Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap77%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 77% 
[ 75 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 97

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 12:22 am

Clarabelle έγραψε:
Ένα επεισόδιο που το ψήφισα τέλειο για τις ερμηνείες του μιας και οι εξελίξεις του δεν μου λένε και πολλά.

Μάνος και Εύα σε μια σκηνή καταπληκτική έκαναν την αρχή. Πριν δυό μέρες ο Μάνος της ζήτησε να το πάνε απ την αρχή και ξαφνικά της λέει φεύγω. Μου άρεσε που η Εύα πάγωσε και αμέσως απομονώθηκε στο μπάνιο. Πάντα μόνη της αντιμετώπιζε τα δύσκολα οπότε λογικό να το κάνει και τώρα. Ο Μάνος απ τη μεριά του προσπαθούσε να της χρυσώσει το χάπι λέγοντάς της οτι το κάνει για να μην την πληγώνει πια. Θυμάμαι τον πόνο της όταν της είχε πει οτι είναι αλυσίδα στο λαιμό του. Ακριβώς τον ίδιο της προκάλεσε λέγοντάς της το αντίθετο. Μπουγιούρης και Ξυλά απλά υπέροχοι. : respect : : respect : Η σκηνή είχε δύναμη και οι ερμηνείες συναίσθημα τι άλλο να πω. Όσο ψύχραιμα τον αντιμετώπισε στο σπίτι τόσο ξέσπασε την ώρα που χώριζαν. Τελικά απ την πλευρά της έχει δίκιο. Όταν αγαπάς το παλεύεις. Ο Μάνος που ξέραμε ήταν μαχητής. Ας όψεται που ο Μπουγιούρης αποχωρεί.

Τα πλάνα με την Εύα να κλαίει πανω απ την κούνια του μωρού και το Μάνο να περπατάει με λιώσανε.

Επόμενη καταπληκτική σκηνή η επίσκεψη στους φίλους. Λουκάς και Νόρα σοκαρίστηκαν και απ την αποχώρηση του Μάνου και απ τη σκέψη της Εύας. Η Νόρα πιο συναισθηματική τον αγκάλιασε και του μίλησε προσπαθώντας να τον πείσει. Ο πόνος του Λουκά έγινε ξέσπασμα και τον έκανε να πει λόγια πικρά. Ο Μάνος προσπαθούσε να εξηγήσει και έβγαζε παραίτηση. Ακρωτηριασμός τελικά η αποχώρηση του Μάνου για την παρέα. Το μοναδικό πράγμα που με χάλασε ήταν τα λόγια του Λουκά οτι θα βρει η Εύα καινούριο σύντροφο και θα γίνει ευτυχισμένη μαζί του. Μετά απο αρκετά χρόνια ίσως και να μπορώ να το πιστέψω τώρα δεν υπάρχει περίπτωση. Αγάπησε δυό άντρες και την ξεπούλησαν με τον ίδιο τρόπο και για την ίδια γυναίκα και οι δύο δεν υπάρχει περίπτωση να ανοιχτεί σε τρίτο.

Λουκάς και Νόρα προσπαθούσαν να μας περάσουν το μήνυμα οτι η Εδέμ περιμένει την παρέα και θα την βρουν. Μερικοί ναι. Κάποιοι άλλοι πολύ δύσκολα.

Και φτάσαμε στο άνοιγμα της διαθήκης.
Ο Λουκάς ξεκίνησε να πάρει τη διαθήκη
Η Νόρα ανέλαβε να πάρει την Εύα
Ο Ρούσσος ζήτησε να του τη στείλουν με φαξ. Εγώ πάλι να ρωτήσω ο Λουκάς ως δικηγόρος πως επέτρεψε να τη διαβάσει ο Ρουσσος πριν την ενδιαφερόμενη;
Η Αμαλία μη τυχόν και χάσει το κους κους έτρεξε στο γραφείο μαζί του
Η κατσαρή κατίνα εμψύχωνε τον απόλυτό της ο οποίος ετοιμαζόταν να πάει να πάρει την κρυάδα.
Η Νταίζη τηλεφώνησε στην Αντιγόνη να μάθει κι εκείνη της το έκλεισε και της έβαλλε και τη φωνή. Εγώ γιατί θυμάμαι οτι η Αντιγόνη μιλούσε με κάποιον που έδειχνε να τον φοβάται;
Η παρέα λοιπόν συγκεντρώθηκε στης Δάφνης.

Πριν πιάσουμε το θέμα της ημερήσιας διάταξης που ήταν η διαθήκη ας σχολιάσω μιά ακόμη σκηνή σχετική με την αποχώρηση του Μάνου. Μπορεί να μην ήταν η καλύτερη ερμηνευτικά σκηνή αλλά η ατάκα του Νικόλα σήμερα βρήκαμε έναν καινούριο αδελφό ή μια αδελφή και χάσαμε έναν παλιό μου ακούστηκε τόσο θλιβερή και τελεσίδικη που με στεναχώρησε αφάνταστα.

Η διαθήκη λοιπόν είχε ένα ευχάριστο κι ένα δυσάρεστο
Ο πιτσιρίκος κληρονομεί 50-60 εκατομύρια ευρώ με διαχειρίστρια τη μαμά του και αυτό ήταν το καλό.
Ο πατήρ Λαζαρίδης αποκάλυψε οτι αφήνει τα χρήματα στο εγγόνι του επειδή δεν ήθελε να τα διαχειριστεί ποτέ η γυναίκα του η οποία τον απατούσε με το Λύτρα και κυοφορούσε εκείνη την εποχή το παιδί του και αυτό ήταν το κακό. Υποθέτω οτι η πρώτη διαθήκη που είχαν βρει ο Λουκάς και η Νόρα στο πρωτοδικείο ήταν η νόμιμη μοίρα που άφησε ο Λαζαρίδης στο Στέφανο για να μην μπορεί η Αντιγόνη να ρίξει αυτή τη διαθήκη. Δεν ξέρω και πολλά. Annaki περιμένουμε εξηγήσεις.

Οι αντιδράσεις πολλές και διαφορετικές

Η Εύα χάρηκε αλλά δεν έδωσε και πολύ σημασία στο χρήμα. Γι αυτή το περιεχόμενο της διαθήκης ήταν η απόδειξη οτι ο Στέφανος τη χρησιμοποίησε πρόστυχα και όταν δεν κατάφερε να την κοντρολάρει μαζί με τη μάνα του βάλθηκαν να την εξοντώσουν. Δεύτερο χτύπημα μέσα σε ένα εικοστετράωρο. Το βράδυ ο Μάνος και τα σχέδιά του το πρωί ο Στέφανος και τα δικά του. Που να φανταστεί οτι ο λαπάς που το έπαιζε μέγας εκδικητής κοιμόταν τον ύπνο του δικαίου;

Η παρέα χάρηκε με την καλή τύχη της Εύας και μόνο ο Νικόλας θ αρχίσει πάλι να ψάχνει τα σόγια του. Αυτό το παλικάρι με τα αδέλφια και τα ξαδέλφια έχει πρόβλημα. Ζωηρός ο Λύτρας.

Ο Ρούσσος διάβασε τη διαθήκη στην Αμαλία που κλασικά το μόνο που την ένοιαξε είναι οτι το ντεκαπάζ βρέθηκε με πολλά λεφτά. Αυτή η γυναίκα κουβαλάει καντάρια τρέλα και κόλησε και το Ρούσσο. Ας μου εξηγήσει κάποιος πως κατέληξαν στο συμπέρασμα οτι ο Στέφανος ήθελε να καταστρέψει το κουτάβι τους. Ακόμη κι αν ο Στέφανος ήξερε για τη διαθήκη την Μελίτα σε τι τη χρησιμοποίησε; Την Εύα παντρεύτηκε άρα αυτή χρησιμοποίησε για να του κάνει το χρυσό κληρονόμο, κι αυτή έβαλλε να καθαρίσουν όταν στράβωσε το σχέδιο. Το κουτάβι τους τι έπαθε; Και καλά αυτοί ανησυχούν για το παιδί τους. Η Μελίτα που μέχρι τώρα έσκουζε πως ο Στέφανος δεν ξέρει τίποτα πως τους πίστεψε με τη μία και πήρε τους δρόμους και πηλαλούσε; Γιατί αυτό το κορίτσι κάνει επίκεντρο κάθε γεγονότος τον εαυτό του δεν έχω καταλάβει.

Εκείνος όμως που έπαθε το μεγάλο πατατράκ ήταν ο Στέφανος. Είδε οτι η μάνα του τον μεγάλωσε μέσα στο ψέμα την είδε με άλλα μάτια. Δύσκολο να γκρεμίζεται η εικόνα που έχεις για έναν άνθρωπο που αγαπάς Στέφανε. Κατάλαβες τώρα τί έκανες πέρσι στην Εύα; Ο Σταύρου στη σκηνή ήταν χειμαρώδης εκφραστικός τρελαινόταν και θρηνούσε την ίδια στιγμή. Δίπλα του η Αντιγόνη προσπαθούσε να συντηρήσει όπως μπορούσε την εικόνα της χωρίς αποτέλεσμα και δεν ξέρω που σταματάει η αλήθεια και που αρχίζει το ψέμα. Η κυρία Παπαδημητρίου επίσης υπέροχη. Όλη η σκηνή ήταν καθηλωτική.: respect : : respect :

Σίγουρα η Αντιγόνη είχε σχέσεις με το Λύτρα και σίγουρα τον βοήθησε να φάνε τα λεφτά του Λαζαρίδη πράγμα που το έμαθε εκείνος και οδηγήθηκε στην αυτοκτονία. Εκείνο που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω είναι γιατί φυγάδευσε το Στέφανο και έδωσε το παιδί που γέννησε. Ίσως κάποιος έκανε και με τα δικά της αισθήματα άσχημο παιχνίδι. Το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι τι πίστευε ο Στέφανος οτι της είχαν κάνει όταν της είπε οτι δεν έπρεπε να το κάνουν αυτό σε εκείνη που αγαπούσε τόσο τα παιδιά. Περιμένω απαντήσεις αν και νομίζω οτι το σενάριο έχει αλλάξει ξανά και ξανά και δεν θα τις πάρω γιατί δεν υπάρχουν.

Η σκηνή Αντιγόνης Χρήστου με άφησε με υποψίες. Ακούσαμε απ το Λουκά οτι ο πατέρας του Χρήστου ήταν μάρτυρας στη διαθήκη. Τελικά μήπως το ατύχημα που έχασαν τη ζωή τους οι γονείς του Χρήστου δεν ήταν και τόσο ατύχημα; Μήπως ο Χρήστος ξέρει πράγματα και παίζει κι αυτός το δικό του παιχνίδι; Και δεν ήταν περίεργο που ρωτούσε για το παιδί που γέννησε η Αντιγόνη; Κάτι ξέρει κάτι ξέρει......

Η Εύα πελαγωμένη σκέπτεται τι θα λέει στο παιδί της για τον πατέρα που πιστεύει οτι έβαλε να την σκοτώσουν. Λογικό. Η Μελίτα γιατί τόση απελπισία; Κάποιος να μου εξηγήσει. Ο Στέφανος πάλι πηγαίνει στο σπίτι της να δώσει εξηγήσεις και τρώει πόρτα απ τον πατέρα της. Να πω οτι τον λυπάμαι; Δεν μπορώ.

Τέλος ο αστυνόμος στο γραφείο των παιδιών προοικονομεί για την άφιξη της κόρης Χατζηβασιλείου και μας αφήνει στην αναμονή για την επίλυση του φόνου.

Ένα επεισόδιο με άρωμα τέλους που όμως ήταν ερμηνευτικά υπέροχο. : respect : : respect :

Υπέροχος σχολιασμός!!!!oscar

Αρωμα τέλους..Πολύ σωστά το έθεσες!!Ξεκινάμε να μετράμε αντίστροφα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 12:23 am

Τέλειο το επεισόδιο απο μένα αν μου άρεσαν και οι εξελίξεις καλά θα ήταν αλλά τουλάχιστον ειχε καλες σκηνές κ εξαιρετικές Ερμηνείες!!

Μάνος και Εύα υπέροχοι ακόμη κι όταν χωρίζουν και πονάνε. Τι εκφράσεις,τι πόνο, τι απελπισία, τι θυμό έβγαλαν. Κρίμα που όλα τελειώνουν τόσο πολύ άσχημα.
Όταν έβλεπα την Εύα να κλαίει για άλλη μια φορά μόνη της θύμωνα με το Μάνο αλλά όταν τον έβλεπα να περπατάει κι αυτός μόνος και απελπισμένος μελαγχολούσα.

Ο Λουκάς και η Νόρα όταν έμαθαν οτι ο Μάνος φεύγει έπαθαν σοκ. Διαφορετικοί άνθρωποι διαφορετικές αντιδράσεις. Τι γλυκειά κι απελπισμένη αγκαλιά ήταν αυτή που του έκανε η Νόρα! Κι ο Λουκάς πόσο πόνεσε για να φτάσει στο θυμό και στα βαριά λόγια. Καταπληκτικός ο Πετράκης! : respect :

Όταν έφυγε ο Μάνος και άκουσα το Λουκά να λέει έστω κι ένας να μείνει θα πηγαίνει στην παραλία και θα νοιώθει τους άλλους να τον αγκαλιάζουν σκέφτηκα οτι για την Εύα αυτή θα είναι πια η μονη της παρηγοριά. Κρίμα το ξαναλέω!

Τελικά άνοιξε η διαθήκη και ήταν πράγματι πολλά τα λεφτά. Με το δικιο της η Εύα νόμιζε οτι ο Στέφανος ήξερε και γι αυτό την παντρεύτηκε. Σου λέει φαγώθηκε να γυρίσω πίσω και μόλις έφυγα άρχισαν οι απόπειρες.

Η Μαρουβλίτα πάλι γιατί λύσαξε και τόριξε στο μαραθώνιο;-η γελοια σκηνή του επεισοδίου gelio -Για τη διαθήκη ήξερε και μας έλεγε ο Στέφανος δεν ξέρει τιποτα.
Για το κέρατο της Αντιγόνης ήξερε άσχετα που έκανε την πάπια μην κακοκαρδίσει τον απόλυτο.
Για τις απόπειρες κατά της Εύας ήξερε και δεν ίδρωνε το αφτί της για Παρίσια ετοιμαζόταν.
Τι στην ευχή έμαθε και πήρε τα βουνά;
Σκέψου να την είχε πειράξει και κανείς δυό μήνες θα κλαψούριζε και ποιός την αντέχει.

Ο Στέφανος επιτέλους κατάλαβε τι μέρος του λόγου ειναι η λατρευτή του μητέρα. Έπαθε σοκ φώναξε έκλαψε έχασε τη γη κάτω απ τα πόδια του. Τα διάβαζε και δεν πίστευε στα μάτια του. Η Αντιγόνη πάλι προσπαθούσε να τον παραμυθιάσει πάλι αλλά πια η κουρτίνα τραβήχτηκε και είδε τι του γίνεται και δεν κατάφερε τίποτα.
Τέλεια σκηνή με ένα Σταύρου απ τα παλιά. Πειράζει όμως που δεν τον λυπήθηκα; Τα ίδια έκανε κι αυτός στο Μάνο. Με ψέματα έκανε τους άλλους να τον σπρώξουν απ την παρέα. Τώρα που δοκιμάζει αυτός ότι σέρβιρε πέρσι δεν του αρέσει.

Η Αμαλία πόσο κατίνα είναι θεέ μου; Το μόνο που την ένοιαξε ήταν που η Εύα θα έχει λεφτά. Βλέπεις τα ήθελε για την κορούλα. Τι να σου κάνω Αμαλία μου είναι αργόστροφη η κατινοκόρη της τόλεγες εσύ να γκαστρωθεί πρώτη να τυλίξει το γαμπρό με χρονοκαθυστέρηση και πάλι πίσω απ την Εύα η δικιά σου!

Μια ακόμη όμορφη σκηνή ήταν αυτή που Δάφνη και Νικόλας έμαθαν οτι ο Μάνος φεύγει. Ο Νικόλας είπε την ωραιότερη ατάκα που έχει πει ποτέ. Σήμερα βρήκαμε έναν νέο αδελφό ή αδελφή και χάσαμε έναν παλιό. Πειράζει που εμείς τον παλιό αγαπάμε;

Ο αστυνόμος πέρασε απ το γραφείο των παιδιών για να βεβαιωθεί οτι με τα στοιχεία που έχει σίγουρα θα καταδικαστεί η Αντιγόνη.

Είχαμε να δούμε τόσο καλό επεισόδιο αρκετό καιρό. Ελπίζω να μην είναι το τελευταίο γιατί αν κρίνω απ το τρέιλερ το αυριανό τη Μελίτα σε ρόλο μπεκρή θα βλέπουμε σε όλο το επεισόδιο να κλαίγεται. Άλλη πήγαν να καθαρίσουν άλλη έπιασε τη μίρλα.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από pet Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 12:52 am

1ον oscar Σεναρίου για το σημερινό επεισόδιο

2ον oscar oscar Συγκλονιστικών ερμηνειών

'Ενα πραγματικά καθηλωτικό και συγκλονιστικό ερμηνευτικά επεισόδιο. Επιτέλους μετά από πολύ καιρό επέστρεψαν τα "Μυστικά της Εδέμ" που αγαπήσαμε!!! Για πρώτη φορά μετά από καιρό : respect : : respect : : respect :

pet
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από milia Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 12:56 am

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα
1.Μανος-Ευα: Συγκινήθηκα παλιόπαιδα! Snif Ευα ο Μητσουλας τον κατεστρεψε που να βρει να δουλεψει σε γραφειο που θελει, αν θες σπαμε στο ξυλο το Μητσαρα και του λεμε να παρει πισω όσα είπε στους υπόλοιπους επιχειρηματίες για την υπεξαιρεση….παει εχω λαλησει και δεν είναι και Λουκονορικη σκηνη!
Μανο Μη φεύγεις,
τα χέρια μου κράτα σφιχτά και χτύπα τη μοίρα,
Μη φεύγεις
γιατί αύριο θα είν' αργά να διώξεις την πίκρα….Αυτό το κομματι μου ηρθε στο νουSnif

2.Λουκάς-Νόρα-Μάνος:Καρακουκλαρος το αγορακι μου ο καθρεφτης της Νόρας γιατι τον δειχνει ετσι? Εχουν δικιο πάντως ο Λουκας και η Νόρα! Καλα φοβερη σκηνη Πετρακης εδωσε ρεστα υποκριτικα : respect : : respect :
3.Λουκάς-Νόρας:ΦΟΒΕΡΗ ΣΚΗΝΗ!!!!!!
4.Παρεα στην Εδεμ και Λιάκος: Λιγο το σοκ του Λουκα λιγο οι αποκαλυψεις από τον Ρούσσο ένα ποτηρι νερακι το χρειαζομαι και γω.
Λουκάς:<<Τσαχπινούλης ο πατερας σου Νικόλα!>> Σατανική πεθερά παλι καλα που υπήρξε και ο Αστυνόμος! Και ο Νικολας απαιχτος εκει με την μπογιά
5.Αντιγονη-Στρατος-Χρησταρας:Εμεινα αγαλμα!Σκηναρα θεικη από δυο ταλενταρες!!! Γιατί Θεαρα μου με απογοήτευσες που πάλι λες ψέματα ακόμα και τωρα που όλα αποκαλύφθηκαν!
6.Ρούσσος-Αμαλι:Αμαν ρε Αμαλια με τα κουτσομπολιά σου! Χώσε Ρούσσο!!!!
7.Λιακος και τα παιδιά του:Η Δαφνη κόντεψε να λιποθυμήσει και ο Λιακος με το Νικολα στα πρόθυρα εγκεφαλικού
8.Αντιγόνη-Χρησταρας:Μη το παίζεις θύμα Αντιγονη μου! Δεν υπάρχει παιδί όπως δεν υπάρχει διαθήκη ακόμα και στο Χρησταρα ψέματα….Και αντι να κατηγορεί την ιδια κατηγορεί τους άλλους ξανά
9.Ρούσσος-Αμαλία:-Στεφανος:Κριση αυτογνωσίας από την Αμαλί
10.Λουκάς-Νόρα-Σταυριδης:Αλάνθαστο ένστικτο Σταυριδη.

Σπάστηκα
1.Αμαλί-Μελίτα: Παλι καλα παραδεχεται τα λαθη της η Αμαλί!Σπαστηκα με υφακι της κορουλας της
2.Περιπλανωμενη Μελιτα:Γιατι τι ντυνεται ετσι την κοπέλα?

Εμετικά προσεχως με γλυκιες από το πατσοζευγαρο

Είχα καιρο να ψηφισω Τελειο αλλα θα το κανω σημερα!Τι σκηνες!!Οι πιο δυνατες ερμηνειες ήταν από Πετρακη oscarΠαπαδημητρίου,Δρακουλάκη και Σταυρου! oscar Ευγε εχουν και τις δυνατοτητες και το κειμενο

Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
ΑΠΑΛΛΑΞΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Υγ3. Απαλλάξτε μας από το πατσοζευγαρο!!!Μόνο να κουρασουν μπορουν τίποτε άλλο

Υγ4.Μάλλον δεν με ακούει κανείς…έχουμε αλλεργία στις οχιές ξαναλέωωω δεν τις αντεχουμε

Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa
Gioupi

ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΕ ΕΥΑ-ΜΑΝΟ ΤΗ ΚΛΑΜΑ :'(
ΣΥΜΦΩΝΩ loukitsa ΣΕ ΟΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ "ΖΕΥΓΑΡΑΚΙ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ" (ΝΤΑΙΖΗ-ΜΠΕΛΟ) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΛΛΑΞΟΥΝΕ...
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&amp;amp;amp;

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:12 am

Ας σχολιάσω κι εγω..

Λίγα και καλά.. Σήμερα ασχοληθήκαμε με δύο μόνο ζητήματα οπότε θα σπάσω κι εγώ το σχολιασμό μου στα δύο..

Ο Μάνος φεύγει από την Ελλάδα

Η παρέα με συγκλόνισε!

Η Εύα όπως αντέδρασε στα νέα του Μάνου, ο τρόπος που κλείστηκε στο δίπλα δωμάτιο, που δεν κατάφερε να συγκρατήσει παρότι προσπαθούσε τα δάκρυά της μπροστά στη μαμά της, ο τρόπος που ξέσπασε μέτα ακόμα και η κακία και η πίκρα που έβγαλε όταν κάρφωσε το Μάνο στους δικούς του!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-2

Ο Μάνος που προσπαθούσε να εξηγήσει στους γύρω του την δική του οπτική γωνία, ο τρόπος που σώπασε και άκουσε όσα του έσουραν όλοι και κατέβαζε το κεφάλι σαν να διέπραττε αμαρτία! Αμαρτία.....

Η Νόρα που αμέσως έπιασε τον παλμό του φίλου της, κοκκάλωσε, λύγισε αλλά τον παρηγόρησε!

Ο Λουκάς που ξέσπασε και είπε όλα όσα δεν έπρεπε πάνω στην στεναχώρια του, αλλά μόλις έφυγε ο φίλος του λύγισε και προσπάθησε όμως να παρηγορήσει τη γυναίκα που αγαπάει!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-3

Η Δάφνη που της ήρθε κεραμίδα!

Και ο Νικόλας με τη μπογιά που ήθελε να χαράξει την ημερομηνία!!!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-5

17/06/2010 - Η αρχή του τέλους!!! Snif

Έξι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ερμηνείες με τους Ξυλά-Πετράκη-Γεωργόνη να ξεχωρίζουν λίγο παραπάνω για μένα! Έξι παιδιά που αγαπάμε πολύ και μας συγκίνησαν απίστευτα!!!

+++

Άνοιξε η διαθήκη

Αντιγόνη - Στέφανος και Χρήστος με έκαναν να κολλήσω στην οθόνη!!!

Ο Στέφανος με το μάτι του τρελού να ζητά απο τη μάνα του κι άλλο παραμύθι και η Αντιγόνη να τον παρακαλά να την πιστέψει! Ανατρίχιασα!!! Ο Χρήστος να της στέκεται και να την παρηγορεί ύστερα κι όμως να τον βλέπουμε να αμφιβάλλει για το παραμύθι της και να λέει πράγματα που δεν κολλάνε... Απλά...ΟΥΑΟΥ!!!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-1

Σταύρου - Παπαδημητρίου και Κασσανδρινός αξεπέραστοι!

Από τους υπόλοιπους, μου άρεσε η αντίδραση της Δάφνης.. "Ευρώ???" και η απάντηση του Λουκά, "όχι βολτ!"

Αλλά και οι αντιδράσεις-κοκκάλωμα και πέσιμο του σαγονιού α λα Μάσκα της παρέας, των Ρουσσαίων και των Καρταλαίων!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-4

Όσο για τον αποθανώντα κάπως στραβά τα φανταζόσουνα μεσιέ Λαζαρίδη μια και ο γιόκας έγινε σαν τη μανούλα και η σύζυγός κόντεψε να ακουληθήσει τη δική του μοίρα με τα κατορθώματα του! Πάντως μια χαρα τα άφησες τα λεφτα! Congrats

+++

Τέλος, μην τουρτώσετε αλλά:

1) Με χάλασαν:

1α) Που αλλάξαμε το σλόγκαν "Ακόμα και ένας απο μας να λείψει τελειώσαμε" σε "Και ένας να μείνει όλη η παρέα θα ζεί μέσα απο αυτόν τον ένα" γιατί έτσι μας βολεύει καλύτερα...

1β) Οι γόβες της Νόρας!

2) Δεν καταλάβα τι έκανε τη Μελίτα ξαφνικά να πιστέψει ότι όοοοοσα της έλεγαν τόσο καιρό είναι αλήθεια και αυτός που ψεύδεται είναι ο Στέφανος. Να μιλά η Ευα για εξαπάτηση το καταλαβαίνω δεδομένης της διαθήκης, η Μελίτα γιατί? Στην τελική δεν της κόβει ότι αν ο Στέφανος ήθελε σώνει και ντε τα λεφτά δεν θα τα έφτιαχνε μαζί της μέχρι τουλάχιστον να γεννήσει η Εύα? Δεν την καταλαβαίνω μα το Θεό! Ήξερε για τα κέρατα και για τα λεφτά και πίστευε ότι ο στέφανος ακόμα και που επαληθεύτηκαν όλα δεν ήξερε τίποτα, ήταν αθώος. Γιατί άλλαξε γνώμη? Επειδή η Εύα κληρονομεί και φτουυυ χασαμε το χρήμα οπότε ας πατήσουμε ένα δράμα να ασχοληθούν και λίγο μαζί μας???

Πολύ καλο απο εμένα γιατί δεν είχε Νταίζη και Μπέλλο και είχε πολύ λίγο Μελίτα και δεν μου αρέσουν και οι εξελίξεις, αλλά και επειδή είχε τις εξαιρετικές ερμηνείες που ανέφερα πιο πάνω που κατάφεραν να με καθηλώσουν!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. 1 Η κουρούνα η αλανιάρα gelio

ΥΓ. 2 Η διαθήκη έλεγε "Στέφανος" χιχι

ΥΓ. 3 Λίγα είχα πει θα γράψω, ε? gelio

ΥΓ. 4 Απαλλάξτε μας απο τον ξενέρωτα! Τον είδατε τον Σταύρου σήμερα???

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:40 am

Τζίνα Clarabelle απο ενα oscar και στους συνηθεις υποπτους!
Αυτο για το ονομα Στεφανο στη διαθηκη το διαπιστωσα εκ των υστερων όταν ξαναείδα τη σκηνή...
όντως σημερα διχως πολυ ξενερωτα και καθολου πατσοζευγαρο ήταν τέλεια

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Paparazzi Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:55 am

Τέλειο Επεισόδιο!

Μάνος-Εύα: Εμ ρε Μάνο, πως ήθελες να αντιδράσει η κοπελιά; Ήρθατε μετά από καιρό κοντά, και τώρα φεύγεις; Τι ήθελες δηλαδή, να χαρεί;

Μάνος-Λουκάς-Νόρα: Ούτε και σε εμάς, μας αρέσει που φεύγει ο Μάνος Λουκά! Αλλά τι να κάνουμε; Πάντως Λουκά, έδωσες ρέστα σήμερα!

Παρέα-Ηλίας-Διαθήκη: Αμάν ρε Λουκά! Μας έσκασες! Πάντως εγώ περίμενα μεγαλύτερο ποσό.... κοντά στα 200 εκ, και όχι μόνο 50... τσιγγούνης ο Λαζαρίδης τελικά! :Ρ

Στέφανος-Μουγγή: Ρε Στέφανε, δείξε λίγο σεβασμό στην μάνα που σε γέννησε... cake vomit Πάντως και εσύ Αντιγονάρα αντιστέκεσαι ακόμα! Γερό καρίδι η μουγγή... Αλλά ο Στέφανος (που ξύπνησε ο Στράτος μέσα του) δεν τρώει πια κουτόχορτο... Με λίγα λόγια; KKarta Σφύριξε και έληξες!

Ρούσσος-Αμαλία: "Δεν θυμάμαι τι ακριβός έγινε εκεί... οπότε "no comment"

Αμαλία-Μουρλίτα: Τι έγινε Μελίτα; Δεν σου αρέσει πλέον η γνώμη της μαμάς, και κατηγορείς την Αμαλία ότι δήθεν της φουσκώνει τα μυαλά ο μπαμπάς; Πονάει η αλήθεια; Fskl

Λουκάς-Νόρα-Μπάτσος: Και όμως, δεν έκλεισε η υπόθεση κύριε Στραυρίδη...

Σχετικά με Μάνος-America: Φεύγει για μια καλύτερη ζωή στο America το παιδί... Όσο ήταν εδώ, τον κατηγορούσατε που σας δημιουργούσε συνέχεια προβλήματα και τώρα που φεύγει τον κατηγορείτε πάλι; Ούτε σε εμάς αρέσει, αλλά τι να κάνουμε; (Μάλιστα υπάρχουν φήμες ότι θα επιστρέψει στα τελευταία, αλλά δεν είναι του θέματος τώρα...)

Χρήστος-Μουγγή: Ρε Χρηστάρα, τιν πιστεύεις; "Ναι" ε τότε Fskl

Με εκτίμηση
το απόλυτο αρσενικό του forum,
Paparazzi!
Paparazzi
Paparazzi
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας Τόπος : ΕΔΕΜ
Ασχολίες : Μυστηκά της Εδέμ

Δημοσίευση από delpan Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 2:12 am

ΣΥΜΦΩΝΩ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ!!!ΩΣ ΤΩΡΑ!ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΠΑΙΓΜΕΝΟ!Η ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΝΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΑ...ΧΑΧΑ ΚΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΦΟΒΕΡΟ ΤΑΛΕΝΤΟ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΟΨΙΑΖΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΝΤΑΙΖΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ?ΤΟ ΠΕΔΙΛΑΚΙ ΧΑΧΑ!

delpan

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 2:54 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγω..

Λίγα και καλά.. Σήμερα ασχοληθήκαμε με δύο μόνο ζητήματα οπότε θα σπάσω κι εγώ το σχολιασμό μου στα δύο..

Ο Μάνος φεύγει από την Ελλάδα

Η παρέα με συγκλόνισε!

Η Εύα όπως αντέδρασε στα νέα του Μάνου, ο τρόπος που κλείστηκε στο δίπλα δωμάτιο, που δεν κατάφερε να συγκρατήσει παρότι προσπαθούσε τα δάκρυά της μπροστά στη μαμά της, ο τρόπος που ξέσπασε μέτα ακόμα και η κακία και η πίκρα που έβγαλε όταν κάρφωσε το Μάνο στους δικούς του!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-2

Ο Μάνος που προσπαθούσε να εξηγήσει στους γύρω του την δική του οπτική γωνία, ο τρόπος που σώπασε και άκουσε όσα του έσουραν όλοι και κατέβαζε το κεφάλι σαν να διέπραττε αμαρτία! Αμαρτία.....

Η Νόρα που αμέσως έπιασε τον παλμό του φίλου της, κοκκάλωσε, λύγισε αλλά τον παρηγόρησε!

Ο Λουκάς που ξέσπασε και είπε όλα όσα δεν έπρεπε πάνω στην στεναχώρια του, αλλά μόλις έφυγε ο φίλος του λύγισε και προσπάθησε όμως να παρηγορήσει τη γυναίκα που αγαπάει!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-3

Η Δάφνη που της ήρθε κεραμίδα!

Και ο Νικόλας με τη μπογιά που ήθελε να χαράξει την ημερομηνία!!!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-5

17/06/2010 - Η αρχή του τέλους!!! Snif

Έξι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ερμηνείες με τους Ξυλά-Πετράκη-Γεωργόνη να ξεχωρίζουν λίγο παραπάνω για μένα! Έξι παιδιά που αγαπάμε πολύ και μας συγκίνησαν απίστευτα!!!

+++

Άνοιξε η διαθήκη

Αντιγόνη - Στέφανος και Χρήστος με έκαναν να κολλήσω στην οθόνη!!!

Ο Στέφανος με το μάτι του τρελού να ζητά απο τη μάνα του κι άλλο παραμύθι και η Αντιγόνη να τον παρακαλά να την πιστέψει! Ανατρίχιασα!!! Ο Χρήστος να της στέκεται και να την παρηγορεί ύστερα κι όμως να τον βλέπουμε να αμφιβάλλει για το παραμύθι της και να λέει πράγματα που δεν κολλάνε... Απλά...ΟΥΑΟΥ!!!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-1

Σταύρου - Παπαδημητρίου και Κασσανδρινός αξεπέραστοι!

Από τους υπόλοιπους, μου άρεσε η αντίδραση της Δάφνης.. "Ευρώ???" και η απάντηση του Λουκά, "όχι βολτ!"

Αλλά και οι αντιδράσεις-κοκκάλωμα και πέσιμο του σαγονιού α λα Μάσκα της παρέας, των Ρουσσαίων και των Καρταλαίων!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 390-4

Όσο για τον αποθανώντα κάπως στραβά τα φανταζόσουνα μεσιέ Λαζαρίδη μια και ο γιόκας έγινε σαν τη μανούλα και η σύζυγός κόντεψε να ακουληθήσει τη δική του μοίρα με τα κατορθώματα του! Πάντως μια χαρα τα άφησες τα λεφτα! Congrats

+++

Τέλος, μην τουρτώσετε αλλά:

1) Με χάλασαν:

1α) Που αλλάξαμε το σλόγκαν "Ακόμα και ένας απο μας να λείψει τελειώσαμε" σε "Και ένας να μείνει όλη η παρέα θα ζεί μέσα απο αυτόν τον ένα" γιατί έτσι μας βολεύει καλύτερα...

1β) Οι γόβες της Νόρας!

2) Δεν καταλάβα τι έκανε τη Μελίτα ξαφνικά να πιστέψει ότι όοοοοσα της έλεγαν τόσο καιρό είναι αλήθεια και αυτός που ψεύδεται είναι ο Στέφανος. Να μιλά η Ευα για εξαπάτηση το καταλαβαίνω δεδομένης της διαθήκης, η Μελίτα γιατί? Στην τελική δεν της κόβει ότι αν ο Στέφανος ήθελε σώνει και ντε τα λεφτά δεν θα τα έφτιαχνε μαζί της μέχρι τουλάχιστον να γεννήσει η Εύα? Δεν την καταλαβαίνω μα το Θεό! Ήξερε για τα κέρατα και για τα λεφτά και πίστευε ότι ο στέφανος ακόμα και που επαληθεύτηκαν όλα δεν ήξερε τίποτα, ήταν αθώος. Γιατί άλλαξε γνώμη? Επειδή η Εύα κληρονομεί και φτουυυ χασαμε το χρήμα οπότε ας πατήσουμε ένα δράμα να ασχοληθούν και λίγο μαζί μας???

Πολύ καλο απο εμένα γιατί δεν είχε Νταίζη και Μπέλλο και είχε πολύ λίγο Μελίτα και δεν μου αρέσουν και οι εξελίξεις, αλλά και επειδή είχε τις εξαιρετικές ερμηνείες που ανέφερα πιο πάνω που κατάφεραν να με καθηλώσουν!

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. 1 Η κουρούνα η αλανιάρα gelio

ΥΓ. 2 Η διαθήκη έλεγε "Στέφανος" χιχι

ΥΓ. 3 Λίγα είχα πει θα γράψω, ε? gelio

ΥΓ. 4 Απαλλάξτε μας απο τον ξενέρωτα! Τον είδατε τον Σταύρου σήμερα???

Τζινάκι σάρωσες!!!!
Οι φωτό όλα τα λεφτα...Η αρχή του τέλους σήμερα..Οι αντιδράσεις αναμενόμενες...
Τι να το κάνω να μου τον φέρουυν πίσω στο τέλος???Θέλω αν δω τη διαδρομή της παρέας...
Ουφ!!Αρχισα πάλι, και σε 3 ωρες πρέπει να μαι στο ποδι..Α ρε Μάνο!!!
Υπέροχος ο σχολιασμός επαναλαμβάνω!!!!ΘΕΑ!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 4:32 am

αδιαμφισβητα απο τα καλυτερα φετος.
μοναδικες ερμηνειες,μπουγιουρης,ξυλα δρακουλακη πετρακης σταυρου παπαδημητριου γιαννακοπουλος,ολοι τους σημερα ηταν ενας κι ενας.
ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 11:16 am

Αχ ρε Εύα... Αχ ρε Μάνο...

----------------

"Ο Μάνος δεν αντέχει τον εαυτό του στον ξεπεσμό..." Σωστό, δε λέω... Αλλά ποιος τον αντέχει?

Πρέπει να ομολογήσω και κάτι. Συνειδητοποιώ ότι αυτό το δέσιμο που έχει αυτή η παρέα είναι κάτι που με ξεπερνάει... δεν το φτάνει η αντίληψή μου... (μιλάω σαν να 'ναι πραγματικοί οι ήρωες, ξέρω, αλλά είμαι λίγο φορτισμένη)
Ο Μάνος, δυστυχώς, θα λείψει πολύ... Ν' αγιάσει το στόμα εκείνης της κοπέλας που 'πε "Αμάν αυτός ο Μάνος! Φεύγει και μας έχει κάνει όλους άνω κάτω"... Πραγματικά, ΑΜΑΝ!!!

----------------

50-60 εκατομμύρια??? Εκατομμυριούχος και με την αλλαγή του νομίσματος. Τι δουλειά έκανε είπαμε? Αναζητούνται συνεργάτες... Ωράριο ελαστικό... Αμοιβή ικανοποιητική...
Νικόλας: "Ειδικά για μπατίρης... κάτι είχε κι άφησε πίσω του..." gelio

Δάφνη:"Νικόλα, κάπου μπορεί να έχεις έναν αδερφό ή αδερφή"
Νικόλας:"Όχι πάλι ρε γαμώτο! Γιατί πάλι σε μένα???"
Όχι πάλι λέειgelio

----------------

Πώς λένε την κοπέλα που θα έφερνε νερό στην Αμαλία???
Επίσης, είπε "Ευούλα" σε κάποια φάση???

----------------

Ο Αλέξανδρος κέντησε χθες... Μου 'ναι και τόσο γνώριμη η φωνή του... Ανατρίχιασα
αλλά...
"...αυτή είναι η μάνα μου... εξαπάτησε τον πατέρα μου με τον εραστή της... κι έκανε και παιδί μαζί του"... κατά μάνα και πατέρα, κατά γιο και θυγατέρα το πάνε όμως το πράγμα...

----------------

Βρήκα τι έπαθε η Μελίτα!!!!! Μμμμ, σιγά το δύσκολο gelio
Στην ερώτηση "τι είχε να κερδίσει από μένα ο Στέφανος?" η απάντηση της Αμαλίας "ευτυχώς που δεν θα το μάθουμε ποτέ... ευτυχώς" την τάραξε. Ε, όντας ταραγμένη λοιπόν "εγώ θα την μάθω την αλήθεια" είπε κι έεεφυγε... Αυτό. Τι? Ποιος δεν κατάλαβε???

Ούτε η κουβέντα με την Εύα πάντως βγάζει νόημα:
"Προσπάθησε να μην φτάσεις ως εκεί" - στο χείλος του γκρεμού? δεν το λέω εγώ... το trailer...
"Και που να πάω?" - από την άλλη, από την άλλη...
Εγώ λυπάμαι πάντως... τέτοιο χαϊβάνι είμαι...

Επίσης, προβληματίστηκαν και τα Λουκανοράκια... "...Με την Εύα αποκαλύφθηκε το σχέδιο. Τι σκοπό είχε με τη Μελίτα?" "Τι να σου πω? Ευτυχώς δεν προλάβαμε να το δούμε κι αυτό" "Λες να ήταν μέρος του σχεδίου του?" "Άβυσσος η ψυχή της Αντιγόνης... γιατί η Αντιγόνη κρύβεται πίσω απ' όλα αυτά. Ο Στέφανος ακολουθεί τη μυρωδιά του χρήματος"
Πάει ο Stefan... μαφιόζο, αλήτη, δολοφόνο θα τον ανεβοκατεβάζουν...
Τέλος πάντων, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι τον θεωρούν επικίνδυνο και βάζουν τα πάντα με το νου τους... Και η Μελίτα ακόμη. Είναι ερωτευμένη η γυναίκα και υπο το πρίσμα του έρωτα στρεβλώνει η εικόνα του Στέφανου στα μάτια της...(τι κατεβάζω πρωι πρωι???).
Σκέφτεται πιθανοθεωρητικά... Σου λέει "κι αν ήμουν εγώ στη θέση της Εύας?" ή άρχισε να σκέφτεται ότι γι αυτό το λόγο(είναι πολλά τα λεφτά) ο Στέφανος για κάθε του επιλογή αναφορικά με τη σχέση τους περίμενε τις αποφάσεις της Εύας... Μήπως και του κάτσει να 'ναι μαζί της και δεν χάσει την κληρονομιά του γιου του... Άρα, "πόσο μ' αγαπάει αλήθεια?"
Καμιά άλλη ιδέα???
Άντε, και πολύ ασχολήθηκα...

----------------

"Μάνα του είστε, μπορεί να σας πιστέψει και χωρίς αποδείξεις"
Πες τα βρε Χρήστο. Άντε γιατί θα ξεχάσουμε και τα βασικά... Μπορεί κάποιοι χαρακτήρες να μην αρέσουν, αλλά έτσι συνηθίζεται όταν είσαι οικογένεια με κάποιον...

----------------

Mik έγραψε:•Του Χρήστου οι γονείς πως πεθάνανε? Σκοτωθήκανε? Και αν ναι πριν ή μετά τον θάνατο του Λαζαρίδη?Αφού είναι μάρτυρας στην διαθήκη ο μπαμπάς του, μπορεί ο θάνατοςτου να μην είναι άσχετος… Τυχαίο? Δεν νομιζω!
Χμ δεν ξέρω τι πάθανε οι γονείς του παιδιού, πάντως μάθαμε και κάτι άλλο σήμερα. Λαζαρίδης-Μάνεσης ήταν γνωστοί. Το λέω επειδή εγώ θυμάμαι το Χρήστο να λέει της Νταίζης "ευτυχώς αυτή η γυναίκα βρέθηκε στο δρόμο μου και φρόντισε τ' αδερφάκι μου" κάτι τέτοιο. Δεν μπορεί να βρέθηκε τυχαία, αν είναι έτσι. Επίσης, και το άλλο που με απασχολεί είναι γιατί τον Χρήστο τον άφησε πίσω, να μπλέξει με τη νύχτα κλπ κλπ... Γιατί πήρε μόνο τον άλλον? Απλά για να κάνει την αλλαγή του ονόματος με τον Στέφανο θα 'ταν μια απάντηση...
Και κάτι άλλο. Λαζαρίδης-Χατζηβασιλείου(τουλάχιστον ο δικός μας) ασχολούνταν με πίνακες και είχαν λεφτά με το τσουβάλι. Ο Μάνεσης? Θα θυμόταν βέβαια ο Χρήστος αν είχαν κάποτε λεφτά εκείνοι απλά δεν θυμάμαι ποτέ κάποια αναφορά στην οικονομική τους κατάσταση... Τέλος πάντων, μπορεί και να μην έχει σημασία. Αν τον "φάγανε", θα μπορούσαν να το είχαν κάνει και γι άλλους λόγους...

(Βάσω, για τα ετεροθαλή αδέρφια Νόρας, Λουκά, Εύας ζήτα 4η season... ένας πατέρας από δω, μια μάνα από 'κει... κάπως θα τα βολέψουνε... να μάθουμε κι εμείς... Δεν μπορεί να 'ναι τόοοοσο άτυχοι αυτοί οι τρεις...)

----------------

Από τα προσεχώς:
"Γιατί όλα αυτά κυρία Καρτάλη? Για να καταστρέψετε τον πατέρα μου ή για να διαλύσετε εμένα?" scratch

"Τι έγινε αγόρι μου έχασες τη γη κάτω απ' τα πόδια σου? Για να δεις πως είναι να προσπαθείς να πείσεις τους πάντες για την αθωότητά σου... και να μην σε πιστεύει κανένας"... Για πότε λέει γιατί κόλησα?

ΥΓ. Ευχαριστώ πολύ jim7... Το εμπλούτισα λιγάκι... Να γελάμε (με αυτά που διαβάζουμε, τι άλλο να κάνουμε κιόλας?) είναι ο στόχος ούτως ή άλλως...
Πάντως, η Τζίνα "φταίει" και το παρακάτω post:
KatsaroYpotheto έγραψε:Ο Στέφανος με όποια γυναίκα πάει την αφήνει και έγκυο? Τα προφυλακτικά ξέρει τι είναι?
Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω και την Ευάννα για προχθές... και έχει και αξία καθότι ξέρω πόσο "πάει" Μάνο, ενώ εγώ του τα 'χω ακόμη μαζεμένα...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 12:15 pm

@almaresi

Περι Χρήστου το ανάγνωσμα.

Η οικογένεια Μάνεση πέθανε σε ατύχημα (Χρήστος speaking) ενώ εργαζόταν για την οικογένεια Λαζαρίδη (εξ ου και ήταν μάρτυρας ο πατήρ). Πεθάινωντας άφησαν 2 παιδιά εκ των οποίων το ένα με συνδρομο down το οποίο η Αντιγόνη περιέθαλψε. Ο Χρήστος μεγάλωσε και πήρε την πορεία του.

Καμμία άλλη απορία?? χιχι

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 12:18 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Καμμία άλλη απορία?? χιχι

Το Μάνεσης είναι επτανήσιο επίθετο και υπάρχουν αρκετοί στην Ζάκυνθο...

Να κάνω guest ως ξαδερφούλα του Χρήστου?? Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Icon_lol Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Icon_lol

@Almaresi το διόρθωσα...

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 12:25 pm

Το είδα γι αυτό και το απέσυρα...

thanks... άρα, άλλα ντ' άλλων θυμάμαι δλδ... όχι ότι μου κάνει εντύπωση βέβαια... οπότε, αφού ο Χρήστος είχε μεγαλώσει οι γονείς του πέθαναν πολύ μετά από τον θάνατο του Λαζαρίδη
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από dennis Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:35 pm

Καλά όλα αυτά , αλλά εμένα ένα πράγμα τυρρανάει τα σωθηκά μου......
Η Νόρα πότε θα αλλάξει παπούτσια ???
Τάμα το έχει να μην τα βγάζει στην Οσία Παρθενόπη την Σολιάστρα για να φύγει η Νταίζη ???
dennis
dennis

Θηλυκό Τόπος : Στο Νησί με τον Desmond...

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:40 pm

almaresi έγραψε:(Βάσω, για τα ετεροθαλή αδέρφια Νόρας, Λουκά, Εύας ζήτα 4η season... ένας πατέρας από δω, μια μάνα από 'κει... κάπως θα τα βολέψουνε... να μάθουμε κι εμείς... Δεν μπορεί να 'ναι τόοοοσο άτυχοι αυτοί οι τρεις...)
Όσο το σκέφτομαι.... Νόρα-Λουκάς να φημολογείται ότι είναι αδέρφια; Ετεροθαλή πάντα! Razz Γιατί όχι; Εμπόδια ψάχνουν για το ζευγάρι... Να μην το χωρίσουμε λίγο; Ποιος ο καλύτερος τρόπος; ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ! Ξέρουν καλά αυτό το μονοπάτι στη σειρά! lol!

Πάντως για το επεισόδιο, πέρα από τα σχόλια για τις εξαιρετικές ερμηνείες : respect : , στα οποία και συμφωνώ, έχω να κάνω μία μικρή παρατήρηση...

Ο αστυνόμος πήγε στη Νόρα και στο Λουκά να πάρει νομική συμβουλή; lol! Να τους ρωτήσει τι θα έκαναν στη "θέση" του; Να τους περάσει το μήνυμα για το ποιος είναι ο "ένοχος" (εισαγωγικά για ευνόητους λόγους); Τι στο καλό πήγε να κάνει; Υποτίθεται ότι αυτές οι υποθέσεις μένουν μυστικές μέχρι την εξιχνίασή τους -αν δεν κάνω λάθος- και ο αστυνομικός βγάζει ντελάλη την ένοχη; Την ψυχολογία αυτού του ανθρώπου δε θα την καταλάβω...
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:44 pm

sifantid έγραψε:
almaresi έγραψε:(Βάσω, για τα ετεροθαλή αδέρφια Νόρας, Λουκά, Εύας ζήτα 4η season... ένας πατέρας από δω, μια μάνα από 'κει... κάπως θα τα βολέψουνε... να μάθουμε κι εμείς... Δεν μπορεί να 'ναι τόοοοσο άτυχοι αυτοί οι τρεις...)
Όσο το σκέφτομαι.... Νόρα-Λουκάς να φημολογείται ότι είναι αδέρφια; Ετεροθαλή πάντα! Razz Γιατί όχι; Εμπόδια ψάχνουν για το ζευγάρι... Να μην το χωρίσουμε λίγο; Ποιος ο καλύτερος τρόπος; ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ! Ξέρουν καλά αυτό το μονοπάτι στη σειρά! lol!

Πάντως για το επεισόδιο, πέρα από τα σχόλια για τις εξαιρετικές ερμηνείες : respect : , στα οποία και συμφωνώ, έχω να κάνω μία μικρή παρατήρηση...

Ο αστυνόμος πήγε στη Νόρα και στο Λουκά να πάρει νομική συμβουλή; lol! Να τους ρωτήσει τι θα έκαναν στη "θέση" του; Να τους περάσει το μήνυμα για το ποιος είναι ο "ένοχος" (εισαγωγικά για ευνόητους λόγους); Τι στο καλό πήγε να κάνει; Υποτίθεται ότι αυτές οι υποθέσεις μένουν μυστικές μέχρι την εξιχνίασή τους -αν δεν κάνω λάθος- και ο αστυνομικός βγάζει ντελάλη την ένοχη; Την ψυχολογία αυτού του ανθρώπου δε θα την καταλάβω...

Οχι καλέ μεταξύ τους..Αλλα να χουν καπου ξεχασμένα αδέρφια...
Μην γίνουμε και αιμομίκτες!!!

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:50 pm

Mik έγραψε:
Εσύ κατάλαβα τι εννοούσες, τι θα "μπορούσε" να φημολογείται είπα χάριν αστεϊσμού φυσικά για όσα έχουν δει τα μάτια μας! Razz
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από Jennifer Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:53 pm

Απλά : respect : στον κο.Σταύρου. Τόσο καιρό τον βλέπαμε στον ρόλο του φλούφλη που κόντευα να ξεχάσω για το τι μπορεί να κάνει αυτός ο ηθοποιός. Με απίστευτες εκφράσεις, κινήσεις, φωνή, με καθήλωσε στον καναπέ! Ως Στέφανο δεν μπορώ να πω πως τον λυπήθηκα γιατί και αυτός έχει κάνει πολλά τόσο καιρό, αλλά υποκλίνομαι στο ταλέντο του : respect :
Είδατε σεναριογράφοι μας τι μπορεί να κάνει όταν του δίνεται σενάριο της προκοπής? Και όταν έχει απέναντι του ηθοποιούς που έχουν μαζί χημεία!
ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΝΕΡΩΤΑ ΤΟΥΣ!!

Και μια και την ανέφερα... βρε παιδιά ούτε εγώ κατάλαβα γιατί πειράχτηκε η Μελίτα! Στην Ευα έκανε παιδί, την Ευα παντρέυτηκε και την Ευα ήθελαν να σκοτώσουν για να μην πάρει την διαθήκη. Αυτή γιατί τσαντίστηκε? Μήπως επειδή κατάλαβε πως πάλι δεν θα ασχοληθεί κανένας μαζί της και είπε να το παίξει θυμωμένη και θιγμένη μήπως και της δώσουν λίγη σημασία όταν πάρει το βλέμμα του κουταβιού και αρχίσει την κλάψα της? Ένα θα πω... ΛΥΠΗΘΗΤΕ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!
Jennifer
Jennifer
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:54 pm

sifantid έγραψε:
Mik έγραψε:
Εσύ κατάλαβα τι εννοούσες, τι θα "μπορούσε" να φημολογείται είπα χάριν αστεϊσμού φυσικά για όσα έχουν δει τα μάτια μας! Razz

Καλέ Σοφάκι κουνήσου απο τη θέση σου Razz
Μωρό είπαμε να αποκτήσουν απο κοινού, όχι γονιό TutTut
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:55 pm

Ezi_loukno έγραψε:
sifantid έγραψε:
Mik έγραψε:

Καλέ Σοφάκι κουνήσου απο τη θέση σου Razz
Μωρό είπαμε να αποκτήσουν απο κοινού, όχι γονιό TutTut
Εγώ κουνιέμαι, μωρό θα αποκτήσουν; Razz
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 1:59 pm

απορια ποιος ψηφισε αθλιο αυτο το τελειο επισοδιο με τις συγκλονιστικες
ερμηνιες ολων και μηδενος εξαιρουμενου?????????
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 3:24 pm

Επιτέλους από τα καλύτερα επεισόδια που έχω δει φέτος …. : respect :
Το πρώτο επεισόδιο που μου άρεσε όοοολο, η κάθε του σκηνή ….

Δε χρειάζονται και πολλά λόγια στην περιγραφή του …
Το είδα σχεδόν ολόκληρο με υγρά μάτια …

Τρελό κλάμα με Μάνο – Εύα στην αρχή του επεισοδίου και μετά ειδικότερα όταν έκλαιγε η Εύα πάνω από την κούνια του μωρού και ο Μάνος περιπλανιόταν …..

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 --13

τρελό κλάμα με τη συζήτηση Νόρας – Λουκά για τη φυγή του Μάνου και την παρέα ….

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 125341c2

τρελό κλάμα με την ατάκα του Νικόλα για τα μαντάτα και την μελαγχολία της Δαφνούλας ……

«Δάφνη μου φέρε μου σε παρακαλώ ,έχω μέσα έναν κουβά με μπογιά.
Θέλω να σημειώσω έξω την σημερινή ημερομηνία.
Σήμερα αλλάζει η ζωή μας.
Σήμερα κερδίσαμε λεφτά. Σήμερα κερδίσαμε γνώσεις.
Σήμερα κερδίσαμε έναν καινούργιο αδελφό. Σήμερα χάνουμε έναν παλιό.
Φέρε ρε Δάφνη την μπογιά. Φέρε. Έχω ήδη αρχίσει να τα ξεχνάω …..»
Snif

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 1f1bdec1
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 B037a03e

Και τι να πω και για την ερμηνεία του Στέφανου μαζί με την Αντιγόνη ….

Ο Σταύρου απίθανος, ανεπανάληπτος, συγκλονιστικός στην ερμηνεία του, κέντησε μαζί με την κα. Παπαδημητρίου …. ΥΠΕΡΟΧΟΙ …. Δεν έπαιρνα τα μάτια μου από πάνω τους …

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 2f16923c

Φυσικά και δε θα σχολιάσω την ελάχιστη Μελίτα που έδειξε μέσα στην τρέλα !
Από πού κι ως πού την κορόιδεψε ο Στέφανος δεν πρόκειται να το καταλάβω !

Πολλά συγχαρητήρια για το χτεσινό επεισόδιο, μακάρι να βλέπαμε πάντα τέτοια !!

Περιμένουμε ακόμα καλύτερες σκηνές με ΠΑΡΕΑ των 6 μέχρι το τέλος …. Flkia

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 3:27 pm

Τελειος ο σχολιασμος Γιουλη μου! oscar Κλασσικα συμφωνω!Και οι φωτο ειναι υπεροχες,αποτυπωνουν ακριβως τις εξαιρετικες ερμηνειες ολων εχτες! Thumbs up
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 3:30 pm

Ο Σταυρου σημερα ηταν καταπληκτικος Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 3 195890
Δεν υπαρχουν λογια να τον περιγραψω....οπως και ολοι σημερα ηταν καταπληκτικοι....
Απο εμενα ΤΕΛΕΙΟ το επεισοδιο.....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης