Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Σελίδα 15 από 16 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_lcap68%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_rcap 68% 
[ 110 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_lcap14%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_rcap 14% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_lcap9%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_rcap 9% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_lcap5%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_rcap 5% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_lcap1%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_lcap2%Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vote_rcap 2% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 162

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 12:04 am

Νομιζω πως αυριο θα τον ψαχνω...θα περιμενω να δω σκηνες του αλλα ματαια wall wall
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Empty Απ: Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 12:08 am

και εγω Εβελινα μου
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 12:11 am

ntina_loukas+nora4ever έγραψε:και εγω Εβελινα μου
Θα κανουμε υπομονη και δεν θα χασουμε της ελπιδες μας....Νομοζω πως το φιναλε τις 3 σεζον θα μας δικαιωσει....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 12:12 am

Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 2:09 pm

Τζινα περιμενω τον σχολιασμο σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pleeease pleeease pleeease
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 2:33 pm

Noρίτσα γράφω γράφω, υπομονή! χεχε

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 2:36 pm

Γραψε γραψε περιμενουμε!!!! Gioupi
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 4:48 pm

Το κείμενο αυτό των αφιερώνω σε όλα τα κορίτσια που παρευρέθηκαν χτες στον εδεμοκαφέ και με συγκίνησαν πολύ..

Θα είμαι όμως ειλικρινής. Το τελευταίο επεισόδιο σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα δεν το εχω δει δεύτερη φορα.. Και βαριόμουνα μέχρι θανάτου να σχολιάσω αυτό το γελοιοδέστατο και εξαιρετικά αποτυχημένο live happily ever after των πρωταγωνιστών!

Στις σειρές που παρακολουθώ στο εξωτερικό όταν τελειώνει η σεζόν συνήθως σε αφήνει σε τέτοιο σημείο που δεν θέλεις να περιμένεις ούτε πεντάλεπτο μέχρι το επόμενο επεισόδιο πόσο μάλλον τρίμηνο! Σε σημείο που τρως τα νύχια σου απο αγωνία πότε θα ξεκινήσει η νέα σεζόν να μαθεις τη συνέχεια. Στο criminal minds απο το οποίο έχουν εμπνευστεί και παλαιότερα οι σεναριογράφοι μας θυμάμαι τελευταίο επεισόδιο σεζόν με την οθόνη να χωρίζει σε εξι πλάνα. Έξι πρωταγωνιστές μπαίνουν ο καθένας στο αυτοκίνητό του. Έξι κλειδιά γυρνούν στη μίζα και..... μπουμ! η οθόνη σβήνει.. Πείτε μου με τέτοιο τέλος ποιος δεν θα περίμενε μετά μανίας το επόμενο επεισόδιο???

Να σχολιάσω ένα επεισόδιο που χοντρικά είχε, με λίγες εξαιρέσεις τις σκηνές με το Μάνο και κάποιες ακόμα, σαχλοσκηνες, γελοίες εγκυμοσύνες και μια αποπειρά αυτοκτονίας και που άφησε τον τηλεθεατή να μην περιμένει τίποτα? Γιατί?? Να σχολιάσω ένα επεισόδιο που τελείωσε με τους ήρωες να αποχαιρετούν το φίλο τους, να μην έχουν εκκρεμείς υποθέσεις και να είναι οι 4 από τους 6 ζευγαρωμένοι και έτοιμοι για το, όπως προείπα, γελοιοδέστατο και εξαιρετικά αποτυχημένο live happily ever after? Ή μήπως σαν τηλεθεάτρια και φαν της πρωταγωνίστριας θα έπρεπε το επεισόδιο να με αφήσει να περιμένω να δω τι θα γίνει με αυτή τη γυναίκα όταν μου έδειξαν ότι αγάπησε δύο άντρες και τέρμα και ότι και οι δύο την πρόδωσαν και την άφησαν στο τέλος? Να περιμένω δηλαδή τον επόμενο? Αν η Ιουλιέτα ζούσε ποιος νοήμων άνθρωπος δεν θα ξενέρωνε τη ζωή του και θα περίμενε αγωνιωδώς να δει πότε θα βρει νέο γκόμενο? ΟΥΔΕΙΣ! Αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί να σχολιάσω όταν δεν έχω όρεξη να ξαναδω καν το επεισόδιο?

Για τα κορίτσια λοιπόν που χτες μου το ζήτησαν, και μόνο, θα το κάνω.. Δεν θα είναι πολύ και ελπίζω να σας αρέσει. Ζητώ συγνώμη δε για τη μεγάλη εισαγωγή..

Το επεισόδιο στην πρώτη του προβολή το είδαμε μαζεμένα κάποια άτομα από εδω μέσα παρέα.. Το χειροκρότημα στην τελευταία προβολή των τίτλων με το όνομα του Παναγιώτη Μπουγιούρη ακόμα το θυμάμαι! Ιστορικές στιγμές που πάνε..

+++++

Μάνος - Εύα
Πολυ γλυκιά και συγκινητική σκηνή, Ο Μάνος ξανά μανά παρατά την Εύα αλλααααα για το καλό της τούτη τη φορά wall

Οι δύο ηθοποιοί απέδωσαν καταπληκτικά όμως τη σκηνή στο διαμέρισμα του Μάνου και η τελευταία τους αγκαλιά με έκανε να στεναχωρηθώ απίστευτα για την Εύα!

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-52651

+++++

Νόρα - Λουκάς
Η σκηνή με την αίτηση για φαρμακαποθήκη ξεκίνησε αρκετά γλυκά αλλά κατέληξε σε έναν ακόμα σαχλοκαυγά. Δύο ηθοποιοί που έχουν αποδείξει την χημεία που τους δένει και που σαν τηλεοπτικό ζευγάρι αξίζουν καλύτερο χειρισμό ελπίζω φέτος να έχουν καλύτερη τύχη!

Γέλασα πολύ στην αρχή βέβαια που διάβαζε ο άνθρωπας τη λίστα και όλο και γούρλωνε τα μάτια! lmao

+++++

Πέτρος - Αμαλία
Απλά ρισπεκτ!!! Η συζήτηση θύμιζε απίστευτα συζήτηση παντρεμένου ζευγαριού. Σαν να ετοιμαζόταν η σύζυγος να πει στον αυστηρό πατέρα ότι η κόρη έφερε χάλια βαθμούς στο σχολείο! Το ξέσπασμα του Πέτρου ήταν ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ!!! Το τίναγμα της Αμαλίας σούπερ!!!

Και βέβαια ένας από τους βασικούς λόγους που τα κορίτσια με έπεισαν να γράψω ήταν τα απίστευτα χτυπήματα του Πετράν (λέγε με και ΘΕΟ!)

Αμαλία: Πέτρο το παιδί δεν ξέρει τι να κάνει!
Πέτρος: Δεν ξέρει τι να κάνει? Χαρακίρι να κάνει, όταν μιλαγα εγώ στο παιδί ήμουν εχθρός του λαού για το παιδί! ~ Strike 1

Αμαλία: Ζούσε τον έρωτά της!
Πέτρος: Αμαλία σταμάτα το άρλεκιν! ~ Strike 2

Αμαλία: Που να το ξέρει τώρα το κορίτσι?
Πέτρος: Ε βέβαια το δόλιο! Που να ξέρει η παρθένος Μελίτα αυτή έναν κρίνο μύρισε! ~ Strike 3

Έλιωσα λέμε!!! lmao

Εννοείται και μια γυναίκα στα 30 της (να μην πω από τα 20της πια) ξέρει ΠΩΣ να μην μείνει κατα λάθος έγκυος. Άρα τόσο ο μεσιέ όσο και η κατσαρή δεν προφυλλάσονταν! Και βέβαια αυτός πες έκανε τη δουλειά του.. η 30αρα απο σπίτι όμως με παιδί με ψυχολογικά προβλήματα εμεινε έγκυος χωρίς να το περιμένει?Λογικό βέβαια αφού η μανταμίτσα όταν απειλούνταν το αγέννητο παιδί του του είπε μη σκας θα σου κάνω εγω παιδιά! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Tyxaio

+++++

Μάνος - Πέτρος
Ο Μάνος φεύγει αλλα και πάλι επάνω του στηρίζεται η ιστορία για να πάει παρακάτω. Βλέπουμε ότι γνωρίζει την Άννα και την Εριέττα που... έρχεται! έρχεται!

Ο Πέτρος δεν αναφέρει στο Μάνο την εγκυμοσύνη και προς τιμήν του και ο Μάνος έχει την σωστότερη αντιμετώπιση προς τη Μελίτα. Κρούει τον κώδωνα του κινδύνου στον πατέρα της για να την βοηθήσει. Το καλύτερο είναι που και οι δύο ξέρουν το βααααααθος των συναισθημάτων της Μελίτας και αμέσως συμφώνησαν ότι σε λίγο καιρό θα συνέλθει. Θέμα χρόνου λέει.. ε ναι βρε, μέχρι να βρει η Εύα νέο αμόρε lmao lmao lmao

O aποχαιρετισμός τους μου αρκετά θα έλεγα. Το ύφος τους, τα συναισθήματα που έβγαλαν. Και ο Πέτρος που επιτέλους παραδέχτηκε ότι είχε μερίδιο ευθύνης σε όλα αυτά!

Και κρατώ την τελευταία του ατάκα που παραφράζω "Θέλω να μαθαίνω καλά νέα για σενα Μάνο. Μόνο καλά νέα"

Θέλουμε να μαθαίνουμε καλά νέα για σενα Παναγιώτη μας. Μόνο καλά νέα!!!

+++++

Επειδή κάποια πράγματα δεν αλλάζουν εννοείται Νταιζημπελ δεν σχολιάζω! Πρώτον γιατί οι σκηνές τους μου βγαίνουν ψεύτικες παρόλο που σε άλλες περιστάσεις μου αρέσουν και οι δύο ηθοποιοί και δεύτερον γιατί ποσώς με αφορά η πατσοιστορία τους!

Πάντως εκεί που λέει ο Μπέλος "Καλό?" (για το μπλουζάκι) ήθελα η Νταίζη να απαντήσει "Τρίκαλο!" lmao ταιριάζει με το στύλ της!!! lmao lmao lmao

+++++

Αγγέλα - Εύα - μωλάκιιι
Τι γλυκιά σκηνή! Και η Δάφνη και η Εύα δεν θέλουν να αποχωριστούν τα μικρά τους αλλά κάτι τέτοια χαμόγελα και κάτι τέτοια πλάνα από το μπεμπάκι είναι απίστευτααααααααα!!!

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-81316

+++++

Μάνος - Μελίτα
Ο αποχαιρετισμός με τη Μελίτα επίσης καλός. Με χάλασε βέβαια που ρώτησε για την Εύα. Λογικό βέβαια μια και τώρα η Εύα μένει και πάλι μόνη.. Εμμονή!

Του είπε βέβαια και κάτι καλά που πολύ τα ευχαριστήθηκα.. "Μεγάλη καρδιά ο Μάνος μας" lmao

Και πάνω που λέω καλά τα λέει μου πετάει και ένα "μου πεταξες κι εμένα ένα ξεροκόμματο να'σαι καλα" και με στέλνει! Μαρή αχαριστόγλου εσύ έζησες δίπλα του έναν ευτυχισμένο γάμο η άλλη τι εχει ζήσει 3 βράδια? Ουστ αχάριστη!!!

Ευτυχώς ο Μάνος την έπιασε ότι τα λεει από κακία και πίκρα!

+++++

Χρήστος - Στέφανος

Από τη συζήτηση, εκτός από τους καταπληκτικούς συντελεστές που έδωσαν πολύ όμορφες ερμηνείες και για κάτι τέτοια αξίζει η Εδέμ, κρατω τα εξής:

1) Ο Στέφανος έχει βασικό του μελημα να μάθει τι έγινε με το άλλο παιδί της μάνας του!
2) Ο Στέφανος είναι σε αυτή την ιστορία μόνος του. (κι ο απόλυτος? χαχα δεν τον καταλαβαίνει πω πω συμφορά)
3) Ο Στέφανος δεν εμπιστεύεται τον Χρήστο (έλεος)
4) Οτιδήποτε έχει πει ο αστυνόμος ως τώρα έχει βγει αληθινό (να ελπίζουμε και στα περί Στέφανου???)
5) Ο Στέφανος ήρθε στην Ελλάδα να αλλάξει ζωή πλάι στην Εύα και μαζί με το παιδί του αλλά δεν τους άρεσε να τον βλέπουν καλά κι ευτυχισμένο! (Έχω παραγγήλει τις σαμπάνιες αλλα προς το παρόν τις αφήνω στο ράφι...)
6) Ο Στέφανος θα εκτελέσει εν ψυχρό τον Χρήστο (που να σου κοπεί το χέρι) αν διαπιστώσει εμπλοκή του Χρήστου στην ιστορία κατά της ζωής της Εύας.

+++++

Μάνος - Νεφελάκι
Ποιος δεν έλιωσε με το παιδάκι να τρέχει να κρεμιέται πάνω στον Μάνο και να φωνάζει μπαμπα??? inlove

Τρομερή η σκηνή και το παιδάκι ήταν τόσο γλυκούλι! Όταν της ελεγε ότι την έχει κλειδώσει σε ενα κουτάκι στην καρδιά του και του έλεγε ότι τον αγαπάει ξαναδάκρυσα να πάρει! Τρομερή σκηνή!!! Snif
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-106855

+++++

Μάνος - Μαρίλια
Και πριν προλάβει να συνέλθει ο έρμος ο τηλεθεατής να'σου και η σκηνή με τη Μαρίλια!!

Και νααα ξανά το δάκρυ κορόμηλο Snif Snif Snif

ΣΚΗΝΑΡΑ!!!

Όταν του είπε σ'αγαπάω στην πρώτη προβολή όπως το βλέπαμε μόνο οι έξτρα αναίσθητες (γκουχ γκουχ χεχε) δεν έκλαψαν!

Μαρίλια: Σ'αγαπάω!
Μάνος: Πες το μου άλλη μια φορά σε παρακαλώ!
Μαρίλια: Σ'αγαπάω μπαμπά μου!

Snif Snif Snif Snif Snif

+++++

Το μουσικό διάλλειμα από τις λίγες φορές που δεν το βλέπω περιττό μια και απο μόνο του έλεγε μια ιστορία..

Και οι στιχοι τόσο μα τόσο ταιριαστοί..

έχεις αφήσει το ταξίδι σου στη μέση
για το χατίρι σου αλλάζουν οι εποχές

Αχ βρε Μάνο... Snif

+++++

Χρήστος - Νταίζη
Αυτή η σκηνή με εκνεύρισε τα μάλα και τα πλείστα με το ύφος της Νταιζάρας!

Όμως καταλαβα ότι ο Χρήστος πήρε πολύ σοβαρά τις απειλές του Στέφανου. Κι αυτό είναι ίσως το πιο σημαντικό που βγαίνει απο αυτή την κουβέντα. Αγαπά τη Νταίζη και αμέσως πήγε να την προειδοποιήσει με σκοπό να την προστατεύσει.

Η μανδαμ βέβαια θα το φάει το κεφάλι της και καλά να πάθει τόσα που εχει κάνει..

Πολυ καλή σκηνή μια και κατά προσωπική μου άποψη οι δυο ηθοποιοί δένουν τέλεια!!! Και αν είναι κάτι που ανυπομονώ φέτος είναι η εξελιξη του χαρακτήρα του Χρήστου! Αντε να δούμε...

+++++

Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Οι προετοιμασίες είχαν τρελό γέλιο! Ειδικά το σκηνικό με την κιθάρα, η Δάφνη να τραγουδά χαρωπά τα δυό μου χέρια, η σκηνή να πέφτει και η Νόρα να καταβρέχει το Λουκά!!!

Τα γελάκια τους και τα αστεία τους ήταν τόσο φυσικά που μου έδιναν την αίσθηση ότι βλέπαμε τους Ξυλά, Μπουγιούρη, Πετράκη, Δρακουλάκη, Γεωργόνη και Γιαννακόπουλο να πηγαίνουν για κάμπινγκ και όχι τους 6 χαρακτήρες που υποδύονται!!!

Οι σκηνές αυτές αν ήταν οι τελευταίες στιγμές της σειράς θα άφηναν τους τηλεθεατές με ένα χαμόγελο στα χείλη να θυμούνται την πιο όμορφη παρέα για χρόνια! Για σκηνές εν τω μέσω της σειράς και δη τέλος σεζόν όμως με άφησαν με μια σκέψη και μόνο...

Και τώρα??? Rolling Eyes Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Manos

Σημείωση: ΑΠΑΙΤΩ να μην δεχτώ κοροιδία στο θέμα του Μάνου, όχι άλλη! Αν δεν σκοπεύετε να τον φέρετε ούτε καν στο τελευταίο επεισόδιο πες τε το καθαρά! Αν έχετε τα κότσια πάντα... Και αν το έχετε σκοπό... αποσιωπήστε το μέχρι να είναι σίγουρο! ΌΧΙ ΑΛΛΗ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ!!!

Και συνεχίζω...

+++++

Απόλυτη ξενέρα
Τι να σχολιάσω?

Τη μανδάμ που του έκανε παράπονα γιατί όταν έμαθε ότι το παιδί της Εύας δεν είναι δικό του στεναχωρέθηκε και δεν της είπε έλα να κάνουμε μαζί παιδιά δεν τρέχει κάστανο?

Τη μανδάμ του είπε ότι είναι έγκυος ενώ δεν είχε αποφασίσει τι θα κάνει και δεν είχε σκοπό να ζητήσει τη γνώμη του και του το είπε μόνο για να τον πληγώσει?

Την μανδάμ που θεωρεί ότι ο Στέφανος τη χρησιμοποίησε λες και αυτή αν δεν ήθελε να μείνει έγκυος ήταν ανύμπορη να το αποτρέψει?

Ή την απόλυτη εμπιστοσύνη του απόλυτου έρωτα? vomit

Δεν πείθουν κιόλας με τίποτα και όλα βγαίνουν τόσο ψεύτικα... Sleep

+++++

Αντιγόνη - Στέφανος
Πω πω ένεκα που η κα Παπαδημητρίου είναι γλυκήτατη είχα ξεχάσει εντελώς τους παραλογισμούς της Αντιγόνης χαχα Και να και δεύτερη απειλή για το Χρήστο.. που να μου χαθείς Στεφανάκο!

Στη σκηνή με το Στέφανο τι όμορφα που είναι ντυμένηηηηηηη!!!

Πάντως οι σκηνές τους παντα εξαιρετικές!!! Δυο εξαίσιοι ηθοποιοί εν δράση!

+++++

Τιτανομεγίστοι και κατινοσπόρος
Το Μελιτόνι τώρα που ξαναβλέπει τα σκούρα τα οποία μόνη της προκάλεσε στον εαυτό της ζητά και ένα συγνώμη από τον father! Ελα ρε.... συγνώμη? ΟΥΑΟΥ!!!

Στη σκηνή ήπια και μισό λίτρο νερό... Μάλλον επειδή αυτοί εκεί δεν είχαν χαχα

Η αγκαλιά πατέρα και κόρης πάντως εξαιρετικά συγκινητική, αααααααααααααααν δεν είχε προηγηθεί και όσα είχαν προηγηθεί ίιιιιιιιιιισως και να τη λυπόμουν... Γιατρέ μου δεν είμαι καλα! lmao

+++++

Πατσοζεύγαρο είπαμε δεν σχολιάζω.. Αυτός ο Δημήτρης πια εντωμεταξύ μη δει γυναίκα, αμέσως να την παντρευτεί lmao

Και τη λέει ακόμα και κα Καρρά.. Να μου πεις με το "Παπαδόπουλος" για επώνυμο ένας έκανε καριέρα κι απο τότε το αποφεύγουν όλοι..

+++++

Οι σκηνές της Αντιγόνης με τα χάπια και με την ίδια να σκέφτεται δίπλα στην πισίνα ήταν καθηλωτικές αν και το δράμα της το ομολογώ με αφήνει αδιάφορή.. Η σκιά του καμεραμάν με χάλασε λίγο αλλα ε.... γίνονται κι αυτά χιχι

+++++

Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Οι σκηνές με την Παρέα παρόλο που σε ορισμένα σημεία έδιναν την εντύπωση υπερβολής στο σύνολο ήταν ότι καλύτερο...μαχαιριά στην καρδιά!!! Aerosmith και Kansas και Phil Collins και Cult και έτοιμο το χαρακίρι!!! Βλέπωντας τες ομολογώ σιχτίρισα λίγο που με βάλατε να το δω και ψυχοπλακώθηκα που πάει όλο αυτό το μεγαλείο χάθηκε μέσα σε Λευτέρηδες, Εριέττες και Νταίζες.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Kopikate

Τα ζευγάρια που όλα φιλιόντουσαν στη βροχή με συγκίνησαν απίστευτά...
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-136618

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Parea

+++++

Νταίζη - Αντιγόνη
Δύο καλές ηθοποιοί που μαζί συγνώμη αλλα....δεν! Και η σκηνή με άφησε αδιάφορη μπορώ να πω.. την ψιλοπροσπέρασα και συνεχίζω..

+++++

Με χάλασε που η Δάφνη δεν είχε μια σκηνή να αποχεραιτά τον αδερφό της και ο Νικόλας το ίδιο, ΝΤΡΟΠΗ!!!

Η ομαδική αγκαλιά όμως...

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-142172

+++++

Η διπλή δολοφονία τι σας λέει? Εξ επαφής πυροβολισμός στο κεφάλι και ο χατζηπτώμας επέζησε για να τον ξαναμαναδολοφονήσουν την ίδια μέρα.. μα δεν ήταν η μέρα του βρε παιδί μου... lmao

Για να μη σχολιάσω ότι ακόμα και φέτος πάλι μαζί του θα ασχολούμαστε... Ιουυυυυ!!!

Τα πλάνα πάντως στον τάφο μου άρεσε ο τρόπος που δώθηκαν, πολύ προχώ!

+++++

Η σκηνή Παπαδημητρίου - Σταύρου απλά ανατριχιαστική!!! Αμα τον αφήσουν αυτόν τον άνθρωπο τελικά κάνει θαύματα.. Κρίμα που κάποιοι επιμένουν να τον κατακρεουργουν...

+++++

Τον easy rider δεν θα το σχολιάσω... Ee?

+++++

Η τελευταία σκηνή Μάνου - Εύας απλά συγκλονιστική και άψογα σκηνοθετημένη με τις σκιές των δύο να γίνονται μία.. Snif Snif Snif Snif Snif

Νομίζω άλλωστε τα τόσα γκρουπς στο φεις να έδωσαν στους ιθύνοντες να καταλάβουν την επιτυχία του δημιουργήματος που ΟΙ ΙΔΙΟΙ κατακρεούργησαν...

Κι επειδή με το καλό κανείς δεν άκουσε τελικά θα το πάω με το άγριο..

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Eva

ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???

+++++

Και τωρα η ψήφος... Είμαι μεταξύ ΑΘΛΙΟ και ΤΕΛΕΙΟ και δεν μπορώ ακόμα και μετά από τόσο καιρό να αποφασίσω..

Θα το ψηφίσω τέλειο μια και ήταν ο επίλογος του Μάναρου και απλά θα πω ότι ΚΑΚΩΣ το έδειξαν ξανά μια μέρα πριν απο την πρεμιέρα... Αφού άλλη σειρά θα δούμε σήμερα..

Και εις άλλα με υγεία!

ΥΓ.1 Το γνωστό - Απαλλάξτε μας από τον ξενέρωτα!!!
ΥΓ.2 Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Parea το πα?

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:02 pm

Τζινα τι υπεροχος σχολιασμος ειναι αυτος;Συγκινηθηκα πολυ.Μπραβο σου και ολα για παρτη σου : respect : : respect : : respect : oscar oscar oscar
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:05 pm

Τζινα μου συμφωνω!!!Δεν επρεπε να το δειξουν εχτες ειναι σαν να μας κοροιδευουν...
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:05 pm

Ευχαριστώ πολύ Νίκη μου!!!

Αφιερωμένο..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:05 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Πέτρος - Αμαλία
Απλά ρισπεκτ!!! Η συζήτηση θύμιζε απίστευτα συζήτηση παντρεμένου ζευγαριού. Σαν να ετοιμαζόταν η σύζυγος να πει στον αυστηρό πατέρα ότι η κόρη έφερε χάλια βαθμούς στο σχολείο! Το ξέσπασμα του Πέτρου ήταν ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ!!! Το τίναγμα της Αμαλίας σούπερ!!!

Και βέβαια ένας από τους βασικούς λόγους που τα κορίτσια με έπεισαν να γράψω ήταν τα απίστευτα χτυπήματα του Πετράν (λέγε με και ΘΕΟ!)

Πέτρος: Δεν ξέρει τι να κάνει? Χαρακίρι να κάνει, όταν μιλαγα εγώ στο παιδί ήμουν εχθρός του λαού για το παιδί! ~ Strike 1

Πόντος!!!! Οταν ο Πέτρος δεν την προΙδοποιήσε για τον Μάνο, ήταν ο κακός πατέρας, ο εχθρός, και όλα τα άλλα καλά που ακουστήκανε!
Τώρα που την προειδοποιεί για τον Στέφανο, είναι... πάλι το ίδιο?? Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 17902

Καρα - ΠΟΝΤΟΣ!!!!!!

Πέτρος: Ε βέβαια το δόλιο! Που να ξέρει η παρθένος Μελίτα αυτή έναν κρίνο μύρισε! ~ Strike 3

Έλιωσα λέμε!!! lmao

Εγω να δεις!!! Λες να μας διαβάζει ο ... Ρούσσος????

Εννοείται και μια γυναίκα στα 30 της (να μην πω από τα 20της πια) ξέρει ΠΩΣ να μην μείνει κατα λάθος έγκυος. Άρα τόσο ο μεσιέ όσο και η κατσαρή δεν προφυλλάσονταν! Και βέβαια αυτός πες έκανε τη δουλειά του.. η 30αρα απο σπίτι όμως με παιδί με ψυχολογικά προβλήματα εμεινε έγκυος χωρίς να το περιμένει?Λογικό βέβαια αφού η μανταμίτσα όταν απειλούνταν το αγέννητο παιδί του του είπε μη σκας θα σου κάνω εγω παιδιά!

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Tyxaio

Καθόλου τυχαίο!!!!

Μάνος - Μελίτα
Ο αποχαιρετισμός με τη Μελίτα επίσης καλός. Με χάλασε βέβαια που ρώτησε για την Εύα. Λογικό βέβαια μια και τώρα η Εύα μένει και πάλι μόνη.. Εμμονή!
Σιγά μη δε ρώταγε!!!! Γιατι σου λέει, τώρα που έφυγε ο Μάνος, θα βρεί αλλο αμόρε..Να χουμε τα μάτια μας ανοιχτά!!!!

Όταν του είπε σ'αγαπάω στην πρώτη προβολή όπως το βλέπαμε μόνο οι έξτρα αναίσθητες (γκουχ γκουχ χεχε) δεν έκλαψαν!

Δεν καταλαβαίνω Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 767325

Απόλυτη ξενέρα
Τι να σχολιάσω?

Τη μανδάμ που του έκανε παράπονα γιατί όταν έμαθε ότι το παιδί της Εύας δεν είναι δικό του στεναχωρέθηκε και δεν της είπε έλα να κάνουμε μαζί παιδιά δεν τρέχει κάστανο?

Τη μανδάμ του είπε ότι είναι έγκυος ενώ δεν είχε αποφασίσει τι θα κάνει και δεν είχε σκοπό να ζητήσει τη γνώμη του και του το είπε μόνο για να τον πληγώσει?

Την μανδάμ που θεωρεί ότι ο Στέφανος τη χρησιμοποίησε λες και αυτή αν δεν ήθελε να μείνει έγκυος ήταν ανύμπορη να το αποτρέψει?

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Sleep

Το Μελιτόνι τώρα που ξαναβλέπει τα σκούρα τα οποία μόνη της προκάλεσε στον εαυτό της ζητά και ένα συγνώμη από τον father! Ελα ρε.... συγνώμη? ΟΥΑΟΥ!!!

Η αγκαλιά πατέρα και κόρης πάντως εξαιρετικά συγκινητική, αααααααααααααααν δεν είχε προηγηθεί και όσα είχαν προηγηθεί ίιιιιιιιιιισως και να τη λυπόμουν... Γιατρέ μου δεν είμαι καλα! lmao

Καθόλου καλά όμως....

Και τη λέει ακόμα και κα Καρρά.. Να μου πεις με το "Παπαδόπουλος" για επώνυμο ένας έκανε καριέρα κι απο τότε το αποφεύγουν όλοι..

Καριέρα ακριβώς δεν το λες....

Υπέροχος σχολιασμος υποθετάκι μου!!!

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:07 pm

Ευχαριστώ KaρMikακι! Ναι καριέρα δεν το λές η αληθεια να λέγεται... lmao

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:09 pm

Μπορείν να τον άφησες για τελευταία μέρα αλλά η αναμονή άξιζε και με το παραπάνω!!!!Υπεροχότατος σχολιασμός...
Τι να πρωτόπω...
Οι φωτό υπέροχες..λατρευω τη φωτό με τα ζευγάρια στη βροχή...και το μικρό Αγγελο...
Τα απανωτά χτυπήματα του Πέτρου με έστειλαν..Ειοδικά το η Παρθένος Μελίτα που το χα ξεχάσει μιας και δεν εκανα τον κόπο να δω την τηλεταινία χτες...
Τις προθέσεις της κατσαρής να πληγωσει απλά το Στεφανο σε μια δυσκολη φάση αντι να σταθεί διπλά του αφου υποτιθεται πως τον αγαπάει, μεγάλος έρωτας λέμε!!!
Τα σούπερ σχόλια για την αγαπημένη μας παρέα που μας τη διαλύσανε??

Συμφωνω απο πάνω μέχρι κάτω...και θα κλείσω με κάτι τελευταίο που θα κρατησω απο όλη την πορεία της σειράς μέχρι τωρα..

ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ!!!
Δεν θυμάμαι αν το πες.. Wink

Και αυτά δικά σου!!!
oscar oscar oscar oscar oscar oscar oscar
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:10 pm

oscar oscar oscar oscar oscar oscar oscar oscar oscar oscar

Aχ βρε Τζινακι............! Snif

Αργησες αλλα μας αποζημιωσες και με το παραπανω!Τελικα μου ειχαν λειψει πολυ οι σχολιασμοι σου! Hug
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:12 pm

Τζινα μου τα πηρες ολα κι εφυγες!!!! Ο σχολιασμος σου τα ειχε ΟΛΑ! Συγκινηθηκα και γελασα... Δυο φονοι με διαφορα λιγων λεπτων με το ιδιο θυμα; sisi
Οσο για την επαναληψη μια μερα πριν απο την πρεμιερα εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ -yeap - δικιο, ευτυχως ειχα πολυ πολυ καλυτερα πραγματα να κανω χθες κι ετσι πιστευω να αποφυγω τη συγκριση και την συγχιση -ως ενα βαθμο!!!

Οσο για σενα oscar oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:16 pm

Καταπληκτικος σχολιασμος Τζινακι!!!!!!!!!!!!

Ξαναεζησα ολα τα συναισθηματα που μου αφησε το τελευταιο επεισοδιο..... : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:26 pm

Σας ευχαριστώ παρα πολύ! Αμ εγώ που ξαναμανα έκλαιγα με τον Μάνο και τις κόρες του???

Αχ βρε Μάνο..

Φουλίτσα αν δεν το είπα το λεω τώρα..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από kelly Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:28 pm

Τζίνα μου υπέροχος ο σχολιασμός σου!!
Έχεις απόλυτο δίκιο στο πόσο χωρίς καμία αγωνία και σοβαρή προσδοκία αναμένουμε τον καινούριο κύκλο σήμερα και πόσο διαφορετική και ξένη σειρά θα παρακολουθήσουμε φέτος!!!
Απίστευτες πάντως(όπως πάντα)οι φωτο σου και τα σχόλια περί πόντων του Ρόυσσου!!! Yess

Δικό σου oscar
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από soso Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:30 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Το κείμενο αυτό των αφιερώνω σε όλα τα κορίτσια που παρευρέθηκαν χτες στον εδεμοκαφέ και με συγκίνησαν πολύ..

Θα είμαι όμως ειλικρινής. Το τελευταίο επεισόδιο σε αντίθεση με όλα τα υπόλοιπα δεν το εχω δει δεύτερη φορα.. Και βαριόμουνα μέχρι θανάτου να σχολιάσω αυτό το γελοιοδέστατο και εξαιρετικά αποτυχημένο live happily ever after των πρωταγωνιστών!

Στις σειρές που παρακολουθώ στο εξωτερικό όταν τελειώνει η σεζόν συνήθως σε αφήνει σε τέτοιο σημείο που δεν θέλεις να περιμένεις ούτε πεντάλεπτο μέχρι το επόμενο επεισόδιο πόσο μάλλον τρίμηνο! Σε σημείο που τρως τα νύχια σου απο αγωνία πότε θα ξεκινήσει η νέα σεζόν να μαθεις τη συνέχεια. Στο criminal minds απο το οποίο έχουν εμπνευστεί και παλαιότερα οι σεναριογράφοι μας θυμάμαι τελευταίο επεισόδιο σεζόν με την οθόνη να χωρίζει σε εξι πλάνα. Έξι πρωταγωνιστές μπαίνουν ο καθένας στο αυτοκίνητό του. Έξι κλειδιά γυρνούν στη μίζα και..... μπουμ! η οθόνη σβήνει.. Πείτε μου με τέτοιο τέλος ποιος δεν θα περίμενε μετά μανίας το επόμενο επεισόδιο???

Να σχολιάσω ένα επεισόδιο που χοντρικά είχε, με λίγες εξαιρέσεις τις σκηνές με το Μάνο και κάποιες ακόμα, σαχλοσκηνες, γελοίες εγκυμοσύνες και μια αποπειρά αυτοκτονίας και που άφησε τον τηλεθεατή να μην περιμένει τίποτα? Γιατί?? Να σχολιάσω ένα επεισόδιο που τελείωσε με τους ήρωες να αποχαιρετούν το φίλο τους, να μην έχουν εκκρεμείς υποθέσεις και να είναι οι 4 από τους 6 ζευγαρωμένοι και έτοιμοι για το, όπως προείπα, γελοιοδέστατο και εξαιρετικά αποτυχημένο live happily ever after? Ή μήπως σαν τηλεθεάτρια και φαν της πρωταγωνίστριας θα έπρεπε το επεισόδιο να με αφήσει να περιμένω να δω τι θα γίνει με αυτή τη γυναίκα όταν μου έδειξαν ότι αγάπησε δύο άντρες και τέρμα και ότι και οι δύο την πρόδωσαν και την άφησαν στο τέλος? Να περιμένω δηλαδή τον επόμενο? Αν η Ιουλιέτα ζούσε ποιος νοήμων άνθρωπος δεν θα ξενέρωνε τη ζωή του και θα περίμενε αγωνιωδώς να δει πότε θα βρει νέο γκόμενο? ΟΥΔΕΙΣ! Αναρωτιέμαι λοιπόν γιατί να σχολιάσω όταν δεν έχω όρεξη να ξαναδω καν το επεισόδιο?

Για τα κορίτσια λοιπόν που χτες μου το ζήτησαν, και μόνο, θα το κάνω.. Δεν θα είναι πολύ και ελπίζω να σας αρέσει. Ζητώ συγνώμη δε για τη μεγάλη εισαγωγή..

Το επεισόδιο στην πρώτη του προβολή το είδαμε μαζεμένα κάποια άτομα από εδω μέσα παρέα.. Το χειροκρότημα στην τελευταία προβολή των τίτλων με το όνομα του Παναγιώτη Μπουγιούρη ακόμα το θυμάμαι! Ιστορικές στιγμές που πάνε..

+++++

Μάνος - Εύα
Πολυ γλυκιά και συγκινητική σκηνή, Ο Μάνος ξανά μανά παρατά την Εύα αλλααααα για το καλό της τούτη τη φορά wall

Οι δύο ηθοποιοί απέδωσαν καταπληκτικά όμως τη σκηνή στο διαμέρισμα του Μάνου και η τελευταία τους αγκαλιά με έκανε να στεναχωρηθώ απίστευτα για την Εύα!

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-52651

+++++

Νόρα - Λουκάς
Η σκηνή με την αίτηση για φαρμακαποθήκη ξεκίνησε αρκετά γλυκά αλλά κατέληξε σε έναν ακόμα σαχλοκαυγά. Δύο ηθοποιοί που έχουν αποδείξει την χημεία που τους δένει και που σαν τηλεοπτικό ζευγάρι αξίζουν καλύτερο χειρισμό ελπίζω φέτος να έχουν καλύτερη τύχη!

Γέλασα πολύ στην αρχή βέβαια που διάβαζε ο άνθρωπας τη λίστα και όλο και γούρλωνε τα μάτια! lmao

+++++

Πέτρος - Αμαλία

Έλιωσα λέμε!!!

Εννοείται και μια γυναίκα στα 30 της (να μην πω από τα 20της πια) ξέρει ΠΩΣ να μην μείνει κατα λάθος έγκυος. Άρα τόσο ο μεσιέ όσο και η κατσαρή δεν προφυλλάσονταν! Και βέβαια αυτός πες έκανε τη δουλειά του.. η 30αρα απο σπίτι όμως με παιδί με ψυχολογικά προβλήματα εμεινε έγκυος χωρίς να το περιμένει?Λογικό βέβαια αφού η μανταμίτσα όταν απειλούνταν το αγέννητο παιδί του του είπε μη σκας θα σου κάνω εγω παιδιά! Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Tyxaio

+++++

Μάνος - Πέτρος
Ο Μάνος φεύγει αλλα και πάλι επάνω του στηρίζεται η ιστορία για να πάει παρακάτω. Βλέπουμε ότι γνωρίζει την Άννα και την Εριέττα που... έρχεται! έρχεται!

Ο Πέτρος δεν αναφέρει στο Μάνο την εγκυμοσύνη και προς τιμήν του και ο Μάνος έχει την σωστότερη αντιμετώπιση προς τη Μελίτα. Κρούει τον κώδωνα του κινδύνου στον πατέρα της για να την βοηθήσει. Το καλύτερο είναι που και οι δύο ξέρουν το βααααααθος των συναισθημάτων της Μελίτας και αμέσως συμφώνησαν ότι σε λίγο καιρό θα συνέλθει. Θέμα χρόνου λέει.. ε ναι βρε, μέχρι να βρει η Εύα νέο αμόρε lmao lmao lmao

O aποχαιρετισμός τους μου αρκετά θα έλεγα. Το ύφος τους, τα συναισθήματα που έβγαλαν. Και ο Πέτρος που επιτέλους παραδέχτηκε ότι είχε μερίδιο ευθύνης σε όλα αυτά!

Και κρατώ την τελευταία του ατάκα που παραφράζω "Θέλω να μαθαίνω καλά νέα για σενα Μάνο. Μόνο καλά νέα"

Θέλουμε να μαθαίνουμε καλά νέα για σενα Παναγιώτη μας. Μόνο καλά νέα!!!

+++++

Επειδή κάποια πράγματα δεν αλλάζουν εννοείται Νταιζημπελ δεν σχολιάζω! Πρώτον γιατί οι σκηνές τους μου βγαίνουν ψεύτικες παρόλο που σε άλλες περιστάσεις μου αρέσουν και οι δύο ηθοποιοί και δεύτερον γιατί ποσώς με αφορά η πατσοιστορία τους!

Πάντως εκεί που λέει ο Μπέλος "Καλό?" (για το μπλουζάκι) ήθελα η Νταίζη να απαντήσει "Τρίκαλο!" lmao ταιριάζει με το στύλ της!!! lmao lmao lmao

+++++

Αγγέλα - Εύα - μωλάκιιι
Τι γλυκιά σκηνή! Και η Δάφνη και η Εύα δεν θέλουν να αποχωριστούν τα μικρά τους αλλά κάτι τέτοια χαμόγελα και κάτι τέτοια πλάνα από το μπεμπάκι είναι απίστευτααααααααα!!!

+++++

Μάνος - Μελίτα

Του είπε βέβαια και κάτι καλά που πολύ τα ευχαριστήθηκα.. "Μεγάλη καρδιά ο Μάνος μας"

Και πάνω που λέω καλά τα λέει μου πετάει και ένα "μου πεταξες κι εμένα ένα ξεροκόμματο να'σαι καλα" και με στέλνει! Μαρή αχαριστόγλου εσύ έζησες δίπλα του έναν ευτυχισμένο γάμο η άλλη τι εχει ζήσει 3 βράδια? Ουστ αχάριστη!!!

+++++

Χρήστος - Στέφανος

Από τη συζήτηση, εκτός από τους καταπληκτικούς συντελεστές που έδωσαν πολύ όμορφες ερμηνείες και για κάτι τέτοια αξίζει η Εδέμ, κρατω τα εξής:

1) Ο Στέφανος έχει βασικό του μελημα να μάθει τι έγινε με το άλλο παιδί της μάνας του!
2) Ο Στέφανος είναι σε αυτή την ιστορία μόνος του. (κι ο απόλυτος? χαχα δεν τον καταλαβαίνει πω πω συμφορά)
3) Ο Στέφανος δεν εμπιστεύεται τον Χρήστο (έλεος)
4) Οτιδήποτε έχει πει ο αστυνόμος ως τώρα έχει βγει αληθινό (να ελπίζουμε και στα περί Στέφανου???)
5) Ο Στέφανος ήρθε στην Ελλάδα να αλλάξει ζωή πλάι στην Εύα και μαζί με το παιδί του αλλά δεν τους άρεσε να τον βλέπουν καλά κι ευτυχισμένο! (Έχω παραγγήλει τις σαμπάνιες αλλα προς το παρόν τις αφήνω στο ράφι...)
6) Ο Στέφανος θα εκτελέσει εν ψυχρό τον Χρήστο (που να σου κοπεί το χέρι) αν διαπιστώσει εμπλοκή του Χρήστου στην ιστορία κατά της ζωής της Εύας.

+++++

Μάνος - Νεφελάκι
Ποιος δεν έλιωσε με το παιδάκι να τρέχει να κρεμιέται πάνω στον Μάνο και να φωνάζει μπαμπα??? inlove

Τρομερή η σκηνή και το παιδάκι ήταν τόσο γλυκούλι! Όταν της ελεγε ότι την έχει κλειδώσει σε ενα κουτάκι στην καρδιά του και του έλεγε ότι τον αγαπάει ξαναδάκρυσα να πάρει! Τρομερή σκηνή!!! Snif
Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-106855

+++++

Μάνος - Μαρίλια
Και πριν προλάβει να συνέλθει ο έρμος ο τηλεθεατής να'σου και η σκηνή με τη Μαρίλια!!

Και νααα ξανά το δάκρυ κορόμηλο

ΣΚΗΝΑΡΑ!!!

Μαρίλια: Σ'αγαπάω!
Μάνος: Πες το μου άλλη μια φορά σε παρακαλώ!
Μαρίλια: Σ'αγαπάω μπαμπά μου!

Snif Snif Snif

+++++

Το μουσικό διάλλειμα από τις λίγες φορές που δεν το βλέπω περιττό μια και απο μόνο του έλεγε μια ιστορία..

Και οι στιχοι τόσο μα τόσο ταιριαστοί..

έχεις αφήσει το ταξίδι σου στη μέση
για το χατίρι σου αλλάζουν οι εποχές

Αχ βρε Μάνο... Snif

+++++

Χρήστος - Νταίζη
Αυτή η σκηνή με εκνεύρισε τα μάλα και τα πλείστα με το ύφος της Νταιζάρας!

Όμως καταλαβα ότι ο Χρήστος πήρε πολύ σοβαρά τις απειλές του Στέφανου. Κι αυτό είναι ίσως το πιο σημαντικό που βγαίνει απο αυτή την κουβέντα. Αγαπά τη Νταίζη και αμέσως πήγε να την προειδοποιήσει με σκοπό να την προστατεύσει.

Η μανδαμ βέβαια θα το φάει το κεφάλι της και καλά να πάθει τόσα που εχει κάνει..

Πολυ καλή σκηνή μια και κατά προσωπική μου άποψη οι δυο ηθοποιοί δένουν τέλεια!!! Και αν είναι κάτι που ανυπομονώ φέτος είναι η εξελιξη του χαρακτήρα του Χρήστου! Αντε να δούμε...

+++++

Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Οι προετοιμασίες είχαν τρελό γέλιο! Ειδικά το σκηνικό με την κιθάρα, η Δάφνη να τραγουδά χαρωπά τα δυό μου χέρια, η σκηνή να πέφτει και η Νόρα να καταβρέχει το Λουκά!!!

Τα γελάκια τους και τα αστεία τους ήταν τόσο φυσικά που μου έδιναν την αίσθηση ότι βλέπαμε τους Ξυλά, Μπουγιούρη, Πετράκη, Δρακουλάκη, Γεωργόνη και Γιαννακόπουλο να πηγαίνουν για κάμπινγκ και όχι τους 6 χαρακτήρες που υποδύονται!!!

Οι σκηνές αυτές αν ήταν οι τελευταίες στιγμές της σειράς θα άφηναν τους τηλεθεατές με ένα χαμόγελο στα χείλη να θυμούνται την πιο όμορφη παρέα για χρόνια! Για σκηνές εν τω μέσω της σειράς και δη τέλος σεζόν όμως με άφησαν με μια σκέψη και μόνο...

Και τώρα??? Rolling Eyes Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Manos

Σημείωση: ΑΠΑΙΤΩ να μην δεχτώ κοροιδία στο θέμα του Μάνου, όχι άλλη! Αν δεν σκοπεύετε να τον φέρετε ούτε καν στο τελευταίο επεισόδιο πες τε το καθαρά! Αν έχετε τα κότσια πάντα... Και αν το έχετε σκοπό... αποσιωπήστε το μέχρι να είναι σίγουρο! ΌΧΙ ΑΛΛΗ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ!!!

Και συνεχίζω...

+++++

Απόλυτη ξενέρα
Τι να σχολιάσω?

+++++

Αντιγόνη - Στέφανος
Πω πω ένεκα που η κα Παπαδημητρίου είναι γλυκήτατη είχα ξεχάσει εντελώς τους παραλογισμούς της Αντιγόνης χαχα Και να και δεύτερη απειλή για το Χρήστο.. που να μου χαθείς Στεφανάκο!

+++++

+++++

Πατσοζεύγαρο είπαμε δεν σχολιάζω.. Αυτός ο Δημήτρης πια εντωμεταξύ μη δει γυναίκα, αμέσως να την παντρευτεί lmao

+++++

Οι σκηνές της Αντιγόνης με τα χάπια και με την ίδια να σκέφτεται δίπλα στην πισίνα ήταν καθηλωτικές αν και το δράμα της το ομολογώ με αφήνει αδιάφορή.. Η σκιά του καμεραμάν με χάλασε λίγο αλλα ε.... γίνονται κι αυτά χιχι

+++++

Παρέα της Φεγγαρόπετρας
Οι σκηνές με την Παρέα παρόλο που σε ορισμένα σημεία έδιναν την εντύπωση υπερβολής στο σύνολο ήταν ότι καλύτερο...μαχαιριά στην καρδιά!!! Aerosmith και Kansas και Phil Collins και Cult και έτοιμο το χαρακίρι!!! Βλέπωντας τες ομολογώ σιχτίρισα λίγο που με βάλατε να το δω και ψυχοπλακώθηκα που πάει όλο αυτό το μεγαλείο χάθηκε μέσα σε Λευτέρηδες, Εριέττες και Νταίζες.. Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Kopikate

+++++

Νταίζη - Αντιγόνη
Δύο καλές ηθοποιοί που μαζί συγνώμη αλλα....δεν! Και η σκηνή με άφησε αδιάφορη μπορώ να πω.. την ψιλοπροσπέρασα και συνεχίζω..

+++++

Με χάλασε που η Δάφνη δεν είχε μια σκηνή να αποχεραιτά τον αδερφό της και ο Νικόλας το ίδιο, ΝΤΡΟΠΗ!!!

Η ομαδική αγκαλιά όμως...

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Vlcsnap-142172

+++++

Η διπλή δολοφονία τι σας λέει? Εξ επαφής πυροβολισμός στο κεφάλι και ο χατζηπτώμας επέζησε για να τον ξαναμαναδολοφονήσουν την ίδια μέρα.. μα δεν ήταν η μέρα του βρε παιδί μου... lmao

Για να μη σχολιάσω ότι ακόμα και φέτος πάλι μαζί του θα ασχολούμαστε... Ιουυυυυ!!!

Τα πλάνα πάντως στον τάφο μου άρεσε ο τρόπος που δώθηκαν, πολύ προχώ!

+++++

Η σκηνή Παπαδημητρίου - Σταύρου απλά ανατριχιαστική!!! Αμα τον αφήσουν αυτόν τον άνθρωπο τελικά κάνει θαύματα.. Κρίμα που κάποιοι επιμένουν να τον κατακρεουργουν...

+++++

Τον easy rider δεν θα το σχολιάσω... Ee?

+++++

Η τελευταία σκηνή Μάνου - Εύας απλά συγκλονιστική και άψογα σκηνοθετημένη με τις σκιές των δύο να γίνονται μία.. Snif Snif Snif Snif Snif

Νομίζω άλλωστε τα τόσα γκρουπς στο φεις να έδωσαν στους ιθύνοντες να καταλάβουν την επιτυχία του δημιουργήματος που ΟΙ ΙΔΙΟΙ κατακρεούργησαν...

Κι επειδή με το καλό κανείς δεν άκουσε τελικά θα το πάω με το άγριο..

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Eva

ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???

+++++

Και τωρα η ψήφος... Είμαι μεταξύ ΑΘΛΙΟ και ΤΕΛΕΙΟ και δεν μπορώ ακόμα και μετά από τόσο καιρό να αποφασίσω..

Θα το ψηφίσω τέλειο μια και ήταν ο επίλογος του Μάναρου και απλά θα πω ότι ΚΑΚΩΣ το έδειξαν ξανά μια μέρα πριν απο την πρεμιέρα... Αφού άλλη σειρά θα δούμε σήμερα..

Και εις άλλα με υγεία!

Από τον ανωτέρω θε'ι'κό σχολιασμό δε θέλω να πειράξω τίποτα,ούτε καν για λόγους επίφασης..
Απ΄την αρχή ως το τέλος.. : respect :
Θα σταθώ μόνο στον κατά την προσωπική μου γνωμη εμπαιγμό με το θέμα του Μπουγιούρη και τα ανεκδιήγητα ήξεις-αφήξεις από επισημα και ανεπίσημα χείλη εδώ και ένα χρόνο..(δηλαδή,και από τις ρητες δημόσιες διαψευσεις,ή τα αλήστου μνημης "σε-βο-μα-στε-το-κοι-νο-και-τα-μυα-λα-στα-κα-γκε-λα" τύπου Μα ναι,έχουμε ένα χρόνο και κατι μηνες μπροστα μας..(sic)
..τη στιγμή που είχαμε αρκετά πίσω μας και καθόλου μπροστα μας,τα σπαραξικάρδια τω όντι ανταλλαγέντα mails.ΚΛΑΨ.
Εστω και τώρα,ένας ελάχιστος σεβασμός,απαιτείται ..και μια πιο υπευθυνη δήλωση ομοίως..(εξ αλλου την απαντηση την εικάζουμε ήδη,αρκετοί)
Γιατι γενικά μιλώντας, υπαρχουν και κάποιοι που δεν ζητιανευουν ξεροκόμματα !
ΑΕΔ μου,τα ρέστα μου.
ΟΛΕ soutien

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Κυρ Σεπ 19, 2010 5:35 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:34 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
+++++

Νόρα - Λουκάς

+++++

Πέτρος - Αμαλία

Έλιωσα λέμε!!! lmao

+++++

Αγγέλα - Εύα - μωλάκιιι

+++++

Μάνος - Μελίτα

Του είπε βέβαια και κάτι καλά που πολύ τα ευχαριστήθηκα.. "Μεγάλη καρδιά ο Μάνος μας" lmao

+++++

Παρέα της Φεγγαρόπετρας

Απόλυτη ξενέρα
Τι να σχολιάσω?

+++++

Αντιγόνη - Στέφανος

+++++

+++++

+++++

+++++

Παρέα της Φεγγαρόπετρας

+++++

Νταίζη - Αντιγόνη

+++++

Εδω σταθηκα σ αυτα τα σημεια και εχεις πολλά όσκαρ και απο μενα!
Μας έλειψες στο σχολιασμο Aww
Μακαρι να απαλλαγουμε απο τον ξενρωτα με τη Μπεκρουλιτα γκωσαμε πια ainta vomit

Επεισόδιο 397 - Ημερομηνία 27-06-2010 - Σελίδα 15 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:35 pm

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Κelly πάνω κάτω πολλοί έχουμε την ίδια ψυχολογία.. να μην πω οι περισσότεροι....

soso συμφωνώ και επαυξάνω! Η αφοσίωση και η αγάπη μας για τη σειρά αξίζει σεβασμό!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από katerina--noraloukakos Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:42 pm

Τζινα απλα υποκλινομαι στον σχολιασμο σου : respect : : respect : : respect :
Σχετικα με την επαναληψη του τελευταιου επεισοδιου του β κυκλου,θα συμφωνησω κι εγω οτι δεν επρεπε να παιξει χθες,μιας και αυτο που θα βλεπουμε απο σημερα ελαχιστα θα θυμιζει αυτα που ξεραμε!

katerina--noraloukakos
katerina--noraloukakos
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 5:52 pm

Ευχαριστώ Κατερίνα και χαίρομαι που συμφωνείτε!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Κυρ Σεπ 19, 2010 6:28 pm

oscar oscar oscar oscar oscar : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : Αξιζε η αναμονη Τζινα μου υπεροχος και ευστοχος ο σχολιασμος σου!!!!!! ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ!!!!!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Σελίδα 15 από 16 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης