Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap72%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 72% 
[ 54 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap12%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap4%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap3%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap3%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap6%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 6% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 75

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Ιουν 04, 2010 6:19 pm

evanna έγραψε:
aggeliki έγραψε:
Και τέλος ένα λίγο πιο ξεχωριστό υστερόγραφο...
ΥΓ. SOSO ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ! ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ!!!

Να ενώσω κι εγώ την φωνή μου με την δική σου μπας κ μας ακούσει

SOSO ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ!!
Και εγω μαζι σας!Εχω αφησει σωρια μηνυματων αλλα τιποτα!SOSO ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ!!!!! : scream :

ενωνω τη φωνη μου μαζι σας!!!!!!!!! S-O-S-O γυρνα πισω χασαμε τους ωραιους σχολιασμους σου!!!!!!! pleeease
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Παρ Ιουν 04, 2010 6:23 pm

nikidanis έγραψε:
evanna έγραψε:
aggeliki έγραψε:
Και τέλος ένα λίγο πιο ξεχωριστό υστερόγραφο...
ΥΓ. SOSO ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ! ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ!!!

Να ενώσω κι εγώ την φωνή μου με την δική σου μπας κ μας ακούσει

SOSO ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ!!
Και εγω μαζι σας!Εχω αφησει σωρια μηνυματων αλλα τιποτα!SOSO ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ!!!!! : scream :

ενωνω τη φωνη μου μαζι σας!!!!!!!!! S-O-S-O γυρνα πισω χασαμε τους ωραιους σχολιασμους σου!!!!!!! pleeease

Κι εγω μαζι σας. SOSO γυρνα πισω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Παρ Ιουν 04, 2010 6:25 pm

Μαλιστα!Ας σχολιασω κι εγω...
Θα αρχισω απο τον Στεφανο..
Μεχρι το χθεσινο (379) θα δεχομουνα οτι εχει καποιο σχεδιο και οτι,ναι,κοροϊδευει και την Μελιτα..
Απο την στιγμη ομως που εγινε τοοοοσο εμφανες...ΟΧΙ δεν θα το πιστεψω!
Οπως και οταν βαλανε την Αντιγονη στην φυλακη σιγουρευτηκα οτι αυτη ΔΕΝ εκανε τον φονο,με την ιδια λογικη ΔΕΝ πιστευω πως ο Στεφανος δεν ειναι αυτος που φαινεται!
Σπόιλερ:
Ποσο μαλλον αφου το λεει ο Σταυριδης που συμφωνα με τα τελευταια δημοσιευματα ΕΙΝΑΙ ο δολοφονος και τους δουλευει ολους!Και κατι μου λεει οτι καπου τον συμφερει και τα λεει αυτα!
Οσο για το διαζυγιο εις βαρος της Ευας..εμενα παλι τελειως φυσιολογικο και επομενο μου φαινεται!Θεωρει πως η Ευα τον εξαπατησε,του φορτωσε ενα ξενο παιδι,και οχι οποιοδηποτε ξενο παιδι,αλλα του Μανου(!!) που εχουν και μια προϊστορια,νομιζει πως τον δουλεψαν οταν πηγε η Ευα να αυτοκτονησει,και κυριως του φορτωσαν ενοχες!!Πολλες ενοχες!Θελει να παρει οπως μπορει το αιμα του πισω!Ειναι θολωμενος,και το ξερει αυτο,αλλα εξακολουθει να το θελει αυτο γιατι πληγωθηκε τοοοσο πολυ ο εγωισμος του,και φυσικα επειδη δεθηκε τοσο πολυ με αυτο το παιδι!
Το παρολιγον πεσιμο της κα Παπαδημιτριου..θα το πω..προκαλεσε αφθονο γελιο! gelio
Ειμαι πολυ κακια,ε;;
Το γεγονος του επεισοδιου ποσο πιο αθλια θα μπορουσε να δοθει;;;
Κυρια Ξυλα γιατι;Στο παρελθον μας εχετε χαρισει καποιες πολυ καλες-τουλαχιστον αξιολογες(μπροστα σε αυτο) ερμηνειες!
ΓΙΑΤΙ;;;
Κριμα!Περιττο να πω πως ηταν οντως αθλια!Σαφως η Γεωργονη ηταν ΘΕΑ στις αναλογες σκηνες!!!
Και θα συμφωνησω(οπως προειπα) με την παρατηρηση της Ιζαμπελλας!Δεν κανουμε τετοια λαθη!(αυτο παει στην παραγωγη!)
Τραγελαφικο το ολο σκηνικο!
Οσο για το "σχεδιο" δεν προλαβαινω τωρα στον επομενο σχολιασμο συνολικα και πιο σφαιρικα..αφου μαλλον και ο Στεφανος καταλαβαινει το παιχνιδι που του παιξανε!
Αυτα εν ολιγοις..δεν προλαβαινω!
Και φυσικα oscar στους συνηθεις υποπτους!!!
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Παρ Ιουν 04, 2010 6:31 pm

Goofy! έγραψε:Μαλιστα!Ας σχολιασω κι εγω...
Μεχρι το χθεσινο (379) θα δεχομουνα οτι εχει καποιο σχεδιο και οτι,ναι,κοροϊδευει και την Μελιτα..
Οπως και οταν βαλανε την Αντιγονη στην φυλακη σιγουρευτηκα οτι αυτη ΔΕΝ εκανε τον φονο,με την ιδια λογικη ΔΕΝ πιστευω πως ο Στεφανος δεν ειναι αυτος που φαινεται!
Σπόιλερ:
Ποσο μαλλον αφου το λεει ο Σταυριδης που συμφωνα με τα τελευταια δημοσιευματα ΕΙΝΑΙ ο δολοφονος και τους δουλευει ολους!Και κατι μου λεει οτι καπου τον συμφερει και τα λεει αυτα!
Οσο για το διαζυγιο εις βαρος της Ευας..εμενα παλι τελειως φυσιολογικο και επομενο μου φαινεται!Θεωρει πως η Ευα τον εξαπατησε,του φορτωσε ενα ξενο παιδι,και οχι οποιοδηποτε ξενο παιδι,αλλα του Μανου(!!) που εχουν και μια προϊστορια,νομιζει πως τον δουλεψαν οταν πηγε η Ευα να αυτοκτονησει,και κυριως του φορτωσαν ενοχες!!Πολλες ενοχες!Θελει να παρει οπως μπορει το αιμα του πισω!Ειναι θολωμενος,και το ξερει αυτο,αλλα εξακολουθει να το θελει αυτο γιατι πληγωθηκε τοοοσο πολυ ο εγωισμος του,και φυσικα επειδη δεθηκε τοσο πολυ με αυτο το παιδι!
Το παρολιγον πεσιμο της κα Παπαδημιτριου..θα το πω..προκαλεσε αφθονο γελιο! gelio
Ειμαι πολυ κακια,ε;;
Κυρια Ξυλα γιατι;Στο παρελθον μας εχετε χαρισει καποιες πολυ καλες-τουλαχιστον αξιολογες(μπροστα σε αυτο) ερμηνειες!
ΓΙΑΤΙ;;;
Κριμα!Περιττο να πω πως ηταν οντως αθλια!Σαφως η Γεωργονη ηταν ΘΕΑ στις αναλογες σκηνες!!!
Και θα συμφωνησω(οπως προειπα) με την παρατηρηση της Ιζαμπελλας!Δεν κανουμε τετοια λαθη!(αυτο παει στην παραγωγη!)
Οσο για το "σχεδιο" δεν προλαβαινω τωρα στον επομενο σχολιασμο συνολικα και πιο σφαιρικα..αφου μαλλον και ο Στεφανος καταλαβαινει το παιχνιδι που του παιξανε!

τέλειος σχολιασμός....
όσον αφορά το γεγονός ότι ο στέφανος κρύβει κάτι...αρχίζω και εγώ να πιστεύω ότι δεν ισχύει....μάλλον όλα γίνονται για να νομίζουμε ότι κρύβει κάτι...
τώρα για το διαζύγιο...θα πριοτιμούσα να πάρει συνανετικό για να ξεμπερδεύουμε από την εύα...
το ότι θέλει να βγει εις βάρος της όμως δεν με κάνει να πιστεύω ότι την θέλει....απλά έχει θυμώσει που τον εξαπάτησε....και ίσως βοηθάει σε αυτό που είπα και πάνω...να μας κάνουν να πιστέψουμε ότι κρύβει κάτι και για αυτό δε θέλει συναινετικό διαζύγιο που θα βγει και πιο γρήγορα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Παρ Ιουν 04, 2010 6:37 pm

anastasia20 έγραψε:
Goofy! έγραψε:Μαλιστα!Ας σχολιασω κι εγω...
Σπόιλερ:
Ειμαι πολυ κακια,ε;;
ΓΙΑΤΙ;;;

τέλειος σχολιασμός....
όσον αφορά το γεγονός ότι ο στέφανος κρύβει κάτι...αρχίζω και εγώ να πιστεύω ότι δεν ισχύει....μάλλον όλα γίνονται για να νομίζουμε ότι κρύβει κάτι...
τώρα για το διαζύγιο...θα πριοτιμούσα να πάρει συνανετικό για να ξεμπερδεύουμε από την εύα...
το ότι θέλει να βγει εις βάρος της όμως δεν με κάνει να πιστεύω ότι την θέλει....απλά έχει θυμώσει που τον εξαπάτησε....και ίσως βοηθάει σε αυτό που είπα και πάνω...να μας κάνουν να πιστέψουμε ότι κρύβει κάτι και για αυτό δε θέλει συναινετικό διαζύγιο που θα βγει και πιο γρήγορα...
Ακριβως Αναστασια!Χτυπησες κεντρο!!Ακριβως εκει αποσκοπει το οοολο γεγονος..,προετοιμαζουν το εδαφος για τις επικειμενες εξελιξεις!
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Ιουν 04, 2010 6:37 pm

kelly έγραψε:Ήρθε η ώρα μου για σχολιασμό!!!!Δεν θα πρωτοτυπήσω,θα χρησιμοποιήσω το σλόγκαν για να περιγράψω τα του επεισοδίου: ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!! runaround runaround

το νέο: "Η Εύα γεννάει": Οι αντιδράσεις απολαυστικές και ξεχωριστές ανάλογα με τον χαρακτήρα καθενος!!!

Νόρα-Λουκάς:: Η αντίδραση του Λουκά πάντα με χιούμορ,η Νόρα ξετρελάθηκε για το δεύτερο φασολάκι που θα μπει στην παρέα και οι δυό μαζί πολύυυυυυυ γέλιο,ειδικά στο σημείο που πήγαιναν στο νοσοκομείο,ο Λουκάς προσπαθούσε να θυμηθεί τις ανάσες(η προσπάθειά του σε συνδιασμό με το σκυλίσιο λαχάνιασμα ξεκαρδιστικά) και την ώρα που πήρε τον αστυνόμο και μπέρδεψε το τηλέφωνο με το γραφείο κηδειών... gelio

Δάφνη-Νικόλας: Ο Νικόλας όπως πάντα πιό ψύχραιμος και συγκρατημένος-γνωρίζει άλλωστε ως γιατρός πόσο δύσκολη διαδικασία είναι μια γέννα-βρίζει το Λουκά που δεν του λέει σε ποιό νοσοκομείο να πάει και ειδοποιεί αμέσως τη γυναίκα του..Η Δάφνη ως μανούλα,ξετρελαμένη που η φίλη της θα κάνει και εκείνη μωράκι!!

Εύα-Μάνος(στο αυτοκίνητο): Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή!!!Κρατάω τη δικαιολογημένη αγωνία της Εύας και τις απίστευτες ατάκες του Σουμάχερ,Μάνου!!Ειδικά το σημείο που του έλεγε η Εύα ότι ήταν απών και στις 2 γεννήσεις των παιδιιών του και εκείνος ως άλλος καταφρονεμένος Κυριάκος φώναξε: "Ποτέ δεν μου λέτε τίποτα!Όλα κρυφά απ΄το Μάνο" με πέθανε!!!! gelio gelio

Σταυρίδης
: Ο αστυνόμος χάρηκε πολύ για την έλευση αυτού του μωρού..Με βάση τα όσα μας έχουν δείξει εικάζω πως πρέπει να έχει μια πονεμένη ιστορία στην πλάτη του και αυτό το δείχνει με κάθε ευκαιρία..Σήμερα τον λάτρεψα για πολλές κινήσεις και ατάκες του που θα αναλύσω όμως παρακάτω..Ο κύριος Ζουγανέλης παραπιπτόντως ήταν μια άξια προσθήκη στη σειρά καθώς ήταν φανταστικός στο ρόλο του και νομίζω ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα γι'αυτόν..

Μαμά κατίνα-κατινόσπορος: ΌΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ!!!!Δεν θα με συγχίσετε εσείς σήμερα!!!Θα σας αντιμετωπίσω όπως σας πρέπει...Μια φράση θα πω μόνο...ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΖΗΛΙΑ ΨΩΡΑ...Μην μου πείτε ότι δεν θα ήθελαν πάααααρα πολύ να γεννάει τώρα η Μελίτα το παιδί το δικού της απολύτου αγαπημένου,κάτι με τον οποίο θα τον έδενε για μια ζωή,αλλά τι να κάνουμε...Ατύχησε το κορίτσι..Κάτι η μάνα του,κάτι η Εύα,κάτι η οικονομική κρίση,κάτι το φαινόμενο του θερμοκηπίου,δεν έχει και πολλές ορεξούλες τελευταία το αγόρι...Έτσι,παιδιά δεν γίνονται!Άντε Μελίτα τρέχα!Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις!!!Επίσης για την παρέα που έχει η Εύα δίπλα της..Πολύ θα ήθελε η κιουρία που τώρα ειρωνεύεται φαντάζομαι να είχε στη δική της γέννα εκτός απ τους γονείς της και αδερφικούς φίλους που να την νοιάζονται και να την αγαπάνε,αλλά δυστυχώς δεν είχε και δεν έχει κανέναν..Βέβαια όπως έχω ξαναπεί δεν την νοιάζει γιατί έχει απόλυτο!Γιατί έτσι μας αρέσει! wall

Στέφανος-Αντιγόνη: Ο Στέφανος πικράθηκε πάαααααρα πολύ που το παιδί δεν είναι δικό του και αυτό ήταν ολοφάνερο απ'την πρώτη στιγμή..Όπως έχω ξαναπεί το μωρό αυτό σήμαινε πολλά για εκείνον και τελικά μέσα του το είχε πολύ πιο ψηλά απ'όσο ήθελε να δείξει...Η Αντιγόνη πάλι με μπερδεύει..Άλλα έχουμε ακούσει...Για ποιό λόγο τώρα δείχνει τέτοια θλίψη?Είναι αληθινή ή όχι?
Η τούμπα πάντως που πήγε να φάει ήταν σίγουρα αληθινή(πέεεεεεεεεθανα λέμε!!!10 φορές την έχω δει τη σκηνή
gelio ) αλλά το έσωσαν πάρα πολύ ωραία!Η σκηνή τους όπως όλες οι δικές τους μ άρεσε πολύ!

Παρέα νοσοκομείο: Η αναμονή στο νοσοκομείο μας χάρισε πολύ γέλιο από ατάκες της παρέας όπως του δήθεν πατέρα με τα κεράσματα στις νοσοκόμες,του Λουκά με την καμπύλη του πόνου,αλλά και συγκινητικές αλήθειες όπως αυτό που είπε ο Νικόλας στον Μάνο..Ότι δηλαδή αν δεν είχε κάνει ο ίδιο βλακείες αυτή τη στιγμή η Εύα,ως γυναίκα του,θα γεννούσε το δικό του παιδί..Αυτή η αλήθεια τον βασανίζει τον Μάνο και ίσως όλο αυτό το απολαμβάνει γιατί ακριβώς το βλέπει ως μια μηχανή του χρόνου που γύρισε πίσω και είδε πως θα ήταν τα πράγματα αν.........

Εύα-Νόρα-Αγγέλα: Απ'τις αγαπημένες μου σκηνές...Η Εύα στη γέννα αυτή μπορεί πάλι να μην είχε δίπλα της τον πατέρα του παιδιού της όπως και στην πρώτη,όμως είχε και πάλι τη μητέρα της(που για μένα είναι το σημαντικότερο στήριγμα απ'όλα) και αυτή τη φορά είχε και την παρέα της...Ήταν πολύ σημαντικό για μένα να δω τη Νόρα να στέκεται στην Εύα,την Εύα να ανακουφίζεται,να μιλάνε για το άγχος του Λουκά για τη γέννα και την αδυναμία που έχει στην Εύα...Είναι πολύ σημαντικό να έχεις ανθρώπους γύρω σου και πόσο μάλλον σε ένα (επιτέλους) τόσο χαρμόσυνο γεγονός αλλά ταυτόχρονα και δύσκολο και επικίνδυνο!Μου άρεσε πολύ το κλίμα του επεισοδίου που αυτό που μετέφερε ήταν χαρά και όχι άγχος και ακριβώς αυτό έκανε και η Αγγελα με το παιδί της..Την έκανε να νιώσει ότι πρέπει να σταματήσει να φοβάται για να μην χάσει όλη αυτή τη διαδικασία που μπορεί να είναι επίπονη αλλά υποθέτω πως είναι ανατριχιαστικά χαρμόσυνη και ουσιαστική....Η κυρία Ξύλα-παρότι δεν έχω γεννήσει και δεν ξέρω-μου φάνηκε άκρως ρεαλιστική στις κραυγές της απ'τους πόνους...Ήταν εκπληκτική σε όλο το επεισόδιο...

Λουκάς-Σταυρίδης:Δεν έχω να πω πολλά για τη σκηνή γιατί μόνο ένα κράτησα!!!" Ο ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ"

Ας ακούσουμε και ένα καλό νέο,μια ίντριγκα,ένα μυστήριο,κάτι γιατί ΠΛΗΞΑΜΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Μελίτα-Στέφανος: Βρε καλέ μου,βρε χρυσέ μου...Εσένα τώρα όλο το σκηνικό δεν θα έπρεπε να σε συμφέρει??Δεν θα ήσουν ελεύθερος,χωρίς παιδιά σκυλιά γατιά,να ζήσεις τον απόλυτο έρωτά σου με την απόλυτη αγαπημένη σου,να τη στεφανωθείς με δόξα και τιμή και να την πας στις Γαλλίες να μας παρατήσει κι εμάς ήσυχους??Τώρα γιατί μου αρχίζεις με διαζύγια σε βάρος της κτλ που μόνο χρόνο θα πάρουν και δεν θα σ οφελήσουν σε τίποτα(απ'όσο ξέρω)Μακάρι η απάντηση να κρύβεται στο πανηγύρι που έστησα παραπάνω!!!! :lol:

Μαρίλια-Μάνος
: Επίσης απ τις αγαπημένες μου σκηνές...Συγκινήθηκα τόσο πολυ όταν του είπε η Μαρίλια "κατα έναν περίεργο τρόπο και εγώ σ αγαπάω"....Αυτή τη μεγάλη κουβέντα που θέλει ο Μάνος να κάνουν την περιμένουμε καιρό τώρα και ελπίζω να μην μας κάνουν την τιμή στο τελευταίο επεισόδιο...

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ: Εκλπηκτικός ο τρόπος που δόθηκε η γέννα...Ουρλιαχτά(όσα έπρεπε διότι είναι και σειρά,οχι ντοκιμαντέρ),η μανούλα να παλεύει,η παρέα αναμένει,η Μαρίλια επίσης,υπέροχο το τραγούδι που την συνόδευε και το κλάμα του μπέμπη........Καλέ..........ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!!Το'πα?Δεν το'πα!!!!! lol!

Τέλειο εννοείται το επεισόδιο από μένα για τον μπέμπη που γεννήθηκε και για έναν άλλο μπέμπη που ελπίζω τώρα σιγά σιγά να πεθαίνει και να βγαίνει από μέσα του το θεριό!!!!!!

Κelly απολαμβάνω πάντοτε τους σχολιασμούς σου αλλά σήμερα με τον κατινόσπορο το τραγούδι και το υστερόγραφο για τους μπέμπηδες με έστειλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Ιουν 04, 2010 6:39 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος: "Το χρονικο της γεννας!"

Κεφ. 1 "Γενναμε, λεμε, γενναμε!!!"
Η Ευα γενναει και ο Μανος αναλαμβανει να την παει στο μαιευτηριο αλλα παει μαλλον αργα!!!! Τηλεφωνει στο Λουκα ο οποιος του το κλεινει... Τωρα παει μαλλον γρηγορα!!!! Η Ευα πανω στον πονο και τον πανικο της τα θυμηθηκε ολα... Και οτι οταν γεννιοταν η Νεφελη ο Μανος ηταν μαζι της στο Παρισι και οτι δεν ηταν μαζι της στη γεννηση της Μαριλιας, δεν το ηξερε ο ανθρωπας ψυχη μου!!!!

Κεφ. 2 "Ειναι μακρυς ο δρομος προς το μαιευτηριο!!!"
Πηρε ο δολιος ο Μανος το Λουκα για να του πει οτι εσπασαν τα νερα της Ευας και αυτος του ειπε να κλεισει το γενικο του νερου!!!! Ευτυχως η Νορα στροφαρει πιο γρηγορα και καταλαβε οτι γενναει η Ευα!!!! " Ερχεται δευτερο φασολακι!!!" Αγχωθηκε ο Λουκας και αρχισε να κανει επαναληψη της ανασες.... Τελικα αποφασισε να παρει τηλεφωνο τον Νικολα να ειδοποιησει... "Νορα το καταλαβε με την πρωτη!" "Γιατρος ειναι δεν ειναι ηλιθιος!!" Ο Νικολας ειδοποιησε την Δαφνη, για να μαθει και σε ποιο μαιευτηριο πρεπει να πανε κι εκεινη καθοταν σε αναμενα καρβουνα οσο τον περιμενε.... Εν το μεταξυ φευγοντας απο το γραφειο η συνομιλια του Λουκα με το Ρουσσο ολα τα λεφτα... "Αντε και με εναν πονο!" " Ευχαριστω!!!" Ηθελε να οδηγησει κιολας, που πας ρε καραμητρο απο τα δεξια!!!! Φτανοντας στο μαιευτηριο θυμηθηκαν οτι πρεπει να ενημερωσουν και τον αστυνομο... Μα "Η καλη ψυχη" αν ειναι δυνατον; Γραφειο κηδειων πηρε....!! gelio
Μετα φταιω εγω που σε εκεινη τη φαση θυμηθηκα την αειμνηστη Τζενη Καρεζη ως "Μικα"; "Λοιπον αυτο το παιδι, το παραμικρο να του συμβει, τα χανει τελειως!!!"

Κεφ. 3 "Οι οδυνες"
Οχι δεν φταιω!!!! Ο Λουκας προσπαθουσε να θυμηθει τη διαδρομη; οχι την στροφη; " ναι δεξια κλειστη με χειροφρενο" !!!! Με πεθανε ο Μανος!!!! Η Νορα πιο ψυχραιμη και απο τους δυο αντρες που ηταν εκεινη τη στιγμη μαζι της, αποφασιζει να μπει με την Ευα!!! Η οποια Ευα ειχε τρομοκρατηθει, φοβοταν οτι κατι θα παει στραβα και της θυμησε την υποσχεση που της ειχε δωσει τοτε στο υπογειο, η Νορα προσπαθωντας να την ηρεμησει της ειπε οτι ερχεται το δευτερο φασολακι, " Με τοσα κολοκυθια που εχω φαει, κολοκυθακι θα κανω!!!!", και της "εκμυστηρευτηκε" το δικο της φοβο οτι με τον Λουκα που εμπλεξε θα γεννησει στο πλανηταριο και οχι σε μαιευτηριο!!!! Μετα ηρθε ο βραχος, η Αγγελα, η αντιδραση της Ευας οταν την ειδε "Μαμακα μου, μαμακα μου..." μου αρεσε δεν μπορειετ να φανταστειτε ποσο... Μια γυναικα που ετοιμαζεται να φερει στον κοσμο το δευτερο παιδι της, να γινει η ιδια για δευτερη φορα μητερα, ζηταει τη "μαμακα" της με την ιδια λαχταρα που θα τη ζητουσε ενα δεκαχρονο παιδακι..... inlove

Κεφ. 4 "Η αναμονη!"
Επισης μια εικονα που μου αρεσε παρα πολυ οι τεσσερις απο τους πεντε της παρεας με το Λουκα και την Νορα να εναλλασσονται, περιμεναν να ανοιξει η πορτα να τους πουν τα ευχαριστα!!! Ο Νικολας τους εβαλε σε ταξη να μιλησουν "σαν ενηλικες" και να αποφασισουν αν θα συνεχισουν το παιχνιδι της πατροτητας... Μου αρεσαν τρελα τα πειραγματα στον Μανο, που ως ευτυχης πατηρ επρεπε να δωσει το ρεγαλο στις νοσοκομες για το γιο!!!
Που το παιδι αργουσε να βγει να μην αντικρισει τετοιον πατερα και ο Μανος απορουσε τι εχει!!! lol! Καπου ο Μανος ενοχληθηκε που το ψεμα δεν ειναι αληθεια και βγηκε για να ειναι μονος του (?) Εκει τον ειδε η Μαριλια και η στιχομυθια που ακολουθησε ηταν απο αυτες που περιμενα καιρο..."Μαριλια εισαι κορη μου, σε αγαπαω" "Κατα ενα περιεργο τροπο και εγω σε αγαπαω!!!" περιμενω ακομη μια μεγαλη κουβεντα απο αυτους τους δυο!!!! inlove

Κεφ. 5 "Οι αντιδρασεις!!"
Οταν ξεκινησε η σκηνη ημουν ετοιμη να βαλω τις φωνες, να κατηγορησω, να εκνευριστω για την ξινιλα με την οποια αντιμετωπισαν η Αμαλια και η Μελιτα την αφιξη μιας νεας ζωης.... Αλλα το ξεχασα, γιατι "Ας γεννησει με το καλο η γυναικα και καλα...." η φραση αυτη της Αμαλιας μς ηρεμησε, μου θυμησε την μανα που αναψε τεσσερα κερια για τα τεσσερα κοριτσια και αυτη τη μανα εγω τη λατρευω!!!
Η Αντιγονη δεν ξερω αν στενοχωρηθηκε για την χαμενη περιουσια ή για το χαμενο εγγονι... Ο Στεφανος τωρα που το "δωρο" ηρθε καταλαβε οτι του το στερησαν, η αντιδραση του; Να κανει αιτηση διαζυγιου εις βαρος της Ευας κι ας μην τους συμφερει οπως του θυμησε η Μελιτα... Απορω τι τον εχεο πειραξει περισσοτερο οτι το παιδι δεν ειναι δικο του ή το οτι ειναι του Μανου;;; 😕
Ο Ρουσσος αντιμετωπισε το νεο με χαμογελο και με μια ατακα που με σκλαβωσε... " Τ' αγαπαω αυτα τα παιδια που να παρει!!!!"
Με χαμογελο και ως γουρι αντιμετωπισε την νεα ζωη και ο Σταυριδης

Κεφ. 6 "Η γεννα!!!"
Μου αρεσε τοσο πολυ αυτο το επεισοδιο που θα σχολιασω και το μουσικο διαλειμμα!!!! Η εναλλαγη των σκηνων μου αρεσε παααρα πολυ!!!! Η Ευα γεννουσε με την Αγγελα διπλα της, την μαμακα της που ηταν παντα διπλα της, οπως και στην πρωτη της γεννα ηταν εκει να της κραταει το χερι.... Αυτη τη φορα ομως στο θαλαμο την περιμεναν και εξι ανθρωποι που αγαπαει και την αγαπουν πολυ!!!! Love! Η Μαριλια, η κορη της που ηθελε να ειναι εκει αφου "θα γεννηθει το αδερφακι της", ο Μανος που τοσο πολυ θα ηθελε το παιδι αυτο να ειναι δικο του, η Νορα που την στηριξε που ηταν διπλα της, ο Λουκας που αγχωθηκε και ευχαριστουσε το Ρουσσο οταν του ευχοταν "με εναν πονο", ο Νικολας που ειχε πιει τεσσερις καφεδες, η Δαφνη που αγωνιουσε για την εξελιξη... Ολοι εκει, να αλλαζουν θεσεις και αγκαλιες και να περιμενουν.... Περιμενα κι εγω και οταν ακουσα το κλαμα του μωρου ανατριχιασα και οατν ειδα την ευτυχια στο προσωπο της Ευας συγκινηθηκα.... Snif inlove
Την επιπλοκη δεν την φοβαμαι η Ευα ειναι πιο δυνατη, το εχει αποδειξει!!!!
3,720 ο μικρος Αγγελος, να το αφησετε, να μας ζησει!!!!!!

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 6 13614

Extra ενθετο: Αποριες!!! :?:
~ Νταιζη: "Το ξερω!" Που το ξερεις κοπελια;
~ Γιατι τοση πρεμουρα για το αγορι;;;
~ Σταυριδης: " Ο Καρταλης δεν ειναι αυτο που φαινεται!" Ποσο θα περιμενουμε ακομα να μαθουμε ποιος ειναι;;
~ Ο Σταυριδης ξερει τον δολοφονο και το κραταγε κτυφο μεχρι να γεννηει η Ευα... Γιατι;;;
~ Γιατι προβληματιστηκε τοσο ο Ρουσσος με την αγωγη διαζυγιου κατα της Ευας;;;;
~ Υπαρχει εστω και μια Λουκονορικη που να μην σκεφτηκε χθες την αντιδραση του Λουκα οταν θα γενναει η Νορα;;;

Η συνεχεια στο επομενο....

Υ.Γ. 1 Για οσους δεν το καταλαβαν "ΤΕΛΕΙΟ" απο εμενα
Υ.Γ. 2 Και στα δικα μας!!!!
Υ.Γ. 3 Αριαδνη, Εβαννα, Εζι, Τζινα, aggeliki, Clarabelle, pasxalitsa, I_aquila & Vasouli ελπιζω να μην ξεχασα καποιον..... oscar

και ενα οσκαρ σε ενα edem4ever oscar
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης