Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap17%Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 17% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap20%Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 20% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap7%Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap13%Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 13% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap28%Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 28% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap15%Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 15% 
[ 11 ]

Σύνολο Ψήφων : 75

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 12:35 pm

anastasia20 έγραψε:
ksanthi έγραψε:
sarita έγραψε:βρε ξανθη συγνωμη κιολας αλλα αν εσυ ικανοποιεισαι με το να μας βαλει τον μανο τελευταιο επεισοδιο τι να πω?Για μενα ομως με κοροιδευι η ακριτα αυτη τη στιγμη και αγρια μαλιστα.Παρεπιπτοντως ενα Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 96572 στα γνωστα-αγνωστα σεντονακια.Ευαννα μου τι διαβασα ηρθες στα λογια μου για το ζευγαρι ευα-στεφανος?
Πασχαλιτσα μου ευχαριστω.
ΚSΑΝΤΗΙ ΕΓΡΑΨΕ. ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΤΡΕΧΕΙΣ; ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ; ΚΑΙ ΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΜΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΤΕ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ ΤΥΠΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΜΠΙΣΜΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΑ. ΚΑΙ ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΕΛΙΤΑ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΝΑ ΜΕΤΑΛΛΑΧΘΕΙ Η ΕΥΑ ΣΕ ΧΥΔΑΙΑ ΤΥΠΟΥ ΕΦΥΓΕ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ ΓΥΡΝΩ ΣΤΟ ΔΕΚΑΝΙΚΙ ΜΟΥ. ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ[ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ]

ksanthi θα συμφωνήσω μαζί σου...όχι μόνο γιατί είμαι φαν στέφανου-μελίτας αλλά και επειδή αν έφευγε ο στέφανος-κιούφα η ώρα που το ακούει-δεν θα ήθελα με τίποτα να δω τη μελίτα με το μάνο....από τη στιγμή κιόλας που έχει γίνει ξεκάθαρο ότι ο μάνος αγαπάει την εύα...δεν θα ήθελα κάποιο υποκατάστατο για τη μελίτα...με αυτό το σκεπτικό λοιπόν συμφωνώ σε αυτό που λες....
ksanthi εγραψε. αναστασια 20 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ Η ΕΥΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΥΔΑΙΟ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ. ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΑΓΑΠΑΕΙ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ. ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΕΦΕΥΓΕ Η ΕΥΑ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ; ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΧΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΑΤΑ ΟΥΤΕ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 3:36 pm

Λοιπον, ας σχολιασω κι εγω τωρα που δειχνει και τον Πετρακη στο Star System.. Κουκλος οπως παντα!!
Καταρχην, ψηφισα Τελειο μονο κ μονο ως οξυμωρο.. Γιατι το επεισοδιο περα απο 2-3 πραγματα, ηταν πολυ λιγο... So... :

Μάναρος - Λουκάς - Νόρα: Σκηνη 1η αξιολογη. Το πειραγμα του Μάναρου στο ζευγος ηταν ολα τα λεφτα!! Προταση και ατακα ηταν και οι 3!! Αντιθετος εντελως ο χαρακτηρας του Μάνου εδω κ καμποσα επεισοδια, αλλά τουλαχιστον ειναι τρομερος.. Μάθαμε και οτι ο ΧατζηΤετοιος του ειχε πει για τη διαθηκη!! Κατι ειναι κ αυτο...
---> Λ: Που στη-ριζεται αυτο?
Μ:Καταρχην, μιλα καλυτερα!!! χαχαχαχχα!!!

Παρέα Τεσσάρων: ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ με τον υπνο του Νικόλα!!! ΦΤΑΝΕΙ!!! Σεληνιαστηκε και στο τελος, λες και ηταν κανενας αγροικος!! ΕΛΕΟΣ!!!

Χρήστος - Μπούλης: Σωπα ρε φιλε, που σηκωσες και κεφαλι.. Τοσο καιρο γινονται τα τερατα μεσα στο σπιτι σου και κοιμασαι και τωρα την ειδες αλλιως??? Τους δικους σου θα τους δεις αλλιως και θα φας τετοια κεραμιδα που θα κοιτας σαν χανος!!! Fskl

Λαπάς - Μπιτς (συνοπτικά): Καλά, δεν το συζητω, ο Μπεεελος με το μπουρνουζι εντελώς αντι-κούκου!! Ελεος!!! Βεβαια, μπορει να εχω και αδικο γιατι θυμησε στην Νταιζουλα τον ερωτα (μη χε...)!!! Η αγάπη άργησε μια μέρα!!!
Το τηλεφωνημα με την Γριά Κότα δε, ασχολιαστο!!
Της εστειλε και την ανθοκομικη μωρε ο Λαπαδούλης!!! ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΗΗΗ!!!
Μωρε Νταιζουλινι, να σου πω.. Στο λαιμο να σου κατσει η Εδέμ!! Fskl
"Εχω δουλεια ρε μωρο" ---> Μα τι να πω πια??? Ωπα ρε Μητσουλα!!! Στο δαντελενιο της το στρινγκακι σε εχει βαλει η γκιοσσα!!!

Αμαλία - Κατσαρή:Τι ακριβως πενθει η δεσποινις ντυμενη στα μαυρα??? Το χαμενο ερωτα της??? Και οπως ειπε και η τρελουλα πλην σοφη Αμαλια: Δεν παμε καλα!!Δεν παμε καθολου καλα!! Ακου γλωσσα στη μανουλα η δεσποινις!!! Ελεος και παλι!!

Αστυνόμος - Μπούλης:Εχω ερωτηση κρισεως: Ο νεαρος θα παει και στον Υπουργο Δημοσιας Ταξης να ρωτησει τι ξερουν και γιατι του εστησαν τετοιο σχεδιο??? ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ η γυναικα!! Παίξ'τον Σταυριδη τον Μπούλη γιατι πολυ αερα πηραμε εδω περα!! ΟΥΣΤ!!!

Πέτρος - Κατσαρή: "Δηλητηριασε μου τη ζωη" ---> Πώς μιλας βρε ηλιθια στον ανθρωπο που προσπαθει με νυχια και με δοντια να μη φας τη σγουρη σου την κεφαλα???
Εν αναμονη για τα λεφτα του Λαζαριδη που εχει να μας πει ο Πετράν!!

Μάναρος - Ευάκι: Κι εκει που περιμεναμε σκηνες και σκηνες με τους δυο τους, μας δωσανε ενα 2λεπτο!! Πφφφ...
Κλαψ, εκλαιγε το κολοκυθοφασολακι!! Αχ μωρε!! ((
Στηριξου Ευάκι στα στιβαρα του μπράτσα οσο προλαβαινεις, γιατι μας τελειωνει ο Μαναρος!!
Η σκηνη με τη βολτα τους, την συζητηση και το ΦΙΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ηταν ολα τα λεφτα!!! Snif Σκηνη 2η αξιολογη.
Υπεροχοι και οι 2 αν και δεν ωφελει καπου ολο αυτο μιας και το λατρεμενο ζευγος θα το χαιρομαστε για λιγο ακομα!!

Τέσσερις στο γραφείο: Παιδακιαααα, μωρε κουλαρετε και λιγο με τους "σεισμους - μετασεισμους"!! Με ολη μου την αγαπη!!! Οι μεν 2 κοντευουν να μεινουν σε παγκακι και οι αλλοι 2 δεν κρατιουνται.. Καλες οι αγκαλιτσες και τα φιλακια, αλλα......!!!
Και μια παρατηρηση: στο προηγουμενο επεισοδιο ειδαμε το Λουκά να κλαιει και να οδυρεται για την Εδεμ που θα παει στη Νταιζη και τωρα την ειδε τοσο χαλαρα??? ;/
(τελεια η καρφιτσα της Νόρας by the way!!)

Μπούλης - Γριά Κότα: Η μανουλα (ο Θεος να την κανει) κοροιδευει τον υιο της μεσα στη μουρη του και αυτος εξακολουθει να κοιμαται ορθιος!! Τι να πω πια?? Ποσο χαζο σε κανανε ρε παιδι μου??? Πφφφ...
(και δικη μου η απορια, γιατι ο Λαζαροτετοιος αφησε την περιουσια στον εγγονο του και οχι στο γιο του)

Νόρα - Λουκάς: Η Νόρα με τον Χατζητετοιο για πιλατες καθε Τριτη?? Ετσι δικαιολουγουνται οι κορμαρες!! Μπουχαχα!! Κρυο αστειακι.. Πολυ κρυο ομως...
Ρούσσος=Κομφούκιος!! Θα συμφωνησω!! Μονο η κορακλα του δεν αναγνωριζει την αξια του μπαμπακου!!

Κορασιδες - Άγγελος: Υπέροχη σκηνη!!!
--->Ν:Ρε Ευα, τι παιδι εχεις φτιαξει?
Ε:Ειδες ομως?Το πετυχα!!
--->Ν:Ρε Ευα, θελω κι εγω ενα τετοιο σπιτι μου!
Ε:Α θα ταιριαζει και μουρλια με τις κουρτινες σου!! gelio
Υπεροχη η συζητηση τους!! Και η Εύα η ναζιαρα που μιλουσε για το Μάναρο ΥΠΕΡΟΧΗ οπως παντα!!

Μάναρος - Ηλίας: Φραπεδιά + Μάνος= Ολα τα λεφτα!!
--->Η: Οταν με πιανει ανησυχια σκεφτομαι οτι καποιος σε φυλαει εσενα!! ---> Και ερχομαι να απαντησω: Καποιος σε φυλαει, ειμαι εγωωω!!! Tongue
Τελεια σκηνη παρεπιπτοντως!!

Πέτρος - Λουκάς: Η πετρα κυλησε. Αντε να δουμε τι θα δουμε!!
Δασκαλος και μαθητης ακομα μια φορα υπεροχοι μαζι!! Σκηνη 3η αξιολογη.

Αμαλία - Κατσαρή - Μπούλης: Η Μελιτα ειναι αποφασισμενη και σε αλλον πια δοσμενη!!! Οχι καλε, κανεις δε σε αμφισβητει ως μητερα!! Μα τι ειναι αυτα που λες!!! Ε ρε Fskl που σου χρειαζεται!!
Ναι, ναι την βρηκαμε τωρα με την παιδοψυχολογο τη λυση!! Σε λιγο θα αρχισει η Νεφελιτσα τα Zanax μπας και ερθει στα ισα της!! ΑΓΑΠΗ και ΦΡΟΝΤΙΔΑ θελει το παιδι, Μελιτουλαααααααααααααα!!!
Δεν καταλαβαινω το λογο που και η μαμα και η κορη φασκουν και αντιφασκουν και δε λενε αυτα που ξερουν.. Τι εγινε κοριτσια?? Φοβομαστε μη χασουμε το κελεπουρι??? εεεεε??? Fskl

Μπιτς - Γριά Κότα: Αντιγόνη - rayban σημειωσατε 2!!!
Σταυριδηηηηηη κανε ΝΤΟΥ!!!!!

Αυτα λοιπον!! Μακρυγορησα παλι, αλλα τεσπα!!

Να πω οτι θα συμφωνησω σχεδον στα περισσοτερα με loukitsa, pasxalitsa, evanna, clarabelle, sarita, Lyn, loukasnora, aggeliki, rachel, sifantid, LIBRA, Paparazzi, Foulitsa, nikidanis και Ezi..
Μαζι σας γκερλς!!!

Εν αναμονη, για το επομενο που απο οτι ειδα απο το τρειλερ προβλεπεται πιο αξιολογο!! Ελπιζω να μην διαψευστουμε παλι!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από milia Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 4:22 pm

giouli_edem έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ας σχολιάσω κι εγώ.

Σκέφτηκα να βγω στη βεράντα για καφέ αλλά μια κι ο ήλιος με έχει κάψει και το air condition κάνει τη δροσιά του δωματίαου ελκυστική είπα να σχολιάσω. Άλλωστε είπα θα είμαι εδώ μέχρι το τέλος και όπως γράφω όσα μου αρέσουν έτσι θα φτύνω όσα με δυσαρεστούν

Το προηγούμενο επεισόδιο είχε κλείσει μετο Λουκά και τη Νόρα να ζητούν εξηγήσεις απ το Μάνο για την περιβόητη πια διαθήκη. Πίστευα λοιπόν θα μάθω κάτι περισσότερο απ αυτή τη συζήτηση. Ε λοιπόν για τη διαθήκη μπορεί να μην έμαθα τίποτα που να μην το ξέρω έμαθα όμως οτι ο Μάνος όσα ξέρει τα έμαθε απ το Χατζημπουκλάκια. Ξέρετε αυτόν που τον συνάντησε μια νύχτα συνωμοτικά για να του παραδώσει τους πίνακες, αυτόν που φαινόταν να μην τον ξέρει καλά καλά. Μπορεί βέβαια να κάνω λάθος και να είχαν κάνει μαζί φαντάροι οπότε μια νύχτα στη σκοπιά του έλεγε ιστορίες απ τα παλιά και τα ξέρει ο Μάνος από τότε. Τι να πω είχε πάει το μυαλό μας σε πολλές εκδοχές αυτή τη γελοιότητα ομολογώ δεν την είχα σκεφτεί. Κατά τα άλλα η σκηνή ήταν ανάλαφρη και με τη σωστή δόση χιούμορ. Ο Μάνος βέβαια απέχει έτη φωτός απο εκείνο το παλικάρι που μου σύστησαν στον α κύκλο, που ζούσε με τα μάτια καρφωμένα στην κορυφή, που πατούσε επι πτωμάτων αλλά που κάποιες στιγμές έκανε την αυτοκριτική του και φαινόταν να παραπαίει ανάμεσα στα πρέπει και τα θέλω του. Εκείνος ο Μάνος είχε συναίσθηση κάποιες ώρες τι κάνει και κρυφά ακόμη κι απο τον εαυτό του προσπαθούσε να προσφέρει σε μια προσπάθεια να λυτρωθεί είχε δύναμη και γλύκα την ίδια στιγμή. Τούτος ο Μάνος το έχει ρίξει στον καλαματιανό κι ο χορός καλά κρατεί, κι όμως σε λίγο δεν θα είναι πια μαζί τους. Θα φύγει όπως φαίνεται χωρίς καν να κάνει μια συζήτηση με αυτούς τους ανθρώπους που μέχρι τώρα ήταν το κέντρο της ζωής του.

Νυχτερινό πλάνο και η Δάφνη ξυπνά κι ανακαλύπτει οτι ο Νικόλας δεν είναι δίπλα της. Βλέπω το Νικόλα να κοιτάει τον ουρανό ρωτάει η Δάφνη τι έχει και παίρνει την απάντηση οτι σκέπτεται μήπως τυχόν τον ξυπνήσουν και έχει πάθει ψύχωση οπότε δεν μπορεί να κοιμηθεί. Να είναι άραγε ο ίδιος Νικόλας, ο κοινωνικά ευαίσθητος, αυτός που είχε ιδεώδη και πάλευε γι αυτά; Είναι ο ίδιος που αρνήθηκε μια λαμπρή καριέρα για να είναι δίπλα στη γυναίκα που αγάπησε και πλήγωσε και που ήθελε να της αποδείξει οτι τώρα πια είναι τα πάντα γι αυτόν; Που πήγε η ευαισθησία και η αγάπη του; Η οικογένειά του μένει χωρίς στέγη και με ελάχιστους οικονομικούς πόρους κι εκείνος σκέπτεται τον ύπνο του; Και η Δάφνη εκείνο το τρυφερό πλάσμα που ήξερε να συγχωρεί, εκείνο το καθαρό κορίτσι που ποτέ δεν κρατούσε μυστικά που όλοι έλεγαν οτι το πρόσωπό της είναι καθρέφτης τι απόγινε; Γιατί ξαφνικά έγινε μια γυναίκα που δεν σέβεται ούτε καν το σύντροφό της και δεν τον εκτιμά αλλά θεωρεί οτι όλα πρέπει να περάσουν απ το δικό της χέρι και τα δρομολογεί ερήμην του. Φτάνουν λοιπόν οι νυχτερινοί επισκέπτες. Γιατί μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει το λόγο; Έτσι κι αλλιώς ο Λουκάς κι η Νόρα θεωρούν οτι η διαθήκη δεν υπάρχει πια. Ποιός ο λόγος της νυχτερινής επίσκεψης; Μάλλον για να γεμίσει το επεισόδιο με ανούσιες σκηνές.

Σε άλλο σημείο της πόλης ο Στέφανος συναντά το Χρήστο και συζητούν. Ξαφνικά στα σαράντα του αναρωτήθηκε πως βρέθηκε η οικογένειά του με χρήματα. Ξέρουμε οτι η κομπίνα με τους πίνακες που έστειλε την Αντιγόνη στη φυλακή έγινε πριν το γάμο του Μάνου με τη Μελίτα γιατί την είδαμε να μπαίνει νύφη στο σπίτι που αγοράστηκε με τα κλεμένα λεφτά. Ξέρουμε οτι η Αντιγόνη όλα αυτά τα χρόνια ήταν σε κατάσταση τέτοια που δεν της επέτρεπε να διαχειρίζεται τα οικονομικά της και άρα αυτό γινόταν απ το Στέφανο. Ξέρουμε οτι ήταν μεθοδικός και παρακολουθούσε ολόκληρο τσούρμο ανθρώπων χρόνια ολόκληρα για να βρει την ευκαιρία να εκδικηθεί. Εκείνο που δεν ξέραμε είναι οτι έχει γερή δόση ηλιθιότητας και δεν αναρωτήθηκε ποτέ για τη δική του ζωή. Τόσα χρόνια που διαχειριζόταν αυτά τα λεφτά δεν είδε τίποτε που να τον παραξένεψε; Αυτό που ο Μάνος το κατάλαβε με τη μία αυτό που ακόμη κι ο Λουκάς που δεν ήξερε τίποτα για το Στέφανο το κατάλαβε και εξέφρασε την απορία του ο Στέφανος άρχισε να το σκέπτεται μόλις τώρα. Τελικά είχα δίκιο καίει μαζούτ.

Κι εκεί που ήδη έχω ψιλοβαρεθεί μ αυτά που βλέπω αποφασίζουν να με αποτελειώσουν. Τρυφερή σκηνή Νταίζης Μπέλλου. Είναι καλοκαιράκι οι μπαλκονόπορτες ανοιχτές και φέρνουν την αύρα της θάλασσας αλλά μόλις εμφανίζεται η Νταίζη γεμίζει το δωμάτιο απ την αποφορά των σάπιων σκουπιδιών. Τελικά το Νταιζάκι κατάφερε να ‘’γνωρίσει’’ με τη βιβλική έννοια όποιο αρσενικό της σειράς πλησίασε πλην αυτών με τους οποίους την δένουν δεσμοί αίματος και του Ρούσσου που το πάλαιψε αλλά δεν ήταν για τα δόντια της . Όλα κι όλα την τατανιά την προβάλλουμε σε γερές δόσεις αλλά αιμομείκτες δεν γινόμαστε. Καλή ηθοποιός η κυρία Πολυχρονίδη αλλά ο ρόλος της καμένο χαρτί πια. Ότι και αν πει ότι κι αν κάνει όποιο τραυματικό παρελθόν κι αν μου εμφανίσουν μια γυναίκα που πούλησε για μια μονοκατοικία το παιδί της και έβαλλε να σκοτώσουν μια άλλη γυναίκα που κουβαλούσε επίσης ένα παιδί δεν υπάρχει περίπτωση να με πείσει ή να της βρω δικαιολογία.

Έχω αποκαλέσει τη Μελίτα πολλές φορές κουτάβι. Λάθος και να μην επαναληφθεί παρακαλώ. Συστήθηκε μόνο του το κορίτσι. Ουρά. Είπε στην Αμαλία οτι ο Ρούσσος τα λέει στο σκύλο του (διαφωνώ για το χαρακτηρισμό όσον αφορά την Αμαλία) κι εκείνος στην ουρά του δηλαδή τον εαυτό της. Ντύθηκε η μαύρη χήρα και έτρεξε να βάλλει στη θέση του τον άχρηστο πατέρα. Διότι έχει δίκιο το κορίτσι. Εγκλημάτισε απέναντι στο παιδί του ο Ρούσσος. Το φρόντισε το προστάτεψε το σπούδασε το τάισε και το ταίζει του στάθηκε σε κάθε του απόφαση κι όταν είδε οτι κάτι δεν πάει καλά με τη ζωή του τόλμησε να ανησυχίσει και του είπε να προσέχει. Τη μαλλιαρή κατίνα την προσπερνώ δεν αξίζει άλλωστε να ασχοληθώ μ αυτά που έλεγε να πω όμως ότι αν η φάτσα της έχει αυτή την ξινίλα όταν είναι όπως λέει ευτυχισμένη δεν θέλω νατη δω δυστυχισμένη. Ο Ρούσσος όμως είπε κάποια πράγματα ενδιαφέροντα. Η Αντιγόνη μεγάλωσε έναν εκδικητή της είπε κι ίσως όχι για να πάρει εκδίκηση για τα χαμένα χρήματα αλλά για κάτι άλλο. Στέκομαι επίσης σε κάτι ακόμη. Ο Ρούσσος και ο Μάνος έχουν παραδεχτεί οτι έκαναν τη λοβιτούρα στην Αντιγόνη αλλά ποτέ δεν έχουν παραδεχτεί ρίξιμο του Λαζαρίδη στην πρώτη κομπίνα αυτή που στήθηκε ανάμεσα σ εκείνον στο Ρούσσο και το γέρο Λύτρα. Μήπως λοιπόν τα λεφτά είναι απο ρίξιμο που έκανε ο Λαζαρίδης στους άλλους δύο; Μήπως το ρίξιμο στην Αντιγόνη ήταν αντίποινα σε κάτι που έκανε ο άντρας της σ αυτούς; Απλά που πέρασε η ιδέα και τη γράφω και πολύ θα έκανα κέφι να συμβαίνει κάτι τέτοιο και να δω το κατιναριό να γλύφει εκεί που έφτυσε.

Το ψηλό κουτό αγόρι πήγε στο Σταυρίδη να κάνει παραπονάκια επειδή δεν του μίλησαν για το σχέδιο. Του εξηγεί ο Σταυρίδης ο κίνδυνος ήταν απ την οικογένειά σας. Του εξηγεί δεν υποψιάστηκα εσάς. ΄Ελα ζορίσου λίγο καλά πας. Τόχεις σου λέω. Στην οικογένειά σου είστε εσύ κι η μάνα σου. Εσύ δεν είσαι. Άρα; Κύριε Καρτάλη επειγόντως στην πρώτη δημοτικού. 2-1=1 Πού πήγε Χριστέ μου εκείνος ο τύπος που ήρθε απ το Παρίσι σαν εκδικητής και διεκδικητής; Που παρακολούθησε μεθόδευσε και εκτέλεσε την καταστροφή του Μάνου; Κύριε Καρτάλη κόψε επειγόντως το σεξάκι με το μαλλιαρό κουτάβι σε αποβλακώνει. Δείξε οτι δεν άγεσαι και φέρεσαι απο το βρακί της μήπως και σωθείς σαν χαρακτήρας.

Στο μέσον του επεισοδίου μια σκηνή που με απέτρεψε απ το να ψηφίσω το επεισόδιο άθλιο. Περίμενα μια τέτοια σκηνή έναν ολόκληρο χρόνο για να μη πω δύο και δεν πήγαινε το χέρι μου να ψηφίσω άθλιο ιδιαίτερα επειδή η σκηνή ήταν καταπληκτική. Μου άρεσε τρελά και απ όσο κατάλαβα απ τις επευφημίες και τα χειροκροτήματα των θεατών που βρίσκονταν στο πάρκο την ώρα του γυρίσματος δεν ήμουν η μόνη. Επιτέλους ένας Μάνος που βλέπει μέσα του ΜΟΝΟ την Εύα και της μιλάει για τους δυό τους κι όχι για μαγειρική και κολοκύθια. Το ξέρω οτι είναι κοροιδία μες τα μούτρα μας. Το ξέρω οτι το κάνουν επειδή κατάλαβαν οτι είναι μεγάλο το κοινό που απογοητεύεται απ την εξέλιξη του ζευγαριού. Έκαναν την επιλογή τους όταν άδειασαν το Μάνο σαν ήρωα τόσο πολύ που έδειξαν στον Μπουγιούρη την πόρτα που εκείνος άνοιξε και έφυγε απ τη σειρά. Η σκηνή μου άρεσε κι ας ξέρω οτι ο Μάνος φεύγει και οτι την Εύα τελικά την εκδικήθηκε το όνειρο. Το χειρότερο όμως είναι ότι για την ηρωίδα εκτός απο το όνειρο δείχνει να χάθηκε και η δεύτερη ευκαιρία. Μια γυναίκα που ερωτεύτηκε παράφορα έναν άντρα και στάθηκε σ αυτόν τον έρωτα για πάνω απο είκοσι χρόνια με συνέπεια απλά για να τον δει να την προδίδει, που στη συνέχεια πήρε απ τη ζωή μια δεύτερη ευκαιρία με έναν άντρα που τον σεβάστηκε και τον αγάπησε τρυφερά για να την προδώσει κι αυτός ακριβώς με την ίδια μαλλιαρή κατίνα δεν υπάρχει περίπτωση να πει πάω παρακάτω κι αύριο να ερωτευτεί έναν όποιον Μπισμπίκη. Θα είναι για γέλια. Θα είναι μια ακόμη κοροιδία στα μούτρα μας. Αν τελικά όλο αυτό δεν έχει δεύτερη ανάγνωση και ο Στέφανος δεν δουλεύει το κατιναριό έχουν αποτύχει με την πιο ακραία και ενδιαφέρουσα ηρωίδα τους. Έπλασαν μια ηρωίδα και θα την αναγκάσουν να παρακολουθεί τη γυναίκα που της κατέστρεψε τη ζωή δυό φορές να ζει ευτυχισμένη γνωρίζοντας οτι γι αυτήν τα πάντα τελείωσαν.

Ένα τρυφερό φιλί Μάνου Εύας και στον αμέσως επόμενο τόνο ένα παθιασμένο φιλί Λουκά Νόρας και είπα πάμε καλά. Και ξαφνικά βλέπω να μπαίνουν στο γραφείο ο Νικόλας κι η Δάφνη που σημαίνει οτι τα παιδιά δεν είχαν σκεφτεί καν να κλείσουν την πόρτα. Απο κεί και μετά άρχισα να χαλιέμαι όλο και περισσότερο κάθε δευτερόλεπτο που περνούσε. Η Νόρα που γνώρισα και αγάπησα εγώ υπήρξε και παλιότερα ερωτευμένη με το Στέλιο ή έστω νόμιζε οτι ήταν και ήξερε να ξεχωρίζει τον εργασιακό της χώρο και να τον σέβεται. Ο Λουκάς επίσης. Πάμε ολοταχώς να κάψουμε και αυτούς τους ήρωες. Φτάνουν στο γραφείο τους ο Νικόλας κι η Δάφνη που αντιμετωπίζουν σοβαρό πρόβλημα και αυτοί που μου τους σύστησαν φίλους με όλα τα γράμματα κεφαλαία τους αγνοούν και συνεχίζουν το μπαλαμούτι. Αυτοί οι δύο άνθρωποι συζούν και τους βλέπουμε στο σπίτι τους να μιλούν για διαθήκες και στο γραφείο για έρωτες. Γιατί τοση προχειρότητα; Και γιατί κρατάμε τα πρόχειρα για τους έξι της παρέας και προσέχουμε τους άλλους; Μήπως γιατί αυτοί οι έξι δεν έχουν ανάγκη είναι αγαπητοί απ το κοινό ενώ οι άλλοι δεν έχουν καταφέρει να έχουν τη συμπάθειά του οπότε τους δείχνουμε ιδιαίτερη προσοχή; Νομίζω οτι δεν είναι τελικά ούτε αυτό. Δεν γίνεται απο πρόθεση. Απλά οι έξι της παρέας δεν έχουν δική τους ιστορία όλη αυτή τη χρονιά πέρα απ τα αισθηματικά τους οπότε επειδή το κοινό τους θέλει και τους ζητά βλέπουμε σκηνές χωρίς ουσία και νόημα και κινδυνεύουμε να χάσουμε ακόμη κι αυτούς που θα μείνουν στη σειρά και την επόμενη σεζόν. Σε λίγο δεν θα τους αναγνωρίζουμε επειδή απλά χρησιμοποιούνται για να πάνε παρακάτω τις ιστορίες των άλλων και μάλιστα τους βλεπουμε να λένε και να κάνουν πράγματα έξω απ το χαρακτήρα τους.

Ο μπέμπης εκδικητής πήγε πάλι στη μανούλα να ρωτήσει που βρήκαν τα λεφτά που τρώνε. Ξεχείλωσε τόσο πολύ αυτό το θέμα της διαθήκης που τώρα πια οτι κι αν μάθουμε καμιά εντύπωση δεν θα μου κάνει. Αν το καλοσκεφτεί κανείς όλη τη χρονιά εξαιρώντας τα καταπληκτικά επεισόδια της απαγωγής (τότε που ακόμη η ιστορία αφορούσε την παρέα) πέρα απ τα ερωτικά της Μελίτας με εντατικά μαθήματα κάμα σούτρα και τις τατανιές της Νταίζης δεν είχαμε ιστορία. Ησύχασα πάντως θα το ψάξει ο Στέφανος οπότε θα μάθουμε αφού το ψάχνει το σαίνι.

Κι ενώ ακόμη περιμένω τη συζήτηση Λουκά και Νόρας σκάει μύτη στο γραφείο του Δημήτριου γεμάτη τσαχπινιά και νάζι η Νταιζάρα. Να πω την αλήθεια επειδή το αρχαιότερο επάγγελμα δεν το έχω πρόγραμμα να το εξασκήσω εκείνη την ώρα πήγα να προσθέσω παγάκια στο φραπεδάκι μου και γλύτωσα την αναγούλα. Ο μέγας εραστής δεν αντέχεται αδελφέ μου με τίποτα.

Όαση δροσερή η σκηνή που ακολούθησε. Οι τρείς κοπέλες πάνω απ την κούνια του μκρού Άγγελου. Δυό μανούλες και το Νοράκι. Αυτό που έχει μια τραυματική εμπειρία και που κάποια στιγμή θέλω να το δώ πάνω απ την κούνια του δικού του μωρού, όχι όπως τα μικρά μας κορίτσια που ονειρεύονται τρυφερό μελό, αλλά επειδή πιστεύω οτι τους ήρωες τους γνωρίζει κανείς μέσα απ τις καταστάσεις και θέλω να δω τη συγκεκριμένη να κλείνει την πληγή που της άνοιξε ο Στέλιος. Πέρα απ το τρυφερό στιγμιότυπο κρατάω απ τη σκηνή και κάτι που αναφέρθηκε στη συζήτηση. Ο τρυφερός πατέρας που πήρε σβάρνα τα αστυνομικά τμήματα να παραπονεθεί που δεν τον ενημέρωσαν για το παιδί ΤΟΥ δεν έχει κάνει τον κόπο να πάει να το δεί ή να κάνει βρε αδελφέ ένα τηλεφώνημα να δει αν χρειάζεται κάτι. Κατά τα άλλα γι αυτό το παιδί έκανε τη θυσία του Αβραάμ ή μάλλον του παρκέ

Μάνος και Ηλίας σε μια συζήτηση διαφορετική απ τις προηγούμενες με έναν Ηλία να ζωγραφίζει το προφίλ του ήρωα που αποχαιρετάμε. Ο Μάνος για μας δεν ήταν ξεχωριστός επειδή ήταν ο μόνος διασωθείς ενός αεροπορικού δυστυχήματος αλλά επειδή ήταν ακραίος και είχε δυό πλευρές που αντιμάχονταν η μία την άλλη. Πόσο τυχαίο είναι που ακούστηκε δύο φορές οτι δεν σώθηκε κανένας άλλος απο το ατύχημα δεν ξέρω. Αυτή η μεγάλη γυναίκα που ακούγεται οτι θα μας έρθει πόσο μεγάλη είναι; Βρε λέτε να χάσουμε το γιό και να μας φέρουν τη νεκραναστημένη μάνα; Ετοιμάσου Ηλία μετά τους έρωτες της Αντιγόνης να ασχοληθούμε και με τους δικούς σου

Η κατινομάνα με την κατινοκόρη υποδέχτηκαν τον απόλυτο λαπά. Το κατιναριό μόλις τον είδε χοροπήδησε και χαμογέλασε μέχρι τα αυτιά αλλά ο απόλυτος της το χάλασε το γέλιο. Ρώτησε την Αμαλία για τα γκομενικά της μανούλας. Η Αμαλία κατάλαβε οτι σε έναν άντρα που ακόμη δεν έχει κόψει τον ομφάλιο δεν λέμε κακό για τη μανούλα μη μας πάρει και μας σηκώσει και είπε να κρατήσει πισινή μη μπλέξει χειρότερα. Η Μελίτα που λίγο πριν παραδεχόταν στον πατέρα της οτι η Αμαλία έλεγε αλήθεια και του τσίριζε οτι εκείνη τον άνθρωπό της τον ξέρει και τα μοιράζεται όλα μαζί του γιατί δεν του είπε την αλήθεια; Φοβήθηκε μη τυχόν και δεν αποδίδει μετά απ τη στεναχώρια;

Κι επειδή δυό σκηνές μόνο με Νταιζουλίνι σε ένα επεισόδιο δεν φτάνουν μας άφησαν για το τέλος τη συνάντηση Αντιγόνης Νταίζης κάτω απ το βλέμα του Σταυρίδη. Την τρώμε που την τρώμε στη μούρη χάλασε ο κόσμος να ακούσουμε και κάτι;

Τέλος επεισοδίου και αγανάκτησης

Υγ Καθώς ξαναδιαβάζω το σχολιασμό μου νομίζω οτι θυμίζει λίγο επικήδειο.

Μαράκι μου είναι κοινό μυστικό πλέον ότι οι σχολιασμοί σου είναι υπέροχοι, αλλά εγώ σήμερα θα σε θαυμάσω ακόμα περισσότερο για την ανάλυση της κάθε σκάρτης σκηνής που είδαμε !!!
Τα είπες καταπληκτικά ..... : respect : : respect :

giouli_edem ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΕΛΕΙΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ :cheers: !!!!!!!!
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 7:02 pm

Τιτλος: "Δωματιο υστεριας" BadMood

Κεφ. 1 "Αποκαλυψη τωρα!"
Ειπε ο Μανος οτι ο γιος της Ευας κληρονομει τον Λαζαριδη του οποιου η διαθηκη κρυβει ενα μυστικο-βομβα, την "επεσε" λιγο στην Νορα για να τσιγκλισει το Λουκα και τελικα το ζευγαρακι φροντισε να ενημερωσει τον Νικολα ο οποιος την ειχε στησει στην τζαμαρια και τους περιμενε και την Δαφνη η οποια προσπαθουσε να τον πεισει να παει για υπνο....

Κεφ. 2 "Πλουσια και κατατρεγμενη...!"
Η Μελιτα βγηκε απο το σπιτι -αλληλουια!!!- και πηγε στον πατερα της να του πει οτι της καταστρεφει την ευτυχια...Δεν ειμαι καλα... Κοπελα μου αφου βγηκες που βγηκες κανε μια βολτα στα μαγαζια, πηγε για εναν καφε με τις φιλες σου
Απο την αλλη πως να ερθει ο ερμος ο πατερας να σου πει οτι εχει να σου πει αφου 1ον δεν ακους τιποτα και 2ον τον εχεις διωξει απειρες φορες με το που θα πει "ο Στεφανος...."

Κεφ. 3 "Παρηγορια στον αρρωστο..."
Η Ευα αφησε το παιδι στην Αγγελα και πηγε μια βολτα στο παρκο με τον Μανο, πασατεμπους δεν ειχε, ουτε καν ηλιοσπορους, αλλαααα ειχε πρωτο φιλι!!!! Πολυ γλυκουλι το φιλι και το λεω ειληκρινα αν ημουν κι εγω σε εκεινο το παρκο θα χειροκροτουσα και θα ζητωκραυγαζα!!! : juhu : (Ναι ακουστηκαν!) ΑΛΛΑ ερχεται μετα η καταπληκτικη συζητηση -κους-κους των κοριτσιων στο σπιτι της Ευας, κατα την οποια η Νορα δηλωνει "αφου δεν μπορειτε να ειστε μαζι" και εγω προσγιωνομαι αποτομα -ξανα- στην πραγματικοτητα με αποτελεσμα να θυμωσω....
Σημειωση! Κουκλος ο μπεμπης κουκλος!!!!! inlove

Κεφ. 4 "Το ντουετο της συμφορας!"
Ποιο απο ολα θα μου πειτε;; Σωστο κι αυτο.... Για το Νταιζη Αντιγονη λεω.... Μαθαμε επιτελους με ποιον μιλουσε η Αντιγονη ή μαλλον επιβεβαιωσαμε τις υποψιες μας.... Δεν το μαθαμε μονο εμεις ομως το εμαθε και ο αστυνομος...

Κεφ. 5 "Ριξτε κερμα παρακαλω...."
Ο Στεφανος αρχισε να παιρνει στροφες, καλο αυτο αλλα αποδεικνυεται οτι μεχρι τωρα ηταν απλως ενας μπουλης που εκτελουσε το σχεδιο που ειχε φτιαξει γι' αυτον πριν απο αυτον η μαμα.... (μακαρι να κανω λαθος, μακαρι να κανω λαθος) Πηγε να ρωτησει την Αμαλια τι ξερει για τη σχεση της μητερας του με το Λυτρα κι εκεινη του τα μασησε, γιατι;;; Μη μου πειτε οτι τον φοβαται......

Κεφ. 6 "Πως να καταστρεψετε μια ψυχολογια σε 45 λεπτα!!!!"
Για τη δικη μου μιλαω..... Ο Λογος που ανυπομονουσα για το σημερινο επεισοδιο: "Η Νόρα παραπονιέται στον Λουκά ότι δεν έχει πάρει τη σχέση τους, στα σοβαρά. Του λέει, επίσης, ότι θέλει να αποκτήσει και εκείνη σύντομα ένα παιδί." Αποσπασμα απο την περιληψη..... Το ειδατε;;; Εγω οχι.... Αντιθετα ειδαμε μια σκηνη με τη Νορα και το Λουκα να ανακοινωνουν στη Δαφνη και στο Νικολα την ημερομηνια της εκδικασης της εξωσης εν μεσω αγκαλιων και φιλιων, ΔΕΝ ειναι αυτοι η Νορα και ο Λουκας που αγαπαμε..... TutTut

Κεφ. 7 "Τα λουλουδια στην κυρια απο μενα"
Συγνωμη ουδεν σχολιων ειμαι αλεργικη τοσο στα λουλουδια οσο και στον πατσα και παλι συγνωμη.... ΑΨΟΥ!!!

Παραρτημα
Ναι μυριζει καμενο.... Καλεστε την πυροσβεστικη αν δεν ειστε σε θεση να σβησετε τη φωτια και να σωσετε τους ηρωες.... Στο συγκεκριμενο επεισοδιο φλερταρα επικινδυνα με το τηλεκοντρολ, αλλα συγκρατουσα το χερι μου γιατι, "Η Νόρα παραπονιέται στον Λουκά ότι δεν έχει πάρει τη σχέση τους, στα σοβαρά. Του λέει, επίσης, ότι θέλει να αποκτήσει και εκείνη σύντομα ένα παιδί." φυσικα η ωρα περνουσε και το επεισοδιο τελειωνε κι εγω κατι παθαινα... Μην ταξεις Αγιου κερι και μικρου παιδιου κουλουρι δεν λενε;;; Εγω θα προσθεσω και Λουκονορικης συζητηση.... Απογοητευτηκα τελειως απο το επεισοδιο της Παρασκευης, οσο πλησιαζει -η σειρα- προς το εδαφος η ταχυτητα της πτωσης μεγαλωνει, αληθεια πιστευετε ακομη οτι θα κανει γκελ και θα αρχισει παλι να ανεβαινει, γιατι προσωπικα αμφιβαλω.... Ο σημερινος σχολιασμος ηταν ο πιο δυσκολος, γιατι ενιωθα οτι δεν ειχα δει το επεισοδιο, κατι μου ελειπε για να σχολιασω, ισως ο ενθουσιασμος που ειχα στα προηγουμενα -ο οποιος ενθουσιασμος- ισως παλι ενιωθα πολυ απογοητευμενη -αλλο ηθελα να πω αλλα... zip - απο αυτο που ειδα....
Συγνωμη γι΄αυτο ηταν το δωματιο υστεριας για το οποιο προειδοποιησα στην αρχη.....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Kotsides

Η συνεχεια στο επομενο........ (τεσπα)

Υ.Γ.1 "Ασχημο" απο μενα καλυτερα βεβαια θα ψηφιζα "Βραστα, κλαφτα, μουτζωτα" αλλα καταργηθηκε απο τη λιστα....
Υ.Γ. 2 oscar Σε ολους τους συνηθεις υποπτους που καταφεραναν να γραψουν σχολιασμο, ειτε αγανακτουν ειτε ελπιζουν ακομη.....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 7:47 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος: "Δωματιο υστεριας" BadMood

Κεφ. 1 "Αποκαλυψη τωρα!"
Ειπε ο Μανος οτι ο γιος της Ευας κληρονομει τον Λαζαριδη του οποιου η διαθηκη κρυβει ενα μυστικο-βομβα, την "επεσε" λιγο στην Νορα για να τσιγκλισει το Λουκα και τελικα το ζευγαρακι φροντισε να ενημερωσει τον Νικολα ο οποιος την ειχε στησει στην τζαμαρια και τους περιμενε και την Δαφνη η οποια προσπαθουσε να τον πεισει να παει για υπνο....

Κεφ. 2 "Πλουσια και κατατρεγμενη...!"
Η Μελιτα βγηκε απο το σπιτι -αλληλουια!!!- και πηγε στον πατερα της να του πει οτι της καταστρεφει την ευτυχια...Δεν ειμαι καλα... Κοπελα μου αφου βγηκες που βγηκες κανε μια βολτα στα μαγαζια, πηγε για εναν καφε με τις φιλες σου
Απο την αλλη πως να ερθει ο ερμος ο πατερας να σου πει οτι εχει να σου πει αφου 1ον δεν ακους τιποτα και 2ον τον εχεις διωξει απειρες φορες με το που θα πει "ο Στεφανος...."

Κεφ. 3 "Παρηγορια στον αρρωστο..."
Η Ευα αφησε το παιδι στην Αγγελα και πηγε μια βολτα στο παρκο με τον Μανο, πασατεμπους δεν ειχε, ουτε καν ηλιοσπορους, αλλαααα ειχε πρωτο φιλι!!!! Πολυ γλυκουλι το φιλι και το λεω ειληκρινα αν ημουν κι εγω σε εκεινο το παρκο θα χειροκροτουσα και θα ζητωκραυγαζα!!! : juhu : (Ναι ακουστηκαν!) ΑΛΛΑ ερχεται μετα η καταπληκτικη συζητηση -κους-κους των κοριτσιων στο σπιτι της Ευας, κατα την οποια η Νορα δηλωνει "αφου δεν μπορειτε να ειστε μαζι" και εγω προσγιωνομαι αποτομα -ξανα- στην πραγματικοτητα με αποτελεσμα να θυμωσω....
Σημειωση! Κουκλος ο μπεμπης κουκλος!!!!! inlove

Κεφ. 4 "Το ντουετο της συμφορας!"
Ποιο απο ολα θα μου πειτε;; Σωστο κι αυτο.... Για το Νταιζη Αντιγονη λεω.... Μαθαμε επιτελους με ποιον μιλουσε η Αντιγονη ή μαλλον επιβεβαιωσαμε τις υποψιες μας.... Δεν το μαθαμε μονο εμεις ομως το εμαθε και ο αστυνομος...

Κεφ. 5 "Ριξτε κερμα παρακαλω...."
Ο Στεφανος αρχισε να παιρνει στροφες, καλο αυτο αλλα αποδεικνυεται οτι μεχρι τωρα ηταν απλως ενας μπουλης που εκτελουσε το σχεδιο που ειχε φτιαξει γι' αυτον πριν απο αυτον η μαμα.... (μακαρι να κανω λαθος, μακαρι να κανω λαθος) Πηγε να ρωτησει την Αμαλια τι ξερει για τη σχεση της μητερας του με το Λυτρα κι εκεινη του τα μασησε, γιατι;;; Μη μου πειτε οτι τον φοβαται......

Κεφ. 6 "Πως να καταστρεψετε μια ψυχολογια σε 45 λεπτα!!!!"
Για τη δικη μου μιλαω..... Ο Λογος που ανυπομονουσα για το σημερινο επεισοδιο: "Η Νόρα παραπονιέται στον Λουκά ότι δεν έχει πάρει τη σχέση τους, στα σοβαρά. Του λέει, επίσης, ότι θέλει να αποκτήσει και εκείνη σύντομα ένα παιδί." Αποσπασμα απο την περιληψη..... Το ειδατε;;; Εγω οχι.... Αντιθετα ειδαμε μια σκηνη με τη Νορα και το Λουκα να ανακοινωνουν στη Δαφνη και στο Νικολα την ημερομηνια της εκδικασης της εξωσης εν μεσω αγκαλιων και φιλιων, ΔΕΝ ειναι αυτοι η Νορα και ο Λουκας που αγαπαμε..... TutTut

Κεφ. 7 "Τα λουλουδια στην κυρια απο μενα"
Συγνωμη ουδεν σχολιων ειμαι αλεργικη τοσο στα λουλουδια οσο και στον πατσα και παλι συγνωμη.... ΑΨΟΥ!!!

Παραρτημα
Ναι μυριζει καμενο.... Καλεστε την πυροσβεστικη αν δεν ειστε σε θεση να σβησετε τη φωτια και να σωσετε τους ηρωες.... Στο συγκεκριμενο επεισοδιο φλερταρα επικινδυνα με το τηλεκοντρολ, αλλα συγκρατουσα το χερι μου γιατι, "Η Νόρα παραπονιέται στον Λουκά ότι δεν έχει πάρει τη σχέση τους, στα σοβαρά. Του λέει, επίσης, ότι θέλει να αποκτήσει και εκείνη σύντομα ένα παιδί." φυσικα η ωρα περνουσε και το επεισοδιο τελειωνε κι εγω κατι παθαινα... Μην ταξεις Αγιου κερι και μικρου παιδιου κουλουρι δεν λενε;;; Εγω θα προσθεσω και Λουκονορικης συζητηση.... Απογοητευτηκα τελειως απο το επεισοδιο της Παρασκευης, οσο πλησιαζει -η σειρα- προς το εδαφος η ταχυτητα της πτωσης μεγαλωνει, αληθεια πιστευετε ακομη οτι θα κανει γκελ και θα αρχισει παλι να ανεβαινει, γιατι προσωπικα αμφιβαλω.... Ο σημερινος σχολιασμος ηταν ο πιο δυσκολος, γιατι ενιωθα οτι δεν ειχα δει το επεισοδιο, κατι μου ελειπε για να σχολιασω, ισως ο ενθουσιασμος που ειχα στα προηγουμενα -ο οποιος ενθουσιασμος- ισως παλι ενιωθα πολυ απογοητευμενη -αλλο ηθελα να πω αλλα... zip - απο αυτο που ειδα....
Συγνωμη γι΄αυτο ηταν το δωματιο υστεριας για το οποιο προειδοποιησα στην αρχη.....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Kotsides

Η συνεχεια στο επομενο........ (τεσπα)

Υ.Γ.1 "Ασχημο" απο μενα καλυτερα βεβαια θα ψηφιζα "Βραστα, κλαφτα, μουτζωτα" αλλα καταργηθηκε απο τη λιστα....
Υ.Γ. 2 oscar Σε ολους τους συνηθεις υποπτους που καταφεραναν να γραψουν σχολιασμο, ειτε αγανακτουν ειτε ελπιζουν ακομη.....

ενα Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 96572 απο μενα.Και σκεφτομουν το εξης:Δινουμε οσκαρ σχολιασμων αλλα νομιζω οτι το καταλληλοτερο ειναι να δινουμε οσκαρ υπομονης και αντοχης αφου συνεχιζουμε να σχολιαζουμε.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 7:49 pm

Πολυ σωστη σε βρισκω Μαρια! Thumbs up Ενα και απο εμενα λοιπον σε Γιαννα και maraki_ch! oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 8:24 pm

evanna έγραψε:Πολυ σωστη σε βρισκω Μαρια! Thumbs up Ενα και απο εμενα λοιπον σε Γιαννα και maraki_ch! oscar

Muchos Gracias Evannaki!!!! Τα Congrats μου και σε σενα!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 9:06 pm

Mik έγραψε:Μιας και όλοι λέτε λίγο-πολύ τι θέλετε, να πω και γω??? Θα πω! (γιατι για σχολιασμό αυτής της αθλιότητας, δεν παίζει)

--Θέλω την Νόρα και τον Λουκά που ξέραμε. Στους φίλους-φίλοι και στο σπίτι ζευγάρι..... Οχι στο σπίτι να μιλάνε για την διαθήκη και στο γραφείο όταν μιλάνε με τους φίλους τους να κουτουπώνονται

--Θέλω την Νόρα και τον Λουκά να κάνουν αυτή την ρημάδα την συζητηση εφ'ολης της ύλης...Να μιλήσουνε για το παρελθόν-το παρόν-το μέλλον τους και να πάψουν να ασχολούνται με ολωνών το παρελθόν-το παρόν και το μέλλον, εκτός απο το δικό τους

--Θέλω Λουκανορική μπέμπα. Και δεν το λέω απο Λουκονορικό εγωϊσμο.
Η Νόρα είναι η μόνη που δεν έχει παιδί, έχει περάσει έναν βιασμό και μια αμβλωση.
Δεν είναι λογικό να ολοκληρωθεί η ευτυχία της έτσι και να κλείσουν παλιές πληγες?

--Δεν θέλω επ'ουδενί να δώ καμια εγκυμοσύνη Μελίτας, και δη πριν της Νόρας.
Εκτός απο το γελοίο της υπόθεσης που αυτές οι γυναίκες θα έχουν απο 2 παιδία απο 2 (ίδιους) άντρες, το θεωρώ άκυρο και δραματουργικά.

--Δεν θέλω την Μελίτα και τον Στέφανο μαζί. Οχι τώρα τουλάχιστον. Θεωρώ άδικο, όλες οι ηρωίδες να έχουν περάσει τα πάνδεινα για την αγάπη και την ευτυχία, και αυτή που δεν έχει κάνει τίποτα, να βγει η καλή και η κερδισμένη.

--Δεν θέλω να βλέπω την Νταίζη να κάνει ότι θέλει και να βγαίνει αλώβητη. Ακόμα και η Μελίτα, που γράφω πιο πάνω, τις ''σφαλιάρίτσες'' της της έχει φάει.(μικρές αλλα κάτι είναι και αυτό. Και δεν μιλάω για βια) Η Νταίζη γιατι να μην πάθει καμια πατάτα??? Γιατι όλο να βγαίνει καρδισμένη?

--Δεν θέλω Νταίζη-Μπέλλο μαζί . Είναι εμετικοί.

--Δεν θέλω να βλέπω τον Νικόλα ΜΟΝΟ να θέλει νακοιμηθεί. Είναι γελοίος ο ρόλος του...

Για αρχή αυτά... Η λίστα είναι μεγάλη απλώς έχουμε και ενα.... φαι να κάνουμε!
Πραγματικά Βάσω, αν και λακωνική -και πολύ ήταν για το συγκεκριμένο επεισόδιο-, τα είπες όλα και εννοείται ότι συμφωνώ! : respect :

Επίσης ένα Congrats από εμένα και στην Έζι και στη Γιάννα για τους σχολιασμούς τους!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από annaki Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 9:11 pm

Καταιγιστικές οι εξελίξεις κι εγώ πνιγμένη και απούσα την τύχη μου μέσα! Βρήκα όμως το πιο κατάλληλο επεισόδιο για να πλατειάσω καθώς συνειδητοποίησα κάτι καίριο κι ελπιδοφόρο συνάμα: Μεταβαίνουμε σε μονή χρονιά όπερ σημαίνει ότι οι φαλιρισμένοι φεγγαροπετρίτες θα ξαναγίνουν ζάπλουτοι και ιδού οι ενδείξεις!!!

1. Ο Ηλίας απεφάνθη ότι ο υιός του συγκαταλέγεται - μαζί με τις κατσαρίδες - στα μόνα πλάσματα στον πλανήτη που θα επιζούσαν ακόμα κι από πυρηνική καταστροφή, κι επειδή έδωσα όρκο βαρύ να μην τον αμφισβητήσω ποτέ ξανά, διαβλέπω το Μάνο να οργανώνει χοντρή, προσοδοφόρα μπίζνα στο Αμέρικα και να επανέρχεται μετά φανών και λαμπάδων για γκράντε φινάλε.
2. Η Εύα μπορεί να μείνει μπουκάλα συναισθηματικά, αλλά τουλάχιστον θα έχει πακτωλούς χρημάτων να διαχειρίζεται.
3. Οι δυο δικηγοράρες σε λίγο, απ' το φόρτο εργασίας, δε θα 'χουν χρόνο ούτε με τα συμβόλαια του Σακελαρίου ν' ασχολούνται, ούτε με το πατσοζεύγαρο να παίζουν μπρα ντε φερ, ούτε καν να κουτουπώνονται νυχθημερόν.
4. Κάτι θα παίξει και με τη νέα δουλειά της Δάφνης γιατί δε νομίζω οι σκηνές ανεύρεσης εργασίας του προηγούμενου επεισοδίου να αποτελούσαν μόνο μομφή κατά του καπιταλισμού, ή διαφήμιση των κτηρίων του Βωβού.
5. Ο Στέφανος (φεγγαροπετρίτης πλέον κι αυτός, ας μην εθελοτυφλούμε) θα τα κουτσοβολέψει με τη νόμιμη μοίρα και θα πει κι ευχαριστώ γιατί πολύ έχει παιδευτεί με τις σπαζοκεφαλιές της μάνας του! Όλο του τα γυρίζει και μπερδεύεται το παιδί! Αφού τόσα χρόνια λέγαμε ότι μας τάιζε ο θείος Καρτάλης, τί τον μπλέκει τώρα μ' αυτό το 1/5 κι άλλα κλάσματα, δεκαδικούς και λογαρίθμους; Τον δουλεύει η μάνα, τον δουλεύει κι η πεθερά, με τί αυτοπεποίθηση να ξετυλίξει το γενεαλογικό του δένδρο μετά στον Κάλαχαν;
6. Α, και της Νταίζης (κι αυτή βέρα φεγγαροπετρίτισσα πια) επιτέλους θα της αποδώσει η ζωή την οφειλή της την οποία προφανώς έχει εκχωρήσει κατά τις διατάξεις αναδοχής χρέους στον πατριό, στο Λουκά, στο Μήτσουλα... γι αυτό και τα ζητάει απ' αυτούς τα χρεωστούμενα κι όχι απ' τη ζωή την ίδια! Δεύτερη συνεχή μέρα που φοράει το - διόλου τυχαίο κατ' εμέ - κουνουποδαχτύλιδο κι αυτό το βλήμα, αντί να πιάσει τη σημειολογία ότι σκοπεύει να του ρουφήξει το αίμα "η κώνωψ η ανωφελής", της πήρε και βραχιόλι να τα κάνει σετ!

Εύγε κοι σεναριογράφοι, μας ψυχολογήσατε διάνα! Όταν ζητούσαμε δικαίωση των ηρώων, αυτό ακριβώς είχαμε κατά νου! Μπορεί η ζωές τους να 'ναι λίθοι, πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως ερριμένα, αλλά σημασία έχει ότι θα επιπλεύσουν της οικονομικής κρίσης!

Μην απελπίζεστε Λουκονοράκια! Η πολυπόθητη συζήτηση του ζεύγους αποσύρθηκε εσπευσμένα για γενικό ρεκτιφιέ και αναμένεται δριμεία και πολλά υποσχόμενη! Όσοι τηλεθεατές δεν έχουν πέσει στα σκληρά ως τότε, θα αποζημιωθούν εις ολόκληρον!

Μπορεί η Μελίτα να εμφανίζεται είρων, εριστική, αυθάδης, πρήχτρα ίσως (πιο εκλαϊκευμένα) αλλά αν επιχειρούσαμε να μπούμε λίγο στη θέση της, ίσως τη δικαιώναμε κάπως. Ας κάνω εγώ την αρχή προς παραδειγματισμόν:
«Δε φτάνει που με πουλάς από κούνια και δε μ' αγοράζει κανείς, ξεφτιλισμένε πατέρα, απαιτείς και να εμπιστευθώ το ένστικτό σου, αψηφώντας το δικό μου που αποδείχθηκε αλάνθαστο όταν ορκιζόμουν ότι παντρεύτηκα τον "Κοσμοκαλόγερο" του Παπαδιαμάντη που πλούτισε με το σταυρό στο χέρι και δε με κεράτωσε στιγμή! Ποδηγετείς και τη μάνα μου - το μόνο άνθρωπο που με καταλάβαινε (μετά τον Απόλυτο εννοείται) - κι έφτασε να με αμφισβητεί ως μητέρα! Εμένα που έκανα τη θυσία να πω στον άνθρωπό μου ότι μπροστά στο παιδί μου παραλύω και που, ενώ όλοι το εκλάβατε ως μεταφορά, εγώ κυριολεκτούσα! Γιατί όντως κάθε που τρώω από μια αποχυλομένη παραλύω, πέφτω κατάχαμα και οδύρομαι πάνω απ' το νυφικό μου και "πίνω, πληρώνω για το χθες μ' άδειες Κυριακές" κι όλα μπροστά στη Νεφέλη μου! Τώρα όμως που θα επαληθευτώ πάλι και θα με ξαναχαρεί το κοινό σε κατάσταση αποσύνθεσης, να δω τί θα λέτε κι οι δυο! Όνειδος! Φτου σας για γονείς!»
Ελπίζω να φάνηκε πόσο συμπάσχω!

Ειδική μνεία στους Καρμικούς μας! Το μοναδικό ζευγάρι που λατρεύω, τόσο όταν αγαπιέται, όσο κι όταν μισιέται! Ανέκαθεν τους θεωρούσα πολύ ιδιαίτερους για να φτιάξουν τη στερεοτυπική οικογένεια Χωραφά που μόνο της άγχος θα ήταν μην κόψει το αυγολέμονο στα κολοκυθάκια του Μάνου, κι επομένως θα μπορούσα να τους απολαμβάνω μαζί καθ' όλη τη διάρκεια της σειράς πλην του τέλους! Επειδή όμως ο χωρατατζής Πανάγαθος - που λέει κι ο Λουκάς - μάλλον μου επιφυλάσσει το ακριβώς αντίθετο, λέω τελικά να τη διαπράξω την ύβρη πηγαίνοντας κόντρα στα θεία κι αλλάζοντας κανάλι!

Ικανό να με εξοργίσει το επεισόδιο και να του δώσω αρνητική ψήφο δε μπορώ να το πω! Μάλλον αδιάφορο, τουτέστιν μέτριο!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 9:21 pm

annaki έγραψε:Καταιγιστικές οι εξελίξεις κι εγώ πνιγμένη και απούσα την τύχη μου μέσα! Βρήκα όμως το πιο κατάλληλο επεισόδιο για να πλατειάσω καθώς συνειδητοποίησα κάτι καίριο κι ελπιδοφόρο συνάμα: Μεταβαίνουμε σε μονή χρονιά όπερ σημαίνει ότι οι φαλιρισμένοι φεγγαροπετρίτες θα ξαναγίνουν ζάπλουτοι και ιδού οι ενδείξεις!!!

1. Ο Ηλίας απεφάνθη ότι ο υιός του συγκαταλέγεται - μαζί με τις κατσαρίδες - στα μόνα πλάσματα στον πλανήτη που θα επιζούσαν ακόμα κι από πυρηνική καταστροφή, κι επειδή έδωσα όρκο βαρύ να μην τον αμφισβητήσω ποτέ ξανά, διαβλέπω το Μάνο να οργανώνει χοντρή, προσοδοφόρα μπίζνα στο Αμέρικα και να επανέρχεται μετά φανών και λαμπάδων για γκράντε φινάλε.
2. Η Εύα μπορεί να μείνει μπουκάλα συναισθηματικά, αλλά τουλάχιστον θα έχει πακτωλούς χρημάτων να διαχειρίζεται.
3. Οι δυο δικηγοράρες σε λίγο, απ' το φόρτο εργασίας, δε θα 'χουν χρόνο ούτε με τα συμβόλαια του Σακελαρίου ν' ασχολούνται, ούτε με το πατσοζεύγαρο να παίζουν μπρα ντε φερ, ούτε καν να κουτουπώνονται νυχθημερόν.
4. Κάτι θα παίξει και με τη νέα δουλειά της Δάφνης γιατί δε νομίζω οι σκηνές ανεύρεσης εργασίας του προηγούμενου επεισοδίου να αποτελούσαν μόνο μομφή κατά του καπιταλισμού, ή διαφήμιση των κτηρίων του Βωβού.
5. Ο Στέφανος (φεγγαροπετρίτης πλέον κι αυτός, ας μην εθελοτυφλούμε) θα τα κουτσοβολέψει με τη νόμιμη μοίρα και θα πει κι ευχαριστώ γιατί πολύ έχει παιδευτεί με τις σπαζοκεφαλιές της μάνας του! Όλο του τα γυρίζει και μπερδεύεται το παιδί! Αφού τόσα χρόνια λέγαμε ότι μας τάιζε ο θείος Καρτάλης, τί τον μπλέκει τώρα μ' αυτό το 1/5 κι άλλα κλάσματα, δεκαδικούς και λογαρίθμους; Τον δουλεύει η μάνα, τον δουλεύει κι η πεθερά, με τί αυτοπεποίθηση να ξετυλίξει το γενεαλογικό του δένδρο μετά στον Κάλαχαν;
6. Α, και της Νταίζης (κι αυτή βέρα φεγγαροπετρίτισσα πια) επιτέλους θα της αποδώσει η ζωή την οφειλή της την οποία προφανώς έχει εκχωρήσει κατά τις διατάξεις αναδοχής χρέους στον πατριό, στο Λουκά, στο Μήτσουλα... γι αυτό και τα ζητάει απ' αυτούς τα χρεωστούμενα κι όχι απ' τη ζωή την ίδια! Δεύτερη συνεχή μέρα που φοράει το - διόλου τυχαίο κατ' εμέ - κουνουποδαχτύλιδο κι αυτό το βλήμα, αντί να πιάσει τη σημειολογία ότι σκοπεύει να του ρουφήξει το αίμα "η κώνωψ η ανωφελής", της πήρε και βραχιόλι να τα κάνει σετ!

Εύγε κοι σεναριογράφοι, μας ψυχολογήσατε διάνα! Όταν ζητούσαμε δικαίωση των ηρώων, αυτό ακριβώς είχαμε κατά νου! Μπορεί η ζωές τους να 'ναι λίθοι, πλίνθοι και κέραμοι ατάκτως ερριμένα, αλλά σημασία έχει ότι θα επιπλεύσουν της οικονομικής κρίσης!

Μην απελπίζεστε Λουκονοράκια! Η πολυπόθητη συζήτηση του ζεύγους αποσύρθηκε εσπευσμένα για γενικό ρεκτιφιέ και αναμένεται δριμεία και πολλά υποσχόμενη! Όσοι τηλεθεατές δεν έχουν πέσει στα σκληρά ως τότε, θα αποζημιωθούν εις ολόκληρον!

Μπορεί η Μελίτα να εμφανίζεται είρων, εριστική, αυθάδης, πρήχτρα ίσως (πιο εκλαϊκευμένα) αλλά αν επιχειρούσαμε να μπούμε λίγο στη θέση της, ίσως τη δικαιώναμε κάπως. Ας κάνω εγώ την αρχή προς παραδειγματισμόν:
«Δε φτάνει που με πουλάς από κούνια και δε μ' αγοράζει κανείς, ξεφτιλισμένε πατέρα, απαιτείς και να εμπιστευθώ το ένστικτό σου, αψηφώντας το δικό μου που αποδείχθηκε αλάνθαστο όταν ορκιζόμουν ότι παντρεύτηκα τον "Κοσμοκαλόγερο" του Παπαδιαμάντη που πλούτισε με το σταυρό στο χέρι και δε με κεράτωσε στιγμή! Ποδηγετείς και τη μάνα μου - το μόνο άνθρωπο που με καταλάβαινε (μετά τον Απόλυτο εννοείται) - κι έφτασε να με αμφισβητεί ως μητέρα! Εμένα που έκανα τη θυσία να πω στον άνθρωπό μου ότι μπροστά στο παιδί μου παραλύω και που, ενώ όλοι το εκλάβατε ως μεταφορά, εγώ κυριολεκτούσα! Γιατί όντως κάθε που τρώω από μια αποχυλομένη παραλύω, πέφτω κατάχαμα και οδύρομαι πάνω απ' το νυφικό μου και "πίνω, πληρώνω για το χθες μ' άδειες Κυριακές" κι όλα μπροστά στη Νεφέλη μου! Τώρα όμως που θα επαληθευτώ πάλι και θα με ξαναχαρεί το κοινό σε κατάσταση αποσύνθεσης, να δω τί θα λέτε κι οι δυο! Όνειδος! Φτου σας για γονείς!»

Ειδική μνεία στους Καρμικούς μας! Το μοναδικό ζευγάρι που λατρεύω, τόσο όταν αγαπιέται, όσο κι όταν μισιέται! Ανέκαθεν τους θεωρούσα πολύ ιδιαίτερους για να φτιάξουν τη στερεοτυπική οικογένεια Χωραφά που μόνο της άγχος θα ήταν μην κόψει το αυγολέμονο στα κολοκυθάκια του Μάνου, κι επομένως θα μπορούσα να τους απολαμβάνω μαζί καθ' όλη τη διάρκεια της σειράς πλην του τέλους! Επειδή όμως ο χωρατατζής Πανάγαθος - που λέει κι ο Λουκάς - μάλλον μου επιφυλάσσει το ακριβώς αντίθετο, λέω τελικά να τη διαπράξω την ύβρη πηγαίνοντας κόντρα στα θεία κι αλλάζοντας κανάλι!

Ικανό να με εξοργίσει το επεισόδιο και να του δώσω αρνητική ψήφο δε μπορώ να το πω! Μάλλον αδιάφορο, τουτέστιν μέτριο!

Τελικά υπάρχουν πολλοί τρόποι να πει κανείς ένα πράγμα και συ έχεις έναν δικό σου ιδιαίτερο : respect :

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 9:28 pm

Annaki, ο σχολιασμός σου απλά δεν υπάρχει! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 9:34 pm

annaki έγραψε:Καταιγιστικές οι εξελίξεις κι εγώ πνιγμένη και απούσα την τύχη μου μέσα! Βρήκα όμως το πιο κατάλληλο επεισόδιο για να πλατειάσω καθώς συνειδητοποίησα κάτι καίριο κι ελπιδοφόρο συνάμα: Μεταβαίνουμε σε μονή χρονιά όπερ σημαίνει ότι οι φαλιρισμένοι φεγγαροπετρίτες θα ξαναγίνουν ζάπλουτοι και ιδού οι ενδείξεις!!!

Φοβερός σχολιασμός Annaki : respect : : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 9:44 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ψ'ηφισα άσχημο με όση επιείκια μου άφησε το σημερινό!

Σιχάθηκα να βλέπω συνέχεια τη Νταίζη και σαν να μην έφτανε αυτό σήμερα όλη μέρα ασχολούμασταν με το Στέφανο που κρέμεται απο το βρακί της μάνας του! Έλεος!!!

Τέλος..... ήμαρτον!!!! Απλά ήμαρτον!!! Τι σας έκαναν οι Νόρα-Λουκάς? Τόσο πολύ σας χαλάει που τους αγαπάει ο κόσμος??? Θέλετε να περάσετε καινούριους πρωταγωνιστές και θάβετε έτσι άσχημα τους παλιούς!

Σιχάθηκα την ώρα και τη στιγμή που άνοιξα την τηλεόραση όταν είδα τη Νόρα και το Λουκά να κάνουν σαν 15χρονα που δεν μπορούν να ελέγξουν τις ορμές τους!!! Συγνώμη αγαπημένα μου λουκανοράκια αλλα δεν ειναι αυτοί οι χαρακτήρες που αγάπησα! Αυτοί που αγάπησα ήξεραν να ξεχωρίζουν τις στιγμές και δεν χουφτώνονταν σε κάθε ευκαιρία!

Tζίνα μου μόλις μπήκα και αυτά είπα και στο Λουκονορικό htread ΕΛΕΟΣ δώστε ιστορίες εξέλιξης βρε παιδιά ΜΗN καίτε τους πρωταγωνιστές!!...Μην Έτσι θα πάει του χρόνου με πατσοζεύγαρο;;; και το "Μάνα μου δε μου κολλάν τα ένσημα";;;; EWWW!! vomit

Σε αντίθεση με εσένα ψήφισα πολύ καλό λόγω ραντεβού και μπομπιράκου που είναι γλύκας.. Αλλά για πόσο ακόμα;;; Θα τελειώσει το καύσιμο σε 2 εβδομάδες και μετά R.I.P Εδέμ... Snif
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 10:02 pm

Σουπερ ο σχολιασμος και απο μενα!!!
oscar δικαίως!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από ch-bl Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 10:13 pm

Συμφωνώ σε όλα-σχεδόν! Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Icon_lol

6. Α, και της Νταίζης (κι αυτή βέρα φεγγαροπετρίτισσα πια) επιτέλους
θα της αποδώσει η ζωή την οφειλή της την οποία προφανώς έχει εκχωρήσει
κατά τις διατάξεις αναδοχής χρέους στον πατριό, στο Λουκά, στο
Μήτσουλα... γι αυτό και τα ζητάει απ' αυτούς τα χρεωστούμενα κι όχι απ'
τη ζωή την ίδια! Δεύτερη συνεχή μέρα που φοράει το - διόλου τυχαίο κατ'
εμέ - κουνουποδαχτύλιδο κι αυτό το βλήμα, αντί να πιάσει τη σημειολογία
ότι σκοπεύει να του ρουφήξει το αίμα "η κώνωψ η ανωφελής", της πήρε και
βραχιόλι να τα κάνει σετ!

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 397896 Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 397896 Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 397896

ούτε καν να κουτουπώνονται νυχθημερόν.

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Affraid
Μη με τρομάζεις τώρα!!! Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 397896

Μην απελπίζεστε Λουκονοράκια! Η πολυπόθητη συζήτηση του ζεύγους
αποσύρθηκε εσπευσμένα για γενικό ρεκτιφιέ και αναμένεται δριμεία και
πολλά υποσχόμενη! Όσοι τηλεθεατές δεν έχουν πέσει στα σκληρά ως τότε, θα
αποζημιωθούν εις ολόκληρον!

Έχουμε στοιχεία γι'αυτό τώρα?? Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Icon_bounce
Γιατί οι μισοί Λουκανορικοί είναι έτοιμοι να πηδηχτούν απ'το παράθυρο κι οι άλλοι μισοί-φοιτητές σαν εμένα-να το ρίξουν στο διάβασμα!!Δεν ξέρω ποιο απ'τα 2 είναι χειρότερο!! Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 699144

Για τη Μελίτα με κάλυψες!!Δεν την αντέχω άλλο,κρίμα...
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από annaki Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 10:58 pm

Nα 'στε καλά όλες! Έεεετσι, όλες μαζί ομόφωνα στο σιχτίρισμα!!
ch-bl έχε μου εμπιστοσύνη, το ένστικτό μου είναι πιο δυνατό κι απ' της Μελίτας! lol! Θα 'ρθει η άσπρη μέρα και για τους Λουκονορικούς!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ch-bl Την / Το Κυρ Ιουν 13, 2010 11:14 pm

Mάλιστα,μάλιστα!!Θα εμπιστευθώ το ένστικτό σου τότε!! Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Lol
Ελπίζω μόνο να μην έχω κάψει όλα τα εγκεφαλικά μου κύτταρα από το διάβασμα μέχρι να έρθει αυτή η άσπρη μέρα!! Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Lol

Και για να μην είμαι off,θέλω να πω ότι όποτε βλέπω σκηνές Μπέλλου-Νταίζης νιώθω μια στομαχική διαταραχή..ειδικά δε στη σκηνή με το μπουρνουζάκι(εδώ θα κολλούσε και το τραγουδάκι του Καναράκη Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 699144 )είχα βάλει το χέρι μου μπροστά στα μάτια μου(μαζί με μια ψυχή Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 116799 )για να μη βλέπω το στέρνο του Μήτσουλα να ξεπροβάλλει απειλητικό!! Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Icon_lol
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 12:16 am

Αννακι τσακωσε το οσκαράκι oscar

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 12:49 am

Εισαι ΘΕΑ! Υποκλίνομαι! Δικό σου oscar
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 6:44 am

maraki_ch έγραψε:(και δικη μου η απορια, γιατι ο Λαζαροτετοιος αφησε την περιουσια στον εγγονο του και οχι στο γιο του)
Προφανώς γιατί δεν ήθελε να δώσει τη δυνατότητα στην Αντιγόνη να τη διαχειριστεί...

annaki έγραψε:«Δε φτάνει που με πουλάς από κούνια και δε μ' αγοράζει κανείς, ξεφτιλισμένε πατέρα, απαιτείς και να εμπιστευθώ το ένστικτό σου, αψηφώντας το δικό μου που αποδείχθηκε αλάνθαστο όταν ορκιζόμουν ότι παντρεύτηκα τον "Κοσμοκαλόγερο" του Παπαδιαμάντη που πλούτισε με το σταυρό στο χέρι και δε με κεράτωσε στιγμή! Ποδηγετείς και τη μάνα μου - το μόνο άνθρωπο που με καταλάβαινε (μετά τον Απόλυτο εννοείται) - κι έφτασε να με αμφισβητεί ως μητέρα! Εμένα που έκανα τη θυσία να πω στον άνθρωπό μου ότι μπροστά στο παιδί μου παραλύω και που, ενώ όλοι το εκλάβατε ως μεταφορά, εγώ κυριολεκτούσα! Γιατί όντως κάθε που τρώω από μια αποχυλομένη παραλύω, πέφτω κατάχαμα και οδύρομαι πάνω απ' το νυφικό μου και "πίνω, πληρώνω για το χθες μ' άδειες Κυριακές" κι όλα μπροστά στη Νεφέλη μου! Τώρα όμως που θα επαληθευτώ πάλι και θα με ξαναχαρεί το κοινό σε κατάσταση αποσύνθεσης, να δω τί θα λέτε κι οι δυο! Όνειδος! Φτου σας για γονείς!»
: respect : και δεν το συνηθίζω
-Είναι γνωστό ότι αναγνωρίζεται η "φοβερότητά" σου από την πλειοψηφία τουλάχιστον, και δεν θα διαφωνήσω, σκέφτομαι πάντως ότι λόγω λεξιλογίου και σύνταξης παίζει να μπορείς, χαλαρά μάλιστα, να βρίζεις άνθρωπο και να νομίζει ότι τον συμπαθείς... και δεν το λέω κακότροπα (off topic ξέρω, αλλά η γυναίκα είναι πραγματικά "φοβερή")-
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 10:08 am

Δε θα πρωτοτυπήσω καθόλου μα καθόλου και θα πώ κι εγώ με τη σειρά μου για το πόσο καταπληκτικά γράφεις !!! : respect :

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 11:07 am

almaresi έγραψε:
maraki_ch έγραψε:(και δικη μου η απορια, γιατι ο Λαζαροτετοιος αφησε την περιουσια στον εγγονο του και οχι στο γιο του)
Προφανώς γιατί δεν ήθελε να δώσει τη δυνατότητα στην Αντιγόνη να τη διαχειριστεί...

Λογω κερατου κτλ προφανως ε??? Δικιο εχεις!!! Thumbs up
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 12:09 pm

Εμενα με κουρασε πολυ αυτη η σεζον, ανουσια πραγματα, αλλοιωμενοι χαρακτηρες, δεν ξερω αν μπορουν να μαζεψουν τα ασυμαζευτα πλεον. Θα το σκεφτω αν το παρακολουθησω 3η χρονια.

Δεν υπαρχει δομη, ασχετα πραγματα, λαθη, παραλειψεις, τι να πω. Πληρη απογοητευση!!!!!!!!!!!

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από annaki Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 1:08 pm

Ανανεώνομαι με ευχαριστίες - και για να κάνω το ποστ μου λίγο πιο παραγωγικό - παραθέτω τραγουδάκι εξαιρετικά αφιερωμένο στη Νταιζάρα! Έτσι όπως έλιωνα απ' τη συγκίνηση, καμαρώνοντας τα πιτσουνάκια σφιχταγκαλιασμένα, θυμήθηκα την εξίσου τρυφερή σκηνή με τον πατριό καβάλα και μου ήρθε αίφνης το εν λόγω αθάνατο! Προτείνω να το εντάξει και στο ρεπερτόριό της, βροχή θα πέφτουν τα γαρούφαλλα!

almaresi έγραψε:
-Είναι γνωστό ότι αναγνωρίζεται η "φοβερότητά" σου από την πλειοψηφία τουλάχιστον, και δεν θα διαφωνήσω, σκέφτομαι πάντως ότι λόγω λεξιλογίου και σύνταξης παίζει να μπορείς, χαλαρά μάλιστα, να βρίζεις άνθρωπο και να νομίζει ότι τον συμπαθείς... και δεν το λέω κακότροπα (off topic ξέρω, αλλά η γυναίκα είναι πραγματικά "φοβερή")-
Αυτό θεωρείται προσόν για τους δικηγόρους (άτιμη φάρα ως γνωστόν) αλλά δυστυχώς εγώ δεν το 'χω! Βγάζει μάτι η κακία μου! Η μόνη που ίσως να πειθόταν ότι συμπαθώ τη Μελίτα είναι η ίδια! Άντε το πολύ και τ' άλλο το σπίρτο, ο Μπέλλος! lol! Σ' ευχαριστώ πάντως!

annaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Ιουν 14, 2010 1:24 pm

annaki έγραψε:Ανανεώνομαι με ευχαριστίες - και για να κάνω το ποστ μου λίγο πιο παραγωγικό - παραθέτω τραγουδάκι εξαιρετικά αφιερωμένο στη Νταιζάρα! Έτσι όπως έλιωνα απ' τη συγκίνηση, καμαρώνοντας τα πιτσουνάκια σφιχταγκαλιασμένα, θυμήθηκα την εξίσου τρυφερή σκηνή με τον πατριό καβάλα και μου ήρθε αίφνης το εν λόγω αθάνατο! Προτείνω να το εντάξει και στο ρεπερτόριό της, βροχή θα πέφτουν τα γαρούφαλλα!

almaresi έγραψε:
Αυτό θεωρείται προσόν για τους δικηγόρους (άτιμη φάρα ως γνωστόν) αλλά δυστυχώς εγώ δεν το 'χω! Βγάζει μάτι η κακία μου! Η μόνη που ίσως να πειθόταν ότι συμπαθώ τη Μελίτα είναι η ίδια! Άντε το πολύ και τ' άλλο το σπίρτο, ο Μπέλλος! lol! Σ' ευχαριστώ πάντως!

Α μην το λες. Κι ο Στέφανος στη συνομωταξία των στούρνων ανήκει. Αυτόν γιατί τον αφήνεις απ έξω; Δεν κάνει θα στεναχωρηθεί μη σου πω θα πληγωθεί κιόλας

Επεισόδιο 386 - Ημερομηνία 11-06-2010 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης