Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

+43
evanna
almaresi
Katrin
spy
CineFreak
margel
pelopidas
Paparazzi
milia
Pennaki.......!!
KonstantinaA
sofia
KatsaroYpotheto
sifantid
Vasouli
panpetrakatsi
sarita
Mary
irini
edem4ever
diam rena
Ανυπέρ-Βλήτο
Dioni
Χρύσα
jim7
pasxalitsa
Ezantakou
aggeliki
Izabella29
Cancoon
anna_loukonoriki4ever!!
Καρ-Mik
loukasnora
ksanthi
Rose2
DESPOINA
maraki_ch
vagvard
Foulitsa
anna90
anastasia20
loukitsa
Clarabelle
47 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap22%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 22% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 63
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Τρι Ιουν 22, 2010 8:31 pm

Clarabelle έγραψε:
Mik έγραψε:
Rose2 έγραψε:
Νταιζη/Λουκας:Μουγκα ο Λουκακος,ΜΟΥΓΚΑ!Πηγε τωρα ο "οσιομαρτρυρας" να δωσει συμβουλες στην Νταιζη!Τι εχετε να πειτε γι'αυτο?Δεν ειχε δικιο τωρα?Μπορει η Νταιζη να εκανε οτι εκανε αλλα εφοσον ο Λουκας θελει να θεωρειται ο καλος της παρεας θα επρεπε να ειχε δειξει ενδιαφερον για την γυναικα που καποτε ελεγε πως αγαπησε!

Οταν βλέπεις τον άλλο καβάλα, δεν νομίζω οτι υπάρχει περιθώριο να του πεις: Δεν είναι αυτό που νομίζεις, αρά προφανώς και ο Λουκάς θα την παρατουσε μετά απο αυτό .

Απο κει και πέρα, ο Λουκάς δεν ήξερε οτι είχε ένα παιδί, και η ''κυρία'' δεν φρόντισε ποτέ να του το πει, αντίθετα να το φορτώσει σε έναν ξένο άνθρωπο ήξερε.
Απο κει και πέρα, αν πράγματι πέρασε τόσο άσχημα όσο λέει, θα μπορούσε απο την αρχή να ξηγηθεί στον Οδυσσέα, και να μην φύγει ποτέ απο κοντά του παρα να μείνουν μαζι να μεγαλώσουν τον Αρη, πράγμα που δεν έκανε, και προτίμησε να παρατήσει το παιδί της, χωρίς να ξέρει αν ζεί ή αν πέθανε.

Τέλος, όσον αφορά το παρελθόν της και τα παιδικά της χρόνια, αν ον αγάπησε, θα μπορούσε κάλλιστα, να του μιλήσει. ΓΙαυτό υπάρχει ο ''ανθρωπος σου'' , για να του πεις ταπορβλήματα σου, τον πόνο σου, τις σκέψεις σου, και να στηριχτείς πάνω του. Η Νταίζη δεν έκανε κάτι τέτοιο, προφανώς γιατι δεν έπαθε τίποτα τέτοιο.

Στο φινάλε, ακόμα και αν πέρασε ότι λέει πως περασε, εκ των οποιων τα περισσότερα ήταν επιλογή της, τίποτα δεν της δίνει το δικαίωμα να κάνει ότι κάνει.

Αυτά !!!


Πρόσθεσε σε όλα αυτά οτι ήταν επιλογή της να παρατήσει το παιδί με τον Οδυσσέα, οτι το ξεπούλησε στο χαλαρό με αντάλαγμα το πατρικό του Λουκά και οτι έκανε απόπειρες δολοφονίας σε μιά άλλη υποψήφια μητέρα και έδεσε το γλυκό.
Αυτό θέλω να βλέπω εγώ, την πονεμένη μάνα σε νέες περιπέτειες, να πουλάει το κορμί της στον κάθε ένα που μπορεί να εξυπηρετεί κάποιους σκοπούς της και να σκοτώνει κόσμο για να πάρει όσα της χρωστάει η ζωή.
Agree Βάσω και Μαρία!

Υ.Γ. εμένα πάντως.. όποτε βλέπω πόσα έχει περάσει αυτή η δόλια σαν να κυλά ένα δάκρυ maaaad
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 22, 2010 8:33 pm

Clarabelle έγραψε:
Mik έγραψε:
Rose2 έγραψε:
Νταιζη/Λουκας:Μουγκα ο Λουκακος,ΜΟΥΓΚΑ!Πηγε τωρα ο "οσιομαρτρυρας" να δωσει συμβουλες στην Νταιζη!Τι εχετε να πειτε γι'αυτο?Δεν ειχε δικιο τωρα?Μπορει η Νταιζη να εκανε οτι εκανε αλλα εφοσον ο Λουκας θελει να θεωρειται ο καλος της παρεας θα επρεπε να ειχε δειξει ενδιαφερον για την γυναικα που καποτε ελεγε πως αγαπησε!

Οταν βλέπεις τον άλλο καβάλα, δεν νομίζω οτι υπάρχει περιθώριο να του πεις: Δεν είναι αυτό που νομίζεις, αρά προφανώς και ο Λουκάς θα την παρατουσε μετά απο αυτό .

Απο κει και πέρα, ο Λουκάς δεν ήξερε οτι είχε ένα παιδί, και η ''κυρία'' δεν φρόντισε ποτέ να του το πει, αντίθετα να το φορτώσει σε έναν ξένο άνθρωπο ήξερε.
Απο κει και πέρα, αν πράγματι πέρασε τόσο άσχημα όσο λέει, θα μπορούσε απο την αρχή να ξηγηθεί στον Οδυσσέα, και να μην φύγει ποτέ απο κοντά του παρα να μείνουν μαζι να μεγαλώσουν τον Αρη, πράγμα που δεν έκανε, και προτίμησε να παρατήσει το παιδί της, χωρίς να ξέρει αν ζεί ή αν πέθανε.

Τέλος, όσον αφορά το παρελθόν της και τα παιδικά της χρόνια, αν ον αγάπησε, θα μπορούσε κάλλιστα, να του μιλήσει. ΓΙαυτό υπάρχει ο ''ανθρωπος σου'' , για να του πεις ταπορβλήματα σου, τον πόνο σου, τις σκέψεις σου, και να στηριχτείς πάνω του. Η Νταίζη δεν έκανε κάτι τέτοιο, προφανώς γιατι δεν έπαθε τίποτα τέτοιο.

Στο φινάλε, ακόμα και αν πέρασε ότι λέει πως περασε, εκ των οποιων τα περισσότερα ήταν επιλογή της, τίποτα δεν της δίνει το δικαίωμα να κάνει ότι κάνει.

Αυτά !!!


Πρόσθεσε σε όλα αυτά οτι ήταν επιλογή της να παρατήσει το παιδί με τον Οδυσσέα, οτι το ξεπούλησε στο χαλαρό με αντάλαγμα το πατρικό του Λουκά και οτι έκανε απόπειρες δολοφονίας σε μιά άλλη υποψήφια μητέρα και έδεσε το γλυκό.
Αυτό θέλω να βλέπω εγώ, την πονεμένη μάνα σε νέες περιπέτειες, να πουλάει το κορμί της στον κάθε ένα που μπορεί να εξυπηρετεί κάποιους σκοπούς της και να σκοτώνει κόσμο για να πάρει όσα της χρωστάει η ζωή.

Σαφώς και όλα αυτά . Και κάθεται το τσόκαρο να δίνει μαθήματα ηθικής!!!

Ρε παιδες, πόσο βλήμα είναι τελικά ο Μπέλλος? Καθε φορά με εκπλήσει!!! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Lol
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 22, 2010 8:34 pm

Mik έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Mik έγραψε:
Rose2 έγραψε:
Νταιζη/Λουκας:Μουγκα ο Λουκακος,ΜΟΥΓΚΑ!Πηγε τωρα ο "οσιομαρτρυρας" να δωσει συμβουλες στην Νταιζη!Τι εχετε να πειτε γι'αυτο?Δεν ειχε δικιο τωρα?Μπορει η Νταιζη να εκανε οτι εκανε αλλα εφοσον ο Λουκας θελει να θεωρειται ο καλος της παρεας θα επρεπε να ειχε δειξει ενδιαφερον για την γυναικα που καποτε ελεγε πως αγαπησε!

Οταν βλέπεις τον άλλο καβάλα, δεν νομίζω οτι υπάρχει περιθώριο να του πεις: Δεν είναι αυτό που νομίζεις, αρά προφανώς και ο Λουκάς θα την παρατουσε μετά απο αυτό .

Απο κει και πέρα, ο Λουκάς δεν ήξερε οτι είχε ένα παιδί, και η ''κυρία'' δεν φρόντισε ποτέ να του το πει, αντίθετα να το φορτώσει σε έναν ξένο άνθρωπο ήξερε.
Απο κει και πέρα, αν πράγματι πέρασε τόσο άσχημα όσο λέει, θα μπορούσε απο την αρχή να ξηγηθεί στον Οδυσσέα, και να μην φύγει ποτέ απο κοντά του παρα να μείνουν μαζι να μεγαλώσουν τον Αρη, πράγμα που δεν έκανε, και προτίμησε να παρατήσει το παιδί της, χωρίς να ξέρει αν ζεί ή αν πέθανε.

Τέλος, όσον αφορά το παρελθόν της και τα παιδικά της χρόνια, αν ον αγάπησε, θα μπορούσε κάλλιστα, να του μιλήσει. ΓΙαυτό υπάρχει ο ''ανθρωπος σου'' , για να του πεις ταπορβλήματα σου, τον πόνο σου, τις σκέψεις σου, και να στηριχτείς πάνω του. Η Νταίζη δεν έκανε κάτι τέτοιο, προφανώς γιατι δεν έπαθε τίποτα τέτοιο.

Στο φινάλε, ακόμα και αν πέρασε ότι λέει πως περασε, εκ των οποιων τα περισσότερα ήταν επιλογή της, τίποτα δεν της δίνει το δικαίωμα να κάνει ότι κάνει.

Αυτά !!!


Πρόσθεσε σε όλα αυτά οτι ήταν επιλογή της να παρατήσει το παιδί με τον Οδυσσέα, οτι το ξεπούλησε στο χαλαρό με αντάλαγμα το πατρικό του Λουκά και οτι έκανε απόπειρες δολοφονίας σε μιά άλλη υποψήφια μητέρα και έδεσε το γλυκό.
Αυτό θέλω να βλέπω εγώ, την πονεμένη μάνα σε νέες περιπέτειες, να πουλάει το κορμί της στον κάθε ένα που μπορεί να εξυπηρετεί κάποιους σκοπούς της και να σκοτώνει κόσμο για να πάρει όσα της χρωστάει η ζωή.

Σαφώς και όλα αυτά . Και κάθεται το τσόκαρο να δίνει μαθήματα ηθικής!!!

Ρε παιδες, πόσο βλήμα είναι τελικά ο Μπέλλος? Καθε φορά με εκπλήσει!!! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Lol

Miiiiiik, δεν υπαρχει πάτοοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Τρι Ιουν 22, 2010 8:35 pm

Mik έγραψε:
Ρε παιδες, πόσο βλήμα είναι τελικά ο Μπέλλος? Καθε φορά με εκπλήσει!!! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Lol
και όλο λες ότι δεν πάει άλλο... κι όλο έχει και πιο πολύ βλακεία!
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Ιουν 22, 2010 8:36 pm

maraki_ch έγραψε:
Mik έγραψε:

Σαφώς και όλα αυτά . Και κάθεται το τσόκαρο να δίνει μαθήματα ηθικής!!!

Ρε παιδες, πόσο βλήμα είναι τελικά ο Μπέλλος? Καθε φορά με εκπλήσει!!! Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Lol

Miiiiiik, δεν υπαρχει πάτοοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό βλέπω!!!!

Μιλάμε για την απύθμενη βλακεία Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Icon_cherry
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιουν 22, 2010 8:37 pm

Μπέλλος Τέλος το λεει το ξαναλει ο δόλιος αλλα πάλι μπροστα μας τον βλέπουμε xaxa Καλα για την Αγια-Νταίζη τι να πει κανεις γι αυτο τέρας ηθικης? xaxa
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Izabella29 Τρι Ιουν 22, 2010 8:39 pm

Και το σημερινό μ'άρεσε και θα μ'άρεσε σίγουρα ακόμη περισσότερο αν δεν ήξερα εκ των προτέρων όλες τις αποκαλύψεις που έγιναν σήμερα!Το σκέφτομαι σοβαρά να μην διαβάζω την συνέχεια...

-Τον Στέφανο ομολογώ πως το λυπήθηκα και του μίλησε όντως σκληρά η Μελίτα.Από την γυναίκα που αγαπάς θέλεις να σε πιστέψει,αλλά με τόση πλύση εγκεφάλου λογικό ήταν.Απλά περιμένω πράξεις από μέρους του και όχι μόνο λόγια.

-Νομίζω ο πιο απάισιος χαρακτήρας της σειράς είναι η Αντιγόνη.Απλά σκοτώνει και καταστρέφει,εκμεταλλεύεται τα ίδια της τα παιδιά και μόνο για τα λεφτά και το δικό της συμφέρον.Δεν νομίζω να αλλάξει και της αξίζει μια τιμωρία πολύ σοβαρή γιατί δεν έχει μετανιώσει στιγμή για όλα όσα έκανε.

-Την Νταίζη δεν την λυπάμαι.Σήμερα βέβαια για κάποια δευτερόλεπτα μου σηκώθηκε η τρίχα σκεπτόμενη το τι θα έχει ζήσει μέσα στην νύχτα και φυσικά τους βιασμούς,που είναι από τα πιο αποτρόπαια πράγματα που μπορούν να σου συμβούν,αλλά εως εκεί.Μπορώ να καταλάβω ότι μια άσχημη παιδική ηλικία παίζει ρόλο,αλλά όπως δεν μπορώ να δώσω συγχωροχάρτι στην Εύα για τα αίσχη της με άλλοθι τους τσακωμούς των γονιών της,έτσι δεν το κάνω και στην περίπτωση της Νταίζης.Η κοπέλα μπορεί όντως να έχει περάσει πολλά,αλλά θα έπρεπε να αλλάξει.Δεν ξέρω γιατι τα έχει βάλλει με τον Λουκά,ίσως στα μάτια της αυτός φταίει για την κατάντια της.Δεν συμμερίζομαι την άποψή της.

-Μπορεί κάποιοι να αρέσκονται να βλέπουν Λουκά-Νόρα σε παλιμπαιδίστικες σκηνές,αλλά ομολογώ πως τόση ξεμωρίαση με πειράζει στα νεύρα. cake

-Στα προσεχώς η Μελίτα ζητάει συγνώμη από τον Μάνο: ε όχι!Και λαμόγιο του κερατά και να μας βγεί και από πάνω!Πραγματικά όταν αποκαλυφθεί πως τα ήξερε όλα και δεχόταν επαίνους για το ένστικτό του και συγνώμες επειδή δεν τον πίστεψαν από την αρχή και κορδωνόταν σαν γύφτικο σκερπάνι,θα πρέπει όλοι ανεξαιρέτως να του κόψουν την καλημέρα!Και είμαι κάθετη σ'αυτό! maaaad
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Τρι Ιουν 22, 2010 8:39 pm

Clarabelle έγραψε:
Ο Χριστός κι η μάνα του!!!!!!!!!!!!

Γιατί πρέπει η δόλια τηλεθεάτρια να το υποστώ κι αυτό;

Η Νταίζη είναι ένα κοριτσάκι που το βίαζε ο πατριός που αναγκάστηκε να παντρευτεί τον Οδυσσέα επειδή ο άθλιος ο Λουκάς δεν είπε δεν βαριέσαι όταν τη βρήκε καβάλα με τον πατριό να το απολαμβάνει μια χαρά, που αναγκάστηκε να βγει στη νύχτα και να αφήσει το παιδί της σε έναν ξένο στην ουσία, που αναγκάστηκε να το πουλήσει στον Οδυσσέα λίαν προσφάτως με αντάλλαγμα ένα σπίτι και υποχρεώθηκε απ την άπονη ζωή να αποπειραθεί να καθαρίσει μια έγκυο γυναίκα. Έκλαψα και σπάραξα

Αμ το άλλο;
Γιατί θάβουν έτσι ένα ηθοποιό που αγαπάω; Αχ βρε Σταύρου καημένε.
Αυτό το παιχνίδι ''σ αγαπώ και σε μισώ'' το έχω ξαναδεί και με είχε συναρπάσει. γιατί η Μελίτα δεν μπορεί να μου το περάσει;
Γιατί πρέπει να ακούγεται σαν να λέει δεν θέλω να φάω τις φακές μου μαμά εγώ θέλω μακαρόνια;
Που είναι το νεύρο η ένταση ο ηλεκτρισμός;
Έλεος δεν το βλέπει κανένας;


Η Νταίζη προσπαθεί να το παίξει οσία αλλά τουλάχιστον αυτή τα λέει! Είναι ηθοποιάρα η γυναίκα κ αν δεν με είχε κουράσει που ένα χρόνο την έβλεπα να έχει κατσικωθεί στο ζευγάρι μου ίσως αυτή η αλλαγή να μου άρεσε! Έχει ενδιαφέρον ο ρόλος!
Η κατσαρή σήμερα υποτίθεται οτι μάλωνε με τον άντρα που αγαπούσε; Για γέλια και για κλάματα! χαραμίζεται το παλικάρι! ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την aggeliki στις Τρι Ιουν 22, 2010 8:49 pm, 1 φορά
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από maraki_ch Τρι Ιουν 22, 2010 8:40 pm

loukitsa έγραψε:Μπέλλος Τέλος το λεει το ξαναλει ο δόλιος αλλα πάλι μπροστα μας τον βλέπουμε xaxa Καλα για την Αγια-Νταίζη τι να πει κανεις γι αυτο τέρας ηθικης? xaxa


Με τοσες και τοσες συγγενειες που κυκλοφορουν, να δεις που η οχια, καμια ανηψια της Μητερας Τερεζας ειναι...
Σταααανταρ!!!! wall
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Ιουν 22, 2010 8:40 pm

Rose2 έγραψε:Νταιζη/Λουκας:Μουγκα ο Λουκακος,ΜΟΥΓΚΑ!Πηγε τωρα ο "οσιομαρτρυρας" να δωσει συμβουλες στην Νταιζη!Τι εχετε να πειτε γι'αυτο?Δεν ειχε δικιο τωρα?Μπορει η Νταιζη να εκανε οτι εκανε αλλα εφοσον ο Λουκας θελει να θεωρειται ο καλος της παρεας θα επρεπε να ειχε δειξει ενδιαφερον για την γυναικα που καποτε ελεγε πως αγαπησε!

Μόνο ένα; 5 δίκια έχει η Νταίζη, συγκεκριμένα αυτά τα 5 Fskl (για την Νταίζη είναι αυτά)

Ας δεχτώ οτι η Νταίζη πέρασε πολλά στη ζωή της...
Το παιδί της, το οποίο το παράτησε στο έλεος του θεού (γιατί τον Οδυσσέα πλουσιόπαιδο δε τον λές) τι της φταίει για όσα πέρασε εκείνη;
Η Εύα και το μωρό της, τους οποίους προσπάθησε να εκτελέσει εν ψυχρώ, τι της φταίνε για όσα πέρασε εκείνη;
Η Νόρα, την οποία έχει βάλει στόχο να καταστρέψει, τι της φταίει για όσα πέρασε εκείνη;
Ο Μπέλλος, τον οποίον δουλεύει και εκμεταλεύεται με τον χειρότερο τρόπο, τι της φταίει για όσα πέρασε εκείνη;

Ε όχι και να την λυπηθώ.. Και "Αμαλία" (του παρά πέντε) να μου την κάνουνε, πάλι δε θα την λυπηθώ...
Εγώ ξέρω οτι οι άνθρωποι που η ζωή τους αδίκησε, στέκονται στα πόδια τους και δεν κάνουνε τα ίδια στα παιδιά τους σε αντίθεση με την Νταίζη που παράτησε το παιδί της και προσπάθησε να σκοτώσει και αγέννητο....
Όσο υποκειμενικά και να το βλέπουν κάποιοι, ο οποιοσδήποτε Άρης αποκλείεται να είναι περίφανος για μια τέτοια μάνα....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Τρι Ιουν 22, 2010 8:46 pm


Αμ το άλλο;
Γιατί θάβουν έτσι ένα ηθοποιό που αγαπάω; Αχ βρε Σταύρου καημένε.
Αυτό το παιχνίδι ''σ αγαπώ και σε μισώ'' το έχω ξαναδεί και με είχε συναρπάσει. γιατί η Μελίτα δεν μπορεί να μου το περάσει;
Γιατί πρέπει να ακούγεται σαν να λέει δεν θέλω να φάω τις φακές μου μαμά εγώ θέλω μακαρόνια;
Που είναι το νεύρο η ένταση ο ηλεκτρισμός;
Έλεος δεν το βλέπει κανένας;
[/color][/size][/font][/b][/quote]

Πόσο σε νιώθω, ξέρεις!!!!! Παρεπιπτόντως και εμένα δεν μου αρέσουν οι φακές, οπότε καταλαβαίνεις, αγαπημένη μου!!! Love!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από jim7 Τρι Ιουν 22, 2010 8:46 pm

Ατάκα Νο 1
Νόρα προς αστυνόμο στην παρατήρηση να μην οδηγούν μεθυσμένοι "εμείς δεν είμαστε τόσο ηλίθιοι"

Ατάκα Νο 2
Αμαλία προς Μελίτα για τον Στέφανο "ή δολοφόνος είναι ή ηλίθιος" και εδώ η Μελίτα έπρεπε να διαλέξει;

Κατά τ' άλλα ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Χρύσα Τρι Ιουν 22, 2010 8:50 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό. Η πρώτη σκηνή ήταν κορυφαία. Τόσο καιρό που η Μελίτα ήταν πρόθυμη να ζήσει μέσα στις θύελλες, όπως είχε πει χαρακτηριστικά στον Στέφανο, αυτός αρνιόταν να καθορίσει ο ίδιος τη ζωή του και έλεγε στη Μελίτα να περιμένουν τι θα πει και τι θα κάνει η Εύα. Μέχρι τώρα, το ότι φάνηκε έτσι απέναντι στον εαυτό του και απέναντι στη Μελίτα τόσο μαλθακός και άβουλος, δεν είχε γι' αυτόν καμία συνέπεια: η Μελίτα δεν του χάλασε ποτέ χατίρι. Αλλά τέτοιες συμπεριφορές κάποια στιγμή πληρώνονται: όλο αυτό κλίκαρε στο μυαλό της ως η απόδειξη ότι ήξερε για τη διαθήκη και τώρα ήρθε η ώρα για τον Στέφανο να τρέξει για τη Μελίτα.
Φυσικά, καθώς δεν περίμενε αυτό το ξέσπασμα της Μελίτας, έμεινε στήλη άλατος. Πρέπει να πίστευε ότι με λίγα λόγια και μια αγκαλιά θα γίνουν όλα όπως πριν. Το στιγμιότυπο που πήγε να την αγκαλιάσει και κυρίως αυτό που στεκόταν και έλεγε “όχι, όχι, όχι” ήταν όλα τα λεφτά. Ειλικρινά στεναχωριέμαι να τον βλέπω έτσι, διότι επί της ουσίας η Μελίτα τον αδικεί. Ωστόσο από την άλλη αυτό το σοκ είναι απαραίτητο για να ταρακουνηθεί, να μάθει να διεκδικεί αυτό που θέλει, να μάθει να κάνει πράξεις για τη Μελίτα αλλά και η Μελίτα έπρεπε επιτέλους να ξεσπάσει.
Παπά – Σταύρου είναι εξαιρετικοί και έχουν δέσει εντυπωσιακά. Κατά έναν μοναδικό τρόπο ακόμα και σκηνές σαν την σημερινή βγάζουν υπόγειο ερωτισμό. Ειδικά μπράβο στην Παπά που ακομπλεξάριστα και αντίθετα με το συνηθισμένο πρότυπο που βλέπουμε στα σίριαλ “κλαίω με αδιάβροχο και επαγγελματικό μακιγιάζ”, βγήκε σχεδόν άβαφη!
Άμεσα, λοιπόν, ο Στέφανος άρχισε την περιοδεία για να βρει αποδείξεις. Η Αντιγόνη είναι η σούπερ ουάου στρίγγλα του σίριαλ. Είναι φοβερό το με πόση συνέπεια και προσήλωση επιμένει στη γραμμή που έχει χαράξει. Τι κι αν δημοσιεύτηκε η διαθήκη, τι κι αν ο Στέφανος εντόπισε την αίτηση διαζυγίου του πατέρα του, τι κι αν βλέπει το γιο της κομμάτια να της λέει “με χρησιμοποίησες”, δεν παρεκκλίνει καθόλου και αρνείται τα πάντα. Πάντως πολύ το χαίρομαι που αποκαθηλώθηκε πια στο μυαλό του Στέφανου, που έχασε το αλάθητο που της προσέδιδε, που ο Στέφανος ξύπνησε για τα καλά.
Από τη πολύ καλή σκηνή του Στέφανου με την Αμαλία μου έμειναν δύο πράγματα. Καταρχήν αυτό που είπε η Αμαλία ότι θα φροντίσουν αυτοί τη Μελίτα. Καθόλου δεν μ' αρέσει αυτός ο κλοιός που πάνε να δημιουργήσουν γύρω από τη Μελίτα. Είναι ένα εμπόδιο που ο Στέφανος δεν είχε αντιμετωπίσει στα σοβαρά μέχρι τώρα, καθώς η Μελίτα για χάρη του είχε μαλώσει και με τους δύο γόνείς της. Ήρθε η ώρα, όμως, να το κάνει κι αυτό. Και κατά δεύτερον μου αποτυπώθηκαν οι ατάκες του Στέφανου “μου αρκεί να με πιστέψει η Μελίτα”, “θα κάνω τα πάντα για να την πείσω”, “δεν θα τελειώσει έτσι αυτή η σχέση”. Με κάτι τέτοια που ακούω περιμένω πώς και πώς τον τρίτο κύκλο.
Ο άλλος αμετανόητος σκοτεινός δολοπλόκος του σίριαλ είναι βέβαια ο Ρούσσος: ώστε ήξερες Ρούσσο για την εγκυμοσύνη της Αντιγόνης αλλά, καθώς δεν χωνεύουμε τον Στέφανο, γιατί να τον βοηθήσουμε να ξεθάψει την αλήθεια και να βγει από τον εφιάλτη που ζει; Ας επιλέξουμε την εύκολη λύση: λέμε ψέμματα και πάλι ψέμματα. Αίσχος.
Η συμπεριφορά της Νόρας στη σκηνή της με τη Δάφνη ήταν απαράδεκτη. Η Νόρα μας παρουσιάστηκε τόσο ελαφρόμυαλη ώστε δεν μπορούσε να κατανοήσει την σοβαρότητα της κατάστασης, την ψυχική κούραση της φίλης της και να διαχωρίσει αυτήν την στιγμή από τις ζουζουνιές που κάνει με το Λουκά. Αντί να ακούει το πρόβλημα της κολλητής της φίλης, της έδειχνε τα μηνυματάκια με καρδούλες και γούτσου γούτσου που της έστελνε ο Λουκάς!
Από την έναρξή της, η σκηνή Αντιγόνης – Σταυρίδη φαίνεται ότι θα είναι κλασική σκηνή ξεκαθαρίσματος λογαριασμών, ένας τύπος σκηνών που μου αρέσει πολύ και δεδομένων τόσο του παρελθόντος το οποίο έχουν οι ήρωες όσο και των ερμηνευτικών δυνατοτήτων των ηθοποιών περμένω αύριο κάτι πολύ καλό.

Φοβερός σχολιασμός oscar oscar oscar oscar
Συμφωνώ σε όλα...

Χρύσα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Dioni Τρι Ιουν 22, 2010 8:50 pm

Το σημερινό επισόδειο ήταν πολύ καλύτερο από το χθεσινό..Επιτέλους η Νόρα με τον Λουκά ανακάλυψαν ότι η γυναίκα του αστυνόμου είναι νεκρή!!!Έπεται συγκλονιστική συνέχεια :) Και η γριά Καρτάλω κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό μόλις άκουσε Καλφοπούλου(δεν ξέρω γιατί αλλά αρχίζω και πιστεύω πως δεν είναι αυτή κρυμμένη πίσω απ'όλα αυτά)!..Το κατσαρό σκυλί πάλι έκλαιγε τη μοίρα του στον καναπέ(γυρνάμε στις παλιές καλές συνήθειες) και η Αμαλίτσα από δίπλα να ανάβει τα αίματα λέγοντας ότι ο Καρτάλης είχε σχέδιο σίγουρα..Πάντως γέλασα πολύ με τον Τινκερμπέλλο σήμερα.."ΤΟΝ ΜΠΕΛΛΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΓΓΙΖΕΙ Τ Ι Π Ο Τ Α"..χαχαχα...Νικολάκη μου τι καίγεσαι να μάθεις την αλήθεια?? Είμαι σίγουρη ότι θα πετάξεις απο την χαρά σου μόλις μάθεις για την καλή σου αδερφούλα(Ντεζουλίνι)...Μάνο τι να πω?από τότε που έμεινες άνεργος,άλλη δουλειά δεν έχεις και τρέχεις από σπίτι σε σπίτι να σκορπάς γρίφους.Αφού ξέρεις,γιατί δεν ανοίγεις το στοματάκι σου??...Ρε Μπούλη πότε θα βάλεις μυαλό? Πάλι πίσω απο το Μελιτάκι τρέχεις?..Καημένε μου,σε έχουν πάρει χαμπάρι και σε εκμετταλεύονται..Θες και να μου βρεις και στοίχεια,τρομάρα σου..Δεν άκουσες τη μητερούλα?Να τα χαίρεσαι Στεφανέ μου..Ρούσσος θεοοοοοοοοοός <3<3<3..Τρελένομαι για τις σκηνές του με την Αμαλία και σήμερα ήταν εκπληκτικοί και οι 2(βέβαια ο καθένας με τον τρόπο του)..Α,μη το ξεχάσω!!Χρήστο μάκρια από την Νταιζάρα!!Ως πότε θα κάνει ότι 8έλει σε όποιον θέλει??

Το μωράκι ήταν τρέλα και σήμερα!!Πραγματικός άγγελος :)
Dioni
Dioni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε μια γκαρσονιέρα με τον Νικόλααα μου <3<3<3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιουν 22, 2010 8:53 pm

pasxalitsa έγραψε:
Αμ το άλλο;
Γιατί θάβουν έτσι ένα ηθοποιό που αγαπάω; Αχ βρε Σταύρου καημένε.
Αυτό το παιχνίδι ''σ αγαπώ και σε μισώ'' το έχω ξαναδεί και με είχε συναρπάσει. γιατί η Μελίτα δεν μπορεί να μου το περάσει;
Γιατί πρέπει να ακούγεται σαν να λέει δεν θέλω να φάω τις φακές μου μαμά εγώ θέλω μακαρόνια;
Που είναι το νεύρο η ένταση ο ηλεκτρισμός;
Έλεος δεν το βλέπει κανένας;
[/color][/size][/font][/b]

Πόσο σε νιώθω, ξέρεις!!!!! Παρεπιπτόντως και εμένα δεν μου αρέσουν οι φακές, οπότε καταλαβαίνεις, αγαπημένη μου!!! Love!

[/quote]



Τα χω πει και γω αστα pasxalitsa μου 🇳🇴 🇳🇴
Τι άλλο να πουμε?
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιουν 22, 2010 8:54 pm

jim7 έγραψε:Ατάκα Νο 1
Νόρα προς αστυνόμο στην παρατήρηση να μην οδηγούν μεθυσμένοι "εμείς δεν είμαστε τόσο ηλίθιοι"

Ατάκα Νο 2
Αμαλία προς Μελίτα για τον Στέφανο "ή δολοφόνος είναι ή ηλίθιος" και εδώ η Μελίτα έπρεπε να διαλέξει;

Κατά τ' άλλα ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σου χω πει πόσο απολαμβάνω τα λιτα σου σχόλια!!!!! oscar oscar
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Τρι Ιουν 22, 2010 9:00 pm

Ας σχολιάσω και εγώ..... Πολύ καλό για μένα, για την προοικονομία και για τις ερμηνείες!

Η Μελιτσούλια, σφουγγαρίστρα, με το μαύρο κύκλο ως το μάγουλο, (ατυχές και το μακιγιάζ) δήλωσε στον μέχρι προχθές Αντρα της Ζωής της ότι τελειώσαν και ό,τι πάει για άλλα. ΕΓΩ,ΕΓΩ,ΕΓΩ, έλεγε συνέχεια. Εντάξει το έχουμε καταλάβει είσαι Εγωίστρια, θέλεις και νομίζεις ότι όλος ο κόσμος γυρνά γύρω σου, όλος ο κόσμος και όλοι σε ζηλεύουν γιατί είσαι καλή και έχεις τις χάρες όλες. Πάρτο αλλιώς γιατί θα βρεις.
Ο Στέφανος προσπάθησε να την μεταπείσει, αλλά είπε ότι αν δεν τον ακούσει θα είναι πολύ αργά για αυτούς (το ίδιο είπε και στην Αμαλία, προοικονομία, ελπίζω).

Αμαλία-Πέτρος σε δυνατές σκηνές και στιγμές, μεστοί και οι δύο, είναι γονείς και το δείχνουν. Τα περί σφουγγαρίσματος, δεν τα σχολιάζω, γέλασα όμως πολύ!!!

Μάνος-Λουκάς-Νόρα, προοικονομική σκηνή, αν και με πολλές αλήθειες.

Ο Σταυρίδης και σήμερα πήρε το επεισόδιο και έφυγε. Και με τους Δικηγόρους και με το Βοηθό του και με την Ανθή και Φυσικά με την Αντιγόνη. ΖΟυγανέλης, σε μεγάλα κέφια, απέδειξε το τάλαντο που διαθέτει oscar

Η Νταίζη, μπορεί να μου σπάει τα νεύρα ως ρόλος, ως Μαριάννα Πολυχρονίδη όμως είναι εξαιρετική και έχει χημεία και με τον Πετράκη και με τον Κασανδρινό.

Αντιγόνη-Στέφανος. Πάντα οι δικές τους σκηνές είναι καλές, σήμερα είδαμε ένα Στέφανο που δεν χαρίζεται σε κανένα και στην σκηνή με το Χρήστο πολύ καλοί και οι δύο. ¨Εχουν χημεία και περιμένουμε τέτοιες σκηνές.

Εύα-Αγγέλα πολύ τρυφερή σκηνή, όπως αυτή με το Λουκά.

Κατρανίδης-Πεφάνη-Δρακουλάκη-Μπουγιούρης-Πετράκης-Πολυχρονίδη-Σταύρου-Παπαδημητρίου-Ζουγανέλης-Κασανδρινός oscar
Εν αναμονή των τελικών εξελίξεων και δυνατών σκηνών....


Σας φιλώ
Μάγδα
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Τρι Ιουν 22, 2010 9:02 pm

λοιπον ολα χαλια πρωτη φορα που το λεω 1 σκηνη ηταν αρκετη για
να ψηφισω αθλιο απο ασχημο που ειχα σκοπο

η Νταιζη αυτη η αθωα παιδουλα που δεν φταιει σε τιποτα
και ας το δεχτω οτι η ζωη την εχει πληγωσει και της χρωσταει ας παει να τα ζητησει απο τη ζωη οχι απο τους αλλους
τι της φταιη το παιδι ανα δεν περασε καλα???
τι της φταιει η Νορα αν δεν περασε καλα???γιατι το προβλημα της ειναι η Νορα οχι ο Λουκας απο οταν πρωτογνωριστηκαν δεν την συμπαθουσε
τι της φταιει η Ευα που εφερε στον κοσμο το παιδι της???
τι της εφταιξε ο Οδυσσεας που τον κοροιδευε???
και οχι μονο αυτο αλα του αφησε το παιδι κα εφυγε
δηλαδη η Νορα που αναγκαστηκε να κανει εκτρωση οταν εμαθε ποιος ηταν ο Στελιος αρα αυτος εφταιγε για το χαμο του παιδιου της ,βιαστηκε
και απηχθη δυο φορες δεν ειναι θυμα της ζωης????εχει παει ποτε να εκβιασει να εκμεταλλευτει να σκοτωσει μεδολο καποιον που δεν της εφταιγε>???
και μαλλον η Πολυχρονιδη δεν καταλαβε τι θελει η Νταιζη γιατι οι αντιδρασεις της δεν ηταν ανθρωπου που εχει γινει κακος και ζηλοφθονος προς τους αλλους απο την ζωη

Ο Λουκας και η Νορα παλι αργησαν να καταλαβουν το θεμα της Ανθης αλλα απο το ολοτελα...

ο Νικολας θα χαρει πολυ οταν μαθει οτι εχει μια αδερφη η οποια ηξερε την αληθεια και τον πεταει απο το σπιτι του ειμαι σιγουρη

και γενικα αθλιο επεισοδιο
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από diam rena Τρι Ιουν 22, 2010 9:03 pm

ΕΚΤΑΚΤΟ!

'' Κυρίες και κύριοι Λουκονορικοί καλησπέρα σας. Είναι το έκτακτο δέλτιό ειδήσεων του ΝΛ channel. Πιστεύω πως έχουμε αρχίσει να γινόμαστε γραφικοί αλλά δυστυχώς γραφικότητα χαρακτηρίζει την σειρά μας! Για αλλαγή - έτσι επειδή σεβόμαστε το κοινό μας ας αρχίζουμε απο τα καλα. Μετά απο μία ολόκληρη εβδομάδα πλήρους στασιμότητας των γεγονότων ( διότι το μπεκρούλιασμα της μύγας μόνο εξέλιξη δεν το λες ) είδαμε το αγαπημένο μας δικηγορικό ζεύγος να ανακαλύπτει τη δολοφονία της γυναίκας του Σταυρίδη - που απεδείχθει πως ήταν η συμβολαιογράφος Καλφοπούλου - και να μαζεύονται ένα ένα τα χαμένα κομμάτια απο το παζλ . Ναι, αγαπητοί μου επιτέλους απέκτησε όλιγόν δράση η σειρά. Επίσης μετά απο αιώνες αναμονής είδαμε ΕΝΑ πεταχτό φιλάκι απο Νόρα - Λουκά. Πρέπει να αρχίσουμε να ευγνωμονούμε για τέτοιου είδους ''ανάσες'' αγαπητοί μου. Και ξαναγίνομαι παλιά - καλή γραφική Ρένα. Έχουμε ζητήσει επανελημένες φορές να δωθεί η πρέπουσα σημασία στις εξελίξεις και της σειράς αλλά και του ζευγαριού μας ειδικότερα. Θεωρείτε φανταστικοί μου σεναριογράφοι '' πρέπουσα σημασία την κρίση παδιμπαιλισμού???? Δεν λέω - όλα καλά κι όλα ανθηρά. Όλες χαμογελάσαμε όταν είδαμε τα μηνυματάκια τους , αλλά η μόνη εξέλιξη που μπορούσατε να δώσετε στο ζευγάρι μας ήταν κατί τέτοιο. Δηλαδή το επόμενο βήμα ποιο θα είναι. Θεωρείτε ότι η καμπή στην οποία βρίσκεται το ζευγάρι μας απαιτεί μία τέτοιου είδους μεταχείρηση. Απλές ιδέες θα ήταν μία ουσιαστική συζήτηση για το παρελθόν - που τόσο τους έχει πληγώσει - το παρόν - το μόνο προσωπική ζωή δεν έχουν - και το κοινό τους μέλλον. Όταν βλέπετε απο όλες τις Λουκονορικές μηνύματα όπως '' ΘΕΛΟΥΕΜ Ή ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΛΟΥΚΟΝΟΡΙΚΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ- δεν το λέμε επειδή έτσι μας κάπνισε αλλά επειδή αυτό εκτός απο ευχαρίστηση θα ήταν μία φυσική εξέλιξη των πραγμάτων. Ας το προσπεράσουμε όμως κι αυτό κι ας προχωρήσουμε τις υπόλοιπες εξελίξεις. Υποτίθεται αγαπητοί μου πως η σειρά πάντα είχε ως γνώμονα και βασικούς άξονες ενεργειών τον ρεαλισμό - την πραγματικότητα. Και ερωτώ - είναι πραγματικότητα η δήθεν αδικία που κατέτρεχε την Νταίζη όλον αυτό τον καιρό. Ή μήπως είναι πραγματικότητα το ότι κάθεται και λέει το ένα ψέμα μετά το άλλο - πατώντας σε βάσεις όσον αφορά την δύναμη που της δίνει η άμεσοι δεσμοί συγγένειας με την Λαζαρίδη κάτι βέβεαι που ακόμα δεν έχει αποκαλυφθεί στην σειρά...και πατώμενη σε αυτά τα στοιχεία κάνει τι? Κρίσεις αίγλης ή μάλλον κρίσεις αγένειας και παρουσίαση μίας αόρατης δύναμης που την συγκροτεί? Κοινώς τα ίδια παντελάκι μου τα ίδια παντελή μου. Να δηλώσω εδώ την στενοώρια όλων των Λουκονορικών- φάνς γενικότερα με την αποχώρηση του Σταυρίδη. Ήταν ένας απο τους πιο πετυχημένους ήρωες γκεστ που σημιουργήθηκαν και αυτό αξίει συγχαρητήρια. Απλά αγαπητή μου παραγωγή συμμεριστείτε την αγάπη που τρέφουμε όλοι οι φανς για την συγκεκριμένη σειρά. Πόσο έχουμε αγαπήσει- λατρέψει και ταυτιστεί με αυτούς τους ήρωες κια πόσο μας πληγώνει το γέγονος ότι θα κάνουμε να τους ξαναδούμε τρεις ολόκληρους μήνες. Είναι η τελευταία βδομάδα που βλέπουμε τα πολυαγαπημένα μας επεισόδια και ίσως αυτό είναι ένα απο τα τελευταία έκτακτα της σεζόν. Έστω για τα τελευταία αυτά επεισόδια του αποχωρισμού δώστε μας κάτι πιο ουσιαστικό. Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε την ροή του προγραμματός μας. Καλό σας βράδυ!''
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Τρι Ιουν 22, 2010 9:05 pm

Τιτλος: "Τρια επεισοδια πριν το τελος..."


Κεφ. 1 "Θα μας λειψεις......"
Δεν ξερω να σας πω γιατι αλλα, ναι , θα μου λειψει ο αστυνομος Σταυριδης, ηταν κατι διαφορετικο αν θελετα και μου αρεσε να τον βλεπω στην οθονη μου..... : respect : Αποχαιρετησε τη Νορα και το Λουκα τονιζοντας τους να προσεχουν την Ευα καρφωνοντας την Νταιζη ως ενοχο και ζητωντας να κλισουν την Αντιγονη ισοβια....
Αποχαιρετησε και τον Παναγιωτη αυτο τον χαρισματικο αστυνομικο ο οποιος οπως και να το κανουμε τον ειχε συνηθησει!!!! Αφου ποτισε τον ταφο της Ανθης πηγε για την τελευταια πραξη του δραματος στην Αντιγονη.... Μαθαμε λοιπον οτι ο Χατζηβασιλειου με εντολη της Αντιγονης δολοφονησε την Χρυσανθη Καλφοπουλου Σταυριδη και...... Περιμενω να ακουσω ολη την ιστορια....


Κεφ. 2 "Ο βοσκος και ο λυκος!"
Την ξερετε την ιστορια;;; Ε αυτο εχει παθει τωρα ο Στεφανος.... Χτυπιεται ο ερμος οτι δεν ειχε την παραμικρη ιδεα για την διαθηκη αλλα δεν τον πιστευει κανεις..... Η Μελιτα τον εδιωξε, υπενθυμιζιντας του τι εχασε για χαρη του.... Αποφασισμενος να βρει την αληθεια και να αποδειξει την αθωοτητα του πηγε στην μανα του με την αιτηση διαζυγιου του πατερα του, φυσικα και δεν πηρε απαντηση.... Ρωτησε τον Χρηστο, εδω κατι αλλαξε, ο Χρηστος ναι μεν δεν του ειπε τι ξερει αλλα δεν του ειπε και οτι δεν ξερει τιποτα, αφηνοντας τον να βγαλει τα δικα του συμπερασματα... Τελευταια σταση και προσπαθια ταυτοχρονα να πεισει οτι δεν ειναι ελεφαντας και να μαθει την αληθεια η Αμαλια αλλα....
Τελικα οπως ειπε και η Αμαλια, η Μελιτα αν δεν εχει ερωτευτει ενα λαμογιο, εναν ψευτη, εναν επιδοξο δολοφονο, τοτε εχει ερωτευτει εναν Ηλιθιο με το "η" κεφαλαιο!!!! Κριμα..... ;/


Κεφ. 3 "Κοπτοραπτικη......"
Κοβει και ραβει η Νταιζη κατα πως την βολευουν τα πραγματα.... Πηγε ο Λουκας να την προειδοποιησει να μην καμια κινηση κατα της Ευας γιατι θα την μπουζουριασουν και βρεθηκα ξαφνικα να παρακολουθο θεατρο του παραλογου, ο Λουκας φταιει για την καταντια της γιατι δεν εκανε κατι οταν τη βιαζε ο πατριος, γιατι εξαφανιστηκε οταν την επιασε στο κρεβατι μαζι του, γιατι φορτωσε το παιδι στον Οδυσσεα, γιατι παρατησε το παιδι στον Οδυσσεα, γιατι τον εκβιαζε με το παιδι για την παντρευτει..... δεν συνεχιζω νομιζω καταλαβατε το δραμα τη γυναικος.... Fskl Στον Μπελλο ειπε για την κληρονομια και να μεινει βραχος και να μην πουλησει την Εδεμ..... Ενω στον Χρηστο ειπε οτι ο Στεφανος ειναι πισω απο τις αποπειρες κατα της Ευας και να απομακρυνθει απο την οικογενεια Λαζαριδη, απο ολο αυτο εγω κραταω μονο το τελευταιο....


Κεφ. 4 "Τιτανο-μεγιστο-τεραστιοι!"
Ο Πετρος με την Αμαλια μου αρεσαν απιστευτα στο σημερινο -οπως παντα αλλωστε- Οταν της ειπε να φυγουν οι δυο τους και να πανε ενα ταξιδι ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια, πρεπει ομως να μεινουν εδω και να σταθουν στην κορη τους.... Απο την αλλη οταν την πριζωσε ο Στεφανος την Αμαλια και πηγε στον Ρουσσο να μαθει αν ηξερε για την εγκυμοσυνη την Αντιγονης ο Πετρος τα αρνηθηκε ολα αλλα η Αμαλια κατεληξε στο συμπερασμα οτι οντως κατι ηξερε απο την αρχη..... : respect :


Κεφ. 5 "Η παρεα της Φεγγαροπετρας...."
Για οσο την εχουμε ακομη ολοκληρη στην Ελλαδα.....
Ο Μανος πηγε απο τη Νορα και το Λουκα για να τους πει τα αυτονοητα και να τους προειδοποιησει να μην εμπιστευονται κανεναν..... Ωραιο το φιλακι! inlove
Σπόιλερ:
Η Δαφνη παλι πηγε να πει τον πονο της που δεν βρισκει δουλεια και επεσε πανω στις γλυκες μεσω τηλεφωνου της Νορας και του Λουκα.....!
Ο Λουκας πηγε στην Ευα, πηρε κατι υπογραφες και εφυγε πριν προλαβει η Ευα να μιλησει για το Μανο, γιατι βρε παιδι κατσε να σου πει η κοπελα τον πονο της......
Ο Νικολας πιεζει το Μανο να του πει τι ξερει για το φερομανο αδερφακι του αλλα ο Μανος φαινεται να μην ξερει τιποτα, βεβαια και αλλες φορες φαινοταν τελος παντων.... Γι' αυτο πηγε στο Ρουσσο απο τον οποιο εμαθε οτι ηταν οντως εγκυος η Αντιγονη... Τελικα ειχε δικιο η τρελη!!!!!
Η Ευα ονειρευται να παρει πισω την Εδεμ και να ζησουν ολοι εκει.... Γιατι μας το κανετε αυτο ΓΙΑΤΙ;;;;; Snif
Τελος η Νορα με το Λουκα ανακαληψαν τη σχεση του Σταυριδη με την υποθεση της διαθηκης και τους επεσε το σαγονι..... Confused?
Ναι, σκηνη με ολοκληρη την παρεα δεν ειχαμε αλλα....

Παραρτημα
Πλησιαζουμε ολο και ταχυτερα προς το τελος και η ιστορια εξακολουθει να γυρνα γυρω απο ολους τους αλλους εκτος απο την παρεα που αγαπαμε.....



Η συνεχεια στο επομενο.......


Υ.Γ. "Μετριο" απο μενα γιατι καποια πραγματα μου αρεσαν....
Ασχετο! Αντε βρε και με τη νικη!!!! Οσο ζει κανεις ελπιζει!!!!! Opados
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από diam rena Τρι Ιουν 22, 2010 9:06 pm

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα
1.Σταυριδης-Νόρα-Λουκάς:Πολύ καλη σκηνη!!
Νόρα:<<Όχι εμεις δεν ειμαστε τόσο ηλίθιοι>> είσαι Θεα θες ο Λουκάς και σημερα εσυ!!!!!
2.Αμαλία-Ρούσσος Γενικά:Στενότατο μαρκάρισμα Πέτρο από δω και πέρα στη Μελίτα γιατί εχει και ένα παιδάκι με ψυχολογικά προβλήματα. Τον Φίλιππο που τον θυμήθηκαν? Πολύ ωραίο ντύσιμο η Αμαλία. Κλασσικά το κουτσομπολιό της εποχής ξανα στο προσκήνιο. Δεν πιστευει τον Πετρο η Αμαλία και τα χωνει στον Πετρο που δεν είναι κουτσομπόλης
3.Λουκάς-Νόρα-Μανος:Όχι και συναγρίδα ο Λουκάκος! Το φιλι-αστραπη με τρέλανε
Τους μπρίζωσε καλα-καλά,τα είπε σαν τον Σταυρίδη και εφυγε
4.Σαινια:Δέθηκε ο καημενούλης ο Παναγιώτης με τον Σταυρίδη με συγκίνησε ανάθεμα τον!
5.Αντιγονη-Καρτάλης:Πάλι ψέματα Θεαρα μου??? Γιατί πάλι? Το ύφος της θεικό
Πολύ δυνατή σκηνη!
6.Νόρα-Δαφνη:Να ρε συ Δάφνη γκρινιάρα σε παρακολουθεί η Νόρα άσχετα από τα μηνύματα με το Λουκακο! (ακόμα και ο παλιμπαιδισμός φαντάζει όαση μπροστά σε αυτά που βλέπουμε)
7.Ρούσσος-Νικόλας:Όταν μαθεις ποιος είναι ο αδερφός σου χαρες που θα κανεις Νικολάκη μου!
8.Λουκάς-Νόρα:Ξετυλιξαν το κουβάρι με την Καλφοπούλου
9.Αντιγόνη-Σταυρίδης:Κόκκαλο η Αντιγοναρα με τις αποκαλυψεις του Σταυριδη πάνω που χάρηκε για την αθωότητα της


Σπάστηκα
1.Μιμικος-Μαίρη:Μου την έσπασε το μυξοκλαμα και ο fake λυγμός! Καρδια αγκιναρα ο Καρτάλης και αναλαμπή λογικης από τη Μελίτα wow
2.Λουκάς-Εύα:Πολύ γλυκιά σκηνη αλλά όσο βλέπω Λουκα με μωρό μου ανεβαίνει το αιμα στο κεφάλι! Σκέτη κοροϊδία
3.Χρησταρας-Μιμικος:Ικανότατη για όλα είναι η οχιά μην την υπερασπίζεσαι Χρηστο!
4.Σταυρίδης:Μα να ποτιζει πλαστικά λελουδα?
5.Μιμικος-Αμαλία:Κάνε ότι θες κάνεις δεν σε πιστεύει και μην την μπαίνεις στην Αμαλί μικρέ. Τα κοντινα εκοβαν ανασες.
6.Λουκάς-Οχια:Πισω το λευκο αυτοκινητο είναι του Παναγιωτη!!!!!!!!!!
Λουκα ο Αρη δεν είναι γιος σου λεμε!Α μωρε το νέο κορίτσι με το χτενισμα ντομάτας…μάλλον εσύ βίαζες τον πατριο σου! Κάποιος να της βουλώσει το στόμα! : curse : vomit Το παιζει θυμα και κατηγορει τους άλλους! Κρατηστε μεεεεε ξανα απειλες???Ξανά???? : curse : vomit Σε λιγο θα κυλησει ένα δακρυ στο τροφαντο μου μαγουλάκι με την αθωα εμετική κορασίδα και δεν εχω και χαρτομάντηλο πρόχειρο vomit
7.Πατσοζευγαρο:Πονηρουλα κάθε βραδυ τον κουράζεις? Θαψιμο στο Λουκά και τη Νόρα κλασσικά. Μιλάμε για διατριβή στο ψέμα να πάει σε κανένα διαγωνισμό σεναρίου επιστ.φαντασίας. Γεια σου ρε Μπέλλο κουτσομπόλη vomit άθλια σκηνη!
8.Οχιά-Χρησταρας:Παντου μπλέκεσαι εσυ σιχαμενη!


Εκανα μεγαλη προσπάθεια να ψηφισω κάτι παρα πάνω για τις ερμηνείες Ζουγανέλη, Παπαδημητρίου, Πετρακη και Δρακουλάκη αλλα δεν μπορω.Τι απογοητευση ήταν αυτή?
Ο κερσορας του ποντικιού μου πάει αυτοματα στο άσχημο! Δεν άντεξα με τοσο πατσοζευγαρο, οχιά και κλάψες και όσο φανταζομαι ότι αυτά είναι τα τελευταια επεισόδια της σεζον απελπισια με πιάνει


Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
ΑΠΑΛΛΑΞΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Υγ3. Απαλλάξτε μας από το πατσοζευγαρο!!!Μόνο να κουρασουν μπορουν τίποτε άλλο

Υγ4.Μάλλον δεν με ακούει κανείς…έχουμε αλλεργία στις οχιές ξαναλέωωω δεν τις αντεχουμε


Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa
🇳🇴


Απλά : respect : : respect : : respect : αγάπη έδωσες ρέσιτάλ!!!!!!!!!!!!!!!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από Rose2 Τρι Ιουν 22, 2010 9:06 pm

Ezi_loukno έγραψε:
Rose2 έγραψε:Νταιζη/Λουκας:Μουγκα ο Λουκακος,ΜΟΥΓΚΑ!Πηγε τωρα ο "οσιομαρτρυρας" να δωσει συμβουλες στην Νταιζη!Τι εχετε να πειτε γι'αυτο?Δεν ειχε δικιο τωρα?Μπορει η Νταιζη να εκανε οτι εκανε αλλα εφοσον ο Λουκας θελει να θεωρειται ο καλος της παρεας θα επρεπε να ειχε δειξει ενδιαφερον για την γυναικα που καποτε ελεγε πως αγαπησε!

Μόνο ένα; 5 δίκια έχει η Νταίζη, συγκεκριμένα αυτά τα 5 Fskl (για την Νταίζη είναι αυτά)

Ας δεχτώ οτι η Νταίζη πέρασε πολλά στη ζωή της...
Το παιδί της, το οποίο το παράτησε στο έλεος του θεού (γιατί τον Οδυσσέα πλουσιόπαιδο δε τον λές) τι της φταίει για όσα πέρασε εκείνη;
Η Εύα και το μωρό της, τους οποίους προσπάθησε να εκτελέσει εν ψυχρώ, τι της φταίνε για όσα πέρασε εκείνη;
Η Νόρα, την οποία έχει βάλει στόχο να καταστρέψει, τι της φταίει για όσα πέρασε εκείνη;
Ο Μπέλλος, τον οποίον δουλεύει και εκμεταλεύεται με τον χειρότερο τρόπο, τι της φταίει για όσα πέρασε εκείνη;

Ε όχι και να την λυπηθώ.. Και "Αμαλία" (του παρά πέντε) να μου την κάνουνε, πάλι δε θα την λυπηθώ...
Εγώ ξέρω οτι οι άνθρωποι που η ζωή τους αδίκησε, στέκονται στα πόδια τους και δεν κάνουνε τα ίδια στα παιδιά τους σε αντίθεση με την Νταίζη που παράτησε το παιδί της και προσπάθησε να σκοτώσει και αγέννητο....
Όσο υποκειμενικά και να το βλέπουν κάποιοι, ο οποιοσδήποτε Άρης αποκλείεται να είναι περίφανος για μια τέτοια μάνα....



Ναι,δεν αντιλεγω πως η Νταιζη εχει κανει τα χειροτερα και οτι εχει φερθει σε πολλα ατομα πολυ αδικα χωρις αυτοι να φταινε για τιποτα,και σιγουρα παραδεχομαι πως δεν ειναι καθολου καλη μανα!ΑΛΛΑ,το point μου ειναι οτι ο Λουκας θα επρεπε καποτε να ρωτησει για αυτην.Πιστευω πως η Νταιζη εχει περασει πολλα και γι'αυτο ειναι ετσι σκληρη οπως ειναι.Κανεις δεν της εμαθε πως να αγαπαει πραγματικα και θεωρει οτι της χρωσταει η ζωη και ετσι φερεται σε ολους με αυτον τον τροπο.Δεν εμαθε να μοιραζεται τις πραγματικες τις σκεψεις με αλλους και γι'αυτο δεν ειπε ποτε τιποτα στον Λουκα ή τον Χρηστο.Για'αυτο και μονο τον λγο πιστευς πως αυτοι επρεπε απο μονοι τους να νοιαστουν.
Rose2
Rose2

Θηλυκό Ασχολίες : Μυστικααααααααα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Τρι Ιουν 22, 2010 9:07 pm

edem4ever έγραψε:Τιτλος: "Τρια επεισοδια πριν το τελος..."


Κεφ. 1 "Θα μας λειψεις......"
Δεν ξερω να σας πω γιατι αλλα, ναι , θα μου λειψει ο αστυνομος Σταυριδης, ηταν κατι διαφορετικο αν θελετα και μου αρεσε να τον βλεπω στην οθονη μου..... : respect : Αποχαιρετησε τη Νορα και το Λουκα τονιζοντας τους να προσεχουν την Ευα καρφωνοντας την Νταιζη ως ενοχο και ζητωντας να κλισουν την Αντιγονη ισοβια....
Αποχαιρετησε και τον Παναγιωτη αυτο τον χαρισματικο αστυνομικο ο οποιος οπως και να το κανουμε τον ειχε συνηθησει!!!! Αφου ποτισε τον ταφο της Ανθης πηγε για την τελευταια πραξη του δραματος στην Αντιγονη.... Μαθαμε λοιπον οτι ο Χατζηβασιλειου με εντολη της Αντιγονης δολοφονησε την Χρυσανθη Καλφοπουλου Σταυριδη και...... Περιμενω να ακουσω ολη την ιστορια....


Κεφ. 2 "Ο βοσκος και ο λυκος!"
Την ξερετε την ιστορια;;; Ε αυτο εχει παθει τωρα ο Στεφανος.... Χτυπιεται ο ερμος οτι δεν ειχε την παραμικρη ιδεα για την διαθηκη αλλα δεν τον πιστευει κανεις..... Η Μελιτα τον εδιωξε, υπενθυμιζιντας του τι εχασε για χαρη του.... Αποφασισμενος να βρει την αληθεια και να αποδειξει την αθωοτητα του πηγε στην μανα του με την αιτηση διαζυγιου του πατερα του, φυσικα και δεν πηρε απαντηση.... Ρωτησε τον Χρηστο, εδω κατι αλλαξε, ο Χρηστος ναι μεν δεν του ειπε τι ξερει αλλα δεν του ειπε και οτι δεν ξερει τιποτα, αφηνοντας τον να βγαλει τα δικα του συμπερασματα... Τελευταια σταση και προσπαθια ταυτοχρονα να πεισει οτι δεν ειναι ελεφαντας και να μαθει την αληθεια η Αμαλια αλλα....
Τελικα οπως ειπε και η Αμαλια, η Μελιτα αν δεν εχει ερωτευτει ενα λαμογιο, εναν ψευτη, εναν επιδοξο δολοφονο, τοτε εχει ερωτευτει εναν Ηλιθιο με το "η" κεφαλαιο!!!! Κριμα..... ;/


Κεφ. 3 "Κοπτοραπτικη......"
Κοβει και ραβει η Νταιζη κατα πως την βολευουν τα πραγματα.... Πηγε ο Λουκας να την προειδοποιησει να μην καμια κινηση κατα της Ευας γιατι θα την μπουζουριασουν και βρεθηκα ξαφνικα να παρακολουθο θεατρο του παραλογου, ο Λουκας φταιει για την καταντια της γιατι δεν εκανε κατι οταν τη βιαζε ο πατριος, γιατι εξαφανιστηκε οταν την επιασε στο κρεβατι μαζι του, γιατι φορτωσε το παιδι στον Οδυσσεα, γιατι παρατησε το παιδι στον Οδυσσεα, γιατι τον εκβιαζε με το παιδι για την παντρευτει..... δεν συνεχιζω νομιζω καταλαβατε το δραμα τη γυναικος.... Fskl Στον Μπελλο ειπε για την κληρονομια και να μεινει βραχος και να μην πουλησει την Εδεμ..... Ενω στον Χρηστο ειπε οτι ο Στεφανος ειναι πισω απο τις αποπειρες κατα της Ευας και να απομακρυνθει απο την οικογενεια Λαζαριδη, απο ολο αυτο εγω κραταω μονο το τελευταιο....


Κεφ. 4 "Τιτανο-μεγιστο-τεραστιοι!"
Ο Πετρος με την Αμαλια μου αρεσαν απιστευτα στο σημερινο -οπως παντα αλλωστε- Οταν της ειπε να φυγουν οι δυο τους και να πανε ενα ταξιδι ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια, πρεπει ομως να μεινουν εδω και να σταθουν στην κορη τους.... Απο την αλλη οταν την πριζωσε ο Στεφανος την Αμαλια και πηγε στον Ρουσσο να μαθει αν ηξερε για την εγκυμοσυνη την Αντιγονης ο Πετρος τα αρνηθηκε ολα αλλα η Αμαλια κατεληξε στο συμπερασμα οτι οντως κατι ηξερε απο την αρχη..... : respect :


Κεφ. 5 "Η παρεα της Φεγγαροπετρας...."
Για οσο την εχουμε ακομη ολοκληρη στην Ελλαδα.....
Ο Μανος πηγε απο τη Νορα και το Λουκα για να τους πει τα αυτονοητα και να τους προειδοποιησει να μην εμπιστευονται κανεναν..... Ωραιο το φιλακι! inlove
Σπόιλερ:
Η Δαφνη παλι πηγε να πει τον πονο της που δεν βρισκει δουλεια και επεσε πανω στις γλυκες μεσω τηλεφωνου της Νορας και του Λουκα.....!
Ο Λουκας πηγε στην Ευα, πηρε κατι υπογραφες και εφυγε πριν προλαβει η Ευα να μιλησει για το Μανο, γιατι βρε παιδι κατσε να σου πει η κοπελα τον πονο της......
Ο Νικολας πιεζει το Μανο να του πει τι ξερει για το φερομανο αδερφακι του αλλα ο Μανος φαινεται να μην ξερει τιποτα, βεβαια και αλλες φορες φαινοταν τελος παντων.... Γι' αυτο πηγε στο Ρουσσο απο τον οποιο εμαθε οτι ηταν οντως εγκυος η Αντιγονη... Τελικα ειχε δικιο η τρελη!!!!!
Η Ευα ονειρευται να παρει πισω την Εδεμ και να ζησουν ολοι εκει.... Γιατι μας το κανετε αυτο ΓΙΑΤΙ;;;;; Snif
Τελος η Νορα με το Λουκα ανακαληψαν τη σχεση του Σταυριδη με την υποθεση της διαθηκης και τους επεσε το σαγονι..... Confused?
Ναι, σκηνη με ολοκληρη την παρεα δεν ειχαμε αλλα....

Παραρτημα
Πλησιαζουμε ολο και ταχυτερα προς το τελος και η ιστορια εξακολουθει να γυρνα γυρω απο ολους τους αλλους εκτος απο την παρεα που αγαπαμε.....



Η συνεχεια στο επομενο.......


Υ.Γ. "Μετριο" απο μενα γιατι καποια πραγματα μου αρεσαν....
Ασχετο! Αντε βρε και με τη νικη!!!! Οσο ζει κανεις ελπιζει!!!!! Opados
oscar Γιάννα μου δικό σου!
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από anna_loukonoriki4ever!! Τρι Ιουν 22, 2010 9:07 pm

diam rena έγραψε:ΕΚΤΑΚΤΟ!

'' Κυρίες και κύριοι Λουκονορικοί καλησπέρα σας. Είναι το έκτακτο δέλτιό ειδήσεων του ΝΛ channel. Πιστεύω πως έχουμε αρχίσει να γινόμαστε γραφικοί αλλά δυστυχώς γραφικότητα χαρακτηρίζει την σειρά μας! Για αλλαγή - έτσι επειδή σεβόμαστε το κοινό μας ας αρχίζουμε απο τα καλα. Μετά απο μία ολόκληρη εβδομάδα πλήρους στασιμότητας των γεγονότων ( διότι το μπεκρούλιασμα της μύγας μόνο εξέλιξη δεν το λες ) είδαμε το αγαπημένο μας δικηγορικό ζεύγος να ανακαλύπτει τη δολοφονία της γυναίκας του Σταυρίδη - που απεδείχθει πως ήταν η συμβολαιογράφος Καλφοπούλου - και να μαζεύονται ένα ένα τα χαμένα κομμάτια απο το παζλ . Ναι, αγαπητοί μου επιτέλους απέκτησε όλιγόν δράση η σειρά. Επίσης μετά απο αιώνες αναμονής είδαμε ΕΝΑ πεταχτό φιλάκι απο Νόρα - Λουκά. Πρέπει να αρχίσουμε να ευγνωμονούμε για τέτοιου είδους ''ανάσες'' αγαπητοί μου. Και ξαναγίνομαι παλιά - καλή γραφική Ρένα. Έχουμε ζητήσει επανελημένες φορές να δωθεί η πρέπουσα σημασία στις εξελίξεις και της σειράς αλλά και του ζευγαριού μας ειδικότερα. Θεωρείτε φανταστικοί μου σεναριογράφοι '' πρέπουσα σημασία την κρίση παδιμπαιλισμού???? Δεν λέω - όλα καλά κι όλα ανθηρά. Όλες χαμογελάσαμε όταν είδαμε τα μηνυματάκια τους , αλλά η μόνη εξέλιξη που μπορούσατε να δώσετε στο ζευγάρι μας ήταν κατί τέτοιο. Δηλαδή το επόμενο βήμα ποιο θα είναι. Θεωρείτε ότι η καμπή στην οποία βρίσκεται το ζευγάρι μας απαιτεί μία τέτοιου είδους μεταχείρηση. Απλές ιδέες θα ήταν μία ουσιαστική συζήτηση για το παρελθόν - που τόσο τους έχει πληγώσει - το παρόν - το μόνο προσωπική ζωή δεν έχουν - και το κοινό τους μέλλον. Όταν βλέπετε απο όλες τις Λουκονορικές μηνύματα όπως '' ΘΕΛΟΥΕΜ Ή ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΛΟΥΚΟΝΟΡΙΚΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ- δεν το λέμε επειδή έτσι μας κάπνισε αλλά επειδή αυτό εκτός απο ευχαρίστηση θα ήταν μία φυσική εξέλιξη των πραγμάτων. Ας το προσπεράσουμε όμως κι αυτό κι ας προχωρήσουμε τις υπόλοιπες εξελίξεις. Υποτίθεται αγαπητοί μου πως η σειρά πάντα είχε ως γνώμονα και βασικούς άξονες ενεργειών τον ρεαλισμό - την πραγματικότητα. Και ερωτώ - είναι πραγματικότητα η δήθεν αδικία που κατέτρεχε την Νταίζη όλον αυτό τον καιρό. Ή μήπως είναι πραγματικότητα το ότι κάθεται και λέει το ένα ψέμα μετά το άλλο - πατώντας σε βάσεις όσον αφορά την δύναμη που της δίνει η άμεσοι δεσμοί συγγένειας με την Λαζαρίδη κάτι βέβεαι που ακόμα δεν έχει αποκαλυφθεί στην σειρά...και πατώμενη σε αυτά τα στοιχεία κάνει τι? Κρίσεις αίγλης ή μάλλον κρίσεις αγένειας και παρουσίαση μίας αόρατης δύναμης που την συγκροτεί? Κοινώς τα ίδια παντελάκι μου τα ίδια παντελή μου. Να δηλώσω εδώ την στενοώρια όλων των Λουκονορικών- φάνς γενικότερα με την αποχώρηση του Σταυρίδη. Ήταν ένας απο τους πιο πετυχημένους ήρωες γκεστ που σημιουργήθηκαν και αυτό αξίει συγχαρητήρια. Απλά αγαπητή μου παραγωγή συμμεριστείτε την αγάπη που τρέφουμε όλοι οι φανς για την συγκεκριμένη σειρά. Πόσο έχουμε αγαπήσει- λατρέψει και ταυτιστεί με αυτούς τους ήρωες κια πόσο μας πληγώνει το γέγονος ότι θα κάνουμε να τους ξαναδούμε τρεις ολόκληρους μήνες. Είναι η τελευταία βδομάδα που βλέπουμε τα πολυαγαπημένα μας επεισόδια και ίσως αυτό είναι ένα απο τα τελευταία έκτακτα της σεζόν. Έστω για τα τελευταία αυτά επεισόδια του αποχωρισμού δώστε μας κάτι πιο ουσιαστικό. Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε την ροή του προγραμματός μας. Καλό σας βράδυ!''
λατρεύω τα έκτακτα του Λουκονορικού χωριού! : respect :
anna_loukonoriki4ever!!
anna_loukonoriki4ever!!
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 393 - Ημερομηνία 22-06-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Ιουν 22, 2010 9:08 pm

diam rena έγραψε:
loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα
1.Σταυριδης-Νόρα-Λουκάς:Πολύ καλη σκηνη!!
Νόρα:<<Όχι εμεις δεν ειμαστε τόσο ηλίθιοι>> είσαι Θεα θες ο Λουκάς και σημερα εσυ!!!!!
2.Αμαλία-Ρούσσος Γενικά:Στενότατο μαρκάρισμα Πέτρο από δω και πέρα στη Μελίτα γιατί εχει και ένα παιδάκι με ψυχολογικά προβλήματα. Τον Φίλιππο που τον θυμήθηκαν? Πολύ ωραίο ντύσιμο η Αμαλία. Κλασσικά το κουτσομπολιό της εποχής ξανα στο προσκήνιο. Δεν πιστευει τον Πετρο η Αμαλία και τα χωνει στον Πετρο που δεν είναι κουτσομπόλης
3.Λουκάς-Νόρα-Μανος:Όχι και συναγρίδα ο Λουκάκος! Το φιλι-αστραπη με τρέλανε
Τους μπρίζωσε καλα-καλά,τα είπε σαν τον Σταυρίδη και εφυγε
4.Σαινια:Δέθηκε ο καημενούλης ο Παναγιώτης με τον Σταυρίδη με συγκίνησε ανάθεμα τον!
5.Αντιγονη-Καρτάλης:Πάλι ψέματα Θεαρα μου??? Γιατί πάλι? Το ύφος της θεικό
Πολύ δυνατή σκηνη!
6.Νόρα-Δαφνη:Να ρε συ Δάφνη γκρινιάρα σε παρακολουθεί η Νόρα άσχετα από τα μηνύματα με το Λουκακο! (ακόμα και ο παλιμπαιδισμός φαντάζει όαση μπροστά σε αυτά που βλέπουμε)
7.Ρούσσος-Νικόλας:Όταν μαθεις ποιος είναι ο αδερφός σου χαρες που θα κανεις Νικολάκη μου!
8.Λουκάς-Νόρα:Ξετυλιξαν το κουβάρι με την Καλφοπούλου
9.Αντιγόνη-Σταυρίδης:Κόκκαλο η Αντιγοναρα με τις αποκαλυψεις του Σταυριδη πάνω που χάρηκε για την αθωότητα της


Σπάστηκα
1.Μιμικος-Μαίρη:Μου την έσπασε το μυξοκλαμα και ο fake λυγμός! Καρδια αγκιναρα ο Καρτάλης και αναλαμπή λογικης από τη Μελίτα wow
2.Λουκάς-Εύα:Πολύ γλυκιά σκηνη αλλά όσο βλέπω Λουκα με μωρό μου ανεβαίνει το αιμα στο κεφάλι! Σκέτη κοροϊδία
3.Χρησταρας-Μιμικος:Ικανότατη για όλα είναι η οχιά μην την υπερασπίζεσαι Χρηστο!
4.Σταυρίδης:Μα να ποτιζει πλαστικά λελουδα?
5.Μιμικος-Αμαλία:Κάνε ότι θες κάνεις δεν σε πιστεύει και μην την μπαίνεις στην Αμαλί μικρέ. Τα κοντινα εκοβαν ανασες.
6.Λουκάς-Οχια:Πισω το λευκο αυτοκινητο είναι του Παναγιωτη!!!!!!!!!!
Λουκα ο Αρη δεν είναι γιος σου λεμε!Α μωρε το νέο κορίτσι με το χτενισμα ντομάτας…μάλλον εσύ βίαζες τον πατριο σου! Κάποιος να της βουλώσει το στόμα! : curse : vomit Το παιζει θυμα και κατηγορει τους άλλους! Κρατηστε μεεεεε ξανα απειλες???Ξανά???? : curse : vomit Σε λιγο θα κυλησει ένα δακρυ στο τροφαντο μου μαγουλάκι με την αθωα εμετική κορασίδα και δεν εχω και χαρτομάντηλο πρόχειρο vomit
7.Πατσοζευγαρο:Πονηρουλα κάθε βραδυ τον κουράζεις? Θαψιμο στο Λουκά και τη Νόρα κλασσικά. Μιλάμε για διατριβή στο ψέμα να πάει σε κανένα διαγωνισμό σεναρίου επιστ.φαντασίας. Γεια σου ρε Μπέλλο κουτσομπόλη vomit άθλια σκηνη!
8.Οχιά-Χρησταρας:Παντου μπλέκεσαι εσυ σιχαμενη!


Εκανα μεγαλη προσπάθεια να ψηφισω κάτι παρα πάνω για τις ερμηνείες Ζουγανέλη, Παπαδημητρίου, Πετρακη και Δρακουλάκη αλλα δεν μπορω.Τι απογοητευση ήταν αυτή?
Ο κερσορας του ποντικιού μου πάει αυτοματα στο άσχημο! Δεν άντεξα με τοσο πατσοζευγαρο, οχιά και κλάψες και όσο φανταζομαι ότι αυτά είναι τα τελευταια επεισόδια της σεζον απελπισια με πιάνει


Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
ΑΠΑΛΛΑΞΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Υγ3. Απαλλάξτε μας από το πατσοζευγαρο!!!Μόνο να κουρασουν μπορουν τίποτε άλλο

Υγ4.Μάλλον δεν με ακούει κανείς…έχουμε αλλεργία στις οχιές ξαναλέωωω δεν τις αντεχουμε


Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa
🇳🇴


Απλά : respect : : respect : : respect : αγάπη έδωσες ρέσιτάλ!!!!!!!!!!!!!!!
Ευχαριστω Ρενακι μου
ότι βλέπω λεω και γω η καψερη!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης