Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

+100
Christie S.
kelly
Katerinaki47
glgs
anna90
ilectra
loukitsa
evapop
mm
goldy24
kontoula
ΕΛΛΗ12
Evalia
kaith
sarita
CineFreak
ΤΖΕΛΑ
k@terinio-loukonoraki
delpan
geod
loukasnora
Lina_2
KatsaroYpotheto
FieryRed
jim7
alkisti
Foulitsa
filitsa
pasxalitsa
almaresi
KonstantinaA
tinaki18
edem4ever
PrincessRachel
maria*
giouli_edem
zone
Penny
atreidhs
evanna
hionati
Ntorita
silia
Petrinaki
Ntinaki Agapaei Petraki
NATALITSA_LOUKITSA
sofaki2010
aggeliki
ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ
soso
rachel
l_aquila
nicole
nikidanis
LIBRA
Paparazzi
Cancoon
sunrise
sifantid
Vasouli
Doris_
Καρ-Mik
ch-bl
vs116117
elena-7-
st@cy
milia
ksanthi
margel
vagvard
diam rena
Izabella29
xristina tamystikatisedem
stabatmater
ai_kamari_mou
anastasia20
konstantina
nora_oscar
ebelina2007
efoula
Χρύσα
xara
Ezantakou
tsampika090909
verile_mistika
Dioni
manos for ever
Amalia_1297
ilvana
masoul
katerina--noraloukakos
anna_loukonoriki4ever!!
Pennaki.......!!
manthaki-loukanoraki
Black rose
maraki_ch
Ανυπέρ-Βλήτο
elizoukaki
$ofi@ loukakos + nora
Clarabelle
104 απαντήσεις

Σελίδα 8 από 16 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 162
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Δευ Ιουν 28, 2010 3:28 pm

ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ,ΣΥΓΚΗΝΙΣΗ,ΓΕΛΙΟ ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ,ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟΣΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ..

ΠΙΟ ΠΟΛΥ Μ'ΑΡΕΣΑΝ=οχι μου αρεσαν ξετρελαθηκα !!!!!!

ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ ΜΑΡΙΛΙΑΣ-ΝΕΦΕΛΗΣ=ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΛΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ .ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΙΛΙΑ ΑΥΤΗ ΑΜΗΧΑΝΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕ ΛΙΓΙΣΕ ΚΑΙ ΕΚΛΑΨΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΚΗΝΗ .

ΣΚΗΝΗ ΜΑΝΟΥ -ΕΥΑ = ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΓΚΙΝΙΘΗΚΑ Snif Snif Snif ΚΑΙ 1Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΕΣ .ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ.ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ Η ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΟΝΑΝΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ. ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ Ο ΜΑΝΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ

ΣΚΗΝΗ ΝΟΡΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ=ΠΟΛΥ ΑΣΤΕΙΑ,ΧΑΛΑΡΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΗ Η ΣΚΗΝΗ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΔΙΑΡΚΩΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΖΗΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΝΟΡΑΚΙ ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΟΝ ΝΥΧΟΚΟΠΤΗ ντροπηη!!!!!!! χα χα χα !!!

ΣΚΗΝΗ ΠΑΡΕΑΣ= ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΟΛΑ.ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 1993 ΣΥΝΑΝΤΙΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΦΙΛΙΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ 2010 Η ΠΑΡΕΑ ΑΥΤΗ ΔΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΡΕΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΓΕΡΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕΞΕ ΤΟΣΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ... ΑΠΛΩΣ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΠΑΡΕΑ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕ ΑΛΛΑ Η ΠΑΡΕΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΝΟΣ ΟΛΗ Η ΠΑΡΕΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ Η ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΠΑΡΕΑ ...

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ...ΚΑΤΑΠΑΛΗΚΤΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΒΕΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΡΜΗΝΕΙΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Τ-Α-Λ-Ε-Ν-Τ-Α-Ρ-Α ...ΧΙΛΙΑ : respect : : respect : ΤΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ... ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΔΗΛΑΔΗ

ΣΚΗΝΗ ΝΤΑΙΖΗΣ-ΑΝΤΙΓΟΝΗΣ
ΑΝ ΠΩ ΟΤΙ ΣΥΓΚΗΝΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ...ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΜΕΡΙΕΣ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΕΡΑΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΟ ΑΥΤΑ ΤΟ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ...Η ΝΤΑΙΖΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΕΡΑΣΕ ΦΡΙΧΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ...

ΞΕΝΕΡΩΣΑ

ΣΚΗΝΗ ΜΠΕΛΛΟΥ-ΝΤΑΙΖΗΣ =ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΦΟΥ ΕΛΕΓΑ ΑΠΟ ''ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ '' ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΣΤΩ wall wall

ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΑΠΟ ΣΦΑΙΡΑ Ο ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΠΗΓΕΣ ΑΠΟ ΑΣΦΥΞΙΑ ΟΛΙΓΟΝ ΚΟΥΛΟ ΑΥΤΟ ΕΕΕΕ...
ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΑΥΤΗ ... Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΜΠΗΚΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ '' ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΖΕΙ Ο ΛΥΤΡΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΩ ΝΑ ΚΡΥΦΤΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣ ΤΟΥ''

ΑΝΑΠΑΝΤΗΝΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ?
ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ?
ΠΕΘΑΝΕ Η ΓΚΕΣΤΑΠΩ?
Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΤΟΥ ?
ΤΕΛΙΚΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΧΑΤΖΗΤΕΤΟΙΟΣ ?
ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ ?


ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΟΤΙ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ..ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΜΥΣΤΙΚΑ ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΤΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΙΩΝΩ ΟΣΟ ΒΑΡΕΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από l_aquila Δευ Ιουν 28, 2010 3:31 pm

ksanthi έγραψε:
nikidanis έγραψε:
ksanthi έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ

Νικη εγραψε
γιατι δεν υπαρχει περιπτωση παει ο Μανος εκλεισε σαν ηρωας

KSANTHI ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΒΕΒΑΙΟ.

Συμφωνώ και εγώ με την Νίκη. Δεν νομίζω να ξαναγυρίσει ο Παναγιώτης. Αν ήταν θα του είχε γίνει πρόταση από τώρα τι περιμένουν δηλαδή ?

l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 28, 2010 3:35 pm

Ezi_loukno έγραψε:Να πώ οτι τρελάθηκα με το επεισόδιο που κατά τύχη ήταν και το τελευταίο; scratch
--> Θα ήταν ένα τεράστιο ψέμα...

Να πώ οτι δάκρυσα και έκλαψα που τελειώνει; scratch
--> Θα πώ μόνο οτι βούκωσα στις σκηνές με τα παδιά του Μάνου και τίποτα παραπάνω...

Να πώ οτι αγωνιώ για τον τρίτο κύκλο; scratch
--> Αυτό και αν θα ήταν ψέμα....


Όπως καταλαβαίνετε προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα καθόλου με το επεισόδιο...
Τουλάχιστον η σειρά ήταν ειλικρινής μαζί μας στο τελευταίο επεισόδιο...
Μας έδειξε έναν προς έναν τους πρωταγωνιστές της επόμενης σεζόν και μέσα σ'αυτούς ουδεμία συμμετοχή θα έχουν οι Φεγγαροπετρίτες, οι οποίοι Φεγγαροπετρίτες ήταν ο λόγος που αγαπήθηκε αυτή η σειρά γιατί θυμάμαι χαρακτηριστικά το πρώτο τρέϊλερ της σειράς που είχε ΜΟΝΟ την ιστορία τους....

Ας τα πάρουμε όμως απο την αρχή σκηνή προς σκηνή....

Εύα-Μάνος (ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει Love! )
Πρωϊνό ξύπνημα για δύο ανθρώπους που την επόμενη μέρα θα πρέπει να χωρίσουν.. Σε πόσο δύσκολη θέση θα βρίσκονταν; Κυρίως ο Μάνος, ο οποίος αυτός είναι που διαλέγει τέτοιο δρόμο...
Το χειροφίλημα μου άρεσε πολύ Heart1, όπως και η αγκαλιά τους.. Κυρίως όμως τα τελευταία λόγια που είπαν, ήταν τόσο ουσιαστικά, "Ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει".. Κάτι που πολλοί μπορούν να πούν αλλά λίγοι το εννοούν και η Εύα με τον Μάνο, όσα λάθη και αν έκαναν, το εννοούν... Η ιστορία τους έχει αποδείξει οτι το εννοούν.....

Νόρα-Λουκάς (αναγκαία υλικά για...... τον Ερυθρό Σταυρό gelio )
Την συγκεκριμένη σκηνή έτυχε να την δώ με παρέα και πεθάναμε στο γέλιο κυριολεκτικά (στις διαφημήσεις μετά έφυγαν -τυχαίο; δεν νομίζω- γιατί έπρεπε επειγόντως να πάνε τουαλέτα οι άνθρωποι)... Δεν με χάλασαν οι υπερβολές της Νόρας γιατί με αποζημίωσαν με τις εκφράσεις τους και αυτοί οι δύο το έχουν αυτό... Και διάλογος να μην υπήρχε, μόνο και μόνο οι εκφράσεις τους σε έκαναν να καταλαβαίνεις οτι η Νόρα ζητάει απο τον Λουκά "φυσιολογικά", καθημερινά πράγματα και οτι ο Λουκάς είχε γίνει τούρμπο και λίγα λέω.... Δε με ενοχλούν καθόλου αυτά άλλωστε και στον πρώτο κύκλο κάναν διάφορα (μυγοσκοτώστρες, λαιμόκομψη, κτλ)...
Το κακό είναι οτι περιορίζονται μόνο σ'αυτά (οι σεναριογράφοι) ενώ θα μπορούσαν να αξιοποιήσουν το συγκεκριμένο ζευγάρι ΚΑΙ σε σκηνές πιο συναισθηματικές όπως μια συζήτηση για τα παλιά; μια μπέμπα;
Αλλά τι λέω; Είπαμε, αν κάνουν μωρό, θα γίνουν βαρετοί μίας και είναι το μόνο ολοκληρωμένο ζευγάρι της σειράς χωρίς πεντάγωνα και εξάγωνα.... wall

Αμαλία-Ρούσσος ("χαρμόσυνα" νέα)
Πολύ λογική η αντίδραση του Ρούσσου όταν άκουσε τα νέα....
Ρούσσος: <<Η παρθενοΜελίτα>> gelio
Το ότι η ανακοίνωση μιας εγκυμοσύνης φέρνει τέτοιες ακραίες αντιδράσεις είναι ένα κομματάκι δυσάρεστο... Ο λόγος λοιπόν που αυτή η εγκυμοσύνη ήταν εξ'αρχής μια τεράστια βλακεία, είναι πλέον ξεκάθαρος... Δεν γίνεται όλες οι εγκυμοσύνες να παρουσιάζονται σαν πρόβλημα...
Ρούσσος: Δεν το διαπραγματεύομαι, τελεία και παύλα....
Αμαλία: Την παύλα τουλάχιστον την διαπραγματεύεσαι; gelio

Νικόλας-Δάφνη (και το καδρόνι)
Μικρή και ανούσια σκηνή.. Την έβαλαν μάλλον περισσότερο για να μας δείξουν οτι η Δάφνη σκέφτεται το παιδί της ακόμα και όταν πάει κάπου για μία μέρα (όχι σαν μερικές μερικές *γκουχού-γκουχού*)
Ο Νικόλας θεός με το καπελάκι Razz

Μάνος-Ρούσσος (απαγγελία Σέξπηρ)
Ένα παράξενο κλίμα η όλη σκηνή....
Ο Ρούσσος έκανε έναν μικρό απολογισμό και ο Μάνος του ζήτησε να προσέχει τα κορίτσια του....
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή, παρόλο που αποχαιρετίστηκαν με μια χειραψία μόνο.. Άλλωστε είναι δύο ισχυροί συνειδητοποιημένοι άντρες που γνωρίζουν πολύ καλά ποιά τα λάθη του ενός απέναντι στον άλλον και αποχαιρετίστηκαν όπως τους αρμόζει....

Μπέλλος-Νταίζη (το γαλάζιο μπλουζάκι για τις ματάρες του)
Ο Μπέλλος είναι ακόμα τσιμπημένος με την Νόρα και αυτό φαίνεται απο χιλιόμετρα... Σε κάθε κίνηση που κάνει η Νταίζη (επειδή τον αγαπάει, μην ξεχνιόμαστε) εκείνος σκέφτεται οτι η Νόρα δεν δεν δεν.... Ποτέ δεν μπήκε στον κόπο να σκεφτεί οτι ΔΕΝ τον αγαπάει, όλο σκέφτεται οτι ΔΕΝ του έκανε αυτό, ΔΕΝ του πήρε εκείνο, ΔΕΝ τον έριξε στο κρεβάτι, ΔΕΝ του έβαλε μουσταρδί μπουρνούζι... Ενώ η Νταίζη όλα τα κάνει, ξοδεύεται η ερωτευμένη (μην ξεχνιόμαστε είπαμε) για να κάνει χαρούμενο τον Μπέλλο της... Αχ και έλεγα οτι σήμερα δε θα συγκινηθώ αλλά με τέτοιον έρωτα δεν είναι στο χέρι μου, συγκινούμαι cake

Μπέλλος: Μακάρι να διαλυθούν αυτοί, να ηρεμήσουμε και εμείς (για την παρέα)....
Αυτό τα λέει όλα.. Η Νταίζη κατάφερε να τον κάνει σαν τα μούτρα της...
Το ότι περιμένει να διαλυθεί η παρέα για να ηρεμίσουν, δεν μπορώ να το καταλάβω... Τι είδους ηρεμία είναι αυτή; Πάντως ηρεμία συνείδησης σίγουρα δεν είναι....

Εύα-Αγγέλα-Άγγελος (inlove)
Τι άλλο θα μπορούσε να μου μείνει απο αυτή τη σκηνή;
ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ, το γλυκό και ζουμερό... Λιώνω με αυτό το μωρό inlove

Μάνος-Μελίτα (το τελευταίο φιλί)
Πολύ καλή σκηνή αν και συνεχίζει να μην μου αρέσει το επιτηδευμένο κλάμμα της Μελίτας...
Το φιλί δεν το περίμενα (κανείς νομίζω) αλλά ούτε μου φάνηκε παράξενο..
Παρατήρηση--> Στα τελευταία επεισόδια και των δύο κύκλων, πάντα κάτι γίνεται με αυτούς τους δύο... Στο τέλος του πρώτου κύκλου, η Εύα τους έπιασε να εξασκούν το "πατωμάτο" και στο τέλος του δεύτερου κύκλου φιλήθηκαν.. Του χρόνου βλέπω να έρχεται ο Μάνος για γκέστ στο τέλος του τρίτου κύκλου για να φιλήσει την Μελίτα, έτσι βρε αδερφέ, για να κρατήσουμε τις παραδόσεις...

Στέφανος-Χρήστος (ο δύσπιστος)
Γυναίκα ΜΟΥ και γιός ΜΟΥ...;;; Ακούω καλά;
Είπε οτι παντρέυτηκε την Εύα για να γίνει ευτυχισμένος; Εγώ γιατί θυμάμαι οτι την παντρεύτηκε απο υποχρέωση (λέμε τώρα).. Απο πότε υποχρέωση σημαίνει ευτυχία; Θα μου το εξηγήσει κάποιος η να ανοίξω Μπαμπινιώτη;
Δεν μας τα λέει καλά ο Στέφανος και λέει και μεγάλες κουβέντες για την Νταίζη... Που να μάθει και τα ευχάριστα....

Μάνος-Νεφέλη (inlove)
Τι γλυκό παιδί που είναι αυτό; Τι σωματάκι είναι αυτό; Σαν καραμελίτσα είναι...
"Σ'αγαπάω πολύ μπαμπά μου, σ'αγαπάω" Είναι τέλειο να ακούς τέτοια λόγια απο ένα παιδί γιατί ξέρεις οτι τα εννοεί....

Μάνος-Μαρίλια (Snif)
Η πιό συγκινητική σκηνή του χθεσινού επεισοδίου (κατ'εμέ)...
Η Μαρίλια ήθελε να αποφύγει το κλάμμα.. Αυτό το κορίτσι κάθε φορά παραδίδει μαθήματα ωριμότητας...
"Σ'αγαπώ πολύ μπαμπά μου" και μετά μία καταπληκτική αγκαλιά...
Τυχερός άνθρωπος ο Μάνος που παρ'όλα τα λάθη του κατάφερε να έχει δύο κόρες που τον αγαπάνε πολύ....

Μάνος (Δημήτρης Μητροπάνος και Βασίλης Παπακωνσταντίνου "Σαν ναυαγός που ονειρεύεται καράβια")
Καλογυρισμένη σκηνή με φόντο την θάλασσα και την Εδέμ... Οι αναμνήσεις του Μάνου επείσης πολύ καλή λεπτομέρεια... Το τραγούδι ήταν η καλήτερη επιλογή... Υπο άλλες συνθήκες θα είχα πλαντάξει στο κλάμμα αλλά...........

Χρήστος-Νταίζη (ο διάβολος φορούσε πέρλες)
Καλώς το και το άλλο πρόσωπο της Νταίζης....
Νταίζη μου αλουμινόχαρτο στο κεφάλι δεν έχεις αλλά μία επιπλέον διαστροφή την έχεις... Να το κοιτάξεις....
Όσο για τον Χρήστο καλά θα κάνει να ακούσει την Νταίζη (έζησα να το γράψω και αυτό) ΜΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΕΙ καθόλου...
Η γυναίκα είναι κόρη της γυναίκας που θεωρείς μάνα του και ετεροθαλή αδελφή του άντρα που θεωρείς αδελφό του... Εγώ πάντως κο-πη-κα... lol!

Παρέα της Φεγγαρόπετρας + Ηλίας (προετοιμασία για το κάμπινγκ)
Η Εύα και ο Μάνος χεράκι χεράκι...
Η Νόρα με τον Λουκά με τον πόνο του φαρμακείου...
Η Δάφνη και ο Νικόλας με τον πόνο του καδρονίου....

Ηλίας: Ε ρε ζόρια που έχουν να τραβήξουν τα παιδιά σας μέχρι να σας μεγλώσουν....
Είναι μια παρέα με τους τουρτοπολέμους τους, τα τρελά τους, την παιδικότητα τους.. Αυτήν αγαπήσαμε, δε μας την επέβαλλαν όπως κάνουν τώρα με άλλους...

Δάφνη: Νικόλα που να τη βάλω την κιθάρα σου;
Λουκάς: Εδώ την έχω την απάντηση όμως.. Εδώ... gelio

Ο Νικόλας που κόντεψε να σκάσει μέσα στην σκηνή, η Δάφνη που τον έψαχνε, Η Νόρα που έψαχνε τουαλέτα, Ο Μάνος με τις ατάκες του και η Εύα με τον Λουκά που το διασκέδαζαν, είχαν απίστευτη πλάκα....
Δεν με πειράζουν οι παλιμπαιδισμοί καθόλου... Χάρηκα που τους είδα να περνάνε καλά...

Μελίτα-Στέφανος (Είμαι έγκυος στο παιδί που θα έχει αδελφό τον Άγγελο ο οποίος έχει αδελφή την Μρίλια που έχει αδελφή την Νεφέλη η οποία είναι κόρη μου... Ένας φαύλος κύκλος)
Μελίτα: Το χειρότερο ήταν που αυτό που σου έλεγα τότε ήταν είδη πραγματικότητα... Είμαι έγκυος...
Πάλι ένα παιδί απο λάθος... Σε τι κόσμο θα έρθει αυτό το μωρό;
Ο Στέφανος πάλι μόλις το άκουσε άρχισε να ανειρεύεται... Να του υπενθυμίσουμε οτι έχει και ένα άλλο παιδί ονόματι Άγγελος; Έτσι για να το ξέρει.... wall

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (κορίτσια δεξιά, αγόρια αριστερά....χιχιχι)
Μου άρεσε τρελά η Νόρα αλά Ντένη Μαρκορά... Η αγκαλιά που έδωσε στον Λουκά μου άρεσε...
Γενικά οι σκηνές της παρέας ήταν τόσο αληθινές που μάλλον το διασκέδασαν και οι ίδιοι.. Οι σκηνές γενικώς τους έβγαιναν αβίαστα....

Στέφανος-Αντιγόνη (τα ίδια....)
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λέει ψέμματα;
Ο Στέφανος δεν βαρέθηκε να της φωνάζει;
Το μόνο ενδιαφέρον ήταν η ερώτηση του Στέφανου για το αν γέννησε η μάνα του το παιδί του Λύτρα...
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λιποθυμάει;

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας (μπανάκι στη θάλασσα)
Ζηλευώωωωωωωω..... (άσχετο)
Ο Λουκάς που ψάρευε ήταν όλα τα λεφτά....
Το μπάνιο της παρέας πλίν Μάνου-Εύας (που είχαν άλλη δουλειά huhu..) ήταν αξιοζήλευτο....
Επιμένω να λέω οτι οι σκηνές αυτές ήταν τόσο ανεπιτήδευτες... Love

Ρούσσος-Ηλίας
Ο Ηλίας προσπαθούσε να ψαρέψει για ενδεχόμενο αδελφό του Νικόλα και ο Ρούσσος δεν έδωσε ξακάθαρη απάντηση και τον συμβούλεψε κιόλας να μην το ψάχνουν γιατί μπορεί να ανακαλύψουν κάτι που δεν θα τους αρέσει... Μήπως ξέρει κάτι παραπάνω ο Ρούσσος; scratch

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (dust in the wind)
Ένα τραγούδι δικό τους που τα λέει όλα... Σκόνη στον άνεμο και έτσι έγιναν...
Τέλεια τα ζευγαράκια που χόρευαν στην παραλία αλλά Νόρα-Λουκάς inlove (αδυναμίες είναι αυτές)

Ρούσσος-Μελίτα-Αμαλία
Τι κακός πατέρας που είναι ο Ρούσσος lol!
Συμπαραστέκεται στην κόρη του (που πονάει και <<κλαίει>> -λέμε τώρα- )...
Της λέει οτι θα είναι κοντά της ότι και αν αποφασίσει....
Έχει μια Αμαλία κοντά της λαμπάδα αναμμένη....
Μήπως γιαυτό κακόμαθε το Μελιτάκι;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (έρχεται μπόρα την πιο κατάλληλη ώρα)
Γέλασα-->
Με την Δάφνη που έκρυψε το καδρόνι
Με την Νόρα που όλο τσισάκια ήθελε να κάνει (να το πάρω ως προοικονομία ή ο πεινασμένος εγκυμοσύνες ονειρεύεται; )
Με τον Λουκά που πήγε να ρίξει την σκηνή προκειμένου να δραστηριοποιηθούν..
Συγκινήθηκα-->
Με την παρέα στην βροχή που είχαν πιαστεί χέρι χέρι όλοι τους...
Με το τραγούδι (υπέροχα τραγούδια στο χθεσινό επεισόδιο)

Νταίζη-Μπέλλος (Πρόταση γάμου(πίλαφου) vomit )
Και εκεί που είχα γλυκαθεί με την παρέα, έρχεται στο καπάκι η σκηνή αυτή και ξενερώνω εντελώς...
Τόσο καιρό ζητάμε εγκυμοσύνη και την έχουμε...
Τόσο καιρό ζητάμε πρόταση γάμου και την έχουμε και αυτή...
Τα ζητήσαμε όμως για Νόρα και Λουκά.... Μας κοροϊδεύουνε;
Πρόταση γάμου ο Μπέλλος στην Νταίζη...;;; wall wall
Απορώ πάντως με τον Μπέλλο.. Πρέπει να τον αγαπάει πολύ ο κοσμηματοπώλης του, όποια γυναίκα γνωρίσει (είτε την ξέρει, είτε όχι) την ερωτεύεται στο δευτερόλεπτο και της κάνει πρόταση γάμου στο λεπτό... Μπράβο ταχύτητα αυτός ο άνθρωπος....
Άξιος (της μοίρας του)....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (ζευγαράκια στην βροχή)
Κλασσικά μου άρεσαν πολύ τα ζευγαράκια στην βροχή, είναι όντως πολύ ρομαντικά...
Μου άρεσε το φυλαχτό του Μάνου που έδωσε στην Εύα...
Απορίες-->
Γιατί η Νόρα και ο Λουκάς ήταν τόσο μακριά;
Γιατί δεν τους βρέχατε εκείνους;
Γιατί πρέπει πάντα να κάνετε οικονομία πάνω στην Νόρα και τον Λουκά; Impatient

Μάνος-Ηλίας (αποχαιρετισμός)
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή... <<Πατέρας και γιός..>> Αυτό ακριβώς ήταν....
Πολλές ευχές απο τον πατέρα και πολλές υποσχέσεις απο τον γιό....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (τραπέζι)
Μου άρεσαν ακόμα και τα κρύα αστεία του Λουκά σε αυτή τη σκηνή...
Μου άρεσε που ο Μάνος διευκρίνησε στους δύο <<ηλίθιους>> οτι θα του λείψουν...
Περίμενα όμως κάτι πιο δυνατό σε αυτή τη σκηνή, ψέματα να πώ;

Νταίζη-Αντιγόνη (το δράμα μιας παρατημένης κοπελίτσας που παράτησε το παιδί της)
Γίνομαι σκληρή το ξέρω αλλά δεν μπορώ να λυπηθώ με τίποτα την Νταίζη....
Καταρχήν να πώ οτι μου άρεσε πολύ η σκηνή και η Μαριάννα άψογη στον ρόλο της όπως και η κα Παπαδημητρίου...

Τώρα στα του ρόλου...
--> Η Αντιγόνη παράτησε ένα παιδί γιατί δεν ήθελε τίποτα που να της θυμίζει τον Λύτρα...
Παράτησε ένα παιδί που ήταν δικό της...
Έμεινε έγκυος, πόνεσε να το γεννήσει και μετά το πέταξε σαν σκουπίδι, το άφησε στη τύχη του χωρίς να ενδιαφερθεί ποιοί θα το πάρουν... Αλλά βέβαια.. Προκειμένουν να "εκδικηθεί" τον Λύτρα, έκανε κακό στο ίδιο της το παιδί....
Για να πάρει τα λεφτά του άντρα της μεγάλωσε τον Στέφανο με ψέματα και δίψα για εκδίκηση...
Το έπαιζε μουγγή στον ίδιο της τον γιό ενώ ξέρει πόσο πονούσε για εκείνη...
Προσπάθησε να σκοτώσει την νύφη και το εγγόνη της χωρίς δισταγμό...
Μέχρι να πάρει στα χέρια της στην διαθήκη χάθηκαν άνθρωποι (βλέπε Καλφοπούλου)...

--> Η Νταίζη παράτησε ένα παιδί....
Το γέννησε και το άφησε στον Οδυσσέα (τουλάχιστον αυτή ήξερε που το άφηνε) παραμυθιάζοντας τον οτι είναι παιδί του...
Έκρυψε απο τον Λουκά οτι ο Άρης είναι γιος του και όταν του το είπε τον εκβίαζε επανειλλημένα με όπλο το ίδιο της το παιδί...
Χρησιμοποίησε το παιδί της για να πάρει το σπίτι του Λουκά...
Το παίζει ερωτευμένη στον Μπέλλο για να του τα αρπάξει όλα...
Προσπάθησε να σκοτώσει την Εύα με το παιδί της....
Προσπαθεί να πάρει την Εδέμ απο τον Νικόλα που ξέρει οτι είναι αδελφός της...

Δε χωράει καμία αμφιβολία οτι αυτές οι δύο είναι μάνα και κόρη...
Φαίνεται οτι ο πατριός της βίαζε την Νταίζη (δυστυχώς και το εννοώ).. Πέρασε πολλά η γυναίκα αλλά αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι έχει το δικαίωμα να αφαιρεί ζωές και να καταστρέφει ζωές...
Λέει οτι θα πάρει πίσω αυτά που της ανήκουν.. Να τα πάρει αλλά όχι εις βάρος των άλλων....

Βασικά δεν μπορώ να παρακολουθώ την "αγιοποίηση" της Νταιζάρας γιατί απλά δεν με πείθει...
Έκανε τα ίδια με την μάνα της, γιατί να την λυπηθώ;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (Ο αποχαιρετησμός)
Η καλύτερη εικόνα ήταν αυτή με τους έξι αγκαλιασμένους... Αυτή είναι η παρέα μας.... : respect :
Προσωπικά όμως θα ήθελα περισσότερο χρόνο για να αποχαιρετήσει ο καθένας ξεχωριστά τον Μάνο με δύο λογάκια παραπάνω.. Με ενόχλησε που ειδικά η Δάφνη (η οποία πούλησε ολόκληρη Εδέμ για χάρη του) το πήρε τόσο χαλαρά, χωρίς ούτε ένα "σ'αγαπώ"... Αλλά τι ζητάω και εγώ; Σιγά μη έδιναν περισσότερο χρόνο στους δευτεραγωνιστές γιατί αυτό θα είναι του χρόνου gmt

Η αποκάλυψη της δολοφονίας του μπουκλοκεφαλιού (ποιος είναι ο δολοφόνος οεο; )
Καλέ πως γίνεται να μην πέθανε αφού την έφαγε στο κεφάλι; scratch
Τι στο καλό; Αντί για σφαίρα, λάδι είχε το όπλο;
Λίγο εξωπραγματικός ο φόνος του Χατζηασφυκτικού αλλά ομολογώ οτι ήταν κάτι που δεν περιμέναμε...
Δεν θα μπώ στην διαδικασία να σκεφτώ ποιός είναι ο δολοφόνος του αλλά τελικά ο καταπληκτικός Σταυρίδης μας βγήκε δολοφόνος Β' αλά Κατακουζινός lol!

Στέφανος-Αντιγόνη (η αυτοκτονία της χρονιάς)
Πολύ μα πολύ δυνατή σκηνή με τα ουρλιαχτά του Στέφανου... Απίστευτος ο κος Σταύρου : respect :
Έχω την εντύπωση οτι η Αντιγόνη μια χαρά 400 τα έχει ή μάλλον ΘΑ τα έχει στον τρίτο κύκλο....
Η Νταίζη πάντως θα πονέσει τα μάλα για την μανούλα...

Λευτεράκης (κράτα με να σε κρατώ, να ανεβούμε στο Auto-Moto)
Μάλλον δε θα βλέπω τακτικά του χρόνου για να τον χαρώ αλλά δεν νομίζω να είναι αυτός ο δολοφόνος που προσπάθησαν να μας πασάρουν...

Εύα-Μάνος (μέχρι οι δύο σκιές μας να γίνουν μία Heart2 )
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνή....
Το βλέμμα της Εύα όταν έφευγε ο Μάνος και γύρισε να του πεί καλό ταξίδι ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ (θεά η Ξυλά)
Τραλάθηκα με τις σκιές που γίναν μία inlove
Να πώ και εγώ με την σειρά μου "ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ" Congrats



Για του χρόνου-->
Έχουμε να περιμένουμε τον δολοφόνο του Χατζηβασιλείου..
Έχουμε να περιμένουμε την ιστορία της Νταίζης
Έχουμε να περιμένουμε την εγκυμοσύνη της Μελίτας
Έχουμε να περιμένουμε τον ρόλο που θα βαρέσει ο Λευτέρης
Έχουμε να περιμένουμε την σταδιοδρομία του Μπέλλου
Έχουμε να περιμένουμε τα σχέδια της Αντιγόνης...

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ.....

Απο παρέα της Φεγγαρόπετρας ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ;
Απο Νόρα και Λουκά τι έχω να περιμένω;
Γιατί δεν δόθηκε τίποτα το ιδιαίτερο που να έχουμε να περιμένουμε απο τους ήρωες που αγαπάμε;
ΟΕΟ; Kotsides

Κατάλαβα.... Του χρόνου θα βλέπουμε-->
Νταίζη, Μελίτα, Μπέλλο, Λευτέρη, Αντιγόνη, Στέφανο...
Και αυτοί 6 άτομα είναι... Μία παρέα..
"Η παρέα των Φεγγαροχαμένων" Grrr


Σας έχω ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο λοιπόν...
Το ευχάριστο είναι οτι θα έχουμε και του χρόνου Μυστικά της Εδέμ...
Το δυσάρεστο είναι οτι η παρέα της Φεγγαρόπετρας δε θα υπάρχει εκεί... lol!

Αυτά απο μένα.. Ήταν μάλλον ο τελευταίος σχολιασμός...

Υ.Γ.--> Πάω να σας διαβάσω τώρα...
Υ.Γ.2--> Καλέ πόσα έγραψα; scratch


Υπέροχο και απολαυστικό το τεράαααστιο σεντόνι σου Εζουλίνι μου! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 96572

Πάντως στο
Δάφνη: Νικόλα που να τη βάλω την κιθάρα σου;
Λουκάς: Εδώ την έχω την απάντηση όμως.. Εδώ... gelio
Εγω την έδωσα την απάντηση μου, αν δεν με πιστεύεις, ρώτα Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Lol
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Ιουν 28, 2010 3:35 pm


Τελευταίος σχολιασμός οπότε εδώ είμαι κι εγώ

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν νομίζω τέλος των μυστικών της Εδέμ και αρχή της σειράς που θα δούμε την άλλη σεζόν που απομένει να δούμε αν θα θυμίζει σε τίποτα τη σειρά που αγαπήσαμε.

Ζητήσαμε ένα κλείσιμο σε ότι ξέραμε και μας έκαναν τη χάρη να μας το δώσουν και αυτό οφείλω να το ομολογήσω.: thanks :

Η παρέα για τελευταία φορά ολόκληρη έκλεινε έναν κύκλο. Νομίζω οτι απο εδώ και μετά τίποτα δεν θα είναι όπως παλιά. Θα συμβιβαστούν, θα γελάσουν και πάλι, ενδεχομένως θα κάνουν πάλι όνειρα και ευχές αλλά τίποτε δεν θα είναι ίδιο. Snif Πάντα στο τραπέζι θα υπάρχει μια θέση άδεια. Πάντα σε μια άκρη του μυαλού και της καρδιάς θα υπάρχει ένα κενό για άλλους μικρότερο για άλλους μεγαλύτερο. Snif Προσπάθησα να δω την ουσία του πράγματος και άφησα απέξω τα άκυρα με την αγορά φαρμακαποθήκης προκειμένου να φύγει κανείς απ το τσιμέντο για μιά μέρα. Κράτησα απ την παρέα που αγάπησα το χορό στη βροχή και αυτό που ένιωσα. Έξι άνθρωποι που γνωρίζονταν απο παιδιά που τους δένουν καλές και κακές αναμνήσεις την ώρα που χωρίζουν οι δρόμοι τους γυρνούν στο παρελθόν γίνονται και πάλι έφηβοι πετάνε απο πάνω τους το ρούχο της σοβαρότητας και χορεύουν στη βροχή. Ξεπλένουν ότι τους πόνεσε και κρατούν τα όμορφα και ταυτόχρονα ''χτίζουν'' μια τελευταία ανέμελη ανάμνηση. Θα τους θυμάμαι όπως τους είδα την τελευταία φορά έξω απ το ατελιέ της Δάφνης την ώρα του τελευταίου αντίο ένας κύκλος με έξι κρίκους. Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2

Κλείσιμο είχαμε και στη σχέση του Στέφανου με τη μάνα του. Ποτέ ξανά δεν θα είναι όπως πριν. Το κουτί της Πανδώρας άνοιξε, και θα χτιστεί κάτι διαφορετικό ανάμεσά τους. Χειρότερο ή καλύτερο, πιο καθαρό ή πιο σκοτεινό δεν ξέρω πάντως κάτι διαφορετικό. Ο Στέφανος λάτρεψε αυτή τη μάνα στη συνέχεια τη μίσησε για τα ψέματα που του είπε, έφτασε να της πει οτι θέλει να τη δει νεκρή αλλά όταν την είδε λιπόθυμη σίγουρα μέσα του άλλαξαν τα πάντα.

Ξέρω οτι κάποιοι θα διαφωνήσουν αλλά είδα κλείσιμο και στη σχέση Στέφανου Μελίτας. Ή τουλάχιστον αλλαγή πλεύσης. Αυτοί οι δύο έζησαν μια ερωτική ιστορία, και υποτίθεται αγαπήθηκαν απόλυτα. Χωρίς να μεσολαβήσει κάτι ιδιαίτερο η Μελίτα τον άδειασε την ώρα ακριβώς που την είχε ανάγκη και το χειρότερο του αποκάλυψε οτι περιμένει δικό του παιδί. Δεν έχει αποφασίσει ακόμη αν θα το κρατήσει ή όχι δεν ξέρει αν τον αγαπάει η τον μισεί αλλά του το αποκαλύπτει για να τον χτυπήσει και να του πει κοίτα τι χάνεις. Εμένα αυτό μόνο αγάπη δεν μου δείχνει και υποθέτω ο Στέφανος κάποια στιγμή θα το καταλάβει εκτός κι αν είναι εντελώς ηλίθιος. Όταν κάποιος αγαπάει είναι εκεί στα δύσκολα όταν αγαπάει νοιώθει τις αλήθειες και τα ψέματα όταν αγαπάει δεν χτυπάει τον άνθρωπό του στο ευαίσθητο σημείο του. Τα είδατε εσείς αυτά πουθενά; Εγώ όχι. Για άλλη μια φορά Σταύρου και Παπά επαφή μηδέν και δεν θέλω να το χαλάσω οπότε το σταματώ εδώ. zip

Ο ίδιος ο Στέφανος που γνωρίσαμε μέχρι τώρα νομίζω κάνει στροφή. Στη συζήτησή του με το Χρήστο μας έκανε μια μάλλον περίεργη περιγραφή του τι έζησε τον τελευταίο χρόνο. Είπε η μάνα μου δημιούργησε έναν εκδικητή που ήρθε να πάρει το αίμα του πίσω. Όταν παντρεύτηκα την Εύα προσπάθησα να αλλάξω και να ζήσω ευτυχισμένος με τη γυναίκα μου και το παιδί μου. Εσύ και η μάνα μου μου το χαλάσατε και τώρα θα δείτε το άλλο μου πρόσωπο. Απείλησε ακόμη ακόμη το Χρήστο οτι αν κρύβεται πίσω απ τις επιθέσεις κατά της Εύας θα τον σκοτώσει. Μήπως μπορεί κάποιος μέσα σε όλη αυτή τη συζήτηση να μου βρει κάπου τον έρωτά του για τη Μελίτα; Υπήρχε άραγε ή περικλειόταν μέσα στο κεφάλαιο εκδίκηση; Αξιοπρόσεκτη συζήτηση αν μη τι άλλο. /S

Στροφή και για τη σχέση Ρούσσου Μελίτας. Τώρα που έχει πάλι πρόβλημα ο πατέρας είναι παρών. Να παρηγορήσει να στηρίξει να δείξει την αγάπη του. Μου άρεσε που ενώ η γνώμη του είναι οτι δεν πρέπει να κρατήσει η Μελίτα το παιδί και την είπε ξεκάθαρα στην Αμαλία στο παιδί του είπε οτι κι αν αποφασίσεις θα είμαι δίπλα σου. Αυτό προς απάντηση όλων αυτών που θεωρούσαν το Ρούσσο κακό πατέρα.

Κλείσιμο όμως και για τη Νταίζη που απο μικροαπατεώνισσα προάγεται σε σκύλα. Τη γνωρίσαμε σαν γυναίκα του Οδυσσέα να προσπαθεί να τα αρπάξει απο όπου μπορεί και μας προέκυψε (τι άλλο) ετεροθαλής αδελφή δύο εκ των ηρώων παρακαλώ. Το τι χαρά θα κάνει ο Νικόλας όταν μάθει τι του επιφύλαξε η τύχη δεν το συζητώ. Tongue Ενώ και η Πολυχρονίδη και η Παπαδημητρίου μου αρέσουν δεν μου έβγαλε η σκηνή τους κάτι ιδιαίτερο. Καμία σχέση με τις σκηνές της κυρίας Παπαδημητρίου με το Σταύρου ή ακόμη και με τον Κασσανδρινό και την Ξυλά που μου έβγαζαν καλή χημεία. Η Νταιζούλα λοιπόν θεωρεί τον εαυτό της τη μεγάλη αδικημένη. Δεκτό μέχρι ένα σημείο. Λογικά θα έπρεπε να βγάζει μίσος θυμό και παγωμάρα ταυτόχρονα απέναντι σ αυτή τη μάνα. Δεν το είδα. Για τη Νταίζη τώρα τι να πω. Θα περίμενα από μια γυναίκα που έζησε όσα ισχυρίζεται αυτή οτι πέρασε, δύο πράγματα. Πρώτον να μην αφήσει ποτέ το δικό της παιδί. Δεύτερον να αποζητάει πρώτα απ όλα την αγάπη που της στέρησαν. Δεν είδα τίποτα απ τα δύο οπότε το κοριτσάκι μάλλον ψεύδεται ασύστολα. Impatient

Πρώτη επίσημη για το φίλο μας το Λευτεράκη. Μετά το δημοσίευμα ο Μάνος φεύγει ο Λευτέρης έρχεται αυτόματα γίνεται ο συνειρμός οτι πρόκειται για τον ηθοποιό που θα καλύψει το κενό του Μάνου. Μόνο που για μας ο Μάνος ήταν ήρωας αγαπημένος και ο Λευτεράκης παντελώς άγνωστος οπότε και χωρίς να θέλω να θίξω τον ηθοποιό χαλάστηκα. Τελικά εκτός απ την Αμαλία δεν έχει κανένας τακτ. Ας άφηναν πρώτα να φύγει ο Μάναρος και μετά μας τον σύστηναν. Έτσι όπως μας το έδωσαν αφήνω το Μπουγιούρη διά στόματος Αντρέα να μιλήσει. gelio



Κλείσιμο στη σχέση Μάνου Ρούσσου και ταυτόχρονα εισαγωγή στην επόμενη σεζόν. Το έχω γράψει και παλιότερα και θα το επαναλάβω. Ο Ρούσσος είναι συνυπεύθυνος για τη διαμόρφωση του χαρακτήρα του Μάνου. Το δέχτηκε αναγνώρισε τα λάθη που έκανε μαζί του και ταυτόχρονα έδειξε οτι αυτά που τους δένουν είναι περισσσότερα απ όσα νομίζαμε. Δυό γερά μυαλά που ακόμη κι όταν το ένας θα λείψει δείχνουν να δρομολογούν εξελίξεις. Απ όσο κατάλαβα έστειλαν την κόρη του Χατζηβασιλείου στο Λουκά και τη Νόρα για να γνωρίζουν ακριβώς τι θα συμβεί όταν θα αρχίσουν να σκαλίζουν την δολοφονία. Idea Αυτός ο φόνος συνδέεται άμεσα με τη διαθήκη και η διαθήκη συνδέεται με την οικογένεια του Στέφανου. Ο Μάνος λοιπόν θέλει να ξέρει τι γίνεται για να είναι ασφαλής η Εύα και ο Ρούσσος για να είναι ασφαλής η Μελίτα. Προφανώς και οι δύο πιστεύουν οτι η οικογένεια έχει πολλά άπλυτα που με την ευκαιρία της δίκης θα βγουν στη φόρα.


Κλείσιμο και στις σχέσεις του Μάνου με τα παιδιά του. Το ένα το αφήνει να μεγαλώσει μόνο, το άλλο δεν κατάφερε να το δει να μεγαλώνει και ακριβώς τη στιγμή που δένεται μαζί του το αφήνει. Όταν είδα τη Μαρίλια να λέει σ αγαπώ μπαμπά μου θύμωσα αφάνταστα. : curse : Περιμένω μιά ολόκληρη σεζόν και κάτι παραπάνω να δω αυτή τη σχέση να εξελίσσεται και μου δίνουν απλά την παρηγοριά μιας αγκαλιάς σαν να με δωροδοκούν. Λάτρεψα παρόλα αυτά και τις δύο σκηνούλες.Hugg

Θα ήθελα να δω κάποια ιδιαίτερη σκηνή ανάμεσα σε Δάφνη και Μάνο. Δεν το είδα και χαλάστηκα αν και κάπου το καταλαβαίνω. Όλο αυτό με την αποχώρηση του Μάνου δόθηκε βιαστικά και πρόχειρα και το σκεπτικό ήταν να περάσουν σε μας οτι δεν πληγώθηκαν και όλα γίνονταν για καλό γιατί η σειρά πρέπει να συνεχιστεί οπότε τι να έλεγαν δυό αδέλφια που χωρίζουν πριν καλά καλά χορτάσουν το ένα τ άλλο; Snif

Για τις αποκαλύψεις σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου καλύτερα να μη σχολιάσω. Τι μας είπαν οτι ένας αστυνομικός εκπαιδευμένος να πυροβολεί αστόχησε απο απόσταση μισού μέτρου; wall Και επιπλέον κάνω λάθος ή μας έλεγαν σε συνεντεύξεις οτι το δολοφόνο τον βλέπουμε και οτι φέτος θα μάθουμε ποιός είναι; cake

Άφησα για το τέλος τον αποχωρισμό Μάνου και Εύας
Τελικά αυτό το ζευγάρι το έδενε ένας μεγάλος έρωτας. Όλοι οι μεγάλοι έρωτες της λογοτεχνίας δεν υπέστησαν τη φθορά της καθημερινότητας και ίσως αυτό να είναι το χαρακτηριστικό που τους έκανε μεγάλους. Heart2 Heart2 Όλες τους οι σκηνές απλά υπέροχες. Αυτό το πρωινό ξύπνημα και ο καφές που μοιράστηκαν απ το ίδιο φλυτζάνι, inlove οι δυό τους να ανταλλάσσουν όρκους αγάπης, inlove ο Μάνος που κοιτούσε την Εύα και ''κλείδωνε'' τις αναμνήσεις του,inlove ο Μάνος να δίνει την αλυσίδα με τον άγγελο στην Εύα,inlove η Εύα να φεύγει μακριά να μη βλέπει τους φίλους να τον αποχαιρετούν, inlove η τελευταία βόλτα στην παραλία και το τελευταίο φιλί inlove αυτή η λαχτάρα που γύρισε να τον φωνάξει να του πει οτι οι σκιές τους έγιναν μία αλλά τελικά του ευχήθηκε καλό ταξίδι.inlove Όλα υπέροχα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο: respect : : respect :
Τελικά η Εύα έκανε αυτό που έκανε πάντα. Κατάλαβε οτι ο Μάνος δεν έχει μέλλον εδώ και τον άφησε να πετάξει. Όπως τότε έτσι και τώρα, δεν είπε θέλω είπε κάνε αυτό που θέλεις εσύ.

Πιστεύω οτι θα ήταν ένα υπέροχο τέλος αν η σειρά έριχνε αυλαία. Τώρα απλά ήταν ένα καταπληκτικό επεισόδιο που έδινε ένα καταθλιπτικό τέλος σε κάτι που αγαπήσαμε και θα μας φέρει στη δύσκολη θέση να δούμε τους ήρωες να λειτουργούν έξω απ τους χαρακτήρες τους. Threat

Το χειρότερο όμως είναι οτι σκότωσαν τις προσδοκίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει πια κάτι να περιμένουμε. Μου είναι παντελώς αδιάφορος ο έρωτας των απολύτων ίσως γιατί ξεκίνησε απο ξεπούλημα, ίσως γιατί οι ηθοποιοί που αποτελούν το ζευγάρι είναι υποκριτικά ο ένας στην ανατολή κι ο άλλος στη δύση. wall
Δεν θέλω να δω τη Νταίζη να κυνηγάει την Εύα να της πάρει όσα νομίζει οτι της ανήκουν ιδιαίτερα επειδή η Εύα έμεινε χωρίς έναν δικό της άνθρωπο : curse : και αν μου πουν οτι θα βρεθεί κάποιος τρίτος μέσα σε λίγους μήνες θα γελάσω μέχρι δακρύων.
Ο Λευτεράκης μου φάνηκε αδιάφορος και για να είμαι ειλικρινής η Χατζηκόρη το ίδιο. Θα κάνω μια προσπάθεια να τους δω αλλά όταν δεν υπάρχει η σπίθα δύσκολα ανάβει η φωτιά. lol!

Τέλος απο μένα ένα μεγάλο μπράβο στο Μπουγιούρη την Ξυλά το Σταύρου και την Παπαδημητρίου για τις ερμηνείες τους και σε όλους τους ηθοποιούς της παρέας που μας ταξίδεψαν δύο ολόκληρα χρόνια. Flkia

Άπλωσα τελικά μεγάλο σεντόνι αλλά για το τέλος άξιζε τον κόπο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Δευ Ιουν 28, 2010 3:38 pm

l_aquila έγραψε:
ksanthi έγραψε:
nikidanis έγραψε:
ksanthi έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ

Νικη εγραψε
γιατι δεν υπαρχει περιπτωση παει ο Μανος εκλεισε σαν ηρωας

KSANTHI ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΒΕΒΑΙΟ.

Συμφωνώ και εγώ με την Νίκη. Δεν νομίζω να ξαναγυρίσει ο Παναγιώτης. Αν ήταν θα του είχε γίνει πρόταση από τώρα τι περιμένουν δηλαδή ?

ΚSANTHI EΓΡΑΨΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΑΣΙΑ. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από edem4ever Δευ Ιουν 28, 2010 3:42 pm

Εζι και Clarabelle τα ρεστα μου!!!! : respect : oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Δευ Ιουν 28, 2010 3:45 pm

Καρ-Mik έγραψε:

Υπέροχο και απολαυστικό το τεράαααστιο σεντόνι σου Εζουλίνι μου! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 96572

Πάντως στο
Δάφνη: Νικόλα που να τη βάλω την κιθάρα σου;
Λουκάς: Εδώ την έχω την απάντηση όμως.. Εδώ... gelio
Εγω την έδωσα την απάντηση μου, αν δεν με πιστεύεις, ρώτα Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Σ'ευχαριστώ πολύ Βάσω μου....

Αν και φαντάζομαι τι έχεις απαντήσει, θέλω να το ακούσω ΤΩΡΑ...
Ρωτάω λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται να μου απαντήσει... Τι απάντηση έδωσες; lol!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Ιουν 28, 2010 3:46 pm

Ezi_loukno έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:Υπέροχο και απολαυστικό το τεράαααστιο σεντόνι σου Εζουλίνι μου! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 96572

Πάντως στο
Δάφνη: Νικόλα που να τη βάλω την κιθάρα σου;
Λουκάς: Εδώ την έχω την απάντηση όμως.. Εδώ... gelio
Εγω την έδωσα την απάντηση μου, αν δεν με πιστεύεις, ρώτα Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Lol

Σ'ευχαριστώ πολύ Βάσω μου....

Αν και φαντάζομαι τι έχεις απαντήσει, θέλω να το ακούσω ΤΩΡΑ...
Ρωτάω λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται να μου απαντήσει... Τι απάντηση έδωσες; lol!

Νομίζω οτι θα φάω ban αν σου απαντήσω δημόσια Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 610665
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από KonstantinaA Δευ Ιουν 28, 2010 3:48 pm

Ενα εκπληκτικο επεισοδιο. Συγκινηθηκα πολυ, εκλαψα.... Επιτελους η παρεα της φεγγαροπετρας ξανα μαζι στη δικη τους παραλια, ενηλικοι πια αλλα τοσο παιδια μεσα τους. Ολοι τους ηταν πολυ καλοι. Τελεια σε μια σκηνη ολοι μαζι, ο Λουκας ενα παιδι με ολη τη σημασια της λεξης που τους παροτρυνε να βγουν εξω στη βροχη αλλιως θα εριχνε τη σκηνη. Η σκηνη τους μεσα στη βροχη, να τραγουδουν, να χορευουν, να φιλιουνται υπεροχη!!!!!! Η σκηνη που επαιζαν στη θαλασσα γλυκια.

Αυτη ηταν η παρεα που αγαπησαμε και ελπιζω στον 3ο κυκλο να τους βλεπουμε περισσοτερο σαν παρεα. Ο Μανος καταπληκτικος, εριξε τη δικη του αυλαια χθες, ειχαν γραψει το επεισοδιο για να δωσει το δικο του φιναλε.Με το Νεφελακη πολυ γλυκια και συγκινητικη σκηνη οπως και με την Μαριλια. Ειδικα στο τελος με την Ευα οπου οι δυο σκιες τους εγιναν μια προσωπικα εριξα πολυ Snif

Οι κοπελες ηταν ολες ομορφες χθες αλλα η Ευα ΘΕΑ!!!!!!!
Ο Λουκακος μου κουκλος με το κοκκινο μπλουζακι και με το κοκκινο μαγιω επισης, καλα δεν σχολιαζω το τελειο κορμι του Faint Klap huhu επισης στη σκηνη με τη Νορα στο σπιτι φοβερος..... τον τρελλανε τον ανθρωπο λεμε, απαιχτη σκηνη, οι ατακες του super ελιωσα στα gelio gelio

Πετρος και Αμαλια οπως παντα καταπληκτικοι, δεν υπαρχουν λογια για τους δυο τους. Η Μελιτα απαραδεκτη, δεν παιρνει απο λογια με τιποτα, δεν εχει μυαλο, ιχνος αξιοπρεπειας και σεβασμου, δεν μου αρεσε καθολου στο χθεσινο επεισοδιο. Αν ηταν κυρια και αφου δεν θελει τον Στεφανο δεν θα του ελεγε καν οτι ειναι εγκυος. Εκλαψε που φευγει ο Μανος? αυτη ηθελε να τον ξεφορτωθει και ολο ειρωνια ηταν απεναντι του. Βρε θυμηθηκε πως εχει οικογενεια το κοριτσι, τωρα θελει παρηγορια στην αγκαλια του μπαμπα, ειναι παλι η πριγκιπισσα του, τωρα δεν εχει αδικο ο μπαμπας ουτε λειτουργει λαθος το ενστικτο του, και αφου στερεψαν οι εραστες μονο ο μπαμπας εχει λεφτα για να ζησει καλα το κοριτσακι, αρα τα κανουμε ολα γαργαρα και γυρναμε πισω σαν βρεγμενες γατες. cake xastouki Fskl και λιγα σου εριξα , δεν τρωγεσαι πια.

Αντιγονη ηρθε η ωρα σου, απορω πως συνεχιζεις να αρνεισαι την αληθεια με τοσες αποδειξεις που υπαρχουν, ειπαμε ο Στεφανος σε πιστεψε αλλα τοοοοοοοοοοσο ηλιθιος δεν ειναι πια.

Αλεξανδρος Σταυρου : respect : : respect : : respect : η σκηνη που βρηκε τη μητερα του να εχει παρει τα χαπια για να αυτοκτονησει ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ!!!!!!!!! Η υποκριτικη του ικανοτητα ξεδιπλωθηκε σε ολο της το μεγαλειο.

Νταιζη δεν παιζεσαι, εισαι μεγαλη κακουργα, να μου πεις μανα την Αντιγονη εχεις τι αλλο θα ησουν, αλλα κρυβει πολυ μισος μεσα της, απο τη μια δικαια με τον τροπο που την μεταχειριστηκε η Αντιγονη, αλλα απο αυτο θα επρεπε να παρει παραδειγμα και να μην φερθει και εκεινη ασχημα στο Αρη αλλα για τη Νταιζη μονο το χρημα μετραει. Κοιτα τωρα που ειναι αδερφη του Στεφανου και του Νικολα και οι δυο τους την μισουν τρελλα.Θα εχουμε πολλα γλεντια στον 3ο κυκλο.

Καλα ο Μπελλος ειναι ανευ προηγουμενου, θελει και επισημοποιηση, δεν ακουσες το Μανο αγορι μου που σου ειπε να την πνιξεις, τωρα ετοιμασου να φας μεγαλη φολα.

Επιτελους χθες ηταν ενα επεισοδιο που μας καθηλωσε, πιστευω ο 3ο κυκλος να εχει πολλα τετοια. Θα μας λειψει η παρεα μα πιο πολυ θα μας λειψει ο Μανος, ηταν βασικο μελος της παρεας. Ελπιζω σε καποιο guest τη νεα σεζον. Θελω να πω πως εχω μια υποψια πως ο Στεφανος ειναι μπλεγμενος στη δολοφονια του Χατζηβασιλειου, κατι μου θυμισαν αυτα τα ποδια που ειδα χθες στον ταφο του Σταυριδη, και μην ξεχναμε οτι ο Στεφανος δεν ειναι αυτο που εχουμε δει μεχρι σημερα, και ευελπιστω σε αυτο, να αναλαβει δραση με τη νεα σεζον.

KonstantinaA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ksanthi Δευ Ιουν 28, 2010 3:51 pm

ΚΛΆΡΑΜΠΕΛ ΘΕΙΚΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΨΟΓΗ. Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΧΘΕΣ ΜΕ ΕΛΙΩΣΑΝ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΑΝΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΑ. ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΥΝΑΛΕ Ο ΜΑΝΟΣ ΕΙΠΕ ΕΥΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ Ε Λ Ι Ω Σ Α ΜΑΝΟΣ ΕΥΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΑΡΜΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ .

ksanthi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από almaresi Δευ Ιουν 28, 2010 4:00 pm

Ξεκινώ λέγοντας πως τώρα καταλαβαίνω γιατί δεν έπαιζε στα προηγούμενα επεισόδια ο Μπουγιούρης... Γύριζε την τηλεταινία ο άνθρωπας!!! Πόσες να 'ταν οι σκηνές που δεν έπαιζε? 5-6?

-----------------------------------------

"...εγώ δεν έχω τίποτα άσχημο να θυμάμαι από σένα..."... Κρατώ αυτό μονάχα από την 1η σκηνή... Πέρα για πέρα αληθινό...

-----------------------------------------

Η σκηνή με τις απαιτήσεις της Νόρας ήταν αρκετά αστεία, δεν λέω, έπιασε όμως κανείς αυτό?
"Μόνο αντι-αεροπορικός πύραυλος λείπει από δω"... Δηλαδή?

-----------------------------------------

Ο Μάνος θα "παίζει" μέσω Πέτρου πια... Αλλά κι αυτός ο Πέτρος, απ' όλο το έργο του Σέξπηρ αυτό βρήκε να πει?

"Γιατί? δεν είμαι???"... (με πολύυυυυ στυλ και χιούμορ)... Είσαι αγόρι μου, είσαι... κι αυτό είναι το πρόβλημα...

-----------------------------------------

"Μεγάλη καρδιά ο Μάνος μας..."
Κακώς το στέλνουν Αμερική το παιδί... Αραβία... κατά 'κει μεριά θα 'ταν καλύτερα... Να επιτρέπεται η πολυγαμία... γενικώς οι άντρες με μεγάαααλη καρδιά να είναι κοινωνικά αποδεκτοί... Σοβαρά, εντάξει το κατάλαβα το φιλί, απλώς δεν το περίμενα...
Θυμάμαι πάντως κι ένα παλιό ποστ της Μαρίας "Ο Μάνος αγαπάει την ΕύαWow Και με ποια είναι ερωτευμένος τώρα?"

-----------------------------------------

"Έγω ήρθα εδώ, παντρεύτηκα την Εύα και περίμενα το παιδί μου. Ήθελα επιτέλους ν' αλλάξω ζωή, αλλά εσάς δεν σας άρεσε αυτό, δεν σας άρεσε να με βλέπετε καλά κι ευτυχισμένο..."... Πραγματικά, ας αποφασίσουν ποιον ρόλο πρέπει να παίξει ο άνθρωπος... μια έτσι, μια γιουβέτσι...

-----------------------------------------

"Σ' αγαπάω μπαμπά μου"... Πολύ καλά της βγήκε της μικρής, μπράβο

Ο Μάνος μπορεί ομολογουμένως ως μπαμπάς να τα πήγε πολύ καλά - πάλι καλά το 'δώσαν αυτό στον ήρωα - έχει όμως ένα πολύ μεγάλο ελάττωμα - από το οποίο δεν λένε να τον απαλλάξουν... Υπόσχεται, συνεχώς υπόσχεται... Στα παιδιά του, στις γυναίκες του, στους φίλους του, στους δικούς του γενικότερα

-----------------------------------------

Αγαπημένη σκηνή... Μητροπάνος-Παπακωνσταντίνου κι ο Μάνος μας... Θα προτιμούσα να κλείσει έτσι ο κύκλος αυτός... Μια στροφή για τη ζωή που περνά μπροστά απ' τα μάτια του... που τον κάνει αυτό που είναι... και που την αφήνει πίσω του... Τι πιο ρεαλιστικό και συνάμα ποιητικό?
(Ειδική μνεία στον Οδυσσέα Ιωάννου που έγραψε αυτούς τους ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ στίχους... Ενδεικτικά:
...
μια αυταπάτη οι επιλογές
Έχεις αφήσει το ταξίδι σου στη μέση
για το χατίρι σου αλλάζουν οι εποχές.
...
ψάχνεις ακόμα στον ορίζοντα σημάδια
που θα σε φέρουν πάλι πίσω στη ζωή.
...
Χάνεις αυτό που σου 'χει τύχει για να ζήσεις
...
δεν έχει αλλού, δεν έχει αλλιώς, μόνο εδώ.)

-----------------------------------------

"Θυμάμαι πολύ καλά πως αντιδρούσες σ' όλα τα πράγματα"... "Καταλαβαίνεις λάθος"... Άντε η Μελίτα καταλαβαίνει λάθος - γιατί όντως καταλαβαίνει λάθος... Εμείς? Μια πρόδηλη ασυμβατότητα σε λόγια και πράξεις την εισπράτουμε κι εμείς...

-----------------------------------------

"Άγριο πράγμα μια γυναίκα προδομένη... Άγριο... κι επικίνδυνο"... Ε, καλά όλες έχουμε φάει χαστούκια, δεν κάναμε έτσι... Αν κρίνω βέβαια από τις σκηνές της Αντιγόνης μια ροπή προς την παράνοια την έχει, μπορεί να την είχε από τότε... Μπορεί να χρειαστεί να επιστρατευτούν τα δικά της παιδικά χρόνια για να πάρουμε απαντήσεις lol!
Πάντως ο Πετράκης δεν απάντησε στην ερώτηση του Ηλία

-----------------------------------------

Καλέ ο Μήτσος πώς και δεν έκανε πρόταση γάμου??? Μπορεί να προκύψει λέει... Πιστεύω πρέπει να προσβληθεί η Μαργαρίτα...
Πάντως, Μήτσο παιδί μου, γαμό (και μετά διαζύγιο εννοείται) θα άντεχε... απλή συγκατοίκηση ούτε με σφαίρες...

-----------------------------------------

Την Νταίζη δεν την αντιπαθώ door Φταίει και η κα. Πολυχρονίδη είναι η αλήθεια, αλλά... ξέρω γω? Με τέτοιον συνδυασμό γονιδίων, πάλι καλά να λέμε... (πολύ ωραίο φόρεμα πάντως, κι ο ωραίο μπούστο η άτιμη...)

-----------------------------------------

Η σκηνή με Χατζηβασιλείου κλπ gelio
Προσπερνώ το γελοίο του πράγματος... το βάδισμα του μαύρου παντελονιού στο νεκροταφείο έμοιαζε ανδρικό...το σακάκι του δολοφόνου έμοιαζε γυναικείο... μπερδεύτηκα... Θα 'χει χοντρή πλάκα πάντως να το 'κανε η ίδια η κόρη του - η θετή ντε... αλά "με θέα στο πέλαγο" φάση

-----------------------------------------

Στέφανος-Αντιγόνη... Αυτή ήταν μια πολύ δυνατή σκηνή... Αυτή είναι η μάνα του, που (αυτόν) τον μεγάλωσε, που πια δεν την εμπιστεύεται, που τον έκανε με τις τελευταίες αποκαλύψεις να "διαβάσει" όλη του τη ζωή ανάποδα... Κι όμως... μου θύμισε αυτό το γνωστό "ζωή δεν είναι αυτό που θέλεις, είναι αυτό που έχεις"... κι αυτός αυτή την μάνα έχει...

-----------------------------------------

Ο Λευτέρης... τι να κάνουμε? Άπαξ και υπέγραψε ο άνθρωπος... έχει γίνει σαν την... παγκοσμιοποίηση!!!!! Θες, δεν θες... θα "παίξει"...
Πάντως, μια και δεν γίνεται αναφορά στο όνομά του, μήπως να το ξανασκεφτούν? Ας κρατήσει το δικό του καλύτερα...

-----------------------------------------

Και τέλος, παρέα...

"Γκρίνια φρικασέ... με νευράκια σωτέ"... Sssooooo Ακρίτα!!!

"...Και γιατί ψαρεύουμε ρε?"... "Άμα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα καλύτερο..." huhu

Ο Μάνος να στάζει αλμύρα πάνω στην Εύα Faint - είναι και μεσημέρι Παναγιά μου...
(πάντως, οι aerosmith μας μάραναν... φεύγει λέμε)

Η Νόρα πάνω της άφησε να στεγνώσουν τα ρούχα? Απορεί μετά πως κρύωσε gelio

"Πού 'ναι το καδρόνι Δάφνη?"... "Δεν ξέρω, δεν ξέρω"... gelio

Phil Collins και χορός στη βροχή... απλά υπέροχο... Εμένα μ' αρέσουν οι παλιμπαιδισμοί ενίοτε... Δεν βγαίνει αλλιώς μια ζωή...

Βέβαια στην επόμενη σκηνή που 'βγαλε η Δάφνη την μπλούζα του Νικόλα... τα 'χασα... Ναι, απαιτεί τρομερή οικειότητα για να 'σαι ζευγάρι και παρέα μαζί και τα παιδιά την έχουν... αλλά τα 'χασα... Άσε που σκεφτόμουν "ωχ ωχ, λες να βγάλει κι αυτός τη δική της?... Χαμός θα γίνει στο φόρουμ... και ποιος τον συμμαζεύει... (δεν χτυπά για μένα η καμπάνα εννοείται)"

Και η σκηνή στο τραπέζι μου άρεσε... Αυτός που φεύγει καταλαβαίνει από πλάκα... Τα εισπράτει όλα ως αγάπη... πρέπει, δεν πρέπει... Άσε που ο Λουκάκος πρέπει να κάνει πολύυυυυυ μεγαλύτερη προσπάθεια για να μου γίνει αντιπαθητικός...

Η ομαδική αγκαλιά επιβαλλόταν... Αλλά έπρεπε να 'χουν χρόνο για πιο προσωπικούς αποχωρισμούς... Όλοι... Ένας ένας...

Αυτό με τις σκιές... χμ... έτσι κι έτσι... καλά το πήγαιναν... αλλά έπρεπε να μείνει στη 1 σκιά και το χέρι ίσως... Οι σκιές ως εντύπωση/αποτύπωση πρότερης στιγμής στο μυαλό της Εύας παρά ήταν για μένα...

----------------------------------------------------------------------------------------

Το επεισόδιο άφηνε ανάμικτα συναισθήματα... Εμένα μου άφηνε και μια αίσθηση ότι είδαμε κάποια πράγματα γιατί έπρεπε να τα δούμε και όχι γιατί υπήρχε ουσία σ' αυτά, ή συνοχή, ή ομαλότητα... Ο Μάνος έπαιζε σχεδόν παντού κι όμως δεν είπε κάτι καινούργιο... Η Εύα δεν "υπήρχε" σ' αυτό το τελευταίο επεισόδιο - έτσι μου φάνηκε...
Τέλος πάντων, νομίζω τώρα φάνηκε πόσο λάθος ήταν να πάει η σειρά 3η χρονιά... Φεύγει ο πρωταγωνιστής... εντελώς πρωτάκουστο... Κάποια πράγματα δεν μπορεί να είναι "κάπως θα τα βολέψουμε"...

Και το παιδί σαν εξέλιξη με χαλάει πολύ (sorry Izabella). Καταντά παρανοϊκό, διαστροφικό... Και σε αυτή την περίπτωση αιτούμαι σοβαρά στο τετράγωνο που με περισσή ευκολία σχεδίασαν να φέρουν και τις διαγωνίους... κι όποιος αντέξει...


Τέλειο από μένα για συναισθηματικούς λόγους και μόνο...


Κ-Α-Λ-Ο Κ-Α-Λ-Ο-Κ-Α-Ι-Ρ-Ι
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από elizoukaki Δευ Ιουν 28, 2010 4:12 pm

[quote="Καρ-Mik"][quote="Ezi_loukno"]Να πώ οτι τρελάθηκα με το επεισόδιο που κατά τύχη ήταν και το τελευταίο; scratch
--> Θα ήταν ένα τεράστιο ψέμα...

Να πώ οτι δάκρυσα και έκλαψα που τελειώνει; scratch
--> Θα πώ μόνο οτι βούκωσα στις σκηνές με τα παδιά του Μάνου και τίποτα παραπάνω...

Να πώ οτι αγωνιώ για τον τρίτο κύκλο; scratch
--> Αυτό και αν θα ήταν ψέμα....


Όπως καταλαβαίνετε προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα καθόλου με το επεισόδιο...
Τουλάχιστον η σειρά ήταν ειλικρινής μαζί μας στο τελευταίο επεισόδιο...
Μας έδειξε έναν προς έναν τους πρωταγωνιστές της επόμενης σεζόν και μέσα σ'αυτούς ουδεμία συμμετοχή θα έχουν οι Φεγγαροπετρίτες, οι οποίοι Φεγγαροπετρίτες ήταν ο λόγος που αγαπήθηκε αυτή η σειρά γιατί θυμάμαι χαρακτηριστικά το πρώτο τρέϊλερ της σειράς που είχε ΜΟΝΟ την ιστορία τους....

Ας τα πάρουμε όμως απο την αρχή σκηνή προς σκηνή....

Εύα-Μάνος (ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει Love! )
Πρωϊνό ξύπνημα για δύο ανθρώπους που την επόμενη μέρα θα πρέπει να χωρίσουν.. Σε πόσο δύσκολη θέση θα βρίσκονταν; Κυρίως ο Μάνος, ο οποίος αυτός είναι που διαλέγει τέτοιο δρόμο...
Το χειροφίλημα μου άρεσε πολύ Heart1, όπως και η αγκαλιά τους.. Κυρίως όμως τα τελευταία λόγια που είπαν, ήταν τόσο ουσιαστικά, "Ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει".. Κάτι που πολλοί μπορούν να πούν αλλά λίγοι το εννοούν και η Εύα με τον Μάνο, όσα λάθη και αν έκαναν, το εννοούν... Η ιστορία τους έχει αποδείξει οτι το εννοούν.....

Νόρα-Λουκάς (αναγκαία υλικά για...... τον Ερυθρό Σταυρό gelio )
Την συγκεκριμένη σκηνή έτυχε να την δώ με παρέα και πεθάναμε στο γέλιο κυριολεκτικά (στις διαφημήσεις μετά έφυγαν -τυχαίο; δεν νομίζω- γιατί έπρεπε επειγόντως να πάνε τουαλέτα οι άνθρωποι)... Δεν με χάλασαν οι υπερβολές της Νόρας γιατί με αποζημίωσαν με τις εκφράσεις τους και αυτοί οι δύο το έχουν αυτό... Και διάλογος να μην υπήρχε, μόνο και μόνο οι εκφράσεις τους σε έκαναν να καταλαβαίνεις οτι η Νόρα ζητάει απο τον Λουκά "φυσιολογικά", καθημερινά πράγματα και οτι ο Λουκάς είχε γίνει τούρμπο και λίγα λέω.... Δε με ενοχλούν καθόλου αυτά άλλωστε και στον πρώτο κύκλο κάναν διάφορα (μυγοσκοτώστρες, λαιμόκομψη, κτλ)...
Το κακό είναι οτι περιορίζονται μόνο σ'αυτά (οι σεναριογράφοι) ενώ θα μπορούσαν να αξιοποιήσουν το συγκεκριμένο ζευγάρι ΚΑΙ σε σκηνές πιο συναισθηματικές όπως μια συζήτηση για τα παλιά; μια μπέμπα;
Αλλά τι λέω; Είπαμε, αν κάνουν μωρό, θα γίνουν βαρετοί μίας και είναι το μόνο ολοκληρωμένο ζευγάρι της σειράς χωρίς πεντάγωνα και εξάγωνα.... wall

Αμαλία-Ρούσσος ("χαρμόσυνα" νέα)
Πολύ λογική η αντίδραση του Ρούσσου όταν άκουσε τα νέα....
Ρούσσος: <<Η παρθενοΜελίτα>> gelio
Το ότι η ανακοίνωση μιας εγκυμοσύνης φέρνει τέτοιες ακραίες αντιδράσεις είναι ένα κομματάκι δυσάρεστο... Ο λόγος λοιπόν που αυτή η εγκυμοσύνη ήταν εξ'αρχής μια τεράστια βλακεία, είναι πλέον ξεκάθαρος... Δεν γίνεται όλες οι εγκυμοσύνες να παρουσιάζονται σαν πρόβλημα...
Ρούσσος: Δεν το διαπραγματεύομαι, τελεία και παύλα....
Αμαλία: Την παύλα τουλάχιστον την διαπραγματεύεσαι; gelio

Νικόλας-Δάφνη (και το καδρόνι)
Μικρή και ανούσια σκηνή.. Την έβαλαν μάλλον περισσότερο για να μας δείξουν οτι η Δάφνη σκέφτεται το παιδί της ακόμα και όταν πάει κάπου για μία μέρα (όχι σαν μερικές μερικές *γκουχού-γκουχού*)
Ο Νικόλας θεός με το καπελάκι Razz

Μάνος-Ρούσσος (απαγγελία Σέξπηρ)
Ένα παράξενο κλίμα η όλη σκηνή....
Ο Ρούσσος έκανε έναν μικρό απολογισμό και ο Μάνος του ζήτησε να προσέχει τα κορίτσια του....
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή, παρόλο που αποχαιρετίστηκαν με μια χειραψία μόνο.. Άλλωστε είναι δύο ισχυροί συνειδητοποιημένοι άντρες που γνωρίζουν πολύ καλά ποιά τα λάθη του ενός απέναντι στον άλλον και αποχαιρετίστηκαν όπως τους αρμόζει....

Μπέλλος-Νταίζη (το γαλάζιο μπλουζάκι για τις ματάρες του)
Ο Μπέλλος είναι ακόμα τσιμπημένος με την Νόρα και αυτό φαίνεται απο χιλιόμετρα... Σε κάθε κίνηση που κάνει η Νταίζη (επειδή τον αγαπάει, μην ξεχνιόμαστε) εκείνος σκέφτεται οτι η Νόρα δεν δεν δεν.... Ποτέ δεν μπήκε στον κόπο να σκεφτεί οτι ΔΕΝ τον αγαπάει, όλο σκέφτεται οτι ΔΕΝ του έκανε αυτό, ΔΕΝ του πήρε εκείνο, ΔΕΝ τον έριξε στο κρεβάτι, ΔΕΝ του έβαλε μουσταρδί μπουρνούζι... Ενώ η Νταίζη όλα τα κάνει, ξοδεύεται η ερωτευμένη (μην ξεχνιόμαστε είπαμε) για να κάνει χαρούμενο τον Μπέλλο της... Αχ και έλεγα οτι σήμερα δε θα συγκινηθώ αλλά με τέτοιον έρωτα δεν είναι στο χέρι μου, συγκινούμαι cake

Μπέλλος: Μακάρι να διαλυθούν αυτοί, να ηρεμήσουμε και εμείς (για την παρέα)....
Αυτό τα λέει όλα.. Η Νταίζη κατάφερε να τον κάνει σαν τα μούτρα της...
Το ότι περιμένει να διαλυθεί η παρέα για να ηρεμίσουν, δεν μπορώ να το καταλάβω... Τι είδους ηρεμία είναι αυτή; Πάντως ηρεμία συνείδησης σίγουρα δεν είναι....

Εύα-Αγγέλα-Άγγελος (inlove)
Τι άλλο θα μπορούσε να μου μείνει απο αυτή τη σκηνή;
ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ, το γλυκό και ζουμερό... Λιώνω με αυτό το μωρό inlove

Μάνος-Μελίτα (το τελευταίο φιλί)
Πολύ καλή σκηνή αν και συνεχίζει να μην μου αρέσει το επιτηδευμένο κλάμμα της Μελίτας...
Το φιλί δεν το περίμενα (κανείς νομίζω) αλλά ούτε μου φάνηκε παράξενο..
Παρατήρηση--> Στα τελευταία επεισόδια και των δύο κύκλων, πάντα κάτι γίνεται με αυτούς τους δύο... Στο τέλος του πρώτου κύκλου, η Εύα τους έπιασε να εξασκούν το "πατωμάτο" και στο τέλος του δεύτερου κύκλου φιλήθηκαν.. Του χρόνου βλέπω να έρχεται ο Μάνος για γκέστ στο τέλος του τρίτου κύκλου για να φιλήσει την Μελίτα, έτσι βρε αδερφέ, για να κρατήσουμε τις παραδόσεις...

Στέφανος-Χρήστος (ο δύσπιστος)
Γυναίκα ΜΟΥ και γιός ΜΟΥ...;;; Ακούω καλά;
Είπε οτι παντρέυτηκε την Εύα για να γίνει ευτυχισμένος; Εγώ γιατί θυμάμαι οτι την παντρεύτηκε απο υποχρέωση (λέμε τώρα).. Απο πότε υποχρέωση σημαίνει ευτυχία; Θα μου το εξηγήσει κάποιος η να ανοίξω Μπαμπινιώτη;
Δεν μας τα λέει καλά ο Στέφανος και λέει και μεγάλες κουβέντες για την Νταίζη... Που να μάθει και τα ευχάριστα....

Μάνος-Νεφέλη (inlove)
Τι γλυκό παιδί που είναι αυτό; Τι σωματάκι είναι αυτό; Σαν καραμελίτσα είναι...
"Σ'αγαπάω πολύ μπαμπά μου, σ'αγαπάω" Είναι τέλειο να ακούς τέτοια λόγια απο ένα παιδί γιατί ξέρεις οτι τα εννοεί....

Μάνος-Μαρίλια (Snif)
Η πιό συγκινητική σκηνή του χθεσινού επεισοδίου (κατ'εμέ)...
Η Μαρίλια ήθελε να αποφύγει το κλάμμα.. Αυτό το κορίτσι κάθε φορά παραδίδει μαθήματα ωριμότητας...
"Σ'αγαπώ πολύ μπαμπά μου" και μετά μία καταπληκτική αγκαλιά...
Τυχερός άνθρωπος ο Μάνος που παρ'όλα τα λάθη του κατάφερε να έχει δύο κόρες που τον αγαπάνε πολύ....

Μάνος (Δημήτρης Μητροπάνος και Βασίλης Παπακωνσταντίνου "Σαν ναυαγός που ονειρεύεται καράβια")
Καλογυρισμένη σκηνή με φόντο την θάλασσα και την Εδέμ... Οι αναμνήσεις του Μάνου επείσης πολύ καλή λεπτομέρεια... Το τραγούδι ήταν η καλήτερη επιλογή... Υπο άλλες συνθήκες θα είχα πλαντάξει στο κλάμμα αλλά...........

Χρήστος-Νταίζη (ο διάβολος φορούσε πέρλες)
Καλώς το και το άλλο πρόσωπο της Νταίζης....
Νταίζη μου αλουμινόχαρτο στο κεφάλι δεν έχεις αλλά μία επιπλέον διαστροφή την έχεις... Να το κοιτάξεις....
Όσο για τον Χρήστο καλά θα κάνει να ακούσει την Νταίζη (έζησα να το γράψω και αυτό) ΜΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΕΙ καθόλου...
Η γυναίκα είναι κόρη της γυναίκας που θεωρείς μάνα του και ετεροθαλή αδελφή του άντρα που θεωρείς αδελφό του... Εγώ πάντως κο-πη-κα... lol!

Παρέα της Φεγγαρόπετρας + Ηλίας (προετοιμασία για το κάμπινγκ)
Η Εύα και ο Μάνος χεράκι χεράκι...
Η Νόρα με τον Λουκά με τον πόνο του φαρμακείου...
Η Δάφνη και ο Νικόλας με τον πόνο του καδρονίου....

Ηλίας: Ε ρε ζόρια που έχουν να τραβήξουν τα παιδιά σας μέχρι να σας μεγλώσουν....
Είναι μια παρέα με τους τουρτοπολέμους τους, τα τρελά τους, την παιδικότητα τους.. Αυτήν αγαπήσαμε, δε μας την επέβαλλαν όπως κάνουν τώρα με άλλους...

Δάφνη: Νικόλα που να τη βάλω την κιθάρα σου;
Λουκάς: Εδώ την έχω την απάντηση όμως.. Εδώ... gelio

Ο Νικόλας που κόντεψε να σκάσει μέσα στην σκηνή, η Δάφνη που τον έψαχνε, Η Νόρα που έψαχνε τουαλέτα, Ο Μάνος με τις ατάκες του και η Εύα με τον Λουκά που το διασκέδαζαν, είχαν απίστευτη πλάκα....
Δεν με πειράζουν οι παλιμπαιδισμοί καθόλου... Χάρηκα που τους είδα να περνάνε καλά...

Μελίτα-Στέφανος (Είμαι έγκυος στο παιδί που θα έχει αδελφό τον Άγγελο ο οποίος έχει αδελφή την Μρίλια που έχει αδελφή την Νεφέλη η οποία είναι κόρη μου... Ένας φαύλος κύκλος)
Μελίτα: Το χειρότερο ήταν που αυτό που σου έλεγα τότε ήταν είδη πραγματικότητα... Είμαι έγκυος...
Πάλι ένα παιδί απο λάθος... Σε τι κόσμο θα έρθει αυτό το μωρό;
Ο Στέφανος πάλι μόλις το άκουσε άρχισε να ανειρεύεται... Να του υπενθυμίσουμε οτι έχει και ένα άλλο παιδί ονόματι Άγγελος; Έτσι για να το ξέρει.... wall

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (κορίτσια δεξιά, αγόρια αριστερά....χιχιχι)
Μου άρεσε τρελά η Νόρα αλά Ντένη Μαρκορά... Η αγκαλιά που έδωσε στον Λουκά μου άρεσε...
Γενικά οι σκηνές της παρέας ήταν τόσο αληθινές που μάλλον το διασκέδασαν και οι ίδιοι.. Οι σκηνές γενικώς τους έβγαιναν αβίαστα....

Στέφανος-Αντιγόνη (τα ίδια....)
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λέει ψέμματα;
Ο Στέφανος δεν βαρέθηκε να της φωνάζει;
Το μόνο ενδιαφέρον ήταν η ερώτηση του Στέφανου για το αν γέννησε η μάνα του το παιδί του Λύτρα...
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λιποθυμάει;

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας (μπανάκι στη θάλασσα)
Ζηλευώωωωωωωω..... (άσχετο)
Ο Λουκάς που ψάρευε ήταν όλα τα λεφτά....
Το μπάνιο της παρέας πλίν Μάνου-Εύας (που είχαν άλλη δουλειά huhu..) ήταν αξιοζήλευτο....
Επιμένω να λέω οτι οι σκηνές αυτές ήταν τόσο ανεπιτήδευτες... Love

Ρούσσος-Ηλίας
Ο Ηλίας προσπαθούσε να ψαρέψει για ενδεχόμενο αδελφό του Νικόλα και ο Ρούσσος δεν έδωσε ξακάθαρη απάντηση και τον συμβούλεψε κιόλας να μην το ψάχνουν γιατί μπορεί να ανακαλύψουν κάτι που δεν θα τους αρέσει... Μήπως ξέρει κάτι παραπάνω ο Ρούσσος; scratch

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (dust in the wind)
Ένα τραγούδι δικό τους που τα λέει όλα... Σκόνη στον άνεμο και έτσι έγιναν...
Τέλεια τα ζευγαράκια που χόρευαν στην παραλία αλλά Νόρα-Λουκάς inlove (αδυναμίες είναι αυτές)

Ρούσσος-Μελίτα-Αμαλία
Τι κακός πατέρας που είναι ο Ρούσσος lol!
Συμπαραστέκεται στην κόρη του (που πονάει και <<κλαίει>> -λέμε τώρα- )...
Της λέει οτι θα είναι κοντά της ότι και αν αποφασίσει....
Έχει μια Αμαλία κοντά της λαμπάδα αναμμένη....
Μήπως γιαυτό κακόμαθε το Μελιτάκι;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (έρχεται μπόρα την πιο κατάλληλη ώρα)
Γέλασα-->
Με την Δάφνη που έκρυψε το καδρόνι
Με την Νόρα που όλο τσισάκια ήθελε να κάνει (να το πάρω ως προοικονομία ή ο πεινασμένος εγκυμοσύνες ονειρεύεται; )
Με τον Λουκά που πήγε να ρίξει την σκηνή προκειμένου να δραστηριοποιηθούν..
Συγκινήθηκα-->
Με την παρέα στην βροχή που είχαν πιαστεί χέρι χέρι όλοι τους...
Με το τραγούδι (υπέροχα τραγούδια στο χθεσινό επεισόδιο)

Νταίζη-Μπέλλος (Πρόταση γάμου(πίλαφου) vomit )
Και εκεί που είχα γλυκαθεί με την παρέα, έρχεται στο καπάκι η σκηνή αυτή και ξενερώνω εντελώς...
Τόσο καιρό ζητάμε εγκυμοσύνη και την έχουμε...
Τόσο καιρό ζητάμε πρόταση γάμου και την έχουμε και αυτή...
Τα ζητήσαμε όμως για Νόρα και Λουκά.... Μας κοροϊδεύουνε;
Πρόταση γάμου ο Μπέλλος στην Νταίζη...;;; wall wall
Απορώ πάντως με τον Μπέλλο.. Πρέπει να τον αγαπάει πολύ ο κοσμηματοπώλης του, όποια γυναίκα γνωρίσει (είτε την ξέρει, είτε όχι) την ερωτεύεται στο δευτερόλεπτο και της κάνει πρόταση γάμου στο λεπτό... Μπράβο ταχύτητα αυτός ο άνθρωπος....
Άξιος (της μοίρας του)....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (ζευγαράκια στην βροχή)
Κλασσικά μου άρεσαν πολύ τα ζευγαράκια στην βροχή, είναι όντως πολύ ρομαντικά...
Μου άρεσε το φυλαχτό του Μάνου που έδωσε στην Εύα...
Απορίες-->
Γιατί η Νόρα και ο Λουκάς ήταν τόσο μακριά;
Γιατί δεν τους βρέχατε εκείνους;
Γιατί πρέπει πάντα να κάνετε οικονομία πάνω στην Νόρα και τον Λουκά; Impatient

Μάνος-Ηλίας (αποχαιρετισμός)
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή... <<Πατέρας και γιός..>> Αυτό ακριβώς ήταν....
Πολλές ευχές απο τον πατέρα και πολλές υποσχέσεις απο τον γιό....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (τραπέζι)
Μου άρεσαν ακόμα και τα κρύα αστεία του Λουκά σε αυτή τη σκηνή...
Μου άρεσε που ο Μάνος διευκρίνησε στους δύο <<ηλίθιους>> οτι θα του λείψουν...
Περίμενα όμως κάτι πιο δυνατό σε αυτή τη σκηνή, ψέματα να πώ;

Νταίζη-Αντιγόνη (το δράμα μιας παρατημένης κοπελίτσας που παράτησε το παιδί της)
Γίνομαι σκληρή το ξέρω αλλά δεν μπορώ να λυπηθώ με τίποτα την Νταίζη....
Καταρχήν να πώ οτι μου άρεσε πολύ η σκηνή και η Μαριάννα άψογη στον ρόλο της όπως και η κα Παπαδημητρίου...

Τώρα στα του ρόλου...
--> Η Αντιγόνη παράτησε ένα παιδί γιατί δεν ήθελε τίποτα που να της θυμίζει τον Λύτρα...
Παράτησε ένα παιδί που ήταν δικό της...
Έμεινε έγκυος, πόνεσε να το γεννήσει και μετά το πέταξε σαν σκουπίδι, το άφησε στη τύχη του χωρίς να ενδιαφερθεί ποιοί θα το πάρουν... Αλλά βέβαια.. Προκειμένουν να "εκδικηθεί" τον Λύτρα, έκανε κακό στο ίδιο της το παιδί....
Για να πάρει τα λεφτά του άντρα της μεγάλωσε τον Στέφανο με ψέματα και δίψα για εκδίκηση...
Το έπαιζε μουγγή στον ίδιο της τον γιό ενώ ξέρει πόσο πονούσε για εκείνη...
Προσπάθησε να σκοτώσει την νύφη και το εγγόνη της χωρίς δισταγμό...
Μέχρι να πάρει στα χέρια της στην διαθήκη χάθηκαν άνθρωποι (βλέπε Καλφοπούλου)...

--> Η Νταίζη παράτησε ένα παιδί....
Το γέννησε και το άφησε στον Οδυσσέα (τουλάχιστον αυτή ήξερε που το άφηνε) παραμυθιάζοντας τον οτι είναι παιδί του...
Έκρυψε απο τον Λουκά οτι ο Άρης είναι γιος του και όταν του το είπε τον εκβίαζε επανειλλημένα με όπλο το ίδιο της το παιδί...
Χρησιμοποίησε το παιδί της για να πάρει το σπίτι του Λουκά...
Το παίζει ερωτευμένη στον Μπέλλο για να του τα αρπάξει όλα...
Προσπάθησε να σκοτώσει την Εύα με το παιδί της....
Προσπαθεί να πάρει την Εδέμ απο τον Νικόλα που ξέρει οτι είναι αδελφός της...

Δε χωράει καμία αμφιβολία οτι αυτές οι δύο είναι μάνα και κόρη...
Φαίνεται οτι ο πατριός της βίαζε την Νταίζη (δυστυχώς και το εννοώ).. Πέρασε πολλά η γυναίκα αλλά αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι έχει το δικαίωμα να αφαιρεί ζωές και να καταστρέφει ζωές...
Λέει οτι θα πάρει πίσω αυτά που της ανήκουν.. Να τα πάρει αλλά όχι εις βάρος των άλλων....

Βασικά δεν μπορώ να παρακολουθώ την "αγιοποίηση" της Νταιζάρας γιατί απλά δεν με πείθει...
Έκανε τα ίδια με την μάνα της, γιατί να την λυπηθώ;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (Ο αποχαιρετησμός)
Η καλύτερη εικόνα ήταν αυτή με τους έξι αγκαλιασμένους... Αυτή είναι η παρέα μας.... : respect :
Προσωπικά όμως θα ήθελα περισσότερο χρόνο για να αποχαιρετήσει ο καθένας ξεχωριστά τον Μάνο με δύο λογάκια παραπάνω.. Με ενόχλησε που ειδικά η Δάφνη (η οποία πούλησε ολόκληρη Εδέμ για χάρη του) το πήρε τόσο χαλαρά, χωρίς ούτε ένα "σ'αγαπώ"... Αλλά τι ζητάω και εγώ; Σιγά μη έδιναν περισσότερο χρόνο στους δευτεραγωνιστές γιατί αυτό θα είναι του χρόνου gmt

Η αποκάλυψη της δολοφονίας του μπουκλοκεφαλιού (ποιος είναι ο δολοφόνος οεο; )
Καλέ πως γίνεται να μην πέθανε αφού την έφαγε στο κεφάλι; scratch
Τι στο καλό; Αντί για σφαίρα, λάδι είχε το όπλο;
Λίγο εξωπραγματικός ο φόνος του Χατζηασφυκτικού αλλά ομολογώ οτι ήταν κάτι που δεν περιμέναμε...
Δεν θα μπώ στην διαδικασία να σκεφτώ ποιός είναι ο δολοφόνος του αλλά τελικά ο καταπληκτικός Σταυρίδης μας βγήκε δολοφόνος Β' αλά Κατακουζινός lol!

Στέφανος-Αντιγόνη (η αυτοκτονία της χρονιάς)
Πολύ μα πολύ δυνατή σκηνή με τα ουρλιαχτά του Στέφανου... Απίστευτος ο κος Σταύρου : respect :
Έχω την εντύπωση οτι η Αντιγόνη μια χαρά 400 τα έχει ή μάλλον ΘΑ τα έχει στον τρίτο κύκλο....
Η Νταίζη πάντως θα πονέσει τα μάλα για την μανούλα...

Λευτεράκης (κράτα με να σε κρατώ, να ανεβούμε στο Auto-Moto)
Μάλλον δε θα βλέπω τακτικά του χρόνου για να τον χαρώ αλλά δεν νομίζω να είναι αυτός ο δολοφόνος που προσπάθησαν να μας πασάρουν...

Εύα-Μάνος (μέχρι οι δύο σκιές μας να γίνουν μία Heart2 )
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνή....
Το βλέμμα της Εύα όταν έφευγε ο Μάνος και γύρισε να του πεί καλό ταξίδι ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ (θεά η Ξυλά)
Τραλάθηκα με τις σκιές που γίναν μία inlove
Να πώ και εγώ με την σειρά μου "ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ" Congrats



Για του χρόνου-->
Έχουμε να περιμένουμε τον δολοφόνο του Χατζηβασιλείου..
Έχουμε να περιμένουμε την ιστορία της Νταίζης
Έχουμε να περιμένουμε την εγκυμοσύνη της Μελίτας
Έχουμε να περιμένουμε τον ρόλο που θα βαρέσει ο Λευτέρης
Έχουμε να περιμένουμε την σταδιοδρομία του Μπέλλου
Έχουμε να περιμένουμε τα σχέδια της Αντιγόνης...

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ.....

Απο παρέα της Φεγγαρόπετρας ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ;
Απο Νόρα και Λουκά τι έχω να περιμένω;
Γιατί δεν δόθηκε τίποτα το ιδιαίτερο που να έχουμε να περιμένουμε απο τους ήρωες που αγαπάμε;
ΟΕΟ; Kotsides

Κατάλαβα.... Του χρόνου θα βλέπουμε-->
Νταίζη, Μελίτα, Μπέλλο, Λευτέρη, Αντιγόνη, Στέφανο...
Και αυτοί 6 άτομα είναι... Μία παρέα..
"Η παρέα των Φεγγαροχαμένων" Grrr


Σας έχω ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο λοιπόν...
Το ευχάριστο είναι οτι θα έχουμε και του χρόνου Μυστικά της Εδέμ...
Το δυσάρεστο είναι οτι η παρέα της Φεγγαρόπετρας δε θα υπάρχει εκεί... lol!

Αυτά απο μένα.. Ήταν μάλλον ο τελευταίος σχολιασμός...

Υ.Γ.--> Πάω να σας διαβάσω τώρα...
Υ.Γ.2--> Καλέ πόσα έγραψα; scratch

Aπλά ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟΣ ο σχολιασμός..!!!
Συμφωνώ απόλυτα σε όλα τα κομμάτια..και να'σαι καλά για την αναφορά στο τραγούδι που χόρευε ο Μάνος..τρελάθηκα να το ψάχνω και εσύ με λύτρωσες..χαχα Palamakia

Και όσο για την συνέχεια..τι ζητάμε το άμοιρο κοινό..μια παρέα όπως την αγαπήσαμε..παντρεμένοι..αγαπημένοι με τις οικογένεις τους..ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ..?!!τι να πω..η ελπίδα πε8αίνει πάντα τελευταία..ελπίζω οι κύριοι Ακρίτα-Κυρίτσης να εισακούσουν τις παρακλήσεις μας και να μας το κάνουν το καλό έστω και στο τέλος.. Love!
elizoukaki
elizoukaki

Θηλυκό Τόπος : Salonicaaa..&lt;3
Ασχολίες : MYSTIKA TIS EDEM..aplaa our breath..!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από l_aquila Δευ Ιουν 28, 2010 4:14 pm

ksanthi έγραψε:
l_aquila έγραψε:
ksanthi έγραψε:
nikidanis έγραψε:
ksanthi έγραψε:ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΜΑΝΟΣ; ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ

Νικη εγραψε
γιατι δεν υπαρχει περιπτωση παει ο Μανος εκλεισε σαν ηρωας

KSANTHI ΕΓΡΑΨΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΒΕΒΑΙΟ.

Συμφωνώ και εγώ με την Νίκη. Δεν νομίζω να ξαναγυρίσει ο Παναγιώτης. Αν ήταν θα του είχε γίνει πρόταση από τώρα τι περιμένουν δηλαδή ?

ΚSANTHI EΓΡΑΨΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΑΣΙΑ. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ

Ksanthi ναι ο καθένας πιστεύει οτι θέλει αλλά συμφωνα με τα δημοσιεύματα που λένε οτι δεν του έχει γίνει πρόταση για γκεστ και έτσι όπως τελείωσε δεν θα ξαναγυρίσει. Αν ήταν να γυρίσει δεν θα τελείωνε έτσι οι δύο σκιές δεν θα γίνονταν μια χθες. Κάτι θα άφηναν και για του χρόνου.

Clarabelle και Ezi_loukno ωραίοι σχολιασμοί. oscar
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Ιουν 28, 2010 4:25 pm

Clarabelle έγραψε:
Τελευταίος σχολιασμός οπότε εδώ είμαι κι εγώ

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν νομίζω τέλος των μυστικών της Εδέμ και αρχή της σειράς που θα δούμε την άλλη σεζόν που απομένει να δούμε αν θα θυμίζει σε τίποτα τη σειρά που αγαπήσαμε.

Ζητήσαμε ένα κλείσιμο σε ότι ξέραμε και μας έκαναν τη χάρη να μας το δώσουν και αυτό οφείλω να το ομολογήσω.: thanks :

Η παρέα για τελευταία φορά ολόκληρη έκλεινε έναν κύκλο. Νομίζω οτι απο εδώ και μετά τίποτα δεν θα είναι όπως παλιά. Θα συμβιβαστούν, θα γελάσουν και πάλι, ενδεχομένως θα κάνουν πάλι όνειρα και ευχές αλλά τίποτε δεν θα είναι ίδιο. Snif Πάντα στο τραπέζι θα υπάρχει μια θέση άδεια. Πάντα σε μια άκρη του μυαλού και της καρδιάς θα υπάρχει ένα κενό για άλλους μικρότερο για άλλους μεγαλύτερο. Snif Προσπάθησα να δω την ουσία του πράγματος και άφησα απέξω τα άκυρα με την αγορά φαρμακαποθήκης προκειμένου να φύγει κανείς απ το τσιμέντο για μιά μέρα. Κράτησα απ την παρέα που αγάπησα το χορό στη βροχή και αυτό που ένιωσα. Έξι άνθρωποι που γνωρίζονταν απο παιδιά που τους δένουν καλές και κακές αναμνήσεις την ώρα που χωρίζουν οι δρόμοι τους γυρνούν στο παρελθόν γίνονται και πάλι έφηβοι πετάνε απο πάνω τους το ρούχο της σοβαρότητας και χορεύουν στη βροχή. Ξεπλένουν ότι τους πόνεσε και κρατούν τα όμορφα και ταυτόχρονα ''χτίζουν'' μια τελευταία ανέμελη ανάμνηση. Θα τους θυμάμαι όπως τους είδα την τελευταία φορά έξω απ το ατελιέ της Δάφνης την ώρα του τελευταίου αντίο ένας κύκλος με έξι κρίκους. Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2

. Hταν πολύ γλυκές οι σκηνές τους, αλλά μπορούσαν να είναι πιο ουσιαστικές. Είχαν τα φόντα οι ηθοποιοί, να κάνουν ερμηνευτικά κεντήματα

Κλείσιμο είχαμε και στη σχέση του Στέφανου με τη μάνα του. Ποτέ ξανά δεν θα είναι όπως πριν. Το κουτί της Πανδώρας άνοιξε, και θα χτιστεί κάτι διαφορετικό ανάμεσά τους. Χειρότερο ή καλύτερο, πιο καθαρό ή πιο σκοτεινό δεν ξέρω πάντως κάτι διαφορετικό. Ο Στέφανος λάτρεψε αυτή τη μάνα στη συνέχεια τη μίσησε για τα ψέματα που του είπε, έφτασε να της πει οτι θέλει να τη δει νεκρή αλλά όταν την είδε λιπόθυμη σίγουρα μέσα του άλλαξαν τα πάντα.

Μια σχέση Αγάπης-Μίσους, με τα δύο αυτά συναισθήματα να κονταροχτυπιούνται, αλλά τελικά το Αίμα Νερό δε γίνεται. Εξαιρετική σκηνή, εξαιρετική ερμηνεία!!!

Ξέρω οτι κάποιοι θα διαφωνήσουν αλλά είδα κλείσιμο και στη σχέση Στέφανου Μελίτας. Ή τουλάχιστον αλλαγή πλεύσης. Αυτοί οι δύο έζησαν μια ερωτική ιστορία, και υποτίθεται αγαπήθηκαν απόλυτα. Χωρίς να μεσολαβήσει κάτι ιδιαίτερο η Μελίτα τον άδειασε την ώρα ακριβώς που την είχε ανάγκη και το χειρότερο του αποκάλυψε οτι περιμένει δικό του παιδί. Δεν έχει αποφασίσει ακόμη αν θα το κρατήσει ή όχι δεν ξέρει αν τον αγαπάει η τον μισεί αλλά του το αποκαλύπτει για να τον χτυπήσει και να του πει κοίτα τι χάνεις. Εμένα αυτό μόνο αγάπη δεν μου δείχνει και υποθέτω ο Στέφανος κάποια στιγμή θα το καταλάβει εκτός κι αν είναι εντελώς ηλίθιος. Όταν κάποιος αγαπάει είναι εκεί στα δύσκολα όταν αγαπάει νοιώθει τις αλήθειες και τα ψέματα όταν αγαπάει δεν χτυπάει τον άνθρωπό του στο ευαίσθητο σημείο του. Τα είδατε εσείς αυτά πουθενά; Εγώ όχι. Για άλλη μια φορά Σταύρου και Παπά επαφή μηδέν και δεν θέλω να το χαλάσω οπότε το σταματώ εδώ. zip

Η Μελίτα ακόμα μια φορά, έδειξε τον εγωκεντρισμό της. Δεν νομίζω ότι αγαπάσε κανένα, παρά μόνο τον εαυτό της. Συμφωνώ στα υπόλοιπα μαζί σου, επίσης ας της πει κάποιος πως όταν κλαίμε, έχουμε δάκρυ!!!

Ο ίδιος ο Στέφανος που γνωρίσαμε μέχρι τώρα νομίζω κάνει στροφή. Στη συζήτησή του με το Χρήστο μας έκανε μια μάλλον περίεργη περιγραφή του τι έζησε τον τελευταίο χρόνο. Είπε η μάνα μου δημιούργησε έναν εκδικητή που ήρθε να πάρει το αίμα του πίσω. Όταν παντρεύτηκα την Εύα προσπάθησα να αλλάξω και να ζήσω ευτυχισμένος με τη γυναίκα μου και το παιδί μου. Εσύ και η μάνα μου μου το χαλάσατε και τώρα θα δείτε το άλλο μου πρόσωπο. Απείλησε ακόμη ακόμη το Χρήστο οτι αν κρύβεται πίσω απ τις επιθέσεις κατά της Εύας θα τον σκοτώσει. Μήπως μπορεί κάποιος μέσα σε όλη αυτή τη συζήτηση να μου βρει κάπου τον έρωτά του για τη Μελίτα; Υπήρχε άραγε ή περικλειόταν μέσα στο κεφάλαιο εκδίκηση; Αξιοπρόσεκτη συζήτηση αν μη τι άλλο. /S

Προοικονομική σκηνή, μου άρεσε πολύ, γιατί αγαπώ την χημεία των 2 αυτών ηθοποιών

Στροφή και για τη σχέση Ρούσσου Μελίτας. Τώρα που έχει πάλι πρόβλημα ο πατέρας είναι παρών. Να παρηγορήσει να στηρίξει να δείξει την αγάπη του. Μου άρεσε που ενώ η γνώμη του είναι οτι δεν πρέπει να κρατήσει η Μελίτα το παιδί και την είπε ξεκάθαρα στην Αμαλία στο παιδί του είπε οτι κι αν αποφασίσεις θα είμαι δίπλα σου. Αυτό προς απάντηση όλων αυτών που θεωρούσαν το Ρούσσο κακό πατέρα.

Ο Ρούσσος έδωσε χθες Μαθήματα Πατρικής Συμπεριφοράς. Δίπλα στο παιδί του, στα καλά και τα δύσκολα.

Κλείσιμο όμως και για τη Νταίζη που απο μικροαπατεώνισσα προάγεται σε σκύλα. Τη γνωρίσαμε σαν γυναίκα του Οδυσσέα να προσπαθεί να τα αρπάξει απο όπου μπορεί και μας προέκυψε (τι άλλο) ετεροθαλής αδελφή δύο εκ των ηρώων παρακαλώ. Το τι χαρά θα κάνει ο Νικόλας όταν μάθει τι του επιφύλαξε η τύχη δεν το συζητώ. Tongue Ενώ και η Πολυχρονίδη και η Παπαδημητρίου μου αρέσουν δεν μου έβγαλε η σκηνή τους κάτι ιδιαίτερο. Καμία σχέση με τις σκηνές της κυρίας Παπαδημητρίου με το Σταύρου ή ακόμη και με τον Κασσανδρινό και την Ξυλά που μου έβγαζαν καλή χημεία. Η Νταιζούλα λοιπόν θεωρεί τον εαυτό της τη μεγάλη αδικημένη. Δεκτό μέχρι ένα σημείο. Λογικά θα έπρεπε να βγάζει μίσος θυμό και παγωμάρα ταυτόχρονα απέναντι σ αυτή τη μάνα. Δεν το είδα. Για τη Νταίζη τώρα τι να πω. Θα περίμενα από μια γυναίκα που έζησε όσα ισχυρίζεται αυτή οτι πέρασε, δύο πράγματα. Πρώτον να μην αφήσει ποτέ το δικό της παιδί. Δεύτερον να αποζητάει πρώτα απ όλα την αγάπη που της στέρησαν. Δεν είδα τίποτα απ τα δύο οπότε το κοριτσάκι μάλλον ψεύδεται ασύστολα. Impatient

Εμένα μου άρεσε η Σκηνή με την Νταίζη και την ΑΝτιγόνη. Η κ. Πολυχρονίδη είναι πολύ καλή, έχουμε να δουμε πολλά ακόμα.

Πρώτη επίσημη για το φίλο μας το Λευτεράκη. Μετά το δημοσίευμα ο Μάνος φεύγει ο Λευτέρης έρχεται αυτόματα γίνεται ο συνειρμός οτι πρόκειται για τον ηθοποιό που θα καλύψει το κενό του Μάνου. Μόνο που για μας ο Μάνος ήταν ήρωας αγαπημένος και ο Λευτεράκης παντελώς άγνωστος οπότε και χωρίς να θέλω να θίξω τον ηθοποιό χαλάστηκα. Τελικά εκτός απ την Αμαλία δεν έχει κανένας τακτ. Ας άφηναν πρώτα να φύγει ο Μάναρος και μετά μας τον σύστηναν. Έτσι όπως μας το έδωσαν αφήνω το Μπουγιούρη διά στόματος Αντρέα να μιλήσει. gelio



Αναμένω να δω τι ήρθε να κάνει ο άνθρωπος αυτός

Κλείσιμο στη σχέση Μάνου Ρούσσου και ταυτόχρονα εισαγωγή στην επόμενη σεζόν. Το έχω γράψει και παλιότερα και θα το επαναλάβω. Ο Ρούσσος είναι συνυπεύθυνος για τη διαμόρφωση του χαρακτήρα του Μάνου. Το δέχτηκε αναγνώρισε τα λάθη που έκανε μαζί του και ταυτόχρονα έδειξε οτι αυτά που τους δένουν είναι περισσσότερα απ όσα νομίζαμε. Δυό γερά μυαλά που ακόμη κι όταν το ένας θα λείψει δείχνουν να δρομολογούν εξελίξεις. Απ όσο κατάλαβα έστειλαν την κόρη του Χατζηβασιλείου στο Λουκά και τη Νόρα για να γνωρίζουν ακριβώς τι θα συμβεί όταν θα αρχίσουν να σκαλίζουν την δολοφονία. Idea Αυτός ο φόνος συνδέεται άμεσα με τη διαθήκη και η διαθήκη συνδέεται με την οικογένεια του Στέφανου. Ο Μάνος λοιπόν θέλει να ξέρει τι γίνεται για να είναι ασφαλής η Εύα και ο Ρούσσος για να είναι ασφαλής η Μελίτα. Προφανώς και οι δύο πιστεύουν οτι η οικογένεια έχει πολλά άπλυτα που με την ευκαιρία της δίκης θα βγουν στη φόρα.

Μέχρι τελείας.....

Κλείσιμο και στις σχέσεις του Μάνου με τα παιδιά του. Το ένα το αφήνει να μεγαλώσει μόνο, το άλλο δεν κατάφερε να το δει να μεγαλώνει και ακριβώς τη στιγμή που δένεται μαζί του το αφήνει. Όταν είδα τη Μαρίλια να λέει σ αγαπώ μπαμπά μου θύμωσα αφάνταστα. : curse : Περιμένω μιά ολόκληρη σεζόν και κάτι παραπάνω να δω αυτή τη σχέση να εξελίσσεται και μου δίνουν απλά την παρηγοριά μιας αγκαλιάς σαν να με δωροδοκούν. Λάτρεψα παρόλα αυτά και τις δύο σκηνούλες.Hugg

Θα ήθελα να δω κάποια ιδιαίτερη σκηνή ανάμεσα σε Δάφνη και Μάνο. Δεν το είδα και χαλάστηκα αν και κάπου το καταλαβαίνω. Όλο αυτό με την αποχώρηση του Μάνου δόθηκε βιαστικά και πρόχειρα και το σκεπτικό ήταν να περάσουν σε μας οτι δεν πληγώθηκαν και όλα γίνονταν για καλό γιατί η σειρά πρέπει να συνεχιστεί οπότε τι να έλεγαν δυό αδέλφια που χωρίζουν πριν καλά καλά χορτάσουν το ένα τ άλλο; Snif

ΟΙ σκηνές με τις κόρες πολυ συγκινητικές. Και εγώ ήθελα να δω μια σκηνή με Γεωργόνη-Μπουγιούρη γιατί έχουν πολύ καλή χημεία. Είχαν να πουν πράγματα

Για τις αποκαλύψεις σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου καλύτερα να μη σχολιάσω. Τι μας είπαν οτι ένας αστυνομικός εκπαιδευμένος να πυροβολεί αστόχησε απο απόσταση μισού μέτρου; wall Και επιπλέον κάνω λάθος ή μας έλεγαν σε συνεντεύξεις οτι το δολοφόνο τον βλέπουμε και οτι φέτος θα μάθουμε ποιός είναι; cake

Άφησα για το τέλος τον αποχωρισμό Μάνου και Εύας
Τελικά αυτό το ζευγάρι το έδενε ένας μεγάλος έρωτας. Όλοι οι μεγάλοι έρωτες της λογοτεχνίας δεν υπέστησαν τη φθορά της καθημερινότητας και ίσως αυτό να είναι το χαρακτηριστικό που τους έκανε μεγάλους. Heart2 Heart2 Όλες τους οι σκηνές απλά υπέροχες. Αυτό το πρωινό ξύπνημα και ο καφές που μοιράστηκαν απ το ίδιο φλυτζάνι, inlove οι δυό τους να ανταλλάσσουν όρκους αγάπης, inlove ο Μάνος που κοιτούσε την Εύα και ''κλείδωνε'' τις αναμνήσεις του,inlove ο Μάνος να δίνει την αλυσίδα με τον άγγελο στην Εύα,inlove η Εύα να φεύγει μακριά να μη βλέπει τους φίλους να τον αποχαιρετούν, inlove η τελευταία βόλτα στην παραλία και το τελευταίο φιλί inlove αυτή η λαχτάρα που γύρισε να τον φωνάξει να του πει οτι οι σκιές τους έγιναν μία αλλά τελικά του ευχήθηκε καλό ταξίδι.inlove Όλα υπέροχα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο: respect : : respect :
Τελικά η Εύα έκανε αυτό που έκανε πάντα. Κατάλαβε οτι ο Μάνος δεν έχει μέλλον εδώ και τον άφησε να πετάξει. Όπως τότε έτσι και τώρα, δεν είπε θέλω είπε κάνε αυτό που θέλεις εσύ.

Love! Love! Love! Αυτό θα Πει Αγάπη.....

Πιστεύω οτι θα ήταν ένα υπέροχο τέλος αν η σειρά έριχνε αυλαία. Τώρα απλά ήταν ένα καταπληκτικό επεισόδιο που έδινε ένα καταθλιπτικό τέλος σε κάτι που αγαπήσαμε και θα μας φέρει στη δύσκολη θέση να δούμε τους ήρωες να λειτουργούν έξω απ τους χαρακτήρες τους. Threat

Το χειρότερο όμως είναι οτι σκότωσαν τις προσδοκίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει πια κάτι να περιμένουμε. Μου είναι παντελώς αδιάφορος ο έρωτας των απολύτων ίσως γιατί ξεκίνησε απο ξεπούλημα, ίσως γιατί οι ηθοποιοί που αποτελούν το ζευγάρι είναι υποκριτικά ο ένας στην ανατολή κι ο άλλος στη δύση. wall
Δεν θέλω να δω τη Νταίζη να κυνηγάει την Εύα να της πάρει όσα νομίζει οτι της ανήκουν ιδιαίτερα επειδή η Εύα έμεινε χωρίς έναν δικό της άνθρωπο : curse : και αν μου πουν οτι θα βρεθεί κάποιος τρίτος μέσα σε λίγους μήνες θα γελάσω μέχρι δακρύων.
Ο Λευτεράκης μου φάνηκε αδιάφορος και για να είμαι ειλικρινής η Χατζηκόρη το ίδιο. Θα κάνω μια προσπάθεια να τους δω αλλά όταν δεν υπάρχει η σπίθα δύσκολα ανάβει η φωτιά. lol!

Πόσο δίκιο έχεις, ας μην τα ξαναλέμε γιατί έχουμε καταντήσει γραφικοί....

Τέλος απο μένα ένα μεγάλο μπράβο στο Μπουγιούρη την Ξυλά το Σταύρου και την Παπαδημητρίου για τις ερμηνείες τους και σε όλους τους ηθοποιούς της παρέας που μας ταξίδεψαν δύο ολόκληρα χρόνια. Flkia

oscar oscar oscar oscar Και από εμένα, αντικειμενίκα εντελώς!!!!

Άπλωσα τελικά μεγάλο σεντόνι αλλά για το τέλος άξιζε τον κόπο.


[i][b]Πάντα επικοδομητικά, πάντα στην καρδιά, ποτέ περιττά αυτά που λες. Γιατί εσύ πραγματικά αγάπησες και στήριξες τα Μυστικά και δικαιούσαι και να ομιλείς!!!!



Ένα oscar στους συνήθεις Υπόπτους Σχολιαστές

ΦΙλικά
Μάγδα Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ai_kamari_mou Δευ Ιουν 28, 2010 4:40 pm

Clarabelle έγραψε:
Τελευταίος σχολιασμός οπότε εδώ είμαι κι εγώ

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν νομίζω τέλος των μυστικών της Εδέμ και αρχή της σειράς που θα δούμε την άλλη σεζόν που απομένει να δούμε αν θα θυμίζει σε τίποτα τη σειρά που αγαπήσαμε.

Ζητήσαμε ένα κλείσιμο σε ότι ξέραμε και μας έκαναν τη χάρη να μας το δώσουν και αυτό οφείλω να το ομολογήσω.: thanks :

Η παρέα για τελευταία φορά ολόκληρη έκλεινε έναν κύκλο. Νομίζω οτι απο εδώ και μετά τίποτα δεν θα είναι όπως παλιά. Θα συμβιβαστούν, θα γελάσουν και πάλι, ενδεχομένως θα κάνουν πάλι όνειρα και ευχές αλλά τίποτε δεν θα είναι ίδιο. Snif Πάντα στο τραπέζι θα υπάρχει μια θέση άδεια. Πάντα σε μια άκρη του μυαλού και της καρδιάς θα υπάρχει ένα κενό για άλλους μικρότερο για άλλους μεγαλύτερο. Snif Προσπάθησα να δω την ουσία του πράγματος και άφησα απέξω τα άκυρα με την αγορά φαρμακαποθήκης προκειμένου να φύγει κανείς απ το τσιμέντο για μιά μέρα. Κράτησα απ την παρέα που αγάπησα το χορό στη βροχή και αυτό που ένιωσα. Έξι άνθρωποι που γνωρίζονταν απο παιδιά που τους δένουν καλές και κακές αναμνήσεις την ώρα που χωρίζουν οι δρόμοι τους γυρνούν στο παρελθόν γίνονται και πάλι έφηβοι πετάνε απο πάνω τους το ρούχο της σοβαρότητας και χορεύουν στη βροχή. Ξεπλένουν ότι τους πόνεσε και κρατούν τα όμορφα και ταυτόχρονα ''χτίζουν'' μια τελευταία ανέμελη ανάμνηση. Θα τους θυμάμαι όπως τους είδα την τελευταία φορά έξω απ το ατελιέ της Δάφνης την ώρα του τελευταίου αντίο ένας κύκλος με έξι κρίκους. Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2 Heart2

Κλείσιμο είχαμε και στη σχέση του Στέφανου με τη μάνα του. Ποτέ ξανά δεν θα είναι όπως πριν. Το κουτί της Πανδώρας άνοιξε, και θα χτιστεί κάτι διαφορετικό ανάμεσά τους. Χειρότερο ή καλύτερο, πιο καθαρό ή πιο σκοτεινό δεν ξέρω πάντως κάτι διαφορετικό. Ο Στέφανος λάτρεψε αυτή τη μάνα στη συνέχεια τη μίσησε για τα ψέματα που του είπε, έφτασε να της πει οτι θέλει να τη δει νεκρή αλλά όταν την είδε λιπόθυμη σίγουρα μέσα του άλλαξαν τα πάντα.

Ξέρω οτι κάποιοι θα διαφωνήσουν αλλά είδα κλείσιμο και στη σχέση Στέφανου Μελίτας. Ή τουλάχιστον αλλαγή πλεύσης. Αυτοί οι δύο έζησαν μια ερωτική ιστορία, και υποτίθεται αγαπήθηκαν απόλυτα. Χωρίς να μεσολαβήσει κάτι ιδιαίτερο η Μελίτα τον άδειασε την ώρα ακριβώς που την είχε ανάγκη και το χειρότερο του αποκάλυψε οτι περιμένει δικό του παιδί. Δεν έχει αποφασίσει ακόμη αν θα το κρατήσει ή όχι δεν ξέρει αν τον αγαπάει η τον μισεί αλλά του το αποκαλύπτει για να τον χτυπήσει και να του πει κοίτα τι χάνεις. Εμένα αυτό μόνο αγάπη δεν μου δείχνει και υποθέτω ο Στέφανος κάποια στιγμή θα το καταλάβει εκτός κι αν είναι εντελώς ηλίθιος. Όταν κάποιος αγαπάει είναι εκεί στα δύσκολα όταν αγαπάει νοιώθει τις αλήθειες και τα ψέματα όταν αγαπάει δεν χτυπάει τον άνθρωπό του στο ευαίσθητο σημείο του. Τα είδατε εσείς αυτά πουθενά; Εγώ όχι. Για άλλη μια φορά Σταύρου και Παπά επαφή μηδέν και δεν θέλω να το χαλάσω οπότε το σταματώ εδώ. zip

Ο ίδιος ο Στέφανος που γνωρίσαμε μέχρι τώρα νομίζω κάνει στροφή. Στη συζήτησή του με το Χρήστο μας έκανε μια μάλλον περίεργη περιγραφή του τι έζησε τον τελευταίο χρόνο. Είπε η μάνα μου δημιούργησε έναν εκδικητή που ήρθε να πάρει το αίμα του πίσω. Όταν παντρεύτηκα την Εύα προσπάθησα να αλλάξω και να ζήσω ευτυχισμένος με τη γυναίκα μου και το παιδί μου. Εσύ και η μάνα μου μου το χαλάσατε και τώρα θα δείτε το άλλο μου πρόσωπο. Απείλησε ακόμη ακόμη το Χρήστο οτι αν κρύβεται πίσω απ τις επιθέσεις κατά της Εύας θα τον σκοτώσει. Μήπως μπορεί κάποιος μέσα σε όλη αυτή τη συζήτηση να μου βρει κάπου τον έρωτά του για τη Μελίτα; Υπήρχε άραγε ή περικλειόταν μέσα στο κεφάλαιο εκδίκηση; Αξιοπρόσεκτη συζήτηση αν μη τι άλλο. /S

Στροφή και για τη σχέση Ρούσσου Μελίτας. Τώρα που έχει πάλι πρόβλημα ο πατέρας είναι παρών. Να παρηγορήσει να στηρίξει να δείξει την αγάπη του. Μου άρεσε που ενώ η γνώμη του είναι οτι δεν πρέπει να κρατήσει η Μελίτα το παιδί και την είπε ξεκάθαρα στην Αμαλία στο παιδί του είπε οτι κι αν αποφασίσεις θα είμαι δίπλα σου. Αυτό προς απάντηση όλων αυτών που θεωρούσαν το Ρούσσο κακό πατέρα.

Κλείσιμο όμως και για τη Νταίζη που απο μικροαπατεώνισσα προάγεται σε σκύλα. Τη γνωρίσαμε σαν γυναίκα του Οδυσσέα να προσπαθεί να τα αρπάξει απο όπου μπορεί και μας προέκυψε (τι άλλο) ετεροθαλής αδελφή δύο εκ των ηρώων παρακαλώ. Το τι χαρά θα κάνει ο Νικόλας όταν μάθει τι του επιφύλαξε η τύχη δεν το συζητώ. Tongue Ενώ και η Πολυχρονίδη και η Παπαδημητρίου μου αρέσουν δεν μου έβγαλε η σκηνή τους κάτι ιδιαίτερο. Καμία σχέση με τις σκηνές της κυρίας Παπαδημητρίου με το Σταύρου ή ακόμη και με τον Κασσανδρινό και την Ξυλά που μου έβγαζαν καλή χημεία. Η Νταιζούλα λοιπόν θεωρεί τον εαυτό της τη μεγάλη αδικημένη. Δεκτό μέχρι ένα σημείο. Λογικά θα έπρεπε να βγάζει μίσος θυμό και παγωμάρα ταυτόχρονα απέναντι σ αυτή τη μάνα. Δεν το είδα. Για τη Νταίζη τώρα τι να πω. Θα περίμενα από μια γυναίκα που έζησε όσα ισχυρίζεται αυτή οτι πέρασε, δύο πράγματα. Πρώτον να μην αφήσει ποτέ το δικό της παιδί. Δεύτερον να αποζητάει πρώτα απ όλα την αγάπη που της στέρησαν. Δεν είδα τίποτα απ τα δύο οπότε το κοριτσάκι μάλλον ψεύδεται ασύστολα. Impatient

Πρώτη επίσημη για το φίλο μας το Λευτεράκη. Μετά το δημοσίευμα ο Μάνος φεύγει ο Λευτέρης έρχεται αυτόματα γίνεται ο συνειρμός οτι πρόκειται για τον ηθοποιό που θα καλύψει το κενό του Μάνου. Μόνο που για μας ο Μάνος ήταν ήρωας αγαπημένος και ο Λευτεράκης παντελώς άγνωστος οπότε και χωρίς να θέλω να θίξω τον ηθοποιό χαλάστηκα. Τελικά εκτός απ την Αμαλία δεν έχει κανένας τακτ. Ας άφηναν πρώτα να φύγει ο Μάναρος και μετά μας τον σύστηναν. Έτσι όπως μας το έδωσαν αφήνω το Μπουγιούρη διά στόματος Αντρέα να μιλήσει. gelio



Κλείσιμο στη σχέση Μάνου Ρούσσου και ταυτόχρονα εισαγωγή στην επόμενη σεζόν. Το έχω γράψει και παλιότερα και θα το επαναλάβω. Ο Ρούσσος είναι συνυπεύθυνος για τη διαμόρφωση του χαρακτήρα του Μάνου. Το δέχτηκε αναγνώρισε τα λάθη που έκανε μαζί του και ταυτόχρονα έδειξε οτι αυτά που τους δένουν είναι περισσσότερα απ όσα νομίζαμε. Δυό γερά μυαλά που ακόμη κι όταν το ένας θα λείψει δείχνουν να δρομολογούν εξελίξεις. Απ όσο κατάλαβα έστειλαν την κόρη του Χατζηβασιλείου στο Λουκά και τη Νόρα για να γνωρίζουν ακριβώς τι θα συμβεί όταν θα αρχίσουν να σκαλίζουν την δολοφονία. Idea Αυτός ο φόνος συνδέεται άμεσα με τη διαθήκη και η διαθήκη συνδέεται με την οικογένεια του Στέφανου. Ο Μάνος λοιπόν θέλει να ξέρει τι γίνεται για να είναι ασφαλής η Εύα και ο Ρούσσος για να είναι ασφαλής η Μελίτα. Προφανώς και οι δύο πιστεύουν οτι η οικογένεια έχει πολλά άπλυτα που με την ευκαιρία της δίκης θα βγουν στη φόρα.


Κλείσιμο και στις σχέσεις του Μάνου με τα παιδιά του. Το ένα το αφήνει να μεγαλώσει μόνο, το άλλο δεν κατάφερε να το δει να μεγαλώνει και ακριβώς τη στιγμή που δένεται μαζί του το αφήνει. Όταν είδα τη Μαρίλια να λέει σ αγαπώ μπαμπά μου θύμωσα αφάνταστα. : curse : Περιμένω μιά ολόκληρη σεζόν και κάτι παραπάνω να δω αυτή τη σχέση να εξελίσσεται και μου δίνουν απλά την παρηγοριά μιας αγκαλιάς σαν να με δωροδοκούν. Λάτρεψα παρόλα αυτά και τις δύο σκηνούλες.Hugg

Θα ήθελα να δω κάποια ιδιαίτερη σκηνή ανάμεσα σε Δάφνη και Μάνο. Δεν το είδα και χαλάστηκα αν και κάπου το καταλαβαίνω. Όλο αυτό με την αποχώρηση του Μάνου δόθηκε βιαστικά και πρόχειρα και το σκεπτικό ήταν να περάσουν σε μας οτι δεν πληγώθηκαν και όλα γίνονταν για καλό γιατί η σειρά πρέπει να συνεχιστεί οπότε τι να έλεγαν δυό αδέλφια που χωρίζουν πριν καλά καλά χορτάσουν το ένα τ άλλο; Snif

Για τις αποκαλύψεις σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου καλύτερα να μη σχολιάσω. Τι μας είπαν οτι ένας αστυνομικός εκπαιδευμένος να πυροβολεί αστόχησε απο απόσταση μισού μέτρου; wall Και επιπλέον κάνω λάθος ή μας έλεγαν σε συνεντεύξεις οτι το δολοφόνο τον βλέπουμε και οτι φέτος θα μάθουμε ποιός είναι; cake

Άφησα για το τέλος τον αποχωρισμό Μάνου και Εύας
Τελικά αυτό το ζευγάρι το έδενε ένας μεγάλος έρωτας. Όλοι οι μεγάλοι έρωτες της λογοτεχνίας δεν υπέστησαν τη φθορά της καθημερινότητας και ίσως αυτό να είναι το χαρακτηριστικό που τους έκανε μεγάλους. Heart2 Heart2 Όλες τους οι σκηνές απλά υπέροχες. Αυτό το πρωινό ξύπνημα και ο καφές που μοιράστηκαν απ το ίδιο φλυτζάνι, inlove οι δυό τους να ανταλλάσσουν όρκους αγάπης, inlove ο Μάνος που κοιτούσε την Εύα και ''κλείδωνε'' τις αναμνήσεις του,inlove ο Μάνος να δίνει την αλυσίδα με τον άγγελο στην Εύα,inlove η Εύα να φεύγει μακριά να μη βλέπει τους φίλους να τον αποχαιρετούν, inlove η τελευταία βόλτα στην παραλία και το τελευταίο φιλί inlove αυτή η λαχτάρα που γύρισε να τον φωνάξει να του πει οτι οι σκιές τους έγιναν μία αλλά τελικά του ευχήθηκε καλό ταξίδι.inlove Όλα υπέροχα. Μπουγιούρης και Ξυλά εκπληκτικοί και οι δύο: respect : : respect :
Τελικά η Εύα έκανε αυτό που έκανε πάντα. Κατάλαβε οτι ο Μάνος δεν έχει μέλλον εδώ και τον άφησε να πετάξει. Όπως τότε έτσι και τώρα, δεν είπε θέλω είπε κάνε αυτό που θέλεις εσύ.

Πιστεύω οτι θα ήταν ένα υπέροχο τέλος αν η σειρά έριχνε αυλαία. Τώρα απλά ήταν ένα καταπληκτικό επεισόδιο που έδινε ένα καταθλιπτικό τέλος σε κάτι που αγαπήσαμε και θα μας φέρει στη δύσκολη θέση να δούμε τους ήρωες να λειτουργούν έξω απ τους χαρακτήρες τους. Threat

Το χειρότερο όμως είναι οτι σκότωσαν τις προσδοκίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει πια κάτι να περιμένουμε. Μου είναι παντελώς αδιάφορος ο έρωτας των απολύτων ίσως γιατί ξεκίνησε απο ξεπούλημα, ίσως γιατί οι ηθοποιοί που αποτελούν το ζευγάρι είναι υποκριτικά ο ένας στην ανατολή κι ο άλλος στη δύση. wall
Δεν θέλω να δω τη Νταίζη να κυνηγάει την Εύα να της πάρει όσα νομίζει οτι της ανήκουν ιδιαίτερα επειδή η Εύα έμεινε χωρίς έναν δικό της άνθρωπο : curse : και αν μου πουν οτι θα βρεθεί κάποιος τρίτος μέσα σε λίγους μήνες θα γελάσω μέχρι δακρύων.
Ο Λευτεράκης μου φάνηκε αδιάφορος και για να είμαι ειλικρινής η Χατζηκόρη το ίδιο. Θα κάνω μια προσπάθεια να τους δω αλλά όταν δεν υπάρχει η σπίθα δύσκολα ανάβει η φωτιά. lol!

Τέλος απο μένα ένα μεγάλο μπράβο στο Μπουγιούρη την Ξυλά το Σταύρου και την Παπαδημητρίου για τις ερμηνείες τους και σε όλους τους ηθοποιούς της παρέας που μας ταξίδεψαν δύο ολόκληρα χρόνια. Flkia

Άπλωσα τελικά μεγάλο σεντόνι αλλά για το τέλος άξιζε τον κόπο.
Υπέροχος σχολιασμός ειδικά για Μάνο και Έυα : respect : Snif που πάς Μάνοοο??? Snif Snif Snif Snif
ai_kamari_mou
ai_kamari_mou

Θηλυκό Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από filitsa Δευ Ιουν 28, 2010 4:52 pm

sifantid έγραψε:Βάσω ίσα-ίσα που πρόλαβα να μπω και ευχαριστώ που μετέφερες τα σχόλιά μου. Hug Φυσικά συμφωνώ και ιδιαίτερα με το δεύτερο σκέλος! : respect : Το "καλό" που ψήφισα ίσα-ίσα συμβολικό χάριν τελευταίου επεισοδίου. Μάλλον, βέβαια, ήμουν από τους ελάχιστους που όχι μόνο δεν το απόλαυσα, αλλά υπήρχαν στιγμές που βαρέθηκα... ;/

Τι έχω να περιμένω για του χρόνου; Τίποτα! TutTut

Από αλλού περίμενα εγκυμοσύνη, από αλλού ήρθε τελικά... Από αλλού περίμενα πρόταση γάμου και από αλλού μου ήρθε (και μάλιστα κουτσουρεμένη)... BadMood Και στο καπάκι, η πλήρης απογοήτευση στη σκηνή στη βροχή όπου αρχικά ο Λουκάς και η Νόρα μοιράζονταν το πλάνο τους με ένα στήριγμα της σκηνής και μισή Εύα και έπειτα στο χορό της παρέας μετρούσα τα δευτερόλεπτα για να δω αμέσως μετά την Νταίζη και το Μπέλλο να χαλβαδιάζουν! Είναι κατάσταση αυτή; 🇳🇴
αυτο με την σκηνη στη βροχη πραγματικαα εκνευριστηκα αφανταστα ηταν σαν να μας λενε οτι το ζευγαρι μας μπαινει σε δευτερη μοιρα ....
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Ιουν 28, 2010 4:54 pm

Εγω η αναποφάσιστη που δεν έχω δει και ολοκληρωμένο το επεισόδιο να ρωτήσω πότε θα κλεισει ο σχολιασμος???
Να αφησω το τελευταιο επεισοδιο χωρις σεντονακι δεν λέει...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από evanna Δευ Ιουν 28, 2010 5:10 pm

Εζι,Clarabelle και almaresi oι σχολιασμοι σας ηταν τελειοι! : respect : Συμφωνω με ολες σας και Clarabelle oscar για το βιντεακι που ειναι τοσο πετυχημενο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από filitsa Δευ Ιουν 28, 2010 5:26 pm

εγω πραγματικα δεν ξερω τι να σχολιασω !!!!
1. εχω να πω οτι αυτο που με συγκινησε ειναι οι στιγμες της παρεας που δεν θα ξαναδουμε και ο αποχωρισμος Μανου-Ευας ενος ερωτα που μαλλον ανεκπληρωτος μενει.
2.τι να πω για το ζευγαρι μας Νορα-Λουκα μαλλον πλεον δεν τους ενδιαφερει η εξελιξη που θα εχουν ....εγω βλεπω αδιαφορια απο τους σεναριογραφους.....το οτι αντι να δουμε προταση γαμου Λουκα στην Νορα ειδαμε Νταιζη Μπελλου δεν το σχολιαζω αυτο πραγματικα δεν το περιμενα...
3.σκηνη Αντιγονης -Νταιζης δεν μπορω να πω οτι υπηρχε χημεια....αν και μου αρεσουν πολυ και οι 2
4.συγκινητικες οι σκηνες αποχωρισμου του Μανου με τα παιδια του αλλα με μια γευση πικριας για μενα .....θα ηθελα τοσο πολυ να δω την εξελιξη στη σχεση Μανου-Μαριλιας ....αλλα και παλι λατρεψα...
5.Ρουσσος-Μανος ο χωρισμος τους και η οομολογια οτι θελουν να εχουν απο κοντα και να πρακολουθουν τις εξελιξεις γυρω απο το θεμα Χατζηβασιλειου ισως να βγουν πολλα στη φορα....
6.Μπουγιουρης -Ξυλα πραγματικα καταπληκτικοι λατρεψα τις σκηνες τους
7.απο οτι βλεπω δεν ειμαι η μονη που βλεπω οτι η σχεση Στεφανου -Μελιτας τελειωσε εγω αυτο αντιληφθηκα
8.τωρα αυτο με τον δολοφονο τι να πω πραγματικα δεν εχω λογια απο τοσο μικρη αποσταση πυροβολει 3 φορες ενας τοσο καλος αστυνομικος σαν τον Σταυριδη και αστοχει ????μου φαινεται τοσο χαζο .....και επιπλεον ποιος ειναι τωρα ο δολοφονος....
9.ο λευτερακης αδιαφορος για μενα μπορω να πω ...δεν εκανε καθολου αισθηση
10.σκηνη Στεφανου -Αντιγονης πλεον δεν ξερω πως θα δουμε τη σχεση γιου και μητερας να εξελισσεται....
11.επισης ενα εχω να πω τιποτα δεν θα εναι οπως παλια δεν ξερω τι θα παρακολουθω του χρονου ....δεν θα ειναι τιποτα οπως πριν οπως και να το κανουμε το κενο του Μανου δεν αναπληρωνεται ....και δεν ξερω που θα οδηγησουν στην 3 χρονια τη σειρα μας .....αυτα απο εμενα ψηφισα τελειο μονο για τις σκηνες Μπουγιουρη με τους υπολοιπους και τις σκηνες της παρεας......
filitsa
filitsa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από alkisti Δευ Ιουν 28, 2010 5:54 pm

Τέλος εποχής για το Μάνο και για την Εδέμ, όπως τουλάχιστον ξεκίνησε.
Είναι πλήγμα η αποχώρησή του. Τον ήρωα αυτό μπορούσες να τον λατρέψεις, μπορούσες να τον μισήσεις, αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να τον αγνοήσεις.
¨Ηταν εξαιρετικός σε όλες του τις σκηνές, κυρίως με τα παιδιά του.
Δεν ανήκω σε εκείνους που θεωρούσαν τη σχέση Μάνου Εύας μεγάλο έρωτα, ούτε θεωρώ ότι σαν ζευγάρι είχαν μεγάλη χημεία, παρόλο που το αισθητικό αποτέλεσμα ήταν άψογο. ¨Ηταν κατά την προσωπική μου γνώμη πάντα, μια καταστροφική εξάρτηση, που δεν τους άφησε να πάνε μπροστά.
Θεωρώ ότι ο Μάνος με τη Μελίτα και ο Στέφανος με την Εύα ταίριαζαν πολύ περισσότερο από πλευράς ερμηνείας αλλά και σεναρίου. ¨Ηταν η ευκαιρία τους να δημιουργήσουν υγιείς σχέσεις, αλλά οι σεναριογράφοι το θέλησαν αλλιώς.
Η καινούρια παρουσία του Λευτέρη ήταν πολύ σύντομη για να την κρίνει κάποιος. Πάντως ο ηθοποιός έχει ένα πολύ καλό βιογραφικό και μένει να δούμε πόσο θα δέσει με τους υπόλοιπους και ειδικότερα την Εύα.
Η κατάσταση στα ζευγάρια πάντως (πλην Νόρας Λουκά) είναι ρευστή.
Και μια και μιλάμε για Νόρα Λουκά, διάβασα σε κάποια από τα σχόλια των φαν τους ότι μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα.
Δεν νομίζω να συμβεί αυτό. Έχουν πολύ μεγάλο κοινό και ύστερα έχουν επάνω τους δυο υποθέσεις που τους συνδέουν άμεσα με τους υπόλοιπους εκτός παρέας. Τη διαμάχη για την κληρονομιά που σίγουρα θα υποκινήσει η Νταίζη και τη δίκη της Αντιγόνης για τη δολοφονία.
Δεν γίνεται λοιπόν να αποδυναμωθεί ο ρόλος τους.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από jim7 Δευ Ιουν 28, 2010 6:16 pm

nicole έγραψε:
zone έγραψε:Από την στιγμή που είχε ήδη αποκαλυφθεί ο δολοφόνος του Χβασιλειου σε περιοδικά το επεισόδιο απώλεσε σημαντική αξια απο πλευρας πλοκής....Θα μπορούσε το τέλος να ήταν πιο ενδιαφέρον από πλευρας σασπένς και να αποκαλύπτοταν άλλος δολοφόνος έτσι και μόνο για διάψευση των φημών και των δημοσιεύσεων.....φάνηκε δηλ οτι στηρίχτηκε πολύ σε συμπτώσεις ακριβώς επειδή στα τελευταια επεισόδια
δεν προλάβαινε να "βγει" αλλαγη σεναρίου και στροφή στην εξέλιξη της υπόθεσης...
Σύμπτωση η σύζυγος του αστυνόμου...
Σύμπτωση η γνωριμία της με τον άλλον συμβολαιογράφο...
Σύμπτωση η Νταίζη κορη της Αντιγόνης
Σύμπτωση η σύναψη σχέσης με τον Λουκά..
Ενα τίμημα που ασφαλώς πλήρωσε η παραγωγή της σειράς χάνοντας credits απο πλευρας πλοκής....Πλεον ισως γίνει μάθημα και στο μέλλον να φροντίσουν να αποφύγουν παρόμοια λάθη και να ΜΗΝ αποκαλύπτουν σε περιοδικά την συνέχεια της υπόθεσης....Το όποιο διαφημιστικό κέρδος εξανεμίζεται στο συναίσθημα του κόσμου που παρακολουθεί....Βέβαια ολα αυτά τα κρίνει ΜΟΝΟ η παραγωγή και όχι εμεις..εμεις απλά καταθέτουμε απόψεις...
Aκριβως όμως επειδή έλειψε αυτό δόθηκε βαρύτητα στην συναισθηματική διάσταση ειδικά με την σκηνή Μάνου Ευας αλλά και στην "προετοιμασία" του κοινού για τον νεο κύκλο απο πλευρας πλοκής (με την συμμετοχη δυο προσώπων 1 φανερό 1 κρυφό) ...
Η αποκάλυψη των στοιχειων της συνέχεις έκανε την παραγωγή να "παλέψει" ώστε να κρατηθούν κάποιες ισορροπίες....Συμπερασματικά το επεισόδιο θα μπορούσε να ηταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ....


Zone...συμφωνω...ισως θα ειναι καλο απο του χρονου να μην δινουν τοσο λεπτομερη αναφορα στα περιοδικα...για να υπαρχει σασπενς στη εξελιξη του σεναριου..θα μπορουσε και φετος να εχει γινει αυτο και καποιες απο τις εξελιξεις να ηταν πιο ενδιαφερουσες...

Να και σε κάτι που συμφωνούμε nicole. Πραγματικά zone αυτή η καταιγίδα πληροφοριών χαλάει όλο το σασπένς. Πιστεύω ότι επειδή προσπαθούσαν να δουν προς τα που θα πάνε την σειρά έδιναν πληροφορίες ώστε να να δημιουργήσουν κλίμα να δουν αντιδράσεις και κατόπιν να αποφασίσουν για τα περαιτέρω. Για τον λόγο αυτό στο σενάριο υπήρχαν τεράστια κενά και παραλήψεις. Πιστεύω ότι και για την τρίτη σαιζόν δεν ξέρουν ακόμα ΤΙΠΟΤΑ, θα ψαρεύουν για κανά δυο μήνες μέσω φημών, πληροφοριών και ράδιου αρβύλας και μετά θα ξεκινήσουν με το βλέποντας και κάνοντας.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από jim7 Δευ Ιουν 28, 2010 6:30 pm

nicole έγραψε:... Περιμενω να δω πως ο Στεφανος θα ξανακερδισει τη Μελιτα του...γιατι πιστευω οτι αυτοι οι δυο μαζι "μεγαλουργουν", μπορουν να δημιουργησουν μια ισορροπημενη οικογενεια, και ειναι και οι δυο ανθρωποι που στο παρελθον χρησιμοποιηθηκαν ας το πουμε "ως καβατζες" απο αλλους...και θεωρω οτι αξιζουν μια ευκαιρια στο να ειναι η "πρωτη επιλογη" σε μια σχεση...

α) Θεωρείς τον Στέφανο ένα ισορροπημένο άτομο; Από όσα έχουμε δει μέχρι τώρα σούχει δώσει αυτή την εντύπωση; ή μήπως θάθελες νάτανε ή να τον αλλάξουν σε τέτοιο; έλεος.

β) Αν θυμάσαι η πρώτη σκηνή του Στέφανου ήταν με μια φωτογραφία της Εύας στα χέρια και με ένα δάκρυ στην άκρη του ματιού όταν την κοίταζε. Μοιάζει αυτή η σκηνή να είναι αυτός "καβάτζα" της Εύας; ή κάνει σαν παλαβός γι' αυτήν; Άσχετα αν μετά λόγω των γνωστών συμβάντων το γυρίσαμε το σενάριο. Πάντως καβάτζα της Εύας δεν ήταν ποτέ. Η Μελίτα ήταν "καβάτζα" του Μάνου λόγω του πατέρα της.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την jim7 στις Δευ Ιουν 28, 2010 6:42 pm, 1 φορά
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από soso Δευ Ιουν 28, 2010 6:32 pm

Ezi_loukno έγραψε:Να πώ οτι τρελάθηκα με το επεισόδιο που κατά τύχη ήταν και το τελευταίο; scratch
--> Θα ήταν ένα τεράστιο ψέμα...

Να πώ οτι δάκρυσα και έκλαψα που τελειώνει; scratch
--> Θα πώ μόνο οτι βούκωσα στις σκηνές με τα παδιά του Μάνου και τίποτα παραπάνω...

Να πώ οτι αγωνιώ για τον τρίτο κύκλο; scratch
--> Αυτό και αν θα ήταν ψέμα....


Όπως καταλαβαίνετε προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα καθόλου με το επεισόδιο...
Τουλάχιστον η σειρά ήταν ειλικρινής μαζί μας στο τελευταίο επεισόδιο...
Μας έδειξε έναν προς έναν τους πρωταγωνιστές της επόμενης σεζόν και μέσα σ'αυτούς ουδεμία συμμετοχή θα έχουν οι Φεγγαροπετρίτες, οι οποίοι Φεγγαροπετρίτες ήταν ο λόγος που αγαπήθηκε αυτή η σειρά γιατί θυμάμαι χαρακτηριστικά το πρώτο τρέϊλερ της σειράς που είχε ΜΟΝΟ την ιστορία τους....

Ας τα πάρουμε όμως απο την αρχή σκηνή προς σκηνή....

Εύα-Μάνος (ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει Love! )
Πρωϊνό ξύπνημα για δύο ανθρώπους που την επόμενη μέρα θα πρέπει να χωρίσουν.. Σε πόσο δύσκολη θέση θα βρίσκονταν; Κυρίως ο Μάνος, ο οποίος αυτός είναι που διαλέγει τέτοιο δρόμο...
Το χειροφίλημα μου άρεσε πολύ Heart1, όπως και η αγκαλιά τους.. Κυρίως όμως τα τελευταία λόγια που είπαν, ήταν τόσο ουσιαστικά, "Ακόμα και αν η καρδιά μου πάψει να χτυπάει".. Κάτι που πολλοί μπορούν να πούν αλλά λίγοι το εννοούν και η Εύα με τον Μάνο, όσα λάθη και αν έκαναν, το εννοούν... Η ιστορία τους έχει αποδείξει οτι το εννοούν.....

Νόρα-Λουκάς (αναγκαία υλικά για...... τον Ερυθρό Σταυρό gelio )
Την συγκεκριμένη σκηνή έτυχε να την δώ με παρέα και πεθάναμε στο γέλιο κυριολεκτικά (στις διαφημήσεις μετά έφυγαν -τυχαίο; δεν νομίζω- γιατί έπρεπε επειγόντως να πάνε τουαλέτα οι άνθρωποι)... Δεν με χάλασαν οι υπερβολές της Νόρας γιατί με αποζημίωσαν με τις εκφράσεις τους και αυτοί οι δύο το έχουν αυτό... Και διάλογος να μην υπήρχε, μόνο και μόνο οι εκφράσεις τους σε έκαναν να καταλαβαίνεις οτι η Νόρα ζητάει απο τον Λουκά "φυσιολογικά", καθημερινά πράγματα και οτι ο Λουκάς είχε γίνει τούρμπο και λίγα λέω.... Δε με ενοχλούν καθόλου αυτά άλλωστε και στον πρώτο κύκλο κάναν διάφορα (μυγοσκοτώστρες, λαιμόκομψη, κτλ)...
Το κακό είναι οτι περιορίζονται μόνο σ'αυτά (οι σεναριογράφοι) ενώ θα μπορούσαν να αξιοποιήσουν το συγκεκριμένο ζευγάρι ΚΑΙ σε σκηνές πιο συναισθηματικές όπως μια συζήτηση για τα παλιά; μια μπέμπα;
Αλλά τι λέω; Είπαμε, αν κάνουν μωρό, θα γίνουν βαρετοί μίας και είναι το μόνο ολοκληρωμένο ζευγάρι της σειράς χωρίς πεντάγωνα και εξάγωνα.... wall

Αμαλία-Ρούσσος ("χαρμόσυνα" νέα)
Πολύ λογική η αντίδραση του Ρούσσου όταν άκουσε τα νέα....
Ρούσσος: <<Η παρθενοΜελίτα>> gelio
Το ότι η ανακοίνωση μιας εγκυμοσύνης φέρνει τέτοιες ακραίες αντιδράσεις είναι ένα κομματάκι δυσάρεστο... Ο λόγος λοιπόν που αυτή η εγκυμοσύνη ήταν εξ'αρχής μια τεράστια βλακεία, είναι πλέον ξεκάθαρος... Δεν γίνεται όλες οι εγκυμοσύνες να παρουσιάζονται σαν πρόβλημα...
Ρούσσος: Δεν το διαπραγματεύομαι, τελεία και παύλα....
Αμαλία: Την παύλα τουλάχιστον την διαπραγματεύεσαι; gelio

Νικόλας-Δάφνη (και το καδρόνι)
Μικρή και ανούσια σκηνή.. Την έβαλαν μάλλον περισσότερο για να μας δείξουν οτι η Δάφνη σκέφτεται το παιδί της ακόμα και όταν πάει κάπου για μία μέρα (όχι σαν μερικές μερικές *γκουχού-γκουχού*)
Ο Νικόλας θεός με το καπελάκι Razz

Μάνος-Ρούσσος (απαγγελία Σέξπηρ)
Ένα παράξενο κλίμα η όλη σκηνή....
Ο Ρούσσος έκανε έναν μικρό απολογισμό και ο Μάνος του ζήτησε να προσέχει τα κορίτσια του....
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή, παρόλο που αποχαιρετίστηκαν με μια χειραψία μόνο.. Άλλωστε είναι δύο ισχυροί συνειδητοποιημένοι άντρες που γνωρίζουν πολύ καλά ποιά τα λάθη του ενός απέναντι στον άλλον και αποχαιρετίστηκαν όπως τους αρμόζει....

Μπέλλος-Νταίζη (το γαλάζιο μπλουζάκι για τις ματάρες του)
Ο Μπέλλος είναι ακόμα τσιμπημένος με την Νόρα και αυτό φαίνεται απο χιλιόμετρα... Σε κάθε κίνηση που κάνει η Νταίζη (επειδή τον αγαπάει, μην ξεχνιόμαστε) εκείνος σκέφτεται οτι η Νόρα δεν δεν δεν.... Ποτέ δεν μπήκε στον κόπο να σκεφτεί οτι ΔΕΝ τον αγαπάει, όλο σκέφτεται οτι ΔΕΝ του έκανε αυτό, ΔΕΝ του πήρε εκείνο, ΔΕΝ τον έριξε στο κρεβάτι, ΔΕΝ του έβαλε μουσταρδί μπουρνούζι... Ενώ η Νταίζη όλα τα κάνει, ξοδεύεται η ερωτευμένη (μην ξεχνιόμαστε είπαμε) για να κάνει χαρούμενο τον Μπέλλο της... Αχ και έλεγα οτι σήμερα δε θα συγκινηθώ αλλά με τέτοιον έρωτα δεν είναι στο χέρι μου, συγκινούμαι cake

Μπέλλος: Μακάρι να διαλυθούν αυτοί, να ηρεμήσουμε και εμείς (για την παρέα)....
Αυτό τα λέει όλα.. Η Νταίζη κατάφερε να τον κάνει σαν τα μούτρα της...
Το ότι περιμένει να διαλυθεί η παρέα για να ηρεμίσουν, δεν μπορώ να το καταλάβω... Τι είδους ηρεμία είναι αυτή; Πάντως ηρεμία συνείδησης σίγουρα δεν είναι....

Εύα-Αγγέλα-Άγγελος (inlove)
Τι άλλο θα μπορούσε να μου μείνει απο αυτή τη σκηνή;
ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ, το γλυκό και ζουμερό... Λιώνω με αυτό το μωρό inlove

Μάνος-Μελίτα (το τελευταίο φιλί)
Πολύ καλή σκηνή αν και συνεχίζει να μην μου αρέσει το επιτηδευμένο κλάμμα της Μελίτας...
Το φιλί δεν το περίμενα (κανείς νομίζω) αλλά ούτε μου φάνηκε παράξενο..
Παρατήρηση--> Στα τελευταία επεισόδια και των δύο κύκλων, πάντα κάτι γίνεται με αυτούς τους δύο... Στο τέλος του πρώτου κύκλου, η Εύα τους έπιασε να εξασκούν το "πατωμάτο" και στο τέλος του δεύτερου κύκλου φιλήθηκαν.. Του χρόνου βλέπω να έρχεται ο Μάνος για γκέστ στο τέλος του τρίτου κύκλου για να φιλήσει την Μελίτα, έτσι βρε αδερφέ, για να κρατήσουμε τις παραδόσεις...

Στέφανος-Χρήστος (ο δύσπιστος)
Γυναίκα ΜΟΥ και γιός ΜΟΥ...;;; Ακούω καλά;
Είπε οτι παντρέυτηκε την Εύα για να γίνει ευτυχισμένος; Εγώ γιατί θυμάμαι οτι την παντρεύτηκε απο υποχρέωση (λέμε τώρα).. Απο πότε υποχρέωση σημαίνει ευτυχία; Θα μου το εξηγήσει κάποιος η να ανοίξω Μπαμπινιώτη;
Δεν μας τα λέει καλά ο Στέφανος και λέει και μεγάλες κουβέντες για την Νταίζη... Που να μάθει και τα ευχάριστα....

Μάνος-Νεφέλη (inlove)
Τι γλυκό παιδί που είναι αυτό; Τι σωματάκι είναι αυτό; Σαν καραμελίτσα είναι...
"Σ'αγαπάω πολύ μπαμπά μου, σ'αγαπάω" Είναι τέλειο να ακούς τέτοια λόγια απο ένα παιδί γιατί ξέρεις οτι τα εννοεί....

Μάνος-Μαρίλια (Snif)
Η πιό συγκινητική σκηνή του χθεσινού επεισοδίου (κατ'εμέ)...
Η Μαρίλια ήθελε να αποφύγει το κλάμμα.. Αυτό το κορίτσι κάθε φορά παραδίδει μαθήματα ωριμότητας...
"Σ'αγαπώ πολύ μπαμπά μου" και μετά μία καταπληκτική αγκαλιά...
Τυχερός άνθρωπος ο Μάνος που παρ'όλα τα λάθη του κατάφερε να έχει δύο κόρες που τον αγαπάνε πολύ....

Μάνος (Δημήτρης Μητροπάνος και Βασίλης Παπακωνσταντίνου "Σαν ναυαγός που ονειρεύεται καράβια")
Καλογυρισμένη σκηνή με φόντο την θάλασσα και την Εδέμ... Οι αναμνήσεις του Μάνου επείσης πολύ καλή λεπτομέρεια... Το τραγούδι ήταν η καλήτερη επιλογή... Υπο άλλες συνθήκες θα είχα πλαντάξει στο κλάμμα αλλά...........

Χρήστος-Νταίζη (ο διάβολος φορούσε πέρλες)
Καλώς το και το άλλο πρόσωπο της Νταίζης....
Νταίζη μου αλουμινόχαρτο στο κεφάλι δεν έχεις αλλά μία επιπλέον διαστροφή την έχεις... Να το κοιτάξεις....
Όσο για τον Χρήστο καλά θα κάνει να ακούσει την Νταίζη (έζησα να το γράψω και αυτό) ΜΗΝ ΤΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΕΙ καθόλου...
Η γυναίκα είναι κόρη της γυναίκας που θεωρείς μάνα του και ετεροθαλή αδελφή του άντρα που θεωρείς αδελφό του... Εγώ πάντως κο-πη-κα... lol!

Παρέα της Φεγγαρόπετρας + Ηλίας (προετοιμασία για το κάμπινγκ)
Η Εύα και ο Μάνος χεράκι χεράκι...
Η Νόρα με τον Λουκά με τον πόνο του φαρμακείου...
Η Δάφνη και ο Νικόλας με τον πόνο του καδρονίου....

Ηλίας: Ε ρε ζόρια που έχουν να τραβήξουν τα παιδιά σας μέχρι να σας μεγλώσουν....
Είναι μια παρέα με τους τουρτοπολέμους τους, τα τρελά τους, την παιδικότητα τους.. Αυτήν αγαπήσαμε, δε μας την επέβαλλαν όπως κάνουν τώρα με άλλους...

Δάφνη: Νικόλα που να τη βάλω την κιθάρα σου;
Λουκάς: Εδώ την έχω την απάντηση όμως.. Εδώ... gelio

Ο Νικόλας που κόντεψε να σκάσει μέσα στην σκηνή, η Δάφνη που τον έψαχνε, Η Νόρα που έψαχνε τουαλέτα, Ο Μάνος με τις ατάκες του και η Εύα με τον Λουκά που το διασκέδαζαν, είχαν απίστευτη πλάκα....
Δεν με πειράζουν οι παλιμπαιδισμοί καθόλου... Χάρηκα που τους είδα να περνάνε καλά...

Μελίτα-Στέφανος (Είμαι έγκυος στο παιδί που θα έχει αδελφό τον Άγγελο ο οποίος έχει αδελφή την Μρίλια που έχει αδελφή την Νεφέλη η οποία είναι κόρη μου... Ένας φαύλος κύκλος)
Μελίτα: Το χειρότερο ήταν που αυτό που σου έλεγα τότε ήταν είδη πραγματικότητα... Είμαι έγκυος...
Πάλι ένα παιδί απο λάθος... Σε τι κόσμο θα έρθει αυτό το μωρό;
Ο Στέφανος πάλι μόλις το άκουσε άρχισε να ανειρεύεται... Να του υπενθυμίσουμε οτι έχει και ένα άλλο παιδί ονόματι Άγγελος; Έτσι για να το ξέρει.... wall

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (κορίτσια δεξιά, αγόρια αριστερά....χιχιχι)
Μου άρεσε τρελά η Νόρα αλά Ντένη Μαρκορά... Η αγκαλιά που έδωσε στον Λουκά μου άρεσε...
Γενικά οι σκηνές της παρέας ήταν τόσο αληθινές που μάλλον το διασκέδασαν και οι ίδιοι.. Οι σκηνές γενικώς τους έβγαιναν αβίαστα....

Στέφανος-Αντιγόνη (τα ίδια....)
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λέει ψέμματα;
Ο Στέφανος δεν βαρέθηκε να της φωνάζει;
Το μόνο ενδιαφέρον ήταν η ερώτηση του Στέφανου για το αν γέννησε η μάνα του το παιδί του Λύτρα...
Η Αντιγόνη δεν βαρέθηκε να λιποθυμάει;

Η παρέα της Φεγγαρόπετρας (μπανάκι στη θάλασσα)
Ζηλευώωωωωωωω..... (άσχετο)
Ο Λουκάς που ψάρευε ήταν όλα τα λεφτά....
Το μπάνιο της παρέας πλίν Μάνου-Εύας (που είχαν άλλη δουλειά huhu..) ήταν αξιοζήλευτο....
Επιμένω να λέω οτι οι σκηνές αυτές ήταν τόσο ανεπιτήδευτες... Love

Ρούσσος-Ηλίας
Ο Ηλίας προσπαθούσε να ψαρέψει για ενδεχόμενο αδελφό του Νικόλα και ο Ρούσσος δεν έδωσε ξακάθαρη απάντηση και τον συμβούλεψε κιόλας να μην το ψάχνουν γιατί μπορεί να ανακαλύψουν κάτι που δεν θα τους αρέσει... Μήπως ξέρει κάτι παραπάνω ο Ρούσσος; scratch

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (dust in the wind)
Ένα τραγούδι δικό τους που τα λέει όλα... Σκόνη στον άνεμο και έτσι έγιναν...
Τέλεια τα ζευγαράκια που χόρευαν στην παραλία αλλά Νόρα-Λουκάς inlove (αδυναμίες είναι αυτές)

Ρούσσος-Μελίτα-Αμαλία
Τι κακός πατέρας που είναι ο Ρούσσος lol!
Συμπαραστέκεται στην κόρη του (που πονάει και <<κλαίει>> -λέμε τώρα- )...
Της λέει οτι θα είναι κοντά της ότι και αν αποφασίσει....
Έχει μια Αμαλία κοντά της λαμπάδα αναμμένη....
Μήπως γιαυτό κακόμαθε το Μελιτάκι;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (έρχεται μπόρα την πιο κατάλληλη ώρα)
Γέλασα-->
Με την Δάφνη που έκρυψε το καδρόνι
Με την Νόρα που όλο τσισάκια ήθελε να κάνει (να το πάρω ως προοικονομία ή ο πεινασμένος εγκυμοσύνες ονειρεύεται; )
Με τον Λουκά που πήγε να ρίξει την σκηνή προκειμένου να δραστηριοποιηθούν..
Συγκινήθηκα-->
Με την παρέα στην βροχή που είχαν πιαστεί χέρι χέρι όλοι τους...
Με το τραγούδι (υπέροχα τραγούδια στο χθεσινό επεισόδιο)

Νταίζη-Μπέλλος (Πρόταση γάμου(πίλαφου) vomit )
Και εκεί που είχα γλυκαθεί με την παρέα, έρχεται στο καπάκι η σκηνή αυτή και ξενερώνω εντελώς...
Τόσο καιρό ζητάμε εγκυμοσύνη και την έχουμε...
Τόσο καιρό ζητάμε πρόταση γάμου και την έχουμε και αυτή...
Τα ζητήσαμε όμως για Νόρα και Λουκά.... Μας κοροϊδεύουνε;
Πρόταση γάμου ο Μπέλλος στην Νταίζη...;;; wall wall
Απορώ πάντως με τον Μπέλλο.. Πρέπει να τον αγαπάει πολύ ο κοσμηματοπώλης του, όποια γυναίκα γνωρίσει (είτε την ξέρει, είτε όχι) την ερωτεύεται στο δευτερόλεπτο και της κάνει πρόταση γάμου στο λεπτό... Μπράβο ταχύτητα αυτός ο άνθρωπος....
Άξιος (της μοίρας του)....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (ζευγαράκια στην βροχή)
Κλασσικά μου άρεσαν πολύ τα ζευγαράκια στην βροχή, είναι όντως πολύ ρομαντικά...
Μου άρεσε το φυλαχτό του Μάνου που έδωσε στην Εύα...
Απορίες-->
Γιατί η Νόρα και ο Λουκάς ήταν τόσο μακριά;
Γιατί δεν τους βρέχατε εκείνους;
Γιατί πρέπει πάντα να κάνετε οικονομία πάνω στην Νόρα και τον Λουκά; Impatient

Μάνος-Ηλίας (αποχαιρετισμός)
Συναισθηματικά φορτισμένη σκηνή... <<Πατέρας και γιός..>> Αυτό ακριβώς ήταν....
Πολλές ευχές απο τον πατέρα και πολλές υποσχέσεις απο τον γιό....

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (τραπέζι)
Μου άρεσαν ακόμα και τα κρύα αστεία του Λουκά σε αυτή τη σκηνή...
Μου άρεσε που ο Μάνος διευκρίνησε στους δύο <<ηλίθιους>> οτι θα του λείψουν...
Περίμενα όμως κάτι πιο δυνατό σε αυτή τη σκηνή, ψέματα να πώ;

Νταίζη-Αντιγόνη (το δράμα μιας παρατημένης κοπελίτσας που παράτησε το παιδί της)
Γίνομαι σκληρή το ξέρω αλλά δεν μπορώ να λυπηθώ με τίποτα την Νταίζη....
Καταρχήν να πώ οτι μου άρεσε πολύ η σκηνή και η Μαριάννα άψογη στον ρόλο της όπως και η κα Παπαδημητρίου...

Τώρα στα του ρόλου...
--> Η Αντιγόνη παράτησε ένα παιδί γιατί δεν ήθελε τίποτα που να της θυμίζει τον Λύτρα...
Παράτησε ένα παιδί που ήταν δικό της...
Έμεινε έγκυος, πόνεσε να το γεννήσει και μετά το πέταξε σαν σκουπίδι, το άφησε στη τύχη του χωρίς να ενδιαφερθεί ποιοί θα το πάρουν... Αλλά βέβαια.. Προκειμένουν να "εκδικηθεί" τον Λύτρα, έκανε κακό στο ίδιο της το παιδί....
Για να πάρει τα λεφτά του άντρα της μεγάλωσε τον Στέφανο με ψέματα και δίψα για εκδίκηση...
Το έπαιζε μουγγή στον ίδιο της τον γιό ενώ ξέρει πόσο πονούσε για εκείνη...
Προσπάθησε να σκοτώσει την νύφη και το εγγόνη της χωρίς δισταγμό...
Μέχρι να πάρει στα χέρια της στην διαθήκη χάθηκαν άνθρωποι (βλέπε Καλφοπούλου)...

--> Η Νταίζη παράτησε ένα παιδί....
Το γέννησε και το άφησε στον Οδυσσέα (τουλάχιστον αυτή ήξερε που το άφηνε) παραμυθιάζοντας τον οτι είναι παιδί του...
Έκρυψε απο τον Λουκά οτι ο Άρης είναι γιος του και όταν του το είπε τον εκβίαζε επανειλλημένα με όπλο το ίδιο της το παιδί...
Χρησιμοποίησε το παιδί της για να πάρει το σπίτι του Λουκά...
Το παίζει ερωτευμένη στον Μπέλλο για να του τα αρπάξει όλα...
Προσπάθησε να σκοτώσει την Εύα με το παιδί της....
Προσπαθεί να πάρει την Εδέμ απο τον Νικόλα που ξέρει οτι είναι αδελφός της...

Δε χωράει καμία αμφιβολία οτι αυτές οι δύο είναι μάνα και κόρη...
Φαίνεται οτι ο πατριός της βίαζε την Νταίζη (δυστυχώς και το εννοώ).. Πέρασε πολλά η γυναίκα αλλά αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι έχει το δικαίωμα να αφαιρεί ζωές και να καταστρέφει ζωές...
Λέει οτι θα πάρει πίσω αυτά που της ανήκουν.. Να τα πάρει αλλά όχι εις βάρος των άλλων....

Βασικά δεν μπορώ να παρακολουθώ την "αγιοποίηση" της Νταιζάρας γιατί απλά δεν με πείθει...
Έκανε τα ίδια με την μάνα της, γιατί να την λυπηθώ;

Παρέα της Φεγγαρόπετρας (Ο αποχαιρετησμός)
Η καλύτερη εικόνα ήταν αυτή με τους έξι αγκαλιασμένους... Αυτή είναι η παρέα μας.... : respect :
Προσωπικά όμως θα ήθελα περισσότερο χρόνο για να αποχαιρετήσει ο καθένας ξεχωριστά τον Μάνο με δύο λογάκια παραπάνω.. Με ενόχλησε που ειδικά η Δάφνη (η οποία πούλησε ολόκληρη Εδέμ για χάρη του) το πήρε τόσο χαλαρά, χωρίς ούτε ένα "σ'αγαπώ"... Αλλά τι ζητάω και εγώ; Σιγά μη έδιναν περισσότερο χρόνο στους δευτεραγωνιστές γιατί αυτό θα είναι του χρόνου gmt

Η αποκάλυψη της δολοφονίας του μπουκλοκεφαλιού (ποιος είναι ο δολοφόνος οεο; )
Καλέ πως γίνεται να μην πέθανε αφού την έφαγε στο κεφάλι; scratch
Τι στο καλό; Αντί για σφαίρα, λάδι είχε το όπλο;
Λίγο εξωπραγματικός ο φόνος του Χατζηασφυκτικού αλλά ομολογώ οτι ήταν κάτι που δεν περιμέναμε...
Δεν θα μπώ στην διαδικασία να σκεφτώ ποιός είναι ο δολοφόνος του αλλά τελικά ο καταπληκτικός Σταυρίδης μας βγήκε δολοφόνος Β' αλά Κατακουζινός lol!

Στέφανος-Αντιγόνη (η αυτοκτονία της χρονιάς)
Πολύ μα πολύ δυνατή σκηνή με τα ουρλιαχτά του Στέφανου... Απίστευτος ο κος Σταύρου : respect :
Έχω την εντύπωση οτι η Αντιγόνη μια χαρά 400 τα έχει ή μάλλον ΘΑ τα έχει στον τρίτο κύκλο....
Η Νταίζη πάντως θα πονέσει τα μάλα για την μανούλα...

Λευτεράκης (κράτα με να σε κρατώ, να ανεβούμε στο Auto-Moto)
Μάλλον δε θα βλέπω τακτικά του χρόνου για να τον χαρώ αλλά δεν νομίζω να είναι αυτός ο δολοφόνος που προσπάθησαν να μας πασάρουν...

Εύα-Μάνος (μέχρι οι δύο σκιές μας να γίνουν μία Heart2 )
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνή....
Το βλέμμα της Εύα όταν έφευγε ο Μάνος και γύρισε να του πεί καλό ταξίδι ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ (θεά η Ξυλά)
Τραλάθηκα με τις σκιές που γίναν μία inlove
Να πώ και εγώ με την σειρά μου "ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ" Congrats



Για του χρόνου-->
Έχουμε να περιμένουμε τον δολοφόνο του Χατζηβασιλείου..
Έχουμε να περιμένουμε την ιστορία της Νταίζης
Έχουμε να περιμένουμε την εγκυμοσύνη της Μελίτας
Έχουμε να περιμένουμε τον ρόλο που θα βαρέσει ο Λευτέρης
Έχουμε να περιμένουμε την σταδιοδρομία του Μπέλλου
Έχουμε να περιμένουμε τα σχέδια της Αντιγόνης...

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΥΤΑ.....

Απο παρέα της Φεγγαρόπετρας ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ;
Απο Νόρα και Λουκά τι έχω να περιμένω;
Γιατί δεν δόθηκε τίποτα το ιδιαίτερο που να έχουμε να περιμένουμε απο τους ήρωες που αγαπάμε;
ΟΕΟ; Kotsides

Κατάλαβα.... Του χρόνου θα βλέπουμε-->
Νταίζη, Μελίτα, Μπέλλο, Λευτέρη, Αντιγόνη, Στέφανο...
Και αυτοί 6 άτομα είναι... Μία παρέα..
"Η παρέα των Φεγγαροχαμένων" Grrr


Σας έχω ένα ευχάριστο και ένα δυσάρεστο λοιπόν...
Το ευχάριστο είναι οτι θα έχουμε και του χρόνου Μυστικά της Εδέμ...
Το δυσάρεστο είναι οτι η παρέα της Φεγγαρόπετρας δε θα υπάρχει εκεί... lol!

Αυτά απο μένα.. Ήταν μάλλον ο τελευταίος σχολιασμός...

Υ.Γ.--> Πάω να σας διαβάσω τώρα...
Υ.Γ.2--> Καλέ πόσα έγραψα; scratch


Εζι μου,υπέροχος σχολιασμός.. Palamakia Palamakia Palamakia
Συμφωνώ στα περισσότερα για το χθεσινό επεισόδιο.., και σ'όλα ανεξαιρέτως για όσα μένουν να δούμε! GN2


soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Ιουν 28, 2010 6:49 pm

nicole έγραψε:Σε γενικες γραμμες το επεισοδιο ηταν καλο...

Ξεκιναω με την παραγωγη λεγοντας οτι φερθηκαν "εξυπνα" με δυο πραγματα:


1. Φροντισαν να δωσουν ενα αρκετο "ισορροπημενο" επεισοδιο αναμεσα στη παρεα της Φεγγαροπετρας, που ηταν ο κυριως σεναριακος κορμος μεχρι σημερα, και τους υπολοιπους χαρακτηρες που θα συνεχισουν την ιστορια απο εδω και περα...

2. Απο πλευρας marketing ειναι αρκετα πετυχημενη η ιδεα των web exclusive για το καλοκαιρι....

Πιστευω οτι θα δωσουν videakia απο backstage της περασμενης χρονιας...κρατωντας ετσι ενα κομματι τηλεθεατων που παρακολουθουν τη σειρα για την παρεα και κλεινοντας τους το ματι λεγοντας "ενταξει μπορει να μην βλεπετε τη σειρα του χρονου απο τη τηλεοραση υπαρχει ομως και το internet"...

Πιστευω οτι θα δωσουν αργοτερα ισως και καποιες σκηνες απο τα καινουργια επεισοδια για να προσελκυσουν καινουργιους τηλεθεατες...

Η παραγωγη εχει κανει αρκετα καλη δουλεια στο "microsite" της σειρας, και ειναι εξυπνη ιδεα και το upload των επεισοδιων και τα web exclusives, απο πλευρας προωθησης της σειρας...

Τωρα στα καθαρα του επεισοδιου:

Παρεα:

Ενταξει λογω τελευταιου επεισοδιου, δεν θα σταθω σε καποια "θεματακια" του στυλ: gelio
-υπηρχε υπερβολικος παλιμπαιδισμος σε ολες τις σκηνες...
-μου φανηκε αρκετα αστεια η σκηνη που και τα τρια ζευγαρια φιλιοντουσαν ταυτοχρονα...
-φαινοταν οτι η βροχη ηταν "στημενη" γιατι ολοι ηταν βρεγμενοι εκτος απο το Λουκα και τη Νορα που προφανως στεκοντουσαν λιγο πιο περα απο το λαστιχο που τους εβρεχε...
-βαρεθηκα με τη γκρινια της Νορας...αν κοπελα μου ηθελες 5αστερα ξενοδοχεια και luxury vacations ας εμενες με το Μπελλο...
-βαρεθηκα με τη γκρινια του Νικολα...αν και αυτος ειχε ξεκαθαρισει τη θεση του απο την αρχη...
-δεν θα σταθω στο καρακιτς μπλουζακι? δυο λωριδες υφασμα? που φορουσε η Ξυλα και που ταιριαζει σε εφηβη οχι σε γυναικα 30κατι...
-δεν θα σταθω στο οτι η Δαφνη χοροπηδουσε σαν "κατσικακι" περα δωθε...

Και θα πω οτι καταλαβα το "concept" που οι σεναριογραφοι ηθελαν να δωσουν με αυτες τις σκηνες...μια παρεα που ειναι μαζι απο τα εφηβικα χρονια, εχουν περασει πολλα, πονεσαν, εκλαψαν, αδικησαν, αδικηθηκαν και ηθελαν για λιγο να ξαναγυρισουν "στην αθωοτητα της εφηβειας και κατασκηνωσης"

Μανος:
Αν και το τελευταιο διαστημα δεν μου αρεσε ο Μπουγιουρης, σημερα και ειδικα στο πρωτο μισο ηταν αρκετα καλος...

Ειδαμε ενα χαρακτηρα που εχει κανει λαθη, εχει παρει σωστες αποφασεις, εχει αγαπησει, εχει αδικησει κτλ να αποχαιρετα τους δικους του ανθρωπους, τα παιδια του, να ριχνει τη ζεμπεκια του και να φευγει...

Μου αρεσε στη σκηνη με τη Μελιτα και προσωπικα δεν με "χαλασε" το φιλι τους ουτε η συζητηση τους γιατι στη ζωη δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο, ουτε βλεπουμε "παραμυθι"...

Η Μελιτα και η Νεφελη ειναι ενα σημαντικο κομματι στη ζωη του, εζησαν καποια χρονια μαζι δημιουργησαν μια οικογενεια, και ειδα μια συζητηση δυο ανθρωπων που ειχαν και καλες και κακες στιγμες...

Φυσικα ομως επειδη ο Μανος λαμογιο ηταν και λαμογιο θα παραμεινει "αντε λιγο πιο ευαισθητοποιημενος"...ειναι περιττο να πω οτι και αυτος και ο Ρουσσος "γνωριζουν πραγματα και προσπαθουν να επηρεασουν καταστασεις"...

Ειχα γραψει και στο προηγουμενο σχολιασμο...οτι ο Ρουσσος επιτηδες σπρωχνει τους Λουκα-Νορα στην υποθεση για να ελεγχει τα πραγματα απο κοντα...και αρκετα ενδιαφεροντα αυτα που ελεγε σημερα για το Λυτρα...

Επισης ειχα γραψει οτι τα παντα ξεκιναν απο τους "γονεις" των χαρακτηρων...

Η προσωπικη μου γνωμη για το δολοφονο του Χατζημπουκλα ειναι οτι ειτε ειναι ο Ρουσσος ειτε ο Ηλιας...(το ατομο που προχωρουσε φαινοταν ατομο μεγαλυτερης ηλικιας)...

Στεφανος:
Εχω την αισθηση με αυτα που ακουσα σημερα...οτι ο Στεφανος θα ειναι ο απολυτος "κακος" στον επομενο κυκλο...προσωπικα μου αρεσει...

Στεφανος-Μελιτα:
Τι να πω για αυτο το ζευγαρι...μου εχει αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις...
Μου αρεσει που ο Στεφανος καθε μερα πηγαινει στο σπιτι της Μελιτας για να της μιλησει και επιμενει...
Μου αρεσει η Μελιτα που τον διωχνει γιατι "ερμηνευει τις στιγμες τους" κατω απο το πρισμα της διαθηκης
Μου αρεσε ο τροπος που του ανακοινωσε οτι ηταν εγκυος...και η αντιδραση του Στεφανου που τα ειχε χαμενα...

Χαιρομαι επισης που η Μελιτα του το ειπε...γιατι τα παιδια γινονται απο δυο...ειτε παιρνεις αποφαση να το κρατησεις ειτε οχι, ειμαι υπερ της αποψης και οι δυο πρεπει να ειναι ενημεροι...δεν συμφωνω με το να κρατας κρυφο ενα παιδι και να το εμφανιζεις μετα απο χρονια...(μην παρεξηγηθω δεν μιλαω για τους Ευα-Μανο, μιλαω γενικα)

Περιμενω πολλα απο το συγκεκριμενο ζευγαρι...και πιστευω οτι θα δωθει μεγαλη εμφαση στο τριτο κυκλο...η γνωμη μου ειναι γνωστη...θεωρω οτι ταιριαζουν σε ολα τα "επιπεδα" και εχουν προοπτικες για μια μεγαλη και ρεαλιστικη αγαπη...

Περιμενω να δω πως ο Στεφανος θα ξανακερδισει τη Μελιτα του...γιατι πιστευω οτι αυτοι οι δυο μαζι "μεγαλουργουν", μπορουν να δημιουργησουν μια ισορροπημενη οικογενεια, και ειναι και οι δυο ανθρωποι που στο παρελθον χρησιμοποιηθηκαν ας το πουμε "ως καβατζες" απο αλλους...και θεωρω οτι αξιζουν μια ευκαιρια στο να ειναι η "πρωτη επιλογη" σε μια σχεση...:wink2:

Μελιτα-Ρουσσος:
Δεν θα σχολιασω την ατακα του Ρουσσου για εκτρωση (Ρουσσο, ας ενημερωνες "την οικογενεια" σου αντι να μιλας με γενικοτητες και αοριστιες και να ασχολησε με "ξενους")...
ομως μου αρεσε η σκηνη Μελιτα-Ρουσσου γιατι εδειξε μια "συμφιλιωση" μεταξυ πατερα-κορης....

Επειδη ομως πιστευω οτι ο Ρουσσος ειναι μπλεγμενος σε πολλα...η σκηνη μου αφησε μια αισθηση προοικονομιας για του χρονου...οτι θα δουμε μια αναλογη σκηνη που ο πατερας θα ζηταει συγνωμη απο την κορη!...

Στεφανος-Αντιγονη:
Τι να σχολιασω?...καταπληκτικες ερμηνειες απο τους δυο ηθοποιους...θελω πολυ να δω πως θα εξελιχθει η σχεση τους οταν ο Στεφανος μαθει για τη Νταιζη...

Νταιζη-Αντιγονη:
Ειναι πασιφανες οτι οι δυο ηθοποιοι εχουν χημεια μεταξυ τους...κυριως ομως εξεπλαγην ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ με τη σκηνη τους και εξηγω:

ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ...

Εγω ειδα μια Αντιγονη "αδυναμη" και δεν το περιμενα...που δεν μπορει να ελεγξει τις εξελιξεις...

Πιστευα οτι η Αντιγονη θα κινει τα νηματα και στο τριτο κυκλο αλλα εκανα λαθος!!! Η Νταιζη ειναι αυτη που θα κινει τα νηματα!!!

Ηρθε για να μεινει και ηρθε να διεκδικησει οχι μονο αυτα που της ανηκουν αλλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ.....ηρθε να κανει χοντρο παιχνιδι και θα το ΚΑΝΕΙ!!!

Νομιζω φανηκε απο τη συγκεκριμενη σκηνη οτι η Νταιζη θα ειναι ο "βασικος χαρακτηρας" (μαζι με το Στεφανο) του τριτου κυκλου...

Και δινω συγχαρητηρια για μια ακομη φορα στη Πολυχρονιδη...γιατι απο επαγγελματικης αποψεως δε ειναι και λιγο να ξεκινας απο μερικα guests, και να πεφτει ολο το βαρος της ιστοριας του τριτου κυκλου στον ωμο σου...

Νταιζη-Μπελλος: αυτο ηταν προοικονομια οτι θα δουμε και γαμο στο μελλον?...ελπιζω σε πιο στυλατο νυφικο την επομενη φορα τουλαχιστον...gelio

Λευτερης: ουτε κρυο, ουτε ζεστη...θα περιμενω το τριτο κυκλο γιατι δεν μου ειπε και πολλα απο αυτη τη σκηνη...

Μανος-Ευα:
Δεν θα σχολιασω τη συγκεκριμενη σκηνη...γιατι εξακολουθω να θεωρω "κρυα" τη Ξυλα και "το τεχνασμα με τις σκιες"...λυπαμαι αλλα δεν ειμαι εφηβη για να "συγκινηθω"....

Επειδη ομως:
-δεν ειμαι ουτε η Ακριτα, ουτε ο Κυριτσης, ουτε ο Ελματζόγλου για να ξερω εαν εχουν κανει προταση στο Μπουγιουρη για του χρονου..
-δεν ειμαι ο Μπουγιουρης για να ξερω τα επαγγελματικα του και που θα βρισκεται του χρονου...
-απο τις σκηνες και τις ατακες που ακουσα σημερα και απο αυτα που διαβαζω στα δημοσιευματα...μου εδωσαν την αισθηση οριστικου αποχωρισμου του "Μανου" και οτι δεν εχει γινει καμια προταση για guest του Μπουγιουρη (λυπαμαι εαν δυσαρεστω καποιους...)

Θα θεωρησω οτι αυτες ηταν οι τελευταιες σκηνες του ζευγους Ευας-Μανου...οτι εδω τελειωνει η ιστορια τους και θα κανω μια προσωπικη γενικοτερη επισκοπηση:

1. Καταρχην διαβαζοντας καποιες συνεντευξεις της Ακριτα...οτι η Ευα ειναι "κολλημενη στο Μανο" και το quote του Κυριτση στον ΑΤ: «Η Εύα δεν ξέρω πόσο έχει μεγαλώσει και ωριμάσει και πόσο έχει σωστό κριτήριο στην επιλογή των αντρών στη ζωή της» εχω την αισθηση οτι υπαρχει μια διαφορετικη γνωμη για το ζευγαρι "Ευα-Μανος" στο μυαλο των δημιουργων της σειρας και των τηλεθεατων....

Πως το καταφεραν αυτο δεν ξερω! gelio μη με ρωτατε...


Εχω την αισθηση οτι απλως ηθελαν να δειξουν εναν "ακραιο ερωτα" που ομως δεν ειχε καμια πιθανοτητα να επιζησει στη καθημερινοτητα...

2. Απο αυτους τους δυο ξεκινησαν ολα...Αυτο που ειδα αυτα τα δυο χρονια...ειναι να ξεκιναει μια ιστορια με μια "κοπελιτσα" που λογω λιγου βιαιου οικογενειακου περιβαλλοντος, λιγου συνδρομου κατωτεροτητας..εμεινε κολλημενη στην εφηβεια και στα παραμυθια με τους πυργους και τους πριγκηπες...ενα "αγορακι" που ειπε και δυο τρεις κουβεντουλες παραπανω για ριξει το κοριτσακι ενα καλοκαιρι...στη συνεχεια ομως συνεχισε τη ζωη του γιατι η εφηβεια καποτε τελειωνει...

Μετα το "αγορακι" μεγαλωσε και ηθελε ολο το κοσμο και ολους τους ανθρωπους στα χερια του...και μετα ειδα, διεκδικησεις, αυτοκτονιες, εκδικησεις, παιδια, γαμους, διαζυγια, απαγωγες, σφαιρες, κλαμματα, απειλες, συνταγες μαγειρικης, καποιες καλες και αλλες οχι και τοσο καλες ερωτικες σκηνες...

Αυτο που ΔΕΝ ειδα, ειναι το συγκεκριμενο ζευγαρι μεσα σε μια ισορροπημενη σχεση και στη ρουτινα της καθημερινοτητας (περα απο καποιων ελαχιστων σκηνων), γιατι μια σχεση δεν μπορει να ειναι συνεχως ακραια και μεσα σε εντασεις...

Και τελικα μου εμειναν οι αποριες:

α. Αφου ρε παιδια εισασταν τοσο "κολημμενοι" ο ενας με τον αλλο...γιατι μπλεξατε και τις ζωες τριτων ανθρωπων στη σχεση?

β. Εσεις τελικα τι θελετε να κανετε με τη σχεση σας? Θελετε να ειστε μαζι? χωρια? αγαπημενοι? πλακωμενοι?

Γιατι εαν μετα απο 20 χρονια on-off σχεσης και ολα αυτα που εχετε περασει...δεν εχετε ΑΚΟΜΑ καταφερει να βρειτε το σωστο timing...
μηπως σημαινει οτι καπου υπαρχει προβλημα?
μηπως θα ηταν προτιμοτερο να θυμαστε τη σχεση ως μια ωραια αναμνηση της εφηβειας?, που ολοι ειχαμε τετοιες ιστοριες και τις κραταμε μεσα στη καρδια μας με νοσταλγια, αλλα που παραμενουν εφηβικες και οχι ενηλικες σχεσεις?


Αυτα απο μενα....ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ....περιμενω να δω τα γνωστα σεντονακια...

Και εδω θα ειμαστε (τουλαχιστον εγω και δουλεια επιτρεποντος) να τα λεμε απο Σεπτεμβρη...Flkia

nicole εξαιρετικός σχολιασμός για άλλη μια φορά...
συμφωνώ σε όλα... oscar
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ch-bl Δευ Ιουν 28, 2010 7:17 pm

alkisti έγραψε:
Η κατάσταση στα ζευγάρια πάντως (πλην Νόρας Λουκά) είναι ρευστή.
Και μια και μιλάμε για Νόρα Λουκά, διάβασα σε κάποια από τα σχόλια των φαν τους ότι μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα.
Δεν νομίζω να συμβεί αυτό. Έχουν πολύ μεγάλο κοινό και ύστερα έχουν επάνω τους δυο υποθέσεις που τους συνδέουν άμεσα με τους υπόλοιπους εκτός παρέας. Τη διαμάχη για την κληρονομιά που σίγουρα θα υποκινήσει η Νταίζη και τη δίκη της Αντιγόνης για τη δολοφονία.
Δεν γίνεται λοιπόν να αποδυναμωθεί ο ρόλος τους.

Συμφωνώ,αν μη τι άλλο θα τους βλέπουμε.Αλλά το θέμα μου είναι ότι δε θέλω να τους βλέπω ΜΟΝΟ ως δικηγόρους.Θέλω να τους βλέπω ΚΑΙ ως δικηγόρους και κυρίως ως ΖΕΥΓΑΡΙ..
Οι σεναριογράφοι προφανώς θεωρούν ότι μας έκαναν τη χάρη και τους έκαναν ζευγάρι,δε χρειάζεται να κάνουν κάτι άλλο.Σκέφτονται-φαντάζομαι-ότι εφόσον είναι μαζί,οι Λουκανορικοί θα παρακολουθούν ακόμα κι αν τους δείχνουν να κοιμούνται..
Εγώ έχω αντίθετη άποψη.Ήθελα να τους δω ζευγάρι για τη χημεία τους,την ιστορία που είχαν μαζί ως χαρακτήρες και γιατί για αυτούς τους 2 δε μου αρκούσε ΜΟΝΟ η φιλική τους σχέση.
Δεν μπορώ να ικανοποιηθώ όμως ως τηλεθεάτρια με ημίμετρα.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_neutral

Κατά τα άλλα,όπως είπα και χθες,όπως προδιαγράφεται η επόμενη σεζόν δε με άφησε με καμία αγωνία και καμία αναμονή για την επόμενη σεζόν..Ίσως να ήταν καλύτερα να είχε τελειώσει χθες η σειρά.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 8 Icon_rolleyes
ch-bl
ch-bl
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 16 Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης