Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Σελίδα 4 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap75%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 75% 
[ 72 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap15%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 15% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap5%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 5% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap2%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 96

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:39 pm

Τέλειο το επεισόδιο κι απο μένα!

Κάθε του σκηνή υπέροχη. Είχαμε πολύ καιρό να δούμε τόσο καλό επεισόδιο στο σύνολό του!
Ο Σταυρίδης ανοίγει τα χαρτιά του στην Αντιγόνη και διηγείται την ιστορία του.
Τελικά η Ανθή περίμενε παιδί. Γι αυτό υπήρχε τόσο συγκινησιακή φόρτιση κάθε φορά που μιλούσε με την Εύα. Το είχαμε καταλάβει βέβαια γιατί Ζουγανέλης και Ξυλά το είχαν δώσει υπέροχα αλλά σήμερα επιβεβαιωθήκαμε.
Ο Χατζηβασιλείου τελικά ήταν μεγάλο κάθαρμα, χαίρομαι που η παλαβή η Αμαλία τον θεωρούσε κύριο.

Η Αντιγόνη τελικά για να πάρει τα λεφτά σκότωσε μια γυναίκα που εγκυνονούσε και επειδή το πέτυχε την πρώτη φορά είπε να το επαναλάβει με την Εύα.
Ο Σταυρίδης ξεδίπλωσε την ιστορία του με έναν τρόπο ήρεμο και πέρασε όλα τα συναισθήματα.

Η Αντιγόνη αντέδρασε έντονα και δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω αν έγινε επειδή ένοιωσε τύψεις ή επειδή οι πράξεις της βγήκαν στο φως και η τιμωρία πλησιάζει!Υπέροχοι και οι δύο! oscar

Ο Λουκάς και η Νόρα μας θύμισαν γιατί τους αγαπήσαμε. Έβαλαν το μυαλό τους να δουλέψει, πήραν τη συμβουλή του Ρούσσου έτρεξαν έψαξαν και λίγο ακόμη θα προλάβαιναν το μοιραίο.
Μου άρεσε ο τρόπος που ο Λουκάς αγκάλιασε τη Νόρα για να κρύψει απ τα μάτια της το αποτρόπαιο θέαμα!

Ο Μάνος με τη Νεφελίτσα αγκαλιά πόση γλύκα έβγαζε. Η κατινούλα τώρα θυμήθηκε οτι είναι ο πατέρας του παιδιού της και οτι θα λείψει στη Νεφέλη ο μπαμπάς της. Πριν μερικές μέρες βογκούσε στη σκέψη του πως θα τον ανεχτεί να βλέπει το παιδί του.
Πήρε το κουταβίσιο βλέμα και άλλαξε τροπάρι. Απο εκεί που έλεγε το παιδί θα το πάρω με το Στέφανο στο Παρίσι τώρα αναρωτιέται πως θα το πάρει η μικρή που δεν θα βλέπει το μπαμπά της.
Τι Παρίσι τι Αμερική κορίτσι μου. Οταν ήταν να καλοπερνάς εσύ δεν σε ένοιαζε τώρα σε κόφτει?

Εύα και Μαρίλια υπέροχες. Θέλω να δω κι άλλες τέτοιες σκηνές. Επιτέλους αυτές οι δύο μιλούν. Κρίμα Μαριλιάκι μου ποτέ δεν θα γίνεται οικογένεια ο κύβος ερίφθη.Μου άρεσε που όταν πήγε ο Μάνος να της προτείνει βολτούλα αντιπρότεινε να παει η Εύα.
Πόσο καιρό περίμενα να δω τους δυό τους να μιλούν; Επιτέλους Μάνος και Εύα στο χώρο που στοίχειωσε τη σχέση τους.

Δεν θέλω να σκέφτομαι οτι η Εύα του χρόνου θα κάνει ευχές μόνη. Επιτέλους αυτή η γυναίκα πρέπει να ζήσει και κάτι ολόκληρο. Επιτέλους αυτό το γλυκό μωρό πρέπει να μεγαλώσει σε μια οικογένεια. Δεν γίνεται να είναι πάντα αυτή που ζει μισή ζωή.

Περιμένω το αυριανό επεισόδιο. Θέλω να δω ξεκαθάρισμα ανάμεσα σε Μάνο και Εύα.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:39 pm

angelscream έγραψε:
loukitsa έγραψε:
diam rena έγραψε:'' Κυρίες και κύριοι Λουκονορικοί και φανς - γενικότερα - καλησπέρα σας. Είναι το έκτακτο δελτίο ειδήσεων του ΝΛ channel. Τα συναισθήματα για το επεισόδιο για πρώτη φορά μετά απο τόσο καιρό δεν είναι ανάμεικτα. Όλοι μας χαρακτηρίζουμε το επεισόδιο με μία μόνο λέξη -> απλά ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ . Πρόκειται για ένα απο τα καλύτερα επεισόδια όλης της σεζόν ... Πρόκειται για ένα επεισόδιο σαν αυτά που είχαμε συνηθήσει να βλέπουμε....ήταν μία πολύ ευχάριστη ανάσα απο το παρελθόν. Έτσι γνωρίσαμε τα Μυστικά... Με εξελίξεις - ίντριγκες - πραγματικά και έντονα συναισθήματα. Πρόκειται για ένα υπόδειγμα επεισοδίου - και μία επιθυμία απο όλες μας...να συνεχίσουν να είναι έτσι τα επεισόδια. Συγκεκριμένα ΄σημερα το επεισόδιο είχε εκπληκτικές ερμηνείες - η κραυγήτ της Καρτάλενας και η ψυχραιμγ , σχεδόν ανεπηρέαστη αφήγηση του Σταυρίδη αποτελεί υποκριτικό κατότθωμα - τα συγχαρητήρια μου. Επίσης η Νόρα και ο Λουκάς φέρθηκαν με άψογο επαγγελματισμό - πραγματικοί δικηγόροι , έψαξαν κάθε πτιχή για την υπόθεση Καλφοπούλου - Σταυρίδη, βρήκαν την άκρη του νίματος και οδηγήθηκαν στο ΄τέλος του. Χαρακτηριστίκη στην μνήμη όλων μας θέλω να πιστεύω αποτελεί η αντίδραση τυο αγαπημένου μας ζευγαριού όταν πρωτοαντίκρισαν το πτώμα του αστυνόμου. Ήταν μία σκηνή γεμάτη συναισθηματική φόρτισ και σας επιβεβαιώνω πως τα συναισθήματα μεταφέρθηκαν στο κοινό. Συγκήνηση - πόνος - στενοχώρια είναι τα κυρίαρχα συναισθήματα όλων μας - θέλω να πιστεύω - με την αυτοκτονία του κ. Σταυρίδη. Θα μας λείψει. Ήταν ένας εκπληκτικά φτιαγμένος guest ρόλος και τον υποδήθηκε υπέροχα ο κ. Ζουγανέλης. Τα θερμά μου συγχαρητήρια στην παραγώγη και στους σεναριογράφους για την δημιουργία αυτού του ρόλου. Επισής παρακολουθήσαμε μία ουσιαστική συζήτηση - αποχερετισμό μεταξύ Ευάς - Μάνου. Αυτά είναι τα επεισόδια που αγαπήσαμε , και ναι το παραδέχομαι - μπορεί να μην είχε τις ζουζουνίστικες Λουκονορικές σκηνές που απαιτούμε τόσο καιρό. Αλλά ήταν ένα ΓΕΜΑΤΟ επεισόδιο... Είχε εξελίξεις προς όλους τους ήρωες ( και βασική προυπόθεση για την επιτυχία του επεισόδίου σημειώνει ίσως η απουσία του πασουμακίου και οι ολιγόλεπτες σκηνές της μύγας )... είδαμε ένταση - ενέργεια - έντονα συναισθήματα και αναπάντεχα γεγονότα - απλά ένα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΌΔΙΟ. Ήταν τα Μυστικά της Εδέμ που αγαπήσαμε.... Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε ξανά τη ροή του προγράμματος μας . Καλό σας βράδυ!''

υπέροχο το εκτακτο δελτίο μας! oscar
Θα συμφωνήσω με την loukitsa μας!Ρενάκι μου τέλειο το έκτακτο... oscar οσκαράκι και για σενα!!!Και η φράση στα bold το ζουμί της βραδιάς...

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια...και ναι όντως....ήταν τα μυστικά που αγαπήσαμε...ευελπιστω σε περισσότερα τέτοιου είδους επεισόδια του χρόνου!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Δημοσίευση από sofia Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:44 pm

Ενα μοναδικο επεισοδιο με φοβερες ερμηνιες απο Ζουγανελη κα Παπαδημητριου.
Ενα επισοδιο με αγωνια και δραση επιτελους.
Ενας Λουκας και μια Νορα να σκεφτονται για αλλη μια φορα.
Μου αρεσε η σκηνη που ο λΟυκας πηρε αγκαλια την Νορα για να μην δει τον Αστυνομο μεσα στααιματα.

Και κατι τελευταιο
Η ΝΕΦΕΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΗ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:44 pm

aggeliki έγραψε:Τέλειο το επεισόδιο κι απο μένα!

Κάθε του σκηνή υπέροχη. Είχαμε πολύ καιρό να δούμε τόσο καλό επεισόδιο στο σύνολό του!
Τελικά η Ανθή περίμενε παιδί. Γι αυτό υπήρχε τόσο συγκινησιακή φόρτιση κάθε φορά που μιλούσε με την Εύα. Το είχαμε καταλάβει βέβαια γιατί Ζουγανέλης και Ξυλά το είχαν δώσει υπέροχα αλλά σήμερα επιβεβαιωθήκαμε.
Ο Χατζηβασιλείου τελικά ήταν μεγάλο κάθαρμα, χαίρομαι που η παλαβή η Αμαλία τον θεωρούσε κύριο.

Η Αντιγόνη τελικά για να πάρει τα λεφτά σκότωσε μια γυναίκα που εγκυνονούσε και επειδή το πέτυχε την πρώτη φορά είπε να το επαναλάβει με την Εύα.
Ο Σταυρίδης ξεδίπλωσε την ιστορία του με έναν τρόπο ήρεμο και πέρασε όλα τα συναισθήματα.

Η Αντιγόνη αντέδρασε έντονα και δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω αν έγινε επειδή ένοιωσε τύψεις ή επειδή οι πράξεις της βγήκαν στο φως και η τιμωρία πλησιάζει!Υπέροχοι και οι δύο! oscar

Ο Λουκάς και η Νόρα μας θύμισαν γιατί τους αγαπήσαμε. Έβαλαν το μυαλό τους να δουλέψει, πήραν τη συμβουλή του Ρούσσου έτρεξαν έψαξαν και λίγο ακόμη θα προλάβαιναν το μοιραίο.
Μου άρεσε ο τρόπος που ο Λουκάς αγκάλιασε τη Νόρα για να κρύψει απ τα μάτια της το αποτρόπαιο θέαμα!

Ο Μάνος με τη Νεφελίτσα αγκαλιά πόση γλύκα έβγαζε. Η κατινούλα τώρα θυμήθηκε οτι είναι ο πατέρας του παιδιού της και οτι θα λείψει στη Νεφέλη ο μπαμπάς της. Πριν μερικές μέρες βογκούσε στη σκέψη του πως θα τον ανεχτεί να βλέπει το παιδί του.
Πήρε το κουταβίσιο βλέμα και άλλαξε τροπάρι. Απο εκεί που έλεγε το παιδί θα το πάρω με το Στέφανο στο Παρίσι τώρα αναρωτιέται πως θα το πάρει η μικρή που δεν θα βλέπει το μπαμπά της.
Τι Παρίσι τι Αμερική κορίτσι μου. Οταν ήταν να καλοπερνάς εσύ δεν σε ένοιαζε τώρα σε κόφτει?

Εύα και Μαρίλια υπέροχες. Θέλω να δω κι άλλες τέτοιες σκηνές. Επιτέλους αυτές οι δύο μιλούν. Κρίμα Μαριλιάκι μου ποτέ δεν θα γίνεται οικογένεια ο κύβος ερίφθη.Μου άρεσε που όταν πήγε ο Μάνος να της προτείνει βολτούλα αντιπρότεινε να παει η Εύα.
Πόσο καιρό περίμενα να δω τους δυό τους να μιλούν; Επιτέλους Μάνος και Εύα στο χώρο που στοίχειωσε τη σχέση τους.

Δεν θέλω να σκέφτομαι οτι η Εύα του χρόνου θα κάνει ευχές μόνη. Επιτέλους αυτή η γυναίκα πρέπει να ζήσει και κάτι ολόκληρο. Επιτέλους αυτό το γλυκό μωρό πρέπει να μεγαλώσει σε μια οικογένεια. Δεν γίνεται να είναι πάντα αυτή που ζει μισή ζωή.

Συμφωνώ μαζί σου. Σήμερα το επεισόδιο είχε καταπληκτικές σκηνές. Τελικά όταν τα επεισόδια βασίζονται πάνω σε ηθοποιούς που έχουν δυνατότητα να μεταδώσουν τα συναισθήματά τους βγαίνουν υπέροχα.
Γιατί είναι απαραίτητο να μας ταίζουν με επεισόδια σαν εκείνο που Μαρουλίτα μπεκρόπινε όταν μπορούν να μας δίνουν επεισόδια σαν το σημερινό;

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:48 pm

Clarabelle έγραψε:
aggeliki έγραψε:Τέλειο το επεισόδιο κι απο μένα!

Συμφωνώ μαζί σου. Σήμερα το επεισόδιο είχε καταπληκτικές σκηνές. Τελικά όταν τα επεισόδια βασίζονται πάνω σε ηθοποιούς που έχουν δυνατότητα να μεταδώσουν τα συναισθήματά τους βγαίνουν υπέροχα.
Γιατί είναι απαραίτητο να μας ταίζουν με επεισόδια σαν εκείνο που Μαρουλίτα μπεκρόπινε όταν μπορούν να μας δίνουν επεισόδια σαν το σημερινό;

Καλα ναι τι ηταν κι αυτο που ζησαμε τις τελευταίες μερες?
Με τους ψευτολυγμους και το δακρυ που κυλά με χιλια ζόρια!
Πάλι καλα καταλάβαμε ερμηνείες απο ανθρωπους που και το έχουν και μπορουν :wink2:

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:53 pm

sofia έγραψε:

Και κατι τελευταιο
Η ΝΕΦΕΛΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΗ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΝΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?
Αυτό ξέχασα να το σχολιάσω εδώ... Αν είναι δυνατόν! Ήταν ανάγκη να τα πουν όλα μπροστά του; 🇳🇴
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:53 pm

Foulitsa έγραψε:Θα απλώσω και εγώ την προίκα μου απο σήμερα γιατί αυριο μπορεί να μην προλάβω...
Δεν γινεται να αφησω τέτοια επεισόδιο ανευ σχολιασμόυ...

Σήμερα και ελπίζω να κρατησει η χαρά μου μάλλον εβαλα την τηλεόραση στη σωστη ωρα.. Ενα απολαυστικό επεισόδιο που μου θυμησε κάτι απο τον πρώτο κύκλο..Κόλλησα πάνω στην οθόνη καθ'όλη τη διάρκεια κάτι που είχε νσ γίνει ουτε και εγω θυμάμαι απο πότε...Ας τα πάρω με τη σειρά...

Αρχικά τα Λουκονοράκια βάλανε τον σούπερ εκγεφαλο τους να δουλέψει για να βγάλουν άκρη..Μ'αρέσει να τους βλεπω να συμπληρώνουν ο ένας τον άλλον γιατι είναι τα δύο μισά απο ένα ολόκληρο και αυτη τους η σχέση είχε χαθεί και μας έιχε λείψει.... Μεγάλο κομμάτι του επεισοδίου στηριχτηκε πάνω τους απότε ας δώσω τα συγχαρητηρία μου απο τωρα σε Πετράκη και Δρακουλάκη για όλες τις σκηνές τους βεβαια...

Ο Σταυρίδης ξεκίνησε μια ιστορία με έναν τρόπο ανατριχιαστικό..Με μια ψυχραιμία η οποία έβγαζε όλη του τη απόγνωση και τον πόνο που νιώθει.. Τον πόνο που έχει καταπιεσει όλα αυτά τα χρόνια απο τότε που έχασε τη γυναίκα της ζωής του... Αμεσος, με ένα συναίσθημα το οποιο σε κέντριζε ο Ζουγανέλης απέδειξε το ταλέντο του για ακόμα μια φορά απο τότε που μπήκε στη σειρά... Πραγματικά ένα σχέδιο απιστευτα μεθοδευμένο και ψαγμένο μέχρι την τελευατία λεπτομέρεια.. Το φλας μπακ ευρηματικότατο με τη φωνη του Τηλέμαχου να αποδίδει όλο το συναίσθημα και την πίκρα του.. Πραγματικά πολύ δυνατές οι σκηνές... Σιγά σιγά είδαμε την Αντιγόνη να παγώνει..Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς την τσακίζει αλλά απο οτι εχουμε δει ως τωρα φαντάζομαι πως πνιγεται στην παγίδα που της στησανε..Μια γυναίκα που δεν διστάζει να σκοτώσει το εγγόνι της ή εστω να διακινδυνευσει κάτι τέτοιο αποκλέιω να αισθάνθηκε και την παραμικρή ενοχή.. Αξια λύπησης η Αντιγόνη που κατέρρεε μπροστά στα μάτια μας,υπέρχοη η κυρία Παπαδημητρίου στο ρόλο της.. Συγκλονιστηική!! Πραγματικά η ψυχραιμία του Σταυρίδη που συνέχιζει ακάθεκτος ήταν απιστευτη...Ενω η Αντιγόνη πέφτει απο το βάθρο ωσπου στο τέλος τσακίζεται και ξεσπάει με αυτη την ανατριχιαστική κραυγή...Μπορώ να πω αντάξια της κραυγης της Ευας στον πρωτο κύκλο..Διαφορετικά συναισθήματα αλλά εξισου ανατριχιαστική.. Τελίκα ο Σταυρίδης αποδειχτηκε ενας άνθρωπος πανέξυπνος, με τεράστια υπομονή και άπλετη αγάπη για τη γυναίκα που έχασε άδικα.. Φυσικά και δεν έπρεπε να πάρει το νόμο στα χέρια του αλλά σαν ιστορία μου βγάζει μια απόγνωση και μια εντονη επιθυμία να ελευθερωσει την ψυχη της και να πάει να τη βρεί ηρεμος, σίγουρος οτι αυτοι που έφταιγαν πλήρωσαν..
Η Αντιγόνη ουρλιάζει ακι ο Σταυρίδης κοντοστέκεται και φευγει ήρεμος πλέον αφου έπαιξε την τελευταία πράξη.. Εδώ δάκρυσα,δεν άντεξα... Πραγματικά περίμενα οτι αφου ηξερα τις εξελίξεις θα κοιταζα απλά με απάθεια αλλά ακόμα και τα πάντα στο πιάτο καταφερανε να κάνουν την ιστορία συγκλονιστική σαν να την ακούμε πρωτη φορά!!! Απίστευτη η ατάκα του περί ιδρύματος.. Τραγική θα έλεγα.. Ηξερε όμως και την έβαλε στη θέση της με μια ψυχρότητα άξια θαυμασμού..
Δεν ξερω τι άλλο να πώ.. Απλά ένα μεγάλο μπράβο και στους δύο ηθοποιούς που απογειωσαν και την κοινή τους σκηνή και το επσιοδιο γενικότερα..

Ο Χρήστος και ο Στεφανος θορυβήθηκαν αλλά κανεις δεν την πιστευει..Πιστευουν απλά οτι πάλι της σάλεψε.. Δικαιολογημένο απόλυτα.. παίρνει ακριβώς αυτό που της αξίζει πάντως..Για ακόμα μια φορά απιστευτη η ερμηνεια της!!!

Επιτέλους μια σκηνή που περιείχε Μελίτα και μου άρεσε..Οι σκηνές τους με το Μάνο βγάζουν απιστευτη οικειότητα.. Δυο άνθρωποι που κατω απο τις οποιες συνθήκες έζησαν ενα μεγαλο κομμάτι της ζωης τους μαζί,και έχουν και ένα παιδί αν τους ενώνει. Τελικά επιμένω στις αρχικές μου προιτμησεις ειδκά ετσι κουλυβάχτα που θα γίνουμε απο τη νεα σεζόν..Θέλω τις οικογενειες ενωμένες με τα παιδιά τους, τη Μελίτα με το Μάνο και την Ευα με το Στεφανο...Βρίστε άνετα αλλά αυτά τα ζευγάρια πραγματικά έχουν τεράστια χημεία μεταξύ τους! Να προσθέσω εδώ οτι η Μελίτα μποστα στο παιδάκι της μιλαει πολύ άνετα λες και έιναι ή κουφό η χαζό..Αλλά το αφήνω να πέσει γιατι μεσα σε αυτό το επείσόδιο δεν μου έκανε και ιδιαιτερη αίσθηση....

Για το βλεμμα του Σταυρίδη στις σκηνες του τι να πω???? Αποφασισμένος έχωντας κλείσει μια υπόθεση που ο ιδιος άνοιξε.. Ο τρόπος του εβγαλε μια μοναξια..Το χαμόγελο στην παιδκή χαρά με σκλάβωσε.. Σκεφτόταν πως θα μπορουσε να ταν το δικό του το παιδί τωρα αν δεν είχε πεθάνει η γυναίκα του και με συνεπήρε και μένα αυτη η πικρία... Πόσα μπράβο να πώ στο Ζουγανέλη???Δεν θα έιναι αρκετα και πάλι..

Ο Ρούσσος είπε εξευγενισμένα αυτό που λέμε τοσο καιρό ..Εχετε μπλέξει γενικώς τα μπουτια σας!Κάντε κάτι....

Η Ευα με τη Μαρίλια σε μια πολύ γλυκιά συζητηση με χαλάσανε λίγο... Χαίρομαι που είναι κοντά αλλά περιμένω πιο δυνατες στιγμες οσον αφορά την αποχωρηση του Μάνου..Δεν φταίνε αυτες βέβαια αλλά κάποιοι που πάνε να το περασουν ετσι απλά σαν να μην έγινε τίποτα.. Πολύ γλυκιές και οι δύο πάντως..Θελω πολύ να δω αυτη τη σχέση να εξελίσσεται!!!! Ακούγεται συνέχεια και το οτι θα γυρίσει ο Μάνος και οτι η Ευα θα προχωρησει,για τη Μαρίλια, το έπιε...Δεν πείθομαι..Ουτε με τα πρόχειρα happy end ουτε με τις υποσχέσεις που δεν έχουν υπόσταση....

Λουκάς και Νόρα ανοίγουν επιτελους την επιστολή να ολοκληρωθεί η ιστόριά... "Κουράστηκα να ζω μακρία της"Πόσο απιστευτο???? Πόσο πόνο πρέπιε να νιωθει αυτός ο άνθρωπος...??Ο Σταυρίδης πάει κοντά στη γυναίκα του και οι υπόλοιποι τρέχουν μπας και προλάβουν.. Ενω ηξερα τι θα γίνει είχα αγωνία... Υπέροχοι όλοι.. Το χέρι του Ζουγανέλη που έτρεμε για να τερματίσει τη ζωη του, η φωνές του βοηθού που βλέπει οτι δεν προλαβε να κάνει τίποτα και φυσικά ο Λουκάς να προστατευει τη Νόρα του... Love! Της έκλεισε τα μάτια για να διώξει την όποια εικόνα θα τη στοιχιωνε πάλι, ξερει πόσα έχει περάσει και πάντα ηταν δίπλα της..Δωστε της αυτό που της αξίζει επιτελους!Η απογνωση και των τριων μετά των πυροβολίσμο για πολλά : respect : .. Πραγματικά έλιωσα ..Ειδα το ζευγάρι που γνωρισα οπως ακριβώς το γνώρισα..Μια πολύ καλογυρισμένμη σκηνή για το κλείσιμο ενος χαρακτηρα που εδωσε ρεστα μεν και θα μας λείψει πόλυ δε... Ο Ζουγανέλης θα μου λείψει πολύ απο τη σειρά,χαίρομαι όμως που η ιστορία του ολοκηρώθηκε και έκλεισε με αυτες τις υπέροχες σκηνές..Πολύ δουλεμένος ο ρόλος του και βεβαια άριστη η επιλογη του ηθοποιου κατ εμέ!!!

Τέλος άφησα τη σκηνή Μανου-Ευας... Αναμενόμενο να περπατάνε στην Εδεμ,αναμενόμενο να συζητάνε πιασμένοιι χερι χερι,αυτο που δεν περιμένω όμως είναι να δω ευχες απο μια παρεα μισή... Ακουστηκε η νυχτα των Λεοντιδών λες και θα μας κάνει την ίδια αίσθηση.. Συγνωμη αλλά εγω νιωθω οτι με κοροιδευουν και μου χρωυσωνουν το χάπι και δεν το θέλω αυτό.. Πως μπορει η Ευα να ευχηθεί πάλι μακρια απο τον άντρα που αγαπαέι εχοντας χωρισει τους δρόμους τους???Πόσο ευκολα λένε οτι ο κύκλος κλέινει??? Και πως θα κλεισει μέσα σε 3 μέρες??? Με ένα φιλί και μια πρόχειρη επανασύνδεση.. ?
Αρχίζει να γράφεται ξεκάθαρα το τέλος, περιμένω την τελευταία πράξη στην Εδεμ χωρίες προχειρότητες με προσοχή..

Ξέρω οτι αυτά τα επεισόδια θα γίνονται όλο και πιο βαριά οσον αφορά την παρεα... Λόγω δράσης και ερμηνειων δεν μπορω να ψηφίσω κάτι λιγοτερο απο τέλειο αλλά το τέλος που κοντοζυγώνει με χαλαέι πολύ...

Αυτά..Πολλά είπα το ξέρω αλλά σήμερα ήταν επεισόδιο για οσκαρ!! Πάω να διαβάσω τα σεντονάκια σας!!!!

Υποκλίνομαι! : respect :
Προσπαθούν να μας περάσουν το παραμύθι ο Μάνος φεύγει και δεν τρέχει τίποτα.
Κι όμως τρέχει. Η παρέα λιγοστεύει κατά ένα άτομο και η Εύα μένει μόνη να αντιμετωπίσει τα τέρατα που της ετοιμάζουν.
Επιτέλους ας μείνει με το Στέφανο. Πόσο να πιστέψει κανείς οτι μπορεί μετά απ όλα αυτά να γνωρίσει κάποιον και να τον ερωτευτεί?

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 10:53 pm

irini έγραψε:Το επισοδειο σημερα ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιτελους ενα επισοδειο της προκοπης,χωρις την Νταιζη και το χαπατο απο δυπλα,και πολυ λιγο την Μπεκρουλιτα!!!!!!!!!!!!
Απιστευτες ερμηνειες απο ολους για αλλη μια φορα!!Συγχαρητηρια σε ολους!!!!!!!!!!!Οταν λεω ολους εννοω:
Παπαδημητριου,Ζουγανελης,Σταυρου,Ξυλα,Πετρακης,Δρακουλακη και Κασσανδρινος!!!!!!!!!!!!!!!!Ολα για παρτυ σας...
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572

Καλα το Μελιτονο αμεσως στο Μανο...μην χασει καμια ευκαιρια!!Μες τις
γλυκιες ηταν σημερα!!!!!!!Δεν προκειται να την σχολιασω αλλο μου πηρε
τρεις γραμμες και ειναι υπεραρκετες!!!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 951465
Σημερα δοξα συ δεν ειχαμε Νταιζη-Μπελλος!!!Πιο τελεια δεν γινοταν...
Η Νορα και ο Λουκας επιτελους σε δραση,σε ουσιαστικες σκηνες
επιτελους!!!Μου αρεσανε παρα πολυ σημερα...Το Νορακι μου σπαραξε την
καρδια στο τελος με την αντιδραση της....ηταν ξεκαθαρο οτι περασαν
πολλες εικονες απο το μυαλο της!!!!Περιμενω αυτες τις εικονες να της
πει και στον Λουκα επιτελους,μονο ετσι θα ηρεμησει!!!Και απιστευτη και
η αγκαλια του Λουκακου για να την προστατεψει!!!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 681539 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 681539
Ο αστυνομος σημερα με συγκηνησε παρα πολυ και στεναχωρεθηκα με την καταληξη του!!!!

Ψηψιζω τελειο επισοδειο!!!!!!!!!!

ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ,ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΠΙΣΟΔΕΙΑ!!!!!!!!
ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΑΚΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 554145 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 554145

αγάπηηηηη.....λατρεία.....δεν χρειάζεται να πω τίποτα!!!!! απλά : respect :
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:01 pm

aggeliki έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Θα απλώσω και εγώ την προίκα μου απο σήμερα γιατί αυριο μπορεί να μην προλάβω...
Δεν γινεται να αφησω τέτοια επεισόδιο ανευ σχολιασμόυ...

Σήμερα και ελπίζω να κρατησει η χαρά μου μάλλον εβαλα την τηλεόραση στη σωστη ωρα.. Ενα απολαυστικό επεισόδιο που μου θυμησε κάτι απο τον πρώτο κύκλο..Κόλλησα πάνω στην οθόνη καθ'όλη τη διάρκεια κάτι που είχε νσ γίνει ουτε και εγω θυμάμαι απο πότε...Ας τα πάρω με τη σειρά...

Αρχικά τα Λουκονοράκια βάλανε τον σούπερ εκγεφαλο τους να δουλέψει για να βγάλουν άκρη..Μ'αρέσει να τους βλεπω να συμπληρώνουν ο ένας τον άλλον γιατι είναι τα δύο μισά απο ένα ολόκληρο και αυτη τους η σχέση είχε χαθεί και μας έιχε λείψει.... Μεγάλο κομμάτι του επεισοδίου στηριχτηκε πάνω τους απότε ας δώσω τα συγχαρητηρία μου απο τωρα σε Πετράκη και Δρακουλάκη για όλες τις σκηνές τους βεβαια...

Ο Σταυρίδης ξεκίνησε μια ιστορία με έναν τρόπο ανατριχιαστικό..Με μια ψυχραιμία η οποία έβγαζε όλη του τη απόγνωση και τον πόνο που νιώθει.. Τον πόνο που έχει καταπιεσει όλα αυτά τα χρόνια απο τότε που έχασε τη γυναίκα της ζωής του... Αμεσος, με ένα συναίσθημα το οποιο σε κέντριζε ο Ζουγανέλης απέδειξε το ταλέντο του για ακόμα μια φορά απο τότε που μπήκε στη σειρά... Πραγματικά ένα σχέδιο απιστευτα μεθοδευμένο και ψαγμένο μέχρι την τελευατία λεπτομέρεια.. Το φλας μπακ ευρηματικότατο με τη φωνη του Τηλέμαχου να αποδίδει όλο το συναίσθημα και την πίκρα του.. Πραγματικά πολύ δυνατές οι σκηνές... Σιγά σιγά είδαμε την Αντιγόνη να παγώνει..Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς την τσακίζει αλλά απο οτι εχουμε δει ως τωρα φαντάζομαι πως πνιγεται στην παγίδα που της στησανε..Μια γυναίκα που δεν διστάζει να σκοτώσει το εγγόνι της ή εστω να διακινδυνευσει κάτι τέτοιο αποκλέιω να αισθάνθηκε και την παραμικρή ενοχή.. Αξια λύπησης η Αντιγόνη που κατέρρεε μπροστά στα μάτια μας,υπέρχοη η κυρία Παπαδημητρίου στο ρόλο της.. Συγκλονιστηική!! Πραγματικά η ψυχραιμία του Σταυρίδη που συνέχιζει ακάθεκτος ήταν απιστευτη...Ενω η Αντιγόνη πέφτει απο το βάθρο ωσπου στο τέλος τσακίζεται και ξεσπάει με αυτη την ανατριχιαστική κραυγή...Μπορώ να πω αντάξια της κραυγης της Ευας στον πρωτο κύκλο..Διαφορετικά συναισθήματα αλλά εξισου ανατριχιαστική.. Τελίκα ο Σταυρίδης αποδειχτηκε ενας άνθρωπος πανέξυπνος, με τεράστια υπομονή και άπλετη αγάπη για τη γυναίκα που έχασε άδικα.. Φυσικά και δεν έπρεπε να πάρει το νόμο στα χέρια του αλλά σαν ιστορία μου βγάζει μια απόγνωση και μια εντονη επιθυμία να ελευθερωσει την ψυχη της και να πάει να τη βρεί ηρεμος, σίγουρος οτι αυτοι που έφταιγαν πλήρωσαν..
Η Αντιγόνη ουρλιάζει ακι ο Σταυρίδης κοντοστέκεται και φευγει ήρεμος πλέον αφου έπαιξε την τελευταία πράξη.. Εδώ δάκρυσα,δεν άντεξα... Πραγματικά περίμενα οτι αφου ηξερα τις εξελίξεις θα κοιταζα απλά με απάθεια αλλά ακόμα και τα πάντα στο πιάτο καταφερανε να κάνουν την ιστορία συγκλονιστική σαν να την ακούμε πρωτη φορά!!! Απίστευτη η ατάκα του περί ιδρύματος.. Τραγική θα έλεγα.. Ηξερε όμως και την έβαλε στη θέση της με μια ψυχρότητα άξια θαυμασμού..
Δεν ξερω τι άλλο να πώ.. Απλά ένα μεγάλο μπράβο και στους δύο ηθοποιούς που απογειωσαν και την κοινή τους σκηνή και το επσιοδιο γενικότερα..

Ο Χρήστος και ο Στεφανος θορυβήθηκαν αλλά κανεις δεν την πιστευει..Πιστευουν απλά οτι πάλι της σάλεψε.. Δικαιολογημένο απόλυτα.. παίρνει ακριβώς αυτό που της αξίζει πάντως..Για ακόμα μια φορά απιστευτη η ερμηνεια της!!!

Επιτέλους μια σκηνή που περιείχε Μελίτα και μου άρεσε..Οι σκηνές τους με το Μάνο βγάζουν απιστευτη οικειότητα.. Δυο άνθρωποι που κατω απο τις οποιες συνθήκες έζησαν ενα μεγαλο κομμάτι της ζωης τους μαζί,και έχουν και ένα παιδί αν τους ενώνει. Τελικά επιμένω στις αρχικές μου προιτμησεις ειδκά ετσι κουλυβάχτα που θα γίνουμε απο τη νεα σεζόν..Θέλω τις οικογενειες ενωμένες με τα παιδιά τους, τη Μελίτα με το Μάνο και την Ευα με το Στεφανο...Βρίστε άνετα αλλά αυτά τα ζευγάρια πραγματικά έχουν τεράστια χημεία μεταξύ τους! Να προσθέσω εδώ οτι η Μελίτα μποστα στο παιδάκι της μιλαει πολύ άνετα λες και έιναι ή κουφό η χαζό..Αλλά το αφήνω να πέσει γιατι μεσα σε αυτό το επείσόδιο δεν μου έκανε και ιδιαιτερη αίσθηση....

Για το βλεμμα του Σταυρίδη στις σκηνες του τι να πω???? Αποφασισμένος έχωντας κλείσει μια υπόθεση που ο ιδιος άνοιξε.. Ο τρόπος του εβγαλε μια μοναξια..Το χαμόγελο στην παιδκή χαρά με σκλάβωσε.. Σκεφτόταν πως θα μπορουσε να ταν το δικό του το παιδί τωρα αν δεν είχε πεθάνει η γυναίκα του και με συνεπήρε και μένα αυτη η πικρία... Πόσα μπράβο να πώ στο Ζουγανέλη???Δεν θα έιναι αρκετα και πάλι..

Ο Ρούσσος είπε εξευγενισμένα αυτό που λέμε τοσο καιρό ..Εχετε μπλέξει γενικώς τα μπουτια σας!Κάντε κάτι....

Η Ευα με τη Μαρίλια σε μια πολύ γλυκιά συζητηση με χαλάσανε λίγο... Χαίρομαι που είναι κοντά αλλά περιμένω πιο δυνατες στιγμες οσον αφορά την αποχωρηση του Μάνου..Δεν φταίνε αυτες βέβαια αλλά κάποιοι που πάνε να το περασουν ετσι απλά σαν να μην έγινε τίποτα.. Πολύ γλυκιές και οι δύο πάντως..Θελω πολύ να δω αυτη τη σχέση να εξελίσσεται!!!! Ακούγεται συνέχεια και το οτι θα γυρίσει ο Μάνος και οτι η Ευα θα προχωρησει,για τη Μαρίλια, το έπιε...Δεν πείθομαι..Ουτε με τα πρόχειρα happy end ουτε με τις υποσχέσεις που δεν έχουν υπόσταση....

Λουκάς και Νόρα ανοίγουν επιτελους την επιστολή να ολοκληρωθεί η ιστόριά... "Κουράστηκα να ζω μακρία της"Πόσο απιστευτο???? Πόσο πόνο πρέπιε να νιωθει αυτός ο άνθρωπος...??Ο Σταυρίδης πάει κοντά στη γυναίκα του και οι υπόλοιποι τρέχουν μπας και προλάβουν.. Ενω ηξερα τι θα γίνει είχα αγωνία... Υπέροχοι όλοι.. Το χέρι του Ζουγανέλη που έτρεμε για να τερματίσει τη ζωη του, η φωνές του βοηθού που βλέπει οτι δεν προλαβε να κάνει τίποτα και φυσικά ο Λουκάς να προστατευει τη Νόρα του... Love! Της έκλεισε τα μάτια για να διώξει την όποια εικόνα θα τη στοιχιωνε πάλι, ξερει πόσα έχει περάσει και πάντα ηταν δίπλα της..Δωστε της αυτό που της αξίζει επιτελους!Η απογνωση και των τριων μετά των πυροβολίσμο για πολλά : respect : .. Πραγματικά έλιωσα ..Ειδα το ζευγάρι που γνωρισα οπως ακριβώς το γνώρισα..Μια πολύ καλογυρισμένμη σκηνή για το κλείσιμο ενος χαρακτηρα που εδωσε ρεστα μεν και θα μας λείψει πόλυ δε... Ο Ζουγανέλης θα μου λείψει πολύ απο τη σειρά,χαίρομαι όμως που η ιστορία του ολοκηρώθηκε και έκλεισε με αυτες τις υπέροχες σκηνές..Πολύ δουλεμένος ο ρόλος του και βεβαια άριστη η επιλογη του ηθοποιου κατ εμέ!!!

Τέλος άφησα τη σκηνή Μανου-Ευας... Αναμενόμενο να περπατάνε στην Εδεμ,αναμενόμενο να συζητάνε πιασμένοιι χερι χερι,αυτο που δεν περιμένω όμως είναι να δω ευχες απο μια παρεα μισή... Ακουστηκε η νυχτα των Λεοντιδών λες και θα μας κάνει την ίδια αίσθηση.. Συγνωμη αλλά εγω νιωθω οτι με κοροιδευουν και μου χρωυσωνουν το χάπι και δεν το θέλω αυτό.. Πως μπορει η Ευα να ευχηθεί πάλι μακρια απο τον άντρα που αγαπαέι εχοντας χωρισει τους δρόμους τους???Πόσο ευκολα λένε οτι ο κύκλος κλέινει??? Και πως θα κλεισει μέσα σε 3 μέρες??? Με ένα φιλί και μια πρόχειρη επανασύνδεση.. ?
Αρχίζει να γράφεται ξεκάθαρα το τέλος, περιμένω την τελευταία πράξη στην Εδεμ χωρίες προχειρότητες με προσοχή..

Ξέρω οτι αυτά τα επεισόδια θα γίνονται όλο και πιο βαριά οσον αφορά την παρεα... Λόγω δράσης και ερμηνειων δεν μπορω να ψηφίσω κάτι λιγοτερο απο τέλειο αλλά το τέλος που κοντοζυγώνει με χαλαέι πολύ...

Αυτά..Πολλά είπα το ξέρω αλλά σήμερα ήταν επεισόδιο για οσκαρ!! Πάω να διαβάσω τα σεντονάκια σας!!!!

Υποκλίνομαι! : respect :
Προσπαθούν να μας περάσουν το παραμύθι ο Μάνος φεύγει και δεν τρέχει τίποτα.
Κι όμως τρέχει. Η παρέα λιγοστεύει κατά ένα άτομο και η Εύα μένει μόνη να αντιμετωπίσει τα τέρατα που της ετοιμάζουν.
Επιτέλους ας μείνει με το Στέφανο. Πόσο να πιστέψει κανείς οτι μπορεί μετά απ όλα αυτά να γνωρίσει κάποιον και να τον ερωτευτεί?

Με το Στεφανο εχουν και ένα παιδι!
Που μόλις το βλέπει ο Στεφανος λιωνει!
Και εκτος αυτου Σταυρου-Ξυλά εχουν απίστευτη χημεια και ζεστασια στις κοινες σκηνές τους!

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από irini Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:03 pm

diam rena έγραψε:
irini έγραψε:Το επισοδειο σημερα ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιτελους ενα επισοδειο της προκοπης,χωρις την Νταιζη και το χαπατο απο δυπλα,και πολυ λιγο την Μπεκρουλιτα!!!!!!!!!!!!
Απιστευτες ερμηνειες απο ολους για αλλη μια φορα!!Συγχαρητηρια σε ολους!!!!!!!!!!!Οταν λεω ολους εννοω:
Παπαδημητριου,Ζουγανελης,Σταυρου,Ξυλα,Πετρακης,Δρακουλακη και Κασσανδρινος!!!!!!!!!!!!!!!!Ολα για παρτυ σας...
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 96572

Καλα το Μελιτονο αμεσως στο Μανο...μην χασει καμια ευκαιρια!!Μες τις
γλυκιες ηταν σημερα!!!!!!!Δεν προκειται να την σχολιασω αλλο μου πηρε
τρεις γραμμες και ειναι υπεραρκετες!!!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 951465
Σημερα δοξα συ δεν ειχαμε Νταιζη-Μπελλος!!!Πιο τελεια δεν γινοταν...
Η Νορα και ο Λουκας επιτελους σε δραση,σε ουσιαστικες σκηνες
επιτελους!!!Μου αρεσανε παρα πολυ σημερα...Το Νορακι μου σπαραξε την
καρδια στο τελος με την αντιδραση της....ηταν ξεκαθαρο οτι περασαν
πολλες εικονες απο το μυαλο της!!!!Περιμενω αυτες τις εικονες να της
πει και στον Λουκα επιτελους,μονο ετσι θα ηρεμησει!!!Και απιστευτη και
η αγκαλια του Λουκακου για να την προστατεψει!!!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 681539 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 681539
Ο αστυνομος σημερα με συγκηνησε παρα πολυ και στεναχωρεθηκα με την καταληξη του!!!!

Ψηψιζω τελειο επισοδειο!!!!!!!!!!

ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ,ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΠΙΣΟΔΕΙΑ!!!!!!!!
ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΑΚΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 554145 Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 554145

αγάπηηηηη.....λατρεία.....δεν χρειάζεται να πω τίποτα!!!!! απλά : respect :

Σε ευχαριστω καρδια μου!!!!!!!!!Το δελτιο ηταν ΥΠΕΡΟΧΟ!!! Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 195890
irini
irini
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Evalia Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:08 pm

ΤΕΛΕΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΕΛΕΙΟ

για τους εξής απλούς λόγους:

1.Τον αγαπημένο μου Γιάννη Ζουγανέλη σε μια εκπληκτική ερμηνεία, αν και δεν περίμενα κάτι κατώτερο.

2.Τη Στέλλα Παπαδημητρίου στην καλύτερη ερμηνεία της σε όλη τη σαιζόν. Το δάκρυ, αμέσως η απειλή, η κατάρρευση... όλα μοναδικά.

3.Τον τρόπο με τον οποίο λύθηκε το μυστήριο. Η αφήγηση του Σταυρίδη, λιτή, δωρική, συγκινησιακή. Ανατρίχιασα όταν της έλεγε πως η Ανθή ήταν έγκυος. Το σχέδιο του Σταυρίδη αριστοτεχνικό.

4.Τη Νόρα και το Λουκά, επιτέλους να βρίσκουν τον εαυτό τους και την υπόστασή τους σαν χαρακτήρες και ρόλοι. Ερωτευμένα είναι τα παιδιά, όχι ηλίθια.

5.Το Μάνο και την Εύα έστω και για λίγο μαζί. Αν και μια ανανέωση στις ατάκες τη θέλουν.

6.Το Μελιτόνι να λέει επιτέλους κι ένα ευχαριστώ κι ένα είχες δίκιο στο Μάνο. Ας ελπίσουμε πως θα έρθει στα ίσια της.

7.Πλήρης απουσία της τρισκατάρατης μπουζουξούς και του μπετόβλακα γκόμενού της. Στα τσακίδια.

Στα άκυρα η συζήτηση Μελίτας-Αμαλίας για τα ψυχοσωματικά της πρώτης μπροστά στο παιδί. Έλεος.

Περιμένω:

1.Το Ρούσσο μόλις μάθει για το Σταυρίδη (γιατί κάπως θα το μάθει ή θα το καταλάβει) να παραδεχτεί την ανωτερότητα του σχεδίου του.

2.Τη Μαρίλια να πει το Μάνο "μπαμπά". Το ΄χει παράπονο ο γλυκός μου.

3.Την Αντιγόνη να χάσει τα πάντα.

4.Το Στέφανο να καταλάβει πως είναι να λες την αλήθεια και να μη σε πιστεύει κανείς.

Τρέμω την ώρα και τη στιγμή που ο Νικόλας θα ανακαλύψει το χαμένο του αδερφάκι. Ευτυχώς έχει τη Δάφνη βράχο δίπλα του.

Το επεισόδιο απλά τέλειο!
Evalia
Evalia

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:10 pm

Ευχαριστώ πολύ Αγγελίκη και Loukitsa και diam rena (για τον πρώτο μίνι σχολιασμό...)

Απο ενα oscar σε loukitsa, Evanna , Mik, Alexandra96, sifantid, edem4ever, angelsream, diam rena, pasxalitsa, Dioni,Irini, aggeliki.. καθώς και στα μικρά σχολιάκια στο ενδιάμεσο!!
Ελπίζω να μην ξεχνάω καποιον!! :oops:
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:45 pm

anastasia20 έγραψε:μελίτα-μάνος:αρχικά φιμώστε το μάνο....δεν μπορώ να τον ακούω άλλο....μιλάμε για ξεπεσμό του ανδρικού φύλου και του ρόλου του.... Fskl
<μόλις εγκατασταθώ θα βάλω ιντερνετ>ναι,ο ηλεκτρονικός πατέρας.....θα κάνει και facebooκ η μικρή....
μελίτα....Fskl πάρε και εσύ μην μείνεις παραπονεμένη....μα ευχαριστώ στο λαμόγιο;;;;τι σε έχουν ποτίσει και έχεις χαζέψει κοπέλα μου;;;;σου έχει ρίξει το ξύλο της δεκαετίας και επειδή σε βοήθησε μια φορά τα ξεχάσαμε όλα;;;; Synelthe

Έτσι είναι Αναστασία - και καλά ο Μάνος εξιλεώθηκε. Τι άλλο θα δούμε πια.

anastasia20 έγραψε:εύα-μάνος:πάλι ραντεβουδάκια εύα;;;;φτου σου...τι μάνα είσαι εσύ;;και αυτό το παιδί η αγγέλα θα το μεγαλώσει;;;;

Ήρθε η ώρα να υιοθετήσει η Εύα την πλέον χιλιοπαιγμένη ατάκα του σίριαλ: "το νου σου στο παιδί". Πάντως, δεδομένου του παρελθόντος της Εύας, ένα φόβο ότι θα της αφήσει το παιδί κάθε φορά που η κόρη της βγαίνει από το σπίτι, πρέπει να τον έχει η Αγγέλα.

vagvard έγραψε:-Ούτε τον Σταυρίδη λυπάμαι.Δεν γίνεται να κάνεις φόνο για να εκδικηθείς για τον φόνο της γυναίκας σου και μάλιστα να θες να φορτώσεις αυτό το φόνο αλλού και πάλι για εκδίκηση.Υπάρχει και η δικαιοσύνη γι' αυτές τις περιπτώσεις.Δεν μπορεί να παίρνει ο καθένας το νόμο στα χέρια του.

Πράγματι vagvard με αυτό το σημείο έχω κι εγώ θέμα. Δικαιοσύνη αποδίδεται όταν ο καθένας πληρώνει γι' αυτά που έκανε και όχι γι' αυτά που δεν έκανε. Οπωσδήποτε το όλο σκηνικό με την μετά από τόσα χρόνια εκδίκηση του Σταυρίδη έβγαλε πολύ δράμα αλλά έτσι δεν απoκαθίσταται η δικαιοσύνη.

Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τετ Ιουν 23, 2010 11:48 pm

Τελειο το επεισοδιο...ερμηνιες συγκλονιστηκες...
Παγωσα με Σταυριδη.....Αντιγονη...τρομερη σκηνη...
Παγωσα με Σταυριδη γενικως...ο Ζουγανελης ολα τα λεφτα...
Φυσικα Νορα-Λουκας καταπληκτικοι σημερα διαλογοι ερμηνιες ολα....
καιρο ειχαμε να τους δουμε ετσι
Και θα κλεισω με το φιλι Μανου-Ευας που και τωρα ακομα δακρυα εχω....ΤΕΛΕΙΑ ΣΚΗΝΗ...ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ...3 ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ .....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 12:00 am

Τώρα σας διάβασα οπότε oscar oscar σε loukitsa, evanna, sifantid ,edem4ever, angelscream, diam rena, pasxalitsa,Dioni , irini ,Evalia.

Κ για να μην ξεχνιόμαστε: Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από panpetrakatsi Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 12:36 am

Λοιπόν θεωρώ ότι το σημερινό επεισόδιο ήταν από τα καλύτερα της χρονιάς!
Μπορεί να μην ειδαμε ρομαντζα και τρυφερες σκηνες,αλλα απολαυσα προσωπικα παρααααα πολυυυυ τις καταπληκτικες ερμηνειες
των: κ.Παπαδημητριου,κ.Ζουγανελη(λατρεψα!!!),Παναγιωτη Πετρακη και Αντιγονης Δρακουλακη...!
Θα μου μεινουν στο μυαλο ιδιαιτερα η σκηνη με την Αντιγονη και τον αστυνομο όπως και η τελευταία σκηνή με την αυτοκτονία του αστυνομου και το σημειο οπου τον βρηκαν νεκρο ο Λουκας ,η Νορα και ο αλλος αστυνομος....!
Ανατριχιασα πραγματικα!Φοβερες ερμηνειες!Ελιωσα ,συγκινηθηκα εκει που αγκαλιασε ο Λουκακος το Νορακι του για να την προφυλαξει απο το θλιβερο θεαμα!Ααααχ!Αυτα ειναι!
Ευτυχως σημερα δεν ειχαμε την κλαψιαρα Μελιτα να μας ζαλιζει και να μας κανει τα νευρα κουρελια!
Πηραμε μια ανασα βρε παιδια!Χαχαχα!Ελπιζω να σταματησει εδω το δραμα γιατι δεν αντεχω αλλο!

Δυστυχως ο κ. Ζουγανελης φευγει απο τη σειρα....Κριμαααα!Μου αρεσε παρα πολυ ο ρολος του!Νομιζω οτι του ταιριαζε γαντι και φυσικα τον αποθεωνε (τον ρολο)!Θα μου λειψει!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την panpetrakatsi στις Πεμ Ιουν 24, 2010 12:46 am, 1 φορά
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 12:40 am

panpetrakatsi έγραψε:Λοιπόν θεωρώ ότι το σημερινό επεισόδιο ήταν από τα καλύτερα της χρονιάς!
Μπορεί να μην ειδαμε ρομαντζα και τρυφερες σκηνες,αλλα απολαυσα προσωπικα παρααααα πολυυυυ τις καταπληκτικες ερμηνειες
των: κ.Παπαδημητριου,κ.Ζουγανελη(λατρεψα!!!),Παναγιωτη Πετρακη και Αντιγονης Δρακουλακη...!
Θα μου μεινουν στο μυαλο ιδιαιτερα η σκηνη με την Αντιγονη και τον αστυνομο όπως και η τελευταία σκηνή με την αυτοκτονία του αστυνομου και το σημειο οπου τον βρηκαν νεκρο ο Λουκας ,η Νορα και ο αλλος αστυνομος....!
Ανατριχιασα πραγματικα!Φοβερες ερμηνειες!
Ευτυχως σημερα δεν ειχαμε την κλαψιαρα Μελιτα να μας ζαλιζει και να μας κανει τα νευρα κουρελια!
Πηραμε μια ανασα βρε παιδια!Χαχαχα!Ελπιζω να σταματησει εδω το δραμα γιατι δεν αντεχω αλλο!

Δυστυχως ο κ. Ζουγανελης φευγει απο τη σειρα....Κριμαααα!Μου αρεσε παρα πολυ ο ρολος του!Νομιζω οτι του ταιριαζε γαντι και φυσικα τον αποθεωνε (τον ρολο)!Θα μου λειψει!

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 12:56 am

Ενα επεισόδιο τέλειο. Ένα επεισόδιο που δεν πετούσες τίποτε.

Ο Σταυρίδης ξετύλιξε το κουβάρι της ζωής του. Ένας άνθρωπος του νόμου που πέρασε στην αντίπερα όχθη. Πήρε το νόμο στα χέρια του πήρε εκδίκηση και με πλήρη επίγνωση οτι αυτό που έκανε δεν του επέτρεπε να ζήσει πια, στο τέλος πήρε και τη ζωή του. Τιμώρησε αυτούς που θεωρούσε ενόχους και γνωρίζοντας οτι αυτό που έκανε καθιστούσε κι αυτόν ένοχο, επέφερε την κάθαρση με την αυτοκτονία του. Άμεσος συναισθηματικός αποφασισμένος και όμως ήρεμος.

Η Αντιγόνη άκουγε τη διήγηση του αστυνόμου και έβλεπε τις πράξεις της να βγαίνουν στο φώς. Φρίκη κλάμα πείσμα θυμός και στο τέλος μια κραυγή οι δικές της αντιδράσεις.

Μια σκηνή υπέροχη που αποδεικνύει πέρα απο κάθε αμφιβολία οτι όταν δύο ηθοποιοί διαθέτουν τα εκφραστικά μέσα ακόμη κι αν ξέρεις τις εξελίξεις ακόμη κι αν μισείς το ρόλο οι σκηνές τους μπορούν να σε πάρουν μαζί τους. Σαρωτικοί και οι δύο.: respect :

Από αυτή τη διήγηση βγήκαν συμπεράσματα αλλά και ερωτήματα.

Η Αντιγόνη έφυγε από την Ελλάδα αμέσως μετά την αυτοκτονία του Λαζαρίδη και χωρίς να ξέρει για την διαθήκη του. Δεν έχω νομικές γνώσεις και αναρωτιέμαι πως γίνεται κάποιος να έχει αφήσει δύο διαθήκες που η μιά τίθεται σε ισχύ αμέσως μετά το θάνατό του και η άλλη μετά απο πολλά χρόνια. Είχα την εντύπωση οτι αν βρεθεί μια πρόσφατη διαθήκη αναιρεί την προηγούμενη.

Η Αντιγόνη λοιπόν πηγαίνει στο Παρίσι και εκεί γεννάει το παιδί του Λύτρα. Οικονομικά ήταν ανεξάρτητη αφού είχε εισπράξει τα χρήματα της πρώτης διαθήκης. Αναρωτιέμαι αφού είχε φύγει μακριά απ τα αδιάκριτα βλέμματα τι ήταν αυτό που την έκανε
α) Να δώσει το μωρό της
β) Να αλλάξει όνομα στο Στέφανο

Ο Χατζηβασιλείου που απο την Αμαλία είχαμε ακούσει οτι ήταν κύριος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και του κύκλου της παρακαλώ, μαθαίνουμε οτι ήταν μπατίρης και έναντι αμοιβής ενημέρωσε την Αντιγόνη για τη διαθήκη και ανέλαβε να της την φέρει. Αρα λοιπόν η Αντιγόνη δεν γνώριζε για τη διαθήκη απ την αρχή ούτε το μέγεθος της περιουσίας του Λαζαρίδη και αν το γνώριζε πως και δεν αναρωτήθηκε τι έγιναν τα χρήματα; Άρα λοιπόν δεν ήταν τα χρήματα ο λόγος που την έσπρωξε να φύγει απ την Ελλάδα.

Λουκάς και Νόρα με αφορμή την επιστολή του Σταυρίδη ξεκινούν το ψάξιμο. Μαθαίνουν τη συγγένεια του Σταυρίδη με την Καλφοπούλου και μαθαίνουν οτι την εποχή που δολοφονήθηκε περίμενε παιδί. Απ την αρχή είχα γράψει οτι όλη αυτή η ευαισθητοποίηση του για την εγκυμοσύνη ενδεχομένως έκρυβε κάτι τέτοιο. Οι δύο σκηνές του αστυνόμου με την Εύα έβγαζαν τόσο τρυφερό ενδιαφέρον που δεν ήταν δύσκολο να το καταλάβει κανείς. Ζουγανέλης και Ξυλά το μαρτύρησαν με το παίξιμό τους.

Τα Λουκανοράκια ψάχνουν και όπως κάθε φορά που έχουν πρόβλημα καταφεύγουν στο δάσκαλο και μέντορά τους. Ο Ρούσσος μας είπε όλα αυτά περνούν στην ιστορία. Εγώ γιατί πιστεύω οτι υπάρχει πολύ ψωμί ακόμη σε όλο αυτό; Είπα να μην πω κακία σήμερα αλλά τα λόγια του Ρούσσου ''όλοι συνδέονται με όλους'' με έκαναν να σκεφτώ το ερωτικό τουρλουμπούκι της σειράς και να γελάσω την ώρα που το άκουσα.

Η Αντιγόνη κάτω απ την πίεση των αποκαλύψεων καταρέει. Δίπλα της ο Χρήστος κι ο γιός της.

Με δεδομένες πια τις πράξεις της και με δεδομένο οτι ο πατέρας του Χρήστου ήταν μάρτυρας στην επίμαχη διαθήκη δεν θέλω να σκεφτώ ότι το ατύχημα που άφησε το Χρήστο και τον αδελφό του ορφανούς δεν ήταν και τόσο ατύχημα. Αυτό το παλικάρι στέκεται δίπλα της αφοσιωμένα παρόλο που δείχνει να μην επικροτεί κάποιες απ τις πράξεις της.

Ο Στέφανος πάλι όταν έμαθε οτι η μητέρα του βρέθηκε λιπόθυμη και ότι γλιστράει και πάλι στη λήθη έτρεξε δίπλα της και θύμισε κάτι απο εκείνο τον άντρα που λαχταρούσε για τη μάνα που ταξίδευε στα λιβάδια της παράνοιας.

Τελικά η Αντιγόνη έπαθε ότι ακριβώς της περιέγραψε ο Σταυρίδης. Λέει την αλήθεια και όλοι τη θεωρούν παρανοική.

Σε μια ακόμη όμορφη σκηνή ο Μάνος πηγαίνει να δει τη Νεφελίτσα. Το κατινάκι που μέχρι χθες τον έβαζε σπίτι του λες και έκανε αγγαρεία τον καλοδέχτηκε και ζήτησε και συγνώμη. Ο Μάνος άσχετα με το χαρακτήρα του έχει αποδείξει οτι έχει γερό μυαλό. Καταλαβαίνω οτι παίρνει πίσω το αίμα του απ το Στέφανο αλλά επιμένει οτι τα πράγματα δεν είναι όπως δείχνουν και αναρωτιέμαι τι άλλο ξέρει. Συνηγορεί σ αυτό και η επιμονή του Ρούσσου οτι τα πράγματα είναι πολύπλοκα και οι άνθρωποι που μπλέκονται σε όλο αυτό έχουν κι άλλη πλευρά.

Εύα και Μαρίλια συζητούν πάνω απ την κούνια του μπόμπιρα. Μου αρέσουν μαζί αλλά η συζήτησή τους δεν είχε ίχνος ρεαλισμού. Μια γυναίκα που ξόδεψε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της κυνηγώντας ένα όνειρο που χάνεται και ένα νεαρό κορίτσι που μόνο του ομολογεί οτι ονειρεύτηκε να ζήσει με τους γονείς που μόλις γνώρισε συζητούν για την αναχώρηση σαν να μιλούν για κάτι που δεν θα τις επηρεάσει. Τι να πώ άλαλα τα χείλη της τηλεθεάτριας.

Μάνος και Εύα στην παραλία της Εδέμ. Επιτέλους μια συζήτηση. Μικρή αλλά συζήτηση. Έμειναν τρία επεισόδια και περιμένω κάτι περισσότερο απ το πιο ακραίο και πολύπλευρο ζευγάρι της Εδέμ. Περιμένω εξηγήσεις περιμένω μια συγνώμη. Χαλιέμαι να βλέπω αυτούς τους δύο να μιλούν για τη νύχτα των Λεοντιδών. Με χαλάει ο τρόπος που προσπαθούν να μου περάσουν οτι δεν έγινε και τίποτα που θα φύγει ο Μάνος. Η παρέα και κυρίως η Εύα ακρωτηριάζεται και όπως σε κάθε ακρωτηριασμό πρέπει να το αποδεχτείς για να μπορέσεις να συμβιβαστείς. Πόσο πικρό είναι να βλέπω αυτό το φιλί και να ξέρω οτι το τέλος γι αυτό το ζευγάρι είναι προδιαγεγραμμένο.

Τελευταία σκηνή του δράματος η αυτοκτονία. Μου άρεσε η αντίδραση του Λουκά και της Νόρας αλλά και του Παναγιώτη κάτι που δεν το περίμενα.

Ας ελπίσουμε οτι τα επεισόδια μέχρι το τέλος θα αφιερωθούν στην παρέα που αποδεκατίζεται και θα είναι εξίσου μεστά με το σημερινό που πραγματικά ήταν ένα επεισόδιο που δεν του έλειπε τίποτα.

Επεισόδιο 394 - Ημερομηνία 23-06-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από rachel Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 1:09 am

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ειδαμε και μια πραγματικη ανατροπη στο σηριαλ... Thumbs up

Ενα εξαιρετικο επεισοδιο απο ολες τις αποψεις: υποκριτικα, σεναριακα και σκηνοθετικα... Congrats

Κραταω κυριως 2 σκηνες....
-Την αφηγηση του Σταυριδη και την παραδοχη της πλεκτανης εις βαρος της Αντιγοναρας... Βλεποντας την σκηνη ενιωσα και εγω τον μεγαλο πονο του Σταυριδη αλλα επισης ενιωσα και την συνειδητοποιηση της ενοχης της Αντιγονης, ισως για πρωτη φορα καταλαβε ποσο μοιραιες ηταν οι πραξεις της...: respect :
-Την αυτοκτονια του Σταυριδη πανω στο μνημα της Ανθης του... : respect :

Αποχαιρετω λοιπον με μεγαλη θλιψη τον αστυνομο Σταυριδη και ομολογω οτι θα μου λειψει πολυ, ισως γιατι ηταν ενας απο τους λιγους ολοκληρωμενους ρολους στην Εδεμ και εφυγε οπως επρεπε να φυγει... Snif

Επισης μου αρεσε πολυ η σκηνη Μανου-Ευας... αλλα θα ηθελα να δω και μια συζητηση Μανου-Μαριλιας σχετικα με την αποχωρηση του Μανου... Impatient

Τουλαχιστον μας εδωσαν το προνομιο να απολαυσουμε αυτο το μοναδικο επεισοδιο χωρις ενοχλητικες απολυτο/πατσατσο-παρεμβολες και αυτο το εκτιμω πολυ... : thanks :

Τελος πολλα συγχαρητηρια στους συνηθεις υποπτους για τους υπεροχους σχολιασμους καθημερινα...oscar
Συντοπιτισσα ανυπομονω να διαβασω και τον δικο σου σχολιασμο.... Flkia

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 1:11 am

Clarabelle έγραψε:
Ενα επεισόδιο τέλειο. Ένα επεισόδιο που δεν πετούσες τίποτε.

Ο Σταυρίδης ξετύλιξε το κουβάρι της ζωής του. Ένας άνθρωπος του νόμου που πέρασε στην αντίπερα όχθη. Πήρε το νόμο στα χέρια του πήρε εκδίκηση και με πλήρη επίγνωση οτι αυτό που έκανε δεν του επέτρεπε να ζήσει πια, στο τέλος πήρε και τη ζωή του. Τιμώρησε αυτούς που θεωρούσε ενόχους και γνωρίζοντας οτι αυτό που έκανε καθιστούσε κι αυτόν ένοχο, επέφερε την κάθαρση με την αυτοκτονία του. Άμεσος συναισθηματικός αποφασισμένος και όμως ήρεμος.

Η Αντιγόνη άκουγε τη διήγηση του αστυνόμου και έβλεπε τις πράξεις της να βγαίνουν στο φώς. Φρίκη κλάμα πείσμα θυμός και στο τέλος μια κραυγή οι δικές της αντιδράσεις.

Μια σκηνή υπέροχη που αποδεικνύει πέρα απο κάθε αμφιβολία οτι όταν δύο ηθοποιοί διαθέτουν τα εκφραστικά μέσα ακόμη κι αν ξέρεις τις εξελίξεις ακόμη κι αν μισείς το ρόλο οι σκηνές τους μπορούν να σε πάρουν μαζί τους. Σαρωτικοί και οι δύο.: respect :

Από αυτή τη διήγηση βγήκαν συμπεράσματα αλλά και ερωτήματα.

Η Αντιγόνη έφυγε από την Ελλάδα αμέσως μετά την αυτοκτονία του Λαζαρίδη και χωρίς να ξέρει για την διαθήκη του. Δεν έχω νομικές γνώσεις και αναρωτιέμαι πως γίνεται κάποιος να έχει αφήσει δύο διαθήκες που η μιά τίθεται σε ισχύ αμέσως μετά το θάνατό του και η άλλη μετά απο πολλά χρόνια. Είχα την εντύπωση οτι αν βρεθεί μια πρόσφατη διαθήκη αναιρεί την προηγούμενη.

Η Αντιγόνη λοιπόν πηγαίνει στο Παρίσι και εκεί γεννάει το παιδί του Λύτρα. Οικονομικά ήταν ανεξάρτητη αφού είχε εισπράξει τα χρήματα της πρώτης διαθήκης. Αναρωτιέμαι αφού είχε φύγει μακριά απ τα αδιάκριτα βλέμματα τι ήταν αυτό που την έκανε
α) Να δώσει το μωρό της
β) Να αλλάξει όνομα στο Στέφανο

Ο Χατζηβασιλείου που απο την Αμαλία είχαμε ακούσει οτι ήταν κύριος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και του κύκλου της παρακαλώ, μαθαίνουμε οτι ήταν μπατίρης και έναντι αμοιβής ενημέρωσε την Αντιγόνη για τη διαθήκη και ανέλαβε να της την φέρει. Αρα λοιπόν η Αντιγόνη δεν γνώριζε για τη διαθήκη απ την αρχή ούτε το μέγεθος της περιουσίας του Λαζαρίδη και αν το γνώριζε πως και δεν αναρωτήθηκε τι έγιναν τα χρήματα; Άρα λοιπόν δεν ήταν τα χρήματα ο λόγος που την έσπρωξε να φύγει απ την Ελλάδα.

Λουκάς και Νόρα με αφορμή την επιστολή του Σταυρίδη ξεκινούν το ψάξιμο. Μαθαίνουν τη συγγένεια του Σταυρίδη με την Καλφοπούλου και μαθαίνουν οτι την εποχή που δολοφονήθηκε περίμενε παιδί. Απ την αρχή είχα γράψει οτι όλη αυτή η ευαισθητοποίηση του για την εγκυμοσύνη ενδεχομένως έκρυβε κάτι τέτοιο. Οι δύο σκηνές του αστυνόμου με την Εύα έβγαζαν τόσο τρυφερό ενδιαφέρον που δεν ήταν δύσκολο να το καταλάβει κανείς. Ζουγανέλης και Ξυλά το μαρτύρησαν με το παίξιμό τους.

Τα Λουκανοράκια ψάχνουν και όπως κάθε φορά που έχουν πρόβλημα καταφεύγουν στο δάσκαλο και μέντορά τους. Ο Ρούσσος μας είπε όλα αυτά περνούν στην ιστορία. Εγώ γιατί πιστεύω οτι υπάρχει πολύ ψωμί ακόμη σε όλο αυτό; Είπα να μην πω κακία σήμερα αλλά τα λόγια του Ρούσσου ''όλοι συνδέονται με όλους'' με έκαναν να σκεφτώ το ερωτικό τουρλουμπούκι της σειράς και να γελάσω την ώρα που το άκουσα.

Η Αντιγόνη κάτω απ την πίεση των αποκαλύψεων καταρέει. Δίπλα της ο Χρήστος κι ο γιός της.

Με δεδομένες πια τις πράξεις της και με δεδομένο οτι ο πατέρας του Χρήστου ήταν μάρτυρας στην επίμαχη διαθήκη δεν θέλω να σκεφτώ ότι το ατύχημα που άφησε το Χρήστο και τον αδελφό του ορφανούς δεν ήταν και τόσο ατύχημα. Αυτό το παλικάρι στέκεται δίπλα της αφοσιωμένα παρόλο που δείχνει να μην επικροτεί κάποιες απ τις πράξεις της.

Ο Στέφανος πάλι όταν έμαθε οτι η μητέρα του βρέθηκε λιπόθυμη και ότι γλιστράει και πάλι στη λήθη έτρεξε δίπλα της και θύμισε κάτι απο εκείνο τον άντρα που λαχταρούσε για τη μάνα που ταξίδευε στα λιβάδια της παράνοιας.

Τελικά η Αντιγόνη έπαθε ότι ακριβώς της περιέγραψε ο Σταυρίδης. Λέει την αλήθεια και όλοι τη θεωρούν παρανοική.

Σε μια ακόμη όμορφη σκηνή ο Μάνος πηγαίνει να δει τη Νεφελίτσα. Το κατινάκι που μέχρι χθες τον έβαζε σπίτι του λες και έκανε αγγαρεία τον καλοδέχτηκε και ζήτησε και συγνώμη. Ο Μάνος άσχετα με το χαρακτήρα του έχει αποδείξει οτι έχει γερό μυαλό. Καταλαβαίνω οτι παίρνει πίσω το αίμα του απ το Στέφανο αλλά επιμένει οτι τα πράγματα δεν είναι όπως δείχνουν και αναρωτιέμαι τι άλλο ξέρει. Συνηγορεί σ αυτό και η επιμονή του Ρούσσου οτι τα πράγματα είναι πολύπλοκα και οι άνθρωποι που μπλέκονται σε όλο αυτό έχουν κι άλλη πλευρά.

Εύα και Μαρίλια συζητούν πάνω απ την κούνια του μπόμπιρα. Μου αρέσουν μαζί αλλά η συζήτησή τους δεν είχε ίχνος ρεαλισμού. Μια γυναίκα που ξόδεψε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της κυνηγώντας ένα όνειρο που χάνεται και ένα νεαρό κορίτσι που μόνο του ομολογεί οτι ονειρεύτηκε να ζήσει με τους γονείς που μόλις γνώρισε συζητούν για την αναχώρηση σαν να μιλούν για κάτι που δεν θα τις επηρεάσει. Τι να πώ άλαλα τα χείλη της τηλεθεάτριας.

Μάνος και Εύα στην παραλία της Εδέμ. Επιτέλους μια συζήτηση. Μικρή αλλά συζήτηση. Έμειναν τρία επεισόδια και περιμένω κάτι περισσότερο απ το πιο ακραίο και πολύπλευρο ζευγάρι της Εδέμ. Περιμένω εξηγήσεις περιμένω μια συγνώμη. Χαλιέμαι να βλέπω αυτούς τους δύο να μιλούν για τη νύχτα των Λεοντιδών. Με χαλάει ο τρόπος που προσπαθούν να μου περάσουν οτι δεν έγινε και τίποτα που θα φύγει ο Μάνος. Η παρέα και κυρίως η Εύα ακρωτηριάζεται και όπως σε κάθε ακρωτηριασμό πρέπει να το αποδεχτείς για να μπορέσεις να συμβιβαστείς. Πόσο πικρό είναι να βλέπω αυτό το φιλί και να ξέρω οτι το τέλος γι αυτό το ζευγάρι είναι προδιαγεγραμμένο.

Τελευταία σκηνή του δράματος η αυτοκτονία. Μου άρεσε η αντίδραση του Λουκά και της Νόρας αλλά και του Παναγιώτη κάτι που δεν το περίμενα.

Ας ελπίσουμε οτι τα επεισόδια μέχρι το τέλος θα αφιερωθούν στην παρέα που αποδεκατίζεται και θα είναι εξίσου μεστά με το σημερινό που πραγματικά ήταν ένα επεισόδιο που δεν του έλειπε τίποτα.

Περιμένω το σχολιασμό σου πως κ πως κάθε φορά! Σταθερή αξία! oscar Συμφωνώ μέχρι τελείας!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από geod Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 1:23 am

: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
Άπειρα respect σήμερα για το επεισόδιο, για τους συντελεστές, για το σενάριο, τους ηθοποιούς!! Ενώ ξέρουμε πάνω-κάτω το σενάριο είχα καθηλωθεί!!! Αυτό ακριβώς δείχνει ίσως το πόσο σπουδαία είναι αυτή η δουλειά! Μπράβο σε όλους!!! Flkia

geod

Θηλυκό

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 1:26 am

rachel έγραψε:Συντοπιτισσα ανυπομονω να διαβασω και τον δικο σου σχολιασμο.... Flkia

Αγαπη, επειδη το απογευμα ειδα το μισο επεισοδιο και τωρα το βλεπω απο την αρχη, θα σχολιασω σε λιγακι...

ΥΓ: απο αυριο θα ειμαι παλι Χανιά!! Να κανονισουμε αν θελεις Εδεμοκαφεδακι!!! Drinks
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από Dioni Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 1:26 am

aggeliki έγραψε:Τώρα σας διάβασα οπότε oscar oscar σε loukitsa, evanna, sifantid ,edem4ever, angelscream, diam rena, pasxalitsa,Dioni , irini ,Evalia.

Κ για να μην ξεχνιόμαστε: Θέλω και εγώ Λουκανορική μπέμπα!

Eυχαριστώ πολύ Foulitsa k Aggeliki..Ανταποδίδω oscar ..Επίσης σε loukitsa,sifantid,irini,edem4ever,diam rena,evalia,evanna,pasxalitsa,angelscream
Dioni
Dioni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σε μια γκαρσονιέρα με τον Νικόλααα μου <3<3<3

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:27 am

Αυτο το επεισοδιο ηταν ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑ!!!! ΤΕΛΕΙΟ και απο μενα!!!
Δεν υστερουσε σε τιποτα!!! Ηταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!! : respect :
Απο ερμηνειες, απο γεγονοτα, απο αποκαλυψεις!! Ναι μεν κι εγω ειχα διαβασει τις περιληψεις, αλλά ομολογουμενως κατι τετοιο δεν το περιμενα!!Με καθηλωσε ολοκληρωτικα, παρολο που το ειδα τωρα ολοκληρο!! Στο μεγαλυτερο μερος του επεισοδιου ειχα πλανταξει (και δεν ειμαι η μονη φανταζομαι)!!!

Η αποκαλυψη - εξομολογηση του Σταυρίδη στην Αντιγονη, εβγαζε απιστευτα συναισθηματα!! Πονο - θυμο - δικαιοσυνη - απελπισια!!! Τα παντα!!
Ενας ηρωας που εκανε εναν πραγματικο κ ΤΕΛΕΙΟ κυκλο!!! Υπεροχος ο Ζουγανελης στο ρολο του καθως και η Παπαδημητριου, η οποια ως Αντιγονη απογειωθηκε στην ερμηνεια της!! Η αντιδραση της ειτε ηταν απο τυψεις για ολα αυτα που εχει κανει, ειτε απο φοβο για το οτι θα πληρωσει, ηταν λες και συνεβαινε στην πραγματικοτητα!!! Μου σηκωθηκαν μεχρι και τα φρυδια τη στιγμη της κραυγης!!
Αντικειμενικα, χαρηκα που την ειδα ετσι!! Καιρος ηταν να αρχισει να παιρνει ο καθενας οτι του αξιζει!!
Μακραν και καλη διαμονη σε οποιο ιδρυμα και να επιλεξετε!!! Thumbs up

Το ξετυλιγμα του κουβαριου - μπαχαλου απο το Λουκα και τη Νορα, επιτελους ελαβε σαρκα και οστα κανοντας μας να ανυπομονουμε για τις επερχομενες αποκαλυψεις!!! Η επισκεψη τους δε στο Ρουσσο, δε βοηθησε καπου, περα απο το να γινει σαφες, οτι ο Πετρος ξερει πολλα ακομα και δεν τα αποκαλυπτει!! Η επαγγελματικη διαστροφη που ανεφερε για μενα δεν ηταν και πολυ αποδεκτη απαντηση!!! Χμμμ...

Η κυρια "Ναι-ειμαι-τρελη-και-εχω-πολλες-προσωπικοτητες" ειπε και "συγνωμη" και "εχεις δικιο" στο Μάνο και "ο Μάνος εχει αλλαξει" στη μανουλα!!! Μωρε μπραβο μεταλλαξη!! Προσφατα δεν ηταν που δεν ηθελε να τον βλεπει? Σημερα γιατι τον κοιταζε σαν ξερολουκουμο? Πολυ ωραια σκηνη γενικα, αλλα πολυ Σουηδια δε γιναμε??? Ζητουσε απο τον πρωην πρωην της συμβουλες για τον νυν πρωην της??? Και τι συζητηση ηταν αυτη με τη μανα της μπροστα στο παιδι??? cake
Ο οποιος Μάναρος δε ηταν υπεροχος αγκαλια με το "καρπουζακι-Νεφελακι" του!!! Hugg

Η κυρια κριση-με-πιανει-κριση αφου σωριαστηκε στα πατωματα, εβαλε τις σατεν πυτζαμουλες της και επιτελους επαθε αυτο που της αξιζε!!! Αποτρελαθηκε!! Κι οχι τιποτε αλλο, ειναι και η μονη φορα που λεει την αληθεια!! Γιος και παραγιος εσπευσαν για βοηθεια και κατεληξαν στο οτι τη μανουλα την καταπινει παλι η μαυρη τρυπα!!! Πολυ το ευχαριστιεμαι!!! huhu

Η αληθεια ειναι οτι κι εγω τον θεωρουσα λιγο καπως τον Παναγιωτη(λιγο αργω να στροφαρω, ενα πραγμα), αλλα να που και το Λουκα με τη Νορα βοηθησε και ανησυχησε και ετρεξε οταν ειδοποιηθηκε, εφοσον το ζευγος προχωρησε στην ανακαλυψη ενος μεγαλου μερους του μυστηριου!!!

Ο Τηλεμαχος Σταυριδης, εφυγε οπως ακριβως ηρθε!!! Με ψηλα το κεφαλι!!!!!! Και πηγε εκει οπου σιγουρα τον περιμενε η αγαπη της ζωης του!!! Υπεροχος και σε αυτη τη σκηνη ο Ζουγανελης!!! Οπως υπεροχες ηταν και οι αντιδρασεις απο Λουκα, Νορα και Παναγιωτη!!! Οπως αγκαλιασε προστατευτικα ο Λουκας τη Νορα, για να την προστατευσει απο το θεαμα και το φοβο και οπως θυμωσε με τον εαυτο του ο Παναγιωτης που δεν μπορεσε να κανει τιποτα για το μεντορα του!!!! Κορυφαια σκηνη και αυτη!!!

Η Εύα και η Μαρίλια ήταν σημερα αυτο που λεγεται μανα και κορη!!!! Ηταν υπεροχες μαζι να συζητανε!!! Η συζητηση για το Μάνο εδειξε τα συναισθηματα της καθεμιας για αυτον τον ανθρωπο!! Και δε θεωρω πως παιρνουν αψηφιστα την αποχωρηση του απο την Ελλαδα.. Θεωρουν και ξερουν πως ετσι πρεπει να γινει!!! Κι οσο κι αν τους θελω μαζι σαν οικογενεια, ξερω οτι προς το παρον, αυτο δε θα γινει!!!
Σωστη ηταν και η αποφαση της Μαρίλιας να παει η Εύα βολτα με το Μάνο και οχι αυτη, αν και θελω να δω πριν το τελος και μια δικη τους βολτα-συζητηση!!!

Ξερω πως τη νυχτα των Λεοντιδων θα κοιταζουμε τον ιδιο ουρανο!!! Ελιωσα με τη σκηνη τους στην παραλια της Εδέμ!!!
Δυο ανθρωποι που ο ενας ειναι η ανασα του αλλου, δεν μπορουν παρα να αγαπιουνται τοσο!! Περπατουσαν χερακι-χερακι και τους καμαρωνα με αναφιλητα!! Τετοιες σκηνες δειξτε μας τουλαχιστον ΤΩΡΑ που τελειωνει (φαινομενικα νομιζω) η ιστορια τους!!! Heart2

Παρατηρήσεις:
1)Στη σκηνη του Πετρου με το Νικολα:δεν ειναι πιθανον ο Στεφανος να θυμαται αν η μανα του ηταν εγκυος??? Δεν ηταν βρεφος τοτε! Εγω που ειμαι 6 χρονια μεγαλυτερη απο τον αδερφο μου, θυμαμαι πολυ καλα ολη την εγκυμοσυνη της μαμας μου!!!
2)Πώς ακριβως φυτευτηκε το οπλο στο Καρταλοσπιτο??? Με τηλεπαθεια???
3)Ποσο θεοστραβη και θεοκουφη ειναι η υπηρετρια του Καρταλοσπιτου???
4)Στην παιδικη χαρα, το αγορακι παιδακι δεν ηταν καπως μεγαλο για να καθεται στην μπεμπε κουνια???
5)Οταν ο γιατρος ειπε οτι θα κανει στην Αντιγονη μια ηρεμιστικη, αυθορμητως μου ηρθε η εικονα απο εκεινες οι τεραστιες ενεσεις που κανουν στους ελεφαντες!!! Τυχαιο? Δε νομιζω!!! Tongue
6)Καμια/Κανεις σας δεν το παραδεχεται, αλλα σε ολους ελειψε η Νταιζη σημερα!!! χαχαχαχα!!! Tongue gelio

Και παλι : respect : σε ολους σημερα για τις απιθανες ερμηνειες τους!!
Να τις βλεπουμε πιο συχνα!!!

Οσο για τα σχολια/σεντονακια σας, απο ενα oscar σε: loukitsa, evanna, Foulitsa, Alexandra96, sifantid, edem4ever, angelscream, diam rena, pasxalitsa, aggeliki, Evalia, Clarabelle, panpetrakatsi και φυσικα στη συντοπιτισσα rachel!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την maraki_ch στις Πεμ Ιουν 24, 2010 3:54 am, 1 φορά
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Την / Το Πεμ Ιουν 24, 2010 3:32 am

Τωρα που ειδα κι εγω το επεισοδιο πραγματικα ηταν απ τα καλυτερα της Χρονιας.......
Ζουγανελης Παπαδημητρίου Δρακουλακη Πετρακης
Απίστευτες ερμηνείες
Υπέροχο Επεισοδιο
Υπέροχες σκηνές........
: respect : : respect : : respect :
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Σελίδα 4 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο