Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap9%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap32%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 32% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap25%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 53

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 3:39 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος: "Εχω ενα δυσαρεστο και ενα ευχαριστο!!!"

Κεφ. 1 "Τινος ειναι το παιδι Vol 2"
Αφου επαθε το ελαφρυ εγκεφαλικο, ο Στεφανος πηγε απο το Δημαρχειο να παθει κι ενα δευτερο, τι κι αν ετρεχαν οι αλλοι πανικοβλητοι, τελικα εμαθε οτι το παιδι εχει δηλωθει στο ονομα του.... *Σταση πρωτη η νυν μεγαλη του αγαπη! Επειδη σας βλεπω δυσκολευεστε ελαφρως να καταλαβεται τι συμβαινει για να σας βοηθησω λιγο.... Δυο επισημα εγραφα και το ενα ειναι πλαστο, το πρωτο στο πλασαραν αλλοι, το δευτερο το ανακαλυψες μονο σου, ποιο εχει τις μεγαλυτερες πιθανοτητες να ειναι πλαστο;;;; *Σταση δευτερη η πρωην μεγαλη του αγαπη! Πηγε ο ανθρωπος τους ευχηθηκε να τους ζησει το παιδακι, διεκρινα βεβαια μια πικρα να το πω, ζηλεια να το πω αλλα μπορει να ηταν το αναγκαιο "προσωπειο" για την περισταση..... *Σταση τριτη η αιωνια μεγαλη του αγαπη! Τελικα αυτος ο ανθρωπος ή δεν θελει να μοιραστει τις υποψιες του με την Μελιτα ή απλως αργει να παρει μπρος, γιατι οταν ρωταει για πολλωστη φορα τη μανα του για την πιθανολογουμενη διαθηκη μου δειχνει οτι τελικα κατι υποψιαζεται... 😕

Κεφ. 2 "Μις Λεχωνα 2010"
Δεν ξερω αν το εχω ξανα-αναφερει αλλα... ποσο ομορφη μπορει να ειναι αυτη η γυναικα!!!!
Ειδικα στη σκηνη με το Μανο μου αρεσαν παρα πολυ και οι δυοLove! , με το Μανο να δινει μια γευση για την περιουσια που εχει αποκτησει -λογικα- ο γιος της και την Ευα να τον δουλευει!!!!!

Κεφ. 3 "Nikolas is back!"
Επιτελους!!! Ο Νικολας που ετρεχε για τους φιλους του και στηριζε τη γυναικα του!!!! Αυτον το Νικολα αγαπαμε, τον χουζουρη στειλτε τον στο στρουμφοχωριο οχι στην Εδεμ!!!!! Κταπληκτικες οι Σκηνες Δαφνης και Νικολα μου εβγαλαν απιστευτη τρυφεροτητα!!! Hugg

Κεφ. 4 "Εχω νευρα... Αλλα δεν στο λεω!"
Για ονομα του Θεου, μεχρι και ο Μαριος θα καταλαβαινε οτι κατι δεν παει καλα με τη Μελιτα, οχι η Αμαλια που μυριζεται τα προβληματα απο μακρια.... Κοπελα μου ειπαμε να μην μαθει κανεις τιποτα, εσυ σε λιγο θα βγαλεις εκτακτη ειδηδη και θα απορεις γιατι δεν σου εμπιστευτηκαν το μυστικο..... Grrr

Κεφ. 5 "Ειμαι ο Ρουσσος και ειμαι ΘΕΟΣ!!!"
Φυσικα και η Αμαλια καταλαβε οτι κατι δεν παει καλα με το σπλαχνο της και πηγε να ενημερωσει τον συζυγο, η σκηνη που ακολουθησε ηταν πραγματικα απολαυστικη!!!! : respect : gelio

Κεφ. 6 "Σ.Ο.Σ" - Σωστε Οποιον Σωζεται, ακομη τουλαχιστον-
Αφου καταφεραν να φτασουν στο νοσοκομειο -χωρις να σκοτωθουν στη διαδρομη- να μαθουν τελικα οτι ο Καρταλης δεν επισκεφτηκε την Ευα -μιλαμε για τρελη γκαντεμια πεσανε πανω στην αλλαγη βαρδιας- ανελαβαν να σωσουν το Μανο απο τη φυλακη!!!! Η Νορα εριξε τα μουτρα της και ζητησε απο το Δημητρακη να να τους δψσει μια διορια για να του επιστρεψουν τα λεφτα και να μην προβει σε μηνυσεις αλλα ο Δημητρακης ο οποιος δεν εκδικειται επουδενι τη Νορα δεν δεχτηκε..... Ο Λουκας απο την αλλη ειδε μια επαναληψη του ιδιου εργου και μαζι με αυτον δυστυχως κι εμεις.... Τελικα αφου τους επεσε το σαγονι με την κινηση της Μαριλιας, πηραν τα λεφτα για να τα επιστρεψουν στο Δημητρακη, ο οποιος τους ειπε οτι τελικα θα την κανει τη μηνυση -γιατι ειπαμε δεν εκδικειται κανεναν- για να παρει την ψυχραιμοτατη απαντηση για μηνυσεις εκ μερους του Μανου -λογικα- τις οποιες πολυ θα ηθελα να δω να καταθετονται!!! " Ε ρε μηνυυυυσεις που θα πεσουνε!!!"
Παρατηρηση! Επειδη καποιοι απορουν πως εκανε ο Μπελλος τετοια περιουσια, νομιζω πως βρηκα την απαντηση!! Πουλησε μυαλο!!!! Razz

Κεφ. 7 "Μαριλια"
"Μπορει να ειναι λαμογιο ο πατερας που μου ετυχε, αλλα αυτον εχω και τον θελω ελευθερο!!!!!" Το υφος της Αγγελας οταν μιλουσε η δευτερη κορη της νομιζω ηταν το ιδιο με το δικο μου οταν ακουσα την μικρη να μιλαει!!!! : respect : : respect : Η αντιδραση του Μανου οταν εμαθε την κινηση της κορης μου εβγαλε οργη και ισως ντροπη.....

Η συνεχεια στο επομενο......

Υ.Γ. 1 Το δυσαρεστο ειναι οτι ψιλοβαρεθηκα το επεισοδιο, το ευχαριστο ειναι οτι υπηρχαν σκηνες που το εσωσαν... "Καλο" απο εμενα!!!!
Υ.Γ. 2 loukitsa, pasxalaitsa, evanna, Lyn, Clarabelle, LIBRA, Foulitsa, Mik, aggeliki, KatsaroYpotheto (ακομη γελαω με την αγγελια!) oscar και ελπιζω να μην ξεχασα κανενα!!!

*Διαβάζει σχολιασμό Γιάννας*
*Μένει με το στόμα ανοιχτό*
*Κάνε παράθεση το ποστ*
*Μετράει τα emoticons και αγανακτεί που η Γιάννα χρησιμοποίησε και τα δέκα*
*Αποφασίζει να συγχαρεί / υποκλιθεί / προσκηνύσει λεκτικά μόνο τη συγγραφέα*

ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!! Τα italics θα αφήσουν εποχή σίγουρα!!!

ΥΓ. Ευχαριστώ almaresi!!!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 3:43 pm

edem4ever έγραψε:
Αφου καταφεραν να φτασουν στο νοσοκομειο -χωρις να σκοτωθουν στη διαδρομη- να μαθουν τελικα οτι ο Καρταλης δεν επισκεφτηκε την Ευα -μιλαμε για τρελη γκαντεμια πεσανε πανω στην αλλαγη βαρδιας- ανελαβαν να σωσουν το Μανο απο τη φυλακη!!!! Η Νορα εριξε τα μουτρα της και ζητησε απο το Δημητρακη να να τους δψσει μια διορια για να του επιστρεψουν τα λεφτα και να μην προβει σε μηνυσεις αλλα ο Δημητρακης ο οποιος δεν εκδικειται επουδενι τη Νορα δεν δεχτηκε..... Ο Λουκας απο την αλλη ειδε μια επαναληψη του ιδιου εργου και μαζι με αυτον δυστυχως κι εμεις.... Τελικα αφου τους επεσε το σαγονι με την κινηση της Μαριλιας, πηραν τα λεφτα για να τα επιστρεψουν στο Δημητρακη, ο οποιος τους ειπε οτι τελικα θα την κανει τη μηνυση -γιατι ειπαμε δεν εκδικειται κανεναν- για να παρει την ψυχραιμοτατη απαντηση για μηνυσεις εκ μερους του Μανου -λογικα- τις οποιες πολυ θα ηθελα να δω να καταθετονται!!! " Ε ρε μηνυυυυσεις που θα πεσουνε!!!"
Παρατηρηση! Επειδη καποιοι απορουν πως εκανε ο Μπελλος τετοια περιουσια, νομιζω πως βρηκα την απαντηση!! Πουλησε μυαλο!!!! Razz

Γιάννα μου, ο σχολιασμός σου απίστευτος όπως κάθε φορά άλλωστε : respect :, αλλά το παραπάνω κομμάτι με πέθανε gelio gelio
Πώς δε το σκεφτήκαμε νωρίτερα αυτό; scratch Δε νομίζω να άξιζε τόσο το μυαλό του αλλά τέλος πάντων, είναι ένα ενδεχόμενο και αυτό....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 3:47 pm

Κεφ. 1 "Τινος ειναι το παιδι Vol 2"
Αφου επαθε το ελαφρυ εγκεφαλικο, ο Στεφανος πηγε απο το Δημαρχειο να παθει κι ενα δευτερο, τι κι αν ετρεχαν οι αλλοι πανικοβλητοι, τελικα εμαθε οτι το παιδι εχει δηλωθει στο ονομα του.... *Σταση πρωτη η νυν μεγαλη του αγαπη! Επειδη σας βλεπω δυσκολευεστε ελαφρως να καταλαβεται τι συμβαινει για να σας βοηθησω λιγο.... Δυο επισημα εγραφα και το ενα ειναι πλαστο, το πρωτο στο πλασαραν αλλοι, το δευτερο το ανακαλυψες μονο σου, ποιο εχει τις μεγαλυτερες πιθανοτητες να ειναι πλαστο;;;; *Σταση δευτερη η πρωην μεγαλη του αγαπη! Πηγε ο ανθρωπος τους ευχηθηκε να τους ζησει το παιδακι, διεκρινα βεβαια μια πικρα να το πω, ζηλεια να το πω αλλα μπορει να ηταν το αναγκαιο "προσωπειο" για την περισταση..... *Σταση τριτη η αιωνια μεγαλη του αγαπη! Τελικα αυτος ο ανθρωπος ή δεν θελει να μοιραστει τις υποψιες του με την Μελιτα ή απλως αργει να παρει μπρος, γιατι οταν ρωταει για πολλωστη φορα τη μανα του για την πιθανολογουμενη διαθηκη μου δειχνει οτι τελικα κατι υποψιαζεται... 😕

Κεφ. 2 "Μις Λεχωνα 2010"
Δεν ξερω αν το εχω ξανα-αναφερει αλλα... ποσο ομορφη μπορει να ειναι αυτη η γυναικα!!!!
Ειδικα στη σκηνη με το Μανο μου αρεσαν παρα πολυ και οι δυοLove! , με το Μανο να δινει μια γευση για την περιουσια που εχει αποκτησει -λογικα- ο γιος της και την Ευα να τον δουλευει!!!!!

Κεφ. 3 "Nikolas is back!"
Επιτελους!!! Ο Νικολας που ετρεχε για τους φιλους του και στηριζε τη γυναικα του!!!! Αυτον το Νικολα αγαπαμε, τον χουζουρη στειλτε τον στο στρουμφοχωριο οχι στην Εδεμ!!!!! Κταπληκτικες οι Σκηνες Δαφνης και Νικολα μου εβγαλαν απιστευτη τρυφεροτητα!!! Hugg

Κεφ. 4 "Εχω νευρα... Αλλα δεν στο λεω!"
Για ονομα του Θεου, μεχρι και ο Μαριος θα καταλαβαινε οτι κατι δεν παει καλα με τη Μελιτα, οχι η Αμαλια που μυριζεται τα προβληματα απο μακρια.... Κοπελα μου ειπαμε να μην μαθει κανεις τιποτα, εσυ σε λιγο θα βγαλεις εκτακτη ειδηδη και θα απορεις γιατι δεν σου εμπιστευτηκαν το μυστικο..... Grrr

Κεφ. 5 "Ειμαι ο Ρουσσος και ειμαι ΘΕΟΣ!!!"
Φυσικα και η Αμαλια καταλαβε οτι κατι δεν παει καλα με το σπλαχνο της και πηγε να ενημερωσει τον συζυγο, η σκηνη που ακολουθησε ηταν πραγματικα απολαυστικη!!!! : respect : gelio

Κεφ. 7 "Μαριλια"
"Μπορει να ειναι λαμογιο ο πατερας που μου ετυχε, αλλα αυτον εχω και τον θελω ελευθερο!!!!!" Το υφος της Αγγελας οταν μιλουσε η δευτερη κορη της νομιζω ηταν το ιδιο με το δικο μου οταν ακουσα την μικρη να μιλαει!!!! : respect : : respect : Η αντιδραση του Μανου οταν εμαθε την κινηση της κορης μου εβγαλε οργη και ισως ντροπη.....

Η συνεχεια στο επομενο......

Υ.Γ. 1 Το δυσαρεστο ειναι οτι ψιλοβαρεθηκα το επεισοδιο, το ευχαριστο ειναι οτι υπηρχαν σκηνες που το εσωσαν... "Καλο" απο εμενα!!!!
Υ.Γ. 2 loukitsa, pasxalaitsa, evanna, Lyn, Clarabelle, LIBRA, Foulitsa, Mik, aggeliki, KatsaroYpotheto (ακομη γελαω με την αγγελια!) oscar και ελπιζω να μην ξεχασα κανενα!!!

Μοναδικός σχολιασμός!!!Ευχαριστώ πολύ για το Οσκαρ και ανταποδίδω φυσικά !!!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 3:52 pm

Foulitsa έγραψε:Και φού κατάφερα και σας διάβασα να κάνω και την καθιερωμενη απονομή ..
Απο ένα oscar σε (κλασσικά) loukitsa,pasxalaitsa,evanna,Lynn,Clarabelle,LIBRA. και φυσικά katsaroYpotheto (τις φωτό της χαζέυω ποση ώρα..Η αγγελία σούπερ!! Εχω κάνει το σπίτι καλοκαιρινό,να μας επισπέυσουν τις διαδικασίες ενηλικίωσης παρακαλώ!!)

ΥΓ. Εζι μου συμφωνώ απόλυτα (ουπς..) πέρα απο ένα σημείο.. Σιγουρα και θα τραβάω τις κοτσίδες μου αν η Μελίτα κάνει παιδι πρίν τη Νόρα..Θέλουμε μπέμπα και τη θέλουμε τώρα!! Αλλά για μενα το να κάνει η Μελιτα παιδι απο το Στεφανο μόνο καλοδεχούμενο δεν είναι, αν το παιδι της Ευας ηταν το Μανου ναι αλλά τωρα σαν εξέλιξη τη θεωρώ γελοία...(Γιατί είμαι σιγουρη πως θα κάνει ομως???Και θα ξενερωσω ακόμα πιο πολύ με τον ξενέρωτα..)

Επιτέλους κάποια στιγμή πρέπει οι ζωές τους να χωρίσουν. Έχουν από ένα παιδί με το Μάνο να αποκτήσουν και απο ένα με το Στέφανο θα είναι οτι πιο γελοίο γιατί θα σημαίνει οτι πάμε τρίτη χρονιά με αυτές τις δύο να μπλέκονται και πάλι. Δεύτερη φορά με τον ίδιο άντρα με κούρασε αφάνταστα, αν δω και παιδιά πάλι με τους ίδιους μπαμπάδες θα κλείσω και την τηλεόραση μη σου πω.

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 4:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγω...

Βρήκα τη σκηνή στο αυτοκίνητο πολύ αστεία και ταυτόχρονα ρεαλιστική!

+++

Στέφανος
Ο -κατά τα φαινόμενα πανηλίθιος- πατέρας το έβγαλε σε δευτερόλεπτα το συμπέρασμα «Τι παιχνίδια παίζεις Ευα και δήλωσες το παιδί του Μάνου για δικό μου?» gelio

Απορία: Το σηματάκι με την καρδούλα και το μωρό είναι του μαιευτηρίου σωστα? Γιατί λοιπόν ήταν πάνω στο χαρτί που πήρε ο Στέφανος από το Δημαρχείο???

+++

Μάνος
Ο ευτυχής μη πατέρας απο την άλλη μου έλιωσε την καρδιά! Η αλήθεια είναι ότι μόλις τον είδα να περπαταει σκέφτηκα αμέσως «Καιρό είχαμε βρε να σε δούμε να περπατάς! Όχι ρε φίλε δεν σου έφτασε όλος ο χειμώνας που όργωσες όλη την Αθήνα, πάλι περπάτημα? Ήμαρτον! Όχι άλλο κάρβουνο!»

Όμως ο Μπουγιούρης σε αυτό το λίγο περπάτημα ήταν για μένα εκπληκτικός! Ο τρόπος που σου πέρναγε τι σκεφτόταν ήταν απίστευτος!

+++

Στο μαιευτήριο
Μου άρεσε η σύρραξη της Παρέας της Φεγγαρόπετρας! Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Group-hug

Ο Λουκάς που πήγε να ψαρέψει τη Μις Λεχώνα 2010 ήταν πολύ γλυκούλης! Είχε πολύ γέλιο που έλεγε στην Αγγέλα οτι μερήμνησε για το όνομά της και ειδικά εκεί που είπε ότι το μωρό έχει πάρει το τουτο της Αντιγόνης έλιωσα από τα γέλια!!!

Η Εύα με το ελάχιστον βάψιμο που της είχαν κάνει πόσο γλυκιά και πόσο Θεά ήταν??? Μια κούκλα!!!

Σημείωση: Καλύτερα κανένα μπαλόνι παρά αυτό το ένα το φτωχούλι που φαινόταν τόσο μίζερο χιχι

Όσο για τη Δάφνη και το Νικόλα μου άρεσε πολύ η συζήτησή τους στην είσοδο! Τα λόγια του Νικόλα για τη μοναχική πορεία του Μάνου που όμως πάντα καταλήγει στην παρέα τα βρήκα τόσο τρυφερά!

+++

Απόλυτα..κακοντυμένη
Aνεξαρτήτως προτιμήσεων, πώς είναι δυνατόν να ντύνετε έτσι την κα Παπα? Δίπλα στην τηλεοπτική της μητέρα ειδικά μοιάζει σα γυφτάκι! Μπορούμε να το διευθετήσουμε το ζήτημα? Όταν πρωτοξεκίνησε η σειρά ντυνόταν πιο καλά, βάλτε της έστω αυτά τα ίδια ρούχα!! Αυτό με το ζακετάκι που της είχε πέσει απο τον ένα ώμο και το άφησε έτσι σε όλη τη σκηνή επιηκώς άθλιο!!!

Και συνεχίζω με τη σκηνή! Η Μελίτα υπερβολικά μέσα στην τρελή χαρά την οποία για μια ακόμα φορά ο απόλυτός της της την έκαψε χιχι

Ο Στέφανος πότε θα βγάλει τη Βέρα την τύχη μου??? Με εκνευρίζει λέμε!!!

Όταν άκουσα τη Μελίτα να λέει την παρέα «Σπείρα» ήθελα να κλαίω από τα γέλια και την αθλιότητά της της μανταμίτσας! Νααααα έκανε ο πισινός της να είναι στην παρέα όταν χώρισε και δεν είχε ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ φίλο και μέχρι να βρει άντρα! Και αφού δεν της έκατσε η πρώτη απόπειρα πέρσι με το Μάνο, ξαναμανα έκανε κρααααααααα ο πισινός της για την παρέα μέχρι που βρήκε νέο άντρα η Εύα και αλλάξαμε στόχο! Πόσο θα το ευχαριστηθώ όταν η Μις Αχαριστη και Ακαμάτρα 2010 θα μείνει ολομόναχη δεν λέγεται!!!

Το χειρότερο απο όλα είναι που υποτίθεται τσαντίστηκε με την παρέα που της έλεγε για τον Στέφανο αλλα είναι και καλά χειρότεροι και το έλεγε με τον ίδιο μίζερο τρόπο που κλαίγεται ολημερίς κι οληνυχτίς!!! Ένα φίμωτρο ρε παιδιά δεν αντέχεται η γυναίκα!!! Μόνο να κλαίει και να σέρνεται ξέρει! Δεν την αντέχω λεμε! Μέχρι και η Νταίζη λιγότερο αντιπαθής μου είναι!!!

Το ανέκδοτο περί αξιοπρέπειας δεν θα το σχολιάσω, είπαμε λάβαμε τα μέτρα μας!!!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Aggelies

Όσο για τον Στέφανο, απο μυαλό κορμάρα όπως είπε και η Μαρία (αν και προσωπικά διαφωνώ και στο κορμάρα χαχα) πάντως είναι ντιπ ζώον ο τύπος! Εμ δεν πιστεύει ότι το παιδί κληρονομεί, εμ σου λέει το δηλώσανε δικό μου επί σκοπού! Και δεν μου λες χρυσέ μου, μήπως κόλλησες Αμαλιτιδα? Και πιστεύεις ότι όλοι θέλουν να σου φάνε τα λεφτά και την περιουσία σου? Γιατί αν είναι έτσι, έχει ο Πέτρος κάτι χαπάκια μούρλια!!!

Πάντως παρατήρησα ένα και μοναδικό κοινό σημείο επαφής Ρούσσου – Καρτάλη! Κάνείς δεν έχει εμπιστοσύνη στην κατινομαμά και την κατινοκόρη! Ξέρουν και οι δύο ΑΚΡΙΒΩΣ τι κατίνες είναι! Ο Στέφανος μέχρει και τη φωνή πάτησε στο Μελιτόνι gelio

Και βέβαια μετά την χαμένη αξιοπρέπεια ακολουθεί το ακόμα καλύτερο «Η Μελίτα φοβάται για τον Στέφανο που είναι στο μάτι του κυκλώνα» Αιντάααααα μανταμίτσα άλλην προσπαθούσαν να καθαρίσουν αλλα εσύ έχεις... του φουντουκιού σου το χαβά!

+++

Μάνος - Ηλίας
Επιστρέψαμε στα πάτρεια! Δεν τον αντέχω τον Ηλία, και κλείνουν και τα δικαστήρια το καλοκαίρι οποτε του χρόνου η δίκη και αν! Αμαααααααααααν!!!

Αυτά με τις αλυσίδες και τις βλακείες του Μάνου δεν τα σχολιάζω, τα βρήκα άθλια και εντελώς εκτός χαρακτήρα...

+++

ΛουκαΝορακια – Μάνος – Νταίζη - Μπέεελος
Ο Μάνος ξέρει για τη διαθήκη 1000%!!!

Κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ όπως τους ανακοίνωσε το «ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο» και η ανταπόδωση της Νόρας με το συμμαθητή Κυριάκο! χοχοχο

Στο γραφείο του Μπέλλου τη Νόρα την απολαυσα! Ήξερε ότι ο Μάνος έκανε κάτι πολύ λάθος και για αυτό ζήτησε χάρη όσο πιο ευγενικά μπορούσε και μάλιστα με τα μάτια χαμηλά και χωρίς καμμία αλαζονία!

Η χαπατοκουτσομπολίτσα όμως ήταν ανένδοτη και το καλύτερο απο όλα είναι που και καλά τίποτα δεν γίνεται για τη νιοστή χυλόπιτα και κατόπιν καθοδήγησης απο το πεδιλάκι! Για να μη σχολιάσω ότι θα έκανε μήνυση αλλα ΚΑΙ θα έπαιρνε τα λεφτά του πίσω! Δημητρη μουυυυυυυ, Δημήτρη μουυυυυυ για να κομπάζεις θέλει νουυυυ!!! Που δεν τον έχεις! Γιατί αν πάει ο Μάνος στη στενή γιοκ λεφτάκια!!! Για κούνα το κεφάλι σου Δημήτρη να δείς, είναι τόσο αδειο όσο της Μελίτας ή μου φαίνεται??? Γιατί να υπενθυμήσω σε όποιον αμφισβητεί τα κίνητρα του χαπατοκουτσομπολάκου ότι δεν είχε σκοπο να κάνει τίποτα με το κτήμα μέχρι να παρέλθει ο χρόνος του συμβολαίου, το έκανε για εκδίκηση στη νιοστή χυλόπιτα και λόγω Νταίζης! Παρεπιπτόντως αν ο Μπέλλος με τέτοιο μυαλό έβγαλε τόσα λεφτά λογικά σε κανα δυο χρόνια θα πρέπει να είμαι τρισεκατομμυριούχος! : juhu :

Όσο για τη σκηνή με τη Νταίζη έχω μια απορία.. Τις έχουν δώσει μια σελίδα λόγια και τη βάζουν να αλλάζει φόρεμα και να επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα? Κι ακόμα δεν έχει κάνει χαρακίρι η κα Πολυχρονίδη? Εδω κοντεύω να το κάνω εγω όταν την ακούω να λέει ότι ο Θεός τη φώτισε και δεν τον παντρεύτηκε Αχαχαχαχαχαχχα!

Όσο για τη σκληρή της όψη, την πιο σκληρή, πόσο πιο σκληρή εννοούμε όταν έβαλε να καθαρίσουν ένα αγέννητο μωρό???

Σημείωση 1: Τέλειο το φόρεμα της Νταίζης!

Σημείωση 2: Τη στιγμή που ο Λουκά ς θα μιλήσει στον πληθυντικό στη Νταίζη θα κλείσω την τηλεόραση! Λυπηθείτε τη σειρά σας!!!

+++

Μάνος – Εύα και λίγο Στέφανος
Η ανάλαφρη ατμόσφαιρα μου άρεσε πολύ! Ο Μάνος μεταξύ αστείου και σοβαρού πέρναγε τα μηνύματά του και τις ιδέες του στην Εύα για να τις ολοκληρώσει τη νέα σεζόν.. Δηλαδή ο Μάνος θα φύγει και η Εύα θα γίνει ο αρχηγός της παρέας που θα εκτελεί τα όνειρά του??? Και γιατί αφού τον βλέπουμε ότι το έχει πάρει απόφαση να φύγει για το εξωτερικό συνεχίζει να της λέει ότι θα μείνουνε μαζί και θα πηγαίνουν στην Εδέμ, θα κάνουν γλέντια κλπ μπούρδες???

Εύα: Λέει (ο γιόκας του χιχι) τι κουμάσι είσαι? Που βρήκα τέτοιο πατέρα που αραδιάζει τόσα παραμύθια?
Μάνος: Γάτος ο γιόκας! Και τί του απάντησες?
Εύα: Ότι σε ψώνισα απ’τα πανέρια!

Τρομερό απόσπασμα!!!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 ManosEva381-1

Μου άρεσε η ατάκα Μις Λεχώνα 2010! Λάτρεψα το Μάνο που της είπε ότι έχει κάνει τα μαγικά του! (Πάω στοίχημα ότι ο Μάνος με κάποιο τρόπο έχει εξασφαλίσει αντίγραφο της διαθήκης δεν μπορεί τόση αισιοδοξία πια!!!) Μου άρεσε η Εύα που αμέσως ανησύχησε μια και ξέρει καλά, πολύ καλά, τον Μάνο και λάτρεψα τη συζήτηση περί μονόπολης!!!

Την ώρα που ο κος Σταύρου στάθηκε έξω απο τα μωράκια στα πυρέξ πιάστηκε η καρδιά μου..

Δεν υπάρχει όμως πιο ομορφο θέαμα απο αυτό.. Love!
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-11203025-1

Ο Στέφανος τώρα ήταν μια πολύ καλή προσθήκη στην ήδη τέλεια σκηνή του Μάνου με την Εύα! Δένουν πολύ οι τρεις τους!

Ο Μάνος με την είσοδο του Στέφανου πλησίασε προστατευτικά την Εύα! inlove

Μου άρεσε η αντίδραση της Εύας στα νέα του Στέφανου και οι ειρωνίες με τον Μάνο! Μου άρεσε ΤΡΕΛΑ που πέταξε την κακία περί Μελίτας (αν και διατηρώ μια επιφύλαξη για τα κίνητρά της, η Εύα αναγνωρίζει τη θέση της Μελίτας δεν είναι σαν την κατσαρή αναίσθητη και ίσως δεν θέλει η Μελίτα να περνά όσα κι εκείνη) και βέβαια ξετρελάθηκα που τον έβαλε στη θέση του ότι δεν είναι η ώρα και το μέρος για τέτοιες συζητήσεις!

+++

Δάφνη - Νικόλας
Απο τις ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ σκηνές του επεισοδίου! Η Γεωργόνη ήταν τόσο απλή και αληθινή που δάκρυσα! Μου άρεσε πολύ η στάση του Νικόλα απέναντι στη γυναίκα του!!!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 DafniNikolas381-1

+++

Νεύρα και Παράνοια
Η Μελίτα στην τσίτα σε τέτοιο σημείο που το θεωρώ προσβλητικό να μην λέει στη μητέρα της τι έχει. Αν μη τι άλλο η κοπέλα το δεύτερο που έχει χάσει μετά την αξιοπρέπειά της είναι ο σεβασμός στους άλλους! Αν θες να κρατήσεις μυστικό κοιτάς να το παίζεις καλά, διαφορετικά μολόγα το! ¨Εναν μουρλό έχεις να σου συμπαραστέκεται στις ατιμίες σου ΟΦΕΙΛΕΙΣ, ΝΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙΣ λίγο σεβασμό!!! Όταν δεν έχουμε κανέναν άλλο να στραφούμε για να υποστηρίξει του οργασμού μας το χαβά μια χαρά μας κάνει η μάνα, όταν πάλι δεν μπορούμε να τις μιλήσουμε αντί να πιεστούμε λίγο και να κρατήσουμε ήπια στάση πετάμε την μπηχτή «Τι να κάνω να έχω πρόβλημα για να έχεις να ασχολείσαι?» Θα έλεγα να της αστράψει μια ξανάστροφη η Αμαλία αλλα απο την άλλη απο εκείνη το πήρε ΚΑΙ αυτό!!!

Αίσχος! Αίσχος! Αίσχος! Είσαι για πολύ φτύσιμο!!! Θα έκανα κατάλογο με όλα σου τα ελαττώματα αλλα στις 6μιση κλείνει ο σχολιασμός δεν προλαβαίνω!!!

Σημείωση: Θεϊκό το φόρεμα της Αμαλίας!

+++

Αντιγόνη – Στέφανος
Η μουσική της σκηνής φάνηκε σε κανέναν άλλον ότι θύμιζε λίγο “Age of Empires”? (ασχετο χιχι)

Η συζήτηση μάνας και γιού με άφησε με πολλά ερωτηματικά! Οκ ο μεσιέ το δούλεψε λίγο το ανύπαρκτο και κατάλαβε ότι να θέλουν να του φάνε τα λεφτά μάλλον λίγο κουλό είναι, οπότε σου λέει μάλλον μιλάμε για πιο πολλά λεφτά αρα υπάρχει και κληρονομιά!

Πάντως η συζήτηση περι συνεργασίας δεν με άφησε αδιάφορη.. Τι θα γίνει? Εχουμε βάλει τα ποτά στο ψυγείο, έχουμε προετοιμάσει τις σαλάτες και το χώρο, πότε θα ενηλικιωθεί ο Στέφανος να το γιορτάσουμε οεο???

+++

ΛουκαΝοράκια – Μαρίλια - Μπέεελος
Η κίνηση της Μαρίλιας : respect : x 1.000

Απίστευτη η μικρή που φέρθηκε πιο μεγάλη κι από τους μεγάλους!!!

Και βέβαια καταχάρηκα τη Νόρα και το Λουκά που πήγαν τα λεφτά στο Μπέλλο και του ξηγήθηκαν μια χαρά! Γιατί του φέρθηκαν σκάρτα, το δέχομαι, αλλά σε σχέση με το τι τους κάνει αυτός, απλώς και μόνο επειδή είναι ντιπ ηλίθιο και έχει τα φράγκα, μια χαρά τίποτα δεν του έκαναν! Φάτα τώρα μίστερ ΜεΣερνειΗΜπουζουκοβιαΑποΤηΜυτη!!!

Νόρα και Λουκάς Congrats

+++

Η σκηνή Πέτρου και Αμαλίας δεν μου άρεσε. Μόνο η ατάκα «Είμαι ο Ρουσσος και ξέρω κάτι παραπάνω» μου άρεσε χιχι, αλλα το σημερινό θα με αποζημιώσει οπότε δεν σχολιάζω!!!

+++

Όσο για το τέλος με άγγιξε η αντίδραση του Μάνου στο άκουσμα της πράξης της Μαρίλιας! Αναμένω σε δυνατές σκηνές στο σημερινό!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Manos381

+++

Για μένα ήταν καλό το επεισόδιο κι αν είχε και λίγο Χρήστο και λίγο πολύ λιγότερο Νταίζη, Μπέλλο και Νταιζημπελ θα ήταν ακόμα καλύτερο!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα!!!
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές

Κλασσική αξία πια οι σχολιασμοί σου Τζίνα!!!! Ένα όσκαρ oscar από μένα στους συνήθεις, σε καλύτερες μέρες προσδοκούμε με εξελίξεις και ερμηνείες που θα μας κάνουν να σχολιάζουμε!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την pasxalitsa στις Τρι Ιουν 08, 2010 4:04 pm, 1 φορά
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 4:02 pm

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!! red red

Τζινα δεν φταιω εγω που το οριο των emoticons ειναι δεκα!!!!!*σφυριζει αδιαφορα*
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 4:29 pm

xristina79 έγραψε:Πλήρης απογοήτευση από την σειρά.... Πως έχει καταντήσει έτσι? Σκηνές απλά για να περνάει ο χρόνος μέχρι το φετινό φινάλε.... Κρίμα.

Φέτος για μένα αποδομήθηκαν οι χαρακτήρες, εκτός της Μελίτας βεβαίως, της Νόρας και του Λουκά και της Δάφνης. Η τελευταία, με τα χαστούκια-τσαμπουκάς και το στυλάκι είμαι ξεροκέφαλη- από επιχειρήσεις δεν γνωρίζω-αφήνω κόσμο απλήρωτο αλλά θα το ξανάκανα, μια απογοήτευση..... Αν και δέχομαι ότι φέτος ουσιαστικά δεν είχε ιστορία πάνω της. Η Νόρα με τον Μπέλλό φέρθηκε απαράδεκτα και τα ξεκατινιάσματα με την Νταίζη την έριξαν αρκετά. Κάτι αντίστοιχο ισχύει και για τον Λουκά. Ο Νικόλας είναι και αυτός άφαντος....

Από το χθεσινό επεισόδιο κρατάω ένα πράγμα: οτι βλέπω να δικαιολογείται η κλοπή/υπεξαίρεση (που έκανε ο Μάνος) γιατί έγινε και καλά για καλό σκοπό... Τραγικό το μήνυμα που περνάει για άλλη μια φορά. Κάποιοι δεν έχουν αυτά τα χιλιάδες ευρώ, τα χρειάζονται για λόγους υγείας και πεθαίνουν, αυτοί τι πρέπει να κάνουν? Απαράδεκτο. TutTut

Ο Μάνος πάντως σιγά που ήταν έτοιμος να θυσιαστεί για την Δάφνη.... Υπολόγιζε ότι σε ένα μήνα που θα γινόταν ο οικονομικός έλεγχος από τον Μπέλλο θα είχε γεννήσει η Εύα και θα είχε πάρει την κληρονομιά, άρα ούτε γάτα ούτε ζημιά..... Δεν του βγήκε τον καημένο όμως..... Προσωπικά πάντως δεν θέλω να τα ξαναβρεί με την Εύα. Είναι δυνατόν να εμπιστευτεί κανείς ένα τέτοιο λαμόγιο? Και, για μένα, αγάπη είναι όταν είσαι στην κορυφή και έχεις αυτό που ζητάς (δύναμη-εξουσία-λεφτά στην προκειμένη) να θέλεις τον άνθρωπο που αγαπάς δίπλα σου.... όταν δεν έχεις τίποτα άλλο το να γυρνάς μετανοιωμένος και "αλλαγμένος" στα λόγια δεν φτάνει....

Νόρα-Λουκάς: και εμένα με ενόχλησε που πήγαν στον Μπέλλο με τα λεφτά της Μαρίλιας να βγουν από πάνω...

Μήπως κάποια στιγμή γίνεται να σταματήσει η παρέα να παίζει με τα λεφτά? Έρχονται και φεύγουν ποσά τόσο εύκολα.....
΄
Πέτρος-Αμαλία η μόνη όαση αλλά μήπως να έκαναν και μια συζήτηση πιο ουσιαστική? Καλό το κωμικό στοιχείο αλλά όχι υπερβολικά....

Χίλιες φορές να είχε τελειώσει για φέτος η σειρά ένα μήνα νωρίτερα αλλά να βλέπαμε κάτι καλύτερο.....

Συμφωνώ σε όλα!Το επεισόδιο αθλιότατο και βαρετότατο Sleep
Κανένας χαρακτηρας δεν επιβίωσε του τυφώνα "μετάλλαξη" και δεν θυμίζουν τίποτα από τον πρώτο κύκλο.Καμία απολύτως συνέπεια.

dennis έγραψε:Δεν καταλαβαίνω γιατί τώρα πάνε να δημιουργήσουνε ίντριγκα από εκεί που δεν υπάρχει…
Όλοι ξέρουμε ότι όταν μια γυναίκα πάει να γεννήσει ,εισάγεται με το όνομα του συζύγου . Ο νόμος ορίζει ότι όποιο παιδί γεννιέται εντός γάμου , τότε αυτομάτως θεωρείται του συζύγου άρα παίρνει και το όνομα του .
Αν τώρα το παιδί δεν είναι του συζύγου υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία:
Μόλις γεννηθεί το παιδί γίνεται αγωγή προσβολή πατρότητας κατά της συζύγου και η οποία στρέφεται και κατά του παιδιού βάση νόμου Ταυτόχρονα ζητείται από το δικαστήριο διορισμός επιτρόπου για το παιδί επειδή είναι ανήλικο και για να εκπροσωπηθεί στο δικαστήριο . Αφού βγει η απόφαση ο πραγματικός πατέρας θα αναγνωρίσει το παιδί και μόνο τότε αλλάζει το όνομα . Ο πραγματικός πατέρας μπορεί να λάβει μέρος στο δικαστήριο με παρέμβαση ώστε με την ίδια απόφαση να γίνει και η αναγνώριση.
Οπότε προς τι η έκπληξη του Στέφανου για το επώνυμο του παιδιού ?
Αφού ακόμα παντρεμένος είναι με την Ευα .
Και εντάξει δεν ήξερε δεν ρώταγε ? ( κανα δικηγόρο )
Και καλά αυτός ταραγμένος άνθρωπος είναι …
Τα τζιμάνια δικηγόροι που είναι στην παρέα …..έχουν κάψει κύτταρα από τον ερωτα ?
Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι παρόλα αυτά ΑΚΟΜΑ ουσιαστική εξέλιξη στην υπόθεση διαθήκη – φόνος – απόπειρες δεν έχουμε και το σπρώχνουν με χαζό – επεισοδιάκια και τώρα βρήκανε καινούργιο θέμα , το θέμα με το επώνυμο άντε και λίγη υπεξαίρεση και να δούμε και τι άλλο μέχρι να αποφασίσουν να το λήξουν….
Άντεεεεε Σφύρα τοοοοοοοοο…………
Περαστικά μας…….

Συμφωνώ επίσης μαζί σου και με την απορία σου!Πραγματικά τι τρόπος αποκάλυψης είναι αυτός???
Μετά από το "καλά έκανα και σε φώναζα Νταίζη" slap του Λουκά(η πιο γελοία αποκάλυψη ever) έρχεται να τη συναγωνιστεί σε ηλιθιότητα η αποκάλυψη της πατρότητας.Κανένα καλύτερο τρόπο δεν βρήκαν να κάνουν τις αποκαλύψεις αυτές??Φυσικά και στο όνομα Καρτάλης θα γραφόταν το παιδί!Παντρεμένος είναι ακόμα με την Χάρις... cake
Πραγματικά η σειρά έχει κουράσει πολύ....
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από LIBRA Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 4:48 pm

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ ΟΛΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΟΥ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΣΚΑΡ!!! Flkia
ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΙΟΝ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ Ο ΜΠΕΛΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΕΔΩ...

ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΕΓΩ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ!!! gelio
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 4:52 pm

Τζινακι κλασσικα απολαυστικοτατος ο σχολιασμος και υπεροχες φωτο! oscar Αυτη τη φορα ομως κατα 98% μαζι σου! Razz

Γιαννα μου,παρα μα παρα πολυ ωραιος ο σχολιασμος!Μπραβο! oscar
Υ.Γ Ακομα ενα oscar σε ολους τους συνηθεις υποπτους!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 5:24 pm

Πολυ καλο απο μενα το επεισοδιο πολυ τρυφερες σκηνες Μανου-Ευας Ελιωσα οταν μπηκε ο Στεφανος και ο Μανος πηγε διπλα στην Ευα τοσο γλυκα και ηρεμα....
Η Μαριλια τι να πω με εκανε και βουρκωσα(μπορει να ειναι λαμογιο αλλα ειναι ο πατερας μου αυτον εχω και τον θελω).....Νομιζω η καλυτερη σκηνη
Ο Στεφανος κατι σκαρωνει αλλα τι?
Η Μελιτα νευρακια τσαταλακια την ειδα και που εισαι ακομα .....τα καλυτερα ερχονται...ουτε την μανουλα δεν πειθεις κοπελιαααα....... Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 102533
Το υφακι της Νορας οταν πηγαν στον Μπελλο ολα τα λεφτα.... Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 630559
Καλα Νταιζη και Μπελλος δεν ασχολουμαι καν Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 556420
Νικολας -Δαφνη πολυ καλη σημερα, η αγωνια της Δαφνης για τον Μανο και η στηριξει του Νικολα στην Δαφνη απο της καλυτερες σκηνες τους εδω και καιρο....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 5:29 pm

evanna έγραψε:Τζινακι κλασσικα απολαυστικοτατος ο σχολιασμος και υπεροχες φωτο! oscar Αυτη τη φορα ομως κατα 98% μαζι σου! Razz

Γιαννα μου,παρα μα παρα πολυ ωραιος ο σχολιασμος!Μπραβο! oscar
Υ.Γ Ακομα ενα oscar σε ολους τους συνηθεις υποπτους!

Eυχαριστώ κοριτσάκι μου! Αναρωτιέμαι τι είναι το 2% μπορώ να το έχω παρακαλώ???

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 6:02 pm

Λογω υπερβολικης εκθεσης στον ηλιο και παλι (δε φταιω εγω με τα βλαμμενα που εχω μπλεξει μεσημεριατικα) αδυνατω να σχολιασω εκτενως, συν το οτι το επεισοδιο περα απο μια-δυο σκηνες δεν ελεγε και πολλα!!!

Οποτε θα συμφωνησω με
loukitsa
evanna
Lyn
Mik
Clarabelle
LIBRA
Foulitsa
KatsaroYpotheto
edem4ever

που θα παραλαβουν και απο ενα λαχταριστο oscar

Να σημειωσω το εξης:

ΑΓΑΠΩ ΤΟ ΜΑΝΟ !!!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 6:10 pm

Τζινακι μου αρεσαν πολυ και η σκηνη Μανου-Ηλια και Αμαλιας-Ρουσσου! :wink2:

Maraki_ch σε ευχαριστω! : thanks :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Τρι Ιουν 08, 2010 6:43 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγω...

Βρήκα τη σκηνή στο αυτοκίνητο πολύ αστεία και ταυτόχρονα ρεαλιστική!

+++

Στέφανος
Ο -κατά τα φαινόμενα πανηλίθιος- πατέρας το έβγαλε σε δευτερόλεπτα το συμπέρασμα «Τι παιχνίδια παίζεις Ευα και δήλωσες το παιδί του Μάνου για δικό μου?» gelio

Απορία: Το σηματάκι με την καρδούλα και το μωρό είναι του μαιευτηρίου σωστα? Γιατί λοιπόν ήταν πάνω στο χαρτί που πήρε ο Στέφανος από το Δημαρχείο???

+++

Μάνος
Ο ευτυχής μη πατέρας απο την άλλη μου έλιωσε την καρδιά! Η αλήθεια είναι ότι μόλις τον είδα να περπαταει σκέφτηκα αμέσως «Καιρό είχαμε βρε να σε δούμε να περπατάς! Όχι ρε φίλε δεν σου έφτασε όλος ο χειμώνας που όργωσες όλη την Αθήνα, πάλι περπάτημα? Ήμαρτον! Όχι άλλο κάρβουνο!»

Όμως ο Μπουγιούρης σε αυτό το λίγο περπάτημα ήταν για μένα εκπληκτικός! Ο τρόπος που σου πέρναγε τι σκεφτόταν ήταν απίστευτος!

+++

Στο μαιευτήριο
Μου άρεσε η σύρραξη της Παρέας της Φεγγαρόπετρας! Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Group-hug

Ο Λουκάς που πήγε να ψαρέψει τη Μις Λεχώνα 2010 ήταν πολύ γλυκούλης! Είχε πολύ γέλιο που έλεγε στην Αγγέλα οτι μερήμνησε για το όνομά της και ειδικά εκεί που είπε ότι το μωρό έχει πάρει το τουτο της Αντιγόνης έλιωσα από τα γέλια!!!

Η Εύα με το ελάχιστον βάψιμο που της είχαν κάνει πόσο γλυκιά και πόσο Θεά ήταν??? Μια κούκλα!!!

Σημείωση: Καλύτερα κανένα μπαλόνι παρά αυτό το ένα το φτωχούλι που φαινόταν τόσο μίζερο χιχι

Όσο για τη Δάφνη και το Νικόλα μου άρεσε πολύ η συζήτησή τους στην είσοδο! Τα λόγια του Νικόλα για τη μοναχική πορεία του Μάνου που όμως πάντα καταλήγει στην παρέα τα βρήκα τόσο τρυφερά!

+++

Απόλυτα..κακοντυμένη
Aνεξαρτήτως προτιμήσεων, πώς είναι δυνατόν να ντύνετε έτσι την κα Παπα? Δίπλα στην τηλεοπτική της μητέρα ειδικά μοιάζει σα γυφτάκι! Μπορούμε να το διευθετήσουμε το ζήτημα? Όταν πρωτοξεκίνησε η σειρά ντυνόταν πιο καλά, βάλτε της έστω αυτά τα ίδια ρούχα!! Αυτό με το ζακετάκι που της είχε πέσει απο τον ένα ώμο και το άφησε έτσι σε όλη τη σκηνή επιηκώς άθλιο!!!

Και συνεχίζω με τη σκηνή! Η Μελίτα υπερβολικά μέσα στην τρελή χαρά την οποία για μια ακόμα φορά ο απόλυτός της της την έκαψε χιχι

Ο Στέφανος πότε θα βγάλει τη Βέρα την τύχη μου??? Με εκνευρίζει λέμε!!!

Όταν άκουσα τη Μελίτα να λέει την παρέα «Σπείρα» ήθελα να κλαίω από τα γέλια και την αθλιότητά της της μανταμίτσας! Νααααα έκανε ο πισινός της να είναι στην παρέα όταν χώρισε και δεν είχε ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ φίλο και μέχρι να βρει άντρα! Και αφού δεν της έκατσε η πρώτη απόπειρα πέρσι με το Μάνο, ξαναμανα έκανε κρααααααααα ο πισινός της για την παρέα μέχρι που βρήκε νέο άντρα η Εύα και αλλάξαμε στόχο! Πόσο θα το ευχαριστηθώ όταν η Μις Αχαριστη και Ακαμάτρα 2010 θα μείνει ολομόναχη δεν λέγεται!!!

Το χειρότερο απο όλα είναι που υποτίθεται τσαντίστηκε με την παρέα που της έλεγε για τον Στέφανο αλλα είναι και καλά χειρότεροι και το έλεγε με τον ίδιο μίζερο τρόπο που κλαίγεται ολημερίς κι οληνυχτίς!!! Ένα φίμωτρο ρε παιδιά δεν αντέχεται η γυναίκα!!! Μόνο να κλαίει και να σέρνεται ξέρει! Δεν την αντέχω λεμε! Μέχρι και η Νταίζη λιγότερο αντιπαθής μου είναι!!!

Το ανέκδοτο περί αξιοπρέπειας δεν θα το σχολιάσω, είπαμε λάβαμε τα μέτρα μας!!!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Aggelies

Όσο για τον Στέφανο, απο μυαλό κορμάρα όπως είπε και η Μαρία (αν και προσωπικά διαφωνώ και στο κορμάρα χαχα) πάντως είναι ντιπ ζώον ο τύπος! Εμ δεν πιστεύει ότι το παιδί κληρονομεί, εμ σου λέει το δηλώσανε δικό μου επί σκοπού! Και δεν μου λες χρυσέ μου, μήπως κόλλησες Αμαλιτιδα? Και πιστεύεις ότι όλοι θέλουν να σου φάνε τα λεφτά και την περιουσία σου? Γιατί αν είναι έτσι, έχει ο Πέτρος κάτι χαπάκια μούρλια!!!

Πάντως παρατήρησα ένα και μοναδικό κοινό σημείο επαφής Ρούσσου – Καρτάλη! Κάνείς δεν έχει εμπιστοσύνη στην κατινομαμά και την κατινοκόρη! Ξέρουν και οι δύο ΑΚΡΙΒΩΣ τι κατίνες είναι! Ο Στέφανος μέχρει και τη φωνή πάτησε στο Μελιτόνι gelio

Και βέβαια μετά την χαμένη αξιοπρέπεια ακολουθεί το ακόμα καλύτερο «Η Μελίτα φοβάται για τον Στέφανο που είναι στο μάτι του κυκλώνα» Αιντάααααα μανταμίτσα άλλην προσπαθούσαν να καθαρίσουν αλλα εσύ έχεις... του φουντουκιού σου το χαβά!

+++

Μάνος - Ηλίας
Επιστρέψαμε στα πάτρεια! Δεν τον αντέχω τον Ηλία, και κλείνουν και τα δικαστήρια το καλοκαίρι οποτε του χρόνου η δίκη και αν! Αμαααααααααααν!!!

Αυτά με τις αλυσίδες και τις βλακείες του Μάνου δεν τα σχολιάζω, τα βρήκα άθλια και εντελώς εκτός χαρακτήρα...

+++

ΛουκαΝορακια – Μάνος – Νταίζη - Μπέεελος
Ο Μάνος ξέρει για τη διαθήκη 1000%!!!

Κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ όπως τους ανακοίνωσε το «ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο» και η ανταπόδωση της Νόρας με το συμμαθητή Κυριάκο! χοχοχο

Στο γραφείο του Μπέλλου τη Νόρα την απολαυσα! Ήξερε ότι ο Μάνος έκανε κάτι πολύ λάθος και για αυτό ζήτησε χάρη όσο πιο ευγενικά μπορούσε και μάλιστα με τα μάτια χαμηλά και χωρίς καμμία αλαζονία!

Η χαπατοκουτσομπολίτσα όμως ήταν ανένδοτη και το καλύτερο απο όλα είναι που και καλά τίποτα δεν γίνεται για τη νιοστή χυλόπιτα και κατόπιν καθοδήγησης απο το πεδιλάκι! Για να μη σχολιάσω ότι θα έκανε μήνυση αλλα ΚΑΙ θα έπαιρνε τα λεφτά του πίσω! Δημητρη μουυυυυυυ, Δημήτρη μουυυυυυ για να κομπάζεις θέλει νουυυυ!!! Που δεν τον έχεις! Γιατί αν πάει ο Μάνος στη στενή γιοκ λεφτάκια!!! Για κούνα το κεφάλι σου Δημήτρη να δείς, είναι τόσο αδειο όσο της Μελίτας ή μου φαίνεται??? Γιατί να υπενθυμήσω σε όποιον αμφισβητεί τα κίνητρα του χαπατοκουτσομπολάκου ότι δεν είχε σκοπο να κάνει τίποτα με το κτήμα μέχρι να παρέλθει ο χρόνος του συμβολαίου, το έκανε για εκδίκηση στη νιοστή χυλόπιτα και λόγω Νταίζης! Παρεπιπτόντως αν ο Μπέλλος με τέτοιο μυαλό έβγαλε τόσα λεφτά λογικά σε κανα δυο χρόνια θα πρέπει να είμαι τρισεκατομμυριούχος! : juhu :

Όσο για τη σκηνή με τη Νταίζη έχω μια απορία.. Τις έχουν δώσει μια σελίδα λόγια και τη βάζουν να αλλάζει φόρεμα και να επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα? Κι ακόμα δεν έχει κάνει χαρακίρι η κα Πολυχρονίδη? Εδω κοντεύω να το κάνω εγω όταν την ακούω να λέει ότι ο Θεός τη φώτισε και δεν τον παντρεύτηκε Αχαχαχαχαχαχχα!

Όσο για τη σκληρή της όψη, την πιο σκληρή, πόσο πιο σκληρή εννοούμε όταν έβαλε να καθαρίσουν ένα αγέννητο μωρό???

Σημείωση 1: Τέλειο το φόρεμα της Νταίζης!

Σημείωση 2: Τη στιγμή που ο Λουκά ς θα μιλήσει στον πληθυντικό στη Νταίζη θα κλείσω την τηλεόραση! Λυπηθείτε τη σειρά σας!!!

+++

Μάνος – Εύα και λίγο Στέφανος
Η ανάλαφρη ατμόσφαιρα μου άρεσε πολύ! Ο Μάνος μεταξύ αστείου και σοβαρού πέρναγε τα μηνύματά του και τις ιδέες του στην Εύα για να τις ολοκληρώσει τη νέα σεζόν.. Δηλαδή ο Μάνος θα φύγει και η Εύα θα γίνει ο αρχηγός της παρέας που θα εκτελεί τα όνειρά του??? Και γιατί αφού τον βλέπουμε ότι το έχει πάρει απόφαση να φύγει για το εξωτερικό συνεχίζει να της λέει ότι θα μείνουνε μαζί και θα πηγαίνουν στην Εδέμ, θα κάνουν γλέντια κλπ μπούρδες???

Εύα: Λέει (ο γιόκας του χιχι) τι κουμάσι είσαι? Που βρήκα τέτοιο πατέρα που αραδιάζει τόσα παραμύθια?
Μάνος: Γάτος ο γιόκας! Και τί του απάντησες?
Εύα: Ότι σε ψώνισα απ’τα πανέρια!

Τρομερό απόσπασμα!!!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 ManosEva381-1

Μου άρεσε η ατάκα Μις Λεχώνα 2010! Λάτρεψα το Μάνο που της είπε ότι έχει κάνει τα μαγικά του! (Πάω στοίχημα ότι ο Μάνος με κάποιο τρόπο έχει εξασφαλίσει αντίγραφο της διαθήκης δεν μπορεί τόση αισιοδοξία πια!!!) Μου άρεσε η Εύα που αμέσως ανησύχησε μια και ξέρει καλά, πολύ καλά, τον Μάνο και λάτρεψα τη συζήτηση περί μονόπολης!!!

Την ώρα που ο κος Σταύρου στάθηκε έξω απο τα μωράκια στα πυρέξ πιάστηκε η καρδιά μου..

Δεν υπάρχει όμως πιο ομορφο θέαμα απο αυτό.. Love!
Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Vlcsnap-11203025-1

Ο Στέφανος τώρα ήταν μια πολύ καλή προσθήκη στην ήδη τέλεια σκηνή του Μάνου με την Εύα! Δένουν πολύ οι τρεις τους!

Ο Μάνος με την είσοδο του Στέφανου πλησίασε προστατευτικά την Εύα! inlove

Μου άρεσε η αντίδραση της Εύας στα νέα του Στέφανου και οι ειρωνίες με τον Μάνο! Μου άρεσε ΤΡΕΛΑ που πέταξε την κακία περί Μελίτας (αν και διατηρώ μια επιφύλαξη για τα κίνητρά της, η Εύα αναγνωρίζει τη θέση της Μελίτας δεν είναι σαν την κατσαρή αναίσθητη και ίσως δεν θέλει η Μελίτα να περνά όσα κι εκείνη) και βέβαια ξετρελάθηκα που τον έβαλε στη θέση του ότι δεν είναι η ώρα και το μέρος για τέτοιες συζητήσεις!

+++

Δάφνη - Νικόλας
Απο τις ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ σκηνές του επεισοδίου! Η Γεωργόνη ήταν τόσο απλή και αληθινή που δάκρυσα! Μου άρεσε πολύ η στάση του Νικόλα απέναντι στη γυναίκα του!!!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 DafniNikolas381-1

+++

Νεύρα και Παράνοια
Η Μελίτα στην τσίτα σε τέτοιο σημείο που το θεωρώ προσβλητικό να μην λέει στη μητέρα της τι έχει. Αν μη τι άλλο η κοπέλα το δεύτερο που έχει χάσει μετά την αξιοπρέπειά της είναι ο σεβασμός στους άλλους! Αν θες να κρατήσεις μυστικό κοιτάς να το παίζεις καλά, διαφορετικά μολόγα το! ¨Εναν μουρλό έχεις να σου συμπαραστέκεται στις ατιμίες σου ΟΦΕΙΛΕΙΣ, ΝΑΙ ΟΦΕΙΛΕΙΣ λίγο σεβασμό!!! Όταν δεν έχουμε κανέναν άλλο να στραφούμε για να υποστηρίξει του οργασμού μας το χαβά μια χαρά μας κάνει η μάνα, όταν πάλι δεν μπορούμε να τις μιλήσουμε αντί να πιεστούμε λίγο και να κρατήσουμε ήπια στάση πετάμε την μπηχτή «Τι να κάνω να έχω πρόβλημα για να έχεις να ασχολείσαι?» Θα έλεγα να της αστράψει μια ξανάστροφη η Αμαλία αλλα απο την άλλη απο εκείνη το πήρε ΚΑΙ αυτό!!!

Αίσχος! Αίσχος! Αίσχος! Είσαι για πολύ φτύσιμο!!! Θα έκανα κατάλογο με όλα σου τα ελαττώματα αλλα στις 6μιση κλείνει ο σχολιασμός δεν προλαβαίνω!!!

Σημείωση: Θεϊκό το φόρεμα της Αμαλίας!

+++

Αντιγόνη – Στέφανος
Η μουσική της σκηνής φάνηκε σε κανέναν άλλον ότι θύμιζε λίγο “Age of Empires”? (ασχετο χιχι)

Η συζήτηση μάνας και γιού με άφησε με πολλά ερωτηματικά! Οκ ο μεσιέ το δούλεψε λίγο το ανύπαρκτο και κατάλαβε ότι να θέλουν να του φάνε τα λεφτά μάλλον λίγο κουλό είναι, οπότε σου λέει μάλλον μιλάμε για πιο πολλά λεφτά αρα υπάρχει και κληρονομιά!

Πάντως η συζήτηση περι συνεργασίας δεν με άφησε αδιάφορη.. Τι θα γίνει? Εχουμε βάλει τα ποτά στο ψυγείο, έχουμε προετοιμάσει τις σαλάτες και το χώρο, πότε θα ενηλικιωθεί ο Στέφανος να το γιορτάσουμε οεο???

+++

ΛουκαΝοράκια – Μαρίλια - Μπέεελος
Η κίνηση της Μαρίλιας : respect : x 1.000

Απίστευτη η μικρή που φέρθηκε πιο μεγάλη κι από τους μεγάλους!!!

Και βέβαια καταχάρηκα τη Νόρα και το Λουκά που πήγαν τα λεφτά στο Μπέλλο και του ξηγήθηκαν μια χαρά! Γιατί του φέρθηκαν σκάρτα, το δέχομαι, αλλά σε σχέση με το τι τους κάνει αυτός, απλώς και μόνο επειδή είναι ντιπ ηλίθιο και έχει τα φράγκα, μια χαρά τίποτα δεν του έκαναν! Φάτα τώρα μίστερ ΜεΣερνειΗΜπουζουκοβιαΑποΤηΜυτη!!!

Νόρα και Λουκάς Congrats

+++

Η σκηνή Πέτρου και Αμαλίας δεν μου άρεσε. Μόνο η ατάκα «Είμαι ο Ρουσσος και ξέρω κάτι παραπάνω» μου άρεσε χιχι, αλλα το σημερινό θα με αποζημιώσει οπότε δεν σχολιάζω!!!

+++

Όσο για το τέλος με άγγιξε η αντίδραση του Μάνου στο άκουσμα της πράξης της Μαρίλιας! Αναμένω σε δυνατές σκηνές στο σημερινό!

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Manos381

+++

Για μένα ήταν καλό το επεισόδιο κι αν είχε και λίγο Χρήστο και λίγο πολύ λιγότερο Νταίζη, Μπέλλο και Νταιζημπελ θα ήταν ακόμα καλύτερο!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα!!!
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές

Ουφ το κατάφερα όλο. Μπράβο μου. Α! Τζίνα συμφωνώ και επαυξάνω.

Για κάποιους οι οποίοι κατηγόρησαν τον Λουκά και την Νόρα για τον τρόπο που την έπεσαν στον Μπέλλο. ΝΑΙ από την στιγμή που του παρέδωσαν ΑΜΕΣΑ τα χρήματα και ΤΑ ΠΗΡΕ μπορούν να τον ξεσκίσουν και να του τα πάρουν πίσω διπλά και τρίδιπλα. Αλλά αυτό ισχύει στην Αμερική όχι εδώ γιατί εδώ η συκοφαντική δυσφήμιση αξίξει μόνο κανά πεντοχίλιαρο άντε δεκαχίλιαρο. Ο Μπέλλος το ζήτημα το χειρίστηκε όπως χειρίζετε και το θέμα της Νταίζης σαν μ....ς, IQ ραδικιού.

Επεισόδιο 382 - Ημερομηνία 07-06-2010 - Σελίδα 4 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης