Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap34%Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% 
[ 31 ]
Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 91

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 8:50 pm

Ας μου πει κάποιος πως μια σειρά που ξεκίνησε με τα όνειρα νέων παιδιών κατέληξε να πραγματεύεται το βούρκο
Μεγάλη μου απορία.

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από nora19 Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 8:53 pm

νταξει οντως η ζηλια της νορας ηταν υπερβολικη αλλα οι σκηνες τους ηταν χαριτωμενες! και το οτι μια γυναικα ειναι εξυπνη και μορφωμενη δεν σημαινει πως δεν εχει ανασφαλειες! το αντιθετο sisi αλλωστε ο λουκας την εχει πειραξει πολλες φορες για το υψος της λογικο να ενιωσε μια καποια ζηλια για το ντερεκι την εριεττα. ειναι οπως και να το κανουμε αρκετα εντυπωσιακη εχει και εναν αριστοκρατικο αερα. η συγκεκριμενη γκρινα της Νορας ηταν αρκετα χαριτωμενη κατ εμε! sisi

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nora19 στις Δευ Σεπ 20, 2010 9:00 pm, 1 φορά
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 8:54 pm

Παρακολουθώ γ κύκλο μονό κ μονό για την Παρέα κ δεν τη βλέπω!

Αγαπητοί σεναριογράφοι, στα μυστικά παίζει[δεν ξέρω αν το γνωρίζετε] κ μια ηθοποιός. Φαίη Ξυλά. Μπααααααα εεεεε? Σας έβαλα δύσκολα?Είναι πολύ καλή φαίνεται κ δεν σας κάνει!

Έχουμε κ ένα ζευγάρι που ξετρελαίνει κόσμο. Αυτό το θυμάστε? Νόρα-Λουκάς?Είναι δυνατόν να βλέπω μια σκηνή με Νόρα να ζηλευει κ να ξεφτιλίζεται για Εριέττα κ κουβέντα για την ευχή που έκανε?Η Δρακουλάκη είναι ακόμα σε διακοπές,έσωσε τ σκηνή ο Πετράκης!

Ευτυχώς που βλέπουμε λίγο παραπάνω Νικόλα-Δάφνη!

Σ αυτό το εργάκι όταν κάτι δεν τους αρέσει ρίχνουν ξύλο?

Πάντως ακόμα κ η Νταίζη κατάλαβε πόσο λαπάς είναι ο Στέφανος!

Ο Στέφανος πήγε να ενημερώσει τους πάντες για Νταίζη,αλλά ξέχασε την Εύα! Να θυμίσω ότι η Νταίζη πήγε να την σκοτώσει?Δεν πρέπει να γνωρίζει κ το λόγο?

Θεός ο Χρήστος έκλεψε τ παράσταση!

Η Μελίτα άλλαξε καναπέ ο άλλος έκανε γούβα!

Στέφανος-Μελίτα! Κρίμα για Σταυρου! Άθλια η σκηνή κ η Παπά!

Ωραία τα δελφίνια. Κ το βλέμμα της Ξυλα όλα τα λεφτά! Κ χωρίς ρόλο κάνει θαυματα! Υπέροχη!

Παπαδημητρίου απλά : respect :

Καλό απο μένα!

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 8:58 pm

Aπ'οτι διαβαζω δεν εχασα και τιποτα ιδιαιτερο που δεν το ειδα λογω φροντιστηριου!
Ελπιζω να προλαβω να δω αυριο κυριως τις σκηνες Κασσανδρινου,Παπαδημητριου,και οσο παρεα ειχε(μαλλον ελαχιστα)!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από nora19 Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 8:59 pm

απο την παρεα της φεγγαροπετρας και τα ονειρα της φτασαμε στη νταιζη livani ο απολυτος πατος. πραγματικα η ιστορια της δεν αντεχεται. η παρουσια της δεν αντεχεται. μια μανα ο θεος να την κανει προσπαθησε να κανει μια αλλη γυναικα να αποβαλλει(ευα).!!!! και το παραδεχεται και με τοση φυσικοτητα. σιγα ρε χρηστο δεν ηθελα να τη σκοτωσω να αποβαλλει μονο
!!!!! αν ειναι ποτε δυνατον! και αυτη τη γυναικα πρεπει εγω να την παρακολουθω να σουλατσαρει ανενοχλητη και να κανει το παιχνιδι της αντι να βρισκεται στη φυλακη. αισχος και αηδια. η απολυτη καταντια.
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Δημοσίευση από k@terinio-loukonoraki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 8:59 pm

tzibirdika έγραψε:Eιπα να κανω ενα διαλειμμα απο το διαβασμα και να το δω...Καλυτερο απο το χθεσινο αλλα και παλι....

Κασσανδρινος τα πηρε ολα κι εφυγε!!!!: respect : : respect : : respect : Μπραβο Περικλη επιτελους να σε δουμε και σε καμια σκηνη της προκοπης....Τον λυπηθηκα μωρε.... Aww Στη σκηνη του με τη Νταιζη ολη την ωρα φωναζα... "στασου στο υψος σου αγορι μου μη λυγισειιιιιιιιιιις" ΔΕΝ θελω να τον τουμπαρει αυτη η #$%@^$^# Χαρηκα που εφυγε και την αφησε ετσι μπουκαλα...Πρεπει να ηταν η μοαδικη φορα που η Νταιζη πηγε να κλαψει και να το εννοει....

Σκηνη Στεφανου-Καρταλως-Νταιζης.....ρε παιδια σορρυ κιολας..ημουν η μονη που ειχα ξεραθει στα γελια??? Οι αλλοι να πλακωνονται και η Αντιγοναρα να εχει πεσει στο τοιχο και να μοιρολογα...μονο το "η ζωη εδω τελειωνει δε μας τραγουδησε" lmao

Σκηνη με τη παρεα....Ακομα δε μπορω να καταλαβω το λογο υπαρξης της σκηνης..Μηπως για να μαθουμε το τροπο ζωης των δελφινιων?? Αμα ηθελα να γνωρισω τη ζωη τους θα ανοιγα το ΣΚΑΙ...(φοβερα ντοκιμαντερ) sisi
Η μηπως για να μαθουμε ποιο δελφινι μοιαζει στο Νικολα και ποιο στο Λουκα...Δε με τρελανε η σκηνη...πολυς ντορος για το τιποτα...Αναρωτιεμαι τα δελφινια ηταν οντως εκει? Η απλα πηραν πλανα απ κανενα ντοκιμαντερ και τα προσθεσαν στις σκηνες..? Rolling Eyes

Νορα κοψε τις υστεριες.....εισαι μια κοντη κουκλιτα....αλλωστε δεν ξερεις το ρητο "οι ψηλες ειναι για τη παρελαση...οι κοντες ειναι..... sfyr " Η σκηνη που επεσαν απο τα σκαλακια μου φανηκε πολυ αληθινη...Μαλλον οντως επεσαν..ασε που τα γελια ηταν πολυ Δρακουλοπετρακικα... sisi

ΒΑΡΕΘΗΚΑ

@Να λενε συνεχεια εκφρασεις του τυπου "παει το καλοκαιρι" "απο αυριο τα κεφαλια μεσα" "απο αυριο δουλεια" Ημαρτον παναγια μου...ευτυχως που τελειωνει η εξεταστικη αλλιως θα ειχα πεσει σε καταθλιψη....

@Να ακουω"Η Νταιζη ειναι αδερφη μου" Ρε Στεφανε μονο ντουντουκα δε πηρες να το φωναξεις να σε ακουσει ολη η πλαση...Το εμπεδωσαμε...και να θελουμε δε το ξεχναμε...

@Το διαρκες κλαψουρισμα του Νικολα
@Το σπαστικο "εχω ενα ευχαριστο κ ενα δυσαρεστο" του Λουκα
@Τους ηλιθιους ανουσιους καυγαδες μεταξυ Λουκα Νικολα μονο κ μονο για να γεμιζουν το επεισοδιο

@Να βλεπω την Ευα να γυρναει συνεχεια απο καπου και να πεταει τη φραση "τι κανει ο μικρος? μου λειψε" Να κατσεις μεσα να τον νταντευεις εσυ να μη σου λειπει...

@Τη Μελιτα να κλαιει και να οδυρεται...
@Τα φλασμπακ του Λευτερη....το εμπεδωσαμε κυριος...Σου σκοτωσαν τη γυναικα για κατι διαμαντια...Κι εσυ ρε φιλε..ντιπ για ντιπ εισαι? Χανουμε τις πτησεις μας?? ainta

Σχολιο 1

Το κουδουνι της Νορας αλλαξε??? Τι ηχος ειναι αυτος?? imarton

Σχολιο 2

Σε καποια στιγμη ειδα το Μπελλο και τον περασα για το Μανο...Επαθα ενα σοκ 3 δευτερολεπτων και επανηλθα...δεν ειμαι καλα το ξερω..το διαβασμα βλεπετε....

Ψηφισα καλο και πολυ τους... Mmm

lmao lmao Έλεος βρε tzimpirdika μου ,με πέθανες ..!!
Μα ναι το πρόσεξα και εγώ αυτό στο κουδούνι της Νόρας μα είναι σαν να τρυπάνε τον τοίχο sisi
Και με αυτό με την Αντιγόνη συμφωνώ..!!! Μα άκου την άλλην μάνα έλεος....!!
Άσχετο αλλά προσέξατε τι ύφος της Νόρας στην σκηνή που ήταν στην Εδέμ και λέγανε τα νέα για την Νταίζη ? Καλά το ύφος της lmao Τον λυπήθηκε
k@terinio-loukonoraki
k@terinio-loukonoraki
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στην δικιά μου Εδέμ ♥
Ασχολίες : Mυστικά της Εδέμ , Συγχρονισμένη κολύμβηση, Θέατρο, Τηλεόραση, Κινηματογράφο, Σχολείο (πφφ.)

http://tamystikathsedem.forumotion.com/profile.forum?mode=viewpr

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:08 pm

Εννοείται καλύτερο απ΄το χθεσινό,αλλά απ΄το χθεσινό όλα καλύτερα είναι,οπότε η συγκριση μου είναι ατυχής.. Angel
Νομίζω ότι καποιοι ηθοποιοί είναι ελαφρως ντεφορμέ ακόμη.. Matakia
*Μ'αρεσαν οι ατακες της Νόρας,που ηταν εντελώς Ακρίτα στα πολύ καλα της,αν και το σκηνικό το βρηκα σαφώς υπερβολικό και "ξεχειλωμένο"..
*Μ'αρεσαν τα δελφίνια,και τα Ξυλινα Σπαθιά,και όλοι μαζί κι ο Μπακουρος χώρια..
*Μ'αρεσε η επανασταση της Μελιτας που σηματοδοτήθηκε βασικά από την αλλαγή καναπε..αλλά αν λαβει κανείς υπόψη,το συναισθηματικό της δεσιμο με τον προηγούμενο,μικρό βημα δεν το λες..
*Μ'αρεσαν και η Δαφνη με το Νικόλα μαζί,όπως και χθες,πιο πολυ από καθε άλλη φορά..Να 'ναι τα τηλεοπτικά αντανακλαστικά μου που κι αυτοί θα πανε άκλαυτοι,ποιος ξέρει.. Matakia
Δε μπορώ αλλα ψευτοδράματα,δε μπορώ άλλες επαναληψεις,δε μπορώ αλλη Νταιζη,δεν μπορώ αλλο Μπελλο..
Επίσης,καπου έχασα την μπαλα,όταν η χθεσινή Νταιζη πήγε να φουνταρει στην πισίνα την καλοκαγαθη μανα της,και η σημερινή ενδιαφερόταν για τα χάπια της.. imarton..
Υγ.Τι;;;;;;;;;;;???? Απελυσε η΄... τον Ρενο απο την εταιρεία;; Scandal
ΟΛΕ soutien

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Δευ Σεπ 20, 2010 9:11 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:09 pm

Δεν θα γράψω πολλά, γιατί κι αυτό το επεισόδιο, χωρις να είναι απογοητευτικό, δεν με συνεπήρε ... Ισως όλοι είναι ακόμη λίγο μουδιασμένοι μετά τις διακοπές, ίσως το άγχος να φτιάξουν αρκετά επεισόδια για να έχουν τό στόκ τους, ίσως οι καινούργιοι που αναγκαστικά θα μαθαίνουμε λίγο λίγο τι καπνό φουμάρουν και τι σχέση μπορεί να τους δένει με τους υπόλοιπους -παλιούς- ήρωες, ίσως μία μικρή αμηχανία των μελών της παρέας λόγω της απουσίας του Μάνου, όλα αυτά κάνουν τα πρώτα επεισόδια μία μεταβατική περίοδο (προσαρμογής θα έλεγα) γι αυτό θα κάνω υπομονή για να στρώσουν τα πράγματα. Σκέφτομαι μόνο πόσο καλύτερο θα ήταν αυτό το σήριαλ αν αντι για καθημερινό ήταν εβδομαδιαίο, οπότε αναγκαστικά θα κοβόντουσαν πολλές σκηνές που επαναλαμβάνουν --σχεδόν-- τα ίδια, η δράση θα προχωρούσε πολύ πιό γρήγορα, θα υπήρχε χρόνος να διορθωθούν οι όποιες ατέλειες, και γενικά θα βλέπαμε ένα σήριαλ με αρχή, μέση και τέλος. Τέλος πάντων.
Οι καλύτεροι του επεισοδίου για μένα ήταν ο Στέφανος (εννοείται!), ο Χρήστος, και η Εριέττα με την Αμαλία. Η Νταίζη υπερπροβάλλεται κι αυτό είναι μείον για τη σειρά, γιατί την έχουμε ήδη συχαθεί και μια αυθόρμητη κίνηση προς το τηλεκοντρόλ την κάνουμε οταν την βλέπουμε. Κατ'εμέ είναι η αντίστοιχη της Ράνιας στη Βέρα, οπότε και οι δικές της μηχανορραφίες θα πρέπει να κρατηθούν στο σωστό τους επίπεδο --και χρονικά -- κι όχι να μας μπουκώνουν μ'αυτές, λές και θέλουν να μας κάνουν να τη θαυμάσουμε κιόλας, μιά άπληστη κατίνα είναι με δολοφονικά ένστικτα και τίποτε παραπάνω.
Η Μελίτα όσο πάει με απωθεί και περισσότερο, απορώ γιατί επιμένει ο Στέφανος να την παρακαλάει και δεν της ρίχνει μιά ανάποδη να ησυχάσουμε. Ελπίζω να γίνει σύντομα κάτι τέτοιο, γιατί δεν είναι ρόλος αυτός για το Στέφανο, ιδίως με τον τρόπο που παρουσιάζεται. Οπως επίσης κι ο Χρήστος πρέπει να γυρίσει εντελώς την πλάτη στη Νταίζη ...
Σχετικά με τα φλάς μπάκ του παρελθόντος του Λευτέρη, κι εκεί υπερέκθεση, που μειώνει το ενδιαφέρον μας. Καλύτερα θα ήταν να έδιναν μία συνολική , αλλά συνοπτική εικόνα που τι πέρασε και για ποιό λόγο ήρθε, ΜΙΑ φορά , και μετά να επικεντρωθούν στο παρόν, κι ίσως να κάνουν σύντομα φλάς μπάκ πού και πού όταν το παρελθόν τον "πνίγει". Αλλα καθημερινή σειρά βλέπουμε, δεν θα τις γλυτώσουμε τις επαναλήψεις, ας ελπίσουμε οτι δεν τις τραβήξουν πάρα πολύ και θα προχωρήσουμε σε ουσιαστική πλοκή σύντομα.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από pruedens Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:19 pm

η σειρα πρεπει να αλλαξει τιτλο......

- Τα μυστικα της Νταιζης
- Η ωρα των μεγαλων αποκαλυψεων

η καλυτερα Η ΛΑΜΨΗ η ΣΤΟ ΦΩΣ μιας και η Νταιζη μας εχει εχει πρηξει ολο στο φως θελει να βγει.....θελω να μας βγαλω στο φως ....και να στο φως αμαν πια.....

- Να ρωτησω, τον καινουργιο τον Λευτερακη θα τον βλεπουμε ολο με flashbacks...και μουσικη επενδυση απο το inception παλι?? μπας και ζει το δικο του ονειρο το παιδι ..και ψαχνει τροπο να ξυπνησει????

- Αχ....ΕΥΑΚΙ...μου και εγω μαζι σου....αυτα τα βλεμματα σου οταν αναφερουν τον Μανο......με πεθαινουν....τα κλαματα θα βαλω και δεν μου παει αλλα βαλτε την να λεει και κατι εστω δωστε της την κληρονομια να ασχολειται με κατι η κοπελα ημαρτον παντως το γυμναστηριο οχι οτι το χρειαζοταν.....τζιμανι.....θεα στο πλοιαρακι..με τα δελφινια...

- Μελιτακι........Ξυδι....μονο αυτο....

- Νορακι...δεν σου παει αγαπη μου το να ζηλευεις ...οκ περσι σε λατρεψαμε με το Νταιζουλινι να μαλλιοτραβιεστε αλλα νησαφι πια.....καλα το πεσιμο ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.....

- Αυτο με τον υπνο του Νικολα παλιωσε .....παιδια.....αρχιζει να γινεται εκνευριστικος.....φτανει.......

- η σκηνη με τα δελφινια καλη .....αν επαιζε το επεισοδιο 2 ωρες την μερα.....ειδαλλως filler.....κατι να εχουμε να το γεμιζουμε ..γιατι το υπολοιπο το σπαταλαμε στην Νταιζη ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ, τον Στεφανο αδεφο της Νταιζης ......κτλπ....

pruedens

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:22 pm

Ας πω κι εγώ την άποψή μου... Λοιπόν ο Σταύρου έδωσε ρέστα...Το ζούσε όπως και η Παπαδημητρίου.
Λάτρεψα τη σκηνή Νόρας-Λουκά, είναι γεγονός ότι είναι κοντούλα αλλά πανέμορφη, ειδικά τώρα που είναι μαυρισμένη, και έχασε πάλι κάποια κιλά, θεά, την λατρεύω. Όμως δικαιολογώ τη ζήλεια της, γιατί λέτε ότι είναι ανούσια; Δεν μπορεί μια προσωπικότητα όπως εκείνη, μορφωμένη, να ζηλεύει;; Και ήταν τόσο φυσική...
Και το φιλί επίσης φυσικό, μου θύμισε την περσινή τους χημεία, που έλειπε από το επεισόδιο της Κυριακής. Όσο για την σαβούρδα- πτώση τους ήταν σίγουρα εκτός σεναρίου και εντελώς φυσικό και ρεαλιστικό.
Έσκασα στα γέλια.........αλλά ευτυχώς που δεν χτύπησαν, το ελπίζω.
Μάλλον στα πρώτα γυρίσματα θα είχαν ξεχάσει τα σκηνικά στο σπίτι ότι έχει δυο σκαλοπατάκια.
Όσο για το κουδούνι, συμφωνώ! Ήταν θυροτηλεφώνου, αλλά πέρυσι δεν χτυπούσαν καν κουδούνι αλλά απλά την πόρτα...
Ο Χρήστος ήταν πολύ καλός αν και η μπουνιά που έπεσε από τον Σταύρου ακούστηκε εντελώς ψεύτικη.
Και οΜάνος πράγματι λείπει πολύ από τη σειρά...
Τον Λευτέρη δεν τον συμπαθώ, λυπάμαι και βαρέθηκα !!!!!! με τα flashback wall Αυτά από μένα
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:27 pm

Μια απάντηση στην fay το επεισόδιο της Κυριακής ήταν διπλό και από το MEGA το αρίθμησαν 398 & 399, άρα το σημερινό 400. Επαναλαμβάνω η αρίθμηση είναι του MEGA και όχι δική μας.

Τώρα λίγα γενικά για το επεισόδιο του νέου σήριαλ:
Κάνω πρόταση να ανοίξουμε ψηφοφορία και να βαθμολογούμε τους ηθοποιούς και να βγάζουμε τον MVP του κάθε επεισοδίου. Στο σημερινό είχαμε καταπληκτικές ερμηνείες από τους Πολυχρονίδη, Παπαδημητρίου, Σταύρου και Κασσανδρινό στις σκηνές που αφορούσαν την οικογένεια Καρτάλη - Λαζαρίδη (συμφωνούμε Pasxalitsa). Δυστυχώς κανείς άλλος δεν έχει ρόλο για να κρίνουμε το παίξιμό του.
Το θέμα είναι ότι δυστυχώς η υπόθεση που βλέπουμε δεν αφορά ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ, αλλά μυστικά άλλων που δεν έχουν καμμία σχέση με την παρέα (συμφωνούμε pruedens). Επομένως δεν έχει νόημα να βαθμολογούμε το επεισόδιο.
Πλήρης απογοήτευση.
Ίσως επανέλθω αργότερα.

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:33 pm

Ξεκινώντας να σχολιάσω προσπάθησα να επαναφέρω στη μνήμη μου το τί είδα σήμερα

Τελικά ολόκληρο το επεισόδιο ήταν ένα αδιάκοπο πήγαινε έλα.

Η πρώτη περιοδεύουσα η καινούρια μας πρωταγωνίστρια. Η Νταίζη Παπαδοπούλου Καρά Λύτρα soon to be Μπέλλου.

Στην πρώτη στάση άρπαξε μερικές γρήγορες.

Στη δεύτερη είπε μια διαστρεβλωμένη ιστορία στον Μπέλλο που ως γνωστόν έχει μια καρδιά τρυφερή σαν του μαρουλιού.

Στην τρίτη επιτέλους παραδέχτηκε οτι είναι στον πάτο.

Ησύχασα όμως όταν ξεκαθάρισε στην Αντιγόνη οτι τώρα εκείνη έχει τα ηνία της οικογένειας. Όταν λέμε οικογένεια εννοούμε κάτι σαν την οικογένεια Κορλεόνε; Μήπως πρέπει να αρχίσουμε να την αποκαλούμε ντόνα Νταίζη;

Επόμενος σε περιοδεία ο Στέφανος.

Αφού πρώτα έπεσε απ τα σύννεφα στο άκουσμα οτι η Νταίζη είναι αδελφή του τη βούτηξε και της έριξε δυο τρείς ψιλές. Ευτυχώς η Νταίζη κράτησε την ισορροπία της και δεν έπεσε να χτυπήσει και να έχουμε καταγγελίες. Ο Μάνος με κάτι τέτοια κόντεψε να χάσει το δικαίωμα να βλέπει τη μικρή. Κατηγόρησα το Μάνο για τη βίαιη συμπεριφορά του οπότε απο μένα άκυρος κι ο Στέφανος. Τι κακό κι αυτό μέχρι και στη δυσκολία να διαχειριστεί το θυμό του ίδιος είναι.

Επόμενη στάση ο Χρήστος. Σιγά ρε αγόρι μου πως του το ξεφούρνισες έτσι χύμα; Τον έστειλες τον άνθρωπΑ. Κι επειδή ακόμη είχε νεύρα παίξανε κι εκεί λίγο ξύλο μόνο που ανάμεσα στα αγόρια είναι διαφορετικό είναι ξύλο επι ίσοις όροις.

Είδε οτι δεν βγάζει άκρη και πήγε στη κατσαρή του αγάπη για παρηγοριά και της είπε το εξής συγκλονιστικό. Η Νταίζη είναι αδελφή μου. Εκείνη μάλλον ενοχλημένη που τη σήκωσε απ τον καινούριο της καναπέ του είπε μπόλικα εγώ εγώ εγώ και τον έδιωξε. Σωστή. Αν τον άνθρωπό σου δεν τον ξαποστείλεις τη δύσκολή του ώρα πως θα του δείξεις την αγάπη σου;

Τελευταία στάση το σπίτι της Νόρας. Ανακοινώθηκε τι άλλο η συγγένεια με την αδελφή Νταίζη και κλείσαμε τον κύκλο

Κανονικά έπρεπε να περάσει κι απ την Εύα να πει τα χαρμόσυνα να μάθει κι αυτή η δόλια ποιά πήγε να τη στείλε σε τόπο χλοερό αλλά αυτήν την κρύβουμε μη τυχόν και μας την ματιάσουνε. Σιγά μη δίναμε και στην Εύα σκηνή.

Περιοδεύουσα νούμερο τρία η Εριέττα. Πήγε απ την Αμαλία ήπιε το καφεδάκι της της πέταξε εμμέσως πλην σαφώς σας ξέρω απ τα λόγια του μπαμπά μου, και πήρε και τη συγκατάθεσή της να καταθέσει στη δίκη. Έξυπνο τώρα και να της πει ο Πέτρος μην ανακατεύεσαι εκείνη θα μουλαρώσει γιατί μια κυρία του κόσμου δεν αθετεί τις υποσχέσεις της.

Επόμενη στάση ο Ρούσσος. Να πω οτι δεν έκανα συνειρμούς με την Αλίκη και τον Άγγελο θα είναι ψέμα. Γνωρίζονται όμως οπότε άντε να δούμε απο που και πως.

Επειδή την παρέα της φεγγαρόπετρας τη βάλαμε στην αρχή στους τίτλους αλλά ιστορία δεν έχει εμπλοκή στα τεκταινόμενα επίσης δεν έχει εμείς όμως τιμούμε τους ήρωες μας, τους στείλαμε εκδρομή. Ο Λουκάς σε ρόλο Κουστώ να εξιστορεί τις συνήθειες των δελφινιών και αυτά τα σκασμένα να κλέβουν την παράσταση. Να μου πεις και η παρέα τίποτα δεν είχε να πει οπότε ίση συμμετοχή είχαν στη σκηνή και δελφίνια δεν βλέπει κανείς κάθε μέρα.

Ανάμεσα σε άλλα είδαμε να πηγαίνουν στο σπίτι να φεύγουν απ το σπίτι διαδοχικά και οι πέντε ολίγον ξεκατίνιασμα Νόρας να θυμηθούμε τα παλιά ολίγον ύπνο του Νικόλα να μην ξεχνιόμαστε και τη μάνα Εύα να ρωτάει τι κάνει ο Άγγελος κοιμήθηκε έφαγε ρεύτηκε και άλλα τέτοια μαμαδίστικα

Τέλος είχαμε μεταμεσονύχτια επίσκεψη Λουκανορακίων στο ζεύγος Λύτρα. Ο Νικόλας ο δόλιος έπαθε σοκ. Κι εγώ αν μου τύχαινε αδελφή η Νταίζη έτσι θα έμενα. Υπομονή Νικόλα μου και δεν μπορώ να σου πω οτι ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός γιατί το είπαμε σήμερα πολλάκις και το εμπεδώσαμε. Τελείωσε το καλοκαίρι.

Υγ 1. Τώρα που τελείωσα με το σχολιασμό θα ψάξω να δω αν άλλαξαν οι άνθρωποι που γράφουν διαλόγους

Υγ 2. Λευτέρη στο διάδρομο να ματα-ξανα-βλέπει τα φονικά δεν σχολιάζω. Μόνο σας παρακαλώ ας κάνει ένα μπανάκι

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:38 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Τελικά μια χαρά την κράξαμε την ευχή της Εύας μια και δια στόματος Νικόλα μας επιβεβαίωσαν ότι μιλούμε δια ένα οικόπεδο βεβαίως βεβαίως... Φιλέτο μεν, οικόπεδο δε! Τρελές φιλοδοξίες! livani

ΠΑΝάθλιο το σημερινό αλλά μία η τελευταία σκηνή με την παρέα και τις φάτσες των παιδιών στα μαντάτα (με την πρωταγωνίστρια ξανά μανά να λάμπει δια της απουσίας της και να λαμπει δια της παρουσίας της στη γκαντεμο-δεύτερη θέση των τίτλων) και μία η σκηνή του Χρήστου με τη Νταίζη το προβιβάζουν σε επιεικώς άθλιο και αυτός είναι όλος κι όλος ο σχολιασμός που θα έχετε...

Το σημερινό μου θύμισε Φωσκολειάδα (στην παρακμή της) με τους πρωταγωνιστές, δευτεραγωνιστές και πάσης κλάσσεως ηθοποιό να λέει το ίδιο πράγμα "Η Νταίζη είναι αδερφή του Στέφανου!"... "Η Νταίζη είναι αδερφή του Στέφανου!"... "Η Νταίζη είναι αδερφή του Στέφανου!".. ΟΚ το εμπεδωσαμε αλλά μάλλον απο τα προσεχώς θα το ξαναματαδούμε!

Και που το είδα λοιπόν πολύ του ήτανε..

Όσο για την αρχική λουκανορική σκηνή κάποιος να μπουγελώσει τη Νόρα, έλεος!!! livani

Τι άλλο θα ζήσουμε θέε μου???

Και είς άλλα με υγείαν!

ΥΓ.1 Το γνωστό - Απαλλάξτε μας απο τον ξενέρωτα
ΥΓ.2 Το νέο - Απαλλάξτε μας από την επανάληψη στην επαναληψη στην επανάληψη βαρέθηκα να τους ακούω όλους να λένε τα ίδια και τα (γ)ίδια!!!

Οπως πηγενα να σχολιασω και εγω ξαφνικα πετυχενω αυτον το σχολιασμο
Τον διαβαζω και βλεπω πως ειναι αυτος που με ταφτιζει απολυτα
Δεν εχω πραγματικα να προσθεσω τιποτα παραπανω
Το επεισοδιο χαλια αλλα πρεπει να πω πως ηταν καλυτερο απο το χθεσινο
(κοιταξτε που φτασαμε να σιγκρινουμε ποιο ειναι το ποιο χειροτερο
imarton )

Επισεις με βρισκεις μακραν συμφωνη με τα Υ.Γ. σου ειδικα με τον δευτερο
ποσο ακομα να δω φλασμπακ τον τερη με την τερα του(βερα ηθελα να πω Razz )

Και το δικο μου Υ.Γ.

Υ.Γ.1.ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΠΙΑ!!!!ΦΕΡΤΕ ΠΙΣΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΜΑΕ ΚΑΙ ΠΟΡΩΝΟΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ!!ΣΑΣ ΙΚΕΤΕΥΟΥΜΕ!!! : scream : : scream :

Υ.Γ.@.Θεικη η υπογραφησ σου απλα ρεσπεκτ : respect : : respect :

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mariannitaki στις Δευ Σεπ 20, 2010 9:41 pm, 1 φορά
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:40 pm

Clarabelle έγραψε:
Ξεκινώντας να σχολιάσω προσπάθησα να επαναφέρω στη μνήμη μου το τί είδα σήμερα

Τελικά ολόκληρο το επεισόδιο ήταν ένα αδιάκοπο πήγαινε έλα.

Η πρώτη περιοδεύουσα η καινούρια μας πρωταγωνίστρια. Η Νταίζη Παπαδοπούλου Καρά Λύτρα soon to be Μπέλλου.

Στην πρώτη στάση άρπαξε μερικές γρήγορες.

Στη δεύτερη είπε μια διαστρεβλωμένη ιστορία στον Μπέλλο που ως γνωστόν έχει μια καρδιά τρυφερή σαν του μαρουλιού.

Στην τρίτη επιτέλους παραδέχτηκε οτι είναι στον πάτο.

Ησύχασα όμως όταν ξεκαθάρισε στην Αντιγόνη οτι τώρα εκείνη έχει τα ηνία της οικογένειας. Όταν λέμε οικογένεια εννοούμε κάτι σαν την οικογένεια Κορλεόνε; Μήπως πρέπει να αρχίσουμε να την αποκαλούμε ντόνα Νταίζη;

Επόμενος σε περιοδεία ο Στέφανος.

Αφού πρώτα έπεσε απ τα σύννεφα στο άκουσμα οτι η Νταίζη είναι αδελφή του τη βούτηξε και της έριξε δυο τρείς ψιλές. Ευτυχώς η Νταίζη κράτησε την ισορροπία της και δεν έπεσε να χτυπήσει και να έχουμε καταγγελίες. Ο Μάνος με κάτι τέτοια κόντεψε να χάσει το δικαίωμα να βλέπει τη μικρή. Κατηγόρησα το Μάνο για τη βίαιη συμπεριφορά του οπότε απο μένα άκυρος κι ο Στέφανος. Τι κακό κι αυτό μέχρι και στη δυσκολία να διαχειριστεί το θυμό του ίδιος είναι.

Επόμενη στάση ο Χρήστος. Σιγά ρε αγόρι μου πως του το ξεφούρνισες έτσι χύμα; Τον έστειλες τον άνθρωπΑ. Κι επειδή ακόμη είχε νεύρα παίξανε κι εκεί λίγο ξύλο μόνο που ανάμεσα στα αγόρια είναι διαφορετικό είναι ξύλο επι ίσοις όροις.

Είδε οτι δεν βγάζει άκρη και πήγε στη κατσαρή του αγάπη για παρηγοριά και της είπε το εξής συγκλονιστικό. Η Νταίζη είναι αδελφή μου. Εκείνη μάλλον ενοχλημένη που τη σήκωσε απ τον καινούριο της καναπέ του είπε μπόλικα εγώ εγώ εγώ και τον έδιωξε. Σωστή. Αν τον άνθρωπό σου δεν τον ξαποστείλεις τη δύσκολή του ώρα πως θα του δείξεις την αγάπη σου;

Τελευταία στάση το σπίτι της Νόρας. Ανακοινώθηκε τι άλλο η συγγένεια με την αδελφή Νταίζη και κλείσαμε τον κύκλο

Κανονικά έπρεπε να περάσει κι απ την Εύα να πει τα χαρμόσυνα να μάθει κι αυτή η δόλια ποιά πήγε να τη στείλε σε τόπο χλοερό αλλά αυτήν την κρύβουμε μη τυχόν και μας την ματιάσουνε. Σιγά μη δίναμε και στην Εύα σκηνή.

Περιοδεύουσα νούμερο τρία η Εριέττα. Πήγε απ την Αμαλία ήπιε το καφεδάκι της της πέταξε εμμέσως πλην σαφώς σας ξέρω απ τα λόγια του μπαμπά μου, και πήρε και τη συγκατάθεσή της να καταθέσει στη δίκη. Έξυπνο τώρα και να της πει ο Πέτρος μην ανακατεύεσαι εκείνη θα μουλαρώσει γιατί μια κυρία του κόσμου δεν αθετεί τις υποσχέσεις της.

Επόμενη στάση ο Ρούσσος. Να πω οτι δεν έκανα συνειρμούς με την Αλίκη και τον Άγγελο θα είναι ψέμα. Γνωρίζονται όμως οπότε άντε να δούμε απο που και πως.

Επειδή την παρέα της φεγγαρόπετρας τη βάλαμε στην αρχή στους τίτλους αλλά ιστορία δεν έχει εμπλοκή στα τεκταινόμενα επίσης δεν έχει εμείς όμως τιμούμε τους ήρωες μας, τους στείλαμε εκδρομή. Ο Λουκάς σε ρόλο Κουστώ να εξιστορεί τις συνήθειες των δελφινιών και αυτά τα σκασμένα να κλέβουν την παράσταση. Να μου πεις και η παρέα τίποτα δεν είχε να πει οπότε ίση συμμετοχή είχαν στη σκηνή και δελφίνια δεν βλέπει κανείς κάθε μέρα.

Ανάμεσα σε άλλα είδαμε να πηγαίνουν στο σπίτι να φεύγουν απ το σπίτι διαδοχικά και οι πέντε ολίγον ξεκατίνιασμα Νόρας να θυμηθούμε τα παλιά ολίγον ύπνο του Νικόλα να μην ξεχνιόμαστε και τη μάνα Εύα να ρωτάει τι κάνει ο Άγγελος κοιμήθηκε έφαγε ρεύτηκε και άλλα τέτοια μαμαδίστικα

Τέλος είχαμε μεταμεσονύχτια επίσκεψη Λουκανορακίων στο ζεύγος Λύτρα. Ο Νικόλας ο δόλιος έπαθε σοκ. Κι εγώ αν μου τύχαινε αδελφή η Νταίζη έτσι θα έμενα. Υπομονή Νικόλα μου και δεν μπορώ να σου πω οτι ο ουρανός θα γίνει πιο γαλανός γιατί το είπαμε σήμερα πολλάκις και το εμπεδώσαμε. Τελείωσε το καλοκαίρι.

Υγ 1. Τώρα που τελείωσα με το σχολιασμό θα ψάξω να δω αν άλλαξαν οι άνθρωποι που γράφουν διαλόγους

Υγ 2. Λευτέρη στο διάδρομο να ματα-ξανα-βλέπει τα φονικά δεν σχολιάζω. Μόνο σας παρακαλώ ας κάνει ένα μπανάκι

oscar Χωρίς άλλο σχόλιο : respect : : respect : : respect :
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:41 pm

Ευχαριστώ πολύ Μαριάννα και η δική σου δεν πάει πίσω Love!

Jim7 συμφωνώ αναφορικά με την ψήφο. Ακόμα και το άθλιο που ψηφίζω δεν με καλύπτει, δεν είναι άθλιο είναι βαρετό...

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:48 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Ευχαριστώ πολύ Μαριάννα και η δική σου δεν πάει πίσω Love!

Jim7 συμφωνώ αναφορικά με την ψήφο. Ακόμα και το άθλιο που ψηφίζω δεν με καλύπτει, δεν είναι άθλιο είναι βαρετό...

Καλα βαρετο ειναι οσο δεν παει!!!
Και δεν ειναι μονο αυτο
Δεν σε αφηνουν να το εκφρασεις κιολας maaaad maaaad

Υ.Γ.Το ξανα ματα το ξερα πως θα σου αρεσε χιχι
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Δημοσίευση από Nora&Loukas Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:50 pm

Πολύ καλύτερο από το χτεσινό. Αλλα τι πάθανε φέτος με την σκηνοθεσία πάνε από το κακό στο χειρότερο. Στο σπίτι της Νόρας οι σκηνές λόγικά ήταν νύχτα συνήθως όταν ειναι νύχτα τα παράθυρα είναι μαύρα, μπλέ σκοτεινός τελοσπαντον ο φωτισμός ή κανω λάθος? σήμερα όμως μπερδεύτικα νόμιζα ότι ήταν μέρα στις σκηνές τους!

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Δημοσίευση από angeliga Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 9:55 pm

loukitsa έγραψε:Η σκηνη αλα Τιτανικος με Λουκά και Νόρα που βλέπαμε στο τρειλερ που ηταν οεο? ainta sfyr
αυτο αναρωτιεμαι και εγω αριαδνη μου!!!την εκοψαν παλι ομως εκαναν και με την συζητηση!!δηλαδη ελεος..!livani
κοβουν σκηνες του απολυτου ζευγαριου για να δουμε μελιτα και οχια??αν ειναι ποτε δυνατον!!και δεν ειναι μονο αυτη η σκηνη!υπηρχε και μια αλλη που ο λουκας ειχε στην αγκαλια του την νορα και αυτη χαθηκε καπου στο στουτιο!!δηλαδη ποσο μυαλό χρειαζετε για να κανεις τετιες βλακιες? xoxo
angeliga
angeliga
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Λεμεσος,Κυπρος
Ασχολίες : Τραγουδι,Θεατρο,Χορος,Ζωγραφικη

Δημοσίευση από angeliga Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 10:04 pm

loukitsa έγραψε:Το κουδουνι της Νόρας ειναι ηχος απο θυροτηλεφωνο πάντως 10000% Σμα ευγε ευστοχοτατος σχολιασμος lmao
αχαχαχα αυτο το προσεξα και εγω κοριτσια!μια χαρα ηταν παλια ο ηχος του κουδουνιου της νοριτσας μας!και οντως παιδια το πεσιμο αντιγονης-παναγιωτη ηταν αληθινο!!και τοτε που τον αγκαλιασε και ειχε πεσει ο λουκας κατω απο την καρεκλα του παλι αληθινο ηταν!!γενικα κανει πολες ζημιες το αντιγονακι μας οποτε δεν το αποκλειω να ειναι αληθινο και επειδη ειναι ωραιο να το κρατησαν..! lmao
angeliga
angeliga
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Λεμεσος,Κυπρος
Ασχολίες : Τραγουδι,Θεατρο,Χορος,Ζωγραφικη

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 10:20 pm

οκ καλλο επεισοδειο το σημερινο...η νορα κι ο λουκασ στο σπιτι μ θυμησαν πραγματικα νορα κ λουκα α κυκλου.....κ η ντουμπα τσ ηταν κορυφαια κ μαλλον αληθινη......οσο για την σκηνη με τα δελφινια δε λεω ωραια τα δελφινια προσωπικα τα λατρευω ωραια που ειδαμε κ την παρεα να κανει ενα κοινο ταξιδακι αλλα το national geografy τι το θελανε.....??αυτο που μου ξινησε εντελωσ ηταν η σκηνη χρηστου-στεφανου....ο κασσανδρινοσ πολυ ψευτικοσ σαυτη τη σκηνη....σε αντιθεση μαυτη με την νταιζη.....που ηταν πολυ καλοσ....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 10:22 pm

ειδα μεχρι την πρωτη σκηνη της νορας και του λουκα στο σπιτι τους (υπηρχε κι αλλη υποθετω γιατι εγω κουδουνι δεν ακουσα Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 558573 ) νευριασα και εκλεισα την τηλεοραση....

γιατι νευριασα...δεν με ενοιαξε η ζηλια ουτε η ανασφαλεια αλλα αυτη την αναλαφρη χαζοκωμικη νοτα την βαρεθηκα μεχρι εκει που δεν παει αλλο...με κουρασαν τα σκοτσεζικα ντουζ και να περιμενω με το σταγονομετρο μηπως δωθει μια σκηνη ουσιας και τελικα να μην την δινουν κιολας....

γυρνανε απο τη νυχτα των λεωντιδων ...την υποτιθεμενη τελευταια τους στην εδεμ...χωρις τον μανο..με τη νορα να λεει ξεκαθαρα στον λουκα οτι θελει παιδι...και αντι να κανουν μια ρημαδοσυζητηση με ουσια...δεν πλεονεκτω ας ηταν και 30'' και πιο λιγο ..αλλα να εχει ουσια!!!!! λεγανε αλλα ντ' αλλα....
στο πεσιμο γελασα ..καθαρο ατυχημα εκεινης της στιγμης.. αλλα μετα την εκλεισα την τηλεοραση....κουραστηκα....
απελπισια σκετη απο το πρωτο επεισοδιο...

μεχρι εκει που ειδα δεν λεω ηταν καλυτερο απο την τηλεταινια γιατι δεν ηταν ανευρο αλλα και παλι....

στην σκηνη αντιγονης-νταιζης-στεφανου η οποια ηταν αρκετα καλη λογω των ηθοποιων αλλα εμοιαζε λιγο με φωσκολο ομολογουμενως...
ομως για μενα ηταν απαραδεκτη....
μια νταιζη εκνευριστικη μεχρι εκει που δεν παει (και ας της πει καποιος πως απο κληρονομια του λαζαριδη δεν δικαιουτε μιας και ειναι λυτρα..και οτι θελει ας το ζητησει απο την αντιγονη ..ο σπυρος ο αποθανων δεν της ηταν κατι και σιγουρα δεν της χρωσταγε και τιποτα.. ) μια αντιγονη τωρα κλαιω...μοιρολογαω...και ενας απαραδεκτος στεφανος ο οποιος τωρα θυμηθηκε να αντιδρασει για την ευα και τον γιο του και οταν στην ευα επεφταν αυτοκινητα και μαδερια αυτος αγρον ηγοραζε και σχεδιαζε με την ερωμενη ταξιδακια για τα παρισια και τωρα θυμηθηκε να σηκωσει χερι...
ειμαι απολυτα κατα της βιας και δεν αντεχω πια να βλεπω συνεχεια αυτο το μοτιβο...η νταιζη ειναι οτι ειναι ..δεν την δικαιολογω δεν την συμπαθω αλλα μπαστα πια με το ξυλοφορτωμα στις γυναικες και την βια γενικοτερα...
απο την πρωτη σεζον εχουν χτυπησει μαιρη, αγγελα, ευα, μελιτα, νταιζη, αντιγονη(συμπεριλαμβανω το σημερινο της πεσιμο) ...τι να πω..ειμαι απολυτα αντιθετη και με εκτος του οτι με θυμωνει αυτη η κατασταση με κουραζει κιολας...
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 10:25 pm

Το ψήφισα μέτριο το επεισόδιο αλλά δεν ξέρω γιατί τελικά ....

Κι ας είδα περισσότερο Παρέα, τί να πώ ...
Ότι μου άρεσαν οι σκηνές τους ???
Η Νόρα σε πλήρη βλακεία πάλι με αυτή την ζήλια, ο Νικόλας κουραστικός με τον ύπνο του και τα καυγαδάκια με το Λουκά, οι ατάκες ίδιες !
Δηλαδή ,δεν είχαν όρεξη να γράψουν διαλόγους ???
Ακούμε συνέχεια από χτες μια Εύα να λέει "που είναι ο μικρός μου και μου έλειψε" και όλους τους υπόλοιπους να λενε "τέλος το καλοκαιράκι, από αύριο τα κεφάλια μέσα" .... Κρίμα....

Το μόνο που με συγκίνησε ήταν η ατάκα της Δαφνούλας για το Μάνο και η μελαγχολία της Εύας ... Εκεί δάκρυσα ασυναίσθητα ....

Νταίζη, βαρετή κουραστική και με απαιτήσεις που δεν καταλαβαίνω !! Γιατί διατυμπανίζει ότι της ανήκουν τα λεφτά που άφησε ο Λαζαρίδης στο εγγόνι του, ενώ εκείνη είναι παιδί του Λύτρα ? Από πού κι ως πού διατάζει το Στέφανο ? Τί άλλο σχεδιάζει με τη "μανούλα της" ?

Ο Στέφανος χαντακωμένος .... Βαριεστημένος να περιφέρει τον πόνο του, με το Χρήστο υπερβολικός ....

Ο δε Χρήστος δε μου άρεσε καθόλου με το Στέφανο αλλά πολύ με τη Νταίζη και ανυπομονώ για τη σκηνή του με Αντιγόνη !!

Μελίτα δε σχολιάζω !! Η επανάσταση της είναι απλά να περιφέρει τον πωπό της σε άλλους πιο φτηνούς καναπέδες ....

Λευτεράκη και Εριέττα είχαμε λιγότερο ...

Γενικά πάλι απογοήτευση

Υ.Γ. Πότε ρε παιδιά έδιωξε η ..... το Ρένο από την εταιρεία ??? xoxo xoxo

Έχει επεξεργασθεί από τον/την giouli_edem στις Δευ Σεπ 20, 2010 10:28 pm, 2 φορές συνολικά

Επεισόδιο 400 - Ημερομηνία 30-09-2010 - Σελίδα 2 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 10:26 pm

Η οικογένεια Λαζαρίδη και η ιντριγκαδόρικη ιστορία της μου αρέσει πάρα πολύ. Η σημερινή σύγκρουση Στέφανου – Νταίζης ήταν χαρακτηριστικό δείγμα του σκληρού πολέμου που θα ακολουθήσει μεταξύ τους. Από τη μία αυτή έβγαλε όλη της την πίκρα για την ζωή στην οποία την κλώτσησε η μητέρα της λέγοντάς του “ούτε κι εγώ χάρηκα με τους συγγενείς που βρήκα” και από την άλλη αυτός αποσβολώθηκε όταν συνειδητοποίησε ποιος πήγε να σκοτώσει το παιδί του. Η στιγμή που η μητέρα τους προσπάθησε να τους χωρίσει ενώ είχαν πιαστεί στα χέρια ήταν το αποκορύφωμα μιας καλοφτιαγμένης σεκάνς.
Η σκηνή της Μελίτας να κλαίει σιωπηλά αγκαλιά με το παιδάκι της χωρίς να έχει καν λόγια και με εκείνη την ατμοσφαιρική μουσική υπόκρουση ήταν η πιο συγκινητική του επεισοδίου. Φαίνεται από αυτήν την εμβόλιμη σκηνούλα ότι η Μελίτα θα βρεθεί στο μέσο του πολέμου ανάμεσα στην Νταίζη και τον Στέφανο.
Σταύρου – Παπά για πολλοστή φορά έδωσαν μια καταπληκτική σκηνή όπου αυτός της παρουσιάστηκε συναισθηματικά εκτεθειμένος περιμένοντας μια ανταπόκριση και αυτή του την αρνήθηκε κρύβοντας τον πόνο της πίσω από την επιθετικότητά της. Κάποτε, όταν ο Σταυρίδης είχε προφυλακίσει την Αντιγόνη, της έκλεισε αυτός την πόρτα, οπότε τώρα που του την έκλεισε αυτή αποκαθίσταται μια κάποια δικαιοσύνη. Αυτό το πολύ οδυνηρό και για τους δύο στάδιο είναι απαραίτητο για να ξεκαθαρίσουν και να είναι μαζί χωρίς το απωθημένο του ποιος πλήγωσε ποιον περισσότερο. Η επανασύνδεσή τους θα είναι πραγματικά φοβερή!
Από κει και πέρα το επεισόδιο γέμισε με βαρετές σκηνές από τις οποίες το μόνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο Λουκάς και η Νόρα για κάποιο λόγο συνεχίζουν να είναι μαγκωμένοι στις μεταξύ τους σκηνές.
Επίσης μειονέκτημα του επεισοδίου ήταν ότι η παρουσία του Λευτέρη περιορίστηκε σε φλας μπακ. Αυτό που είναι περισσότερο ενδιαφέρον είναι το πώς θα μπλεχτεί και θα συνδιαλλαγεί με τους ήρωες τώρα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 10:39 pm

Παιδια πριν λιγο μου ηρθε μια φλασια...

Θυμηθηκα ενα βιντεακι που μου θυμισε το σημερινο επεισοδιο και τα επομενα που θα ακολουθησουν....

Φραση που μας εσπασε/ θα μας σπασει τα νευρα : Η Νταιζη ειναι η αδερφη μου (αλα Στεφ)

Και τωρα το βιντεο...

lmao lmao lmao lmao
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Δευ Σεπ 20, 2010 10:42 pm

Απο μονη μου θα πυροβοληθω αν εξακολουθησω να βλεπω τη Νταιζη!!!!lmao lmao lmao lmao
Σμα με πεθανες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!lmao lmao lmao lmao

nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης