηθηκα τη σταση της Ευας...οχι πολλα-πολλα και εξω απο την πορτα! : respect : Παντως οταν η Ευα αναφερθηκε στη διαφορα τους ειπε αυτο που λεμε τοσο καιρο και εμεις....εκεινη(η Ευα)οτιδηποτε εκανε ηταν εκτεθειμενη ενω η Μελιτα παντα κεκαλυμμενα και εχοντας πλατες αλλων!

Μελιτα-Μανος/Στεφανος:Πηγε ο ανθρωπος(ο Μανος) να δει το παιδι και ειχε την αλλη απο διπλα να λεει κλασσικα τα δικα της και να συνεχιζει να ζηταει τα ρεστα!Και τσουπ σκαει μυτη ο απολυτος!Ο Μανος πεταει μια ειρωνια κανει μεταβολη και εγω παιρνω μια χαρα αλλο πραγμα!Η εικονα του με τη Νεφελιτσα υπεροχη! Hug

Μεσα στο Μελιτοσπιτο τωρα ακουω το Στεφανο να λεει οτι δεν αντεχει να τον βλεπει...ε τοτε τι κοιτας απο το παραθυρο χρυσε μου?Χιχι!Ερχεται μετα απο λιγο το Νεφελακι και τα ειπε μια χαρα,να αγιασει το στομα της!Ειναι λογικο ενα παιδακι πεντε χρονων που ειχε καποια ψυχολογικα προβληματα απο το χωρισμο των γονιων του να αντιδραει σε εναν αγνωστο και ποσο μαλλον οταν βλεπει οτι αυτη η κατασταση γινεται μονιμη και φοβαται μη χασει και τη μαμα της!Παρεπιπτοντως η Αμαλια μιλησε πολυ λογικα στην κορη της γι'αυτο το θεμα!

Μανος-Ευα:Και φτασαμε στη σκηνη που οπως ειπε η Clarabelle ετσι και εγω την περιμενα ολοκληρο το επεισοδιο!Πραγματικα δεν ξερω τι να πω.....η ολη ατμοσφαιρα με τους δυο τους να περπατουν στην ''Εδεμ'' και να συζητουν τοσο ηρεμα ηταν το λιγοτερο ΜΑΓΙΚΗ! Heart2 Τα βλεμματα τους,τα λογια και κυριως αυτη η τοσο ομορφη αγκαλια με συγκινησαν παρα πολυ! Snif
Περιμενα παρα πολυ καιρο μια αναλογη κουβεντα και αν ηταν λιγο μεγαλυτερη η σκηνη θα ημουν περισσοτερο ικανοποιημενη αλλα δεν πειραζει,δεν σκοπευω να κανω παραπονα!Και εκει που περιμενα ενα φιλι αποφασισε ο Αγγελος να ερθει στο κοσμο! :cheers:
ΓΕΝΝΑΜΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

Υ.Γ1 Δεν πιστευω να εχετε αμφιβολια για το τι μπορει να ψηφισα,φυσικα το πρωτο!
Υ.Γ2 Απο ενα oscar σε pasxalitsa,Clarabelle,Fieryred,Kelly,Γιαννα,Δεσποινα, Αγγελικη,Εζι,Μαριεφη,Σοφιες(sifantid & l_aquila),Aριαδνη!(Ελπιζω να μην ξεχασα καποια)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την evanna στις Πεμ Ιουν 03, 2010 11:24 am, 1 φορά
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από annaki Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 11:12 am

Αλληλούια!!! Θεού θέλοντος, σεναριογράφου επιτρέποντος και Μάνου, Αντιγόνης, Τηλέμαχου υπαινιχθέντων, ο croque-monsieur (γεια σου ρε Νόρα με το ντελικάτο σου πρωινό) μας προέκυψε croque-mitaine (i.e. μπαμπούλας). Κοινώς ο Καρτάλης δεν είναι Καρτάλης;;;!!! Cheer Και χτυπιόταν ο έρμος ο Ηλίας «άλλο δείχνει κι άλλο είναι ο Παριζιάνος», ξεχειμωνιάσαμε να τον ακούμε! Αν τον αμφισβητήσω ξανά, να μου ανατιναχτεί το λάπτοπ!

Η croque-madame έχει εξαντλήσει τις βίζιτες δικαίωσης! Απ' τη Νόρα την έφαγε δις την αποχυλομένη, η Δάφνη της απηύθυνε σαφές μήνυμα, μέσω του Απόλυτου, να μην πλησιάσει γιατί θα επιστρατεύσει το αριστερό της κροσέ, ο Μάνος την άρχισε στο δούλεμα για να μη την αρχίσει στο φτύσιμο... ποια έμεινε; Η Εύα! Ζώστηκε πάλι ρομφαία, φουλάρι και τσάντα ασορτί και πήγε να της πει κοντολογίς ότι είναι ανώτερή της γιατί διαλύει ζωές υποσυνείδητα, κατά τύχη κι από αγάπη, κι όχι συνειδητά, εσκεμμένα κι από μίσος όπως αυτή! slap Το κορυφαίο είναι ότι, αν κρίνω απ' το τουπέ της, ένιωσε και υπερήφανη για τον τόσο εμβριθή συλλογισμό! gelio

Δεν πρόλαβε να γυρίσει σπίτι περιχαρής για το θρίαμβό της, ξινό της βγήκε! Ξεσπάθωσε το νήπιο!!! Μην απελπίζεσαι Νεφελάκι μου, δεν είσαι μόνη σου! Έχεις την αμέριστη συμπαράσταση εμού και μερικών χιλιάδων τηλεθεατών ακόμα! Μη σου πω ότι μόνο η μάνα του (καθότι μάνα) κι η δική σου (καθότι στόκος) απέμειναν να τον αγαπάνε! Κι εσένα σ' αγαπάει η μανούλα αλλά δεν ξέρει πώς να στο δείξει! Να σου μειώσει τη βραδινή δόση των ηρεμιστικών και κατ' επέκταση των σφουγγαρισμάτων; Να σε πάει τελικά στη Disneyland - με το καπέλο φετίχ πάντα -αλλά χωρίς το απόλυτο μωρό της; Να σε τάξει στην Παναγία της Τήνου; Σήμερα ξέμεινε από ιδέες ως και το Τιτανομέγιστο βαρύ πυροβολικό! Βλέπεις κι η γιαγιάκα είχε να μεριμνήσει για την οικονομική σου αποκατάσταση, πού να περισσέψει έμπνευση και για την ψυχική σου! Χώρια η φαιά ουσία που έχασαν, η τρισέγγονη του Αϊνστάιν πρώτα και η δισέγγονή του ακολούθως, μέχρι να καταλήξουν ότι - αν φταίει σε κάτι ο μπαμπάκας - είναι που σου μεταβίβασε τα γονίδια ευστροφίας που σου στέρησε η μανούλα, όχι που σου έβαλε λόγια!

Το αμφίρροπο ντέρμπι "croque-monsieur et croque-madame" (aka Γαλλικό τοστ) vs πατσά καταντάει ιεροσυλία και μόνο να το διανοείσαι, πόσο μάλλον να το παρακολουθείς και να το σχολιάζεις επί καθημερινής βάσεως! Σε λίγο θα τους βάλει το πατσοζεύγαρο να σφάζονται και μεταξύ τους οι φεγγαροπετρίτες! Μέχρι να γυρίσουν το παιχνίδι, απαξιώ να ξανασχοληθώ!

Άξιος ο Κάλαχαν! Έριξε το δουλεματάκι του στον καταφρονεμένο πατέρα, έκανε τη Νταίζη τούρμπο, μοίρασε δουλειά και στο Ρούσσο γιατί πού να τους προλάβει όλους μόνος του; :wink2:Έχει παραμελήσει και το Σαίξπηρ με τους ψυχανώμαλους που έμπλεξε! Κι ο Ρούσσος όμως άξιος βοηθός, τρέμε Παναγιώτη! Ελπίζω τουλάχιστον αυτός να έβγαλε άκρη τί ρόλο βαράει ο Χρηστάρας γιατί εγώ απέτυχα!

Οι Καρμικοί αγαπιούνται αληθινά αλλά δε μπορούν να είναι μαζί! Πώς λέμε η εγχείρηση πέτυχε αλλά ο ασθενής απεβίωσε; Συμφωνώ με την Εύα αν και συγχύζομαι που πρέπει να εξυπηρετεί σεναριακά μια αλήθεια για να ακουστεί!

Τέλος πάντων, σήμερα δε θα χαλαστώ. Επίκειται η έλευση του διαδόχου και οφείλω να τον υποδεχθώ με την προσήκουσα δόξα και τιμή!!! kingΓΕΝΝΑΜΕ!!!Cheer Klap : juhu :

Welcome l_aquila, keep it up!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 11:21 am

Φυσικά και ΓΕΝΝΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!
Σουπερ το επεισοδιο σημερα... Ειχε μια αλφα κινητικοτητα!!!

Νόρα - Λουκάς 1: Φοβερό το ξυπνητηρι... Μπεεεε!!! Μωρε σαν κατι να μου θυμιζει.... Σαν καποιον/α να μου θυμιζει!!!
Λατρεψα τα μαξιλαρια τους!!! Ολογλυκοι, αν και τελικα δεν ειδαμε το πρωινο... χχεχεχε!!

Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας: Περι ενδυματολογικών: Χάλια το τζην φορεμα της Δάφνης, αλλα υπεροχο το πουκαμισο του Νικολα... !!
Τρεχουμε τωρααα... Τρεχουμεεεε!!! Run Forest.... Run!!! Α ρε Δαφνη!!!

Νόρα - Λουκάς - Μάναρος: Τόσες μαζεμενες ατακες!!! Πωωω την καταβρηκα!!! Ειδικα οταν ο Μάναρος τους εκανε παρατηρηση για την ωρα που πανε στο γραφειο, λυθηκα!!!
Τρεχει και δε φτανει ο Μάναρος με την υπεξαιρεση, αλλα να τον στειλουν και στους προσκοπους??? Στα Λυκοπουλα θα ελεγα!!! χεχε!!
Απορια Νορας στο τελος της σκηνης: "Τι ειναι αυτο πάλι?" ---> Μια καθημερινη μερα Νορακι μου!!! Δεν εφησυχαζομαστε εδω περα!!!

Αοιδός - Λαπάς: Τη σκηνη δεν την παρακολουθησα γιατι εβγαζα τη μηλοπιτα που εφτιαξα απο το φουρνο.... Προσεξα μονο το: "Μπελος τελος" , αφου ετσι τον θελει η αοιδος... Μη χε...

Παρέα Τεσσάρων - αοιδός: Καταρχην ζητουνται 200000€ αμεσα.. Οποιος τα βρει να μου δωσει κ μενα λιγα..
Δευτερον, να αγιασει το χερι της Δαφνης που το απλωσε παλι στην ποντικοουρα!!!
Αλλα, ΛυτροΖευγος, basta!!!! Μην βαζετε χερι στα παδια.. οτι μπορουν κανουνε... Μουλαρωσε κ ο λαπας και δεν ακουει τιποτα.. Δεν ειναι κ ευκολο πραγμα..
Συμβουλη: ΛΥΣΕΙΣ παιδιαααα.... ΛΥΣΕΙΣ και αφηστε τα υποδελοιπα!!!!

Γριά Κότα - Χρήστος: Η Καρταλαινα υποψιαζεται τον απολυτο υιο της!!! χαχαχα!!!
Αυτο το: "πραγματα που τον αφορουν και δεν τα ξερει" καπου με κολλησε και δεν το επιασα.. βασικα το υφος της δεν καταλαβα...
Ο Χρηστάκος παντως κανει ΜΠΑΜ οτι το παιζει σε πολλαπλα ταμπλο... Θα δειξει...

Μπούλης - Αστυνόμος: Κάνε σαν και μενα κι εσυ μια ανατροπη: Ο Μπούλης δε νομιζω να ειχε την ψευδαισθηση οτι θα ψαρεψει τον Αστυνομο Σαινη ε??? Γιατι αν την ειχε, θα φαω τις κοτσιδες μου!!!
Σε παιζει ο Σαινης Στεφανακοοοοοο..... Πρρρ!!!

Ευάκι - Κατσαρούλα: Μελιταααααααααα, πες αλευρι.... ΤΑΠΑ πρωτη σε γυρευει... Ακου εκει θρασσος... Fskl Ηθελε να μπει και μεσα η Κυρια... Μηπως να της φτιαχναμε κι ενα εσπρεσσακι???? Νο κομμεντς...

Νόρα - Λαπάς: Καλά ε? Ο Μπελλος νομιζει οτι εχει πιασει τον Πάπα απο τα @@@@@ και δεν ξερει τι λεει...
"Δεν εφτυσες μονο τα λεφτα μου. Εφτυσες και τα συναισθηματα μου" ---> Ωπα ρε μεγιστανα!!! Fskl

Μάναρος - Λουκάς: Τέλειοι και οι 2!!!
Ο Μάναρος δε ΘΕΟΣ!!!

Νόρα - Λουκάς 2:Συγκινηθηκα παρα πολυ σε αυτην τους τη σκηνη στο γραφειο... Υπεροχοι... Ηταν ερμηνεια για τη λεξη ΦΙΛΙΑ.... inlove

Αστυνόμος - Αοιδός: Μωρε μπραβο η Νταιζουλα... Σε τετοιες "απλες" καφετεριες συνηθιζει να παιρνει τον καφε της η Κυρια (μη χε...)... Δεν κρυβονται τα λεφτα, λεμεεεεε.....
Νατη και ιδιοκτητρια η Αοιδος!! Τυφλα να'χει ο Κακετσης!!!
Πολυ το χαρηκα το εμμεσο χωσιμο του Σαινη.. Αλλά δε μου αρεσε που τον ειρωνευοταν!! Μπιτς!! Την ταρακουνησε παντως..
Ποιον σκ... παιρνει τηλεφωνο... Θα σκασω...

Μάναρος - Κατσαρούλα: Μελίτααααααααααααα, πες αλευρι!! ΤΑΠΑ δύο σε γυρευει!!! Fskl ΜΠΡΑΒΟ ρε Μάναρε.... Εμβρονητη εμεινε!!!

Αστυνόμος - Πέτρος: Ξερει πααααααρα πολλα ο αστυνομος τελικα... Αντε να δουμε αν θα μαθουμε κι εμεις!!
Με τα ματια μιλαμε εμεις... Και τι λεμε δεν ξερει κανεις...
Τουλαχιστον, εβαλε τον Πετρο σε περαιτερω σκεψεις!!

Κατσαρούλα - Μπούλης (επι παραθυρου): Αυτο το "ρε μωρο μου" εχει καταντησει κουραστικό πια!!!
Του Μπουλη του φταινε και τα ρουχα του και γυρναει παλι πισω στο θεμα του φονου φασκωντας και αντιφασκωντας...
Στεφανακοοοο, δεν ειναι ο Μάναρος ο πιο κερδισμενος απο το φονο... Αυτος ενα χρεος ειχε... Για ρωτα και τη μανουλα να σου πει αυτη τι κερδισε!!! Ελααα, να παιρνουμε στροφες!!! Fskl

Ευάκι - Αγγέλα: Πολυ ωραια σκηνη, αν και δε συμφωνησα καθολου με την Αγγελα ως προς το θεμα του Μανου!!!

Κατσαρούλα - Μπούλης - Νεφέλη: Μελιταααααααααα, πες αλευρι!! ΤΑΠΑ τριτη και καλυτερη σε γυρευει!! Fskl
Πες τα Νεφελακι... Μαναρος και μονο Μαναρος!!!! Εχουμε μπαμπα εμεις.. Δεν αγαπαμε οποιον κι οποιον!!

Πέτρος - Χρηστος: Μπορει ο Χρηστάκος να μην ανοιξε το στομα του και να πει αυτα που επρεπε στον Πετρο, αλλά αυτη ηταν αντρικια συζητηση!!!
Προβληματιστηκε παντως για το θεμα της αοιδου!!!!

Δάφνη - Νικόλας - Νόρα - Λουκάς: Εχει δικιο ο Νικολας... Ας μην κλαιγεται η Δαφνη που θα φυγουν... Αυτη λυσσαξε να πουλησει την Εδεμ...
Ο Λουκάκος παρολιγο να καψει το Μαναρο... Ολο μπηχτες ητανε... Αυτο το "τροφη και στεγη ειναι εξασφαλισμενα" ηταν ολα τα λεφτα παντως...

Αμαλίτσα - Κατσαρούλα: Μελιτααααααααα, πες αλευρι!!!! ΤΑΠΑ τέσσερα απ'τη μανουλα σε γυρευει... Fskl Σωστη η Αμαλια εδω περα!!!
Κοπελιααααα, ξεχνα τα Παρίσια...

Ευάκι - Μάναρος(στην πορτα): ΑΑαααααχχχχ!!! Τι ύφος και οι 2!!! Heart2

Γριά Κότα - Χρήστος: Αμεσως να τα ξερασει ολα στην Καρταλαινα... Τι του λες κι εσυ χρυση μου να ειδοποιησει την αλλη??? Μαυρο φιδι που μας εφαγε παλι...

Ευάκι - Μάναρος: Heart2 Πω πωωωω!!!
Κομματια με εκανε αυτη η σκηνη!!! Τι ομορφοι και ταιριαστοι που ηταν... Και τι ομορφα αυτα που ελεγαν!!! Παλι συγκινηθηκα!!! 2 φορες στο ιδιο επεισσοδιο... Χμμμ....
Και οσο τους απολαμβανα, τοσο αυτο το ρημαδι το φιλί δεν επεφτε... Ειπα να κανω κι ενα ταμα, αλλα πανω που το σκεφτομουν, σκαει το....
ΓΕΝΝΑΜΕΕΕΕΕΕ και λεω χαλαλι τους!!!
ΛΑΤΡΕΥΤΗ σκηνη η τελευταια!!! Heart2

PS1: Τα προσεχως αναμενονται σλουρπιστα!!!
PS2: Το banner ΣΟΥΠΕΡ guys!!!

PS3: ΑΠό ένα oscar σε loukitsa, sifantid, FieryRed, kelly, Ezi, edem4ever, clarabelle, aggeliki, vasoyli, l_aquila & Mik...
Σουπερ οι σχολιασμοι!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 11:25 am

Annaki & Maraki τι να πω για τους σχολιασμους σας.....καταπληκτικοι και οι δυο!Συμφωνω σε ολα!
Δικο σας oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 11:28 am

Evanna muchos gracias!!! : thanks :

Ενα oscar από μένα και στην Αννακι μιας και τωρα διαβασα το ποστ της!!! ΥπερΤελειο εχω να πω!!!
Palamakia
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από annaki Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 11:35 am

Άργησες σήμερα evanna μου, τώρα σε διάβασα και ανταποδίδω!oscar
maraki με τη συνονόματη κατάληξη κι εσύ ένα! Σήμερα διαβάζω απ' το τέλος, θα επανέλθω και με άλλα οσκαράκια!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 12:15 pm

Evanna, τωρα σε διαβασα κι εγω...

Ενα oscar μεγαλοπρεπεστατο και δικαιως...
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 12:36 pm

Εβαννα, maraki_ch, annaki και Clarabelle φοβεροι σχολιασμοι!!!! oscar

Ευχαριστω για τα σχολια σας, κοριτσια!!!! red
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 1:47 pm

nicole έγραψε:
Cancoon έγραψε:Δικαιολογημένα έχει παράπονα η Δάφνη από τον Λουκά και τη Νόρα, γιατί αντιμετώπισαν το πρόβλημά της με χαρακτηριστικό αντιεπαγγελματισμό. Για το καλό αυτών των δύο ηρώων, ελπίζω ότι θα μας τους δείξουν να γλιτώνουν τη Δάφνη με τις ακαδημαικές τους γνώσεις και την επαγγελματική τους εμπειρία και όχι χάρη σε ξεκατινιάσματα κατωτάτης υποστάθμης.
Αν έχει πετύχει κάτι η Νταίζη, είναι το ότι έχει καταφέρει να βγάλει τον χειρότερο κατινίστικο εαυτό της Νόρας και της Δάφνης: από τις ανόητες κακογουστιές της Νόρας ως τις απαράδεκτες χειροδικίες της Δάφνης.
Και πάλι σήμερα μπράβο στη Μελίτα που δεν πήγε να το παίξει αδέκαστος κριτής και να λούσει την Εύα με ποικίλα κοσμητικά επίθετα για την κοροιδία που υποτίθεται πως έχει κάνει. Αλλά, Εύα, όταν η Μελίτα σου μιλάει για το πραγματικό γεγονός ότι ποτέ δεν κινήθηκε εκδικητικά απέναντί σου, πρέπει κι εσύ να της απαντάς επί της ίδιας βάσης και όχι να λοξοδρομείς την κουβέντα εκβιάζοντας τον οίκτο της, επειδή είσαι μόνη και χωρίς την παρέα σου κλπ κλπ - πολλώ δε μάλλον που αυτό δεν είναι καν αλήθεια.
Ο Στέφανος μέσα σ' ένα επεισοδιάκι μια χαρά ξεπέρασε το θέμα της πατρότητας και επανήρθε στο μεγάλο του βάσανο: ποιος παγίδευσε τη μάνα του.
Το όλο θέμα με τη Νεφέλη είναι άστοχο, εξωπραγματικό και ασυνεπές σε σχέση με όσα μας είχαν δείξει μέχρι τώρα. Τέλος πάντων, μάλλον το όλο γεγονός αποτελεί ένα ακόμα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσει η Μελίτα. Και αυτό πράγματι λύνεται – το πώς θα παρηγορήσει τη Νεφέλη όταν ο Μάνος θα διαψεύσει τόσο βάναυσα την υπόσχεση που της έδωσε ότι θα τη βλέπει κάθε μέρα είναι το δύσκολο.

Cancoon συμφωνω! εχω πολλα να σχολιασω και για πολλους αλλα δυστυχως για μενα gelio εχω και μεγαλο φορτο εργασιας και τα επεισοδια πλεον τα βλεπω απο το internet στα γρηγορα...

Για τη Νεφελη το εχω ξαναπει...μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας...την μεγαλωσε η Μελιτα/Αμαλια οπως και τους Μελιτα/Φιλιππος τους μεγαλωσε η Αμαλια. Δικηγορικα γραφεια, περιουσιες, ομιλοι κτλ δεν στηνονται ουτε γινονται με ωραρια 8-4. Προσωπικα δεν πειθομαι με το προφιλ του "καλου πατερα" τουλαχιστον με την "τυπικη εννοια", που θελουν να δωσουν στο Λυτρα...απλως πηγαινει και παιζει με το παιδι για 1-2 ωρες οποτε το θυμαται, οτι δηλαδη εκανε και κατα τη διαρκεια του γαμου με τη Μελιτα...

Το θεωρω απλως αλλο ενα σεναριακο "εμποδιο" το οποιο να δεις πως θα εξαφανιστει μεσα στο καλοκαιρι? gelio να μη σου πω οτι δεν θα εκπλαγω καθολου εαν ακουσω στο 3 κυκλο το ποσο ωραια περασαν η Νεφελη, η Μελιτα, ο Στεφανος στο εξοχικο στη Συρο? gelio γιατι φανταζομαι οτι καποια πραγματα που υποτιθεται οτι εγιναν χρονικα μεσα στο καλοκαιρι θα τα μαθουμε το φθινοπωρο... gelio

Και κατι αλλο...για το σχεδιο Σταυριδη:
Καμια φορα, ρολο δεν παιζει μονο τι λεμε αλλα και πως το λεμε! το σχεδιο θα μπορουσε να ειχε δωθει και διαφορετικα...
Να επιανε ο Σταυριδης που προφανως ξερει περισσοτερα απο οσα λεει...και ξεκαθαρα να ελεγε στο Στεφανο: "κυριος, τα πραγματα ειναι απλα, διαλεγεις ειτε το παιδι σου ειτε τη μανα σου γιατι ξερω αυτα και εχω αυτες τις αποδειξεις..."
Με μισολογα και υπονοουμενα, ουτε εγω θα πιστευα εαν καποιος κατηγορουσε τους γονεις μου!!!

Και εαν ο Στεφανος τοτε διαλεγε τη μανα του πανω απο το παιδι του, τοτε μαλιστα να τον κατηγορουσα...

Επισης ΔΙΑΦΩΝΩ στο οτι ο Ρουσσος δεν μιλησε για το σχεδιο στην οικογενεια του και να δω πως θα τα μπαλωσει οταν μαθευτει...και η Αμαλια και η Μελιτα ειναι ΜΗΤΕΡΕΣ και εαν τους ελεγαν οτι ενα μωρο κινδυνευει, δεν νομιζω οτι θα εφερναν αντιρρηση...ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ...

Ακομα και να δεχτω να μην το ελεγε στη Μελιτα για να μην μιλησει στο Στεφανο...ο Ρουσσος στην Αμαλια θα μπορουσε να το πει...και με τη σειρα της να ελεγχει την Μελιτα...μπορει κανεις να πει πολλα για την Αμαλια αλλα τα παιδια της και τον αντρα της τους αγαπαει και τους νοιαζεται...εαν δεν εχεις εμπιστοσυνη σε ενα ανθρωπο που σου εχει κανει δυο παιδια και ειστε μαζι 20-30 χρονια, και σε στηριζει τοτε τι να πω? Και στη τελικη ο Ρουσσος μεγαλοδικηγορος ειναι, λαμογιο ειναι, με εμπειρια σε αρκετα θεματα...μπορουσε να την κουμανταρει την Αμαλια στο να κρατουσε το στομα της κλειστο! ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ...

Αυτη θα ηταν σωστη σταση του Ρουσου τη συγκεκριμενη στιγμη για αυτο το σχεδιο και απεναντι στην Ευα / μωρο και στην οικογενεια του για εμενα (επειδη καποιοι ρωτησαν τι αλλο θα μπορουσε να κανει ως καλος πατερας).

Προσωπικη μου γνωμη για τους Αμαλια/Ρουσσο: δεν τους θεωρω ουτε τους χειροτερους γονεις στο κοσμο αλλα ουτε και τους καλυτερους στο κοσμο...σε καποια πραγματα εχουν δικιο και σε καποια αδικο...

Προσωπικα ολο αυτο το σχεδιο το θεωρω σεναριακο ευρημα για να δειξουν τι θα γινοταν εαν ο Μανος ηταν πατερας του μωρου και δεν εφευγε...

Απο εκει και περα..."καλυτερο και μετρημενο θεατρο" κατα τη γνωμη μου επαιξε ΜΟΝΟ η Ευα...ισως γιατι ηταν η μονη που καταλαβε τι διακυβευεται με αυτο το θεμα και οτι μπορει να της γυρισει μπουμεραγκ η κατασταση (αλλα μαλλον αυτο θα το δουμε στο τριτο κυκλο)...ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ, προφανως γιατι δεν ειχαν τιποτα να χασουν, οχι μονο το ευχαριστηθηκαν, οχι μονο ηταν μεσα στην υπερβολη και στις πλακιτσες, οχι μονο κρυφτηκαν πισω απο τη καραμελα "για το αθωο το βρεφος γινονται ολα", αλλα μ' αρεσει που περιμενουν να τους ζητησουν και συγνωμη η Μελιτα, Ρουσσος, Στεφανος, Αντιγονη, Αμαλια για "την παρεξηγηση και το δουλεμα που τους εριξαν" gelio

Αυτα...τα υπολοιπα το Σαββατοκυριακο (εαν προλαβω :wink2: )

Nicole, εξαιρετική δουλειά ο σχολιασμός. Εγώ προσωπικά εύχομαι να προλάβεις!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 1:52 pm

Χαιρετε χαιρετε.Λοιπον θα σχολιασω για να προλαβω και μετα σας διαβαζω.

Επιτελους ενα επεισοδιο οπως αρμοζει στα μυστικα.Με σασπενς και δραση.

ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ-ΜΑΝΟΣ:
Λατρευω πρωινες ζουζουνιες.Το γνωστο ασε με 10 λεπτα που νομιζω ολες μας το λεμε οταν μας ξυπνανε .Καλε τοσοι ηχοι κλησης υπαρχουν την κατσικα πηγε και εβαλε.Η εισοδος του μανου οιωνος κακων νεων.Θα κλεψω την ατακα της νορας στην φραση του μανου πειτε και καμια καλημερα-Δεν διαδιδουμε ψευδεις ειδησεις.Καποτε ελεγα το "αντρες πεταμενα λεφτα" τωρα θα λεω δεν διαδιδουμε ψευδεις ειδησεις.

ΔΑΦΝΗ-ΝΤΑΙΖΗ ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ ΕΝΑ:
Και λεω ενα γιατι το δικο μας χαστουκι ηταν καλυτερο απο της οχιας.Το εχω ξαναπει αφηστε την νταιζη στα χερια της δαφνης να δειτε για ποτε θα ηρεμησουμε ολοι.

ΜΕΛΙΤΑ-ΦΩΝΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΟΡΓΗ ΘΕΟΥ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ:
Ξεκιναω με το συνθημα. ΝΕΦΕΛΗ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΨΤΟΥΣ ΤΑ ΚΕΡΙΑ.ΝΕΦΕΛΗ ΘΥΜΗΣΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.Τι εγινε στεφανακο μας ηρθε αποτομο της νεφελιτσας ε?Και φυγαμε σαν βρεγμενη γατα ε?Ειναι τυχαιο?Δεν νομιζω.Η αλλη η πονηρη ψαρεψε την μικρη μηπως ο μανος εκανε το θαυμα του παλι.Κοπελια ασε τις κατινιες το παιδι εχει την πιο φυσιολογικη αντιδραση που θα μπορουσε να εχει ενα παιδι στην ηλικια του.

Η ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ-ΜΕ ΕΔΙΩΧΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ:
Καταρχας μαθαμε οτι η μελιτα απο μικρη δεν ηθελε την μαμα της.Επισης μαθαμε οτι απο μικρη ηταν κακια και στριμμενη.Αυτο που δεν ηξερα και το εμαθα τωρα ειναι οτι ηταν παντα κοντα στη νεφελη και οτι η συμπεριφορα της ηταν ιδια.Τι λες μωρη και κραταει ακομα ο θεος τα κεραμιδια και δεν στα ριχνει στο κεφαλι να ησυχασουμε?Ποτε ησουν διπλα στην νεφελη οταν ετρεχες καθε τρεις και λιγο στο παρκε του στεφανου.Μερα απογευμα νυχτα δεν ειχες ωραρια σαν τα φαρμακεια ειχες καταντησει.Διανυκτερευουμε 24ωρο.Και η συμπεριφορα σου ποια?Που φωναζες σαν τρελλη,που επινες σαν τον ορεστη μακρη η που γινοσουν σαν την μαρθα βουρτση αλλα στην κακη της εκδοση.Θεε μου τι αλλο θα ακουσω βοηθα με.Και οσον αφορα τον μανο τι του εψαλλε ακριβως γιατι εγω μια ειρωνεια ειδα να αντιμετωπιζει απο τον μαναρο.

ΕΥΑ-ΜΕΛΙΤΑ:
Καλε δεν ηθελε να την χωρισει.Θυμιζω μολις εμαθε απο τον στεφανο οτι δεν θα της το πουν ανελαβε πρωτοβουλια -Τυχαιο?Μπα!Η ατακα οπως ερωτευτηκες εσυ τον μανο ετσι ερωτευτηκα εγω τον στεφανο-Τυχαιο?Δεν νομιζω.Και ηρθε και πηρε την αποστομωτικη απαντηση της ευας.Ευα μου θεα μου να αγιασει το στομα σου γλυκια μου μανουλα.
Γιατι και παλι καταφερες να βγεις απο πανω και ας εισαι συμφωνα με τις περιστασεις η κακια της υποθεσης.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΑΩ ΖΟΥΓΑ ΤΡΕΛΛΑ.ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΝΤΑΙΖΗ ΟΠΟΥ ΕΡΩΤΩ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΑΘΗΝΩΝ ΛΑΜΙΑΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΙΣΤΕΣ?ΑΗΔΙΑΖΩ ΜΕ ΜΠΕΛΛΟ.ΛΑΤΡΕΥΩ ΧΡΗΣΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟ.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΛΙΠΟΘΥΜΩ ΜΕ ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ-ΕΥΑΣ.
ΓΕΝΝΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΝΝΑΜΕ..
ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 1:57 pm

sarita έγραψε:Χαιρετε χαιρετε.Λοιπον θα σχολιασω για να προλαβω και μετα σας διαβαζω.

Επιτελους ενα επεισοδιο οπως αρμοζει στα μυστικα.Με σασπενς και δραση.

ΛΟΥΚΑΣ-ΝΟΡΑ-ΜΑΝΟΣ:
Λατρευω πρωινες ζουζουνιες.Το γνωστο ασε με 10 λεπτα που νομιζω ολες μας το λεμε οταν μας ξυπνανε .Καλε τοσοι ηχοι κλησης υπαρχουν την κατσικα πηγε και εβαλε.Η εισοδος του μανου οιωνος κακων νεων.Θα κλεψω την ατακα της νορας στην φραση του μανου πειτε και καμια καλημερα-Δεν διαδιδουμε ψευδεις ειδησεις.Καποτε ελεγα το "αντρες πεταμενα λεφτα" τωρα θα λεω δεν διαδιδουμε ψευδεις ειδησεις.

ΔΑΦΝΗ-ΝΤΑΙΖΗ ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ ΕΝΑ:
Και λεω ενα γιατι το δικο μας χαστουκι ηταν καλυτερο απο της οχιας.Το εχω ξαναπει αφηστε την νταιζη στα χερια της δαφνης να δειτε για ποτε θα ηρεμησουμε ολοι.

ΜΕΛΙΤΑ-ΦΩΝΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΟΡΓΗ ΘΕΟΥ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ:
Ξεκιναω με το συνθημα. ΝΕΦΕΛΗ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΨΤΟΥΣ ΤΑ ΚΕΡΙΑ.ΝΕΦΕΛΗ ΘΥΜΗΣΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.Τι εγινε στεφανακο μας ηρθε αποτομο της νεφελιτσας ε?Και φυγαμε σαν βρεγμενη γατα ε?Ειναι τυχαιο?Δεν νομιζω.Η αλλη η πονηρη ψαρεψε την μικρη μηπως ο μανος εκανε το θαυμα του παλι.Κοπελια ασε τις κατινιες το παιδι εχει την πιο φυσιολογικη αντιδραση που θα μπορουσε να εχει ενα παιδι στην ηλικια του.

Η ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΑΛΤΣΧΑΙΜΕΡ-ΜΕ ΕΔΙΩΧΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΣΑ:
Καταρχας μαθαμε οτι η μελιτα απο μικρη δεν ηθελε την μαμα της.Επισης μαθαμε οτι απο μικρη ηταν κακια και στριμμενη.Αυτο που δεν ηξερα και το εμαθα τωρα ειναι οτι ηταν παντα κοντα στη νεφελη και οτι η συμπεριφορα της ηταν ιδια.Τι λες μωρη και κραταει ακομα ο θεος τα κεραμιδια και δεν στα ριχνει στο κεφαλι να ησυχασουμε?Ποτε ησουν διπλα στην νεφελη οταν ετρεχες καθε τρεις και λιγο στο παρκε του στεφανου.Μερα απογευμα νυχτα δεν ειχες ωραρια σαν τα φαρμακεια ειχες καταντησει.Διανυκτερευουμε 24ωρο.Και η συμπεριφορα σου ποια?Που φωναζες σαν τρελλη,που επινες σαν τον ορεστη μακρη η που γινοσουν σαν την μαρθα βουρτση αλλα στην κακη της εκδοση.Θεε μου τι αλλο θα ακουσω βοηθα με.Και οσον αφορα τον μανο τι του εψαλλε ακριβως γιατι εγω μια ειρωνεια ειδα να αντιμετωπιζει απο τον μαναρο.

ΕΥΑ-ΜΕΛΙΤΑ:
Καλε δεν ηθελε να την χωρισει.Θυμιζω μολις εμαθε απο τον στεφανο οτι δεν θα της το πουν ανελαβε πρωτοβουλια -Τυχαιο?Μπα!Η ατακα οπως ερωτευτηκες εσυ τον μανο ετσι ερωτευτηκα εγω τον στεφανο-Τυχαιο?Δεν νομιζω.Και ηρθε και πηρε την αποστομωτικη απαντηση της ευας.Ευα μου θεα μου να αγιασει το στομα σου γλυκια μου μανουλα.
Γιατι και παλι καταφερες να βγεις απο πανω και ας εισαι συμφωνα με τις περιστασεις η κακια της υποθεσης.

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΑΩ ΖΟΥΓΑ ΤΡΕΛΛΑ.ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΝΤΑΙΖΗ ΟΠΟΥ ΕΡΩΤΩ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ ΑΘΗΝΩΝ ΛΑΜΙΑΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΙΣΤΕΣ?ΑΗΔΙΑΖΩ ΜΕ ΜΠΕΛΛΟ.ΛΑΤΡΕΥΩ ΧΡΗΣΤΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΤΡΟ.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΛΙΠΟΘΥΜΩ ΜΕ ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ-ΕΥΑΣ.
ΓΕΝΝΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΝΝΑΜΕ..
ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ.

: respect : : respect : : respect : sarita πέθανα στο γέλιο!!!! Φοβερό το σεντονάκι... oscar
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 2:00 pm

sarita oscar Φοβερος σχολιασμος!!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 2:22 pm

Δεν χορταίνω να σας διαβάζω σήμερα...

Δευτερη απονομή.... oscar evanna (περίμενα πως και πως και με δικαίωσες), annaki, (είχες καιρο να σχολιάσει ή ιδεά μου??)Mik, (μικρός αλλά περιεκτικός) maraki_ch, sarita!!

Ε'ιμαι σιγουρη οτι θα διαβάσω κ άλλα με τέτοιο επεισόδιο!!Φιλιααα!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 2:31 pm

ευχαριστω για τα καλα λογια χαιρομαι να σας διασκεδαζω.Λοιπον ζητω εκ των προτερων ταπεινα συγνωμη αν ξεχασω καποια.evanna annaki mik ezi maraki_ch edem4ever sifantid clarabelle ενα απο μενα με αγαπη Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 96572
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 3:21 pm

Ας σχολιασω κι εγω...................

Μελιτα γενικως
Ποσο ηλιθια ειναι;Ποσο;Που πας με υφος εκατο καρδιναλιων στην ΘΕΑ για να της πεις ''δε θα σε κρινω αλλα δεν συμφωνω'';Σε ρωτησε κανεις;Δεκαρα δεν δινουμε αν συμφωνεις ή οχι.Και το ποσο την ευχαριστηθηκα που εφαγε την πορτα στη μουρη δεν λεγεται.Αααααααχχχχχχχ το ευχαριστηθηκα.Οσο για το Νεφελακι που της την ειπε για τον Στεφανο επισης το ευχαριστηθηκα.

Νταιζη γενικως
Και το χαστουκι το ευχαριστηθηκα.Ειμαι κατα της βιας αλλα δεν μπορω.Αυτη η κοπελα μου ξυπναει τον Χιτλερ που κρυβω μεσα μου και τρομαζω τον εαυτο μου door door

Δαφνη-Νικολας γενικως
Μπορει το χαστουκι της Δαφνης στην Νταιζη να το ευχαριστηθηκα αλλα η συμπεριφορα τους στον Λουκα και την Νορα δεν ηταν σωστη.Καταλαβαινω και μπορω να μπω στην θεση τους αλλα οχι αυτη την συμπεριφορα στους ανθρωπους που τρωνε απο επιλογη τους την Νταιζη στην μαπα για να τους βοηθησουν δεν ηταν σωστη.

Στεφανος γενικως
Τον λυπηθηκα ειναι η αληθεια οταν εβλεπε τον Μανο να παιζει με την Νεφελη και οταν η Νεφελη του ειπε οτι δεν τον αγαπαει αλλα επιτελους φαινεται οτι δεν ειναι αυτο που φαινεται.Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ποτε θα κανουμε εκεινο το παρτι που λεγαμε βρε παιδια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μανος με Νεφελη
Αχ πως του πανε κι εκεινου τα παιδια.Πως;Τελεια σκηνη την λατρεψα.

Μπελλος γενικως
Αφιερωμενο απο εμενα στον Μπελλο με πολυ αγαπη -----> Fskl Fskl

Νορα-Λουκας γενικως
Ενθουσιαστηκα με το πρωινο ξυπνημα.Τρελο γελιο με την φατσα της Νορας οταν ελεγε ''γιατι κανεις δεν με πιστευει;'' gelio gelio gelio Και μετα ως συνηθως αρχισαν να τρεχουν να μαζεψουν τα ασυμαζευτα.

Μανος-Ευα γενικως
Ναι το λεω εγω που δεν ειμαι τρελη φαν του ζευγαριου οτι μου αρεσε απιστευτα η βολτα τους στην Εδεμ και η κουβεντα τους.Και στενοχωριεμαι που.........ξερετε τωρα.

Εννοειται πως ψηφισα ΓΕΝΝΑΜΕ ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και στα δικα μας.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από annaki Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 3:25 pm

Foulitsa έγραψε:Δεν χορταίνω να σας διαβάζω σήμερα...

Δευτερη απονομή.... oscar evanna (περίμενα πως και πως και με δικαίωσες), annaki, (είχες καιρο να σχολιάσει ή ιδεά μου??)Mik, (μικρός αλλά περιεκτικός) maraki_ch, sarita!!

Ε'ιμαι σιγουρη οτι θα διαβάσω κ άλλα με τέτοιο επεισόδιο!!Φιλιααα!!!!!
Κι από 'μένα σε όλες τις άνωθι καταγεγραμμένες συν edem4ever sifantid clarabelle Εzi kelly μείον annaki (και το ψώνισμα έχει τα όριά του)
Όντως είχα καιρό αλλά ή που θα πέφτουν όλα μαζεμένα ή που θα βαράμε μύγες στο γραφείο!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 3:26 pm

Νικη φοβερος σχολιασμος!!!! oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 4:51 pm

Ας σχολιάσω κι εγω...

Ξύπνημα στας εξοχάς
Η κατσίκα ήταν όλα τα λεφτά! Έλιωσα με τον ήχο! Κάποιος έγραψε κάτι για στρουμφάκια πιο πάνω? Impatient Τι έχουν τα στρουμφάκια παρακαλώ? Κι εγώ κάποτε αυτά είχα ως ξυπνητήρι!

Η σκηνή ήταν άκρως καθημερινή και ζουζουνίστικη! Λιώνω inlove

Πώς κοιμούνται έτσι καλέ? Εγω νόμιζα ότι ήταν ένα άτομο μόνο κατω απο τα σκεπάσματα! χουχουυυυ!

+++

Δάφνη εν εξάλλω
Πολύ μικρή σκηνούλα αλλά καλή! Ο Ηλίας βρήκα τι ρόλο έχει στη σειρά Πυθία - σιτεμένη baby sitter χιχι

Πάντως ο πανικός ήταν η λογική αντίδραση από πλευράς Δάφνης..

+++

Η καλη μέρα από το πρωί φαίνεται - Part 1
Η καθημερινότητα Νόρας-Λουκά με τη Νόρα να αργεί για καλοπισμό μου αρέσει πολύ!

Ο Μάνος χτυπά το κουδούνι και λέει καλημέρα με μια μούρη μέχρι το πάτωμα! Η καλύτερη απάντηση ever ήρθε απο τη Νόρα με μια απίστευτη φατσούλα χιχι

"Δεν διαδίδουμε ψευδείς ειδήσεις!"
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-6949422

Πάντως ο Μάνος δήλωσε "το έκανα με καλό σκοπό" και τελικά ο Λουκάς αυτή την υπερασπιστική γραμμή τον συμβούλευσε να κρατήσει!

+++

Δεν σχολιάζω παρατράγουδα, δεν σχολιάζω!!!

+++

Η καλη μέρα από το πρωί φαίνεται - Part 2
Η συζήτηση περί Μάνου μου άρεσε πολύ! Γενικά λατρεύω ΛουκαΝοράκια σε brainstorming!!! Είναι αχτύπητοι!!!

Η Δάφνη όπως μπούκαρε μπορώ να καταλάβω πώς κάποιοι τη θεωρούν αδικαιολόγητη όμως διαφωνώ. Η Δάφνη ήταν ακριβώς αυτό που είπε η Νόρα, πανικοβλημένη. Και χάρηκα που είδα ότι οι φίλοι τους, τους ξέρουν καλά και δεν τους παρεξήγησαν!

Όσο για το χαστούκι που έδωσε η Δάφνη στη Νταίζη ένα θα πω:
Έχω προβλημα μεγάααααααααλο!
Δεν μου φτάνει θέλω κι άααααααλλο!

Η Νταίζη παρουσιάζει συμπτώματα Αμαλίας (μπουκάρουμε σε ξένα σπίτια/γραφεία και προσβάλλουμε κόσμο) αλλα τουλάχιστον δεν διαδίδει ότι είναι απο καλή οικογένεια! Καλά της έκαναν και για όσα της έσουραν και που την έσπρωχνε ο Λουκάς να την πετάξει εξω!!! Ουστ!!!

Την ώρα που μιλούσε στη Δάφνη νόμιζα ότι ο Νικόλας θα τη μουντάρει! Τελικα ανέλαβε η Δάφνη χιχι Μπραβο Δαφνάρα!!! Μπραβο!!!

+++

Αντιγόνη - Χρήστος
Χθες είχε την τιμητική του ο Χρήστος και πολύ το χάρηκα!!!

Δεν καταλαβαίνω γιατί ο Στέφανος αντιδρά τόσο έντονα σε ένα εμπόδιο λιγότερο στον απόλυτο έρωτά του, τόσο πολύ που έκανε την Αντιγόνη να ανησυχήσει τόσο...

Μήπως του χάλασε τα σχέδια το κόλπο του αστυνόμου???

Όπως βλέπετε συνεχίζω να ελπίζω.. χιχι

+++

Τηλέμαχος - Στέφανος
Ο μεσιέ ντε κερί άφησε κατά μέρους το παιδί που δεν είναι δικό του και ξανάπιασε το θέμα της μαμάκας.. Και πήγε στον αστυνόμο να κατηγορήσει τον μπαμπάκα της απόλυτης, η απολυτη αν το μάθαινε άραγε τι θα έκανε? (Ρητορική η ερωτηση, εννοείται ότι δεν θα έκανε τίποτα, να χάσει το σεξάκι? Προς Θεούυυ!!! χαχα)

Πάντως ο αστυνόμος το μήνυμα που ήθελε το πέρασε και μάλιστα σε επανάληψη να το εμπεδώσει ο μπούλης "Τώρα αλλάζουν τα δεδομένα πρέπει να προσανατολιστώ αλλου!" ήτοι "Είστε ασφαλείς κινούμαι προς άλλη κατεύθυνση" χιχι

+++

Εύα - Μαρουβλίτα
Η Μελίτα με τη γνωστή γαϊδουριά και αναισθησία που την διακατέχει πήγε για μια ακόμα φορά να συγχύσει έγκυο γυναίκα! Ένα μπράβο στην κοπέλα βρε παιδιά, κανείς δεν θα της πει ένα μπράβο?! χαχαχαχαχαχαχαχα

Και πήγε εντωμεταξύ να της πει τι? Εκ νέου, πίστεψε με αλήθεια σου λέω δεν ήθελα το κακό σου??? Θέλω να με καταλάβεις εσύ και η Παρέα που ήθελα να κόψει το λαιμό της???

Εγινε εμφανές ότι το κοριτσάκι το μόνο που το ενδιαφέρει είναι να φαίνεται η καλή της υπόθεσης! Δεν πήγε να την μπρογκίξει, αλλα να ζητήσει αυτό που ήθελε εξαρχής, να αποδεχτουν αυτό που έκανε σαν κάτι καλό κι όχι σαν το κέρατο που ήταν και μάλιστα δις στην ίδια γυναίκα! Να βγεί και απο πάνω καθώς εκείνη δύο φορές ξαπλώθηκε με τον άντρα της Εύας γιατί ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ δεν είχε ανάσα μακριά του, αγαπούσε μωλεεεεεε, ενώ η κακια κακιά Εύα τα έκανε όλα με πρόθεση! Μήπως κάποιος της έδωσε τα χάπια της Αμαλίας? Ε ρε και να σφίξουν οι ζέστες!!!

Το τι ευχαριστήθηκα την τάπα για τις πλάτες (εμ Μαρουβλίτα κάποιος έπρεπε να σου πει ότι μονίμως άλλοι πληρώνουν και καθαρίζουν τις βρωμιές σου) και το κλείσιμο της πόρτας δεν λέγεται!!!

ΕΥΑ ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Go! Go! Go!

+++

Νόρα - Χάπατο
Ο Μπέλλος πόσο ζώον είναι πειτε μου σας παρακαλώ?

Ή παραδέξου ρε φίλε ότι τα κάνεις επειδή χαλάστηκες με τη νιοστή χυλόπιτα (όπου πλέον εμπέδωσες το φτύσιμο) και γουστάρεις να τους κάνεις να υποφέρουν ή χ@σε μας και κάνε πίσω!

Αυτό που θέλεις να το παίξεις δυναμικός επιχειρηματίας και σε σέρνει το πεδιλάκι απο το αυτί (μάλλον ελλείψη άλλων αξεσουάρ χιχι κακιούλα) μου τη δίνει απίστευτα! Τον βαριέμαι τον Μπέλλο τρελά!!!

+++

Μάνος - Λουκάς - Νόρα
Σοφή η λύση του Λουκά από νομικής απόψεως (υποθέτω), αλλά ο Μάναρος έχει άλλα σχέδια χιχι

Μου άρεσε η απάντηση όταν του είπε ο Λουκάς για τη μειωμένη ποινή χιχι "Απο δέκα θα μου πούνε πάρα 5, 4μιση και βγαίνεις" χαχαχαχαχαχαχα

Αλλα το πιο τέλειο ήταν η παρηγοριά της Νόρας στο Λουκά! Ήταν τόσο γλυκούληδες! Όταν άκουσα τη Νόρα να λέει ότι είναι δικηγοράρες έλιωσα! ΑΓΑΠΩ!
+++

Τηλέμαχος - Νταίζη
Καταρχήν, ξέρει κανείς που είναι αυτή η καφετέρια? Σούπερ μου φάνηκε!!!

Κατα δεύτερον, η Νταίζη έχει το ίδιο κινητό με μένα! χιχι Δεν ξέρω αν το έκανε ασυναίσθητα ή επίτηδες (μια και εννοείται ότι δεν πήρε τηλέφωνο) αλλά όταν το έπιασε για να πάρει μετά που έφυγε ο αστυνομικός έκανε κίνηση και το ξεκλείδωσε χαχαχαχαχα

Όσο για τη σκηνή την βρήκα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! Ο αστυνόμος γατόνι, είπε χωρίς να πει και το Νταιζουλίνι το πήρε το μήνυμα: "I know people!" huhu

Πάντως στη σκηνή θυμήθηκα την Έζι με τις παροιμίες της! χιχι

+++

Πέτρος - Αστυνόμος
Το πρώτο και σημαντικό: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΑΘΑΜΕ ΤΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ!

Το δεύτερο και σημαντικό: Ο αστυνόμος υποψιάζεται ότι η Νταιζούλα έπαιξε τον Χρήστο και δεν τον αγάπησε!

Το τρίτο και σημαντικό: "Ο έρωτας έχει παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτή την υπόθεση" (Αν μας διευκρίνιζες και ποιανού ο έρωτας ξέρεις τι καλός που θα ήσουν?)

Τρομεροί και οι δυό τους!!! Ειδικά ο Κατρανίδης όπως σούφρωσε το μέτωπο αφού έφυγε ο αστυνόμος με ανατρίχιασε..

+++

Μάνος - Μελίτα - Νεφέλη - Στέφανος
Η Μελίτα να τα χώνει στο Μάνο και ο Μάνος με τρομερή απάθεια να τη φτύνει μεσα στη μούρη της ήταν τρομεροί χαχα

Το Νεφελάκι με την κοτσίδα της να χοροπηδάει με το Μάνο ήταν απίστευτο!!!

Όσο έβλεπα τον Στέφανο να κοιτάει από το παράθυρο από τη μία τον λυπόμουν και από την άλλη το καταχαιρόμουν! Νόμιζε ότι του τα είχε πάρει όλα του Μάνου και τελικά δεν του έκατσε του κακομοίρη και τώωωωωρα? χαχαχαχαχαχαχαχα

Πήγε πρώτα στον αστυνόμο έθαψε τον μπαμπά της απόλυτης και μετά πήγε στην απόλυτη να θάψει το Μάνο, τυχαίο??? Δεν νομίζω!!! gelio

Η σκηνή με το Νεφελάκι μου δημιούργησε τα ίδια συναισθήματα με τον Στέφανο να κοιτάει το Μάνο και να σκάει από τη ζήλια του, από τη μία τον λυπόμουν και από την άλλη το καταχαιρόμουν! Χυλόπιτα από τον μεγάλο έρωτα του Μάνου χυλόπιτα και απο τους απογόνους του! χεχε

Go Nεφέλη! Go!!!

Πάντως το παιδάκι έχει τρομερές αντιστάσεις! Αν εμένα μου έλεγε ο Σταύρου με αυτό το ύφος ότι "Εγω σ'αγαπάω κι ας μη μ'αγαπας" θα με μαζεύατε από το πατωμα! Αυτό το χαμόγελό του ανεκτίμητο! χιχι

Η Μελίτα το θεώρησα πολύ φυσιολογικό που ψάρεψε το παιδί και το είπα και χτες, συνάδει απόλυτα με τον χαρακτήρα της που είναι έτοιμη να πιστέψει πάντα τα χειρότερα για όποιον δεν θεωρεί ότι είναι με το μέρος της. Τα ίδια πίστευε και πέρισυ για την Ευα, ότι θα βάζει λόγια στη μικρή για εκείνη. Γιατί συγνώμη αλλά αν κάποιος μου πει ότι είναι φυσιολογικό να σκέφτεται κάτι τέτοιο λόγω της αντιπαλότητας Μάνου-Στέφανου θα έπρεπε αν μη τι άλλο να συμμερίζεται τους φόβους του Μάνου που θα μεγαλώνει το παιδί του με τον Στέφανο..

Τέλος πάντων η σκηνή με μάνα κόρη ήταν πολύ γλυκούλα και το κοριτσάκι ήθελα να του τσιμπίσω τα μαγουλάκια!!!
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-6991356

+++

Εύα - Αγγέλα
Η Εύα να κουνάει το μαγούλη και να λέει "Γλυκούλικα είναι όλα" με ξετρέλανε, με έλιωσε, είναι τόοοοοοσο γλυκούλα!!!
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-6987014

Η σκηνή μου άρεσε πάρα πολύ! Η Εύα πλέον έχει ξεκαθαρίσει μέσα της! Και μου άρεσε και η Αγγέλα απίστευτα που προσπαθούσε να την προστατεύσει από το να επαναλάβει λάθη του παρελθόντος.

Μάνα και κόρη καταπληκτικές!!!

+++

Πέτρος - Χρήστος
Από τις σκηνές που ξεχώρισα εχθές! Καταπληκτικός ο Κασσανδρινός! Το ύφος τους σε όρισμένα σημεία ήταν καθηλωτικό!

Μου δημιουργήθηκε μια απορία γιατί ασχολούμαστε με τους γονείς του Χρήστου.. Πώς τους έχασε άραγε οεο?

Πάντως το ύφος του Κατρανίδη μόλις του εξήγησε ο Χρήστος την αφοσίωσή του στην οικογένεια Λαζαρίδη ήταν όλα τα λεφτά!

Και βέβαια μου άρεσε τρελά η ειρωνία στο βλέμμα του Χρήστου όταν ο Πέτρος αμφισβήτησε τα κίνητρα της Νταίζης! Αχ αγόρι μου, που να ήξερες τι οχιά είναι!!! Αν και.. δεν βρίσκω το λόγο να του πουλάει αγάπη του Χρήστου δεδομένου ότι δεν έχει κάτι να κερδίσει, οποτε θα έλεγα ότι τον αγαπά, αλλα κατά πως φαίνεται τον κοροϊδεύει...

Πάντως ο Ρούσσος πέταξε το υπονοούμενό του και ο Χρήστος το πιασε στον αέρα άσχετα αν δεν μίλησε!
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Xristos379

Λατρεύω Κασσανδρινό το'χω πει??? inlove

Κάτι διάβασα όμως για αμαρτίες πιο πάνω... Νίκη μου??? Impatient

+++

Ζεύγη Βενέτη - Λύτρα
Δεν σχολιάζω τίποτα για τη σκηνή αυτή, με κάλυψε η kelly πάνω από 100% απλά : respect :

kelly έγραψε:Δάφνη-Νικόλας-Ηλίας: Είναι πολύ σημαντικό να έχεις γύρω σου ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε στηρίζουνε τόσο πολύ...Η Δάφνη συγκαταλέγεται σε αυτούς τους πολύ τυχερούς ανθρώπους..Έχει μια οικογένεια να τη στηρίζει στα δύσκολα,να τη νοιάζεται και να μην της χτυπάει τα λάθη της..Και μιλάω κυρίως για τον Νικόλα ως σύζυγο..Το ξέρω ότι επαναλαμβάνομαι πάνω σε αυτό το θέμα αλλά μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο και ταυτόχρονα αξιοθαύμαστο να ξέρεις ότι ο άνθρωπός σου με τα λάθη που έκανε χωρίς να σε υπολογίσει και να ζητήσει τη γνώμη σου,φέρνει την οικογένειά σας σε τόσο δεινή θέση και εσύ όχι μόνο να μην τον κατηγορείς αλλά να τρέχεις να τον βοηθήσεις,να τον ηρεμήσεις,να του δείξεις ότι είσαι το στήριγμά του,η ασφάλειά του..Μπορεί να είναι αυτονόητο για έναν άνθρωπο που αγαπάει αλλά δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε ο καθένας να το κάνει(ακόμα και εγώ η ίδια που το γράφω)..Και αφήνω απ'έξω τη σκηνούλα που της πέταξε κάτι για την Εδέμ,διότι στο επόμενο λεπτό την είχε αγκαλιάσει πάλι και την καθησύχαζε..

+++

Αμαλία - Μελίτα
Η Αμαλία πρέπει να αισθάνθηκε πολύ περήφανη για την κόρη της που έκανε την ίδια κατινοσκέψη και ψάρεψε το Νεφελάκι ε? Αχαχαχαχαχαχαχα

Το εμπεδώσαμε πάντως τόσες φορές που το είπε, η Μελίτα είναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ με το παιδί! Εκτός βεβαια απο όταν σφουγγαρίζει, υπερασπίζεται την τιμή της ως γκόμενα παντρεμένου, πίνει τον βόσπορο, σέρνεται απο καναπέ σε πολυθρόνα και τούμπαλιν... συνέχεια σας λέω καλέ!!!

Όλο το πρόβλημα της Μελίτας ήταν πώς θα πάρει το παιδί στο Παρίσι? Αντί να την ακούσουμε να λέει αν συνεχίσει έτσι δεν πάω πουθενα το παιδί μου πάνω απο όλα κλπ κλπ? Μαρουβλίτα καρφώνεσαι κοπέλα μου! Καρφώνεσαι! Πιο low profile μέχρι η Νεφέλη το κατάλαβε ότι ο Στεφ σφυρά κι εσύ χορεύεις αδιαμαρτύρητα!!! Fskl

+++

ΕΥΑ - ΜΑΝΟΣ
Η βόλτα στην Εδέμ απλά............................... Heart2 x 1.000

Η αγκαλιά και η έκπληξη του Μάνου όταν έσπασαν τα νερά όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!
Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-7008584

Αυτό που κυριολεκτικά λάτρεψα όμως ήταν το ύφος της κας Ξυλά, που έβγαζε όλη την αγάπη της Εύας για τον Μάνο και όλη την πικρία για όσα έχουν μεσολαβήσει και έχουν αλλάξει τις ζωές τους!!! : respect :

Κατά τα άλλα, γεννάμε καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

+++

Θέλω να ευχαριστήσω και εδώ για τα καλά σας λόγια για το μπαννεράκι μας! Έχω κατενθουσιαστεί με την έλευση του μπέμπη!!!

Ψήφισα την πρωτη επιλογή - ΦΥΣΙΚΑ!!! - και χαίρομαι ιδιαίτερα που το φόρουμ μας έχει ξαναβρεί τη ζωντάνια του, που βλέπουμε τόσο εξαιρετικές εξελίξεις και που όλο και αυξανόμαστε οι σχολιάζοντες!!! Σοφάκι καλώς μας ήρθες!!!

Συγχαρητήρια λοιπόν, εκτός από την kelly που ανέφερα πιο πάνω, και στους συνήθεις ύποπτους για τους καταπληκτικούς σχολιασμούς τους!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα (κλεμμένο ναι ναι) όσο το δυνατόν πιο γρήγορα.
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές

Επεισόδιο 379 - Ημερομηνία 02-06-2010 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 5:03 pm

Και το μοιρασμα των Οσκαρ συνεχιζεται.....
oscar στη Νικη για τον πολυ ωραιο σχολιασμοτης με τα κουφετι γραμματακια
oscar στη Τζινα για το υπερδιπλο υπεροχο σεντονακι της!Συμφωνω σε ολα και φυσικα με καλυψες και σε σκηνες που ειχα ξεχασει να αναφερω!

Υ.Γ Τζινακι ο μπαμπας μου ειπε οτι αυτη η καφετερια ειναι στη Πεντελη αλλα δεν ειναι 100% σιγουρος! :wink2:
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 5:10 pm

Πόσο στεναχωριέμαι που δεν έχω την πολυτέλεια να σχολιάσω σήμερα.....
Τουλάχιστον κλέβω χρονο και σας διαβάζω...
Νίκη και Τζίνα εκπηκτικοί σχολιασμόι!!
Απο ενα oscar στη καθεμία..( Τι απονομή είνα αυτη σημερα?????)

ΥΓ. Τζινάκι τι φωτό της Ευας με το μάγο στο χέρι ήταν αυτή???Μια γλύκα!! Πάλι καλά που θα χουμε καινούριο μπέμπη γιατί απο σήμερα χάνουμε κοιλίτσα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από kelly Την / Το Πεμ Ιουν 03, 2010 5:16 pm

Καταρχήν ευχαριστώ πολύυυυυυ όλες για τα oscarακια που μου έχετε δώσει!!!!Αχ διάβασα πάααααρα πολλά σεντονάκια και ξετρελάθηκα!!!!!Μα δεν σε προδιαθέτει αυτή η γενική χαρά του forum???Δεν σε ξεσηκώνει???Εμένα ναι!!!!Να δώσω και εγώ με τη σειρά μου oscar σε όοοοοοοοοολες για τους σχολιασμούς σας σήμερα(νομίζω συμφωνώ με τις περισσότερες)ήταν όλοι απολαυστικοί!!!!!!

Υγ.Ένα ειδικό oscar στη Τζίνα γιατί εκτός απ το καθιερωμένο υπέρδιπλο και τις καθιερωμένες φωτογραφιούλες σκέφτομαι ότι είναι η τελευταία φορά που μας βάζει φωτογραφία της εγγύου μας!! Snif
Δεν πειράζει όμως,από δω και πέρα ελπίζω ότι θα έχουμε αμέτρητες με το αγοράκι της!!! :lol:
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης