Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

+44
$ofi@ loukakos + nora
xristina tamystikatisedem
edem4ever
filitsa
nikidanis
KatsaroYpotheto
konst@ntin@
k@terinio-loukonoraki
CineFreak
zwi
pelopidas
spy
Vasouli
l_aquila
KonstantinaA
ebelina2007
Antigoni!
Goofy!
FieryRed
tinaki18
tsampika090909
Izabella29
aggeliki
konstantina
DESPOINA
Evalia
Ezantakou
Cancoon
hionati
PrincessRachel
Καρ-Mik
pasxalitsa
anastasia20
maraki_ch
ksanthi
loukasnora
sifantid
evanna
angi3000
mm
Foulitsa
LIBRA
loukitsa
Clarabelle
48 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap72%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 72% 
[ 54 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 5 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 75
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Πεμ Ιουν 03, 2010 9:13 pm

hionati έγραψε:
anastasia20 έγραψε:Λίγα για το σημερινό γιατί το επεισόδιο ήταν μια βαρεμάρα….
• Όταν πήγε να γκρεμοτσακιστεί η αντιγόνη ήταν μέσα στο σενάριο ή όχι;;;;έριξα το γέλιο… gelio gelio ο στέφανος γιατί την κράτησε;;;;
• Νομίζω πως οι δημοσιογράφοι πρέπει να σταματήσουν την απεργία και να βγάλουν έκτακτο δελτίο….Η ΕΥΑ ΓΕΝΝΑΕΙ….
• Στέφανε βγάλε συναινετικό διαζύγιο ΤΩΩΩΩΡΑΑΑΑΑ…..το νευρικό μου σύστημα αρχίζει και κλονίζεται…..wall Impatient (σου έρχεται αύριο όμως η καλή η τάπα)
• Μελίτα κοπέλα μου πόση υπομονή έχεις;;;;ψήσε του λίγο το ψάρι στα χείλη και σταμάτα να τον ακούς…..
• Νόρα το έχουμε εμπέδωσει….τοναγαπάς…φτάνει…έλεος…ήμαρτον…παραδίνομαι…σταμάτα τα<που είναι ο έρωτας μου ή αγάπη μου>δεν αντέχω άλλο….
• Νταίζη….γιατί μου τα χαλάς;;;;σε είχα για προσεχτική….άκου εκεί ξέρεις ότι η αντιγόνη δεν είναι καλά….τςτςτςτς….καρφώνεσαι…..ο χρήστος δεν είναι χθεσινός….
• Σταυρίδη τελείωνε με την εξιχνίαση του εγκλήματος επιτέλους….χώσε όποιον είναι να χώσεις στη στενή να πάμε παρακάτω....
• Άντε να δεχτώ ότι ο στέφανος δεν είναι αυτός που είναι…αλλά να μας λέγατε και τι είναι να προχωρήσουμε παρακάτω….λέω εγώ μια ιδέα τώρα….
• Οι πόνοι στην εύα φέρνουν αναλαμπές….έτσι μάνο….υπόδειγμα πατέρα για τα ξένα παιδιά…όταν γεννιόταν η κόρη σου εσύ είχες άλλες ασχολίες….(μην ξεχνιόμαστε)…άλλη τράβηξε το λούκι…..

Αυτά εν ολίγοις…

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ... oscar
εγω παντως απ[ο το σημερινο καταλαβα οτι ο στεφανος οχι μονο δεν εχει σχεδιο αλλα δεν εχει και ιδεα για το τι γινεται...απλα ολοι νομιζουν οτι ηξερε για τη διαθηκη και χρησιμοποιουσε την ευα και τη μελιτα...αλλα ο στεφανακος δεν ηξερε για τη διαθηκη ουτε βεβαια χρησιμοποιησε κανεναν...
απο ολο το επεισοδιο και μερικες σκορπιες σκηνες αυτο μου αρεσε πιο πολυ ηταν η σκηνη αντιγονης-στεφανου-μελιτας..ο στεφανος οταν η αντιγονη ειπε για το ρουσσο αυτος της ειπε οτι θα μιλησει με τη μελιτα...ετσι κανουν τα αγπημενα ζευγαρια ...τα λενε μεταξυ τους...αντε και αυριο εχει σκηνη που ο στεφανος θελει να τον αποκαταστησει η μελιτα Love! Love! Love! γι αυτο και μονο περιμενω το αυριανο...αντε να δουμε και λιγο μαζι τα ερωτευμενα πιτσουνακια να μιλανε για γαμο...θα εχει πολυ γουστο... Love! Love! ************

σε ευχαριστώ hionati....
και εγώ για αυτό το λόγο περιμένω το αυριανό....
τώρα για το στέφανο 2 μπορούν να συμβαίνουν:
1)ή κάτι κρύβει....που δε νομίζω ότι σχετίζεται με τη διαθήκη...
2)ή όντως δεν ξέρει τίποτα και όλα αυτά είναι απλά για να μας μπερδέψουν....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Πεμ Ιουν 03, 2010 9:29 pm

Εννοείται οτι ψηφίζω "τέλειο" για ευνόητους λόγους......
ΓΕΝΝΗΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ........!!!!!! runaround

Επειδή δεν προλαβαίνω για πολλά, θα περιοριστώ σε λίγα πραγματάκια που θέλω να πώ...

Παροιμία no.1--> "Η μεγαλύτερη δόξα δεν είναι να μην πέφτει κάποιος, αλλά να ξανασηκώνεται κάθε φορά που πέφτει." for Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Ήταν όλοι τους καταπληκτικοί... Οι αντιδράσεις για την γέννα ήταν απίστευτες.. Για τον Λουκά δε το συζητάω, με έστειλε με στο τηλεφώνημα με τον Μάνο... Άλλα αντί άλλων κατάλαβε αυτός "δικηγόρος είμαι ρε όχι υδραυλικός" gelio Ευτυχώς που ήταν εκεί η Νόρα και έβγαλαν άκρη αλλιώς θα το μάθαιναν όταν θα σαραντάριζε η Εύα.... Πάντως αν ο Λουκάς κάνει έτσι για το παιδί της Εύας, φαντάσου τι θα κάνει για το δικό του... Η αντίδραση της υπόλοιπης παρέας μου άρεσε εξίσου πάρα πολύ... Το χαμόγελο της Δάφνης, η ανησυχία του Νικόλα ήταν η απόδειξη οτι αυτή η παρέα είναι μια οικογένεια.. Με τις παραξενιές της μέν αλλά μια οικογένεια.... Για τον Μάνο δε το συζητώ, έδωσε ρέστα στο αυτοκίνητο και η Εύα το ίδιο, για μια στιγμή νόμιζα οτι ο Μάνος είναι ο έγκυος :lol: .... Όταν έβλεπα την Εύα να πονάει και να ανησυχεί μην πάθει τίποτα λέγοντας στην Νόρα να της υποσχεθεί οτι αν συμβεί κάτι κακό θα προσέχει τα παιδιά της, κατασυγκινήθηκα... Η αγωνία της παρέας για την Εύα και το φασολάκι με συγκίνησε εξίσου, πόσο μπορεί να έχουν δεθεί αυτοί οι έξι μεταξύ τους...;;;

Παροιμία no.2--> "Μη θωρείς με πως κουτσαίνω, δες την ίσια μου τη μοίρα." for Μαρίλια
Θα συμφωνήσω με την Νόρα, την Μαρίλια δε την φοβάμαι.... Είναι πολύ δυνατό παιδί που πληγώθηκε πολύ αλλά ξέρει να συγχωρεί και να καταλαβαίνει την αγάπη των ανθρώπων που έχει δίπλα της... Την απέραντη αγάπη της Εύας την έχει καταλάβει εδώ και καιρό και αυτό είναι προφανές άλλωστε... Φαίνεται όμως οτι κατάλαβε και την αγάπη του Μάνου και γιαυτό ξεστόμισε και αυτή την τόσο σημαντική λέξη που εύκολα την λέμε και κακώς.. Η Μαρίλια ανήκει στους ανθρώπους που εννοούνε αυτά που λένε και εκείνη είπε στον Μάνο οτι τον αγαπάει και το εννοεί.... Love!

Παροιμία no.3--> "Ο παράδεισος βρίσκεται εκεί που είναι η Εύα." for Εύα
Καθώς ξεφύλλιζα έπεσα πάνω σε αυτή την παροιμία και είπα να την αξιοποιήσω καθώς έχω την εντύπωση οτι αυτός ο Αγγελούκος θα φέρει τον παράδεισο στην Εύα και την παρέα..... Εγώ για άλλο ανησυχώ... Αν τώρα τα έπεξα (και όχι μόνο εγώ και άλλες 100 τρελές Razz ) με το φασολάκι της Εύας, με το Λουκανορικό τι θα συμβεί....;;; scratch ... Τέλος πάντων.. Καλώς μας ήρθε ο Άγγελος (όνομα και πράγμα....) Πάντως η γέννα της Εύας φαινόταν τόσο αληθοφανείς... Πρέπει να είναι πολύ ξεχωριστή στιγμή.. Συγκινήθηκα η "θέλω να γίνω μάνα" Snif


Υ.Γ.--> Μερικές μερικές δεν προλαβαίνω να τις σχολιάσω γιατί το κράξιμο θέλει το χρόνο του και εγώ απο χρόνο έχω ξεμείνει....
Πάντως συμφωνώ με τα γνωστά σεντονάκια :wink2:
Καλή συνέχεια.....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Evalia Πεμ Ιουν 03, 2010 9:34 pm

Γεννήσαμε, γεννήσαμε!!! Ήρθε το φασολάκι μας! Νομίζω πως μόλις ακούστηκε το κλάμα του μικρούλη έσβησε το υπόλοιπο επεισόδιο, έστω και στιγμιαία. Στα δικά μας τώρα. Ωραία δεμένη η παρέα σήμερα στο μαιευτήριο, τρελό γέλιο ο Λουκάς αν και αυτό με τα νερά και τον υδραυλικό ήτο υπερβολικό (έκανα και ρίμα). Δε μπορεί να μην την είχε πάρει τ' αυτί του την έκφραση. Μου άρεσαν γενικά οι έξυπνες ατάκες του Μάνου. Του κουτσουρέψαν που του κουτσουρέψαν το ρόλο, του αφήσαν τουλάχιστον τις ατάκες. Αν και αυτό με το υπόδειγμα πατέρα και τη Μαρίλια παραέξω ήτο υπερβολικό επίσης. Loukitsa και εγώ κύριο Ρούσσο ψηφίζω για κουμπάρο. Ειδικά εκεί που έλεγε πόσο τα αγαπάει αυτά τα παιδιά, περίμενα να του ξεφύγει ένα "το δικό μου γιατί βγήκε έτσι ζαβό". Στα πολύ ύποπτα οι κουβέντες του Σταυρίδη στον τάφο. Η αυτός ή η Νταίζη τον φάγανε το μακαρίτη με τις μπούκλες, να μου το θυμηθείτε. Γιατί έπρεπε να περιμένει να γεννηθεί το μωράκι για να μιλήσει; Αναρωτιέμαι... Επίσης το γεγονός πως ο Στέφ αποφάσισε το διαζύγιο και κυρίως οι προβληματισμοί του Ρούσσου πάνω στο θέμα στα ύποπτα. Κάτι ξέρει ή κάτι πάει να καταλάβει ο Πετράν. Ο Στέφανος πάλι κάπου αποσκοπεί, το ξέρουμε πως δεν είναι αυτός που φαίνεται κύριε Σταυρίδη μας. Πάμε για ultimate villain την τρίτη σαιζόν; Οχιά τη δάγκωσες τη γλωσσίτσα σήμερα. Ο Χρήστος δεν είναι Λουκάς που πάει με το σταυρό στο χέρι. Την έκανες την πατάτα σου. Από που το ξέρεις βρε για την κυρία Αντιγόνη; Μήπως, λέω μήπως έχετε πάρε-δώσε; Τέλος αν ακούει κανείς έχω βαρεθεί να βλέπω Αμαλία-Μαρουλίτα να πίνουν καφέ και να χαϊδεύουν η μια τ' αυτιά της αλληνής. Τι να πω... φορουμίτισσες κ φορουμίτες... ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![b] :cheers:
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Πεμ Ιουν 03, 2010 9:47 pm

pasxalitsa έγραψε:Με πρωταγωνιστή τον Πρίγκιπα, τον Άγγελο, με μια παρέα δεμένη σα γροθιά στο προσκέφαλο της Εύας, με μια γιαγιά και έναν πατέρα πικραμένο και απογοητευμένο, έτοιμο να πάρει το όπλο του... Πολύ Καλό το Σημερινό!!!!

Ο Δάνης Κατρανίδης σε σερί ερμηνευτικών κεντημάτων. Φυσικός, καίριος και "Τ' αγαπάω αυτά τα παιδιά που να πάρει". oscar

Ο Αστυνόμος συνεχίζει την προοικονομία "Ο Καρτάλης δεν είναι αυτός που φαίνεται" Κύριε Σταυρίδη μου αυτό προσδοκάμε και εμείς. Κύριε Ζουγανέλη, τα σέβη μου : respect : : respect :

Η Αντιγόνη σήμερα με συγκίνησε. Ανεξαρτήτως όλων όσών έχει κάνει, είναι μάνα. Και μπορεί να πονάει όταν βλέπει το παιδί της στεναχωρημένο.

Ο Στέφανος Πήρε το όπλο του. Είναι πικραμένος και ξεσπάει. Είχε κάνει όνειρα και του γκρέμισαν τον κόσμο. Κατηγορεί -άδικα- την Εύα, αλλά δεν ξέρει. (¨Οχι δεν είναι άμοιρος ευθυνών, αλλά αυτό το βλέμμα του... Love! )

Το κατινάκι συνεχίζει του φουντουκιού και του οργασμού της το χαβά, (επειδή σας αρέσει), το Νεφελάκι το γειώνουμε γιατί ο οργασμός είναι πέρα και πάνω από όλα. Αμ δεν είναι έτσι η αγάπη καλή μου κοπέλα, αλλά ψιλά γράμματα για σένα αυτά!!! Στη δε σκηνή με την Μανούλα, δικαιώνουμε τον όρο "Ανωτάτη Κατινική" Η εμπάθεια σε όλο της το μεγαλείο, ακόμα και την ώρα που κάποιος δίνει την μάχη στο κρεβάτι του χειρουργείου. (Κρίμα γιατί έχουν περάσει από αυτή την κατάσταση)

Η Νταίζη Αποκαλύπτεται....

Ο Χρήστος, ήρεμη δύναμη, κυματοθραύστης, ο εξ απορρήτων που ίσως κρύβει και κάτι άλλο

Παπαδημητρίου, Σταύρου, Κασανδρινός, Πολυχρονίδη, ΕΞαιρετικοί : respect :

Γλυκές σκηνές με Μαρίλια-Μάνο (περιμένω και άλλες) και με την Παρέα στην Αίθουσα Αναμονής.

Λάτρεψα όμως την Σκηνή Αγγέλας-Εύας στο χειρουργείο και το πρώτο κλάμα του Άγγελου.

Καλώς ήρθες μικρέ Πρίγκιπα, με μια ευχή που λένε στα νεογέννητα "Βαθιές Ρίζες για να ριζώσεις, δυνατά φτερά για να πετάς"

Εν αναμονή....


θεικός σχολιασμός!Μαζί σου με χίλια!

Γεννηηηηηηησαμε! Να μας ζήσει το φασολάκι!
Το χαμόγελο της Ξυλά όταν άκουσε το κλάμμα του μωρού με τελείωσε!!

Θυμό,ζήλια,μίσος απο το μπούλη κ πολύ μ αρέσει!Η δυνατότητά του να περνάει στους θεατές το συναίσθημά του είναι για oscar Έτσι θέλω να τον βλέπω γιατί σύχνα τον χάνω κ είναι κρίμα κ άδικο!

Πειράζει που δεν αντέχω άλλο Νταίζη? Πολυχρονίδη Θεά!

oscar σε Ξυλά γιατί έτσι μ αρέσει! Πόσο θεά μπορεί να είναι η γυναίκα?Πόσο?
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από konstantina Πεμ Ιουν 03, 2010 10:03 pm

*Τελειο για τον παιδαρο,και φυσικα για την γλυκητατη μανουλα του!!!

*Τελειο για τις ξεχασμενες ανασουλες του Λουκακου!

*Τελειο για την Ευα που τρελανε το Μανο στη διαδρομη..!

*Τελειο για αυτα τα 2,2.5 λεπτα στο τελος με την Ευα..και τον ερχωμο του γιοκα της! : respect : : respect : : respect :

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 03, 2010 10:29 pm


Τέλειο σήμερα από μένα το επεισόδιο για πολλούς λόγους

Τέλειο για εκείνη τη μοναδική στιγμή που το φόβο και τον πόνο τον διαδέχεται το κλάμα της ζωής και το χαμόγελο της ευτυχίας. Τα είδα σήμερα όλα αυτά να καθρεφτίζονται στο πρόσωπο της Εύας Για άλλη μια φορά η κυρία Ξυλά με ταξίδεψε.

Είναι φυσικό η Εύα να αισθάνεται φόβο. Έχει μια κακή εμπειρία και αυτό δεν ξεχνιέται. Λυπήθηκα όταν την άκουσα να λέει στη Νόρα να φροντίσει τα παιδιά αν εκείνη πάθει κάτι. Είναι θλιβερό για μια γυναίκα να φέρνει και δεύτερο παιδί στον κόσμο και πάλι χωρίς τη στήριξη του πατέρα του, που βεβαίως φάνηκε ξεκάθαρα οτι το παιδί το ήθελε αλλά οι μέχρι εδώ πράξεις του δεν την άφησαν να το διαπιστώσει.

Ο πατέρας απ την άλλη όταν έμαθε οτι η Εύα γεννάει ένοιωσε οτι τελικά του πήραν πίσω κάτι που το ονειρεύτηκε. Θύμωσε και πικράθηκε και αν ο Σταύρου είναι σε κάτι καταπληκτικός αυτό είναι η δυνατότητά του να περνάει στους θεατές το συναίσθημά του. Αναρωτιέμαι όμως αν πράγματι ήθελε τόσο πολύ το παιδί γιατί φέρθηκε με τόση αδιαφορία στον κίνδυνο που αντιμετώπισε η γυναίκα που το κουβαλούσε. Μήπως τελικά το γεγονός οτι η Εύα προτίμησε να την προστατέψουν η παρέα και ο Μάνος πόνεσε περισσότερο απ όσο αφήνει να φανεί; Αποφασίζει την στιγμή που γεννιέται το μωρό να υποβάλλει την αίτηση διαζυγίου και μάλιστα από το δύσκολο δρόμο. Απ αυτόν που θα καθυστερήσει τις διαδικασίες και κατ επέκτασιν την διάλυση του γάμου. Που είναι η αδιαφορία του ερωτευμένου άντρα που λογικά θα ήθελε να ξεμπερδεύει όσο το δυνατόν γρηγορότερα μ αυτό το γάμο για να πάει τη ζωή του παρακάτω;

Η Αντιγόνη απ την πλευρά της στο άκουσμα της είδησης ταράχτηκε και φάνηκε να πονάει. Κάτι δεν μου κολλάει και μ αυτήν. Την έχουμε δει να συνεννοείται με τους διώκτες της Εύας. Σήμερα όμως φάνηκε να θρηνεί γι αυτό το μωρό που θα μπορούσε να είναι το εγγόνι που θα της έδινε το εισιτήριο για τη διαθήκη. Είτε λοιπόν έδινε παράσταση για τα μάτια του γιού της και του Χρήστου είτε λυπήθηκε βλέποντας τη θλίψη του Στέφανου. Η κυρία Παπαδημητρίου επίσης υπέροχη.

Ο Μάνος οδηγούσε αγχωμένος ο πρωτάρης. Η Εύα δεν του χαρίστηκε και μου άρεσε που του θύμισε οτι έχει δύο παιδιά και σε κανένα δεν ήταν παρών στην γέννα. Μπορεί με τη Μελίτα να είναι στα μαχαίρια αλλά διατηρεί πάντα τη διαύγεια να σκέπτεται και πάντοτε αναγνωρίζει τα λάθη της και δεν χαιδεύει τον ευατό της με λόγια του τύπου δεν ήξερα δεν έφταιγα δεν τόθελα σαν μερικές μερικές. Σήμερα η απομόνωση του απ τους υπόλοιπους με άφησε με την εντύπωση οτι θα ήθελε να είναι αυτός ο πατέρας. Το Μαριλιάκι πρέπει να το κατάλαβε κι αυτό και φρόντισε με ένα γλυκό σ αγαπώ να του θυμίζει οτι έχει κι εκείνος ένα παιδί απ την Εύα. Περιμένω αυτή τη μεγάλη συζήτηση κύριοι σεναριογράφοι.

Ο πανικός του Λουκά το άγχος της Νόρας η ανησυχία του Νικόλα το χαμόγελο της Δάφνης έδειξαν σήμερα οτι αυτοί οι έξι είναι κάτι περισσότερο απο οικογένεια. Θυμήθηκα μια ταινία που ρωτούσε ο Φωτόπουλος το γιατρό πως είναι ο Αυλωνίτης κι εκείνος τον ρώτησε αν είναι συγγενής για να πάρει την απάντηση όχι παραπάνω απο συγγενής φίλος. Δημιούργησαν στον προθάλαμο αυτή την ατμόσφαιρα την τόσο γνώριμη στα μαιευτήρια όπου όλοι ανησυχούν και ταυτόχρονα περιμένουν ανυπόμονα καλαμπουρίζουν και κρύβουν απο τους άλλους τα βλέματα που ρίχνουν στην πόρτα να δουν αν βγαίνει ο γιατρός.

Ο αστυνόμος για άλλη μια φορά μυστηριώδης πήγε στον τάφο και μονολόγησε οτι τώρα πια μπορεί να αποκαλύψει το δολοφόνο. Άρα τον γνωρίζει και απλά κάτι περιμένει. Κρατάω ακόμη τα λόγια του στο Λουκά οτι ο Καρτάλης δεν είναι αυτό που φαίνεται και τη διευκρίνηση οτι δεν μιλάει γι αυτά που έχουν ήδη καταλάβει ή γι αυτά που φαίνονται. Κρατάω επίσης οτι ακριβώς το ίδιο είπαν Ρούσσος και Μάνος. Θα γεννήσουμε εμείς μέχρι να μας πούνε τι γίνεται μου φαίνεται.

Ο Χρήστος στην κουβέντα του με το Στέφανο και πάλι με άφησε με την εντύπωση οτι ξέρει πως το παιδί είναι δικό του. Προσπάθησε να τον πείσει να περιμένει μέχρι να γεννηθεί το παιδί πριν κάνει την αίτηση διαζυγίου. Προσπάθησε να μάθει και κάτι απ τη Νταίζη αλλά σήμερα δεν ήταν η μέρα του. Σιγά μην έβγαζε άκρη με την αρχηγό της μαφίας. Η Νταίζη πάντως με άφησε με την εντύπωση οτι άσχετα με τα όσα κάνει κάτι αισθάνεται για το Χρήστο. Βέβαια δουλεύει κόσμο και κοσμάκη η μαντάμ οπότε και κρεμασμένη να τη δω και να φωνάζει βοηθήστε με δεν θα πιστεύω στα μάτι μου. Μπορεί τελικά απλά να θέλει να του περάσει αυτό το παραμύθι.

Η Αμαλία σε μια αναλαμπή είπε ας γεννήσει με το καλό η γυναίκα αλλά αναλαμπή ήταν και πέρασε κι άρχισε με την κατινάρα που εκπαιδεύει το κουτσομπολιό. Εμετικές και ασχολίαστες απο μένα. Το κατσαρό κουτάβι προσπάθησε στη συνέχεια να πείσει τον απόλυτό της οτι δεν συμφαίρει η διαμάχη για το διαζύγιο διότι θα καθυστερήσουν την αναχώρησή τους για Παρίσι. Κατινάκι θυμάσαι που χθες είχες πρόβλημα με το παιδάκι σου ή μπροστά στο Στέφανο το ξεχνάς εντελώς;

Κρατάω απ το επεισόδιο την αντίδραση του Ρούσσου όταν άκουσε οτι ο Στέφανος έκανε αγωγή διαζυγίου και μάλιστα ζητάει να βγει εις βάρος της Εύας. Έχει καταλήξει σε κάποιο συμπέρασμα και περιμένω να τελειώσουμε με τα γεννητούρια μήπως κάνει καμιά κουβέντα με το Λουκά και καταλάβουμε κι εμείς κάτι

Να ζήσει ο μικρός Άγγελος και περιμένω αύριο να δω τον μπόμπιρα στην αγκαλιά της μανούλας του.




Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από konstantina Πεμ Ιουν 03, 2010 10:46 pm

Απολαυστικοτατος σχολιασμος για ακομα μια φορα,clarabelle : respect :

konstantina
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιουν 03, 2010 11:04 pm

Τέλειο το επεισόδιο για τη Θεά Εύα και τον παίδαρό της και επειδή με έκανε να αγωνιώ μαζί της αν όλα θα πάνε καλά!

τέλεια σκηνή η Εύα μούσκεμα στον ιδρώτα να αγωνίζεται να φέρει στον κόσμο το μωρό της και οι υπόλοιποι έξω να αγωνιούν περιμένοντας.Το χαμόγελό της την ώρα που ακούστηκε το κλάμα του μωρού έλεγε τα κατάφερα. Love! Και μόνο γι αυτη τη σκηνή άξιζε να ψηφίσω το επεισόδιο τέλειο!

Ο Μάνος έτρεχε σαν παλαβός στο δρόμο κι η Εύα τη μια του έλεγε τρέξε και την άλλη μην τρέχεις τον παλάβωσε τον καημένο!
Ο Λουκάς τα έχασε και δεν ήξερε που πάει και απο ποιά μεριά του αυτοκινήτου είναι το τιμόνι. Βλέπετε ο καημένος είχε ξεχάσει την καμπύλη και θυμόταν μονο τις ανάσες του σκύλου! gelio

Η Νόρα μια τον τραβούσε και μια την έσερνε αλλά μόλις έφτασαν έτρεξε δίπλα στη φιλενάδα.
Μου άρεσε που όταν η Εύα αγωνιούσε προσπαθούσε να την καθησυχάσει
Ο Νικόλας πρέπει να φοβόταν για την κατάθλιψη της προηγούμενης γέννας. Ήταν πολύ ανήσυχος και η Δάφνη το κατάλαβε.

Ο Μάνος με τη Μαρίλια με συγκίνησαν. Τελικά το είπε. Τον αγαπάει το Μάνο κι ας κάνει τη ζόρικη και όταν αυτό το παιδί λέει κάτι το εννοεί πάντοτε. Περιμένω κι εγώ μια μεγάλη σκηνή πατέρα κόρης πριν φύγει ο Μάνος!

Ο Στέφανος όταν έμαθε για τον τοκετό έδειξε να πονάει απίστευτα που το παιδί δεν είναι δικό του και αμέσως μετά όλο αυτό έγινε θυμός. Εγώ τώρα γιατί νόμιζα οτι θα έπρεπε να είναι ανακουφισμένος που θα υπάρχει ένα εμπόδιο λιγότερο για να σμίξει με τη Μελιτα; Και γιατί έτρεξε να κάνει αίτηση διαζυγίου και μάλιστα εις βάρος της; Κάτι τρέχει κάτι τρέχει...

Η Μελίτα την ώρα που η Εύα γεννούσε ασχολείτο με το ευγενές άθλημα του κατινάζ.
Είπε στο μπούλη της να βγάλει ένα διαζύγιο συναινετικό να φύγουν για Παρίσι και μάλλον της κακοφάνηκε που το αίσθημα δεν ήθελε. Βρε Στέφανε μη δυσκολεύεις κι εσύ τη ζωή της πονεμένης και αδικημένης δεν κάνει!

Σταυρίδης Ρούσσος και Μάνος συμφωνούν αν κατάλαβα καλά οτι ο Στέφανος δεν είναι αυτός που φαίνεται. Μακάρι αυτό περιμένουμε κι εμείς να στήσουμε χορό. Δεν μπορώ να βλέπω άλλο το Σταύρου υποτονικό ερωτοχτυπημένο.

Η Αντιγόνη έριξε δάκρυ κορκοδείλειο. Τον δουλεύει το γιόκα της κανονικά αν δεν την είχα δει να στέλνει να καθαρίσουν την Εύα θα την πίστευα κι εγώ.

Ο Ρούσσος άκουσε την Αμαλία να λέει οτι ο Στέφανος τα πήρε και έβαλλε μπροστά το διαζύγιο και κάτι δεν του άρεσε. Δεν της έλεγε και τι μήπως μάθουμε κι εμείς; Αλλά θα μου πείτε στην Αμαλία θα το έλεγε; Πιο καλά στο Μπουζιώτη λιγότερο θα διαδιδόταν! gelio gelio

Ο γιατρός με τις επιπλοκές τους λαχτάρησε και περιμένω το αυριανό να δω το μικρότερο μέλος της παρέας!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιουν 03, 2010 11:16 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο ήταν μια σειρά από παρωχημένα λεκτικά και οπτικά γκανγκ και το κλίμα φάνηκε από την αρχή. Ποιος νοήμων άνθρωπος θα άκουγε ότι έσπασαν τα νερά της εννέα μηνών εγκύου φίλης του και θα καταλάβαινε ότι εννούσε τα υδραυλικά του σπιτιού της;!;
Ερμηνευτικά η Ξυλά ήταν ερασιτεχνικά υπερβολική - τουλάχιστον θα μπορούσε να είχε ξαναδεί τις πολύ λιγότερες αλλά ερμηνευτικά άπειρες σκάλες ανώτερες σκηνές της γέννας της Δάφνης.
Στα τελευταία επεισόδια η Μελίτα πιέζεται όλο και περισσότερο και κάθε φορά κοιτάει τον Στέφανο έτοιμη να εκραγεί. Σφαιράτοι πάμε για την μεγάλο παρεξήγηση ανάμεσά τους και είναι ένα από τα σκηνικά που περιμένω πώς και πώς. Το πόσο θέλω να δω τη Μελίτα να λέει στον Στέφανο ότι τη χρησιμοποίησε και αυτός να αγωνίζεται να της αποδείξει την αγάπη του δε λέγεται! Ήδη ξεκίνησε η προπαγάνδα “ο Καρτάλης δεν είναι αυτός που φαίνεται”.
Σκέτη θύελλα η Νταίζη, ακόμα και τον Ρούσσο στρίμωξε με τις ατάκες της. Πρόκειται για τον πιο ιντριγκαδόρικο χαρακτήρα της σειράς.


Δεν το είδα το ομολογώ.Ναι έκανα αυτή την αμαρτία,αλλά δεν θα το άντεχε το νευρικό μου σύστημα ένα ολόκληρο επεισόδιο να γεννάει η Εύα.Βέβαια λες και ο Θεός θέλει να με βάλει να υποστώ βασανιστήρια με πήρε η κολλητή μου για κουβεντούλα και είχα ανοιχτό mega.Δεν το είχα καταλάβει αρχικά,αλλά σε κάποια φάση ακούω μια μουσικούλα και λέω "τι βλέπεις?","γεννάει η Εύα" μου απαντάει.Εκεί λύθηκα gelio gelio
Ανοίγω τηλεόραση αμέσως,αλλά δεν πρόλαβα να γελάσω και πολύ μιας και τελείωνε το επεισόδιο.Πάντως γελάσαμε με την ψυχή μας με την απλή και συνηθισμένη έγκυο που γεννάει με μπουκλίτσα κομμωτηρίου,βλεφαρίδα κάγκελο,100 τόνους make up και φυσικά μην ξεχνάμε το φρεσκοβαλμένο ροζ κραγιονάκι gelio cake ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Ο κύριος λόγος που θα σχολίαζα θα ήταν ακριβώς για να επισημάνω αυτό που είπες.Βλέποντας αυτό το απόσπασμα της γέννας,θυμήθηκα την Δάφνη.Καλά ε ουδεμία σύγκριση.Η Δάφνη έδωσε ρέστα η θεά και έψαχνα να βρω το απόσπασμα γιατί θα ήθελα τρελά να το δω.Να μην σχολιάσω πως απ'ότι θυμάμαι η γέννα της Δάφνης ούτε 10 λεπτά δεν κράτησε,ενώ εδώ το επεισόδιο ήταν ο μαραθώνιος γέννας της Εύας! slap

Μην ξεχάσω να συγχαρώ την παραγωγή και για το τόσο αληθοφανές κλάμα του μωρού!Απλά με άκουσε όλη η πολυκατοικία από τα γέλια!

Εν κατακλείδι...πολύ γέλιο σήμερα και ως γνωστόν το γέλιο δίνει ζωή,οπότε : ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΥΣΤΙΚΑ Palamakia
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 03, 2010 11:20 pm

Izabella29 έγραψε:
Δεν το είδα το ομολογώ.Ναι έκανα αυτή την αμαρτία,αλλά δεν θα το άντεχε το νευρικό μου σύστημα ένα ολόκληρο επεισόδιο να γεννάει η Εύα.Βέβαια λες και ο Θεός θέλει να με βάλει να υποστώ βασανιστήρια με πήρε η κολλητή μου για κουβεντούλα και είχα ανοιχτό mega.Δεν το είχα καταλάβει αρχικά,αλλά σε κάποια φάση ακούω μια μουσικούλα και λέω "τι βλέπεις?","γεννάει η Εύα" μου απαντάει.Εκεί λύθηκα gelio gelio
Ανοίγω τηλεόραση αμέσως,αλλά δεν πρόλαβα να γελάσω και πολύ μιας και τελείωνε το επεισόδιο.Πάντως γελάσαμε με την ψυχή μας με την απλή και συνηθισμένη έγκυο που γεννάει με μπουκλίτσα κομμωτηρίου,βλεφαρίδα κάγκελο,100 τόνους make up και φυσικά μην ξεχνάμε το φρεσκοβαλμένο ροζ κραγιονάκι gelio cake ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Ο κύριος λόγος που θα σχολίαζα θα ήταν ακριβώς για να επισημάνω αυτό που είπες.Βλέποντας αυτό το απόσπασμα της γέννας,θυμήθηκα την Δάφνη.Καλά ε ουδεμία σύγκριση.Η Δάφνη έδωσε ρέστα η θεά και έψαχνα να βρω το απόσπασμα γιατί θα ήθελα τρελά να το δω.Να μην σχολιάσω πως απ'ότι θυμάμαι η γέννα της Δάφνης ούτε 10 λεπτά δεν κράτησε,ενώ εδώ το επεισόδιο ήταν ο μαραθώνιος γέννας της Εύας! slap

Μην ξεχάσω να συγχαρώ την παραγωγή και για το τόσο αληθοφανές κλάμα του μωρού!Απλά με άκουσε όλη η πολυκατοικία από τα γέλια!

Εν κατακλείδι...πολύ γέλιο σήμερα και ως γνωστόν το γέλιο δίνει ζωή,οπότε : ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΥΣΤΙΚΑ Palamakia

Εμ... Και η κολλητή μου βαμμένη ήταν όταν γέννησε...Δεν λέει κάτι αυτο...Αν είσαι βαμένος και σπάσουν τα νερα, τι να κάνεις, να πεις

''Συγνωμη, να ξεβαφτώ και ύστερα ξεγεννήστε με?''

Επίσης δεν γεννιούνται όλα τα μωρά σε 1 ώρα , υπάρχουν και μωρά που κάνουν πχ. 22 ώρες (γκούχ-γκουχ υποφαινόμενη...) cake

Κλάμα μωρου-> gelio
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από tsampika090909 Πεμ Ιουν 03, 2010 11:24 pm

Ενα παραπονο εχω απο το σημερινο επεισοδιο...γιατι δε γκρεμοτσακιστηκε η καρταλαινα μια και καλη να ησυχασουμε; Μιση τουμπα ολη κι ολη και μειναμε με μιση χαρα! κριμα κριμα! gelio Και μια που λετε για το περιβοητο κλαμα του μωρου, δεν ποσταρετε και κανενα βιντεακι να ξαναγελασουμε;;
tsampika090909
tsampika090909
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : rodos
Ασχολίες : ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από tinaki18 Πεμ Ιουν 03, 2010 11:25 pm

Τ -Ε-Λ-Ι-Ο !

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙ -ΣΤΕΦΑΝΟ-ΑΝΤΙΓΟΝΗ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΛΙΤΑ


ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΡΤΑΛΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ Κ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΝΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ..ΤΑ ΛΕΦΦΤΑ ΣΕ ΝΙΑΖΟΥΝΕ !!!!
Η ΝΤΑΙΖΑΡΑ ΤΟ ΧΧΑΒΑ ΤΗΣ ....ΤΙ ΑΘΩΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΝ ΠΕΙΘΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ

ΣΤΕΦΑΝΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΛΑ ΚΟΨΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΛΑ ,ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ

ΜΕΛΙΤΑ ΕΛΕΟΣ ΠΑΛΙ ΚΛΕΙΣΤΟ !!!!
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιουν 03, 2010 11:30 pm

Mik έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Δεν το είδα το ομολογώ.Ναι έκανα αυτή την αμαρτία,αλλά δεν θα το άντεχε το νευρικό μου σύστημα ένα ολόκληρο επεισόδιο να γεννάει η Εύα.Βέβαια λες και ο Θεός θέλει να με βάλει να υποστώ βασανιστήρια με πήρε η κολλητή μου για κουβεντούλα και είχα ανοιχτό mega.Δεν το είχα καταλάβει αρχικά,αλλά σε κάποια φάση ακούω μια μουσικούλα και λέω "τι βλέπεις?","γεννάει η Εύα" μου απαντάει.Εκεί λύθηκα gelio gelio
Ανοίγω τηλεόραση αμέσως,αλλά δεν πρόλαβα να γελάσω και πολύ μιας και τελείωνε το επεισόδιο.Πάντως γελάσαμε με την ψυχή μας με την απλή και συνηθισμένη έγκυο που γεννάει με μπουκλίτσα κομμωτηρίου,βλεφαρίδα κάγκελο,100 τόνους make up και φυσικά μην ξεχνάμε το φρεσκοβαλμένο ροζ κραγιονάκι gelio cake ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Ο κύριος λόγος που θα σχολίαζα θα ήταν ακριβώς για να επισημάνω αυτό που είπες.Βλέποντας αυτό το απόσπασμα της γέννας,θυμήθηκα την Δάφνη.Καλά ε ουδεμία σύγκριση.Η Δάφνη έδωσε ρέστα η θεά και έψαχνα να βρω το απόσπασμα γιατί θα ήθελα τρελά να το δω.Να μην σχολιάσω πως απ'ότι θυμάμαι η γέννα της Δάφνης ούτε 10 λεπτά δεν κράτησε,ενώ εδώ το επεισόδιο ήταν ο μαραθώνιος γέννας της Εύας! slap

Μην ξεχάσω να συγχαρώ την παραγωγή και για το τόσο αληθοφανές κλάμα του μωρού!Απλά με άκουσε όλη η πολυκατοικία από τα γέλια!

Εν κατακλείδι...πολύ γέλιο σήμερα και ως γνωστόν το γέλιο δίνει ζωή,οπότε : ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΥΣΤΙΚΑ Palamakia

Εμ... Και η κολλητή μου βαμμένη ήταν όταν γέννησε...Δεν λέει κάτι αυτο...Αν είσαι βαμένος και σπάσουν τα νερα, τι να κάνεις, να πεις

''Συγνωμη, να ξεβαφτώ και ύστερα ξεγεννήστε με?''

Επίσης δεν γεννιούνται όλα τα μωρά σε 1 ώρα , υπάρχουν και μωρά που κάνουν πχ. 22 ώρες (γκούχ-γκουχ υποφαινόμενη...) cake

Κλάμα μωρου-> gelio


Ναι οκ να το δεχτώ πως είχαν πάει βόλτα οπότε και ήταν βαμμένη(το χούι αυτό με τον τρελό βάψιμο όπου και αν πάμε δεν το μπορώ παρεμπιπτόντως),μην τρελαθούμε όμως πως στην πολύωρη και βασανιστική γέννα που ιδρώνεις και συνήθως σου βρέχουν και το πρόσωπο με μια πετσετούλα με νερό,το make up έμεινε απαράλλαχτο γιατί ήταν από καλή εταιρία!! gelio Και ας πάει το παλιάμπελο να μείνουν τα στρέμματα make up,άντε και η μάσκαρα,αλλά το κραγιόν!?!?!Ε όχι!Εκτός αν όντας προνοητική σε κάτι τέτοια η Ευάρα σκέφτηκε και το έκανε τατού,όπως η Πάρις Χίλτον Cool Τότε την παραδέχομαι!

Σχετικά με το πόσο κάνουν να γεννηθούν τα μωρά,ξέρω πως αυτό δεν είναι στάνταρ,αλλά εδώ γίνεται με σκοπιμότητα και αυτό με ενοχλεί.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 03, 2010 11:38 pm

Izabella29 έγραψε:
Ναι οκ να το δεχτώ πως είχαν πάει βόλτα οπότε και ήταν βαμμένη(το χούι αυτό με τον τρελό βάψιμο όπου και αν πάμε δεν το μπορώ παρεμπιπτόντως),μην τρελαθούμε όμως πως στην πολύωρη και βασανιστική γέννα που ιδρώνεις και συνήθως σου βρέχουν και το πρόσωπο με μια πετσετούλα με νερό,το make up έμεινε απαράλλαχτο γιατί ήταν από καλή εταιρία!! gelio Και ας πάει το παλιάμπελο να μείνουν τα στρέμματα make up,άντε και η μάσκαρα,αλλά το κραγιόν!?!?!Ε όχι!Εκτός αν όντας προνοητική σε κάτι τέτοια η Ευάρα σκέφτηκε και το έκανε τατού,όπως η Πάρις Χίλτον Cool Τότε την παραδέχομαι!

Σχετικά με το πόσο κάνουν να γεννηθούν τα μωρά,ξέρω πως αυτό δεν είναι στάνταρ,αλλά εδώ γίνεται με σκοπιμότητα και αυτό με ενοχλεί.

Αμάν και συ ρε gelio Σειρά είναι! Δεν φταίει η ''Ευα'' που βάφουν την Ξυλά gelio
Μα λογικό δεν είναι να κάνει μια μέρα να γεννηθεί το τέκνο? Πως θα γεμίσουν τα επεισόδια??? gelioΤο υπόλοιπο ήταν Νταίζη-Νταίζη-Νταίζη (γκρ...) α και λίγο απόλυτος.
ΥΓ: Θέλω να μάθω την μάσκαρα που φορούσε!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από FieryRed Πεμ Ιουν 03, 2010 11:42 pm

Τέλειο και από εμένα γιατί όσο να πεις η μητρότητα είναι σπουδαίο πράγμα! Η μουσική επένδυση(Celine Dion λατρεμένη : respect : !) και το κλάμα του μπομπιράκου με έκαναν και είχα ένα τεράστιο χαμόγελο!!

Η ανησυχία, ο πανικός και το « που είναι το μωρό μου» επικρατήσαν σήμερα, η παρέα ενωμένη να υποδεχτεί τη νέα ζωούλα απ’ την μια πλευρά και ο Στέφανος (τον οποίο ομολογώ λυπήθηκα) μέσα στη μιζέρια από την άλλη…. Αν και αυτό που είπε ο Σταυρίδης με προβλημάτισε…. Ποιός είναι ο Στέφανος οεο;;!!

Πέτρος – Λουκάς άλλο ένα highlight του σημερινού ειδικά η ατάκα στο τέλος « Τα αγαπάω αυτά τα παιδιά».. Ομολογώ και εμείς τα αγαπάμε!!!!

Αυτά για σήμερα..
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 03, 2010 11:44 pm

Εμ... Και η κολλητή μου βαμμένη ήταν όταν γέννησε...Δεν λέει κάτι αυτο...Αν είσαι βαμένος και σπάσουν τα νερα, τι να κάνεις, να πεις

''Συγνωμη, να ξεβαφτώ και ύστερα ξεγεννήστε με?''

Επίσης δεν γεννιούνται όλα τα μωρά σε 1 ώρα , υπάρχουν και μωρά που κάνουν πχ. 22 ώρες (γκούχ-γκουχ υποφαινόμενη...)


Προσωπική εμπειρία λοιπόν γιατί κι εγώ βαμμένη πήγα το μοναδικό πράγμα που αφαιρούν στο νοσοκομείο είναι το μανο απ τα νύχια για να παρακολουθούν την κυκλοφορία του αίματος.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Ιουν 03, 2010 11:46 pm

Izabella29 έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο ήταν μια σειρά από παρωχημένα λεκτικά και οπτικά γκανγκ και το κλίμα φάνηκε από την αρχή. Ποιος νοήμων άνθρωπος θα άκουγε ότι έσπασαν τα νερά της εννέα μηνών εγκύου φίλης του και θα καταλάβαινε ότι εννούσε τα υδραυλικά του σπιτιού της;!;
Ερμηνευτικά η Ξυλά ήταν ερασιτεχνικά υπερβολική - τουλάχιστον θα μπορούσε να είχε ξαναδεί τις πολύ λιγότερες αλλά ερμηνευτικά άπειρες σκάλες ανώτερες σκηνές της γέννας της Δάφνης.
Στα τελευταία επεισόδια η Μελίτα πιέζεται όλο και περισσότερο και κάθε φορά κοιτάει τον Στέφανο έτοιμη να εκραγεί. Σφαιράτοι πάμε για την μεγάλο παρεξήγηση ανάμεσά τους και είναι ένα από τα σκηνικά που περιμένω πώς και πώς. Το πόσο θέλω να δω τη Μελίτα να λέει στον Στέφανο ότι τη χρησιμοποίησε και αυτός να αγωνίζεται να της αποδείξει την αγάπη του δε λέγεται! Ήδη ξεκίνησε η προπαγάνδα “ο Καρτάλης δεν είναι αυτός που φαίνεται”.
Σκέτη θύελλα η Νταίζη, ακόμα και τον Ρούσσο στρίμωξε με τις ατάκες της. Πρόκειται για τον πιο ιντριγκαδόρικο χαρακτήρα της σειράς.


Δεν το είδα το ομολογώ.Ναι έκανα αυτή την αμαρτία,αλλά δεν θα το άντεχε το νευρικό μου σύστημα ένα ολόκληρο επεισόδιο να γεννάει η Εύα.Βέβαια λες και ο Θεός θέλει να με βάλει να υποστώ βασανιστήρια με πήρε η κολλητή μου για κουβεντούλα και είχα ανοιχτό mega.Δεν το είχα καταλάβει αρχικά,αλλά σε κάποια φάση ακούω μια μουσικούλα και λέω "τι βλέπεις?","γεννάει η Εύα" μου απαντάει.Εκεί λύθηκα gelio gelio
Ανοίγω τηλεόραση αμέσως,αλλά δεν πρόλαβα να γελάσω και πολύ μιας και τελείωνε το επεισόδιο.Πάντως γελάσαμε με την ψυχή μας με την απλή και συνηθισμένη έγκυο που γεννάει με μπουκλίτσα κομμωτηρίου,βλεφαρίδα κάγκελο,100 τόνους make up και φυσικά μην ξεχνάμε το φρεσκοβαλμένο ροζ κραγιονάκι gelio cake ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!

Ο κύριος λόγος που θα σχολίαζα θα ήταν ακριβώς για να επισημάνω αυτό που είπες.Βλέποντας αυτό το απόσπασμα της γέννας,θυμήθηκα την Δάφνη.Καλά ε ουδεμία σύγκριση.Η Δάφνη έδωσε ρέστα η θεά και έψαχνα να βρω το απόσπασμα γιατί θα ήθελα τρελά να το δω.Να μην σχολιάσω πως απ'ότι θυμάμαι η γέννα της Δάφνης ούτε 10 λεπτά δεν κράτησε,ενώ εδώ το επεισόδιο ήταν ο μαραθώνιος γέννας της Εύας! slap

Μην ξεχάσω να συγχαρώ την παραγωγή και για το τόσο αληθοφανές κλάμα του μωρού!Απλά με άκουσε όλη η πολυκατοικία από τα γέλια!
Εν κατακλείδι...πολύ γέλιο σήμερα και ως γνωστόν το γέλιο δίνει ζωή,οπότε : ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΥΣΤΙΚΑ Palamakia

Α ρε Izabella29 κάτι τέτοιες παρατηρήσεις σου διαβάζω και θυμάμαι πόσο μου λείπουν οι σχολιασμοί σου! Συμφωνώ σε όλα!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιουν 03, 2010 11:48 pm

Mik έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Ναι οκ να το δεχτώ πως είχαν πάει βόλτα οπότε και ήταν βαμμένη(το χούι αυτό με τον τρελό βάψιμο όπου και αν πάμε δεν το μπορώ παρεμπιπτόντως),μην τρελαθούμε όμως πως στην πολύωρη και βασανιστική γέννα που ιδρώνεις και συνήθως σου βρέχουν και το πρόσωπο με μια πετσετούλα με νερό,το make up έμεινε απαράλλαχτο γιατί ήταν από καλή εταιρία!! gelio Και ας πάει το παλιάμπελο να μείνουν τα στρέμματα make up,άντε και η μάσκαρα,αλλά το κραγιόν!?!?!Ε όχι!Εκτός αν όντας προνοητική σε κάτι τέτοια η Ευάρα σκέφτηκε και το έκανε τατού,όπως η Πάρις Χίλτον Cool Τότε την παραδέχομαι!

Σχετικά με το πόσο κάνουν να γεννηθούν τα μωρά,ξέρω πως αυτό δεν είναι στάνταρ,αλλά εδώ γίνεται με σκοπιμότητα και αυτό με ενοχλεί.

Αμάν και συ ρε gelio Σειρά είναι! Δεν φταίει η ''Ευα'' που βάφουν την Ξυλά gelio
Μα λογικό δεν είναι να κάνει μια μέρα να γεννηθεί το τέκνο? Πως θα γεμίσουν τα επεισόδια??? gelioΤο υπόλοιπο ήταν Νταίζη-Νταίζη-Νταίζη (γκρ...) α και λίγο απόλυτος.
ΥΓ: Θέλω να μάθω την μάσκαρα που φορούσε!

Πληροφορίες για την μάσκαρα δυστυχώς δεν μπορώ να σου παρέχω,γιατί δεν έχω!

Και επίσης να υπενθυμίσω πως ουδέποτε είπα πως φταίει η "Εύα".Αντιθέτως νομίζω με το "ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!" υπεδείκνυα καθαρά τους συντελεστές afro Θεωρώ γελοίο να φταίει γι'αυτά που φοράει ή για τον τρόπο που βάφεται στη σειρά, ο εκάστοτε ηθοποιός και πολύ περισσότερο ο ρόλος!!! cake
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Goofy! Πεμ Ιουν 03, 2010 11:50 pm

Mik έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Ναι οκ να το δεχτώ πως είχαν πάει βόλτα οπότε και ήταν βαμμένη(το χούι αυτό με τον τρελό βάψιμο όπου και αν πάμε δεν το μπορώ παρεμπιπτόντως),μην τρελαθούμε όμως πως στην πολύωρη και βασανιστική γέννα που ιδρώνεις και συνήθως σου βρέχουν και το πρόσωπο με μια πετσετούλα με νερό,το make up έμεινε απαράλλαχτο γιατί ήταν από καλή εταιρία!! gelio Και ας πάει το παλιάμπελο να μείνουν τα στρέμματα make up,άντε και η μάσκαρα,αλλά το κραγιόν!?!?!Ε όχι!Εκτός αν όντας προνοητική σε κάτι τέτοια η Ευάρα σκέφτηκε και το έκανε τατού,όπως η Πάρις Χίλτον Cool Τότε την παραδέχομαι!

Σχετικά με το πόσο κάνουν να γεννηθούν τα μωρά,ξέρω πως αυτό δεν είναι στάνταρ,αλλά εδώ γίνεται με σκοπιμότητα και αυτό με ενοχλεί.

Αμάν και συ ρε gelio Σειρά είναι! Δεν φταίει η ''Ευα'' που βάφουν την Ξυλά gelio
Μα λογικό δεν είναι να κάνει μια μέρα να γεννηθεί το τέκνο? Πως θα γεμίσουν τα επεισόδια??? gelioΤο υπόλοιπο ήταν Νταίζη-Νταίζη-Νταίζη (γκρ...) α και λίγο απόλυτος.
ΥΓ: Θέλω να μάθω την μάσκαρα που φορούσε!
Καταρχας oscar Izabella29 για την παρατηρηση!Με προλαβες η αληθεια ειναι!
Και σου απαντω Mik:
Καταρχας δεν κατηγορω την Ευα και την καθε "Ευα" γι'αυτο το ..θεαμα!Την παραγωγη μαλλον..
Και κατα δευετρον..
Ε,καλα..αμα το παρουμε ετσι να μιλαμε και για τις αθλιες γοβες που βαζουν στην Δρακουλακη ουτε για το πολυσυζητημενο καπελο που εβαλαν στην Παπα!
Σωστα;
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιουν 03, 2010 11:51 pm

Οκ παιδιά!!!Απλά προσωπικά το θεωρώ παράδοξο και δεν το έχω ζήσει ποτέ!
Φυσικά και δέχομαι όπως είπα και παραπάνω,ότι μπορεί να έτυχε να είσαι βαμμένος ειδικά αν γεννάς πρόωρα ας πούμε,αλλά αυτό ήταν υπερβολικό! kyma
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 03, 2010 11:54 pm

Izabella29 έγραψε:
Πληροφορίες για την μάσκαρα δυστυχώς δεν μπορώ να σου παρέχω,γιατί δεν έχω!

Και επίσης να υπενθυμίσω πως ουδέποτε είπα πως φταίει η "Εύα".Αντιθέτως νομίζω με το "ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!" υπεδείκνυα καθαρά τους συντελεστές afro Θεωρώ γελοίο να φταίει γι'αυτά που φοράει ή για τον τρόπο που βάφεται στη σειρά, ο εκάστοτε ηθοποιός και πολύ περισσότερο ο ρόλος!!! cake

Ε, πως θα δείξουνε οτι επρόκειτο για μονδελίστ, τώρα ειδικά που θα βρεθούν και τα 200.000€

Καλά τον ρεαλισμό απο εκεί τον περιμένεις?
gelio
Εδώ όλοι είναι αδερφο-ξάδερφα και όλοι έχουν πάει με όλες (Τολμη και γοητεία? Beverly Hills?) !!!! gelio

Goofy: Σχολιάζω σχεδόν συνέχεια τις γόβες της Δρακουλάκη lol! (Γ@@@@το δεν έσπασαν προχτές στο δάσος) και το άθλιο καπελίνο της Παπά) (Να μην ξεχάσω και τους σκούφους της Ξυλά τον χειμώνα..)

ΥΓ: ΟΙ γόβες μάλλον είναι της Δρακουλάκη :cyclops:
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιουν 03, 2010 11:56 pm

Mik έγραψε:ΥΓ: ΟΙ γόβες μάλλον είναι της Δρακουλάκη :cyclops:


Είμαι σχεδόν πεπεισμένη γι'αυτό!!!
Καιρό το σκέφτομαι αλλά δεν τόλμησα να το πω :shock:
Κρίμα δεν της πάνε καθόλου 🇳🇴
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 03, 2010 11:58 pm

Izabella29 έγραψε:
Mik έγραψε:ΥΓ: ΟΙ γόβες μάλλον είναι της Δρακουλάκη :cyclops:


Είμαι σχεδόν πεπεισμένη γι'αυτό!!!
Καιρό το σκέφτομαι αλλά δεν τόλμησα να το πω :shock:
Κρίμα δεν της πάνε καθόλου 🇳🇴

Δεν νομίζω οτι θα πήγαιναν σε κανένα vomit

door Σταματάω το οφ-τόπικ, δεν άντεξα να μην σχολιάσω τις γόβες vomit

(ΠΟυ είναι οι ροζ θεικές huhu )

Α......... Λατρευω Λουκονορικό ΡΟύσσο inlove
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από Antigoni! Πεμ Ιουν 03, 2010 11:58 pm

Mik έγραψε:
Izabella29 έγραψε:
Πληροφορίες για την μάσκαρα δυστυχώς δεν μπορώ να σου παρέχω,γιατί δεν έχω!

Και επίσης να υπενθυμίσω πως ουδέποτε είπα πως φταίει η "Εύα".Αντιθέτως νομίζω με το "ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΜΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!" υπεδείκνυα καθαρά τους συντελεστές afro Θεωρώ γελοίο να φταίει γι'αυτά που φοράει ή για τον τρόπο που βάφεται στη σειρά, ο εκάστοτε ηθοποιός και πολύ περισσότερο ο ρόλος!!! cake

Ε, πως θα δείξουνε οτι επρόκειτο για μονδελίστ, τώρα ειδικά που θα βρεθούν και τα 200.000€

Καλά τον ρεαλισμό απο εκεί τον περιμένεις?
gelio
Εδώ όλοι είναι αδερφο-ξάδερφα και όλοι έχουν πάει με όλες (Τολμη και γοητεία? Beverly Hills?) !!!! gelio

Goofy: Σχολιάζω σχεδόν συνέχεια τις γόβες της Δρακουλάκη lol! (Γ@@@@το δεν έσπασαν προχτές στο δάσος) και το άθλιο καπελίνο της Παπά) (Να μην ξεχάσω και τους σκούφους της Ξυλά τον χειμώνα..)

ΥΓ: ΟΙ γόβες μάλλον είναι της Δρακουλάκη :cyclops:

ναι τις ειχε φορεσει και στο γαμο της ξυλα....
εμενα μου αρεσε το επεισοδιο, πιστευω οτι η ξυλα υπερεβαλε λιγο....
ο λουκας τρελο γελιο...ηθελε και να οδηγησει τρομαρα του...
η νορα κατι ειχε η μου φανηκε???
τι κρυβει ο σταυριδης την τυχη μου???
μηπως η ανθη ειναι η καλφοπουλου και αυτος ο δολοφονος???
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 380 - Ημερομηνία 03-06-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Παρ Ιουν 04, 2010 12:07 am

Tελειοοοο απο μενα το επεισοδιο μονο και μονο για τον μπεμπη αξιζει ..... μου αρεσαν ολα σημερα εκτος απο Νταιζουλινη και Μελιτα ... και ο Στεφανος μου αρεσε, και με εκανε να σκεφτω πως ισως η Μελιτα δεν ειναι ο μεγαλος του ερωτας και πως ακομη εχει συναισθηματα για την Ευα γιατι η αντιδραση του ειναι πολυ περιεργη εκτος και αν ολα αυτα ειναι ενα ακομη μερος απο το σχεδιο του.... ο Μανος με την Μαριλια τελεια σκηνη.. Μαριλια(και εγω σ αγαπω Μανο) με συγκινησαν πολυ.... η Ευα τρομερη επαιξε πολυ καλα το ρολο της μου θυμησε ομορφες δικες μου στιγμες......και οταν δε ακουστηκε το κλαμα του μωρου ελιωσαααα......και ολοι οι παρεα ηταν σημερα εκει και αυτο μου αρεσε τοσο πολυ που δεν μπορω να δεχτω οτι θα αλλαξει....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης