Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap77%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 77% 
[ 75 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap18%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 18% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap1%Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 97

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 3:48 pm

Τιτλος "Η αρχη του τελους....."

Κεφ. 1 "Αυτοι που φευγουν....."
Ο Μανος φευγει και ολοι οι υπολοιποι καταρρεουν.... Πρωτη η Ευα που βλεπει για αλλη μια φορα το ονειρο να γκρεμιζεται, βγαζει, πονο, θυμο, πικρα απεναντι στον Μανο.... Κλεινεται στο δωματιου του γιου -του αντρα που δεν θα την προδωσει ποτε- και ξεσπαει.... Snif Ο Μανος με την αντιδραση της Ευας φροντιζει να ενημερωσει και το Λουκα με τη Νορα για τις αποφασισεις του, η Νορα καταλαβαινει απο την αρχη οτι κατι δεν παει καλα και οταν ο Μανος ανακοινωνει την αποφαση του ο Λουκας αντεδρασε με οργη.... Δεν θελω να πιστεψω οτι ο Μανος φευγει γιατι εχει κανει κατι, ας φυγει "καθαρος"... Μετα την αποχωρηση του Μανου τοσο ο Λουκας οσο και η Νορα συνειδητοποιησαν τι σημαινει η αποχωρηση του Μανου για την παρεα.... "Ουτε ριζες μενουν ουτε ανθρωποι...." : respect :
Κατα εναν περιεργο τροπο αργοτερα απο τους υπολοιπους εμαθε για τη μεταναστευση η οικογενεια του Μανου και τελευταιες φαινεται θα μαθουν η κορες του.... Ο Νικολας ξαναχανει τον αδερφο του ενω η Δαφνη και ο Ηλιας χανουν αδερφο και γιο πριν καν τον βρουν..... Snif

Κεφ. 2 "Το γεγονος"
Η διαθηκη ανοιξε και εδωσε απαντησεις..... Ο Λαζαριζης αφηνει αποκλειστικο κληρονομο της περιουσιας του η οποια ανερχεται σε εκατομμυρια ευρω, στον γιο του Στεφανου με διαχειριστρια τη μητερα του παιδιου εφοσον η Αντιγονη ειναι ακομη εν ζωη.... Η Αντιγονη μαθαμε σιγουρα πια οτι ειχε σχεση με το Λυτρα και περιμενε το παιδι του.... Η παρακληση του πατερα να καταλαβει ο Στεφανος τους λογους που αποκληρωσε τη μητερα του και ειδικα η ευχη του η διαθηκη να τον βρισκει σε εναν ευτυχισμενο γαμο μα μια γυναικα που να του αξιζει μου φανηκε τοσο τραγελαφικη.... ;/ Γιατι η Ευα ηταν κυρια ως συζυγος του Στεφανου....
Συμβολαιογραφος η Καλφοπουλου.... Μαρτυρες ο πατηρ και υιος Χατζηβασιλειου και καποιος Μανεσης....

Κεφ. 3 "Οι αντιδρασεις"
Ο Στεφανος να πω εξαγριωθηκε, να πω τα πηρε στο κρανιο, να πω σεληνιαστηκε.... Οτι και να πω θα ειναι λιγο, για μια αντιδραση ρεαλιστικοτατη και για εναν ηθοποιο που πηρε τη σκηνη και εφυγε, για να μην πω το επεισοδιο.... oscar
Η Αντιγονη πανικοβλημενη ισως απο την αντιδραση του γιου της, ή παλι γιατι δεν ειχε τα επιχειρηματα να τον πεισει οτι ο πατερας του απο τον ταφο ψευδεται, εδειξε να μην μπορει να διαχειριστει το θυμο και την οργη του γιου της....
Ο Χρηστος μου εμοιαζε αμετοχος αλλα περιμενω αν θα τον ρωτησει ο Στεφανος για τυχον εμπλοκη του....
Οταν εμειναν οι δυο τους η Αντιγονη ισχυριστηκε στο Χρηστο οτι ο Λαζαριδης εξεπατηθηκε.....(?)
Η παρεα προσπαθει να συλλαβει το ποσο που κληρονομει ο μικρος Αγγελος, με την Ευα να τρομαζει με την ευθυνη μιας τετοιας περιουσιας αλλα και με τα μυστικα που εφερε στο φως η διαθηκη...
Η Αμαλια ηθελε να της φερει λιγο νερο η μαια....
Η Μελιτα πηρε τους δρομους -γιατι δεν εχω καταλαβει- και ο Πετρος με την Αμαλια εδιωξαν τον Καρταλη εκφραζοντας πανω του την οργη και το φοβο για την κορη τους....
Ο αστυνομος εβγαλε συμπερασμα και ρωτησε τη Νορα και το Λουκα αν ως πολιτικη αγωγη θα καταδικαζαν την Αντιγονη για το φονο του Χατζηβασιλειου -ο υιος πρεπει να ηταν αυτος-....

Παραρτημα
Το κεφαλαιο της διαθηκης δεν εκλεισε, ψαχνουμε ακομη το παιδι της Αντιγονης και του Λυτρα ...
"Ουτε ριζες μενουν ουτε ανθρωποι......" Ελπιζω να μεινουν τηλεθεατες γιατι με την αποχωρηση του Μανου ενα κεφαλαιο της Εδεμ κλεινει οριστικα για να ανοιξει ενα αλλο καινουριο, αγνωστο το οποιο δεν ξερουμε τι θα φερει, οσο κι αν υποψιαζομαστε.... ;/

Η συνεχεια στο επομενο......

Υ.Γ. 1 "Τελειο" απο μενα γιατι αν και ελαφρως καταθληπτικο με καθηλωσε.....
Υ.Γ. 2 Δεν ειχα να πω πολλα αφου προηγηθηκαν τοσα σεντονακια και μη..... :wink2:
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 4:23 pm

Τελικά δεν χρειάζονται υπεραναλύσεις όταν το επεισόδιο είναι τέλειο. Επιτέλους μετά από αρκετό καιρό είχαμε ένα πραγματικά αξιόλογο επεισόδιο.

Όλοι αξίζουν ένα oscar
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:04 pm

Ας σχολιάσω και εγω...

Μάνος-Ευα: Εξαιρετική σκηνη.. Φάνηκε ο πονος της Ευας και η Φαίη το εξέφρασε απίστευτα με το βλέμμα της..Ο Μάνος προσπαθούσε να διακιολογηθεί πίσω απο μια κλειστή πόρτα,νομιζω πως τα λόγια που είπε την πόνεσαν ακόμα πιο πολύ... Οσο πίσω και να την τραβούσε ο Μάνος,πότε δεν τον έιδε σαν βάρος,πάντα ήταν δίπλα του και του στεκοταν... και ακόμα και τώρα αυτό θα έκανε αν της δινόταν η ευκαιρία..Αλλά ας όψεται η αποχώρηση...Δόθηκε πολύ όμορφα το σκηνικό με την πόρτα στη μέση να τους χωρίζει,με την Ευα να μην μπορεί αν πιστεψει στα αυτιά της και να συγκρατησει τα δακρυά της, και το Μάνο να δικαιολογεται..Δωσανε ρέστα ο Μπουγιούρης και η Ξυλά στη σκηνή και μπράβο και στους δύο...

Στο γυρισμό η Ευα δεν άντεξε και ξέσπασε..Πίστεψε σε αυτόν τον άνθρωπο που τη παραμύθιαζε μέχρι και χτες οτι θα είναι δίπλα της και πάλι βρέθηκε προ εκπλήξεως... Είπε σκληρές κουβέντες αλλά σίγουρα μέσα της δεν πισετυει τα όσα λέει, πολύ ωραίο το ξέσπασμα της Ευας και φυσικά το χαμηλωμένο βλέμμα του Μάνου..Αδικία ,ακριβώς οπως το πε, ακόμα και μέχρι την τελευταία στιγμή να μας πιπιλίζουν το μυαλό με μεγάλες κουβέντες και στο τέλος τίποτα...
Το μουσικό διαλειμμα με την Ευα στην κούνια του μικρού Αγγελου να κλαίει και το Μάνο να περιπλανιέται πολύ γλυκό και συγκηνητικό...

Μάνος-Νόρα-Λουκάς: Ο Μάνος ξεκινάει την περιοδέια να πεί τα ευχάριστα.. Το Νοράκι αμέσως έπιασε οτι κάτι δεν πάει καθόλου καλλα...Οντως το βλέμμα του Μάνου τα έλεγα όλα..Διελυμένος... Η ανακοίνωση έφερε και τις αναμενόμενες αντιδράσεις.. Ο Λουκάς φόρτωσε και του βγήκε πίκρα, η Νόρα στεναχωρήθηκε αλλά έσπευσε να παρηγορήσει το Μάνο.. Η ανησυχία και των δύο για την Ευα που θα μείνει μόνη της, τους πληγώνει η διάλυση της παρέας... Εξαιρετικοί υποκριτικά και οι τρείς!!
Η αγκαλιά της Νόρας πολύ γλυκιά,κατάλαβε πόσο πληγωμένος έιναι ο Μάνος και προσπαθεί να βοηθησεί οσο μπορεί.. Η προσπάθεια να τον μεταπείσουν πολύ θα ηθελα να έιχε κάποιο αποτέλεσμα.. Οσο και αν μου αρεσε η σκηνή μου ξενίζει ακόμα η εξελίξη..Στο κάτω κάτω τη διαδρομή της παρέας περίμενα να δω και αυτό μένει στη μέση...

Νόρα-Λουκάς: Για αυτό το αγαπάω το ζευγάρι αυτό..Πάντα ήταν ενωμένοι στα δυσκολα..Πάντα ο ένας να προσπαθει να στηρίξει τον άλλον στα δύσκολα με κάθε τρόπο .. Τσακισα με τα δάκρυα της Νόρα; και την απόγνωση του Λουκά..Ξέραμε οτι η παρεα διαλύεται αλλά ειναι διαφορετικό να βλέπεις τα συντρίμια μπροστά σου λίγο λίγο... Συμφωνω με τη Τζίνα επίσης..αλλάξαμε το σλογκανάκι για να εξηπυρετησουμε το σενάριο...Εγώ θα προτιμήσω το παλίο..Αν χαθεί ένας τελειώσαμε..Γιατί παρέα κουτσουρεμένη δεν θέλω...

Και φτάνουμε το θέμα της διαθήκης...
Η παρέα φυσικά ενωμένη θα το αντιμετωπίσει και αυτό..Ο Ρούσσος αγωνιά για το που είναι μπλεγμένο και το δικό του το παιδί..Η Αμαλία σιγά μην καθότανε να περιμένει στο σπίτι..Και η Μελίτα κλασσικά μωρό μου..Θα έσκαγα αν δεν το έλεγα...
Η Αντιγόνη πάλι σε αναμένα κάρβουνα..Θα βγουν οι πομπές σου στη φόρα καλή μου..καλομελέτα και έρχεται!!
Μου μετέδωσε αγωνία η εναλλαγη των σκηνών προσμένωντας τη διαθήκη...

Πέτρος-Αμαλία: Παρατήρησα και εγώ το Στέφανος στη διαθήκη.. Λίγο προσοχή πια...Η Αμαλίτσα έσκασε απο το κακό της που η Ευα έγινε εκατομυριούχος και αναρωτιέται φυσικά τι θα απογίνει το παιδάκι της..Εγω δεν ξέρω που εμπλέκεται το παιδάκι της αλλά φαντάζομαι οτι ανησυχούν γιατι ο Στεφανος είναι όντως εκδικητης και εχει μεθοδευμένο σχέδιο(κούνια που τους κούναγε) οποτε ο ερωτας ξενίζει τωρα στην Αμαλίτσα..Αμ δε που είναι έτσι..Σιγά μην μας κάνουν τη χάρη... Θυμάμαι τη κουβέντα του Πέτρου πως τότε δεν έγιναν τα πράγμτα οπως ακούγεται και φαντάζομαι οτι θα μαθευτούν και αλλα για το ζευγαρακι τξς συμφοράς..Αθωώστε μου τον Πέτρο λέμε να ανοίξω τις σαμπάνιες!!!

Παρέα-διαθήκη: Μάθαμε λοιπόν οτι η περιουσία έιναι τεράστια .. Μάθαμε επίσης οτι ο μπαμπάς Λαζαρίδης ψώνισε απο σβέρκο στο γάμο του και δεν επιθυμει το ίδιο και δι υμάς...Δεν ήταν τρεγελαφικό??? Ο Στεφανος όντως ήταν σε εναν ευτυχισμένο γάμο και ονειρευοταν και τα παιδια του Πειραία μην ξεχνιόμαστε... Την είχε την άξια συζηγο αλλα προτίμησε κεριά και βουλοκέρια...
Η παρέα σοκαρίστηκε, και χάρηκε ταυτόχρονα για την Ευα..Ο Νικόλας ψάχνει πάλι πανικόβλητος τα αδέρφια και τα ξαδέρφια του..Το "γιατί πάλι" νομίζω πως τα λέει όλα για το πως καταντήσαμε πλέον..
Η καχυποψία προς το Στεφανο φυσιολογιοτατη νομίζω, μη ξεχνάμε οτι ο Στεφανος συστηθηκε εκδικητής με οργανωμένο σχεδιο..Ποιός μπορεί να πιστεψει οτι το Μελιτόνι τον έκανε αρνάκι????? Επίσης κύλησε η πρώτη πέτρα για αντιδικίες και τρεχάματα που θα χούμε λογικά στον τρίτο κύκλο... Ο Στεφανος θα το διεδικήσει το παιδί..Δεν ξέρω κατα πόσο θέλω αν το δω αυτό..
Λογική βρίσκω και την Ευα για το πως ανακοινωσε την αποχωρηση του Μάνου..Είναι πικραμένη και φάνηκε και στα λόγια της και στο βλέμμα της.. Αυτό ομως που με διέλυσε ηταν η ατάκα του Νικόλα..Κερδίσαμε έναν αδερφό ακι χάνουμε τον παλιό..Ετσι είναι... Αφηνει τεράστια κενά ο Μάνος με τηη αποχωρησή του και φυσικό είναι τα αδέρφια του να χάνουν τη γη κάτω απο τα πόδια τουςς..Οτως η άλλως είδαμε το Νικόλα απο την αρχη της σειράς να χτιζει μια σχέση με το Μάνο που δυνάμωνε και τωρα αυτό διαλύετια..Πως να αντιδράσει στη σκέψη οτι χάνει τον αδερφό του απο κοντά του??? Καιστο οτι χάνεται ένα μέλος της παρεας και για αυτός τους δύο ισως το πιο σημαντικό????? Τη Δάφνη την είδα σοκαρισμένη αλλά περιμένω κάτι περισσότερο...

Στέφανος-Αντιγόνη:: respect : : respect :
Πόσο ταλέντο μπορεί να έχει αυτός ο άνθωπος ???? Το βέλμμα του,η φωνή του εβγαλε όλα τα συναισθηματα στο υπερθετικό βαθμό.. Η Αντιγόνη προσπάθησε να κρατηθεί απο το παραμικρό,προσπάθησε να διακιολογηθει αλλά ο Στεφανος αμετάκλητος..Δεν άκουγε τίποτα... Είχα κολλήσει πάνω στην οθόνη και κοίταγα και χαζευα.. Την συνειδητοποιση ακολούθησε η οργή και έπειτα η ειρωνία.. Τη στιγμή που ζητούσε παραμύθια εγω δάκρυσα με την απογνωση του.. Ο Στεφανος τρελλάθηκε στη σκέψη οτι θα έχανε το παιδί του εξαιτίας της μάνας του, πόσο παράπονο εβγαλε με τα λόγια τουυ??? Η κυρία Παπαδημητρίου επίσης εξαιρετική μέσα στην απογνωση της, με τρόμο στο βλέμμα της... Κόπηκα πραγματικά,έπεσα στα πατώματα.. Συγχαρητήρια στο Θεό Σταυρου που αποδυκνύει γιατι τον εκτιμάμε ακόμα και αν μας τα χαλάει ο ξενέρωτας.. Ακόμα και τωρα που ξαναβλέπω τη σκηνή κολλάω στην οθόνη..Απο τις πιο συγκλονιστικές που εχουμε δει σε αυτη τη σεζόν...

Μελίτα-Αμαλία:Ακόμα και με αποδείξεις η Μελιτα κατηγορεί τον Πέτρο???Εχουμε διαθηκη κούκλα μου λέμε..Προσπαθω να καταλάβω συλλογισμό Μελίτας και Αμαλίας...
Ωραία έχει σχέδιο ..Είναι λαμόγιο αλλά ρε παιδιά αν ήθελε την περιουσια δεν θα χώριζε με την Ευα σκεφτείτε λίγο..Βρείτε κάτι καλυτερο... Εδώ θα σχολιάσω και τα πλάνα Μελίτας Στεφανου..Αγαπώ Σταυρου σε απόγνωση...Το χει ο άνθρωοπος..

Αντιγόνη-Χρήστος: Αινιγματικό βρίσκω το Χρηστο..Δεν γίνεται να της έχει τόση εμπιστισύνη και να πιστύει τυφλά τα όσα του λέει.. Κάπου εμπλέκεται αυτό είναι σιγουρο αφου υπαρχει ακι το ονομα του πατερα του στη διαθηκη.. Να δείτε που και η Αντιγόνη με το Λύτρα πλατωνικά το πιάσανε το παιδί..Ε ρε με τους μεγάλους ερωτες σε αυτη τη σειρά τι πάθαμε!!! Ακόμα πια φροά πολύ καλοί και οι δυο τους!!Εχουν δέσει πολύ όμορφα..

Πέτρος-Αμαλία-Στεφανος: Θεός ο Ρόυσσος !! Φοβερή η σκηνή με ενα Στεφανο σοκαρισμένο,μια Αμαλία να εχει βουβαθεί (προτωτυπο) και τον Πέτρο εκτός εαυτου..Περιμένω και αλλο γιατί οι σκηνες Σταυρου Κατρανιδη είναι πάντα εξαιρετικές...

Στα προσεχώς περιμένω να δω Σταυρου με Ξυλά να απογειωνουν τη σκηνή τους αν και απογοητευτηκα απο το trailer..
Σπάζομαι που ο Μάνος το δείχνει να ξέρει τα πάντα και να το χάιρετια κιολας..Οχι άλλη λάσπη σε αυτόν τον ήρωα ... Θα υποστούμε και πατσοζευγαρο σε ζουζουνιές.. Ο Μητσουλας έκανε όνειρα για διακοπες με τη Νταιζη καλέ!!Φανταζομαι αυτα που του ξεμειναν απο τη Νόρα...

Δεν πήγαινε το χέρι μου για τέλειο,αλλά τελικά το ψηφίζω τέλειο λογω ερμηνειων ...ΟΙ εξελίξεις δεν λένε και πολλά...
Πάντως ξεκινάμε καινούρια ιστορία.. Για την παρέα γράφεται το τέλος και για πολλούς απο εμάς που αγαπησαμε την ιστορία των έξι το παραμυθάκι τελειωνει με συνοπτικές διαδικασίες.. Ευελπιστώ σε ένα αξιοπρεπές κλεισμο..Θέλω να έχω γλυκές αναμνησεις, το απόλυτο ξενερωμα που μου πασάρουν για του χρόνου ουτε να το δω ουτε να το ακούσω..Απο μακριά και αγαπημένοι..!!

Τα κλασσικά oscar στους συνήθεις ύποπτους..Αναμένουμε τα σημερινά!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:36 pm

Foulitsa έγραψε:Ας σχολιάσω και εγω...

Μάνος-Ευα: Εξαιρετική σκηνη.. Φάνηκε ο πονος της Ευας και η Φαίη το εξέφρασε απίστευτα με το βλέμμα της..Ο Μάνος προσπαθούσε να διακιολογηθεί πίσω απο μια κλειστή πόρτα,νομιζω πως τα λόγια που είπε την πόνεσαν ακόμα πιο πολύ... Οσο πίσω και να την τραβούσε ο Μάνος,πότε δεν τον έιδε σαν βάρος,πάντα ήταν δίπλα του και του στεκοταν... και ακόμα και τώρα αυτό θα έκανε αν της δινόταν η ευκαιρία..Αλλά ας όψεται η αποχώρηση...Δόθηκε πολύ όμορφα το σκηνικό με την πόρτα στη μέση να τους χωρίζει,με την Ευα να μην μπορεί αν πιστεψει στα αυτιά της και να συγκρατησει τα δακρυά της, και το Μάνο να δικαιολογεται..Δωσανε ρέστα ο Μπουγιούρης και η Ξυλά στη σκηνή και μπράβο και στους δύο...

Στο γυρισμό η Ευα δεν άντεξε και ξέσπασε..Πίστεψε σε αυτόν τον άνθρωπο που τη παραμύθιαζε μέχρι και χτες οτι θα είναι δίπλα της και πάλι βρέθηκε προ εκπλήξεως... Είπε σκληρές κουβέντες αλλά σίγουρα μέσα της δεν πισετυει τα όσα λέει, πολύ ωραίο το ξέσπασμα της Ευας και φυσικά το χαμηλωμένο βλέμμα του Μάνου..Αδικία ,ακριβώς οπως το πε, ακόμα και μέχρι την τελευταία στιγμή να μας πιπιλίζουν το μυαλό με μεγάλες κουβέντες και στο τέλος τίποτα...
Το μουσικό διαλειμμα με την Ευα στην κούνια του μικρού Αγγελου να κλαίει και το Μάνο να περιπλανιέται πολύ γλυκό και συγκηνητικό...

Μάνος-Νόρα-Λουκάς: Ο Μάνος ξεκινάει την περιοδέια να πεί τα ευχάριστα.. Το Νοράκι αμέσως έπιασε οτι κάτι δεν πάει καθόλου καλλα...Οντως το βλέμμα του Μάνου τα έλεγα όλα..Διελυμένος... Η ανακοίνωση έφερε και τις αναμενόμενες αντιδράσεις.. Ο Λουκάς φόρτωσε και του βγήκε πίκρα, η Νόρα στεναχωρήθηκε αλλά έσπευσε να παρηγορήσει το Μάνο.. Η ανησυχία και των δύο για την Ευα που θα μείνει μόνη της, τους πληγώνει η διάλυση της παρέας... Εξαιρετικοί υποκριτικά και οι τρείς!!
Η αγκαλιά της Νόρας πολύ γλυκιά,κατάλαβε πόσο πληγωμένος έιναι ο Μάνος και προσπαθεί να βοηθησεί οσο μπορεί.. Η προσπάθεια να τον μεταπείσουν πολύ θα ηθελα να έιχε κάποιο αποτέλεσμα.. Οσο και αν μου αρεσε η σκηνή μου ξενίζει ακόμα η εξελίξη..Στο κάτω κάτω τη διαδρομή της παρέας περίμενα να δω και αυτό μένει στη μέση...

Νόρα-Λουκάς: Για αυτό το αγαπάω το ζευγάρι αυτό..Πάντα ήταν ενωμένοι στα δυσκολα..Πάντα ο ένας να προσπαθει να στηρίξει τον άλλον στα δύσκολα με κάθε τρόπο .. Τσακισα με τα δάκρυα της Νόρα; και την απόγνωση του Λουκά..Ξέραμε οτι η παρεα διαλύεται αλλά ειναι διαφορετικό να βλέπεις τα συντρίμια μπροστά σου λίγο λίγο... Συμφωνω με τη Τζίνα επίσης..αλλάξαμε το σλογκανάκι για να εξηπυρετησουμε το σενάριο...Εγώ θα προτιμήσω το παλίο..Αν χαθεί ένας τελειώσαμε..Γιατί παρέα κουτσουρεμένη δεν θέλω...

Και φτάνουμε το θέμα της διαθήκης...
Η παρέα φυσικά ενωμένη θα το αντιμετωπίσει και αυτό..Ο Ρούσσος αγωνιά για το που είναι μπλεγμένο και το δικό του το παιδί..Η Αμαλία σιγά μην καθότανε να περιμένει στο σπίτι..Και η Μελίτα κλασσικά μωρό μου..Θα έσκαγα αν δεν το έλεγα...
Η Αντιγόνη πάλι σε αναμένα κάρβουνα..Θα βγουν οι πομπές σου στη φόρα καλή μου..καλομελέτα και έρχεται!!
Μου μετέδωσε αγωνία η εναλλαγη των σκηνών προσμένωντας τη διαθήκη...

Πέτρος-Αμαλία: Παρατήρησα και εγώ το Στέφανος στη διαθήκη.. Λίγο προσοχή πια...Η Αμαλίτσα έσκασε απο το κακό της που η Ευα έγινε εκατομυριούχος και αναρωτιέται φυσικά τι θα απογίνει το παιδάκι της..Εγω δεν ξέρω που εμπλέκεται το παιδάκι της αλλά φαντάζομαι οτι ανησυχούν γιατι ο Στεφανος είναι όντως εκδικητης και εχει μεθοδευμένο σχέδιο(κούνια που τους κούναγε) οποτε ο ερωτας ξενίζει τωρα στην Αμαλίτσα..Αμ δε που είναι έτσι..Σιγά μην μας κάνουν τη χάρη... Θυμάμαι τη κουβέντα του Πέτρου πως τότε δεν έγιναν τα πράγμτα οπως ακούγεται και φαντάζομαι οτι θα μαθευτούν και αλλα για το ζευγαρακι τξς συμφοράς..Αθωώστε μου τον Πέτρο λέμε να ανοίξω τις σαμπάνιες!!!

Παρέα-διαθήκη: Μάθαμε λοιπόν οτι η περιουσία έιναι τεράστια .. Μάθαμε επίσης οτι ο μπαμπάς Λαζαρίδης ψώνισε απο σβέρκο στο γάμο του και δεν επιθυμει το ίδιο και δι υμάς...Δεν ήταν τρεγελαφικό??? Ο Στεφανος όντως ήταν σε εναν ευτυχισμένο γάμο και ονειρευοταν και τα παιδια του Πειραία μην ξεχνιόμαστε... Την είχε την άξια συζηγο αλλα προτίμησε κεριά και βουλοκέρια...
Η παρέα σοκαρίστηκε, και χάρηκε ταυτόχρονα για την Ευα..Ο Νικόλας ψάχνει πάλι πανικόβλητος τα αδέρφια και τα ξαδέρφια του..Το "γιατί πάλι" νομίζω πως τα λέει όλα για το πως καταντήσαμε πλέον..
Η καχυποψία προς το Στεφανο φυσιολογιοτατη νομίζω, μη ξεχνάμε οτι ο Στεφανος συστηθηκε εκδικητής με οργανωμένο σχεδιο..Ποιός μπορεί να πιστεψει οτι το Μελιτόνι τον έκανε αρνάκι????? Επίσης κύλησε η πρώτη πέτρα για αντιδικίες και τρεχάματα που θα χούμε λογικά στον τρίτο κύκλο... Ο Στεφανος θα το διεδικήσει το παιδί..Δεν ξέρω κατα πόσο θέλω αν το δω αυτό..
Λογική βρίσκω και την Ευα για το πως ανακοινωσε την αποχωρηση του Μάνου..Είναι πικραμένη και φάνηκε και στα λόγια της και στο βλέμμα της.. Αυτό ομως που με διέλυσε ηταν η ατάκα του Νικόλα..Κερδίσαμε έναν αδερφό ακι χάνουμε τον παλιό..Ετσι είναι... Αφηνει τεράστια κενά ο Μάνος με τηη αποχωρησή του και φυσικό είναι τα αδέρφια του να χάνουν τη γη κάτω απο τα πόδια τουςς..Οτως η άλλως είδαμε το Νικόλα απο την αρχη της σειράς να χτιζει μια σχέση με το Μάνο που δυνάμωνε και τωρα αυτό διαλύετια..Πως να αντιδράσει στη σκέψη οτι χάνει τον αδερφό του απο κοντά του??? Καιστο οτι χάνεται ένα μέλος της παρεας και για αυτός τους δύο ισως το πιο σημαντικό????? Τη Δάφνη την είδα σοκαρισμένη αλλά περιμένω κάτι περισσότερο...

Στέφανος-Αντιγόνη:: respect : : respect :
Πόσο ταλέντο μπορεί να έχει αυτός ο άνθωπος ???? Το βέλμμα του,η φωνή του εβγαλε όλα τα συναισθηματα στο υπερθετικό βαθμό.. Η Αντιγόνη προσπάθησε να κρατηθεί απο το παραμικρό,προσπάθησε να διακιολογηθει αλλά ο Στεφανος αμετάκλητος..Δεν άκουγε τίποτα... Είχα κολλήσει πάνω στην οθόνη και κοίταγα και χαζευα.. Την συνειδητοποιση ακολούθησε η οργή και έπειτα η ειρωνία.. Τη στιγμή που ζητούσε παραμύθια εγω δάκρυσα με την απογνωση του.. Ο Στεφανος τρελλάθηκε στη σκέψη οτι θα έχανε το παιδί του εξαιτίας της μάνας του, πόσο παράπονο εβγαλε με τα λόγια τουυ??? Η κυρία Παπαδημητρίου επίσης εξαιρετική μέσα στην απογνωση της, με τρόμο στο βλέμμα της... Κόπηκα πραγματικά,έπεσα στα πατώματα.. Συγχαρητήρια στο Θεό Σταυρου που αποδυκνύει γιατι τον εκτιμάμε ακόμα και αν μας τα χαλάει ο ξενέρωτας.. Ακόμα και τωρα που ξαναβλέπω τη σκηνή κολλάω στην οθόνη..Απο τις πιο συγκλονιστικές που εχουμε δει σε αυτη τη σεζόν...

Μελίτα-Αμαλία:Ακόμα και με αποδείξεις η Μελιτα κατηγορεί τον Πέτρο???Εχουμε διαθηκη κούκλα μου λέμε..Προσπαθω να καταλάβω συλλογισμό Μελίτας και Αμαλίας...
Ωραία έχει σχέδιο ..Είναι λαμόγιο αλλά ρε παιδιά αν ήθελε την περιουσια δεν θα χώριζε με την Ευα σκεφτείτε λίγο..Βρείτε κάτι καλυτερο... Εδώ θα σχολιάσω και τα πλάνα Μελίτας Στεφανου..Αγαπώ Σταυρου σε απόγνωση...Το χει ο άνθρωοπος..

Αντιγόνη-Χρήστος: Αινιγματικό βρίσκω το Χρηστο..Δεν γίνεται να της έχει τόση εμπιστισύνη και να πιστύει τυφλά τα όσα του λέει.. Κάπου εμπλέκεται αυτό είναι σιγουρο αφου υπαρχει ακι το ονομα του πατερα του στη διαθηκη.. Να δείτε που και η Αντιγόνη με το Λύτρα πλατωνικά το πιάσανε το παιδί..Ε ρε με τους μεγάλους ερωτες σε αυτη τη σειρά τι πάθαμε!!! Ακόμα πια φροά πολύ καλοί και οι δυο τους!!Εχουν δέσει πολύ όμορφα..

Πέτρος-Αμαλία-Στεφανος: Θεός ο Ρόυσσος !! Φοβερή η σκηνή με ενα Στεφανο σοκαρισμένο,μια Αμαλία να εχει βουβαθεί (προτωτυπο) και τον Πέτρο εκτός εαυτου..Περιμένω και αλλο γιατί οι σκηνες Σταυρου Κατρανιδη είναι πάντα εξαιρετικές...

Στα προσεχώς περιμένω να δω Σταυρου με Ξυλά να απογειωνουν τη σκηνή τους αν και απογοητευτηκα απο το trailer..
Σπάζομαι που ο Μάνος το δείχνει να ξέρει τα πάντα και να το χάιρετια κιολας..Οχι άλλη λάσπη σε αυτόν τον ήρωα ... Θα υποστούμε και πατσοζευγαρο σε ζουζουνιές.. Ο Μητσουλας έκανε όνειρα για διακοπες με τη Νταιζη καλέ!!Φανταζομαι αυτα που του ξεμειναν απο τη Νόρα...

Δεν πήγαινε το χέρι μου για τέλειο,αλλά τελικά το ψηφίζω τέλειο λογω ερμηνειων ...ΟΙ εξελίξεις δεν λένε και πολλά...
Πάντως ξεκινάμε καινούρια ιστορία.. Για την παρέα γράφεται το τέλος και για πολλούς απο εμάς που αγαπησαμε την ιστορία των έξι το παραμυθάκι τελειωνει με συνοπτικές διαδικασίες.. Ευελπιστώ σε ένα αξιοπρεπές κλεισμο..Θέλω να έχω γλυκές αναμνησεις, το απόλυτο ξενερωμα που μου πασάρουν για του χρόνου ουτε να το δω ουτε να το ακούσω..Απο μακριά και αγαπημένοι..!!

Τα κλασσικά oscar στους συνήθεις ύποπτους..Αναμένουμε τα σημερινά!!

Πολύ ωραίος σχολιασμός. Καθώς τον διάβασα σκέφτηκα το εξής.
Ο Λαζαρίδης ευχήθηκε στη διαθήκη στο γιό του να έχει δίπλα του μια γυναίκα άξια και να μην είναι άτυχος όπως αυτός.
Ο Στέφανος είχε γυναίκα που στάθηκε έντιμη και άξια απέναντί του και ήταν εκείνος που ακολούθησε τα χνάρια της μητέρας του και την άδειασε
Αν τώρα γυρίσεις το νόμισμα απ την άλλη πλευρά ο Στέφανος κατηγορεί την Αντιγόνη οτι απάτησε τον πατέρα του και έκανε παιδί με τον εραστή της. Ο ίδιος τι ακριβώς έκανε στη δική του γυναίκα; Μήπως τελικά έκανε αυτά για τα οποία την κατηγορεί;
Τέλος να σου πω οτι εμένα δεν με ξένισαν τα λόγια του Μάνου στο Στέφανο στα προσεχώς. Περιμένω βέβαια να το δω πως θα δοθεί ακριβώς αλλά ο Μάνος όταν όλοι τον κατηγορούσαν οτι έστειλε στην Εύα το μήνυμα πριν το γάμο για να την κάνει να μην τον παντρευτεί και να αποφύγει το γάμο βρέθηκε κι αυτός στη θέση που είναι ο Στέφανος τώρα. Μπορεί να απάτησε την Εύα αλλά δεν έστειλε το μήνυμα αυτός και παρόλα αυτά κανένας δεν τον πίστευε. Απλά τώρα ο Στέφανος θερίζει όσα έσπειρε

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:42 pm

Σ'υατό μαζί σου και εγώ Clarabelle απλά κάθετι που κάνουν πλέον υποβαθμίζει τον ήρωα..Τον έχουν ρίξει στα τάρταρα και δεν θέλω άλλο!!
Και ίσα ίσα που την περίμενα την τιμωρία του Στεφανου για όσα έκανε και μας βγήκε και απο πάνω,και σ 'αγαπάω και σου διαλύω το γάμο και σε απατάω με την απολυτη αγαπημένη..
Δεν θέλω ομως να βγάλουν το Μάνο τέρας!!!Και όχι με αυτόν τον τρόπο...Τον ήρωα τον αγαπήσαμε και πρέπει να φυγει μμε το κεφάλι ψηλά!
Σωστή η πρώτη σου σκέψη και αν το καλοσκεφτούμε αν ισχυουν τα πρόσφατα δημοσιευματα έκανε ακριβώς οτι έκανε και η μητέρα του στον πατέρα του!! Μηπώς έτσι θα καταλάβει ακριβώς τι έκανε στη γυναίκα που έλεγε πως αγαπόυσε...?

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:47 pm

δεν θεωρώ πως η σχέση μελίτας-στέφανου συγκρίνεται με την σχέση λύτρα-αντιγόνης.....ε...όχι ο στέφανος έκανε τα ίδια με την καρτάλω....
μην τρελαθούμε!!!
η αντιγόνη έμεινε έγκυος από τον εραστή της και τον έριξε οικονομικά...εξαπάτησε τον άνδρα της μαζί με τον εραστή της....η μελίτα με το στέφανο δεν είχαν καν εξωσυζυγική σχέση για μένα....μία συνάντηση και εκεί μόνο μιλουσαν...
δεν το συνεχίζω γιατί κακώς μπήκα στο τριπάκι να συγκρίνω δύο εντελώς διαφορετικές καταστάσεις....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από delpan Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:49 pm

ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΕΡΙΔΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ??????

delpan

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:50 pm

Δεν λέει κανείς οτι ακριβώς οι ίδιες καταστάσεις Αναστασία..Δεν γίνεται να είναι ίδιες ουτως ή αλλως..
Απλά για οποιονδήποτε λόγο και ο Στεφανος και η Αντιγόνη ξεπούλησαν τους ανθρωπους τους και εκεί είναι η σύγκριση..
Ισως ο Στεφανος καταλάβει τωρα πως μπορεί να ένιωσε η Ευα με την προδοσσία..
ΚΑι το χω ξαναπέι για μενα ακόμα και η μια συναντηση με το φιλάκι στο τέλος κερατο θεωρείται..Αλλά αποψεις είναι αυτες..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:55 pm

Δεν προλαβαίνω για αναλυτικό σχολιασμό αλλά τα γνωστά σεντονάκια με κάλυψαν : respect : : respect :
Γιάννα, Φουλίτσα, Αριάδνη, Εύαννα, Τζίνα, Βάσω, Μαρία, Νίκη (και να ξέχασα κάποιον νομίζω είναι φως φανάρι ποιά σεντονάκια με κάλυψαν :wink2: ) εννοείται οτι συμφωνώ....

Ψήφισα και εγώ "τέλειο" το επεισόδιο μιάς και απο άποψη ερμηνείας ήταν άψογο και οι ηθοποιοί έδωσαν ρέστα....
Οι διάλογοι και οι ατάκες δε ήταν πολύ πετυχημένοι...

Ξεχώρισα την σκηνή Στέφανου-Αντιγόνης... ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ... : respect :

Θα κάνω κάποια quote σε μερικούς σχολιασμούς που θέλω να παρέμβω....

Mik έγραψε:
Πιστεύω ότι αυτός που έδωσε το αντίγραφο της διαθήκης στον Μάνο (ή σε όποιον τέλος πάντων την δημοσιευσε) είναι ο Χρήστος. Δεν ξέρω γιατι, αυτή την εντύπωση μου έδωσε ο Χρήστος.

•Του Χρήστου οι γονείς πως πεθάνανε? Σκοτωθήκανε? Και αν ναι πριν ή μετά τον θάνατο του Λαζαρίδη?Αφού είναι μάρτυρας στην διαθήκη ο μπαμπάς του, μπορεί ο θάνατοςτου να μην είναι άσχετος… Τυχαίο? Δεν νομιζω!

1) Εγώ σκέφτηκα οτι ο Σταυρίδης πρίν κάν καεί τον συμβολαιογραφείο του Γαλανού, συνεννοήθηκε με τον τελευταίο να κρατήσουν το αντίγραφο της διαθήκης.... Ιδού και το κολλητηλήκι Σταυρίδη-Γαλανού...

2) Για τους γονείς του Χρήστου συμφωνώ... Τυχαίο; Δε νομίζω Razz

Clarabelle έγραψε:

1) Λουκάς και Νόρα προσπαθούσαν να μας περάσουν το μήνυμα οτι η Εδέμ περιμένει την παρέα και θα την βρουν. Μερικοί ναι. Κάποιοι άλλοι πολύ δύσκολα.

2) Σίγουρα η Αντιγόνη είχε σχέσεις με το Λύτρα και σίγουρα τον βοήθησε να φάνε τα λεφτά του Λαζαρίδη πράγμα που το έμαθε εκείνος και οδηγήθηκε στην αυτοκτονία. Εκείνο που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω είναι γιατί φυγάδευσε το Στέφανο και έδωσε το παιδί που γέννησε. Ίσως κάποιος έκανε και με τα δικά της αισθήματα άσχημο παιχνίδι. Το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι τι πίστευε ο Στέφανος οτι της είχαν κάνει όταν της είπε οτι δεν έπρεπε να το κάνουν αυτό σε εκείνη που αγαπούσε τόσο τα παιδιά. Περιμένω απαντήσεις αν και νομίζω οτι το σενάριο έχει αλλάξει ξανά και ξανά και δεν θα τις πάρω γιατί δεν υπάρχουν.

1) Ελπίζω να την βρούν όλοι την Εδέμ τους... Γιατί το αξίζουν....
Δε θέλω όμως να δώ την Εύα να ξεπερνάει τόσο εύκολα τον Μάνο και να βρίσκει παρηγορία σε άλλους (αν συμβεί βέβαια...) γιατί θα γκρεμιστεί η εικόνα αυτού του καρμικού έρωτα.... Ειδώμεν...

2) Εδώ θα συμφωνήσω με την απάντηση της Βάσως... Η Αντιγόνη τα έκανε όλα, άλλαξε ακόμα και ονοματεπώνυμα μόνο και μόνο για την εκδίκηση που σχεδίαζε... Δυστυχώς δεν νομίζω να σκέφτηκε ποτέ τίποτα παραπάνω απο την εκδίκηση.. Ούτε κάν τον ίδιο της τον γιό...

KatsaroYpotheto έγραψε:
Η παρέα με συγκλόνισε!

Η Εύα όπως αντέδρασε στα νέα του Μάνου, ο τρόπος που κλείστηκε στο δίπλα δωμάτιο, που δεν κατάφερε να συγκρατήσει παρότι προσπαθούσε τα δάκρυά της μπροστά στη μαμά της, ο τρόπος που ξέσπασε μέτα ακόμα και η κακία και η πίκρα που έβγαλε όταν κάρφωσε το Μάνο στους δικούς του!
Ο Μάνος που προσπαθούσε να εξηγήσει στους γύρω του την δική του οπτική γωνία, ο τρόπος που σώπασε και άκουσε όσα του έσουραν όλοι και κατέβαζε το κεφάλι σαν να διέπραττε αμαρτία! Αμαρτία.....

Η Νόρα που αμέσως έπιασε τον παλμό του φίλου της, κοκκάλωσε, λύγισε αλλά τον παρηγόρησε!

Ο Λουκάς που ξέσπασε και είπε όλα όσα δεν έπρεπε πάνω στην στεναχώρια του, αλλά μόλις έφυγε ο φίλος του λύγισε και προσπάθησε όμως να παρηγορήσει τη γυναίκα που αγαπάει!
Η Δάφνη που της ήρθε κεραμίδα!

Και ο Νικόλας με τη μπογιά που ήθελε να χαράξει την ημερομηνία!!!

17/06/2010 - Η αρχή του τέλους!!! Snif

Έξι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ερμηνείες με τους Ξυλά-Πετράκη-Γεωργόνη να ξεχωρίζουν λίγο παραπάνω για μένα! Έξι παιδιά που αγαπάμε πολύ και μας συγκίνησαν απίστευτα!!!

Ν'αξερες πόσο συμφωνώ.... Ο καθένας απο τους έξι αντιμετώπισε και με διαφορετικό τρόπο στο άκουσμα της είδησης για τον Μάνο... Ήταν καταπληκτικοί όλοι τους και σου έβγαζαν τα συναισθήματα που έπρεπε....
Πήραν πολύ άσχημα την <<μετανάστευση>> του Μάνου και αυτό περίμενα... Δε θα μου άρεσε να το ρίξουν στην πλάκα και χαίρομαι που οι αντιδράσεις της παρέας ήταν οι αναμενόμενες...

Υ.Γ.--> Οι φωτογραφίες με έλιωσαν Snif

giouli_edem έγραψε:

Δε χρειάζονται και πολλά λόγια στην περιγραφή του …
Το είδα σχεδόν ολόκληρο με υγρά μάτια …

Τρελό κλάμα με Μάνο – Εύα στην αρχή του επεισοδίου και μετά ειδικότερα όταν έκλαιγε η Εύα πάνω από την κούνια του μωρού και ο Μάνος περιπλανιόταν …..

Αυτή η σκηνή με την Εύα να κλαίει πάνω απο την κούνια του μπέμπη ήταν απο τις καλύτερες... Βουβή αλλά τόσο ουσιαστική σκηνή....

Υ.Γ.--> Οι φωτογραφίες σου με έλιωσαν επίσης....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Ιουν 18, 2010 5:59 pm

Foulitsa έγραψε:Δεν λέει κανείς οτι ακριβώς οι ίδιες καταστάσεις Αναστασία..Δεν γίνεται να είναι ίδιες ουτως ή αλλως..
Απλά για οποιονδήποτε λόγο και ο Στεφανος και η Αντιγόνη ξεπούλησαν τους ανθρωπους τους και εκεί είναι η σύγκριση..
Ισως ο Στεφανος καταλάβει τωρα πως μπορεί να ένιωσε η Ευα με την προδοσσία..
ΚΑι το χω ξαναπέι για μενα ακόμα και η μια συναντηση με το φιλάκι στο τέλος κερατο θεωρείται..Αλλά αποψεις είναι αυτες..

Εγώ θα συμφωνήσω μαζί σου και θα επαναλάβω τα λόγια της Εύας στο Μάνο στο χθεσινό επεισόδιο. Του είπε αδικία είναι να πείθεις έναν άνθρωπο οτι μπορεί να στηριχτεί πάνω σου και τελικά να τον παρατάς. Μήπως αυτό ακριβώς δεν έκανε μαζί της κι ο Στέφανος; Το είπα τότε και το επαναλαμβάνω χωρίς να μετακινούμαι απ αυτή τη θέση. Το πρώτο πράγμα που οφείλει κάποιος όταν λέει αγαπάω είναι ειλικρίνεια.

Επεισόδιο 390 - Ημερομηνία 17-06-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης