Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap19%Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 19% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap35%Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 35% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 57

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 10:41 pm

Αρχικά….

Μου άρεσε έστω και προσποιητά η αντίδραση της Αντιγόνης…. Τόσο ψυχρά με τόση υποτιμητική ανωτερότητα που την θαύμασα! Ο καημένος ο Χρήστος ήθελε να ουρλιάξει «Όχι μπροστά στο αφεντικό μου!!!» . Η Νταίζη από την άλλη συνεχίζει το γνωστό βιολί της, έχει χαραγμένο το πλάνο της.. Βασικά μου θυμίζει την Madeline από το la fame Nikita… affraid

Εύα – Μανός(μεσημέρι) γλυκύτατες σκηνές! Αχ βρε Εύα και που να ήξερες τι σε περιμένει το βράδυ!

Αμαλία – Πέτρος Θαυμάσιοι όπως πάντα. Αχ βρε Τιτανομέγιστη Αμαλία, εσύ μπροστά στη Νταιζάρα είναι σαν να συγκρίνω Premier league με δ’ εθνική.. Η Νταιζάρα είναι η βαφτισιμιά του Νονού!!!! gelio

Στέφανος – Σταυρίδης. Ο Σταυρίδης το λέει καθαρά in his face Δεν σε εμπιστεύομαι και του λέει hello!!!! Η μάνα σου είναι πίσω από όλα αλλά ο Στέφανος έχει κολλήσει «τι θα πει αυτό και τι θα πει εκείνο…. !!! Πιο ξεκάθαρα δεν μπορούσε να μιλήσει ο Σταυρίδης..

Αμαλιά – Μελίτα.. Η Μελίτα δεν ξέρει από διαθήκες κλπ.. Καλό και αυτό ευθυμήσαμε σήμερα πάλι! Επίσης για άλλη μια φορά εθελοτυφλεί και στρουθοκαμηλίζει.. Τα πάντα για τη Μελίτα είναι ανοησίες και σαχλαμάρες μέχρι που η βόμβα σκάει στη μούρη της…. Ξυπνάει μόνο όταν είναι να κατηγορήσει και να επιρρίψει ηθικές ευθύνες στους συνήθης υπόπτους και αυτό για να δικαιολογηθεί και τίποτα παραπάνω...

Εύα – Στέφανος .. Μου άρεσε που τον έβλεπα με τον μπμπιράκο του!.. Τελικά αυτόι οι δύο έχουν καλή χημεία!

Νόρα- Λουκάς(στο γραφείο) ωραία σκηνή κάπως άσχετη μου φάνηκε αλλά αυτό που κρατάω είναι η προσπάθεια του Λουκά να εμψυχώσει τη Νόρα. Love!

Καρτάλιδες Τα ίδια παντελάκι μου τα ίδια παντελή μου.. Ένα rewind σε όλα όσα έχουμε δει τους τελευταίους μήνες! Με τη διαφορά ότι η ωραία κοιμωμένη αρχίζει και ξυπνάει.. Παρόλα αυτά βαρετά…

Κατασκήνωση: Κάμπινγκ στη παραλία της Εδέμ… Αφήστε το πρωτημώ τους στέρεους τοίχους.. Συμφωνώ με τη Νόρα δεν μ’ αρέσει το κάμπινγκ τέλος!!! Το δυδιμάκι μου γράφει πάλι!!! Πολύ τους πάω!! Η εναλλαγή στη στιχομυθία καταπληκτική!! Ο Λουκάκος ΘΕΟΣ!!! «..έχει και ποτηράκι»!! .. Και ξαναματασυμφωνώ με τη Νόρα το κάμπινγκ δεν μ’ αρέσει μια φορά πήγα και με ενοχλούσε ο θόρυβος από το κύμα!!!Νοράκι όλο το δίκαιο σου δίνω σήμερα!!

(… Και μετά έσκασε μύτη η δημοσίευση της διαθήκης… Δεν μου άρεσε που έτρεχαν όλοι σαν τα κοράκια αν και ξέρω ότι έκαναν πλάκα… )

Στέφανος- Χρήστος.. Πολύ καλή ερμηνευτικά σκηνή!! Ο Στέφανος στα όρια του εγκεφαλικού και ο Χρήστος να προσπαθεί να τον συνετισεί.. Εμ Στεφανάκο τόόόσα χρόνια ποτε δεν είπες ποτέ "από πού είναι βρε μάνα όλα τα λεφτά;;" Απορώ δηλαδή!!

Οι τελευταίες σκηνές με όλα τα ζευγαρια ήταν λίγο πολύ αναμενόμενες.. Όλοι είναι στο περίμενε λίγο πριν γίνει τη μεγάλη έκρηξη..

Τέλος Μάνος – Εύα. Αχ αχ Ευάκι εσύ πάλι είσαι το αγαπημένο θύμα τον βομβών και των βομβιστών... Της καημένης έσκασε διπλό πακετάκι!! Πάει η αγάπη της πάει … και για αυτό.....

FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 10:42 pm

ksanthi έγραψε:ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΚΡΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΧΗΜΕΙΑ ΑΥΡΙΟ ΑΝΑΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΕΥΑ ΟΠΩΣ ΛΑΧΤΑΡΟΥΣΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΥΑΣ ΜΙΑ ΑΥΔΙΑ. ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΑΣ. ΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ; ΠΟΤΕ. ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΞΕΚΑΡΦΩΜΑ ΓΙΑ Η ΕΥΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΔΕΚΑΝΙΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΡΕΛΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΣΚΗΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΦΕΛΗ. Η ΕΥΑ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ;

ξανθη επετρεψε μου να διαφωνησω.Η ευα ποτε δεν ειχε δεκανικι τον στεφανο.τον αγαπησε με τον δικο της τροπο.Και δεν νομιζω οτι τον κοιταζει με το υφος που ειπες.Ισα ισα παρολα οσα εγιναν εγω ειδα αγαπη και συμπαθεια στα ματια της.Καικατι επισης.Η μελιτα δεν αγαπαει τρελλα τον στεφανο.Αγαπαει οποιον αντρα ερωτευεται η ευα.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την sarita στις Τετ Ιουν 16, 2010 11:03 pm, 1 φορά
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 11:01 pm

Δεν ξέρω πως γίνεται σε ένα επεισόδιο που ήταν καλό να λείπει εντελώς ο ενθουσιασμός. Είχε σκηνές δυνατές, αστείες, τρυφερές και ρομαντικές και παρόλα αυτά δεν υπάρχει εκείνη η προσμονή που σε κάνει να σχολιάζεις με κέφι.

Τελικά πάλι δεν ακούσαμε τίποτα καινούριο. Η είσοδος του Χρήστου στην πιο ακατάλληλη στιγμή ήρθε. Την έδιωξε η Αντιγόνη την τραβολόγησε ο Χρήστος μέχρι έξω και η ταπεινή και καταφρονεμένη άρχισε πάλι τα δικά της. Είναι αθώα και μόνη σαν το λεμόνι.

Ο Μάνος πήγε τα σουβλάκια στην Εύα και ζήτησε συνάντηση να μιλήσουν για το μέλλον τους. Ε ρε δούλεμα που μας ρίχνουν.

Ο Πέτρος έκανε ενημέρωση στην παλαβή του αγάπη και έριξα τρελό γέλιο που του έλεγε τρέλανέ με τώρα και της απαντούσε πόσο ακόμα Αμαλία μου δεν έχεις άλλα περιθώρια ψυχή μου.

Ο Στέφανος πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένος. Πήγε να πουλήσει τσαμπουκά στον αστυνόμο και πήρε την απάντηση δεν σας εμπιστεύομαι κύριε Καρτάλη. Κύριε Σταυρίδη μου μάλλον λαπάς είναι οχι πονηρός. Ο Σταυρίδης πάντως κατηγόρησε την Αντιγόνη για φόνο και απέφυγε να πει για το φόνο του Χατζηβασιλείου. Η πρώτη σκηνή που ο Σταύρου ήταν εξαιρετικός και ο Ζουγα επίσης.

Η Αμαλία πήγε στην κόρη και έκανε διαπίστωση. Δεν είμαστε καλά δεν έχουμε μυαλό. Σιγά ρε Αμαλίτσα για καινούριο μας το μοστράρεις το ξέραμε. Σήμερα διαφωνούσαν ποια απ τις δύο έκοβε φλέβα περισσοτερο για το Στέφανο. Είχε κι απορίες η Μαρουβλίτα. Ποιός να σκεφτεί οτι εγώ μισώ την Εύα αστείο πράγμα. Τι λες μαρή, δυό φορές της διάλυσες τη ζωή δεν έχουν λόγο να το σκεφτούν; Πάντως καλό είναι ο Ρούσσος να κάνει μια εξέταση dna. Κάτι η υποστήριξη της Αμαλίας στον θανόντα κάτι η αποβλάκωση της Μελίτας δεν μου κάνει για κόρη του η μικρά και αθώα κορασίς.

Ο Στέφανος είπε να δει άλλη μια το παιδί του πριν τον καλέσουν φαντάρο και πέρασε απ την Εύα. Αυτό το μωρό είναι για ζούλιγμα και δάγκωμα. Όχι δεν κανιβαλίζω απλά μου αρέσει πολύ. Για άλλη μια φορά η σκηνή τους μου άρεσε. Δύο καλοί ηθοποιοί που παίζουν με πανομοιότυπο τρόπο και δένουν άψογα. Όταν ο Στέφανος ρώτησε πως έφτασαν μέχρι εδώ φαινόταν θλιμένος αλλά η Εύα δεν μάσησε. Αυτά που σκεφτήκατε ήθελε να του θυμίσει αλλά είπε να μην κάνει αναμετάδοση μπροστά στο βρέφος είναι ακόμη μικρό για σεξουαλική διαπαιδαγώγηση. Τη συζήτηση περί διαζυγίου δεν την κατάλαβα. Ζήτησε διαζύγιο οπότε γιατί ρωτούσε την Εύα γιατί δεν το ζήτησε εκείνη; Τι απάντηση ήθελε να πάρει ; Θλιβερό είπε και σ αυτόν ότι είπε χθες και στο Μάνο. Ζήταγε αγάπη και δεν ενδιαφερόταν για τα λεφτά. Ποιός είχε την έμπνευση να της δώσει χρήμα και να της πάρει την αγάπη;

Το σκηνικό με το κάμπινγκ με έκανε να γελάσω και να θυμώσω. Επειδή όλοι τοποθετήστε προσθέστε κι εμένα στους οπαδούς του πεντάστερου. Δεν τα πάω καλά με το ζωικό βασίλειο όταν τρυπώνει στο στρώμα μου. Ατακαδόρικο το σκηνικό αλλά θα προτιμούσα να δω Λουκά και Νόρα να ονειρεύονται τις διακοπές τους κατ ιδίαν.

Ο Στέφανος πήγε στη μανούλα μήπως μάθει κάτι αλλά η Αντιγόνη σφίγγα. Μια και δεν έβγαλε άκρη μαζί της πήγε στην κατινούλα του που είναι πάντα πρόθυμη να τον βάλλει στο σπίτι της κι ας λένε όχι και δέκα παιδοψυχολόγοι σιγά μη σκάσει. Εκεί τον βρήκε το τηλεφώνημα οτι η διαθήκη δημοσιεύτηκε. Αυτός έπεσε απ τα σύννεφα και το Μελιθρόνι ονειρευόταν κληρονομιές. Πλήρης συναισθηματική ταύτιση τι να πω. Άλλος για Χίο τράβηξε κι άλλος για Μυτιλήνη. Όταν λέω εγώ μόνο το κρεβάτι τους δένει....... (καλά διορθώνω και οι σκάλες και τα τραπέζια μη βαράτε)

Η Εύα μόλις έμαθε τα νέα βάρεσε συναγερμό και η παρέα συγκεντρώθηκε στο σπίτι της. Αποφασίστηκε να πάει για το αντίγραφο ο Λουκάς. Εγώ πάντως το ομολογώ αν ήμουν στη θέση της Εύας θα πήγαινα μαζί δεν θα κρατιόμουν.

Η Αντιγόνη όταν έμαθε για τη δημοσίευση της διαθήκης έπαθε ένα έμφραγμα και δυό εγκεφαλικά. Η κυρία Παπαδημητρίου καταπληκτική

Ο Στέφανος έφτασε σπίτι του να της μιλήσει κι ο Χρήστος δεν τον άφησε να την αναστατώσει άλλο. Έδειχνε την απόγνωσή του για το ψέμα που τον μπούκωσε η μάνα του μαζί με το γάλα που τον τάιζε και ο Σταύρου ήταν καταπληκτικός και σε αυτή τη σκηνή με τον Κασσανδρινό επίσης σε μεγάλα κέφια. Εγώ τώρα θα την πω την απορία μου. Αυτός δεν ήταν που έλεγε οτι δεν λειτουργεί εν βρασμώ και δεν είναι παρορμητικός; Μετάλλαξη έπαθε;

Στο τέλος του επεισοδίου είδαμε τους ήρωες να περνούν ένα ήσυχο βράδυ
Ο Νικόλας κι η Δάφνη συζητούν πίνοντας
Ο Λουκάς κι η Νόρα τρώγοντας
Ο Πέτρος κι η Αμαλία ανησυχώντας
Η Μελίτα φροντίζοντας επιτέλους την κόρη της σε μια πολύ γλυκειά σκηνή
Ο Στέφανος μελαγχολικός και προβληματισμένος στη βεράντα του Καρταλόσπιτου
Ο Μάνος κι η Εύα σε μια σκηνή που την περίμενα απ την ώρα που το διάβασα στις περιλήψεις και ήταν γλυκειά και πικρή. Τι νόημα έχει τώρα πια να τον ακούμε να λέει θα σ αγαπάω μέχρι να πεθάνω γιατί εσύ με έμαθες, και την επόμενη στιγμή να της ανακοινώνει σε δέκα μέρες φεύγω απ την Ελλάδα. Η σκηνή ήταν πραγματικά υπέροχη αλλά ήταν απλά η αρχή του τέλους.

Το χειρότερο όμως ακούστηκε στα προσεχώς.
Ο Μάνος φεύγει
Η Δάφνη κι ο Νικόλας μετακομίζουν
Χάνουμε τις ρίζες μας.
Πικρό όταν το ακούς. Ιδιαίτερα επειδή το παραμύθι έμεινε στη μέση.

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 11:12 pm

Clarabelle έγραψε:

Δεν ξέρω πως γίνεται σε ένα επεισόδιο που ήταν καλό να λείπει εντελώς ο ενθουσιασμός. Είχε σκηνές δυνατές, αστείες, τρυφερές και ρομαντικές και παρόλα αυτά δεν υπάρχει εκείνη η προσμονή που σε κάνει να σχολιάζεις με κέφι.

Τελικά πάλι δεν ακούσαμε τίποτα καινούριο. Η είσοδος του Χρήστου στην πιο ακατάλληλη στιγμή ήρθε. Την έδιωξε η Αντιγόνη την τραβολόγησε ο Χρήστος μέχρι έξω και η ταπεινή και καταφρονεμένη άρχισε πάλι τα δικά της. Είναι αθώα και μόνη σαν το λεμόνι.

Ο Μάνος πήγε τα σουβλάκια στην Εύα και ζήτησε συνάντηση να μιλήσουν για το μέλλον τους. Ε ρε δούλεμα που μας ρίχνουν.

Ο Πέτρος έκανε ενημέρωση στην παλαβή του αγάπη και έριξα τρελό γέλιο που του έλεγε τρέλανέ με τώρα και της απαντούσε πόσο ακόμα Αμαλία μου δεν έχεις άλλα περιθώρια ψυχή μου.

Ο Στέφανος πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένος. Πήγε να πουλήσει τσαμπουκά στον αστυνόμο και πήρε την απάντηση δεν σας εμπιστεύομαι κύριε Καρτάλη. Κύριε Σταυρίδη μου μάλλον λαπάς είναι οχι πονηρός. Ο Σταυρίδης πάντως κατηγόρησε την Αντιγόνη για φόνο και απέφυγε να πει για το φόνο του Χατζηβασιλείου. Η πρώτη σκηνή που ο Σταύρου ήταν εξαιρετικός και ο Ζουγα επίσης.

Η Αμαλία πήγε στην κόρη και έκανε διαπίστωση. Δεν είμαστε καλά δεν έχουμε μυαλό. Σιγά ρε Αμαλίτσα για καινούριο μας το μοστράρεις το ξέραμε. Σήμερα διαφωνούσαν ποια απ τις δύο έκοβε φλέβα περισσοτερο για το Στέφανο. Είχε κι απορίες η Μαρουβλίτα. Ποιός να σκεφτεί οτι εγώ μισώ την Εύα αστείο πράγμα. Τι λες μαρή, δυό φορές της διάλυσες τη ζωή δεν έχουν λόγο να το σκεφτούν; Πάντως καλό είναι ο Ρούσσος να κάνει μια εξέταση dna. Κάτι η υποστήριξη της Αμαλίας στον θανόντα κάτι η αποβλάκωση της Μελίτας δεν μου κάνει για κόρη του η μικρά και αθώα κορασίς.

Ο Στέφανος είπε να δει άλλη μια το παιδί του πριν τον καλέσουν φαντάρο και πέρασε απ την Εύα. Αυτό το μωρό είναι για ζούλιγμα και δάγκωμα. Όχι δεν κανιβαλίζω απλά μου αρέσει πολύ. Για άλλη μια φορά η σκηνή τους μου άρεσε. Δύο καλοί ηθοποιοί που παίζουν με πανομοιότυπο τρόπο και δένουν άψογα. Όταν ο Στέφανος ρώτησε πως έφτασαν μέχρι εδώ φαινόταν θλιμένος αλλά η Εύα δεν μάσησε. Αυτά που σκεφτήκατε ήθελε να του θυμίσει αλλά είπε να μην κάνει αναμετάδοση μπροστά στο βρέφος είναι ακόμη μικρό για σεξουαλική διαπαιδαγώγηση. Τη συζήτηση περί διαζυγίου δεν την κατάλαβα. Ζήτησε διαζύγιο οπότε γιατί ρωτούσε την Εύα γιατί δεν το ζήτησε εκείνη; Τι απάντηση ήθελε να πάρει ; Θλιβερό είπε και σ αυτόν ότι είπε χθες και στο Μάνο. Ζήταγε αγάπη και δεν ενδιαφερόταν για τα λεφτά. Ποιός είχε την έμπνευση να της δώσει χρήμα και να της πάρει την αγάπη;

Το σκηνικό με το κάμπινγκ με έκανε να γελάσω και να θυμώσω. Επειδή όλοι τοποθετήστε προσθέστε κι εμένα στους οπαδούς του πεντάστερου. Δεν τα πάω καλά με το ζωικό βασίλειο όταν τρυπώνει στο στρώμα μου. Ατακαδόρικο το σκηνικό αλλά θα προτιμούσα να δω Λουκά και Νόρα να ονειρεύονται τις διακοπές τους κατ ιδίαν.

Ο Στέφανος πήγε στη μανούλα μήπως μάθει κάτι αλλά η Αντιγόνη σφίγγα. Μια και δεν έβγαλε άκρη μαζί της πήγε στην κατινούλα του που είναι πάντα πρόθυμη να τον βάλλει στο σπίτι της κι ας λένε όχι και δέκα παιδοψυχολόγοι σιγά μη σκάσει. Εκεί τον βρήκε το τηλεφώνημα οτι η διαθήκη δημοσιεύτηκε. Αυτός έπεσε απ τα σύννεφα και το Μελιθρόνι ονειρευόταν κληρονομιές. Πλήρης συναισθηματική ταύτιση τι να πω. Άλλος για Χίο τράβηξε κι άλλος για Μυτιλήνη. Όταν λέω εγώ μόνο το κρεβάτι τους δένει....... (καλά διορθώνω και οι σκάλες και τα τραπέζια μη βαράτε)

Η Εύα μόλις έμαθε τα νέα βάρεσε συναγερμό και η παρέα συγκεντρώθηκε στο σπίτι της. Αποφασίστηκε να πάει για το αντίγραφο ο Λουκάς. Εγώ πάντως το ομολογώ αν ήμουν στη θέση της Εύας θα πήγαινα μαζί δεν θα κρατιόμουν.

Η Αντιγόνη όταν έμαθε για τη δημοσίευση της διαθήκης έπαθε ένα έμφραγμα και δυό εγκεφαλικά. Η κυρία Παπαδημητρίου καταπληκτική

Ο Στέφανος έφτασε σπίτι του να της μιλήσει κι ο Χρήστος δεν τον άφησε να την αναστατώσει άλλο. Έδειχνε την απόγνωσή του για το ψέμα που τον μπούκωσε η μάνα του μαζί με το γάλα που τον τάιζε και ο Σταύρου ήταν καταπληκτικός και σε αυτή τη σκηνή με τον Κασσανδρινό επίσης σε μεγάλα κέφια. Εγώ τώρα θα την πω την απορία μου. Αυτός δεν ήταν που έλεγε οτι δεν λειτουργεί εν βρασμώ και δεν είναι παρορμητικός; Μετάλλαξη έπαθε;

Ο Μάνος κι η Εύα σε μια σκηνή που την περίμενα απ την ώρα που το διάβασα στις περιλήψεις και ήταν γλυκειά και πικρή. Τι νόημα έχει τώρα πια να τον ακούμε να λέει θα σ αγαπάω μέχρι να πεθάνω γιατί εσύ με έμαθες, και την επόμενη στιγμή να της ανακοινώνει σε δέκα μέρες φεύγω απ την Ελλάδα. Η σκηνή ήταν πραγματικά υπέροχη αλλά ήταν απλά η αρχή του τέλους.

Ο Μάνος φεύγει
Χάνουμε τις ρίζες μας.

Υπέροχος σχολιασμός..Το παραμύθι όντως έμεινε στη μέση και είναι απλά τραγικό που μας το σκασαν σαν βόμβα!
Οσο για την απορία σου..Ο Στεφανος θα γίνει Μανος στη θέση του Μάνου..Να μην αποκτησει και λίγο τσαμπουκά???
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 11:13 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
ksanthi έγραψε: ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΧΙ.

Αλλιώς τι? Να μην μεγαλώνει??? gelio
βρε τζινακι βρε τζινακι! αν ενα παιδι δεν εχει αγαπημενους γονεις παει για υοθεσια ε ξανθη??? η κανουμε εκτρωση
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 11:14 pm

Clarabelle έγραψε:

Ο Μάνος φεύγει
Χάνουμε τις ρίζες μας.

Φοβερός σχολιασμός : respect : : respect :

Μελαγχόλησα με τα προσεχώς.... ((
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 11:34 pm

anastasia20 έγραψε:δεν μπορώ να τους βλέπω άλλο να κάνουν έτσι για το αν θα πάνε camping ή όχι....λέω δεν υπάρχει κατρακύλα μετά τα κολοκυθάκια του μάνου....και όμως υπάρχει....δηλαδή τόσο πια σημαντικό είναι αν θα πάνε για camping;;;;
καλά το νικόλα τον ξέρουμε τι είναι αλλά η νόρα θα πιαστεί ο απαυτός της αν δεν κοιμηθεί στο κρεβατάκι της;;;
<εγώ η νόρα φωκά σε camp>γιατί μαρή τι είσαι εσύ;;;;

και η διαθήκη δημοσιεύτηκε....
πρώτον πραγματικά στον σταύρου... : respect : στη σκηνή με το χρήστο ήταν συγκλονιστικός....και τελικά όχι μόνο δεν ξέρει τίποτα αλλά δεν κρύβει και τίποτα....εχασε τη γη κάτω από τα πόδια του ο άνθρωπος...τόσο καιρό ζούσε σε ενα ψέμα και τώρα το συνειδητοποιεί...περιμένω να δω τι θα κάνει από εδώ και πέρα...

η αντιγόνη πάλι το γλίτωσε το εγκεφαλικό....
έχω μεγάλη περίεργεια να δω ποια είναι η βόμβα που κρύβει η διαθήκη....γιατί λογικά αυτό που θα αποκαλυφθεί θα κάνει τη μελίτα να πιστέψει ότι ο στέφανος τη χρησιμοποίησε...τι είναι όμως;;;;μέχρι σήμερα τον υπερασπιζόταν....τι θα αλλάξει αύριο;;;;

γιατί νομίζω ότι ο χρήστος έδωσε το αντίγραφο της διαθήκης;;;εκείνος είχε πρόσβαση στο σπίτι και στη διαθήκη που είχε η κρύψει η αντιγόνη....

τι γλύκα που ήταν η μελίτα με τη νεφέλη... Love!

Λιτός και απέριττος σχολιασμός για ένα επεισόδιο που είχε σε σχέση με άλλα δυνατές σκηνές,αλλά και γελοίες.
Θα συμφωνήσω πως έλιωσα στην σκηνή Μελίτας-Νεφέλης Love! Πάντα μ'άρεσαν τρελά αυτές οι δύο και ειδικά στον περσινό κύκλο που το παιδάκι το έβαζαν να παίζει πιο πολύ και είχαμε πάρα πολλές τέτοιες σκηνές έκοβα φλέβα!

Σχετικά με Νόρα-Λουκά και παλιμπαιδισμό θα πω απλά: ναι ξέρουμε πως δεν ξέρετε με τι να γεμίσετε τα επεισόδια και μας δείχνατε 20 λεπτά να λέει ο Λουκάς "μα έλα πάμε για κάμπινγκ" και η Νόρα "όχι δεν θέλω",αλλά νισάφι μην τους κάνετε τόσο ανώριμους! cake
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τετ Ιουν 16, 2010 11:42 pm

Ο Στεφανος σημερα ολα τα λεφτα.... Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 195890 μπραβο του γιατι καιρο ειχαμε να τον δουμε να παιζει ετσι.....ειδικα στην σκηνη με τον Χρηστο...που και ο ιδιος ηταν καταπληκτικος.
Η Μελιτουλα το φαντασματακι (μαλλον τους αρεσε ας το πουμε φορεμα και το κρατησαν και σημερα) λεει κατι πετυχημενα...ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΜΙΣΩ ΤΗΝ ΕΥΑ....οσοι εχουν δει την σειρα κοπελιααα....και το πετυχημενο ΝΟ 2 ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ Η ΝΤΑΙΖΗ αχ Μελιτα μου η Νταιζη τρωει 10 σαν εσενα καθε μερα ...
Οι παρεα στο σπιτι της Ευας πολυ γλυκια σκηνη και ειναι απο της τελευταιες δυστηχως
Μανος Ευα πολυ ρομαντικο δειπνο και ατμοσφαιρα μονο που στο Ευακι ερχεται κεραμιδα....οπως ειδα στο τελος και η σκηνη Νορα Λουκα κομματια στο πατωμα .....ερχεται το τελος και δεν θα ειναι αυτο που θελω....γιατι ο ΜΑΝΟΣ δεν θα ειναι πια εδω......
Με εκανε και γελασα ο Πετρος με της ατακες του αλλα και η Αμαλια ολα τα λεφτα...και επιτελους μετα απο πολυ καιρο ειδαμε και την Μελιτα να αφιερωνει χρονο στην Νεφελη...
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 12:02 am

Πολύ καλο απο μένα το επεισόδιο!

Πάλι δεν ακούσαμε συζήτηση Αντιγόνης Νταίζης. Όχι οτι θα λυπηθώ την πονεμένη Νταιζούλα αλλά μήπως βγάλουμε καμιά άκρη.

Γιατί μας δείχνουν τόσες μέρες το Μάνο να προσπαθεί να κερδίσει την Εύα αφού έχει πάρει τις αποφάσεις του; Αντί να χαίρομαι τους βλέπω και λυπάμαι!

Ο Στέφανος αγρίεψε και πήγε να απειλήσει το Σταυρίδη που δεν τον ενημέρωσε οτι η Νταίζη ήταν πίσω απ τις επιθέσεις. Ξαφνικά τον έπιασε αυτόν το αντρικό του. Ο Σταυρίδης τον τάπωσε κανονικά.

Ο Ρούσσος φούντωσε την Αμαλία οτι κινδυνεύει η κατσαρούλα και αυτή πήγε στο Μελιτόσπιτο να βάλλει μυαλό στο ζαβό της. Η Μελίτα δεν ανησυχεί γιατί ολος ο κόσμος ξέρει οτι την Εύα δεν τη μισεί. Την ευεργέτησε που της χάλασε δυό γάμους!

Ο Στέφανος πήγε στην Εύα και άλλαξε το τροπάρι. Μέχρι χτες έλεγε δεν θα έκανε κακό στο παιδί του. Σήμερα είπε δεν θα έκανε κακό στην Εύα και το παιδί. Αχ βρε Ευάκι όταν την ακούω να λέει οτι δεν ήθελε λεφτά αλλά μόνο αγάπη στεναχωριέμαι. Τελικά μονο τα λεφτά της έμειναν!Υπέροχη σκηνή! Ξυλά-Σταύρου : respect : : respect :

Ο Λουκάς θέλει κάμπινγκ αλλά η Νόρα θέλει ξενοδοχείο. Μαζί σου Νοράκι!

Όταν η διαθήκη δημοσιεύτηκε όλοι έπαθαν ξαφνικό, βλέπεις δεν το περιμέναν!Ο Στέφανος έδειξε να παθαίνει σοκ, η Αντιγόνη έπαθε ντοβρουτζά, η Εύα κι η παρέα χάρηκαν ο Ρούσσος ανησύχησε και μόνο η Μαρουβλίτα ήταν στην κοσμάρα της. Ονειερεύτεται κληρονομιές η ηλίθια!

Ο Στέφανος πήγε σπίτι σε έξαλλη κατάσταση. Αν την έπιανε θα την έπνιγε αλλά ο Χρήστος δεν τον άφησε. Τελικά δεν είναι επικίνδυνος λαπάς είναι!

Εύα και Μάνος βάζουν τίτλους τέλους στην ιστορία τους. Νευριάζω όσο σκέπτομαι τι ιστορία θα μπορούσαν να μας είχαν δώσει όλη τη χρονιά αν είχαν ρόλο. Η Εύα όταν άκουσε οτι ο Μάνος φεύγει, έμεινε άγαλμα. Απίστευτη η έκφρασή της. : respect : : respect :

Άντε να δούμε αύριο τι λέει πια αυτη η διαθήκη γιατί πολύ το ζαλίσαμε.

ΥΓ. Το καλύτερο του επεισοδίου ήταν που δεν είχε σκηνή Μπέλλου Νταίζης!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 12:59 am

πολυ καλο το επεισοδιο!!! μου αφησε αναμικτα συναισθηματα αλλα πιο πολυ θα σταθω στα προσεχως....
ο Μανος φευγει
ο Νικολας και η Δαφνη μετακομιζουν ουτε ριζες μενουν ανθρωποι ...
δυο προτασεις και οι δυο με νοημα οταν θελετε γραφετε κυριοι σεναριογραφοι οταν θελετε γραφετε...και με νοημα και με συναισθηματα

στα του επεισοδιου καλα μεν εκανε ο Χρηστος που συγκρατησε το Στεφανο εκεινη την ωρα αλλα επρεπε ρε Χρηστο να τα ψαλλεις πιο πολυ στην Αντιγονη ..
αποφασιστε τι θα τον εχετε τον Στεφανο αγριο ή αθωο που δεν ξερει τιποτα και τα παιρνει στο κρανιο .....
δεν μ αρεσει να βλεπω τον Πετραν ετσι τοσο σκεφτικο με προβληματιζει ..αλλα η ατακα του για την Αμαλια εγραψε : respect :
χαιρομαι που το επεισοδιο δεν ειχε καθολου Μπελλο και 3 λεπτα μονο Νταιζη
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 1:20 am

λοιπον μετα απο μια υπεροχη εποικοδομητικη συζητηση για μια ξενη σειρα που ειχα ωρα να επανελθουμε στην δικη μας σειρα με τιτλο: "που ντα που ντα τα μυστικα ψαξε ψαξε δεν θα τα βρεις"

Και θα ξεκινησω διαφορετικα.

ΕΡΩΤΗΣΗ 1Η:
Ο χρηστος υποτιθεται οτι ειναι ανθρωπος της πιατσας, περπατημενος που μπορει να καταλαβει την λαμογια στον αερα.Και θελουν να μου πουν τωρα οτι δεν μπορει να καταλαβει την νταιζη?Καλα για την αντιγονη δεν το σχολιαζω εχει παρωπιδες με αυτη τη γυναικα.

ΕΡΩΤΗΣΗ 2Η:
Μας δειχνουν τον μανο να παρακαλαει τη ευα να μιλησουν αφηνοντας της ελπιδες για το μελλον ενω εχει σκοπο να της ανακοινωσει την αποχωρηση του.Ποσο πιο επωδυνα και αδικα θελετε να μας τον διωξετε?

ΕΡΩΤΗΣΗ 3Η: (με υποερωτηματα)
Ο στεφανος γιατι φοραει βερα?Γιατι αποκαλει την ευα γυναικα του?
Γιατι ενω ουτε ο ιδιος δεν εμπιστευεται την μανα του κατηγορει τον αστυνομια?Στο κατω κατω τι κερδος εχει η αστυνομια να κλεισει την αντιγονη μεσα?Τι κερδος θα ειχε οεο?

ΕΡΩΤΗΣΗ 4Η:
Ποτε επιτελους θα βγαλουν της νορας αυτο το αθλιο παπουτσι και ποτε θα σταματησουν να ντυνουν την μελιτα ποτε σεμεδακι και ποτε κουνουπιερα?

ΕΡΩΤΗΣΗ 5Η:
Γιατι ο στεφανος ρωταγε την ευα πως φτασαμε εδω σαν να το μετανιωσε?

ΕΡΩΤΗΣΗ 6Η:
Γιατι δεν επαθε το εγκεφαλικο η αντιγονη?Αφου ελεγε η ζωη μου τελειωσε γιατι δεν τελειωσε να ξεκινησει η δικη μας?Α θα σας μαλωσω δεν τηρειτε τα λογια σας κυρια αντιγονη.

ΕΡΩΤΗΣΗ 7Η:
Γιατι πρεπει να ανεχτω την νταιζη και για τριτη χρονια?

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

1) Λατρεψα σκηνη στεφανου-ευας στην οποια παρατηρησα οτι ο στεφανος πιο πολυ κοιταζει με παθος την ευα παρα την μελιτα.Στεφανουκο αν αναρωτιεσαι πως φτασατε εδω ρωτα το παντελονι σου και ειμαι σιγουρη οτι θα παρεις απαντηση.

2)Οι τελευταιες υπεροχες σκηνες που απολαμβανω με ευα και μανο.Μπορουμε να εχουμε συχνοτερες?Καποτε ασχολιομασταν 40 λεπτα με τους απολυτους.Μηπως να αυξησουμε τα λεπτα και στο βασικο ζευγαρι?Ρωταω εγω τωρα.

3)Απολαυστικη και χαριτωμενη η σκηνη λουκα-νορα-δαφνη-νικολα.Ο νικολας επεστρεψε στην αρχικη του κατασταση του γκρινιαρη-χουζουρη.Γελασα οταν η νορα ειπε εγω καμπινγκ δεν παω αλα τουρκολιμανο εγω δεν παω.

4) Δεν χορταινω να βλεπω πετρο και αμαλια.Μια οαση στην ερημο που διασχιζουμε ειναι αυτοι οι δυο.Και σταματηστε να λετε την νταιζη πεδιλακι.Ακομα και το πεδιλο εχει μια αξια και σημασια.Η νταιζη οχι.

5) Για να καταλαβω η μελιτα η πρωτη της αντιδραση στην ανακοινωση διαθηκη ηταν "θα παρεις μεριδιο".Εσυ κοπελα μου ουτε με ξυλο στρωνεις ουτε με φωνες ουτε με τιποτα.Μου φαινεται θα αρχιζω να σε θεωρω ανυπαρκτη απο εδω και στο εξης μπας και βρω εγω την υγεια μου.Στην συζητηση βεβαια με τη μανουλα αναρωτιοταν ποιος θα πιστεψει οτι εγω ειμαι πισω απο τις αποπειρες?Χμ ξερω 1.500.000 κοσμο που μπορει να το επιβεβαιωσει.Τηνκλεινουμε ισοβια με τοση συμμετοχη?Το παιδι βεβαια ποτε το θυμαται απορω.Γιατι εγω θυμαμαι μια παιδοψυχολογο και μια αποφαση που πηρε η "κυρια" να αραιωσουν τις επισκεψεις αλλα εκει τον βλεπω συνεχεια.

6)Αγαπαω ζουγα.Εμπαινε ρε ζουγανελη.Τελικα αρχιζω να πιστευω οτι δεν πιστευει οτι ο στεφανος ξερει για τη διαθηκα απλα τον τσγκλιζει για να το σκαλισει και να πιεσει την μανα του.

7)Εκπληκτικη η σκηνη χρηστου-στεφανου.Οταν τον πιανουν κρισεις στεφανικες πεθαινω εγω.Αστον ρε χρηστο να μπει και να τα κανει λιμπα.Μην του κοβεις την φορα και μαζι με αυτον την δικη μας.

Αυτα μην σας κουραζω αλλο.Καλη συνεχεια και Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 96572 στα γνωστα αγνωστα σεντονια που απλωθηκαν η σκοπευουν να απλωθουν.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 2:59 am

Εγώ μόλις θυμήθηκα ότι ξέχασα να δω το υπόλοιπο μισό επεισόδιο, παρόλο που το είχα αφήσει να φορτώνει! Siga... Πέρσι τέτοιο καιρό περίμενα δευτερόλεπτο προς δευτερόλεπτο να δω τη γραμμή να γεμίζει και φέτος... 🇳🇴
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 4:48 am

Λουκάκος φορέβα!!!!!!!!!! "...έχει να βάλεις και το ποτήρι σου..." gelio gelio
Πού θα βρούμε έναν παιχνιδιάρη κούκλο μελαχρινόοοοοο????? Faint
Λουκάς:"...δίπλα στο κύμα"
Νόρα:"σιγά μην κοιμηθώ και μέσα στο κύμα..." gelio gelio gelio

Εύα-Μάνος, Εύα-Στέφανος σήμερα... τέλεια...

Διαθήκη - επιτέλους - απ' αύριο

sarita έγραψε:Γιατι ενω ουτε ο ιδιος δεν εμπιστευεται την μανα του κατηγορει τον αστυνομια?
Η απάντηση σε αυτό μόνο σε μένα φαίνεται απλή?
Ο Στέφανος μεγάλωσε "καλά" με την Αντιγόνη... Όχι όπως πχ. η Εύα με τον Κυριάκο.
Καλώς ή κακώς, η μητέρα του υπήρξε η μοναδική σταθερά στη ζωή του... εισέπραξε αγάπη από 'κεινη. Επιπλέον, την είδε στη φυλακή και για πολλά χρόνια περίμενε να ακούσει ξανά τη φωνή της, να δει μια αντίδρασή της...
Άσχετα από την αλήθεια την οποία ξέρουμε εμείς, άσχετα ακόμη από την αλήθεια που δεν ξέρουμε προς το παρόν ούτε εμείς και κυρίως άσχετα από όσα ξέρει μέχρι στιγμής από 'κείνη για την οικογένειά τους και από τον τρόπο που μεγάλωσε (με σκοπό να εκδικηθεί), πόσο φυσιολογικό είναι να υποψιάζεται τη μητέρα του για τα χειρότερα?
Έχει λόγους να πιστεύει ότι κάτι του κρύβει ή να αμφιβάλει για την αλήθεια των λεγομένων της, αλλά να τη θεωρήσει ένοχη επειδή το διαλαλούν τρίτοι??? Ακόμη κι η αστυνομία...
Εκατό φορές του έχει πει "τι περιμένεις?", εκατό φορές απάντησε "να μου πεις την αλήθεια μάνα"
Και εν πάσει περιπτώσει, δεν είναι παράλογο τους ανθρώπους που γνωρίζεις μια ζωή να τους αμφισβητήσεις και εγκαταλείψεις όταν δεν σου μένει πια κάτι άλλο να κάνεις, όταν έχεις αδιάσειστα στοιχεία.
Πώς να το θέσω? Είναι καλύτερα να προδωθείς από δικό σου άνθρωπο από το να κάνεις αυτό που υποψιάζεσαι ότι κάνει εκείνος και να την πατήσεις από την ανάποδη...

Cancoon έγραψε:Δώστε μας ουσιαστικές και παθιασμένες σκηνές με τον Στέφανο και τη Μελίτα να δρουν και να αντιδρούν, να ταρακουνηθεί επιτέλους η οθόνη!
Ε, ν' αλλάξουμε και ώρα προβολής τότε...
(άσχετο, αλλά μεγάλωσε κι ο Raoul ε? όχι ότι μ' ενοχλεί βέβαια...)
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nana Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 9:07 am

Ψήφισα πολύ καλό για τους εξείς δύο λόγους:
Ερμηνεία Στέφανου με Χρήστο και για το γεγονός ότι είδα στα μάτια του Στέφανου όταν κοίταζε την Ευα κάτι πολύ όμορφο. Επιτέλους σαν να παραδέχεται ότι την αδίκησε. Δεν μπορεί να της προσάψει κάτι. Η Ευα ήταν σωστή σε όλα. Ξεκάθαρη. Ότι του είχε πει από την αρχή, ίσχυε. Τον είδα να την κοιτά κάπως αλλιώς και το καταχάρηκα.
Με είχε στεναχωρήσει πολύ το πως αυτοί οι δύο ξεκίνησαν και το δέσιμο που είχαν και κατήντησαν έτσι. Δεν μου κόλαγε. Και τώρα είδα τον Στέφανο να αλλάζει. Πάλι καλά...
Η Μελίτα πότε θα φύγει από τη σειρά?... by the way, μα τι φοράει αυτή η γυναίκα?!!! σαν τον μάγο με τα δώρα...
nana
nana
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Με το Internet..παντού!!

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 10:05 am

Clarabelle έγραψε:

Ο Μάνος φεύγει
Χάνουμε τις ρίζες μας.

Aκόμα μια φορά oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 1:20 pm

nana έγραψε:Ψήφισα πολύ καλό για τους εξείς δύο λόγους:
Ερμηνεία Στέφανου με Χρήστο και για το γεγονός ότι είδα στα μάτια του Στέφανου όταν κοίταζε την Ευα κάτι πολύ όμορφο. Επιτέλους σαν να παραδέχεται ότι την αδίκησε. Δεν μπορεί να της προσάψει κάτι. Η Ευα ήταν σωστή σε όλα. Ξεκάθαρη. Ότι του είχε πει από την αρχή, ίσχυε. Τον είδα να την κοιτά κάπως αλλιώς και το καταχάρηκα.
Με είχε στεναχωρήσει πολύ το πως αυτοί οι δύο ξεκίνησαν και το δέσιμο που είχαν και κατήντησαν έτσι. Δεν μου κόλαγε. Και τώρα είδα τον Στέφανο να αλλάζει. Πάλι καλά...
Η Μελίτα πότε θα φύγει από τη σειρά?... by the way, μα τι φοράει αυτή η γυναίκα?!!! σαν τον μάγο με τα δώρα...

Συμφωνώ με όλα Thumbs up
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 1:27 pm

Τζινάκι και Μαράκι μου, ΥΠΕΡΟΧΟΙ σχολιασμοί όπως πάντα .... : respect :

Εγώ ανυπομονώ για το σημερινό επεισόδιο γιατί μου φάνηκε από τα καλύτερα ....
Μου έχει αφήσει μια μελαγχολία από χτες που είδα τα προσεχώς ...

Το χτεσινό μου άρεσε πολύ για τις σκηνές Στέφανου - Χρήστου που ήταν καταπληκτικοί μαζί ερμηνευτικά .....

Και φυσικά για τις σκηνές Μάνου - Εύας και ειδικά την τελευταία ... Snif
Τα βλέμματα τους και το όλο σκηνικό στο δείπνο, μου θύμησαν παλιές καλές στιγμές που κοιταζόντουσαν όλο γλύκα και έλιωσα ....

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 ManoweyaΕπεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 34aacace

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Manoweya2Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Manoweya23

Γενικώς έχω απογοητευτεί από όλα και δεν έχω διάθεση για τίποτα ....
Μόνο το σημερινό περιμένω που είδα εξαιρετικές σκηνές στο τρέιλερ ....

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 2:08 pm

Παιδικη χαρα το καταντησαμε, βαρεθηκα πολυ!!!!!!!!!!! Ελαχιστα τα καλα οπως Ευα και Μανος, και δυστυχως μας φευγει ο Μανος.

Στεφανος super!!!!!!!!!!! Αλεξανδρε μου εισαι απιστευτος : respect : : respect : : respect : Μπορει να με χαλαει λιγο ο ρολος του Στεφανου αλλα ο Σταυρου ειναι ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!

Αντιγονη θα ερχοταν και η ωρα σου, ολα εδω πληρωνονται.....

Χρηστο εισαι φοβερος στα τελευταια επεισοδια.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 2:19 pm

giouli_edem έγραψε:Τζινάκι και Μαράκι μου, ΥΠΕΡΟΧΟΙ σχολιασμοί όπως πάντα .... : respect :

Εγώ ανυπομονώ για το σημερινό επεισόδιο γιατί μου φάνηκε από τα καλύτερα ....
Μου έχει αφήσει μια μελαγχολία από χτες που είδα τα προσεχώς ...

Το χτεσινό μου άρεσε πολύ για τις σκηνές Στέφανου - Χρήστου που ήταν καταπληκτικοί μαζί ερμηνευτικά .....

Και φυσικά για τις σκηνές Μάνου - Εύας και ειδικά την τελευταία ... Snif
Τα βλέμματα τους και το όλο σκηνικό στο δείπνο, μου θύμησαν παλιές καλές στιγμές που κοιταζόντουσαν όλο γλύκα και έλιωσα ....

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 ManoweyaΕπεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 34aacace

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Manoweya2Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 Manoweya23

Γενικώς έχω απογοητευτεί από όλα και δεν έχω διάθεση για τίποτα ....
Μόνο το σημερινό περιμένω που είδα εξαιρετικές σκηνές στο τρέιλερ ....
Μπορει αυτος ο σχολιασμος σου να μην ειναι αναλυτικος αλλα για μενα ειναι ο καλυτερος σου!Τι να πω....οι φωτο μιλουν απο μονες τους! Love! Μια εικονα χιλιες λεξεις αλλωστε! Snif
Ανυπομονω και εγω για το σημερινο!
Δικο σου oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 2:23 pm

Ευχαριστώ Ευαννάκι μου !!! Flkia
Ήμουν σίγουρη ότι θα τις λατρέψεις ....
Μα δεν είναι το ωραιότερο "κολάζ" που έχεις δει ?? .... inlove

Επεισόδιο 389 - Ημερομηνία 16-06-2010 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 2:25 pm

giouli_edem έγραψε:Ευχαριστώ Ευαννάκι μου !!! Flkia
Ήμουν σίγουρη ότι θα τις λατρέψεις ....
Μα δεν είναι το ωραιότερο "κολάζ" που έχεις δει ?? .... inlove
Παρακαλω!Πολυ αντικειμενικα( Razz )θα σου απαντησω πως ΝΑΙ! Heart2
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Vasouli Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 4:39 pm

Πολυ καλο το επεισοδιο!
Ειχε καποιες δυνατες σκηνες κ φοβερες ερμηνειες απο Ξυλα, Σταυρου, Παπαδημητριου κ Κασσανδρινο!
Η Αντιγονη παραλιγο να παθει εγκεφαλικο, παραλιγο να το βρει απο το γιο της..αλλα τιποτα..μηπως τελικα την παθει απο τη Νταιζη? Την πηρε να της πει πως ολα τελειωσαν με τρεμαμενη φωνη κ η Νταιζη τι χαμογελο ηταν αυτο??
Η Μελιτα γελασε για τον πιθανο κινδυνο απο τη Νταιζη.. κ αναρωτιεται ποιος θα πιστεψει οτι ηθελε το κακο της Ευας..Τριτο κ καλυτερο, μην ανησυχεις Στεφανε, θα παρεις κ μεριδιο απο τη διαθηκη!! δεν πειραζει που μεγαλωσες μεσα στο ψεμμα! Που ζει??? Συγχιστηκα παλι!
Α ρε Μανο, γιατι την πολιορκουσες κ της εδινες ελπιδες τοσο καιρο αφου ηξερες οτι θα φυγεις?
O Στεφανος τι λεει? "η γυναικα μου" (στον αστυνομο), "πως φτασαμε ως εδω" (στην Ευα).. Δεν καταλαβαινω..
Σημερα δεν ειδαμε Μπελλο!!! Απιστευτο κ ομως αληθινο!
Αυτα απο εμενα! Αντε να δουμε το σημερινο!!
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Ιουν 17, 2010 5:17 pm

Ας σχολιασω κι εγω......ελειψα δυο μερες απο τον σχολιασμο οποτε θα πω μερικα πραγματα και για τα αλλα δυο επεισοδια.

Νταιζη (η κατατρεγμενη και αθωα παιδουλα) γενικως
Το θυμα της ζωης.Το αθωο και αγνο πλασμα που δεν σκαβει το λακκο κανενος.Που η ζωη της χρωσταει.Που δεν χρησιμοποιει κανενα χαπατο μπορεις να με λες και Μπελλο για τα λεφτα.Η μοναδικη σκηνη της που μου αρεσε ηταν η προχθεσινη με τον Στεφανο.Πραγματικα εξαιρετικη σκηνη.

Στεφανος γενικως
Χμμμμμ.......μπερδευτηκα.Τωρα αυτος ειπαμε θελει την Μελιτα;Ειναι σιγουρο τωρα αυτο;;;;;;;;Καλα οτι πειτε.

Μανος γενικως
Αχ βρε Μανο.Αχ βρε Μανο.Εκει που ημουν ετοιμη να εγκρινω επανασυνδεση με την Ευα μας την κανεις.Αχ βρε Μανο.

Ευα γενικως
Υπεροχη καθε φορα.Και συγκλονιστικη στην σκηνη με το παγωμα της οταν ακουσε την αποφαση του Μανου (αχ βρε Μανο) να φυγει.

Τιτανομεγιστοι γενικως
Ενταξει τα λογια ειναι περιττα.Τι να πει κανεις για δυο τοσο εξαιρετικους ηθοποιους;Το μονο που μπορω να κανω ειναι : respect : : respect :

Αντιγονη γενικως
: respect : : respect : Ειδικα για την χθεσινη σκηνη της οταν μαθαινει για την διαθηκη.

Λουκας-Νορα γενικως
Γιατι βρε Νορακι;Καντου το χατιρι.Εστω και για μια βραδια.Κατω απο τ'αστερια.Ρομαντικα.Το απογοητευσες το παλικαρι μας και το περιμενε με τοση χαρα.........
Κατα τα αλλα περιμενουμε ακομα μια κομμενη συζητηση αλλα εσεις περα βρεχει Grrr Κριμα γιατι αξιζει καλυτερη μεταχειριση στο πιο αγαπητο ζευγαρι του κοινου.

Μελιτα γενικως
Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν την μπορω αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Παρτε την απο την οθονη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Grrr

Χρηστος γενικως
Ολο και ανεβαινει στην εκτιμηση μου.Ευγε του!!!!!!!!!!!!!!!

Μπελλος γενικως
Δεν τον εδειξε καθολου χθες ( : juhu : runaround ) αλλα δεν γινεται να μην πω για αλλη μια φορα οτι δεν βρισκω τον λογο υπαρξης του και την επομενη σεζον.Εχουμε την Μελιτα.Ποσους ηλιθιους χρειαζομαστε ακομα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Το χθεσινο επεισοδιο το ψηφιζω πολυ καλο γιατι γελασα με την καρδια μου με το σκηνικο της κατασκηνωσης και το ειχα πολυ αναγκη.Για την υπεροχη σκηνη Στεφανου-Ευας.Για την υπεροχη σκηνη Μανου-Ευας.Και κυριως γιατι δεν ειχε καθολου Νταιζη (εκτος απο λιγο στην αρχη και το τελος) και γιατι δεν ειχε σκηνες πατσοζευγαρου.Αναμενω το σημερινο που αν κρινω απο τα προσεχως και το τρειλερ θα ειναι απο τα καλυτερα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης