Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Λουκάς Βενέτης

+77
MarCia
aglaitsa
Caroline
maraki love nora+louka
maeveline
JESSIE
evaki16
LaurelRose
dm10811
noraki_love_97
ProudMaslowqueen
Kornilia_Petrakitsa
despinam
Καρ-Mik
marakii
ειρηνη7
Rafaella+Manos=EdemReee.G
amoust
mary32
jim7
MARIANNALEX
anneliz_333
Mikaella
tweetyedem
maria_sab
ellileo
MaryLoo
margaret10
zouzounaki
Ezantakou
aprild20
ioannaa
feggaropetra
fay
Katerinaki47
ch-bl
Ανυπέρ-Βλήτο
sunrise
maria15
Ntinaki Agapaei Petraki
st@cy
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
κικκο
vs116117
Pennaki.......!!
mariannitaki
ellie
loukasnora
elenitsa_loukonoraki
dafnoulaki-nikolakos
ouki_loukanorikhgiamiazwh
FieryRed
filitsa
xristinaki_noraloukofan
lana
Aggelaki
$ofi@ loukakos + nora
loukakos
PrincessRachel
KonstantinaA
eva-margarita
elena-7-
loukitsa
sofia_edem_fanatic
annamaria
zwi
xara
konstantina
Clarabelle
valia
madolato
Kika
sifantid
NATALITSA_LOUKITSA
evanna
KatsaroYpotheto
Vampirela
81 απαντήσεις

Σελίδα 7 από 14 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από feggaropetra Παρ Ιουλ 30, 2010 4:51 pm

Κατά τη γνώμη μου με τον Πετράκη συμβαίνει το εξής: Έχει πολύ καλή χημεία με όλες τις συμπρωταγωνίστριές του. Ακόμα και με τη Νταίζη, ήταν ταιριαστοί μαζί και υπό άλλες συνθήκες θα έφτιαχναν ένα όμορφο ζευγάρι. Ακόμα και με την Εύα που είχαν αρκετές κοινές σκηνές φέτος, παρατήρησα μια… όμορφη ατμόσφαιρα… Αφού στιγμιάια ανησύχησα. lol! Και την Εύα –χωρίς παρεξήγηση- τη θεωρώ από τις πιο "ψυχρές" ηρωίδες όσον αφορά το ερωτικό κομμάτι, δε μου έβγαζε τίποτα ούτε με το Μάνο… Και με τη Δάφνη θα ταίριαζαν και σαν ιστορία θα είχε ένα κάποιο ενδιαφέρον. Ο κολλητός που έκανε στην ουσία "θυσία" για την καλύτερή του φίλη, αλλά μετά την ερωτεύτηκε πραγματικά…
Όμως η χημεία που έχουν Νόρα-Λουκάς και Πετράκης-Δρακουλάκη δεν μπορεί να συγκριθεί με τίποτα άλλο, με τίποτα όμως… Αρκεί μόνο να τους δεις μαζί και κολλάς για πάντα… :lol: Τους βλέπεις και νιώθεις ότι είναι ερωτευμένοι... Λες και αυτοί οι δύο ήρωες "γεννήθηκαν" για να είναι μαζί… Επιπλέον η ιστορία που υπάρχει γύρω τους, είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα και πολύ πιο στέρεα από αυτή που θα μπορούσε να πλεχτεί γύρω από τη Δάφνη και το Λουκά. Όσο κι αν διαφοροποιούταν το σενάριο –γιατί ήταν αρκετά αρχή τότε- τη Νόρα και το Λουκά τους έδεναν και τους δένουν πολλά πράγματα, πολύ περισσότερα από αυτά που δένουν τη Δάφνη και το Λουκά και γενικώς πιστεύω πως καλώς έπραξαν οι σεναριογράφοι και δε συνέχισαν μια τέτοιου είδους σχέση μεταξύ της Δάφνης και του Λουκά… Δεν μπορώ καν να διανοηθώ ότι θα συνέβαινε κάτι άλλο... :lol:

Όσον αφορά το Λουκά γενικότερα, θεωρώ πως είναι ο καλύτερος χαρακτήρας της παρέας. Ο καλύτερος φίλος, ο καλύτερος σύντροφος, τρέχει πάντα για όλους, βάζει τον εαυτό του τελευταίο... Θα έλεγα ότι είναι και καλός πατέρας, αφού ήταν έτοιμος να θυσιαστεί για το παιδί του. Αλλά δεν μπορώ να τον κρίνω σαν πατέρα, γιατί στην ουσία ο πατέρας του Άρη είναι ο Οδυσσέας. Περιμένω να τον δω με το φασολάκι που θα κάνουν με τη Νόρα. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία. lol! Λάθη έχει κάνει κι εκείνος, όπως και όλοι οι χαρακτήρες της σειράς, αλλά ο Λουκάς είναι ο αγαπημένος μου ήρωας... ❤

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ioannaa Παρ Ιουλ 30, 2010 5:04 pm

συνφωνω με ολα ομως μεχρι στιγμης το παιδι ειναι του λουκα.
ioannaa
ioannaa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από feggaropetra Παρ Ιουλ 30, 2010 5:16 pm

Το ξέρω, αν και πολύ θα ήθελα να αποδειχθεί το αντίθετο... Απλώς εννοώ πως αφού μεγάλωσε με τον Οδυσσέα, στην ουσία αυτός είναι και ο πραγματικός του πατέρας, παρόλο που ο βιολογικός είναι ο Λουκάς. ☀

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Ιουλ 30, 2010 5:32 pm

Επειδη κατεβαζω τωρα τα επεισοδια του πρωτου κυκλου και ετσι τα εχω πολυ προσφατα μεσα στο μυαλο μου συμφωνω οτι οι σεναριογραφοι σκεφτοντουσαν να το πανε προς το Λουκας-Δαφνη.Δηλαδη να γινει αυτο που ειπατε οτι παντρευεται με την Δαφνη για χαρη του παιδιου αλλα στην πορεια ερωτευονται πραγματικα ο ενας τον αλλον.Απο την αλλη βλεπω και το οτι η πορεια του Λουκα και της Νορας να γινουν ζευγαρι ηταν προδιαγεγραμενη.Οτι δηλαδη οι σεναριογραφοι ειχαν στο μυαλο τους και αυτο.Μαλλον ειδαν οτι η χημεια τους με την Αντιγονη ξεπερνουσε οτι αλλο σκεφτοντουσαν για τους ρολους οποτε επραξαν αναλογως.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ioannaa Παρ Ιουλ 30, 2010 6:05 pm

feggaropetra έγραψε:
Το ξέρω, αν και πολύ θα ήθελα να αποδειχθεί το αντίθετο... Απλώς εννοώ πως αφού μεγάλωσε με τον Οδυσσέα, στην ουσία αυτός είναι και ο πραγματικός του πατέρας, παρόλο που ο βιολογικός είναι ο Λουκάς. Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Icon_sunny



εγω ειμαι σιγουρη οτι ο βιολογικος πατερας του αρη ειναι ο οδυσσεας και μακαρι να ειναι ενα ψεμα της νταιζηςςς!
ioannaa
ioannaa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ Παρ Ιουλ 30, 2010 6:46 pm

feggaropetra έγραψε:
Το ξέρω, αν και πολύ θα ήθελα να αποδειχθεί το αντίθετο... Απλώς εννοώ πως αφού μεγάλωσε με τον Οδυσσέα, στην ουσία αυτός είναι και ο πραγματικός του πατέρας, παρόλο που ο βιολογικός είναι ο Λουκάς. ☀

Σε αυτο το θεμα ειμαι σιγουρη πως καποια ανατροπη θα γινει τωρα το ποτε δεν το γνωρίζω πάντως μια τέτοια ανατροπή θα μπορούσε να γίνει και αυτο αν και πιστευω πως θα το καθυστερήσουν ακόμα λιγο!! :lol:
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από fay Παρ Ιουλ 30, 2010 7:08 pm

Χαίρομαι που διαπιστώνω ότι κι άλλοι πρόσεξαν αυτό που παρατήρησα εγώ. Ίσως ο Παναγιώτης έχει ένα ιδιαίτερο χάρισμα που τον κάνει να δένει με όλες τις συμπρωταγωνίστριές του, σ' αυτή τη σειρά τουλάχιστον (αν και ομολογώ ότι θα ήθελα να τον δω ζευγάρι και με κάποια άλλη για να βεβαιωθώ, και δεν εννοώ στα Μυστικά). Πιστεύω ότι σημαντικό ρόλο έπαιξε και η επιλογή των ηθοποιών για τον κάθε ρόλο. Προσωπικά δεν θα μπορούσα να φανταστώ κανέναν άλλο ηθοποιό για το ρόλο του Λουκά. Αν όμως το ρόλο της Νόρας είχε μια άλλη ηθοποιός και έλειπε αυτή η μοναδική χημεία Παναγιώτη - Αντιγόνης ίσως το σενάριο να στρεφόταν προς ειδύλλιο Λουκά -Δάφνης και όντως τότε θα ήταν μια ενδιαφέρουσα εξέλιξη.Οι σεναριογράφοι έγραψαν μια ιστορία αλλά έπρεπε να βασιστούν και στην αλληλεπίδραση με το κοινό που είδε γρήγορα πόσο έδεναν αυτοί οι δυο ήρωες που τους παρουσίασαν αρχικά σαν φίλους και όταν είδαν πόσο ταίριαζαν σαν ζευγάρι αποφάσισαν να στραφούν προς τα εκεί. Συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι έχουν μεγάλη σημασία και οι ηθοποιοί που ενσαρκώνουν τους ήρωες, πολλές φορές μάλιστα η επιλογή των συγκεκριμένων ηθοποιών κατευθύνει και το σενάριο που μπορεί μεν να είναι μυθοπλασία αλλά είναι μια πλοκή που ζωντανεύει μπροστά στα μάτια μας, και όχι ένα μυθιστόρημα που το διαβάζουμε και φανταζόμαστε όπως θέλουμε εμείς τους ήρωες. Σε μια τηλεοπτική σειρά οι ήρωες παίρνουν αυτόματα σάρκα και οστά και δεν μας αφήνουν περιθώρια να φανταστούμε τίποτα. Γι' αυτό το λόγο ακόμη και οι σεναριογράφοι πλάθουν την ιστορία ανάλογα και με αυτή την οπτική εντύπωση που αποκτά το κοινό. Ίσως λοιπόν αρχικά να είχαν σκεφτεί να κάνουν ζευγάρι το Λουκά και τη Δάφνη και ίσως να το είχαν κάνει αν δεν ερχόταν το μοναδικό μίγμα Πετράκη -Δρακουλάκη που οδήγησε στο αποτέλεσμα που όλοι ξέρουμε. Και όσο κι αν ήταν τυχαία αυτή η επιτυχημένη συνταγή είναι κάτι τόσο σπάνιο που θα έπρεπε να το εκμεταλλευτούν στο έπακρο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ch-bl Παρ Ιουλ 30, 2010 7:34 pm

Συφωνώ με τα όσα είπατε.Για να συνοψίσω,απλά να πω ότι η γνώμη μου με λίγα λόγια είναι η εξής:

Επειδή ο ρόλος του Λουκά είναι του καλού και γλυκού παιδιού της παρέας κι επειδή ο Πετράκης σε αυτά τα θέματα το χει,με όποια και να έκαναν το Λουκά ζευγάρι,το αποτέλεσμα-κατά τη γνώμη μου πάντα-δε θα ήταν άσχημο.Απλά επειδή με τη Δρακουλάκη έχει την τρελή χημεία,βρήκαν το ιδανικό.
Αν π.χ. ο Λουκάς όντως είχε γίνει ζευγάρι με τη Δάφνη,θεωρώ ότι θα είχαν πάνω-κάτω καλώς ή κακώς την θέση του Νικόλα και της Δάφνης,δηλαδή το χλιαρό ζευγάρι που δεν έχει την τρελή ιστορία πάνω του και δεν τρελαίνεται το κοινό..

Οπότε ευτυχώς που αποφάσισαν έστω και με τα χίλια ζόρια να κάνουν ζευγάρι Νόρα-Λουκά!! Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Lol
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από aprild20 Παρ Ιουλ 30, 2010 8:17 pm

Θα συμφωνήσω κι εγώ μαζί σας.

Ο Πετράκης δένει πολύ καλά με όλες τις συμπρωταγωνίστριές του, γιατί δείχνει να τους εμπνέει εμπιστοσύνη.

Επειδή και ο ίδιος εκπέμπει μιά γλυκύτητα και μια τρυφερότητα, βγάζει από όλες την ίδια τρυφερότητα.

Απλά με την Δρακουλάκη δημιουργείται ένα εκρηκτικό μείγμα, που εκπέμπει ειλικρινή αγάπη, πάθος, τρυφερότητα, συντροφικότητα, αισθησιασμό, ένταση........και όλο αυτό σε
πείθει ότι δεν θα μπορούσε να είναι ζευγάρι με καμμιά άλλη.
aprild20
aprild20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από fay Παρ Ιουλ 30, 2010 8:52 pm

Κι εγώ πιστεύω ότι με όποια κι αν ήταν ζευγάρι ο Παναγιώτης (έστω ο Λουκάς αν θέλετε μια και μιλάμε για τον ήρωα της σειράς ) θα ταίριαζε μαζί της. Ίσως όχι όπως με τη Νόρα αλλά όπως και να έχει θα είχαμε ένα όμορφο αποτέλεσμα. Δε νομίζω όμως ότι αν ήταν ζευγάρι με τη Δάφνη θα ήταν ένα χλιαρό ζευγάρι. Ακριβώς επειδή ο συγκεκριμένος ηθοποιός αποπνέει αυτή τη γοητεία και την τρυφερότητα και πάλι θα ήταν ο ιδανικός σύντροφος που είναι πάντα δίπλα στη γυναίκα που αγαπάει και που κάνει τα πάντα για να είναι ευτυχισμένη.Ακόμη και με τη Δάφνη να ήταν θα βλέπαμε ένα πολύ αγαπημένο ζευγάρι που σίγουρα δεν θα είχε τόσους καβγάδες και ζήλιες όσο Λουκάς και Νόρα αλλά σίγουρα δεν θα ήταν βαρετό. Για να πούμε την αλήθεια ποια θα βαριόταν με το Λουκά;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από Ezantakou Παρ Ιουλ 30, 2010 8:56 pm

Συμφωνώ με όλες σας κορίτσια.... Ο Λουκάς σαν χαρακτήρας και προσωπικότητα δένει με όλες τις συμπρωταγωνίστριες του αλλά η χημεία που έχει με την Δρακουλάκη κάνει μπάμ απο μακριά...

Παλιότερα ένα Λουκανορικό μέλος (το όνομα μου διαφεύγει τώρα γιατί ήταν αρκετό καιρό πρίν) μας έκανε την εξής έξυπνη ερώτηση: "Εαν η Μαριάννα ήταν η Νόρα και η Αντιγόνη ήταν η Νταίζη, θα μισούσαμε το ίδιο την Νταίζη και θα αγαπούσαμε το ίδιο την Νόρα?"
Θυμάμαι οτι είχα απαντήσει ΝΑΙ, θα αγαπούσαμε την Νόρα και θα μισούσαμε την Νταίζη ΑΛΛΑ όχι το ίδιο.... Θα ήταν βέβαια το ίδιο όμορφη η σχέση Νόρας-Λουκά αλλά όταν θα εμφανιζόταν στον δεύτερο κύκλο η Νταίζη (Δρακουλάκη) θα φαινόταν απο χιλιόμετρα η μοναδική χημεία της με τον Λουκά (Πετράκη) και αυτό αν μη τι άλλο δεν θα εξυπηρετούσε στο σενάριο γιατί όσο και αν υπάρχει χημεία δεν θα ήθελα ο Λουκάς να καταλήξει με μια γυναίκα σαν την Νταίζη... Απο αυτή την άποψη λοιπόν θεωρώ πως οι σεναριογράφοι στάθηκαν ΠΟΛΥ τυχεροί στο θέμα της επιλογής παρτενέρ για τον Λουκά :wink2:
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ch-bl Παρ Ιουλ 30, 2010 9:08 pm

Έζι,συμφωνώ απόλυτα!!

Δε νομίζω όμως ότι αν ήταν ζευγάρι με τη Δάφνη
θα ήταν ένα χλιαρό ζευγάρι. Ακριβώς επειδή ο συγκεκριμένος ηθοποιός
αποπνέει αυτή τη γοητεία και την τρυφερότητα και πάλι θα ήταν ο ιδανικός
σύντροφος που είναι πάντα δίπλα στη γυναίκα που αγαπάει και που κάνει
τα πάντα για να είναι ευτυχισμένη.Ακόμη και με τη Δάφνη να ήταν θα
βλέπαμε ένα πολύ αγαπημένο ζευγάρι που σίγουρα δεν θα είχε τόσους
καβγάδες και ζήλιες όσο Λουκάς και Νόρα αλλά σίγουρα δεν θα ήταν βαρετό.
Για να πούμε την αλήθεια ποια θα βαριόταν με το Λουκά;

Στην πραγματική ζωή φαντάζομαι ότι λίγο-πολύ όλες θα θέλαμε έναν Λουκά.
Αλλα επειδή μιλάμε για σειρά νομίζω ότι αν δεν υπάρχει η χημεία που κάνει μπαμ και αν και οι ήρωες δεν είναι ιντριγκαδόρικοι,σε μια τριετή σειρά κάποια στιγμή θα γίνει χλιαρό το πράγμα.
Εν προκειμένω εννοούσα ότι όσο γλυκό κι αν ήταν-θεωρητικά πάντα,γιατί μπορεί και να κάνουμε λάθος-σα ζευγάρι το Λουκάς-Δάφνη,ως χαρακτήρες δε θα μπορούσαν να έχουν μεταξύ τους τα πολλά σκαμπανεβάσματα κτλ κι εφόσον κι η χημεία τους δεν είναι και τόσο μεγάλη,κατά τη γνώμη μου αναπόφευκτα το ζευγάρι κάποια στιγμή δε θα παρουσίαζε ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Δεν έχει να κανει με την υποκριτική ικανότητα των ηθοποιών.. Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 692872

Συμπέρασμα:Είναι πολύ τυχεροί που τους έκατσε τέτοια εκρηκτική χημεία που έδεσε με την ιστορία του Λουκά και της Νόρας!
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από zouzounaki Παρ Αυγ 27, 2010 3:35 pm

μηπως μπορει να μου πει καποιος σε ποιο επεισοδιο ο λουκας ελεγε τα εξης στη νορα ..:ξερω οτι παιρνεις 3 βαθιες ανασες πριν σε παρει ο υπνος ...δεν κοιμαμαι πριν να τις ακουσω ..επισης ξυπναω παντα πριν απο σενα και περιμενω να σε δω να ξυπνας ...????
μου αρεσε πολυ η σκηνη και θα ηθελα να την ξαναδω ..αν με βοηθουσατε θα σας ημουν πραγματικα ευγνωμων..

zouzounaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από loukasnora Παρ Αυγ 27, 2010 3:38 pm

zouzounaki έγραψε:μηπως μπορει να μου πει καποιος σε ποιο επεισοδιο ο λουκας ελεγε τα εξης στη νορα ..:ξερω οτι παιρνεις 3 βαθιες ανασες πριν σε παρει ο υπνος ...δεν κοιμαμαι πριν να τις ακουσω ..επισης ξυπναω παντα πριν απο σενα και περιμενω να σε δω να ξυπνας ...????
μου αρεσε πολυ η σκηνη και θα ηθελα να την ξαναδω ..αν με βοηθουσατε θα σας ημουν πραγματικα ευγνωμων..

Στο επεισοδιο 395 ειναι αυτη η ατακα.Ελπιζω να σε βοηθησα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από fay Παρ Αυγ 27, 2010 3:41 pm

[quote="zouzounaki"]μηπως μπορει να μου πει καποιος σε ποιο επεισοδιο ο λουκας ελεγε τα εξης στη νορα ..:ξερω οτι παιρνεις 3 βαθιες ανασες πριν σε παρει ο υπνος ...δεν κοιμαμαι πριν να τις ακουσω ..επισης ξυπναω παντα πριν απο σενα και περιμενω να σε δω να ξυπνας ...????
μου αρεσε πολυ η σκηνη και θα ηθελα να την ξαναδω ..αν με βοηθουσατε θα σας ημουν πραγματικα ευγνωμων..arkblue]Ήταν στο επεισόδιο 395. Και όντως ήταν μια πολύ τρυφερή φράση.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από zouzounaki Παρ Αυγ 27, 2010 4:11 pm

αχ σας ευχαριστω παρα πολυ ... Palamakia

zouzounaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από margaret10 Πεμ Σεπ 09, 2010 1:11 am

Πρωτη φορα ειδα τον Παναγιωτη Πετρακη σε τηλεοπτικη δουλεια, ομολογω οτι στον Α' κυκλο δεν ενθουσιαστηκα , αλλα στον Β' κυκλο μου αρεσε ιδιαιτερα. Πιστευω πως ο συγκεκριμενος ρολος γραφτηκε για εκεινον.

Ενσαρκωνει εναν χαρακτηρα που οι περισοτεροι θα ηθελαν για φιλο, αδερφο η συντροφο.Γοητευτικος ανδρας και ιδιατερα χαρισματικος σε οτι αφορα το θεμα φωνης και χορου.Ειχα τη χαρα να τον γνωρισω στο μαγαζι οπου τραγουδουσε και πραγματικα δεν πιστευα στα αυτια μου.

Η 3η σεζον θελω να ειναι ουσιαστικη για εκεινον και τη Νορα σε πολλα επιπεδα.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από MaryLoo Πεμ Σεπ 09, 2010 10:15 pm

O Λουκάς είναι ο δεύτερος αγαπημένος μου χαρακτήρας στο έργο! (ο αγαπημένος μου είναι ο Ρούσσος). Cool

MaryLoo


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Οκτ 14, 2010 11:20 am

Είδα το τρειλερ για σημερα που ο Λουκάς
εχει πλανταξει και δεν μπορω να συνέλθω Snif Snif Snif Snif Snif
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από fay Πεμ Οκτ 14, 2010 12:22 pm

Εγώ θα το χάσω σήμερα λόγω υποχρεώσεων αλλά θα το δω μετά στο site του Mega και δε θα το γλυτώσω το κλάμα. Φοβάμαι ότι θα κλάψουμε όπως στο επεισόδιο 312.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Οκτ 18, 2010 9:22 pm

Παλι ολο το βαρος της αληθειας η αστυνομια το εμπιστευτηκε στο Λουκά!
Παλι καλα γιατι ειναι πολυ υπευθυνο άτομο!

Λουκακο μου χρονια Πολλα ψυχη μου!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από sifantid Δευ Οκτ 18, 2010 9:23 pm

Ναι, Αριάδνη, ας του πούμε εμείς Χρόνια Πολλά, γιατί αν περιμένεις από τη σειρά... xm
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από ellileo Τρι Οκτ 26, 2010 7:26 pm

δεν ξερω αν το προσεξε και καμια αλλη αλλα ειδα μια προοικονομια για τον λουκα!
ενω μιλουσε ο ρουσσος στην αντιγονη της ελεγε οτι τα λεφτα ηταν αλλου και το ηξερε....ποιανου ηταν τα λεφτα;και ακριβως μετα δειχνει τον λουκα με τα λεφτα και λεει:αν ο πατερασ μου αφηνε τοσα λεφτα κλπ;
δεν ξερω αλλα ολα τα περιμενω!!!!!!!!!!!
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Οκτ 26, 2010 7:48 pm

Τωρα που το λες!!!!!!
Ισως και να προικονομει κατι με τον πατερα του Λουκα
το ακουσα αλλα δεν ειχα πάει παραπέρα τη σκεψη μου!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Λουκάς Βενέτης - Σελίδα 7 Empty Απ: Λουκάς Βενέτης

Δημοσίευση από maria_sab Τρι Οκτ 26, 2010 7:50 pm

Εγω δεν φανταστηκα πως εχει φραγκα ο κυριουλης που σκοτωνουν...επειδη το αυτοκινητο του μου φανηκε τσιμουχα..αλλα τωρα που το σκεφτομαι πριν 30 και χρονια, μαλλον λιμο ηταν Razz

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 7 από 14 Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης