Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:03 pm

Αγαπημένες όλες πάλι τα είπατε όλα!!!Love!

Βασούλα μου γλυκιά, κέντησες σταυροβελονιά. oscar

Εγώ θα κρατήσω μικρό καλάθι και στάση αναμονής, το μόνο που περιμένω είναι Εξαιρετικές Ερμηνευτικά Σκηνές!!!!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:07 pm

Foulitsa έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 115281 Τώρα το τοπίο ξεδιαλύνει. Τώρα όλα βγάζουν νόημα:
-Τον Στέφανο να έρχεται στην Ελλάδα με την φωτογραφία της Ευας και να δακρύζει
-Τον Στέφανο να φορά την βέρα του μέχρι τέλους
-Τον Σταυρίδη να μας λέει οτι δεν είναι αυτό που φαίνεται
-Τον Στέφανο να λέει στον Χρήστο οτι του χαλάσανε την ζωή
-Τον Στέφανο να περιμένει την Ευα τόσα χρόνια ευλαυικά
-Τον Στεφανο που έφαγε σφαίρα, μόνο και μόνο για να την ρίξει
-Τον Στέφανο που τόσο ευκολα άδειαζε την Μελίτα με το παραμικρό
-Τον Στέφανο, που αν και χωρισμένος με την Ευα, την πήγε να γνωρίσει την μάνα του
-Τον Στέφανο που δυο φορές σήκωσε όπλο για χάρη της Ευας, και στο ξυλοφόρτωμα της Μελίτας απο τον Μάνο, δεν έκανε τίποτα

Ολα αυτά αρχίζουν έτσι να βγάζουν νόημα. Δεν υπάρχει πιο θετική εξέλιξη απο αυτήν. Και επιτέλου ΤΩΡΑ βγάζουν νόημα όλες οι πράξεις του Στέφανου. Τώρα έχει συνοχή ο χαρακτήρας του.

Τωρα που τα διαβάζω όλα μαζεμένα,γιατί έχω και ένα χάος στο κεφάλι μου,ετσι όντως ο χαρακτηρας αποκτά συνοχή..
Τόσο καιρό ολες του οι κινήσεις ήταν αψυχολόγητες...Ηθελε τη Μελίτα αλλά σκεφτόταν πάντα την Ευα,και τι θα πει και να μην πληγωθεί..Τη Μελίτα μονίμως την άδειαζε..ΝΑ μη θυμηθώ οτι μια χαρά "βολευόταν" με την Ευα οσο ηταν παντρεμένος..Αν είσαι αλλού είσαι αλλού τελος..
Αυτή η εξέλιξη είναι οτι καλύτερο άκουσα για τη σεζόν που έρχεται!!!
Δωστε στην Ευα ευτυχία λέμε..Εναν άντρα που να της τα δώσει όλα..Που να τα κανε όλα πάντα για αυτην!!!!!
Θέλω Ευα-Στέφανο!!(μονίμως.. Nyxia )

Αυτή η εξέλιξη ειναι η μόνη ΛΟΓΙΚΗ Μαριέφη μου...

1) Θα δικαιολογηθούν όλα τα παραπάνω
2) Θα έχουμε επιτέλους έναν άντρα που ΕΚΑΝΕ όχι μόνο ΕΛΕΓΕ τα πάντα για την γυναίκα που αγαπάει.
3) Ο Στέφανος θα είναι πράγματι ένας πολυδιάστατος χαρακτήρας και όχι ο χαλβας που προσπαθούσαν να μας περάσουν με το ζόρι .
4) Θα δούμε επιτέλους σκηνές με χημεία
5) Ολοι αυτοί που λέγανε οτι δεν είναι αυτός που φαίνεται , έχουν νοημα.

Και το κυριότερο???

Θα μας αποδείξει οτι πράγματι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΟΣ! Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 191984

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:16 pm

Καλά ειδικά το τελευταίο με πέθανε!!!!

Ηρθε εκδικητής, και έκανε τα πάντα βαση σχεδίου για να κερδίσει τη γυναίκα που αγαπάει!!
Δεν ακούγεται πολύ ωραίο???

Δεν πιστευω ολα αυτά που ακούγαμε οτι δεν ειναι αυτός που φαίνετα ι να ταν λόγια του αέρα..Πέρα απο όποια ασυνέπεια του σεναρίου, ο αστυνόμος αποδείχτηκε παντού σωστός και μέσα σε όλα..Κι ήταν αυτός που το λεγε μέχρι την τελευταία στιγμή!!!Θέλω να δω πλήρη στροφή στην οθόνη μου!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:21 pm

Foulitsa έγραψε:Καλά ειδικά το τελευταίο με πέθανε!!!!

Ηρθε εκδικητής, και έκανε τα πάντα βαση σχεδίου για να κερδίσει τη γυναίκα που αγαπάει!!

Δεν πιστευω ολα αυτά που ακούγαμε οτι δεν ειναι αυτός που φαίνετα ι να ταν λόγια του αέρα..Πέρα απο όποια ασυνέπεια του σεναρίου, ο αστυνόμος αποδείχτηκε παντού σωστός και μέσα σε όλα..Κι ήταν αυτός που το λεγε μέχρι την τελευταία στιγμή!!!Θέλω να δω πλήρη στροφή στην οθόνη μου!!!!

Noμίζω οτι όλοι αυτό περιμένουμε

Πραγματική ιντριγκα με τον Στέφανο να κόβει και να ράβει εσωτερικά.
Πραγματικά μυστικά που μπορεί να κρύβει ένας χαρακτήρας για να κάνει αυτό που θέλει.
Πραγματικούς σκοτεινούς χαρακτήρες όπως τον Στέφανο που τα είχε όλα σχεδιασμένα
Πραγματικό έρωτα, (για τον Στέφανο) για την μοναδικη γυναίκα που αγαπάει. Ακόμα και αν είναι να πουλήσει την ψυχή του στο διάβολο με τέτοια σκοιτεινα παιχνίδια!

Θέλω να δω τον Σταύρου έτσι όπως ξέρω οτι μπορεί να παίξει. Σκοτείνος, παθιασμένος

Εγκωσα με τον απόλυτο ξενερωτα και έναν χαρακτήρα μπιτ βαρετο.! Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 111438

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:32 pm

Ετσι όπως τα λέτε, ξεκάθαρα προκυπτει ότι επιτηδες έχουν αφήσει ολα τα σεναρια ανοιχτά!
Και Στεφανος εκδικητής /Eυα /"je reviens te chercher"
Kαι Στεφανος αυτό που βλεπεις,παιρνεις/Μελίτα/"μπες μες στο καμπριολε"
(τυχαία επιλογή τραγουδιών,ορκίζομαι PistolakiB )
Δεν έχω ιδέα πού το πάνε!
Το δημοσίευμα αναφερει και πόλεμο μεταξύ τους για την κληρονομιά του Αγγελου!
Αυτό δεν συνδέεται ευκολα με τα ευγενή αισθηματα του ευγενούς αυτού fan του Goya..
Θυμάμαι πόσο μεγαλος ήταν ο ενθουσιασμός,που είχε πεσει στο φόρουμ,όταν ο Σταυρίδης έλεγε όσα ελεγε,και θυμαμαι και την ατυχή κατάληξή του (του ενθουσιασμού).
Για τη χημεία του ζευγους τα 'χω πει κι αλλού.. inlove
Αλλα΄αν είναι να δούμε καμιά μιζέρια του τύπου,"ε,έχουν κι ένα παιδί μαζί...","ας παει και το παλιάμπελο"...
Λυπαμαι δε θα παρω!Νon,non,non!
Θέλω ΑΙΣ-ΘΗ-ΜΑ.
ΟΛΕ soutien

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:38 pm

soso έγραψε:Ετσι όπως τα λέτε, ξεκάθαρα προκυπτει ότι επιτηδες έχουν αφήσει ολα τα σεναρια ανοιχτά!
Αυτό δεν συνδέεται ευκολα με τα ευγενή αισθηματα του ευγενούς αυτού fan του Goya..
Θυμάμαι πόσο μεγαλος ήταν ο ενθουσιασμός,που είχε πεσει στο φόρουμ,όταν ο Σταυρίδης έλεγε όσα ελεγε,και θυμαμαι και την ατυχή κατάληξή του (του ενθουσιασμού).
Αλλα΄αν είναι να δούμε καμιά μιζέρια του τύπου,"ε,έχουν κι ένα παιδί μαζί...","ας παει και το παλιάμπελο"...
Θέλω ΑΙΣ-ΘΗ-ΜΑ.
ΟΛΕ soutien

Eγώ μαζί σου
Στο κάτω κάτω δεν αξίζουν στην Εύα τα μικρά και τα μίζερα
Σε όλη τη ζωή της ζητουσε το ονειρο και δεν την θέλω στο συμβιβασμό
Ο Στέφανος αν τη θέλει ας την ιδρώσει τη φανέλα.
Διαφορετικά ας μας πουν οτι τα ακραία δεν διαχειρίζονται εύκολα και αποτύχαμε είναι κι αυτό μια λύση
Θα το πω άλλη μια φορά. Η Εύα είναι το μεγάλο στοίχημα τώρα πια

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:42 pm

Εγώ συμφωνώ στο love story..
Αλλωστε θέλω να δω την Ευα να παίρνει οτι της στέρησαν μέχρι στιγμής και αυτό μόνο με πλήρη αλλαγή σχεδίων θα το δούμε..

ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ!!!!
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΑΠΟΛΥΤΟ (αν κι κάποια πράγματα θα μου λείψουν.. sisi )
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:43 pm

soso έγραψε:Ετσι όπως τα λέτε, ξεκάθαρα προκυπτει ότι επιτηδες έχουν αφήσει ολα τα σεναρια ανοιχτά!
Θέλω ΑΙΣ-ΘΗ-ΜΑ.
ΟΛΕ soutien

ΜΑ-ΖΙ ΣΟΥ!!!

Θέλω να δω και πάλι την Εύα να λάμπει!!! Love!

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 2:59 pm

Foulitsa έγραψε:Ηρθε εκδικητής, και έκανε τα πάντα βαση σχεδίου για να κερδίσει τη γυναίκα που αγαπάει!!
Την Εύα??? Δεν ξέρω τι σχέδιο μπορεί να 'ναι τούτο, της έδωσε πάντως της γυναίκας κάτι ξώφαλτσες γερές...
Εύα και 3 (γελοίες) εναλλακτικές βλέπω εγώ:
-Μάνος... πέρασε στην άλλη μεριά του Ατλαντικού, αλλά... τελευταίο επεισόδιο... την πήρε κι έφυγε... ούτε καν!!! Σε κανένα αεροπλάνο θα την δούμε με την ελπίδα στο μάτι...
-Στέφανος... τον μισό χρόνο θα κλαίει πάνω στο Χρήστο και την Εριέττα... Πότε θα την κυνηγήσει, πότε θ' αποδείξει ότι δεν ειν' ελέφαντας??? - που είναι, γιατί και σχέδιο να 'χε, στο πέρασμα του τα ποδοπάτησε όλα...
-Λευτέρης... ψάχνεται ακόμη με ποια θα ταιριάξει η αύρα του...
Short position λοιπόν... ή θα δικαιωθούμε ή θα εκπλαγούμε ευχάριστα...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 3:06 pm

Clarabelle έγραψε:
Θέλω ΑΙΣ-ΘΗ-ΜΑ.
ΟΛΕ soutien

Eγώ μαζί σου
Στο κάτω κάτω δεν αξίζουν στην Εύα τα μικρά και τα μίζερα
Σε όλη τη ζωή της ζητουσε το ονειρο και δεν την θέλω στο συμβιβασμό
Ο Στέφανος αν τη θέλει ας την ιδρώσει τη φανέλα.
Διαφορετικά ας μας πουν οτι τα ακραία δεν διαχειρίζονται εύκολα και αποτύχαμε είναι κι αυτό μια λύση
Θα το πω άλλη μια φορά. Η Εύα είναι το μεγάλο στοίχημα τώρα πια

Είναι όντως το στοίχημα!
Πρωταγωνίστρια χωρίς love story ,που μέχρι τώρα ακολουθησε το "Μανος ή συμβιβασμός" κι ενώ γνωριζαν για την αποχώρηση του Μπουγιου,πέραν του ότι μας δούλευαν ψιλό γαζί σε δημόσιες δηλωσεις (βλ.Ακρίτα),δεν εκαναν ΤΙΠΟΤΑ για να αποκαταστήσουν δραματουργικά το ρόλο της..που τυχαίνει να 'ναι και ρόλος ΤΟΥΣ.(γενική-πνευματικώς- κτητική)
Σ'αυτόν τον κύκλο όλοι προχωρούν τη ζωή τους,και η Ευα.. ξεκινά.. γυμναστήριο! Fskl Fskl Fskl
Αυτή που προκαλεσε αφενός και έδωσε αφετερου τα περισσότερα,κι αυτή που για να πληρωσει τα παντα, από Θεά ατέχνως μετατραπηκε σε λοβοτομημένο χαμέμηλο,ΤΩΡΑ που τα πληρωσε όλα ΕΝΤΟΚΩΣ,δεν πρέπει κάπως να δικαιωθεί;;;;
Φυσικά και ναι,και ορίστε πώς!
Μ'ένα παιδί ακόμη μακριά απ΄το πατερα του ,ενώ ο μπαμπας θα ζει με την ίδια γυναικα που ζούσε και ο άλλος πατέρας του αλλου της παιδιού, το οποιο επίσης δεν ζουσε μαζί με το πατέρα του.
Μ'έναν αντρα που θέλει την Δαφνη,αλλά αγαπαει και την ίδια,ή που είναι ερωτευμενος με την ίδια,αλλά αγαπαει και τη Δάφνη (ό,τι θελετε διαλέγετε) ,αλλά πάντα με τρελό κορμί για σενα νοιασου και γυμνασου!
Και ούσα και η μοναδική που θα σερνεται ακόμη, πισω απο τα γνωστα μικροαστικά τριγωνο-τετραγωνα που όλα εν συνόλω απέτυχαν παταγωδώς...
Προφανώς λοιπόν..ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ.
και..ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ!
Υγ.ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 4:53 pm

Δαφνη-Νικολας:Μου αρεσει που το ζευγαρι αυτο περναει στο προσκηνιο με μια δικη του ιστορια.Μου αρεσει το ενδεχομενο να κολακευτει η Δαφνη απο το φλερτ ενος αλλου αντρα και να ζηλεψει ο Νικολας αλλα δεν θα ηθελα με τιποτα να ενδωσει η Δαφνη στο φλερτ.Μου αρεσει και η υποθεση του Νικολα και δεν μπορω να φανταστω οτι ο Νικολας θα περναει μια τετοια περιπετεια χωρις την Δαφνη στο πλευρο του οποτε παρακαλω πολυ να φυγει το ερωτηματικο.Και η Δαφνη και ολη η παρεα θα στηριξει τον Νικολα.

Στεφανος:Ναι μου αρεσει ιδιαιτερα αυτη η στροφη στον χαρακτηρα του γιατι πλεον τα λογια του και οι πραξεις του σε ολο τον προηγουμενο κυκλο αποκτουν νοημα.Δεν ειναι δυνατον να κοιταζει την Ευα και να λαμπει και να δηλωνει ερωτευμενος με την Μελιτα οπως δεν ειναι δυνατον ενω δηλωνει ερωτευμενος με την Μελιτα να κανει τα παντα για να ειναι καλα και ηρεμη η Ευα.Το μονο που με ενοχλει ειναι αυτη η επιθεση στην Νταιζη.Οσο και αν δεν την χωνευω την βια δεν την εγκρινω ειδικα απο αντρα προς γυναικα και οταν ειναι αδερφος και αδερφη........Κατα τα αλλα περιμενω και εγω με αγωνια το παρτυ................

Μελιτα:Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι θα ανεξαρτητοποιηθει απο τους γονεις της την στιγμη που κακα τα ψεματα θα τους χρειαζεται περισσοτερο απο ποτε.Πιο πιθανο το βλεπω να την βλεπουμε παλι να σερνεται και να κλαιγεται απο καναπε σε καναπε.Αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν με ενδιαφερει κιολας.

Πετρος-Αμαλια:Τι προβληματα θα εχουν παλι;Μονο μην μου τους χωρισετε γιατι ειναι αδυναμια αυτο το διδυμο.

Νταιζη-Μπελλος:Μονο μια απορια.Θα ασχολιομαστε για πολυ ακομα με το πατσοζευγαρο;Και μονο που γραφω τα ονοματα τους κουραζομαι.

Λευτερης-Ερριετα:Ομολογουμενως εχουν ενδιαφερουσες ιστοριες που θελω να παρακολουθησω αλλα δεν θελω να επισκιασουν την παρεα σε καμια περιπτωση.

Ευα:Μπορω να την δω ευτυχισμενη;Και πιο συγκεκριμενα να την δω ευτυχισμενη στο πλαι του Στεφανου;Παντα πιστευα οτι ο μονος ανθρωπος που μπορει να την κανει ευτυχισμενη αφου ο Μανος δεν τα καταφερε ποτε ειναι ο Στεφανος.Θυμαμαι πως ελαμπαν και οι δυο σε καθε σκηνη και την απιστευτη χημεια τους.Θελω να αποδειχτει οτι ο Στεφανος κινουταν βασει σχεδιου και τα εκανε ολα για την Ευα.Αν μη τι αλλο τους ενωνει ενα παιδι αλλα εκτος αυτου πιστευω πως ακομα υπαρχει αναμεσα τους εκτιμηση και αγαπη του ενος για τον αλλον.

Νορα-Λουκας:Εδω θα συμφωνησω με ολες τις υπολοιπες.Ειναι δυνατον να τα τραβαμε ολα εμεις οι γυναικες;Ενας αντρας μια φορα να μην εχει το προβλημα;Γιατι παντα η γυναικα;Αφου η Νορα δυσκολευεται να συλλαβει δεν γινεται ο λογος να ειναι ο Λουκας;Να αντιμετωπιζει εκεινος ενα προβλημα γονιμοτητας;Να αποδειχτει και οτι ο Αρης δεν ειναι γιος του να απαλλαχτουμε απο τον βραχνα που λεγεται Νταιζη;Χωρις τον Αρη ως οπλο δεν μπορει να εκβιαζει τον Λουκα και δεν θα μπαινει πια εμποδιο στο ζευγαρι.Και επιτελους θελω να δω υπεροχες,δυνατες και ουσιαστικες σκηνες του Λουκα με την Νορα αλλα και με τον ''αδερφο'' Νικολα.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 6:02 pm

almaresi έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Ηρθε εκδικητής, και έκανε τα πάντα βαση σχεδίου για να κερδίσει τη γυναίκα που αγαπάει!!
Την Εύα??? Δεν ξέρω τι σχέδιο μπορεί να 'ναι τούτο, της έδωσε πάντως της γυναίκας κάτι ξώφαλτσες γερές...
-Μάνος... πέρασε στην άλλη μεριά του Ατλαντικού, αλλά... τελευταίο επεισόδιο... την πήρε κι έφυγε... ούτε καν!!! Σε κανένα αεροπλάνο θα την δούμε με την ελπίδα στο μάτι...
-Στέφανος... τον μισό χρόνο θα κλαίει πάνω στο Χρήστο και την Εριέττα... Πότε θα την κυνηγήσει, πότε θ' αποδείξει ότι δεν ειν' ελέφαντας??? - που είναι, γιατί και σχέδιο να 'χε, στο πέρασμα του τα ποδοπάτησε όλα...

ΝΑι,για την Ευα λέω!!
Εγώ θέλω να εκπλαγώ ακι φυσικά να δικαιωθώ!!Στέφανο-Ευα φωναζα ολη τη σεζόν!!Θέλω να χω το πακετακι και κάποιος ήρωας να μεταλλαχτεί ευχάριστα όμως!!Μπορώ?????

ΥΓ.Νίκη μου συμφωνώ σε όλα!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Σεπ 08, 2010 9:01 pm

Λίγη δραση αναμεσα σε Νικόλα και Δαφνη...για να δουμε....όχι αλλη κλαψα Μελίτας Synelthe αρκετα ειδαμε και ακουσαμε απο δαυτηνννν
Θα επανελθω δριμύτερη
Innocent

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 12:11 am

Foulitsa έγραψε:
almaresi έγραψε:

ΝΑι,για την Ευα λέω!!
Εγώ θέλω να εκπλαγώ ακι φυσικά να δικαιωθώ!!Στέφανο-Ευα φωναζα ολη τη σεζόν!!Θέλω να χω το πακετακι και κάποιος ήρωας να μεταλλαχτεί ευχάριστα όμως!!Μπορώ?????

Μαριέφη(?) κάπου μπερδευτήκαμε νομίζω... Η τελευταία φράση είναι, ας πούμε, το "πλεονέκτημα" του πεσιμιστή... στο τέλος, ή αποδεικνύεται ότι είχε δίκιο που κράτησε αρνητική στάση/μικρό καλάθι ή αν έκανε λάθος τουλάχιστον αυτό είναι ευχάριστο - και για εκείνον (κυρίως)
Τώρα, δεν διαφωνώ με την άποψη ότι ο Στέφανος αγαπά -με κάποιον τρόπο- την Εύα, δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω ότι όλα τα έκανε για την Εύα... αν ήταν θα σταματούσε κάποια στιγμή τον Νοέμβρη... Θέλω να πω ότι αν όντως υπάρχει κάποιο σχέδιο με βάση το οποίο κινείται ο κύριος - μακάρι κιόλας - τότε αποσκοπεί κάπου αλλού... Αν μη τι άλλο, αν θες να "κερδίσεις" μια γυναίκα... ε, δεν την κερατώνεις!!!
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 12:59 am

almaresi έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
almaresi έγραψε:

ΝΑι,για την Ευα λέω!!

Μαριέφη(?) κάπου μπερδευτήκαμε νομίζω... Η τελευταία φράση είναι, ας πούμε, το "πλεονέκτημα" του πεσιμιστή... στο τέλος, ή αποδεικνύεται ότι είχε δίκιο που κράτησε αρνητική στάση/μικρό καλάθι ή αν έκανε λάθος τουλάχιστον αυτό είναι ευχάριστο - και για εκείνον (κυρίως)
Τώρα, δεν διαφωνώ με την άποψη ότι ο Στέφανος αγαπά -με κάποιον τρόπο- την Εύα, δυσκολεύομαι όμως να πιστέψω ότι όλα τα έκανε για την Εύα... αν ήταν θα σταματούσε κάποια στιγμή τον Νοέμβρη... Θέλω να πω ότι αν όντως υπάρχει κάποιο σχέδιο με βάση το οποίο κινείται ο κύριος - μακάρι κιόλας - τότε αποσκοπεί κάπου αλλού... Αν μη τι άλλο, αν θες να "κερδίσεις" μια γυναίκα... ε, δεν την κερατώνεις!!!

Μαριέφη,ναι..!
Οτι έχω δει μέχρι στιγμής με οδηγεί στο συμπέρασμα οτι ο Στέφανος δεν αγαπάει τη Μελίτα..
Την άδειαζεi συνέχεια,βάζει πάντα την Ευα πάνω απο τα δικά τους τα "θέλω" και πολλές φορές οι κουβέντες του δεν συνάδουν με τς πράξεις τους...Δεν ξέρω αν γίνει και πως θα δωθεί, αλλά θέλω πραγματικά να είναι ΟΛΑ μέρος ενός σχεδίου..Η φαντασία μου οργιάζει γενικως..Να σου πώ οτι σκέφτηκα οτι ακόμα και ο θρήνος πάνω απο το κερί έγινε για χάρη της Ευας και για τη συνειδητοποίηση του ξεπουλήματος..Ο Στέφανος δεν ήθελε ποτέ να μάθει η Ευα την αλήθεια..Αν ο Μάνος δεν ήξερε ενδεχομένως να μην έλεγε κάτι...Δεν ξέρω αν οτι λέω βγάζει άκρη μέχρι στιγμης αλλά σε θέμα μεθοδευμενων σχεδίων εχω εμπιστοσύνη στους σεναριογράφους..Πιστευω σώζεται η κατάσταση..Ολα οσα ακούμε απο διάφορους για το Στέφανο εκεί με οδηγούν..

ΥΓ Επίσης ο Στέφανος είναι ο μόνος άντρας αυτη τη στιγμή μπου μπορει να κάνει την Ευα ευτυχισμένη...
Και ο Μάνος κεράτωσε,αλλά την Ευα αγαπούσε...Οσο ζω ελπίζω!!! Wink
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 1:20 am

Απ όσο διαβάζω θα γίνουν διάφορα την επόμενη σεζόν.
Εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι πως θα οδηγηθούν οι ήρωες στην Εδέμ τους.
Περιμένω υπομονετικά να το δω δύο χρόνια.
Λουκάς και Νόρα έχουν μια αγάπη που θα αντέξει την ταλαιπωρία και το πρόβλημα της γονιμότητας.
Η Εύα στην περίληψη είναι σχεδόν ανύπαρκτη.Αυτή που ξεκίνησε με τον ερχομό της στην Ελλάδα ολόκληρη την ιστορία έμεινε ολομόναχη. Πέρασε όχι απο σαράντα αλλά απο χίλια σαράντα κύματα αλλά είναι πιο μονη απο ποτέ.
Διαβάζω οτι ο Στέφανος πιθανόν παίζει παιχνίδι στη Μελίτα. Αυτό ίσως θα εξηγούσε πως μέσα σε μια μέρα ενώ τρελαινόταν στη σκέψη οτι η Εύα θα χαθεί στην απαγωγή την ξεπούλησε για τη Μελίτα. Μετά το κέρατο όμως πρέπει να ιδρώσει για να με πείσει οτι αγαπάει την Εύα.Θέλω Εύα-Στέφανο κ το θέλω σωστά.
Για αυτή την ηρωίδα που έδωσε τα πάντα θέλω τα πάντα. Όχι συμβιβασμό όχι ημίμετρα.

Η ιστορία του Λευτέρη μου ακούγεται σαν επανάληψη του Στέλιου που ζητούσε εκδίκηση για τη γυναικα του. Μια βαλίτσα διαμάντια βρε παιδιά είναι πολλά δις. Ας κόψουν κάτι.

Η Εριέτα ελάχιστα με ενδιαφέρει και το ίδιο και η Νταιζη με το Μπέλλο. Οι δυό τελευταίοι με έχουν κουράσει αφάνταστα.

Η Μελίτα έσπειρε ανέμους και μάλλον έφτασε η ώρα να θερίσει θύελες. Θέλω να δω πως θα συντηρήσει τη βιλάρα με 700 ευρώ. Εκτός κι αν εννοούν οτι θα γινει ανεξάρτητη αλλά θα της τραβάει τα έξοδα ο μπαμπάς ή θα φροντίσει να της βρει μια δουλειά με ηγεμονικό μισθό.

Αυτο το τελευταίο η Εδέμ βρίσκεται παντού μου ακούγεται κάπως σαν παρηγοριά.
Είναι σαν να μου λένε μη ζητάτε και πολλά βολευτείτε με ότι σας έμεινε.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 1:43 am

Foulitsa έγραψε:Μαριέφη,ναι..!
Οτι έχω δει μέχρι στιγμής με οδηγεί στο συμπέρασμα οτι ο Στέφανος δεν αγαπάει τη Μελίτα..
χαχα και να 'θελε δεν προλάβαινε ο άνθρωπος!

Foulitsa έγραψε:Την άδειαζεi συνέχεια,βάζει πάντα την Ευα πάνω απο τα δικά τους τα "θέλω" και πολλές φορές οι κουβέντες του δεν συνάδουν με τς πράξεις τους...Δεν ξέρω αν γίνει και πως θα δωθεί, αλλά θέλω πραγματικά να είναι ΟΛΑ μέρος ενός σχεδίου..Η φαντασία μου οργιάζει γενικως..Να σου πώ οτι σκέφτηκα οτι ακόμα και ο θρήνος πάνω απο το κερί έγινε για χάρη της Ευας και για τη συνειδητοποίηση του ξεπουλήματος..Ο Στέφανος δεν ήθελε ποτέ να μάθει η Ευα την αλήθεια..Αν ο Μάνος δεν ήξερε ενδεχομένως να μην έλεγε κάτι...Δεν ξέρω αν οτι λέω βγάζει άκρη μέχρι στιγμης αλλά σε θέμα μεθοδευμενων σχεδίων εχω εμπιστοσύνη στους σεναριογράφους..Πιστευω σώζεται η κατάσταση..Ολα οσα ακούμε απο διάφορους για το Στέφανο εκεί με οδηγούν..
Ο Στέφανος έπαθε μετάλλαξη με την κακή έννοια και γενικά τι καλείται να υποδυθεί ο κος Σταύρου δεν δύναται να οριστεί. "Είναι δώρο άδωρο ν' αλλάξεις χαρακτήρα" θα φωνάξω τον Σωκράτη να του τραγουδά (του Στέφανου ντε) γιατί πάλι κάτι σε μετάλλαξη παθαίνει και πάλι με την κακή την έννοια. Αν υπάρχει σχέδιο - που σχέδιο ακούμε και σχέδιο δεν βλέπουμε - τουλάχιστον κρατά μια σημαντική πτυχή της προσωπικότητάς του... τη μεθοδικότητα. Πάντως, αυτό που δεν μπορώ να δεχτώ είναι ότι μπορεί κάποια στιγμή να πει στην Εύα "αγάπη μου, για μας πήγα μαζί της"... Αυτό δεν στέκει. Πώς να το πω? Αν υπάρχει σχέδιο, να αφορά κάτι άλλο. Αν στόχος ήταν η Εύα, τα 'χει κάνει μαντάρα. Αν είναι να 'ναι μαζί, σίγουρα προτιμώ να ξυπνήσει "κάτι" μέσα του(ς) που κοιμόταν ύπνο... βαθύ? Να υπάρξει σκίρτημα, διεκδίκηση, κάτι βρε παιδί μου... ΕΥΑ-->>ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ. Να το θυμόμαστε αραιά και που, δεν βλάπτει. Δεν γίνεται να αρκεστεί σε ένα "είχα σχέδιο αγάπη μου"... Και το σημαντικότερο, πρέπει να της μιλήσει και η δική της καρδιά...

Foulitsa έγραψε:ΥΓ Επίσης ο Στέφανος είναι ο μόνος άντρας αυτη τη στιγμή μπου μπορει να κάνει την Ευα ευτυχισμένη...
Και ο Μάνος κεράτωσε,αλλά την Ευα αγαπούσε...Οσο ζω ελπίζω!!! Wink
Αυτή τη στιγμή πολύ αμφιβάλλω... Ας τελειώσει πρώτα με τα κλάματά του δεξιά αριστερά και βλέπουμε...
ΥΓ. Μην αρχίσω τώρα για τον Μάνο!!!
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 1:53 am

[quote="almaresi"]
χαχα και να 'θελε δεν προλάβαινε ο άνθρωπος![quote]

Ηταν ένα γενικό συμπέρασμα για να μην κακοκαρδίσω κανέναν μιλώντας για τις αγάπες του Στεφανου!!!!

almaresi έγραψε:Ο Στέφανος έπαθε μετάλλαξη με την κακή έννοια και γενικά τι καλείται να υποδυθεί ο κος Σταύρου δεν δύναται να οριστεί. "Είναι δώρο άδωρο ν' αλλάξεις χαρακτήρα" θα φωνάξω τον Σωκράτη να του τραγουδά (του Στέφανου ντε) γιατί πάλι κάτι σε μετάλλαξη παθαίνει και πάλι με την κακή την έννοια. Αν υπάρχει σχέδιο - που σχέδιο ακούμε και σχέδιο δεν βλέπουμε - τουλάχιστον κρατά μια σημαντική πτυχή της προσωπικότητάς του... τη μεθοδικότητα. Πάντως, αυτό που δεν μπορώ να δεχτώ είναι ότι μπορεί κάποια στιγμή να πει στην Εύα "αγάπη μου, για μας πήγα μαζί της"... Αυτό δεν στέκει. Πώς να το πω? Αν υπάρχει σχέδιο, να αφορά κάτι άλλο. Αν στόχος ήταν η Εύα, τα 'χει κάνει μαντάρα. Αν είναι να 'ναι μαζί, σίγουρα προτιμώ να ξυπνήσει "κάτι" μέσα του(ς) που κοιμόταν ύπνο... βαθύ? Να υπάρξει σκίρτημα, διεκδίκηση, κάτι βρε παιδί μου... ΕΥΑ-->>ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ. Να το θυμόμαστε αραιά και που, δεν βλάπτει. Δεν γίνεται να αρκεστεί σε ένα "είχα σχέδιο αγάπη μου"... Και το σημαντικότερο, πρέπει να της μιλήσει και η δική της καρδιά...

Εννοέιται πως είμαι της άποψης να υπάρξει διεκδικηση!!
Απο οταν ξεκίνησε η δευτερη σεζόν αυτό περιμένω..Περιμενα να δω το Μάνο με το Στεφανο να κονταροχτυπιούνται για το χατίρι της..Ηθελα να κερδίσει ο Στεφανος βέβαια αλλά δεν θα μου το κάνανε το χατίρι..Δεν αρκούμαι σε σχέση συμβατική,αλλά αν ο Στεφανος αποδειχτει εκδικητής τότε ο στόχος του ηταν ΚΑΙ η Ευα... Το πως θα εξηγησει τα κρεβατωματα με τη Μελίτα θάλω να πιστευω πως θα βρεθεί τρόπος...Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να δω επιτέλους την Ευα ευτυχισμένη να φτάνει στην Εδέμ της,και όχι μπουκάλα..Ολοι ζευγαρωμένοι και η Ευα μόνη..Και όχι με το Λευτέρη,δεν είναι δυνατόν να εμπιστευτεί άλλον άντρα...Με το Στεφανο δεν ξεχνάω οτι έλαμπε, ήταν ήρεμη,ο Μανος δεν της προσέφερε ποτε κάτι τέτοι...Ιδωμεν..
almaresi έγραψε:Αυτή τη στιγμή πολύ αμφιβάλλω... Ας τελειώσει πρώτα με τα κλάματά του δεξιά αριστερά και βλέπουμε...
ΥΓ. Μην αρχίσω τώρα για τον Μάνο!!!

Αυτή τη λεπτομέρεια την έχω αφήσει να περάσει...Αν θέλουν να μας τον βγάλουν Ζορό πρέπει να το στηρίξει κιόλας...
ΥΓ.Ο Μάνος ειναι μεγάλη ιστορία,και αν μιλήσω ξέρω κάποιες που θα με πάρουν στο κατόπι με πλάστη...
Θέλω την Ευα ευτυχισμένη!!!Αυτό είναι το ζητούμενο...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 2:06 am

Θα συμφωνησω με την Μαριεφη περι Ευας-Στεφανου.Ο Στεφανος τοσο καιρο λεει λογια στην Μελιτα αλλα τις κανει πραξεις για την Ευα.Και κακα τα ψεματα εχει δειξει τοσες και τοσες φορες οτι πανω απο ολα βαζει την Ευα.Την Μελιτα την αδειαζε σε καθε ευκαιρια,εδω της ειπε οτι η Ευα του ειπε πως θελει να παντρευτουν απο το τηλεφωνο μην τυχον και ξεφουρνισει εκεινη τιποτα στον Μανο.Ειχε βαλει ως και τον Χρηστο να τον πυροβολησει μπροστα στην Ευα για να την ριξει.Και εγω θελω Ευα-Στεφανο.Και φυσικα ζητω διεκδικηση απο την μερια του Στεφανου.Γιατι ουτε εγω ξεχνω ποσο ηρεμη και λαμπερη ηταν η Ευα οταν ηταν με τον Στεφανο.Και στην τελικη θελω την Ευα ευτυχισμενη.Και μονο ο Στεφανος πιστευω εγω προσωπικα οτι μπορει να την κανει ευτυχισμενη.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 2:41 am

Foulitsa έγραψε:Δεν αρκούμαι σε σχέση συμβατική,αλλά αν ο Στεφανος αποδειχτει εκδικητής τότε ο στόχος του ηταν ΚΑΙ η Ευα...
Μ' έναν σμπάρο δυο τρυγόνια??? Δεν μ' αρέσει...

Foulitsa έγραψε:Το πως θα εξηγησει τα κρεβατωματα με τη Μελίτα θάλω να πιστευω πως θα βρεθεί τρόπος...
Μηδενιστική λογική ή αλλιώς/απλώς "ε και τι?" που λέει κι ο αδερφός μου

Foulitsa έγραψε:Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να δω επιτέλους την Ευα ευτυχισμένη να φτάνει στην Εδέμ της,και όχι μπουκάλα..Ολοι ζευγαρωμένοι και η Ευα μόνη..
Δεν διαφωνώ... Από το "μόνος ούτε στον παράδεισο" μέχρι το γεγονός ότι είναι προσβλητικό μια γυναίκα σαν την Εύα (και με εμφάνιση Φαίης) να είναι μόνη... Πάντως, και οι τρεις κύριοι μου 'χουν ξινίσει πάρα πολύ... ένας έφυγε κιόλας κι έναν δεν τον είδαμε ακόμη (btw αυτό το "Λευτέρης" δεν είναι διαπραγματεύσιμο λέτε?)
-δεν θα βρεις άκρη μαζί μου επί του θέματος, έχω απογοητευτεί πολύ από την εξέλιξη

Foulitsa έγραψε:Και όχι με το Λευτέρη,δεν είναι δυνατόν να εμπιστευτεί άλλον άντρα...Με το Στεφανο δεν ξεχνάω οτι έλαμπε, ήταν ήρεμη,ο Μανος δεν της προσέφερε ποτε κάτι τέτοι...Ιδωμεν..
Ορθολογικός αρνητισμός... Το μη χείρον βέλτιστον... κλπ κλπ
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 9:56 am

almaresi, ο καθένας έχει την αποψή του και δεν χρειάζεται να βρούμε άκρη..Εχει ενδιαφέρον η κουβεντούλα..!Συμφωνω απόλυτα οτι είναι προσβλητικό για την Ευα να μείνει μόνη της!!!!Τουλάχιστον ζητάμε και οι δύο δικαίωση της ηρωίδας..Ειδες που κάπου τα βρίσκουμε???? Wink
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 10:00 am

Foulitsa έγραψε:almaresi, ο καθένας έχει την αποψή του και δεν χρειάζεται να βρούμε άκρη..Εχει ενδιαφέρον η κουβεντούλα..!Συμφωνω απόλυτα οτι είναι προσβλητικό για την Ευα να μείνει μόνη της!!!!Τουλάχιστον ζητάμε και οι δύο δικαίωση της ηρωίδας..Ειδες που κάπου τα βρίσκουμε???? Wink

Είναι απόλυτη αποτυχία της ηρωίδας τους αν η Εύα που έδωσε τα πάντα δεν καταφέρει να πάρει πίσω αγάπη
Αυτός είναι ο λόγος που λέω οτι το ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ φέτος είναι η Εύα
Όμορφες οι γύρω γύρω ιστορίες, τα διαμάντια του Λευτεράκη, ο καημός της Εριέτας για το μπαμπάκα ο θρήνος της Μαρουβλίτας αλλά το στοίχημα είναι η Εύα

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 1:47 pm

evanna έγραψε:Η αρχή του τρίτου κύκλου θα βρει και πάλι την παρέα της Φεγγαρόπετρας στην παραλία της Εδέμ, να παρακολουθεί τη βροχή των Λεοντιδών και να ανανεώνει τις ευχές της, προσπαθώντας να αποφύγει τα λάθη και τις υπερβολές του παρελθόντος. Οι ήρωες έχουν γίνει άραγε σοφότεροι; Αυτά που θέλουν και που εύχονται είναι εφικτά;
Ανυπομονω να ακουσω τις ευχες που θα κανουν αυτη τη φορα μειον ενας.... Aww
Η Δάφνη θα βγει σε αναζήτηση εργασίας και θα γνωρίσει τη σκληρή πλευρά της ζωής. Συγχρόνως, όμως, θα βρεθεί μπροστά στον "πειρασμό" και -με δέος- θα διαπιστώσει ότι έχει πολύ γοητευτικό πρόσωπο... Θα ενδώσει άραγε στην πρόκληση; Θα αφήσει τον εαυτό της να παρασυρθεί από το στρόβιλο των συναισθημάτων; 'Η θα καταφέρει να αντισταθεί;
Στη Δαφνη το βαλανε το μηλο;;
Ο Νικόλας, την ίδια στιγμή, προσπαθεί να κρατηθεί πιστός στις αρχές του και να παραμείνει γιατρός των φτωχών παιδιών. Τι θα συμβεί, όμως, όταν κατηγορηθεί για λανθασμένη διάγνωση που θα οδηγήσει στο χαμό ενός παιδιού; Ποιος θα τον πιστέψει όταν θα φωνάζει ότι είναι θύμα σκευωρίας; Και πού θα βρίσκεται τότε η Δάφνη; Θα στέκεται στο πλευρό του;
Αν η Δαφνη δεν βρισκεται στο πλευρο του τοτε θα πιστω οτι εχει παθει μεταλλαξη... Οσο για τη σκευωρια κατι μου ερχεται τωρα αλλα θα περιμενω να δω πρωτα και μετα...
Η Μελίτα θα κρατήσει το παιδί του Στέφανου; Οι σχέσεις της με τους γονείς της μπορούν να είναι όπως ήταν πριν; Και όταν πάρει τη μεγάλη απόφαση να εγκαταλείψει το πλούσιο περιβάλλον της, για να στηριχθεί στις δικές της δυνάμεις, πού θα την οδηγήσει αυτό;
Το προβατο που βγαινει απο το μαντρι το τρωνε οι λυκοι, πριγκιπεσσα, δεν μου εμαθε λαϊκες παροιμιες η μαμα;;; ainta
Η Αμαλία και ο Πέτρος πώς θα αντιδράσουν στις αποφάσεις της Μελίτας; Και -ακόμα περισσότερο- πώς θα διαχειριστούν τις νέες αποκαλύψεις που έρχονται και είναι συγκλονιστικές; Θα αντέξει ο γάμος τους τη μεγάλη δοκιμασία που πρόκειται να περάσει;
Να τα, να τα... Δεν θα μεινει ζευγαρι για ζευγαρι φετος;; Τι εγινε;
Ο Λευτέρης Πολίτης: Ποιος είναι ο καινούριος ήρωας; Ποια είναι η όμορφη γυναίκα που στοιχειώνει τη ζωή του, με τις φοβερές αναμνήσεις της δολοφονίας της; Στην πλαγιά ενός βουνού, σε μια φωτιά που φωτίζει τη νύχτα καίγεται το κορμί της όμορφης γυναίκας. Πίσω από το ουρλιαχτό του ήρωα, ακούγεται η φωνή της νέας γυναίκας που του ζητάει να σκορπίσει τη στάχτη της στην πλαγιά του βουνού, για να ανθίζει κάθε άνοιξη μαζί με τα αγριολούλουδα. Και όταν ο ήρωας θα ψάξει -με ακραίο τρόπο- να μάθει την αλήθεια, θα μάθουμε και εμείς μυστικά που ήταν καλά κρυμμένα...
Δεν μπορω να πω ακρως συγκλονιστικη εικονα....
Η Εριέττα Χατζηβασιλείου, θετή κόρη του Περικλή Χατζηβασιλείου, θα διεκδικήσει ό,τι ανήκε στον πατέρα της και θα επιδιώξει με κάθε τρόπο την τιμωρία της Αντιγόνης, που την θεωρεί υπεύθυνη για τη δολοφονία του. Τι θα συμβεί, όμως, όταν οι σχέσεις της με τον Στέφανο πάρουν απρόσμενη τροπή;
Συγγνωμη τι διεκδικει;;; Αν θυμαμαι καλα ο Χατζηβασιλειου αυτη αφησε κληρονομο στη διαθηκη του και τα λεφτα τα ειχε δανισει στο Μανο ο οποιος ειναι μεταναστης στην Αμερικη....
Ο Στέφανος Καρτάλης ποιος είναι τελικά; Είναι ο άντρας που αγαπάει με πάθος τη Μελίτα ή μήπως την χρησιμοποιεί σαν πιόνι στη σκακιέρα των σχεδίων του; Είναι ο εξαπατημένος γιος της Αντιγόνης ή μήπως γνώριζε τα πάντα από την αρχή και οδηγούσε τα πράγματα εκεί όπου αυτός ήθελε; Θα δικαιωθεί, τελικά, ο αστυνόμος Σταυρίδης που έλεγε ότι ο Καρτάλης δεν έχει καμία σχέση με αυτό που δείχνει;
Εδω ειμαστε!!!! Να τολμισω να ελπισω οτι ΔΕΝ ειναι αυτο που φαινεται;;; livani
Η Αντιγόνη θα προσπαθήσει και πάλι, με κάθε τρόπο, να πετύχει τους σκοπούς της. Ποιος θα μπορέσει να σταθεί απέναντί της, όταν αποφασίσει να φτάσει μέχρι τέλους;
Α αυτο ειανι ευκολο μονο ενας ιδιος, η κορουλα της ας πουμε...!
Η Νταίζη θα φέρει τα πάνω κάτω στη ζωή των ηρώων, με την αποκάλυψη ότι είναι η κόρη της Αντιγόνης και του Λύτρα και -επομένως- ετεροθαλής αδερφή του Νικόλα και του Στέφανου... Αυτό που θέλει είναι να τα αποκτήσει όλα και να κυριαρχήσει παντού. Θα τα καταφέρει;
Η κοπελα εχει σοβαρα ψυχολογικα προβληματα την βλεπω στην καλυτερη τον περιπτωσεων "Αγγελο" και δεν εννοω αυτον με τα φτερα....^^
Ο Δημήτρης Μπέλλος τι ρόλο θα παίξει από εδώ και στο εξής; Είναι το θύμα που με ευκολία ξεγέλασε η Νταίζη ή μήπως έχει κι αυτός σχέδια που δεν έχουν ακόμη αποκαλυφτεί;
Σε οτι αφορα τις γυναικες εχει περιορισμενη φαντασια το ατομο, να υποθεσω οτι στις επιχειρησεις και στις κομπινες τα παει καλυτερα;;
Ο Λουκάς και η Νόρα -οι αγαπημένοι μας- θα μείνουν μαζί; Θα αντέξει η σχέση τους, όταν θα υποχρεωθούν να πάρουν θέση μπροστά σε κάποια σοβαρά ηθικά διλήμματα; Και οι απαντήσεις που θα δώσουν, θα συμπλέουν ή θα είναι διαμετρικά αντίθετες; Τι θα συμβεί όταν η επιθυμία της Νόρας να αποκτήσει παιδί, θα προσκρούσει στην αδυναμία της να συλλάβει; Πώς θα αντιδράσει, τότε, ο Λουκάς;
Παλι η Νορα, παλι; Σοβαρα ηθικα διλημματα σου λεει, για να δουμε....
Η Εύα πού βρίσκεται, ύστερα από τη φυγή του Μάνου; Θα καταφέρει να αντέξει στον πόλεμο της Αντιγόνης και του Στέφανου, που θέλουν να της πάρουν την περιουσία που κληρονόμησε ο μικρός 'Αγγελος; Θα καταφέρει να βρει έναν άνθρωπο που θα την κάνει να σκιρτήσει και πάλι ερωτικά; Θα βρει την ευτυχία, μακριά από τον Μάνο;
Ιδου η απορια! Ειλικρινα δεν ξερω τι να περιμενω σε οτι αφορα τη συγκεκριμενη ηρωιδα, θελει πολλη προσπαθεια για να σωθει....
Αυτήν τη χρονιά, οι ήρωές μας θα μεγαλώσουν, θα ωριμάσουν και θα καταλάβουν ότι το γέλιο και το δάκρυ, η γέννηση και ο θάνατος, ο έρωτας και ο χωρισμός, η επιτυχία και η αποτυχία, είναι όλα μέρος της ζωής...
Θα συνειδητοποιήσουν ότι η Εδέμ μπορεί να βρίσκεται παντού. Αρκεί να ξέρεις τον τρόπο να την ψάξεις...
Ωραιος και ο επιλογος! .......Θα σκασω αν δεν το πω, η συγκεκριμενη περιληψη μου θυμισε κατι προλογους στα βιβλια της Αγκαθα Κριστι οταν σου παρουσιαζουν τους ηρωες, και δεν λεω, μου αρεσε, ελπιζω να μου αρεσει το ιδιο και αυτο που τελικα θα δω...
Αντε βρε, Καλη Αρχη!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 1:55 pm

edem4ever έγραψε:
Αυτήν τη χρονιά, οι ήρωές μας θα μεγαλώσουν, θα ωριμάσουν και θα καταλάβουν ότι το γέλιο και το δάκρυ, η γέννηση και ο θάνατος, ο έρωτας και ο χωρισμός, η επιτυχία και η αποτυχία, είναι όλα μέρος της ζωής...
Θα συνειδητοποιήσουν ότι η Εδέμ μπορεί να βρίσκεται παντού. Αρκεί να ξέρεις τον τρόπο να την ψάξεις...
Ωραιος και ο επιλογος! .......Θα σκασω αν δεν το πω, η συγκεκριμενη περιληψη μου θυμισε κατι προλογους στα βιβλια της Αγκαθα Κριστι οταν σου παρουσιαζουν τους ηρωες, και δεν λεω, μου αρεσε, ελπιζω να μου αρεσει το ιδιο και αυτο που τελικα θα δω...
Αντε βρε, Καλη Αρχη!!

Πάντα με εκνεύριζε αυτή η πρώτη σελιδίτσα στα έργα της Άγκαθα που περιέγραφε τους χαρακτήρες. Ποτέ δε δεν κατάλαβα τη χρησιμότητά της μια και η αυτού εξοχότης σου περιέργαφε τόσο τέλεια τους χαρακτήρες στα βιβλία της που η περίληψη στην αρχή δεν χρειαζόταν καν!

Τη σύνδεση βέβαια μια και η συγκεκριμένη περίληψη με εκνεύρισε κομμάτι περισσότερο δεν την είχα κάνει

: respect : Γιάννα!!!

Αντε να δούμε τι θα δούμε και φέτος!!!

Θέλω να δω την παρέα να βρίσκει την Εδέμ της μπορώ???

Όσο για τη Δάφνη ελπίζω να μην δούμε μετάλλαξη, μου αρέσει το όλο θέμα κολακεύομαι απο άλλον και ο Νικόλας ζηλεύει αλλα ως εκεί!!!

Επεισόδιο 398 -399 ~ Ημερομηνία 19/9/2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Σεπ 09, 2010 2:21 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Πάντα με εκνεύριζε αυτή η πρώτη σελιδίτσα στα έργα της Άγκαθα που περιέγραφε τους χαρακτήρες. Ποτέ δε δεν κατάλαβα τη χρησιμότητά της μια και η αυτού εξοχότης σου περιέργαφε τόσο τέλεια τους χαρακτήρες στα βιβλία της που η περίληψη στην αρχή δεν χρειαζόταν καν!

Τη σύνδεση βέβαια μια και η συγκεκριμένη περίληψη με εκνεύρισε κομμάτι περισσότερο δεν την είχα κάνει

: respect : Γιάννα!!!

Αντε να δούμε τι θα δούμε και φέτος!!!

Θέλω να δω την παρέα να βρίσκει την Εδέμ της μπορώ???

Όσο για τη Δάφνη ελπίζω να μην δούμε μετάλλαξη, μου αρέσει το όλο θέμα κολακεύομαι απο άλλον και ο Νικόλας ζηλεύει αλλα ως εκεί!!!

Εμενα με εκνευριζε γιατι ηξερα οτι θα ακολουθησει αφηγηση απο το λογαχο Χαστινγκς -σωστα το εγραψα; - ο οποιος μου εσπαγε τα νευρα!!! Κατα τ'αλλα pas mal!

Οταν λες παρεα εννοεις και τους εξι;;; Γιατι απο οτι εχω καταλαβει ο εκτος θα διεκτινιστει κατευθειαν εκει.....!

Το γεγονος οτι θα ξεκουνηθει λιγο ο Νικολας κι εμενα δεν με χαλαει καθολου, ζητημα ειναι αν θα μεινουμε εκει ή θα εχουμε καινουρια δραματα....;

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης