Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 2:36 pm

maria* έγραψε:
Είπα εγώ ότι είναι ασήμαντα?
Αναφέρθηκα σε καμιά σύγκριση περί όσων έχει κάνει ο Στέφανος?
Για ποιο λόγο πρέπει να συγκρίνουμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ πράγματα?
Εγραψα ξεκάθαρα, ότι δεν βρίσκω το Στέφανο θύμα γενικά, μόνο στην συγκεκριμένη περίπτωση για την οποία και θεωρώ ότι πρέπει να του ζητήσουν συγγνώμη! Τι το περίεργο έχει αυτό που είπα?
Και συγγνώμη, αλλά εγώ αυτά που αναφέρεις τα βρίσκω λιγότερο σοβαρά από αυτό που του καταλογίζουν.

Δεν είναι θέμα σύγκρισης. Είναι θέμα ηθικής. Οταν κάποιος περιμένει μια συγνωμη απο κάποιους που ούτε καν τον έχουν βλάψει - παρα μόνο τον έχουν κακοχαρακτηρίσει, θα πρέπει τουλάχιστον ο ίδιος να ζητησει συγνώμη απο τους ίδιους, που τους έχει κάνει και κακό.Δεν στέκει αυτό . Πως να ζητήσει ηθική δικαίωση, οταν ο ίδιος δεν την έχει δώσει?

Εγω προσωπικά δεν τα βρίσκω λιγότερο σοβαρα. Πρωτα απο όλα, γιατι απλώς τον κατηγορούν, ενω ο ίδιος ΤΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ , και ναι, πχ. το οτι η πυροβολήθηκε ο ίδιος και το έριξε στον Μάνο, δεν είναι σοβαρότερο? Αποπειρα ανθρωποκτονίας είναι.

Τα στεφάνια και τα αγκάθια μπορούν να καταστρέψουν ψυχολογικά μια ήδη ασταθη Ευα, και το μήνυμα ξεφτύλισε ηθικά την Μελίτα.

Του Στέφανου η κατάσταση τουλάχιστον είναι αντιστρέψιμη, ενώ της Μελίτας και της Ευας το κακό που προκαλεσε, όχι.

Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 4:57 pm

loukasnora έγραψε:Ο Στέφανος, αιμόφυρτος ακόμα, πηγαίνει στον Πέτρο και τον προειδοποιεί ότι αυτό είναι το τελευταίο χτύπημα που ανέχεται. Ο Πέτρος, με τη σειρά του, του εξηγεί ότι δεν κρύβεται ο ίδιος πίσω από το χτύπημα και ότι κάποιος άλλος χρησιμοποιεί το όνομά του για να καλύψει τις βρωμιές του. Η Εριέττα περιθάλπει τον Στέφανο σπίτι της.

τι μου θυμιζει να δεις τι μου θυμιζει....μα μην ειναι κατι που χω ξαναδει?
λες?..μπααα...και ομως....

βερα κυκλος πρωτος οταν η ρανια κρυφα απο ολους βαζει τα χτυπησουν τον στρατο ...υπο μουσικη υποκρουση τον αετο btw..(καλη σκηνη και απο σκηνοθεσια...με το ασπρο πουκαμισο ααααχ τι θυμαμαι τωρα..)...και μετα ο στρατος αιμοφυρτος παει στον αμιρα και του λεει να καμαρωσει το εργο του κατηγορωντας τον οτι ηταν αυτος που εβαλε να τον χτυπησουν κατι που ο αμιρας αρνειται πως εκανε...μετα ο στρατος φευγει και παει μες τα μαυρα χαλια να τον περιθαλψει η αλικη σπιτι της....

και ερωτω...σας θυμιζει κατι ολο αυτο?....

μπα λετε...ουτε και μενα Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 191984

και οποια συμπτωσης στρατος-στεφανος=αλεξανδρος σταυρου και αλικη-εριεττα=μαντυ λαμπου...

αμ καλα τα ελεγα εγω πως σε λιγο θα ακουσουμε στρατοοοοοοο....αλικηηηηηηηη Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 191984

κατα τα αλλα γενικα δεν βρισκω κανενα ενδιαφερον περα απο το οτι μαλλον αρχιζει η "παρηγορια" του στεφανου...ουαουυυυ κοπηκααααα Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 558573

υ.γ...αν αρχιζαν να δινουν τις σωστες συγνωμμες εκει που ταιριαζουν με βαση την ηθικη και την ουσια και την ισορροπια πραξεων παρελθοντικων και χαρακτηρων η σειρα θα κραταγε κανα 3χρονο ακομα Razz
κατα τα αλλα ειμαι της αποψης οτι ενας σωστος ανθρωπος οταν κανει λαθος ζηταει συγνωμη ασχετα αν ο αλλος που εχει απεναντι του δεν ειχε κανει το ιδιο ...δηλαδη ο στεφανος μπορει στο συγκεκριμενο θεμα να νιωθει το δικιο του να τον πνιγει μιας και ειναι αθωος και το ξερει και δεν τον πιστευει κανεις και μπορει να νιωθει πως του χρωστανε συγνωμη και αυτος να μην ειχε ζητησει συγνωμη απο εκει που επρεπε οταν επρεπε αλλα μιλαμε για τον χαρακτηρα του στεφανου...
ο καθε ανθρωπος κρινεται επι της ουσιας στις πραξεις του...οποτε ναι θεωρω πως πρεπει να του ζητησουν συγνωμη οσοι αμφεβαλλαν και τον κατηγορησαν αδικα...οχι γιατι ο στεφανος την αξιζει η οχι αλλα επειδη αυτο θα δειξει την διαφορα χαρακτηρα και το ποσο οι υπολοιποι ξερουν να παραδεχονται τα λαθη τους...η δικαιοσυνη και η συγνωμη δεν εχουν σχεση με τους αλλους και την συμπεριφορα των αλλων αλλα πρωτιστως απο τον ιδιο μας τον εαυτο και αυτο ειναι που ξεχωριζει αν ενα ατομο ειναι σωστο η οχι...κατα τα αλλα οσο αφορα τον στεφανο...συμφωνω με αυτα που λεει η clarabelle...ναι το αγγελουδι θιχτηκε κιολας γιατι το κατηγορησαν αδικα ειναι που ειναι και αγιο πλασμα.. Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 191984
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 10:50 pm

Επίσης μου αρεσει που η Εριέττα περιθάλπει sfyr sfyr huhu το Στεφανο

Επεισοδιο 407- Ημερομηνια 29/09/2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης