Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

+47
Ανυπέρ-Βλήτο
Jennifer
sifantid
dennis
st@cy
delpan
Paparazzi
KatsaroYpotheto
milia
pet
sarita
anastasia20
sofia
Vasouli
ilectra
cate
Cancoon
Doris_
Kristalenia
Koukoutsaki
katerinakii93
aggeliki
loukasnora
hionati
jim7
Black rose
katerina--noraloukakos
evanna
ksanthi
Izabella29
Ezantakou
pasxalitsa
νοριτσα
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
$ofi@ loukakos + nora
almaresi
Pennaki.......!!
mariannitaki
KonstantinaA
manos for ever
Foulitsa
Καρ-Mik
irini
tsampika090909
loukitsa
anna_loukonoriki4ever!!
Clarabelle
51 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap77%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 77% 
[ 75 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 97
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από hionati Πεμ Ιουν 17, 2010 8:52 pm

ΤΟ ΕΠΕΙΔΟΔΙΟ ΗΑΤΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ...ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΟΤΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...ΕΙΧΑ ΠΑΛΜΟ,ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΞΕΛΙΞΗ,ΑΓΩΝΙΑ,ΕΝΤΑΣΗ,ΔΡΑΜΑ,ΕΡΩΤΑ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΡΜΗΝΙΕΣ...
θα σταθω λοιπον στα παρακατω...
1)ΣΚΗΝΗ 1=ΣΚΗΝΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ -ΣΤΕΦΑΝΟΥ...ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ...
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ...Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΣΥΝΤΑΡΑΞΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΑΠΟΓΕΙΩΣΑΝ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΡΔΙΟΧΤΥΠΩ...ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΣΚΗΝΗ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ... oscar
2)ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ...μιλαω για την ταυτοχρονη σκηνη που εκεινη περαπατουσε και εκεινος καθοταν μονος στο εκκλησακι...μου θυμισε στιγμες βερας...το ερωτευμενο ζευγαρι σε απογνωση και ταυτοχρονα πλανα να δειχνουν ολη αυτην την απελπισια...
3)ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ=απο τις αγαπημενες μου...ο στεφανος μολις συνερχεται απο το σοκ αναζητα πρωτα την αγαπημενη του μελιτα...αλλα δεν την βρισκει και ο πετρος και η αμαλια του λενε οτι ειναι ασχημα επειδη εμαθε την αληθεια...
εκεινος δεν εχει συνειδητοποιησει ακομη οτι τον κατηγορουν ολοι...ανυπομονω για την κοινη σκηνη μελιτας-στεφανου...
ΥΓ=απο το τρειλερ καταλαβαινω οτι ο μανος που τοσο εχει αλλαξει εχει στησει ετσι το παιχνιδι βαζοντας σε ολους υποψιες για να πιστεψουν οτι ο στεφ ειναι ενοχος ενω ξερει οτι ειναι αθωος...απλα λυπηρο...

_________________
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Πεμ Ιουν 17, 2010 8:57 pm

hionati έγραψε:ΤΟ ΕΠΕΙΔΟΔΙΟ ΗΑΤΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ...ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΟΤΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...ΕΙΧΑ ΠΑΛΜΟ,ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΞΕΛΙΞΗ,ΑΓΩΝΙΑ,ΕΝΤΑΣΗ,ΔΡΑΜΑ,ΕΡΩΤΑ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΡΜΗΝΙΕΣ...
θα σταθω λοιπον στα παρακατω...
1)ΣΚΗΝΗ 1=ΣΚΗΝΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ -ΣΤΕΦΑΝΟΥ...ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ...
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ...Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΣΥΝΤΑΡΑΞΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΑΠΟΓΕΙΩΣΑΝ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΡΔΙΟΧΤΥΠΩ...ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΣΚΗΝΗ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ... oscar
2)ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ...μιλαω για την ταυτοχρονη σκηνη που εκεινη περαπατουσε και εκεινος καθοταν μονος στο εκκλησακι...μου θυμισε στιγμες βερας...το ερωτευμενο ζευγαρι σε απογνωση και ταυτοχρονα πλανα να δειχνουν ολη αυτην την απελπισια...
3)ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ=απο τις αγαπημενες μου...ο στεφανος μολις συνερχεται απο το σοκ αναζητα πρωτα την αγαπημενη του μελιτα...αλλα δεν την βρισκει και ο πετρος και η αμαλια του λενε οτι ειναι ασχημα επειδη εμαθε την αληθεια...
εκεινος δεν εχει συνειδητοποιησει ακομη οτι τον κατηγορουν ολοι...ανυπομονω για την κοινη σκηνη μελιτας-στεφανου...
ΥΓ=απο το τρειλερ καταλαβαινω οτι ο μανος που τοσο εχει αλλαξει εχει στησει ετσι το παιχνιδι βαζοντας σε ολους υποψιες για να πιστεψουν οτι ο στεφ ειναι ενοχος ενω ξερει οτι ειναι αθωος...απλα λυπηρο...

_________________


Συμφωνώ γενικώς,αλλά θέλω να μείνω στο κομμάτι με το bold.
Πραγματικά και γω αυτή την εντύπωση έχω.Του το είπε καθαρά δηλαδή πως ξέρει πως είναι αθώος και πως χαίρεται που δεν τον πιστεύουν και ζει κι εκείνος πλέον την προσπάθεια να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας.
Πολύ κρίμα αν και ούτως ή άλλως θα φύγει με το κεφάλι στο χώμα ο Μάνος ...αν ήταν αυτή η μόνη λαμογιά που είχε κάνει από τότε που υποτίθεται πως άλλαξε θα έλεγα οκ,αλλά έλα που δεν είναι -_-
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από loukasnora Πεμ Ιουν 17, 2010 9:00 pm

Ας σχολιασω κι εγω............

Σημερα περιμενα ενα πολυ καλο επεισοδιο ομως αυτο που αντικρυσα ηταν υπερανω προσδοκιων.Δεν ξερω απο ποιον να αρχισω.

Μανος-Ευα
Ηταν υπεροχοι.Η Ευα να του λεει μεινε και παλεψε εδω αλλα δυστυχως η αποφαση εχει ηδη παρθει.Κριμα.Πολυ κριμα.

Μανος-Νορα-Λουκας
Τι να πει κανεις;Απο τις καλυτερες σκηνες του σημερινου επεισοδιου.Μια Νορα να προσπαθει να πεισει τον Μανο να μεινει και να συγκρατησει εναν Λουκα που εδειξε ποσο τον πονεσε η αποφαση του φιλου του.Μια γλυκεια σκηνη που εκλεισε με μια τρυφερη αγκαλια Νορας-Μανου.

Στεφανος-Αντιγονη
Η κορυφαια σκηνη στο σημερινο επεισοδιο.Ενας Σταυρου μεγαλειωδης και μια Παπαδημητριου συγκλονιστικη.Πραγματικα τα λογια ειναι περιττα.

Νικολας
''Δαφνη μου φερε μου σε παρακαλω,εχω μεσα εναν κουβα με μπογια.Θελω να σημειωσω εξω την σημερινη ημερομηνια.Σημερα αλλαζει η ζωη μας.Σημερα κερδισαμε λεφτα.Σημερα κερδισαμε γνωσεις.Σημερα κερδισαμε εναν καινουργιο αδελφο.Σημερα χανουμε εναν παλιο.Φερε ρε Δαφνη την μπογια.Φερε.Εχω ηδη αρχισει να τα ξεχναω''.Αυτη η ατακα με εκανε κομματια.Ειλικρινα πρωτη φορα εβαλα τα κλαμματα σε επεισοδιο των Μυστικων τοσο καιρο.

Ψηφισα τελειο.Αλλα και παλι ειναι λιγο.

oscar σε Ξυλα. oscar σε Μπουγιουρη. oscar σε Σταυρου. oscar σε Παπαδημητριου. oscar σε Πετρακη. oscar σε Δρακουλακη. oscar σε Γιαννακοπουλο. oscar σε Γεωργονη.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Πεμ Ιουν 17, 2010 9:12 pm

Ένα συγκλονιστικό επεισόδιο!

Ξυλά-Μπουγιούρης-Δρακουλάκη-Πετράκης -Σταύρου-Παπαδημητρίου πήραν το επεισόδιο κ έφυγαν! oscar oscar
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από katerinakii93 Πεμ Ιουν 17, 2010 9:14 pm

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
ΜΑΝΟΣ-ΕΥΑ ΑΠΛΑ ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΟΙ.ΡΕ ΕΥΑ ΤΙ ΤΟΥ ΘΥΜΩΝΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ?ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ Η ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ??
ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΤΗΣ ΔΙΑΘΗΚΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ!ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΑΝΤΙΓΟΝΗ!ΕΜΕΙΝΑ ΜΙΛΑΜΕ...ΤΟΣΗ ΕΝΤΑΣΗ.ΘΥΜΟΣ.ΠΟΝΟΣ.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ...
ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΜΟΥΓΓΗ-ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ...ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.ΟΤΙ ΤΑΧΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ...ΑΙΝΤΕΕΕΕΕ wall
ΡΟΥΣΣΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ...ΠΟΛΥ ΦΟΒΕΡΟΙ.Α Ρ ΣΤΕΦΑΝΕ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΝΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΑΓΚΑΛΕΣ?Η Η ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ!
Υ.Γ.ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΝΑΤΑΙΖΗΣ-ΜΠΕΛΛΟΥ??ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΑΚΙ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ??ΑΝΗΣΥΧΩΩΩΩΩ gelio cake
katerinakii93
katerinakii93
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 17, 2010 9:22 pm

Και τώρα θα γράψω έναν λίγο πιο γενικό σχολιασμό για το επεισόδιο

Πιστεύω ότι αυτός που έδωσε το αντίγραφο της διαθήκης στον Μάνο (ή σε όποιον τέλος πάντων την δημοσιευσε) είναι ο Χρήστος. Δεν ξέρω γιατι, αυτή την εντύπωση μου έδωσε ο Χρήστος.

•Του Χρήστου οι γονείς πως πεθάνανε? Σκοτωθήκανε? Και αν ναι πριν ή μετά τον θάνατο του Λαζαρίδη?Αφού είναι μάρτυρας στην διαθήκη ο μπαμπάς του, μπορεί ο θάνατοςτου να μην είναι άσχετος… Τυχαίο? Δεν νομιζω!

• Σύντομα η Μελίτα (και αυριο από ότι κατάλαβα) όπως έκανε και η Αμαλία και ο Πέτρος ( ο Πέτρος έχει κάθε λόγο ) κάνουν και θα κάνουν αυτό που έκαναν οι φεγγαροπετρίτες (ή συμμορίαή βοθρίτες) και τους λιθοβολίσανε μερικοί. Θα κρίνουνε χωρίς να ακούσουνε τον άλλον. Λογίκο το βλέπω και ναι, τους καταλαβαίνω, αλλα δεν θα καταλάβω τις όλες δικαιολογίες που θα ακούσω για την Μελίτα (που υποτίθεται είναι ερωτευμένη με τον Στέφανο) ενώ τους
‘’βοθρίτες’’ στην πυρα-στην πυρα…

•Περάσανε στο ντούκου τον Νικόλα. Οκ. Η Ευα ανακαλύπτει ότι είναι διαχεριστρια μιας τεράστιας περιουσίας.Σοκ.Της Αντιγόνης όλες οι τατανίες βγαίνουν
στο φως.Σοκ και για αυτήν. Ο Στέφανος ανακαλύπτει ότι η μαμά του είναι καθίκι και ότι μπορεί να έχει έναν αδερφο/αδερφη. Σοκ και αυτός.
Του Νικόλα γιατι το δώσανε έτσι στο άσχετο? Το να ανακαλύπτεις ότι έχεις ένα αδερφο/η δεν είναι σοκ?Αχ ναι, ξέχασα, δεν είναι από το τετράγωνο της σειρας. Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 220721
Είπε μια πολύ δυνατή ατάκα
''Σήμερα κερδίσαμε έναν καινούριο αδελφό και σήμερα χάνουμε έναν παλιο'' Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 94762

•Δεν θεωρώ τοοοοοοοσο περίεργο που όλοι σκεφτήκανε ότι ο Στέφανος είναι μπλεγμένος σε αυτό(άσχετα αν δεν είναι).
Λίγο το γεγονός ότι έχει αποδειχθεί πολλάκις ότι έχει πει τοσαψέματα
Πολύ το ότι ζητούσε από την Ευα να γυρίσει πίσω μετά από την αποκάλυψη για τα σφουγγαρίσματα
Λίγο ο γενικά ‘’εντιμος’’ βιος του. Δεν θέλει και πολύ… Ειδικά από άτομα που έχουν χάσει την εμπιστοσύνη τους στον Στέφανο
Πολύ το ότι οι απόπειρες γίνανε αφού έφυγε η Ευα από το σπίτι……
Πολύ το οτι παντρεύτηκε πολυ ευκολα την Ευα για χάρη του παιδιου.
Ξεκαθαρίζω οτι δεν είναι τι πιστεύω αλλα το πως το βλέπουν οι χαρακτήρες απο την σκοπιά τους. Ακόμα και απο της Μελίτας.

•Ο Λουκάς προσπάθησε να αλλάξει την γνώμη του Μάνου, με το να τον χτυπήσει εκεί που πονάει. Απέτυχε μεν, δυνατή σκηνή δε.

Σπάστηκα πολύ με την Ευα και το πώς ανέφερε στην Δάφνη, τον Νικόλα και τον Ηλία ότι ο Μάνος θα φύγει. Τα αδέρφια του και ο μπαμπάς του είναι.
Νομίζω ότι έχει κάθε δικαίωμα ο Μάνος να αποφασίσει πότε και πως θα τους το πει.

•Παρόλα αυτά μου άρεσε και βρίσκω κατανοητή την αντίδραση της στην αρχή του επεισοδιου.ΠΟλύ δυνατή σκηνή επίσης..

•Για μια ακόμη φορά ο Σταυρου καταπληκτικότας και η Παπαδημητρίου επίσης.Ένα επεισόδιο μπορεί να γινει καταπληκτικό όχι γιατι βλέπουμε αυτά που θέλουμε να δούμε, αλλα γιατι βλέπουμε συνταρακτικές ερμηνίες.

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 195890
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Koukoutsaki Πεμ Ιουν 17, 2010 10:00 pm

Θα τρελαθούμε γιατί ο μακαρίτης τον είπε Στέφανο αφού τον λεγαν Αλέξανδρο! Στέφανο τον είπε η Αντιγόνη για να τον προστατέψει μετά από την απάτη όταν ήταν φυλακή! Σας ξέφυγε λιγάκι scratch

Koukoutsaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Kristalenia Πεμ Ιουν 17, 2010 10:11 pm

Τελειο το επισοδειο σημερα.
Δεν σχολιαζω σχεδον ποτε,απλως διαβαζω τα δικα σας σχολια....αλλα σημερα εχω μια απορια....
ο λουκας και η νορα οταν διαβαζαν την διαθηκη σημερα, ανεφεραν πως μαρτυρες ηταν ο χατζηβασιλειου και ο γιος του ετσι??
στην διαθηκη λεει οτι η αντιγονη εκεινον τον καιρο που γραφτηκε, ηταν εγγυος....η Ντεζη ειναι πανω κατω 30 χρονων???? Ο Χατζηβασιλειου να ηταν 50-55 οταν δολοφωνηθηκε?? οταν γραφτηκε η διαθηκη να ηταν περιπου 20-25....
και ερχομαι εγω η αφελης και ερωτω....πως γινετε να ειχε γιο σε μια ηλικια στην οποια θα μπορουσε να υπογραψει σαν μαρτυρας σε μια διαθηκη???
Η εγω καταλαβα κατι λαθος η κατι δεν παει καλα

Kristalenia


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από mariannitaki Πεμ Ιουν 17, 2010 10:14 pm

Ολοι οι σχολιασμοι ειναι τελιοι!!!Βλεπω πειραμε τα πανω μας!!!!!!!
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Doris_ Πεμ Ιουν 17, 2010 10:15 pm

Το απογειωσαν το σημερνο επεισοδιο Αλεξανδρος - Παπαδημητριου !!!
Ειληκρινα συγκλονιστηκα ... τοσα συναισθηματα στο καθε δευτερολεπτο ...
& ο τροπος που στα μεταδιδει ... αυτο το βλεμμα,το τρεμουλο,οι διαφορες εντασεις & εκτασεις της φωνης ... συγκινηθηκα παρα πολυ ... καταλαβα ποσο πληγωμενος, προδομενος,οργισμενος ενιωσε !!!
Τοση κορο'ι'δια απο τον ανθρωπο,την μανα που ειχε σαν εικονισμα,μια μανα η οποια τον μεγαλωσε μεσα στο μισος,που δεν δισταζει πουθενα,προκειμενου να προστατευσει τον συμφερον της ... ολοκληρη ενα ΨΕΜΑ ... μετεωρος,ποιο μονος απο ΠΟΤΕ !!!Ανατριχιασα ... Snif Snif
Επισης η Φαιη υπεροχη !!
Εχει τετοια εσωτερικοτητα οταν ερμηνευει ... για αλλη μια φορα απαγοητευμενη,σαν ενα παιδι που του ταζεις πολλα & δεν του δινεις ΤΙΠΟΤΑ ...που το αφηνεις μονο να γιατρεψει τις πληγες του,να σβησει καθε σημαδι ... Hug που το μοναδικο πραγμα που ζητα ειναι μια αγκαλια .... αγαπη !!
Δυο ανθρωποι που που "κεντανε" καθημερινα ... δυο ηθοποιοι που δινουν ουσια,αξια, "βαρος" σε ολο αυτο που λεμε υποκριτικη & καλλιτεχνης. : respect : : respect : oscar oscar
Προσωπικα πιστευω πως Στεφανος & Ευα αξιζουν ακομη μια ευκαιρια μαζι ...δωστε τους χωρο να αναπνευσουν ... το εχουν αναγκη & εκεινοι ,αλλα & εμεις ... !!!
Doris_
Doris_
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στον Αλεξ - οκοσμο μου ... Kατω απο την Ακροπολη ειναι SUPER !!!
Ασχολίες : Καλλιτεχνης - Θεατρο -Μουσικη-Βερα με Τρελα ...ο mesie Kαρταλης

http://clubs.pathfinder.gr/Alexandros_Stavrou_

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Ιουν 17, 2010 10:18 pm

Επιτέλους ανοίχτηκε η διαθήκη και ξεκίνησε η δράση.
Η σύγκρουση μάνας-γιου ήταν εξαιρετική σκηνή. Από τη μία ο Στέφανος σε κατάσταση πλήρους σοκ να βλέπει τη γυναίκα που είχε αγιοποιήσει να πέφτει από το βάθρο της ενώ αυτή μέχρι την τελευταία στιγμή προσπαθούσε να γατζωθεί επάνω του.
Η εναλλαγή των πλάνων Στέφανου-Μελίτας ήταν πολύ καλογυρισμένη – δυο ηθοποιοί με τέτοια εκφραστικότητα να αποτυπώνουν βουβά ότι πνίγονται από την προδοσία που αισθάνονται. Του μεν Στέφανου είναι αληθινή, της δε Μελίτας είναι αποτέλεσμα της τεράστιας πίεσης και της συστηματικής πλύσης εγκεφάλου που δέχτηκε από όλους – με το τελευταίο κλικ να έγινε με τα λόγια της Αμαλίας ότι ο Στέφανος έψαχνε τρόπο να κληρονομήσει τα λεφτά. Το δε αποσβολωμένο ύφος του Στέφανου όταν η Αμαλία του είπε ότι αυτός έστειλε τη Μελίτα στους δρόμους ήταν φοβερό.

ΥΓ: @ almaresi δεν έχω λόγια για τον Raoul – και τώρα που μεγάλωσε είναι μμμμμμμμ...
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από cate Πεμ Ιουν 17, 2010 10:19 pm

Σχολιασμό δικό μου δεν θα κάνω, η άποψη μου ταυτίζεται με της Mik! Οσκαράκι -> oscar

Kristalenia έγραψε:ο λουκας και η νορα οταν διαβαζαν την διαθηκη σημερα, ανεφεραν πως μαρτυρες ηταν ο χατζηβασιλειου και ο γιος του ετσι??
στην διαθηκη λεει οτι η αντιγονη εκεινον τον καιρο που γραφτηκε, ηταν εγγυος....η Ντεζη ειναι πανω κατω 30 χρονων???? Ο Χατζηβασιλειου να ηταν 50-55 οταν δολοφωνηθηκε?? οταν γραφτηκε η διαθηκη να ηταν περιπου 20-25....
και ερχομαι εγω η αφελης και ερωτω....πως γινετε να ειχε γιο σε μια ηλικια στην οποια θα μπορουσε να υπογραψει σαν μαρτυρας σε μια διαθηκη???
Η εγω καταλαβα κατι λαθος η κατι δεν παει καλα

Πιστεύω πως ο Χατζηβασιλείου που ξέρουμε εμείς είναι ο γιός, όχι ο πατέρας.

cate

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Kristalenia Πεμ Ιουν 17, 2010 10:25 pm

ααα αυτο δεν το σκεφτηκα...ναι ισως....
αλλα καπου θυμαμαι να διαβασα οτι ο μπισμπικης θα βγει καποια στιγμη οτι ειναι γιος του χατζηβασιλειου και θα εμπλακει στο θεμα της διαθηκης.... ετσι θυμαμαι scratch

Kristalenia


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από tsampika090909 Πεμ Ιουν 17, 2010 10:27 pm

Kristalenia έγραψε:Τελειο το επισοδειο σημερα.
Δεν σχολιαζω σχεδον ποτε,απλως διαβαζω τα δικα σας σχολια....αλλα σημερα εχω μια απορια....
ο λουκας και η νορα οταν διαβαζαν την διαθηκη σημερα, ανεφεραν πως μαρτυρες ηταν ο χατζηβασιλειου και ο γιος του ετσι??
στην διαθηκη λεει οτι η αντιγονη εκεινον τον καιρο που γραφτηκε, ηταν εγγυος....η Ντεζη ειναι πανω κατω 30 χρονων???? Ο Χατζηβασιλειου να ηταν 50-55 οταν δολοφωνηθηκε?? οταν γραφτηκε η διαθηκη να ηταν περιπου 20-25....
και ερχομαι εγω η αφελης και ερωτω....πως γινετε να ειχε γιο σε μια ηλικια στην οποια θα μπορουσε να υπογραψει σαν μαρτυρας σε μια διαθηκη???
Η εγω καταλαβα κατι λαθος η κατι δεν παει καλα
ΠΡΟΦΑΝΩΣ Ο ΜΑΚΑΡΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ.Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟ.
tsampika090909
tsampika090909
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : rodos
Ασχολίες : ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από ilectra Πεμ Ιουν 17, 2010 10:27 pm

σημερα αποφασισα και εγω να σχολιασω αν και δεν εχω και πλλα να πω.... μια υποκλιση σε ολους τους ηθοποιους που μασ συγκλονισαν με τισ μοναδικες τους ερμηνιες..... πραγματικα απιστευτο επεισοδιο..... μετα απο πολλα βαρετα ηρθε ενα επεισοδιο απλα ΘΕΙΚΟ..... κρισταλενια μαρτυρες στη διαθηκη ηταν ο χατζηβασιλειου και ο χρηστος ή ο πατερας του.....
ilectra
ilectra
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : στον αισιοδοξο και χαμογελαστο κοσμο μου.....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Vasouli Πεμ Ιουν 17, 2010 10:31 pm

Παραπανω κ απο τελειο! Το υπερτατο επεισοδιο!

Ειχε πολλες συγκινητικες σκηνες :Ευα-Μανος, Μανος-Νορα-Λουκας, Νικολας-Δαφνη-Ηλιας-Μανος με κορυφαια ομως του Στεφανου με την Αντιγονη.
Η Παπαδημητριου εδωσε ρεστα κ για το Σταυρου τι να πω? οτι κ να πω θα ειναι λιγο. Απιστευτος, καταπληκτικος.. η ερμηνεια του καθηλωτικη! Παρακολουθω τη σκηνη ξανα κ ξανα στο megatv.. Τον λυπηθηκα για πρωτη φορα οταν ειδε το πλαστο τεστ dna κ πονουσε..τωρα με συγκλονισε ακομα περισσοτερο συνειδητοποιησε πως ολη του η ζωη ηταν ενα καλοστημενο σχεδιο.. κ αυτος μια μαριονετα στα χερια της γυναικας που τον γεννησε..αυτη που δεν υπολογισε ουτε γιο, ουτε εγγονο προκειμενου να φτασει στο χρημα...
Συγχαρητηρια στους ηθοποιους!!!!!!!!!!!!

Μακαρι να ηταν ετσι ολα τα επεισοδια...
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Πεμ Ιουν 17, 2010 10:40 pm

Izabella29 έγραψε:Σήμερα μετά από πάρα πολύ καιρό είδα κανονικά το επεισόδιο και μου άρεσε κιόλας!Αυτό κι αν είναι ανατροπάρα!!! :shock:

-Το top του επεισοδίου ήταν αδιαμφισβήτητα η σκηνή Στέφανου-Αντιγόνης!Απλά ανατρίχιασα και τους αξίζει υπόκλιση : respect :
Δώθηκε καθαρά πως ο Στέφανος δεν ήταν εμπλεκόμενος και πως επιτέλους κατάλαβε το ποιόν της μητέρας τους.Εκείνη πάλι συνέχισε να καταφεύγει στα ψέματα,τα οποία στην συνέχεια έλεγε στο Χρήστο πολύ πειστικά ομολογώ.Αφου και ο Χρήστος που είναι ατσίδα την έχει πιστέψει

-Επίσης αν και μικρή σκηνή μου άρεσε πολύ το σημείο που ο Στέφανος πάει σπίτι να βρεί την Μελίτα και συναντάει τον οργισμένο Πέτρο!Ο Κατρανίδης κλασικά πέρασε όλα τα συναισθήματα που έπρεπε.

-Μεγάλη μου απορία είναι για ποιό λόγο θεωρείται από όλους,εκτός από την Μελίτα αρχικά,πως ο Στέφανος είναι μπλεγμένος.Γιατί είναι κάτι το δεδομένο στο μυαλό όλων?Γιατί κανείς δεν το ξανασκέφτηκε και όλοι τον καταδίκασαν αμέσως?Βασικά από που συνάγουν αυτό το συμπέρασμα δεν το πολυπιάνω.Οκ υπήρχε διαθήκη και έγιναν απόπειρες και αυτά συνδέονται απόλυτα μεταξύ τους.Αλλά δηλαδή δεν θα μπορούσε(που έτσι συμβαίνει κιόλας)ο Στέφανος να μην έχει ιδέα για την διαθήκη?Απορώ γιατί κάθε φορά που θέλουν να δώσουν μια εξέλιξη πρέπει να γίνεται ή τόσο πρόχειρα(περίπτωση αποκάλυψης για αμνησία Λουκά) ή τόσο αυθαίρετα,όπως στην περίπτωσή μας.Ας μας δινόταν τουλάχιστον ένα στοιχείο που στην συνέχεια της πλοκής να αναιρείται και που θα οδηγούσε όλους στο να θεωρήσουν ψεύτη το Στέφανο,θα είχα πιο πολλή ίντριγκα έτσι.

-Στυλιστική παρατήρηση: Το σακάκι του Σταύρου στο τελος δεν μ'άρεσε καθόλου!Το βρήκα πολύ φλώρικο!

Πολύ ωραίος ο σχολιασμός σου Izabella29. Συμφωνώ και στην στυλιστική παρατήρηση!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από sofia Πεμ Ιουν 17, 2010 10:55 pm

Ενα μοναδικο επεισοδιο μεολους τους ηθοποιους να απογειωνουν την σειρα.
Σταυρου Παπαδημητριου φοβεροι.
Γιαννακοπουλος νομιζω την καλυτερη ατακα ολης της σεζον για μενα.
Δρακουλακη Πετρακης εδωσαν ρεστα.
Μπουγιουρης Ξυλα φανταστικοι.
Ενα επεισοδιο απο τα παλια

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 17, 2010 11:13 pm


Ένα επεισόδιο που το ψήφισα τέλειο για τις ερμηνείες του μιας και οι εξελίξεις του δεν μου λένε και πολλά.

Μάνος και Εύα σε μια σκηνή καταπληκτική έκαναν την αρχή. Πριν δυό μέρες ο Μάνος της ζήτησε να το πάνε απ την αρχή και ξαφνικά της λέει φεύγω. Μου άρεσε που η Εύα πάγωσε και αμέσως απομονώθηκε στο μπάνιο. Πάντα μόνη της αντιμετώπιζε τα δύσκολα οπότε λογικό να το κάνει και τώρα. Ο Μάνος απ τη μεριά του προσπαθούσε να της χρυσώσει το χάπι λέγοντάς της οτι το κάνει για να μην την πληγώνει πια. Θυμάμαι τον πόνο της όταν της είχε πει οτι είναι αλυσίδα στο λαιμό του. Ακριβώς τον ίδιο της προκάλεσε λέγοντάς της το αντίθετο. Μπουγιούρης και Ξυλά απλά υπέροχοι. : respect : : respect : Η σκηνή είχε δύναμη και οι ερμηνείες συναίσθημα τι άλλο να πω. Όσο ψύχραιμα τον αντιμετώπισε στο σπίτι τόσο ξέσπασε την ώρα που χώριζαν. Τελικά απ την πλευρά της έχει δίκιο. Όταν αγαπάς το παλεύεις. Ο Μάνος που ξέραμε ήταν μαχητής. Ας όψεται που ο Μπουγιούρης αποχωρεί.

Τα πλάνα με την Εύα να κλαίει πανω απ την κούνια του μωρού και το Μάνο να περπατάει με λιώσανε.

Επόμενη καταπληκτική σκηνή η επίσκεψη στους φίλους. Λουκάς και Νόρα σοκαρίστηκαν και απ την αποχώρηση του Μάνου και απ τη σκέψη της Εύας. Η Νόρα πιο συναισθηματική τον αγκάλιασε και του μίλησε προσπαθώντας να τον πείσει. Ο πόνος του Λουκά έγινε ξέσπασμα και τον έκανε να πει λόγια πικρά. Ο Μάνος προσπαθούσε να εξηγήσει και έβγαζε παραίτηση. Ακρωτηριασμός τελικά η αποχώρηση του Μάνου για την παρέα. Το μοναδικό πράγμα που με χάλασε ήταν τα λόγια του Λουκά οτι θα βρει η Εύα καινούριο σύντροφο και θα γίνει ευτυχισμένη μαζί του. Μετά απο αρκετά χρόνια ίσως και να μπορώ να το πιστέψω τώρα δεν υπάρχει περίπτωση. Αγάπησε δυό άντρες και την ξεπούλησαν με τον ίδιο τρόπο και για την ίδια γυναίκα και οι δύο δεν υπάρχει περίπτωση να ανοιχτεί σε τρίτο.

Λουκάς και Νόρα προσπαθούσαν να μας περάσουν το μήνυμα οτι η Εδέμ περιμένει την παρέα και θα την βρουν. Μερικοί ναι. Κάποιοι άλλοι πολύ δύσκολα.

Και φτάσαμε στο άνοιγμα της διαθήκης.
Ο Λουκάς ξεκίνησε να πάρει τη διαθήκη
Η Νόρα ανέλαβε να πάρει την Εύα
Ο Ρούσσος ζήτησε να του τη στείλουν με φαξ. Εγώ πάλι να ρωτήσω ο Λουκάς ως δικηγόρος πως επέτρεψε να τη διαβάσει ο Ρουσσος πριν την ενδιαφερόμενη;
Η Αμαλία μη τυχόν και χάσει το κους κους έτρεξε στο γραφείο μαζί του
Η κατσαρή κατίνα εμψύχωνε τον απόλυτό της ο οποίος ετοιμαζόταν να πάει να πάρει την κρυάδα.
Η Νταίζη τηλεφώνησε στην Αντιγόνη να μάθει κι εκείνη της το έκλεισε και της έβαλλε και τη φωνή. Εγώ γιατί θυμάμαι οτι η Αντιγόνη μιλούσε με κάποιον που έδειχνε να τον φοβάται;
Η παρέα λοιπόν συγκεντρώθηκε στης Δάφνης.

Πριν πιάσουμε το θέμα της ημερήσιας διάταξης που ήταν η διαθήκη ας σχολιάσω μιά ακόμη σκηνή σχετική με την αποχώρηση του Μάνου. Μπορεί να μην ήταν η καλύτερη ερμηνευτικά σκηνή αλλά η ατάκα του Νικόλα σήμερα βρήκαμε έναν καινούριο αδελφό ή μια αδελφή και χάσαμε έναν παλιό μου ακούστηκε τόσο θλιβερή και τελεσίδικη που με στεναχώρησε αφάνταστα.

Η διαθήκη λοιπόν είχε ένα ευχάριστο κι ένα δυσάρεστο
Ο πιτσιρίκος κληρονομεί 50-60 εκατομύρια ευρώ με διαχειρίστρια τη μαμά του και αυτό ήταν το καλό.
Ο πατήρ Λαζαρίδης αποκάλυψε οτι αφήνει τα χρήματα στο εγγόνι του επειδή δεν ήθελε να τα διαχειριστεί ποτέ η γυναίκα του η οποία τον απατούσε με το Λύτρα και κυοφορούσε εκείνη την εποχή το παιδί του και αυτό ήταν το κακό. Υποθέτω οτι η πρώτη διαθήκη που είχαν βρει ο Λουκάς και η Νόρα στο πρωτοδικείο ήταν η νόμιμη μοίρα που άφησε ο Λαζαρίδης στο Στέφανο για να μην μπορεί η Αντιγόνη να ρίξει αυτή τη διαθήκη. Δεν ξέρω και πολλά. Annaki περιμένουμε εξηγήσεις.

Οι αντιδράσεις πολλές και διαφορετικές

Η Εύα χάρηκε αλλά δεν έδωσε και πολύ σημασία στο χρήμα. Γι αυτή το περιεχόμενο της διαθήκης ήταν η απόδειξη οτι ο Στέφανος τη χρησιμοποίησε πρόστυχα και όταν δεν κατάφερε να την κοντρολάρει μαζί με τη μάνα του βάλθηκαν να την εξοντώσουν. Δεύτερο χτύπημα μέσα σε ένα εικοστετράωρο. Το βράδυ ο Μάνος και τα σχέδιά του το πρωί ο Στέφανος και τα δικά του. Που να φανταστεί οτι ο λαπάς που το έπαιζε μέγας εκδικητής κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου;

Η παρέα χάρηκε με την καλή τύχη της Εύας και μόνο ο Νικόλας θ αρχίσει πάλι να ψάχνει τα σόγια του. Αυτό το παλικάρι με τα αδέλφια και τα ξαδέλφια έχει πρόβλημα. Ζωηρός ο Λύτρας.

Ο Ρούσσος διάβασε τη διαθήκη στην Αμαλία που κλασικά το μόνο που την ένοιαξε είναι οτι το ντεκαπάζ βρέθηκε με πολλά λεφτά. Αυτή η γυναίκα κουβαλάει καντάρια τρέλα και κόλησε και το Ρούσσο. Ας μου εξηγήσει κάποιος πως κατέληξαν στο συμπέρασμα οτι ο Στέφανος ήθελε να καταστρέψει το κουτάβι τους. Ακόμη κι αν ο Στέφανος ήξερε για τη διαθήκη την Μελίτα σε τι τη χρησιμοποίησε; Την Εύα παντρεύτηκε άρα αυτή χρησιμοποίησε για να του κάνει το χρυσό κληρονόμο, κι αυτή έβαλλε να καθαρίσουν όταν στράβωσε το σχέδιο. Το κουτάβι τους τι έπαθε; Και καλά αυτοί ανησυχούν για το παιδί τους. Η Μελίτα που μέχρι τώρα έσκουζε πως ο Στέφανος δεν ξέρει τίποτα πως τους πίστεψε με τη μία και πήρε τους δρόμους και πηλαλούσε; Γιατί αυτό το κορίτσι κάνει επίκεντρο κάθε γεγονότος τον εαυτό του δεν έχω καταλάβει.

Εκείνος όμως που έπαθε το μεγάλο πατατράκ ήταν ο Στέφανος. Είδε οτι η μάνα του τον μεγάλωσε μέσα στο ψέμα την είδε με άλλα μάτια. Δύσκολο να γκρεμίζεται η εικόνα που έχεις για έναν άνθρωπο που αγαπάς Στέφανε. Κατάλαβες τώρα τί έκανες πέρσι στην Εύα; Ο Σταύρου στη σκηνή ήταν χειμαρώδης εκφραστικός τρελαινόταν και θρηνούσε την ίδια στιγμή. Δίπλα του η Αντιγόνη προσπαθούσε να συντηρήσει όπως μπορούσε την εικόνα της χωρίς αποτέλεσμα και δεν ξέρω που σταματάει η αλήθεια και που αρχίζει το ψέμα. Η κυρία Παπαδημητρίου επίσης υπέροχη. Όλη η σκηνή ήταν καθηλωτική.: respect : : respect :

Σίγουρα η Αντιγόνη είχε σχέσεις με το Λύτρα και σίγουρα τον βοήθησε να φάνε τα λεφτά του Λαζαρίδη πράγμα που το έμαθε εκείνος και οδηγήθηκε στην αυτοκτονία. Εκείνο που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω είναι γιατί φυγάδευσε το Στέφανο και έδωσε το παιδί που γέννησε. Ίσως κάποιος έκανε και με τα δικά της αισθήματα άσχημο παιχνίδι. Το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι τι πίστευε ο Στέφανος οτι της είχαν κάνει όταν της είπε οτι δεν έπρεπε να το κάνουν αυτό σε εκείνη που αγαπούσε τόσο τα παιδιά. Περιμένω απαντήσεις αν και νομίζω οτι το σενάριο έχει αλλάξει ξανά και ξανά και δεν θα τις πάρω γιατί δεν υπάρχουν.

Η σκηνή Αντιγόνης Χρήστου με άφησε με υποψίες. Ακούσαμε απ το Λουκά οτι ο πατέρας του Χρήστου ήταν μάρτυρας στη διαθήκη. Τελικά μήπως το ατύχημα που έχασαν τη ζωή τους οι γονείς του Χρήστου δεν ήταν και τόσο ατύχημα; Μήπως ο Χρήστος ξέρει πράγματα και παίζει κι αυτός το δικό του παιχνίδι; Και δεν ήταν περίεργο που ρωτούσε για το παιδί που γέννησε η Αντιγόνη; Κάτι ξέρει κάτι ξέρει......

Η Εύα πελαγωμένη σκέπτεται τι θα λέει στο παιδί της για τον πατέρα που πιστεύει οτι έβαλε να την σκοτώσουν. Λογικό. Η Μελίτα γιατί τόση απελπισία; Κάποιος να μου εξηγήσει. Ο Στέφανος πάλι πηγαίνει στο σπίτι της να δώσει εξηγήσεις και τρώει πόρτα απ τον πατέρα της. Να πω οτι τον λυπάμαι; Δεν μπορώ.

Τέλος ο αστυνόμος στο γραφείο των παιδιών προοικονομεί για την άφιξη της κόρης Χατζηβασιλείου και μας αφήνει στην αναμονή για την επίλυση του φόνου.

Ένα επεισόδιο με άρωμα τέλους που όμως ήταν ερμηνευτικά υπέροχο. : respect : : respect :


Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 17, 2010 11:22 pm

Clarabelle έγραψε:
Σίγουρα η Αντιγόνη είχε σχέσεις με το Λύτρα και σίγουρα τον βοήθησε να φάνε τα λεφτά του Λαζαρίδη πράγμα που το έμαθε εκείνος και οδηγήθηκε στην αυτοκτονία. Εκείνο που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω είναι γιατί φυγάδευσε το Στέφανο και έδωσε το παιδί που γέννησε. Ίσως κάποιος έκανε και με τα δικά της αισθήματα άσχημο παιχνίδι. Το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι τι πίστευε ο Στέφανος οτι της είχαν κάνει όταν της είπε οτι δεν έπρεπε να το κάνουν αυτό σε εκείνη που αγαπούσε τόσο τα παιδιά. Περιμένω απαντήσεις αν και νομίζω οτι το σενάριο έχει αλλάξει ξανά και ξανά και δεν θα τις πάρω γιατί δεν υπάρχουν.

Ισως δεν φυγαδευσε τον Στέφανο αλλα απλώς βρήκε ευκαιρία να φύγει μακρυά απο την Ελλάδα, απο φίλους και γνωστούς και να γεννήσει χωρίς να το πάρει κανείς χαμπάρι.
Αν δεν έδινε το παιδί που γέννησε, ότι γραφόταν στην διαθήκη που βλέπουμε θα ακυρωνότανε αυτόματα.
Σκοτωνοντας τότε την Καλφοπούλου, εκείνη την εποχη, είχε την δυνατότητα να πάρει την ρεβάνς και τα χρήματα εν καιρώ, όπως και προσπάθησε να κάνει.
Μπορεί απλά να είδε το παιδί σαν εμπόδιο, όπως έκανε η Νταίζη όταν το παράτησε το παιδί της στον Οδυσσέα.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Πεμ Ιουν 17, 2010 11:29 pm

Cancoon έγραψε:Επιτέλους ανοίχτηκε η διαθήκη και ξεκίνησε η δράση.
Η σύγκρουση μάνας-γιου ήταν εξαιρετική σκηνή. Από τη μία ο Στέφανος σε κατάσταση πλήρους σοκ να βλέπει τη γυναίκα που είχε αγιοποιήσει να πέφτει από το βάθρο της ενώ αυτή μέχρι την τελευταία στιγμή προσπαθούσε να γατζωθεί επάνω του.
Η εναλλαγή των πλάνων Στέφανου-Μελίτας ήταν πολύ καλογυρισμένη – δυο ηθοποιοί με τέτοια εκφραστικότητα να αποτυπώνουν βουβά ότι πνίγονται από την προδοσία που αισθάνονται. Του μεν Στέφανου είναι αληθινή, της δε Μελίτας είναι αποτέλεσμα της τεράστιας πίεσης και της συστηματικής πλύσης εγκεφάλου που δέχτηκε από όλους – με το τελευταίο κλικ να έγινε με τα λόγια της Αμαλίας ότι ο Στέφανος έψαχνε τρόπο να κληρονομήσει τα λεφτά. Το δε αποσβολωμένο ύφος του Στέφανου όταν η Αμαλία του είπε ότι αυτός έστειλε τη Μελίτα στους δρόμους ήταν φοβερό.

ΥΓ: @ almaresi δεν έχω λόγια για τον Raoul – και τώρα που μεγάλωσε είναι μμμμμμμμ...

cancoon συμφωνώ....
επιτέλους ένα επεισόδιο που άξιζες να δεις...άρχισαν τα πράγματα να κινούνται....περιμένω το αυριανό.... :bounce:
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από sarita Πεμ Ιουν 17, 2010 11:29 pm

ειμαι ακομα συγκλονισμενη απο το επεισοδιο.Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι υποκλινομαι σε ολους και κυριως στον στεφανο οπου μετα την σκηνη μανου ευας που η σοφτεχ αδειαζε στο λεπτο το πηρε το επεισοδιο και εφυγε.Αυριο θα προσπαθησω να κανω εναν αναλυτικο σχολιασμο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Πεμ Ιουν 17, 2010 11:36 pm

Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Σίγουρα η Αντιγόνη είχε σχέσεις με το Λύτρα και σίγουρα τον βοήθησε να φάνε τα λεφτά του Λαζαρίδη πράγμα που το έμαθε εκείνος και οδηγήθηκε στην αυτοκτονία. Εκείνο που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω είναι γιατί φυγάδευσε το Στέφανο και έδωσε το παιδί που γέννησε. Ίσως κάποιος έκανε και με τα δικά της αισθήματα άσχημο παιχνίδι. Το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι τι πίστευε ο Στέφανος οτι της είχαν κάνει όταν της είπε οτι δεν έπρεπε να το κάνουν αυτό σε εκείνη που αγαπούσε τόσο τα παιδιά. Περιμένω απαντήσεις αν και νομίζω οτι το σενάριο έχει αλλάξει ξανά και ξανά και δεν θα τις πάρω γιατί δεν υπάρχουν.

Ισως δεν φυγαδευσε τον Στέφανο αλλα απλώς βρήκε ευκαιρία να φύγει μακρυά απο την Ελλάδα, απο φίλους και γνωστούς και να γεννήσει χωρίς να το πάρει κανείς χαμπάρι.
Αν δεν έδινε το παιδί που γέννησε, ότι γραφόταν στην διαθήκη που βλέπουμε θα ακυρωνότανε αυτόματα.
Σκοτωνοντας τότε την Καλφοπούλου, εκείνη την εποχη, είχε την δυνατότητα να πάρει την ρεβάνς και τα χρήματα εν καιρώ, όπως και προσπάθησε να κάνει.
Μπορεί απλά να είδε το παιδί σαν εμπόδιο, όπως έκανε η Νταίζη όταν το παράτησε το παιδί της στον Οδυσσέα.


Αυτό θα μπορούσε να είναι μια εκδοχή.
Άλλαξε όμως όνομα στο παιδί σαν να φοβόταν οτι κάποιος θα του έκανε κακό. Αυτό με παραξενεύει κυρίως. Έβαλε σε ένα ίδρυμα ένα άλλο παιδί με το όνομά του σαν να ήθελε να παραπλανήσει κάποιον που θα του έκανε κακό. Αυτό δεν σε παραξενεύει;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Πεμ Ιουν 17, 2010 11:39 pm

Clarabelle έγραψε:

Αυτό θα μπορούσε να είναι μια εκδοχή.
Άλλαξε όμως όνομα στο παιδί σαν να φοβόταν οτι κάποιος θα του έκανε κακό. Αυτό με παραξενεύει κυρίως. Έβαλε σε ένα ίδρυμα ένα άλλο παιδί με το όνομά του σαν να ήθελε να παραπλανήσει κάποιον που θα του έκανε κακό. Αυτό δεν σε παραξενεύει;

Αυτό με παραξενευει, αλλα υπάρχουν τόσες σεναριακές τρυπες, που το θεωρώ ως ακόμη μια.
Μπορεί απο τότε να οργανωνε την εκδίκηση και να το άλλαξε με σκοπό να κάνει ότι έκανε. Να οργανώσει δηλαδη αθόρυβα την εκδίκηση απέναντι στον Ρούσσο και τον Μάνο.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Cancoon Παρ Ιουν 18, 2010 12:11 am

anastasia20 έγραψε:
Cancoon έγραψε:Επιτέλους ανοίχτηκε η διαθήκη και ξεκίνησε η δράση.
Η σύγκρουση μάνας-γιου ήταν εξαιρετική σκηνή. Από τη μία ο Στέφανος σε κατάσταση πλήρους σοκ να βλέπει τη γυναίκα που είχε αγιοποιήσει να πέφτει από το βάθρο της ενώ αυτή μέχρι την τελευταία στιγμή προσπαθούσε να γατζωθεί επάνω του.
Η εναλλαγή των πλάνων Στέφανου-Μελίτας ήταν πολύ καλογυρισμένη – δυο ηθοποιοί με τέτοια εκφραστικότητα να αποτυπώνουν βουβά ότι πνίγονται από την προδοσία που αισθάνονται. Του μεν Στέφανου είναι αληθινή, της δε Μελίτας είναι αποτέλεσμα της τεράστιας πίεσης και της συστηματικής πλύσης εγκεφάλου που δέχτηκε από όλους – με το τελευταίο κλικ να έγινε με τα λόγια της Αμαλίας ότι ο Στέφανος έψαχνε τρόπο να κληρονομήσει τα λεφτά. Το δε αποσβολωμένο ύφος του Στέφανου όταν η Αμαλία του είπε ότι αυτός έστειλε τη Μελίτα στους δρόμους ήταν φοβερό.

ΥΓ: @ almaresi δεν έχω λόγια για τον Raoul – και τώρα που μεγάλωσε είναι μμμμμμμμ...

cancoon συμφωνώ....
επιτέλους ένα επεισόδιο που άξιζες να δεις...άρχισαν τα πράγματα να κινούνται....περιμένω το αυριανό.... :bounce:

Εγώ γενικά περιμένω από δω και μπρος τα επεισόδια με μεγάλη προσμονή!!

hionati έγραψε:ΤΟ ΕΠΕΙΔΟΔΙΟ ΗΑΤΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ...ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΟΤΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ...ΕΙΧΑ ΠΑΛΜΟ,ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΞΕΛΙΞΗ,ΑΓΩΝΙΑ,ΕΝΤΑΣΗ,ΔΡΑΜΑ,ΕΡΩΤΑ...ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΡΜΗΝΙΕΣ...
θα σταθω λοιπον στα παρακατω...
1)ΣΚΗΝΗ 1=ΣΚΗΝΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ -ΣΤΕΦΑΝΟΥ...ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ...
Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΚΗΝΗ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ...Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΣΥΝΤΑΡΑΞΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΠΛΑ ΑΠΟΓΕΙΩΣΑΝ ΤΗ ΣΚΗΝΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΡΔΙΟΧΤΥΠΩ...ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΣΚΗΝΗ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ... oscar
2)ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΜΕΛΙΤΑ...μιλαω για την ταυτοχρονη σκηνη που εκεινη περαπατουσε και εκεινος καθοταν μονος στο εκκλησακι...μου θυμισε στιγμες βερας...το ερωτευμενο ζευγαρι σε απογνωση και ταυτοχρονα πλανα να δειχνουν ολη αυτην την απελπισια...
3)ΣΚΗΝΗ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ-ΑΜΑΛΙΑ=απο τις αγαπημενες μου...ο στεφανος μολις συνερχεται απο το σοκ αναζητα πρωτα την αγαπημενη του μελιτα...αλλα δεν την βρισκει και ο πετρος και η αμαλια του λενε οτι ειναι ασχημα επειδη εμαθε την αληθεια...
εκεινος δεν εχει συνειδητοποιησει ακομη οτι τον κατηγορουν ολοι...ανυπομονω για την κοινη σκηνη μελιτας-στεφανου...
ΥΓ=απο το τρειλερ καταλαβαινω οτι ο μανος που τοσο εχει αλλαξει εχει στησει ετσι το παιχνιδι βαζοντας σε ολους υποψιες για να πιστεψουν οτι ο στεφ ειναι ενοχος ενω ξερει οτι ειναι αθωος...απλα λυπηρο...

Συμφωνώ σε όλα hionati.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης