Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap75%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 75% 
[ 72 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 96

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Δημοσίευση από xristina tamystikatisedem Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 8:43 pm

Παιδια αν και δεν κανω συνηθως σχολιασμους σημερα θα κανω γιατι σε αυτο το επεισοδιο ψηχοπλακοθηκα λιγο αν και ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο με τις ερμηνειες απο ολους τους.η σκηνη με τον αστυνομο και την αντιγονη...η κραυγη αυτη της αντιγονης μετα,αλλο πραγμα.ειδικα εκει στο νεκροταφειο με τον ζουγανελη,την δρακουλακη και τον πετρακη και τον βοηθο.δηλαδη κοπηκα με τη σκηνη που ο λουκας αγκαλιασε τη νορα για να μην δει τον "νεκρο"...δεν υπαρχει αυτο που ειδα.το μονο που μπορουσα να ψηφισω ειναι ΤΕΛΕΙΟ........
xristina tamystikatisedem
xristina tamystikatisedem
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καρδιτσα και ενιοτε Θεσσαλονικη
Ασχολίες : πολλες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Δημοσίευση από mm Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 8:47 pm

Σήμερα το επεισόδιο ήταν ΤΕΛΕΙΟ! Ο Ζουγανέλης και η Παπαδημητρίου καταπληκτικοί στους ρόλους τους. Αυτό που μου άρεσε πιο πολύ ήταν όσα δεν είπαν με λόγια. Οι εκφράσεις του προσώπου, οι κινήσεις και η κραυγή της Παπαδημητρίου.
Όσο για το σχόλιο που έγινε για τα αποτελέσματα μιας τόσο κοντίνής βολής στο ανθρώπινο κρανίο, συμφωνώ αλλά δεν είναι ώρα για τόσο ανατριχιαστικές σκηνές. Παρακολουθούν και μικρά παιδιά.
Και μια άσχετη ερώτηση: πώς είναι γνωστά τα μικρά σας ονόματα; Απ' ό,τι βλέπω, χρησιμοποιείτε μόο ψευδώνυμα.

mm

Δημοσίευση από filitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 8:50 pm

Ψηφιζω Τέλειο για τις ερμηνείες της Στελλας Παπαδημητρίου,του Γιαννη Ζουγανέλη,του Παναγιωτη Πετράκη και της Αντιγόνης Δρακουλάκη!ενα καταπληκτικο επεισοδιο που πραγματικα με συγκλονισε !!!
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 8:54 pm

Το σημερινό επεισόδιο χαρακτηριζόταν από την αρτιότητα αυτών του Α' κύκλου! : respect : Εξαιρετικό από όλες τις απόψεις!

• Ο Λουκάς και η Νόρα σήμερα μου άρεσαν πάρα πολύ! Μπορεί να μην είχαμε ιδιαίτερα προσωπικές σκηνές τους ως ζευγάρι, αλλά μου θύμισαν για άλλη μια φορά τους λόγους για τους οποίους τους αγάπησα... Η αλληλοσυμπλήρωση των σκέψεών τους και το επαγγελματικό τους δαιμόνιο με κέρδιζε πάντα. Σκεφτόντουσαν, ερευνούσαν, κατέληγαν σε αποτελέσματα. Και σήμερα είδαμε αυτό το τρίπτυχο. Ανοίχτηκε και η περίφημη επιστολή του αστυνόμου, η οποία έδειξε το ανθρώπινο πρόσωπό τους. Μέσα από μία χαρακτηριστική στιχομυθία αυτού του ζευγαριού είδαμε να ανακαλύπτουν την επικείμενη αυτοκτονία του αστυνόμου και να δρουν άμεσα. Έπειτα, η αγωνία τους για την έκβαση της ιστορίας έγινε έκδηλη στις επόμενες σκηνές με αποκορύφωμα αυτήν του νεκροταφείου. Στο αντίκρισμα του αστυνόμου μέσα στο αίμα, η Νόρα πανικοβλήθηκε και ο Λουκάς την έσφιξε στην αγκαλιά του για να την ηρεμήσει και να την απομακρύνει από τον πόνο... : respect : Αυτό είναι το ζευγάρι που γνωρίσαμε! Αυτές τις σκηνές θέλω να βλέπω! Ένα μικρό δείγμα της ιδιαίτερης σχέσης που ενώνει αυτούς τους δύο ανθρώπους. Πάντως, η Νόρα είναι λογικό να είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη απέναντι σε αυτό το σκηνικό, καθώς, αν μη τι άλλο, δεν έχει περάσει και λίγες τραγικές καταστάσεις που τη στιγμάτισαν. Αυτό ο Λουκάς το καταλαβαίνει και γι'αυτό ευελπιστώ ότι στα επόμενα επεισόδια θα δούμε μία ουσιαστική συζήτηση ανάμεσά τους με αφορμή το γεγονός. Ένα το κρατούμενο!

Το σημερινό επεισόδιο, όμως, για να είμαι ειλικρινής, το πήραν και έφυγαν ο Κος Ζουγανέλης και η Κα Παπαδημητρίου. : respect :

• Ξετυλίχθηκε το κουβάρι της ιστορίας του αστυνόμου Σταυρίδη ίσως με τον καλύτερο τρόπο κατ'εμέ. Η επίσκεψή του στην Αντιγόνη και τα συνεχόμενα flash backs δημιούργησαν μία άλλη ατμόσφαιρα. Πραγματικά ανατρίχιασα και ένιωσα ότι θέλω να δακρύσω μετά από πολύ καιρό... Η εγκυμοσύνη της συζύγου του εξηγεί προφανώς την έντονη θέληση του αστυνόμου να προστατέψει την Εύα, αλλά και τους λόγους που οδηγήθηκε στη δολοφονία του Χ''βασιλείου εν ψυχρώ, ακριβώς όπως εκείνος κάποτε αφαίρεσε τη ζωή από τα δικά του πρόσωπα. Βέβαια, δεν ξέρω αν δικαιολογώ αυτήν την πράξη του, καθώς δεν είναι ηθικά ορθό να παίρνει ο καθένας το νόμο στα χέρια του, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να τον κατακρίνω, γιατί δεν μπορώ ούτε καν να φανταστώ πώς θα ήταν να βρίσκομαι στη θέση του. Πριν ένα λεπτό να ζεις την απόλυτη ευτυχία και στιγμιαία να συνειδητοποιείς ότι έχεις χάσει τον κόσμο όλο... Γίνεσαι άλλος άνθρωπος. Κοντοστάθηκε φεύγοντας από την Αντιγόνη, αλλά δεν κατάλαβα γιατί... Στο άκουσμα της κραυγής δίστασε; Δε νομίζω... Εξιλεώθηκε; Ίσως... Γράφτηκε και ο επίλογος ενός από τους πιο προσεγμένους χαρακτήρες της σειράς. Στο νεκροταφείο... Συμβολικά... Δίπλα στην αδικοχαμένη σύζυγό του, εκεί που άνηκε. Το χέρι του έτρεμε και δόθηκε το τέλος. Θα μου λείψει ο αστυνόμος Σταυρίδης... Δύο τα κρατούμενα!

• Σήμερα την Αντιγόνη δεν τη λυπήθηκα, αλλά δεν πέρασε στιγμή από το μυαλό μου ότι "Καλά να πάθει γι'αυτά που έκανε". Είναι σκληρό αυτό που περνάει. Η ιδανική τιμωρία... Δεν την πιστεύει κανένας και είναι αναπόφευκτο πλέον να βρεθεί σε ένα από τα δύο "ιδρύματα", όπως είπε με το γνωστό black χιούμορ του και ο Σταυρίδης. Εξαιρετική ερμηνεία πριν, κατά τη διάρκεια και μετά την έλευση του γιατρού. Τρία τα κρατούμενα!

• Σήμερα δόθηκε η υπόσχεση ότι η ιστορία του Μάνου και της Εύας θα κλείσει τον κύκλο της. Όμως είναι αρκετά 3 επεισόδια για να κλείσει ικανοποιητικά ένας κύκλος; Μήπως καθυστέρησε λίγο; Ελπίζω οι σκηνές που θα δούμε να έχουν πραγματική ουσία, ώστε να δοθεί σε αυτόν το χαρακτήρα η έξοδος που του αξίζει. Επίσης, άφησαν ανοιχτό το ενδεχόμενο να επιστρέψει κάποια στιγμή προϊδεάζοντας τους τηλεθεατές. Τέλος, θέλω να δω το Μάνο να αποχαιρετάει τη Νεφέλη, η οποία σήμερα ήταν αξιολάτρευτη, σε μία σκηνή που θα μας αποζημιώσει. Τέσσερα τα κρατούμενα!

Προφανώς είχε κι άλλες σκηνές το σημερινό επεισόδιο, αλλά σχολίασα μόνο αυτές που ξεχώριζαν...

ΥΓ. 1: ΘΕΛΩ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΕΜΠΑ ΤΩΡΑ ! ! ! Πέντε τα κρατούμενα! inlove
ΥΓ. 2: Απαλλάξτε μας από τους "απόλυτους" και το "πατσοζεύγαρο"! Σήμερα έλειπαν από το επεισόδιο και έγινε αισθητό! Δε βαρέθηκα στιγμή! Έξι τα κρατούμενα!
ΥΓ. 3: Θέλω ουσιαστικές σκηνές ανάμεσα σε Λουκά και Νόρα ! ! ! Μία συζήτηση εφ'όλης της ύλης! Επτά τα κρατούμενα!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:06 pm

Τιτλος: "Δυο επεισοδια πριν το τελος...."

Κεφ. 1 "Μια ωραια ιστορια...."
Για μενα ηταν μια πολλη ωραια ιστορια, αυτη που παρακολουθησα σημερα, ειχε αρχη μεση και τελος και αν καπου κολλησα ηταν τοσο δυνατα τα συναισθηματα που μου περασαν που το παρελειψα αμεσως.....
Ο Σταυριδης ειπε την αληθεια στην Αντιγονη, η οποια κατερευσε απο το βαρος των ενοχων της; ισως δεν ειμαι σιγουρη.... Ο Σταυριδης εκανα το φονο περνοντας εκδικηση για το χαμο της λατρεμενης του γυναικας και του αγενητου παιδιου της φροντιζοντας να κατηγορηθει για το εγκλημα του η Αντιγονη.... Και υστερα εφυγε....
Παραλληλα η Νορα με το Λουκα ξετυλιγουν το κουβαρι των αποκαληψεων με απιστευτη ταχυτητα, η Ανθη, το παιδι, η διπλη δολοφονια, το γραμμα.... Ο αστυνομος ηταν ομως παντα ενα βημα μπροστα μεχρι το τελος... Πεταχτηκα με τον πυροβολισμο, τον περιμενα αλλα και παλι, πεταχτηκα.... Η Νορα, ο Λουκας και ο Παναγιωτης, των ακουσαν κι αυτοι ετρξαν και τον βρηκαν νεκρο μαζι με τη γυναικα του, οι αντιδρασεις τους απλα μοναδικες, ο Παναγιωτης σοκαριστηκε απο το χαμο του μεντορα του και ο Λουκας προσπαθουσε να προστατεψει τη Νορα απο το σοκ....... Snif

Κεφ. 2 "Φυλακη vs τρελαδικο..."
Νομιζω πως οι πιθανοτητες ειναι με το μερος του δευτερου ιδρυματος.... Η Αντιγονη τα εχασε με τις αποκαληψεις του Σταυριδη, η κραυγη της κατα την αποχωρηση του αστυνομου ηταν τολμω να πω τρομακτικη, αν ακομη με προβληματιζει τι ειναι αυτο που την γονατισε... Η ευθυνη για το χαμο μιας γυναικας αγνωστης και του αγενητου παιδιου της ή η συνειδητοποιηση οτι η παγιδα εκλεισε και εκεινη ηταν μεσα;;;; ;/
Ο Χρηστος και ο Στεφανος τρομαξαν απο τα λεγομενα της και καλεσαν το γιατρο, φοβουμενοι οτι ξαναχανεται....

Κεφ. 3 "Αποχαιρετηστηριο...."
Πρωτα περασε απο την μικροτερη, αφου μιλησαν με τη Μελιτα σαν δυο ανθρωποι που το λιγοτερο που τους συνδεει ειναι η κοινη τους ζωη και φυσικα ενα παιδι, επαιξε με την κορη του και εκλεισαν ραντεβου για αυριο... Hug
Μετα πηγε στη μεγαλη, οχι για να παιξουν -αν και θα ηθελα να δω κατι τετοιο- αλλα για να την παει βολτα.. Τελικα πηγε με τη μαμα της να περπατησουν στην Εδεμ...... Το φιλι και η ευχες κατω απο τα αστερια αν και σε διαφοερικο ουρανο ηταν πολυ ομορφα.... Love!

Κεφ. 4 "Οικογενεια +"
Η Μαριλια ειχε σκεφτει μια οικογενεια και με τους δυο γονεις της, με συγκινησε πολυ η σκηνη μανας και κορης, αλλα η υποσχεση του γυρισμου δεν κανει πιο ευκολη την αποχωρηση..... Snif
Ο Νικολας απο την αλλη ψαχνει να βρει τον χαμενο αδερφο ή αδερφη χωρις να ξερει τι θα βρει τελικα......

Παραρτημα
Συγνωμη αν βγηκα λιγο μελο αλλα εγραψα αυτα που σκεφτομουν οταν εβλεπα την σειρα.... Ομολογουμενως ηταν ενα απο τα επεισοδια τα λιγα το τελευταιο διαστημα που αξιζει και με το παραπανω τον χαρακτηρισμο του ως τελειο, τον οποιο οφειλει κυριως στις μοναδικες ερμηνειες των πρωταγωνιστων του.....
Ζουγανελης, Παπαδημητριου, Πετρακης, Δρακουλακη αλλα και Ξυλα απλα.... : respect : : respect :

Μια απορια μονο το οπλο πως το φυτεψε ο Σταυριδης στο συρταρι της Αντιγονης;;;;

Η συνεχεια στο επομενο.......

Υ.Γ. 1 "Τελειο" χωρις καμια αμφιβολια το σημερινο.....
Υ.Γ. 2 oscar loukitsa, evanna, Mik, Alexandra96, sifantid και σε οσα σεντονακια ισως να μην μπορεσω να διαβασω αυριο...
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από maria_sab Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:09 pm

Πω πω με συγκλονισε το σημερινο...τελειο!!! Δεν εχω λογια να χαρακτηρισω Σταυριδη, Αντιγονη και την ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνοθεσια και τους δυνατους διαλογους!! Πολυ δυνατο επεισοδιο

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από angelscream Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:15 pm

Δε συνηθίζω να σχολιάζω επεισόδια -για την ακρίβεια μία δυό φορές μόνο το έχω κάνει- αλλά σήμερα δε θα μπορούσα να μην σχολιάσω για πολλούς λόγους!

~Κι ο πρώτος και κυριότερος είναι οι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΕΣ ερμηνείες των Ζουγανέλη-Παπαδημητρίου!Το πήραν το επεισόδιο και το σήκωσαν όλο στις πλάτες τους χωρίς καμία δυσκολία.Απίστευτη αμεσότητα και ανατριχιάστικη ειλικρίνια στο παίξιμο και των δύο.Ο Σταυρίδης ,στην αφήγηση των γεγονότων φαινομενικά ατάραχος και ψύχραιμος, αλλά μου έβγαζε ωστόσο όλον τον απίστευτο πόνο που πρέπει να ένιωθε ξαναζώντας την σκηνή της δολοφονίας της γυναίκας του και του αγέννητου παιδιού τους!Και η Αντιγόνη σε σοκ να ακούει χωρίς να μπορεί να αντιδράσει ,χωρίς να ξέρει τί να πεί...Και αποκορύφωμα -κατ'εμέ- της σκηνής ,η κραυγή της όταν έφυγε ο αστυνόμος!!!Όλη η απόγνωση ,ο φόβος και οι πράξεις του παρελθόντος που ήρθαν να την στοιχειώσουν ξανά ήταν σε αυτή την κραυγή...Ανατρίχιασα πραγματικά!!!Καθώς επίσης και οι απέλπιδες προσπάθειες της να πείσει τους πάντες ότι δεν είναι τρελή αλλά εις μάτην....Οι αμαρτίες πληρώνονται και μάλλον τώρα ήρθε η ώρα της Αντιγονάρας!!!(Της Νταιζής να δούμε πότε θα έρθει!Θα έρθει;Wink καθένας με τον πόνο του...)

~Το δικηγορικό ζεύγος σε δράση(τί να κάνουμε αδυναμίες είναι αυτές) είναι ένας απο τους λόγους επίσης.Έψαξαν ,έτρεξαν, ανακάλυψαν και προσπάθησαν να αποτρέψουν τη δολοφονία του αστυνόμου -αν και δυστυχώς δεν τα κατάφεραν!!!Και στο τέλος η αγκαλιά του Λουκά στην Νόρα ,όταν αντικρύζουν τον αστυνόμο νεκρό στο μνήμα της γυναίκας του, τόσο προστατευτική σα να της λέει "εγώ είμαι εδώ ,ακούμπα πάνω μου και όλα θα περάσουν"!!Ουτοπικό μεν ,αλλά και μόνο η κίνηση του αυτή να την "προστατέψει" από το βίαιο αυτό θέαμα κλείνοντας της τα μάτια,η θέληση του να την ησυχάσει -όσο θα μπορούσε βέβαια δεδομένων των συνθηκών- εμένα με έκαναν να λιώσω και να σκεφτώ πως ο Λουκάς κι ο αστυνόμος είχαν ένα κοινό :κανένας απο τους 2 δεν θα μπορούσε να ζήσει χωρίς την γυναίκα της ζωής του!!!

~Ο Μάνος με το Νεφελάκι αγκαλίτσα να παίζουν στον καναπέ μου άρεσε επίσης πάρα πολύ ,όπως και η βόλτα με την Εύα στην παραλία (ναι κύριοι σεναριογράφοι ,αυτοί μάλιστα να κάνουν βόλτες στην Εδέμ, όχι οι άσχετοι...) που ήταν τόσο γλυκιά μαζί με το φιλάκι τους στο τέλος!Ψίχουλα βεβαίως προς τέρψην φρούδων ελπίδων αλλά παρ'όλα αυτά μου άρεσε!

~Ο Νικόλας ψάχνει να βρεί τον αδερφό ή την αδερφή κι η Δάφνη τον παροτρύνει να μην τα σκαλίζει!!!Άκου τη γυναίκα σου Νικόλα γιατί κάτι ξέρουμε κι εμείς ,δεν θα σου αρέσει καθόλου ο νέος σου συγγενείς.........Μα καθόλου όμως λέμε!!!Άσ'το να πάει άσ'το ,άσ'το πονάει άσ'το...!!!

~Τη μικρή σκηνούλα Μαρίλιας-Εύας-Άγγελου (αν και σήμερα δεν μας τον έδειξαν ,γιατί;;;; ) τη βρήκα επίσης πολύ γλυκιά!Πόσα έχει περάσει πια αυτή η κοπέλα στην πιο ευαίσθητη περίοδο της ζωής της ,την εφηβεία;

~Το γεγονός ότι δεν υπήρχαν απολυτοσκηνές και εμετικές χαπατοκαργικές ζουζουνοσκηνές λειτούργησε βεβαίως πολύ θετικά ,ψέμματα δεν θα πώ!!!

~Γενικά το σημερινό επεισόδιο με εξέπληξε θετικά ,γιατί είχα πάρα πολύ καιρό να παρακολουθήσω μυστικά με τόση όρεξη και τόσο ενδιαφέρον...Περιέργως λοιπόν σήμερα μου άρεσαν όλα στο επεισόδιο και έχω μείνει με μια ευχάριστη πικρόγλυκη γεύση στα χείλη!Οπότε μετά απο πάαααααααααααααααααααρα πολύ καιρό θα ψηφίσω ΤΕΛΕΙΟ με όλη μου την καρδιά!!!!!!

Υ.Γ.Όσο άπλωνα την δική μου προίκα ,εμφανίστηκαν πολλά σεντονάκια ή και πιο μικρόί σχολιασμοί που αξίζουν oscar
Από μένα λοιπόν ένα σε:loukitsa,sifantid,almaresi(κυρίως για το ευστοχότατο σχόλιο της περί συγγενειών),evanna,Mik,edem4ever,Alexandra96!Kai sorry αν κάποια τα ξεχνάω....

Έχει επεξεργασθεί από τον/την angelscream στις Τετ Ιουν 23, 2010 9:23 pm, 1 φορά

angelscream
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : αλλού

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:18 pm

Ηρώ συμφωνώ στο έπακρο με το σχολιασμό σου! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:21 pm

angelscream έγραψε:Δε συνηθίζω να σχολιάζω επεισόδια -για την ακρίβεια μία δυό φορές μόνο το έχω κάνει- αλλά σήμερα δε θα μπορούσα να μην σχολιάσω για πολλούς λόγους!

~Κι ο πρώτος και κυριότερος είναι οι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΕΣ ερμηνείες των Ζουγανέλη-Παπαδημητρίου!Το πήραν το επεισόδιο και το σήκωσαν όλο στις πλάτες τους χωρίς καμία δυσκολία.Απίστευτη αμεσότητα και ανατριχιάστικη ειλικρίνια στο παίξιμο και των δύο.Ο Σταυρίδης ,στην αφήγηση των γεγονότων φαινομενικά ατάραχος και ψύχραιμος, αλλά μου έβγαζε ωστόσο όλον τον απίστευτο πόνο που πρέπει να ένιωθε ξαναζώντας την σκηνή της δολοφονίας της γυναίκας του και του αγέννητου παιδιού τους!Και η Αντιγόνη σε σοκ να ακούει χωρίς να μπορεί να αντιδράσει ,χωρίς να ξέρει τί να πεί...Και αποκορύφωμα -κατ'εμέ- της σκηνής ,η κραυγή της όταν έφυγε ο αστυνόμος!!!Όλη η απόγνωση ,ο φόβος και οι πράξεις του παρελθόντος που ήρθαν να την στοιχειώσουν ξανά ήταν σε αυτή την κραυγή...Ανατρίχιασα πραγματικά!!!Καθώς επίσης και οι απέλπιδες προσπάθειες της να πείσει τους πάντες ότι δεν είναι τρελή αλλά εις μάτην....Οι αμαρτίες πληρώνονται και μάλλον τώρα ήρθε η ώρα της Αντιγονάρας!!!(Της Νταιζής να δούμε πότε θα έρθει!Θα έρθει;Wink καθένας με τον πόνο του...)

~Το δικηγορικό ζεύγος σε δράση(τί να κάνουμε αδυναμίες είναι αυτές) είναι ένας απο τους λόγους επίσης.Έψαξαν ,έτρεξαν, ανακάλυψαν και προσπάθησαν να αποτρέψουν τη δολοφονία του αστυνόμου -αν και δυστυχώς δεν τα κατάφεραν!!!Και στο τέλος η αγκαλιά του Λουκά στην Νόρα ,όταν αντικρύζουν τον αστυνόμο νεκρό στο μνήμα της γυναίκας του, τόσο προστατευτική σα να της λέει "εγώ είμαι εδώ ,ακούμπα πάνω μου και όλα θα περάσουν"!!Ουτοπικό μεν ,αλλά και μόνο η κίνηση του αυτή να την "προστατέψει" από το βίαιο αυτό θέαμα κλείνοντας της τα μάτια,η θέληση του να την ησυχάσει -όσο θα μπορούσε βέβαια δεδομένων των συνθηκών- εμένα με έκαναν να λιώσω και να σκεφτώ πως ο Λουκάς κι ο αστυνόμος είχαν ένα κοινό :κανένας απο τους 2 δεν θα μπορούσε να ζήσει χωρίς την γυναίκα της ζωής του!!!

~Ο Μάνος με το Νεφελάκι αγκαλίτσα να παίζουν στον καναπέ μου άρεσε επίσης πάρα πολύ ,όπως και η βόλτα με την Εύα στην παραλία (ναι κύριοι σεναριογράφοι ,αυτοί μάλιστα να κάνουν βόλτες στην Εδέμ, όχι οι άσχετοι...) που ήταν τόσο γλυκιά μαζί με το φιλάκι τους στο τέλος!Ψίχουλα βεβαίως προς τέρψην φρούδων ελπίδων αλλά παρ'όλα αυτά μου άρεσε!

~Ο Νικόλας ψάχνει να βρεί τον αδερφό ή την αδερφή κι η Δάφνη τον παροτρύνει να μην τα σκαλίζει!!!Άκου τη γυναίκα σου Νικόλα γιατί κάτι ξέρουμε κι εμείς ,δεν θα σου αρέσει καθόλου ο νέος σου συγγενείς.........Μα καθόλου όμως λέμε!!!Άσ'το να πάει άσ'το ,άσ'το πονάει άσ'το...!!!

~Τη μικρή σκηνούλα Μαρίλιας-Εύας-Άγγελου (αν και σήμερα δεν μας τον έδειξαν ,γιατί;;;; ) τη βρήκα επίσης πολύ γλυκιά!Πόσα έχει περάσει πια αυτή η κοπέλα στην πιο ευαίσθητη περίοδο της ζωής της ,την εφηβεία;

~Το γεγονός ότι δεν υπήρχαν απολυτοσκηνές και εμετικές χαπατοκαργικές ζουζουνοσκηνές λειτούργησε βεβαίως πολύ θετικά ,ψέμματα δεν θα πώ!!!

~Γενικά το σημερινό επεισόδιο με εξέπληξε θετικά ,γιατί είχα πάρα πολύ καιρό να παρακολουθήσω μυστικά με τόση όρεξη και τόσο ενδιαφέρον...Περιέργως λοιπόν σήμερα μου άρεσαν όλα στο επεισόδιο και έχω μείνει με μια ευχάριστη πικρόγλυκη γεύση στα χείλη!Οπότε μετά απο πάαααααααααααααααααααρα πολύ καιρό θα ψηφίσω ΤΕΛΕΙΟ με όλη μου την καρδιά!!!!!!

oscar και φυσικα συμφωνω!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:21 pm

angelscream έγραψε:

!

Υπέροχος ο Λουκάς υπέρχο και αυτό που λες...Ακριβώς αυτό σκέφτηκα... Ηταν τόσο γλυκιά η αγκαλιά..Και η Νόρα σαν μικρό κοριτσάκι... inlove
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από angelscream Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:24 pm

Υ.Γ.Όσο άπλωνα την δική μου προίκα ,εμφανίστηκαν πολλά σεντονάκια ή και πιο μικροί σχολιασμοί που αξίζουν oscar
Από μένα λοιπόν ένα σε:loukitsa,sifantid,almaresi(κυρίως για το ευστοχότατο σχόλιο της περί συγγενειών),evanna,Mik,edem4ever,Alexandra96!Kai sorry αν κάποια τα ξεχνάω....

angelscream
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:24 pm

παντως ειναι η πρωτη φορα μετα απο καιρο που ειδα επεισοδιο και ανυπομωνω για το επομενω
και τωρα να δωσω σοσκαρ σχολιασμου
στις:
angelscream
edem4ever
sifantid
Mik
loukitsa
evanna:

oscar
σορυ αν ξεχναω καποια

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Alexandra96 στις Τετ Ιουν 23, 2010 9:26 pm, 1 φορά
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από KonstantinaA Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:25 pm

Πολυ καλο για εμενα το επεισοδιο σημερα. Οταν ειχε μπει στην αρχη ο Ζουγανελης δεν μου αρεσε πολυ αλλα καταφερε να με κερδισει με τον καιρο.Εκπληκτικη η σημερινη του ερμηνεια καθως επισης και της Κας Παπαδημιτριου, αψογοι.

Ο Μανος με συγκινει στα τελευταια επεισοδια και μου αρεσουν πολυ οι σκηνες του με ολους και ειδικα με την Ευα. Με το Νεφελακι σημερα ηταν γλυκυτατος. Βρε μεχρι και η Μελιτα ειδε οτι αλλαξε, εβαλε η κυρια την ουρα κατω απο τα σκελια και τωρα τους αγαπα και τους θελει ολους πισω εκτος απο τον Στεφανο. Που πηγε το μυαλο για να το βρει η χαζη κατσαρη?

Σκηνη Ευας - Μαριλιας πολυ τρυφερη, επιτελους σαν μανα και κορη.

Αντιγονη επιτελους ηρθε η ωρα σου, ολα εδω πληρωνονται "καλη διαμονη και μακρα στη φυλακη η στο ψυχιατρειο", και τα δυο ιδρυματα ειναι θα καλοπερασεις οπου και να πας. Λεγε οτι θες τωρα κανεις δεν θα σε πιστεψει.

Ο Στεφανος οτι και να του εχει κανει που στην ουσια του κατεστρεψε τη ζωη με τα ψεμματα και τις δολοπλοκιες της ετρεξε διπλα της σαν καλος γιος, μανα ειναι αυτη και δεν μπορει να παψει να την πονα.

Χρηστο τι σε βρισκει και εσενα, απο την Αντιγονη στη Νταιζη, με τη σκυλα και την χαρυβδη εχεις μπλεξει αγορι μου.

Τα Λουκανορακια λιγο καλυτερα σημερα, εδειξαν ενα ενδιαφερον προς τη δουλεια και δεν χαλβαδιαζαν συνεχεια. Α ρε Λουκα ακουσες και τις καμπανες να χτυπανε, ντιν νταν gelio εκει.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:25 pm

Alexandra96 έγραψε:
παντως ειναι η πρωτη φορα μετα απο καιρο που ειδα επεισοδιο και ανυπομωνω για το επομενω
στις:
angelscream
edem4ever
sifantid
Mik
loukitsa
evanna
oscar
Ευχαριστώ πολύ με τη σειρά μου και η αλήθεια είναι ότι και εγώ ανυπομονώ για το αυριανό μετά από πολύ καιρό! Klap
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από angelscream Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:27 pm

Foulitsa έγραψε:
angelscream έγραψε:

!

Υπέροχος ο Λουκάς υπέρχο και αυτό που λες...Ακριβώς αυτό σκέφτηκα... Ηταν τόσο γλυκιά η αγκαλιά..Και η Νόρα σαν μικρό κοριτσάκι... inlove
Γι'αυτό και τη θεωρώ απο τις πιο συγκινητικές σκηνές του σημερινού επεισοδίου!!!Τη λάτρεψα για την ακρίβεια και συνέβαλλε φυσικά και η αυτοκτονία του Σταυρίδη (θα μου λείψει η έξοχη ερμηνεία και η παρουσία του Ζούγα στα μυστικά!!!!!)

angelscream
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:28 pm

angelscream έγραψε:Υ.Γ.Όσο άπλωνα την δική μου προίκα ,εμφανίστηκαν πολλά σεντονάκια ή και πιο μικροί σχολιασμοί που αξίζουν oscar

εγω ευχαριστω πολυ : thanks :
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από angelscream Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:29 pm

Alexandra96 έγραψε:παντως ειναι η πρωτη φορα μετα απο καιρο που ειδα επεισοδιο και ανυπομωνω για το επομενω
στις:
angelscream
edem4ever
sifantid
Mik
loukitsa
evanna:

oscar
σορυ αν ξεχναω καποια
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι εγώ κι ανταποδίδω...Και νομίζω ήταν καιρός να δούμε ένα τόσο απολαυστικό επεισόδιο!!!

angelscream
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:30 pm

angelscream έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
angelscream έγραψε:

!

Γι'αυτό και τη θεωρώ απο τις πιο συγκινητικές σκηνές του σημερινού επεισοδίου!!!Τη λάτρεψα για την ακρίβεια και συνέβαλλε φυσικά και η αυτοκτονία του Σταυρίδη (θα μου λείψει η έξοχη ερμηνεία και η παρουσία του Ζούγα στα μυστικά!!!!!)

Νομίζω ειναι ένας ρόλος που σε όλους μας θα λείψει...
Τόσο ιδορρυθμος και ομως ο Ζουγανέλης τον απέδωσε εξαιρετικά...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:31 pm

Να ευχαριστησω κι εγω με τη σειρα μου και να συμφωνησω μαζι σας και εγω ανυπομονω για το αυριανο και ευχομαι με ολη μου την καρδια να ειναι αν οχι καλυτερο, ισαξιο του σημερινου!!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:40 pm

Eυχαριστώ και ανταποδίδω....Απο ένα όσκαρ για τα εξαιρετικά σεντονάκια σε
angelscream oscar
edem4ever oscar
sifantid oscar
Mik oscar
Foulitsa oscar
evanna oscar

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Τετ Ιουν 23, 2010 9:41 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:40 pm

'' Κυρίες και κύριοι Λουκονορικοί και φανς - γενικότερα - καλησπέρα σας. Είναι το έκτακτο δελτίο ειδήσεων του ΝΛ channel. Τα συναισθήματα για το επεισόδιο για πρώτη φορά μετά απο τόσο καιρό δεν είναι ανάμεικτα. Όλοι μας χαρακτηρίζουμε το επεισόδιο με μία μόνο λέξη -> απλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ . Πρόκειται για ένα απο τα καλύτερα επεισόδια όλης της σεζόν ... Πρόκειται για ένα επεισόδιο σαν αυτά που είχαμε συνηθήσει να βλέπουμε....ήταν μία πολύ ευχάριστη ανάσα απο το παρελθόν. Έτσι γνωρίσαμε τα Μυστικά... Με εξελίξεις - ίντριγκες - πραγματικά και έντονα συναισθήματα. Πρόκειται για ένα υπόδειγμα επεισοδίου - και μία επιθυμία απο όλες μας...να συνεχίσουν να είναι έτσι τα επεισόδια. Συγκεκριμένα ΄σημερα το επεισόδιο είχε εκπληκτικές ερμηνείες - η κραυγήτ της Καρτάλενας και η ψυχραιμγ , σχεδόν ανεπηρέαστη αφήγηση του Σταυρίδη αποτελεί υποκριτικό κατότθωμα - τα συγχαρητήρια μου. Επίσης η Νόρα και ο Λουκάς φέρθηκαν με άψογο επαγγελματισμό - πραγματικοί δικηγόροι , έψαξαν κάθε πτιχή για την υπόθεση Καλφοπούλου - Σταυρίδη, βρήκαν την άκρη του νίματος και οδηγήθηκαν στο ΄τέλος του. Χαρακτηριστίκη στην μνήμη όλων μας θέλω να πιστεύω αποτελεί η αντίδραση τυο αγαπημένου μας ζευγαριού όταν πρωτοαντίκρισαν το πτώμα του αστυνόμου. Ήταν μία σκηνή γεμάτη συναισθηματική φόρτισ και σας επιβεβαιώνω πως τα συναισθήματα μεταφέρθηκαν στο κοινό. Συγκήνηση - πόνος - στενοχώρια είναι τα κυρίαρχα συναισθήματα όλων μας - θέλω να πιστεύω - με την αυτοκτονία του κ. Σταυρίδη. Θα μας λείψει. Ήταν ένας εκπληκτικά φτιαγμένος guest ρόλος και τον υποδήθηκε υπέροχα ο κ. Ζουγανέλης. Τα θερμά μου συγχαρητήρια στην παραγώγη και στους σεναριογράφους για την δημιουργία αυτού του ρόλου. Επισής παρακολουθήσαμε μία ουσιαστική συζήτηση - αποχερετισμό μεταξύ Ευάς - Μάνου. Αυτά είναι τα επεισόδια που αγαπήσαμε , και ναι το παραδέχομαι - μπορεί να μην είχε τις ζουζουνίστικες Λουκονορικές σκηνές που απαιτούμε τόσο καιρό. Αλλά ήταν ένα ΓΕΜΑΤΟ επεισόδιο... Είχε εξελίξεις προς όλους τους ήρωες ( και βασική προυπόθεση για την επιτυχία του επεισόδίου σημειώνει ίσως η απουσία του πασουμακίου και οι ολιγόλεπτες σκηνές της μύγας )... είδαμε ένταση - ενέργεια - έντονα συναισθήματα και αναπάντεχα γεγονότα - απλά ένα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΌΔΙΟ. Ήταν τα Μυστικά της Εδέμ που αγαπήσαμε.... Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε ξανά τη ροή του προγράμματος μας . Καλό σας βράδυ!''
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:42 pm

diam rena έγραψε:'' Κυρίες και κύριοι Λουκονορικοί και φανς - γενικότερα - καλησπέρα σας. Είναι το έκτακτο δελτίο ειδήσεων του ΝΛ channel. Τα συναισθήματα για το επεισόδιο για πρώτη φορά μετά απο τόσο καιρό δεν είναι ανάμεικτα. Όλοι μας χαρακτηρίζουμε το επεισόδιο με μία μόνο λέξη -> απλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ . Πρόκειται για ένα απο τα καλύτερα επεισόδια όλης της σεζόν ... Πρόκειται για ένα επεισόδιο σαν αυτά που είχαμε συνηθήσει να βλέπουμε....ήταν μία πολύ ευχάριστη ανάσα απο το παρελθόν. Έτσι γνωρίσαμε τα Μυστικά... Με εξελίξεις - ίντριγκες - πραγματικά και έντονα συναισθήματα. Πρόκειται για ένα υπόδειγμα επεισοδίου - και μία επιθυμία απο όλες μας...να συνεχίσουν να είναι έτσι τα επεισόδια. Συγκεκριμένα ΄σημερα το επεισόδιο είχε εκπληκτικές ερμηνείες - η κραυγήτ της Καρτάλενας και η ψυχραιμγ , σχεδόν ανεπηρέαστη αφήγηση του Σταυρίδη αποτελεί υποκριτικό κατότθωμα - τα συγχαρητήρια μου. Επίσης η Νόρα και ο Λουκάς φέρθηκαν με άψογο επαγγελματισμό - πραγματικοί δικηγόροι , έψαξαν κάθε πτιχή για την υπόθεση Καλφοπούλου - Σταυρίδη, βρήκαν την άκρη του νίματος και οδηγήθηκαν στο ΄τέλος του. Χαρακτηριστίκη στην μνήμη όλων μας θέλω να πιστεύω αποτελεί η αντίδραση τυο αγαπημένου μας ζευγαριού όταν πρωτοαντίκρισαν το πτώμα του αστυνόμου. Ήταν μία σκηνή γεμάτη συναισθηματική φόρτισ και σας επιβεβαιώνω πως τα συναισθήματα μεταφέρθηκαν στο κοινό. Συγκήνηση - πόνος - στενοχώρια είναι τα κυρίαρχα συναισθήματα όλων μας - θέλω να πιστεύω - με την αυτοκτονία του κ. Σταυρίδη. Θα μας λείψει. Ήταν ένας εκπληκτικά φτιαγμένος guest ρόλος και τον υποδήθηκε υπέροχα ο κ. Ζουγανέλης. Τα θερμά μου συγχαρητήρια στην παραγώγη και στους σεναριογράφους για την δημιουργία αυτού του ρόλου. Επισής παρακολουθήσαμε μία ουσιαστική συζήτηση - αποχερετισμό μεταξύ Ευάς - Μάνου. Αυτά είναι τα επεισόδια που αγαπήσαμε , και ναι το παραδέχομαι - μπορεί να μην είχε τις ζουζουνίστικες Λουκονορικές σκηνές που απαιτούμε τόσο καιρό. Αλλά ήταν ένα ΓΕΜΑΤΟ επεισόδιο... Είχε εξελίξεις προς όλους τους ήρωες ( και βασική προυπόθεση για την επιτυχία του επεισόδίου σημειώνει ίσως η απουσία του πασουμακίου και οι ολιγόλεπτες σκηνές της μύγας )... είδαμε ένταση - ενέργεια - έντονα συναισθήματα και αναπάντεχα γεγονότα - απλά ένα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΌΔΙΟ. Ήταν τα Μυστικά της Εδέμ που αγαπήσαμε.... Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε ξανά τη ροή του προγράμματος μας . Καλό σας βράδυ!''

υπέροχο το εκτακτο δελτίο μας! oscar

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:44 pm

loukitsa έγραψε:Ασπάστηκα
1.Λουκάς-Νόρα:Πολύ καλη σκηνη και φερθηκαν σαν σωστοι επαγγελματίες ερεύνησαν τα στοιχεία για την Ανθή! Τους εζωσαν τα φίδια και θελουν να ανοιξουν το φακελο.Όταν εμαθαν και την εγκυμοσυνη της Ανθης σοκ κανονικό : respect : Και το δευτερο σοκ όταν ανοιξαν το γραμμα του Σταυρίδη.Ακομα δεν μπορω να ξεχασω τα βλέμματα πάνω από το άψυχο σώμα του αστυνόμου!
2.Σταυριδης-Αντιγοναρα:Κόκκαλο και στηλη άλατος η Καρτάλαινα, δεν το περιμενε με τίποτα όλο αυτό. Σατανικό το σχέδιο του Σταυρίδη. Τι ερμηνείες και από Ζουγανέλη και από Παπαδημητρίου??? Τα μάτια μου βούρκωσαν! Με τους λυγμούς της Αντιγόνης και την ψυχραιμία στην αφηγηση του Σταυρίδη! : respect : : respect :
3.Χρηστος-Αντιγονη-Στεφανος:Αμ δεν την χανετε δικιο εχει αλλα ποιος να την πιστεψει..Ηταν πολύ καλα οργανωμενο το σχεδιο
4.Νεφελη-Μανος-Αμαλια-Μελιτα:Καλα ποσο κουκλιτσα είναι η Νεφελη!!!!!!

Ψηφιζω Τέλειο για τις ερμηνείες της Στελλας Παπαδημητρίου,του Γιαννη Ζουγανέλη,του Παναγιωτη Πετράκη και της Αντιγόνης Δρακουλάκη!
: respect : Βούρκωσα και το απόλαυσα!Διχως παραφωνίες εκπληκτικό πραγματικα!!!!
Γιατι ρε Ζουγανελη έφυγες????
Όχιιιι όχιιιιιιι και μενουν άλλοι αδικίααα

Υγ1. Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Υγ2. Η ΟΧΙΑ ΚΟΥΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ!
ΑΠΑΛΛΑΞΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Υγ3. Απαλλάξτε μας από το πατσοζευγαρο!!!Μόνο να κουρασουν μπορουν τίποτε άλλο

Υγ4.Μάλλον δεν με ακούει κανείς…έχουμε αλλεργία στις οχιές ξαναλέωωω δεν τις αντεχουμε

Με αγάπη και Λουκονορικά φιλιά
loukitsa

🇳🇴 🇳🇴

Αγάπη μου.....απλά : respect : και πολλά oscar υπέροχος σχολιασμός!!!!!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Δημοσίευση από angelscream Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:45 pm

loukitsa έγραψε:
diam rena έγραψε:'' Κυρίες και κύριοι Λουκονορικοί και φανς - γενικότερα - καλησπέρα σας. Είναι το έκτακτο δελτίο ειδήσεων του ΝΛ channel. Τα συναισθήματα για το επεισόδιο για πρώτη φορά μετά απο τόσο καιρό δεν είναι ανάμεικτα. Όλοι μας χαρακτηρίζουμε το επεισόδιο με μία μόνο λέξη -> απλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ . Πρόκειται για ένα απο τα καλύτερα επεισόδια όλης της σεζόν ... Πρόκειται για ένα επεισόδιο σαν αυτά που είχαμε συνηθήσει να βλέπουμε....ήταν μία πολύ ευχάριστη ανάσα απο το παρελθόν. Έτσι γνωρίσαμε τα Μυστικά... Με εξελίξεις - ίντριγκες - πραγματικά και έντονα συναισθήματα. Πρόκειται για ένα υπόδειγμα επεισοδίου - και μία επιθυμία απο όλες μας...να συνεχίσουν να είναι έτσι τα επεισόδια. Συγκεκριμένα ΄σημερα το επεισόδιο είχε εκπληκτικές ερμηνείες - η κραυγήτ της Καρτάλενας και η ψυχραιμγ , σχεδόν ανεπηρέαστη αφήγηση του Σταυρίδη αποτελεί υποκριτικό κατότθωμα - τα συγχαρητήρια μου. Επίσης η Νόρα και ο Λουκάς φέρθηκαν με άψογο επαγγελματισμό - πραγματικοί δικηγόροι , έψαξαν κάθε πτιχή για την υπόθεση Καλφοπούλου - Σταυρίδη, βρήκαν την άκρη του νίματος και οδηγήθηκαν στο ΄τέλος του. Χαρακτηριστίκη στην μνήμη όλων μας θέλω να πιστεύω αποτελεί η αντίδραση τυο αγαπημένου μας ζευγαριού όταν πρωτοαντίκρισαν το πτώμα του αστυνόμου. Ήταν μία σκηνή γεμάτη συναισθηματική φόρτισ και σας επιβεβαιώνω πως τα συναισθήματα μεταφέρθηκαν στο κοινό. Συγκήνηση - πόνος - στενοχώρια είναι τα κυρίαρχα συναισθήματα όλων μας - θέλω να πιστεύω - με την αυτοκτονία του κ. Σταυρίδη. Θα μας λείψει. Ήταν ένας εκπληκτικά φτιαγμένος guest ρόλος και τον υποδήθηκε υπέροχα ο κ. Ζουγανέλης. Τα θερμά μου συγχαρητήρια στην παραγώγη και στους σεναριογράφους για την δημιουργία αυτού του ρόλου. Επισής παρακολουθήσαμε μία ουσιαστική συζήτηση - αποχερετισμό μεταξύ Ευάς - Μάνου. Αυτά είναι τα επεισόδια που αγαπήσαμε , και ναι το παραδέχομαι - μπορεί να μην είχε τις ζουζουνίστικες Λουκονορικές σκηνές που απαιτούμε τόσο καιρό. Αλλά ήταν ένα ΓΕΜΑΤΟ επεισόδιο... Είχε εξελίξεις προς όλους τους ήρωες ( και βασική προυπόθεση για την επιτυχία του επεισόδίου σημειώνει ίσως η απουσία του πασουμακίου και οι ολιγόλεπτες σκηνές της μύγας )... είδαμε ένταση - ενέργεια - έντονα συναισθήματα και αναπάντεχα γεγονότα - απλά ένα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΌΔΙΟ. Ήταν τα Μυστικά της Εδέμ που αγαπήσαμε.... Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε ξανά τη ροή του προγράμματος μας . Καλό σας βράδυ!''

υπέροχο το εκτακτο δελτίο μας! oscar
Θα συμφωνήσω με την loukitsa μας!Ρενάκι μου τέλειο το έκτακτο... oscar οσκαράκι και για σενα!!!Και η φράση στα bold το ζουμί της βραδιάς...

angelscream
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 9:47 pm

sifantid έγραψε:Δεν υπάρχει τίποτα λιγότερο για να ψηφίσω αυτό το επεισόδιο παρά "Τέλειο"! : respect : ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΕΣ ερμηνείες, ΜΟΝΑΔΙΚΟΙ διάλογοι, ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΕΣ εξελίξεις, ΥΠΕΡΟΧΗ σκηνοθεσία! : respect : Σήμερα έχω τρομερή διάθεση να το ξαναδώ και να σχολιάσω!

Γενικά το όλο επεισόδιο ήταν απλά : respect : . Μπράβο τους!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 2 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης