Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

+27
Eya-8ea
MARKOS31
Rafaella+Manos=EdemReee.G
vs116117
Foulitsa
evaki16
edem4ever
artantzela
mariannitaki
ειρηνη7
ΜΥΘΗΡΑ
loukitsa
Ezantakou
jim7
rachel
giouli_edem
KatsaroYpotheto
JESSIE
Aggelaki
anneliz_333
ebelina2007
Clarabelle
evanna
soso
Καρ-Mik
sarita
anna90
31 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από anna90 Κυρ Σεπ 26, 2010 2:55 pm

Πως μπορεί ο κάθε ήρωας να βρει τη δική του Εδέμ , να φτάσει στην ευτυχία, να εκπληρώσει τα όνειρα του?
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από sarita Κυρ Σεπ 26, 2010 4:35 pm

αννα μου για μενα η ευα θελω να καταληξει με τον μανο (αν γυρισει εγκαιρως και οχι στο τελευταιο επεισοδιο ειδαλλως με τον στεφανο).Η νορα με τον λουκα ευτυχισμενοι με πολλα παιδια ο νικολας με την δαφνη επισης ευτυχισμενοι και με πολλα παιδια και η μελιτα μονη της.Νομιζω δεν εχω ξεχασει κανεναν.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από Καρ-Mik Κυρ Σεπ 26, 2010 5:07 pm

Λουκάς: Ο Λουκάς πιστεύω οτι έχει σχεδόν βρει την εδέμ του. Ενα παιδί λείπει για να τον συμπληρώσει. Ο Λουκάς έχει χάσει τους γονείς του μικρός και δεν έζησε το μεγάλωμα του Αρη. Αυτό που του λείπει είναι να δημιουργήσει την οικογένεια που ποτέ δεν είχε

Νόρα: Η Νόρα θα βρεί την εδέμ της όταν γίνει μητέρα ΚΑΙ παλέψει με τα φαντάσματα του παρελθόντος (το όλο θέμα με τον Στέλιο)

Δάφνη και Νικόλας:
Θεωρώ οτι είναι οι μόνοι μέχρι τώρα που έχουν βρεί την εδέμ τους.

Ευα: Η Ευα είναι ίσως αυτή που έχει τον μεγαλύτερο δρόμο προς την Εδέμ. Κάποια στιγμή θα πρέπει να ζήσει όσα δεν έζησε. Μια ήρεμη ζωή, μια σωστή οικογένεια, και καλούς φίλους τριγύρω. Τους φίλους τους έχει. Για την οικογένεια, θα πρέπει να βρει ένα σύντροφο που θα την αγαπάει - αυτή και μόνο αυτή- κατι που αμφιβάλλω οτι θα γίνει ποτέ με τον Λευτέρη. Ενας άντρας με τόσο τραυματικό παρελθόν, ποτέ δεν θα καταφέρει να ξεπεράσει την καμμένη, και να δώσει στην Ευα όσα ποτέ δεν πήρε.Δεν θα γίνει ποτέ ολοκληρωτικά δικός της, και αυτό δεν της αξίζει. Επειδή δεν περιμένω οτι θα γυρίσει ποτέ ο Μάνος, περιμένω τον Στέφανο να αποδείξει ποσο την αγαπάει, και πόσο πάντα την αγαπούσε, και να είναι ευτυχισμένοι μαζί, όπως κάποτε μας δείξανε στον δεύτερο κύκλο, με τον γιόκα τους πλεόν...

Μελίτα: Της Μελίτας η εδέμ θα είναι να μπορεσει επιτέλους να σταθεί στα πόδια της και να φανεί χρήσιμη. Μια ζωή στηριζόταν οικονομικά (Ρούσσος-Μάνος-Ρούσσος) και συναισθηματικά(γκόμενος-Μάνος-Οδυσσέας-Στέφανος) σε άλλους και ποτέ δεν έμεινε μόνη της να πάρει την ζωή στα χέρια της. Οταν καταφέρει να το κάνει αυτό μόνη της, όταν παραδεχτεί τα λάθη της, και συνεχίσει την ζωή της - χωρίς να είναι αυτή εις βάρος αλλωνών, τότε, θα βρει και αυτή την Εδέμ της.

Στέφανος:Εχει κάνει και έχει λάβει αρκετό κακό. Παρόλα αυτά, οταν πραγματικά καταφέρει να φύγει μακριά απο κάθε τι που τον πόνεσε, και ξεκινήσει εκ νέου την ζωή του, σε νέες - καθαρές βάσεις (όπως είχε προσπαθήσει στο παρελθόν με την Ευα) , τότε θα βρεί και αυτός την δική του Εδέμ.

Αντιγόνη και Νταίζη: Δεν νομίζω οτι για αυτές τις δύο υπάρχει εδέμ. Στο όνομα των χρημάτων και τις προσωπικης τους ικανοποίησης κατέστρεψαν τα παιδιά τους και τόσο κόσμο, και ακόμα δεν έχουν μετανιώσει για αυτό . Η Εδέμ βρίσκεται σε μια νταλίκα που θα τους χτυπήσει Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? 191984

Αμαλία και Ρούσσος:
Οταν δεν θα υπάρχει πια κανένα μυστικό μεταξύ τους, θα έχουν αποδεχτεί τα λάθη τους, και ο ένας τα λάθη του αλλουνού, επίσης.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από soso Κυρ Σεπ 26, 2010 5:24 pm

Ευα
Part time γκόμενα του Μανου (κέρατο ν.1),part time σύζυγος του Στεφανου(κέρατο ν.2)..
Εγινε μάνα ζει τη μητρότητα,έχει βρει δουλειά είναι ανεξάρτητη!
Τι λείπει;;
Η ερωτική ευτυχία ,για την οπόια και παλεψε όσο για τίποτ'αλλο!(το νεφρί μας πισω)
Ο Μπίσμπι μ'αρεσει πολύ ως άντρας,η ιστορία με την οποια θα τους δέσουν είναι η πιο εξευτυλιστική απ'όλες!
Αλλος ενας που τη θεωρεί τρόπαιο και μεσο εκδίκησης(το 'χω ξαναδεί) και αλλος ένας που παιζεται μεταξύ της ίδιας,της Τεφρας και της Δαφνης(3 στη σειρά δεν το ξαναδεί/Δόξα Σοι) livani
Ευελπιστώ ότι κατι θα ΄χουν σκεφτεί,γιατί αλλιως το μηνυμα θα ΄ναι, ότι αυτό που θες περισσότερο,αυτό για το οποιο παλεψες περισσότερο,είναι αυτό που δε θα 'χεις και ποτε!
Θλιβερό livani

Νόρα-Λουκας
Μορφωμενοι,έξυπνοι,ακέραιοι και πιο κοντά στην Εδέμ απ'όλους!
Εχουν την πιο καθαρή και κραταιά αγαπη στη σειρά,κι έναν αληθινό χωρίς περιττή γεωμετρία έρωτα!
Τι λείπει;;
Λουκανορική μπεμπα,η οποία και θα επισφραγίσει αυτήν την αγαπη και θα 'ναι ο κορυφαίος σταθμός στη διαδρομή τους!
Ευελπιστώ ότι κάτι θα 'χουν σκεφτεί,γιατί αλλιώς το μήνυμα θα 'ναι ακριβώς ίδιο με το παραπάνω!Η Νόρα ήθελε παντα να γίνει μαμά,θα 'ναι εξαιρετική ως τέτοια,και το θεωρώ τσιγκούνικο,αυτό ακριβώς να στερηθεί!

Νικόλας-Δαφνη
Δεμένοι,αγαπημενοι και ήρεμα μαζί παρα τα όσα περασαν!
Τι λείπει;;
Λίγο τζέρτζελο ν'αναψουν τα αίματα και να ξανα-επιλεξουν ο ένας τον άλλον!
Και στο τέλος οπωσδηποτε μαζί και η πριν απ'αυτό παρενθεση οπωσδήποτε μικρή!
Ευελπιστώ ομοίως,γιατί αλλιως το μήνυμα θα 'ναι ότι η αγαπη υπαρχει όσο δεν υπάρχουν πειρασμοί,και όχι ότι η αγαπη υπαρχει,όσο υπαρχει απλά η αγαπη!

Κατα τ'αλλα,η Νταιζη θελω να καεί στην κόλαση γιατί αυτό της ταιριαζει,ετσι hot που είναι!..παρολαυτά και κυρίως παρα τα όσα πιστευει η ίδια,η Εδεμ της είναι ο Χρηστος ,και όχι τα λεφτα!
Η Εδέμ για το Στεφανο δεν ξερω που βρίσκεται,γιατί δεν ξέρω που βρίσκεται ως χαρακτηρας ο ίδιος και γιατί το μελλον του,μας επιφυλάσσει μαλλον εκπληξεις για το πραγματικό του πρόσωπο και κυρίως παρελθόν!
Η Εδεμ για τη Μελίτα,που ηταν το κορίτσι το μπαμπα Ρούσσου και καπακι η γυναικα του συζυγου Λυτρα και καπακι η ερωμενη του Καρταλη,και καπακι η φίλη των φίλων του αντρα της,είναι ν'αποκτησει προσωπικά ταυτότητα!Ακόμη, να βρει την ευτυχία δίπλα σάυτόν για τον οποίον μπορεί να γίνει καλυτερη κι όχι χειρότερη απ'ό,τι ήταν ποτέ!Αλλιώς το μήνυμα είναι ότι η ανέντιμη συμεπριφορά δικαιώνεται,κι επειδή Ευα-Μανος γιοκ,τότε δικαιώνεται κατα περιπτωσεις (ακόμη χειρότερο,δηλαδή και ανησυχητικά μεροληπτικό κυρίως)
Τέλος προβλέπω ότι η Εδέμ για την Αντιγόνη θα 'ναι μαλλον ιατρικού τύπου!
Και για το Μανο δε λεω,τίποτα, και επειδή αυτός έφυγε νωρίς,είναι ο μόνος για τον οποίον είμαι σίγουρη ότι θα βρει την Εδεμ του!
Ακόμη πιο θλιβερό livani
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από anna90 Κυρ Σεπ 26, 2010 5:47 pm

Για μένα λοιπόν:
Εύα: Είναι μητέρα πια, με όλη τη σημασία της λέξης, το Αγγελούδι της το γέννησε το μεγαλώνει, το ζει και το αγαπάει... Από θέμα μητρότητας άρα είναι ολοκληρωμένη...Αν και πιστεύω ότι θα ήταν πιο ολοκληρωμένη αν μεγάλωνε τα παιδιά της με έναν από τους δύο πατέρες. Δουλειά έχει, έχει βγάλει δικά της χρήματα..Και άρα ίσως της λείπει ένας έρωτας...Μάλλον παλιός, γιατί καινούργιος λίγο δύσκολο... Είναι ανέφικτο έως γελοίο να την δούμε με κάποιον άλλο... Αν δεν μπορεί να είναι ούτε με το Μάνο ούτε με το Στέφανο θέλω τουλάχιστον να την δω να κάνει την διαδρομή της και να επουλώνει σιγά σιγά και όσο μπορεί τις πληγές του παρελθόντος.....
Νόρα+Λουκάς: Είναι δικηγόροι είναι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μαζί... Νομίζω λοιπόν και εγώ ότι όταν κρατήσουν το μωρό τους αγκαλιά θα έχουν βρει και την Εδέμ τους..
Δάφνη+Νικόλας: Συμφωνώ με το soso (πως θα τολμούσα να διαφωνήσω άλλωστε με την ΘΕΑΑΑΑ) ότι λείπει η διεκδίκηση από τη σχέση τους.. Είναι τόσο ανιαρός και ήρεμος ο γάμος τους που πια νομίζεις ότι είναι μαζί από συνήθεια και όχι από επιλογή και αγάπη....
Τώρα για τους υπόλοιπους θα το πω κομψά...Δεν με ενδιαφέρει να παρακολουθήσω το πως και ΑΝ θα βρουν την δική τους... Ας δούμε την διαδρομή της παρέας της φεγγαρόπετρας ολοκληρωμένη και σωστή ως εκεί και μετά βλέπουμε και για τους υπόλοιπους....
Soso έλιωσααααα:Το νεφρί μας πίσω... lmao xoxo Penguin oscar
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από evanna Κυρ Σεπ 26, 2010 6:29 pm

Αννα μου πολυ ωραιο τοπικ!Τωρα στο θεμα μας......

-Λουκας & Νορα-->Ενα πολυ ομορφο ζευγαρι που εχει περασει δυσκολα αλλα γενικως τα εχει καταφερει!Και μονο το γεγονος οτι ειναι επιτελους μαζι ειναι ικανο να τους κανει πραγματικα ευτυχισμενους!Ενα παιδακι ομως θα επισφραγιζε με τον καλυτερο τροπο αυτη την ευτυχια!Αλλωστε το θελουν τοσο πολυ......!

-Δαφνη & Νικολας-->Μια ουσιαστικη σχεση και δυο ανθρωποι πολυ δεμενοι μεταξυ τους!Εμενα προσωπικα μου λειπει η φλογα απο αυτους τους δυο!Ειναι λιγο στασιμοι και θα ηθελα να δω αυτο που ειπαν και τα κοριτσια παραπανω....διεκδικηση!Και κανα παιδακι ακομα δεν θα με χαλαγε!

-Ευα-->Η αγαπημενη μου ηρωιδα απο το πρωτο επεισοδιο!Την ηθελα μαζι με το Μανο απο την αρχη αλλα αλλιως ηρθαν τα πραγματα!Ειλικρινα δεν ξερω ποια μπορει να ειναι η Εδεμ απο δω και περα γι'αυτην!Εχει δυο παιδια και φιλους στους οποιους μπορει να στηριχτει!Με το κεφαλαιο ''ερωτας'' ομως τι γινεται....?
Το να τη δω με καποιον καινουριο,θα ηταν το λιγοτερο γελοιο!
Αν ο Μανος γυρισει συντομα,θελω να ειναι μαζι αλλα δεν βλεπω να συμβαινει κατι τετοιο!
Οποτε περιμενω να δω τι θα συμβει με το Στεφανο ο οποιος αν δειξει εμπρακτα την οποια αγαπη μπορει να της εχει,μιας και εχουν και ενα παιδακι μπορουν να ειναι μαζι και ευτυχισμενοι!Απο αποψη χημειας αλλωστε παιρνουν 10!

Ο Μανος τωρα ακομα και αν δεν εμφανιστει ξανα θα ηθελα να μαθω με καποιο τροπο πως δρομολογηθηκε η ζωη του!

Για τους υπολοιπους δεν ξερω και δεν με πολυ ενδιαφερει η αληθεια ειναι!Απλα σχετικα με τη Μελιτα συμφωνω 100% με τη Βασω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Σεπ 26, 2010 6:47 pm


Η Εύα είναι η ηρωίδα που έδωσε τα πάντα για τον έρωτα που έκανε λάθη που τα πλήρωσε πολλαπλάσια που κατάφερε να σταθεί όρθια και να πατήσει γερά στα πόδια της παρά το ξεπούλημα του Στέφανου που επιτέλους έζησε τη μητρότητα και ίσως αυτό να είναι το μοναδικό που έχει ζήσει στη ζωή της
Νομίζω οτι αυτό που θα την οδηγούσε στην Εδέμ θα ήταν να βρεθεί ο άντρας που θα της προσφέρει όσα κι εκείνη πρόσφερε απλόχερα για τον έρωτα, δηλαδή τα πάντα.
Ο Μάνος θα ήταν ιδανική περίπτωση γι αυτή εαν και εφόσον τον έβλεπα να επιστρέφει συντομότατα για να τη στηρίξει. Στην αναμονή για μερικά ακόμη χρόνια δεν θέλω να την δω είναι άδικο, και το σμίξιμο στο τελευταίο επεισόδιο ανεπαρκές. Όπου κι αν οδηγήσουν τη ζωή της θέλω να το δω κι όχι να το φανταστώ.
Ο Λευτέρης καλά θα κάνει να μείνει μακριά της γιατί το τελευταίο που χρειάζεται αυτή η γυναίκα είναι έναν ακόμη λεχρίτη να την ταλαιπωρήσει άλλωστε αν δω την Εύα να ξεχνάει είκοσι χρόνια απ τη ζωή της στο χαλαρό θα πω οτι απλά την μετάλλαξαν μιας και δεν ήξεραν τι άλλο να κάνουν.
Ο Στέφανος θα μπορούσε να είναι μια πιθανότητα για να γίνει η Εύα ευτυχισμένη εαν και εφόσον προσφέρει γι αυτή τα πάντα πράγμα που δεν το βλέπω
Για μένα η Εύα είναι το μεγάλο στοίχημα της τρίτης σεζόν. Δεν βλέπω εύκολο να καταφέρουν οι σεναριογράφοι να την οδηγήσουν στην Εδέμ και έχω την εντύπωση οτι απλά θα την ξεπετάξουν σε λίγα επεισόδια όπως έκαναν με το Μάνο για να μην παραδεχτούν οτι απέτυχαν να τη δρομολογήσουν τότε που έπρεπε όταν δηλαδή έμαθαν για την αποχώρηση του Μάνου.

Ο Λουκάς και η Νόρα νομίζω έχουν φτάσει στην πόρτα. Ένα μωρό θα τους την ανοίξει διάπλατα για να περάσουν στην Εδέμ και την ευδαιμονία.

Ο Νικόλας και η Δάφνη είναι μια περίπτωση διαφορετική απ τη Νόρα και το Λουκά. Έχουν πληγώσει ο ένας τον άλλον και έχουν αντέξει. Όμως πρέπει ο μεν Νικόλας να μάθει να μη θεωρεί τη γυναίκα του δεδομένη η δε Δάφνη να μάθει να μοιράζεται και να παίρνει μαζί με το σύντροφό της τις αποφάσεις της. Νομίζω όταν καταφέρουν να έχουν καλύτερη επικοινωνία τότε θα μπορούν να πουν οτι βρίσκονται ήδη στην Εδέμ

Ο Στέφανος είναι μετά απο ένα χρόνο τόσο άγνωστος όσο ήταν και τη μέρα που μπήκε στη σειρά. Όλα όσα λέει και κάνει είναι αλλοπρόσαλα και αναιρούν το ένα το άλλο. Δεν μπορώ να ξέρω τι θα τον κάνει ευτυχισμένο όταν δεν γνωρίζω ποιός είναι.

Η Αμαλία θα ήθελα να μάθει να ζει για τον ευατό της κι όχι μέσα απ τη ζωή των παιδιών της και τοτε θα έχει βρει την Εδέμ

Ο Πέτρος θα βρει την Εδέμ αν ξεκαθαρίσει με το παρελθόν του κι αρχίσει πάλι να κάνει σχέδια. Θα μου άρεσε να τον δω να φεύγει για το μεγάλο ταξίδι που πάντα ονειρευόταν και γιατί όχι να βάλλει μέσα στο όνειρό του και τη γυναίκα του

Η Μαρίλια είναι πολύ νέα και με ελάχιστες εμπειρίες και δεν μπορούμε να ζητάμε γι αυτή να βρει τόσο σύντομα την Εδέμ έχει ακόμη να ζήσει και να κάνει τα λάθη της πριν βρεί το δρόμο της. Θα ήθελα όμως να τη δω να πραγματοποιεί το όνειρο της και να μπει στην ιατρική και κρίμα που δεν μας παίρνει ο χρόνος

Ο Ηλίας θα ήθελα να δικαστεί για να κλείσει μέσα του την ιστορία με το θάνατο της Μαίρης. Δεν ξέρω βέβαια αν γίνεται απόντος του βασικότερου παράγοντα σ αυτή την υπόθεση αλλά θα το ήθελα

Η Μελίτα πρέπει να βρεί κάποια στιγμή ισορροπίες. Έχει ζήσει μέχρι τώρα σαν δορυφόρος στις ζωές των άλλων απολαμβάνοντας χωρίς η ίδια να λειτουργεί σαν μονάδα. Νομίζω οτι θα καταφέρει να φτάσει στην Εδέμ αν αυτονομηθεί γιατί μόνο τότε θα μπορέσει να βρεί τι θα την κάνει ευτυχισμένη. Αυτό το κορίτσι είχε τα πάντα και οδήγησε τη ζωή του στο πουθενά επειδή ακριβώς δεν έχει ακόμη δική του ταυτότητα.

Θα ήθελα να μάθω οτι ο Μάνος τα πάει καλά στη ζωή του αλλά γι αυτόν νομίζω η Εδέμ χάθηκε ανεπιστρεπτί. Αρκεί να θυμηθώ το τραγούδι που έπαιζε χαλί όταν χόρευε λίγο πριν φύγει για να είμαι βέβαιη γι αυτό.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από ebelina2007 Δευ Σεπ 27, 2010 1:13 pm

[u]ΕΥΑ- Θα βρει την Εδεμ της πειστευω οταν γυρισει στην αγκαλισ του μεγαλου της ερωτα...εχει κανει πολλες διαδρομες στο θεμα μητροτητας εζησε και της 2 περιπτωσεις την ευτυχια μιας καινουργιας ζωης..που εσυ εφερες στον κοσμο και την δυστυχια για τον παραπανο λογο...τωρα ειναι καλα με τα 2 παιδια της..εχει δουλεψει εχει αγωνιστη για να επιβιωσει...εχει πληγωθει πολυ και μετα απο αυτα τα 2 χρονια ηΕυα θα ερθειι στη Εδεμ μονο μεσα απο την αγαπη του Μανου..
Δαφνη-Νικολας Πιστευω πως εχουν αγγιξει την εδεμ και αν φυγουν θα ειναι απο μονη τους...αν γινουν αυτα που λενε για Δαφνη -Τερη παντως ειναι κριμα γιατι αν δεις την προηγουμενη σεζον θα βρεις ενα ζευγαρι που ζει πραγματικα στην Εδεμ του...
Νορα -Λουκας Μακρια απο την Νταιζη και αλους τους ασχετους...με μια μικρη πριγκιπισσα στην αγκαλια τους νομιζω πως θα ζησουν μια τελεια ζωη αφου και τα επαγγελματικα τους πανε λιγο καλυτερα
Μανος αν γυρισει καλα επαγκελματικα παρει την ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ και ολους τους φιλους του κοντα του που τοσο χρειαζεται και καταλαβε ποσο αγαπα και ισως πισω και την εδεμ απο Νταιζη θα βρει την πραγματικη ανακουφησει την ΕΔΕΜ του
Μελιτα αν βρει εναν αντρα που δεν ανηκει στην ευα και καταφερει να δουλεψει και να πιασει την ζωη απο τα μαλλια κανονικα ομως ισως βρει την εδεμ της
Νταιζη δεν υπαρχει εδεμ για αυτην δεν μπορει κανεις να την ικανοποιησει πληρως ολο και κατι παραπανο θα θελει
Ρουσσος Οταν ξεπερασει τα λαθει απο το παρελθον του και δει και τα παιδια του επιτελους ευτυχισμενα και ξεκαθαρισει και με την Αμαλια θα βρει την εδεμ του
Αμαλια μονο αν δει τα παιδια της ευτυχισμενα με τον τροπο που θελει αυτη και φερει και τον Πετρο εκει που θελει θα βρει την εδεμ της η τεσι θα νομιζει.
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από anneliz_333 Δευ Σεπ 27, 2010 4:32 pm

λοιπον...η ευα κοντα στον μανο και στα παιδια της θα βρει την εδεμ γιατι ο μανος ειναι ο ερωτας της!!η νορα και ο λουκας αλληλοσυμπληρωνονται και δεν θ αμπορουσαν να ευτυχισουν χωριστα!!η δαφνη κια ο νικολας μαζι με το παιδακι τους!και με ακομη ενα δεν ειναι κακο!!ο στεφανος μ ετην εριεττα γιατι για ν αειναι μπλεγμενοι καπου μαζι σημαινει οτι ταιριαζουν αρκετα..αλλα ειναι νωρις ακομα για τετοια συμπερασματα!!η μαριλια στην ιατρικη που ειναι το ονειρο της και με ενα καλο παιδι!!ο κυριακος στην φυλακη παρεα με την φιλη του την νταιζη!!θα ηθελα να δω τον μπελλο με την μελιτα!!ναι με την μελιτα!!γιατι οχι;;;;;καλος γαμπρος ειναι για αυτην και θα τον εγκρινει και η αμαλια!! Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Icon_wink αν κατι μου λεει οτι θα ειναι με τον στεφανο στο τελος..η αμαλια μ ετον ρουσο φοβερο διδυμο!!!και η αγγελα με τον ηλια!!!ο χρηστος μακαρι να βρει καμια καλη κοπελα για να ξαναφτιαξει τη ζωη του!!!συμφωνητε;;;; Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? 598612
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από Aggelaki Δευ Σεπ 27, 2010 4:36 pm

Λουκάς - Νόρα : Εγώ πιστεύω πως και οι δύο έχουν βρει την Εδέμ τους!! Το μόνο που μένει είναι μια Λουκανορική μπέμπα για να συμπληρωθεί το παζλ της ευτυχίας!!

Δάφνη - Νικόλας : Φαινομενικά έχουν βρει την Εδέμ τους!! Μήπως όμως η Δάφνη πρέπει να να αρχίσει να αποκτά λίγο τον έλεγχο στη ζωή της;;

Εύα : Έχει γίνει ηρωίδα Βραζιλιάνικου!! Την Εδέμ θα τη βρει μόνο αν καταλάβει πως υπάρχουν γύρω της τόσα άτομα που την αγαπάνε!! Μέσα σε αυτά και ο Μάνος!! Έχει δυο υπέροχα παιδιά και πρέπει να προσπαθήσει για αυτά!

Αμαλία - Πέτρος : Αυτοί οι δύο ζουν σε μια μοναδική Εδεμ!! Αρκεί να καταλάβουν πως είναι πλασμένοι ο ένας για τον άλλο!

Μελίτα : Η γυναίκα "θύμα".....Καθυστέρησε πολύ την επανάσταση της!! Έπρεπε να είχε σταθεί στα πόδια της από την αρχή!! Αλλά η προσπάθεια μετράει!

Αντιγόνη - Στέφανος : Η οικογένεια Adams!! H μαμά αρχηγός και ο Στέφανος ακολουθεί!! Κάποιος από τους δυο πρέπει να συνειδητοποιήσει ότι ο Ρούσος και ο Λύτρας δεν φταίνε για όλα!! Η Αντιγόνη πρέπει να σταματήσει να πιστεύει σε φαντάσματα και ο Στέφανος να είναι ο γνωστός μπούλης! Εχει καταντήσει χειρότερος και από Έλληνα πολιτικό "Δεν φταίω εγώ...Δεν είχα γεννηθεί....Δεν ξέρω τι έγινε"....

Νταίζη - Δημήτρης : Ο Ρωμαίος και η Ιουλιέτα!! Άντε να τα βρουν να τη πάρει και να φύγουν!! Έτσι θα βρουν την Εδεμ!!

Μπέλος : Άρχοντας!! Κύριος!! Αυτός δε χρειάζεται τίποτα!!

Μαρίλια : Είναι μικρή ακόμα!! Με τον καιρό θα καταλάβει πως την Εδέμ την έχει όλα αυτά τα χρόνια μπροστά της!!
Aggelaki
Aggelaki
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

https://www.facebook.com/?sk=messages&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 4:39 pm

Πολυ ωραίο θέμα για συζήτηση, γιατί είναι και η ουσία (και πεμπτουσία) του σεναρίου....
Με όσα έχουμε δεί μεχρι τώρα (γιατί όλα μπορεί ν'αλλάξουν άρδην αργότερα), θα προσπαθήσω να βάλω τα πράγματα σε κάποια τάξη με την παρακάτω σειρά:

Εύα - έχει υποφέρει πολλά, αλλά έχει προκαλέσει και πόνο. Εζησε τον μεγάλο έρωτα, αλλά φαίνεται αυτός ήταν μονόπλευρος, γιατί δυστυχώς ο Μάνος δεν ήταν ικανός ούτε να την καταλάβει, ούτε να την εκτιμήσει, παρά μόνο οταν ήταν πιά αργά... Αυτή τη στιγμή, όσο κι αν δεν το βλέπουμε καθαρά, είναι πολύ ευτυχισμένη, είναι ήρεμη με το παιδάκι της, και τη Μαρίλια, έχει βγεί από τα βαθειά νερά των ερώτων χωρις ανταπόκριση, και ζεί τη ζωή της ΜΟΝΟ για τον εαυτό της και τα παιδιά της, κι όχι για την προσφέρει στο πιάτο σε άλλους. Της λείπει ένας σύντροφος που να την κάνει να αιστανθεί επιθυμητή και συγχρόνως προστατευμένη . Ποιός θα είναι αυτός? Θα είναι ο Λευτέρης? Θα είναι κάποιος που δεν έχουμε δεί ακόμη? Εγώ τολμώ να κάνω μιάν υπόθεση που είναι κάπως ρισκέ, αλλά στο δικό μου μυαλό δένει καλά:
Μετά από πολλά, ο τυχερός που θα συμπληρώσει την ευτυχία της Εύας δεν θα είναι άλλος από τον.....Νικόλα! Θα εξηγήσω πάρα κάτω πώς το βλέπω....

Μάνος- Νταίζη : Ο Μάνος, όπως κι η Νταίζη, δεν θα βρούν ποτέ την Εδέμ τους, γιατί και οι δύο δεν έχουν μετανιώσει για τίποτε απ'όσα έκαναν, παραμένουν εγωιστες και τα θέλουν όλα για τον εαυτό τους, έστω κι άν ισχυρίζονται οτι παλεύουν και για άλλους... Η φυλακή είναι για μένα η μόνη κατοικία που θα έχει οριστικά η Νταίζη, όσο για το Μάνο, προβλέπω να κάνει και πάλι περιουσία και ν'αποκτήσει ισχύ στην Αμερική, πατώντας πάνω σε πτώματα, έως ότου κάποιους πιό ανηλεής κι απ'αυτόν τον φάει...λάχανο!

Δάφνη: Από μικρή αγαπούσε το Νικόλα, έμεινε έγγυος, την παράτησε στα σκαλιά της εκκλησίας για την Εύα, τον συγχώρεσε (?) και ζεί μαζί του σήμερα μιά συμβατική και φανομενικά ευτυχισμένη ζωή. Εχουμε όμως ενδείξεις οτι αυτό είναι μόνο η βιτρίνα, και πίσω απ'αυτήν κρύβεται μεγάλη απογοήτευση και μοναξιά κι από τις δύο πλευρές. Η Δάφνη είναι θερμός τύπος, στο βάθος, και θέλει κάποιον που να την διεκδικήσει και να την κάνει να αιστανθεί τη φλόγα του έρωτα μ'όλη τη σημασία της λέξης. Κι αυτός πιστεύω θα είναι ο Λευτέρης, που θα μεταθέσει όλη την αγάπη που είχε για την πεθαμένη γυναίκα του στη Δάφνη. Ταιριάζουν πολύ μαζί, και θα έκαναν ένα τέλειο ζευγάρι. Κι αν η Εύα είχε δεί ρομαντικά το Λευτέρη έστω και για λίγο, η κατάληξή του με τη Δάφνη θα λυτρώσει όλους τους ενδιαφερόμενους από την παλιά πληγή και θα βάλει ένα τέλος στην καταπιεσμένη πίκρα...

Νικόλας: Στα δικά μου μάτια είναι ολοφάνερο οτι ο Νικόλας δεν έχει ξεπεράσει ποτέ την Εύα, και ο γάμος του με τη Δάφνη βασίζεται στο αίσθημα ευθύνης που έχει και στη στοργή που τρέφει για τη Δάφνη και το παιδί του. Ομως "ερωτας" δεν υπάρχει με τη Δάφνη, αλλα με την Εύα, έστω κι αν τον έχει θάψει βαθειά μέσα του αφού δεν τον παίρνει να κάνει αλλιώς. Οταν όμως η Δάφνη ερωτευτεί το Λευτέρη, από τη μιά θα πληγωθεί, αλλα από την άλλη θα τον απελευθερώσει από την ανάγκη να το παίζει προστάτης, και σιγά σιγά θα καταλάβει πού τον οδηγεί η καρδιά του. Η Εύα ήταν πάντα πιστή φίλη για το Νικόλα, τον υποστήριζε σε όλα, αλλά ο έρωτας για το Μάνο δεν την άφηνε να τον δεί διαφορετικά. Οταν είναι κι αυτός ελεύθερος, τίποτε δεν τους εμποδίζει να ζήσουν μαζί και να κάνουν μιάν ευτυχισμένη οικογένεια... Θα ήταν και το καλύτερο που μπορεί να ευχηθεί η Μαρίλια...

Νόρα - Λουκάς: Η αγάπη τους πέρασε από συμπληγάδες -- Στέλιο, Νταίζη, Μπέλλο -- αλλά υπερίσχυσε. Θα βρούν την Εδέμ τους ο ένας στον άλλον, με τη γέννηση ενός παιδιού, που είμαι σίγουρη θα έρθει να επιστεγάσει την ευτυχία τους. Πρέπει όμως να μάθουν να μην πληγώνουν ο ένας τον άλλον για μικρής σημασίας θέματα, και να δρούν σε όλα σαν ένα άτομο, κι όχι ανταγωνιστικά...

Μελίτα: Για μένα είναι ένα άτομο που δεν έχει ολοκληρωθεί ψυχολογικά, τα περιμένει όλα από τους άλλους, ζεί στο δικό της κόσμο και δρά παρορμητικά και επικίνδυνα και για τον εαυτό της και για τους γύρω της. Ερωτεύεται και ξε-ερωτεύεται εύκολα, επιρρεάζεται από τους άλλους και γενικά αρκείται στην πρώτη ματιά των γεγονότων χωρις να εμβαθύνει. Ομως είναι ένα άτομο βασικά καλό, δεν έχει τουπέ για τον πλούτο των γονέων της, κι έχει περιθώρια να γίνει μια ολοκληρωμένη γυναίκα που θα κάνει ευτυχισμένο έναν άνδρα, και να γίνει και η ίδια ευτυχισμένη. Μετά από όσα μεσολάβησαν, αυτός ο άνδρας δεν μπορεί να είναι ο Στέφανος, είναι πολύ βαθειές οι πληγές τους για να επουλωθούν, κι ούτε ξεπερνιούνται όλα με ένα συγνώμη... Ας τη δώ να ανοίγει τα φτερά της ΜΟΝΗ της, χωρις όμως να αποκοπεί απ'όλους και κυρίως από τους γονείς της, να μάθει δηλαδή το μέτρο στις πράξεις της, και είμαι σίγουρη οτι δεν θα'ργήσει να της χτυπήσει ξανά την πόρτα ο έρωτας. Για μένα ο Οδυσσέας ήταν ο ιδανικός άνδρας γι'αυτήν, και δεν χάνω την ελπίδα οτι μπορεί να τον εκτιμήσει όπως του αξίζει...

Στέφανος: Οπως γράφτηκε και πιό πάνω, είναι ο πιό μυστηριώδης απ'όλους, παρ'όλο που βεβαιώνει τους πάντες για τα αισθήματά του, δεν είμαι σίγουρη για τίποτε σχετικά μ'αυτόν. Εχει δύο φύσεις , μιά σκοτεινή και μιά φωτεινή, και δεν ξέρω ποιά θα κυριαρχήσει στο τέλος. Ενα θέλω να τονίσω ομως... Η Μελίτα δεν μπορεί να αντέξει στη σκέψη της σκοτεινής του πλευράς, η Εύα μόνο τη σκοτεινή πλευρά του Μάνου ήταν διατεθειμένη να δεχτεί, κι έτσι παραμένει ανοιχτό το θέμα να βρεθεί η γυναίκα που θα είναι τόσο ερωτευμένη μαζί του ώστε να μην την πειράζουν και οι δύο αυτές πλευρές. Οπως ακριβώς έγινε με τη Ρεγγίνα και το Στράτο. Μία περίπτωση είναι η Εριέττα, που είναι κι αυτή φτιαγμένη από την ίδια πάστα, κι αν τον ερωτευτεί, δεν θα την ενοχλεί που ο συντροφός της είναι τόσο ίδιος μ'αυτήν...

Για τους υπόλοιπους, νομίζω οτι η εδέμ είναι κάτι σχετικό, την έχουν βρεί και την έχουν χάσει κατά περιόδους στη ζωή τους, μένει να βρούν τις ισορροπίες τους και να ζήσουν όσο καλύτερα μπορούν από δώ και πέρα..

Εγω έτσι έβαλα τα πράγματα σε ....τάξη, βέβαια οι σεναριογράφοι έχουν τις δικές τους ιδέες και δεν θα εκπλαγώ αν δώ τα πράγματα να οδηγούνται απ'αυτούς σε τελείως διαφορετικούς δρόμους....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 27, 2010 4:46 pm


Τζέσσυ ελπίζω να είναι δικές σου επιθυμίες όλα αυτά και όχι κάτι που γνωρίζεις γιατί βλέπω με το πρώτο δείγμα πολλές πολλές απο μας να εγκαταλείπουμε το πλοίο
Εύα Νικόλας; Confused?
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 4:47 pm

Συγνώμη αλλα αν η Δάφνη είχε τελικά χωρίσει με το Νικόλα θα θεωρούσα ότι υπάρχει πληγή ανοιχτή. Απο τη στιγμή που η Εύα το πλήρωσε ακριβά και η Δάφνη ευτυχισε στο πλάι του Νικόλα δεν στέκει να λέμε οτι υπάρχουν υπόλοιπα!!! Γιατί καποιοι θεωρούν ότι η Εύα έχει κι άλλα να πληρώσει δεν το καταλαβαίνω όταν είναι η μόνη που πλήρωσε για όσα εφταιγε και για όσα δεν έφταιγε και για όλα στο υπερδιπλάσιο!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από soso Δευ Σεπ 27, 2010 4:55 pm

JESSIE έγραψε:Πολυ ωραίο θέμα για συζήτηση, γιατί είναι και η ουσία (και πεμπτουσία) του σεναρίου....
Με όσα έχουμε δεί μεχρι τώρα (γιατί όλα μπορεί ν'αλλάξουν άρδην αργότερα), θα προσπαθήσω να βάλω τα πράγματα σε κάποια τάξη με την παρακάτω σειρά:

Εύα - έχει υποφέρει πολλά, αλλά έχει προκαλέσει και πόνο. Εζησε τον μεγάλο έρωτα, αλλά φαίνεται αυτός ήταν μονόπλευρος, γιατί δυστυχώς ο Μάνος δεν ήταν ικανός ούτε να την καταλάβει, ούτε να την εκτιμήσει, παρά μόνο οταν ήταν πιά αργά... Αυτή τη στιγμή, όσο κι αν δεν το βλέπουμε καθαρά, είναι πολύ ευτυχισμένη, είναι ήρεμη με το παιδάκι της, και τη Μαρίλια, έχει βγεί από τα βαθειά νερά των ερώτων χωρις ανταπόκριση, και ζεί τη ζωή της ΜΟΝΟ για τον εαυτό της και τα παιδιά της, κι όχι για την προσφέρει στο πιάτο σε άλλους. Της λείπει ένας σύντροφος που να την κάνει να αιστανθεί επιθυμητή και συγχρόνως προστατευμένη . Ποιός θα είναι αυτός? Θα είναι ο Λευτέρης? Θα είναι κάποιος που δεν έχουμε δεί ακόμη? Εγώ τολμώ να κάνω μιάν υπόθεση που είναι κάπως ρισκέ, αλλά στο δικό μου μυαλό δένει καλά:
Μετά από πολλά, ο τυχερός που θα συμπληρώσει την ευτυχία της Εύας δεν θα είναι άλλος από τον.....Νικόλα! Θα εξηγήσω πάρα κάτω πώς το βλέπω....

Μάνος- Νταίζη : Ο Μάνος, όπως κι η Νταίζη, δεν θα βρούν ποτέ την Εδέμ τους, γιατί και οι δύο δεν έχουν μετανιώσει για τίποτε απ'όσα έκαναν, παραμένουν εγωιστες και τα θέλουν όλα για τον εαυτό τους, έστω κι άν ισχυρίζονται οτι παλεύουν και για άλλους... Η φυλακή είναι για μένα η μόνη κατοικία που θα έχει οριστικά η Νταίζη, όσο για το Μάνο, προβλέπω να κάνει και πάλι περιουσία και ν'αποκτήσει ισχύ στην Αμερική, πατώντας πάνω σε πτώματα, έως ότου κάποιους πιό ανηλεής κι απ'αυτόν τον φάει...λάχανο!

Δάφνη: Από μικρή αγαπούσε το Νικόλα, έμεινε έγγυος, την παράτησε στα σκαλιά της εκκλησίας για την Εύα, τον συγχώρεσε (?) και ζεί μαζί του σήμερα μιά συμβατική και φανομενικά ευτυχισμένη ζωή. Εχουμε όμως ενδείξεις οτι αυτό είναι μόνο η βιτρίνα, και πίσω απ'αυτήν κρύβεται μεγάλη απογοήτευση και μοναξιά κι από τις δύο πλευρές. Η Δάφνη είναι θερμός τύπος, στο βάθος, και θέλει κάποιον που να την διεκδικήσει και να την κάνει να αιστανθεί τη φλόγα του έρωτα μ'όλη τη σημασία της λέξης. Κι αυτός πιστεύω θα είναι ο Λευτέρης, που θα μεταθέσει όλη την αγάπη που είχε για την πεθαμένη γυναίκα του στη Δάφνη. Ταιριάζουν πολύ μαζί, και θα έκαναν ένα τέλειο ζευγάρι. Κι αν η Εύα είχε δεί ρομαντικά το Λευτέρη έστω και για λίγο, η κατάληξή του με τη Δάφνη θα λυτρώσει όλους τους ενδιαφερόμενους από την παλιά πληγή και θα βάλει ένα τέλος στην καταπιεσμένη πίκρα...

Νικόλας: Στα δικά μου μάτια είναι ολοφάνερο οτι ο Νικόλας δεν έχει ξεπεράσει ποτέ την Εύα, και ο γάμος του με τη Δάφνη βασίζεται στο αίσθημα ευθύνης που έχει και στη στοργή που τρέφει για τη Δάφνη και το παιδί του. Ομως "ερωτας" δεν υπάρχει με τη Δάφνη, αλλα με την Εύα, έστω κι αν τον έχει θάψει βαθειά μέσα του αφού δεν τον παίρνει να κάνει αλλιώς. Οταν όμως η Δάφνη ερωτευτεί το Λευτέρη, από τη μιά θα πληγωθεί, αλλα από την άλλη θα τον απελευθερώσει από την ανάγκη να το παίζει προστάτης, και σιγά σιγά θα καταλάβει πού τον οδηγεί η καρδιά του. Η Εύα ήταν πάντα πιστή φίλη για το Νικόλα, τον υποστήριζε σε όλα, αλλά ο έρωτας για το Μάνο δεν την άφηνε να τον δεί διαφορετικά. Οταν είναι κι αυτός ελεύθερος, τίποτε δεν τους εμποδίζει να ζήσουν μαζί και να κάνουν μιάν ευτυχισμένη οικογένεια... Θα ήταν και το καλύτερο που μπορεί να ευχηθεί η Μαρίλια...

Νόρα - Λουκάς: Η αγάπη τους πέρασε από συμπληγάδες -- Στέλιο, Νταίζη, Μπέλλο -- αλλά υπερίσχυσε. Θα βρούν την Εδέμ τους ο ένας στον άλλον, με τη γέννηση ενός παιδιού, που είμαι σίγουρη θα έρθει να επιστεγάσει την ευτυχία τους. Πρέπει όμως να μάθουν να μην πληγώνουν ο ένας τον άλλον για μικρής σημασίας θέματα, και να δρούν σε όλα σαν ένα άτομο, κι όχι ανταγωνιστικά...

Μελίτα: Για μένα είναι ένα άτομο που δεν έχει ολοκληρωθεί ψυχολογικά, τα περιμένει όλα από τους άλλους, ζεί στο δικό της κόσμο και δρά παρορμητικά και επικίνδυνα και για τον εαυτό της και για τους γύρω της. Ερωτεύεται και ξε-ερωτεύεται εύκολα, επιρρεάζεται από τους άλλους και γενικά αρκείται στην πρώτη ματιά των γεγονότων χωρις να εμβαθύνει. Ομως είναι ένα άτομο βασικά καλό, δεν έχει τουπέ για τον πλούτο των γονέων της, κι έχει περιθώρια να γίνει μια ολοκληρωμένη γυναίκα που θα κάνει ευτυχισμένο έναν άνδρα, και να γίνει και η ίδια ευτυχισμένη. Μετά από όσα μεσολάβησαν, αυτός ο άνδρας δεν μπορεί να είναι ο Στέφανος, είναι πολύ βαθειές οι πληγές τους για να επουλωθούν, κι ούτε ξεπερνιούνται όλα με ένα συγνώμη... Ας τη δώ να ανοίγει τα φτερά της ΜΟΝΗ της, χωρις όμως να αποκοπεί απ'όλους και κυρίως από τους γονείς της, να μάθει δηλαδή το μέτρο στις πράξεις της, και είμαι σίγουρη οτι δεν θα'ργήσει να της χτυπήσει ξανά την πόρτα ο έρωτας. Για μένα ο Οδυσσέας ήταν ο ιδανικός άνδρας γι'αυτήν, και δεν χάνω την ελπίδα οτι μπορεί να τον εκτιμήσει όπως του αξίζει...

Στέφανος: Οπως γράφτηκε και πιό πάνω, είναι ο πιό μυστηριώδης απ'όλους, παρ'όλο που βεβαιώνει τους πάντες για τα αισθήματά του, δεν είμαι σίγουρη για τίποτε σχετικά μ'αυτόν. Εχει δύο φύσεις , μιά σκοτεινή και μιά φωτεινή, και δεν ξέρω ποιά θα κυριαρχήσει στο τέλος. Ενα θέλω να τονίσω ομως... Η Μελίτα δεν μπορεί να αντέξει στη σκέψη της σκοτεινής του πλευράς, η Εύα μόνο τη σκοτεινή πλευρά του Μάνου ήταν διατεθειμένη να δεχτεί, κι έτσι παραμένει ανοιχτό το θέμα να βρεθεί η γυναίκα που θα είναι τόσο ερωτευμένη μαζί του ώστε να μην την πειράζουν και οι δύο αυτές πλευρές. Οπως ακριβώς έγινε με τη Ρεγγίνα και το Στράτο. Μία περίπτωση είναι η Εριέττα, που είναι κι αυτή φτιαγμένη από την ίδια πάστα, κι αν τον ερωτευτεί, δεν θα την ενοχλεί που ο συντροφός της είναι τόσο ίδιος μ'αυτήν...

Για τους υπόλοιπους, νομίζω οτι η εδέμ είναι κάτι σχετικό, την έχουν βρεί και την έχουν χάσει κατά περιόδους στη ζωή τους, μένει να βρούν τις ισορροπίες τους και να ζήσουν όσο καλύτερα μπορούν από δώ και πέρα..

Εγω έτσι έβαλα τα πράγματα σε ....τάξη, βέβαια οι σεναριογράφοι έχουν τις δικές τους ιδέες και δεν θα εκπλαγώ αν δώ τα πράγματα να οδηγούνται απ'αυτούς σε τελείως διαφορετικούς δρόμους....

Προσωπικά,ελπίζω με όλη μου την καρδιά οι σεναριογράφοι να έχουν όντως άλλες ιδέες,ή εστω αν έχουν αυτες να τις υπονοήσουν μέσω σχετικων δημοσιευματων,για να σταματήσω πάραυτα να παρακολουθω μια σειρά που στο τέλος θα κανει την δραματουργική αποτυχία της,εναλλακτικό φινάλε!
Η Ευα με το Νικόλα;;;;???? affraid affraid affraid
Εναν άντρα που ουδέποτε ερωτευτηκε και μια σεναρική λυση που ενώ την σκέφτονταν αρχικά οι σεναριογράφοι,εν τέλει και οι ίδιοι την εγκατέλειψαν νωρίς;;Τον πιο αδιοφοφο για την ίδια άντρα, και από το Μανο ακόμη και από το Στεφανο;;Τον άντρα της κολλητής της,δις, ουσα όμως μια άλλη κατα πολύ καλύτερη Ευα του πρώτου κύκλου;;Τον άνθρωπο που ευχηθηκε να μείνει με τη Δαφνη στο τέλος και να μην αλλάξει τίποτα στην οικογένειά τους;;Τον άντρα που εγκατέλειψε μια σπουδαία υποτροφία,για 'να ναι δίπλα στη γυναικα και το παιδί τους;;Κι όλα αυτά για έναν έρωτα που στηριζεται στην επίφαση,την ομοιότητα και το γέλιο του Μάη,χωρίς να ναι καν προσωπική,αλλά αμιγώς συνεριμική;;Ακόμη και για τη Δαφνη,πόσο δίκαιο είναι αυτό;;Επισης,προφανώς,οριστικά κατ' αυτόν τον τρόπο διαλύεται και η παρεα!Τη βρίσκω ως λύση την αποθέωση της μιζέριας,σε όλους τους συνδυασμούς!
Σέβομαι απολυτα τη γνωμη σου,εννοείται,αλλά μου φαίνεται σχεδόν αδιανόητο να 'χει κατι τέτοιο στο μυαλό της η Ακρίτα! livani livani livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 4:59 pm

Τζίνα και Μαρία, είναι σοκαριστικά ίσως αυτά που έγραψα, αλλά και λογικά, από μιά άποψη. Δεν ξέρω απολύτως τίποτε από τα προσεχώς, σας βεβαιώνω, από πού κι ως πού άλλωστε?
Το ότι η Δάφνη δεν έχει ξεχάσει αυτό που πέρασε λόγω Εύας-Νικόλα, έχει φανεί αρκετές φορές. Κι αυτό θα φύγει εντελώς από μέσα της άν η μοίρα θελήσει να ερωτευτεί το Λευτέρη, όταν αυτός έχει αρχίσει να φλερτάρει με την Εύα. Θα φέρει ισορροπία...Ετσι κλείνουν οι πληγές, πώς να το κάνουμε?
Τώρα το Εύα Νικόλας γιατί σας φαίνεται απίθανο? Θα θέλατε το Εύα Στέφανος, ενώ δεν υπάρχει έρωτας ούτε από τον έναν, ούτε από την άλλη, τουλάχιστον ο Νικόλας είναι ερωτευμένος με την Εύα, όσο κι αν το κρύβει... Η Εύα αυτή τη στιγμή είναι συναισθηματικά ελεύθερη, γιατί να μην βρεί την ευτυχία με το Νικόλα, ΑΦΟΥ χωρίσει με τη Δάφνη? Κι αν η Δάφνη ερωτευτεί το Λευτέρη, δεν θα υπάρξει πληγή μέσα της αν ο Νικόλας καταλήξει με την Εύα. Ασε που για μένα η Εύα έχει την καλύτερη χημεία απ'όλους με το Νικόλα. Το φιλί που είχαν δώσει στην παραλία ήταν το πιό ωραίο που έχει ανταλλάξει η Εύα σ'αυτή τη σειρά.
Εγώ παιδιά έτσι βλέπω οτι όλοι θα είναι ευτυχισμένοι χωρις να υπάρξουν παρατράγουδα. Και άλλωστε το είπα, μπορεί όλα αυτά να είναι εντελώς ξεκάρφωτα και να μην γίνουν....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από evanna Δευ Σεπ 27, 2010 5:03 pm

Ακομα και αν δεχτω οτι ολα αυτα ειναι λογικα(που δεν ειναι Razz ) με αυτο τον τροπο η παρεα της φεγγαροπετρας που ξεκινησαμε να βλεπουμε απο το πρωτο επεισοδιο διαλυεται εντελως και για μενα οι σεναριογραφοι εχουν αποτυχει πανηγυρικα!
Ειναι ποτε δυνατον να μπορουσαν ολοι αυτοι να συνυπαρξουν?
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 5:07 pm

Μα και το ότι συνυπάρχουν τώρα, είναι το ίδιο περίεργο. Πώς η Δάφνη ξέχασε τι έγινε στο παρελθόν, και ζεί στην ίδια παρέα με την Εύα και το Νικόλα, μου φαίνεται εξ ίσου παράλογο. Δεν θα υπάρχει λόγος να διαλυθεί η παρέα, γιατι δεν θα υπάρχουν απωθημένα, ο καθένας θα έχει βρεί το ταίρι του χωρις να βλάψει κανέναν από τους υπόλοιπους.
Για μένα είναι φανερό οτι Δάφνη Νικόλας δεν είναι ευτυχισμένοι μαζί, όσο κι αν λένε το αντίθετο. Το θέμα είναι να βρεθεί ο καταλύτης , κι αυτός θα είναι ο Λευτέρης....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 5:08 pm

Και κάτι ακόμα. Ο Οδυσσέας για μένα δεν είναι ο ιδανικός για τη Μελίτα. Συμφωνώ ότι πρέπει να βρει τους ρυθμούς της και να δει τη ζωή της χωρίς έναν άντρα πάντα δίπλα της αλλα δεν νομίζω ότι όταν θα γινει αυτό η σωστή επιλογή θα ήταν ο Οδυσσέας. Γιατί του φέρθηκε παντελώς σκάρτα και όσο καλός και να είναι θα έχει πίκρα μέσα του. Και δεν βλέπω πώς θα μπορούσε να τη συγχωρέσει.

Πιστεύω ότι η Μελίτα θα πρέπει αρχικά μακριά απο το παιδί της να κάνει μια σχεση με κάποιον εξω απο όλα αυτά κοντά στο περιβάλλον της γιατί ότι κι αν είναι η Αμαλία ποτέ δεν θα αποδεχτεί κάποιον σαν τον Οδυσσέα και κακά τα ψέμματα και η Μελίτα είναι αρκετά καλομαθημένη. Συνεπώς κάποιον άσχετο που αφου σιγουρευτεί ότι είναι καθαρός και πιστός και πανε σοβαρα τοτε να τον φέρει σταδιακά και σε επαφή με το παιδί της.

Όσο για την Εύα Παναγία μου και Χριστέ μου μακριά απο μάς οι ρισκέ σου απόψεις (σεβαστές αλλα προσωπικά διαφωνώ με όλους τους τρόπους!!!)! Η Εύα χρειάζεται έναν άντρα να κάνει τα πάντα για εκείνη όπως εκείνη έδωσε τα πάντα για την αγάπη! Έναν άντρα που θα του βγάλει το λάδι αρχικά αλλα στο τέλος θα είναι ευτυχισμένη μαζί του! Δηλαδή τον Στέφανο!!! Έχει και δυο παιδάκια και εννοείται πρέπει να μεγαλώσουν σαν οικογένεια και όχι με έναν τρίτο για πατέρα! Αν έχει δε ο Στέφανος σχεδια στο μυαλό του τότε και μόνο που είναι χώρια της έχει ήδη αρχίσει να πληρώνει το τίμημα!!! Την Εύα ποτέ δεν την έχω δει τόσο ευτυχισμένη όσο με τον Στέφανο και το ίδιο ισχύει και για τον ίδιο. Κι αν αυτό το λέμε αγάπη κι όχι έρωτα εγώ ξέρω ότι αυτό τους έκανε να λάμπουν!!! Όσο για τα φιλιά θεωρώ το πρώτο της φιλί με τον Στέφανο μακράν το καλύτερο που έχει παιχτεί στη σειρά!!!

Για τη Δάφνη τώρα συγνώμη αλλα αν εχει ακόμα κακία απέναντι στον άντρα της δεν θα έπρεπε να τον έχει συγχωρέσει. Μπορεί ένα φλερτ με το Νικόλα να την βοηθήσει να καταλάβει πόσο τον αγαπά και πόσο κι εκείνος την αγαπά και να δώσει το έναυσμα να καταλάβουν ότι είναι μαζί απο επιλογή και όχι απο συνήθεια αλλα το να ξαναπληγωθεί η Εύα είναι ότι το χειρότερο! Έλεος δηλαδή κουτσοί στραβοί στον Άγιο Παντελεήμονα!!!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 5:09 pm

JESSIE έγραψε:Μα και το ότι συνυπάρχουν τώρα, είναι το ίδιο περίεργο. Πώς η Δάφνη ξέχασε τι έγινε στο παρελθόν, και ζεί στην ίδια παρέα με την Εύα και το Νικόλα, μου φαίνεται εξ ίσου παράλογο. Δεν θα υπάρχει λόγος να διαλυθεί η παρέα, γιατι δεν θα υπάρχουν απωθημένα, ο καθένας θα έχει βρεί το ταίρι του χωρις να βλάψει κανέναν από τους υπόλοιπους.
Για μένα είναι φανερό οτι Δάφνη Νικόλας δεν είναι ευτυχισμένοι μαζί, όσο κι αν λένε το αντίθετο. Το θέμα είναι να βρεθεί ο καταλύτης , κι αυτός θα είναι ο Λευτέρης....

Συνυπάρχουν γιατί η Δάφνη κράτησε τον έρωτά της και η Εύα το πλήρωσε ακριβά! Αλλιώς δεν θα ήταν εφικτό!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από Clarabelle Δευ Σεπ 27, 2010 5:10 pm


Θεωρώ οτι δύο άνθρωποι που έχουν κάνει θυσία ο ένας για τον άλλο δεν χωρίζουν για τον πρώτο ωραίο (λέμε τώρα) γκόμενο
Η Δάφνη έβγαλε εισιτήριο στο Νικόλα για Αμερική για να μη του στερήσει το όνειρο
Ο Νικόλας θυσίασε το όνειρο για να μη πληγωθεί η Δαφνη
Αν αυτό δεν είναι αγάπη στέρεη δεν ξέρω τι είναι η αγάπη

Το ωραιότερο φιλί ολόκληρης της σειράς κι όχι μόνο της Εύας είναι για μένα εκείνο το πρώτο φιλί Στέφανου Εύας που έμεινε στη μέση
Έμοιαζε να είναι το φιλί ενός άντρα που ονειρεύτηκε μια γυναίκα πολλά χρόνια και καταπίεζε την επιθυμία του γιατί τα ήθελε όλα. Άσχετα άν μετά για να σπρώξουν το ζευγαράκι των απολύτων το ακύρωσαν όπως και πολλά πολλά αλλα

Το τί θέλουμε εμείς έχεις δίκιο δεν έχει καμία σημασία
Ελπίζω μόνο να έχουμε δείγματα σύντομα για να ξέρουμε αν θα ακολουθήσουμε ή όχι
Προσωπικά περιμένω δέκα επεισόδια ακόμη κι αν δεν δω κάτι εγκαταλείπω

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από giouli_edem Δευ Σεπ 27, 2010 5:10 pm

JESSIE έγραψε:Τζίνα και Μαρία, είναι σοκαριστικά ίσως αυτά που έγραψα, αλλά και λογικά, από μιά άποψη. Δεν ξέρω απολύτως τίποτε από τα προσεχώς, σας βεβαιώνω, από πού κι ως πού άλλωστε?
Το ότι η Δάφνη δεν έχει ξεχάσει αυτό που πέρασε λόγω Εύας-Νικόλα, έχει φανεί αρκετές φορές. Κι αυτό θα φύγει εντελώς από μέσα της άν η μοίρα θελήσει να ερωτευτεί το Λευτέρη, όταν αυτός έχει αρχίσει να φλερτάρει με την Εύα. Θα φέρει ισορροπία...Ετσι κλείνουν οι πληγές, πώς να το κάνουμε?
Τώρα το Εύα Νικόλας γιατί σας φαίνεται απίθανο? Θα θέλατε το Εύα Στέφανος, ενώ δεν υπάρχει έρωτας ούτε από τον έναν, ούτε από την άλλη, τουλάχιστον ο Νικόλας είναι ερωτευμένος με την Εύα, όσο κι αν το κρύβει... Η Εύα αυτή τη στιγμή είναι συναισθηματικά ελεύθερη, γιατί να μην βρεί την ευτυχία με το Νικόλα, ΑΦΟΥ χωρίσει με τη Δάφνη? Κι αν η Δάφνη ερωτευτεί το Λευτέρη, δεν θα υπάρξει πληγή μέσα της αν ο Νικόλας καταλήξει με την Εύα. Ασε που για μένα η Εύα έχει την καλύτερη χημεία απ'όλους με το Νικόλα. Το φιλί που είχαν δώσει στην παραλία ήταν το πιό ωραίο που έχει ανταλλάξει η Εύα σ'αυτή τη σειρά.
Εγώ παιδιά έτσι βλέπω οτι όλοι θα είναι ευτυχισμένοι χωρις να υπάρξουν παρατράγουδα. Και άλλωστε το είπα, μπορεί όλα αυτά να είναι εντελώς ξεκάρφωτα και να μην γίνουν....

Συγνώμη Jessie αλλά, όπως λες και μόνη σου, είναι ξεκάρφωτο το σενάριο σου...
Ο Νικόλας ΗΤΑΝ ερωτευμένος με την Εύα αλλά αυτό μας έχει τελειώσει εδώ και δύο τηλεοπτικές σεζόν !
Για να μην ξεχάσουμε ότι η Εύα δεν ήταν ποτέ ερωτευμένη με το Νικόλα, απλά τον αγαπούσε σαν ένα παιδικό φίλο.
Το Στέφανο η Εύα τον αγάπησε και εκείνος επίσης ! Ερωτικά, όχι φιλικά ....

Τώρα, στην καρδιά της Δάφνης για να κλείσει η πληγή πρέπει να ερωτευτεί ένα τυχαίο άντρα που βρέθηκε στο δρόμο της ενώ το Νικόλα τον αγαπάει μια ζωή ? Αυτή δεν θα είναι η Δάφνη που ξέρουμε ...

Και στην τελική, το Εύα Νικόλας πλέον, αν το ξαναγύριζαν εκεί, θα ήταν ότι πιο άκυρο θα έχουμε δει στη σειρά και θα μας έκανε τους περισσότερους, για να μην πω όλους, να κλείσουμε την tv μας μια και καλή !
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από soso Δευ Σεπ 27, 2010 5:12 pm

JESSIE έγραψε:Μα και το ότι συνυπάρχουν τώρα, είναι το ίδιο περίεργο. Πώς η Δάφνη ξέχασε τι έγινε στο παρελθόν, και ζεί στην ίδια παρέα με την Εύα και το Νικόλα, μου φαίνεται εξ ίσου παράλογο. Δεν θα υπάρχει λόγος να διαλυθεί η παρέα, γιατι δεν θα υπάρχουν απωθημένα, ο καθένας θα έχει βρεί το ταίρι του χωρις να βλάψει κανέναν από τους υπόλοιπους.
Για μένα είναι φανερό οτι Δάφνη Νικόλας δεν είναι ευτυχισμένοι μαζί, όσο κι αν λένε το αντίθετο. Το θέμα είναι να βρεθεί ο καταλύτης , κι αυτός θα είναι ο Λευτέρης....

Περαν της χημείας που αποδεδειγμενα το Ευα-Νικόλας,δεν συγκίνησε στο ελάχιστο το κοινό,επομενως η σχετική διαπιστωση είναι ατοπη,και εκλαμβανεται μόνο ως προσωπική σου,απολύτως αντίθετη με την επικρατουσα σε όλα τα φόρα και όλες τις σχτικές ψηφοφορίες,αλλά και του γεγονότος ότι η Ευα ουδεποτε στο ελάχιστο ερωτευτηκε το Νικόλα,αλλα πολύ περισσότερο το Μανο ακόμη και το Στεφανο,κατα τη γνωμη μου αυτή η σεναριακή λυση,θα 'ταν δήλωση παταγωδους προσωπικής αποτυχίας των σεναριογραφων,και επιμενω να προσβλέπω στις δυνατότητές τους,ακόμη και αν οι ίδιοι κανουν ό,τι μπορούν για να με πεισουν να σταματήσω να θεωρώ καν ότι τις διαθέτουν!
Για το πώς θα κλείσει η πληγη της Ευας που δύο γαμοι της διαλυθηκαν από την ίδια γυναικα,δεν παιζει καμια λύση;;;???
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Σεπ 27, 2010 5:14 pm

Κοιτάξτε, εγώ έγραψα τι πιστεύω, από κει κι έπειτα δεν γράφουμε εμείς το σενάριο και απλώς ευχόμαστε για το καλύτερο για όλους!
Σαφώς έγραψα για το Νικόλα επειδή νομίζω οτι δεν την έχει ξεπεράσει την Εύα, αλλά μπορεί ωραιότατα να βρεί κάποιον άλλον. Μπορεί στο τέλος να είναι με το Στέφανο, δεν ξέρω, όπως μπορεί κι η Μελίτα να βρεί κάποιον άλλον να ταιριάξει. Είπα άλλωστε οτι οι σεναριογράφοι έχουν την τελευταία λέξη...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Δευ Σεπ 27, 2010 5:20 pm

Eννοείται Τζέσυ δεν σε κατηγορεί κανείς απλώς εκφράσαμε τη γνώμη μας πάνω σε αυτά που σκέφτηκες. Για αυτό είμαστε εδώ άλλωστε για να συζητάμε!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ? Empty Απ: Πως θα βρουν οι ήρωες μας ο καθένας την δική του Εδέμ?

Δημοσίευση από rachel Δευ Σεπ 27, 2010 5:23 pm

Ας σχολιασω και εγω.... Rolling Eyes

Ευα queen
Η συγκεκριμενη ηρωιδα (ή αλλιως Θεα) παρολη την απειροελαχιστη συμμετοχη της στον 3ο κυκλο, ομολογω οτι μου αρεσει στην συγκεκριμενη φαση της ζωης της.... Προετοιμαζεται να επιστρεψει στην δουλεια της, βιωνει την μητροτητα, εχει διπλα της την μαμα και την κορη της, απολαμβανει την παρεα των φιλων της και δυναμικα διεκδικει την κληρονομια του πριγκηπα γιου της.....
Αν κρινω απο το δυσκολο παρελθον της.... θεωρω οτι η Εδεμ δεν απεχει πολυ πλεον για την Ευα....
Αυτο που παντα ζητουσε η Ευα ειναι συναισθηματικη σταθεροτητα, μπορει παλιοτερα να την αναζητουσε αποκλειστικα και μονο μεσω ενος ερωτα (Μανος), αλλα τωρα εχει μαθει να την καλυπτει μεσω των παιδιων της, της μανας της και φυσικα των φιλων της....
Αυτο δεν σημαινει οτι ο ερωτας δεν εχει θεση στην ζωη της.... Προσωπικα την θελω με τον Μανο, οπου ωριμοι πια, θα βιωσουν τον καρμικο ερωτα τους χωρις τις τραγικες υπερβολες του παρελθοντος..... Επειδη ομως Μανος γιοκ..... μακρια απο τον Στεφανο και τον Τετερη..... Ας βρεθει ενας ΚΑΛΟΣ ΑΝΤΡΑΣ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΜΜΟΝΕΣ οπου θα την αγαπησει και θα της προσφερει μια ηρεμη ζωη ( επισης εννοειται οτι θα ναι ΚΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ).....

Δαφνη-Νικολας pillow
Το συγκεκριμενο ζευγαρι μπορει να θεωρειται καθημερινο εως βαρετο αλλα εχει την δικη του ταυτοτητα μεσα στο σηριαλ.... Χαιρομαι που φετος θα υπαρξουν καποιοι τριγμοι στο συγκεκριμενο ζευγος, αρκει να μην γινουν σεισμοι και καταποντισμοι.... Θελω ολο αυτο να γινει η αφορμη να καταλαβουν τα λαθη τους και να δυναμωσει την σχεση τους ακομα περισσοτερο..... Επισης θελω να ξαναπαρουν στα χερια τους την εκταση της κατασκηνωσης και να μεινουν για παντα εκει.....

Νορα-Λουκαςinlove
Θα συμφωνησω και εγω οτι οι συγκεκριμενοι μαλλον εχουν βρει την Εδεμ τους.... Ο ερωτας τους θεωρω οτι ειναι απο αυτους που συμβαινουν πολυ πολυ σπανια.... Ειναι σαν να γεννηθηκαν για να ειναι μαζι, το απολυτο ταιρι ο ενας του αλλου, το αλλο μισο του εαυτου τους..... Οταν εισαι τοσο ευλογημενος να βιωνεις αυτο το συναισθημα της πληρης ολοκληρωσης μεσω του συντροφου σου.... τοτε η Εδεμ ειναι η καθημερινοτητα σου....
Βεβαια θα ηθελα αυτος ο μεγαλος ερωτας να καρποφορησει με ενα δυο Λουκανορακια....

Μανοςking
Αν και το χασαμε το κορμι με τις υπολοιπες πατριωτισσες, εξακολουθω να ελπιζω οτι μπορει και να γινει το θαυμα και να επιστρεψει πισω...... livani
Οτι κι αν γινει παντως, εστω κι αν δεν καταληξει με την Ευα, τον θελω ευτυχισμενο και εννοειται πετυχημενο γιατι δεν αντεχει χωρις εξουσια και λαμογιες.....

Οσον αφορα την φεγγαροπαρεα γενικα, θεωρω οτι οι ζωες τους ειναι και θα παραμεινουν αλληλενδετες οσα χιλιομετρα κι αν τις χωριζουν.....
Η Εδεμ γι αυτους δεν ειναι μονο προσωπικη κατακτηση..... αλλα "φεγγαροπετρικη" κατασταση.... Δεν μπορω να φανταστω τον Λουκα και την Νορα ευτυχισμενους αν π.χ. η Ευα ή ο Νικολας ηταν δυστυχισμενος.... kyma

Σχετικα με τους υπολοιπους.....Impatient
Μελιτα-Να μαθει να δεχεται το μεριδιο της ευθυνης των πραξεων της, να μαθει να μην χρησιμοποιει τους ανθρωπους αναλογα με τις ψυχολογικες της διαθεσεις, να σταθει στα ποδια της και να βρει την ευτυχια μαζι με την κορη της και με εναν νεο ερωτα.....
Στεφανος-Ας αποδεχθει την αποκαθηλωση της ιεροτητας της μητερας του, ας αφησει πισω του το αμαρτωλο παρελθον της οικογενειας του και ας ζησει στιγμες ηρεμιας μαζι με τον γιο του....
Αμαλια-Για ενα τοσο εγωκεντρικο προσωπο, η Εδεμ σιγουρα αποτελει απιαστο ονειρο.....
Ρουσσος-Ας κανει επιτελους αυτο το μακρινο ταξιδι στην θαλασσα που τοσο ονειρευεται ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΜΑΛΙΑ......
Λιακος-Αγγελα- Ας βρουν την γαληνη απο την ευτυχια των παιδιων τους και ας υπερηφανευονται για την προοδο της γιατρου εγγονης τους Μαριλιας....
Χρηστος-Ας βγει απο το σκοταδι... στο φως μακρια απο τα ενοχα μυστικα των Λαζαρο-Λυτροοικογενειων, μαζι με καποια που θα του αξιζει και θα τον αγαπαει πραγματικα....
Αντιγονη-Νταιζη- ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ!!!! Σιγουρα για αυτες τις δυο δεν υπαρχει Εδεμ αλλα μονο Κολαση οπου θα πληρωσουν για τα κατορθωματα τους ..... αλλα ειδικα στην πονεμενη μανα βου θα ηθελα συμμετοχη στην τιμωρια της να εχει και ο Μπελλος οπου θα τον εχει καταντησει Μπατιρελο..... Ksilo
Οδυσσεας- Ας αποδειχθει οτι ο Αρης ειναι βιολογικο του παιδι.... (το ξερω εχω κολλημα...... sfyr )

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης