Εριέττα Χατζηβασιλείου

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εριέττα Χατζηβασιλείου - Σελίδα 3 Empty Απ: Εριέττα Χατζηβασιλείου

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 12:46 am

Μα αν μπορούσαμε να προβλέψουμε τι θα γίνει στο τέλος, θα χάναμε τη μισή τουλάχιστον χαρά.... Γι'αυτό κάνουμε χαλαρές υποθέσεις, αλλά δεχόμαστε οτι όλα είναι ρευστά και περιμένουμε τις αποκαλύψεις, όοοοοταν δεήσουν να μας τις δώσουν.

Καληνύχτα από μένα...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 12:53 am

δεν ειναι θεμα προβλεψεων των εξελιξεων αλλα στην βαση των χαρακτηρων μαλλον ..και αυτο ειναι κατι που απογοητευει πολλους....
οπως και να ειναι , ειναι απλα μια σειρα και οντως η πολυ αναλυση ποσο μαλλον σε πραγματα μη ρεαλιστικα και χωρις καθολου λογικη αφαιρει την οποιαδηποτε χαρα εχει πλεον να δωσει αυτη η σειρα...

καληνυχτα και απο μενα... Wink
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Δεκ 01, 2010 1:00 am

Κι εγώ δεν πιστεύω με τίποτα ότι η Εριέττα κρύβεται πίσω από όλα. Με το Στέφανο συνεργάστηκε γιατί ήταν ο μόνος με τον οποίο είχαν ένα κοινό συμφέρον: να βρουν τα διαμάντια, και στην αρχή ήταν πολύ επιφυλακτική απέναντί του. Ακριβώς επειδή δεν γνώριζε το θέμα, φαντάζομαι ότι θα ήταν δύσκολο να δράσει αυτόνομα. Απλά κατάλαβαν και οι δύο ότι είχαν συμφέρον να είναι απόλυτα ειλικρινείς, αν ήθελαν να πετύχουν το στόχο τους. Στην πορεία τον ερωτεύτηκε, γιατί δείχνει πραγματικά ερωτευμένη και όχι ότι λειτουργεί βάσει σχεδίου, αλλά αυτό προφανώς δεν το είχε προγραμματίσει. Ειλικρινά, δεν βρίσκω τίποτα ούτε περίεργο ούτε ύποπτο σε αυτό. Το θέμα της Αντιγόνης έχει πάρει το δρόμο της δικαιοσύνης και το έχουν διαχωρίσει από τη συνεγασία τους και την όποια σχέση προέκυψε στην πορεία. Όσο για τις συμβουλές του Ρούσσου, δεν δείχνει και πολύ διατεθειμμένος να τη βοηθήσει, μάλλον να την αποπροσανατολίσει θέλει για να μην αποκαλυφθούν τα δικά του μυστικά.

Η Άννα στη δουλειά της είναι άψογη και δείχνει πραγματικό ενδιαφέρον για τα προβλήματα της Εριέττας, ανεξάρτητα από τους δικούς της στόχους, τους οποίους ακόμα ακριβώς δεν ξέρουμε. Άρα, δεν ξέρω αν είναι και τόσο εύκολο να την υποψιαστεί. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν η Εριέττα την είχε προσλάβει πριν προκύψει η ιστορία με τα διαμάντια (και στην πορεία προέκυψε η «συνεργασία» Άννας – Λευτέρη) ή αν πήγε να δουλέψει ως γραμματέας της Εριέττας αργότερα και μετά από συνεννόηση με τον Λευτέρη, για να τον βοηθήσει στο σχέδιό του. Υποψιάζομαι πάντως ότι θα πρέπει να συμβαίνει το πρώτο... Τώρα πώς και τι σχέση έχουν ακριβώς η Άννα με τον Λευτέρη, δεν έχω ιδέα...

Ο Λουκάς αρχικά είχε κάποιες αμφιβολίες γιατί αντιλήφθηκε ότι η Εριέττα του κρύβει κάτι, πράγμα που ούτε κι εκείνη αρνήθηκε. Προφανώς δεν μπορούσε να πει στο Λουκά και τη Νόρα την ιστορία με τα διαμάντια, η οποία, απ’ όσο μπορούμε να ξέρουμε τουλάχιστον, δεν έχει και καμμία σχέση με τη δολοφονία του Χατζηβασιλείου.

Σε ό,τι αφορά την Αντιγόνη, και ο ίδιος ο Στέφανος δεν έχει και την καλύτερη γνώμη για τη μητέρα του και παρόλο που πιστεύει ότι δεν σκότωσε τον Χατζηβασιλείου, ξέρει ότι έχει κάνει εγκλήματα. Από την άλλη, η Εριέττα δείχνει να πιστεύει ότι εκείνη έκανε το φόνο, αλλά δείχνει επίσης ότι αυτό που θέλει είναι να αποκαλυφεί η αλήθεια και να βρεθεί ο δολοφόνος (ακόμα κι αν αποκαλυφθεί ότι δεν ήταν η Αντιγόνη αυτή που σκότωσε τον πατέρα της). Και λέω δείχνει, γιατί κι εμένα κάποια στιγμή μου πέρασε από το μυαλό ότι μια ανατροπή θα μπορούσε να είναι ότι η Εριέττα σκότωσε τον Χατζηβασιλείου. Κάτι τέτοιο όμως - εκτός από το ότι δεν θέλω με τίποτα να ισχύει - θα ήταν πάρα πολύ προβλέψιμο, ειδικά για όσους έχουν δει και άλλες σειρές των ίδιων σεναριογράφων. Ακόμα όμως κι αν υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να ισχύει, είμαι σίγουρη ότι αν αποκαλυφθεί κάτι τέτοιο θα αποκαλυφθεί ότι είχε και κάποιον πάρα πολύ σοβαρό λόγο για να το κάνει...

Απ΄όσα έχω δει μέχρι τώρα, δεν πιστεύω με τίποτα ότι η Εριέττα γνωρίζει κάτι παραπάνω από αυτά που ήδη ξέρουμε για την απαγωγή ή για την ιστορία με τα διαμάντια. Επίσης, δεν πιστεύω ότι γνωρίζει κάτι παραπάνω από αυτά που λέει για τη δολοφονία του πραγματικού της πατέρα. Το αν γνωρίζει κάτι για αυτό το θέμα ή για τη δολοφονία του Χατζηβασιλείου και αν υπάρχει περίπτωση αυτά τα δύο γεγονότα να συνδέονται, φαντάζομαι ότι θα το μάθουμε στην πορεία...

Συμφωνώ ότι ίσως κάποια πράγματα να μην είναι τόσο απλά όσο φαίνονται, αλλά και το να κατηγορηθεί ένα πρόσωπο για όλα τα εγκλήματα, εμένα κι αυτό μου φαίνεται υπερβολικά απλουστευμένο... Επιπλέον, θα πρέπει να έχουμε υπόψην μας ότι, τουλάχιστον απ’ όσο μπορώ να θυμάμαι, στα σενάρια των Ακρίτα – Κυρίτση, οι περισσότεροι ήρωες (με εξαίρεση ίσως τη Νταίζη!) δεν είναι μονοδιάστατοι, απόλυτα καλοί ή απόλυτα κακοί. Και οι καλοί έχουν τα ελαττώματα, τις αδυναμίες και τις περίεργες στιγμές τους, και οι κακοί έχουν κάποια θετικά στοιχεία, και ακόμα κι όταν κάνουν ένα έγκλημα πολλές φορές αποδεικύνεται ότι είχαν σοβαρούς λόγους και δικαιολογείται από τις προθέσεις τους ή τις συνθήκες κάτω από τις οποίες έγινε.

Πάντως, όσο και να μην είναι ρεαλιστικό το σενάριο, σίγουρα δεν πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να μάθουμε κάτι τόσο φοβερό για το παρελθόν του Λουκά ή κάποιου άλλου από την παρέα και, επίσης, δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε η αδελφή του Λουκά, που κατά πάσα πιθανότητα είναι η Εριέττα, να είναι υπεύθυνη για όλα τα εγκλήματα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από despinam Την / Το Πεμ Δεκ 02, 2010 9:57 pm

MARIANNALEX έγραψε:
JESSIE έγραψε:Και βέβαια συμφωνώ με την ΜΑΡΙΑΝΝΑΛΕΞ, το γεγονός οτι κατά 90% είναι αδελφή του Λουκά συνηγορεί στο να είναι τουλάχιστον η Εριέττα καθαρή....

Θα μπορούσε ποτέ το '' αίμα '' του Λουκά να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό απο τον ίδιο ? Εντελώς απίθανο μου κάνει.....
Εγω εδω επιτρεψτε μου να εχω αντιθετη γνωμη... Και ο Κυριακος ο μπαμπας της Ευας ειναι εγκληματιας αλλα αυτο δεν επηρεασε καθολου την Ευα ως κορη του και τη Μαριλια ως εγγονη του.. Τα παντα ειναι πιθανα!

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Δεκ 02, 2010 9:58 pm

despinam έγραψε:
MARIANNALEX έγραψε:
JESSIE έγραψε:Και βέβαια συμφωνώ με την ΜΑΡΙΑΝΝΑΛΕΞ, το γεγονός οτι κατά 90% είναι αδελφή του Λουκά συνηγορεί στο να είναι τουλάχιστον η Εριέττα καθαρή....

Θα μπορούσε ποτέ το '' αίμα '' του Λουκά να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό απο τον ίδιο ? Εντελώς απίθανο μου κάνει.....
Εγω εδω επιτρεψτε μου να εχω αντιθετη γνωμη... Και ο Κυριακος ο μπαμπας της Ευας ειναι εγκληματιας αλλα αυτο δεν επηρεασε καθολου την Ευα ως κορη του και τη Μαριλια ως εγγονη του.. Τα παντα ειναι πιθανα!

Mε την διαφορά οτι η Ευα είναι ο αποδιοπομπαίος τράγος στην εδέμ.
Οτι στραβό και κακό , θα μπορούσε να της τύχει, της έτυχε.
Ενω ο Λουκάκος, είναι ο αγαπημένος

Εριέττα Χατζηβασιλείου - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Εριέττα Χατζηβασιλείου - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Εριέττα Χατζηβασιλείου - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 4:33 pm

Μου αρέσει που η Εριέττα δεν εξομολογείται τον έρωτά της και ο χαρακτήρας που μέχρι στιγμής μας έχει δείξει.

Είναι μια γυναίκα αυτονομη, πλούσια και καλομαθημένη και αν θυμάμαι σωστά πρόσφατα χωρισμένη.

Πατάει γερά στα πόδια της και έχει τουλάχιστον το μυαλό (ως τώρα) να διεκδικήσει αυτό που θεωρεί ότι αξίζει σε κάθε γυναίκα, αποκλειστικότητα.

Ξεκαθαρίζει εξαρχής στο Στέφανο ότι δεν θέλει δεσμεύσεις μια και τόσο εκείνος είναι πρόσφατα χωρισμένος όσο και εκείνη είναι καμμένη... απο το χυλό! Δεν λέει μεγάλα λόγια και πέφτει στην κλασσική λούμπα το παίζω άνετη αλλά σταδιακά ερωτεύομαι γιατί όπως και να το κάνουμε άνθρωπος είναι. Παρόλαυτά δεν τρέχει πίσω από τον Στέφανο (ως τώρα) και στέκεται στο ύψος των περιστάσεων.

Στέκεται σε έναν άνδρα με τον οποίο είχαν συμφωνήσει να έχουν απλά επαφές και ο οποίος αποφασίζει να κόψει εξασκώντας το δικαίωμα που διατήρησε από το είδος της σχέσης τους. Όσο κι αν προσπαθήσει να τον φέρει κοντά της πιστεύω ότι από όσα έχω δει ως τώρα, ούτε θα κατηγορήσει τη Μελίτα καθώς η απόφαση είναι του Στέφανου, ούτε και θα κάνει κατινιές αλλά θα διεκδικήσει διακριτικά με όσα όπλα διαθέτει. Ελπίζω να μην διαψευστώ γιατί είναι γνωστό το ρητό της Εδέμ, έρωτας και αξιοπρέπεια δεν κολλάνε.

Η δε συμπεριφορά της απέναντι στη Μελίτα ως τώρα την ανεβάζει ακόμα περισσότερο για μένα μια και δείχνει ανωτερότητα και χαρακτήρα και όχι μια κακομαθημένη παιδούλα.

Δεν με αφορά στο ελάχιστο τι θα απογίνει αλλά αν μιλούσαμε για μια νέα σειρά θα μου άρεσε να την παρακολουθήσω. Είναι και η ηθοποιός εξαιρετική.

Εριέττα Χατζηβασιλείου - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 5:04 pm

Η αλήθεια είναι ότι όλη αυτή η ιστορία, Στέφανος – Εριέττα – χαμένα αδέλφια - διαμάντια - δολοφονίες, θα μπορούσε άνετα να είναι το σενάριο μιας καινούριας σειράς. Στη χρονική στιγμή που ξεκίνησε και με δεδομένο ότι υπάρχουν οι ήρωες της κεντρικής παρέας που ήταν από την αρχή οι βασικοί πρωταγωνιστές, φοβάμαι ότι οι σεναριογράφοι δεν έχουν ούτε το χρόνο ούτε τη δυνατότητα να την αναπτύξουν όσο θα μπορούσαν υπό άλλες συνθήκες. Με δεδομένο όμως ότι μιλάμε για μια πολύ ενδιαφέρουσα ηρωίδα και για μια εξαιρετική ηθοποιό, έστω και σε αυτή τη σειρά, εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να δω την εξέλιξη αυτής της ιστορίας. Όχι βέβαια εις βάρος των ιστοριών της παρέας, αλλά πιστεύω ότι αν θέλουν μπορούν να κρατήσουν μια ισορροπία. Στο κάτω κάτω, ούτε η Μελίτα ήταν στην παρέα (τουλάχιστον όχι επίσημα μέχρι πριν 1-2 επεισόδια, γιατί τώρα άλλα βλέπω), αλλά ασχολούμαστε περισσότερο μαζί της παρά με τη Νόρα και το Λουκά ή την Εύα.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από despinam Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:26 pm

Καρ-Mik έγραψε:
despinam έγραψε:
MARIANNALEX έγραψε:

Mε την διαφορά οτι η Ευα είναι ο αποδιοπομπαίος τράγος στην εδέμ.
Οτι στραβό και κακό , θα μπορούσε να της τύχει, της έτυχε.
Ενω ο Λουκάκος, είναι ο αγαπημένος
Τι σημασια εχει αυτο;;; Ο Λουκας δεν ειχε αναποδιες;; Τωρα που δεν ειχε σπιτι, φαγητο λεφτα και κοιμοταν στο γραφειο δεν ειναι αρκετα στραβο αυτο; Οπως επισης λογω "βλακειων" δεν τα βρισκει με τη Νορα και ζουνε χωριστα δεν ειναι και αυτο στραβο! στο κατω κατω ολοι οι ηρωες δοκιμαζονται!
Για να ειμαι και εντος θεματος, απαντω στην απαντηση μιας αλλης κοπελας ! συμφωνω οτι πρεπει γενικα στη ζωη μας να ειμαστε αξιοπρεπεις και οχι κατινες! αλλα στον ερωτα οπως επισημαινεις και γενικα στη σειρα της εδεμ αυτο δεν συναδει ! Κατινιες δεν εκανε και ο Νικολακης οταν νομιζε οτι η Δαφνη τα εχει με το Λευτερη;; Γιατι η Δαφνη το να στησει ολοκληρη σκευωρια με το Λευτερη για να ζηλεψει ο Νικολας δεν ειναι κατινια;; Ξεμαλλιασμα να μην υπαρχει και πικρες κουβεντες αμα αγαπας καποιο και πονας θα τις πεις πιστευω... Neutral Για ολα τα αλλα θεματα επιβαλλεται η αξιοπρεπεια..στον ερωτα ομως δεν μπορεις να επιβαλεις και να απορριπτεις τπτ!

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από MARIANNALEX Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 11:55 am

despinam έγραψε:
MARIANNALEX έγραψε:

Όσο καλή όμως και αν εξελίχθηκε να είναι η Εύα δεν παύει να έχει και ένα παρελθόν ( και τι παρελθόν...). Δεν συγκρίνεται με το πως έχουν παρουσιάσει τον Λουκά . Ο Λουκάς αναφέρεται ώς ο φύλακας άγγελος τους και της Εδέμ . Θα είναι εντελώς αντιφατικό το να παρουσιάσουν ώς άμμεσα συγγενικό του πρόσωπο μια προσωπικότητα εκ διαμέτρου αντίθετη και στην περίπτωση του συγκεκριμένου χαρακτήρα θεωρώ πως δεν θα το κάνουν.
MARIANNALEX
MARIANNALEX
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ασχολίες : 7-8 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΛΟΥΚΑΣ Κ ΝΟΡΑ. Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ!!!!

Δημοσίευση από despinam Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 1:13 pm

MARIANNALEX έγραψε:
despinam έγραψε:
MARIANNALEX έγραψε:

Όσο καλή όμως και αν εξελίχθηκε να είναι η Εύα δεν παύει να έχει και ένα παρελθόν ( και τι παρελθόν...). Δεν συγκρίνεται με το πως έχουν παρουσιάσει τον Λουκά . Ο Λουκάς αναφέρεται ώς ο φύλακας άγγελος τους και της Εδέμ . Θα είναι εντελώς αντιφατικό το να παρουσιάσουν ώς άμμεσα συγγενικό του πρόσωπο μια προσωπικότητα εκ διαμέτρου αντίθετη και στην περίπτωση του συγκεκριμένου χαρακτήρα θεωρώ πως δεν θα το κάνουν.
Κοιταξε! αυτο το ρητο "αμαρτιες γονεων παιδευουσι τεκνα" εγω δεν το θεωρω σωστο! Αν εκανε κατι η Ευα και ειχε σκοτεινο παρελθον (εννοωντας φονους, υποκοσμο κτλ) να σου πω οτι το παρελθον δεν παυει να ειναι παρελθον! αλλα δεν μπορω να κατανοησω γιατι να κατηγορειται η ευα λογω του Κυριακου και ας ειναι μπαμπας της. Ο καθε ενας απο μας τραβαει μια διαφορετικη πορεια στη ζωη του κ εχει διαφορετικο χαρακτηρα και για αυτον πρεπει να κρινεται! Για πραγματα που κανει ο ιδιος και οχι οι αλλοι! Να βαζω μια ταμπελα στο κουτελο της ευας επδ ο μπαμπας της ειναι ο περιβοητος κυριακος εγω προσωπικα δεν το κανω! Και ασ μην ξεχναμε οπως ηδη αναφερθηκε και ο Νικολας αδερφος της Νταιζαρας ειναι ! ε και;;; τι σημαινει αυτο! θα τον καθηλωσω εγω απο τα ματια μου επδ η νταιζη εκανε τοσα και επδ ειναι αδελφη του! για μενα ο Νικολας δεν θα παψει να ειναι ο ανιδιοτελης γιατρος των φτωχων παιδιων και θα τον κρινω ΜΟΝΟ οταν κανει ο ιδιος κατι λαθος! Οποτε καταρχην ας ξεκαθαριστει οτι η Εριεττα ειναι αδελφη του Λουκα πρωτα, και αν οντως ειναι αυτο δεν αναιρει την καλη ιδιοτητα του Λουκα ως ΑΓΓΕΛΟΣ γιατι αυτο ειναι πραγματικα ασχετως του χαρακτηρος της αδελφουλας του! Κοιταξτε στην καθημερινη ζωη.. Πολλα αδελφια διαφερουν μεταξυ τους και εννοω στο χαρακτηρα!!! Μην τα βλεπετε ολα μαυρα ή ασπρα! υπαρχει και κατι ενδιαμεσο..

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 1:21 pm

Πάντως το γεγονός είναι οτι μέχρι τώρα η Εριέττα μας έχει εμφανιστεί πολύ εντάξει, θέλει να τιμωρηθεί ο δολοφόνος του πατέρα της, και να βρεί τους χαμένους πραγματικούς γονείς της.. Παρ'όλα τα πλούτη της, είναι ευγενής σε όλους χωρις όμως να τους αφήνει να την κουμαντάρουν ή να την υποβιβάζουν... Τα υπόλοιπα "εγκλήματα" που της φορτώνουν κάποιοι, είναι απλώς στη σφαίρα της φαντασίας τους ή ευσεβείς πόθοι. Αστε λοιπον να δούμε την πορεία της σειράς για να δούμε τι θα παίξει μ'αυτήν την ηρωίδα, και μην τη καταδικάζουμε εκ των προτέρων, επειδή συνέπεσε να συνδεθεί με τον άνδρα που οι θαυμαστές της Μελίτας θεωρούν οτι της ανήκει δικαιωματικά...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από despinam Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 1:33 pm

JESSIE έγραψε:Πάντως το γεγονός είναι οτι μέχρι τώρα η Εριέττα μας έχει εμφανιστεί πολύ εντάξει, θέλει να τιμωρηθεί ο δολοφόνος του πατέρα της, και να βρεί τους χαμένους πραγματικούς γονείς της.. Παρ'όλα τα πλούτη της, είναι ευγενής σε όλους χωρις όμως να τους αφήνει να την κουμαντάρουν ή να την υποβιβάζουν... Τα υπόλοιπα "εγκλήματα" που της φορτώνουν κάποιοι, είναι απλώς στη σφαίρα της φαντασίας τους ή ευσεβείς πόθοι. Αστε λοιπον να δούμε την πορεία της σειράς για να δούμε τι θα παίξει μ'αυτήν την ηρωίδα, και μην τη καταδικάζουμε εκ των προτέρων, επειδή συνέπεσε να συνδεθεί με τον άνδρα που οι θαυμαστές της Μελίτας θεωρούν οτι της ανήκει δικαιωματικά...
Κρυβει πολλα μυστικα και αυτο ειναι υποπτο! Οπως επισης εχει μπλεχτει στην υποθεση διαμαντιων οπως και ο στεφανος! Και για να γινεται τοσο θεμα με αυτα τα διαμαντια καθε τι παρα καθαρο και ξαστερο δεν ειναι! Μην ξεχνατε σκοτωθηκε μια γυναικα (η γυναικα του λευτερη ) εξαιτιας των διαμαντιων και αυτο και μονο δειχνει οτι κατι βρωμαει.. Δεν λεω φταιει η εριεττα που σκοτωθηκε, αλλα ολοι που ειναι μπλεγμενοι σ αυτο εχουν βαλει το λιθαρακι τους! Όπως επισης θυμαμαι αρχικα να λεει οτι προσεγγιζει τη Νορα αλλα θα επιλεξει αυτα που θα πει και οχι ολα (το ελεγε στην Αννα) Ανθρωπος που κρυβει πραγματα για μενα υποπτος ειναι! Μονο και μονο για αυτα μιλαμε και μονο για αυτα την κρινουμε!τωρα αν στο μελλον δειξει και κατι αλλο αυτο να το σχολιασουμε τοτε!

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 2:43 pm

Η Εριέττα απο όσο θυμάμαι στην υπόθεση των διαμαντιών ενεπλάκει αφού απεβίωσε ο πατέρας της και ανέλαβε τις δουλείες του. Είναι μια σκληρή επιχειρηματίας εκεί που πρέπει και ναι δεν είναι αθώα περιστερά αναφορικά με τις επιχειρήσεις τουλάχιστον απο όσο μπορούμε να φανταστούμε αλλα πριν 2 χρόνια δεν είχε καμμία σχέση με την όλη υπόθεση όπως έχουμε δει αρα ο θανατος της Βέρας ούτε ξόφαλτσα δεν την αγγίζει.

Το ότι κάποιος κάνει σκληρές δουλείες δεν συνεπάγεται ότι είναι και δολοφόνος.

Επίσης υπενθυμίζω ότι η Εριέττα αποδέχτηκε τον πατέρα της για αυτό ακριβώς που είναι και συνεχίζει τις δουλειές του χωρίς να τον επικρίνει. Εκεί για μένα θα ήταν μεμπτό. Από τη στιγμή που ξέρει ποιος είναι ο πατέρας της (εννοώ από επιχειρηματικής απόψεως), άσχετα αν δεν αφήνει άλλους να τον επικρίνουν, και συνεχίζει τις δουλειές του, δεν βλέπω για ποιο λόγο την κρίνουμε ... Δηλαδή είναι ατυχία να γεννηθείς πλούσιος? Η μήπως υπάρχει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ να έκανε περιουσία με το σταυρό στο χέρι? lmao

Αν ηθελε να το παίζει οσία παρθενώπη και ζούσε με αυτά τα λεφτάκια κατηγορώντας τον πατέρα της τότε θα την έκραζα!

Εριέττα Χατζηβασιλείου - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από despinam Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 2:52 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Η Εριέττα απο όσο θυμάμαι στην υπόθεση των διαμαντιών ενεπλάκει αφού απεβίωσε ο πατέρας της και ανέλαβε τις δουλείες του. Είναι μια σκληρή επιχειρηματίας εκεί που πρέπει και ναι δεν είναι αθώα περιστερά αναφορικά με τις επιχειρήσεις τουλάχιστον απο όσο μπορούμε να φανταστούμε αλλα πριν 2 χρόνια δεν είχε καμμία σχέση με την όλη υπόθεση όπως έχουμε δει αρα ο θανατος της Βέρας ούτε ξόφαλτσα δεν την αγγίζει.

Επίσης υπενθυμίζω ότι η Εριέττα αποδέχτηκε τον πατέρα της για αυτό ακριβώς που είναι και συνεχίζει τις δουλειές του χωρίς να τον επικρίνει. Εκεί για μένα θα ήταν μεμπτό. Από τη στιγμή που ξέρει ποιος είναι ο πατέρας της (εννοώ από επιχειρηματικής απόψεως), άσχετα αν δεν αφήνει άλλους να τον επικρίνουν, και συνεχίζει τις δουλειές του, δεν βλέπω για ποιο λόγο την κρίνουμε ... Δηλαδή είναι ατυχία να γεννηθείς πλούσιος? Η μήπως υπάρχει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ να έκανε περιουσία με το σταυρό στο χέρι? lmao

Αν ηθελε να το παίζει οσία παρθενώπη και ζούσε με αυτά τα λεφτάκια κατηγορώντας τον πατέρα της τότε θα την έκραζα!
Δεν ειπα να μην αποδεχεται και να αγαπαει τον πατερα της! Αλλα εφοσον ηξερε οτι ο πατερας της ενεπλακει με βρωμοδουλειες δεν θα ηταν αναγκη να συνεχιζει η ιδια την παραδοση, δεν βρισκεις;;; Δεν ειπα να αρχιζει να μοιραζει τα λεφτα της δεξια και αριστερα αλιμονο! Αλλα να βαλει μια κοκκινη γραμμη και απο τη στιγμη που πεθανε ο μπαμπας της να σταματησει να βγαζει λεφτα με ετσι μυστηριεσ και πολυπλοκες δουλειες.! Και απο τη στιγμη που Λευτερης και Αννα πιστευουν οτι εμπλεκεται με την υποθεση και το θανατο της Βερας (ασχετο αν αποδειχθει ή όχι αν ειναι αυτη) υπαρχουν βασιμες υποψιες. Μην ξεχνατε ο Λευτερης εστειλε στο σπιτι της Εριεττας την Αννα και οχι στου στεφανου, της αντιγονης ή του Ρουσου. Δεν σας λεει κατι αυτο; ή το αλλο; Καποιος απο τους 4 (αντιγονη ρουσος εριεττα στεφανος) εδωσε την εντολη να σκοτωθει η Βερα (για αυτο και τους μαζεψε η αννα στο σπιτι της αντιγονης) Οποτε βασιμες υποψιες για ενοχη της υπαρχουν οχι απο μενα αλλα απο την αννα και το λευτερη. Και αν οχι για το φονο για τα διαμαντια σιγουρα.. Και συμφωνω ως ποτε το να εισαι πλουσιος ειναι ατυχια;;; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ! αυτο φωναζω και με τη Μελιτα! Με τη διαφορα οτι η Μελιτα δεν κανει η ιδια δουλειες που αποφερουν τετοια λεφτα.... Αλλα επειδη εδω το θεμα εειναι η Εριεττα ας επικεντρωθουμε σε αυτη! Θα θεωρουσα οτι ειναι καθαρη αν απλα το μονο που εκανε ηταν να σεβαστει τη μνημη του μπαμπα της και να σταματουσε ολες τις βρωμικες υποθεσεις εκει. να μη διαιωνιζονταν ομως!

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 4:05 pm

Αν ο Περικλής Χατζηβασιλείου ζούσε ακόμα, η Εριέττα, όπως και η Μελίτα, θα συνέχιζε να ζεί από τα λεφτά του θετού της πατέρα χωρις να ασχολείται η ίδια με τις επιχειρήσεις του, όπως ακριβώς κάνει και η Μελίτα, με τη διαφορά οτι η Μελίτα και τρώει τα λεφτά, και βρίζει και κατηγορεί τον πατέρα της οτι τα έβγαλε με ατιμίες, ενώ η Εριέττα τον τιμάει και σέβεται τη μνήμη του.
Από την άλλη, όταν ξέρεις οτι στην κληρονομιά σου ανήκουν και κάποια διαμάντια που αποτελούν από μόνα τους μιά τεράστια περιουσία, και τα οποία χάθηκαν, και ξαφνικά παίρνεις ένα μήνυμα που αποδεικνύει ότι κάποιος σε κυνηγάει γι αυτά τα διαμάντια, και κινδυνεύει η ζωή σου από κάποιον άγνωστο , φυσικά και δεν μπορείς να σταματήσεις την υπόθεση...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 4:09 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Η Εριέττα απο όσο θυμάμαι στην υπόθεση των διαμαντιών ενεπλάκει αφού απεβίωσε ο πατέρας της και ανέλαβε τις δουλείες του. Είναι μια σκληρή επιχειρηματίας εκεί που πρέπει και ναι δεν είναι αθώα περιστερά αναφορικά με τις επιχειρήσεις τουλάχιστον απο όσο μπορούμε να φανταστούμε αλλα πριν 2 χρόνια δεν είχε καμμία σχέση με την όλη υπόθεση όπως έχουμε δει αρα ο θανατος της Βέρας ούτε ξόφαλτσα δεν την αγγίζει.

Έγραψες αυτά ακριβώς που ήθελα να γράψω κι εγώ!

KatsaroYpotheto έγραψε:Αν ηθελε να το παίζει οσία παρθενώπη και ζούσε με αυτά τα λεφτάκια κατηγορώντας τον πατέρα της τότε θα την έκραζα!
Όπως μερικές μερικές, ονόματα δε λέμε...

Επίσης, despinam, είναι προφανές ότι η Εριέττα δεν ήθελε να μιλήσει στο Λουκά και τη Νόρα για τα διαμάντια, γιατί άλλωστε είναι ένα θέμα που απ’ ότι φαίνεται δεν έχει σχέση με τη δολοφονία του πατέρα της, άρα δεν τους αφορά... Αυτό όμως δε σημαίνει ότι έχει πολλά μυστικά, κι εγώ δεν βλέπω τίποτα ύποπτο...

Να σου θυμίσω ότι την ιστορία με τα διαμάντια την είχε ξεκινήσει ο Χατζηβασιλείου με το Στέφανο, και η Εριέττα με το Στέφανο τώρα απλά ψάχνουν να τα βρουν. Ανεξάρτητα από το αν η δουλειά ήταν νόμιμη ή παράνομη, και καμμία δουλειά που περιλαμβάνει έργα τέχνης δεν είναι εντελώς νόμιμη, τα διαμάντια τους τα έκλεψαν. Με δεδομένο, μάλιστα, ότι κάποιοι τους απειλούν, εσύ τί πιστεύεις, δεν θα έπρεπε να το ψάξουν και να προστατευτούν; Ή μήπως θα έπρεπε να βγάλουν μια ανακοίνωση στις ειδήσεις, και να πουν «κύριε εκβιαστή, σταματήστε να μας απειλείτε, εμείς είμαστε καλά παιδιά και δεν θα συνεχίσουμε τις παρανομίες των μπαμπάδων μας»; Αφού όμως μιλάμε υποθετικά, όταν τελειώσει αυτή η ιστορία, ποιος σου λέει ότι η Εριέττα δεν θα επικεντρωθεί σε νόμιμες δουλειές και δεν θα αφήσει τις παράνομες του πατέρα της;

Μου φαίνεται λίγο άδικο να κατηγορούμε την Εριέττα, η οποία απλά συνεχίζει τις δουλειές του πατέρα της, και η οποία δεν έχει εμπλακεί και σε κανέναν φόνο, και να μην κατηγορούμε στον ίδιο βαθμό το Στέφανο, που κι αυτός συνεχίζει τις δουλειές του πατέρα του, και μάλιστα είναι πολύ περισσότερο μπλεγμένος σε αυτές απ’ ότι ήταν η Εριέττα μέχρι το θάνατο του Χατζηβασιλείου, και δεν ξέρω αν έχει σχέση με φόνους, αλλά σίγουρα πάντως κυκλοφορεί συνεχώς με ένα όπλο και είναι έτοιμος να πυροβολήσει ανά πάσα στιγμή... Επίσης, μου φαίνεται λίγο αστείο, για να το συνδυάσω με κάτι που έγραψες σε άλλη θεματική ενότητα, να κατηγορούμε την Εριέττα ότι έχει μυστικά, και για το Ρούσσο που ξέρουμε ότι και πολύ περισσότερα μυστικά έχει και παράνομες ενέργειες έχει κάνει και σε φόνους έχει μπλεχτεί, να τα ξεχνάμε όλα αυτά και να λέμε ότι τα λεφτά της οικογένειας Ρούσσου δεν είναι βρώμικα! Αλλά ξέχασα, ο Ρούσσος είναι ο μπαμπάκας της αγαπημένης μας ηρωίδας, οπότε θυμόμαστε ό,τι μας βολεύει...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από despinam Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 5:32 pm

nefelik έγραψε:

Έγραψες αυτά ακριβώς που ήθελα να γράψω κι εγώ!

KatsaroYpotheto έγραψε:Αν ηθελε να το παίζει οσία παρθενώπη και ζούσε με αυτά τα λεφτάκια κατηγορώντας τον πατέρα της τότε θα την έκραζα!
Όπως μερικές μερικές, ονόματα δε λέμε...

Επίσης, despinam, είναι προφανές ότι η Εριέττα δεν ήθελε να μιλήσει στο Λουκά και τη Νόρα για τα διαμάντια, γιατί άλλωστε είναι ένα θέμα που απ’ ότι φαίνεται δεν έχει σχέση με τη δολοφονία του πατέρα της, άρα δεν τους αφορά... Αυτό όμως δε σημαίνει ότι έχει πολλά μυστικά, κι εγώ δεν βλέπω τίποτα ύποπτο...

Να σου θυμίσω ότι την ιστορία με τα διαμάντια την είχε ξεκινήσει ο Χατζηβασιλείου με το Στέφανο, και η Εριέττα με το Στέφανο τώρα απλά ψάχνουν να τα βρουν. Ανεξάρτητα από το αν η δουλειά ήταν νόμιμη ή παράνομη, και καμμία δουλειά που περιλαμβάνει έργα τέχνης δεν είναι εντελώς νόμιμη, τα διαμάντια τους τα έκλεψαν. Με δεδομένο, μάλιστα, ότι κάποιοι τους απειλούν, εσύ τί πιστεύεις, δεν θα έπρεπε να το ψάξουν και να προστατευτούν; Ή μήπως θα έπρεπε να βγάλουν μια ανακοίνωση στις ειδήσεις, και να πουν «κύριε εκβιαστή, σταματήστε να μας απειλείτε, εμείς είμαστε καλά παιδιά και δεν θα συνεχίσουμε τις παρανομίες των μπαμπάδων μας»; Αφού όμως μιλάμε υποθετικά, όταν τελειώσει αυτή η ιστορία, ποιος σου λέει ότι η Εριέττα δεν θα επικεντρωθεί σε νόμιμες δουλειές και δεν θα αφήσει τις παράνομες του πατέρα της;

Μου φαίνεται λίγο άδικο να κατηγορούμε την Εριέττα, η οποία απλά συνεχίζει τις δουλειές του πατέρα της, και η οποία δεν έχει εμπλακεί και σε κανέναν φόνο, και να μην κατηγορούμε στον ίδιο βαθμό το Στέφανο, που κι αυτός συνεχίζει τις δουλειές του πατέρα του, και μάλιστα είναι πολύ περισσότερο μπλεγμένος σε αυτές απ’ ότι ήταν η Εριέττα μέχρι το θάνατο του Χατζηβασιλείου, και δεν ξέρω αν έχει σχέση με φόνους, αλλά σίγουρα πάντως κυκλοφορεί συνεχώς με ένα όπλο και είναι έτοιμος να πυροβολήσει ανά πάσα στιγμή... Επίσης, μου φαίνεται λίγο αστείο, για να το συνδυάσω με κάτι που έγραψες σε άλλη θεματική ενότητα, να κατηγορούμε την Εριέττα ότι έχει μυστικά, και για το Ρούσσο που ξέρουμε ότι και πολύ περισσότερα μυστικά έχει και παράνομες ενέργειες έχει κάνει και σε φόνους έχει μπλεχτεί, να τα ξεχνάμε όλα αυτά και να λέμε ότι τα λεφτά της οικογένειας Ρούσσου δεν είναι βρώμικα! Αλλά ξέχασα, ο Ρούσσος είναι ο μπαμπάκας της αγαπημένης μας ηρωίδας, οπότε θυμόμαστε ό,τι μας βολεύει...

Καταρχην σε παρακαλω να μην με ειρωνευεσαι οπως εγω δεν σε ειρωνευτηκα! Δεν θυμαμαι ο,τι με βολευει σαφως και απαντω και παραδεχομαι διαφορα αλλα φαινεται δεν τα διαβαζεις! Λιγο πιο πανω απο δω λεω οτι 1 απο τους 4 (αντιγονη εριεττα στεφανος ΚΑΙ ΡΟΥΣΟΣ) εδωσε εντολη να σκοτωθει η Βερα! Δεν τον εβγαλα ποτε απεξω απλα δεν διαβασες τι ειπα! Επισης η Μελιτα δεν ειναι η αγαπημενη μου ηρωιδα, ειναι η 2η αγαπημενη μου! Η 1η ειναι η Νορα και μη βγαζεις ευκολα συμπερασματα! και επισης εχω πει και σε αλλα ποστ οτι ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ τα λεφτα ρουσου δεν ειναι ολα καθαρα αλλα οχι και ολα βρωμικα! Αναρωτιεμαι ποσες ακομα φορες θα το επαναλαβω!! Και ο,τιεχει κανει ο Ρουσος θα αποδειχθει και θα εχει τις αναλογες συνεπειες. Αν αυτο επιθυμειτε και προσδοκειτε ναι! Αν και ο Κατρανιδης ειναι απο τους τοπ ηθοποιους με τελειο παιξιμο ρολου! Επισης η Εριεττα δεν ειχε ξεκαθαρισει οτι ειναι για τα διαμαντια που θα αποκρυψει πληροφοριες στη Νορα και στο Λουκα. Ειπε γενικα για τη ζωη της. Η υποθεση με τα διαμαντια επανηλθε στο φως απο το λευτερη και την αννα και τους απειλουν γιατι σκοτωσε καποιος απο αυτους τη Βερα στην προσπαθεια να παρουν τα διαμαντια. και ενας φονος δεν ειναι δικαιωμα κανενος ασχετα αν διακυβεβευεται η περιουσια του!

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από despinam Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 5:48 pm

JESSIE έγραψε:

Αν ο Περικλής Χατζηβασιλείου ζούσε ακόμα, η Εριέττα, όπως και η Μελίτα, θα συνέχιζε να ζεί από τα λεφτά του θετού της πατέρα χωρις να ασχολείται η ίδια με τις επιχειρήσεις του, όπως ακριβώς κάνει και η Μελίτα, με τη διαφορά οτι η Μελίτα και τρώει τα λεφτά, και βρίζει και κατηγορεί τον πατέρα της οτι τα έβγαλε με ατιμίες, ενώ η Εριέττα τον τιμάει και σέβεται τη μνήμη του.
Από την άλλη, όταν ξέρεις οτι στην κληρονομιά σου ανήκουν και κάποια διαμάντια που αποτελούν από μόνα τους μιά τεράστια περιουσία, και τα οποία χάθηκαν, και ξαφνικά παίρνεις ένα μήνυμα που αποδεικνύει ότι κάποιος σε κυνηγάει γι αυτά τα διαμάντια, και κινδυνεύει η ζωή σου από κάποιον άγνωστο , φυσικά και δεν μπορείς να σταματήσεις την υπόθεση...
Δεν μπορω να απαντησω με βεβαιοτητα οτι αυτο θα εκανε η Εριεττα! δεν μιλαω με υποθεσεις αλλα με γεγονοτα! Και επισης, δεν νομιζω η ζωη της αυτης και των υπολοιπων 3 να κινδυνευει λογω των διαμαντιων αλλα λογω του φονου που εγινε και δε γνωριζουμε ποιος εδωσε την εντολη! That's the point! Να μου επιτρεψεις να επανελθω να απαντησω σ αυτο οταν δω περισσοτερες εξελιξεις και θα εχουν ξεκαθαρισει τα πραγματα! Γιατι δεν θελω να πω πραγματα που γινουν διαφορετικα και εκτεθω! Ενταξει; Wink

despinam
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 8:18 pm

Despinam, λοιπόν, πρώτον δεν ειρωνεύομαι εσένα, αλλά όσους θυμούνται επιλεκτικά κάποια πράγματα και ξεχνάνε άλλα. Το ότι το ανέφερα απαντώντας σε δικό σου post, παραδέχομαι ότι ίσως να ήταν ατυχές, αλλά έγινε επειδή μου έδωσες την αφορμή. Και επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με το να απαντάω σε 2 ενότητες ταυτόχρονα για παρόμοια πράγματα, στην ενότητα «Στέφανος – Μελίτα», γράφεις: «Τα λεφτα ολα της οικογενειας ρουσου δεν ειναι βρωμικα»! Προφανώς εγώ το εξέλαβα λάθος, αλλά δεν νομζω ότι το σημαντικότερο θέμα είναι αν τα λεφτά του Ρούσσου είναι όλα βρώμικα ή τα μισά. Η Μελίτα, που τώρα πια ξέρει ότι έστω και κάποια είναι, για ποιο λόγο δέχεται να ζει από αυτά τα χρήματα; Ο Ρούσσος ξέρει πολλά και έχει κάνει ακόμα περισσότερα και σε αυτό δεν είδα να δόθηκε τόση έμφαση όση στο ότι η Εριέττα κρύβει πολλά, χωρίς να ξέρουμε καν αν αυτό ισχύει... Όσα έχουν κάνει όλοι, όχι μόνο ο Ρούσσος, θα αποδειχθούν, αλλά μέχρι τότε μιλάμε μόνο με υποθέσεις...
Από εκεί και πέρα, η Εριέττα να ξεκαθαρίσει σε ποιον τι ακριβώς έκρυψε από το Λουκά και τη Νόρα; Στην Άννα; Εγώ κρίνω σύμφωνα με τα όσα έχουμε δει μέχρι στιγμής και το συμπέρασμά μου είναι ότι είναι αυτό. Τώρα αν υπάρχει και κάτι άλλο θα το δούμε στην πορεία, αλλά δεν μπορώ να κάνω υποθέσεις και να λέω γενικά και άοριστα «κρύβει πολλά και αυτό είναι ύποπτο», χωρίς να γνωρίζω αν όντως είναι αλήθεια. Αν είναι, θα το μάθουμε και θα έχουμε όλο το χρόνο να το σχολιάσουμε τότε...
Προφανώς έγινε ένας φόνος, για τον οποίο επίσης προφανώς δεν ευθύνεται η Εριέττα... Ο Στέφανος, ο Χατζηβασιλείου και κάποιοι άλλοι που γνώριζαν την υπόθεση από την αρχή, ίσως...

Υ.Γ. Το παίξιμο του Κατρανίδη δεν έχει καμμία σχέση με το αν θα πρέπει να τιμωρηθεί ή όχι για τις πράξεις του ο ήρωας που υποδύεται. Αν έπρεπε να τιμωρούνται οι ήρωες τους οποίους υποδύονται ηθοποιοί που δεν έχουν ταλέντο, να μην αναφέρω τί πιστεύω ότι θα έπρεπε να γίνει με κάποιους άλλους...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 8:03 pm

Mε εχει αφησει αφωνη ο χαρακτηρας και το ηθος αυτης της γυναικας ..Απεδειξε οτι ειναι μια πραγματικη Κυρια που εχει μεν συναισθηματα αλλα εχει και την ικανοτητα να βαζει πρωτα λογικη..

verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από MARIANNALEX Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 8:54 pm

Μετά το σημερινό επεισόδιο θα το ξαναπώ : Εριέττα υποκλίνομαι ...RESPECT!!! Η στάση της δηλώνει ΚΥΡΙΑ με όλα τα γράμματα κεφαλαία ......σε αντίθεση με κάτι τεταρτοτριτοδεύτερες...δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ονοματίσω....άλλωστε στα επόμενα επεισόδια θα έχουμε ξανά μανά ρεσιτάλ ΞΕΚΑΤΙΝΑΖ....Εριέττα έχω το feeling ότι πάλι με μήνες με καιρούς ( παράφραση βεβαίως βεβαίως ...) πάλι δικός μας θα'ναι.........Είναι θέμα χρόνου να κλείσει εντελώς ο κύκλος του απόλυτου ξενερωέρωτα....Η αντίστροφη μέτρηση μόλις άρχισε......
MARIANNALEX
MARIANNALEX
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 8:57 pm

Η Εριεττα ειναι Κυρια!!!
Αξιοπρεπεστατη !!!!

Αγαπω Ερι και προσκυνω!
: respect : : respect : : respect : : respect :
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 9:18 pm

Αυτη ναι ειναι ΚΥΡΙΑ!!!!!!!!! και της αξιζει το καλυτερο!!!!!!!!!!!! : respect : : respect : : respect : : respect :
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από MARIANNALEX Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 9:29 pm

Επιτέλους μπορεί να θριαμβεύσει η λογική και η δικαιοσύνη ? Αν όχι στην πραγματικότητα τουλάχιστον να γίνει στα τηλεοπτικά δηλ.

1. Λουκάς και Νόρα για πάντα μαζί ..για πάντα μαζί ...σε αυτό το ανηφόρι που λένε ζωή και '' εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος...και συ κολλάς σε κάτι πράγματα μικρά ..καρδιά μου όλα επιτρέπονται την νύχτα και οι ευθύνες είναι λόγια περιττά ( ακούς Νοράκι περιττά λεεί το τραγούδι...)
2. Στέφανος και Εριέττα '' είσαι υπέροχη νομίζω μου ταιριάζεις αν και διαφέρουμε λιγάκι στα σημεία ίσως να είναι και αυτό που με τρελαίνει και που με κάνει να σου έχω αδυναμία ......
3. Στέφανος και Μπεκρουλίτα '' θα μουν για σκότωμα αγάπη αν σου έδινε κοίτα για χάρη σου πως ήμουν και πως έγινα , πήρες παράταση μα εγκατέλειψες μην ξαναγυρίσεις ΜΠΕΚΡΟΥΛΙΤΑ σφύριξα και ΕΛΗΞΕΣ..ΕΛΗΞΕΣ ...ΕΛΗΞΕς .....

MARIANNALEX
MARIANNALEX
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 9:33 pm

MARIANNALEX έγραψε:Επιτέλους μπορεί να θριαμβεύσει η λογική και η δικαιοσύνη ? Αν όχι στην πραγματικότητα τουλάχιστον να γίνει στα τηλεοπτικά δηλ.

1. Λουκάς και Νόρα για πάντα μαζί ..για πάντα μαζί ...σε αυτό το ανηφόρι που λένε ζωή και '' εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος...και συ κολλάς σε κάτι πράγματα μικρά ..καρδιά μου όλα επιτρέπονται την νύχτα και οι ευθύνες είναι λόγια περιττά ( ακούς Νοράκι περιττά λεεί το τραγούδι...)
2. Στέφανος και Εριέττα '' είσαι υπέροχη νομίζω μου ταιριάζεις αν και διαφέρουμε λιγάκι στα σημεία ίσως να είναι και αυτό που με τρελαίνει και που με κάνει να σου έχω αδυναμία ......
3. Στέφανος και Μπεκρουλίτα '' θα μουν για σκότωμα αγάπη αν σου έδινε κοίτα για χάρη σου πως ήμουν και πως έγινα , πήρες παράταση μα εγκατέλειψες μην ξαναγυρίσεις ΜΠΕΚΡΟΥΛΙΤΑ σφύριξα και ΕΛΗΞΕΣ..ΕΛΗΞΕΣ ...ΕΛΗΞΕς .....

Πολύ καλό : respect : μήπως θάπρεπε να βάλεις κάτι τέτοιο και στον σχολιασμό;

Εριέττα Χατζηβασιλείου - Σελίδα 3 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 3 από 7 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης