Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap24%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 24% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap49%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 49% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap15%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap5%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap0%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap7%Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 59

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:32 pm

Goofy! έγραψε:
Mik έγραψε:
Goofy! έγραψε:Τι λες?Τι σχεση εχουν ολα αυτα?Δηλαδη για να καταλαβω..χρεωνουμε στην Μελιτα ΚΑΙ οτι δεν καταλαβε την απατη ενω ειχε στα χερια της ΕΠΙΣΗΜΟ εγγραφο που της ελεγε για την πατροτητα του παιδιου???
Που εδω ουτε ο Στεφανος καταλαβε(ναι ναι ο "δολοπλοκος") οτι ηταν στημενο,αυτη που ΔΕΝ ειχε ποτε καμια σχεση με απατεωνιες θα επρεπε να το καταλαβαινε?
Η Νορα/Λουκας/Πετρος/Αμαλια/Στεφανος/Αντιγονη θα επρεπε (οι δυο πρωτοι σε περιπτωση που δεν το ηξεραν) οτι ειναι απατη,ΝΑΙ!Ειναι μεσα στα πργαματα και εχουν δει τα ματια τους καν και καν!Η Μελιτα που δεν εχει ιδεα απο δολοπλοκιες απο που κι ως που?? scratch scratch

Οχι, δεν χρεώνω τίποτα. Απλώς δεν την δικαιολογώ. Και οχι μετά το τέστ πατρότητας, αλλα αφου είδε πως είναι δηλωμένο το παιδί και αφού η Νορα και ο Λουκάς της εξηγήσανε πως έγινε.

Το πόσο σου κόβει δεν έχει να κάνει με τον αν είσαι χωμένος στις απατεωνιές ή οχι.

Ακόμα και τώρα, νομίζει οτι όλα γινονται για αυτήν ... Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 397896
Τοτε προφανως εχεις παρεξηγησει!
Εγω στο αρχικο ποστ στο οποιο και εκανες Quote αναφερομουνα στην αντιδραση της Μελιτας και στην αντιδραση της Νορας οταν(για την 1η) και αμα(για την 2η) αποκαλυπτοταν κατι τετοιο για τον αντιστοιχο συντοφο της καθεμιας! :wink2:

Τοτε θα μπέρδεψα τα ποστ σου με τις mergel Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Πάντως και σε αυτό το θέμα, νομίζω οτι δεν έχει καμία σχέση η σχεση Νόρας-Λουκά-Νταίζης και Στέφανου-Μελίτας-Ευας...

@Clarabelle, είμαστε έτοιμες για ποδοσφαιρικη ομάδα Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010

Δημοσίευση από Goofy! Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:35 pm

Mik έγραψε:
Goofy! έγραψε:
Mik έγραψε:
Goofy! έγραψε:Τι λες?Τι σχεση εχουν ολα αυτα?Δηλαδη για να καταλαβω..χρεωνουμε στην Μελιτα ΚΑΙ οτι δεν καταλαβε την απατη ενω ειχε στα χερια της ΕΠΙΣΗΜΟ εγγραφο που της ελεγε για την πατροτητα του παιδιου???
Που εδω ουτε ο Στεφανος καταλαβε(ναι ναι ο "δολοπλοκος") οτι ηταν στημενο,αυτη που ΔΕΝ ειχε ποτε καμια σχεση με απατεωνιες θα επρεπε να το καταλαβαινε?
Η Νορα/Λουκας/Πετρος/Αμαλια/Στεφανος/Αντιγονη θα επρεπε (οι δυο πρωτοι σε περιπτωση που δεν το ηξεραν) οτι ειναι απατη,ΝΑΙ!Ειναι μεσα στα πργαματα και εχουν δει τα ματια τους καν και καν!Η Μελιτα που δεν εχει ιδεα απο δολοπλοκιες απο που κι ως που?? scratch scratch

Οχι, δεν χρεώνω τίποτα. Απλώς δεν την δικαιολογώ. Και οχι μετά το τέστ πατρότητας, αλλα αφου είδε πως είναι δηλωμένο το παιδί και αφού η Νορα και ο Λουκάς της εξηγήσανε πως έγινε.

Το πόσο σου κόβει δεν έχει να κάνει με τον αν είσαι χωμένος στις απατεωνιές ή οχι.

Ακόμα και τώρα, νομίζει οτι όλα γινονται για αυτήν ... Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 397896
Τοτε προφανως εχεις παρεξηγησει!
Εγω στο αρχικο ποστ στο οποιο και εκανες Quote αναφερομουνα στην αντιδραση της Μελιτας και στην αντιδραση της Νορας οταν(για την 1η) και αμα(για την 2η) αποκαλυπτοταν κατι τετοιο για τον αντιστοιχο συντοφο της καθεμιας! :wink2:

Τοτε θα μπέρδεψα τα ποστ σου με τις mergel Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Πάντως και σε αυτό το θέμα, νομίζω οτι δεν έχει καμία σχέση η σχεση Νόρας-Λουκά-Νταίζης και Στέφανου-Μελίτας-Ευας...

@Clarabelle, είμαστε έτοιμες για ποδοσφαιρικη ομάδα Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 Lol
Δεν πειραζει καλε!Συμβαινουν αυτα! :wink2:
Και εγω εξακολουθω να βλεπω καταστασεις να ταυτιζονται!Διαφορα αποψεων,τι να πω?
Αυτο και κλεινω την παρενθεση! :wink2:
Goofy!
Goofy!
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 4:38 pm

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

Επίσης η margel αναφέρθηκε στη Μελίτα! Η Μελίτα δεν έχει δικαιολογητικά όταν χαλάει δεύτερη φορά το γάμο της ίδιας γυναίκας! Αρα δεν υπάρχει ιερός σκοπός! Η μήπως είχε ιερό σκοπό όταν πήγε σε μια γυναίκα με την κοιλιά στο στόμα να της πει ότι ο άντρας της την απατα? Γιατι για αυτό δημιουργήθηκε το θέμα με την παρέα, και βέβαια γιατί τους παραμύθιαζε οτι με τον Στέφανο δεν τρέχει τίποτα ενώ δεν ήταν ετσι!

τζίνα θα σταθώ σε αυτό....με το στέφανο δεν έτρεχε τίποτα....δεν είχαν σχέση όπως εκείνοι πίστευαν....δεν τα είχαν πίσω από την πλάτη της εύας....μπορεί να θεωρείς ότι η συνάντηση ήταν λάθος...δεκτό...ας την κατηγορήσουν όμως για πράγματα που ισχύουν και όχι για αυτά που θεωρούν ότι συνέβησαν...ότι την απατούσε συστηματικά και μπλα...μπλα...όπως ειπώθηκε...ή ότι το έκανε από εκδίκηση για την εύα....δηλαδή για να δικαιολογήσουν την αντίδραση τους της φόρτωσαν και άλλα...

και σε αυτό που υπογράμμισα....πήγε στην εύα γιατί όλα θα αποκαλύπτονταν έτσι και αλλιώς...αλλά ρε παιδιά έχουμε πέσει να φάμε τη μελίτα που πήγε στην εύα να της μιλήσει ενώ ήταν έγγυος...αλλά για το μάνο που το έστησε όλο αυτό και οδήγησε εκεί τα πράγματα ούτε λόγος....
ο μάνος που υποτίθεται ότι αγαπάει τη μελίτα και γνωρίζοντας πόσο ψυχικά ασταθής είναι έστησε όλο το σκηνικό με την κάμερα μόνο και μόνο για να εκδικηθεί το στέφανο....δεν περίμενε ούτε να γεννήσει....και αυτός ο άνθρωπος τώρα έχει αλλάξει;;;; και δεν έχω δει από κάποιον να τον κατηγορεί για αυτό....σε αντίθεση με τη μελίτα που πολλοί την έστησαν στον τοίχο επειδή μίλησε στην εύα....

Mε τον ίδιο τρόπο που δεν κατηγόρησα το Στέφανο για το σφουγγάρισμα του Μάνου με την Μελίτα πέρισυ Αναστασία μου και τώρα δεν θα κατηγορίσω το Μάνο. Δεν φταίει ο Στέφανος αν ο Μάνος δεν συγκράτησε το φερμουάρ του και η Μελίτα της ορμές της, όπως δεν φταίει και ο Μάνος αν ο Στέφανος και η Μελίτα δεν μπόρεσαν να κρατηθούν μακριά!

Ο Μάνος λοιπόν άρπαξε την ευκαιρία και αν δεν τον συλλαμβάνανε πιστεύω θα περίμενε να γεννήσει η Εύα και θα την εκμεταλλευόταν ώστε να τη χωρίσει! Τον κατηγορούμε επειδή ο Στέφανος του έδωσε τις σφαίρες για να τον χτυπήσει? Κακώς!

Επίσης το ότι δεν έτρεχε τίποτα επειδή εμείς είδαμε μόνο μια συνάντηση δεν στέκει. Αφενος αυτό και αφετέρου συζητούσαν να το επαναλάβουν απο όσο είδαμε. Λυπάμαι αλλα για μένα το κέρατο δεν καθορίζεται απο το σεξ και το κατ'επαναληψη ισχύει στη δική τους περίπτωση καθώς βλέπονταν συχνά και όχι για να συζητήσουν για το κυπριακό αλλα για να λέμε πόσο άσχημα περνούνε χώρια. Και τηλέφωνα και απ'όλα! Είναι πως το βλέπει κανείς!

Τέλος το οφ τόπικ!

Μαρία η λιστα όλο και αυξάνεται!!! Αντε μπράβο μας!!!!!!!!

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από margel Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 5:46 pm

anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:
Απλά γενικότερα, η αντίρρησή μου για τους φεγγαροπετρίτες είναι ότι θεωρούν ότι οι δικές τους ενέργειες πάντα πρέπει να δικαιολογούνται στο όνομα ενός ιερού σκοπού, ενώ δε δείχνουν την ίδια επιείκια και ελαστικότητα απέναντι στους άλλους και δεν εννοώ το Στέφανο αλλά τη Μελίτα.

Ποιος ο ιερός σκοπός της Μελίτας? scratch

Ανεβάζω πάλι πάνω το ποστ μου και να συγχαρώ ευκαιρίας δωθήσης τη Foulitsa, τη Γιούλη, τη Γιάννα και τον αδερφό της για τους υπέροχους σχολιασμούς!

Εκτός που συμφωνώ μαζί σας το καταδιασκέδασα μιλάμε!!! ΘΕΕΣ!!!

τζίνα θεωρώ ότι η margel εννοεί ότι ενώ και εκείνοι έχουν κάνει λάθη έχουν καταφύγει σε ψέματα για τα δικά τους λάθη έχουν πάντα μια δικαιολογία...έχουν συγχωρέσει πολλά τόσο σε εύα όσο και σε μάνο και στον νικόλα-μετά από αυτό που της έκανε τον συγχώρεσε....
και αντιδρούν έτσι για τη μελίτα;;;τη στήνουν στον τοίχο για μια υπόθεση που δεν τους αφορά στο κάτω-κάτω....
ας κάνουν ότι θέλουν.....ας μη τη συγχωρέσουν...δε με ενδιαφέρει και πολύ....αλλά δεν μπορώ να ακούω ηλίθιες δικαιολογίες για τα δικά τους λάθη και ψέματα.....ούτε μπορώ να βλέπω να συμπεριφερόνται μεταξύ τους σαν να είναι εκείνοι οι αλάθητοι οι δίκαιοι και όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν ούτε μισή δικαιολογία για τα λάθη τους.....
ούτε μπορώ να δεχτώ τη δικαιολογία <είναι φίλος μου...γνωριζόμαστε τόσα χρόνια>για μένα από το φίλο περιμένεις περισσότερα από κάποιον ξένο.....
ούτε βέβαια τη λογική<όταν λερώνει η δική σου φωλιά δε σημαίνει ότι καθαρίζει η απέναντι>....και συμφωνώ σε αυτό...έλα μου όμως που εκείνοι κάνουν ακριβώς το αντίθετο...
αποδείχτηκε ότι ο στέφανος έκρυψε την αλήθεια για τη σχέση του με τη μελίτα και ο μάνος αυτομάτως ανακηρύχθηκε σε καλό και χρυσό παιδί...δεν πάει έτσι όμως....
εμένα αυτή είναι η αποψη μου....

Λοιπόν ας απαντήσω και εγώ γιατί είδα ότι δημιουργήθηκε θέμα με το σχολιασμό μου.
Καταρχήν, δε θεωρώ ότι άφησα να εννοηθεί ο,τιδήποτε για ιερό σκοπό πίσω από τις πράξεις της Μελίτας, δεν ξέρω πως προέκυψε τέτοιο ζήτημα. Αυτό που θέλω να πω είναι πώς γίνεται ό,τι κάνει η παρέα της φεγγαρόπετρας να δικαιολογείται στο όνομα ενός "ιερού" σκοπού -και δεν εννοώ τόσο το σχέδιο με την πατρότητα (στην προκειμένη να δεχτώ ότι έγινε για να προστατευτεί η Εύα και το παιδί, παρόλο που θεωρώ ότι θα μπορούσαν να είχαν καταλήξει σε ένα λιγότερο οδυνηρό για το Στέφανο σχέδιο), όσο για παράδειγμα την υπεξαίρεση από το Μάνο την οποία με συγχωρείτε αλλά δε μπορώ να δικαιολογήσω με τίποτα, ενώ αντίθετα τη Μελίτα που ερωτεύτηκε το Στέφανο χωρίς καμία σκοπιμότητα και κανένα δόλο ούτε διάθεση για εκδίκηση, να την στήνουν στο ένα μέτρο και να τη χτυπούν αλύπητα. Και φυσικά δεν αναφέρομαι στην αντίδραση της Εύας, εκείνη ήταν αυτή που πληγώθηκε (?) στη συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά στην αντίδραση των υπολοίπων της παρέας που έκαναν λες και ήταν αυτοί οι κερατάδες. Και το πιο γραφικό από όλα είναι η Δάφνη που πέρσι έχασε τον άντρα της από την Εύα, φέτος να την υπερασπίζεται με μανία και να την έχει κάνει εικόνισμα. Και μη μου πείτε ότι τη συγχώρεσε γιατί η Εύα έδειξε μετανιωμένη, γιατί πραγματικά θα γελάσω. Δε γίνεται να συγχωρήσεις κάτι τέτοιο, ειδικά όταν προέρχεται από κάποια που θεωρείς φίλη σου. Βέβαια εγώ πολλές φορές έχω εκφράσει την επιφύλαξη μου για αυτή τη φιλία και δεν έχω καταλάβει ακόμα πώς έξι άνθρωποι που για χρόνια ήταν χαμένοι, και στην αρχή της περσινής σεζόν έδειχναν την αντιπάθειά τους στο πρόσωπο της Εύας, φέτος πίνουν νερό στο όνομά της και την έχουν στα ώπα ώπα.
Κλείνω λέγοντας ότι τόσο η Εύα όσο και η Μελίτα έχουν υπάρξει θύματα στις ερωτικές τους σχέσεις και ότι και οι δύο έχουν κάνει κακό η μία στην άλλη, απλά στην Εύα πέρσι εγώ έβλεπα πρόθεση και κακία, ενώ στη Μελίτα δε βλέπω κάτι τέτοιο. Έχει κάνει κακό στην Εύα αλλά όχι με σκοπό να την πληγώσει. Αυτή είναι η γνώμη μου, ξέρω ότι οι περισσότεροι εδώ θα έχετε αντίθετη γνώμη, αλλά δεν πειράζει. Ο καθένας το βλέπει από τη δική του οπτική, δε χρειάζεται να συμφωνούμε όλοι.
margel
margel

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 5:49 pm

margel έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:
Απλά γενικότερα, η αντίρρησή μου για τους φεγγαροπετρίτες είναι ότι θεωρούν ότι οι δικές τους ενέργειες πάντα πρέπει να δικαιολογούνται στο όνομα ενός ιερού σκοπού, ενώ δε δείχνουν την ίδια επιείκια και ελαστικότητα απέναντι στους άλλους και δεν εννοώ το Στέφανο αλλά τη Μελίτα.

Ανεβάζω πάλι πάνω το ποστ μου και να συγχαρώ ευκαιρίας δωθήσης τη Foulitsa, τη Γιούλη, τη Γιάννα και τον αδερφό της για τους υπέροχους σχολιασμούς!

Εκτός που συμφωνώ μαζί σας το καταδιασκέδασα μιλάμε!!! ΘΕΕΣ!!!

τζίνα θεωρώ ότι η margel εννοεί ότι ενώ και εκείνοι έχουν κάνει λάθη έχουν καταφύγει σε ψέματα για τα δικά τους λάθη έχουν πάντα μια δικαιολογία...έχουν συγχωρέσει πολλά τόσο σε εύα όσο και σε μάνο και στον νικόλα-μετά από αυτό που της έκανε τον συγχώρεσε....
και αντιδρούν έτσι για τη μελίτα;;;τη στήνουν στον τοίχο για μια υπόθεση που δεν τους αφορά στο κάτω-κάτω....
ας κάνουν ότι θέλουν.....ας μη τη συγχωρέσουν...δε με ενδιαφέρει και πολύ....αλλά δεν μπορώ να ακούω ηλίθιες δικαιολογίες για τα δικά τους λάθη και ψέματα.....ούτε μπορώ να βλέπω να συμπεριφερόνται μεταξύ τους σαν να είναι εκείνοι οι αλάθητοι οι δίκαιοι και όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν ούτε μισή δικαιολογία για τα λάθη τους.....
ούτε μπορώ να δεχτώ τη δικαιολογία <είναι φίλος μου...γνωριζόμαστε τόσα χρόνια>για μένα από το φίλο περιμένεις περισσότερα από κάποιον ξένο.....
ούτε βέβαια τη λογική<όταν λερώνει η δική σου φωλιά δε σημαίνει ότι καθαρίζει η απέναντι>....και συμφωνώ σε αυτό...έλα μου όμως που εκείνοι κάνουν ακριβώς το αντίθετο...
αποδείχτηκε ότι ο στέφανος έκρυψε την αλήθεια για τη σχέση του με τη μελίτα και ο μάνος αυτομάτως ανακηρύχθηκε σε καλό και χρυσό παιδί...δεν πάει έτσι όμως....
εμένα αυτή είναι η αποψη μου....

Λοιπόν ας απαντήσω και εγώ γιατί είδα ότι δημιουργήθηκε θέμα με το σχολιασμό μου.
Καταρχήν, δε θεωρώ ότι άφησα να εννοηθεί ο,τιδήποτε για ιερό σκοπό πίσω από τις πράξεις της Μελίτας, δεν ξέρω πως προέκυψε τέτοιο ζήτημα. Αυτό που θέλω να πω είναι πώς γίνεται ό,τι κάνει η παρέα της φεγγαρόπετρας να δικαιολογείται στο όνομα ενός "ιερού" σκοπού -και δεν εννοώ τόσο το σχέδιο με την πατρότητα (στην προκειμένη να δεχτώ ότι έγινε για να προστατευτεί η Εύα και το παιδί, παρόλο που θεωρώ ότι θα μπορούσαν να είχαν καταλήξει σε ένα λιγότερο οδυνηρό για το Στέφανο σχέδιο), όσο για παράδειγμα την υπεξαίρεση από το Μάνο την οποία με συγχωρείτε αλλά δε μπορώ να δικαιολογήσω με τίποτα, ενώ αντίθετα τη Μελίτα που ερωτεύτηκε το Στέφανο χωρίς καμία σκοπιμότητα και κανένα δόλο ούτε διάθεση για εκδίκηση, να την στήνουν στο ένα μέτρο και να τη χτυπούν αλύπητα. Και φυσικά δεν αναφέρομαι στην αντίδραση της Εύας, εκείνη ήταν αυτή που πληγώθηκε (?) στη συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά στην αντίδραση των υπολοίπων της παρέας που έκαναν λες και ήταν αυτοί οι κερατάδες. Και το πιο γραφικό από όλα είναι η Δάφνη που πέρσι έχασε τον άντρα της από την Εύα, φέτος να την υπερασπίζεται με μανία και να την έχει κάνει εικόνισμα. Και μη μου πείτε ότι τη συγχώρεσε γιατί η Εύα έδειξε μετανιωμένη, γιατί πραγματικά θα γελάσω. Δε γίνεται να συγχωρήσεις κάτι τέτοιο, ειδικά όταν προέρχεται από κάποια που θεωρείς φίλη σου. Βέβαια εγώ πολλές φορές έχω εκφράσει την επιφύλαξη μου για αυτή τη φιλία και δεν έχω καταλάβει ακόμα πώς έξι άνθρωποι που για χρόνια ήταν χαμένοι, και στην αρχή της περσινής σεζόν έδειχναν την αντιπάθειά τους στο πρόσωπο της Εύας, φέτος πίνουν νερό στο όνομά της και την έχουν στα ώπα ώπα.
Κλείνω λέγοντας ότι τόσο η Εύα όσο και η Μελίτα έχουν υπάρξει θύματα στις ερωτικές τους σχέσεις και ότι και οι δύο έχουν κάνει κακό η μία στην άλλη, απλά στην Εύα πέρσι εγώ έβλεπα πρόθεση και κακία, ενώ στη Μελίτα δε βλέπω κάτι τέτοιο. Έχει κάνει κακό στην Εύα αλλά όχι με σκοπό να την πληγώσει. Αυτή είναι η γνώμη μου, ξέρω ότι οι περισσότεροι εδώ θα έχετε αντίθετη γνώμη, αλλά δεν πειράζει. Ο καθένας το βλέπει από τη δική του οπτική, δε χρειάζεται να συμφωνούμε όλοι.

Αν λοιπόν κατάλαβα εννοείς οτι η Εύα απο πρόθεση και κακία εμφανίστηκε να ζητήσει όσα ο Μάνος της έταζε δεκαπέντε χρόνια ενώ η Μελίτα απο την καλή της την καρδιά μπήκε σφήνα στο γάμο της Εύας με το Μάνο και επίσης απ την καλή της την καρδιά μπήκε σφήνα ΚΑΙ στο γάμο της Εύας με το Στέφανο.
Διαφωνώ αλλά απόψεις είναι αυτές.

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 6:02 pm

margel έγραψε:Λοιπόν ας απαντήσω και εγώ γιατί είδα ότι δημιουργήθηκε θέμα με το σχολιασμό μου.

Από την αρχή είχα καταλάβει τι εννοούσες στο ποστ σου,αλλά ειδικώς μ'αυτή την διευκρίνιση και περαιτέρω ανάλυση εκφράζεις απόλυτα και την δική μου άποψη.
Συμφωνώ και γω από ακριβώς το ίδιο πρίσμα τα βλέπω τα πράγματα. Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από margel Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 6:06 pm

Clarabelle, θέλεις να μου πεις ότι επειδή ο Μάνος την κορόιδευε τόσα χρόνια ήταν δικαιολογημένη η συμπεριφορά της; Εκείνη είχε "λυσσάξει" που ο Μάνος δε χώριζε τη Μελίτα και την παραμύθιαζε και από αντίδραση τα διέλυσε όλα, κάνοντας κακό σε μια γυναίκα που δεν της έφταιγε σε τίποτα γιατί παντρεύτηκε το Μάνο αγνοώντας την ύπαρξη της; Ή μήπως επειδή χρονικά προηγούνταν η Εύα στη ζωή του Μάνου, έπρεπε η Μελίτα να μυρίσει τα νύχια της και να μην τον παντρευτεί; Εξάλλου, μην ξεχνάμε ότι η Εύα στην ψηφοφορία του mega για τα είκοσι χρόνια βγήκε μέσα στους πιο αντιπαθείς ήρωες, φυσικό επακόλουθο της περσινής της συμπεριφοράς. Και μη μου πείτε ότι όλοι όσοι την ψήφισαν ήταν φαν της Μελίτας; Απλά αντικειμενικά ήταν αντιπαθής πέρσι όπως και να το κάνουμε.
Η δε Μελίτα, όπως έχω ξαναπεί για μένα δεν είναι κακοπροαίρετη, ούτε εκδικητική. Στην πρώτη περίπτωση με το Μάνο την παραμονή του γάμου του οκ λάθος της πήγε μαζί του αλλά όχι για να του διαλύσει το γάμο. Που να φανταστεί ότι θα πήγαινε η Εύα και θα τους έβλεπε; Δεν την δικαιολογώ αλλά καταλαβαίνω την αδυναμία της. Όσο για την ιστορία με το Στέφανο, εγώ θυμάμαι μια Μελίτα που τον απέφευγε, που ακόμα και μετά το φιλί τους στο εξοχικό του τόνιζε ότι δε σήμαινε κάτι παραπάνω και να μείνουν μακριά, που γενικότερα πάλεψε να νικήσει αυτό που έβλεπε πως γεννιόταν μέσα της, αλλά τελικά όλο αυτό την ξεπέρασε και αφέθηκε να το ζήσει όταν πια όμως είχε χωρίσει η Εύα με το Στέφανο.
Όπως και να έχει οι ζωές των δύο αυτών ηρωίδων πάντα μπλέκονται με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, καθένας από εμάς έχει τις προτιμήσεις του, οι οποίες είναι απόλυτα σεβαστές και πολλές φορές έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον αυτή η διάσταση απόψεων.
Αυτά από μένα γιατί ξεκινήσαμε από σχολιασμό του επεισοδίου και φτάσαμε για ακόμα μια φορά να συγκρίνουμε Εύα - Μελίτα και να είμαστε οφ τόπικ. Φιλιά!
margel
margel

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 10, 2010 6:13 pm

margel έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
margel έγραψε:

Κανένας ντόρος απλώς μου έκανε εντύπωση η τοποθέτηση αλλά τώρα κατάλαβα τι εννοείς!

Το θέμα είναι βέβαια ότι η Μελίτα έλεγε στη Νόρα και το Λουκά ότι όλα είχαν τελειώσει και βρέθηκαν με μια κασέτα που έδειχνε μεταμεσονύκτια συζήτηση και φιλάκι αρα όσο να πεις κι εκείνοι εξαπατήθηκαν και μάλιστα όταν σώπασαν και δεν είπαν τίποτε στην επί χρόνια φίλη τους!

Όσο για το επι σκοπού δεν γίνεται να χαλάς το γάμο ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΔΥΟ φορές και να είναι εντελώς τυχαίο και τις δύο! Κάπου μπάζει το πράγμα :wink2: Επίσης δεν γίνεται η μια γυναίκα να χαλά δυο γάμους επειδή έιναι κακιά και η άλλη απο την καλή της την καρδιά, ή είναι και οι δύο λάθος ή καμμία. Και εν προκειμένω η μια μετάνιωσε, η άλλη δεν αναγνωρίζει καν το λάθος της!

Όπως είπες βέβαια απόψεις!

Αλλα εδω σχολιάζουμε το επεισόδιο όχι τη σειρα γενικά και για αυτό το λόγο νόμιζα ότι αναφερώσουν σε ιερό σκοπό Μελίτας σε αντιπαραβολή του όντως ιερού σκοπού της παρέας που είναι και το θέμα του επεισοδίου απο πλευράς Μελίτας δηλαδή, οι άλλοι έχουν τα δικά τους να ασχοληθούν.

Επεισόδιο 384 - Ημερομηνία 09-06-2010 - Σελίδα 8 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Σελίδα 8 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης