Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 54

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 5:47 am

Πολύ λίγα σχόλια...

Ξέρω ότι η συμπεριφορά του Μάνου εδώ και πολλά επεισόδια ξενίζει. Εμένα όμως μου φαίνεται απόλυτα λογική (και πέρα φυσικά από το γεγονός ότι εξυπηρετεί το σενάριο - πριν από οποιοδήποτε τέλος, αναμένεται πάντα μια επιβράδυνση των εξελίξεων)... Έχω κάποτε πιάσει πάτο, το 'χω δει το "τέλος του κόσμου", και αν έχει ένα καλό αυτό είναι ότι όταν το συνειδητοποιήσεις - αν είσαι τυχερός - ξαναβρίσκεις το χιούμορ σου...

Δρομολογήθηκε το "Μαργαρίτα-Δημήτρης"??? Άντε, με το... (δεν μου βγαίνει)... τέλος πάντων, θα το πάρει αυτός το κορίτσι. Εδώ ήθελε να παντρευτεί τη Νόρα δυο μέρες αφότου τη γνώρισε. Τη Μαργαρίτα που την εξέθεσε κιόλας δεν θα πάρει? Για το Μπέργκεν μην ξεχάσει να της πει... εκεί τον βλέπω να περνά τις ώρες του στο τέλος...

Σήμερα είχαμε και κοινωνικά μηνύματα... Η πολλή ανεργία "επιτρέπει" στους εργοδότες να 'ναι παράλογοι και αγενείς... Οι εργαζόμενοι έχουν δικαιώματα... Από το "πώς κάνεις έτσι για 580 ευρώ???"!!! καλύτερα βέβαια...

Ο Αλέξανδρος χρειάζεται κούρεμα άμεσα

"Ο Μάνος δεν είναι δολοφόνος"... Ννναι, εν προκειμένω...

Το να "τρομοκρατείται" η Αμαλία είναι απλά θεϊκό

"Λουκά, εξακολουθείς να μην με παίζεις..." gelio gelio gelio

Από τα προσεχώς:
"η μάνα μου λέει ότι ο πατέρας μου πέθανε φτωχός"
"και δεν το πιστεύεις?"
"μας βλέπεις φτωχούς???"
gelio gelio gelio

maeveline έγραψε:τελος . . η σεζον τελειωνει και ολοι εχουν κουραστει. .
και με τις τελευταιες εξελιξεις ισως να υπαρχουν τεταμενες σχεσεις μεταξυ των συνταλεστων της σειρας ισως και οχι αλλα καλο θα ηταν να μην αφηνονται στα τελευταια επεισοδια και να προσεχουν την υποκριτικη την σκηνοθεσια και γενικοτερα την λεπτομερεια γιατι διακρινω ασυνεπειες και αυτο πραγματικα ειναι το χειροτερο μου..
Να ρωτήσω σε ποιες ασυνέπειες αναφέρεσαι???

ΥΓ1. Από το 283, ήθελα να το επισημάνω μα δεν πρόλαβα... Εκτός από τον μικρό και τις σκηνούλες του, με έλιωσε κι αυτή η αγκαλιά:Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Evamariluahug

ΥΓ2. Izabella, υπέροχη υπογραφή
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010

Δημοσίευση από nana Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 9:04 am

Πειράζει που εμένα δεν με έπεισε καθόλου το σκηνικό του καναπέ με τη Μελίτα να προσπαθεί μόνο με ατάκες να μας πεισει ότι η Νεφέλη είναι πάνω απ' όλα. Όλο αυτό μου φάνηκε λες και τσονταρίστικε για να υποθεί μέσα στη σειρά ότι η Μελίτα πεθαινει για το παιδί της. Ακόμα και έτσι να είναι (που λογικά είναι) το πασσάρανε εντελώς χάλια.
Τέλος πάντων, ούτως η άλλως η συγκεκριμένη τύπισσα μου προκαλεί χάλια συναισθήματα.
Τον Μάνο τον βαριέμαι σε ρόλο κομπάρσου. Αυτά τα γελάκια μόνο και μόνο για να δίνει το παρόν στη σειρά, χάλια.
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Δημοσίευση από margel Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 9:55 am

nana έγραψε:Πειράζει που εμένα δεν με έπεισε καθόλου το σκηνικό του καναπέ με τη Μελίτα να προσπαθεί μόνο με ατάκες να μας πεισει ότι η Νεφέλη είναι πάνω απ' όλα. Όλο αυτό μου φάνηκε λες και τσονταρίστικε για να υποθεί μέσα στη σειρά ότι η Μελίτα πεθαινει για το παιδί της. Ακόμα και έτσι να είναι (που λογικά είναι) το πασσάρανε εντελώς χάλια.
Τέλος πάντων, ούτως η άλλως η συγκεκριμένη τύπισσα μου προκαλεί χάλια συναισθήματα.
Τον Μάνο τον βαριέμαι σε ρόλο κομπάρσου. Αυτά τα γελάκια μόνο και μόνο για να δίνει το παρόν στη σειρά, χάλια.

Το να μη συμπαθείς τη Μελίτα είναι θεμιτό, αλλά το να μην αναγνωρίζεις ότι έχει υπάρξει καλή μητέρα θεωρώ ότι είναι λάθος. Μέχρι σήμερα δε μας έχει δείξει σε καμία περίπτωση ότι αδιαφορεί για την κόρη της και ότι δε βάζει πάνω από όλους και όλα το δικό της καλό. Δηλάδη επειδή προσπάθησε μετά το διαζύγιο με το Μάνο να ξαναφτάξει τη ζωή της με κάποιον άλλο άντρα και πάλεψε και ακόμα παλεύει για τη σχέση της, την καθιστά κακή μάνα;
Υπάρχουν άλλες στο σήριαλ που είναι πολύ χειρότερες μητέρες από τη Μελίτα - και δεν εννοώ μόνο τη Νταίζη που αυτή δε τη θεωρώ καν μάνα - αλλά και την Εύα που για χρόνια είχε εγκαταλείψει τη Μαρίλια και νοιαζόταν μόνο για τον έρωτα της με το Μάνο. Και ναι μπορώ να καταλάβω ότι μια κοπέλα στην ηλικία των 16 μπορεί να μην είναι έτοιμη να γίνει μάνα και να ανταπεξέλθει σε αυτό το ρόλο, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να περάσουν 15 ολόκληρα χρόνια για να πει την αλήθεια και να φερθεί επιτέλους σαν μάνα στην κόρη της. Αυτή η ξαφνική αλλαγή της Εύας απέναντι στη Μαρίλια δε δόθηκε πρόχειρα και βιαστικά;
Γενικότερα όλες οι μητέρες στο σήριαλ έχουν κάνει λάθη, και η Αμαλία και η Αγγέλα (ως προς την Εύα) ακόμα και η Δάφνη που θυσίασε τα πάντα για τον αδερφό της (πούλησε την Εδέμ) χωρίς να έχει εξασφαλίσει απολύτως τίποτα για την οικογένειά της και το μέλλον του παιδιού της.
margel
margel

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 11:30 am

IZAMPELA 1 Ο ΜΑΝΟΣ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΓΙΑΤΙΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Η ΕΥΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΩΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΑ Η ΔΑΦΝΗ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Η ΕΥΑ ΜΕ ΤΙ ΛΑΜΟΓΙΟ ΕΙΧΕ ΜΠΛΕΞΕΙ. ΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ. ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΚΟΒΕΙ ΦΛΕΒΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΣΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΟΜΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΦΕΡΘΗΚΕ ΣΠΑΘΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑΡΑ ΤΟΥ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 12:08 pm

maeveline έγραψε:σημερα που ειχα χρονο και ειδα με ηρεμια το επεισοδιο. .
με απογοητευσε οικτρα. . .

ανεξαρτητα ποιους χαρακτηρες συμπαθω και ποιους οχι. . θυμαμαι πως καποτε ξεκινησα να παρακολουθω την σειρα που αναφεροταν στην παρεα της φεγγαροπετρας. .
6 μελη και εμπλεκομενα τα ατομα του περιβαλλοντος τους . .
το σημερινο επεισοδιο ειχε σαν κυριο αξονα την οικογενεια λαζαριδη-καρταλη και την νταιζη και τον μπελλο. . .

το να φυγει ο μανος σαφως δεν μου αρεσει . . .αλλα μια φιλια δεν μετραει αποσταση. . και η ευα ελειπε για χρονια. .οταν γυρισε μεσα απο δυσκολιες και βηματα ποτε σταθερα ποτε ανωμαλα ξαναγινε μελος της παρεας. .
η παρεα της φεγγαροπετρας μπορει να συνεχισει και σαν πενταδα και καπου στο μελλον να ξαναβρεθουν ολοι μαζι . . αυτα μεσα στην ζωη ειναι και η αληθινη παρεα και φιλια αντεχει και στον χρονο και την αποσταση. .
για μενα σαν παρεα βεβαια πασχει απο αρκετα αρνητικα σημεια αλλα αυτο ειναι θεμα οπτικης και ιδιοσυγκρασιας. .
αλλα! ειναι το κεντρικο θεμα της σειρας. .
και τωρα τι;

δεν λεω. .καποιες ιστοριες θα μπορουσαν ισως να κεντρισουν το ενδιαφερον αλλα ως ενα σημειο. .
αν αυτο που ειδα σημερα ειναι αυτο που θα βλεπω του χρονου τοτε δεν ξερω αν θελω να το δω 🇳🇴

περα απο αυτο . . .
γενικοτερες εντυπωσεις. . .

οι αναλαφρες σκηνες μεταξυ ξυλα και μπουγιουρη μου αρεσουν πολυ. .
οι σκηνες νορας-λουκα επισης. .

αλλα η σκηνη με τον μπελλο και την νταιζη ηταν χτυπημα κατω απο τη μεση :evil:
δεν το αντεχει το νευρικο μου συστημα. . .
κυριολεκτικα τετοιες σκηνες μου δημιοργουν στομαχικες αναταραχες. .

κατρανιδης - πεφανη σταθερες αξιες : respect :

ενω καταλαβαινω τις ανασφαλειες της μελιτας να το παρουμε τελειως αποστασιοποιημενα και την δουμε σαν ερωτευμενη γυναικα ο χαρακτηρας της ειναι τελειως κατεστραμμενος και δεν ξερω αν εχει πλεον περιθωρια ανακαμψης. .
και δεν μου βγαινουν ελαφρυντικα μιας και δεν αναγνωριζω καμια χημεια με τον στεφανο. . και κατι σε ολη την ιστορια τους δεν μου κολλαγε απο την αρχη. . ευελπιστω ισως σε καποια ανατροπη που θα τονιστει ο χαρακτηρας του στεφανου γιατι ο σταυρου σαν ηθοποιος πιστευω εχει τα μεσα να το υποστηριξει και θα ηθελα να το δω. .

και τα λογια πως βαζει το παιδι της πανω απο ολα δεν μου λενε κατι γιατι οι πραξεις μια μανας που βαζει το παιδι της πανω απο ολα δεν εχουν σαν κεντρομολο εναν οποιοδηποτε ερωτα αλλα το ιδιο το παιδι. .
και η ευα το ιδιο λαθος εκανε με τη μαριλια και το πληρωσε και το πληρωνει ακριβα. . .

η σκηνη με την δαφνη και τον ηλια και την δαφνη να ψαχνει δουλεια μου αρεσε γιατι επιτελους ηταν μια σκηνη που αντικατοπτριζει την πραγματικη ζωη . . ακομα και η λεπτομερεια που η δαφνη πηρε το λεωφορειο. .

επισης κατι που μου αρεσε ιδιαιτερα. . .

εκει που η νορα ειπε στην ευα πως δεν θελει γαμο μου αρεσε πολυ. .
γιατι κακα τα ψεμματα η αληθινη νορα οπως μας παρουσιαστηκε γενικα δεν ειναι απο τις γυναικες που νοιαζονται για γαμο. . ειναι ανεξαρτητη και μπορει να το εχει σαν ιδεα μελλοντικη για τον ανθρωπο που αγαπαει αλλα δεν ειναι αυτοσκοπος της. .
αγαπαει τον λουκα και σημασια εχει να ειναι μαζι του και να ειναι καλα και ολα τα αλλα θα ερθουν. .
και ο λουκας ειναι λιγο τραβατε με και ας κλαιω. . αυτος μεχρι και τα δισεγγονα τους εχει προγραμματισει στο μυαλο του..
και παρα το οτι η νορα φετος μπορει να ειχε παλινδρομησεις στον χαρακτηρα της (υστεριες κτλ) αυτο δεν αλλαζει πως ειναι μια γυναικα αυτονομη και αυτοδυναμη και ουσιαστικα ερωτευμενη. . .
και μου αρεσει να το δειχνουν ξεκαθαρα αυτο. .
βεβαια αναμενω τον χορο του ησαια και την λουκανορικη μπεμπα πως και πως!!!

τελος . . η σεζον τελειωνει και ολοι εχουν κουραστει. .
και με τις τελευταιες εξελιξεις ισως να υπαρχουν τεταμενες σχεσεις μεταξυ των συνταλεστων της σειρας ισως και οχι αλλα καλο θα ηταν να μην αφηνονται στα τελευταια επεισοδια και να προσεχουν την υποκριτικη την σκηνοθεσια και γενικοτερα την λεπτομερεια γιατι διακρινω ασυνεπειες και αυτο πραγματικα ειναι το χειροτερο μου..

απο κει και επειτα ευελπιστω σε ενα καλο και ενδιαφερον φιναλε . .

με βαση τις εξελιξεις. .την πλοκη. . .τους ηθοποιους και ολο το συνολο ψηφιζω μετριο. .

Πολύ ωραίος σχολιασμός!!! oscar
Ειδικά αυτά που έχω τονίσει εκφράζουν ακριβώς αυτό που σκέφτομαι!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 12:31 pm

Ας σχολιάσω κι εγω...

Θα σχολιάσω α λα Ευάννα σήμερα!

Από το χτεσινό επεισόδιο:

Μου άρεσε:
❤️ Ο Κασσανδρινός με την Παπαδημητρίου και την Πολυχρονίδη! Από τις καλές σκηνές του επεισοδίου! Με μπέρδεψε ο Χρήστος πολύ εχτες και μου άρεσε αυτό! Τουλάχιστον ο Χρήστος είναι κομμάτι της ιστορίας της Εδέμ!!!

❤️ Οι τσαχπινιές του Μάνου και της Εύας!

❤️ Τα ΛουκαΝοράκια με τον Μάνο και η σαστιμάρα του Λουκά όταν τα ίδια λόγια του είπε και ο αστυνόμος!

❤️ Πετράκης και Δρακουλάκη στη σκηνή για την Εδέμ - Ο Πετράκης έχει δουλέψει πολύ σκληρά και η βελτίωσή του είναι τόσο εμφανής που μόνο ένα μπορώ να πω! Μπράβο του! Χίλια μπράβο!!! Εξαίρετος!!!

❤️ Τα κουτσομπολιά Εύας - Νόρας! Πολυ φυσική και αγαπησιάρικη σκηνή!

❤️ Ο Μάνος με το Νεφελάκι!!! Αγαπω! Love

❤️ Η Γεωργόνη σαν Δάφνη που δεν μπορεί να πει ψέμματα και σαν άνεργη εν μέσω οικονομικής κρίσης!!!

❤️ Ο Μπουγιούρης με τον Κατρανίδη ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σε σοβαρή και μη συνηθισμένη σκηνή!

❤️ Ο Κατρανίδης με την Πεφάνη! Δεν συγκαταλέγεται ανάμεσα στους αγαπητούς η Αμαλίτσα τυχαία! Ο χαρακτήρας της είναι από τους χειρότερους αλλα η γυναίκα είναι ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ σε κερδίζει!

❤️ Το λευκό πουκάμισο του Στέφανου!

❤️ Το νεγκλιζέ της Νταίζης!

Σας φάνηκε μακρύς ο κατάλογος? Συνεχίζω λοιπόν...

Δεν μου άρεσε:
✖️ Ο Χρήστος με την Αντιγόνη και την Νταίζη! Βαρέθηκα την Νταίζη να το παίζει ταπεινή και καταφρονεμένη και ερωτευμένη (ανακατεύομαι)! Όσο για την Αντιγόνη έκανε κρα να ανοιχτεί η διαθήκη και χτες έλεγε ότι δεν θα ήθελε ΠΟΤΕ ο Στέφανος να μάθαινε το περιεχόμενό της? Τι θα έκανε δηλαδή θα τον μάντρωνε να μην είναι παρών στο άνοιγμα? Σαν νόμιμος κηδεμόνας του παιδιού, που γεννήθηκε εντός γάμου και ,εκτός αν το έχασα, δεν είδα να εκδικάζεται καμμία επιμέλοια, τουλάχιστον στο άνοιγμα της διαθήκης θα ήταν μπροστά! Μάλλον το στόρυ ξεκίνησε η διαθήκη να περιέχει λεφτά και κατέληξε να περιέχει και μυστικό και τα κάναμε ολίγον τι σαλάτα! ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μια τρούπα και δεν μπαλώνεται πια!

✖️ Το φλέρτ του Μάνου και της Εύας! Ο Μάνος πάει πέρα δώθε και λέει παντού ότι έχει πάρει τις αποφάσεις του και ταυτόχρονα φλερτάρει την Εύα και της ζητά να ξαναρχίσουν τη σχέση τους απο την αρχή! Γιατί? Γιατί θέλετε να διαλύσετε έτσι αυτή τη σχέση που έχει τόση ιστορία πίσω της??? Στην ουσία αυτό είναι κοροϊδία! Να της λέει λόγια, ενώ έχει ηδη αποφασίσει να φύγει! Γιατί τον βάζουν να την κοροϊδεύει? Πόσο ηλίθιοι νομίζουν ότι είμαστε??? Έχουν καταλάβει ότι εμείς θέλουμε τον ίδιο Μάνο που αποζητά και η Εύα? Τον Μάνο που ξέραμε?!!

✖️ Τα παρατράγουδα! Είχα φάει και λίγο παραπάνω γιατί ή μαμά μου είχε μαγειρέψει κάτι εξαιρετικούς κολοκυθοκεφτέδες με πατάτες τηγανιτές και μια νύστα (και δυο μη σας πω) με έπιασε όσο να πεις! Η Νταιζούλα μέσα στα μαύρα πανιά να λέει στον Μήτσο ότι θέλει να μείνουν δυο φίλοι? Που να τα βγάλω??? Που?

✖️ Η Πολυχρονίδη με τον Καλαθά!!! Χώρια καλοί είναι, μαζί με τίποτα πάλι! Η Πολυχρονίδη ειδικά κάθε φορά που πάει να φιλήσει ο Δημήτρης την Νταίζη βάζει το χέρι της εμπόδιο ανάμεσα, μάλλον ασυναίσθητα η κοπέλα! Αφού την βλέπετε δεν θέλει, τι το ζορίζετε???

✖️ Η ιεροσυλία του πατσοζεύγαρου στο μπιλιάρδο! Αν δεν έβλεπα το επεισόδιο με παρέα θα είχα γυρίσει κανάλι σας το ορκίζομαι! Τόσο πολύ μου ανέβασαν την πίεση!

✖️ Ο Δημήτριος που χάφτει ότι του λέει η Νταίζη, όταν κορδώθηκε στον καφέ κόντεψα να φτύσω εγώ τον καφέ που έπινα! Rolling Eyes

✖️ Η Μελίτα με τον Στέφανο και την Αμαλία...γενικώς! Δεν με πειθει ότι θέλει να βοηθήσει το παιδί της για το παιδί της, όσο με πείθει ότι θέλει να βοηθήσει το παιδί της για την σχέση της! Και συμφωνώ με την Μαρία περί Νεφέλης, άρχισε να αντιδρά απο όταν ο Στέφανος άρχισε να νομίζει ότι χάνει από τον Μάνο μια και δεν είχε καταφέρει να του πάρει όσα περίμενε! :wink2:

✖️ Ο Στέφανος με τη Μελίτα που προσπαθούν να μας πείσουν ότι ζουν ένα μεγάλο έρωτα και αν εξαιρέσεις τη Νεφέλη όλο κλαίγονται χωρίς λόγο! Σας βαρέθηκα πια!

✖️ Το επεισόδιο που αναλώθηκε σε 40 λεπτά από τους εκτός Εδέμ και τα υπόλοιπα της παρέας ενώ και τα 20 δευτερόλεπτα τρέιλερ είχαν Μάνο! Ποιον κοροϊδεύετε???

✖️ Το φαγητο της τετράδας το βράδυ και το επιχειρημα του Νικόλα "Επειδή είναι αδερφός μου"! Ποιός πανηλίθιος έβαλε αυτή την ατάκα στο στόμα του Νικόλα μου λέτε??? Ας έλεγε "Το έγραψε ο Μπουζιώτης", πιο λογικό θα μου φαινόταν από αυτή την......... (συμπληρώστε ελεύθερα)

✖️ Το γεγονός που προσπαθούν με πλάγιο τρόπο να μας δώσουν ότι τον Μάνο θα αντικαταστήσει ο Λουκάς! Καλοί, χρυσοί και άγιοι όλοι στην παρέα αλλα κανείς τους δεν έχει το χαρακτήρα, το παρελθόν και τις πλάτες να σηκώσει μια ιστορία μυστηρίου... είναι όλοι τους πολύ καθαροί Rolling Eyes

✖️ Οι σκηνές της Αντιγόνης που όταν ξεκινούν με την Αντιγόνη καθιστή βλέπουμε ταυτόχρονα και τον πισινό του έταιρου ηθοποιού Κασσανδρινού ή Σταύρου, με χαλάει γενικώς και είπα να το πω!

✖️ Το γεγονός ότι με την κεντρική ιστορία μέσω της διαθήκης είχαμε την Εύα μπλεγμένη με τους Καρτάληδες και τώρα πάει και αυτό!!!

Παράκληση 1: Μη δω νεκρανάσταση!
Παράκληση 2: Μη δω άλλες κρυφές συγγένειες (Θα αρχίσω να ψάχνομαι κι εγώ...)
Παράκληση 3: Μη δω Εύα και Μάνο να την ρίχνει και μετά να της λέει φεύγω, ώστε να με πείσετε ότι με αυτή τη σταγόνα ξεχύλησε το ήδη γεμάτο ποτήρι της Εύας που είχε περάσει τόσα απο την αγάπη της για το Μάνο που με αυτό το μικρό, απλό και ασήμαντο τελευταίο βήμα τον ξεπέρασε θα ακολουθήσω τον Λεβέντη πάραυτα!!! vomit

Συμπέρασμα επεισοδίου: Η παρέα πέρασε στο παρασκήνιο και επίσημα πλέον!

Τώρα θα ασχολούμαστε με:
► Το τρίγωνο Αντιγόνη - Νταίζη - Στέφανος!

► Το τρίγωνο Αντιγόνη - Στέφανος - Μελίτα που ήδη θυμίζει το γνωστό τραγουδάκι...
Φόρεσα τα καλά μου, το είπα στο μπαμπά μου και πήρα φόρα για να 'ρθω
Στο σπίτι σου απ' έξω είμαι και περιμένω μα μέσα δεν τολμώ να 'μπω
Το σκέφτομαι λιγάκι, κουμπώνω το σακάκι και το κουδούνι σου χτυπώ
Μ' ανοίγει η γριά σου, φωνάζει το μπαμπά σου και μου 'παν πως δεν είσαι 'δω!

► Το θεματάκι Νταίζη - Άτιμη ζωή μας πέταξες στου δρόμου την άκρη!

► Το θεματάκι Νταίζη - Θα σας πατήσω όλους κάτω, θα δείτε ποια είμαι εγω!

► Το θεματάκι Νταίζη - Δημήτρης και μπλιαχ!

Και κάπου εκεί ανάμεσα θα βλέπουμε την Εύα να μεγαλώνει τον Άγγελό της, τη Νόρα με το Λουκά να παντρεύονται και να κάνουν και μια μπέμπα για να μην χάσουμε το κοινό μας και μόνο, την Δάφνη με το Νικόλα να γκρινιάζουν και να αγαπιούνται μέρα παρα μέρα και πάει τους ξεγελάσαμε τους ηλίθιους που αγαπησαν την Παρέα της Φεγγαρόπετρας που εμείς οι ίδιοι δημιουργήσαμε και -ακόμα χειρότερα- εμείς οι ίδιοι διαλύσαμε!

Πότε χειροκροτάμε? Τώρα? Γιατί ως γνωστόν, εκεί κρίνονται όλα, στο χειροκρότημα!!!!!

Πωπωωω το ξαναδιάβασα τώρα όλο το ποστ και έχω βγάλει πολύ χολή αλλα πραγματικά ήταν απάλευτο (που λέει κι ενας φίλος μου) το χτεσινό επεισόδιο!

Για τους Κασσανδρινό - Μπουγιούρη - Ξυλά - Πετράκη και Γεωργόνη μόνο απλώς "καλό"!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα!!!
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από filitsa Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 12:37 pm

συμφωνω απολυτα με την τζινα πραγματικα δεν μποτω αλλο αυτο με νταιζη-μπελλο ,αυτο που πανε να κανουν σε ευα-μανο και ερωτα μελιτας στεφανου δηλαδη οκ λυπηθειτε μας
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 12:44 pm

Τζινακι οταν ειδα οτι ξεκινας να σχολιαζεις με το ''δικο μου'' στυλ λεω ''Α,δεν θα γραψει πολλα'' αλλα ειχες δεν ειχες το απλωσες το σεντονακι σου! Razz
Τωρα ο σχολιασμος φυσικα και μ'αρεσε απλα ειμαι τοσο μπερδεμενη σε καποια θεματα που δεν ξερω αν συμφωνω ή οχι! Rolling Eyes
Οπως και να εχει αυτο σου ανηκει ξανα oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 12:45 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγω...

Μου άρεσε:
❤️ Ο Κασσανδρινός με την Παπαδημητρίου και την Πολυχρονίδη! Από τις καλές σκηνές του επεισοδίου! Με μπέρδεψε ο Χρήστος πολύ εχτες και μου άρεσε αυτό! Τουλάχιστον ο Χρήστος είναι κομμάτι της ιστορίας της Εδέμ!!!

❤️ Τα ΛουκαΝοράκια με τον Μάνο και η σαστιμάρα του Λουκά όταν τα ίδια λόγια του είπε και ο αστυνόμος!

❤️ Πετράκης και Δρακουλάκη στη σκηνή για την Εδέμ - Ο Πετράκης έχει δουλέψει πολύ σκληρά και η βελτίωσή του είναι τόσο εμφανής που μόνο ένα μπορώ να πω! Μπράβο του! Χίλια μπράβο!!! Εξαίρετος!!!

❤️ Η Γεωργόνη σαν Δάφνη που δεν μπορεί να πει ψέμματα και σαν άνεργη εν μέσω οικονομικής κρίσης!!!

❤️ Ο Κατρανίδης με την Πεφάνη! Δεν συγκαταλέγεται ανάμεσα στους αγαπητούς η Αμαλίτσα τυχαία! Ο χαρακτήρας της είναι από τους χειρότερους αλλα η γυναίκα είναι ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ σε κερδίζει!

Δεν μου άρεσε:
✖️ Ο Χρήστος με την Αντιγόνη και την Νταίζη! Βαρέθηκα την Νταίζη να το παίζει ταπεινή και καταφρονεμένη και ερωτευμένη (ανακατεύομαι)! Όσο για την Αντιγόνη έκανε κρα να ανοιχτεί η διαθήκη και χτες έλεγε ότι δεν θα ήθελε ΠΟΤΕ ο Στέφανος να μάθαινε το περιεχόμενό της? Τι θα έκανε δηλαδή θα τον μάντρωνε να μην είναι παρών στο άνοιγμα? Σαν νόμιμος κηδεμόνας του παιδιού, που γεννήθηκε εντός γάμου και ,εκτός αν το έχασα, δεν είδα να εκδικάζεται καμμία επιμέλοια, τουλάχιστον στο άνοιγμα της διαθήκης θα ήταν μπροστά! Μάλλον το στόρυ ξεκίνησε η διαθήκη να περιέχει λεφτά και κατέληξε να περιέχει και μυστικό και τα κάναμε ολίγον τι σαλάτα! ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μια τρούπα και δεν μπαλώνεται πια!

✖️ Το φλέρτ του Μάνου και της Εύας! Ο Μάνος πάει πέρα δώθε και λέει παντού ότι έχει πάρει τις αποφάσεις του και ταυτόχρονα φλερτάρει την Εύα και της ζητά να ξαναρχίσουν τη σχέση τους απο την αρχή! Γιατί? Γιατί θέλετε να διαλύσετε έτσι αυτή τη σχέση που έχει τόση ιστορία πίσω της??? Στην ουσία αυτό είναι κοροϊδία! Να της λέει λόγια, ενώ έχει ηδη αποφασίσει να φύγει! Γιατί τον βάζουν να την κοροϊδεύει? Πόσο ηλίθιοι νομίζουν ότι είμαστε??? Έχουν καταλάβει ότι εμείς θέλουμε τον ίδιο Μάνο που αποζητά και η Εύα? Τον Μάνο που ξέραμε?!!

✖️ Τα παρατράγουδα! Είχα φάει και λίγο παραπάνω γιατί ή μαμά μου είχε μαγειρέψει κάτι εξαιρετικούς κολοκυθοκεφτέδες με πατάτες τηγανιτές και μια νύστα (και δυο μη σας πω) με έπιασε όσο να πεις! Η Νταιζούλα μέσα στα μαύρα πανιά να λέει στον Μήτσο ότι θέλει να μείνουν δυο φίλοι? Που να τα βγάλω??? Που?

✖️ Η Πολυχρονίδη με τον Καλαθά!!! Χώρια καλοί είναι, μαζί με τίποτα πάλι! Η Πολυχρονίδη ειδικά κάθε φορά που πάει να φιλήσει ο Δημήτρης την Νταίζη βάζει το χέρι της εμπόδιο ανάμεσα, μάλλον ασυναίσθητα η κοπέλα! Αφού την βλέπετε δεν θέλει, τι το ζορίζετε???

✖️ Η ιεροσυλία του πατσοζεύγαρου στο μπιλιάρδο! Αν δεν έβλεπα το επεισόδιο με παρέα θα είχα γυρίσει κανάλι σας το ορκίζομαι! Τόσο πολύ μου ανέβασαν την πίεση!

✖️ Ο Δημήτριος που χάφτει ότι του λέει η Νταίζη, όταν κορδώθηκε στον καφέ κόντεψα να φτύσω εγώ τον καφέ που έπινα! Rolling Eyes

✖️ Η Μελίτα με τον Στέφανο και την Αμαλία...γενικώς! Δεν με πειθει ότι θέλει να βοηθήσει το παιδί της για το παιδί της, όσο με πείθει ότι θέλει να βοηθήσει το παιδί της για την σχέση της! Και συμφωνώ με την Μαρία περί Νεφέλης, άρχισε να αντιδρά απο όταν ο Στέφανος άρχισε να νομίζει ότι χάνει από τον Μάνο μια και δεν είχε καταφέρει να του πάρει όσα περίμενε! :wink2:

✖️ Ο Στέφανος με τη Μελίτα που προσπαθούν να μας πείσουν ότι ζουν ένα μεγάλο έρωτα και αν εξαιρέσεις τη Νεφέλη όλο κλαίγονται χωρίς λόγο! Σας βαρέθηκα πια!

✖️ Το επεισόδιο που αναλώθηκε σε 40 λεπτά από τους εκτός Εδέμ και τα υπόλοιπα της παρέας ενώ και τα 20 δευτερόλεπτα τρέιλερ είχαν Μάνο! Ποιον κοροϊδεύετε???

✖️ Το φαγητο της τετράδας το βράδυ και το επιχειρημα του Νικόλα "Επειδή είναι αδερφός μου"! Ποιός πανηλίθιος έβαλε αυτή την ατάκα στο στόμα του Νικόλα μου λέτε??? Ας έλεγε "Το έγραψε ο Μπουζιώτης", πιο λογικό θα μου φαινόταν από αυτή την......... (συμπληρώστε ελεύθερα)

✖️ Το γεγονός που προσπαθούν με πλάγιο τρόπο να μας δώσουν ότι τον Μάνο θα αντικαταστήσει ο Λουκάς! Καλοί, χρυσοί και άγιοι όλοι στην παρέα αλλα κανείς τους δεν έχει το χαρακτήρα, το παρελθόν και τις πλάτες να σηκώσει μια ιστορία μυστηρίου... είναι όλοι τους πολύ καθαροί Rolling Eyes

✖️ Οι σκηνές της Αντιγόνης που όταν ξεκινούν με την Αντιγόνη καθιστή βλέπουμε ταυτόχρονα και τον πισινό του έταιρου ηθοποιού Κασσανδρινού ή Σταύρου, με χαλάει γενικώς και είπα να το πω!

✖️ Το γεγονός ότι με την κεντρική ιστορία μέσω της διαθήκης είχαμε την Εύα μπλεγμένη με τους Καρτάληδες και τώρα πάει και αυτό!!!

Παράκληση 3: Μη δω Εύα και Μάνο να την ρίχνει και μετά να της λέει φεύγω, ώστε να με πείσετε ότι με αυτή τη σταγόνα ξεχύλησε το ήδη γεμάτο ποτήρι της Εύας που είχε περάσει τόσα απο την αγάπη της για το Μάνο που με αυτό το μικρό, απλό και ασήμαντο τελευταίο βήμα τον ξεπέρασε θα ακολουθήσω τον Λεβέντη πάραυτα!!! vomit

Τώρα θα ασχολούμαστε με:

► Το τρίγωνο Αντιγόνη - Στέφανος - Μελίτα που ήδη θυμίζει το γνωστό τραγουδάκι...

Και κάπου εκεί ανάμεσα θα βλέπουμε την Εύα να μεγαλώνει τον Άγγελό της, τη Νόρα με το Λουκά να παντρεύονται και να κάνουν και μια μπέμπα για να μην χάσουμε το κοινό μας και μόνο, την Δάφνη με το Νικόλα να γκρινιάζουν και να αγαπιούνται μέρα παρα μέρα και πάει τους ξεγελάσαμε τους ηλίθιους που αγαπησαν την Παρέα της Φεγγαρόπετρας που εμείς οι ίδιοι δημιουργήσαμε και -ακόμα χειρότερα- εμείς οι ίδιοι διαλύσαμε!

Πότε χειροκροτάμε? Τώρα? Γιατί ως γνωστόν, εκεί κρίνονται όλα, στο χειροκρότημα!!!!!

Πωπωωω το ξαναδιάβασα τώρα όλο το ποστ και έχω βγάλει πολύ χολή αλλα πραγματικά ήταν απάλευτο (που λέει κι ενας φίλος μου) το χτεσινό επεισόδιο!

Για τους Κασσανδρινό - Μπουγιούρη - Ξυλά - Πετράκη και Γεωργόνη μόνο απλώς "καλό"!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Παρακαλούνται οι αρμόδιοι να μας απαλλάξουν απο τον απόλυτο ξενέρωτα όσο το δυνατόν πιο γρήγορα!!!
Απώλεια Μάνου (TV Zapping) + Φούντωμα Ξενέρωτα (Τηλεθεατής) μαζί θα έχουν ένα και μόνο αποτέλεσμα στους βαριόμοιρους τηλεθεατές

Δώσε Τζίνα Δώσε : respect : : respect : : respect :
Το χθεσινό επεισόδιο αποδεικνύει περίτρανα οτι όταν κάποιος προσπαθήσει πολύ καταφέρνει τα πάντα.
Οι σεναριογράφοι μας απέδειξαν οτι κατάφεραν να ξενερώσουν ακόμη και τους πιο φανατικούς
Εύγε

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 1:16 pm

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΛΑΡΑΜΠΕΛ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΗΤΑΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΟΥΝΕ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΣΚΕΥΤΗΚΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑΝΟ ΕΥΑ ΜΑΖΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΟΙΟ ΚΟΝΤΑ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ Η ΕΥΑ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΕΙ ΠΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΦΕΥΓΕΙ ΕΙΤΕ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΕΙΤΕ ΟΧΙ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΧΥΛΙΣΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ. ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΜΙΚΟΤΑΤΗ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΕΠΕΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΙΛΑΚΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ksanthi στις Παρ Ιουν 11, 2010 1:24 pm, 1 φορά

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 1:17 pm

almaresi έγραψε:ΥΓ2. Izabella, υπέροχη υπογραφή

Thnx!!!Αδυναμίες που δεν κρύβονται Love!

Επίσης: που έχεις χαθεί βρε παιδί?Μας έλειψες Wink
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 1:23 pm

Μου άρεσε:

Δεν μου άρεσε:

Τώρα θα ασχολούμαστε με:

Και εις άλλα με υγείαν!

ετσι πες τα πες τα !!!!!!! αντε γιατι ουτε το τελος του 2 κυκλου ετσι οπως παμε δεν θα αντεξουμε να δουμε !!!!
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 1:53 pm

Μου άρεσε:

Δεν μου άρεσε:

Τώρα θα ασχολούμαστε με:

Και εις άλλα με υγείαν!

Aχ, πες τα βρε Τζινάκι !!!! Μετριότατο χτες το επεισόδιο .....
Δε μπορεί κανείς να καταλάβει ότι αν όλη η 3η σεζόν θα είναι σαν το χτεσινό επεισόδιο, η σειρά θα πατώσει ??????? Γιατί το κάνετε αυτό στα Μυστικά που τόσο αγαπήσαμε και βάζετε τους καρακομπάρσους να μονοπωλούν τα 2/3 του επεισοδίου ????

Υ.Γ. Αν προλάβω θα απλώσω και προικούλα ....

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από LIBRA Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:01 pm

Μου άρεσε:

Δεν μου άρεσε:

Τώρα θα ασχολούμαστε με:

Και εις άλλα με υγείαν!

ΜΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΜΩΣ!!!!!: respect :
ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΙΑΟΥΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΝΤΑΙΖΑΡΑ ΠΟΥ ΞΑΦΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΛΥΠΗΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΑΗΔΙΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝΕ!!ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΟΙΡΟΛΟΓΙΣΤΡΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ!!!
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:10 pm

Λοιπον ας σχολιασω και εγω....στο επεισοδιο κατ'αρχας αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα γι'αυτο και ειμαι πολυ μπερδεμενη!

Οχια-Χαπατο:Ξεκινω απο τα παρατραγουδα της σειρας οπως πολυ σωστα αναφερει η Τζινα!Πραγματικα ποσο πιο ανυποφορη μπορει να γινει η κατασταση με αυτους τους δυο!?Η Νταιζαρα να συνεχιζει να το παιζει αθωα και αγνη παιδουλα που δεν ξερει πως να διαχειριστει τα συναισθηματα της και ο Μπελλος να κορδωνεται και να καμαρωνει!Ιου....! vomit Αυτη την κατασταση θα ζουμε του χρονου?

Νταιζη-Χρηστος:Οσο και να την αντιπαθω την ατιμη η σκηνη αυτη μου αρεσε!Ηταν πολυ ενδιαφερουσα!Δενουν ωραια οι δυο τους! Thumbs up Οσο για τα λεγομενα της Νταιζης εγω μπορω ως ενα βαθμο να δεχτω οτι εχει ταλαιπωρηθει πολυ στη ζωη της γι'αυτο εγινε ετσι σκληρη αλλα αλιμονο αν ολοι οι αδικημενοι κατεληγαν να γινονται εκβιαστες και να κρυβονται πισω απο αποπειρες δολοφονιων!

Αντιγονη-Στεφανος:Δεν εχω πολλα να πω γι'αυτη τη σκηνη!Εκτος του ειναι πολυ καλες παντοτε οι κοινες σκηνες τους πολυ φοβαμαι οτι ο Στεφανος δεν θα μας δικαιωσει και τζαμπα το ετοιμαζαμε το παρτυ!Θα δειξει βεβαια,αλλα χανω τις ελπιδες μου!

Δαφνη γενικως:Μου αρεσε η αντιδραση της και η απογνωση στο βλεμμα της στη συζητηση που εχει με τον Ηλια περι δουλειας!Επισης μου αρεσε που εθιξαν το κοινωνικο προβλημα της ανεργιας!

ΛουκοΝορακια:Ηταν υπεροχοι!Ο Λουκας σκασμενος που η Εδεμ θα περασει στα χερια της Νταιζαρας και η Νορα να προσπαθει να τον στηριξει λεγοντας του οτι ''Η Εδεμ ειναι μεσα τους'' και εχει δικιο!Πολυ ομορφη η αγκαλιτσα τους! Love!
Μετα η σκηνη με το Μανο ηταν επισης καλη!Ηταν φυσικοτατη και ειχε και πολλη πλακα με τη μια ατακα να διαδεχεται την αλλη!

Ευα-Νορα:Τελειες!Κλασσικα το δεσιμο τους ειναι φοβερο!Η συζητησουλα αναλαφρη και ηρεμη!Μου αρεσουν πολυ οι φιλεναδιτσες!

Λουκας-Νορα/Νικολας-Δαφνη:Η τετραδα γενικως μ'αρεσει,η χτεσινη σκηνουλα παλι οχι και τοσο!Δεν μου πολυαρεσε η κουβεντουλα περι Μανου ουτε το επιχειρημα του Νικολα!Το δευτερο νομιζω καποιος το ανεφερε,η Τζινα νομιζω!

Μανος-Νεφελακι/Ξινισμενη Καρακαξα:Τι γλυκουλες που ηταν οι σκηνες με τα παιχνιδια Μανου-Νεφελης!Τρελαθηκα! Hug Η αλλη η κατινα απο πανω που κοιτουσε σαν τον επιθεωρητη Κλουζο αντι να χαιρεται που μπαμπας-κορη εχουν τοσο καλη σχεση εκανε αναμεταδοση στη μανουλα η οποια οσο θεα και αν ειναι τις κατινοσυμβουλες τις εδωσε!
Νεφελακι μου να αγιασει το στομα σου για τα οσα ειπες μετα!Και καθως ακουγα τη Νεφελη να λεει εγω το μπαμπα μου αγαπαω κοιταω το βλεμμα της Μαρουβλιτας και βλεπω κατι μουρα κατεβασμενα μεχρι το πατωμα!Δηλαδη,θα προτιμουσε το αντιθετο για να μην υπαρουν εμποδια στον ''ερωτα'' της!? Fskl

Μελιτα-Στεφανος:Αχ τι μικρη σκηνη!Μπραβο,ετσι συνεχιστε γιατι δεν αντεχονται παραπανω οι συγκεκριμενοι!Τουλαχιστον εδω ακουσε και μερικα σωστα πραγματα και απο τις δυο πλευρες σχετικα με τη Νεφελιτσα!Παλι καλα......!

Μανος-Ρουσσος:Καιρο ειχαμε να δουμε τετοια σκηνη αναμεσα τους και ηταν πολυ ωραια! : respect : Ο Μανος εξεφρασε τις ανησυχιες του και απ'οτι ειδα ο Πετρος ευτυχως τις συμμεριζετε!!!Το θεμα ειναι να καταλαβει η κατινιτσα αλλα δεν το βλεπω......!

Αμαλια-Πετρος:Η Αμαλια βλεπω εχει αρχισει να παιρνει σοβαρα τα λογια του Πετρου!Παθαινει αναλαμπες!Δεν νομιζω ομως οτι θα καταφερει κατι με τη μονακριβη της οσο και αν επιμεινει!

Μανος-Ευα:Ειχα στο μυαλο μου εντελως διαφορετικα τα γεγονοτα απο τον τροπο που δοθηκαν και ψιλοαπογοητευτηκα!Βεβαια αυτο δεν σημαινει οτι οι σκηνες τους δεν μου αρεσαν αλλωστε ο ενθουσιασμος μου οταν βλεπω αυτους τους δυο ειναι ακαριαιος! inlove Το φλερτ θα μ'αρεσε περισσοτερο αν ηξερα οτι εχουμε ολο το χρονο μπροστα μας πραγμα που δεν ισχυει!Το φιλι υπεροχο αλλα πολυ γρηγορο και εγω δεν το ευχαριστηθηκα με αποτελεσμα να φωναζω ''και αλλο'' αλλα τιποτα!Παντως απορω και εξισταμαι με τις αντιστασεις της Θεας!
Τελος φοβαμαι οτι θα δω προχειρο κλεισιμο και δεν θελω!Μακαρι να διαψευστω....!

Περιμενω τη συνεχεια της τελευταιας σκηνης με Μανο-Λουκα και Νορα να δω τι θα τους πει ο πρωτος!

Αυτα απο εμενα!Το επεισοδιο δεν ηξερα τι να το ψηφισω....τελικα πολυ καλο και γι'αυτο για δυο-τρεις σκηνουλες!
Υ.Γ1 Απο ενα oscar σε Αριαδνη,Μαγδα,Black rose,Σοφια,Clarabelle,Τζινα,Μαριεφη,FieryRed,rachel,maeveline!

Y.Γ2 Ιζαμπελλα τελεια υπογραφη!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Black rose Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:13 pm

Evannaki ευχαριστώ και φυσικά ανταποδίδω! : respect :
Black rose
Black rose
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Aθήνα -7-

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:20 pm

Συμφωνω με το σχολιασμό της Τζίνας και της Ευάννας oscar
καθως επίσης και με τα σημεία που τόνισε η Foulitsa στο σχολιασμό της maevelin.
Τζινα μου κανουμε καλόβουλη κριτική και τίποτα άλλο, όποτε μη νιώθεις άσχημα
:lol:

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:25 pm

Τιτλος: "Η διασωση του τηλεθεατη Ραιαν!"

Κεφ. 1 "Σταχτη και μπουρμπερη!!!"
Παει η διαθηκη, "μια διαθηκη μισους"... Απο τα λεγομενα της Αντιγονης εβγαλα το συμπερασμα οτι ο Στεφανος οντως δεν ξερει για τη διαθηκη ουτε και για το περιεχομενο της -ηλπιζα κι εγω- και αυτο γιατι δεν ηθελε η Αντιγονη να μαθει... Η Αντιγονη ενημερωσε καποιον οτι η διαθηκη παπαλα και ταυτοχρονα μας εδειχναν την Νταιζη να μιλαει στο τηλεφωνο.. Τυχαιο; Δεν νομιζω! Τον κυματοπαλμο -sorry διαβαζα φυσικη- ομως παρακολουθουσε και ο αστυνομος ο οποιος μετα την καυση της διαθηκης ανακοινωσε ληξη του συναγερμου!!!
Το υφος του Χρηστου οταν χαζευε τις σταχτες τις διαθηκης μου φανηκε οτι εκρυβε ενα χαμογελο, ισως απλα να θελα να πιστευω οτι δεν θα αδιαφορουσε για την ζωη μιας μητερας και του αγενητου παιδιου της.... ;/

Κεφ. 2 "Η σκοπια!"
Ο Μανος ξυπνησε με ορεξη στον καναπε και η μια ατακα διαδεχοταν την αλλη... lol! Πληρωθηκε σε ειδος -ωραιο το φιλακι δεν λεω αλλα θα προτιμουσα να μην το "εκλεβε" αλλα να του το εδινε η Ευα- και τελικα αποχωρησε... Οχι για πολυ βεβαια επεστρεψε για να χαζεψει τον πριγκιπα.... Τικ τακ τικ τακ ο χρονος τελειωνει καντε κατι...

Κεφ. 3 "Οι πρωτες απωλιες..."
Την Εδεμ -σαν εκταση- την εχασαν αλλα ακομη και οταν χανεις εδαφη ο κατακτητης παιζει ρολο.... Ο Λουκας ηταν "τα νευρα μου, τα χαπια μου" γιατι συνειδητοποιησε οτι ο χωρος που μεγαλωσαν και ονειρευτηκαν θα περασει στα χερια της Νταιζης... Νομιζω ομως οτι εδω η Νορα εχει δικιο οταν φροντισε να του επαναλαβει αυτο που ειχε πει και ο ιδιος καποτε, οτι η Εδεμ ειναι μεσα τους.... Μου αρεσε πολυ η σκηνη τους ηταν πολυ τρυφερη... Love!
Δεν λειπουν βεβαια και τα αισιοδοξα μηνυματα οπως γινεται παντα σε αυτες τις περιπτωσεις, "παλι με χρονια με καιρους παλι δικια μας θα 'ναι", θα την αγορασει η Ευα την Εδεμ -ή μηπως ο Αγγελος- αν ακουσω και για μαρμαρωμενο βασιλια θα σαλταρω!!!

Κεφ. 4 "Ο ψυχολογικος πολεμος..."
Η Νεφελη αγαπαει τον μπαμπα της οχι το Στεφανο... Και επαναλαμβανω τι πιο φυσιολογικη αντιδραση απο ενα παιδακι που βλεπει να του παρουσιαζεται ενας καινουριος μπαμπας να παιζει και να ζωγραφιζει μαζι του...; Η Νεφελη θελει να παει με τον Μανο και αυτη της η αντιδραση θορυβησε τοσο το Μανο οσο και τη Μελιτα... Ο Μανος φοβαται για την επιδραση που θα εχουν οι εξελιξεις στην ψυχολογια της κορης του και η Μελιτα μηπως η Νεφελη δεν αποδεχτει το Στεφανο, γιατι οπως του τονισε -ννν-αι- πανω απο ολα βαζει τη Νεφελη....
Το παρατραγουδο στο ολο σκηνικο ειναι η διαπιστωση της Αμαλιας οτι η κορη της δεν της μοιαζει καθολου!!!! lol! Καλο και συντομο!!!

Κεφ. 5 "Αποστολη αυτοκτονιας!"
Χρηστο επειδη οσο να πεις σε εκτιμω ακομα, τρεξε να σωθεις, μακρια, οσο πιο μακρια γινεται, το αρπαχτικο σε εχει ζωσει με εκρηκτικα χωρις να το καταλαβεις και σε λιγο θα πατησει το κουμπι..... Τρεχα....
Η Νταιζη αποφασισε να παρει απο τη ζωη αυτα που της χρωσταει, ποια ειναι η Ζωη την ξερουμε, να την ξοφλησει αμεσως....! Tongue Οτι και να πει αυτο το ατομο δεν μπορω να νιωσω οικτο....

Κεφ. 6 "Υπολοχαγος Μαμακα!"
Δεν.... Δεν.... Η γυναικα εχει σαλταρει τελειως.... "Ξεχνα την Ευα και το παιδι σου" -το γεγονος οτι αυτη η ατακα δεν εβαλε σε σκεψεις τον Στεφανο το αφηνω ασχολιαστο- θα μας τρελανεις τελειως κοπελια με ρεγουλο η αλλαγη πλευσης ζαλιστηκα.... /S Παραλιγο να το ξεχασω, υπαρχει και μια Μελιτα, την οποια ο γιος σου δεν του αρεσει να θιγεις και με την οποια ειναι ερωτευμενος, τουλαχιστον ετσι λεει -ναι ελπιζω ακομα-.....

Κεφ. 7 "Η μαχη της ανεργιας"
Η Δαφνη αποφασισε να ψαξει για δουλεια, χωρις να το πει στον Νικολα γιατι δεν αντεχει την γκρινια του.... Δεν μπορει ομως να λεει ψεματα, ποσο μαλλον στον αντρα της... Μου αρεσε που ο Ηλιας την εμψυχωνει και τη στηριζει, θα ηθελα ομως να εκανε το ιδιο και ο αντρας της, μπορει να το κανει το ξερουμε...

Κεφ. 8 "Το συμβουλιο των στρατηγων!"
Πετρος, Αμαλια, Μανος, Σταυριδης, Λουκας, Νορα, Νικολας, Δαφνη, προσπαθουν να βρουν την απαντηση στο γριφο, καποιοι ξερουν περισσοτερα απο οσα λενε καποιοι υποψιαζονται και καποιοι εχουν την πληρη εικονα... Ποιος εκανε το φονο και γιατι; Τι λεει η διαθηκη; Ποιος ειναι τελικα ο Στεφανος; (αυτο ειναι δικο μου, ειπαμε ελπιζω ακομη) Υπαρχουν κι εκεινοι βεβαια που φοβουνται τις απαντησεις, εμεις απλως περιμενουμε *δεν θα το γραψω, δεν θα το γραψω* Υπομονη.... *το εγραψα Neutral *

Κεφ. 9 "Ο βομβαρδισμος των αμαχων"
Ποσο να αντεξω το ζευγαρι του πατσα μπορειτε να μου πειτε;;;; ΑΜΑΧΟΙ ΕΔΩ!!!! Μην πυροβολειτε αλλο δεν αντεχουμε.... Τι ερωτας Θεε μου; Αστραφτερος, αστραφτερος...... Αναγουλα μου ηρθε.... vomit

Κεφ. 10 "Κατα μετωπον επιθεση!"
Εφαγε φλασια ο Λουκας -αληθεια στο δειπνο ποιος μαγειρεψε;;- και κουβαληθηκαν στο Μανο για να τους πει επιτελους τι ξερει..... Ειμαι περιεργη να δω τι θα τους πει, οχι τη συνταγη για τα κολοκυθακια ελπιζω....

Παραρτημα
Προς ανωθεν ΣΤΟΠ Μην αναγκαζεται τηλεθεατες λαβουμε μετρα ΣΤΟΠ Εχουμε οπλα ΣΤΟΠ Δεν δισταζουμε χρησιμοπιησουμε ΣΤΟΠ Τηλεκοντρολ ΣΤΟΠ

Η συνεχεια στο επομενο.....

Υ.Γ. 1 "Καλο" γιατι επιβιωνω ακομη
Υ.Γ. 2 Στα σεντονακια τα μονα και τα υπερδιπλα των loukitsa, pasxalitsa, Black rose, $ofi@ loukakos + nora (λατρευω φωτο), Clarabelle, rachel, maeveline, KatsaroYpotheto, evanna και στον jim7 για τον φοβερο γριφο... oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:29 pm

Καταπληκτικος σχολιασμος Γιαννα! : respect : Ευχαριστω και ανταποδιδω εννοειται! oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:48 pm

Το παράρτημα-τηλεγράφημα σάρωσε!!! ΕΔΩ πάει το χειροκρότημα! :wink2: Palamakia

Γιάννα σάρωσες!!! Μαζί σου! Κι εγώ ακόμα ελπίζω!!! Άσχετα αν δεν την πάλεψα χθες και ξέσπασα!

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 2:58 pm

Τζινα ενα Οσκαρ κι απο εμενα oscar για τον υπεροχο σχολιασμό που θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ........ : respect :
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Black rose Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 3:05 pm

edem4ever έγραψε:
Υ.Γ. 2 Στα σεντονακια τα μονα και τα υπερδιπλα των loukitsa, pasxalitsa, Black rose, $ofi@ loukakos + nora (λατρευω φωτο), Clarabelle, rachel, maeveline, KatsaroYpotheto, evanna και στον jim7 για τον φοβερο γριφο... oscar

Ευχαριστώ!!

Ένα oscar όμως πάει και σε σένα αλλά και στη Μαρία,τη Τζίνα,την Ευάννα,την Αριάδνη,τη Μαριέφη και τη $ofi@ loukakos +nora!!!

(Συγνώμη αν ξέχασα κάποια!!)
Black rose
Black rose
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Aθήνα -7-

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 4:29 pm

Yπέροχοι οι σχολιασμοί όλων των συνήθων υπόπτων, Συντρόφια Κουράγιο μπορεί και να το βρουν!!!!

Και μιλάει τηλεθεάτρια του διδύμου από το 1992 εβδομαδιαίως και από το 1999 καθημερινώς!!! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία....

Σας φιλώ Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από milia Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 4:32 pm

Foulitsa έγραψε:
Black rose έγραψε:Mετά από αρκετό καιρό είπα κι εγώ να γράψω ένα σχολιασμό.

Αρχικά,από μένα το επεισόδιο καλο.

Χρήστος-Αντιγόνη: Πόσες φορές ακούσαμε την λέξη "λεφτά" σ'αυτήν την σκηνή?? Πολλές...
Διαθήκη μίσους είπε η Αντιγόνη....Γιατί?

Μάνος-Εύα: Γλυκιά σκηνή!! Πολύ ωραίες στιχομυθίες...Έχουν ακόμη μέσα τους την εφηβική σπίθα...
Είχαμε και φιλάκι!

Νόρα-Λουκάς: Έλα παιδιά...Μην πέφτετε...Ε,όχι και το Νταιζουλίνι να πατήσει στην εδέμ...Δεν το δέχομαι...

Λουκάς-Μάνος-Νόρα: Άνεργα νιάτα! gelio
Τι ξέρεις Μάνο??? Πες το ρε παιδί μου μπας και προλάβουμε κάτι...
Κρατάω το "Πάλι με χρόνια με καιρούς παλι δικα μας θα'ναι".

Εύα-Νόρα:Φοβερές μαζί!! ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ!

-Ο Μάνος δεν λέει τυχαία πράγματα.
-Ατυχή λέει. gelio

Λουκάς-Σταυρίδης: Λουκάκο...έχεις deja vu ή κάποιος -ναι όλοι ξέρουμε ποιός- στα ξαναείπε αυτά??

Νταίζη-Μπέλλος: Έ,όχι.Έλεος.Έχουμε βαρεθεί πια...

Μάνος-Μελίτα-Νεφέλη:Τι γλυκο κοριτσάκι η Νεφέλη! Ποιός ξέρει γιατί δεν τον θέλει τον Στέφανο...Ένστικτο? Πιθανότατα.

Χρηστος-Νταίζη: Μη το τυρρανάς ρε πεδιλάκι αυτό το παιδί...Αν τον θελεις πραγματικά,μείνε μαζί του.Αν όχι άστον να φύγει.Δεν του πάει να τον παίζεις...

Νορα-Λουκάς-Νικόλας-Δάφνη: Να υποθέσω ότι το φαγητό δεν το μαγείρεψε η Νόρα??? gelio

Γεια σου ρε Νικόλα!!"Πρώτον έχει άλλοθι,και δεύτερον είναι αδερφός μου!!!!!"

Νταίζη-Μπέλλος 2: Αυτή έτσι κυκλοφορεί στο σπίτι όταν δεν περιμένει κανέναν υποτίθεται?? slap Το κόσμημα δεν το σχολιάζω (καταβάθος είμαι καλός άνθρωπος!!!)
Ά ρε...Τι τράβηξε το τραπέζι του μπιλιάρδου σου Λουκά...

Ρούσσος-Αμαλία:Πολύ ωραίοι. Ακούστε παιδιά τον Ρούσσο...Είναι γάτα,βλέπει μπροστά και το έχει αποδείξει πολλές φορές...

Χρήστος-Αντιγόνη 2:Τι έγραφε ο Λαζαρίδης στη διαθήκη????

Μάνος-Λουκάς-Νόρα: Πολλά υποσχόμενη σκηνή.Άντε να δούμε.

Ντινάκι πολύ ωραίος σχολιασμός!!να σχολιάχεις πιο συχνά!!!

: respect : : respect : Σε loukitsa,pasxalitsa!!!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! Cool
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Παρ Ιουν 11, 2010 4:33 pm

Μπορεί να άργησα αλλά να ‘μαι κι εγώ, κι ας με απογοήτευσε το επεισόδιο …..

Χρήστος – Αντιγόνη

Βαρέθηκα πια με τα λεφτά και τα λεφτά !! Δε μπορώ άλλο να ακούω τις λέξεις: λεφτά, Λύτρας, εγγόνι, διαθήκη !! Δεν έχει κανένα άλλο ενδιαφέρον στη ζωή της αυτή η γυναίκα πέρα από τα κρυμμένα μυστικά του παρελθόντος που την τυραννάνε και κατ’ επέκταση παιδεύουν κι εμάς ??? Kotsides

Εύα – Μάνος γενικά

Πόσο γλυκές οι σκηνές τους …. Φαίνεται ότι αγαπιούνται πολύ κι ας κρατάει χαρακτήρα το Ευάκι …. Γιατί όμως να χαίρομαι αφού θα τις σβήσετε το χαμόγελο από τα χείλη σε λίγες μέρες ?? …. Snif
Ο Μπουγιούρης μιλώντας μέσα από τα δόντια τρώγοντας κουλουράκια σοκολάτας (αχ…) είχε πολύ γέλιο, του πάνε τόσο πολύ τα κωμικά ….
Μα βάλτε το βιντεάκι και ξαναδείτε πώς λέει το ¨στρατοδικείο¨ !! χαχαχαχαχα

Όλες τους οι σκηνές έδιναν και έπαιρναν από ατάκες και των δύο και εμένα με άφηναν με ένα γλυκό χαμόγελο ….

Εύα: Τι θα κάνεις με το μέλλον σου το χλωμό ?
Μάνος: Θα του βάλω ρουζ να ροδίσει !! lol!

Η Εύα ¨φίνο γκομενάκι¨ και ο Μάνος ¨σε τιμή ευκαιρίας bodyguard-μάγειρας¨ έδωσαν τις ομορφότερες σκηνές του επεισοδίου ….

Και επιτέλους φίλησε το Ευάκι και με «ι» έστω και πεταχτά Opados κάτι που φέτος μέσα σε 10 μήνες είναι μόνο η δεύτερη φορά που το βλέπουμε …. Είναι τόσο κρίμα ενώ φάγαμε τόσους μήνες 40 λεπτά κουφώματα, πόρτες και στόρια …..

Και αυτά τα ¨η αγάπη μου¨, ¨ο έρωτας μου¨ για την Εύα και το ¨πρίγκιπας¨ για το μπέμπη, με κάνουν κομμάτια …
Α ρε Μπουγιούρη …

Νόρα – Λουκάς γενικά

Το τι γέλιο έριξα με το μοιρολόι του Λουκά για το Μπέλλο, δε λέγεται !

«Την πήδηξε ….. τη ρεματιά ο Δημήτριος Νόρα μουυυυυυυ» !! lol!

Η ανησυχία τους όμως μετά για την Εδέμ τους και η υπέροχη αγκαλιά τους, με έλιωσε όπως πάντα …

Όταν πήγε ¨το άνεργο νιάτο¨ βέβαια από εκεί, εγώ δεν ξετρελάθηκα με τη σκηνή… Δεν ξέρω γιατί ακριβώς, αλλά όλο αυτό το πολύυυυυ κωμικό και με τις τσιρίδες του Λουκά, κάπως με χάλασε γιατί ο Λουκάς δεν είναι έτσι….

Θέλω να δω όμως τι ξέρει ο Μάνος για τα προσεχώς γιατί όλο μπηχτούλες πετάει και θα σκάσω !!

Έλιωσα με το να πάει η Νόρα στην Εύα να δει μωρουδίσια πατουσάκια … inlove

Σταυρίδης – κοριός – Αντιγόνη - Νταίζη

Για μένα η πιο ενδιαφέρουσα σκηνή του επεισοδίου, γιατί άρχισε να αλλάζει αυτό που πίστευα μέχρι χτες για το ότι ο Χρήστος συνεργάζεται με τον αστυνόμο … Δεν είμαι πλέον απόλυτα σίγουρη … Ήμασταν πεπεισμένοι για το παραπάνω, γιατί ο αστυνόμος έμαθε ότι η Αντιγόνη κατέστρεψε τη διαθήκη και πιστέψαμε ότι του το είπε ο Χρήστος που ήταν ο μόνος που την είδε …. Έλα όμως που χτες είδαμε ότι ο αστυνόμος μαθαίνει ό,τι κάνει η Αντιγόνη μόνο και μόνο εάν εκείνη το πει στο τηλέφωνο …. Έτσι το έμαθε και πήγε στο Λουκά για τη λήξη συναγερμού !
Άρα για μένα ανατράπηκε το πιστεύω μου για το Χρήστο … Θα δούμε όμως ….

Του αστυνόμου το «Εγώ είμαι σίγουρος, (ότι η Εύα δεν κινδυνεύει πια) άλλοι κάνουν λάθος» πήγαινε στην Αντιγόνη και στο ότι νομίζει ότι ξεμπέρδεψε με τη διαθήκη, ή μου φάνηκε ?

Τώρα για το αν η Αντιγόνη μίλαγε στη Νταίζη, που αυτό μας άφησαν να καταλάβουμε, περιμένω να το δω γιατί εγώ ακόμα δεν πιστεύω ότι σε εκείνη μιλάει τόσο καιρό στα τηλέφωνα ….

Δάφνη-Ηλίας-Νικόλας

Το πέρα δώθε της Δάφνης ψάχνοντας για δουλειά και η κουβέντα της με τον Ηλία, ήταν απλά για να γεμίσει το επεισόδιο και άνευ σημασίας για σχολιασμό .
Είπα ότι διαφωνώ με το ψέμα της Δάφνης στο Νικόλα ?? Το ξαναλέω !

Εύα – Νόρα

Οι φιλεναδίτσες σε κους κους στην αυλή πολύ μου άρεσε γιατί είδαμε και κάποιο άλλο και πιο καλοκαιρινό σκηνικό επιτέλους !
(αυτό που η Δάφνη με το Νικόλα κοιμούνται ακόμα με το παρδαλό κιτρινολαχανοφούξια πάπλωμα με κάνει να φουντώνω όποτε τους βλέπω!! Χιχιχιχι)
Λέγανε για τα τεκταινόμενα σε μια πολύ ωραία κουβεντούλα …

Σταυρίδης – Λουκάς

Προσπαθεί ο καημένος ο Λουκάκος να εκμαιεύσει και κάτι περισσότερο κάθε φορά, αλλά σφήγκα ο αστυνόμος.
Όταν αναφέρθηκε στη Νόρα και τον ρώτησε «Ο δεσμός σας ?» μου φάνηκε τόσο περίεργο και συνάμα γλυκό γιατί δε χρησιμοποιούμε τέτοιες λέξεις πια ….
Αυτό που ανέφερε και ο Σταυρίδης και ο Μάνος ότι θα έχουν πολλές δουλειές σε λίγο καιρό ο Λουκάς με τη Νόρα, με κάνει να καταλαβαίνω ότι ξέρουν και οι δύο τα ίδια πράγματα …. Τι να πω, περιμένω να μάθω ….
Μου άρεσε πολύ η ατάκα:
«Τέλειο έγκλημα δεν υπάρχει, γιατί ποτέ κανείς δεν μπορεί να υπολογίσει τον αστάθμητο παράγοντα …»

Νταίζη – Μπέλλος - Χρήστος γενικά

Τι να πω για αυτούς τους δύο ?
Ότι δε μπορώ να σκέφτομαι ότι του χρόνου θα έχω για πρωταγωνιστές μια ψεύτρα, ύπουλη, δολοπλόκα …. Τατιάνα που πουλάει το κορμί της με το που λαμπιρίσουν 10 στρασάκια στο χέρι της και έναν άβουλο, γελοίο, γλοιώδη τύπο που τον κάνει ένα βρακί ότι θέλει ??
Δε μπορώ δηλαδή να αντικρίζω την καταστροφή των Μυστικών !!!
Η περιπλανώμενη από καφέ σε καφέ Νταιζάρα χτες το έπαιζε κλαίουσα ιτιά στους ¨άντρες της ζωής¨ (με χέ…) λέγοντας διαφορετικό λόγο στον καθένα …
Στον Μήτσουλα το παίζει παρθενόπη για να του φάει τα φράγκα , και στο Χρήστο εκδηλώνει την αγάπη της για άλλη μια φορά αλλά δε μπορεί κατά τ’ άλλα να είναι μαζί του γιατί θα είναι μέσα στο βούρκο … Δε μπορώ, την σιχάθηκα !

Μελίτα-Μάνος-Αμαλία-Πέτρος-Στέφανος για το θέμα ¨Νεφέλη¨ κλπ.

Η συμβουλή την κατινομανούλας στην κατινοκόρη για άλλη μια φορά φυσικά κατινίστικη !! (Πόσες φορές το είπα καλέ ??? χαχαχαχα)
Να πάει να κρυφακούσει λέει μήπως διαβάλει τον Απόλυτο ο Μάνος στο παιδί του ?? Και πότε ακριβώς να μιλάει άσχημα για το Στέφανο ? Όταν τρέχουν και παίζουν, η έννοια του Μάνου θα είναι να μιλήσει για τον Καρτάλη ή να χαρεί το παιδί του ?? Fskl
Και πώς φάνηκε ότι νοιάζεται για το παιδί της, δε λέγεται !!!!! Αντί, για να είναι καλά η Νεφέλη, να είναι εκεί ο Μάνος όσο περισσότερο γίνεται, η μουχρίτσα λέει στη μανούλα: ¨Κι εγώ τι θα κάνω τώρα, θα τον έχω εδώ όλη μέρα ????¨
Και τι σε νοιάζει μαρή για τη μέρα ?? Τον Απόλυτο τις νύχτες τον μπάζεις στο σπίτι !!

Το Νεφελάκι μαζί με τον μπαμπά της υπέροχο και ο Μπουγιούρης ερμηνευτικά στην αγάπη του για το παιδί, καταπληκτικός …. : respect :
Δάγκωσε τη γλωσσάρα της η κατινούλα όταν είπε η Νεφέλη για το Στέφανο !! Και όταν ¨αγαπιόντουσαν¨ μπαμπάς και κόρη, αυτή τσινούσε !! Είναι ξεφτίλω !!

Στις παρακάτω σκηνές, που τις σχολιάζω όλες μαζί, αναφορικά με τη Νεφέλη, φάνηκε ποιος νοιάζεται πραγματικά για το παιδί ….

Ο Μάνος που έτρεξε στο Ρούσσο και κουβέντιασαν σοβαρά για το παιδί και η μετέπειτα συζήτηση Ρούσσου – Αμαλίας ….
Η κουβέντα στριγγλίτας – μανούλας ήταν μέσα στην ξινίλα για το Μάνο ! Το παιδί σου τον έχει ανάγκη κυρά μου, το καταλαβαίνεις ή σκέφεσαι μόνο με κάποιο άλλο μέρος του σώματος σου, πιο χαμηλά, πιο χαμηλά, πιο χαμηλά ?????? ….

Καρταλόσπιτο

Άλλαξε παντελώς τροπάρι η Καρτολομάνα και δε θέλει ούτε σχέση να έχει πια ο Στέφανος με το παιδί του !!!! Τώρα η Εύα έγινε ¨ηλίθια¨ και ¨αυτή¨ και έχει ίδια μούτρα με τον Ρούσσο και τον Λύτρα, γιατί δε μας έφερε το παραδάκι στο σπίτι !!! Τι να πω, την λυπάμαι την Αντιγόνη για την κατάντια της, με την κακή έννοια της λύπησης, όχι με την καλή ….
Αλλά για την κόρη του δολοφόνου ούτε λόγος να αλλάξει μυαλά !! χαχαχαχα
Τώρα που θέλει η μανούλα να τον στείλει Παρισάκι, δεν πάει εκείνος !! χαχαχα

Παρέα των 4 στο Λουκανορόσπιτο (όπως λέμε κουκλόσπιτο χιχιχι)

Ωραία σκηνούλα αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Πάλι γύρω από τα ίδια μιλούσαν και κουράστηκα …

Απόλυτοι

Μόνο λόγια, λόγια, λόγια, για μένα …
Κι εγώ ξέρω να λέω ότι το παιδί μου είναι πάνω απ’ όλους και απ’ όλα, αλλά αν δεν το δείχνω στην πράξη……

Πάντως , ασχέτως ότι δεν είμαι φαν του ζευγαριού, ήθελα να ‘ξερα δεν βαρέθηκαν και οι ίδιοι ο ένας τον άλλον ??? Όλη τους η σχέση κινείται γύρω από μια μοιρολατρική Μελίτα με βλέμμα κουταβιού (α ρε soso, ΛΕΙΠΕΙΣ !!) και ένα Στέφανο απλά να την ακούει !!!! Κλάφτα Χαράλαμπε δηλαδή !!
Εδώ έχουν τόσο καιρό να κάνουν σεξάκι, που δε θα έχω νέες εικόνες για στιχάκια και θα χάσω την έμπνευση μου !!! gelio

Χρήστος – Αντιγόνη part 2

Πάλι προοικονομίες και πολύ γουστάρω !!!!! Ο Στέφανος δηλαδή θα πάθαινε ένα μικρό ταμπλά αν διάβαζε τη διαθήκη !! Για να δούμε, για να δούμε … Γιατί όταν η Αντιγόνη γουρλώνει το μάτι, πρόκειται για κάτι σημαντικό !!! χαχαχαχαχα

Λουκάς – Νόρα – Μάνος

Το πώς κατάλαβε ο Λουκάς για το τι ξέρει ο Μάνος δε μας το έκαναν λιανό, αλλά περιμένω το σημερινό επεισόδιο για να δω …..

Υ.Γ1. Μη μαγαρίζετε άλλο το μπιλιάρδο ρε παιδιά, μηηηηηηηηηηηηη !!!!
Υ.Γ2. Το ανέκδοτο της ημέρας το ακούσατε ??????
«Η Μελίτα είναι συνέχεια πάνω απ’ το παιδί της !!» gelio

Επεισόδιο 385 - Ημερομηνία 10-06-2010 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης