Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap11%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 11% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap14%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap25%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 25% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap22%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 22% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap14%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap13%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]

Σύνολο Ψήφων : 63

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 1:28 pm

Mik έγραψε:

Tελειος ο σχολιασμός σου υποθετάκι μου!!!!!

Εχω να κάνω δυο δηλώσεις

1) Τα sony ericsson (που έχει ο Λουκας) δεν έχουν αναφορά. Ερχεται μια ειδοποιηση όταν το διαβάζει, που απαξ και πατήσει Οκ, μετά σβήνει.
Βέβαια στα σταλθέντα φαίνεται ένα τικ ✔️ , αλλα πουθενά δεν λέει ''παραδόθηκε''.

Αυτό είναι στα Νόκια

2) Καλά, αποθηκευμένη ''Νόρα'' την έχει ? Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 121861 Απαιτώ ''κουφετάκι μου''
1) Καλά, τι προσέχει κανείς όταν βαριέται... gelio
2) Αυτό το σκέφτηκα και εγώ! Αν είναι δυνατόν! Siga... Και μάλιστα έλεγα θα γράφει κανένα "αγάπη μου" και θα τον πείραζε η Νόρα λέγοντας κάτι του τύπου "Και πού ξέρω εγώ ότι είμαι η αγάπη σου;" lol!

ΥΓ.: Ίσως φταίει που χθες είδα το μισό επεισόδιο και αυτό χωρίς εικόνα, γιατί η τηλεόραση στο αμάξι έχει μόνο ήχο όταν είναι σε κίνηση, αλλά το ψήφισα καλό... Confused?
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 1:32 pm

evanna έγραψε:Λοιπον το χτεσινο επεισοδιο δεν ειχε τιποτα ιδιαιτερο(ως συνηθως,τελευταια)αλλα το ψηφισα καλο μονο και μονο για να μην αδικησω καποιες ερμηνειες!Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι και πολλα οποτε δεν θα σταθω σε πολλα....

Παρα πολυ ωραιες οι σκηνες του Σταυριδη γενικως!Η ατακα με τον Ιαβερη συγκλονιστικη!Εξαιρετικος και ο Ζουγα! : respect : Κριμα που φευγει!

Νορα και Λουκας σε τρυφερες σκηνες τελειοι! Love! Αν και προσωπικα το σκηνικο με τα μηνυματα με χαλασε!Το βρηκα πολυ γλυκαναλατο και δεν...!

Μανος με Νικολα και Λουκονορακια εκτος απο τις προοικονομιες που ακουστηκαν,εδωσαν αναλαφρες και ομορφες σκηνες!Το ιδιο και Ευα-Λουκας(το μωρακι ειναι γλυκα) Hug

Η Νταιζη με εξοργιζει καθε μερα και περισσοτερο!Δεν φτανει που εχει κανει τα τερατα ηθελε να τη βγει και στο Λουκα!Τι λες μαρη?Τη σκηνη με το χαπατο αρνουμαι να τη σχολιασω! wall

Στεφανος με Αντιγονη συνεχιζουν να δινουν απο πλευρας ερμηνειας φοβερες σκηνες αλλα εχω μαθει τους διαλογους απ'εξω πια!Ολο τα ιδια!
Η σκηνη των απολυτων παραδοξως μ'αρεσε!Καλα δεν τραλαθηκα κιολας αλλα συγκριτικα με τις προηγουμες που σαλιαριζανε( vomit )ηταν καπως καλυτερη!

Πολυ καλοι επισης Κασσανδρινος,Γεωργονη και Γιαννακοπουλος-Κατρανιδης στη μεταξυ τους σκηνη!

Απαραδεκτο που δεν ειχε ξανα σκηνη Μανου-Ευας!Ελεος,τι περιμενουν! maaaad
Αυτα απο εμενα!Απο ενα oscar στους συνηθεις υποπτους!
με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη Εβάννα μου! Thumbs up
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 1:37 pm

Clarabelle έγραψε:
Άλλο ένα επεισόδιο κάτω του μετρίου.

Τελικά τα μυστικά αργοπεθαίνουν κι εμείς έχουμε μείνει να κοιτάζουμε τις οθόνες μας περιμένοντας το τέλος τους.

Ο Σταυρίδης αποχωρεί και κλείνει τους λογαριασμούς του. Ο έξοχος Ζουγανέλης ήρθε για λίγα επεισόδια και ξεδίπλωσε το ρόλο του με μαεστρία. Μυστηριώδης με το Λουκά και τη Νόρα, βαθιά ανθρώπινος με τον Παναγιώτη και αποφασισμένος με την Αντιγόνη, με έκανε να ακολουθώ τη διαδρομή του ήρωα που ενσαρκώνει. Κρίμα που τον χάνουμε. Το πέρασμά του απ τη σειρά αξιομνημόνευτο. : respect :

Κι ενώ δύο μέρες τώρα κλείνουμε την ιστορία ενός ήρωα που ήρθε στη σειρά για μερικά επεισόδια απαξιούν να κάνουν το ίδιο και με τον ήρωα που ήταν στη σειρά απ το πρώτο επεισόδιο, που κράτησε στην πλάτη του ολόκληρο τον πρώτο κύκλο και που επειδή είχε εμπλοκή με όλους τους ήρωες και ήταν ο συνδετικός κρίκος ανάμεσα τους έχει δεκάδες ανοιχτούς λογαριασμούς. Κρίμα για όλους εμάς που στηρίξαμε τη σειρά απ το πρώτο της επεισόδιο όταν κάποιοι γελούσαν μ αυτή και την θυμήθηκαν μόνο μετά την είσοδο του Σταύρου.

Για τις αποκαλύψεις στο θέμα του φόνου, κανένα ενδιαφέρον δεν υπάρχει πια. Όχι επειδή διέρρευσαν τα πάντα στον τύπο αλλά επειδή το θεματάκι ξεχείλωσε σαν λάστιχο και κούρασε.

Προσθέτω στα συν του επεισοδίου τη σκηνή του Πέτρου με την Αμαλία για τον Δάνη Κατρανίδη : respect : που καταφέρνει να κερδίζει τις εντυπώσεις είτε προκαλώντας γέλιο είτε κάνοντας το θεατή να μελαγχολεί. Ο Πέτρος κοιτάζει τη ζωή του απο απόσταση και θέλει να ξεφύγει να κάνει όλα αυτά που ονειρεύτηκε και δεν έκανε ποτέ αλλά βρίσκει μπροστά του τις υποχρεώσεις του και παίρνει βαθιά ανάσα και ανασυντάσσεται προκειμένου να βοηθήσει το παιδί του.

Ο Μάνος με το Λουκά και τη Νόρα ενώ σαν σκηνή ήταν όμορφη σαν περιεχόμενο ήταν για γέλια. Μας λέει ο Μάνος λοιπόν οτι θα εμφανιστούν άνθρωποι και η παρέα δεν πρέπει να τους εμπιστευτεί. Αν ξέρεις κάτι αγόρι μου μείνε εδώ να βοηθήσεις αλλιώς μην κάνεις την πυθία. Δεν πρέπει να εμπιστευτεί κανέναν λοιπόν η παρέα και περισσότερο η Εύα. Υπάρχει περίπτωση η Εύα ειδικά να εμπιστευτεί τον οποιονδήποτε; Ο έρωτας της ζωής της την αφήνει την ώρα που αρχίζει και πάλι να ελπίζει. Ο άντρας που παντρεύτηκε και που επίσης έλεγε οτι την αγαπούσε την ξεπούλησε για την ίδια μαλλιαρή κατίνα. Ίσως μετά απο πολλά πολλά χρόνια να κοιτάξει κάποιον άλλον. Τώρα αν το δω αυτό θα γελάσω και μαζί με μένα το πανελλήνιο. Αν θέλουν την ηρωίδα τους να τη δείξουν να προχωράει με αληθοφάνεια δεν υπάρχει τρίτος δρόμος. Ή ο ένας ή ο άλλος. Τώρα τι ζητάω κι εγώ. Αληθοφάνεια. Εδώ φτάσανε οι δυό τους να μοιραστούν άντρες και παιδιά.gelio

Στέφανος και Αμαλία σε μια σκηνή σχετικά καλή αλλά που αναπόφευκτα μπήκε σε σύγκριση με τις σκηνές Αμαλίας Μάνου και δυστυχώς βγήκε χαμένη.

Προσπαθώ να καταλάβω πόσα ήξερε ο Χρήστος. Τα δύο αγόρια σε μια σκηνή πολύ πολύ όμορφη που είχε μια δόση μυστηρίου κάτι που λείπει εντελώς πια απ τη σειρά. Ο Στέφανος προσπαθεί να μάθει ποιός κρύβεται πίσω απ τις επιθέσεις στην Εύα σε μια προσπάθεια να αποδείξει οτι δεν είναι ελέφαντας. Σίγουρα ήξερε για τη διαθήκη και σίγουρα ήξερε οτι η Αντιγόνη προσπαθούσε να την βγάλει απ την μέση. Τον είδαμε να πονάει στη σκέψη αλλά πιστός στην ευεργέτιδα δεν έκανε τίποτε να το σταματήσει. Ξέρει οτι ο Στέφανος δεν είναι μπλεγμένος με τις απόπειρες και του λέει μισές αλήθειες για να τον αφήσει να βγάλει μόνος του συμπεράσματα. Πάλεψέ το Χρήστο αλλά οι σεναριογράφοι δια στόματος Αμαλίας το ξεκαθάρισαν. Ο Στέφανος ή είναι λαμόγιο ολκής ή μεγάλος ηλίθιος. Και επειδή για λαμόγιο δεν τον βλέπω κράτα το ΗΛΙΘΙΟΣ με όλα τα γράμματα κεφαλαία. Εκείνο που δεν ξέρω είναι πόσα ξέρει για την εμπλοκή της Νταίζης αν και τελικά νομίζω οτι είναι μακριά νυχτωμένος παρόλο που δείχνει να την ξέρει πολύ καλά.

Στης ακρίβειας τον καιρό η παραγωγή θα χρειαστεί να αλλάξει την επίπλωση του σαλονιού της Μελιτζούλιας. Κάτι οι ερωτικές συνευρέσεις μετά του απολύτου, κάτι ο κλαυθμός και ο οδυρμός για το μεγάλο έρωτα Νο 2, κάτι που είχε προηγηθεί αντίστοιχο σκηνικό για το μεγάλο έρωτα Νο1 τάπαιξε το έπιπλο και θα θέλει αντικατάσταση. Ήταν πάντα αδιάφορη η κατινούλα που στις προτάσεις που αρθρώνει οι μισές λέξεις είναι εγώ, φαντασιώνεται οτι την άδειασε ο έρωτάς της παράγινε το χάλι της. Αν δεν άκουγα να λένε με την Αμαλία ακριβώς αυτά που έλεγαν πέρσι για το Μάνο να γελάω θα είχα βαρεθεί αφάνταστα.

Πάντως η σκηνή που με συγκίνησε ήταν όταν άκουσα το δράμα της Νταίζης. Είχα να κλάψω έτσι απ τον καιρό που είχα πρωτο ακούσει να μου διηγείται η γιαγιά μου το κοριτσάκι με τα σπίρτα. Μπα σε καλό τους. Ξέρουν μάλλον οτι έχουμε χαλαστεί απ τις εξελίξεις και προσπαθούν να μας διασκεδάσουν. Θα μπορούσα να κατανοήσω ακόμη και να δικαιολογήσω πολλά σε μια γυναίκα με πληγές απ το παρελθόν της αλλά υπάρχουν δύο πράγματα που δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω με τίποτα. Πούλησε το παιδί της με αντίτιμο μια μονοκατοικία, και πήγε να σκοτώσει μια έγκυο για τα λεφτά. Καμένο χαρτί το Νταιζάκι, και η ηρωίδα καρικατούρα. Κρίμα γιατί η Πολυχρονίδη είναι αρκετά καλή.

Σήμερα νομίζω ερωτεύτηκα το Μπέλλο. Τι άντρας τι εξυπνάδα τι πυγμή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gelio Σίγουρα αυτοί οι δύο δουλεύουν ο ένας τον άλλον αλλά μου είναι αφόρητα βαρετοί.

Είπα βαρετοί και θυμήθηκα το απόλυτο ζευγάρι. Η σκηνή μόνο λύπη μου προκάλεσε. Είναι κρίμα. Θα το ξαναπώ. Αυτό το παιχνίδι ''σ αγαπώ και σε μισώ'' το έχω ξαναδεί και με είχε ενθουσιάσει αλλά τελικά πρέπει να μπορείς να το παίξεις. Δεν είδα πουθενά την ένταση την απελπισία δεν είδα την πάλη της ηρωίδας ανάμεσα στην αγάπη και τον πόνο. Είδα απλά να λέει λόγια με κείνο το ίδιο κουταβίσιο βλέμμα που επιστρατεύει σε όλες τις δραματικές σκηνές. Ο Στέφανος στη σκηνή με τη μάνα του έδειχνε να ματώνει εδώ απλά έλεγε λόγια. Είπαμε για να παίξει κανείς αυτό το παιχνίδι χρειάζονται δύο. Βγήκε άθλιο μελό κάτι που θα μπορούσε να είναι μια υπέροχη σκηνή.

Προσπαθώ να καταλάβω ποιός είναι ο Στέφανος οπότε ανακεφαλαιώνω.
Ήρθε στην Ελλάδα με μια φωτογραφία της Εύας στην τσέπη και της έλεγε εγώ αγαπάω εσένα μόνο εσένα
Έβαλε να τον πυροβολήσουν για να την πάρει στο κρεβάτι του και αμέσως μετά μας είπε οτι την αγαπάει σαν άνθρωπο σαν αδελφή σαν γειτόνισα
Την απήγαγαν και έδειχνε τρελός απο αγωνία μην τη χάσει
Μύρισε την Μελίτα και την ερωτεύτηκε (Εμένα πάντως μ αυτόν τον τρόπο διαλέγει ταίρι ο σκύλος μου)
Άρχισε να συζεί παρόλα αυτά με την Εύα και να της ζητάει να κάνουν και ένα και δύο και τρία και τέσσερα παιδιά αλλά έστελνε και ποιήματα στη μαλλιαρή και έδινε και κανένα φιλάκι αν προέκυπτε ευκαιρία.
Του φούντωσε με τη μαλλιαρή και έκανε πρόταση γάμου στην Εύα οπότε ή θα την ξεφορτωνόταν ή θα το έκοβε με το κατινάκι.
Χώρισε με την Εύα και άρχισε το σπορ τραπέζι σκάλα καναπές πάτωμα και πάλι απ την αρχή
Μαθαίνει οτι η Εύα είναι έγκυος και την παντρεύεται και αμέσως αρχίζει να κλαίει το κερί και να παραθυριάζεται
Μαθαίνει η Εύα για τις ανάσες και τον χωρίζει αλλά αίτηση διαζυγίου δεν κάνει ούτε ο ένας ούτε η άλλη
Γίνονται απόπειρες κατά της ζωής της Εύας και αυτός κανονίζει ταξιδάκι στο Παρίσι με την καπελωμένη αγάπη του.
Μαθαίνει οτι το παιδί είναι του Μάνου κι απο εκεί που το είχε γραμμένο στα παλιά του τα παπούτσια καταρέει και κάνει αίτηση διαζυγίου
Γεννάει η Εύα και μαθαίνει οτι το παιδί είναι δικό του και αρχίζει τις απειλές οτι θα της το πάρε αυτός το υπόδειγμα πατέρα.
Μαθαίνει για τη διαθήκη και άντε ξανα μανα καταρέει.
Ζαλίστηκα εγώ που τάγραψα /S που να πιάσει το συναίσθημα ο άνθρωπας που πρέπει να τα υποκριθεί όλα αυτά.
Ο χαρακτήρας δεν έχει ούτε άκρη ούτε μέση. Αλλάζει καθ εκάστην και αργίαν.

Τέσσερα επεισόδια πριν το τέλος μας δείχνουν τι θα δούμε την επόμενη σεζόν.
Θα κυνηγούν την Εύα να της πάρουν το παιδί
Θα εμφανιστούν άνθρωποι που θα πρέπει η παρέα να φυλαχτεί απ αυτούς και να μην τους έχει εμπιστοσύνη
Ο Ρούσσος θα τραβιέται να συμμαζέψει το κουτάβι του
Η Νταίζη θα κυνηγάει να πάρει οτι της χρωστάει η ζωή
Η Εύα θα προσπαθεί να πάρει πισω την Εδέμ σε μια προσπάθεια να μας πείσουν οτι η σειρά τα μυστικά της Εδέμ συνεχίζεται
Ο Λουκάς και η Νόρα θα τρέχουν δεξιά κι αριστερά να μαζεύουν τα αμάζευτα και κάπου κάπου ίσως βλέπουμε και καμιά σκηνούλα πιο προσωπική να έχει κάτι το κοινό να περιμένει.
Η Νταίζη θα προσπαθεί μάλλον να καθαρίσει την Εύα

Ίσως είναι κι άλλα που ειπώθηκαν και δεν τα θυμάμαι. Τι χαρά πήρα δεν λέγεται.
Η Εύα μετά το ξεπούλημα απ το Μάνο (τέλος πρώτου κύκλου) και το ξεπούλημα από Μάνο και Στέφανο (τέλος δεύτερου κύκλου) την τρίτη σεζόν θα παλεύει και πάλι για την επιβίωση και πάλι χωρίς κανέναν δίπλα της
Ο Νικόλας και η Δάφνη είχαν την τιμή να μην υπάρχουν καν στις προοικονομίες
Ο Λουκάς και η Νόρα θα τρέχουν πανικόβλητοι δεξιά κι αριστερά και κάπου κάπου θα φιλιούνται και θα σκοντάφτουν ίσα ίσα να μην φωνάζει το κοινό τους
Τί είπαμε πρέπει να περιμένουμε να φτάσουν στην Εδέμ τους; maaaad

oscar Μαρία μου δικό σου..... (άντε και να δούμε ΤΙ θα δούμε του χρόνου... ή μάλλον τι θα δείτε... αν εγώ τελικά σταματήσω εδώ... )
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 1:41 pm

Alexandra96 έγραψε:και συνεχιζω...

παρατηρηση και πειραμα

γεγονοτα α'κυκλου
θανατος Φωτη
ορκος σιωπης
βιασμος Ευας
επιστροφη της Ευας απο το Παρισι\
χωρισμος Μανου-Μελιτας
δικη του γιατρου που αθωωσαν ο Λουκας και η Νορα
γνωριμια της Νορας με το Στελιο
εγκαταλειψη της Δαφνης στα σκαλια της εκκλησιας απο το Νικολα που το εσκασε με την Ευα
γαμος Νικολα-Ευας
εγκυμοσυνη Δαφνης
κερατο Νικολα απο Ευα-Μανο
αποκαλυψη για το ποιος ειναι ξαδερφος του Νικολα
οι βιολογικοι γονεις του Μανου
ατυχημα Νικολα
απαγωγη Νεφελης απο το Στελιο
πυροβολισμος Ευας απο Κυριακο
αποκαλυψη για τους βιολογικους γονεις της Μαριλιας Ευα και Μανο
δικη Νικολα
αποκαλυψη για τη μανα της Δαφνης
γαμος Νικολα -Δαφνης
απαγογη βιασμος της Νορας
θανατος του Στελιου απο το Λουκα
συληψη Κυριακου
προετοιμασιες γαμου Μανου-Ευας
κερατο της Ευας απο το Μανο με τη Μελιτα
φυγη της Ευας με τον Καρταλη

γεγονοτα β κυκλου
αποκαλυψη της αληθειας για εκεινη τη νυχτα
επιστροφη Νταιζης
χωρισμος Οδυσσεα-Μελιτας
λιγοδιαρκης σχεση Νταιζης-Λουκα για να του βγει το αποθημενο
εκδικηση Ευας που ηταν εκδικηση Καρταλη
σκανδαλο με τους πινακες του Χαντζημπιλυ
αποκαλυψη της πατροτητας του Αρη(που ηρθαν τοσο βολικα ωστε η Νταιζη να εχει αλλοθι να χωνετε στην παρεα που κατανταει υποπτο δεδομενου οτι η Νταιζη τελικα βρηκε την Αμαλια)
προετοιμασιες για γαμο Νταιζης-Λουκα και εκβιασμοι
παρολιγο αραβωνας Νορας-ευγληνης(Μητσου)
αμνησια Λουκα
η μιλια του Μουγγοθωδορου επενηλθε
καταθλιψη Ευας
καταντια Μανου απο την Παριζιανα
σχεση Μελιτας-Στεφανου
εγκυμοσυνη Ευας
διακοπη σχεσεων απολυτων
γαμος Ευας Στεφανου
σχεση Νορας Λουκα
χωρισμος Ευας Στεφανου
δολοφονια Χαντζημπιλυ
αποπειρες κατα της Ευας
γεννα Ευας
ανοιγμα διαθηκης του κερατα
ανακοινωση φυγης του Μανου

συμπερασμα :στον πρωτο κυκλο οι εξελιξεις ετρεχαν και αφορουσαν την παρεα που γυρω της μπλεκονταν ολοι

στον δευτερο κυκλο :οι εξελιξεις πανε μπουσουλωντας σαν το μωρο
και αφορουν κυριως τους εκτος παρεας

Νομοι και Θεωριες:στον πρωτο υκλο ειδαμε τα ΄''ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ''
στον δευτερο ''ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΙΔΟΚΑΡΤΑΛΟΡΟΥΣΣΕΙΚΟΥ''

Edit by Clarabelle
1η προειδοποίηση
1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.
2.12 Όλες οι απαντήσεις πρέπει να περιέχουν τουλάχιστον 3 λέξεις και να είναι επoικοδομητικές για το θέμα συζήτησης. Λιγότερες λέξεις θα θεωρούνται σπαμ και θα προειδοποιούνται. Εξαίρεση αποτελεί ο τομέας ΣΠΑΜ.
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 1:47 pm

Πολυ καλο απο εμενα το επεισοδιο αν και πηξαμε στις γνωστες αηδιες.. Πολυ καλο μονο και μονο του θεϊκου Ζουγα και λογω των αποκαλυψεων που ξεκινησαν παρολο που ειχα διαβασει κι εγω τα επερχομενα!!! Λοιπον:

Νόρα - Λουκάς - Ζούγα: Ο Αστυνομος ΦΕΥΓΕΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ!!!! Υπεροχη η σκηνη γενικα!!! Και μου αρεσε που ζητησε απο τα παιδια να χωσουν την τρελη Αντιγόνη στη φυλακη και να εχουν κατα νου την Οχιά... Ανυπομονω κι εγω να δω τι γραφει στην επιστολη του ο Ζουγα.. ΦΕΤΟΣ ομως ε???
Κραταω το εξης: ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ!!!
Απόλυτοι:Μα καλα πώς ειναι ετσι η Κατσαρούλα??? Σαν την ξεχασμενη θεια της κοπελας απο τον εξορκιστη ειναι... Τι σκ@τ@, ακομα δεν ξεμεθυσε???
Σιχαθηκε τον αγαπουλη της, ενω 2 μερες πριν τα'βαζε με θεους και δαιμονες για οποιον τον κακολογουσε!!!
Θυμηθηκε και το παιδι της!!! Μωρε μπραβο εξελιξη!! wall
Πέτρος - Αμαλία:Πετράν, σ'αγαπω, σ'εκτιμω, αλλά λιγα για την ΑΕΚ!!! Tongue Η μια ατακα καλυτερη απο την αλλη!!
Τωρα δενει το γλυκο ε? - Καλοφαγωτο!!!
Καλημερα σας, πως ειστε? Η οικογενεια, τα παιδια, καλα ολα?

Με τρελαναν οι ρομαντζαδες του Πετρου...
Και λατρευω το γεγονος οτι ΠΑΝΤΑ θεωρει παιδια του το Λουκά και τη Νόρα!!! ΥΠΕΡΟΧΟΙ!!!
Μάναρος - Λουκάς - Νόρα: Τι κανετε ωρε αδερφια?ΘΕΟΣ!!!
Μου την δινουν οι μπηχτες για προικοθηρια του Μανου προς την Ευα!!! Ελεος!!!
Τι λες μωρε ανοητη συναγριδα???ΘΕΟΣ!!!
Μ'αρεσει που τους αναβει φωτιες και την κοπαναει οπως ο Αστυνομος!!!
Λατρευω το χιουμορ που βγαζει!!! Ποναει αλλα το δειχνει με τον τροπο του!!!
Ζούγα - Παναγιώτης: ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΚΗΝΗ!!! Συγκινηθηκα πολυ εδω περα!!! Μακαρι να μην εφευγε ο Ζουγα!! Καθε μερα και πιο απολαυστικος!!
Εχω την αμυδρη εντυπωση, οτι ο Παναγιώτης καταλαβε τα σχεδια του αστυνομου περι αυτοκτονιας και για αυτο ηταν ετσι στο τελος!! ΤΕΛΕΙΟΙ!!
Γριά Κότα - Μπούλης: Βρε βρε καλωστηνα την αιτηση διαζυγιου!!! Λες να μην ηταν τελικα αυτοκτονια του Λαζαριδη και να τον καθαρισε η Αντιγόνη? Δε θα μου φαινοταν καθολου παραξενο!!!!
Και η παρανοια συνεχιζεται λεγοντας τα ιδια και τα ιδια!!
Ηθελα και να'ξερα, αυτη η γυναικα δε νιωθει τιποτα για τον γιο της?
Και επισης, απο προχτες τα ιδια ρουχα φοραει!! Ενα μερονυχτο εχει περασει!!
Ευάκι - Λουκάς: ΥΠΕΡΟΧΟΙ οι Γκαρδιακοί φιλοι!! Απιστευτοι ειναι μαζι!!
Λουκας+Μπεμπης= inlove Αγαπη μου εκατομμυριουχε!!!
Χρήστος - Μπούλης:Σε αυτη τη σκηνη μου ηρθε κατα νου, οτι το σπιτι αυτο ειναι σαν σπιτι οινοπαραγωγων στην Ιταλια!! Τελειο!!
Καλε, τι λετε? Η Νταιζη δε χρειαζεται να την βαλει καποιος αλλος!!! Τα κανονιζει μονη της αυτη..
Νομιζω πως καταβαθος ο Χρηστος ηθελε να του πει τι αλλο ξερει..
Μα κι αυτος ο Στεφανος πια, ολα θα τα βρει και ολα θα τα αποδειξει και τιποτα δεν κανει... Αποχαυνωνεται και παει...
Αμαλία - Μπούλης:ψαξε, ψαξε δε θα τη βρεις Στεφανακο!!! (την αληθεια!!!)
Χωσεεεεεεεε Αμαλία!!! Χωσεεεε!!! ΘΕΑ!!!
Ψαξε το αδερφακι σου!!! Γουσταρωωωωω!!! gelio
Λουκάς - Μπιτς:Μωρε κοπελια, σαλτα και -----ου!!!! Δεν ειναι ο Λουκας φευγατος!!Εσυ εισαι για φευγιο και κλωτσηδον μαλιστα!! Ε οχι, δε θα βγει απο πανω και η Οχιά!! Ακου εκει, ηταν ο Λουκάς το μεγαλυτερο λαθος της!! ΔΕΝ θα αντεξω την ιστορια της πονεμενης μανας!!! ΑΗΔΙΑ σκετη ειναι!! vomit xastouki
Νόρα - Δάφνη:Ρε συ Νορα, εσυ δεν ειπες οτι υπαρχει κριση?Τοτε τι ρωτας τη Δαφνη γιατι ψαχνει για οτι να'ναι δουλεια?
Σοβαρη συζητηση με χαζομηνυματακια τυπου Γυμνασιου δεν γινεται ομως.. Ουτε και του επιπεδου τους ειναι.. Με ξενερωσε πολυ αυτο.. slap
Πέτρος - Αμαλία:Απο τι βεβαιωθηκε η Αμαλια οτι ηξερε ο Ρουσσος? Γιατι εγω μπερδευτηκα!!!
Μπιτς - Λαπάς:Ωπα ρε Μπελε, μηχανη του σεξ που δεν κοιμασαι τωρα πια τα βραδια, βρισκεις τη χαρα σου στης Νταιζουλας τα ποδαρια!!! ΟΥΣΤ!! Fskl
ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ η συζητηση τους ομως!! Πιο ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!!
Ευάκι - Αγγέλα: Πάρτε πισω την Εδεμ ομως... Δε θα αντεξω να την φαει η Νταιζη.. Κσι μην μελετατε τον Κυριακο, δε θα το αντεξω!!!
Αμαλία - Κατσαρή:Χαχαχα!! Τωρα αρχισε να εχει αμφιβολιες η Μελιτουλα μηπως ο απολυτος αγαπουλης της της λεει αληθεια??? χαχαχα!!! Σε καλο μας!!!
Αμαλιωωωω, το ξεραμε οτι ο Στεφανος ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ!!! Αμα δεν ταιριαζανε/τε, δε θα συμπεθεριαζανε/τε!!! Tongue
Μάναρος - Νικόλας:Αν και θεωρω λιγο μανιαμουνια το Νικόλα, μου αρεσε αυτη η σκηνη τους!!! Και νομιζω πως ο Μάνος δεν ξερει πραγματικα αν υπαρχει αδερφος/η!!!
Αν μαθεις για αδερφια, γραψε μου, να ξερω πως μεγαλωνει η οικογενεια, βρε παιδι μου!! ΤΕΛΕΙΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!
Μπιτς - Χρήστος: Πωωωωωωωω μια κατασταση με την Ηλιθια!!! Η πιεση μουυυυυ!!! Kotsides
Και συμβουλες στο Χρησταρα ρε κοπελια??? Ποια εισαι πια???
Πέτρος - Νικόλας:Εχει γνωση ο φυλακας!!!! (Πέτρος)!!!
Νόρα - Λουκάς: Ανατριχιασα οταν ανακαλυψαν το θεμα με την Ανθη!!! Επιτελους το κουβαρι ξετυλιγεται!!!
Αντιγόνη - Αστυνομος:Πανω που πηρε τη χαρα η Αντιγονη οτι ξερει οτι δε σκοτωσε αυτη τον Χατζητετοιο, εμεινε Μ@Λ@Κ@Σ με την αποκαλυψη!! Ανυπομονω για τη συνεχεια στο σημερινο!!!

Και μετα απο ολα αυτα, εχω 2 ερωτησεις:
1) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ???

2)ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΜΑΝΟΥ-ΕΥΑΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΜΑΝΟΣ ΦΕΥΓΕΙ???

Ο-Ε-Ο!!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 2:43 pm

Το επεισόδιο το ψήφισα καλό μόνο και μόνο για τον Ζουγανέλη που με συγκίνησε και μου άρεσε πολύ ………

Σε γενικές γραμμές τα ίδια …
Αντί να βλέπουμε Παρέα λίγο πριν το τέλος, βλέπουμε όλους τους υπόλοιπους άσχετους που θα τους τρώμε στη μάπα και του χρόνου !! Grrr

Πότε ακριβώς δηλαδή θα δούμε το Μάνο να περνάει αυτόν τον πολύ χρόνο με την Εύα λίγο πριν φύγει ???? Πότε θα δούμε όλη την παρέα μαζί ??? Μόνο στο επεισόδιο της Κυριακής ????

Το επεισόδιο ήταν πάλι σε γενικές γραμμές γύρω από τα της διαθήκης …

Ο Ζουγανέλης πολύ γλυκός με Νόρα – Λουκά όταν τους χαιρετούσε δίνοντας τους συμβουλές και λέγοντας να πιουν και για εκείνον στο παρτάκι τους … Ο Λουκάκος θα άνοιγε χαλαρά το φάκελο αν δεν τον συγκρατούσε η Νόρα αλλά ευτυχώς που υπάρχει και εκείνη … Ας έχουμε και λίγη αγωνία ….. (λέμε τώρα !!) cake
Ερώτηση Κρίσεως :
Το ότι οι σεναριογράφοι ξαναείπαν μόνοι τους «ηλίθια» τη Μελίτα είναι τυχαίο ???? lol!

Μετά έκανε ένα πέρασμα και ο Μάνος από τα Λουκανοράκια για να τους πετάξει τους γρίφους του πάλι …
Εδώ τι θέλει να πει ο ποιητής ?
Σπόιλερ:
Ξέρει ο Μάνος ότι θα εμφανιστεί η κόρη του Χατζημπούκλα ή για τον Λευτεράκη ??

Πάει και η Δαφνούλα να πει τον πόνο της και εκεί που μιλούσαν σοβαρά, άρχισαν πάλι οι γελοιότητες από πλευράς σεναρίου ! Τι ήταν τώρα αυτό το πράγμα με τα sms ? Στο γυμνάσιο είναι να κάνουν έτσι ? Και όταν γύρισε ο Λουκάς πάλι της είχε λείψει της Νόρας που είχε να τον δει 2-3 ωρίστες !!
ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΙΤΕ ΑΛΛΟ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ??

Και τέλος, επειδή είμαι και λίγο ξανθούλα, τί έγγραφα ήταν αυτά που έφερε ο τύπος βρε παιδιά που είχαν σαν συμβολαιογράφο την Ανθή ?? Η διαθήκη ήταν ? scratch

Και ο μπουλάκος ξεκινάει το tour ως προς την εύρεση της αλήθειας ….
Μετά την μπουκλωτή, έχουμε και το sequel του «Ψάχνοντας της αλήθεια» …

Η στριγγλίτα γιατί συνεχίζει να μην πιστεύει τον Απόλυτα ειλικρινή έρωτά της ? Μέχρι πριν το άνοιγμα της διαθήκης δε χτυπιόταν ότι εκείνος είναι καθαρός ? Τώρα δεν του δίνει ούτε την ευκαιρία να τον ακούσει ?? Βέβαια, ασχέτως που εμείς ξέρουμε ότι είναι αθώος, με βάση το πώς έθεσε η Μελίτα τα γεγονότα, θα μπορούσαν να βασίζονται σε αλήθειες ….

Μετά πάει στη μανούλα και ξανα-μανά λένε τις ίδιες ατάκες που ακούμε τις τελευταίες εβδομάδες – «Μάνα είσαι πίσω απ’ όλα – Στάματα σε παρακαλώ» - «Ο Ρούσσος και ο Λύτρας είναι κλέφτες και δολοφόνοι και είναι πίσω από όλα» Sleep
Πάντως ξύπνησε ο μικρός … Βρήκε και την αίτηση διαζυγίου, κατηγόρησε Χρήστο, ζήτησε αλήθειες από Αμαλία, και γενικώς, πολύ Στέφανο φάγαμε στη μάπα ….

Αμαλία και Ρούσσος όπως πάντα πολύ ωραίοι μαζί. Η Αμαλία βέβαια κλασικά στην κοσμάρα της ! Ο Πέτρος έλεγε πόσο θα λείψει στη Νεφέλη ο πατέρας της και η Αμαλία είχε την κωλοπιλάλα της διαθήκης πάλι . Βέβαια η σκηνή που της είπε να έφευγαν οι δυο τους ταξίδι και η μελαγχολία που έβγαλε ο Πέτρος, ήταν απίστευτοι.

Τώρα την Νταίζη ποιος ακριβώς πρέπει να τη λυπηθεί ??? Γιατί εγώ όχι, ούτε εσείς φαντάζομαι !! Εγώ όταν την τσάκωσε ο Λουκάς με τον πατριό, δε θυμάμαι να είχε κανένα τρόμο στο πρόσωπο της λόγω βιασμού ! Αντιθέτως, είχε τρόμο όταν τους ¨πιάσανε¨ γιατί έχασε το Λουκά, έχασε και το κρυφό-σφουγγάρισμα με τον πατριό ! lol!
Πάντως αυτό που τη λέει σε όλους και βγαίνει συνέχεια από πάνω και με Λουκά και με Χρήστο, πολύ με εκνευρίζει ! Η κα. Πολυχρονίδη όμως υπέροχη ερμηνευτικά !

Και έσυρε η μανούλα να παρηγορήσει την κλαίουσα … ΑΑΑΑΑΑΠΟΝΕΕΕΕΕ !!! gelio
Και τι ακούω Χριστέ μου και σκάω στα γέλια ??? Αν άξιζε λέει ο Στέφανος, να σφουγγάριζαν μαζί (μάνα-κόρη) τα πατώματα !! Μα, μαζί ρε Αμαλία ??? Τόσο προχώ οικογένεια είστε ????? gelio
Το άλλο που πρόσεξα κι εγώ, είναι οι ατάκες της Μελίτας που ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ από σεζόν σε σεζόν !! Βαρεθήκατε να γράψετε καινούργιες κύριοι σεναριογράφοι και την βάλατε να πονάει με τις ίδιες ατάκες που πονούσε για τον Μάνο ??? lol!

Για τέλος, άφησα φυσικά τον Σταυρίδη που ήταν καταπληκτικός και με τον Παναγιώτη που συγκινήθηκα και με την Αντιγόνη που μας έδωσαν μια πρόγευση για το σημερινό που τα αποκαλύπτει όλα ….
Μου άρεσε πολύ ο Ζουγανέλης και θα μου λείψει ο ρόλος του …
Ερώτηση Κρίσεως :
Γιατί η Αντιγόνη δεν είχε χρόνο να δει τον αστυνόμο ? Δεν ξύνεται όλη μέρα ?? Razz

Γενικώς έχω συνειδητοποιήσει ότι θα μου λείψουν τα Μυστικά όπως τα ήξερα γιατί δεν ξέρω αν θα τα βλέπω του χρόνου και για πολλούς τελειώνουν σε 4 μέρες ….
Πήγα σήμερα στις Περιλήψεις επειδή ξεχάστηκα και δεν είδα νέα περίληψη από τη Νίκη ….. και λέω αυτό ήτανε …

Κρίμα, είχε γενικώς πολλές προοπτικές η σειρά αλλά …..

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 2:48 pm

giouli_edem έγραψε:Το επεισόδιο το ψήφισα καλό μόνο και μόνο για τον Ζουγανέλη που με συγκίνησε και μου άρεσε πολύ ………

Σε γενικές γραμμές τα ίδια …
Αντί να βλέπουμε Παρέα λίγο πριν το τέλος, βλέπουμε όλους τους υπόλοιπους άσχετους που θα τους τρώμε στη μάπα και του χρόνου !! Grrr

Πότε ακριβώς δηλαδή θα δούμε το Μάνο να περνάει αυτόν τον πολύ χρόνο με την Εύα λίγο πριν φύγει ???? Πότε θα δούμε όλη την παρέα μαζί ??? Μόνο στο επεισόδιο της Κυριακής ????

Το επεισόδιο ήταν πάλι σε γενικές γραμμές γύρω από τα της διαθήκης …

Ο Ζουγανέλης πολύ γλυκός με Νόρα – Λουκά όταν τους χαιρετούσε δίνοντας τους συμβουλές και λέγοντας να πιουν και για εκείνον στο παρτάκι τους … Ο Λουκάκος θα άνοιγε χαλαρά το φάκελο αν δεν τον συγκρατούσε η Νόρα αλλά ευτυχώς που υπάρχει και εκείνη … Ας έχουμε και λίγη αγωνία ….. (λέμε τώρα !!) cake
Ερώτηση Κρίσεως :
Το ότι οι σεναριογράφοι ξαναείπαν μόνοι τους «ηλίθια» τη Μελίτα είναι τυχαίο ???? lol!

Μετά έκανε ένα πέρασμα και ο Μάνος από τα Λουκανοράκια για να τους πετάξει τους γρίφους του πάλι …
Εδώ τι θέλει να πει ο ποιητής ?
Σπόιλερ:
Ξέρει ο Μάνος ότι θα εμφανιστεί η κόρη του Χατζημπούκλα ή για τον Λευτεράκη ??

Πάει και η Δαφνούλα να πει τον πόνο της και εκεί που μιλούσαν σοβαρά, άρχισαν πάλι οι γελοιότητες από πλευράς σεναρίου ! Τι ήταν τώρα αυτό το πράγμα με τα sms ? Στο γυμνάσιο είναι να κάνουν έτσι ? Και όταν γύρισε ο Λουκάς πάλι της είχε λείψει της Νόρας που είχε να τον δει 2-3 ωρίστες !!
ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΙΤΕ ΑΛΛΟ ΤΟ ΖΕΥΓΑΡΙ, ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ??

Και τέλος, επειδή είμαι και λίγο ξανθούλα, τί έγγραφα ήταν αυτά που έφερε ο τύπος βρε παιδιά που είχαν σαν συμβολαιογράφο την Ανθή ?? Η διαθήκη ήταν ? scratch

Και ο μπουλάκος ξεκινάει το tour ως προς την εύρεση της αλήθειας ….
Μετά την μπουκλωτή, έχουμε και το sequel του «Ψάχνοντας της αλήθεια» …

Η στριγγλίτα γιατί συνεχίζει να μην πιστεύει τον Απόλυτα ειλικρινή έρωτά της ? Μέχρι πριν το άνοιγμα της διαθήκης δε χτυπιόταν ότι εκείνος είναι καθαρός ? Τώρα δεν του δίνει ούτε την ευκαιρία να τον ακούσει ?? Βέβαια, ασχέτως που εμείς ξέρουμε ότι είναι αθώος, με βάση το πώς έθεσε η Μελίτα τα γεγονότα, θα μπορούσαν να βασίζονται σε αλήθειες ….

Μετά πάει στη μανούλα και ξανα-μανά λένε τις ίδιες ατάκες που ακούμε τις τελευταίες εβδομάδες – «Μάνα είσαι πίσω απ’ όλα – Στάματα σε παρακαλώ» - «Ο Ρούσσος και ο Λύτρας είναι κλέφτες και δολοφόνοι και είναι πίσω από όλα» Sleep
Πάντως ξύπνησε ο μικρός … Βρήκε και την αίτηση διαζυγίου, κατηγόρησε Χρήστο, ζήτησε αλήθειες από Αμαλία, και γενικώς, πολύ Στέφανο φάγαμε στη μάπα ….

Αμαλία και Ρούσσος όπως πάντα πολύ ωραίοι μαζί. Η Αμαλία βέβαια κλασικά στην κοσμάρα της ! Ο Πέτρος έλεγε πόσο θα λείψει στη Νεφέλη ο πατέρας της και η Αμαλία είχε την κωλοπιλάλα της διαθήκης πάλι . Βέβαια η σκηνή που της είπε να έφευγαν οι δυο τους ταξίδι και η μελαγχολία που έβγαλε ο Πέτρος, ήταν απίστευτοι.

Τώρα την Νταίζη ποιος ακριβώς πρέπει να τη λυπηθεί ??? Γιατί εγώ όχι, ούτε εσείς φαντάζομαι !! Εγώ όταν την τσάκωσε ο Λουκάς με τον πατριό, δε θυμάμαι να είχε κανένα τρόμο στο πρόσωπο της λόγω βιασμού ! Αντιθέτως, είχε τρόμο όταν τους ¨πιάσανε¨ γιατί έχασε το Λουκά, έχασε και το κρυφό-σφουγγάρισμα με τον πατριό ! lol!
Πάντως αυτό που τη λέει σε όλους και βγαίνει συνέχεια από πάνω και με Λουκά και με Χρήστο, πολύ με εκνευρίζει ! Η κα. Πολυχρονίδη όμως υπέροχη ερμηνευτικά !

Και έσυρε η μανούλα να παρηγορήσει την κλαίουσα … ΑΑΑΑΑΑΠΟΝΕΕΕΕΕ !!! gelio
Και τι ακούω Χριστέ μου και σκάω στα γέλια ??? Αν άξιζε λέει ο Στέφανος, να σφουγγάριζαν μαζί (μάνα-κόρη) τα πατώματα !! Μα, μαζί ρε Αμαλία ??? Τόσο προχώ οικογένεια είστε ????? gelio
Το άλλο που πρόσεξα κι εγώ, είναι οι ατάκες της Μελίτας που ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ από σεζόν σε σεζόν !! Βαρεθήκατε να γράψετε καινούργιες κύριοι σεναριογράφοι και την βάλατε να πονάει με τις ίδιες ατάκες που πονούσε για τον Μάνο ??? lol!

Για τέλος, άφησα φυσικά τον Σταυρίδη που ήταν καταπληκτικός και με τον Παναγιώτη που συγκινήθηκα και με την Αντιγόνη που μας έδωσαν μια πρόγευση για το σημερινό που τα αποκαλύπτει όλα ….
Μου άρεσε πολύ ο Ζουγανέλης και θα μου λείψει ο ρόλος του …
Ερώτηση Κρίσεως :
Γιατί η Αντιγόνη δεν είχε χρόνο να δει τον αστυνόμο ? Δεν ξύνεται όλη μέρα ?? Razz

Γενικώς έχω συνειδητοποιήσει ότι θα μου λείψουν τα Μυστικά όπως τα ήξερα γιατί δεν ξέρω αν θα τα βλέπω του χρόνου και για πολλούς τελειώνουν σε 4 μέρες ….
Πήγα σήμερα στις Περιλήψεις επειδή ξεχάστηκα και δεν είδα νέα περίληψη από τη Νίκη ….. και λέω αυτό ήτανε …

Κρίμα, είχε γενικώς πολλές προοπτικές η σειρά αλλά …..
Γιούλη μου oscar αν και σε βρήκα μάλλον πολύ Large με το "καλό" Razz
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 2:50 pm

Α ξεχασα και κατι σημαντικο:

Απο ενα oscar σε:
loukitsa
anna90
Dioni
Ezi
edem4ever
pasxalitsa
Mary
sarita
diam rena
Vasouli
aggeliki
KatsaroYpotheto
evanna
paparazzi
loukasnora
giouli_edem
Clarabelle
(ανατριχιασα με το σχολιασμο σου!!! : respect :
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:00 pm

Δε θα σχολιάσω γιατί μαγείρευα και δεν είδα όλο το επεισόδιο.....
Συμφωνώ όμως με τα γνωστά σεντονάκια : respect :

KatsaroYpotheto έγραψε:
Νταίζη: Αλήθεια ρε Λουκά πώς μπορείς και κοιμάσαι τα βράδια με τόσα που μου έχεις κάνει? -> Στα συν γιατί ΔΕΝ πηδήχτηκα από τον έβδομο!!! Ααχχαχαχαχαχαχα

Λουκάς: Νόρα παραδόθηκε. Νόρα παραδόθηκε. Νόρα παραδόθηκε. inlove

1....) Λέω και εγώ πάει, Νταιζουλιάστηκαν όλοι Razz αλλά όταν είδα το επιχείρημα για ποιό λόγο βρίσκεται στα ΣΥΝ, σε κατάλαβα και εγώ μαζί σου gelio Το θέμα όμως είναι η Νταίζη να πηδηχτεί απο το γραφείο του Μπέλλου σαν την Σοράγια για να ησυχάσουμε :twisted: (εγώ δεν ήμουν τόσο κακιά 🇳🇴 )

2....) Νόρα παραδόθηκε.... Έλιωσα και εγώ μ'αυτό αλλά έλιωσα και με τα σχόλια της Βάσως περί ericsson gelio .... Όπως και συμφωνώ οτι ο Λουκάς πρέπει επειγόντως να αποθηκεύσει την Νόρα "κουφετάκι μου" και στη χειρότερη περίπτωση "ηλιθιάκι μου" αλλά Νόρα όχι....

Clarabelle έγραψε:
Πάντως η σκηνή που με συγκίνησε ήταν όταν άκουσα το δράμα της Νταίζης. Είχα να κλάψω έτσι απ τον καιρό που είχα πρωτο ακούσει να μου διηγείται η γιαγιά μου το κοριτσάκι με τα σπίρτα. Μπα σε καλό τους. Ξέρουν μάλλον οτι έχουμε χαλαστεί απ τις εξελίξεις και προσπαθούν να μας διασκεδάσουν. Θα μπορούσα να κατανοήσω ακόμη και να δικαιολογήσω πολλά σε μια γυναίκα με πληγές απ το παρελθόν της αλλά υπάρχουν δύο πράγματα που δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω με τίποτα. Πούλησε το παιδί της με αντίτιμο μια μονοκατοικία, και πήγε να σκοτώσει μια έγκυο για τα λεφτά. Καμένο χαρτί το Νταιζάκι, και η ηρωίδα καρικατούρα. Κρίμα γιατί η Πολυχρονίδη είναι αρκετά καλή.

Σήμερα νομίζω ερωτεύτηκα το Μπέλλο. Τι άντρας τι εξυπνάδα τι πυγμή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gelio Σίγουρα αυτοί οι δύο δουλεύουν ο ένας τον άλλον αλλά μου είναι αφόρητα βαρετοί.

Πρός στιγμήν ανησύχησα Razz αλλά συμφωνώ είναι πολύ βαρετοί για να χαραμίζουμε τον χρόνο μας ΑΝ και ΠΟΙΟΣ δουλεύει ποιόν....
Όσο για την Νταίζη, αυτά που ανέφερες δεν μπορώ να δικαιολογήσω και εγώ με καμία δύναμη.... Ούτε οίκτο δεν μπορώ να νιώσω για αυτή τν γυναίκα...

Η σειρά τελειώνει, η παρέα δεν θα είναι ίδια και εμείς ασχολούμαστε με άσχετους...
Κάθε μέρα που περνάει μας χτυπάνε στα μούτρα οτι οι πρωταγωνιστές πιά είναι οι "απόλυτοι" (Μελίτα-Στέφανος) και οι "αδικημένοι" (Νταίζη-Μπέλλος).... Οι υπόλοιποι απλά θα συμμετέχουν για να μην χρειαστεί να αλλάξουν τον τίτλο της σειράς απο " τα Μυστικά της Εδέμ" σε "οι Απολυτοαδικημένοι της Εδέμ"... slap
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:10 pm

Συμφωνώ με όλα τα γνωστά σεντονάκια!!!

Ξεχώρισα το σχολιασμό της Clarabelle γιατί μου πήρε κάπου 10 λεπτά να βάλω σε μια σειρά τις σκέψεις μου μετά το ζικ ζακ του Στράτου που αλλιώς μας ήρθε, μας προέκυψε ερωτευμένος και σταμάτησε την εκδίκηση και μετά έμαθε την κοροιδία των δικών του αλλά αντί να σταθεροποιηθεί ακόμα και τώρα είναι μια έτσι και μια γιουβέτσι!

Επίσης μου άρεσε το συναίσθημα που έβγαζε το κείμενό της..!

Γενικά όλες οι γνωστές με καλύψατε..

Συνοψίζω.. Δεν είχαν τι να κάνουν και σκότωσαν τα Μυστικά.. Snif

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:15 pm

cancoon και margel σας ευχαριστώ.....
cancoon ιζαμπελα margel συμφωνώ απόλυτα σε όσα λέτε..... oscar

anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:43 pm

Clarabelle έγραψε:
Άλλο ένα επεισόδιο κάτω του μετρίου.

Τελικά τα μυστικά αργοπεθαίνουν κι εμείς έχουμε μείνει να κοιτάζουμε τις οθόνες μας περιμένοντας το τέλος τους.

Ο Σταυρίδης αποχωρεί και κλείνει τους λογαριασμούς του. Ο έξοχος Ζουγανέλης ήρθε για λίγα επεισόδια και ξεδίπλωσε το ρόλο του με μαεστρία. Μυστηριώδης με το Λουκά και τη Νόρα, βαθιά ανθρώπινος με τον Παναγιώτη και αποφασισμένος με την Αντιγόνη, με έκανε να ακολουθώ τη διαδρομή του ήρωα που ενσαρκώνει. Κρίμα που τον χάνουμε. Το πέρασμά του απ τη σειρά αξιομνημόνευτο. : respect :

Κι ενώ δύο μέρες τώρα κλείνουμε την ιστορία ενός ήρωα που ήρθε στη σειρά για μερικά επεισόδια απαξιούν να κάνουν το ίδιο και με τον ήρωα που ήταν στη σειρά απ το πρώτο επεισόδιο, που κράτησε στην πλάτη του ολόκληρο τον πρώτο κύκλο και που επειδή είχε εμπλοκή με όλους τους ήρωες και ήταν ο συνδετικός κρίκος ανάμεσα τους έχει δεκάδες ανοιχτούς λογαριασμούς. Κρίμα για όλους εμάς που στηρίξαμε τη σειρά απ το πρώτο της επεισόδιο όταν κάποιοι γελούσαν μ αυτή και την θυμήθηκαν μόνο μετά την είσοδο του Σταύρου.

Για τις αποκαλύψεις στο θέμα του φόνου, κανένα ενδιαφέρον δεν υπάρχει πια. Όχι επειδή διέρρευσαν τα πάντα στον τύπο αλλά επειδή το θεματάκι ξεχείλωσε σαν λάστιχο και κούρασε.

Προσθέτω στα συν του επεισοδίου τη σκηνή του Πέτρου με την Αμαλία για τον Δάνη Κατρανίδη : respect : που καταφέρνει να κερδίζει τις εντυπώσεις είτε προκαλώντας γέλιο είτε κάνοντας το θεατή να μελαγχολεί. Ο Πέτρος κοιτάζει τη ζωή του απο απόσταση και θέλει να ξεφύγει να κάνει όλα αυτά που ονειρεύτηκε και δεν έκανε ποτέ αλλά βρίσκει μπροστά του τις υποχρεώσεις του και παίρνει βαθιά ανάσα και ανασυντάσσεται προκειμένου να βοηθήσει το παιδί του.

Ο Μάνος με το Λουκά και τη Νόρα ενώ σαν σκηνή ήταν όμορφη σαν περιεχόμενο ήταν για γέλια. Μας λέει ο Μάνος λοιπόν οτι θα εμφανιστούν άνθρωποι και η παρέα δεν πρέπει να τους εμπιστευτεί. Αν ξέρεις κάτι αγόρι μου μείνε εδώ να βοηθήσεις αλλιώς μην κάνεις την πυθία. Δεν πρέπει να εμπιστευτεί κανέναν λοιπόν η παρέα και περισσότερο η Εύα. Υπάρχει περίπτωση η Εύα ειδικά να εμπιστευτεί τον οποιονδήποτε; Ο έρωτας της ζωής της την αφήνει την ώρα που αρχίζει και πάλι να ελπίζει. Ο άντρας που παντρεύτηκε και που επίσης έλεγε οτι την αγαπούσε την ξεπούλησε για την ίδια μαλλιαρή κατίνα. Ίσως μετά απο πολλά πολλά χρόνια να κοιτάξει κάποιον άλλον. Τώρα αν το δω αυτό θα γελάσω και μαζί με μένα το πανελλήνιο. Αν θέλουν την ηρωίδα τους να τη δείξουν να προχωράει με αληθοφάνεια δεν υπάρχει τρίτος δρόμος. Ή ο ένας ή ο άλλος. Τώρα τι ζητάω κι εγώ. Αληθοφάνεια. Εδώ φτάσανε οι δυό τους να μοιραστούν άντρες και παιδιά.gelio

Στέφανος και Αμαλία σε μια σκηνή σχετικά καλή αλλά που αναπόφευκτα μπήκε σε σύγκριση με τις σκηνές Αμαλίας Μάνου και δυστυχώς βγήκε χαμένη.

Προσπαθώ να καταλάβω πόσα ήξερε ο Χρήστος. Τα δύο αγόρια σε μια σκηνή πολύ πολύ όμορφη που είχε μια δόση μυστηρίου κάτι που λείπει εντελώς πια απ τη σειρά. Ο Στέφανος προσπαθεί να μάθει ποιός κρύβεται πίσω απ τις επιθέσεις στην Εύα σε μια προσπάθεια να αποδείξει οτι δεν είναι ελέφαντας. Σίγουρα ήξερε για τη διαθήκη και σίγουρα ήξερε οτι η Αντιγόνη προσπαθούσε να την βγάλει απ την μέση. Τον είδαμε να πονάει στη σκέψη αλλά πιστός στην ευεργέτιδα δεν έκανε τίποτε να το σταματήσει. Ξέρει οτι ο Στέφανος δεν είναι μπλεγμένος με τις απόπειρες και του λέει μισές αλήθειες για να τον αφήσει να βγάλει μόνος του συμπεράσματα. Πάλεψέ το Χρήστο αλλά οι σεναριογράφοι δια στόματος Αμαλίας το ξεκαθάρισαν. Ο Στέφανος ή είναι λαμόγιο ολκής ή μεγάλος ηλίθιος. Και επειδή για λαμόγιο δεν τον βλέπω κράτα το ΗΛΙΘΙΟΣ με όλα τα γράμματα κεφαλαία. Εκείνο που δεν ξέρω είναι πόσα ξέρει για την εμπλοκή της Νταίζης αν και τελικά νομίζω οτι είναι μακριά νυχτωμένος παρόλο που δείχνει να την ξέρει πολύ καλά.

Στης ακρίβειας τον καιρό η παραγωγή θα χρειαστεί να αλλάξει την επίπλωση του σαλονιού της Μελιτζούλιας. Κάτι οι ερωτικές συνευρέσεις μετά του απολύτου, κάτι ο κλαυθμός και ο οδυρμός για το μεγάλο έρωτα Νο 2, κάτι που είχε προηγηθεί αντίστοιχο σκηνικό για το μεγάλο έρωτα Νο1 τάπαιξε το έπιπλο και θα θέλει αντικατάσταση. Ήταν πάντα αδιάφορη η κατινούλα που στις προτάσεις που αρθρώνει οι μισές λέξεις είναι εγώ, φαντασιώνεται οτι την άδειασε ο έρωτάς της παράγινε το χάλι της. Αν δεν άκουγα να λένε με την Αμαλία ακριβώς αυτά που έλεγαν πέρσι για το Μάνο να γελάω θα είχα βαρεθεί αφάνταστα.

Είπα βαρετοί και θυμήθηκα το απόλυτο ζευγάρι. Η σκηνή μόνο λύπη μου προκάλεσε. Είναι κρίμα. Θα το ξαναπώ. Αυτό το παιχνίδι ''σ αγαπώ και σε μισώ'' το έχω ξαναδεί και με είχε ενθουσιάσει αλλά τελικά πρέπει να μπορείς να το παίξεις. Δεν είδα πουθενά την ένταση την απελπισία δεν είδα την πάλη της ηρωίδας ανάμεσα στην αγάπη και τον πόνο. Είδα απλά να λέει λόγια με κείνο το ίδιο κουταβίσιο βλέμμα που επιστρατεύει σε όλες τις δραματικές σκηνές. Ο Στέφανος στη σκηνή με τη μάνα του έδειχνε να ματώνει εδώ απλά έλεγε λόγια. Είπαμε για να παίξει κανείς αυτό το παιχνίδι χρειάζονται δύο. Βγήκε άθλιο μελό κάτι που θα μπορούσε να είναι μια υπέροχη σκηνή.

Προσπαθώ να καταλάβω ποιός είναι ο Στέφανος οπότε ανακεφαλαιώνω.
Ήρθε στην Ελλάδα με μια φωτογραφία της Εύας στην τσέπη και της έλεγε εγώ αγαπάω εσένα μόνο εσένα
Έβαλε να τον πυροβολήσουν για να την πάρει στο κρεβάτι του και αμέσως μετά μας είπε οτι την αγαπάει σαν άνθρωπο σαν αδελφή σαν γειτόνισα
Την απήγαγαν και έδειχνε τρελός απο αγωνία μην τη χάσει
Μύρισε την Μελίτα και την ερωτεύτηκε (Εμένα πάντως μ αυτόν τον τρόπο διαλέγει ταίρι ο σκύλος μου)
Άρχισε να συζεί παρόλα αυτά με την Εύα και να της ζητάει να κάνουν και ένα και δύο και τρία και τέσσερα παιδιά αλλά έστελνε και ποιήματα στη μαλλιαρή και έδινε και κανένα φιλάκι αν προέκυπτε ευκαιρία.
Του φούντωσε με τη μαλλιαρή και έκανε πρόταση γάμου στην Εύα οπότε ή θα την ξεφορτωνόταν ή θα το έκοβε με το κατινάκι.
Χώρισε με την Εύα και άρχισε το σπορ τραπέζι σκάλα καναπές πάτωμα και πάλι απ την αρχή
Μαθαίνει οτι η Εύα είναι έγκυος και την παντρεύεται και αμέσως αρχίζει να κλαίει το κερί και να παραθυριάζεται
Μαθαίνει η Εύα για τις ανάσες και τον χωρίζει αλλά αίτηση διαζυγίου δεν κάνει ούτε ο ένας ούτε η άλλη
Γίνονται απόπειρες κατά της ζωής της Εύας και αυτός κανονίζει ταξιδάκι στο Παρίσι με την καπελωμένη αγάπη του.
Μαθαίνει οτι το παιδί είναι του Μάνου κι απο εκεί που το είχε γραμμένο στα παλιά του τα παπούτσια καταρέει και κάνει αίτηση διαζυγίου
Γεννάει η Εύα και μαθαίνει οτι το παιδί είναι δικό του και αρχίζει τις απειλές οτι θα της το πάρε αυτός το υπόδειγμα πατέρα.
Μαθαίνει για τη διαθήκη και άντε ξανα μανα καταρέει.
Ζαλίστηκα εγώ που τάγραψα /S που να πιάσει το συναίσθημα ο άνθρωπας που πρέπει να τα υποκριθεί όλα αυτά.
Ο χαρακτήρας δεν έχει ούτε άκρη ούτε μέση. Αλλάζει καθ εκάστην και αργίαν.

Τέσσερα επεισόδια πριν το τέλος μας δείχνουν τι θα δούμε την επόμενη σεζόν.
Θα κυνηγούν την Εύα να της πάρουν το παιδί
Θα εμφανιστούν άνθρωποι που θα πρέπει η παρέα να φυλαχτεί απ αυτούς και να μην τους έχει εμπιστοσύνη
Ο Ρούσσος θα τραβιέται να συμμαζέψει το κουτάβι του
Η Νταίζη θα κυνηγάει να πάρει οτι της χρωστάει η ζωή
Η Εύα θα προσπαθεί να πάρει πισω την Εδέμ σε μια προσπάθεια να μας πείσουν οτι η σειρά τα μυστικά της Εδέμ συνεχίζεται
Ο Λουκάς και η Νόρα θα τρέχουν δεξιά κι αριστερά να μαζεύουν τα αμάζευτα και κάπου κάπου ίσως βλέπουμε και καμιά σκηνούλα πιο προσωπική να έχει κάτι το κοινό να περιμένει.
Η Νταίζη θα προσπαθεί μάλλον να καθαρίσει την Εύα

Ίσως είναι κι άλλα που ειπώθηκαν και δεν τα θυμάμαι. Τι χαρά πήρα δεν λέγεται.
Η Εύα μετά το ξεπούλημα απ το Μάνο (τέλος πρώτου κύκλου) και το ξεπούλημα από Μάνο και Στέφανο (τέλος δεύτερου κύκλου) την τρίτη σεζόν θα παλεύει και πάλι για την επιβίωση και πάλι χωρίς κανέναν δίπλα της
Ο Νικόλας και η Δάφνη είχαν την τιμή να μην υπάρχουν καν στις προοικονομίες
Ο Λουκάς και η Νόρα θα τρέχουν πανικόβλητοι δεξιά κι αριστερά και κάπου κάπου θα φιλιούνται και θα σκοντάφτουν ίσα ίσα να μην φωνάζει το κοινό τους
Τί είπαμε πρέπει να περιμένουμε να φτάσουν στην Εδέμ τους; maaaad

Aκόμα μια φορά τα είπες όλα!!! Είχες απόλυτο δίκιο γιατί αυτή τη σειρά, την έχεις αγαπήσει και την έχεις πονέσει!!! Love!
Ένα oscar στους συνήθεις υπόπτους!!!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από LIBRA Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:45 pm

ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ Η ΝΤΑΙΖΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΒΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ... Ε;
gelio gelio

ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ;ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ!ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΝΟΣ!!! gelio

ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!ΝΑΙ ΝΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΛΕΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΦΗΒΩΝ Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΒΡΙΣΚΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΔΕΜ!ΠΑΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ MEGA; wall
ΕΓΩ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΓΕΛΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΖΕΥΟΝΤΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΔΕ ΦΕΥΓΑΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ!ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ;H ΔΑΦΝΗ ΠΡΙΝ 10 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΕΚΡΩΘΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ;ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ;ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΞΕΠΕΤΑΞΑΤΕ ΤΟ ΜΑΝΟ;ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΠΕΤΑΤΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ GUEST STAR ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ;Ο ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΤΡΟΠΟ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!!

ΑΝ Η ΖΩΗ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΣΤΗ ΝΤΑΙΖΗ ΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΟΧΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ!!!Impatient

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΜΕ ΠΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΕΛΠΙΔΑ!!!ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ!!!
Impatient
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:47 pm

Νταίζη αλα Βασιλάκης Καΐλας! gelio Έγραψες LIBRA!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:48 pm

LIBRA έγραψε:

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΜΕ ΠΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΕΛΠΙΔΑ!!!ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ!!!
Impatient

Η Ελπίδα είναι στην ζωή της άλλης Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Lol Και η γιαγιά της είναι στην εντατική Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Lol Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Σε εμάς, έχει πεθάνει ήδη !! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 397896

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:49 pm

Συγνώμη αλλα δεν μπορώ να συγκρατηθώ, θα απαντήσω... gelio

LIBRA έγραψε:
Impatient

Της κόβει η Ξένια τον ορό! gelio ...

Ααααα δεν λές για το μεξικάνικο ε?.. sorry δικό μου το λάθος!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από vagvard Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:49 pm

almaresi έγραψε:
Mik έγραψε:Tελειος ο σχολιασμός σου υποθετάκι μου!!!!!

Εχω να κάνω δυο δηλώσεις

1) Τα sony ericsson (που έχει ο Λουκας) δεν έχουν αναφορά. Ερχεται μια ειδοποιηση όταν το διαβάζει, που απαξ και πατήσει Οκ, μετά σβήνει.
Βέβαια στα σταλθέντα φαίνεται ένα τικ ✔ , αλλα πουθενά δεν λέει ''παραδόθηκε''.

Αυτό είναι στα Νόκια

2) Καλά, αποθηκευμένη ''Νόρα'' την έχει ? Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 121861 Απαιτώ ''κουφετάκι μου''
Ααααα, έκανα κι εγώ κάποιες σκέψεις για το επεισόδιο...
(1) Στο καρταλόσπιτο υπάρχουν τουλάχιστον 8 καναπέδες στο... σαλόνι να το πω? Καρέκλες δεν θυμάμαι...
(2) Τα Λουκανοράκια δεν έχουν υπολογιστή στο γραφείο? Θυμάμαι έναν φορητό κάποτε...

Μπορεί να έχουν σε κάποιο άλλο δωμάτιο.
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:51 pm

vagvard έγραψε:
almaresi έγραψε:

Εχω να κάνω δυο δηλώσεις

Αυτό είναι στα Νόκια

(1) Στο καρταλόσπιτο υπάρχουν τουλάχιστον 8 καναπέδες στο... σαλόνι να το πω? Καρέκλες δεν θυμάμαι...
(2) Τα Λουκανοράκια δεν έχουν υπολογιστή στο γραφείο? Θυμάμαι έναν φορητό κάποτε...

Mα το γραφείο δεν έχει άλλο δωμάτι Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_rolleyes Μόνο τον διάδρομο .. Και ποτέ δεν κουβαλάνε τσάντα λάπτοπ!!!

Και δεν έχουν ούτε έναν εκτυπωτή βρε αδερφε!! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από vagvard Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:51 pm

margel έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Kαλέεεεεεε μην Spoilerάρετε (τι λέω η άτιμη) το σχολιασμό! χιχι

ΥΓ. Μόνο σε μένα το margel θυμίζει "Μαρκέλα"? :shock:

Τουλάχιστον εσένα σου θυμίζει ένα όνομα και όχι τη Μέρκελ. Όμως δε με λένε Μαρκέλα, αλλά Έλενα γι' αυτό και το el στο τέλος του ψευδώνυμου.

Όσο για τους υπολογιστές στο γραφείο Νόρας - Λουκά, γέλασα χθες που λέει η Νόρα στο Λουκά να αναλάβει εκείνος την υπόθεση με τα συμβόλαια γιατί εκείνη έγραφε τόση ώρα (όσο έλειπε ο Λουκάς). Που ακριβώς έγραφε αφού δεν υπήρχε υπολογιστής;

Μήπως κρατάει σκονάκι και βάζει τον Λουκά στο σπίτι να τα περάσει στον υπολογιστή? lol!
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:51 pm

Mik έγραψε:
LIBRA έγραψε:

Impatient

Η Ελπίδα είναι στην ζωή της άλλης Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Lol Και η γιαγιά της είναι στην εντατική Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Lol Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Σε εμάς, έχει πεθάνει ήδη !! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 397896
Τι συνειρμός Θεέ μου! gelio
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:52 pm

vagvard έγραψε:
almaresi έγραψε:

Εχω να κάνω δυο δηλώσεις

Αυτό είναι στα Νόκια

Β ασικά αν λέτε για τις καρέκλες να σας διαφωτίσω.

Το σαλόνι έχει καναπέδες και πολυθρόνες.

Η κουζίνα έχει τον πάγκο τον τετράγωνο και καρέκλες έχει μόνο στην τραπεζαρία πουθενά αλλου. (αυτό δεν εννοούσατε?)

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από vagvard Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:54 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
vagvard έγραψε:
almaresi έγραψε:

Εχω να κάνω δυο δηλώσεις

Αυτό είναι στα Νόκια

Β ασικά αν λέτε για τις καρέκλες να σας διαφωτίσω.

Το σαλόνι έχει καναπέδες και πολυθρόνες.

Η κουζίνα έχει τον πάγκο τον τετράγωνο και καρέκλες έχει μόνο στην τραπεζαρία πουθενά αλλου. (αυτό δεν εννοούσατε?)

Για τον υπολογιστή έλεγα εγώ.
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:54 pm

sifantid έγραψε:
Mik έγραψε:
LIBRA έγραψε:

Impatient

Αν δεν αξίζει το επεισόδιο Σοφία μου, τι να κάνεις, το ρίχνεις στην σαχλαμάρα !! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 397896

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από vagvard Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:55 pm

sifantid έγραψε:
Mik έγραψε:
LIBRA έγραψε:

Impatient

Οι συμπτώσεις της ζωής?Ή του καναλιού να πω εγώ...
vagvard
vagvard
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 3:57 pm

Libra ο Τζωρτζης θα γινει σοφερατζα της Ξένιας-Ελπίδας? xaxa xaxa
Clarabelle
pasxalitsa
giouli_edem (για μεγαλο μερος του σχολιασμού σου)
τα σέβη μου!!!!! oscar

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 8 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης