Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap14%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 14% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 13% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap16%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 16% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap34%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 34% 
[ 46 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap13%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 13% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_lcap10%Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Vote_rcap 10% 
[ 13 ]

Σύνολο Ψήφων : 135

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 1:30 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Aaaaα κι επειδή το ξέχασα να πω ότι μου άρεσε πολύ και η σκηνή Πετράκη - Λάμπου.

Η Λάμπου απέδωσε εξαιρετικά τις σκηνές σε καραμπινάτα εμφανή αντίθεση με τις υπόλοιπες νέες εισόδους, κατα τη γνώμη μου.

Ο Πετράκης άφησε κατα μέρους το χαλαρό και παρείστικο και απέδωσε άριστα το επαγγελματικό του δικηγόρου!

Πολύ καλοί! Ελπίζω τουλάχιστον αφού θέλουν ντε και καλά να ζορίσουν καταστάσεις να δούμε όμορφες σκηνές μεταξύ των δικηγόρων και της κληρονόμου!

Συμφωνω
Μπορω να πω πως παρολλο ειναι για σοβαρο θεμα και κατι παιζετε με την εριετα απο τι καταλαβα εγω τους χαζεψα πραγματικα μου φανηκε μια πολυ ωραια σκηνη Razz
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Empty Απ: Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 1:32 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Aaaaα κι επειδή το ξέχασα να πω ότι μου άρεσε πολύ και η σκηνή Πετράκη - Λάμπου.

Η Λάμπου απέδωσε εξαιρετικά τις σκηνές σε καραμπινάτα εμφανή αντίθεση με τις υπόλοιπες νέες εισόδους, κατα τη γνώμη μου.

Ο Πετράκης άφησε κατα μέρους το χαλαρό και παρείστικο και απέδωσε άριστα το επαγγελματικό του δικηγόρου!

Πολύ καλοί! Ελπίζω τουλάχιστον αφού θέλουν ντε και καλά να ζορίσουν καταστάσεις να δούμε όμορφες σκηνές μεταξύ των δικηγόρων και της κληρονόμου!

Σαν δικηγορος ηταν χαλαρός με επαγγελματισμό και αναλαφρο χιουμορ.
Μου άρεσε η σκηνη με τη Λάμπου εχει ταλέντο Nyxia

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 1:41 pm

Αναρωτιόμουν αν άξιζε να ασχοληθω με σχολιασμό ή όχι.. Τελικά αποφάσισα να κάνω καλή αρχή σεζόν και να πώ κάποια πράγματα... Απο το πανηγυράκι που είδα χτες, δεν έχω διάθεση ουτε τα μισά να σχολιάσω..

Το καλό είναι οτι ξεκινησαμε καλά.. Αρχίζει η τηλεταινία, πεφτουν οι τίτλοι, βλέπω δευτερη την Ξυλά και χαίρομαι και ακολουθεί η υπόλοιπη παρέα και λέω επιτέλους,πήραν όλοι τη θέση που τους αξίζει ως ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ!!! Πήρα λοιπόν τα πάνω μου και κάθομαι αναπαυτικότερα στην πολυθρόνα..

Το οτι ξεκίνησε με ΛουκαΝοράκια το βρηκα θετικό,αν βέβαια στις σκηνές τους έπεφτε και καμια δοβαρή κουβέντα πέρα απο φιλάκια και φωτογραφίες θα ημουν ευχαριστημένη. Το σκηνικό με το καροτσερι δυστυχως δεν το γλιτωσαμε, άκρως γελοίο κατ'εμέ.. Είδαμε συνολικά σκηνές του 5λέπτου, στς μισες δεν ακουγα καν τι λέγανε, πάλι καλά που υπήρξε και ένα ημερήσιο φιλί.. Θα συμφωνησω με πολλόυς.. Αυτόι δεν ήταν ο Λυκάς και η Νόρα.. Μεγάλη απογοητευση...
Οι οικογενειακές σκηνές με τα φασολάκια τόσο της Δάφνης όσο και της Ευας μου άρεσαν πολύ, τα μικράκια είναι γλύκα, ομόρφυναν το πλάνο..
Τη Μελίτα οταν την είδα στην οθόνη μου ένιωσα σαν να μην πέρασε μια μέρα... Κλασσσικά μουράκλα μέχρι το πάτωμα και ξινίλα μέχρι εκεί που δεν παίρνει.. Την απόφαση δε να μείνει μόνη της, τη βρισκω τελείως άκυρη τη συγκεκριμένη χρονική στιγμη. Απορία της ημέρας, πως επιπλωσε και νοικιασε τέτοιο σπίτ με λεφτά που σίγορα δεν είχε..? Σε ξένες πλάτες ξέρω και γω να το παίζω ανεξαρτητη.. Εγωκεντρική ως συνήθως οσον αφορά και το παιδί που περιμένει, είμαι κατά της έκτρωσης αλλά εχει ηδη ενα παιδί να μεγαλώνει μόνη της. Οαση σε αυτές τις σκηνές Αμαλία και Πέτρος,σταθερές αξίες στη σειρά, και απο τους ελάχιστους λόγους να δεις την τηλεταινία χτες!!
Βαρέθηκα πατσοζευγαρο όσο δεν πάει, μόνο το σπίτι του Δημητρη μου άρεσε και τα εκπληκτικά σκουλαρικια της Μαριάννας Πολυχρονίδη.. Κατα τα άλλα εμετικοί και οι δύο, ψευτικοι όσο δεν παίρνει...
Βαλθηκανε να διαλύσουνε χαρακτηρες παίρνει και το Χρηστο η μπαλά.. Ο Κασσανδρινός χτες υπέροχος υποκριτικά με βλέμμα που σκοτώνει αλλά.... να τον κάνει οτι θέλει η οχιά?? Να πατάει τα πιστευω του και να πεφτει μαζι της στο κρεβάτι ενω αυτη πάει για γάμο? Οχι άλλες μεταλλάξεις, ο Χρηστος ήταν απο τους ελάχιστους σταθερούς χαρακτήρες... Κρατάω την ατάκα, " Για να μου αποδείξεις οτι με αγαπάς ακυρωσε το γάμο" και περιμένω...
Η Εριέττα πολύ καλή παρουσία... Μου άρεσει πολύ η ανανεωμένη Λάμπου και βλέπω οτι ο χαρακτηρας της είναι αυτό που περμένω να δω.. Εχει σωστη δόση μυστηρίου και αυτό μ' αρέσει.. Πολύ καλή επιλογη!!
Ο Λευτεράκης απο την άλλη, μ άφησε αδιάφορη.. Αχρωμος άοσμος και ολογον βαρετός.. Οι σκηνές με τη Βέρα βαρετές, της είδαμε ένα εκατομύριο φορές.. Το σκηνικό του καψίματος άκυρο, αν και η πανοραμική μου θυμισε το έπος Αρχοντα και ξεχαστηκα...Τραγικό μέσα στα μέλια να του ζητάει να την κάψει και να τη σκορπίσει, τραγικό το σκηνικό με την καραμπίνα, μου θύμισε διαφημήση απο τους ΑΜΑΝ με τη θηκη για την καραμπίνα κάτω απο το κρεβάτι..Τραγικός ο κομπάρσος που φωναξε ξέρεις λες και πουλαγε καρπούζια στη λαική.. Το ακόμα τραγικότερο είναι οτι κάπου εκει αναμεσα σε κάψιμο και διαμάντια με ρωτάει ακι ο μπαμπάς μου" Καλά ποιοί είναι αυτοί?Αλλαξαν όλοι οι ηθοποιοί φέτος?".. Το τραγοδάκι στο cdplayer το σκεφτηκανε πολύ για αν το επιλέξουν?? Αναμένω να δω πιο πολλά απο το Λευτερη για να εχω καλύτερη εικόνα..
Αψογη η Στελλα Παπαδημητρίου.. Εξαιρετικό στυλ στη σκηνή με το Μπέλλο πραγματικά απο τις λίγες που άξιζαν!! Συγχαρητηρια που μέσα σε αυτη τη βαρεμάρα μας έδωσε κάτι να μας τραβηξει το βλέμμα στην τηλεόραση..
Σταυρου δεν είδα πουθενά, κάτι αρλούμπες άκουσα μόνο, και αναρωτιέμια όργωσε όλη την Αθηνα και τη βρήκε??? Και αυτή η Μελίτα θα φωνάξει την αστυνομία και το λέει μπροστα στο πιστσιρίκι? ΕΛΕΟΣ.. Δεν ξέρω αν το πα αλλά το Νεφελάκι κουκλί!!!!Μεγαλωσε!!!
Η Εύα επίσης άφαντη..Πάλι καλά που γυμναζόταν όλο το καλοκαίρι,αν είναι δυνατόν να στελνανε για γυμναστική την κορμάρα της Ξυλά...
Τη σκηνή του Ηλία με την Αγγέλα τη βρήκα επίσης άκυρη.. Αν υποψιαστω ειδύλλιο θα πηδηχτω απο το παραθυρο και μενω και στρν τρίτο.. Φέρτε τουλάχιστοντν ορίζιναλ καρμικό..
Δεν θυμάμαι κάτι άλλο αυτή τη στιγμή οπότε φτάνω στο σημαντικότερο κατ'εμέ που με ξενέρωσε απιστευτα..
Πού είναι η παρέα της Φεγγαρόπετρας? ηταν ολοι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν...Δεν περίμενα να δω να τους λείπει ο Μάνος αλλά δεν περίμενα και αυτό που είδα... Η απουσία του Μπουιούρη κάνει μπαμ και μου χτυπάει άσχημα πρς το παρόν...Ερχομαι στις ευχές...
Αδιανόητο να έχουν σκοπό να χώσουν το Νικόλα σε τρίγωνο και να τον βάζουν να έυχεται για τη σχεση του με τη Δάφνη, αδιανόητο να ακούω για ύπνο τέτοιες ώρες.. αυτό το κομμάτι της παρέας το αγαπουσα και το διαλύσανε.. Η μόνη ευχη που άξιζε ήταν της Νόρας αλλά δεν συνοδευτηκε απο τίποτα.. Αμηχανία και ψύχρότητα... Το μόνο που έσωσε τη σκηνή στην παραλία ήταν το μελαγχολικό βλέμμα της Ξυλά,μπορεί αν μην είχε ρόλο αλλά είναι εκφραστική η γυναίκα πάλι καλά..
Νομίζω πολλά είπα, χωρις να τα αξίζει κιολας.. Αθλιο απο μένα!!
Μπορεί αν μου άρεσαν οι ερμηνείς που ανέφερα αλλά για πρεμιέρα με απογοήτευσε οικτρά..

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 1:59 pm

loukitsa έγραψε:

Σαν δικηγορος ηταν χαλαρός με επαγγελματισμό και αναλαφρο χιουμορ.
Μου άρεσε η σκηνη με τη Λάμπου εχει ταλέντο Nyxia

Συμφωνώ μαζί σας. Πολύ καλή σκηνή, μακάρι να δούμε και άλλες τέτοιες. ΌΣο για τη Μάντυ Λάμπου, μην ξεχνάμε ότι στη Βέρα τότε μπήκε για 20 επεισόδια και κατέληξε να παίξει 623, κάτι λέει αυτό!!!! ainta
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:01 pm

Ψήφισα "ΜΕΤΡΙΟ"

γεγονός είναι ότι περίμενα τον απόλυτο ύπνο... zzzZZZZZz

αντ' αυτού έριξα γέλιο σε πολλές (δραματικές/ερωτικές) σκηνές οπότε χαλάλι τους, να 'ναι καλά τους έκανα πολύ κέφι !!!

-Μπισμπίκης καλή είσοδος, ωραίο παλικάρι αψηλό, δεν τον λές και ανέκφραστο, το πάλεψε και στη σκηνή που του σκοτώσανε τη γκόμενα μπαμπέσικα, έτρεμε, βόγγηξε, χτυπήθηκε, την έκαψε, τη σκόρπισε στις βουνοπλαγιές, οδήγησε με κλειστά μάτια χωρίς να ανοίξει φρύδι, έχει ωραίο διαμέρισμα τίγκα στο διαμαντικό, έχει και γυμναστήριο ΔΙΠΛΑ στης Εύας το κουτούκι (τυχαίο? δε νομίζω) tongue ... όλα του τα έδωσαν του χριστιανού, καλή του επιτυχία του ευχομαι στο δύσκολο έργο του (να δοκιμάσει τις χημείες με όοοοολες τις γυναίκες της σειράς μέχρι να δουν ποια του κάθεται καλύτερα χεχεχεεεε devil2 )... από ό,τι είδα δεν είναι Νανούρης, Γιαννακόπουλος ή Γάκης και αυτό για μένα είναι ΠΡΟΟΔΟΣ !!!

-μπορώ να πω ότι η Νταίζη κυριαρχησε ως γυναικείος ρόλος με ζουμί στο επεισόδιο, και η Πολυχρονίδη μπήκε με πολύ μεράκι να παίξει την άπαιχτη σεναριάρα με τις ανατροπάρες ... η δε σκηνή της με τη "μάνα" της που την κύλαγε αργά αργά στην πισίνα, όλα τα λεφτά, κρίμα που δεν ολοκλήρωσε το έργο της να ψοφήσει την αρχι-σκύλα μάνα . .. ο Μπέλλος ή πολύ χαιβάνι είναι ή πολύ μας το παίζει, θα δούμε...

-Εύα-Δάφνη-Νικόλας ζζζΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ Sleep Sleep Sleep

- τώρα η Μελίτα θα σταθεί στα πόδια της χωρίς δεκανίκια ... ΕΕΕΕΕΛΕΟΟΣΣΣΣ ... πριν όμως εγκαταλείψει τη σπιταρώνα, είπε να ρίξει ένα makeover και να γίνει ακόμα πιο καρακουκλάρα από ό,τι ήτο, με δέρμα αλάβαστρο και ωραίο μακιγιάζ

- Στέφανος κάγκελο στο τέλος με την αδερφούλα ... η μόνη σκηνή του που άξιζε αμζί με την υπέρτατη Αμαλία "να αραιώνουμε σιγά σιγά" ... η οποία Αμαλία επίσης κυριάρχησε (μετα του Ρούσσου βεβαίως βεβαίως) σε όλες τις σκηνές της ...

- Νόρα - Λουκάς - ντρέπομαι που θα το πω αλλά οι σκηνές τους μου προκάλεσαν από . zzzZZZZZZ.. έως "εμμετοοοοοοοοςςςςςς εμμετοοοοοοοοςςςςςς" ... η Δρακουλάκη χειροτερεύει ερμηνευτικά οσο πάει ... ο Πετράκης εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο ...

- Λάμπου-Ούστα λίγο τις είδα ... η Λάμπου έχει αυτό το τουπέ που ταιριάζει σε κόρη τάδε, να δούμε με πόσους θα τη βάλουν να πηδ**τεί και αυτή για να "δοκιμάσουν τις χημείες" (όχι παίζουμε ...)

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το πω, αλλά η ατάκα που μου έμεινε ήταν της Νταίζης:

"εμένα μου φτάνουν 2 κούπες με τα ονόματά μας"

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ξεράθηκα μιλάμε !!! γεια σου ρε Νταίζη πάρτους ΚΑΙ τα σώβρακα ... θα κάνω φαν κλαμπ "Νταίζη φορέβα" έτσι όπως πάω - ντροπή μου αλλά εκεί με φτάσανε οι συντελεστές !!!

(α ρε Παναγιώτη, πόσο μου έλειψες χτες imarton ...)
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:04 pm

Δεν προλαβαινω να σχολιασω αλλα εχω μια απορια..
Γιατι ολοι επιναν μπυρα και η Νορα sprite??
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:06 pm

Antigoni! έγραψε:Δεν προλαβαινω να σχολιασω αλλα εχω μια απορια..
Γιατι ολοι επιναν μπυρα και η Νορα sprite??

Για πρωτη φορα κανεις μια πολυ καλη ερωτηση
Γιατι οεο??
Τυχαιο δεν νομιζω...........
Λετε να ειναι απλα μια συμπτωση η προικονομια οπως η ευχη
Περιμενω προτασεις Angel
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:10 pm

Λατρεια δεν σχολιαζω την κακιουλα..
Απλα ας μην αρχισουμε με προοικονομιες γιατι ειναι νωρις ακομα
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:13 pm

Antigoni! έγραψε:Λατρεια δεν σχολιαζω την κακιουλα..
Απλα ας μην αρχισουμε με προοικονομιες γιατι ειναι νωρις ακομα

Κακιουλα εγω τστσττσ
Τελως παντων οτι πεις ετσι κι αλλιως δεν εχω χρονο και αυτην τι στιγμη κολιομαι αντε γεια Razz
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από CineFreak Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:21 pm

το ξέρω ότι εδώ δεν θα βρω πολύ πρόσφορο έδαφος, αλλά πρέπει να πω ότι διαμαρτύρομαι και είμαι έξαλλη για την "υποβάβμιση" στα credits της Χρ. Παπά να αναγράφεται ΜΕΤΑ τη Γεωργόνη ενώ ήταν μετά τη Δρακουλάκη ... θεωρω ότι δεν αξίζει στην ηθοποιό ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ... δεν μπορώ να το χωνέψω ... τεσπά το είπα και ξεθύμανα ...
Nyxia
CineFreak
CineFreak
Τουρίστας
Τουρίστας

Ασχολίες : multitasking...

Δημοσίευση από angeliga Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:27 pm

sifantid έγραψε:
nora19 έγραψε:
sifantid έγραψε:
elenp έγραψε: Βέβαια είχαμε και ωραία ατάκα: "Πολύ μιλάς, λίγο φιλάς". inlove
Ήμουν η μόνη που άκουσε το αντίθετο; "Πολύ φιλάς, λίγο μιλάς"; gibbs
sisi sisi sisi και εγω το ιδιο ακουσα! sisi
Και όντως λίγο μιλάνε... Λίγο μιλάνε ουσιαστικά!
οχι κοριτσια τις ειπαν και τις 2 τις ατακες..!την μερα ειχε πει η νορα πολυ φιλας..λιγο μιλας και το βραδυ που συμπληρωναν ο ενας τον αλλο ειπε ο λουκας πολυ μιλας και ειπε η νορα λιγο φιλας..!!
angeliga
angeliga
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Λεμεσος,Κυπρος
Ασχολίες : Τραγουδι,Θεατρο,Χορος,Ζωγραφικη

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:28 pm

CineFreak έγραψε:το ξέρω ότι εδώ δεν θα βρω πολύ πρόσφορο έδαφος, αλλά πρέπει να πω ότι διαμαρτύρομαι και είμαι έξαλλη για την "υποβάβμιση" στα credits της Χρ. Παπά να αναγράφεται ΜΕΤΑ τη Γεωργόνη ενώ ήταν μετά τη Δρακουλάκη ... θεωρω ότι δεν αξίζει στην ηθοποιό ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ... δεν μπορώ να το χωνέψω ... τεσπά το είπα και ξεθύμανα ...
Nyxia

Οτι δίνεις πέρνεις αγαπητή CineFreak Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 767325 Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 767325

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:30 pm

Ξεχασα να πω για τους τιτλους αρχης.Οι τιτλοι αρχης ηταν το καλυτερο στο χθεσινο επεισοδιο.Ο Κατρανιδης παντα πρωτος,δευτερη η Ξυλα,μετα η Πεφανη,η Δρακουλακη,ο Πετρακης,ο Γιαννακοπουλος και η Γεωργονη.Επιτελους καταλαβαν οτι ο κοσμος αγαπαει την παρεα,τους πραγματικους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ της σειρας και ευελπιστω οτι στην πορεια της φετινης σεζον θα κρατανε τα σκηπτρα.Το γεγονος οτι η Παππα επεσε τοσο πολυ στους τιτλους ειναι προσωπικη της αποτυχια,ενω η ανοδος του Πετρακη,του Γιαννακοπουλου και της Γεωργονη που μεχρι περσι ηταν μετα την Παππα προσωπικη τους μεγαλη επιτυχια.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Δευ Σεπ 20, 2010 2:40 pm, 1 φορά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:34 pm

Λοιπον απο ολο το επεισοδιο μου αρεσαν ολες οι σκηνες του Λουκα και της Νορας και η νυχτα των Λεοντιδων.Μου αρεσε τρελα ο ερωτισμος τους στην Κωνσταντινουπολη και εκλαψα την νυχτα των Λεοντιδων που δεν ηταν ο Μανος αλλα και με την ευχη της Νορας που με συγκινησε.Οι αλλες σκηνες μου ηταν παγερα αδιαφορες και στο μισο επεισοδιο βαρεθηκα.Απο ολες τις πρεμιερες ηταν η χειροτερη κατ'εμε και καλα που υπαρχει ακομα η παρεα αν και ελαχιστα την δειχνουν.
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:47 pm

Aφου σας διαβασα ας σχολιασω και εγω...........

Μου αρεσαν τα πλανα της Πολης με την αναλογη μουσικη υποκρουση αλλα οσο και αν υποστηριζω τα Λουκονορακια δεν ειδα τιποτα ενδιαφερον και ουσιαστικο,ισα-ισα ειδαμε ψιλοσαχλα σκηνικα!!Κριμα γιατι οι ηθοποιοι εχουν τις δυνατοτητες για παραπανω!!!Δυστυχως το ''Καροτσερη'' δεν το γλιτωσαμε!

Δαφνη-Νικολας & Μαριος ηταν μια ομορφη οικογενειακη νοτα στο επεισοδιο!Ο μπομπιρας ειδικα ηταν ολα τα λεφτα!

Η Ευα εξαφανισμενη στη τηλεταινια!Διωρο ηταν και τα λεπτα που την ειδαμε ειναι μετρημενα στα δαχτυλα του ενος χεριου!Ειλικρινα,απορω......!

Η Μελιτα κλασσικα αδιαφορη!Γυρναει απο διακοπες με την κορη της και εχει μια μουρη μεχρι το πατωμα!Τι ξινιλα Θεε μου!Την ψευτοεπανασταση να μην τη σχολιασω καλυτερα..........! wall

Νταιζη και Μπελλος....βαριεμαι!Ενας επιχειρηματιας-χαπατο που τον κανει οτι θελει μια παμπονηρη σουρλουλου! Sleep

Παπαδημητριου καταπληκτικη ερμηνευτικα σε ολες της τις σκηνες! : respect :

Ο Λευτερης ηταν λιγο καλυτερος απ'οτι τον περιμενα αλλα και παλι δεν........δεν......δεν.......!Τα Flashbacks ωραια ηταν σκηνοθετημενα αλλα απο εκει και περα η ιστορια δεν με τραβηξε!Αφηστε που τα ειδα ΤΟΣΕΣ φορες λες και δεν μπορουσαμε να τα εμπεδωσουμε! imarton

Απο τους νεοαφιχθεντες για μενα ξεχωρισε η Λαμπου!Πολυ καλη στο ρολο της!Αριστοκρατικος αερας και μυστηριο!Η σκηνες της με Λουκα και Στεφανο μου αρεσαν πολυ!

Ο Κασσανδρινος επισης στο χτεσινο επεισοδιο ηταν φοβερος κατ'εμε!Πολυ εκφραστικος!Το βλεμμα του στη Νταιζη ηταν για πολλα oscar !

Πεφανη και Κατρανιδης κλασσικες αξιες!Βρηκα εξαιρετικη τη σκηνη τους στο κηπο να συζητουν και να κοιταζουν τα αστερια!

Και τελος η παρεα στην παραλια ηταν η ομορφοτερη σκηνη του επεισοδιου!Μου αρεσαν ιδιαιτερα οι ευχες της Δαφνης και της Νορας! Love! Το βουρκωμενο βλεμμα της Ευας ηταν μαχαιρια στη καρδια!Το κομματι με το τραγουδι πολυ συγκινητικο! Aww

Εννοειται πως σε ολο το επεισοδιο η απουσια του Μπουγιουρη ηταν παρα πολυ αισθητη!Και επισης ψιλοαπογοητευτηκα γιατι περιμενα περισσοτερες και πιο σαφεις αναφορες στο προσωπο του Μανου!

Τιποτα ιδιαιτερο το επεισοδιο!Απο 2 ωρες αξιζαν το πολυ ενα τεταρτο!Και μονο για την παρεα το ψηφισα μετριο!

Υ.Γ Σωστες αλλαγες ειδα στους τιτλους!Αναγνωριστηκε η επιτυχια ορισμενων ηθοποιων!Ευτυχως.......!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από ifigeneia1 Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:56 pm

Το επεισόδιο μου φάνηκε μέτριο,γιατί περίμενα πιο φροντισμένες σκηνές, πιο δυνατές ερμηνείες και λιγότερο Νταίζη -Μπέλλο.
Επίσης οι σκηνές της Κωνσταντινούπολης ήταν πολύ κακό για το τίποτα και πολύ κακογυρισμένες και πρόχειρες. Ελπίζω να μη συνεχιστει το καψιμο του ζευγαριού Λουκάς - Νορα ,αν και πολύ το φοβάμαι.

ifigeneia1
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ασχολίες : ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 2:57 pm

Τιτλος: "Καινουριο κοσκινακι μου..."

Κεφ. 1 "Binbir gece!"

Ταξιδι στην Πολη σου λεει, με τα λεφτα της μαμας σου λεει, ελπιζεις κι εσυ να δεις κατι πολυ καλο... Ωραια τα φιλακια, ωραια και τα αξιοθεατα, την καροτσαδα την αντιπαρερχομαι, ερωτευτηκα το φουστανι της Νορας στο μπαλκονι και καπου εκει συνειδητοποιησα οτι δεν ειχα και μεγαλη πρεμουρα να ακουσω τι ελεγαν... Οταν αρχισεις να χαζευεις τα φορεματα και οχι τη σκηνη κατι δεν παει καλα, οσο για μενα αυτο το κατι ειναι η κουβεντα που δεν εγινε, οι σκηνες που θα μπορουσαν να δωσουν πολυ περισσοτερα και δεν αναφερομαι μονο στην ερωτικη σκηνη που δεν ειδαμε....
Κατα τ'αλλα μια κουκλα η Πολη!!!
Απορια η Νορα δεν εφτιαξε τη βαλιτσα του Λουκα στην Πολη, γιατι φρικαρε οταν την ανοιξε στην Αθηνα;;

Κεφ. 2 "Τα κουβαδακια μας και βουρ για παραλια!"

Κουκλι το Μαριος κουκλι!! Κουβαδακια, μαγιο, κρανος, εξαρτηση και ετοιμος για πλιτσι!!! Ο Νικολας δεν μπορει να μην γκινιαξει για τον υπνο οοοοχι, απο την αλλη μια στερηση την επαθε το παλικαρι, τοσες μερες στη σειρα κοιμαται θα παθει τιποτα! Η αληθεια ειναιι οτι η σκηνουλα τους μου αρεσε πολυ ηταν πολυ οικογενειακη!!!

Κεφ. 3 "Οδοντιατρικη Θεσσαλονικης!"

Μια χαρα σχολη σου λεει αλλα γι'αυτους που θελουν να γινουν οδοντιατροι, δεν λεω εχει ενα ποϊντ το κοριτσι και δυο μη σου πω...Τι θα εκανα στη θεση της, μαλλον το ιδιο.... Και καπου εκει τη ρωτανε τι της ειπε ο πατερας της, χωρις ονομα, ετσι ο πατερας της...Φευγει η κοπελια γιατι χτυπαει το τηλεφωνο, φευγει και η μαμα για να γινει fit!!
Μεγαλωσε το μπομπιρας, τσιμπισε και το δωρακι απο τον παππου Ηλια!

Κεφ. 4 "Gym (!)"

Προς το παρον το ολο στορι με το γυμναστηριο δεν μου λεει κατι... Η Ευα θελει να φτιαξει σωμα, εγω τοτε να παω να φουνταρω, ο ιδιοκτητης ειναι λιγο στον κοσμο του (ερχεται κι η σειρα σου περιμενε) και η Δαφνη αποφασισε να κανει τη γραμματεα με πειρα απο εργασια στον εαυτο της! Το μονο που αξιζει να αναφερθει ειναι το προαισθημα του Νικολα για τη νεα δουλεια της Δαφνης, το οποιο ερχεται και σε αντιθεση με την επιστημονικη του φυση slap

Κεφ. 5 "Vive la revolution!"

Η Μελιτα εκανε την επανασταση της και εφυγε απο το σπιτι της, αρνηθηκε να σκοτωσει το παιδι της και νοικιασε νεο διαμερισματο οποιο να ρωτησω εγω, ηταν επιπλωμενο ή αγορασε καινουρια επιπλα, γιατι για να θελει η Αμαλια να μεινει το σπιτι ιδιο για τη Νεφελη δεν πηρε τα παλια μαζι της...
Η Αμαλια ειδε την κορη της να φευγει απο το σπιτι της -της κορης το σπιτι- και θυμηκε το γιο της και καπου εκει μας προεκυψε συνδρομο της αδειας φωλιας... Μα καλα τωρα θυμηθηκε οτι το σπιτι -το δικο της το σπιτι- θα ειναι αδειο; Η κορη της ηταν παντρεμενη για κι εγω δεν ξερω ποσα χρονια και ο γιος της εχει φυγει προ διετιας!
Μου αρεσε ομως η αρνηση της να παραδεχτει οτι η κορη της εφυγε οριστικα, που την περιμενε να γυρισει, που αρνιοταν να φυγει ακομη κι οταν ο Πετρος την απειλησε να την παρει σηκωτη, αυτο πραγματικα θα ηθελα να το δω!!!
Τωρα εχω το αφελες καστανοξανθο πλασμα να ρωτησω κατι... Η Μελιτα εφυγε για να γλυτωσει απο ολους και απο ολα και να κανει μια νεα αρχη με τα παιδια της, με την μανα της δεν επικοινωνησε απο τοτε ουτε και με κανεναν αλλο σωστα;;; Ο Στεφανος τοτε πως στο καλο την βρηκε και οχι μονο την βρηκε, αλλα την εντωπισε και στην παιδικη χαρα που επαιζε με το Νεφελακι;;;
Κουκλα η Μελιτα!

Κεφ. 6 "Η Αγια οικογενεια"

Η μητερα το παιζει μουγκη γιατι δεν θελει να μιλησει, ο γιος ψαχνει να βρει απαντησεις -αυτο το παιδι ολο ψαχνει- και η κορη παντρευεται! Η Αντιγονη μολις ειδε οτι κινδυνευει στο καροτσακι να καταληξει μες την πισινα τσουπ σηκωθηκε! Τα χαρτια τα υπεγραψε τελικα;;
Στην τελευταια σκηνη οπου -θαυμα θαυμα η μουγκη μιλησε- ο Στεφανος ξαναμανα ρωταει τη μανα του που ειναι το χαμενο αδερφακι του για να περαι την απαντησει απο την αδερφουλα του, η Νταιζη ηταν βουρκωμενη ή μου φανηκε;;; slap

Κεφ. 7 "Σημερα γαμος γινεται..."

Κι ωραιο περιβολι θελει να κανει δωρο ο γαμπρος στη νυφη, αλλα αυτη δε θελει...! Θελω να ευχαριστησω τους σεναριογραφους που ΔΕΝ μας εδειξαν την εξομολογηση της Νταιζης στο Μπελλο, δεν νομιζω να αντεχε το νευρικο μου συστημα αλλη μια ιστορια για την αδικη ζωη που μουτζωσε την Νταιζη... Ο προστατης Μπελλος πηγε να τονισει στην μελλουσα πεθερουλα του οτι τωρα πια η κιρια δεν εχει να κανει με μια ανυπερασπιστη κοπελα αλλα με τον ιδιο, το τι γελιο εριξα δεν λεγεται!!! Η συγκεκριμενη σκηνη ηταν απιστευτα τελεια με αποκορυφωμα το γελιο της Αντιγονης, πραγματικα
Την ιδια στιγμη η μελλουσα νυφη ηταν με τον πρωην της στον οποιο ανακοινωσε οτι παντρευεται -τι βλεμμα ηταν αυτο παλικαρι μου (της Τζινας ηθελα να πω!)- και ειχε και την απαιτηση να ειναι ολα μελι γαλα και φυσικα με τους δικους της ορους!
Το αγαπημενο σημειο βεβαια ειναι εκει που λεει στον Χρηστο οτι ειναι το πιο αγαπημενο της πλασμα στον κοσμο, "εσυ κι ο γιος μου" περιμενω να προσθεσει η σπλαχνικη μητερα αλλα που, μαλλον τον Αρη τον εφαγε η μαρμαγκα... Fskl

Κεφ. 8 "Μια θολη αναμνηση"

Ολιγον ανακατεμενα μας τα θυμοταν ο φιλος μας ο Λευτερακης και αρχικα δυσκολευτικα να βγαλω νοημα, ειχα και την κολλητη μου διπλα που εχει χασει ουκ ολιγα επεισοδια και νομιζε οτι εγω ειχα ολες τις απαντησεις και συγχιζομουν ολο και περισσοτερο... Τελικα κατι καταλαβα.... Αυτος ο θρηνος οταν ειδε την αγαπημενη του να ψυχωραγει στο γρασιδι-φλοκατη τι να πω με αφησε παγερα αδιαφορη... Το μονο που με κεντρισε απο την ιστορια του Λευτερη ηταν το βαλιτσακι -περιμενα κι εγω βαλιτσα- με τα διαμαντια και η καυση της γυναικας του. Η καυση μου προκαλεσε απιστευτο σοκ -η κολλητη μου φρικαρε- μα συγγνωμη της εβαλε φωτια, καθοταν και την κοιταγε και μετα επεσε πανω στις σταχτες και τις μαζεψε για να τις σκορπισει... Ειληκρινα για μενα δεν ηταν και το ωραιοτερο θεαμα....

Κεφ. 9 "Χατζημπουκλιτσα"

Ασταθμητος παραγοντας η Εριεττα.. Δεν εχω καταλαβει τη ρολο παιζει, παντως ηξερε για το κολπο με τους πινακες, μονο ετσι θα ηξερε που ηταν ο πινακας που επρεπε να επιστρεψει στον Στεφανο και δεν νομιζω να της το ειπε ο μπαμπας στη διαθηκη του... Ασχολειται "με πολλα" και φαινεται να εχει πληρη γνωση για τις δουλειες του πατερα της... Ειδωμεν!

Κεφ. 10 "Η νυχτα των Λεοντιδων!"

Πριν περασω στις ευχες των παιδιων μια παρατηρηση κυριε Ρουσσο, ακομη κι αν οι ευχες σας δεν μπορουν πια να πραγματοποιηθουν καλο θα ηταν να αφησετε την Τιτανομεγιστη να κανει τη δικη της, ποτε δεν ξερεις...
Η παρεα της φεγγαροπετρας -χωρις το Μανο- ξανακανει τις ευχες της, απο τις πεντε ευχες που ακουσα,. μου αρεσαν περισσοτερο αυτες των κοριτσιων...
Ο Νικολας ευχηθηκε να μην αλλαξει τιποτα στη σχεση του με τη Δαφνη και πανω που λεω "τι γλυκοοοοο" μου πεταει την ατακα για τον υπνο...
Η ευχη του Λουκα ειναι ουτοπικη, μονο στον τελειο κοσμο δεν θα χρειαζοταν να στηριζουμε αυτους που αγαπαμε στα δυσκολα, περιμενα κατι αλλο απο το Λουκα, αυτη τη φορα μπορουσε να φωναξει την ευχη του, δεν χρειαζοταν να την πει απο μεσα του.... ainta
Το πρωτο μερος της ευχης της Δαφνης υπογραμμιζει οτι ειναι καλος ανθρωπος, το δευτερο δειχνει οτι ειναι καλη μανουλα, θελει τα παιδια τους να γινουν καλη ανθρωποι, οχι πλουσιοι κληρονομοι ή μεγαλοι επιχειρηματιες... Η ευχη της με συγκινησε πολυ... Snif
Η Νορα ζητησε ενα παιδι απο τον ερωτα της κι αυτο εγω το βρηκα πολυ σημαντικο, δεν ζητησε να φερει στον κοσμο ενα παιδι αλλα το παιδι του Λουκα... Εδω δεν μπορουσαμε να δουμε το ζευγαρι κι οχι τον Νικολα;;
Τελος η ευχη της Ευας ηταν η πιο περιεργη απο της αλλες ισως και η πιο προσεγμενη αν κρινουμε απο το λογοπαιγνιο... Η Ευα να φερει την Εδεμ... Δεν πιστευω οτι η Ευα μιλουσε μονο για την εκταση... Efxi

Παραρτημα
Νομιζω οτι η Νεφελη ειναι αρκετα μεγαλη για να μην περιοριζεται σε μονολεκτικες ατακες "Ναι", "Ναι", "Ναι"
Κατα εναν περιεργο τροπο αν και ανυπομονουσα να δω την πρεμιερα το επεισοδιο μου φανηκε ατελειωτο, νομιζω και ο σχολιασμος μου θα σας φανει το ιδιο....

Η συνεχεια στο επομενο....

Υ.Γ. 1 "Καλο" απο μενα το επεισοδιο
Υ.Γ. 2 Πολυ χαιρομαι που γυρισαμε στους σχολιασμους oscar
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 3:06 pm

Aς κάνω μια προσπάθεια να σχολιάσω κι εγώ.

Σε ένα άνευρο επεισόδιο χωρίς ροή λίγα πράγματα έχει να πει κανείς και τα περισσότερα τα εχουν ήδη γράψει οι συμφορουμίτισες

Νομίζω οτι οι ηθοποιοί της σειράς ήταν ακόμη σε διακοπές. Ελάχιστες ερμηνείες ξεχώρισαν και ακόμη λιγότερες σκηνές

Οι σκηνές στην Κωνσταντινούπολη ήταν πολύ κακό για το τίποτα. Το πολυδιαφημισμένο ταξίδι έγινε απλά για να δούμε ανούσιες σκηνές με άθλια ακουστική (σχεδόν δεν άκουγα τι έλεγαν και σκάλιζα την τηλεόραση για τυχόν λάθος ρύθμιση στον ήχο) που δεν είχαν να δώσουν τίποτα στην ιστορία μας. slap Κρίμα.....

Η Μελίτα που στο κλείσιμο της β σεζόν ζητούσε συγνώμη απ τον πατέρα της τον αντιμετώπισε και πάλι ως το μόνο υπεύθυνο για τα στραβά της κακής της μοίρας και του μαύρου ριζικού της. Η ηρωίδα ήταν πάντοτε η επιτομή του ατομικιστή αλλά ας υπάρχει μια συνέχεια και συνέπεια σ αυτά που βλέπουμε δεν βλάπτει. Το πρώτο βήμα ενός ανθρώπου προς την ενηλικίωση είναι κατά την προσωπική μου εκτίμηση η αυτογνωσία. Αν εξακολουθεί να χρεώνει στους άλλους τα λάθη της δεν μιλάμε για ανεξαρτητοποίηση αλλά για πείσμα. Razz

Ο Πέτρος και η Αμαλία ήταν απ τους διασωθέντες του επεισοδίου. Κρίμα που δύο τόσο καλοί ηθοποιοί δεν έχουν άλλο ρόλο παρά μόνο να κυνηγούν το Μελιτόνι θα ήθελα που και που να βλέπω σκηνές τους με τους καλούς ηθοποιούς της σειράς.

Η Αντιγόνη και οι σκηνές της ήταν απ τις ελάχιστες που με καθήλωσαν. Εξαιρετικό το βλέμμα της την ώρα που η φιλόστοργος κόρη εκβίαζε οτι θα την πετάξει στο νερό αλλά ακόμη καλύτερη στη σκηνή της με το Μπέλλο. Απ τις λίγες στιγμές του επεισοδίου που θα κρατήσω. Ο τρόπος που τον απαξίωνε και το στυλάκι της όταν τον ειρωνευόταν κουνώντας τη βεντάλια υπέροχος.: respect :

Η Νταίζη αν εμφανιζόταν πρώτη φορά χθές θα έπαιρνε απο μένα τα εύσημα. Δεν μπορώ όμως να την πάρω σοβαρά γιατί τη θυμάμαι να κουνιέται και να λυγιέται με το χέρι στη μέση σαν την κυρά κατίνα όλη την περασμένη χρονιά. Μου προκαλεί γέλιο κι όχι ενδιαφέρον.

Η Εριέτα μου άφησε καλή πρώτη εντύπωση αν κι όταν τη βλέπω με το Στέφανο περιμένω να δω το Στράτο να βουτάει την Αλίκη απ το λαιμό. Ελπίζω να μην τη βλέπω κατά κόρον με Σταύρου και Κατρανίδη γιατί αποπροσανατολίζομαι και θα ψάχνω ποιά σειρά παρακολουθώ.

Η Αννα απλά αδιάφορη.

Ο Νικόλας και η Δάφνη έχουν ένα ενδιαφέρον θέμα για φέτος αλλά η υπερβολή με τα προαισθήματα με χάλασε. Μια και είναι οι μόνοι απ την παρέα που έχουν ιστορία περιμένω να δω που θα οδηγηθεί το όλον ελπίζοντας να μην δω τριγωνοτετράγωνα.

Ο Λευτέρης η Βέρα (μα Βέρα; lmao ) τα διαμάντια τα φονικά και τα καψίματα αδιάφοροι. Οι τρείς επαναλήψεις στη σκηνή του φονικού μου δείχνουν οτι οι σεναριογράφοι θεωρούν τους τηλεθεατές μάλλον άτομα χαμηλής νοημοσύνης . Βέβαια η ιστορία στο σύνολό της είναι μια ακόμη επανάληψη. Στον α κύκλο ο Στέλιος ήρθε να εκδικηθεί για το θάνατο της γυναίκας του, στο β κύκλο ο Στέφανος ήρθε να εκδικηθεί για την ταλαιπωρία της μανούλας του στο γ κύκλο ο φίλος μας ο Λευτεράκης ήρθε τι πρωτότυπο να εκδικηθεί για το θάνατο της Βέρας. Υπάρχει βέβαια μια θεμελιώδης διαφορά. Ο Στέλιος έμπλεξε μόνο με τη Νόρα ενώ ο Στέφανος έμπλεξε σε τριγωνάκι. Ο Λευτέρης από πόσα κρεβάτια θα περάσει; Ελπίζω να μην υποτιμήσουν εκτός της νοημοσύνης μας και την αισθητική μας. Δίπλα δίπλα Λευτεράκης και Εύα είναι η μέρα με τη νύχτα.

Για πρώτη φορά σε ένα δίωρο επεισόδιο ο Στέφανος άχρωμος και άοσμος. Κρίμα να μην έχει ρόλο ένας ηθοποιός σαν το Σταύρου. Είπαμε είναι ηθοποιός όχι θαυματοποιός. Ευτυχώς που υπήρχε κι εκείνη η τελευταία σκηνή να μας θυμίσει πως μπορεί να παίξει τι να πω......

Ο Χρήστος ένας ακόμη διασωθείς. Το βλέμμα του την στιγμή που άκουσε για το γάμο της Νταίζης με το Μπέλλο έδειξε όλα του τα συναισθήματα. Ελπίζω να δούμε αξιόλογες σκηνές με το Κασσανδρινό στο γ κύκλο τις κέρδισε με το σπαθί του.

Άφησα για το τέλος τη μοναδική σκηνή που μου θύμισε οτι παρακολουθώ τα μυστικά της Εδέμ. Τη σκηνή της νύχτας των Λεοντιδών. Άλλωστε ίσως αυτός να ήταν ο σκοπός της συγκεκριμένης σκηνής. Από την ώρα που διάβασα στα περιοδικά οτι οι πέντε που απόμειναν θα κάνουν νέες ευχές στράβωσα και τελικά δεν είχα άδικο. Η φυγή του Μάνου είναι πολύ πρόσφατη και σαν σύνολο η σκηνή βγήκε θλιβερή. Η παρέα αποδεκατισμένη η απουσία του Μάνου πιο αισθητή απο ποτέ και το χειρότερο δεν είδα όνειρα είδα συμβιβασμό. Το ότι αναφέρθηκε ο ύπνος του Νικόλα ασχολίαστο.

Κι όμως σε μια τόσο θλιβερή σκηνή κράτησα τρία πράγματα την καλύτερη και τη χειρότερη ευχή και το ύφος της Εύας όταν οι φίλοι της έκαναν τις ευχές τους.

Η καλύτερη η ευχή του Λουκά. Όταν τον άκουσα να ζητάει να είναι οι φίλοι του καλά και να μην τον χρειαστούν ποτέ πήγα πίσω. Τον είδα να κλαίει σ αυτή την ίδια παραλία και να λέει έκανα λάθος ευχή έπρεπε να ευχηθώ να είναι καλά οι φίλοι μου. Βρήκε μια δεύτερη ευκαιρία λοιπόν και ζήτησε αυτό που θεωρεί ακριβό Love!

Η χειρότερη η ευχή της Εύας. Μια απ τις κεντρικές τους ηρωίδες δεν έχει πια όνειρα. Δεν βρήκε τίποτα να ευχηθεί πέρα απ το να πάρει πίσω ένα κομάτι γης που τη δένει με την εποχή που ήλπιζε και ονειρευόταν. Τραγικά θλιβερό. Snif

Κι όμως το ύφος της Ξυλά που στην ουσία δεν έχει ρόλο πια σε υποχρέωνε να την προσέξεις οπότε την προσθέτω πανηγυρικά στους διασωθέντες του επεισοδίου.: respect :

Περιμένω να δω που θα οδηγηθεί η σειρά αυτή τη σεζόν και ελπίζω να είμαστε εδω και να τα λέμε. Προς το παρόν μέτριο απο μένα ενα επεισόδιο που υποτίθεται θα μας έβαζε στο κλίμα των νέων ιστοριών και θα μας ξυπνούσε το ενδιαφέρον. Κρίμα.......

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 3:11 pm

Clarabelle έγραψε:

Σε ένα άνευρο επεισόδιο χωρίς ροή λίγα πράγματα έχει να πει κανείς και τα περισσότερα τα εχουν ήδη γράψει οι συμφορουμίτισες

Νομίζω οτι οι ηθοποιοί της σειράς ήταν ακόμη σε διακοπές. Ελάχιστες ερμηνείες ξεχώρισαν και ακόμη λιγότερες σκηνές

Οι σκηνές στην Κωνσταντινούπολη ήταν πολύ κακό για το τίποτα. Το πολυδιαφημισμένο ταξίδι έγινε απλά για να δούμε ανούσιες σκηνές με άθλια ακουστική (σχεδόν δεν άκουγα τι έλεγαν και σκάλιζα την τηλεόραση για τυχόν λάθος ρύθμιση στον ήχο) που δεν είχαν να δώσουν τίποτα στην ιστορία μας. slap Κρίμα.....

Η Μελίτα που στο κλείσιμο της β σεζόν ζητούσε συγνώμη απ τον πατέρα της τον αντιμετώπισε και πάλι ως το μόνο υπεύθυνο για τα στραβά της κακής της μοίρας και του μαύρου ριζικού της. Η ηρωίδα ήταν πάντοτε η επιτομή του ατομικιστή αλλά ας υπάρχει μια συνέχεια και συνέπεια σ αυτά που βλέπουμε δεν βλάπτει. Το πρώτο βήμα ενός ανθρώπου προς την ενηλικίωση είναι κατά την προσωπική μου εκτίμηση η αυτογνωσία. Αν εξακολουθεί να χρεώνει στους άλλους τα λάθη της δεν μιλάμε για ανεξαρτητοποίηση αλλά για πείσμα. Razz

Ο Πέτρος και η Αμαλία ήταν απ τους διασωθέντες του επεισοδίου. Κρίμα που δύο τόσο καλοί ηθοποιοί δεν έχουν άλλο ρόλο παρά μόνο να κυνηγούν το Μελιτόνι θα ήθελα που και που να βλέπω σκηνές τους με τους καλούς ηθοποιούς της σειράς.

Η Αντιγόνη και οι σκηνές της ήταν απ τις ελάχιστες που με καθήλωσαν. Εξαιρετικό το βλέμμα της την ώρα που η φιλόστοργος κόρη εκβίαζε οτι θα την πετάξει στο νερό αλλά ακόμη καλύτερη στη σκηνή της με το Μπέλλο. Απ τις λίγες στιγμές του επεισοδίου που θα κρατήσω. Ο τρόπος που τον απαξίωνε και το στυλάκι της όταν τον ειρωνευόταν κουνώντας τη βεντάλια υπέροχος.: respect :

Η Νταίζη αν εμφανιζόταν πρώτη φορά χθές θα έπαιρνε απο μένα τα εύσημα. Δεν μπορώ όμως να την πάρω σοβαρά γιατί τη θυμάμαι να κουνιέται και να λυγιέται με το χέρι στη μέση σαν την κυρά κατίνα όλη την περασμένη χρονιά. Μου προκαλεί γέλιο κι όχι ενδιαφέρον.

Η Εριέτα μου άφησε καλή πρώτη εντύπωση αν κι όταν τη βλέπω με το Στέφανο περιμένω να δω το Στράτο να βουτάει την Αλίκη απ το λαιμό. Ελπίζω να μην τη βλέπω κατά κόρον με Σταύρου και Κατρανίδη γιατί αποπροσανατολίζομαι και θα ψάχνω ποιά σειρά παρακολουθώ.

Η Αννα απλά αδιάφορη.

Ο Νικόλας και η Δάφνη έχουν ένα ενδιαφέρον θέμα για φέτος αλλά η υπερβολή με τα προαισθήματα με χάλασε. Μια και είναι οι μόνοι απ την παρέα που έχουν ιστορία περιμένω να δω που θα οδηγηθεί το όλον ελπίζοντας να μην δω τριγωνοτετράγωνα.

Ο Λευτέρης η Βέρα (μα Βέρα; lmao ) τα διαμάντια τα φονικά και τα καψίματα αδιάφοροι. Οι τρείς επαναλήψεις στη σκηνή του φονικού μου δείχνουν οτι οι σεναριογράφοι θεωρούν τους τηλεθεατές μάλλον άτομα χαμηλής νοημοσύνης . Βέβαια η ιστορία στο σύνολό της είναι μια ακόμη επανάληψη. Στον α κύκλο ο Στέλιος ήρθε να εκδικηθεί για το θάνατο της γυναίκας του, στο β κύκλο ο Στέφανος ήρθε να εκδικηθεί για την ταλαιπωρία της μανούλας του στο γ κύκλο ο φίλος μας ο Λευτεράκης ήρθε τι πρωτότυπο να εκδικηθεί για το θάνατο της Βέρας. Υπάρχει βέβαια μια θεμελιώδης διαφορά. Ο Στέλιος έμπλεξε μόνο με τη Νόρα ενώ ο Στέφανος έμπλεξε σε τριγωνάκι. Ο Λευτέρης από πόσα κρεβάτια θα περάσει; Ελπίζω να μην υποτιμήσουν εκτός της νοημοσύνης μας και την αισθητική μας. Δίπλα δίπλα Λευτεράκης και Εύα είναι η μέρα με τη νύχτα.

Για πρώτη φορά σε ένα δίωρο επεισόδιο ο Στέφανος άχρωμος και άοσμος. Κρίμα να μην έχει ρόλο ένας ηθοποιός σαν το Σταύρου. Είπαμε είναι ηθοποιός όχι θαυματοποιός. Ευτυχώς που υπήρχε κι εκείνη η τελευταία σκηνή να μας θυμίσει πως μπορεί να παίξει τι να πω......

Ο Χρήστος ένας ακόμη διασωθείς. Το βλέμμα του την στιγμή που άκουσε για το γάμο της Νταίζης με το Μπέλλο έδειξε όλα του τα συναισθήματα. Ελπίζω να δούμε αξιόλογες σκηνές με το Κασσανδρινό στο γ κύκλο τις κέρδισε με το σπαθί του.

Άφησα για το τέλος τη μοναδική σκηνή που μου θύμισε οτι παρακολουθώ τα μυστικά της Εδέμ. Τη σκηνή της νύχτας των Λεοντιδών. Άλλωστε ίσως αυτός να ήταν ο σκοπός της συγκεκριμένης σκηνής. Από την ώρα που διάβασα στα περιοδικά οτι οι πέντε που απόμειναν θα κάνουν νέες ευχές στράβωσα και τελικά δεν είχα άδικο. Η φυγή του Μάνου είναι πολύ πρόσφατη και σαν σύνολο η σκηνή βγήκε θλιβερή. Η παρέα αποδεκατισμένη η απουσία του Μάνου πιο αισθητή απο ποτέ και το χειρότερο δεν είδα όνειρα είδα συμβιβασμό. Το ότι αναφέρθηκε ο ύπνος του Νικόλα ασχολίαστο.

Κι όμως σε μια τόσο θλιβερή σκηνή κράτησα τρία πράγματα την καλύτερη και τη χειρότερη ευχή και το ύφος της Εύας όταν οι φίλοι της έκαναν τις ευχές τους.

Η καλύτερη η ευχή του Λουκά. Όταν τον άκουσα να ζητάει να είναι οι φίλοι του καλά και να μην τον χρειαστούν ποτέ πήγα πίσω. Τον είδα να κλαίει σ αυτή την ίδια παραλία και να λέει έκανα λάθος ευχή έπρεπε να ευχηθώ να είναι καλά οι φίλοι μου. Βρήκε μια δεύτερη ευκαιρία λοιπόν και ζήτησε αυτό που θεωρεί ακριβό Love!

Η χειρότερη η ευχή της Εύας. Μια απ τις κεντρικές τους ηρωίδες δεν έχει πια όνειρα. Δεν βρήκε τίποτα να ευχηθεί πέρα απ το να πάρει πίσω ένα κομάτι γης που τη δένει με την εποχή που ήλπιζε και ονειρευόταν. Τραγικά θλιβερό. Snif

Κι όμως το ύφος της Ξυλά που στην ουσία δεν έχει ρόλο πια σε υποχρέωνε να την προσέξεις οπότε την προσθέτω πανηγυρικά στους διασωθέντες του επεισοδίου.: respect :

Περιμένω να δω που θα οδηγηθεί η σειρά αυτή τη σεζόν και ελπίζω να είμαστε εδω και να τα λέμε. Προς το παρόν μέτριο απο μένα ενα επεισόδιο που υποτίθεται θα μας έβαζε στο κλίμα των νέων ιστοριών και θα μας ξυπνούσε το ενδιαφέρον. Κρίμα.......

: respect : : respect : : respect :
Απ΄την αρχή ως το τέλος..
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 3:18 pm

Clarabelle έγραψε:

Σούπερ όλος ο σχολιασμός..
Αλλά στέκομαι εδώ και χαίρομαι που έκανες αυτη τη σύνδεση..Θεωρησα την ευχή του Λουκά γενικευμένενη και πρόχειρη αλλά τωρα που διαβάζω αυτη τη συγκριση και το συνειδητοποιώ θυμάμαι την απιστευτη αυτη σκηνή με το Λουκά στην παραλία που ήθελε να αλλάξει την ευχή του... RESPECT!! : respect :
Nα και μια ευχη για την οποία αναθεωρώ... ΑΝ δεν έβαζε και τον ύπνο του Νικόλα πρωτα μια χαρα θα μασταν...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 3:22 pm

Clarabelle έγραψε:

όλος ο σχολιασμος ήταν πολυ καλός αλλά στεκομαι σ αυτα τα σημεια oscar : respect : : respect : : respect :

Επεισόδιο 398 & 399 - Ημερομηνία 19-09-2010 - Σελίδα 8 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 3:49 pm

Ήρθα και εγώωω... Και πολύ το άργησα..!! Χθες δεν σχολίασα βασικά γιατί μετά κοιμήθηκα γιατί νύσταζα εε και τα μυστικά πιο πολύ νύστα μου έφεραν αλλά τέσπα .. Ας πάω στον σχολιασμό nteni

Λοιπόν, δεν μου άρεσαν και πολύ οι σκηνές από την Κωνσταντινούπολη (για να είμαι και ειλικρινής) .. Αλλά είπαν ωραίες ατάκες ,ειδικά << Πολύ φιλάς,λίγο μιλάς >> Μόνο φιλάκια είδα..

Στην συνέχεια λάτρεψα το φασολάκι inlove Καλά αυτό το παιδί είναι γεννημένο ηθοποιός Efxi .. Κατά τα άλλα ο Ταρύφας άλλα μας δείχνει χαχαχα..

Το Μελιτάκι στης ομορφιές της χθες ..!!(Γιατί είπα ότι θα είμαι και ειλικρινής) Καλά της Κα.Πέφανης της πάνε πάρα πολύ ωραία τα μαλλιά έτσι..!!!
Μα και αυτή μωρέ τι κλαίει ? Δεν πάει και στην άκρη του κόσμου σε άλλο σπίτι πάει ..!! imarton
ααα ξέχασα .. Καλά μιλάμε τα σπασέ και το Νεφελάκι σήμερα ... Εκεί που πήγαινε να μπει στο ταξή μ'άρεσε πάρα πολύ έτσι όπως κοιτούσε την Αμαλία ..

Και ας πάω τώρα στους νέους ηθοποιούς ..!!!
Ο Μπισμπίκης λοιπόν, καλά αυτός καλός ηθοποιός είναι εντάξει το χει τελικά.. Βλέπω ότι και αυτός βρώμικες ιστορίες θα μπλέξει ..
Η Εριέττα θα φάει ένα ξύλο : ... Έβλεπα εγώ πως γλυκοκοίταζε τον Λουκάκο μου και όταν είδε φυσικά την άδια καρέκλα από δίπλααα...... Βουρ στο πατσά :qqq

Και πάμε τώρα στο κυρίως πιάτο .. Νταίζη -Μπέλλος .
Θα την .. :@ Μας κάνει και την δύσκολη ρε..!! "Εγώ δεν είμαι Νόρα" imarton Μα τι είναι αυτός ρε? Ο,τι ******** της λέει κάθετε και την πιστέυει..!! Άκου εκεί να πάει στην Αντιγόνη να ζητήσει και τα ρέστα gibbs ...
Και ας πούμε για αυτή την σκηνούλααα...
Καλά η Κυρία Παπαδημητρίου all the money Penguin Penguin .. Σε αυτή την σκηνή και στην άλλη φυσικά με την Νταίζη..

Και ας πάμε τώρα στο γυμναστήριοο....
Η Δαφνούλα πολύ άγχος μες την καλή χαρά.. Λάμπει .. !!!!

Πάντως δεν το περίμενα αυτό για το Χρήστο ... Να πέσει στο επίπεδο της Νταίζης.. imarton
Ο,τι τις λέει κάνει ..!!

Κι φτάσαμε στην Νύχτα των Λεωντιδών ..!!
Η Ευχούλα της Νόρας μας αχχχχχχχχ ήταν τέλειααα και πολύ γλυκιά και εμείς αυτό θέλουμε..!! inlove Και το είπε και τόσο γλυκά .. "Το Λουκονοράκι μας" .. <3
Μ'άρεσε και πολύ η Εύα εκεί όταν είπε "Δεν μπορώ όλα ζευγαράκια και εγώ έχω μείνει μπουκάλα" sisi

Αυτά από μένα ..!!!!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την k@terinio-loukonoraki στις Δευ Σεπ 20, 2010 4:06 pm, 2 φορές συνολικά
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Δημοσίευση από fay Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 3:53 pm

Το επεισόδιο απογοητευτικό για μένα αλλά αφού δεν υπήρχε τέτοια επιλογή το ψήφισα επιεικώς μέτριο, ούτε κρύο ούτε ζέστη. Για αρχή του τρίτου και τελευταίου κύκλου δεν με ενθουσίασε αλλά παρ' όλο που η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται θα περιμένω να δω και τη συνέχεια για να κρίνω καλύτερα. Σίγουρα ένα επεισόδιο δεν κρίνει ολόκληρη τη σεζόν αλλά σου δίνει τουλάχιστον μια γεύση του τι θα ακολουθήσει. Από τις τρεις τηλεταινίες που άνοιξαν την κάθε σεζόν ήταν σαφώς η χειρότερη και όπως δήλωσαν και κάποιοι παραπάνω ήταν εμφανές ότι όλοι ήταν μάλλον κουρασμένοι και απλώς προσπάθησαν να βγάλουν τις σκηνές. Όσο για τις 82 σκηνές που περιλάμβανε η τηλεταινία κατά τη γνώμη μου καλύτερα να ήταν οι μισές φτάνει να είχαν ουσία και βάθος. Η κάθε μία δεν είχε διάρκεια πάνω από 2-3 λεπτά. Θα ήταν προτιμότερο να είχαμε λιγότερες σκηνές και με μεγαλύτερη διάρκεια. Δεν θέλουμε ποσότητα αλλά ποιότητα. Τελικά ο κύριος Μπουζιώτης μάλλον διαψεύστηκε όταν δήλωνε ότι θα δούμε μια χορταστική δίωρη τηλεταινία που θα μας κόψει την ανάσα. Δυστυχώς η ταινία δεν ήταν χορταστική γιατί όπως είπα παραπάνω σημασία δεν έχει η ποσότητα αλλά η ποιότητα και επιπλέον δεν υπήρχε τίποτα να μας κόψει την ανάσα. Ακόμη και η καύση της νεκρής γυναίκας όσο ανατριχιαστική και να ήταν νομίζω ότι ήταν λίγο υπερβολική. Και ναι, η αποτέφρωση των νεκρών επιτρέπεται και στην Ελλάδα αλλά υπάρχει μια συγκεκριμένη διαδικασία. Δεν πιστεύω ότι ο καθένας θα μπορούσε να το κάνει αυθαίρετα και χωρίς άδεια όπως μάλλον το έκανε ο Λευτέρης. Επίσης να επισημάνω κι εγώ ότι οι σκηνές της παρέας ήταν λιγοστές και μάλιστα χωρίς κάτι ουσιαστικό. Η σκηνή τη νύχτα των Λεοντιδών ήταν απογοητευτική όχι μόνο γιατί έλειπε ένας από τους έξι αλλά και γιατί ο καθένας από τους εναπομείναντες δεν είχε κάτι σημαντικό να ευχηθεί. Η ευχή της Νόρας ήταν ίσως η μόνη που άξιζε αλλά φοβάμαι ότι οι σεναριογράφοι προσπαθούν και πάλι να μας χρυσώσουν το χάπι με προοικονομίες για να μας προσγειώσουν στο τέλος απότομα. Από τις τρεις νύχτες των ευχών που είδαμε σε κάθε σεζόν για μένα ξεχωρίζει η περσινή στην αρχή του δεύτερου κύκλου, που αν και ήταν μόνο ο Λουκάς και η Νόρα δόθηκε μεγαλύτερη έμφαση στην παρέα ακριβώς γιατί έλειπαν οι περισσότεροι. Ακούσαμε την ευχή της Νόρας για το Λουκά ''εύχομαι να είσαι πάντα καλά κι ευτυχισμένος. Εσένα σου αξίζει η Εδέμ'' και το Λουκά να απαντάει ''Μόνος; Χωρίς μια ηλίθια να τη βρίζω τι να την κάνω την Εδέμ; '' Είδαμε πόσο δεμένοι είναι πριν ακόμη γίνουν ζευγάρι και τώρα που είναι ζευγάρι ακούσαμε το Λουκά να εύχεται να μην τον χρειαστούν οι φίλοι του παρά μόνο για χαρές. Δεν είναι παράλογη ευχή αλλά περιμέναμε τουλάχιστον να ευχηθεί κάτι για τη Νόρα και για το μέλλον τους μαζί. Μόνο η ευχή της Νόρας για ένα παιδί με συγκίνησε αλλά η αισιοδοξία μου γι' αυτό το θέμα είναι πλέον συγκρατημένη. Και σαν φαν Λουκά-Νόρας θα δηλώσω ότι και οι σκηνές τους στην Πόλη δεν μου άρεσαν, ήταν λίγες, ανούσιες και ίσως και λίγο σαχλές. Θα μπορούσαν να δώσουν υπέροχες σκηνές σ' ένα τέτοιο σκηνικό γιατί οι ηθοποιοί το έχουν αλλά δεν είδαμε τίποτα ουσιαστικό, για να μην πω ότι δεν ακούσαμε και τίποτα, ο ήχος ήταν απαράδεκτος. Και γενικά σε σκηνές εξωτερικές πιο πολύ ακούγαμε τα τζιτζίκια παρά τους ηθοποιούς. Μπορεί οι ήρωες της παρέας να πήραν το προβάδισμα στους τίτλους, κάτι που το άξιζαν, αλλά στο δίωρο που παρακολουθήσαμε δεν είχαν το μερίδιο που έπρεπε να έχουν κι αυτό μάλλον για να προβληθούν οι νέοι που προστέθηκαν στο καστ και οι ιστορίες τους. Ίσως οι ιστορίες αυτές να έμοιαζαν να έρχονται από άλλη σειρά αλλά ευελπιστώ να έχουν κάποια σχέση με τους ορίτζιναλ ήρωες του έργου, αλλιώς θα πιστέψω ότι η παρουσία των καινούργιων δεν εξυπηρετεί κανένα σκοπό. Όσο για τους δευτεραγωνιστές που έγιναν ξαφνικά πρωταγωνιστές προτιμώ να μη σχολιάσω, άλλωστε με κάλυψαν προηγούμενα σχόλια. Το μόνο που ελπίζω είναι ότι μια που είναι αρχή ακόμα υπάρχει χρόνος να μπουν όλα και όλοι στη θέση τους και η εξέλιξη να δικαιώσει τόσο τον τίτλο της σειράς όσο και τις προσδοκίες μας.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 3:59 pm

emmm Mου ξέφυγε..!
Δεν θα επαναληφθεί..!!
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 4:05 pm

Clarabelle έγραψε:

Η Αννα απλά αδιάφορη.

Μέχρι τελείας.... oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Σελίδα 8 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή