Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap75%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 75% 
[ 72 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap15%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 15% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap5%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap2%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap0%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_lcap3%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 96

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Δημοσίευση από hionati Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:21 pm

giouli_edem έγραψε:@ hionati

Θα σου απαντήσω ακριβώς σε αυτά που είπες και θα πώ τη δική μου γνώμη …

Είπες ότι για να πείσει μια ιστορία πρέπει να έχει έντονες ερωτικές σκηνές και παθιασμένα φιλιά… Πίστεψε με, μια ιστορία δεν πείθει με έντονες σκηνές σεξ σε πάγκους και πατώματα, αλλά με την πορεία που έχει ! Ο Μάνος και η Εύα στον Α’ κύκλο είχαν ήδη διανύσει μια πορεία 15 χρόνων και συνέχιζαν πείθοντας τους τηλεθεατές με την καθημερινή τριβή τους, ενώ η Μελίτα με το Στέφανο δεν είχαν ζήσει ΤΙΠΟΤΑ και με ένα κρεβάτωμα ερωτεύτηκαν σφόδρα και δε ζούσαν χωρίς ανάσα !!
Όσο για τα παθιασμένα φιλιά, η Εύα με τα Μάνο είχαν δώσει και πάρα πολλά μάλιστα στον Α’ κύκλο και εάν δεν τον παρακολουθούσες δεν μπορείς να κρίνεις ένα και μόνο φιλί που είδες χτες …
Και αν η Εύα μας λες ότι δεν το έχει στις ερωτικές σκηνές, το έχει δηλαδή η Μελίτα ??? Από ποια σκηνή το έκρινες ακριβώς , όταν τις έσκιζε ο Στέφανος το καλσόν ή όταν βαριανάσαινε λες και την έσφαζαν ?? Το σαν να το κάνει με το ζόρι που είπες, δες την Νταίζη στα φιλιά της με τον Μπέλλο και μετά πες για ζόρι … Και το υποστηρικτικό ταλέντο φυσικά και το έχει η Ξυλά γιατί έχει και πολύ μεγαλύτερη εμπειρία !
Το «πάθος» της Μελίτας και του Στέφανου που «έπειθε», φυσικό να ήταν άγριο στην αρχή γιατί αυτό ήθελαν να μας περάσουν, το σαρκικό, γιατί δεν τους έδενε τίποτα άλλο …
Τώρα το πόσο «αληθινός και βαθύς είναι ο έρωτας του ζευγαριού, φάνηκε από το πόσο πολύ πίστεψε η Μελίτα τον Απόλυτο έρωτα της και δεν τον έστειλε με τη μια όταν πίστεψε αμέσως ότι της λέει ψέματα …. Και για την εγκυμοσύνη και για το αν θα ακυρώσουν το ζευγάρι, έχουμε και Γ’ κύκλο άρα μην προτρέχουμε ….

Συγνώμη για το off topic αλλά ήθελα μια φορά να απαντήσω κι εγώ ...
ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ=για να πεισει μια ερωτικη ιστορια πρεπει να εχει εντονες σκηνες οι οποιες τουλαχιστον,τουλαχιστον να περιλαμβανουν παθιασμενα φιλια και αφηνω τις ερωτικες σκηνες εξω...

ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΑ ΦΙΛΙΑ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΚΗΝΕΣ ΣΕΞ...
παρερμηνευεις τα λογια μου και απαντας με ασχετα...
εγω δεν ειπα τιποτα για τα περσινα φιλια ευας-μανου τα οποια ευτυχως δεν ειδα...
ειπα για το χθεσινο και οσα εχω δει φετος...και δη το χθεσινο που επρεπε να βγει με μεγαλυτερη ενταση αφου ηταν μετα απο τοσο καιρο και μαλιστα απο τα τελευταια βγηκε σαν να ειχαν πει την ευα αμα δε φας ολο σου το φαγητο δεν εχει παγωτο...ετσι ξυνησε τη μουρι της...
οσο για τη μελιτα και τη σχεση στεφανου-μελιτας δε θα σχολιασω και δε θα πω τιποτα παραπανω γιατι θα φαω μπαν...
απλα τα νευρα σου και την επιθεση σου δεν καταλαβαινω...μπορεις να υποστηριξεις τη γνωμη σου χωρις υβριστικες εκφρασεις...δηλαδη πρεπει ολοι και καλα να βλεπουμε το ταλεντο της ξυλα και να λατρευουμε την ευα???
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Empty Απ: Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:24 pm

hionati και giouli παρακαλώ ηρεμήστε!

Άλλωστε ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει να δει όπως έγραψα και στο σχολιασμό μου.
:lol:

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:25 pm

hionati έγραψε:
giouli_edem έγραψε:@ hionati

Θα σου απαντήσω ακριβώς σε αυτά που είπες και θα πώ τη δική μου γνώμη …

Είπες ότι για να πείσει μια ιστορία πρέπει να έχει έντονες ερωτικές σκηνές και παθιασμένα φιλιά… Πίστεψε με, μια ιστορία δεν πείθει με έντονες σκηνές σεξ σε πάγκους και πατώματα, αλλά με την πορεία που έχει ! Ο Μάνος και η Εύα στον Α’ κύκλο είχαν ήδη διανύσει μια πορεία 15 χρόνων και συνέχιζαν πείθοντας τους τηλεθεατές με την καθημερινή τριβή τους, ενώ η Μελίτα με το Στέφανο δεν είχαν ζήσει ΤΙΠΟΤΑ και με ένα κρεβάτωμα ερωτεύτηκαν σφόδρα και δε ζούσαν χωρίς ανάσα !!
Όσο για τα παθιασμένα φιλιά, η Εύα με τα Μάνο είχαν δώσει και πάρα πολλά μάλιστα στον Α’ κύκλο και εάν δεν τον παρακολουθούσες δεν μπορείς να κρίνεις ένα και μόνο φιλί που είδες χτες …
Και αν η Εύα μας λες ότι δεν το έχει στις ερωτικές σκηνές, το έχει δηλαδή η Μελίτα ??? Από ποια σκηνή το έκρινες ακριβώς , όταν τις έσκιζε ο Στέφανος το καλσόν ή όταν βαριανάσαινε λες και την έσφαζαν ?? Το σαν να το κάνει με το ζόρι που είπες, δες την Νταίζη στα φιλιά της με τον Μπέλλο και μετά πες για ζόρι … Και το υποστηρικτικό ταλέντο φυσικά και το έχει η Ξυλά γιατί έχει και πολύ μεγαλύτερη εμπειρία !
Το «πάθος» της Μελίτας και του Στέφανου που «έπειθε», φυσικό να ήταν άγριο στην αρχή γιατί αυτό ήθελαν να μας περάσουν, το σαρκικό, γιατί δεν τους έδενε τίποτα άλλο …
Τώρα το πόσο «αληθινός και βαθύς είναι ο έρωτας του ζευγαριού, φάνηκε από το πόσο πολύ πίστεψε η Μελίτα τον Απόλυτο έρωτα της και δεν τον έστειλε με τη μια όταν πίστεψε αμέσως ότι της λέει ψέματα …. Και για την εγκυμοσύνη και για το αν θα ακυρώσουν το ζευγάρι, έχουμε και Γ’ κύκλο άρα μην προτρέχουμε ….

Συγνώμη για το off topic αλλά ήθελα μια φορά να απαντήσω κι εγώ ...
ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ=για να πεισει μια ερωτικη ιστορια πρεπει να εχει εντονες σκηνες οι οποιες τουλαχιστον,τουλαχιστον να περιλαμβανουν παθιασμενα φιλια και αφηνω τις ερωτικες σκηνες εξω...

ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΕΝΤΟΝΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΑ ΦΙΛΙΑ...ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΚΗΝΕΣ ΣΕΞ...
παρερμηνευεις τα λογια μου και απαντας με ασχετα...
εγω δεν ειπα τιποτα για τα περσινα φιλια ευας-μανου τα οποια ευτυχως δεν ειδα...
ειπα για το χθεσινο και οσα εχω δει φετος...και δη το χθεσινο που επρεπε να βγει με μεγαλυτερη ενταση αφου ηταν μετα απο τοσο καιρο και μαλιστα απο τα τελευταια βγηκε σαν να ειχαν πει την ευα αμα δε φας ολο σου το φαγητο δεν εχει παγωτο...ετσι ξυνησε τη μουρι της...
οσο για τη μελιτα και τη σχεση στεφανου-μελιτας δε θα σχολιασω και δε θα πω τιποτα παραπανω γιατι θα φαω μπαν...
απλα τα νευρα σου και την επιθεση σου δεν καταλαβαινω...μπορεις να υποστηριξεις τη γνωμη σου χωρις υβριστικες εκφρασεις...δηλαδη πρεπει ολοι και καλα να βλεπουμε το ταλεντο της ξυλα και να λατρευουμε την ευα???

Συγνώμη, τις υβριστικές εκφράσεις που ακριβώς τις είδες ????

Και φυσικά και δεν είπα να λατρεύετε όλοι την Εύα όπως και κάποιοι άλλοι δε βλέπουμε το ταλέντο της Μελίτας !!
Το χτεσινό φιλί τους ήταν πιο ήρεμο γιατί υπήρχε ένα γλυκό συναίσθημα και είχε προηγηθεί και ένας συγκινητικός διάλογος ...
Πώς έπρεπε να φιληθούν δηλαδή για να έχουν πάθος, κατά τη δική σου ερμηνεία στη λέξη "πάθος", σαν ζώα ???

Συγνώμη Τζίνα, εγώ σταματάω εδώ ότι και να μου απαντηθεί ...

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από kontoula Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:30 pm

τελειο!!!!!!!!! η σκηνη με τιν Σταυριδη και την Αντιγονη αξιζει oscar πολλα oscar !!!!!!!!!!! Η Νορα και ο Λουκας ευτυχως που σκευτηκαν να τον ανοιξουν το φακελο αλλα δεν τον προλαβαν!!!!!!!!!!!! (( (( ((
kontoula
kontoula

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:36 pm

Τζινα, οι φωτος, καθως και ο σχολιασμος σου ειναι για πολλα : respect : !!!

Congrats
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:36 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Nα'μαι κι εγω! Δεν σας έλειψα ε?

Μόλις κατάφερα να δω το επεισόδιο και έχω να σχολιάσω τα εξής:

1) Παπαδημητρίου και Ζουγανέλης έδωσαν ρέστα σε ερμηνείες που καθήλωναν!!! oscar

2) Μου άρεσαν η Νόρα και ο Λουκάς σε ρόλο ντετέκτιβ αλλα κοντεύω να ξεχάσω ότι είναι ένα ζευγάρι που αγαπιέται βαθειά και ειλικρινά και όχι σαν 15χρονα, κάτι λιιιγο μπορώ να δω επ'αυτου?? Λίγο..

3) Η Μελίτα μετά την σύζυγο του παντρεμένου με τον οποίο κρεββατώθηκε έκανε να κλαφτεί για την ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ άπονη ζωή που ζει και στον πρώην σύζυγό της??? Έλεος πια αυτή η κοπέλα που όλοι θέλει να ασχολούνται με το δικο της δράμα που μάλιστα το έχει βγάλει και όλο από το κεφάλι της! Δεν ξέρω αν πρέπει να λυσσάξω στο γέλιο ή να βάλω τα κλάμματα με την κατάντια της! Την δε Παππα που είτε μιλάει στο σκύλο της, είτε στον πρώην της, είτε στο νυν, είτε στη γειτόνισσα, έχει ένα και το αυτό υφάκι έχω αρχίζει και να αηδιάζω όταν τη βλέπω! Και να χασμουριέμαι επίσης. Με μέσον την πήραν ήθελα να ήξερα?? Πάντως με τον Μπουγιούρη είναι σαφέστατα καλύτερη από ότι με τον Σταύρου! Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το Μελιτόνι παραδέχτηκε όσα δεν δέχονταν ούτε οι θαυμαστές της μέχρι πριν 2 μέρες, ότι έκανε μέχρι και το παιδί της στην άκρη για το σφουγγάρισμα με το μεσιέ ντε κερί!

4) Η σκηνή του Στέφανου με τη μητέρα του ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! Σταύρου και Κασσανδρινός έσκισαν στις σκηνές τους με την Αντιγόνη!!! oscar

5) Μπορεί το μεγαλύτερο μέρος του επεισοδίου να ασχολούμασταν με τη διαθήκη όμως εγω αλλού σκαλωσα!
Εύα - Μαρίλια / Ξυλά - Διονά oscar

"Δεν είναι το πιο όμορφο μωρό του κόσμου? Αντικειμενικά τώρα.." inlove
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vlcsnap-2010-06-24-14h23m24s116

"Έχω μάθει να ζω χωρίς τον πατέρα μου" - "Έκανα όνειρα ότι θα ζούσαμε όλοι μαζί σαν οικογένεια" Snif
"Εντάξει στο λέω με σφυγμένα δόντια αλλά θα το κάνω πράξη" Snif

6) Η Αμαλία να προσέξει μη κοιτάξει κανέναν καθρέφτη απότομα και πάθει ανακοπή από την ίδια της την ξινίλα! χαχα Να την δώ πάντως πάνω σε δέντρο να κάνει τη μαϊμού και τίιιιι στον κόσμο gelio

7) Με έλιωσε ο Μπουγιουράκος να δηλώνει ότι πάντα είχε καλό timing (μη θυμηθώ πέρισυ τέτοιο καιρό χαχαχαχαχαχαχαχα) Τι γοητευτικός που είναι!!! Λατρεύω!!!

8.) Σκηνή Εύας-Μάνου όλα τα ευρώ!!! Η μελαγχολία που απέπνεε ο Μπουγιούρης και τα λόγια του Μάνου στην Εύα με συγκίνησαν! Η πίκρα που έβγαζε η Ξυλά ως Εύα, ο τρόπος που έδειχνε να προσπαθεί να συγκρατήσει τη λύπη της και ίσως τα δάκρυά της τρεμοπαίζοντας τα μάτια της ήταν απίστευτα!!!!! Το φιλί δε..... απίστευτα μαγικό κι ας μην μας το έδειξε ολόκληρο (αχ Μπουγιουράκο με τις πλατάρες σου αγόρινα μου!)! Έχουν τόση ιστορία πίσω τους αυτοί οι δύο άνθρωποι που σε μαγνητίζουν!!! Ο τρόπος που γατζώθηκαν τα χέρια της Εύας από πάνω του έδειχναν με πόση ένταση φιλήθηκαν!!! (Καλά τις άθλιες ειδήσεις δεν τις σχολιάζω! Ήμαρτον πια!!!)

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Evamanos

Το πλάνο αυτό επίσης με μάγεψε!!!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vlcsnap-2010-06-24-14h37m50s87

9) Επίσης σήμερα μου άρεσε και ο Παναγιώτης καλε! Αν γίνεται κρατήστε τον και την τρίτη χρονιά πολύ τον πάω! Η σκηνή που ψάχνουν τον αστυνόμο με τη Νόρα και το Λουκά ενώ παράλληλα ο ίδιος έχει βάλει το πιστόλι στον κρόταφο ήταν ανατριχιάστική ενώ οι αντιδράσεις και των τριών τους απλά καθηλωτικές!!! Η απελπισία του Παναγιώτη και ο φόβος της Νόρας με έκαναν σχεδόν να δακρύσω!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vlcsnap-2010-06-24-14h44m34s55

Πολύ καλό από μένα για τις ερμηνείες που προανέφερα και επειδη είχε λίγο εώς καθόλου Μπεκρουλίτα - Νταίζη - Μπέλλο..

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω αλλα σίγουρα θα συμφωνησω με τους γνωστούς χιχι

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Το γνωστό εμπλουτισμένο - Απαλλάξτε μας από τον ξενέρωτα και από τη Μπεκρουλίτα την κλαίουσα με τα φαντάστικά της δράματα - ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!

Kαι φυσικά μας έλειψες, για αυτό και απολαύσαμε τον σχολιασμό σου oscar
Θα αδράξω την ευκαιρία να μιλήσω ακόμα μια φορά για τον Κασανδρινό στο δικό σου σχόλιο, ο άνθρωπος αυτός θα μας εκπλήξει στον επόμενο κύκλο να το δείτε. Είναι εξαιρετικός με μέτρο και ουσία και μας χαρίσει πολύ ωραίες σκηνές.

Ένα oscar στις συνήθεις υπόπτες, αγαπημένες συντρόφισσες. Πάντα καίρια και ουσιαστικά τα σχόλια σας.

Όσον αφορά στα σχόλια περί ερωτικών σκηνών και λοιπών, θα συμφωνήσω με την Clarabelle (πρωτότυπο) ότι οι Ηθοποιοί που το χουν σε πείθουν με το συναίσθημα, με τη φωνή, με τη στάση του σώματος. Και όταν υπάρχει χημεία, υπάρχει "αλήθεια". Οι ηθοποιοί, είναι άνθρωποι, αλλά μέσα στα πλατό είναι επαγγελματίες. Είναι οι ρόλοι, οπότε ξέρουν πως να χειριστούν τέτοιες καταστάσεις. Και επειδή έχω συζητήσει με Ηθοποιούς το θέμα ερωτικές σκηνές, να ξέρετε ότι πιο δύσκολα κάνεις ερωτική σκηνή με τον Σύντροφό σου (αν και αυτός είναι ηθοποιός και παίζεις μαζί του) , παρά με έναν άλλο Συνάδελφο.
Συγχωρέστε μου το Of topic

Καλό απόγευμα Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:40 pm

Συμφωνώ εννοείται με τους συνήθεις υπόπτους των σχολιασμών και θέλω να δώσω και ένα επιπλέον oscarάκι στην Έζι με τον παροιμιάτο σχολιασμό, γιατί ΠΑΝΤΑ τον απολαμβάνω στο έπακρο! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:00 pm

pasxalitsa έγραψε:

1) Παπαδημητρίου και Ζουγανέλης έδωσαν ρέστα σε ερμηνείες που καθήλωναν!!! oscar

2) Μου άρεσαν η Νόρα και ο Λουκάς σε ρόλο ντετέκτιβ αλλα κοντεύω να ξεχάσω ότι είναι ένα ζευγάρι που αγαπιέται βαθειά και ειλικρινά και όχι σαν 15χρονα, κάτι λιιιγο μπορώ να δω επ'αυτου?? Λίγο..

3) Η Μελίτα μετά την σύζυγο του παντρεμένου με τον οποίο κρεββατώθηκε έκανε να κλαφτεί για την ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ άπονη ζωή που ζει και στον πρώην σύζυγό της??? Έλεος πια αυτή η κοπέλα που όλοι θέλει να ασχολούνται με το δικο της δράμα που μάλιστα το έχει βγάλει και όλο από το κεφάλι της! Δεν ξέρω αν πρέπει να λυσσάξω στο γέλιο ή να βάλω τα κλάμματα με την κατάντια της! Την δε Παππα που είτε μιλάει στο σκύλο της, είτε στον πρώην της, είτε στο νυν, είτε στη γειτόνισσα, έχει ένα και το αυτό υφάκι έχω αρχίζει και να αηδιάζω όταν τη βλέπω! Και να χασμουριέμαι επίσης. Με μέσον την πήραν ήθελα να ήξερα?? Πάντως με τον Μπουγιούρη είναι σαφέστατα καλύτερη από ότι με τον Σταύρου! Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το Μελιτόνι παραδέχτηκε όσα δεν δέχονταν ούτε οι θαυμαστές της μέχρι πριν 2 μέρες, ότι έκανε μέχρι και το παιδί της στην άκρη για το σφουγγάρισμα με το μεσιέ ντε κερί!

4) Η σκηνή του Στέφανου με τη μητέρα του ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! Σταύρου και Κασσανδρινός έσκισαν στις σκηνές τους με την Αντιγόνη!!! oscar

5) Μπορεί το μεγαλύτερο μέρος του επεισοδίου να ασχολούμασταν με τη διαθήκη όμως εγω αλλού σκαλωσα!

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Vlcsnap-2010-06-24-14h23m24s116

"Έχω μάθει να ζω χωρίς τον πατέρα μου" - "Έκανα όνειρα ότι θα ζούσαμε όλοι μαζί σαν οικογένεια" Snif

6) Η Αμαλία να προσέξει μη κοιτάξει κανέναν καθρέφτη απότομα και πάθει ανακοπή από την ίδια της την ξινίλα! χαχα Να την δώ πάντως πάνω σε δέντρο να κάνει τη μαϊμού και τίιιιι στον κόσμο gelio

7) Με έλιωσε ο Μπουγιουράκος να δηλώνει ότι πάντα είχε καλό timing (μη θυμηθώ πέρισυ τέτοιο καιρό χαχαχαχαχαχαχαχα) Τι γοητευτικός που είναι!!! Λατρεύω!!!

8.) Σκηνή Εύας-Μάνου όλα τα ευρώ!!! Η μελαγχολία που απέπνεε ο Μπουγιούρης και τα λόγια του Μάνου στην Εύα με συγκίνησαν! Η πίκρα που έβγαζε η Ξυλά ως Εύα, ο τρόπος που έδειχνε να προσπαθεί να συγκρατήσει τη λύπη της και ίσως τα δάκρυά της τρεμοπαίζοντας τα μάτια της ήταν απίστευτα!!!!! Το φιλί δε..... απίστευτα μαγικό κι ας μην μας το έδειξε ολόκληρο (αχ Μπουγιουράκο με τις πλατάρες σου αγόρινα μου!)! Έχουν τόση ιστορία πίσω τους αυτοί οι δύο άνθρωποι που σε μαγνητίζουν!!! Ο τρόπος που γατζώθηκαν τα χέρια της Εύας από πάνω του έδειχναν με πόση ένταση φιλήθηκαν!!! (Καλά τις άθλιες ειδήσεις δεν τις σχολιάζω! Ήμαρτον πια!!!)

9) Επίσης σήμερα μου άρεσε και ο Παναγιώτης καλε! Αν γίνεται κρατήστε τον και την τρίτη χρονιά πολύ τον πάω! Η σκηνή που ψάχνουν τον αστυνόμο με τη Νόρα και το Λουκά ενώ παράλληλα ο ίδιος έχει βάλει το πιστόλι στον κρόταφο ήταν ανατριχιάστική ενώ οι αντιδράσεις και των τριών τους απλά καθηλωτικές!!! Η απελπισία του Παναγιώτη και ο φόβος της Νόρας με έκαναν σχεδόν να δακρύσω!

Πολύ καλό από μένα για τις ερμηνείες που προανέφερα και επειδη είχε λίγο εώς καθόλου Μπεκρουλίτα - Νταίζη - Μπέλλο..

Και εις άλλα με υγείαν!

ΥΓ. Το γνωστό εμπλουτισμένο - Απαλλάξτε μας από τον ξενέρωτα και από τη Μπεκρουλίτα την κλαίουσα με τα φαντάστικά της δράματα - ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!

Kαι φυσικά μας έλειψες, για αυτό και απολαύσαμε τον σχολιασμό σου oscar
Θα αδράξω την ευκαιρία να μιλήσω ακόμα μια φορά για τον Κασανδρινό στο δικό σου σχόλιο, ο άνθρωπος αυτός θα μας εκπλήξει στον επόμενο κύκλο να το δείτε. Είναι εξαιρετικός με μέτρο και ουσία και μας χαρίσει πολύ ωραίες σκηνές.

Ένα oscar στις συνήθεις υπόπτες, αγαπημένες συντρόφισσες. Πάντα καίρια και ουσιαστικά τα σχόλια σας.

Όσον αφορά στα σχόλια περί ερωτικών σκηνών και λοιπών, θα συμφωνήσω με την Clarabelle (πρωτότυπο) ότι οι Ηθοποιοί που το χουν σε πείθουν με το συναίσθημα, με τη φωνή, με τη στάση του σώματος. Και όταν υπάρχει χημεία, υπάρχει "αλήθεια". Οι ηθοποιοί, είναι άνθρωποι, αλλά μέσα στα πλατό είναι επαγγελματίες. Είναι οι ρόλοι, οπότε ξέρουν πως να χειριστούν τέτοιες καταστάσεις. Και επειδή έχω συζητήσει με Ηθοποιούς το θέμα ερωτικές σκηνές, να ξέρετε ότι πιο δύσκολα κάνεις ερωτική σκηνή με τον Σύντροφό σου (αν και αυτός είναι ηθοποιός και παίζεις μαζί του) , παρά με έναν άλλο Συνάδελφο.
Συγχωρέστε μου το Of topic

Καλό απόγευμα Love!

Eπίτηδες τα λες ε? Για να αρπάξεις αγκαλίτσα! Hug

Συμφωνώ μαζί σου με 1000!!!!!

Και αυτό που λες για τους ηθοποιούς το βρίσκω λογικό, με τον σύντροφό σου είναι λογικό να φοβάσαι μην παρασυρθείς και είναι λογικό να κρατιέσαι ενώ με τον απλό συνάδελφο δεν έχεις τέτοιο θέμα (αν και δεν καταλαβαίνω που κολλάει φαντάζομαι ότι κάποια συζήτηση προηγήθηκε χαχα)

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:00 pm

nicole έγραψε:Λοιπον σχολιαζω το χθεσινο και σημερινο συγχρονως:

Δαφνη-Μπελλος: οι ρεαλιστικες σκηνες του χθεσινου επεισοδιου....η μια ψαχνει για δουλεια σε μια παρα πολυ δυσκολη εποχη και ο αλλος ειναι ο μονος που τον δειχνουν να δουλευει και να ασχολειται με τις επενδυσεις του...

Λουκας - Νορας: απαραδεκτοι στο χθεσινο...αψογοι στο σημερινο...τι να πω!!!..μαλλον οι σεναριογραφοι το πανε μονα - ζυγα...
με αυτα που ειδα σημερα, λυπαμαι που η σχεση τους δεν παρεμεινε στο πλατωνικο...και αναγκαζομαστε να βλεπουμε χαζοχαρουμενες μπουρδιτσες επιπεδου δημοτικου...που αμφιβαλλω εαν αρεσουν και στους fans του ζευγαριου...αλλα δυστυχως ετσι οι σεναριογραφοι αντιλαμβανονται το "κλικ" που εκαναν στο τηλεοπτικο κοινο...
nikidanis έγραψε:σε αυτο φταινε οι σεναριογραφοι που τοσο καιρο φωναζουμε και δεν μα ς ακουνε και συνεχιζουν να πηγαινουν αργα και γελοιωδεστατα το Νορα Λουκας και στα τελευταια επεισοδια ασχολουνται μονο με την διαθηκη

Νικολας: ισως τα μοναδικα επεισοδια που μου αρεσε ο Γιαννακοπουλος φετος...επιτελους δεν ασχολειται με τον υπνο του...αλλα ψαχνει τους συγγενεις του...τον κατανοω...
nikidanis έγραψε:και περσι το ιδιο πραγμα εκανε εψαχνε ποιος ειναιο πατερας του και ποιος ειναι συγγενης του και εαν ειναι η οχι ο Μανος αδελφος η ξαδελφος ποιος φταιει; οι σεναριογραφοι
Μελιτα: δεν ξερω τι λετε οι υπολοιποι εμενα παντως μου αρεσε και χθες και σημερα...και μου αρεσει πολυ η χημεια που εχει με την Πεφανη...
nikidanis έγραψε: εμενα δεν μου βγαζουν καμια χημεια μεταξυ των δυο ηθοποιων και ειδικα απο την μερια της Παπα .οσο για τον ρολο η αμαλια αναγκαστηκα στηριζει το παιδι της αφου δεν θελει να χασει και το δευτερο μετα απο τον φιλιππο .η αμαλια στα τελευταια επεισοδια ειναι εναντια σστην Μελιτα

Η Παππα σαφως δεν εχει την εμπειρια του Σταυρου η του Κατρανιδη γιατι ειναι νεα ηθοποιος...αλλα μου αρεσει γιατι ενω θα μπορουσε να μυξοκλαιει και να μη καταλαβαινουμε και τιποτα απο αυτα που λεει...προτιμαει να παιζει με το βλεμμα των ματιων της...
nikidanis έγραψε:ποτε την ειδα και δεν θυμαμαι να παιζει με το βλεμμα αφου συνεχεια κλαιει , οδυρεται και χτυπιεται στα πατωματα .με το βλεμμα παιζει θεικα ο Σταυρου

Μελιτα-Στεφανος: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτες τις σκηνες περιμενα...Μελιτα πατα τον κατω...αντε να τρεξει λιγο και αυτος για αυτη τη σχεση...ενα θα σας πω...οταν ο Στεφανος αρπαζει τη Μελιτα...ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ!!!
nikidanis έγραψε:αν την αρπαζει για να την χαστουκισει και να βαλει μυαλο η Μελιτα και γω μαζι με τον Στεφανο Opados1

Στεφανος-Αμαλια: μ' αρεσει πολυ η χημεια τους...και για να ειμαι ειλικρινης απο ολους τους υπολοιπους, το περιμενα να μην πιστευουν το Στεφανο...αλλα η Αμαλια περιμενα οτι μεχρι τελους θα τον πιστευε γιατι ηξερε για τη σχεση Αντιγονης - Λυτρα...

Μπουγιουρης: στο χθεσινο επεισοδιο και ειδικα εκει που μιλουσε με Νορα-Λουκα-Νικολα μου θυμιζε ανθρωπο που υπενθυμιζε στον εαυτο του τη λιστα με τα ψωνια του supermarket...τουλαχιστον το εσωσε στις σημερινες σκηνες με Μελιτα - Ευα...

Παντως κριμα Παναγιωτη...διοτι το επαγγελμα του ηθοποιου ειναι πολυ ασταθες...και αλλοι θα "σκοτωναν" για να βρισκονται στη θεση και στο μισθο σου...κριμα τοση βαρεμαρα...
nikidanis έγραψε:στα τελευταια επεισοδια που βλεπουμε δεν βλεπω καμια βαρεμαρα ισα ισα ο Παναγιωτης θα φυγει με το κεφαλι ψηλα

Μελιτα - Μανος: προσωπικα δεν ειδα καμια Μελιτα να γλυκοκοιταζει το Μανο αλλα δυο ανθρωπους να συζητουν για το παιδι τους και το κοινο τους παρελθον...επισης ειδα μια Μελιτα να δειχνει ανωτεροτητα και να του λεει "ευχαριστω" και ενα Μανο μετα απο ολα αυτα να εξακολουθει να μην λεει αληθειες, οχι μονο σε αυτην αλλα και στους φιλους του!!!... στα υπολοιπα με εχει καλυψει η Cancoon!!!

Ευα-Λουκας: χθεσινο επεισοδιο...Λουκα με καλυψες με τα λεγομενα σου απολυτα!!!

Ευα - Αγγελα: ειδατε τι κανουν 50-60μμυρια..ξελαπικαρει το μυαλο...ειδατε πως πεφτουν οι υπογραφες και συμβουλευομαστε δικηγορους!!! τωρα εχετε πιασει το νοημα...

Ακουστηκαν και οι προοικονομιες για την επιμελεια του παιδιου...ειμαι απολυτως πεπεισμενη...οτι ολο το δικαστικο ρεαλισμο που ΔΕΝ ειδαμε σε δικες του Νικολα, Ηλια, Μανου, Νταιζη..θα το δουμε του χρονου...

Επισης την αποψη μου για το ποσο την εγραψα στις δημοσιευσεις..το ΠΟΣΟ ειναι υπερβολικα μεγαλο, επιτηδες δοθηκε ετσι...και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ...πιστευω οτι θα υπαρξουν αλλαγες σε χαρακτηρες...
nikidanis έγραψε:σε μερικους χαρακτηρες ναι οπως Νταιζη Αντιγονη Αμαλια Κυριακο οχι ομως για την παρεα

Ευα-Μαριλια: θα πρωτοτυπησω και θα πω οτι για πρωτη φορα συμφωνω με αυτα που εγραψε η Clarabelle...δεν ειχε κανενα ιχνος ρεαλισμου...

Ευα ΓΕΝΙΚΩΣ!: για μενα ενας χαρακτηρας που εχει κλεισει τον κυκλο του...δεν ξερω τι αλλο να περιμενω...ξανα σκηνες με το μωρο και απο εδω και περα μονο αυτες θα υπαρχουν...θα δουμε την προσωποποιηση της Mary Poppins....
nikidanis έγραψε:εχουμε πολλα να δουμε ακομη και απο την Ευα

Ειχαν ακουστει παλιοτερα σεναρια για αποβολη ή επιπλοκη στην εγκυμοσυνη ωστε να μην γεννηθει το μωρο...τελικα ισως σεναριακα μια τετοια εξελιξη να ηταν καλυτερη απο πολλες αποψεις...ωστε να υπηρχε περιθωριο του χαρακτηρα να "ξεσπασει με τις τωρινες εξελιξεις"...τωρα:

Μπομπιρας/Μαριλια + αυτοκτονιες/ξεσπασματα + "δημοφιλης χαρακτηρας???": ξεχαστε το...too much για τα ελληνικα standards...

ΑΓΑΠΗΤΟ MEGA & ΠΑΡΑΓΩΓΗ:

Αντιλαμβανομαι οτι οι χρονιες ειναι δυσκολες...μειωμενο διαφημιστικο κερδος...εχετε και αλλες ακριβες σειρες (4 & Το Νησι)...αλλα σε γενικες γραμμες η σειρα τα φερνει τα λεφτα της...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΞΗΣ FLASHBACKS:
nikidanis έγραψε:σ αυτο θα συμφωνησω ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;;;;

- εχετε ενα Ζουγανελη ο οποιος περα απο ταλενταρα στη μουσικη και στη κωμωδια...εδωσε ρεστα στο δραματικο ρολο του Σταυριδη...περιμενα να δω περισσοτερα και καλυτερα flashbacks με την Ανθη του...

Αγαπητε Σταυριδη...σου οφειλω μια συγνωμη γιατι ειπα οτι εκνευριστηκα με την ατακα "ειμαι πολυ κουρασμενος Παναγιωτη"...σημερα ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ!

-εχετε μια Πολυχρονιδη που επισης δινει ρεστα στο ρολο και περιμενα επισης να δω εικονες απο τη ζωη της περα απο μια μικρη σκηνη που ειδαμε καποτε με τον πατριο της...

Η ικανοτητα της Νταιζης να χειραγωγει τοσο καλα ολα τα ατομα...με αφηνει καταπληκτη...

-εχετε ενας Σταυρου που επισης δινει ρεστα..και ηθελα να δω flash backs απο τη ζωη του στο Παρισι, την αρχη της σχεσης του με την Ευα, τις δουλειες του με το Μανο, τη σχεση με τη μητερα του που παρολα οσα εχει κανει, ακομα την νοιαζεται...και μου αρεσει αυτη η διαφοροποιηση γιατι κανει το Στεφανο πιο σοφιστικε χαρακτηρα με καποια ξεσπασματα... (δεν θα ηθελα να ξαναδω ενα χαρακτηρα ιδιο με το "Στρατο")

-εχετε την Παπαδημητριου η οποια εδωσε ρεσιταλ σημερα και θελω να ελπιζω τουλαχιστον σε αυτην να δουμε ενα αξιοπρεπες flash-back με τη ζωη της...

Η Αντιγονη σημερα καταλαβε οτι ατομα σαν κι αυτη ειναι ικανοτατα στο να σχεδιαζουν σχεδια και να δινουν σημασια μονο στο αποτελεσμα αλλα καμια φορα ειναι αυτες οι μικρες λεπτομερειες που κανουν την ΔΙΑΦΟΡΑ:

-δεν υπολογισε την "ανεπαρκεια" του Χατζηβασιλειου να μεινει ψυχραιμος...κανεις δεν εδωσε εντολη να σκοτωθει η Ανθη εν ψυχρω..δυστυχως βρεθηκε στο λαθος σημειο, την λαθος ωρα...
-δεν υπολογισε οτι οι ληστες των πινακων θα "κελαηδουσαν"...
-δεν υπολογισε τη Μελιτα και οτι ο γιος της θα ερωτευοταν...
-δεν υπολογισε οτι η Ευα θα εφευγε...

Υπαρχουν ακομα ανοικτα θεματα με το Λαζαριδη και τη διαθηκη, εχω τις ιδιες αποριες με την Clarabelle (για να μην τα ξαναγραφω)...πιστευω οτι δεν τα εχουμε μαθει ολα ακομα για την Αντιγονη...

Καθως και ο Ρουσσος ξερει κι αλλα και δεν μιλαει!

Σπόιλερ:
Γι αυτο θα προτιμουσα μια εξαρχης εγκυμοσυνη της Μελιτας...φανταστειτε συγκρουσεις Ρουσσου-Αντιγονη-Αμαλιας...
Θελω να ελπιζω οτι ισως υπαρχουν και αλλοι οροι της διαθηκης που δεν τους εχουν εμφανισει οι σεναριογραφοι και σχετιζονται με την εγκυμοσυνη της Μελιτας...

ΠΡΟΣΕΧΩΣ:
1. Αν και δεν μ' αρεσει να προκαταβαλλω...πολυ φοβαμαι οτι η επιλογη της συγκεκριμενης νεαρης ηθοποιου για το ρολο της "γραμματεας" ηταν ατυχης, κα Ακριτα μου! (το προβλημα ειναι ηλικιακο οχι ερμηνευτικο)

Καταρχην ατομα πλουσια σαν τον Χατζηβασιλειου και τα παιδια του δεν εχουν απλως γραμματεις αλλα "personal assistants" που ειναι ατομα εμπειρα, μεγαλυτερης ηλικιας, της απολυτου εμπιστοσυνης, συνηθως ζουν μαζι τους, και ασχολουνται με ολα τα θεματα των εργοδοτων τους...Αντιλαμβανομαι οτι πατε να εμφανισετε την κορη του Χατζηβασιλειου ως "παμπλουτη, ισχυρη, αδιστακτη"...το αντιπαλο δεος της Αντιγονης...

Απο το λιγο που ειδα, το "κοριτσακι" πολυ φοβαμαι οτι ΔΕΝ ταιριαζει με την περιγραφη και το κλιμα που θελετε να δημιουργησετε...

2. Μην μου πεις Μανωλακη οτι κοιμηθηκες και με αυτην? Αντε να δουμε τι σκαρωνεις παλι...γιατι "once λαμογιο, always λαμογιο"...

ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο HARDCORE ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ....ΕΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 Η ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ...ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΟ...(εγω μια φορα προειδοποιησα!!!!!)
|
|
|
|
|

Σπόιλερ:
Ακριτα τα εχω παρει ασχημα με τις μπουρδες του χθεσινου επεισοδιου...

Εχουμε ακουσει μεχρι τωρα:
-το δυσκολο οικογενειακο παρελθον της Δαφνης που μεγαλωσε χωρις μαμα....
-την τραυματικη εμπειρια του Νικολα - Μανου που μεγαλωσαν μαζι με το γερο Λυτρα
-το ψυχολογικο και εφηβικο "τραυμα" του θανατου του Φωτη σε ολη την παρεα της Φεγγαροπετρας
-για να δικαιολογηθουν η εγκαταλειψη της Μαριλιας και οι τ***ς της Ευας ακουσαμε για καταθλιψεις, βιασμους, ξυλοδαρμους και δεν συμμαζευεται η κατασταση...ολα τα κακα της μοιρα πανω σε αυτη την αμοιρη κορασιδα επεσαν...
-για το δυσκολο παρελθον του Στεφανου χωρις πατερα και μια μανα που μπαινοβγαινε στη φυλακη και στα νοσοκομεια

και χθες ακουω οτι και η Νταιζη μπαινει στο club των "καταφρονεμενων παιδιων"...εχοντας οχι μονο δυσκολα παιδικα χρονια και εφηβεια λογω βιασμου απο το πατριο (μεταξυ μας δεν ειδα κατι τετοιο αλλα ποτε δεν ξερεις)...αλλα λιγο πολυ υπονοησε οτι στα σκυλαδικα που δουλευε εκανε και κονσομασιόν...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....οτι ολοι αυτοι ηταν τοοοοοοοοσο ατυχοι και πονεμενοι με τα περιβαλλοντα που μεγαλωσαν και δουλεψαν...εχω ομως τρεις γ******ς αποριες:

1. Ειδικα στις περιπτωσεις της Νταιζαρας και της Ευαρας...θες να μου πεις ρε Ακριτα οτι εξαντλησαν ολαααααααααααα τα πιθανα επαγγελματικα περιθωρια και επιλογες στη ζωη τους, προτου αποφασισουν να "ενοικιαζουν" το κορμι τους στο "καλλιτεχνικο χωρο"?

Γιατι ειλικρινα μεγαλυτερη εκτιμηση θα ειχα, αν το καθε "τ****ι" αντι να κλαιγεται για καταθλιψεις, βιασμους και ξυλοδαρμους...ελεγε ξεκαθαρα "αυτες ειναι οι επιλογες μου σε ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ"

2. Τι στο δ*****ο ΜΟΝΟ ΕΓΩ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΑ...με τις γλωσσες μας, τα πιανα μας, τα ταξιδια μας, τα κολλεγια μας, τους χορους μας, τα εξοχικα μας κτλ...
nikidanis έγραψε:ποτε μεγαλωσε η Μελιτα σε φυσιολογικο περιβαλλον και δεν το θυμαμαι ;;;;; αν το κολλεγιο το εξοχικο και οι χοροι-γλωσσες που προσφερουν μια ανετη ζωη ναι θα συμφωνησω αλλα πανω απ ολα για μενακαι για πολλους θελω να πιστευω ΜΕΤΡΑΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ Η ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ

Οχι για κανενα αλλο λογο, αλλα να θυμηθω να ευχαριστησω τους γονεις μου γιατι μετα το χθεσινο επεισοδιο συνειδητοποιησα οτι ειμαι η εξαιρεση στο κανονα και οχι το αντιστροφο...

3. Να δεκτω για ΟΛΟΥΣ τους υπολοιπους τα δυσκολα παιδικοεφηβικα χρονια ΛΟΓΩ ΣΕΝΑΡΙΟΥ...αλλα για το χαρακτηρα της "Νταιζης" αφου:

-κανεις δεν προκειται να την "λυπηθει" απο τη στιγμη που μπηκε αναμεσα στο πολυαγαπημενο και χαζοχαρουμενο ζευγος δικηγορων...
-κανεις δεν προκειται να την "λυπηθει" απο τη στιγμη που σχεδιασε τις αποπειρες κατα της αμοιρης / ατυχης /πονεμενης Ευας...
-εχεις το Σταυριδη να λεει την προοικονομια οτι "θα βρεθει σε χαντακι απο μονη της"...
-εχεις την Πολυχρονιδη που δινει ρεστα η ηθοποιος στο ρολο της απολυτης-κακιας-γιατι-ετσι-γουσταρει...

ΤΙ ΤΙΣ ΘΕΣ ΡΕ ΑΚΡΙΤΑ ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ, ΤΗ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ!!!!

Ασε ενα χαρακτηρα ατοφιο "κακο" να απολαυσουμε την ερμηνεια τουλαχιστον...Συγχυστηκα παλι....!!!!

οσο για τα λοιπα Αντιγονη -Ρουσσος -Νταιζη
ειλικρινα οχι την Νταιζη πρωταγωνιστρια δεν θα το αντεξω κι αυτο οσο και καλη να ειναι η Πολυχρονιδη δεν θελω να βγει πονεμενη μανα και να μου αλλαξουν το σεναριο ωστε να βγει η καλη
δεν θελω ο Πετρος να ανακατευτει με την οικογενεια Λαζαριδη και να φαει τα μουτρα του αφου δεν ξερει τιποτα ουτε υποκριτικα να κολλησει στην αντιπαλοτητα με την Αντιγονη αν θελει για νυφη την κορη του ελεος βαρεθηκα να τον βλεπω μονο σ αυτο ...στην τελικη αν τα φτιαξουν Ευα -Στεφανος και ας μεινει μονη η Μελιτα

*****[quote=''nicole'']2. Τι στο δ*****ο ΜΟΝΟ ΕΓΩ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΑ...με τις γλωσσες μας, τα πιανα μας, τα ταξιδια μας, τα κολλεγια μας, τους χορους μας, τα εξοχικα μας κτλ...[/quote]
nikidanis έγραψε:ποτε μεγαλωσε η Μελιτα σε φυσιολογικο περιβαλλον και δεν το θυμαμαι ;;;;; αν το κολλεγιο το εξοχικο και οι χοροι-γλωσσες που προσφερουν μια ανετη ζωη ναι θα συμφωνησω αλλα πανω απ ολα για μενακαι για πολλους θελω να πιστευω ΜΕΤΡΑΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΠΟΥ Η ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:06 pm

A ρε Νικη,πες τα! : respect : Να αγιασει το στομα σου,το χερι σου,το πληκτρολογιο,ολα! Razz Συμφωνω και επαυξανω! Agree
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:09 pm

Ας σχολιασω κι εγω.......

Το χθεσινο επεισοδιο ηταν πραγματικα ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!Μπορει να μην ειχε τοσο πολυ την παρεα αλλα ειχε υπεροχες ερμηνειες με κορυφαια εκεινη του ΘΕΟΥ Ζουγανελη.Το flashback που αφορουσε την δολοφονια της γυναικας του ηταν αρκετο για να μπουν καποια κομματια του παζλ στην θεση τους.

Η Παπαδημητριου επισης υπεροχη στην ερμηνεια της.Δεν θα κατσω να αναλυσω αν της αξιζει ή οχι,αν την λυπηθηκα ή οχι αλλα ηταν συγκλονιστικη για αλλη μια φορα.

Επισης μου αρεσε πολυ ο τροπος που φροντισε ο Χρηστος την Αντιγονη.Την αγαπαει πολυ αυτη την γυναικα και φαινεται.Δεν μπορω να τον αδικησω βεβαια που πιστεψε οτι ξαναχαθηκε η ευεργετιδα του ουτε και τον Στεφανο.

Μου αρεσε η βολτα της Ευας και του Μανου στην Εδεμ και το φιλι τους.Πραγματικα αξιζουν ενα ομορφο φιναλε.Ειναι μια πολυ ιδιαιτερη ερωτικη ιστορια οσο και αν δεν την υποστηριζω και τοσο.

Μου αρεσε που δεν ειχε Νταιζη και Μπελλο αν και δυστυχως θα εχει σημερα.

Μου αρεσε που ο Λουκας και η Νορα ανοιξαν τελικα τον φακελο και προσπαθησαν να αποτρεψουν την αυτοκτονια του Σταυριδη μαζι με τον βοηθο του τον Παναγιωτη (που ηταν επισης πολυ καλος χθες).Βεβαια πανω απο ολα μου αρεσε αυτη η αγκαλια.Αυτη η προσπαθεια του Λουκα να προστατεψει την Νορα απο τον πονο.Αλλωστε παντα αυτο εκανε.

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Loukasnora

oscar λοιπον σε Ζουγανελη (που ηδη μου λειπει),Παπαδημητριου,Πετρακη,Δρακουλακη,Ξυλα,Μπουγιουρη,Κασσανδρινο,Σταυρου.

Αυτα απο μενα.Αυριο παλι.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:11 pm

loukasnora έγραψε:
Μου αρεσε που ο Λουκας και η Νορα ανοιξαν τελικα τον φακελο και προσπαθησαν να αποτρεψουν την αυτοκτονια του Σταυριδη μαζι με τον βοηθο του τον Παναγιωτη (που ηταν επισης πολυ καλος χθες).Βεβαια πανω απο ολα μου αρεσε αυτη η αγκαλια.Αυτη η προσπαθεια του Λουκα να προστατεψει την Νορα απο τον πονο.Αλλωστε παντα αυτο εκανε.

Νίκη : respect : ... Αυτή η φωτογραφία είναι Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Η ! ! ! Αποτυπώνεται σε ένα καρέ όλη η ένταση της στιγμής, τα συναισθήματα και η δραματικότητα! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από hionati Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:14 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:hionati και giouli παρακαλώ ηρεμήστε!

Άλλωστε ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει να δει όπως έγραψα και στο σχολιασμό μου.
:lol:

σταματαω εδω και εγω τζινα αφου ειμαστε ως τοπικ...βλεπεις ομως πως ενω εγω μιλαω για τους ρολους η γιουλη κανει επιθεση στην δικη μου κριτικη και αποψη επειδη δεν συμφωνει με τη δικη της...καια αυτο επειδη δε μου αρεσε το φιλι ευας-μανου...δε θεωρω ενα παθιασμενο φιλι ενα φιλι που ειναι ζωωδες οπως λεει αλλα ενα φιλι που βγαζει ερωτα και ενταση και οχι ξινιλα οπως το χθεσινο...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:17 pm

Σοφάκι σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και όλα τα κορίτσια για τα οσκαράκια τους...
Το επεισόδιο ήταν πραγματικά άξιο σχολιασμού....

Νίκη μου, τι φωτογραφία είναι αυτή;
Η αγαπημένη μου σκηνή : respect : (και δεν μιλάω αντικειμενικά γιατί αδυναμίες είναι αυτές)
loukasnora έγραψε:

Τζίνα αν και μικρός (σε σχέση με τους γνωστά σου σεντονάκια Razz ) ο σχολιασμός σου ήταν περιεκτικότατος και εννοείται οτι συμφωνώ Congrats
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Izabella29 Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:18 pm

nicole έγραψε:Μελιτα-Στεφανος: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτες τις σκηνες περιμενα...Μελιτα πατα τον κατω...αντε να τρεξει λιγο και αυτος για αυτη τη σχεση...ενα θα σας πω...οταν ο Στεφανος αρπαζει τη Μελιτα...ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ!!!
nikidanis έγραψε:αν την αρπαζει για να την χαστουκισει και να βαλει μυαλο η Μελιτα και γω μαζι με τον Στεφανο Opados1

Την τοποθέτησή σου περι χατουκιών μόνο ως κακόγουστο αστείο μπορώ να την δεχτώ...
Έλεος με την βια και πως κάποιοι την επικροτούν,ακόμα και αν πρόκειται για χαρακτήρα που δεν συμπαθούν.

[quote=''nicole'']2. Τι στο δ*****ο ΜΟΝΟ ΕΓΩ, Η ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΑ...με τις γλωσσες μας, τα πιανα μας, τα ταξιδια μας, τα κολλεγια μας, τους χορους μας, τα εξοχικα μας κτλ...[/quote]
[/quote]

Θεωρώ πως εδώ η nicole προσπαθεί να πει όχι πως το φυσιολογικό είναι να μεγαλώνεις σαν πρίγκιπας,αλλά απλώς να μεγαλώνεις σε ένα υγιές και οικονομικά σχετικά εύρωστο περιβάλλον.Σ'αυτό συμφωνώ.Ούτε γω μεγάλωσα με πατέρα εφοπλιστή αλλά μεγάλωσα μια χαρά.Τίποτα δεν μου έλειψε,δεν στερήθηκα πράγματα.Κι αν όχι εγώ που οι γονείς μου έχουν μια δουλειά που οικονομικά αποδίδει,η κολλητή μου που ας πούμε η μητέρα της δεν εργάζεται και ο πατέρας της είναι δάσκαλος δημοτικού μια χαρά ζει και δεν της λείπει απολύτως τίποτα.Και τις ξένες γλώσσες της έχει και τις βόλτες της και τις σπουδές της και τα ψώνια της.Δεν καταλαβαίνω ούτε και γω γιατί μας έχουν μπουκώσει στο μοιρολόι για όλους σχεδόν τους ήρωες.Δεν μπορώ άλλες άσκοπες αγιοποιήσεις.
Izabella29
Izabella29
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Ασχολίες : Πολλές και διάφορες!

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:19 pm

Κοίτσια πολύ ωραία όλα τα σεντονάκια σας!!
Οταν εχουμε υλικό πεταει η ομάδα!!
Μπράβο στουε συνήθεις ύποπτους!!
Αντε αν δούμε σήμερα!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από LIBRA Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:23 pm

ΤΖΙΝΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ!!!ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!
: respect : : respect : : respect :

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ!ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΗ ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ 3 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΑΝΟΥ! Snif

ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΤΗΛΕΘΕΑΤΩΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΔΕΙ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ ΜΑΖΙ!ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ!ΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΤΗ ΜΙΑ ΟΠΩΣ ΧΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ!ΘΕΛΩ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ!!!ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ Σ'ΑΥΤΟ!ΜΠΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ!! :wink2:

ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΧΗΜΕΙΑ!ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ...ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣSnif-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: respect :

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΧΘΕΣ!!! Flkia

Υ.Γ ΘΕΛΩ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 3ο ΚΥΚΛΟ!!! inlove
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:29 pm

Libra
nikidanis
loukasnora απο ένα oscar
Εύγε και στο σχόλιο της pasxalitsa

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 4:30 pm

Και εις άλλα με υγείαν!

Χαίρομαι που σε βλέπω και πάλι στο σχολιασμό και μάλιστα με φωτογραφίες σουπερ
Το βλέμα του Ζουγανέλη πριν πατήσει τη σκανδάλη ανατριχιαστικό
Το ζευγάρι Μάνος Εύα στο συγκεκριμένο χώρο ξυπνά αναμνήσεις απ όλον το πρώτο κύκλο της σειράς και δένει το τότε με το τώρα.
Για όσους απο μάς είδαμε την σειρά απ το πρώτο της επεισόδιο ο χώρος της κατασκήνωσης και μόνον μας στέλνει πίσω και μας κάνει να βλέπουμε ολόκληρη ιστορία μέσα σε μια μόνο σκηνή.

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από elizoukaki Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 5:15 pm

[[b] Με την σειρά μου να σχολιάσω και εγω το χ8εσινό επεισόδιο που το βρήκα απλά ΤΕΛΕΙΟ..Καταπληκτικές ερμηνείες και ειδικότερα ο Ζουγανέλης που έσπασε κάθε προηγούμενο..είχαμε καιρό να δούμε τόσο καλοφτιαγμένο επεισόδιο και απο μεριάς σεναρίου αλλά και σκηνοθεσίας..!!Νομίζω πως οι σκηνές Αντιγόνη-Σταυρίδης,Έυα-Μαρίλια και η σκηνή της αυτοκτονίας απλά μας μάγεψαν απ'όλες τις απόψεις..Θα ήθελα βέβαια να επισημάνω όπως και πολλοί προηγούμενοι οτι βαρέθηκα το αγαπημένο μου ζευγάρι Νόρα-Λουκάς να ψευτοσαλιαρίζουν και να δώ κάτι πιο ουσιώδες..έστω μια σοβαρή τρυφερή συζήτηση για το μέλλον τους και γιατί όχι και μια πρόταση γάμου..γιατί το φασολάκι δεν το γλιτώνετε..3η σεζόν θα το απαιτήσουμε..!Αυτά απο εμένα...

Υ.Γ..Το τραίλερ για σήμερα το είδατε..Τι ειναι τούτο πάλι με την σκηνή Μάνου-Γραμματέως στο αυτοκίνητο..Τι σχεδιάζει πάλι..?
elizoukaki
elizoukaki

Θηλυκό Τόπος : Salonicaaa..<3
Ασχολίες : MYSTIKA TIS EDEM..aplaa our breath..!

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 5:20 pm

Κο-λα-ση,λέμε!!!!! Drinks

Τελευταία εβδομαδα και μετα από υπερεντατικά μαθήματα του daily "Κατι σαν τα Μυστικά της Εδέμ" περιμένω κι εγώ το φινάλε..
*Σε όλα τα επεισόδια που είδα μαζεμένα εχω καλυφθεί πλήρως από τους συνηθεις υπόπτους(sic),και απ'όσους προστέθηκαν σε αυτούς.
Χρωστάω ένα όσκαρ στον Σταυρου που μ'έκανε να καθηλωθώ/λαλήσω/μείνω αφωνη με την ερμηνεια του,κι επειδή ως γνωστόν δεν εβλεπα βέρα και λοιπά τηλεοπτικά,..να προστεθώ,έστω και αργά, στους (ορκισμενους) θαυμαστές του ταλέντου του.
Για θέατρο,ξέρουμε κάτι;; oscar : respect :

*Ομοίως κι από ένα στο Ζουγανέλη,ο οποίος με την βοηθεια του σκηνοθετη,με συγκίνησε απίστευτα,με άγγιξε,με συνεπηρε!
Grande και πονεμένη ιστορία ο Σταυρίδης.RIP.(ηθελα R&J theme,[/i]A time for Us[i],από Η.Mancini και λίγη ακόμη αναδρομή)
..Στην αναγκη,ας κόβαμε λίγα τηλεοπτικά ενσταντανέ από το πατσοζευγαρο(μαθαίνω γρηγορα),το οποίο έτυχε και πολύ καλού soundtrack(το'δαμε κι αυτό,ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ/ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ?!!!) oscar

*Θα ΄θελα και μια αλλη μεταχείριση στην ιστορία των ηθοποιών που μ'εκαναν εξ αρχής να κυλήσω στο σαπούνι και τις πνευματικές του παρενέργειες,ήτοι στην ιστορία του Μανου και της Ευας aka καρμικού. Heart2
Η σεναριακη ξεπέτα είναι παροιμιώδης,ειδικά αν τα δει κανείς μαζεμένα,κι αν συνυπολογιστεί ότι την Τετάρτη αιτήθη ο Μανος πρώτο ραντεβού και την Πέμπτη έβγαλε εισιτηρια για την Αστόρια (αν κρίνω από τα προσεχώς)
Κατα τ άλλα,η συζητηση περί χημείας τετραγώνου,είναι τουλάχιστον ακαιρη,καθότι η μία και διόλου ίση προς τις άλλες πλευρές,μας κουνάει εντός ωρών το μαντήλι,και η άλλη είναι ευτυχής πατέρας δις 2b,σ'αυτό το "καθημερινό- με- προδιαγραφές- εβδομαδιαίου- βραβευθέν- ως- πρωτότυπο- συγγραφικό- ΕΠΟΣ".
Η δημιουργία τεσσάρων συνδυασμών χώρισε το κοινό σε τέσσερις,διόλου ισόποσες βεβαια,μερίδες τηλεθεατών.Μόνο που ο Μανος εμφανίστηκε διχασμένος,ενώ ο Στεφανος όχι,κι αυτό κατι μαλλον σημαίνει.Την επόμενη προτείνω εξάγωνο,με extra ομοφυλοφιλικές προεκτάσεις,αλλιώς δε βγαίνει, και προκρίνω Ευα και Μελίτα ftw,η μία να δανείζει εκφραστικά μεσα και δάκρυα(!) και η αλλη αγκομαχητά και ταπεραμέντο(?).

*Για εξελίξεις περί Μανου,αλλαγής ή όχι,δεν σχολιάζω καν,δεν εχω καταλαβει τίποτα και ψιλοσνομπάρω κιόλας!Απ'τον Ιανουάριο,που γνώριζαν όσα γνώριζαν,τους ήταν αδύνατο να μεθοδευσουν πιο καθαρες δραματουργικές και ηθολογικές γραμμές για τον βασικό τους ήρωα;;Βεβαια,παρεμπιπτόντως,εδώ και δύο χρόνια δεν έχει αποσαφηνιστεί αν όντως βίασε την Ευα,οπότε,μαλλον ζητάω πολλά.

*Katsaro ypotheto,τα ρέστα και τα σεβη μου για το σχολιασμό σου. : respect : *ρέστα*

* Να μας ζήσει ο γιοοοοοοοοοοοοοος! inlove
Φημες λένε ότι πρόκειτα μετά τριακονταετία να νυμφευθεί μια εκ των διδύμων Βενέτη-Φωκά.Ποια θα ΄ναι η τυχερή,αντιλαμβανεστε,ότι θα αποφασισθεί από το σόι του παμπλούσιου γόνου,το οποίο και εκπροσωπούν δικαίως μερικοί εξ ημών.

Υγ. Ευχαριστώ πολύ..ξερετε ποιες.. για τα pm,τις αναφορές στους σχολιασμούς και την σταση απέναντί μου. Love
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 5:20 pm

Μια και το "ανέφερε" η Νίκη

@ nicole

- Ο Μπουγιούρης είναι εξαιρετικός και ειδικά στα τελευταία επεισόδια που ο ρόλος πήρε και πάλι τα πάνω του σκίζει, αυτοί που έκαναν μέγα σφάλμα για μένα είναι εκείνοι που δεν πίστεψαν σε εκείνον και εκείνοι που του αρνήθηκαν τα χρήματα που ζήτησε πέρισυ και το ρόλο που θα του άξιζε φέτος!

- Η Παππά πότε έπαιξε με το βλέμμα? Εδω παλαιότερα όταν ήθελε να δείξει ότι κλαίει κάλυπτε το πρόσωπό της και έχω η ίδια ποστάρει φωτο που ξεχάστηκε και αγριοκοίταζε τον έρωτά της.. gelio Τέλος πάντων όμως αυτά είναι απόψεις.

- Ο ρόλος της Εύας δεν είναι τελειωμένος όπως λες, έχουμε να περιμένουμε πολλά από την ηρωίδα εκείνη που είναι ικανή για τα καλύτερα και τα χειρότερα!!! Η αποχώρηση του Μάνου της δίνει πλέον τη δυνατότητα να ξεκολλήσει οριστικά από τον μεγάλο της έρωτα και να προσπαθήσει να βρει την ευτυχία αλλού με όλη της την καρδιά! Επιπλέον έχουμε να δούμε την ιστορία του μικρού πρίγκιππά της και τον ρόλο που θα παίξει η κληρονομια στη ζωή της παρέας! Μη βιάζεσαι να την ξεγράψεις! Εν αντιθέση με την δική σου προτίμηση που το μόνο που τη δένει με την οθόνη είναι το σούρσιμό της για τον Στέφανο και τίποτε άλλο. Αααα και μια κακιά πεθερά, τι πρωτότυπο, που απαξιά για εκείνη χαχα προσωπικά με κούρασε απίστευτα όλο τα ίδια και τα ίδια δράμματα και τα προκαλεί και μόνη της για να δειχτεί..

- Nicole έγραψε: Μπομπιρας/Μαριλια + αυτοκτονιες/ξεσπασματα + "δημοφιλης χαρακτηρας???": ξεχαστε το...too much για τα ελληνικα standards...

Ευχαριστώ για την προσβολή αλλά δεν θα πάρω! Εχεις περίεργη αντίληψη για τα ελληνικά δεδομένα και, με συγχωρείς που, παρόλο που δεν μεγάλωσα με τα δικά σου κριτήρια του ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ βγήκα νορμάλ άνθρωπος και δεν θέλω να γίνω μια άμυαλη που κάθεται να βλέπει τριγωνοτετράγωνα τύπου σαπουνόπερας αλλά προτιμά πιο "ψαγμένες" καταστάσεις. Πόντος! gelio (Α ρε Μπουζιώ έκανες κίνημα χαχα)

- Η Εύα δεν είδα ποτέ να μιρμιράει την ατιμη ζωή που την πέταξε στου δρόμου την άκρη! Και το ότι κλαίγεται όπως λες επειδή τη βίασαν δεν το βρίσκω παράλογο, ούτε για την Εύα ούτε για τη Νόρα. Τουλάχιστον κλαίγονται για πραγματικά προβλήματα και όχι επειδή κανείς δεν ασχολείται μαζί τους και πρέπει να φαντασιωθούν ότι κάτι τους συμβαίνουν για να φέρουν τον ασήμαντο εαυτό τους στο κέντρο του ενδιαφέροντος σαν τη Μελίτα! Και ίσα ίσα αν παρακολουθούσες ολη τη σειρά και όχι μόνο τους πλούσιούς της θα έβλεπες ότι η Εύα έχει κάνει πολλές δουλειές για να συντηρηθεί και όχι τα αίσχη που της προσάπτεις μια και η Νταίζη πωλείται γενικώς σαν χαρακτήρας ενώ η Εύα δεν εξαγοράστηκε ποτε και η σύγκριση είναι απλά ατυχής!!!

- Τέλος αναφορικά με την Νταίζη δεν θα την λυπηθώ γιατί 1) πούλησε το παιδί της, 2) χώρισε δυο ανθρώπους που αγαπιούνταν καθαρά για να πάρει χαρά απο τη μιζέρια τους και 3) πήγε να σκοτώσει μια έγκυο γυναίκα!!! Το ότι θεωρείς ότι παίζει ρόλο σε ποιους έκανε αυτά τα αποτρόπαια πράγματα απλά δείχνει μεροληψία.

@ hionati

Δεν έχω καταλάβει τι ειπώθηκε γιατί δεν έχω διαβάσει προηγούμενα ποστ αλλα ή είδατε ξινίλα ή πλάτη, και τα δύο δεν γίνεται (αυτό το λέω γιατί κάπου διάβασα ότι δεν το δείξανε επίτηδες ή κάτι τέτοιο) Εγώ προσωπικά είδα πάθος που έβγαινε μόνο και μόνο από το σφίξιμο του χεριού της κας Ξυλά! ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΗ στη συγκεκριμένη σκηνή!!! Και με τόση ιστορία που να μπορεί να υποστηρίξει πάθος και αγάπη και προσμονή χωρίς να δείξει καν δυο στόματα να φιλιούνται!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 5:22 pm

Oφ τόπικ!

SOSO IS BACK!!! Faint : respect : Faint : respect : Faint : respect :

ΘΕΑ - ΘΕΑ - ΘΕΑ!!! Και ο σχολιασμός ακολουθεί τη θεότητά σου!!!

Καλώς μας ήρθες!!!!

ΥΓ. Κυρα-Ακρίτα πήρατε μόλις μισό συγχωροχάρτι!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 5:23 pm

soso έγραψε:Κο-λα-ση,λέμε!!!!! Drinks

Τελευταία εβδομαδα και μετα από υπερεντατικά μαθήματα του daily "Κατι σαν τα Μυστικά της Εδέμ" περιμένω κι εγώ το φινάλε..
*Σε όλα τα επεισόδια που είδα μαζεμένα εχω καλυφθεί πλήρως από τους συνηθεις υπόπτους(sic),και απ'όσους προστέθηκαν σε αυτούς.
Χρωστάω ένα όσκαρ στον Σταυρου που μ'έκανε να καθηλωθώ/λαλήσω/μείνω αφωνη με την ερμηνεια του,κι επειδή ως γνωστόν δεν εβλεπα βέρα και λοιπά τηλεοπτικά,..να προστεθώ,έστω και αργά, στους (ορκισμενους) θαυμαστές του ταλέντου του.

*Ομοίως κι από ένα στο Ζουγανέλη,ο οποίος με την βοηθεια του σκηνοθετη,με συγκίνησε απίστευτα,με άγγιξε,με συνεπηρε!
Grande και πονεμένη ιστορία ο Σταυρίδης.RIP.(ηθελα R&J theme,[/i]A time for Us[i],από Η.Mancini και λίγη ακόμη αναδρομή)
..Στην αναγκη,ας κόβαμε λίγα τηλεοπτικά ενσταντανέ από το πατσοζευγαρο(μαθαίνω γρηγορα),το οποίο έτυχε και πολύ καλού soundtrack(το'δαμε κι αυτό,ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ/ΩΡΕ ΠΟΥ ΠΑΜΕ?!!!) oscar

*Θα ΄θελα και μια αλλη μεταχείριση στην ιστορία των ηθοποιών που μ'εκαναν εξ αρχής να κυλήσω στο σαπούνι και τις πνευματικές του παρενέργειες,ήτοι στην ιστορία του Μανου και της Ευας aka καρμικού. Heart2
Η σεναριακη ξεπέτα είναι παροιμιώδης,ειδικά αν τα δει κανείς μαζεμένα,κι αν συνυπολογιστεί ότι την Τετάρτη αιτήθη ο Μανος πρώτο ραντεβού και την Πέμπτη έβγαλε εισιτηρια για την Αστόρια (αν κρίνω από τα προσεχώς)
Κατα τ άλλα,η συζητηση περί χημείας τετραγώνου,είναι τουλάχιστον ακαιρη,καθότι η μία και διόλου ίση προς τις άλλες πλευρές,μας κουνάει εντός ωρών το μαντήλι,και η άλλη είναι ευτυχής πατέρας δις 2b,σ'αυτό το "καθημερινό- με- προδιαγραφές- εβδομαδιαίου- βραβευθέν- ως- πρωτότυπο- συγγραφικό- ΕΠΟΣ".
Η δημιουργία τεσσάρων συνδυασμών χώρισε το κοινό σε τέσσερις,διόλου ισόποσες βεβαια,μερίδες τηλεθεατών.Μόνο που ο Μανος εμφανίστηκε διχασμένος,ενώ ο Στεφανος όχι,κι αυτό κατι μαλλον σημαίνει.Την επόμενη προτείνω εξάγωνο,με extra ομοφυλοφιλικές προεκτάσεις,αλλιώς δε βγαίνει, και προκρίνω Ευα και Μελίτα ftw,η μία να δανείζει εκφραστικά μεσα και δάκρυα(!) και η αλλη αγκομαχητά και ταπεραμέντο(?).

*Για εξελίξεις περί Μανου,αλλαγής ή όχι,δεν σχολιάζω καν,δεν εχω καταλαβει τίποτα και ψιλοσνομπάρω κιόλας!Απ'τον Ιανουάριο,που γνώριζαν όσα γνώριζαν,τους ήταν αδύνατο να μεθοδευσουν πιο καθαρες δραματουργικές και ηθολογικές γραμμές για τον βασικό τους ήρωα;;Βεβαια,παρεμπιπτόντως,εδώ και δύο χρόνια δεν έχει αποσαφηνιστεί αν όντως βίασε την Ευα,οπότε,μαλλον ζητάω πολλά.

*Katsaro ypotheto,τα ρέστα και τα σεβη μου για το σχολιασμό σου. : respect : *ρέστα*

Φημες λένε ότι πρόκειτα μετά τριακονταετία να νυμφευθεί μια εκ των διδύμων Βενέτη-Φωκά.Ποια θα ΄ναι η τυχερή,αντιλαμβανεστε,ότι θα αποφασισθεί από το σόι του παμπλούσιου γόνου,το οποίο και εκπροσωπούν δικαίως μερικοί εξ ημών.

Υγ. Ευχαριστώ πολύ..ξερετε ποιες.. για τα pm,τις αναφορές στους σχολιασμούς και την σταση απέναντί μου. Love
Δεν το πιστευω,δεν το πιστευω,δεν το πιστευω!!!!!Σχολιασμος ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Gioupi Δεν ξερεις ποσο χαιρομαι που ξαναβλεπω post σου!Φυσικα συμφωνω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 5:24 pm

soso έγραψε:Κο-λα-ση,λέμε!!!!! Drinks

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΣΟΥ !!! (Με κεφαλαία γιατι φωνάζω για να ακουστώ!!!!)

ΘΕΙΚΟΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ!!!!!

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 7 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Σελίδα 7 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης