Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap24%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 24% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap49%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 49% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap15%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap5%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap0%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap7%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 59

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:07 pm

giouli_edem έγραψε:Γράφω πάλι όλη μέρα σχολιασμό!!! Θα ποστάρω και μετά θα σας διαβάσω .... Προετοιμαστείτε για πάπλωμα !! Χι,χι ...

Ας σχολιάσω κι εγώ ……

Ευάρα – Στέφανος

Καταπληκτικοί η κα. Ξυλά με τον κ. Σταύρου !! Οι άνθρωποι δένουν πολύ μαζί και το έχουμε πει από την αρχή …
Η Ευάρα έχωσε γερά και την ευχαριστήθηκα !! Με το που της είπε ο μπούλης στην εξώπορτα ¨ήρθα να δω το παιδί μου¨ του λέει ¨Καταρχάς το παιδί είναι δικό μου !!¨ ΧΩΣΕ ΕΥΑΚΙ !!!!
Φυσικά και δεν είμαι απολύτως σύμφωνη που του έκρυψαν την αλήθεια, αλλά έκαναν το καλύτερο … Αφού ο μπούλης εθελοτυφλεί και έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στη μανούλα-killer, καλά να πάθει !!
Άκους εκεί θα τους προστάτευε εκείνος λέει !!! Πώς αγοράκι μου ???? Τηλεπαθητικά θα τους προστάτευες ???? Αφού εγώ θυμάμαι ότι κανόνιζες ταξιδάκι αναψυχής στο Παρίσι με τη στριγγλίτα σου όσο κινδύνευε η Εύα και το παιδί σου !! Κάνω λάθος ??
Χώσιμο No 2 : Όταν του είπε να προσέξει που θα ανοίξει το στόμα του, λέω μην του βάζεις δύσκολα βρε Ευάκι, αυτός θα το ξεφουρνίσει αμέσως !! Και μετά ακούω το ¨αν θες να κάνεις κάτι προσπάθησε να μάθεις ποιος θέλεις να μας σκοτώσει, είναι υποχρέωσή σου !!¨ και λέω είναι ΘΕΑ η γυναίκα ! Έτσι αγοράκι μου, κάνε και κάτι σωστό για αυτό το παιδί που χτυπιέσαι ότι θέλεις να είσαι πατέρας του !

Χώσιμο No 3 : Ξανά το δίκιο με το μέρος της Εύας !! Αν μπουλάκο ήξερες ποια είχες αγαπήσει κάποτε (αν συνέβη ποτέ αυτό!), θα τη ¨διάβαζες¨ την Εύα και θα είχες ψαχτεί ! Όταν όμως κάποιες κατινούλες σε έπεισαν ότι το παιδί δεν είναι δικό σου επειδή εκείνες τις συνέφερε, όλα μέλι γάλα ! Θα βγάλουμε διαζύγιο εις βάρος της Εύας και θα πάμε και συντομότερα Παρισάκι !! Α ρε καημένε, γάντζο σου έχει βάλει στον ¨Μήτσο¨ και σε σέρνει κανονικά !!

Και συνεχίζει με αυτό το ¨έπαιξες με τα συναισθήματα μου¨ ! Αγόρι μου, ο πρώτος που της το δίδαξε αυτό της Εύας είσαι εσύ ! Εκείνη όταν σε παντρεύτηκε, ήταν ήρεμη, γαλήνια, πίστευε ότι μαζί σου θα έχει μια ευτυχισμένη οικογένεια, κι εσύ έπαιζες μαζί της και την προσγείωσες απότομα . Άρα μη μας ζητάς και τα ρέστα !

Και ενώ όλα τα παραπάνω ήταν για το Στέφανο, τον κ. Σταύρου τον προσκυνώ από την ώρα που μπήκε στο δωμάτιο του μωρού. Γλυκός, συγκινημένος, με όλα τα συναισθήματα του να αναγράφονται στο πρόσωπο του … Υπέροχος …

Λουκάς – Σταυρίδης

Γιατί ο αστυνόμος πιστεύει ότι τώρα η Εύα κινδυνεύει περισσότερο, δεν το κατάλαβα …
Ωραία σκηνούλα πάντως.

Στριγγλιάρα - Τιτανομέγιστη

Α ρε μεγάλη Αμαλία !! Δε σε λέμε άδικα Τιτανομέγιστη τόσο καιρό . Είδαμε επιτέλους να υπερασπίζεσαι τον Πέτρο στην κατινούλα ! ΘΕΑ η κα. Πεφάνη ! : respect :
Και το Μελιτόνι κλασικά, του κρεβατιού της το χαβά . Ε βέβαια, μην της θίξουμε το Στεφανάκο, αυτόν το άγιο άνθρωπο !! Αυτή η σιγουριά σου κοριτσάκι μου ότι ο Στέφανος δεν είναι μπλεγμένος από πού πηγάζει ακριβώς ???? Δεν είσαι όλη μέρα μέσα στο βρακί του για να δεις τι κάνει άρα κόψε τις υστερίες ! Την Αμαλίτσα την ευχαριστήθηκα όσο στην σκηνές της με το Ρούσσο ! Καταπληκτική ….
Και το άλλο το ακούσατε ? Η Μελίτα έχει ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο ! χιχιχιχι

Και τρελαίνομαι και για νέο σλόγκαν : «Θα ‘ρθει η στιγμή που ο Ρούσσος θα δικαιωθεί !»

Μπούλης – Διαβολομάνα

Δηλαδή αν δεν του είχε πει η Εύα να μην κρατήσει το στοματάκι του κλειστό, θα το έδινε το νέο για το γιο και στις εφημερίδες ?? gelio
Σιγά μη δεν το έλεγε στη μανούλα ! Πού να ήξερε ότι το λέει στο στόμα του λύκου! Και της ανέλυσε κιόλας ο βλάκας το λόγο που ειπώθηκε το ψέμα ! Όρσε μικρέ !
Και μια χαρά που πήρε η δολοφόνα γιαγιά δε λέγεται !! Κόντεψε να αρρωστήσει από την πίκρα της λέει που θα έχανε το παραδάκι …. Και φυσικά άρχισε το τροπάρι να γυρίσει πίσω ο απόγονος για να τσεπωθεί η περιουσία ! Αχ, όταν αρχίζουν οι άνθρωποι να θεωρούν ευτυχία τα λεφτά, το θεωρώ πολύ λυπηρό ….

Εύα – Αγγέλα

Πόσο γλύκα η Ευούλα και πόσο προστατευτική και σωστή μαμά η Αγγέλα …. Κι εγώ το ίδιο θα φοβάμαι στο μέλλον όταν θα είναι να κάνω μπάνιο το μωράκι μου, μη μου φύγει … χιχιχιχι

Παρέα των 5

Άλλη μια μάζωξη χωρίς την Εύα αλλά τέλος πάντων … Μου αρέσουν οι συζητήσεις τους κάθε φορά και μου αρέσει που η Εύα είναι και πάλι πρωταγωνίστρια τον τελευταίο καιρό ! Μπουγιούρης στο κωμικό του αλλά και στη μελαγχολία που δεν είναι μπαμπάς, καταπληκτικός όπως πάντα …. Α ! και μην ξεχνάμε !!

«Είμαι αετός χωρίς δουλειά !»

Απόλυτοι μέχρι βαρεμάρας

Δεν έχει κανένα σημείο επαφής πλέον το Μελιτόνι με τους γονείς που τη μεγάλωσαν τόσα χρόνια και την έκαναν ολόκληρη γομάρα, γιατί της κατηγορούν τον άντρα που ξέρει εδώ και 10 μήνες ! Τι να πω, το ρητό πρέπει να αλλάξει : Ο έρωτας δεν τυφλώνει μόνο αλλά αποβλακώνει κιόλας !
Και μετά τί λέει η ¨μάνα να σου πετύχει¨ ???????? Εμμέσως πλην σαφώς, είπε στο Στέφανο να μην έχει σχέσεις με το παιδί του ??? Η ξεφτίλα της πόσο μεγαλύτερη να γίνει πια ?? Έχει πιάσει ταβάνι από ουρανοξύστη !!
Και μετά της έρχεται και η κεραμίδα στο κεφάλι !! Ακούει ότι δε θέλει ο Στέφανος να μεγαλώσει το παιδί του εκεί μέσα, και παίρνει το ζαβλακωμένο βλέμμα του ροφού !! Την έκαιγε να μάθει τι σκεφτόταν όταν έβλεπε το νεογέννητο μωράκι του και αν μετάνιωσε που το παράτησε για να μείνει μαζί της ! Βρε ουστ που λέγεσαι και μάνα ενώ αν μπορούσες να μην έχει καμία σχέση ο Στέφανος με το παιδί του θα το έκανες πράξη !!
Γιατί κύριοι σεναριογράφοι μου παιδεύεστε για το ποιος θα είναι στο τέλος πίσω από τις απόπειρες της Εύας ???? Γιατί δε βάζετε τη Μελίτα να τα είχε οργανώσει όλα ?? Ποιο πιστευτό θα ήταν !!!
Και παράκληση : Είναι και καλοκαιράκι πια, δώστε στην κοπέλα λίγο ΝΕΡΑΚΙΙΙΙΙ !!!

Εύα - πεθερούλα

Και πήγε η καλή γιαγιάκα να δει το εγγόνι, που ικανή την έχω να το έπνιγε με κανένα μαξιλάρι ! gelio
Το παιδί κυρία μου μεγαλώνει ακριβώς εκεί που ανήκει !
Με στοργή και πραγματική αγάπη, όχι με λεφτά και θησαυρούς !!
Πρίγκιπας ο Άγγελος θα είναι στην καρδιά του και όχι στην τσέπη του !!
Ευάρα θεά, χώσε στην πεθερά !!!

Πεδιλάκι – Σαγιονάρα

Δε μπορώ να τους βλέπω να κάνουν και ρομαντική βόλτα στη θάλασσα ! μπλιαχ
Και τί βλακείες ακούσαμε πάλι ???? Το χάπατο έχει μάτια και βλέπει λέει ότι η Νταίζη είναι αγνή και καθαρή !! Fskl
ΚουνιαΜπέλλο, keep walking and stop talking καλύτερα γιατί δε σε αντέχουμε !

Σταυρίδης - Λαζαρίδαινα

Το βλέμμα της όταν τον είδε στην πόρτα της, όλα τα euros !!
Ο Σταυρίδης στις μπηχτές είναι μανούλα και μου κρατάει πάντα αμείωτο το ενδιαφέρον όποτε τον βλέπω για την επόμενη κουβέντα που θα ξεστομίσει ….
Καταπληκτικός και καίριος ο κος. Ζουγανέλης …

Νταίζη – Μπέλλος (part 2)

Δεν αντέχω την κοτάρα να είναι ¨κυρία¨ στο σπίτι του Λουκά !!! Τρελαίνομαι !
Κι αυτό που ήξερε και το καθιερωμένο ουισκάκι του Μπέλλου, τι σας λέει ?
Με δύο παγάκια παρακαλώ ! χαχαχαχα
Και μετά άρχισε τις κλασικές Νταιζουλινιές της … και μέχρι να πείσει το χάπατο να περάσουν μαζί τη νύχτα, μπορεί και να της πήρε ίσα και με ….. 1 δευτερόλεπτο !
Μητσάρα, μπορεί να λένε ότι οι γυναίκες είναι εύκολες, αλλά κι εσύ στην ίδια κατηγορία ανήκεις !! χαχαχαχα
Και αυτός ο τρόπος που την αγκάλιασε και τη ρούφηξε ήταν τόσο ιιιιουουουου !!!
Πόσο καιρό είχε άραγε να ….. απαυτωθεί που έπεσε σαν το λιγούρη ???? χαχαχαχα

Το μόνο που άξιζε ήταν το ξώπλατο της Νταίζης αλλά πάει κι αυτό !! Τις τράβηξε τις αλυσίδες ο Μήτσουλας από το πάθος του !!

Δάφνη - Νικόλας

Με πιάνει μια μελαγχολία όταν ακούω από τα παιδιά ότι μετράνε αντίστροφα για να φύγουν από την Εδέμ τους !! Ότι και να γίνει, εμείς εκεί τους ξέρουμε και εκεί τους θέλουμε !! Μου άρεσε και η κουβέντα για τον αδερφό τους και που πιστεύουν ότι έχει αλλάξει προς το καλύτερο …. ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑΝΟ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ !!!!!

Εύα – Μάνος

Τι να πω για τις σκηνές του κάθε φορά ??? …. Σου βγάζουν αμέσως αυτό το ¨αγαπιόμαστε από παιδιά και δεν έχουμε μεγαλώσει ακόμα…¨ Παιδιαρίσματα, πλακίτσες για τον bodyguard Kevin Costner, παιχνιδάκια, και όλα αυτά που θα μου λείψουν από Εύα – Μάνο στον τρίτο κύκλο …Και πάνω απ’ όλα, το Ευάκι μαζί του γελαστό και ευτυχισμένο … Α ρε Μπουγιούρη …..
Δε κάθεσαι στα αυγά σου, να μας σκαρώσεις κι ένα μουσακά να γλείφουμε τα δαχτυλάκια μας ? χιχιχι
Κι όταν τον είδα μετά στα σκαλοπάτια της πριγκηπέσας του, θυμήθηκα το άσμα «Ήρθα και απόψε, στα σκαλοπάτια σου …» χιχιχι

Αντιγόνη – Χρήστος

Όλο και περισσότερο αποκαλύπτεται η Αντιγονίτσα …. Την έπιασε κωλοπιλάλα με τη σπόντα του αστυνόμου και … μετά από ολονύκτια σκέψη, έκαψε στο τζάκι μια ολόκληρη περιουσία μόνο και μόνο επειδή δε θα τη χαιρόταν εκείνη … Αχ, ξαναλέω, όταν η ζωή σου όλη είναι τα λεφτά, δε βρίσκεις την ευτυχία ….
Επειδή όμως πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, αναμένω εξελίξεις ….
Πάντως καταπληκτική ερμηνευτικά η κα. Παπαδημητρίου ….

Λουκανοράκια στην κουζίνα και … όχι μόνο !

Βρε Νοράκι μου , αφού δεν το έχεις κοπέλα μου, τι τον παιδεύεις τον άνθρωπο ?? χιχιχι Ξέρετε όμως τι με χαλάει ?? Που η κότα ξέρει να μαγειρεύει και κάνει τα επίσημα δείπνα στον Μητσάρα και την Νόρα μας τη βγάζουν ακαμάτρα ! χαχαχα
Η μουσικούλα μετά στα ενδότερα πολύ ρομαντική και είμαι σίγουρη ότι τα Λουκανοράκια αποζημιώθηκαν γιατί είχαν καιρό να δουν τέτοια σκηνούλα ….

Απόλυτοι μέχρι βαρεμάρας(version 2)

Η κιουρία ξαφνικά ανησύχησε για το παιδί της, και δεν ήξερε τι έχει πάθει με το Μάνο, ενώ ξέρουμε ότι η ψυχολογία του σε σχέση με τον πατέρα του δεν είναι καλή γιατί της λείπει … Και η καλή μανούλα Μελίτα προσπαθεί να της περάσει το Στέφανο σαν δεύτερο μπαμπά ! Ε όχι καλή μου !! Βάλε λίγο παραπάνω το παιδί σου και μην κατεβάζεις τη μουτράκλα που φεύγει ο Απόλυτος ! ΕΛΕΟΣ !!

Τιτανομέγιστοι

Δεν υπάρχουν πολλά λόγια …. Υπέροχοι και οι δύο σε όλα … Από ερμηνείες που όπως πάντα κέντησαν, μέχρι και στιλιστικής απόψεως που ταίριαζαν μεταξύ τους ! Τώρα, για το τι και για το πόσα ξέρει ο Ρούσσος για το παρασκήνιο, θα σκάσω μέχρι να μάθω ! Και γιατί πιστεύει τόσο πολύ ότι ο Καρτάλης κοροϊδεύει τη Μελίτα και ότι άλλαξε μετά τη φυγή της Εύας ? Μπερδεμένα πράγματα ….

Bodyguard στο Χαριτόσπιτο

Αχ, πες τα Αγγέλα μου ! Αυτή την αγάπη τους δε θα την καταλάβουμε ποτέ …
Όταν είπε στην Εύα ¨σαν μωρά παιδιά κάνετε …¨ και εκείνη της είπε με νάζι ¨μας αρέσει…¨ κρυφοκοιτάζοντας το Μάνο, έλιωσα …. inlove
Και το άλλο πρωί τον σκέπασε γλυκά όπως την είχε σκεπάσει εκείνος στο δικό του σπίτι …. Α ρε Μπουγιούρη, α ρε Μπουγιούρη …..

Bodyguard – Policeman

Πολύ ωραία σκηνή Σταυρίδη – Μάνου … Αρχικά η εξομολόγηση του Μάνου για τον έρωτα του με την Εύα, και μετά τα σοβαρά … Ο αστυνόμος φαίνεται να ξέρει τα πάντα και αυτό με προβληματίζει … Λέει στο Μάνο να αποκαλύψει όσα ξέρει, με μεγάλη σιγουριά για να καταλάβουμε ότι μυρίζεται και τα ξέρει όλα …
Ανυπομονώ να εξελιχτεί ο ρόλος του γιατί είναι πολύ ύποπτος και μου αρέσει …

Δάφνη – Ηλίας

Δε μ’ αρέσει καθόλου που πάλι κρύβει κάτι η Δάφνη από το Νικόλα ! Είναι δυνατόν πρώτα να βρει δουλειά και μετά να του το πει ????? Δεν πάει σούπερ μάρκετ για να μην του το πει και μετά να δει τα ψώνια στο ψυγείο ,δουλειά πάει να βρει ! Δεν ξέρω γιατί κάνουν αυτό το λάθος οι σεναριογράφοι …

Κατίνα – Αμαλία

Κατινάκι άκου τη μανούλα, είναι γνωστό ότι τα παιδιά έχουν ένστικτο ! Και πώς να καταλάβεις το λόγο που δε θέλει η Νεφέλη έναν πατριό ? Με τι ? Αφού μυαλό δεν υπάρχει ! Το παιδί σου το πηγαίνατε σε γιατρό λόγω της έλλειψης του πατέρα του, το θυμάσαι ??? Όταν έβλεπε συνέχεια μέσα στο σπίτι τον Απόλυτο και ένιωσε όλη τη σημασία σου επάνω του, πώς να μην κλοτσήσει το παιδί ? Αλλά βέβαια, σιγά μη φταις εσύ !! Μπορεί να βάζει λόγια λέει στο παιδί ο Μάνος !! Εσύ την ουρά σου απ’ έξω στο φταίξιμο ! Και όταν πάνε να σου ξαναθίξουν τον έρωτα, ουρλιάζεις πάλι όπως πάντα !! Α ρε ξεφτίλα …

Νταίζη – Μπέλλος (part 3)

Και ξύπνησε το ζεύγος και άρχισε τα τσαλιμάκια η κλώσα, και να μείνουμε μόνο φίλοι και αηδίες …. Ιου ιου ιου
Και τσινάει κιόλας το χάπατο με το κουδούνι και του λέει κιόλας μετά του Λουκά να φύγει λες και είναι σπίτι του ! Βρε έξω φούστη απ’ την παράγκα !!
Και μπαίνει ο Λουκάκος και του εναντιώνεται το ζεύγος και μας πετάει και στη μούρη ο φλώρος ότι είναι και λεφτάς ! Ιου ιου ιου

Αντιγόνη - Χρήστος

Ανυπομονώ για τη σημερινή συνέχεια μετά το κάψιμο της περιουσίας, και αν ισχύει αυτό που λέει το Τζινάκι για το ποιός ενημερώνει τον αστυνόμο για τις κινήσεις της Αντιγόνης (για να μην spoilerάρω κιόλας) γουστάρω τρελά και περιμένω με αγωνία …..

oscar και : respect :

Congratulations!!!!!!!!!!!!!! Τέλειος σχολιασμός
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:09 pm

nana έγραψε:Επεισόδιο με επεισόδιο η Μελίτα γίνεται όλο και πιο κατίνα. Κόμπλεξική όπως πάντα με την Ευα έχει αρχίσει πλέον και βγάζει την καρακατινίστικη συμπεριφορά. Καλύτερα όμως. Έτσι θέλω να τη βλέπω. Κι εγώ!!! Να εκτίθεται μέσα από τα κόμπλεξ της. Και για να καταλάβω... θα ζητήσουν και τα ρέστα από την Ευα που στο συγκεκριμένο τρίγωνο δεν έφταιγε σε τίποτα και ήταν η ΑΠΟΛΥΤΗ ΚΥΡΙΑ. Και κερατάς και δαρμένος. Νανα είσαι άδικη δεν θυσίασαν το σεξ βρε? Δεν περιορίστηκαν μόνο σε ραντεβουδάκια και φιλάκια? Ντρoπήηη gelio
Η σκηνή της Ευας με τον Σταύρου ήταν αυτό που μου άρεσε απ' όλα στο επεισόδιο... επιτέλους φάνηκε ο Στέφανος να καταλαβαίνει την Ευα. Καλά του τα είπε. Γι'αυτό και το βούλωσε στο τέλος. Ωωω ναι!!!
Ο Λουκάς επίσης σκέτος καταπέλτης με το δίδυμο της συμφοράς.. Μπράβο του.
Η Αντιγονάρα νομίζει ότι ξεμπέρδεψε με το κάψιμο... μα καλά, τόσο άσχετη είναι που δεν ξέρει ότι υπάρχει αντίγραφο? Εδώ υποτίθεται ότι όλα τα σχεδιάζουν στην εντέλεια και δεν ξέρουν 2 βασικά πράγματα?...
Ο Μάνος μου βγάζει εδώ και καιρό τον απλό κομπάρσο και μου τη βαράει... κρίμα.

Νανα μου είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος αλλα διαφωνώ στα περί Μπουγιούρη! Μου αρέσει πολύ ειδικά στα τελευταία επεισόδια που τον βλέπουμε και πάλι!!!

@ margel Να με συγχωρείς αλλα το λογικό και το επόμενο είναι να πετά σπόντες η Εύα! Αυτή είναι η κερατωμένη της υπόθεσης ή μήπως το ξεχνάμε??? Η Μελίτα πάλι γιατί τόση κακία? Κανονικά θα έπρεπε να ζητά και συγνώμη! Κάθε φορά που πάει απο το σπίτι της Εύας δε για αυτό πάει για να δικαιολογείται! (Τέλος οφ τόπικ)

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:12 pm

Ezi_loukno έγραψε:Επειδή μπορεί να είμαστε οφ τόπικ, θα απαντήσω με λίγες προτάσεις....
Goofy! έγραψε:Καταρχας καλησπαερα,και ας περασω στο διαταυτα..Ρακος?Ε,οχι και ρακος!Ρακος ηταν ο Στεφανος οταν του παιζανε ενα τετοιο παιχνιδι οχι η Νορα!
Αλλα και παλι το οτι "εκανε" ενα εκ των πολλων που θα επρεπε να κανει,τι?
Παραγραφει ολα τα υπολοιπα που δεν εκανε?Τι λογικη ειναι αυτη?
Επισης δεν της δινω καν ενα μικρο + γιατι διατηρω της επιφυλαξεις μου ως προς τις "προθεσεις" της Νορας,που πηγε την επομένη στην Μελιτα για να της πει να μην εκτιθεται ενω η ιδια της εδινε πατημα για να εκτεθει!
Καλα ως προς τον αναξιο Στεφανο να προστατεψει το παιδι του ουτε καν θα μπω στον κοπο να ρωτησω ποιοι δεν τον αφησαν να πλησιασει καν την μητερα αυτου του παιδιου,που το κουβαλουσε,αλλα αντιθετα αποφασισαν να την προστατεψουν μονοι τους και βρεθηκε η αλλη στο νοσοκομειο!Οχι οχι δεν θα την κανω την ερωτηση(οσο και να το θελω).

Είμαι σίγουρη οτι οι προθέσεις της Νόρας είναι πολύ καλές ως προς την Μελίτα απλά προτίμησε να βοηθήσει να σωθούν 2 ζωές και καλά έκανε για μένα...
Όσο να αφορά τον Στέφανο, η παρέα δε τον άφησε να πλησιάσει κάν την μητέρα του παιδιού του... Γιατί άραγε; Μήπως επειδή δεν θα κρατούσε το στόμα του κλειστό; Όπως δε το κράτησε και στο χθεσινό επεισόδιο; Αν το μάθαινε η Αντιγόνη, ποιός ο σκοπός του σχεδίου;

Goofy! έγραψε:
Σου απαντω μαζι με την Mik.
ΦΥΣΙΚΑ και ειναι το ιδιο!
Αυτη εδω ΔΕΝ ειναι συγκριση Νταιζης-Ευας.Ειναι συγκριση Νορας-Μελιτας!
Και ξαναλεω ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι ειναι το ιδιο!Και οι δυο πηγαν ή θα πηγαιναν την ζωη τους πισω για ενα παιδι,σωστα?Τι θε εκανε η Νορα αν της ελεγαν πως τζαμπα θα σπαταλουσε την ζωη της μακρυα απο τον Λουκα??Αυτο το ξαχναμε οποτε μας βολευει?Την μια θυσια την αλλη "ε,και τι εγινε"?
Α,και κατι αλλο...
με την Εύα η οποία είπε ψέματα για να σώσει το παιδί της
Σοβαρα?Και αυτο το ηξερε η Μελιτα οταν πιστευε οτι το παιδι δεν ειναι του Στεφανου και ξεκατινιαζοταν(συμφωνα με τα λεγομενα σας παντα)??Τη κακια η Μελιτα,σωστα?
Πως δεν της εκοψε πως ολα αυτα ειναι μια απατη?Σα δε ντεπεται λεω εγω!
Η διαφορά είναι στον τρόπο που θα αντιμετωπίσουν η Μελίτα την Εύα και η Νόρα την Νταίζη αντίστοιχα.... Η Νόρα καλά θα κάνει αν τα χώσει στην Νταίζη γιατί η τελευταία είπε ψέματα έχοντας κακές προθέσεις.... Η Μελίτα όμως δεν έχει το δικαίωμα να την πεί στην Εύα γιατί η Εύα είπε ψέματα για να σώσει το παιδί της και μόνο....

Goofy! έγραψε:
Τι λες?Και επειδη ηταν ο Μπελλος θρασυς στο ΣΗΜΕΡΙΝΟ κανει την Νορα μια χαρα στο ΧΘΕΣΙΝΟ??
Εξακολουθω να αδυνατω να κατανοησω την λογικη αυτη!
Τις προαλλες δεν λεγαμε Μπραβο στην Δαφνη οταν ειπε οτι επειδη η φωλια των απεναντι λερωθηκε δεν καθαριζει η δικια σου,ή κανω λαθος?
Εγω αναφερομουνα στην Νορα οταν πηγε να ζητησει να μην κανει τιποτα ο Μπελλος!
Στην αρχη σαν βρεγμενη/χ******η γατα για να του πει τι?
Οτι να μου πεις και ευχαριστω επειδη δεν πηγα να σου τα φαω ολα?
Επειδη εκανα το αυτονοητο για τον "χαρακτηρα" μου?
Και μετα το πηγε στα προσωπικα επειδη δεν μπορουσε να το παει απο αλλου?
Για να παρει την απαντηση απο τον Μπελλο:"Και μαζι να 'μασταν,πισω δεν θα 'κανα!".
Δεν νομιζω οτι το Μπελλος το κανει ολο αυτο επειδη το εχει παρει με την Νορα..ΑΛΛΑ ακομη και ετσι να 'τανε,η Νορα ακριβως εκει στηριχθηκε για να μην κανει τιποτα στον Μανο.Οποτε..
Δεν ξερω κατα ποσο ειμαστε on topic,θεωρησα σωστο να σου απαντησω σε αυτα τα καποια ερωτηματα/απαντησεις σου..Κρινε εσυ και συνεχισε αμα θες.
Όχι δεν κάνεις λάθος.. Έτσι έλεγα και εξακολουθώ να λέω οτι τα λάθη των άλλων δε επισκιάζουν τα λάθη τα δικά μας... Δεν προσπαθώ να επισκιάσω τα λάθη της Νόρας απλά δεν καταλαβαίνω που βρίσκετε το "θράσος" σ'αυτήν τη γυναίκα... Αν αυτό το πράγμα λέγεται θράσος, τότε αυτό που κάνουνε κάποιοι άλλοι πώς πρέπει να λέγεται...;; Προσωπικά απο πλευρά Νόρας, διακρίνω ειρωνία αλλά ΟΧΙ θράσος....
Σου απαντω σε π.μ. για να μην βγαινουμε off topic,ok? :wink2:
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:13 pm

xristina79 έγραψε:Το καλύτερο του επεισοδίου: ο Χρήστος άνθρωπος του Σταυρίδη? Πολύ καλό, δεν το περίμενα! Με την Νταίζη δηλαδή δεν έμπλεξε τυχαία? Βρε τον Χρήστο....

Σε αυτό μόνο συμφωνώ! Όμως νομίζω (καθότι αγαπημένος ηθοποιός και χαρακτήρας χιχι και έχω εντρυφήσει) ότι ο Χρήστος την Νταίζη την αγαπάει, το πιο πιθανό είναι ότι μετά την αποκάλυψη της Αντιγόνης ζύγιασε πράγματα και καταστάσεις και στράφηκε στον αστυνόμο!!! Ελπίζω να μάθουμε σύντομα λεπτομέριες!

Mik έγραψε:Eπειδή με έχουν κατασπαράξει τα κουνουπια, αποφάσισα να σχολιάσω το επεισόδιο και να κρατήσω και τα χέρια μου απασχολημένα!!!

Το επεισόδιο το έβλεπα με παρέα (μπαμπα, γιαγια και 2 φίλες μου) και έτσι , θα ποστάρω και τα σχόλια τους σε συγκεκριμένες σκηνές..

Στέφανος-Ευα:
''Θα σας προστάτευα εγώ Ευα'' -> Οταν στην δευτερη απόπειρα έκλεινες εισητήριο για το Παρίσι.???

Μέσα στο σπίτι σου θα την προστάτευες? Το σπίτι που.....Χμ για να θυμηθώ, φυτρώσανε το όπλο του φόνου, δείρανε τον Στέφανο και πυροβόλισαν τον Στεφανο....

''Προσεξε πολύ καλά που θα ανοίξεις το στόμα σου''-> κάποτε, μόλις ξεκίνησε ο Σταυρίδης αυτο το κόλπο υπερασπιζότανε κάποιοι τον Στέφανο, πως αν χρειαστεί να κρατήσει το στόμα του κλειστό θα το κρατούσε.
Μιας και ξέρει-λεμε- οτι δεν είναι αυτός απο την οικογενεια Λαζαρίδη που θέλει το κακό του Αγγελου, ποιος να ναι? Χμ, ναι, αυτός που πήγε ευθύς αμέσως να το πει!!!!
''Αν εγώ στηριζόμουνα στα γεγονότα και όλα αυτά τα παιχνίδια που έχεις παίξει''-> Αυτή την ατάκα την φχαριστήθηκα, Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 195890 γιατι τελευταία πολύς κόσμος ξεχνάει το τι έχει κάνει ο Στέφανος, και ζητάμε μόνο προσοχή στα συναισθηματά του...

Κατηγορούμε την κακιά παρέα που δεν στεναχωρήθηκε ουτε λίγο με το κόλπο αυτό (αν και είδαμε όλους να στεναχωριούνται και να μην τους αρέσει) αλλα ξεχνάμε τι έχει κάνει ο Στέφανος για αυτους?
Πότε είδαμε α στεναχωριέται ο Στέφανος που έστελνε νυφικά και στεφάνια? Πότε είδαμε να στεναχωριέται ο Στέφανος που τους τρομοκρατούσε όλους?
Πότε είδαμε να στεναχωριέται ο Στέφανος που κατηγορούσε την Ευα και την Δάφνη για το όπλο και ποτέ δεν ζήτησε ένα συγνώμη?
Α, ναι, γιατι να μας νοιάζει οταν γίνεται αδικία εις βάρος κάποιου φεγγαροπετρίτη, σωστα?
Μόνο ο Στέφανος εχει αισθήματα.....

Στέφανος-Αγγελος:
Ευτυχώς που υπάρχουν τέτοιες σκηνές για να να ξαναθυμηθούμε το πόσο καλός ηθοποιός είναι ο κος Σταυρου!
Ο νέος Αγγελος πανέμορφος...
''Εγω πότε θα γίνω μάνα?"

Θεάρα-Μελιτόνι:
''Πως ακριβώς εμείς να υποψιαστούμε οτι όλο αυτό είναι στημένο''->

-Εχουν γίνει 2-3 απόπειρες εναντίον της Ευας
-Ξαφνικά λίγο πριν γεννήσει και αμέσως μετά την τελευταία απόπειρα, παρουσιάζει το παιδί σαν του Μάνου
-Ακουγονται πολλά για μια διαθήκη
-Η Νόρα σου λέει οτι κάποια στιγμή θα καταλάβεις.
-Η Ευα, ενώ τόσο καιρό παρουσίαζαι το παιδί οτι είναι του Στέφανου, δεν ζητησε λεφτά, αρα δεν ήθελε να του το φορτώσει , γιατι ούτως ή αλλως δεν θα κέριδζε τίποτα....

Λίγο να τα έβαζες στο μυαλό σου Μελιτόνι, μπορεί να μην καταλάβαινες τι ακριβώς παιζει, αλλα σίγουρα θα καταλάβαινες οτι όλοι έχουν πιο σοβαρά πράγματα να κάνουν απο το να ασχολούνται μαζί σου.
Απορώ γιατι βλήτο μιλάμε .!!!!!

-Η Νόρα και ο Λουκάς έχουν το θέμα της Νταίζης
-η Ευα έχει το θέμα με τις απόπειρες
-η Δάφνη με τον Νικόλα θα φύγουν απο το σπιτι τους
-Ο Μάνος είχε να δώσει 200.000 και έχασε την δουλειά του...

.....Και η Μελίτα νόμιζε οτι όλοι τα κάνανε για να ασχοληθούν με την πάρτη της!!! Μιλαμε για την απόλυτη παράνοια... Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Lol

Το αστείο είναι, οτι αφού της τα λένε, ακόμα δεν πιστέυει!!!!

Η Αμαλία της λέει οτι ''κάτι συμβαίνει με αυτή την οικογένεια'' και η Μελίτα κλασσικα, ο Στέφανος, ο Στέφανος, ο Στέφανος.......

Μαμάκιας με Μαμά:
Οτι ξέραμε όλοι, πήγε και έκανε ο Στέφανος. Το είπε κατευθείαν στην μαμά του. Δεν άργησε ουτε μία ώρα!

Φεγγαροπετρίτες:
Γλυκουλίνια Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 226538

Απόλυτος:
Οταν ο Στέφανος μίλαγε για το παιδί του είχαμε το εξής σχόλιο
(Γιαγια: Και ευτή πως ξίνησε τα μουτρα τση.)

Μελίτα : Μετάνιωσες?
Στέφανος: Ζω τον έρωτα μου, και είναι και αυτό πολυ δυνατό
(Μπαμπάς: Ωραία ζωή θα κάνεις, με την κλαψο...βούνα!)

Σταυρίδης-Αντιγόνη:

Σταυρίδης:Ξέρω οτι κανείς δεν πρόκειται να πειράξει την Ευα και το παιδί της γιατι την επόμενη στιγμή θα πάει στην φυλακη
Αντιγόνη:Με απειλείτε?

Busted Αντιγονίτσα....Οποιος έχει την μύγα...

Πατσοζευγαρο:
1) Θεικό το δαχτυλίδι της Πολυχρονίδη
2) Ο Μπέλλος ρώτησε ''μαγείρεψες'' με έναν τρόπο, μόνο το ''φέρε τις παντόφλες και την εφημερίδα μου'' έλειπε....
3) Ουτε τα primperan δεν βοήθησαν στην αναγούλα που μου προκάλεσαν...

(μπαμπάς: Ατσα ο Μπέλλος και εραστής!)
(γιαγιά: Αυτη η βρώμα, τον κατάφερε και αυτόν, και θα του τα φάει...Ντροπή τση)

Νικόλας-Δάφνη:
Ρε παιδιά μας δουλέουν? Πότε προλάβανε να καταλάβουν οτι ο Μάνος έχει αλλάξει? Σε μια νύχτα το είδαν....στα μάτια του????
Πέρασε ή δεν πέρασε μια μέρα απο τότε που δωσε η Μαρίλια τα λεφτά? Αντε 2... Ελεος δηλαδή! Το κληρονομικό χάρισμα το πήρε και η Δάφνη με τον Νικόλα, δεν εξηγείτε αλλιώς

Καρμικός:
Ενα σχόλιο για τον Μπουγιούρη... Μαλλί να μακραίνει, μαυρο πουκάμισο, ψιλομούσι.... Σαν Κρητικός δεν ήταν? Οι μπαλωθιές που είναι?

ΛουκοΝοράκια εν ''δραση'': Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 681539
Η Νόρα-αν και δεν το χει- προσπάθησε να του μαγειρέψει.... Ο καημένος προσπάθησε να το φάει.....Αυτά είναι !!!!!!!!!!!!!!!!! Τι θυσίες κάνουνε !!!!

Πάντως μάθαμε οτι η Νόρα είναι πράγματι λαβα-μπόρα Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 397896

Ποσο τέλειο είναι αυτό το ζευγάρι? Τι χημεία βγάζει??? Τι κρίμα που δεν την εκμεταλευονται τόσο συχνά και τους βάζουν να αναλώνονται σε σαχλαμαρες.....

Μελίτα-Στέφανος & Μελίτα-Αμαλία:

Συγνώμη, απορούν κιολας τι έχει η Νεφέλη????? Ποσο μυαλό θέλει για να καταλάβουν οτι βλέπει έναν νέο άντρα να προσπαθεί να πάρει την θέση του μπαμπά της στην ζωή της και στο σπίτι της?
Δεν θέλει να σαι μάνα ή ψυχολόγος για να το καταλάβεις αυτό το πράγμα. Απλό είναι, ποσο μάλλον όταν έχει και ιστορικό σαν της Νεφέλης....

Τιτανομέγιστοι:

ΘΕΛΩ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΤΗΣ ΘΕΑΣ Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 195890 Η κουβέντα γνωστή και αναμενόμενη...

Αντιγονάρα-στάχτη και μπουρμπερη και burberry:

Γιατι θα πρέπει να δουμε σε 10 λεπτά οτι ήθελε μόνο 1 λεπτό? Κουράστηκα......

Μπέλλος-που-ολοκληρώνει-τις-γυναίκες-Νταίζη-Λουκάς:

Μπααααααααααααστα ρε φίλε που δεν είναι τίποτα 580 ευρώπουλα.Πλάκα μας κάνεις? Στην γενιά των 700 ευρώ τα λες αυτά εν μέσω οικονικής κρίσης?

Τι λε ρε φίλε! Οταν θα στα φάει όλα η τσοκαρω που κουτούπωσες Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 960514 χτες, και δεν θα χεις ούτε για τσίχλες, θα σου πω εγώ πως θα σου φανούνε τα 580 ευρω!

Επίσης, νταξ, κουτουπώσαμε χτες, αλλα δεν είναι και δικό σου το σπίτι Μπέλλο να κάνεις και κουμάντο, αντε μάζεψε τα σώβρακα σου και πήγαινε στο γραφείο σου....

Και επίσης πόσο χάπατο ακόμα είναι που πιστεψε οτι μπορεί ο Λουκάς να παίρνει σε ροζ γραμμες??

''Εγω εχω την Νοράρα μου, δεν έχω ανάγκη απο έξτρα υποστήριξη...εσυ, Μήτσο?'' Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Lol

Ενα σχόλιο:

-Αν η Νορα μαθαινε αυριο οτι ο Αρης τελικα δεν ειναι παιδι του
Λουκα,αλλα η Νταιζη "πειραξε" τα αποτελεσματα ..η Νορα τι νομιζετε οτι
θα κανε?

Είναι το ίδιο? Πλάκα μας κάνεις?
~ Η Νταίζη του το κρυψε για 8 χρόνια , το φόρτωσε σε έναν άλλο, και το εμφάνισε μετά. Επαιξε με 2 ανθρωπους
~ Η Νταίζη κέρδισε οικονομικά απο αυτό το παιδί- που σε περίπτωση που δεν είναι του Λουκά- ένα σπίτι.
~ Η Νταίζη εκβιάζει με βάση το παιδί της
~ Η Νταίζη προσβάλλει με βάση το παιδί της
~ Της Νταιζης η ζωή δεν βρισκόταν σε κύνδινο

Μην συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια, είναι απλώς αστείο.

ΥΓ : Οσκαράκια στις γνωστές, Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 96572

Καλά εκτός που ήταν τέλειος ο σχολιασμός με έλιωσαν και τα σχόλια της γιαγιάς στα Ζακυνθινά!!!

Και ναι αντε κάνε κάνα παιδάκι γιατί θελω κι εγω να παίζω εχω λιώσει με το νέο μπουμπουκάκι της σειράς!!!

ΥΓ. Sarita όπως πάντα συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ (χαχα) μαζί σου!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:23 pm

Τιτλος: "Πληθοι και κεραμοι ατακτως ηρημενοι!"

Κεφ. 1 "Οι μαγοι με τα δωρα"
Ο Στεφανος πηγε να δει το γιο του οπως χαρακτηριστικα ειπε στην Ευα και εκεινη του ειπε ολη την αληθεια για το σχεδιο της αστυνομιας... Η σκηνη του Στεφανου με το γιο του ηταν πραγματικα πουλυυυ τρυφερη!!!! Love!
Αφου ενημερωσε την μαμα του για τις εξελιξεις πηγε κι εκεινη να δει το εγγονο και να ζητησει για χιλιοστη φορα απο την Ευα να γυρισει στο σπιτι "οπου θα ειναι προστατευμενη" Χμμμμ...

Κεφ. 2 "Ο ερωτας ειναι τετραπληγικος"
Δεν εξηγειται αλλιως η συμπεριφορα της Μελιτας..... Κλεινει τα αυτια στις προειδοποιησεις των γονιων της -και των δυο πλεον- για το Στεφανο, αρνειται να δει τα γεγονοτα ως εχουν και επιμενει οτι ξερει το Στεφανο.... Οπως ηξερες το Μανο, κοπελια;;; Η Νεφελη αρνειται πεισματικα το Στεφανο, γιατι; Μηπως τελικα τα παιδια εχουν καλυτερο ενστικτο απο την ερωτοχτυπημενη μητερα τους;;; Idea

Κεφ. 3 "Η απολυτη παρανοια"
Δεν ξερω αν ηταν της φαντασιας μου αλλα διεκρινα μια ζηλεια, μια ενοχληση απο την μερια της Μελιτας οταν ο Στεφανος της μιλουσε για το παιδι του.... Μα τι θα μπορουσε να σκεφτεται ενας πατερας οταν βλεπει για πρωτη φορα το παιδι του;;; Βεβαια στην κουλη ερωτηση θα παρεις κουλη απαντηση.... Θα ηθελε λεει ο Στεφανος να μεγαλωσει το παιδι του μαζι του για αντισταθμισμα του ερωτα που θυσιασε;;;; slap
Α και κατι αλλο..... ΣΤΕΦΑΝΕ βγαλε την βερα ΤΩΡΑ!!!!!! Για ονομα του θεου εχεις καταθεσει αιτηση διαζυγιου και η πρωην συζυγος ουτε να σε φτυσει.... Για να μην αναφερω τη νυν που τη βλεπει και υστεριαζει χειροτερα....

Κεφ. 4 "Στα περιξ, περι διαθηκης..."
Ο Σταυριδης εκανε ενα τουρ και.... Ειπε στην Αντιγονη οτι στην επομενη κινηση κατα της Ευας θα συλλαβει τον ενοχο, για να παρει την απαντηση "Με απειλειτε;;" Ειπε στο Μανο οτι το αλλοθι του ηταν ετσι σχεδιασμενο ωστε να μαθει η Ευα για τη Μελιτα και το Στεφανο, χωρις να μιλησει ο ιδιος και παρεδεχτηκε οτι η εκδικηση της διαθηκης ειναι πολυ καλο σχεδιο για να συμφωνησει στη συνεχεια ο Μανος.....
Μετα απο την επισκεψη Σταυριδη η Αντιγονη πηρε τη διαθηκη απο το χρηματοκιβωτιο και την εκαψε παρουσια του Χρηστου στο τζακι.....
Παρατηρηση μπαμπα Γιαννας: Αλλο χρωμα ειχαν τα χαρτοσημα οταν πηρε τη διαθηκη απο το χρηματοκιβωτιο και αλλο οταν της εβαλε φωτια... Τυχαιο; Δεν νομιζω... (μπορει απλως να ειναι σκηνοθετικο λαθος...)
Απορια μπαμπα Γιαννας: "Τι στο καλο γραφει η διαθηκη;;"
Αδερφος Γιαννας (απο καπου στο βαθος): " Για τον Ασκληπιο!!!!!" lol!

Κεφ. 5 "Ενας τρελος ειναι στην πορτα σου!"
Ο "ανεργος και περιπλανομενος", "αητος χωρις δουλεια", "Kevin Costner" λεγε με Μανο ανελαβε να κραταει σκοπια μη εχοντας αλλη ασχολια εξω απο το σπιτι της Ευας για να τη φυλαει με "υ" για τι με "ι" του το εχει απαγορευσει!!!!! Μου αρεσε που ηθελε να της μαγειρεψει, μου αρεσε που την τρομαξε στο παραθυρο -Ξυλα θεα- μου αρεσε που τραγουδαγε ή μαλλον γκαριζε στην εξωπορτα, μου αρεσε που τελικα κοιμηθηκε στον καναπε και η ευα τον σκεπασε το πρωϊ, αληθεια ποιος του ανοιξε;;;;
Σημειωση! Η Ευα που φοβοταν μην της πεσει ο μικρος οταν τον κανει μπανιο ηταν τοοοσο γλυκια!!!! inlove
Σημειωση!! Μανο we will always love you!!!!!! Love!

Κεφ. 6 " Κουζινα vs Κρεβατοκαμαρα"
Η Νορα δεν το πετυχε τελικα το φαϊ, το περιεργο θα μου πειτε θα ηταν να το πετυχαινε.... Τι να κανει ο ερμος ο Λουκας προσπαθησε να φαει αλλα δεν κατεβαινε.... Η Νορα ηταν τοσο γλυκουλα οταν σταναχωρηθηκε που δεν μπορει να φτιαξει ενα φαϊ της προκοπης, οσο και ο Λουκας που προσπαθουσε να της φτιαξει το κεφι.... Ο χορος μεχρι την κρεβατοκαμαρα και ο ψιθυρος "Σ'αγαπω" με αποτελειωσαν!!!!!! Faint Heart2

Παραρτημα
Λενε οτι αρχηγος της συγχρονης Ελληνικης οικογενειας ειναι αυτος που εχει στα χερια του το τηλεκοντρολ της τηλεορασης, δυστυχως για εμενα και το στομαχι μου χθες δεν προλαβα να παρω το τηλεκοντρολ με αποτελεσμα να αναγκαστω να δω τις σκηνες του πατσα!!! vomit Για τα πρακτικα λοιπον, Δημητρακη με 580 ευρω ζουν οικογενειες σημερα.... Ανακαλυψα νεα συνθεση για την klinex, καθαριζει, λευκαινει, απολυμαινει, την Νταιζη!!!!

Η συνεχεια στο επομενο......

Υ.Γ. 1 "Πολυ καλο" απο μενα!!!!
Υ.Γ. 2 oscar loukitsa, evangeliap2808, evanna, loukasnora, $ofi@ loukakos + nora, pasxalitsa, aggeliki, l_aquila, sarita, Clarabelle, Mik, KatsaroYpotheto, KonstantinaP, Foulitsa, giouli_edem Ελπιζω να μην ξεχασα καποιον......
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:27 pm

Γιαννα μου αυτοι οι τιτλοι σου ειναι μοναδικοι! : respect : Τελεια τα λες!Ευχαριστω για το oscar και φυσικα ανταποδιδω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:29 pm

margel έγραψε:
Απλά γενικότερα, η αντίρρησή μου για τους φεγγαροπετρίτες είναι ότι θεωρούν ότι οι δικές τους ενέργειες πάντα πρέπει να δικαιολογούνται στο όνομα ενός ιερού σκοπού, ενώ δε δείχνουν την ίδια επιείκια και ελαστικότητα απέναντι στους άλλους και δεν εννοώ το Στέφανο αλλά τη Μελίτα.

Ποιος ο ιερός σκοπός της Μελίτας? scratch

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:33 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος: "Πληθοι και κεραμοι ατακτως ηρημενοι!"

Κεφ. 1 "Οι μαγοι με τα δωρα"
Ο Στεφανος πηγε να δει το γιο του οπως χαρακτηριστικα ειπε στην Ευα και εκεινη του ειπε ολη την αληθεια για το σχεδιο της αστυνομιας... Η σκηνη του Στεφανου με το γιο του ηταν πραγματικα πουλυυυ τρυφερη!!!!
Αφου ενημερωσε την μαμα του για τις εξελιξεις πηγε κι εκεινη να δει το εγγονο και να ζητησει για χιλιοστη φορα απο την Ευα να γυρισει στο σπιτι "οπου θα ειναι προστατευμενη" Χμμμμ...

Κεφ. 2 "Ο ερωτας ειναι τετραπληγικος"
Δεν εξηγειται αλλιως η συμπεριφορα της Μελιτας..... Κλεινει τα αυτια στις προειδοποιησεις των γονιων της -και των δυο πλεον- για το Στεφανο, αρνειται να δει τα γεγονοτα ως εχουν και επιμενει οτι ξερει το Στεφανο.... Οπως ηξερες το Μανο, κοπελια;;; Η Νεφελη αρνειται πεισματικα το Στεφανο, γιατι; Μηπως τελικα τα παιδια εχουν καλυτερο ενστικτο απο την ερωτοχτυπημενη μητερα τους;;; Idea

Κεφ. 3 "Η απολυτη παρανοια"
Δεν ξερω αν ηταν της φαντασιας μου αλλα διεκρινα μια ζηλεια, μια ενοχληση απο την μερια της Μελιτας οταν ο Στεφανος της μιλουσε για το παιδι του.... Μα τι θα μπορουσε να σκεφτεται ενας πατερας οταν βλεπει για πρωτη φορα το παιδι του;;; Βεβαια στην κουλη ερωτηση θα παρεις κουλη απαντηση.... Θα ηθελε λεει ο Στεφανος να μεγαλωσει το παιδι του μαζι του για αντισταθμισμα του ερωτα που θυσιασε;;;; slap
Α και κατι αλλο..... ΣΤΕΦΑΝΕ βγαλε την βερα ΤΩΡΑ!!!!!! Για ονομα του θεου εχεις καταθεσει αιτηση διαζυγιου και η πρωην συζυγος ουτε να σε φτυσει.... Για να μην αναφερω τη νυν που τη βλεπει και υστεριαζει χειροτερα....

Κεφ. 4 "Στα περιξ, περι διαθηκης..."
Ο Σταυριδης εκανε ενα τουρ και.... Ειπε στην Αντιγονη οτι στην επομενη κινηση κατα της Ευας θα συλλαβει τον ενοχο, για να παρει την απαντηση "Με απειλειτε;;" Ειπε στο Μανο οτι το αλλοθι του ηταν ετσι σχεδιασμενο ωστε να μαθει η Ευα για τη Μελιτα και το Στεφανο, χωρις να μιλησει ο ιδιος και παρεδεχτηκε οτι η εκδικηση της διαθηκης ειναι πολυ καλο σχεδιο για να συμφωνησει στη συνεχεια ο Μανος.....
Μετα απο την επισκεψη Σταυριδη η Αντιγονη πηρε τη διαθηκη απο το χρηματοκιβωτιο και την εκαψε παρουσια του Χρηστου στο τζακι.....
Παρατηρηση μπαμπα Γιαννας: Αλλο χρωμα ειχαν τα χαρτοσημα οταν πηρε τη διαθηκη απο το χρηματοκιβωτιο και αλλο οταν της εβαλε φωτια... Τυχαιο; Δεν νομιζω... (μπορει απλως να ειναι σκηνοθετικο λαθος...)
Απορια μπαμπα Γιαννας: "Τι στο καλο γραφει η διαθηκη;;"
Αδερφος Γιαννας (απο καπου στο βαθος): " Για τον Ασκληπιο!!!!!" lol!

Κεφ. 5 "Ενας τρελος ειναι στην πορτα σου!"
Ο "ανεργος και περιπλανομενος", "αητος χωρις δουλεια", "Kevin Costner" λεγε με Μανο ανελαβε να κραταει σκοπια μη εχοντας αλλη ασχολια εξω απο το σπιτι της Ευας για να τη φυλαει με "υ" για τι με "ι" του το εχει απαγορευσει!!!!! Μου αρεσε που ηθελε να της μαγειρεψει, μου αρεσε που την τρομαξε στο παραθυρο -Ξυλα θεα- μου αρεσε που τραγουδαγε ή μαλλον γκαριζε στην εξωπορτα, μου αρεσε που τελικα κοιμηθηκε στον καναπε και η ευα τον σκεπασε το πρωϊ, αληθεια ποιος του ανοιξε;;;;
Σημειωση! Η Ευα που φοβοταν μην της πεσει ο μικρος οταν τον κανει μπανιο ηταν τοοοσο γλυκια!!!! inlove
Σημειωση!! Μανο we will always love you!!!!!! Love!

Κεφ. 6 " Κουζινα vs Κρεβατοκαμαρα"
Η Νορα δεν το πετυχε τελικα το φαϊ, το περιεργο θα μου πειτε θα ηταν να το πετυχαινε.... Τι να κανει ο ερμος ο Λουκας προσπαθησε να φαει αλλα δεν κατεβαινε.... Η Νορα ηταν τοσο γλυκουλα οταν σταναχωρηθηκε που δεν μπορει να φτιαξει ενα φαϊ της προκοπης, οσο και ο Λουκας που προσπαθουσε να της φτιαξει το κεφι.... Ο χορος μεχρι την κρεβατοκαμαρα και ο ψιθυρος "Σ'αγαπω" με αποτελειωσαν!!!!!! Faint Heart2

Παραρτημα
Λενε οτι αρχηγος της συγχρονης Ελληνικης οικογενειας ειναι αυτος που εχει στα χερια του το τηλεκοντρολ της τηλεορασης, δυστυχως για εμενα και το στομαχι μου χθες δεν προλαβα να παρω το τηλεκοντρολ με αποτελεσμα να αναγκαστω να δω τις σκηνες του πατσα!!! vomit Για τα πρακτικα λοιπον, Δημητρακη με 580 ευρω ζουν οικογενειες σημερα.... Ανακαλυψα νεα συνθεση για την klinex, καθαριζει, λευκαινει, απολυμαινει, την Νταιζη!!!!

Η συνεχεια στο επομενο......

Υ.Γ. 1 "Πολυ καλο" απο μενα!!!!
Υ.Γ. 2 oscar loukitsa, evangeliap2808, evanna, loukasnora, $ofi@ loukakos + nora, pasxalitsa, aggeliki, l_aquila, sarita, Clarabelle, Mik, KatsaroYpotheto, KonstantinaP, Foulitsa, giouli_edem Ελπιζω να μην ξεχασα καποιον......

Ευχαριστώ πολύ για το Οσκαρ και ανταποδίδω φυσικά!!!
Το σχόλιο του αδερφού σου Θεικό! : respect :
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:36 pm

giouli_edem έγραψε:Γράφω πάλι όλη μέρα σχολιασμό!!! Θα ποστάρω και μετά θα σας διαβάσω .... Προετοιμαστείτε για πάπλωμα !! Χι,χι ...

Ας σχολιάσω κι εγώ ……

Ευάρα – Στέφανος

Καταπληκτικοί η κα. Ξυλά με τον κ. Σταύρου !! Οι άνθρωποι δένουν πολύ μαζί και το έχουμε πει από την αρχή …
Η Ευάρα έχωσε γερά και την ευχαριστήθηκα !! Με το που της είπε ο μπούλης στην εξώπορτα ¨ήρθα να δω το παιδί μου¨ του λέει ¨Καταρχάς το παιδί είναι δικό μου !!¨ ΧΩΣΕ ΕΥΑΚΙ !!!!
Φυσικά και δεν είμαι απολύτως σύμφωνη που του έκρυψαν την αλήθεια, αλλά έκαναν το καλύτερο … Αφού ο μπούλης εθελοτυφλεί και έχει απόλυτη εμπιστοσύνη στη μανούλα-killer, καλά να πάθει !!
Άκους εκεί θα τους προστάτευε εκείνος λέει !!! Πώς αγοράκι μου ???? Τηλεπαθητικά θα τους προστάτευες ???? Αφού εγώ θυμάμαι ότι κανόνιζες ταξιδάκι αναψυχής στο Παρίσι με τη στριγγλίτα σου όσο κινδύνευε η Εύα και το παιδί σου !! Κάνω λάθος ??
Χώσιμο No 2 : Όταν του είπε να προσέξει που θα ανοίξει το στόμα του, λέω μην του βάζεις δύσκολα βρε Ευάκι, αυτός θα το ξεφουρνίσει αμέσως !! Και μετά ακούω το ¨αν θες να κάνεις κάτι προσπάθησε να μάθεις ποιος θέλεις να μας σκοτώσει, είναι υποχρέωσή σου !!¨ και λέω είναι ΘΕΑ η γυναίκα ! Έτσι αγοράκι μου, κάνε και κάτι σωστό για αυτό το παιδί που χτυπιέσαι ότι θέλεις να είσαι πατέρας του !

Χώσιμο No 3 : Ξανά το δίκιο με το μέρος της Εύας !! Αν μπουλάκο ήξερες ποια είχες αγαπήσει κάποτε (αν συνέβη ποτέ αυτό!), θα τη ¨διάβαζες¨ την Εύα και θα είχες ψαχτεί ! Όταν όμως κάποιες κατινούλες σε έπεισαν ότι το παιδί δεν είναι δικό σου επειδή εκείνες τις συνέφερε, όλα μέλι γάλα ! Θα βγάλουμε διαζύγιο εις βάρος της Εύας και θα πάμε και συντομότερα Παρισάκι !! Α ρε καημένε, γάντζο σου έχει βάλει στον ¨Μήτσο¨ και σε σέρνει κανονικά !!

Και συνεχίζει με αυτό το ¨έπαιξες με τα συναισθήματα μου¨ ! Αγόρι μου, ο πρώτος που της το δίδαξε αυτό της Εύας είσαι εσύ ! Εκείνη όταν σε παντρεύτηκε, ήταν ήρεμη, γαλήνια, πίστευε ότι μαζί σου θα έχει μια ευτυχισμένη οικογένεια, κι εσύ έπαιζες μαζί της και την προσγείωσες απότομα . Άρα μη μας ζητάς και τα ρέστα !

Και ενώ όλα τα παραπάνω ήταν για το Στέφανο, τον κ. Σταύρου τον προσκυνώ από την ώρα που μπήκε στο δωμάτιο του μωρού. Γλυκός, συγκινημένος, με όλα τα συναισθήματα του να αναγράφονται στο πρόσωπο του … Υπέροχος …

Λουκάς – Σταυρίδης

Γιατί ο αστυνόμος πιστεύει ότι τώρα η Εύα κινδυνεύει περισσότερο, δεν το κατάλαβα …
Ωραία σκηνούλα πάντως.

Στριγγλιάρα - Τιτανομέγιστη

Α ρε μεγάλη Αμαλία !! Δε σε λέμε άδικα Τιτανομέγιστη τόσο καιρό . Είδαμε επιτέλους να υπερασπίζεσαι τον Πέτρο στην κατινούλα ! ΘΕΑ η κα. Πεφάνη ! : respect :
Και το Μελιτόνι κλασικά, του κρεβατιού της το χαβά . Ε βέβαια, μην της θίξουμε το Στεφανάκο, αυτόν το άγιο άνθρωπο !! Αυτή η σιγουριά σου κοριτσάκι μου ότι ο Στέφανος δεν είναι μπλεγμένος από πού πηγάζει ακριβώς ???? Δεν είσαι όλη μέρα μέσα στο βρακί του για να δεις τι κάνει άρα κόψε τις υστερίες ! Την Αμαλίτσα την ευχαριστήθηκα όσο στην σκηνές της με το Ρούσσο ! Καταπληκτική ….
Και το άλλο το ακούσατε ? Η Μελίτα έχει ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο ! χιχιχιχι

Και τρελαίνομαι και για νέο σλόγκαν : «Θα ‘ρθει η στιγμή που ο Ρούσσος θα δικαιωθεί !» Opados

Μπούλης – Διαβολομάνα

Δηλαδή αν δεν του είχε πει η Εύα να μην κρατήσει το στοματάκι του κλειστό, θα το έδινε το νέο για το γιο και στις εφημερίδες ?? gelio
Σιγά μη δεν το έλεγε στη μανούλα ! Πού να ήξερε ότι το λέει στο στόμα του λύκου! Και της ανέλυσε κιόλας ο βλάκας το λόγο που ειπώθηκε το ψέμα ! Όρσε μικρέ ! Fskl
Και μια χαρά που πήρε η δολοφόνα γιαγιά δε λέγεται !! Κόντεψε να αρρωστήσει από την πίκρα της λέει που θα έχανε το παραδάκι …. Και φυσικά άρχισε το τροπάρι να γυρίσει πίσω ο απόγονος για να τσεπωθεί η περιουσία ! Αχ, όταν αρχίζουν οι άνθρωποι να θεωρούν ευτυχία τα λεφτά, το θεωρώ πολύ λυπηρό ….

Εύα – Αγγέλα

Πόσο γλύκα η Ευούλα και πόσο προστατευτική και σωστή μαμά η Αγγέλα …. Κι εγώ το ίδιο θα φοβάμαι στο μέλλον όταν θα είναι να κάνω μπάνιο το μωράκι μου, μη μου φύγει … χιχιχιχι

Παρέα των 5

Άλλη μια μάζωξη χωρίς την Εύα αλλά τέλος πάντων … Μου αρέσουν οι συζητήσεις τους κάθε φορά και μου αρέσει που η Εύα είναι και πάλι πρωταγωνίστρια τον τελευταίο καιρό ! Μπουγιούρης στο κωμικό του αλλά και στη μελαγχολία που δεν είναι μπαμπάς, καταπληκτικός όπως πάντα …. Α ! και μην ξεχνάμε !!

«Είμαι αετός χωρίς δουλειά !» gelio

Απόλυτοι μέχρι βαρεμάρας

Δεν έχει κανένα σημείο επαφής πλέον το Μελιτόνι με τους γονείς που τη μεγάλωσαν τόσα χρόνια και την έκαναν ολόκληρη γομάρα, γιατί της κατηγορούν τον άντρα που ξέρει εδώ και 10 μήνες ! Τι να πω, το ρητό πρέπει να αλλάξει : Ο έρωτας δεν τυφλώνει μόνο αλλά αποβλακώνει κιόλας !
Και μετά τί λέει η ¨μάνα να σου πετύχει¨ ???????? Εμμέσως πλην σαφώς, είπε στο Στέφανο να μην έχει σχέσεις με το παιδί του ??? Η ξεφτίλα της πόσο μεγαλύτερη να γίνει πια ?? Έχει πιάσει ταβάνι από ουρανοξύστη !!
Και μετά της έρχεται και η κεραμίδα στο κεφάλι !! Ακούει ότι δε θέλει ο Στέφανος να μεγαλώσει το παιδί του εκεί μέσα, και παίρνει το ζαβλακωμένο βλέμμα του ροφού !! Την έκαιγε να μάθει τι σκεφτόταν όταν έβλεπε το νεογέννητο μωράκι του και αν μετάνιωσε που το παράτησε για να μείνει μαζί της ! Βρε ουστ που λέγεσαι και μάνα ενώ αν μπορούσες να μην έχει καμία σχέση ο Στέφανος με το παιδί του θα το έκανες πράξη !!
Γιατί κύριοι σεναριογράφοι μου παιδεύεστε για το ποιος θα είναι στο τέλος πίσω από τις απόπειρες της Εύας ???? Γιατί δε βάζετε τη Μελίτα να τα είχε οργανώσει όλα ?? Ποιο πιστευτό θα ήταν !!!
Και παράκληση : Είναι και καλοκαιράκι πια, δώστε στην κοπέλα λίγο ΝΕΡΑΚΙΙΙΙΙ !!!

Εύα - πεθερούλα

Και πήγε η καλή γιαγιάκα να δει το εγγόνι, που ικανή την έχω να το έπνιγε με κανένα μαξιλάρι ! gelio
Το παιδί κυρία μου μεγαλώνει ακριβώς εκεί που ανήκει !
Με στοργή και πραγματική αγάπη, όχι με λεφτά και θησαυρούς !!
Πρίγκιπας ο Άγγελος θα είναι στην καρδιά του και όχι στην τσέπη του !!
Ευάρα θεά, χώσε στην πεθερά !!! Opados

Πεδιλάκι – Σαγιονάρα

Δε μπορώ να τους βλέπω να κάνουν και ρομαντική βόλτα στη θάλασσα ! μπλιαχ
Και τί βλακείες ακούσαμε πάλι ???? Το χάπατο έχει μάτια και βλέπει λέει ότι η Νταίζη είναι αγνή και καθαρή !! Fskl
ΚουνιαΜπέλλο, keep walking and stop talking καλύτερα γιατί δε σε αντέχουμε !

Σταυρίδης - Λαζαρίδαινα

Το βλέμμα της όταν τον είδε στην πόρτα της, όλα τα euros !!
Ο Σταυρίδης στις μπηχτές είναι μανούλα και μου κρατάει πάντα αμείωτο το ενδιαφέρον όποτε τον βλέπω για την επόμενη κουβέντα που θα ξεστομίσει ….
Καταπληκτικός και καίριος ο κος. Ζουγανέλης …

Νταίζη – Μπέλλος (part 2)

Δεν αντέχω την κοτάρα να είναι ¨κυρία¨ στο σπίτι του Λουκά !!! Τρελαίνομαι !
Κι αυτό που ήξερε και το καθιερωμένο ουισκάκι του Μπέλλου, τι σας λέει ?
Με δύο παγάκια παρακαλώ ! χαχαχαχα
Και μετά άρχισε τις κλασικές Νταιζουλινιές της … και μέχρι να πείσει το χάπατο να περάσουν μαζί τη νύχτα, μπορεί και να της πήρε ίσα και με ….. 1 δευτερόλεπτο !
Μητσάρα, μπορεί να λένε ότι οι γυναίκες είναι εύκολες, αλλά κι εσύ στην ίδια κατηγορία ανήκεις !! χαχαχαχα
Και αυτός ο τρόπος που την αγκάλιασε και τη ρούφηξε ήταν τόσο ιιιιουουουου !!!
Πόσο καιρό είχε άραγε να ….. απαυτωθεί που έπεσε σαν το λιγούρη ???? χαχαχαχα

Το μόνο που άξιζε ήταν το ξώπλατο της Νταίζης αλλά πάει κι αυτό !! Τις τράβηξε τις αλυσίδες ο Μήτσουλας από το πάθος του !! gelio

Δάφνη - Νικόλας

Με πιάνει μια μελαγχολία όταν ακούω από τα παιδιά ότι μετράνε αντίστροφα για να φύγουν από την Εδέμ τους !! Ότι και να γίνει, εμείς εκεί τους ξέρουμε και εκεί τους θέλουμε !! Μου άρεσε και η κουβέντα για τον αδερφό τους και που πιστεύουν ότι έχει αλλάξει προς το καλύτερο …. ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑΝΟ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ !!!!!

Εύα – Μάνος

Τι να πω για τις σκηνές του κάθε φορά ??? …. Σου βγάζουν αμέσως αυτό το ¨αγαπιόμαστε από παιδιά και δεν έχουμε μεγαλώσει ακόμα…¨ Παιδιαρίσματα, πλακίτσες για τον bodyguard Kevin Costner, παιχνιδάκια, και όλα αυτά που θα μου λείψουν από Εύα – Μάνο στον τρίτο κύκλο …Και πάνω απ’ όλα, το Ευάκι μαζί του γελαστό και ευτυχισμένο … Α ρε Μπουγιούρη …..
Δε κάθεσαι στα αυγά σου, να μας σκαρώσεις κι ένα μουσακά να γλείφουμε τα δαχτυλάκια μας ? χιχιχι
Κι όταν τον είδα μετά στα σκαλοπάτια της πριγκηπέσας του, θυμήθηκα το άσμα «Ήρθα και απόψε, στα σκαλοπάτια σου …» χιχιχι

Αντιγόνη – Χρήστος

Όλο και περισσότερο αποκαλύπτεται η Αντιγονίτσα …. Την έπιασε κωλοπιλάλα με τη σπόντα του αστυνόμου και … μετά από ολονύκτια σκέψη, έκαψε στο τζάκι μια ολόκληρη περιουσία μόνο και μόνο επειδή δε θα τη χαιρόταν εκείνη … Αχ, ξαναλέω, όταν η ζωή σου όλη είναι τα λεφτά, δε βρίσκεις την ευτυχία ….
Επειδή όμως πίσω έχει η αχλάδα την ουρά, αναμένω εξελίξεις ….
Πάντως καταπληκτική ερμηνευτικά η κα. Παπαδημητρίου ….

Λουκανοράκια στην κουζίνα και … όχι μόνο !

Βρε Νοράκι μου , αφού δεν το έχεις κοπέλα μου, τι τον παιδεύεις τον άνθρωπο ?? χιχιχι Ξέρετε όμως τι με χαλάει ?? Που η κότα ξέρει να μαγειρεύει και κάνει τα επίσημα δείπνα στον Μητσάρα και την Νόρα μας τη βγάζουν ακαμάτρα ! χαχαχα
Η μουσικούλα μετά στα ενδότερα πολύ ρομαντική και είμαι σίγουρη ότι τα Λουκανοράκια αποζημιώθηκαν γιατί είχαν καιρό να δουν τέτοια σκηνούλα ….

Απόλυτοι μέχρι βαρεμάρας(version 2)

Η κιουρία ξαφνικά ανησύχησε για το παιδί της, και δεν ήξερε τι έχει πάθει με το Μάνο, ενώ ξέρουμε ότι η ψυχολογία του σε σχέση με τον πατέρα του δεν είναι καλή γιατί της λείπει … Και η καλή μανούλα Μελίτα προσπαθεί να της περάσει το Στέφανο σαν δεύτερο μπαμπά ! Ε όχι καλή μου !! Βάλε λίγο παραπάνω το παιδί σου και μην κατεβάζεις τη μουτράκλα που φεύγει ο Απόλυτος ! ΕΛΕΟΣ !!

Τιτανομέγιστοι

Δεν υπάρχουν πολλά λόγια …. Υπέροχοι και οι δύο σε όλα … Από ερμηνείες που όπως πάντα κέντησαν, μέχρι και στιλιστικής απόψεως που ταίριαζαν μεταξύ τους ! Τώρα, για το τι και για το πόσα ξέρει ο Ρούσσος για το παρασκήνιο, θα σκάσω μέχρι να μάθω ! Και γιατί πιστεύει τόσο πολύ ότι ο Καρτάλης κοροϊδεύει τη Μελίτα και ότι άλλαξε μετά τη φυγή της Εύας ? Μπερδεμένα πράγματα ….

Bodyguard στο Χαριτόσπιτο

Αχ, πες τα Αγγέλα μου ! Αυτή την αγάπη τους δε θα την καταλάβουμε ποτέ …
Όταν είπε στην Εύα ¨σαν μωρά παιδιά κάνετε …¨ και εκείνη της είπε με νάζι ¨μας αρέσει…¨ κρυφοκοιτάζοντας το Μάνο, έλιωσα …. inlove
Και το άλλο πρωί τον σκέπασε γλυκά όπως την είχε σκεπάσει εκείνος στο δικό του σπίτι …. Α ρε Μπουγιούρη, α ρε Μπουγιούρη …..

Bodyguard – Policeman

Πολύ ωραία σκηνή Σταυρίδη – Μάνου … Αρχικά η εξομολόγηση του Μάνου για τον έρωτα του με την Εύα, και μετά τα σοβαρά … Ο αστυνόμος φαίνεται να ξέρει τα πάντα και αυτό με προβληματίζει … Λέει στο Μάνο να αποκαλύψει όσα ξέρει, με μεγάλη σιγουριά για να καταλάβουμε ότι μυρίζεται και τα ξέρει όλα …
Ανυπομονώ να εξελιχτεί ο ρόλος του γιατί είναι πολύ ύποπτος και μου αρέσει …

Δάφνη – Ηλίας

Δε μ’ αρέσει καθόλου που πάλι κρύβει κάτι η Δάφνη από το Νικόλα ! Είναι δυνατόν πρώτα να βρει δουλειά και μετά να του το πει ????? Δεν πάει σούπερ μάρκετ για να μην του το πει και μετά να δει τα ψώνια στο ψυγείο ,δουλειά πάει να βρει ! Δεν ξέρω γιατί κάνουν αυτό το λάθος οι σεναριογράφοι …

Κατίνα – Αμαλία

Κατινάκι άκου τη μανούλα, είναι γνωστό ότι τα παιδιά έχουν ένστικτο ! Και πώς να καταλάβεις το λόγο που δε θέλει η Νεφέλη έναν πατριό ? Με τι ? Αφού μυαλό δεν υπάρχει ! Το παιδί σου το πηγαίνατε σε γιατρό λόγω της έλλειψης του πατέρα του, το θυμάσαι ??? Όταν έβλεπε συνέχεια μέσα στο σπίτι τον Απόλυτο και ένιωσε όλη τη σημασία σου επάνω του, πώς να μην κλοτσήσει το παιδί ? Αλλά βέβαια, σιγά μη φταις εσύ !! Μπορεί να βάζει λόγια λέει στο παιδί ο Μάνος !! Εσύ την ουρά σου απ’ έξω στο φταίξιμο ! Και όταν πάνε να σου ξαναθίξουν τον έρωτα, ουρλιάζεις πάλι όπως πάντα !! Α ρε ξεφτίλα …

Νταίζη – Μπέλλος (part 3)

Και ξύπνησε το ζεύγος και άρχισε τα τσαλιμάκια η κλώσα, και να μείνουμε μόνο φίλοι και αηδίες …. Ιου ιου ιου
Και τσινάει κιόλας το χάπατο με το κουδούνι και του λέει κιόλας μετά του Λουκά να φύγει λες και είναι σπίτι του ! Βρε έξω φούστη απ’ την παράγκα !!
Και μπαίνει ο Λουκάκος και του εναντιώνεται το ζεύγος και μας πετάει και στη μούρη ο φλώρος ότι είναι και λεφτάς ! Ιου ιου ιου

Αντιγόνη - Χρήστος

Ανυπομονώ για τη σημερινή συνέχεια μετά το κάψιμο της περιουσίας, και αν ισχύει αυτό που λέει το Τζινάκι για το ποιός ενημερώνει τον αστυνόμο για τις κινήσεις της Αντιγόνης (για να μην spoilerάρω κιόλας) γουστάρω τρελά και περιμένω με αγωνία …..

Εκπληκτικός ο σχολιασμός σου!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:37 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:
Απλά γενικότερα, η αντίρρησή μου για τους φεγγαροπετρίτες είναι ότι θεωρούν ότι οι δικές τους ενέργειες πάντα πρέπει να δικαιολογούνται στο όνομα ενός ιερού σκοπού, ενώ δε δείχνουν την ίδια επιείκια και ελαστικότητα απέναντι στους άλλους και δεν εννοώ το Στέφανο αλλά τη Μελίτα.

Ανεβάζω πάλι πάνω το ποστ μου και να συγχαρώ ευκαιρίας δωθήσης τη Foulitsa, τη Γιούλη, τη Γιάννα και τον αδερφό της για τους υπέροχους σχολιασμούς!

Εκτός που συμφωνώ μαζί σας το καταδιασκέδασα μιλάμε!!! ΘΕΕΣ!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:53 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:

Ανεβάζω πάλι πάνω το ποστ μου και να συγχαρώ ευκαιρίας δωθήσης τη Foulitsa, τη Γιούλη, τη Γιάννα και τον αδερφό της για τους υπέροχους σχολιασμούς!

τζίνα θεωρώ ότι η margel εννοεί ότι ενώ και εκείνοι έχουν κάνει λάθη έχουν καταφύγει σε ψέματα για τα δικά τους λάθη έχουν πάντα μια δικαιολογία...έχουν συγχωρέσει πολλά τόσο σε εύα όσο και σε μάνο και στον νικόλα-μετά από αυτό που της έκανε τον συγχώρεσε....
και αντιδρούν έτσι για τη μελίτα;;;τη στήνουν στον τοίχο για μια υπόθεση που δεν τους αφορά στο κάτω-κάτω....
ας κάνουν ότι θέλουν.....ας μη τη συγχωρέσουν...δε με ενδιαφέρει και πολύ....αλλά δεν μπορώ να ακούω ηλίθιες δικαιολογίες για τα δικά τους λάθη και ψέματα.....ούτε μπορώ να βλέπω να συμπεριφερόνται μεταξύ τους σαν να είναι εκείνοι οι αλάθητοι οι δίκαιοι και όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν ούτε μισή δικαιολογία για τα λάθη τους.....
ούτε μπορώ να δεχτώ τη δικαιολογία <είναι φίλος μου...γνωριζόμαστε τόσα χρόνια>για μένα από το φίλο περιμένεις περισσότερα από κάποιον ξένο.....
ούτε βέβαια τη λογική<όταν λερώνει η δική σου φωλιά δε σημαίνει ότι καθαρίζει η απέναντι>....και συμφωνώ σε αυτό...έλα μου όμως που εκείνοι κάνουν ακριβώς το αντίθετο...
αποδείχτηκε ότι ο στέφανος έκρυψε την αλήθεια για τη σχέση του με τη μελίτα και ο μάνος αυτομάτως ανακηρύχθηκε σε καλό και χρυσό παιδί...δεν πάει έτσι όμως....
εμένα αυτή είναι η αποψη μου....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 3:58 pm

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:

τζίνα θεωρώ ότι η margel εννοεί ότι ενώ και εκείνοι έχουν κάνει λάθη έχουν καταφύγει σε ψέματα για τα δικά τους λάθη έχουν πάντα μια δικαιολογία...έχουν συγχωρέσει πολλά τόσο σε εύα όσο και σε μάνο και στον νικόλα-μετά από αυτό που της έκανε τον συγχώρεσε....
και αντιδρούν έτσι για τη μελίτα;;;τη στήνουν στον τοίχο για μια υπόθεση που δεν τους αφορά στο κάτω-κάτω....
ας κάνουν ότι θέλουν.....ας μη τη συγχωρέσουν...δε με ενδιαφέρει και πολύ....αλλά δεν μπορώ να ακούω ηλίθιες δικαιολογίες για τα δικά τους λάθη και ψέματα.....ούτε μπορώ να βλέπω να συμπεριφερόνται μεταξύ τους σαν να είναι εκείνοι οι αλάθητοι οι δίκαιοι και όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν ούτε μισή δικαιολογία για τα λάθη τους.....
ούτε μπορώ να δεχτώ τη δικαιολογία <είναι φίλος μου...γνωριζόμαστε τόσα χρόνια>για μένα από το φίλο περιμένεις περισσότερα από κάποιον ξένο.....
ούτε βέβαια τη λογική<όταν λερώνει η δική σου φωλιά δε σημαίνει ότι καθαρίζει η απέναντι>....και συμφωνώ σε αυτό...έλα μου όμως που εκείνοι κάνουν ακριβώς το αντίθετο...
αποδείχτηκε ότι ο στέφανος έκρυψε την αλήθεια για τη σχέση του με τη μελίτα και ο μάνος αυτομάτως ανακηρύχθηκε σε καλό και χρυσό παιδί...δεν πάει έτσι όμως....

ποτε δεν ειπαμε οτι η παρεα ειναι αλαθητοι και εχουν παντα δικιο
θα μιλησω για τις τελευταιες πραξεις της Μελιτας που μολις μαθαινει για την κομπινα και το παιδι ειναι του Μανου πηρε σβαρνα ολους και τους κατηγορουσε που την εκαναν περα την φορτωσαν ενοχες γαι τις σχεσεις της με τον Στεφανο και την ειπαν ψεματα.και τωρα οταν εμαθε οτι ολο αυτο ηταν κολπο πηγαινει στους ''φιλους της'' οποτε τους θυμαται τους αποκαλει ετσι αλλιως γι αυτην ειναι μια σπειρα γιατι την αφηναν να εξευτελιζεται ετσι μπροστα της καινα χτυπιεται και να τους κατηγορει. οταν ολοι παρεα και πατερας της την ελεγαν αν σταματησει και να μην ξευτελιζεται ......ετσι δεν χανουμε και την αξιοπρεπεια μας ή κανω εγω λαθος? scratch
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:01 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
pasxalitsa έγραψε:Τέλειο από μένα σήμερα για τις ερμηνείες και τις τρυφερές σκηνές που εξέπεμπαν αλήθεια!Ο Νεαρός Άγγελος συνεχίζει να είναι ο πρωταγωνιστής, ο μικρός πρίγκιπας που στη θέα του και μόνο μέχρι και η Αντιγόνη λύγισε!

1. Εύα-Στέφανος σε μια κουβέντα που άξιζε πολλά. Του τα έχωσε,αλλά είναι πατέρας και τα πατρικά δικαιώματα ιερά. Η σκηνή πάνω στην κούνια μας τελείωσε. Το βλέμμα που καταφέρνει να περάσει το συναίσθημα, η αγάπη που ξεπερνά τους πάντες και τα πάντα, γιατί αυτή είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ και ένας Σταύρου σε αυτό που ξέρει να κάνει καλά, Ρεσιτάλ.

Σταύρου-Παπαδημητρίου μας έδειξαν ξανά το πόσο έχουν δέσει και περιμένουμε ακόμα περισσότερες δυνατές σκηνές τους.

2. Ζουγανέλης-Παπαδημητρίου και ΖΟυγανέλης Μπουγιούρης, φέρνουν το τέλος στο γρίφο, εξαιρετικές σκηνές και εξαιρετικές ερμηνείες.

3. Κατρανίδης-Πεφάνη σήμερα εξαιρετικοί. (εξαιρετικό επίσης και το φόρεμα της κ. Πεφάνη) Τρελή προοικονομία και εδώ, με έναν πατέρα πραγματικά να ενδιαφέρεται για το παιδί του.

4. Ο Χρήστος ξέρει, μπορεί να συνεργάζεται με τον Σταυρίδη όπως είπατε, αλλά αγαπά την Αντιγόνη και είναι πάντα δίπλα της. ¨Εχει πολλά ακόμα να μας δείξει ο Χρήστος.

5. Η Παρέα προσπαθεί να βοηθήσει την Εύα και παράλληλα να λύσει τα προβλήματά του.

6. Μάνος πιστός φύλακας της Εύας. Τέλεια η σκηνή με την Εύα να τον σκεπάζει στον καναπέ. ¨ΕΒγαλε τρυφερότητα και αγάπη

7. Η Αντιγόνη έκαψε τη διαθήκη και ίσως και τη ζωή της. Το βλέμμα και το δάκρυ της με συγκίνησε.

Και για φινάλε, η χουάνα η Παρθένα σε νέα έκδοση. Πάντα με το αγνό λευκό, να προσπαθεί να διαβάλλει τους πάντες, να βγάζει εμπάθεια για ένα νεογέννητο, το παιδί του ανθρώπου που λέει ότι αγαπά. Και αντί να σεβαστεί την θλίψη αυτού που αγαπά, ο εαυτός και ο οργασμός μας πάνω από όλα. Πόσα νεύρα και πόση λιγούρα. Κοπελιά η κατίνα και η πλατίνα τον πρώτο χρόνο χαίρονται, πάρτο αλλιώς, σε βαρεθήκαμε. Κοίτα να δεις τι θα κάνεις με το παιδί σου, γίνε εσύ καλή μάνα και άσε τον άνθρωπο να σωθεί! Ευτυχώς και η ΝΕφέλη επιστρατεύεται για να σώσει τον Σταύρου και τους τηλεθεατές από τον "Ξενέρωτα".

Εν αναμονή.....

Υ.Γ. Ένα oscar για Κατρανίδη, Πεφάνη, Παπαδημητρίου, Ζουγανέλη, Σταύρου και Ξυλά. ΓΙατί όταν έχεις θεατρική εμπειρία, Φαίνεται!!!

Καλά εντάξει έλιωσα με το σχόλιο για την κατίνα και την πλατίνα!!! gelio

Και όντως η δεσποινίς "Είμαι κόρη καλής οικογένειας και δεν θα μου πάρει η πάμφτωχη τους άντρες εγώ θα κοιμηθώ με όποιον κάνει σχεση" ακριβώς τόσο χάρηκε, ένα χρόνο! χαχα

Εξαιρετικός σχολιασμός pasxalitsa!!!

To ίδιο ισχύει και για σένα Νίκη μου! (loukasnora)

Όπως καταλάβατε τώρα δέησα να τα διαβάσω απο την αρχή και με ηρεμία!!!

Επίσης ένα oscar και στην Clarabelle που το άπλωσε το υπέρδιπλο σήμερα! Καλέ εσύ ξεπέρασες κι εμένα!!! χιχι

Τζίνα μου σε ευχαριστώ. Αυτό και του φουντουκιού ο χαβάς περιγράφουν απόλυτα την κουρία!!!

Ένα oscar και από μένα σε όλους τους συνήθεις υπόπτους για τους υπέροχους σχολιασμούς και θα ξαναπώ ότι εμείς σχολιάζουμε καλά γιατί έχουμε σενάριο και ερμηνείες να σχολιάσουμε!!!

ΦΙλιά πολλά
Μάγδα
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:01 pm

Goofy! έγραψε:
Και ξαναλεω ΕΝΟΕΙΤΑΙ οτι ειναι το ιδιο!Και οι δυο πηγαν ή θα πηγαιναν την ζωη τους πισω για ενα παιδι,σωστα?Τι θε εκανε η Νορα αν της ελεγαν πως τζαμπα θα σπαταλουσε την ζωη της μακρυα απο τον Λουκα??Αυτο το ξαχναμε οποτε μας βολευει?Την μια θυσια την αλλη "ε,και τι εγινε"?
Α,και κατι αλλο...
Σοβαρα?Και αυτο το ηξερε η Μελιτα οταν πιστευε οτι το παιδι δεν ειναι του Στεφανου και ξεκατινιαζοταν(συμφωνα με τα λεγομενα σας παντα)??Τη κακια η Μελιτα,σωστα?

Oχι δεν είναι το ίδιο. Οσο και να μην κάνουμε σύγκριση Νταίζης-Ευας, αυτές έχουν απέναντι τους η καθέ μια, και άλλωστε πως θα αντιδρούσε απέναντι στην Νταίζη η Νόρα είπατε.

Ναι Goofy, θα πρεπε να της κόψει. αν οχι τι ακριβως παιζεται αλλα οτι κάτι άλλο παιζει, οπως προανέφερα στον σχολιασμό μου.
-Η κακιά παρέα, είχε πολύ σημαντικότερα πράγματα να ασχοληθεί απο το να ''κοροιδεψουν'' την Μελίτα.αν σκεφτόταν οτι ολοι δεν έχουν την σκορδοκαίλα της, ούτε την όρεξη να παίξουν μαζί της.....
- η όλη ''απάτη'' εναντίον της Μελίτας και του Στέφανου, έγινε μετά απο 2-3 απόπειρες μετά της Ευας. Τυχαίο? Δεν νομιζω!
-Η Ευα, μέσα στις 2-3 απόπειρες, θα είχε όρεξη να παίζει παιχνιδάκια για να γελάνε -οπως νομιζει η Μελίτα- με την πάρτη της? Δεν νομιζω....

Αν τα σκεφτόταν λίγο, ίσως θα καταλάβαινε οτι για κάποιον λόγο γίνεται αυτό, και όχι για την πάρτη της όπως νομίζει...

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:06 pm

Mik έγραψε:
Goofy! έγραψε:
Α,και κατι αλλο...

Oχι δεν είναι το ίδιο. Οσο και να μην κάνουμε σύγκριση Νταίζης-Ευας, αυτές έχουν απέναντι τους η καθέ μια, και άλλωστε πως θα αντιδρούσε απέναντι στην Νταίζη η Νόρα είπατε.

Ναι Goofy, θα πρεπε να της κόψει. αν οχι τι ακριβως παιζεται αλλα οτι κάτι άλλο παιζει, οπως προανέφερα στον σχολιασμό μου.
-Η κακιά παρέα, είχε πολύ σημαντικότερα πράγματα να ασχοληθεί απο το να ''κοροιδεψουν'' την Μελίτα.αν σκεφτόταν οτι ολοι δεν έχουν την σκορδοκαίλα της, ούτε την όρεξη να παίξουν μαζί της.....
- η όλη ''απάτη'' εναντίον της Μελίτας και του Στέφανου, έγινε μετά απο 2-3 απόπειρες μετά της Ευας. Τυχαίο? Δεν νομιζω!
-Η Ευα, μέσα στις 2-3 απόπειρες, θα είχε όρεξη να παίζει παιχνιδάκια για να γελάνε -οπως νομιζει η Μελίτα- με την πάρτη της? Δεν νομιζω....

Αν τα σκεφτόταν λίγο, ίσως θα καταλάβαινε οτι για κάποιον λόγο γίνεται αυτό, και όχι για την πάρτη της όπως νομίζει...

Νομίζω οτι είναι καθαρά θέμα χαρακτήρα της ηρωίδας
Αυτό το κορίτσι μεγάλωσε πιστεύοντας οτι αποτελεί το κέντρο του κόσμου.
Εξακολουθεί να θεωρεί τον εαυτό της επίκεντρο των πάντων και να κρίνει τα πάντα σε σχέση με τη θέση της μέσα σ αυτά.
Αν κάποια πράγματα γίνονται και αποβαίνουν προς όφελός της καλώς καμωμένα
Αν πάλι γίνονται αλλά δεν την συμφέρουν τότε κακώς γίνονται και όσοι τα κάνουν αποσκοπούν στο να την πλήξουν
Τόσο απλά.

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:07 pm

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:

Καλά πόσο εκτός θέματος παίζει να είμαστε??

Λοιπόν στέκομαι στα περι Μάνου!

Έχουμε απο τη μια εναν άνθρωπο που τον ξέρουμε χρόνια τι λαμόγιο που είναι και έναν άλλο που παρουσιάζεται σωτήρας ξέρει απο πρώτο χέρι ποσο πληγώνει μια πράξη και κάνει όχι απλά την ίδια πράξη αλλα και με την ίδια γυναίκα!

Ο Μάνος το έκανε μια, ο Στέφανος το έκανε μια γνωρίζοντας όλη την προϊστορία και τον πόνο και χωρίς να είναι φίλος τους χρόνια ώστε να τρέφουν για αυτόν συναισθήματα! Εννοείται ότι εκει θα γύρει η ζυγαριά! Όπως είπα και χτες ζυγίσεις τόσο την πράξη όσο και το κίνητρο κλπ κλπ

Επιπλέον δεν βγήκε λάδι ο Μάνος επειδή έκανε βλακεία ο Στέφανος αλλα επειδή τόσο η Εύα όσο και ο Μάνος σε αντίθεση με τον Στέφανο και τη Μελίτα δείχνουν τα όποια λάθη τους 1) να τα αναγνωρίζουν (ενω οι άλλοι δεν δέχονται καν οτι ειναι φάουλ ζητάνε μέχρι και τα ρέστα που θυσιαστηκαν) και 2) να τα διορθώνουν (πράγμα που δεν μπορούν να κάνουν οι άλλοι εφόσον δεν δεχονται καν οτι είναι λάθος)

Επίσης η margel αναφέρθηκε στη Μελίτα! Η Μελίτα δεν έχει δικαιολογητικά όταν χαλάει δεύτερη φορά το γάμο της ίδιας γυναίκας! Αρα δεν υπάρχει ιερός σκοπός! Η μήπως είχε ιερό σκοπό όταν πήγε σε μια γυναίκα με την κοιλιά στο στόμα να της πει ότι ο άντρας της την απατα? Γιατι για αυτό δημιουργήθηκε το θέμα με την παρέα, και βέβαια γιατί τους παραμύθιαζε οτι με τον Στέφανο δεν τρέχει τίποτα ενώ δεν ήταν ετσι!

Κάνει ολόκληρο χαμό εν προκειμένω (το σώζω ξέρεις να μην είμαστε εντελώωως εκτός θέματος) επειδή την άφησαν να ξεφτιλιστεί και δεν κάθεται καν να σκεφτεί ότι όλο αυτό έγινε για 2 ζωές! Γιατί όπως είπα ότι δεν την αγγίζει δεν την αφορά και αυτό είναι δείγμα του υπέρμετρου εγωισμού της!

Παρόλαυτά περιμένω να απαντήσει και η margel γιατί η πρόταση όπως εδώθη είναι σαν να λεμε ότι η Μελίτα όσα λάθη έκανε τα έκανε για ιερό σκοπό (όπως η Παρέα της κοροϊδία - για να σώσουν δύο ζωές).

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:09 pm

anastasia20 έγραψε:

1) Την Ευα την συγχώρεσαν αφου πέρασε σχεδον μια σεζόν αφου της σύρανε τα μύρια όσα (πολλά περισσότερα απο ότι στην Μελίτα) αφού μετάνιωσε και αφού ζητησε συγνώμη .

Εσυ περιμένεις σε δυο-τρεις βδομάδες, (απο την πρώτη μέρα το περιμένατε νομίζω) να συγχωρέσουν στην Μελίτα για κάτι που βρωντοφωνάζει και υποστηρίζει ακόμα?Το τι είπανε στην Μελίτα σε σχέση με το τι έχουνε πει στην Ευα, δεν συγκρίνεται, και ας ήταν και πιο καλή τους φίλη.

Για τον Μάνο θα συμφωνήσω, αλλα μην ξεχνάμε (το χω ξαναπει) οτι ο Μάνος έχει συγγενική σχέση με 2 απο τους φεγγαροπεπτρίτες, και ''καρμική'' Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Lol με έναν ακόμα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ, και δεν θα έχει την ίδια αντιμετώπιση. Αλλωστε μπορεί να χει κάνει τα μύρια άσχημα, αλλα σε κάποιους έχει κάνει και καλα....

Τέλος, ελπίζω να μην περνάς σε fast forward κάθε σκηνή που λένε οι φεγγαροπετρίτες οτι έχουν κάνει λάθη...
Χτες ή προχτες το πε ο Νικόλας πάλι? Αντίθετα, βρες μου μια φορά που η Μελίτα ή ο Στέφανος έχουν πει ''εχουμε κάνει λάθη''..... Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 692872

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:11 pm

Mik έγραψε:
Goofy! έγραψε:
Α,και κατι αλλο...

Τι λες?Τι σχεση εχουν ολα αυτα?Δηλαδη για να καταλαβω..χρεωνουμε στην Μελιτα ΚΑΙ οτι δεν καταλαβε την απατη ενω ειχε στα χερια της ΕΠΙΣΗΜΟ εγγραφο που της ελεγε για την πατροτητα του παιδιου???
Που εδω ουτε ο Στεφανος καταλαβε(ναι ναι ο "δολοπλοκος") οτι ηταν στημενο,αυτη που ΔΕΝ ειχε ποτε καμια σχεση με απατεωνιες θα επρεπε να το καταλαβαινε?
Η Νορα/Λουκας/Πετρος/Αμαλια/Στεφανος/Αντιγονη θα επρεπε (οι δυο πρωτοι σε περιπτωση που δεν το ηξεραν) οτι ειναι απατη,ΝΑΙ!Ειναι μεσα στα πργαματα και εχουν δει τα ματια τους καν και καν!Η Μελιτα που δεν εχει ιδεα απο δολοπλοκιες απο που κι ως που?? scratch scratch
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:14 pm

Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:

1) Την Ευα την συγχώρεσαν αφου πέρασε σχεδον μια σεζόν αφου της σύρανε τα μύρια όσα (πολλά περισσότερα απο ότι στην Μελίτα) αφού μετάνιωσε και αφού ζητησε συγνώμη .

Εσυ περιμένεις σε δυο-τρεις βδομάδες, (απο την πρώτη μέρα το περιμένατε νομίζω) να συγχωρέσουν στην Μελίτα για κάτι που βρωντοφωνάζει και υποστηρίζει ακόμα?Το τι είπανε στην Μελίτα σε σχέση με το τι έχουνε πει στην Ευα, δεν συγκρίνεται, και ας ήταν και πιο καλή τους φίλη.

Για τον Μάνο θα συμφωνήσω, αλλα μην ξεχνάμε (το χω ξαναπει) οτι ο Μάνος έχει συγγενική σχέση με 2 απο τους φεγγαροπεπτρίτες, και ''καρμική'' Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 Lol με έναν ακόμα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ, και δεν θα έχει την ίδια αντιμετώπιση. Αλλωστε μπορεί να χει κάνει τα μύρια άσχημα, αλλα σε κάποιους έχει κάνει και καλα....

Τέλος, ελπίζω να μην περνάς σε fast forward κάθε σκηνή που λένε οι φεγγαροπετρίτες οτι έχουν κάνει λάθη...
Χτες ή προχτες το πε ο Νικόλας πάλι? Αντίθετα, βρες μου μια φορά που η Μελίτα ή ο Στέφανος έχουν πει ''εχουμε κάνει λάθη''..... Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 692872

Η Μελιτα και ο Στέφανος χτυπιούνται οτι δεν κανανε κάτι κακο και λάθος απλά ερωτευτηκανε και θυσιαστηκανε και διάφορα άλλα..Αν δεν θέλανε ας μην το κάνανε!!Δεν τους ανάγκασε κανένας..Ας καταλάβουν λοιπόν οτι το λάθος είναι που κοροιδέψανε μια γυναίκα οποια και αν ηταν αυτή.ΚΑι μάλιστα η Μελίτα γοα δευτερη φορά...

Και για να μην λέω μόνο για τη Μελιτα εδω ο Στεφανος δεν έχει παραδεχτει οτι τα αγκαθινα στεφανια και τα μαυρα νυφικά ηταν λάθος..Τι να λέμε τωρα..

Τζινάκι σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια για το σχολίασμό μου!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:14 pm

nikidanis έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:

θα μιλησω για τις τελευταιες πραξεις της Μελιτας που μολις μαθαινει για την κομπινα και το παιδι ειναι του Μανου πηρε σβαρνα ολους και τους κατηγορουσε που την εκαναν περα την φορτωσαν ενοχες γαι τις σχεσεις της με τον Στεφανο και την ειπαν ψεματα.και τωρα οταν εμαθε οτι ολο αυτο ηταν κολπο πηγαινει στους ''φιλους της'' οποτε τους θυμαται τους αποκαλει ετσι αλλιως γι αυτην ειναι μια σπειρα γιατι την αφηναν να εξευτελιζεται ετσι μπροστα της καινα χτυπιεται και να τους κατηγορει. οταν ολοι παρεα και πατερας της την ελεγαν αν σταματησει και να μην ξευτελιζεται ......ετσι δεν χανουμε και την αξιοπρεπεια μας ή κανω εγω λαθος? scratch

μαθαίνει ότι το παιδί είναι του μάνου και η αντίδραση της για μένα απόλυτα λογική....πήγε και τους τα έχωσε-βασικά και λίγα τους είπε-επειδή τόσο καιρό την κατηγορούσαν άδικα...-σύμφωνα με όσα γνώριζε,μιλάω με τα δεδομένα που έχει...πηγαίνει στη νόρα και της ζητά να της πει την αλήθεια και η νόρα της απαντά με μισόλογα.....και της λέει και από πανω μην μιλάς εκτείθεσαι....δηλαδή τι να κάνει;;;να πει...<α!εντάξει νόρα αφού μου λες εσύ να σωπάσω θα σωπάσω> ενώ τόσο καιρό αποδεικνύεται-και το ξαναλέω σύμφωνα με τα δεδομένα που είχε-ότι της έλεγαν ψέματα για το παιδί και την κατηγορούσαν άδικα....
λογικό δεν είναι να φορτώσει;;;;;
αποκαλύπτεται οτι τελικά το παιδί είναι του στέφανου.....και αποκαλύπτεται ότι της έλεγαν ψέματα και βέβαια την άφησαν να εκτείθεται από τη στιγμή που εκείνοι την έβαλαν σε ένα ψέμα...εκείνοι την έβαλαν μέσα στο σχέδιο....ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΕΞΕΘΕΣΑΝ....
(βέβαια η νόρα αν και της έλεγε μην μιλάς θα βγεις εκτεθιμένη χτες της είπε ότι η αντίδραση της ήταν απόλυτα λογική....τώρα τι να πιστέψω από τα δύο δεν ξέρω.....)
για μένα λογική ήταν η αντίδραση της....μπορεί σε πολλούς να μην άρεσε η αντίδραση της....δεκτό...δε γίνεται να συμφωνούμε σε όλα...αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω κάποιον επειδή δε σκέφτηκε όπως σκέφτηκαν οι άλλοι...ούτε να τον κατηγορήσω επειδή αντέδρασε σύμφωνα με όσα δεδομένα έχει και όχι με όσα έπρεπε να φανταστεί....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:22 pm

Goofy! έγραψε:Τι λες?Τι σχεση εχουν ολα αυτα?Δηλαδη για να καταλαβω..χρεωνουμε στην Μελιτα ΚΑΙ οτι δεν καταλαβε την απατη ενω ειχε στα χερια της ΕΠΙΣΗΜΟ εγγραφο που της ελεγε για την πατροτητα του παιδιου???
Που εδω ουτε ο Στεφανος καταλαβε(ναι ναι ο "δολοπλοκος") οτι ηταν στημενο,αυτη που ΔΕΝ ειχε ποτε καμια σχεση με απατεωνιες θα επρεπε να το καταλαβαινε?
Η Νορα/Λουκας/Πετρος/Αμαλια/Στεφανος/Αντιγονη θα επρεπε (οι δυο πρωτοι σε περιπτωση που δεν το ηξεραν) οτι ειναι απατη,ΝΑΙ!Ειναι μεσα στα πργαματα και εχουν δει τα ματια τους καν και καν!Η Μελιτα που δεν εχει ιδεα απο δολοπλοκιες απο που κι ως που?? scratch scratch

Οχι, δεν χρεώνω τίποτα. Απλώς δεν την δικαιολογώ. Και οχι μετά το τέστ πατρότητας, αλλα αφου είδε πως είναι δηλωμένο το παιδί και αφού η Νορα και ο Λουκάς της εξηγήσανε πως έγινε.

Το πόσο σου κόβει δεν έχει να κάνει με τον αν είσαι χωμένος στις απατεωνιές ή οχι.

Ακόμα και τώρα, νομίζει οτι όλα γινονται για αυτήν ... Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 397896

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:22 pm

anastasia20 έγραψε:
nikidanis έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:

μαθαίνει ότι το παιδί είναι του μάνου και η αντίδραση της για μένα απόλυτα λογική....πήγε και τους τα έχωσε-βασικά και λίγα τους είπε-επειδή τόσο καιρό την κατηγορούσαν άδικα...-σύμφωνα με όσα γνώριζε,μιλάω με τα δεδομένα που έχει...πηγαίνει στη νόρα και της ζητά να της πει την αλήθεια και η νόρα της απαντά με μισόλογα.....και της λέει και από πανω μην μιλάς εκτείθεσαι....δηλαδή τι να κάνει;;;να πει...<α!εντάξει νόρα αφού μου λες εσύ να σωπάσω θα σωπάσω> ενώ τόσο καιρό αποδεικνύεται-και το ξαναλέω σύμφωνα με τα δεδομένα που είχε-ότι της έλεγαν ψέματα για το παιδί και την κατηγορούσαν άδικα....
λογικό δεν είναι να φορτώσει;;;;;
αποκαλύπτεται οτι τελικά το παιδί είναι του στέφανου.....και αποκαλύπτεται ότι της έλεγαν ψέματα και βέβαια την άφησαν να εκτείθεται από τη στιγμή που εκείνοι την έβαλαν σε ένα ψέμα...εκείνοι την έβαλαν μέσα στο σχέδιο....ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΕΞΕΘΕΣΑΝ....
(βέβαια η νόρα αν και της έλεγε μην μιλάς θα βγεις εκτεθιμένη χτες της είπε ότι η αντίδραση της ήταν απόλυτα λογική....τώρα τι να πιστέψω από τα δύο δεν ξέρω.....)
για μένα λογική ήταν η αντίδραση της....μπορεί σε πολλούς να μην άρεσε η αντίδραση της....δεκτό...δε γίνεται να συμφωνούμε σε όλα...αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω κάποιον επειδή δε σκέφτηκε όπως σκέφτηκαν οι άλλοι...ούτε να τον κατηγορήσω επειδή αντέδρασε σύμφωνα με όσα δεδομένα έχει και όχι με όσα έπρεπε να φανταστεί....
Ακριβως Αναστασια!Πολυ ευκολα και βολικα μας ξεφευγουν αυτες οι τοσες δα μικρες λεπτομερειες!
Η Μελιτα και λιγα τους ειπε με οσα ηξερε!!Τα τριπλα θα επρεπε να πραξει!Αλλα ας οψεται..
Στο μελλον ελπιζω παντως να τους τα χωνει για τα καλα! :evil:
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:25 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Επίσης η margel αναφέρθηκε στη Μελίτα! Η Μελίτα δεν έχει δικαιολογητικά όταν χαλάει δεύτερη φορά το γάμο της ίδιας γυναίκας! Αρα δεν υπάρχει ιερός σκοπός! Η μήπως είχε ιερό σκοπό όταν πήγε σε μια γυναίκα με την κοιλιά στο στόμα να της πει ότι ο άντρας της την απατα? Γιατι για αυτό δημιουργήθηκε το θέμα με την παρέα, και βέβαια γιατί τους παραμύθιαζε οτι με τον Στέφανο δεν τρέχει τίποτα ενώ δεν ήταν ετσι!

τζίνα θα σταθώ σε αυτό....με το στέφανο δεν έτρεχε τίποτα....δεν είχαν σχέση όπως εκείνοι πίστευαν....δεν τα είχαν πίσω από την πλάτη της εύας....μπορεί να θεωρείς ότι η συνάντηση ήταν λάθος...δεκτό...ας την κατηγορήσουν όμως για πράγματα που ισχύουν και όχι για αυτά που θεωρούν ότι συνέβησαν...ότι την απατούσε συστηματικά και μπλα...μπλα...όπως ειπώθηκε...ή ότι το έκανε από εκδίκηση για την εύα....δηλαδή για να δικαιολογήσουν την αντίδραση τους της φόρτωσαν και άλλα...

και σε αυτό που υπογράμμισα....πήγε στην εύα γιατί όλα θα αποκαλύπτονταν έτσι και αλλιώς...αλλά ρε παιδιά έχουμε πέσει να φάμε τη μελίτα που πήγε στην εύα να της μιλήσει ενώ ήταν έγγυος...αλλά για το μάνο που το έστησε όλο αυτό και οδήγησε εκεί τα πράγματα ούτε λόγος....
ο μάνος που υποτίθεται ότι αγαπάει τη μελίτα και γνωρίζοντας πόσο ψυχικά ασταθής είναι έστησε όλο το σκηνικό με την κάμερα μόνο και μόνο για να εκδικηθεί το στέφανο....δεν περίμενε ούτε να γεννήσει....και αυτός ο άνθρωπος τώρα έχει αλλάξει;;;; και δεν έχω δει από κάποιον να τον κατηγορεί για αυτό....σε αντίθεση με τη μελίτα που πολλοί την έστησαν στον τοίχο επειδή μίλησε στην εύα....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:25 pm

Mik έγραψε:
Goofy! έγραψε:Τι λες?Τι σχεση εχουν ολα αυτα?Δηλαδη για να καταλαβω..χρεωνουμε στην Μελιτα ΚΑΙ οτι δεν καταλαβε την απατη ενω ειχε στα χερια της ΕΠΙΣΗΜΟ εγγραφο που της ελεγε για την πατροτητα του παιδιου???

Οχι, δεν χρεώνω τίποτα. Απλώς δεν την δικαιολογώ. Και οχι μετά το τέστ πατρότητας, αλλα αφου είδε πως είναι δηλωμένο το παιδί και αφού η Νορα και ο Λουκάς της εξηγήσανε πως έγινε.

Το πόσο σου κόβει δεν έχει να κάνει με τον αν είσαι χωμένος στις απατεωνιές ή οχι.

Ακόμα και τώρα, νομίζει οτι όλα γινονται για αυτήν ... Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 397896
Τοτε προφανως εχεις παρεξηγησει!
Εγω στο αρχικο ποστ στο οποιο και εκανες Quote αναφερομουνα στην αντιδραση της Μελιτας και στην αντιδραση της Νορας οταν(για την 1η) και αμα(για την 2η) αποκαλυπτοταν κατι τετοιο για τον αντιστοιχο συντοφο της καθεμιας! :wink2:
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:30 pm

Χαίρομαι να βλέπω πολλούς να συμμετέχουν στους σχολιασμούς κι επειδή είναι δύσκολο να αναφερθώ σε κάθε σχολιασμό ξεχωριστά γιατί τότε θα γεμίσω άσκοπα μπόλικες σελίδες ας δώσω ένα oscar σε:
Loukitsa
Foulitsa
anna_loukanoriki4ever
FieryRed
verilie_mistika
evanna
Pennaki
loukasnora
$ofi@ loukakos + nora
pasxalitsa
anna90
F.P.A
jim7
manos 4 ever
aggeliki
ebellina2007
Ezi_loukno
Vasouli
l_aquila
nana
sarita
Mik
KatsaroYpotheto
KonstantinaP
maraki_ch
Konstantina
giouli_edem
edem4ever
nikidanis

Mερικοί έκαναν εκτενείς σχολιασμούς κι άλλοι πάλι μικρά σχόλια αλλά συμφωνώ με όλα τα ποστ των παραπάνω και χαίρομαι να βλέπω οτι πληθαίνουμε

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης