Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_lcap7%Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_lcap44%Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_rcap 44% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_lcap35%Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_rcap 35% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_lcap11%Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_lcap2%Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_lcap0%Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 54

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Empty Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 6:18 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 8:02 pm

Ασπάστηκα
1.Λουκας-Νόρα-Στεφανος στο γραφειο τους: Τον κολλησαν στον τοιχο τον μεσιέ Καρταλή!Και γω στη θεση τους δεν θα είχα πειστει ότι δεν ξερει τιποτα αυτός.
2.Παρεα στην Εδέμ:Η οχιά μπαινει παντού.
3.Οχιά-Χρησταρας:ΘΕΟΣ ΧΡΗΣΤΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!! Πατησε την κατω αγορι μου. Εγω ικανη σε εχω να σκοτωσεις εννοειται!ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΗΝ Αντιγονη πισω από όλα ο Ρούσσος και βγαίνει και από πάνω η ηλίθια!
4.Αμαλί-Ρούσσος:Και Αμαλι εσυ φταις που την έφερες για να σώσεις την Μελίτα και τι καταλαβες? Ανακατωθήκατε όλοι εξαιτίας της Κορουλας σου. Impatient Καλα εννοειται ότι ο Αρης δεν είναι παιδι του Λουκά Αμαλι μου!
5.Καρτάλης-Όχιά: Φοβερη σκηνη πάτησε την σκανδαλη Στρατοοο εχμμ σορρυ Στεφανε!!!Αχ καλε ένα κοριτσι που προσπαθει να επιβιωσει χαχαχαχα
Οχιά δεν είσαι γυναίκα θυμα όπως το παίζεις, αλλά γυναίκα βλήμα. Έντονο προβληματισμό μου προξενησε η ψυχραιμία της ακόμα και υπο την απειλή όπλου…
ΡΙΣΚΑΡΕ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕ Gioupi ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕ ΤΟ Gioupi ΡΙΣΚΑΡΕ ΤΟ. Εφτάψυχη ρε σεις τη μια γλυτωνει από τον Οδυσσεα την άλλη από τον Καρτάλη ποτε θα ρθει να τριτωσει το καλό??? maaaad
6.Λουκάς-Νόρα-Μάνος στο γραφειο τους:Γιατι δεν με πείθει ο Μάνος? Τριβω τα ματακια μου καλα παρακαλει ο Μάνος τα παιδιά? Το κορυφαίο ήταν το φιλι-αστραπη του Λουκα στη Νόρα inlove
7.Χρησταρας-Στεφανος:Που δεν πιστευει τον Χρηστο ο Καρτάλης. Αχου την καημενη από μικρη την πουλαγαν θα κλάψω!
8.Λουκας-Νόρα:Τρελαθηκα με τα φιλάκια τους
9.Ρούσσος-Μάνος:Φωτιες σας άναψε πάλι η οχιά και η Μελιτα!
10.Λουκάς-Νόρα:Τρυφερη κουβεντα αμα παθεις κατι εγω χάθηκα κατι τετοιο είπε η Νόρα….

Σπάστηκα
1.Αντιγονη-Χρηστος:Γιατι τα φορτώνει όλα στο Χρησταρα και βγαζει την ουρα της απ έξω
2.Οχια-Χρησταρας:Μας το παιζει και θυμα vomit και υπεράνω ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ! vomit Χυσε και ένα δακρυ να γελασω ελα ρε συ.Ποιον αγαπας κοπελια πες μας επιτελους καρδια αγκιναρα και συ!
3.Μανος-Ευα:Γιατι την ταραξε και την μπέρδεψε ως προς τα αισθηματα του.
4.Αντιγονη-Στεφανος:Σημερα πρωτη φορα με πικραίνει η Θεαρα!! Snif
5.Μελίτα-Αμαλία:Η κορη Ρουσσου αλλου ντα αλλου.Ασχολησου με τη μικρη δσε εμπόδισε κανεις κοπελιά?
6.Οχιά-Νορα-Μάνος: Σαν δεκαπενταχρονο κανει ο Μάνος για την Ευα. Μας εκανες τη μουρη κρεας τωρα τσου ρε Λάκη! Πως θα γλυτωσουμε από αυτή?
7.Μιμικος-Μαίρη: Ρε συ μιλας για την Ευα μπροστα της? Θες να σε πταξει εξω με τις κλοτσιες? Ειπα και γω δεν θα βγαλει χολη για την Ευα
8.Πατσοζευγαρο:Αδυναμη και ευάλωτη η οχιά! Fskl Ποιους θα γονατισεις ρε λαπά? Fskl Συνεχεια μαθηματων τυλιγματος χάπατων από επιδέξιες αραχνες!

Λοιπόν 1 που ασπάστηκα εχει σχεση με τον Καρτάλη,με το 1 που σπάστηκα πάλι σχετιζεται με την οικογενεια Καρτάλη.8 που σπάστηκα εχει σχεση με την οχιά 8 που ασπάστηκα εχει σχεση με Λουκα και Νόρα που σχετιζονταν με την οχιά και 8 φασκελα από μενα στην οχιά.Εχουμε και λεμε 11888 Τυχαίο? Δεν νομιζω!!!!!

Ψηφιζω Πολύ Καλό μονο και μονο για τις απειλες με το όπλο στην οχιά αν και τη γλυτωσε...και για τις Λουκονορικες σκηνούλες!

Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
ΑΠΑΛΛΑΞΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Υγ3. Απαλλάξτε μας από το πατσοζευγαρο!!!Μόνο να κουρασουν μπορουν τίποτε άλλο

Υγ4.Μάλλον δεν με ακούει κανείς…έχουμε αλλεργία στις οχιές ξαναλέωωω δεν τις αντεχουμε

Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Τρι Ιουν 15, 2010 8:08 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 8:06 pm

νόρα-λουκάς-στέφανος:αφού δεν σας πάει η λογική...τι το παιδεύετε;;;;
δηλαδή αποκλείεται να μην ξέρει κάτι ο στέφανος;;;;;δηλαδή δεν έχετε την αντιγόνη ικανή να τα έχετε κάνει όλα πίσω από την πλάτη του;;;;που το βγάλατε το συμπέρασμα φωστήρες ότι είναι κάθαρμα....

αντιγόνη-χρήστος:έτσι εξηγείται η ανικανότητα των δολοφόνων...λέω και εγώ τόσο ανίκανοι πια;;;;αν ισχύει ότι ήθελε απλά να την τρομοκρατήσει....
χρήστο γερά με τσαμπουκά...

χρήστος-νταίζη:η αντιγόνη κατηγορεί τη νταίζη και η νταίζη την αντιγόνη...εν ολίγοις την κολοκυθιά παίζουμε και πάλι....
μπαααα...τον αγαπάει τον χρήστο...πως το έπαθε;;;;.....

εύα-μάνος:πάλι μισές αλήθειες μάνο;;;;ακούς εκεί προτίμησες να μπεις φυλακή....gelio ...καλό και αυτό....αφού ήξερες με μαθηματική ακρίβεια ότι θα βγεις....σε ποιον τα πουλάς αυτά ρε;;;;εγώ πάντως δεν αγοράζω....

αντιγόνη-στέφανος:εγώ θέλω να σε δω στο τρελάδικο....τρελή....μας έχεις πρήξει πια με τα ψέματα σου.... να και ο ρούσσος στην κουβέντα...αν δεν πάρεις τη δόση σου εσύ δεν μπορείς....πως τα καταφέρνει πάντα να βάζει και τον πετράν στη συζήτηση δεν το καταλαβαίνω...από εδώ το πάει από εκεί το φέρνει στο ρούσσο καταλήγει....

αμαλία-πέτρος:
θέλω και εγώώώ το παιδί της εύας να μην είναι του στέφανου....αμαλία ρίξε καμιά προοικονομία και για εμάς....

στέφανος-νταίζη:η σκηνή ήταν άπαιχτη.......ο σταύρου θεός
: respect :
τι έχει κάνει μωρέ η χαζή;;;;;έχει αφήσει γράμμα που κατηγορεί το στέφανο;;;.....
Σπόιλερ:
τον αδερφό σου μαρή δεν ντρέπεσαι.
.....φτου σου....

χρήστος-στέφανος:μην βρεις στέφανε τι εστί νταίζη γιατί θα σου έρθει νταμπλάς.....
<από παιδί με πούλαγαν>.....αυτή η φράση τελικά σημαίνει πάάάάρα πολλά....

μάνος-νταίζη-νόρα:καλέ πως πήγε να της ορμήσει έτσι όταν άκουσε για τη μελίτα;;;;
νόρα τώρα κατάλαβες ότι την έχετε υποτιμήσει.;;;;...είναι πλέον αργά....αυτή σας χορεύει όλους στο ταψί....σας έχει ήση πουλήσει και αγοράσει και δεν έχετε πάρει χαμπάρι....

στέφανος-μελίτα:έλεος ρε στέφανε.....σταμάτα να της λες βλακείες συνέχεια....βάζεις τα χεράκια σου και βγάζεις τα ματάκια σου....και θα το πω....η μελίτα μου φάνηκε λίγο άδικη σήμερα ως προς την εύα...αλλά από την άλλη την καταλαβαίνω...όλο για την εύα της μιλαέι και αυτός ο άνθρωπος....
και ακούσαμε και την ατάκα:η εύα έχει ένστικτο....έχουμε και λέμε μέχρι στιγμής....

Ένστικτο έχουν:
νεφέλη
λιάκουρας
πέτρος
εύα
ποιος έχει σειρά μετά;;;;έλα να δω να μεγαλώνει η λίστα....

Το επεισόδιο καλό σήμερα....τουλάχιστον άρχισαν να κινούνται τα πράγματα....
ένα το συμπέρασμα όμως:ΝΤΑΙΖΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ....ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ....ΒΑΡΑΕΙ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΟΡΕΥΟΥΝ....

Υ.Γ.τι φορούσαν στη μελίτα σήμερα;;;;καλέ βάλτε στην κοπέλα κανένα φορεματάκι της προκοπής...που της βάλατε το τσουβάλι....μια χαρά σώμα έχει....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Ελένα Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 8:15 pm

anastasia20 έγραψε:νόρα-λουκάς-στέφανος:αφού δεν σας πάει η λογική...τι το παιδεύετε;;;;
δηλαδή αποκλείεται να μην ξέρει κάτι ο στέφανος;;;;;δηλαδή δεν έχετε την αντιγόνη ικανή να τα έχετε κάνει όλα πίσω από την πλάτη του;;;;που το βγάλατε το συμπέρασμα φωστήρες ότι είναι κάθαρμα....

αντιγόνη-χρήστος:έτσι εξηγείται η ανικανότητα των δολοφόνων...λέω και εγώ τόσο ανίκανοι πια;;;;αν ισχύει ότι ήθελε απλά να την τρομοκρατήσει....

χρήστος-νταίζη:η αντιγόνη κατηγορεί τη νταίζη και η νταίζη την αντιγόνη...εν ολίγοις την κολοκυθιά παίζουμε και πάλι....

εύα-μάνος:πάλι μισές αλήθειες μάνο;;;;ακούς εκεί προτίμησες να μπεις φυλακή....gelio ...καλό και αυτό....αφού ήξερες με μαθηματική ακρίβεια ότι θα βγεις....σε ποιον τα πουλάς αυτά ρε;;;;εγώ πάντως δεν αγοράζω....

αντιγόνη-στέφανος:εγώ θέλω να σε δω στο τρελάδικο....τρελή....μας έχεις πρήξει πια με τα ψέματα σου.... να και ο ρούσσος στην κουβέντα...αν δεν πάρεις τη δόση σου εσύ δεν μπορείς....πως τα καταφέρνει πάντα να βάζει και τον πετράν στη συζήτηση δεν το καταλαβαίνω...από εδώ το πάει από εκεί το φέρνει στο ρούσσο καταλήγει....

αμαλία-πέτρος:
θέλω και εγώώώ το παιδί της εύας να μην είναι του στέφανου....αμαλία ρίξε καμιά προοικονομία και για εμάς....

τι έχει κάνει μωρέ η χαζή;;;;;έχει αφήσει γράμμα που κατηγορεί το στέφανο;;;.....
Σπόιλερ:
.....φτου σου....

χρήστος-στέφανος:μην βρεις στέφανε τι εστί νταίζη γιατί θα σου έρθει νταμπλάς.....

μάνος-νταίζη-νόρα:καλέ πως πήγε να της ορμήσει έτσι όταν άκουσε για τη μελίτα;;;;
νόρα τώρα κατάλαβες ότι την έχετε υποτιμήσει.;;;;...είναι πλέον αργά....αυτή σας χορεύει όλους στο ταψί....σας έχει ήση πουλήσει και αγοράσει και δεν έχετε πάρει χαμπάρι....

στέφανος-μελίτα:έλεος ρε στέφανε.....σταμάτα να της λες βλακείες συνέχεια....βάζεις τα χεράκια σου και βγάζεις τα ματάκια σου....και θα το πω....η μελίτα μου φάνηκε λίγο άδικη σήμερα ως προς την εύα...αλλά από την άλλη την καταλαβαίνω...όλο για την εύα της μιλαέι και αυτός ο άνθρωπος....
και ακούσαμε και την ατάκα:η εύα έχει ένστικτο....έχουμε και λέμε μέχρι στιγμής....

Ένστικτο έχουν:
νεφέλη
λιάκουρας
πέτρος
εύα

ένα το συμπέρασμα όμως:ΝΤΑΙΖΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ....ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙ....ΒΑΡΑΕΙ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΧΟΡΕΥΟΥΝ....

Υ.Γ.τι φορούσαν στη μελίτα σήμερα;;;;καλέ βάλτε στην κοπέλα κανένα φορεματάκι της προκοπής...που της βάλατε το τσουβάλι....μια χαρά σώμα έχει....

Anastasia20 δικό σου !! oscar συμφωνώ!!

plus :

μου αρεσε το φιλι-χαστούκι Μάνου-Εύας

ΠΡΟΤΙΜΩ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΤΑΙΖΗ-ΧΡΗΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΣΟΖΕΥΓΑΡΟ !!
Ελένα
Ελένα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 8:18 pm

Clarabelle έγραψε:Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Σε σχέση με τα προηγούμενα κλάσεις ανώτερο! Κι επειδή η δουλειά καλά κρατεί σε σχέση με τα επεισόδια που έπεσαν σε παρακμή λίγα λόγια από μενα μόνο...

Μου άρεσαν:
- Η Νταίζη με το Χρήστο σε μια πολύ δυνατή και εξαιρετική σκηνή oscar
- Η σκηνή Νόρας-Μάνου-Νταίζης, έτσι για να βλέπουμε ποια η διαφορά φίλου από "φίλου"! Κανείς δεν βιάστηκε να μπλέξει τη Μελίτα, την ξέρουν σαν άθρωπο και δεν το σκέφτηκαν ούτε δεύτερη στιγμή κι ας είχε κίνητρο που ήθελε να πάρει τον άντρα της Εύας!!!
- Η σκηνή Νικόλα-Δάφνη με τα λουλούδια και το φιλάκι!
- Οι σκηνές Εύας-Μάνου και η χαστούκα! Δώσε!!! inlove
- Τα προσεχώς με Αμαλία-Πέτρο και Χρήστο-Νταίζη!

Γέλασα:
- Στη σκηνή Νταίζης-Στέφανου! Είναι τώρα αυτός ο ίδιος Στέφανος που βλέπουμε ενα χρόνο τώρα? Εκτός ποια αν η Εύα είναι τόσο βαθιά ριζωμένη μέσα του που για εκείνην θα έκανε τα πάντα! :wink2: Διαφορετικά δεν συνάδει να τράβηξε όπλο ο ίδιος Στέφανος που ήρθε να πάρει εκδίκηση με φυλακή γιατί σεβόταν την ανθρώπινη ζωή και τους νόμους

Αηδίασα:
- Στη σκηνη παρατράγουδων..
- Στη σκηνή Μελίτας-Στέφανου! Ηταν που τη Μελίτα την ένοιαζε το παιδί της αλλα ΠΑΛΙ ο Στέφανος ήταν σπίτι της? Αυτό ήταν που θα αραίωναν? Α ρε Νεφελάκι κακόμοιρο! Για να μη σχολιάσω ότι εδώ ο κόσμος καίγεται κι η κατσαρή χτενίζεται, ότι και να της έλεγε το μυαλό της στη σχέση της και στην Εύα! wall Δεν την αντέχω άλλο, τουλάχιστον η κα Πολυχρονίδη έχει σκέρτσο και τσαχπινιά και ταλέντο! Αυτή η Μελίτα δεν αντεχεται άλλο!!!

Αυτά απο μένα, μόλις ολοκληρώσω εκείνη των διαδικασίων φορτοεκφόρτωσης θα κάνω και μια ανάλυση επικινδυνότητας παρακολούθησης της σειράς που κάποτε ήταν τα Μυστικά της Εδέμ! Έτσι να μας βρίσκεται βρε αδερφέ..

Καλό σας βράδυ! Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ.1. Δεν σχολιάζω τις θεωρίες περί Άρη, εγώ πάντα το πίστευα όμως ωραίος τρόπος να χρυσώσετε το χάπι στους Λουκανορικούς!
ΥΓ.2. Δεν γίνεται να φύγει ο Μανωλιός και να μείνει ο ξενέρωτας Στέφανου-Μελίτας, απαλλάξτε μας, ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ!!!

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 8:19 pm

Καλό γιατί αρχίζει να ξετυλίγεται ο μίτος της Αντιγόνης και μπαίνουν όλα σε μια σειρά. Είχαμε ωραίες σκηνές, ωραίες ερμηνείες.
Συνοπτικά:
Ο Χρήστος πήρε τα απάνω του, διεκδικεί να μάθει, εξακολουθεί να αγαπά την Αντιγόνη, αλλά να μην της χαρίζεται, είναι με τους Καρτάληδες, αλλά τους τα κοπανάει κιόλας. Κασσανδρινός εξαιρετικός σήμερα.

Ο Καρτάλης σήμερα έκανε την επανάστασή του. Υπερασπίστηκε την άγνοιά του στους Λουκά-Νόρα, εξέφρασε ακόμα μια φορά την απορία του στη Αντιγόνη, Έβγαλε ένα άλλο πρόσωπο στην Νταίζη και πήγε να μοιραστεί με την "καλή" του τους προβληματισμούς του. Η Μελιτζούλια πάλι, είχε του φουντουκιού μας το χαβά, όπως πάντα και αναλώθηκε στο να κατηγορεί ακόμα μια φορά και να χρεώνει τους άλλους και κυρίως την Έυα.

Ο Μάνος προσπαθεί, αλλά τον έχουν πάρει χαμπάρι. Ο ίδιος όμως το παλεύει και είναι γλυκές οι σκηνές με την Εύα και ατακαδόρικες.

Ρούσος-Αμαλία, κλασσικές αξίες.

Κρατώ 2 ατάκες ως προοικονομία
"Εμένα από παιδί με πουλούσαν" η Νταίζη εν ευθέτω σε Χρήστο
"Θα δεις έναν αλλο χαρακτήρα" από τον Στέφανο στην Νταίζη.

Ένα oscar σε Παπαδημητρίου,Σταύρου, Κασανδρινό, Πολυχρονίδη, Κατρανίδη, Πεφάνη!!!

Επίσης μου αρεσε η χημεία Σταύρου-Πολυχρονίδη, αναμένω και καλύτερες σκηνές!!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 8:33 pm

Επιτελους ενα επεισοδιο της προκοπης!Πολυ καλες ερμηνειες,ενδιαφερουσες σκηνες και το κυριοτερο δεν βαρεθηκα!

Παρα πολυ καλο το επεισοδιο λοιπον και αυτο για:

-Το Χρηστο και τη Νταιζη!Φοβερη και απο τις λιγες που η Νταιζη δεν με εκνευριζει!Δενουν τελεια οι δυο τους! : respect :

-Τη Δαφνη και το Νικολα,χαμογελαστους παρεα με τα λουλουδια! Love!

-Τα Λουκονορακια που εκτος του οτι βοηθανε τους φιλους τους ειχανε μερικες αγκαλιτσες και φιλακια σουπερ! Love

-Το Μανο και την Ευα φυσικα!Ειδαμε και σοβαρη συζητηση και γλυκες!Λατρεψα τη διαδοχη φιλιου-χαστουκιου! Heart2

-Τη συζητηση Λουκα-Ευας και το πλανο απο το ζαχαρωτουλι! Hug

-Για Μανο-Νορα και φυσικα τις αντιδρασεις των δυο τους οταν μπουκαρε η Νταιζαρα!

-Για τη χημεια που μου εβγαλαν Σταυρου και Πολυχρονιδη στη σκηνη τους(συμφωνω Μαγδα!)

-Και γενικως Κατρανιδης-Πεφανη-Παπαδημητριου στις σκηνες τους ηταν παρα πολυ καλοι!

-Νταιζη-Μητσουλα οπως επισης και Μελιτα δεν σχολιαζω....! :evil:

Αυτα για σημερα!!!!!!!Περιμενω ακομα καλυτερα!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Black rose Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 8:41 pm

Kαλό σήμερα.

Νόρα-Λουκάς-Στέφανος:
Κάγκελο ο Στέφανος.Πολλές πληροφορίες του έπεσαν μαζεμένες και βάρεσε κόκκινο.Ας ελπίσουμε ότι θα τις αξιοποιήσει κατάλληλα.

Χρήστος-Αντιγόνη:
Το έπαιζε και θιγμένη η Αντιγονάρα.Ο Χρήστος τα πήρε αγρια.

Χρήστος-Νταίζη:
Έλα ρε Χρηστάρα!! Είναι πληγωμένος,ερωτευμένος,αλλά παραμένει ξύπνιος.Πως έμπλεξε μαζί της... Ωραία αγαπάς ρε Νταίζη!!!

Μάνος-Εύα:
Πολύ ωραίοι! Πέθανα εκεί που προσπαθούσε να την ταίσει xaxa

Νικόλας-Δάφνη:
Επιτέλους τους δείχνουν να μιλάνε σαν κανονικό ζευγάρι.Δεν γκρινιάζουν.Δεν συζητάνε για άλλους.Επιτέλους!

Τιτανομέγιστοι:
Απολαυστικοί! "Η Μαρίδα" gelio

Στέφανος-Νταίζη:
Σταύρου πάρα πολυ ωραίος.Μη τον προκαλείς κοριτσάκι...Γυαλίζει το μάτι του!! ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΣΤΕΦΑΝΕ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΕΣ???

Μανος-Λουκάς-Νόρα:
Μ'αρέσει που ο Μάνος τσουρουφλίζεται για την Εύα.Μ'αρέσει.

Εύα-Λουκάς:
Φοβερή χημεια!!! Γεια σου ρε Λουκά διαμεσολαβητή!!

Μελίτα-Στέφανος:
"Της δικής μου ζωής τα νήματα τα κινεί η Εύα".
Μπράβο!Το έβγαλες το συμπέρασμα!! -_-

Νταιζη-Μπέλλος:
Κι έλεγα δεν θα το δούμε το τσίρκο σήμερα??? Να το...
Ε,δεν θα πρωτοτυπίσω...ΕΛΕΟΣ.Την επόμενη φορά θα σπάσω την τηλεόραση.

Μάνος-Εύα-Λέλουδο:
Έτσι κορίτσι μου!Τρέξ'τον λίγο!
Black rose
Black rose
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Aθήνα -7-

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:02 pm

ΜΑΝΟΣ ΑΧΟΥ ΜΩΡΕ Ο ΜΑΝΟΣ. ΑΓΑΠΑΕΙ. ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕΙ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΛΑΒΩΣΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ. ΑΡΕ ΜΑΝΟ ΛΙΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΩΡΑ ΣΕ ΧΩΡΕΥΕΙ ΣΤΟ ΤΑΨΙ. ΑΜΑΝ ΡΕ ΕΥΑ . ΕΛΕΟΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΦΟΥ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΛΙΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΕΥΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΜΑΝΟ ΑΥΤΑ. ΝΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ Ο ΜΑΝΟΣ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕ.ΠΟΣΟ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΜΑΝΟ ΕΥΑ. ΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΠΩΣ ΜΑΣ ΚΑΘΗΛΩΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΑ ΠΙΣΤΙΡΙΚΙΑ. ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΝΕ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟ ΘΕΙΚΟ ΓΥΡΟ ΜΑΝΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΕ ΤΖΑΤΖΙΚΙ; ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΙΚΟ ΦΙΛΙ- ΧΑΣΤΟΥΚΙ. ΚΑΙ Η ΠΟΡΤΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΟΥΛΑ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ ΓΛΥΚΑ. ΚΥΡΙΑ ΑΚΡΙΤΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΧΑΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΘΕΛΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΤΗΣ. ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ. ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ. ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΣΩ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΡΜΙΚΟΤΑΤΟ ΕΡΩΤΑ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ksanthi στις Τρι Ιουν 15, 2010 9:05 pm, 1 φορά

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από maria* Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:04 pm

anastasia20 έγραψε:νόρα-λουκάς-στέφανος:αφού δεν σας πάει η λογική...τι το παιδεύετε;;;;

αμαλία-πέτρος:

Σπόιλερ:
.....φτου σου....

Ένστικτο έχουν:
νεφέλη
λιάκουρας
πέτρος
εύα

Θα συμφωνήσω σε όλα anastasia μου!! Congrats

KatsaroYpotheto έγραψε:Γέλασα:
- Στη σκηνή Νταίζης-Στέφανου! Είναι τώρα αυτός ο ίδιος Στέφανος που βλέπουμε ενα χρόνο τώρα? Εκτός ποια αν η Εύα είναι τόσο βαθιά ριζωμένη μέσα του που για εκείνην θα έκανε τα πάντα! :wink2: Διαφορετικά δεν συνάδει να τράβηξε όπλο ο ίδιος Στέφανος που ήρθε να πάρει εκδίκηση με φυλακή γιατί σεβόταν την ανθρώπινη ζωή και τους νόμους

Όλοι οι λογικοί άνθρωποι σ'αυτόν τον κόσμο, τα τρελά τα πράγματα τα κάνουν όταν συμβαίνει κάτι σοβαρό στη ζωή τους. Επιτέλους σήμερα ο Στέφανος απέδειξε ότι τόσο καιρό που όλοι τον κράζανε ναι, νοιαζότανε για το παιδί του, και ας τον κρατούσε η Εύα σε απόσταση λες και ήταν ο δεύτερος Κυριάκος... Και ας μη γελιόμαστε, δεν πήγε να απειλήσει τη Νταίζη με το όπλο για την Εύα...... για το παιδί του το έκανε φυσικά!!! nteni

Μπράβο και πάλι μπράβο για τις σημερινές σκηνές.. Είμαι σίγουρη ότι κάθε επεισόδιο μέχρι το τέλος για φέτος θα είναι πολύ καλό!! Bounce
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:06 pm

maria* έγραψε:

αμαλία-πέτρος:

Σπόιλερ:
.....φτου σου....

Ένστικτο έχουν:
νεφέλη
λιάκουρας
πέτρος
εύα

Θα συμφωνήσω σε όλα anastasia μου!! Congrats

KatsaroYpotheto έγραψε:Γέλασα:

Όλοι οι λογικοί άνθρωποι σ'αυτόν τον κόσμο, τα τρελά τα πράγματα τα κάνουν όταν συμβαίνει κάτι σοβαρό στη ζωή τους. Επιτέλους σήμερα ο Στέφανος απέδειξε ότι τόσο καιρό που όλοι τον κράζανε ναι, νοιαζότανε για το παιδί του, και ας τον κρατούσε η Εύα σε απόσταση λες και ήταν ο δεύτερος Κυριάκος... Και ας μη γελιόμαστε, δεν πήγε να απειλήσει τη Νταίζη με το όπλο για την Εύα...... για το παιδί του το έκανε φυσικά!!! nteni

Μπράβο και πάλι μπράβο για τις σημερινές σκηνές.. Είμαι σίγουρη ότι κάθε επεισόδιο μέχρι το τέλος για φέτος θα είναι πολύ καλό!! Bounce

και εγώ θεωρώ ότι ο στέφανος για το παιδί του απείλησε την νταίζη...μπορεί να νοιάζεται την εύα ως μητέρα του παιδιού του και λογικό είναι αλλά μέχρι εκεί....

μαρία και ελενα σας ευχαριστώ πολύ...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:17 pm

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΝΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΓΩ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΠΑΡΟ ΛΙΓΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΒΑΘΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΣ ΜΙΛΗΣΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την ksanthi στις Τρι Ιουν 15, 2010 9:20 pm, 1 φορά

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:19 pm

γεια σας.Λοιπον λεω να το βαλω σε δυο κατηγοριες το επεισοδιο σημερα.

1η σκηνη ΧΑΡΑΣ:

ΝΑΙ!ΝΑΙ!ΝΑΙ! Ξυπνησε π στρατος μεσα του.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΟΥ.Ανοιγω σαμπανιες κανω παρτυ.Μια σκηνη μεγαλειωδης αλλα μια νταιζη που προσωπικα θελω να την σκοτωσω.ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?Αχ!Μπορω να βλεπω συχνα τετοιες σκηνες και τον στεφανο σε στυλ στρατου.Δεν τον μπορω μαλθακο - για να το πω ευγενικα- οπως μας τον εχουν παρουσιασει.Παρεπιτποντως το μπιλιαρδο πηρε αλλη σημασια πια.Και αυτη θελουμε να βλεπουμε απο εδω και στο εξης.

2η σκηνη ΧΑΡΑΣ.

Η επιθεση Χρηστου προς νταιζη.Τωρα αυτη μου λενε οτι αγαπαει τον χρηστο.Και πρεπει να το πιστεψω?Παντως ΘΕΟΣ ο χρηστος.Κουκλος παιδαρος (οπα μαρια παρεκτραπηκες ειναι μουσειο)

3η σκηνη ΧΑΡΑΣ:

Συζητηση πετρου- αμαλιας.Γιατι?Μα δεν χρειαζεται λογος.Απλα ειναι απολαυστικοι.

4η σκηνη ΧΑΡΑΣ:

Το παιχνιδακι μεταξυ ευας και μανου.Ερωτηση:Το crash test ποιο ειναι?Να τον στελνει για φαγητο?Χμ!Αναμενω σε καλυτερες δοκιμασιες.

5η σκηνη ΧΑΡΑΣ:

Ο διαλογος μεταξυ μανου νορα και λουκα.Πεθαινω για εκφρασεις μανου.Μα καλα ποσα τον χρεωσε ο λουκας?Απαπα αγιογδυρτης.

6η σκηνη ΧΑΡΑΣ:

Η σκηνη λουκα- ευας.Για το λογο απλα οτι εδειξε τον μικρο αγγελο.ΑΧ!Λιωνω.Θελω να γινω μανα.

7η σκηνη ΧΑΡΑΣ:

Το ζευγαρακι νικολας-δαφνη.Τι γλυκος μωρε ο νικολας.Επιτελους χαμογελαστος και ενα αισιοδοξο μηνυμα:Δεν φευγουν ακομα απο την εδεμ.Χμ!Τυχαιο?Δεν νομιζω.Και το λουλουδακι στο τελος ολα τα λεφτα.Αμα θελει ο νικολας σκετη γλυκα ειναι.

8η σκηνη ΧΑΡΑΣ:

Λουκας-Νορα:Γιατι οταν μιλανε ετσι τρυφερα απλα εγω γινομαι παγωτο χωνακι αναμικτο.

1η σκηνη ΑΗΔΙΑΣ:

Νταιζη-μπελλος:Δεν εχω να σχολιασω κατι για τον απλουστατο λογο οτι οποτε μπαινει εμβολιμα αυτο το ζευγαρακι στην τηλεοραση μου ο ηχος μπαινει σε mute κατασταση.

2η σκηνη ΑΗΔΙΑΣ:

Μελιτα-Στεφανος:Συγνωμη για να καταλαβω αυτη ειναι η απομακρυνση απο το ταμειο?Τι να πω πια για αυτη τη γυναικα?Αυτο που ειδα και χαρηκα, τον στεφανο προβληματισμενο για το αν εκανε καλα που εδιωξε την ευα?Συγνωμη και τον λεμε ερωτευμενο ανθρωπο με τη μελιτα αυτον?Μπα!Χλωμο.Και η αλλη εκει που μας χρωσταγαν μας πηραν και τα βοδια ειναι.Τα νηματα της ζωης της τα κινει η ευα?Ναι ε?Απο ποτε?Εγω θυμαμαι την μελιτα να εχει καταστρεψει ουκ ολιγες φορες την ευα και οχι το αναποδο.Εκτος κι αν εχω παθει αλτσχαιμερ η βλεπω αλλο σηριαλ. Για να μην σχολιασω την συζητηση με τη μανα της.Παει με πεισατε.Αποκλειεται να ειναι κορη του ρουσσου και της αμαλιας.Τοσο ηλιθιο παιδι απο τοσο εξυπνους γονεις αποκλειεται να βγηκε.Και το παιδι το θυμηθηκε τωρα?Αργησες μελιτα.Επρεπε να το σκεφτοσουν πριν παραδοθεις απολυτα στον απολυτο.Αλλα ειπαμε πανω απο ολα ο ερωτας.

1η σκηνη ΑΗΔΙΑΣ ΚΑΙ ΧΑΡΑΣ:

Μανος-νταιζη-νορα:Εμπαινε μανο εμπαινε αγορι μου.Λατρεψα την αντιδραση του μανου και γελασα πολυ γιατι εκει που κραταγε η νορα τον μανο μετα κραταγε ο μανος την νορα.Ε μην με ρωτησετε η αηδια για που παει θα καταντησω γραφικη.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

Γιατι δεν πανε στον αστυνομο να τον ενημερωσουν για το τουρ της νταιζης?Θα το εκτιμησει δεοντως ο ζουγα και εμεις ακομα περισσοτερο να την στειλει να τελειωνουμε.

Απο τωρα ενα Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 96572 σε ολα τα γνωστα - αγνωστα σεντονακια που εχουν απλωθει η σκοπευουν να απλωθουν.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:20 pm

Αυτη υπόνοια ότι η Νταίζη δουλεύει για την Αντιγόνη πρέπει να ταρακούνησε για τα καλά τον Χρήστο και να κατάλαβε πως η Αντιγόνη του κρύβει πολλά, ότι τον παίζει κι αυτόν όπως παίζει και τον Στέφανο.
Α ρε Στέφανε πού να ξέρες ότι έχεις βάλει το όπλο στο κεφάλι της αδερφής σου!!
Έχει ενημερώσει κανείς την Εύα για το κόλπο του Μάνου ως προς την αποκάλυψη του βίντεο-άλλοθί του; Όχι τίποτα, αλλά να μην νομίζει ότι ο Μάνος ήταν έτοιμος να θυσιάσει την ελευθερία του για την ευτυχία της. Αυτός τα είχε κανονίσει μια χαρά: και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.
Η αυθόρμητη αντίδραση του Μάνου στην ατάκα της Νταίζης ότι η Μελίτα βρίσκεται πίσω από τις απόπειρες έδειξε για μία ακόμα φορά πόσο καλά ξέρει ο Μάνος τη Μελίτα.Μου θύμησε τότε που η Μελίτα, ελέω της αποφυλάκισης του Μάνου, είχε αποκαλύψει στην Εύα τη σχέση της με τον Στέφανο, όλοι την κατηγορούσαν ότι ήθελε να εκδικηθεί την Εύα αλλά ο Μάνος της είχε πει “μόνο εγώ σε πιστεύω”. Τίτλος σκηνής: εκλάμψεις καθαρότητας στη ζωή ενός καθάρματος.
anastasia20 έγραψε:
Αναστασία συμφωνώ πάρα πολύ σ' αυτό. Δεν είναι η Εύα που κινεί τα νήματα της ζωής της Μελίτας αλλά ο κακός εαυτός του Στέφανου. Εκείνος ο άβουλος, μαλθακός τύπος που είχε γίνει έρμαιο των καταστάσεων και περίμενε από την Εύα και την μάνα του να ρυθμίσουν τη ζωή του. Τη στιγμή που σήκωσε κεφάλι και είπε και στις δύο ότι θα μείνει με τη Μελίτα αυτός ο άντρας απέκτησε αξιοπρέπεια.
Αλλά η Μελίτα ακόμα τον δικαιολογεί και γι' αυτό είπε αυτήν την ατάκα. Πάντως, αυτός ο νέος τρόπος που βρήκε ο Στέφανος για να δικαιολογήσει εκείνη την πιο εξευτελιστική περίoδο της ζωής του – τον συμβατικό του γάμο- δεν μπορεί παρά να προστεθεί στην προπαγάνδα που κάνουν όλοι εναντίον του στη Μελίτα και τότε περιμένω πώς και πώς να γίνει αυτό που είπε ο Ρούσσος: να ξυπνήσει η Αμαλία μέσα της.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ksanthi Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:33 pm

Cancoon έγραψε:Αυτη υπόνοια ότι η Νταίζη δουλεύει για την Αντιγόνη πρέπει να ταρακούνησε για τα καλά τον Χρήστο και να κατάλαβε πως η Αντιγόνη του κρύβει πολλά, ότι τον παίζει κι αυτόν όπως παίζει και τον Στέφανο.
Α ρε Στέφανε πού να ξέρες ότι έχεις βάλει το όπλο στο κεφάλι της αδερφής σου!!
Έχει ενημερώσει κανείς την Εύα για το κόλπο του Μάνου ως προς την αποκάλυψη του βίντεο-άλλοθί του; Όχι τίποτα, αλλά να μην νομίζει ότι ο Μάνος ήταν έτοιμος να θυσιάσει την ελευθερία του για την ευτυχία της. Αυτός τα είχε κανονίσει μια χαρά: και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.
Η αυθόρμητη αντίδραση του Μάνου στην ατάκα της Νταίζης ότι η Μελίτα βρίσκεται πίσω από τις απόπειρες έδειξε για μία ακόμα φορά πόσο καλά ξέρει ο Μάνος τη Μελίτα.Μου θύμησε τότε που η Μελίτα, ελέω της αποφυλάκισης του Μάνου, είχε αποκαλύψει στην Εύα τη σχέση της με τον Στέφανο, όλοι την κατηγορούσαν ότι ήθελε να εκδικηθεί την Εύα αλλά ο Μάνος της είχε πει “μόνο εγώ σε πιστεύω”. Τίτλος σκηνής: εκλάμψεις καθαρότητας στη ζωή ενός καθάρματος.
anastasia20 έγραψε: ΚSANTHI ΕΓΡΑΨΕ. ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΙΣ CANNON EΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΕΥΑ;
Αναστασία συμφωνώ πάρα πολύ σ' αυτό. Δεν είναι η Εύα που κινεί τα νήματα της ζωής της Μελίτας αλλά ο κακός εαυτός του Στέφανου. Εκείνος ο άβουλος, μαλθακός τύπος που είχε γίνει έρμαιο των καταστάσεων και περίμενε από την Εύα και την μάνα του να ρυθμίσουν τη ζωή του. Τη στιγμή που σήκωσε κεφάλι και είπε και στις δύο ότι θα μείνει με τη Μελίτα αυτός ο άντρας απέκτησε αξιοπρέπεια.
Αλλά η Μελίτα ακόμα τον δικαιολογεί και γι' αυτό είπε αυτήν την ατάκα. Πάντως, αυτός ο νέος τρόπος που βρήκε ο Στέφανος για να δικαιολογήσει εκείνη την πιο εξευτελιστική περίoδο της ζωής του – τον συμβατικό του γάμο- δεν μπορεί παρά να προστεθεί στην προπαγάνδα που κάνουν όλοι εναντίον του στη Μελίτα και τότε περιμένω πώς και πώς να γίνει αυτό που είπε ο Ρούσσος: να ξυπνήσει η Αμαλία μέσα της.

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:38 pm

Τιτλος: "Δεν ξερω, δεν ειδα, δεν ακουσα"

Κεφ. 1 "Επεσα απο τα συννεφα!"
Ο Στεφανος δεν επεσε ακομα πεφτει... Δεν ξερει τιποτα για τη διαθηκη αν και η Νορα με το Λουκα δεν τον πιστεψαν... Λογικο αν σκεφτεις οτι πριν απο ενα χρονο ο Στεφανος Καρταλης συστηνοταν στην παρεα της φεγγαροπετρας ως ο φιλος της Ευας απο το Παρισι που ηρθε για δουλειες κι επι την ευκαιρια της εκανα κι ενα πανακριβο δωρο για το γαμο της..... Ρωτησε τη μανα του σχετικα με τη διαθηκη αλλα -ελπιζω- δεν τον επεισε η απαντηση της....

Κεφ. 2 "Ποια απο τις δυο με δουλευει;;;"
Χαμενα τα εχει ο Χρηστος ο οποιος ρωταει την Αντιγονη τι σχεση εχει με την Νταιζη, καμια του λεει αυτη προσπαθει να μας μπλεξει.... Ρωταει την Νταιζη τι σχεση εχει με την Αντιγονη, καμια λεει κι αυτη με τη σειρα της μου την εχουν στημενη κι εσυ τους πιστευεις 😕 Και να παρει ο καθενας τον δρομο του..... Αυτο εχετε κανει απο τη στιγμη που εσυ αποφασισες να παντρευτεις το Λουκα κοπελια!!!!! Τι πιο φυσικο να μην μπορει ο ανθρωπας να πιστεψει οτι τον αγαπας;;; Αν υποψιαστω οτι οντως τον αγαπαει θα σαλταρω.....

Κεφ. 3 "Δεν φταιω εγω, με μπλεξανε....."
Πηγε ο Στεφανος στην Νταιζη την αρπαξε απο το λαιμο, την πεταξε στον μπιλιαρδο, της κοτσαρε και το περιστροφο στη μουρη -αληθεια που το βρηκε αυτος το οπλο;;;- και απαιτησε να μαθει ποιος την εβαλε να σκοτωσει την Ευα.... Η ψυχραιμια της αλλο πραμα ετσι.... Για συμβολαιογραφο ειπε, οτι την εμπλεξε αυτος ειπε και τι δεν ειπε.... Κοκκινιζε ο αλλος, την απειλουσε οτι δεν θελει να δει το πραγματικο του προσωπο κι αυτη εκει αταραχη....
Και μετα βγηκε τουρ....Πηγε απο το γραφειο -να πεις οτι δεν το περιμεναμε, το περιμεναμε- για να πει ή μαλλον να απειλησει οτι αν προσπαθησουν να την μπλεξουν θα φορτωσει τις αποπειρες στη Μελιτα.... Η Νορα που προσπαθουσε να συγκρατησει το Μανο το ξερετε οτι ηταν κουλο ετσι;;;
Δευτερη σταση το γραφειο του μπεμπη -τι μωρο τι μπεμπης!- για να κλαφτει για τη μοιρα της την μαυρη.... vomit
Η Νταιζη μπαινει στο αυτοκινητο, οδηγαει, οδηγαει, οδηγαει.... Ηταν αναγκη να δουμε ολη τη διαδρομη;;; Ελεος ναυτια με επιασε.... /S
Τριτη σταση το καρταλοσπιτο -κλεμμενο- για να πει στην Αντιγονη...... τι;

Κεφ. 4 "Τα εχουμε χαμενα.... Λιγο!"
Το Τιτανομεγιστοτεραστιο ζευγος ειχε να ανησυχει για τον Καρταλη μη τυχον και κανει κακο στην κορη τους τωρα στα προβληματα προστεθηκε και η Νταιζη η οποια συμφωνα με το Ρουσσο θα ζητησει εκδικηση απο τους παντες.... Πως να προστατεψεις ομως καποιον που δεν θελει να προστατευει;;;;
Η Αμαλια ειπε κατι που εμενα φυσικα πολυ μου αρεσε, οτι ο Αρης μπορει να μην ειναι γιος του Λουκα... Ειναι απο τις λιγες φορες που θελω να πιστευω οτι η τρελη τα εχει 400!!!!! Palamakia

Κεφ. 5 "Τους χανουμε!!!"
Την παρεα, λεω την χανουμε....

5.1 Οι παντρεμενοι...
Υπεροχη σκηνη με το Νικολα και τη Δαφνη να σχεδιαζουν τις επομενες μερες στην Εδεμ... Τι γλυκο το λουλουδακι μωλε....! Love

5.2 Οι χωρισμενοι (?)
Η Ευα εμαθε και το τελευταιο(?) μυστικο του Μανου και για αλλη μια φορα σπαστηκε... Ενα βημα μπρος δεκα πισω ειναι αυτη η σχεση... Ο Μανωλης ομως δεν τα παραταει ετσι ευκολα, εστειλε τα μεγαλα οπλα να πουν μια καλη κουβεντα... Καλα με αυτο το "τι καλο παιδι που ειναι ο Μανος" ακομα γελαω!!!! Την ειπε την καλη του κουβεντα ο Λουκας αν και δεν ειπε ακριβως την πραγματικη αντιδραση της Ευας στον Μανο και ο Μανωλακης απτοητος πηγε με το λουλουδακι με την μπλε κορδελιτσα παρακαλω, αλλα τι να το κανεις η Ευα ηθελε γυρο με τζατζικι!!! Ο Μανος ελαβε τα μετρα του, πηρε προκαταβολικα ενα φιλι κι ενα χαστουκι για επιδορπιο!!!! Love!

5.3 Οι ερωτευμενοι!!!!
Οταν δεν τρεχουν πανικοβλητοι να σωσουν οτι σωζεται εχουν τοοοσο γλυκες σκηνες!!!! Μου αρεσαν πολυ τα φιλακια, μου αρεσε που η Νορα ζητησε φιλι πριν πει στο Λουκα για την Νταιζη, μου αρεσε που φοβαται μην παθει κατι, μου αρεσε που ο Λουκας για αλλη μια φορα προσπαθει να καθησυχασει τους φοβους της..... inlove

Παραρτημα
Αλλαξτε επιτελους γοβες στη Νορα!!!!!
Για ονομα του Θεου ποιος ντυνει ετσι την Μελιτα;;; Μια χαρα κοπελα γιατι την κρυβετε;;;

Η συνεχεια στο επομενο.....

Υ.Γ. 1 "Καλο" απο μενα και αν ρωτατε γιατι βλ. κεφαλαιο 3
Υ.Γ. 2 oscar loukitsa, KatsaroYpotheto, pasxalitsa, evanna, Black rose, sarita.....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από tsampika090909 Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:39 pm

ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΟΧΙΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΑΝΤΡΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΛΑΠΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ! ΑΣΧΕΤΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΥΝΟΥΠΑΚΙ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙΟΥ-ΥΠΟ-ΤΗΝ-ΑΠΕΙΛΗ-ΟΠΛΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ??? gelio
tsampika090909
tsampika090909
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : rodos
Ασχολίες : ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:50 pm

Sarita, θα συμφωνησω σε ολα και σου παραδιδω και ενα oscar , αλλα θα σταθω στο εξης:

sarita έγραψε:
ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

Γιατι δεν πανε στον αστυνομο να τον ενημερωσουν για το τουρ της νταιζης?Θα το εκτιμησει δεοντως ο ζουγα και εμεις ακομα περισσοτερο να την στειλει να τελειωνουμε.

Αυτο το πραγμα σκεφτομουν οοοοοοοοοοοοολη την ωρα ομως με το που αρχισε τις βολτες η Οχια!! Ελα μου ντε? γιατι δεν τον ενημερωσαν??? Impatient
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:53 pm

maraki_ch έγραψε:Sarita, θα συμφωνησω σε ολα και σου παραδιδω και ενα oscar , αλλα θα σταθω στο εξης:

sarita έγραψε:
ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

Αυτο το πραγμα σκεφτομουν οοοοοοοοοοοοολη την ωρα ομως με το που αρχισε τις βολτες η Οχια!! Ελα μου ντε? γιατι δεν τον ενημερωσαν??? Impatient

και νομιζω πως εχω την απαντηση.Για να μας σπανε τα δικα μας νευρα. Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Icon_evil
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από goldy24 Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:53 pm

tsampika090909 έγραψε:ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΟΧΙΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΑΝΤΡΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΛΑΠΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ! ΑΣΧΕΤΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΥΝΟΥΠΑΚΙ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙΟΥ-ΥΠΟ-ΤΗΝ-ΑΠΕΙΛΗ-ΟΠΛΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ??? gelio

ΟΛΟΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΗΝ ΝΤΑΙΖΑΡΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ..
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ,ΜΕ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΛΟΥΚΑ...
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ , ΗΤΑΝ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ....
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - ΚΑΝΚΟΟΝ : respect : kyma Congrats oscar oscar oscar oscar

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 9:54 pm

sarita έγραψε:
maraki_ch έγραψε:Sarita, θα συμφωνησω σε ολα και σου παραδιδω και ενα oscar , αλλα θα σταθω στο εξης:

sarita έγραψε:
ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

και νομιζω πως εχω την απαντηση.Για να μας σπανε τα δικα μας νευρα. Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Icon_evil

Και ΝΑΙ, θα συμφωνησω και σε αυτο!!!! ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ!!! Ksilo
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 10:25 pm

Είδα λίγο απο το επεισόδιο ...
Εχω να πω:

-Θα γελάσω αν η Νταίζη κατηγορούσε την Μελίτα !!!! Οχι για την Μελίτα που δεν έχει κάνει κάτι, αλλα για τον κόσμο που υποστηριζει την Νταίζη και ότι καζούρα κάνει σε Νόρα και Λουκα! Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Icon_lol

-Πολύ φαρμάκι διεκρινα απο την Μελίτα προς την Ευα.....

-Πατσοζευγαρο Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 960514

-Στέφανος wannabe-Στρατος, κάτι πήγε να κάνει, αλλα δεν...

Αυτά ...προς το παρον.. Δεν το είδα όλο ακόμα...

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 11:00 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ

Σήμερα το επεισόδιο με άφησε με πολλές απορίες.

Ο Στέφανος έμαθε για τη διαθήκη του Λαζαρίδη που τον αφορούσε απο το Λουκά και τη Νόρα και έπεσε απ τα σύννεφα. Όταν ο Λουκάς τον είχε ρωτήσει πως βρέθηκαν αυτός κι η μάνα του με χρήματα, του είχε πεί οτι τους τα άφησε ο θείος του ο Καρτάλης. Στη συνέχεια βέβαια είχε ρωτήσει την Αντιγόνη πως βρέθηκαν με λεφτά που σημαίνει οτι απλά ξεφούρνισε στο Λουκά μια πρόχειρη δικαιολογία. Ακόμη και σήμερα έγινε ξεκάθαρο οτι δεν του είχε μιλήσει για κανέναν θείο. Εδώ λοιπόν είναι η πρώτη μου απορία. Γιατί κατέφυγε σε ένα ψέμα αν δεν ήξερε τίποτα;

Ο Χρήστος ρώτησε την Αντιγόνη αν χρησιμοποίησε την Νταίζη για τις απόπειρες κατά της Εύας. Συμπέρασμα ο Χρήστος μια χαρά ήξερε οτι ήθελαν να φάνε την Εύα λάχανο κι όσο κι αν δήλωσε αντίθετος το άφηνε να γίνει. Η Αντιγόνη πάλι είπε στο Χρήστο οτι αυτή η γυναίκα δεν κάνει γι αυτόν. Εδώ είναι η δεύτερη απορία μου. Βρίσκει τη Νταίζη λίγη για το Χρήστο ή το Χρήστο λίγο για τη Νταίζη; Εγώ πάντως ψηφίζω το πρώτο.

Η παρέα πλην της Εύας συγκεντρώθηκε στης Δάφνης. Αναρωτήθηκαν σε πόσα είναι μπερδεμένη η Νταιζάρα, και εκεί φάνηκε τι ακριβώς χάνει η παρέα. Χάνει αυτόν που είχε πάντα τη γρήγορη σκέψη, που έκανε το παραπάνω βήμα και διερευνούσε και την πλάγια οδό. Το λαμόγιο την έπιασε τη δουλειά με τη μία. Η Νταίζη χρησιμοποιεί όλους εμάς για ξεκάρφωμα. Αυτά τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του είναι ο λόγος που ο Μάνος υπήρξε για χρόνια ο αρχηγός. Όλοι οι άλλοι είναι πολύ καθαροί σαν ήρωες και το κενό δεν μπορεί να καλυφτεί. Είπε ο Λουκάς ευτυχώς ο Θεός με φύλαξε και δεν την παντρεύτηκα, κι εδώ μου δημιουργήθηκε η Τρίτη μου απορία. Αν ο Λουκάς δεν είχε πάθει το ατύχημα και γινόταν ο γάμος η Νταίζη θα πήγαινε στην Κρήτη και θα άφηνε τη μεγάλη κληρονομιά; Ή μήπως το σενάριο γι αλλού ξεκίνησε γι αλλού κι αλλού τώρα μας πάει;

Μετά απο καιρό επιτέλους Μάνος και Εύα συζητούν σοβαρά. Να ρωτήσω τώρα εγώ, ήταν ανάγκη να δούμε για άλλη μια φορά τη Μελιτζούλια να έχει του απόλυτου το χαβά και να λέει με την Αμαλία τα ίδια και τα ίδια; Δεν μπορούσαμε να δούμε λίγο περισσότερο αυτούς τους δύο που έχουν και θέματα να συζητήσουν; Τα λόγια της Εύας ακούστηκαν σαν ειρωνία. Η ηρωίδα τους έψαχνε πάντα τη δύναμη μέσα απ την αγάπη. Της στέρησαν την αγάπη και της έδωσαν χρήματα. Εκπληκτική επιλογή. Ξέχασα θα ερωτευτεί στον επόμενο τόνο το Μπισμπίκη. Να γελάσω τώρα ή να περιμένω να το δώ πρώτα;

Νικόλας και Δάφνη σε μια σκηνή τρυφερή να αναπολούν το μέλλον προσπαθούσαν να μας πούν οτι η παρέα θα συνεχίσει. Μας μίλησαν για τη νύχτα των Λεοντιδών και για καινούριες ευχές. Το καταλάβαμε κάτι πρέπει να δείξετε για να μας πείσετε οτι η παρέα προχωράει και μα την πίστη μου αυτό θέλω να το δω. Άντε και να κάνει ευχές ο Λουκάς η Νόρα ο Νικόλας η Δάφνη, θα βάλλουν και την Εύα να κάνει ευχή; Ας το αφήσουν καλύτερα γιατί οτι κι αν ευχηθεί θα μοιάζει με ψέμα.

Μάνα και γιός έριχναν ευθύνες για την Νταίζη ο ένας στην άλλην. Αν θυμάμαι καλά ο Στέφανος μας είχε πει οτι είχε στείλει το Χρήστο να ψάξει το παρελθόν του τότε γκόμενου της Μελίτας και έτσι γνωρίστηκε με τη Νταίζη. Επίσης κάποτε είδαμε το Χρήστο να τη βάζει να την πέσει στο Ρούσσο και να βιντεοσκοπεί για να τον κρατάει ο Στέφανος στο χέρι. Στη συνέχεια η Αντιγόνη χρησιμοποίησε τη Νταίζη την ημέρα της σύλληψης του Ρούσσου. Εμένα όλα αυτά δεν μου κολλάνε. Εκτός αν έχει κάνει τούμπα το σενάριο οπότε ας μας πουν τι κρατάμε και τι πετάμε.

Ο Στέφανος φόρεσε τη μάσκα του σκληρού και πέρασε απ την Νταίζη. Ωραία σκηνή καλοί και οι δύο ηθοποιοί αλλά θα συμφωνήσω με τη Τζίνα. Που χάθηκε εκείνος ο τύπος που ήρθε να εκδικηθεί μεν αλλά σεβόμενος την ανθρώπινη ζωή; Αυτός πήρε το κουμπούρι κι έτρεξε, αλλά είναι να τόχεις μέσα σου. Σιγά μην σκότωνε ο μπούλης. Αυτός δεν κατάφερε σαράντα χρόνια να δει τι γίνεται σπιτι του με το αρπαχτικό θα τα βγάλει πέρα; Μέχρι κι η Νταίζη το κατάλαβε. Ήρθες να μου το παίξεις άντρας; Συγκινήθηκα πάντως με το κορίτσι που προσπαθεί να επιβιώσει. Το καημένο σφουγγαρίζει σκάλες και στον ελεύθερο χρόνο του κάνει και δεύτερη δουλειά. Κανέναν εκβιασμό καμιά πλαστογραφία (μη ξεχνάμε τη διαθήκη του πατριού) κανένα φόνο στο τσακίρ κέφι. Αυτός πάλι αντί να σκάσει που πήγανε να του φάνε το διάδοχο μου φάνηκε σαν να τα χρειάστηκε όταν η Νταίζη τον απείλησε με το συμβολαιογράφο. Περίεργο.

Ότι θα έβλεπα το Λουκά να κάνει το συνήγορο του Μάνου ούτε που το φανταζόμουν . Το τεστ της Εύας θέλω να το δω αλλά μάλλον ούτε κι αυτό δεν θα μας δώσουν και δεν έχει νόημα τώρα πια. Είπαμε τις επιλογές τους τις έκαναν το Γενάρη. Πάντως γέλασα με τη Νόρα να προσπαθεί να συγκρατήσει το Μάνο που όρμησε στη Νταιζάρα. Έβγαλα κι ένα συμπέρασμα. Η συμορία (έτσι τους προσφωνούσε η κατσαρή κατίνα) δεν πίστεψε τα λόγια της Νταίζης με τη μία και δεν βιάστηκε να την κατηγορήσει.

Ο απόλυτος πήγε στην μαλλιαρή του αγάπη να πει τον καημό του. Εμένα εξακολουθεί να μη με πείθει παρόλα τα τραπέζια τις σκάλες τα παράθυρα και τα κεριά για τον έρωτά του. Ίσως φταίει αυτή η παντελής έλλειψη χημείας ίσως κάτι άλλο που μου διαφεύγει αλλά δεν με πείθουν. Τη συζήτηση δεν την κατάλαβα. Της είπε δηλαδή οτι είχε ένστικτο και γι αυτό δεν ήθελε να φύγει από κοντά του η Εύα. Εγώ άλλη σειρά θα βλέπω γιατί σαν να θυμάμαι την Εύα να του λέει γυρίζω σπίτι κι εκείνον να λέει τελειώσαμε. Τι τα λες βρε παλικάρι μου αυτά; Το κορίτσι ζηλεύει και νοιώθει μειονεκτικά δεν το έχεις καταλάβει; Άρπαξε την ευκαιρία και έβγαλε χολή πάλι η Εύα της έφταιγε. Πάντως σ αυτή τη σκηνή είχα την τέταρτη απορία μου. Χτες δεν έλεγαν οτι πρέπει να συναντιούνται εκτός σπιτιού; Σήμερα γιατί συνέχιζαν την προσπάθεια για γούβα στον καναπέ;

Ο Μάνος δεν το βάζει κάτω. Πήρε το λουλούδι και πήγε στην Εύα. Τελευταίες σκηνές που απολαμβάνουμε με αυτους τους δύο και γι αυτό πολύτιμες. Αλλά ξαναρωτάω. Τι νόημα έχουν αυτές οι σκηνές τώρα πια;

Η Νταίζη έφτασε στο Καρταλόσπιτο κι ελπίζω αύριο να την ακούσουμε τη συζήτηση και να μην είναι πάλι η σκηνή του βωβού.

Καλό λοιπόν απο μένα το επεισοδιάκι

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 11:07 pm

Clarabelle έγραψε:

Ας σχολιάσω κι εγώ

Σήμερα το επεισόδιο με άφησε με πολλές απορίες.

Ο Στέφανος έμαθε για τη διαθήκη του Λαζαρίδη που τον αφορούσε απο το Λουκά και τη Νόρα και έπεσε απ τα σύννεφα. Όταν ο Λουκάς τον είχε ρωτήσει πως βρέθηκαν αυτός κι η μάνα του με χρήματα, του είχε πεί οτι τους τα άφησε ο θείος του ο Καρτάλης. Στη συνέχεια βέβαια είχε ρωτήσει την Αντιγόνη πως βρέθηκαν με λεφτά που σημαίνει οτι απλά ξεφούρνισε στο Λουκά μια πρόχειρη δικαιολογία. Ακόμη και σήμερα έγινε ξεκάθαρο οτι δεν του είχε μιλήσει για κανέναν θείο. Εδώ λοιπόν είναι η πρώτη μου απορία. Γιατί κατέφυγε σε ένα ψέμα αν δεν ήξερε τίποτα;

Ο Χρήστος ρώτησε την Αντιγόνη αν χρησιμοποίησε την Νταίζη για τις απόπειρες κατά της Εύας. Συμπέρασμα ο Χρήστος μια χαρά ήξερε οτι ήθελαν να φάνε την Εύα λάχανο κι όσο κι αν δήλωσε αντίθετος το άφηνε να γίνει. Η Αντιγόνη πάλι είπε στο Χρήστο οτι αυτή η γυναίκα δεν κάνει γι αυτόν. Εδώ είναι η δεύτερη απορία μου. Βρίσκει τη Νταίζη λίγη για το Χρήστο ή το Χρήστο λίγο για τη Νταίζη; Εγώ πάντως ψηφίζω το πρώτο.

Η παρέα πλην της Εύας συγκεντρώθηκε στης Δάφνης. Αναρωτήθηκαν σε πόσα είναι μπερδεμένη η Νταιζάρα, και εκεί φάνηκε τι ακριβώς χάνει η παρέα. Χάνει αυτόν που είχε πάντα τη γρήγορη σκέψη, που έκανε το παραπάνω βήμα και διερευνούσε και την πλάγια οδό. Το λαμόγιο την έπιασε τη δουλειά με τη μία. Η Νταίζη χρησιμοποιεί όλους εμάς για ξεκάρφωμα. Αυτά τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του είναι ο λόγος που ο Μάνος υπήρξε για χρόνια ο αρχηγός. Όλοι οι άλλοι είναι πολύ καθαροί σαν ήρωες και το κενό δεν μπορεί να καλυφτεί. Είπε ο Λουκάς ευτυχώς ο Θεός με φύλαξε και δεν την παντρεύτηκα, κι εδώ μου δημιουργήθηκε η Τρίτη μου απορία. Αν ο Λουκάς δεν είχε πάθει το ατύχημα και γινόταν ο γάμος η Νταίζη θα πήγαινε στην Κρήτη και θα άφηνε τη μεγάλη κληρονομιά; Ή μήπως το σενάριο γι αλλού ξεκίνησε γι αλλού κι αλλού τώρα μας πάει;

Μετά απο καιρό επιτέλους Μάνος και Εύα συζητούν σοβαρά. Να ρωτήσω τώρα εγώ, ήταν ανάγκη να δούμε για άλλη μια φορά τη Μελιτζούλια να έχει του απόλυτου το χαβά και να λέει με την Αμαλία τα ίδια και τα ίδια; Δεν μπορούσαμε να δούμε λίγο περισσότερο αυτούς τους δύο που έχουν και θέματα να συζητήσουν; Τα λόγια της Εύας ακούστηκαν σαν ειρωνία. Η ηρωίδα τους έψαχνε πάντα τη δύναμη μέσα απ την αγάπη. Της στέρησαν την αγάπη και της έδωσαν χρήματα. Εκπληκτική επιλογή. Ξέχασα θα ερωτευτεί στον επόμενο τόνο το Μπισμπίκη. Να γελάσω τώρα ή να περιμένω να το δώ πρώτα;

Νικόλας και Δάφνη σε μια σκηνή τρυφερή να αναπολούν το μέλλον προσπαθούσαν να μας πούν οτι η παρέα θα συνεχίσει. Μας μίλησαν για τη νύχτα των Λεοντιδών και για καινούριες ευχές. Το καταλάβαμε κάτι πρέπει να δείξετε για να μας πείσετε οτι η παρέα προχωράει και μα την πίστη μου αυτό θέλω να το δω. Άντε και να κάνει ευχές ο Λουκάς η Νόρα ο Νικόλας η Δάφνη, θα βάλλουν και την Εύα να κάνει ευχή; Ας το αφήσουν καλύτερα γιατί οτι κι αν ευχηθεί θα μοιάζει με ψέμα.

Μάνα και γιός έριχναν ευθύνες για την Νταίζη ο ένας στην άλλην. Αν θυμάμαι καλά ο Στέφανος μας είχε πει οτι είχε στείλει το Χρήστο να ψάξει το παρελθόν του τότε γκόμενου της Μελίτας και έτσι γνωρίστηκε με τη Νταίζη. Επίσης κάποτε είδαμε το Χρήστο να τη βάζει να την πέσει στο Ρούσσο και να βιντεοσκοπεί για να τον κρατάει ο Στέφανος στο χέρι. Στη συνέχεια η Αντιγόνη χρησιμοποίησε τη Νταίζη την ημέρα της σύλληψης του Ρούσσου. Εμένα όλα αυτά δεν μου κολλάνε. Εκτός αν έχει κάνει τούμπα το σενάριο οπότε ας μας πουν τι κρατάμε και τι πετάμε.

Ο Στέφανος φόρεσε τη μάσκα του σκληρού και πέρασε απ την Νταίζη. Ωραία σκηνή καλοί και οι δύο ηθοποιοί αλλά θα συμφωνήσω με τη Τζίνα. Που χάθηκε εκείνος ο τύπος που ήρθε να εκδικηθεί μεν αλλά σεβόμενος την ανθρώπινη ζωή; Αυτός πήρε το κουμπούρι κι έτρεξε, αλλά είναι να τόχεις μέσα σου. Σιγά μην σκότωνε ο μπούλης. Αυτός δεν κατάφερε σαράντα χρόνια να δει τι γίνεται σπιτι του με το αρπαχτικό θα τα βγάλει πέρα; Μέχρι κι η Νταίζη το κατάλαβε. Ήρθες να μου το παίξεις άντρας; Συγκινήθηκα πάντως με το κορίτσι που προσπαθεί να επιβιώσει. Το καημένο σφουγγαρίζει σκάλες και στον ελεύθερο χρόνο του κάνει και δεύτερη δουλειά. Κανέναν εκβιασμό καμιά πλαστογραφία (μη ξεχνάμε τη διαθήκη του πατριού) κανένα φόνο στο τσακίρ κέφι. Αυτός πάλι αντί να σκάσει που πήγανε να του φάνε το διάδοχο μου φάνηκε σαν να τα χρειάστηκε όταν η Νταίζη τον απείλησε με το συμβολαιογράφο. Περίεργο.

Ότι θα έβλεπα το Λουκά να κάνει το συνήγορο του Μάνου ούτε που το φανταζόμουν . Το τεστ της Εύας θέλω να το δω αλλά μάλλον ούτε κι αυτό δεν θα μας δώσουν και δεν έχει νόημα τώρα πια. Είπαμε τις επιλογές τους τις έκαναν το Γενάρη. Πάντως γέλασα με τη Νόρα να προσπαθεί να συγκρατήσει το Μάνο που όρμησε στη Νταιζάρα. Έβγαλα κι ένα συμπέρασμα. Η συμορία (έτσι τους προσφωνούσε η κατσαρή κατίνα) δεν πίστεψε τα λόγια της Νταίζης με τη μία και δεν βιάστηκε να την κατηγορήσει.

Ο απόλυτος πήγε στην μαλλιαρή του αγάπη να πει τον καημό του. Εμένα εξακολουθεί να μη με πείθει παρόλα τα τραπέζια τις σκάλες τα παράθυρα και τα κεριά για τον έρωτά του. Ίσως φταίει αυτή η παντελής έλλειψη χημείας ίσως κάτι άλλο που μου διαφεύγει αλλά δεν με πείθουν. Τη συζήτηση δεν την κατάλαβα. Της είπε δηλαδή οτι είχε ένστικτο και γι αυτό δεν ήθελε να φύγει από κοντά του η Εύα. Εγώ άλλη σειρά θα βλέπω γιατί σαν να θυμάμαι την Εύα να του λέει γυρίζω σπίτι κι εκείνον να λέει τελειώσαμε. Τι τα λες βρε παλικάρι μου αυτά; Το κορίτσι ζηλεύει και νοιώθει μειονεκτικά δεν το έχεις καταλάβει; Άρπαξε την ευκαιρία και έβγαλε χολή πάλι η Εύα της έφταιγε. Πάντως σ αυτή τη σκηνή είχα την τέταρτη απορία μου. Χτες δεν έλεγαν οτι πρέπει να συναντιούνται εκτός σπιτιού; Σήμερα γιατί συνέχιζαν την προσπάθεια για γούβα στον καναπέ;

Ο Μάνος δεν το βάζει κάτω. Πήρε το λουλούδι και πήγε στην Εύα. Τελευταίες σκηνές που απολαμβάνουμε με αυτους τους δύο και γι αυτό πολύτιμες. Αλλά ξαναρωτάω. Τι νόημα έχουν αυτές οι σκηνές τώρα πια;

Η Νταίζη έφτασε στο Καρταλόσπιτο κι ελπίζω αύριο να την ακούσουμε τη συζήτηση και να μην είναι πάλι η σκηνή του βωβού.

Καλό λοιπόν απο μένα το επεισοδιάκι

Συμφωνω σε πολλά σημεια και με προβληματισαν οι απορίες που θετεις
oscar Clarabelle
evanna
Mik
sarita
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
black rose
edem4ever

Επεισόδιο 388 - Ημερομηνία 15-06-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Ιουν 15, 2010 11:09 pm

goldy24 έγραψε:
tsampika090909 έγραψε:ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΟΧΙΑ ΤΟ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΑΝΤΡΑΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΛΑΠΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ! ΑΣΧΕΤΟ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΟΥΝΟΥΠΑΚΙ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΙΖΟΥΛΙΝΙΟΥ-ΥΠΟ-ΤΗΝ-ΑΠΕΙΛΗ-ΟΠΛΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ??? gelio

ΟΛΟΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΗΝ ΝΤΑΙΖΑΡΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ..
ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΠΟΥΛΗΔΕΣ,ΜΕ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΛΟΥΚΑ...
ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ , ΗΤΑΝ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ....
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - ΚΑΝΚΟΟΝ : respect : kyma Congrats oscar oscar oscar oscar

Να 'σαι καλά goldy24!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης