Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap18%Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 18% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap19%Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap28%Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 28% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap19%Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap13%Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 13% 
[ 11 ]

Σύνολο Ψήφων : 79

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:01 am

Γιατί εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος ότι τελικά "Δώρα" θα είναι η Μελίτα ΟΕΟ!!!!!!!!

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:03 am

soso έγραψε:Δηλαδή και 1. ίδιος αντρας ηθοποιός και 2. ίδια μουσική 3.και ίδιες ατακες και 4. ίδιες σκηνες;;;??
Το ενα ζευγαρι έγραψε ιστορία ως ένα από τα πιο πετυχημενα της ελληνικής τηλεόρασης (Στρατος-Ρεγγίνα),και το άλλο γραφει επισης ιστορια,σε φόρα,φέις και μπλογκς ως το λιγότερο δημοφιλές και το πιο αποτυχημενο από τα Μυστικά(Στεφανος-Μελίτα)!
Τι δεν παει καλά σ'άυτη την version??Όλα ίδια δεν είναι;;; Angel Angel Angel
Ψαχνοντας το εντελώς αναποδο X factor..αναρωτιέμαι γιατί τα επεισόδια της Πέμπτης και της Παρασκευης ήταν ομοίως τα λιγότερο δημοφιλή από αποψη τηλεθέασης (πανε τα πενηνταρια,κρίμα)! Angel
Όσο για το Στεφανος-Ευα σεναριακά είναι τελειωμενο εδώ κι ένα δεκαμηνο!Και ουδεποτε αποτέλεσαν τρίγωνο αξιωσεων,γιατί εδώ υπηρχε κι ενας Μανος (real X factor) και ο ερωτας στην καρδιά της Ευας ήταν αυτός!Με διαφορά!
Μη χειρότερα!
livani livani livani

δεν ξερω κατα ποσο το στεφανος μελιτα μπορει να συγκριθει με το στρατο ρεγγινα-πλειοψηφικα μιλωντας παντα...γιατι υπαρχουν και ατομα που μπορει το στρατος-ρεγγινα να μην τους ειχε αγγιξει-αλλα δεν θεωρω οτι πρεπει να συγκρινουμε ενα ζευγαρι μιας σειρας με ενα ζευγαρι αλλης σειρας...
ποιο το νοημα;;που στοχευει αυτο;;;;

αν συγκρινουμε βεβαια το στεφανος-ευα με το στεφανο-μελιτα...το δευτερο κερδιζει με διαφορα..
τα νουμερα στο youtube το υποδεικνυουν παντως...

και μην μου πεις οτι το δαφνης-νικολα ή στεφανος ευα ειναι περισσοτερο δημοφιλες απο στεφανο-μελιτα γιατι θα
πηδηχτω απο το παραθυρο!!!
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:03 am

Ετσι δειχνει το πραγμα jim, ποσο να το παλεψουν
αφου δεν τραβαει και δεν το λεμε μονο εμεις εδω μεσα ainta

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:04 am

hionati έγραψε:
αξιζουν συγχαρητηρια στην ευα γιατι με το ταλεντο της καταφερε να κανει τη διαφορα σε σχεση με τη βερα...καταφερε να ξεπερασει την αντιπαθητικη δωρα...αληθεια μηπως τις εδωσαν επεισοδια με τις στριγκλιες της δωρας για να τις προβαρει για το σημερινο επεισοδιο;;;;;;;sisi καθοτι η κ.λουπη ηταν καταπληκτικη στο ρολο της...
ΤΕΛΕΙΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...

Δεν συμφωνώ με το σχολιασμό, οπως είναι και αναμενόμενο αλλά στέκομαι στο σημείο της σύγκρισης..
Είναι δυνατόν να συγκρίνουμε τη Δωρα με την Ευα??
Η Ευα ηταν το τρίτο πρόσωπο ή η Μελίτα που χωθηκε σαν σφηνα..
Οτι ακι να είχαν Στεφανος Ευα, η Μελίτα μπηκε στη μέση μάλιστα σε μια στιγμή που έλέγε την Ευα φίλη της..
Την ιστορία την έχει η Ευα με το Στεφανο, η Μελίτα μετράει απλά κρεβάτια..
Και επειδή θα ακούσω για σαθρά θεμέλια και είμαι σίγουρη, οπως και είναι η σχέση φιλικού σου ατόμου δεν τον γλυκοκοιτάς οταν μαλιστα τον έχεις διαλύσει ήδη μια και έχετε πατσίσει..
Και τονίζω οτι η Δωρα και η Ρεγγίνα την πάτησαν με τον ίδιο άντρα κάτω απο τελείως διαφορετικές συνθηκες..
Μην τα ισοπεδωνουμε όλα..
Εγινε το κερατο ξαφνικά ισα και όμοια με το μεθοδευμενο σχεδιο του Στρατου...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:05 am

Είστε όλοι οφ τόπικ για ακόμα μία φορά! Έλεος όμως.

Συζητήστε στο ανάλογο τοπικ παραυτά! Δεν γίνεται κάθε μέρα να μεταφέρω ποστ!!!

ΥΓ. Κάποιος έγραψε αν θυμάμαι καλά οτι η εκδίκηση είναι ένα πιατο που τρώγεται κρύο. Μην βιάζεστε, είμαστε ακόμα στο ζέσταμα sisi

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:05 am

Άμα είναι να συνεχίσουμε τις συγκρίσεις προτείνω να μεταφερθούμε στα ανάλογα τοπικς αλλοιώς ας επανέλθουμε στα του επεισοδίου.

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Vasouli Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:06 am

Clarabelle έγραψε:
Είδα το επεισοδιάκι στα σβέλτα δηλαδή προσπερνώντας οτι δεν με ενδιαφέρει
Μου πήρε δέκα λεπτάκια και θα το καθιερώσω μάλλον δεν αξίζει και για περισσότερο όπως κατήντησε
Καπιτάλε σκηνή
Η Χέλγκα απ τη Σουηδία φώναξε το σύζυγο να τον μαλώσει γιατί δεν φέρθηκε καλά στη γκόμενα
Αυτή που την είδε ανάσκελα την παραμονή του γάμου της με το μεγάλο της έρωτα
Αυτή που όταν ήταν με την κοιλιά στο στόμα πήγε στο σπίτι της δυό μήνες νύφη να της εξηγήσει σε τι στάσεις συνεβρέθη με το σύζυγο
Για να την προστατέψει δε έδινε πίσω και την κληρονομιά του παιδιού της
Κι ο πανύβλακας που είχε δει το μαλλιαρό κουτάβι να κοπανάει το χέρι στη σκάλα και να σκούζει ότι κάνω βρήσκω την Εύα μπροστά μου μια σύγκριση δεν έχει καταφέρει να κάνει
Κρίμα κατάντια είναι αυτό ......

Συμφωνώ!! Η Μελιτα εχει βγάλει κακία για την Ευα στο Στεφανο ουκ ολιγες φορες.. κ μονο στο βλέμμα της, φαινεται η ξυνιλα.. Δεν ξερω τι να υποθεσω για το Στεφανο... με μπερδευει και αναρωτιεμαι ποσο τουβλο παιζει να ναι? Δεν μπορω ρε παιδια να καταπιω οτι φερανε το Σταυρου στη σειρα για να κανει το βιταμ και ακομα χειροτερα κατω απο τη φουστα της Μελιτας...
Το επεισοδιο αδιαφορο..
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:08 am

Αν και η Vasouli δεν ήταν τελείως εκτός θέματος, τελευταία προειδοποίηση! Κόφτε το!!!

Τα ποστ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αύριο θα μετακομίσουν στα ανάλογα τόπικς.

Και είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ που είμαι τόσο ελαστική. Σας παρακαλώ πολύ δεν ζητάω τόσα πολλά.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:12 am

Η αλήθεια είναι οτι οι σεναριογράφοι κάνουν πολυ μεγάλη προσπάθεια να τους κάτσει το ζευγαράκι,αλλα δεν τους κάνει το χατίρι.Εξάντλησαν τα πάντα στέρεψε η φαντασία κ είπαν να το γυρίσουν σε Στράτο-Ρεγγίνα gelio Κ καποιες χαίρονται που η παρτενέρ είναι τόσο ανίκανη που αναγκάζονται να αντιγράψουν βέρα μήπως δούν μια άσπρη μέρα. Καπου εδώ όμως τελειώνει κ ο απόλυτος γιατί απλά ΔΕΝ υπάρχει σύγκριση.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:23 am

anastasia20 έγραψε:
soso έγραψε:Δηλαδή και 1. ίδιος αντρας ηθοποιός και 2. ίδια μουσική 3.και ίδιες ατακες και 4. ίδιες σκηνες;;;??
Το ενα ζευγαρι έγραψε ιστορία ως ένα από τα πιο πετυχημενα της ελληνικής τηλεόρασης (Στρατος-Ρεγγίνα),και το άλλο γραφει επισης ιστορια,σε φόρα,φέις και μπλογκς ως το λιγότερο δημοφιλές και το πιο αποτυχημενο από τα Μυστικά(Στεφανος-Μελίτα)!
Ψαχνοντας το εντελώς αναποδο X factor..αναρωτιέμαι γιατί τα επεισόδια της Πέμπτης και της Παρασκευης ήταν ομοίως τα λιγότερο δημοφιλή από αποψη τηλεθέασης (πανε τα πενηνταρια,κρίμα)! Angel
Όσο για το Στεφανος-Ευα σεναριακά είναι τελειωμενο εδώ κι ένα δεκαμηνο!Και ουδεποτε αποτέλεσαν τρίγωνο αξιωσεων,γιατί εδώ υπηρχε κι ενας Μανος (real X factor) και ο ερωτας στην καρδιά της Ευας ήταν αυτός!Με διαφορά!
Μη χειρότερα!
livani livani livani

δεν ξερω κατα ποσο το στεφανος μελιτα μπορει να συγκριθει με το στρατο ρεγγινα-πλειοψηφικα μιλωντας παντα...γιατι υπαρχουν και ατομα που μπορει το στρατος-ρεγγινα να μην τους ειχε αγγιξει-αλλα δεν θεωρω οτι πρεπει να συγκρινουμε ενα ζευγαρι μιας σειρας με ενα ζευγαρι αλλης σειρας...

αν συγκρινουμε βεβαια το στεφανος-ευα με το στεφανο-μελιτα...το δευτερο κερδιζει με διαφορα..

και μην μου πεις οτι το δαφνης-νικολα ή στεφανος ευα ειναι περισσοτερο δημοφιλες απο στεφανο-μελιτα γιατι θα

Την συγκριση "Μελίτα -Στεφανος" με "Στρατος-Ρεγγίνα",δεν την εκανα εγώ!Εγώ απαντησα σε αυτήν!Δεν την έθεσα εξ αρχης!Και δεν ηταν απλή σύγκριση,ηταν ευθυς παραλληλισμός των δυο ζευγαριών και όχι εκ μέρους μου!
Και παραλληλα,συνοδευτηκε από,μάλλον άσχετη, απόδοση του ρόλου της Δωρας στην Ευα!Η οποία απ΄οσα εγώ έχω καταλάβει,κι όσο να 'ναι την παρακολουθώ στενά,ως νούμερο ένα στην καρδιά της είχε σταθερά και αμετακίνητα το Μανο! Επομένως,οι αναφορές στην πρωταγωνίστρια που κανει τη γλάστρα ή παιζει τη Δωρα,κάπως έτσι ειπώθηκε,είναι το ευγενεστερο ουτοπικές,και ουδεμία σχεση έχουν με όσα εγω βλέπω (στο θέμα Δωρα αναφερομαι,το γλάστρα προς το παρόν,ισχύει imarton imarton )..
Εδω και μηνες έχει λυθεί το τετραγωνο,που τρίγωνο δεν έγινε ποτέ επί της ουσίας,λόγω υπαρξης σε αυτό δυο ζευγαριών!
Σε όχι μόνο αυτό το φόρουμ και στο φέις το Στεφανος-Μελιτα είναι λιγότερο δημοφιλές και απο τα αλλα τρία ή/ και από το Στεφανος-Ευα!Αυτην την εντυπωση έχω!Και οι θεασεις στο youtube δε δείχνουν θαυμαστες,γιατί δεν προ'υ'ποθέτουν την άπαξ εγγραφή και την άπαξ ψηφοφορία!Εγω δηλαδή εδώ δεν μπορώ να ψηφίσω διπλα,εγώ όμως στο youtube μπορώ να βλέπω 1000 φορές την ημερα την ίδια σκηνη (εγώ παντα,ο ίδιος,εξης ένας άνθρωπος)..
Το Δαφνη-Νικόλα φυσικά δεν είναι ιδιαιτερως δημοφιλές,δεν το συζητώ σ'αυτό έχεις δίκιο!
Αλλά ο χαρακτηρας "Δωρα" από την "Ευα" και το "Στεφανος -Μελιτα" από το "Στρατος-Ρεγγίνα",περασσν και δεν κόλλησαν!Ειδικά για να προβεί τηλεθεατης των Μυστικών στην πρωτη παρατηρηση,απαιτείται τόση εμπαθεια που καταντά παραλογισμός!

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 2:46 am

Το είδα και περασμένη ωρα..τι το θελα..
Ενας Σταυρου σερνάμενος, μια Νταίζη εμετική,η ΑΝΑΚΟΠΗ επι πόσες φορές δεν θυμάμαι..Επίσης ο γάμος του καραγκιόζη με κοινό τον μυστηριώδη και μην ξεχνιόμαστε ΤΕ-ΚΝΟ Τέρη,και μέσα σε όλα όαση κάποιες σκηνές ηθοποιών που τα δίνουν όλα επειδή το χουν ή ταιριάζουν απο φυσικού τους..
Μέσα στην τόση τριγωνομετρία ευτυχως που υπάρχουν ζευγαρια σαν τον Πέτρο και την Αμαλία.. Για τους υπόλοιπους επιφυλάσσομαι....
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΥΣΤΙΚΑ..
Μέχρι και σχολιασμό βαριέμαι να γράψω...
Αθλιο κλασσικά...

ΥΓ. Πόση ειρωνία πια στους ΛουκαΝορικούς?Εντάξει την έχουμε εμπεδωσει τη συνέχεια..Ελεος..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από hionati Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 12:26 pm

soso έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Μη χειρότερα!
livani livani livani

Την συγκριση "Μελίτα -Στεφανος" με "Στρατος-Ρεγγίνα",δεν την εκανα εγώ!Εγώ απαντησα σε αυτήν!Δεν την έθεσα εξ αρχης!Και δεν ηταν απλή σύγκριση,ηταν ευθυς παραλληλισμός των δυο ζευγαριών και όχι εκ μέρους μου!
Και παραλληλα,συνοδευτηκε από,μάλλον άσχετη, απόδοση του ρόλου της Δωρας στην Ευα!Η οποία απ΄οσα εγώ έχω καταλάβει,κι όσο να 'ναι την παρακολουθώ στενά,ως νούμερο ένα στην καρδιά της είχε σταθερά και αμετακίνητα το Μανο! Επομένως,οι αναφορές στην πρωταγωνίστρια που κανει τη γλάστρα ή παιζει τη Δωρα,κάπως έτσι ειπώθηκε,είναι το ευγενεστερο ουτοπικές,και ουδεμία σχεση έχουν με όσα εγω βλέπω (στο θέμα Δωρα αναφερομαι,το γλάστρα προς το παρόν,ισχύει imarton imarton )..
Εδω και μηνες έχει λυθεί το τετραγωνο,που τρίγωνο δεν έγινε ποτέ επί της ουσίας,λόγω υπαρξης σε αυτό δυο ζευγαριών!
Σε όχι μόνο αυτό το φόρουμ και στο φέις το Στεφανος-Μελιτα είναι λιγότερο δημοφιλές και απο τα αλλα τρία ή/ και από το Στεφανος-Ευα!Αυτην την εντυπωση έχω!Και οι θεασεις στο youtube δε δείχνουν θαυμαστες,γιατί δεν προ'υ'ποθέτουν την άπαξ εγγραφή και την άπαξ ψηφοφορία!Εγω δηλαδή εδώ δεν μπορώ να ψηφίσω διπλα,εγώ όμως στο youtube μπορώ να βλέπω 1000 φορές την ημερα την ίδια σκηνη (εγώ παντα,ο ίδιος,εξης ένας άνθρωπος)..
Το Δαφνη-Νικόλα φυσικά δεν είναι ιδιαιτερως δημοφιλές,δεν το συζητώ σ'αυτό έχεις δίκιο!
Αλλά ο χαρακτηρας "Δωρα" από την "Ευα" και το "Στεφανος -Μελιτα" από το "Στρατος-Ρεγγίνα",περασσν και δεν κόλλησαν!Ειδικά για να προβεί τηλεθεατης των Μυστικών στην πρωτη παρατηρηση,απαιτείται τόση εμπαθεια που καταντά παραλογισμός!

τα σχολια που εκανα αφορουσαν μονο και μονο το χθεσινο επεισοδιο...
αλλα επειδη μαλλον εδω εομαστε οφ τοπικ επετρεψε μου να σου απαντησω στο τοπικ στεφανος-μελιτα...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από stella-annalena Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 12:40 pm

Το επεισοδιο μου φανηκε πολυ καλο!Ειχε αρκετες ωραιες ατακες..αρχικα η Νορα που ειπε οτι ο Λουκας ειναι ο εξυπνοτερος του λεκανοπεδιου ή καλυτερα της επικρατειας.μετα ο Στεφανος που ειπε στο Νικολα οτι στο γαμο της Νταιζης δεν θα παει αλλα στην κηδεια της ναι sisi και στη συνεχεια ο Λουκας που χαρακτηρισε τον Ηλια ντοναλντ με τα 3 εγγονακια..αλλα εκει που γελασα ηταν οταν η Νορα τον ρωτησε πως ηξερε το νουμερο τουσουτιεν της και της αγορασε καινουρια...σαν αυγα τηγανητα..πετυχημενο lmao Μετα περναμε στο θεμα του γαμου:θυμωσε ο Μπελλος και δεν ηθελε να παντρευτει αν η Νταιζη δεν δεχοταν την Εδεμ...αχ και να ξερε...το νυφικο της Νταιζης χαλια,ξεχασαν τις μπομπονιερες στο σπιτι..και το υφος της Αντιγονης το ειδατε;;..σαν να πηγαινε σε κηδεια.Για το τελος αφησα αυτο που με στεναχωρει...οταν ο Λουκας ειπε στη Νορα οτι θα γινει καταπληκτικη μανουλα ειδατε πως αλλαξε η διαθεση της;;γιατι να εχει προβλημα;;; Aww
stella-annalena
stella-annalena
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στην οδο της φαντασιας

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 12:43 pm

Αθλιο, πιο αθλιο δεν γινεται, τι μας δειχνουν? να καταλαβω τωρα...

Η Μελιτα μονιμως με ανοιχτο στομα να πεθαινει, αλλα εμενα δεν με επεισε καθολου ο Στεφανος πως αγαπα την Μελιτα, ετσι ειναι αυτος που πονα πραγματικα και χανεται ο κοσμος του και χαθηκε και το παιδι του?Που ειναι η αθανατες σκηνες "Ρεγγινας " και "Στρατου" στο νοσοκομειο?

Η Νταιζη σε πρωτο πλανο με τις γελοιοτητες της και το χαπατο ο Μπελλος να της δινει την Εδεμ, αλλιως τον προσβαλει δεν θα κανει γαμο,
Fskl Fskl Fskl μην πω και τιποτα αλλο και μου κανουν και καμμια παρατηρηση, εχω αηδιασει με αυτους τους δυο πια.

Ο Χρηστος τρωει σφαιρα στο ποδι και οταν παει η Νταιζη εκει και εμφανιζεται ο Στεφανος μπορει και σηκωνεται να πει στην Νταιζη να φυγει? Η μπορεσε και περπατησε εστω και κουτσος για να παει να δει την Νταιζη νυφουλα? θα τρελλαθω η γυναικα με ολα τα τρελλα που βλεπω, τι προχειροτητες ειναι αυτες? Καλε το νυφικο στη λαικη το ψωνισε? τι χαλι ηταν αυτο? Και η μαμα Αντιγονη μεσα στα μουτρα και να την στραβοκοιτα η κορουλα, ωραια οικογενεια για γαμο ωραια ατμοσφαιρα.....

Ο Λουκας και η Νορα δεν υπαρχουν πλεον σαν χαρακτηρες, η μια ταιζει το βατραχακι και λεει για το μυαλο του Λουκα της και ο αλλος πηγαινοερχεται με μια τσαντα στο χερι και δινει αγκαλιες και φιλια στη Νορα,Σκετη απογοητευση.

Ο Λευτερης τελειως ψευτικος στη σκηνη με την Δαφνη, οπως και με την Εριεττα.

Κατι εκανε η Αμαλια και ο Ρουσσος αλλα μονο αυτοι δεν φτανουν.

Ακομα και ο Στεφανος χθες δεν με επεισε γενικα. Εχασα την ωρα μου που το ειδα χθες, αυτα δεν ειναι τα μυστικα μα με τιποτα ομως.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:02 pm

Ξεχασα να ρωτησω το εξης: Απο ποτε η Ευα ενδιαφερεται για την υγεια της Μελιτας? Μεχρι και σκηνη στον Στεφανο κανει? Η Ευα? παμε καλα? ξεχασε τι εχει παθει απο την Μελιτα? Θα τραλλαθουμε τελειως εδω μεσα? τοση ανωτεροτητα? που ζουμε καλε?

Καλα η Μελιτα ακομα και πτωμα χαλια ειναι, αν παρατηρησατε στη σκηνη που της εκαναν ανανηψη δεν την εδειχναν καλα γιατι με το ζορι ανασηκωνοταν, μιλαμε για τοσο χαλι....... Θα συμφωνησω με τον jim 7 μην την ξυπνατε...........επιτελους ηρεμησαμε απο την βλακεια της. Clarabelle ποσο δικιο εχεις μαλλον μεταγλωτιεμενο βλεπουμε.

Katsaro Ypotheto η εκδικηση ειναι ενα πιατο που τρωγεται κρυο αλλα εχουμε ξεπαγιασει με αυτα που βλεπουμε, και η καλη μερα απο το πρωι φαινεται και εμεις αρχισαμε ασχημα.

Σε πολυ λιγους εχω εμπιστοσυνη πια οτι ισως αλλαξουν το σκηνικο.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από βανια Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:08 pm

ψηφισα Τελειο αν και ημον αναμεσα στο πολυ καλο με το τελειο .
Η Αμαλια φοβερη οντως δειχνει μα γυναικα καταρακωμενη που το παιδι της ειναι στο νοσοκομειο και κνδυνευει να πεθανει δεν σκεφτετε τιποτα αλλο παρα μοο το παιδι της .Ο ρουσσος το ιδιο και δειχνει οτι συμπαραστεκετε στη γυναικα του θεωρω τι ειναι η ανθρωπινη πλευρα .
Ο Στεφανς συπαθεστατος και μου αρεσε κοντα στη Μελιτα η οποια αν και σε καταστολ συνηθως οι ασθενεις που ειναι σε καταστολη ακουν αλλα δνε μπορουν να μιλησουν αν συνεθει θα καταλαβει οτι δεν ειναι ο Στεφανος υπευθυνος αλλα η Ντεζαρα η οποια δνε εχει ηθικους φραγμους ομοναδικος της σκοπος ειναι το χρημα και ολα αυτα που λεει για το Χρηστο ειναι κουφια ... Η Αντιγονη ειναι ως συνηθως ξινη η Ερριετα μυστηρια και θα ελεγα οτι ξερει πολλα περισσοτερα απο οσα αφηνουν να φανει -ο Λευτερης αινιγματικος δεν πιστευω οτι θα εκανε εσκεμενα κακο σε καποιον που δνε φταιειθελει εκδικηση απο τον χατζηβασιλειου και το Καρταλη απο εκει και περα δειχνει εναν ανθρωπο με ευαισθησιες .
Η Δαφνη πολυ πλησιαει το Λευτερη ο οποιος Λευτερη γινετε συμπαθεστατος .
Αυτοπου με νευριασε ηταν η επιμονη και καλα της γιατρου :ελα κοπελα μου συνεργασου !και το ειπε εκατο φοες σαν να της εεγε ελα να ιουμε καφε .... αταλαντη κομπαρσοι .
Η Ντεζαρα μια χαρα νυφη ε ; ρε τι κολλματαεχι αυτη οσο ξυλο καινα φαειδνε χαμπαριαζει και ο αλλος ο μαλαπερδας χαλια γελαει μην χασει τη χρυση κοτα ,,,παντως ενα εχω να πω οχια η ντεζαρα αλλα ωραιο θηλυκο .

βανια

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:09 pm

Ο Μπέλλος, το καλό παιδί - τόσο καλό δε που δεν εξηγείται αλλιώς, πρέπει όντως το παριζάκι του να είναι... - πάτησε πόδι! "Εδέμ κι εγώ πακέτο ή τίποτα. Διάλεξε" -ΤΕΛΕΙΑ. ΠΑΡΑΓΡΑΦΟΣ.
Απ' ότι καταλαβαίνω βέβαια, ΚΑΙ ο Μπέλλος σχέδιο θα μας πουν έχει. Τι σχέδια είναι αυτά που σε "αναγκάζουν" να φαίνεσαι <<συμπληρώστε κατά βούληση>>???

Φαντάζομαι ότι κάποιοι από τους ηθοποιούς θα πρέπει να ξεκαρδίζονται όταν πρωτοδιαβάζουν τα κείμενά τους. Τι ήταν αυτά που 'λεγε χθες η Εύα στο Στέφανο? livani Ee?

Εις το επανειπείν
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:10 pm

Γεια σε όλους!
Πραγματικά δεν ήξερα τι να ψηφίσω...
Διότι, κατ'εμέ, το επεισόδιο της Παρασκευής το έσωσαν κ το εξύψωσαν οι ερμηνείες, στο χτεσινό όμως δεν κατάφεραν το ίδιο. Φανταστείτε ότι το είδα δυο φορές! Την πρώτη με το σύζυγο (τύχη-ατυχία), ο οποίος καθότι άσχετος μου επισήμανε πράγματα τα οποία δεν μπορώ να παρατηρήσω όταν βλέπω απορροφημενη. Για να μη μακρυγορώ, κ χωρίς να θέλω να μειώσω τους ανθρώπους που εργάζονται σε αυτή κ για αυτή τη σειρά, η προχειρότητα που γράφονται-γυρίζονται αρκετές σκηνές είναι πια εμφανής. Απλό παράδειγμα, ο ήχος στη σκηνή έξω από το ατελιέ της Δάφνης. Εντελώς ερασιτεχνικό, σαν τα βίντεο που τραβούμε στη θάλασσα με φοβερές δηλώσεις κ ακούγεται μόνο το κύμα.
Τελοσπάντων. Ψηφίζω λοιπόν μέτριο το επεισόδιο:
-Η γιατρός της Μελίτας μου άρεσε αρκετά. Κομπάρσα μεν, αλλά ήταν πειστική. Ψύχραιμη, αλλά κ ταυτόχρονα κινητική.
-Η Αμαλία ήταν υπέροχη, κυρίως στη σκηνή που προσπαθούσε να ειδοποιήσει τον Πέτρο. Δυστυχώς το πλάνο που ήταν γονατιστή στο πάτωμα ήταν αρχικά μακρινό κ γι΄αυτό η εικόνα φαινόταν αρκετά αστεία...
-Ο Ρούσσος πολύ καλός. Οι κοινές του σκηνές με Αμαλία πολύ ζωντανές (νοσοκομείο - σπίτι), Με το Λουκά μου φάνηκε κάπως υπερβολικός.
-Νταίζη. Σήμερα δε μου άρεσε ως ερμηνεία. Είχε καλές στιγμές, αλλά γενικά ήταν υπερβολική. Αυτό το διαπίστωσα κυρίως στη σκηνή με τη φίλη της (εκεί με το νυφικό), όπου η φίλη της μου άρεσε πιο πολύ.
-Χρήστος-Αντιγόνη: μια σκηνή καλή, διότι αντιλήφθηκα ότι η Αντιγόνη μεγάλωσε το Χρήστο σαν πιο "κανονικό" της παιδί σε σχέση με το Στέφανο. Ίσως είναι ακραίο αυτό που γράφω, αλλά ο Στέφανος ήταν στη γυάλα του, ελάμβανε μόνο συγκεκριμένες κ συχνά διαστρεβλωμένες πληροφορίες από τη μητέρα του, προκειμένου να αποκτήσει μια συγκεκριμένη άποψη κ έπειτα να την υπερασπιστεί με σθένος. Ο Χρήστος γνώριζε την αλήθεια σε μεγάλο βαθμό, είχε καλύτερη επικοινωνία με την Αντιγόνη κ μια πιο ειλικρινή σχέση. Χμ, αυτό μου ακούγεται σαν ο Στέφανος να ήταν το ξένο παιδί (συνήθως θελουμε να έχουμε καλή εικόνα στους "τρίτους", γι'αυτό προσπαθούμε να τη φτιάξουμε μόνοι μας, ώστε να μην ανακαλύπτουν οι άλλοι τις αδυναμίες μας, κ προσπαθούμε να ελέγχουμε το τι γνωρίζουν για εμάς). Προς Θεού, δεν εννοώ ότι δεν τον αγαπά κι ότι δεν την τρελαίνει που έχει στραφεί εναντίον της, αλλά με το Χρήστο μπορεί να είναι ο εαυτός της, να νιώθει άνετα!
-Η σκηνή με τα αδερφάκια κ το Χρήστο ήταν ψεύτικη. Τα βλέμματα των ηθοποιών ήταν πειστικά, τα λόγια τους όμως κούφια. Δηλαδή ο Στέφανος πυροβόλησε το Χρήστο για να πει στη Νταίζη να μιλήσει στη Μελίτα; Καραλόλ! "Αδερφούλη μου, ψάχνω τη γκόμενά σου να της πω να φέρει άνηθο από το χωριό, αλλά δεν τη βρίσκω, άρπα μια σφαίρα για να επικοινωνήσει μαζί σου κ να μπορέσω να της μιλήσω!"
-Επίσης άκυρη η σκηνή Δάφνης-Εριέττας. Όταν η Δάφνη ζήτησε από το αφεντικό να μην κάνει βάρδια 2 απογεύματα, γιατί η Μελίτα Ρούσσου έπαθε τροχαίο, δεν τόλμησε να πει ότι ήταν πρώην σύζυγος του αδερφού της ή έστω του αδερφού του άντρα της (ο Λευτέρης της ρώτησε από πού την ξέρει κ είπε κάτι του στυλ "είναι φίλη μας, μεγάλη ιστορία". Όταν η Δάφνη ήταν να παντρευτεί το Νικόλα, ο αδερφός του Μάνος δεν ήταν ήδη παντρεμένος με τη Μελίτα, οέο? Οπότε τα κορίτσια ήταν τότε μέλλουσες συννυφάδες...)! Στη Χ"ερ αμέσως ξεφούρνισε ότι είναι αδελφούλα του Λύτρα. Επίσης το άκυρο, η Χ"ερ πήγε αυτοβούλως στο γυμναστήριο για να δει το χώρο κ ενθουσιάστηκε. Η βασίλισσα της Αγγλίας πάει στα Τουρκοβούνια επειδή της κάπνισε!
-Επίσης μπερδεύτηκα χρονικά όσον αφορά στο Νεφελάκι. Η Νόρα έφυγε απο το γραφείο για να την πάρει από το σχολείο κ μετά να πάνε να φάνε. Εντωμεταξύ πήρε τη Δάφνη να της πει ότι θα πάνε στο σπίτι της κ αυτή τσακίστηκε να φύγει από τη δουλειά, όμως ο Νικόλας είπε στην Αμαλία να πάει από το σπίτι (της Μελίτας) για να δει τη μικρή... Τελικά η Νόρα πήγε αργότερα στης Δάφνης με τη μικρή κ είπε ότι η Αμαλία θα πήγαινε το βράδυ να κοιμηθεί στης Μελίτας, όμως η Αμαλία είπε στον Πέτρο να πάνε στη Δάφνης. Αν τα μπλέκουν τόσο πολύ, δε χρειάζεται να γεμίζουν το επεισόδιο με ανούσιες σκηνές ή να βάζουν τους ήρωες να λένε άλλ'αντ'άλλων!
-Αμαλία-Νικόλας: Η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου, κατά τη γνώμη μου, χωρίς φοβερό λόγο ύπαρξης βέβαια.
-Επίσης πείστηκα ότι ο Μπέλλος θέλει να εκδικηθεί τη Νόρα (κ εμμέσως το Λουκά). Επιμένει να πάρει η Νταίζη το φιλετάκι, για να τη φέρει στη Νόρα. Αλλιώς πραγματικά ο επιχειρηματίας δεν είχε λόγο να της δώσει το γαμήλιο δώρο αλληνής. Απόρω πως το σαϊνι η Νταίζη δεν το ψυλλιάστηκε. Ελπίζω η εκδίκηση του προς τη Νόρα να σταματήσει εκεί και κάποια στιγμή να ανακαλύψει το ποιόν της Νταίζης κ να στραφεί εναντίον της ή να τη δουλεύει ήδη ψιλό γαζί. Σχετικά με τα υπόλοιπα περί Μπέλλου, δεν είχε συνεργαστεί τόσο με το Στέφανο όσο κ με το Μάνο για να καταστραφούν (οικονομικά) εκ περιτροπής αμφότεροι; Μπορεί ο Λευτέρης να ξέρει κάτι παραπάνω, αν κ νομίζω ότι στο γάμο πήγε για την Αντιγόνη.
-Περί γάμου ο λόγος, όσο τέλεια ήταν η Παπαδημητρίου που προσπαθούσε να το παίξει ευτυχής μητέρα στο γάμο, ενώ τα νεύρα της είχαν γίνει κορδέλες, τόσο σαχλή μου φάνηκε η εμφάνιση του Χρήστου πίσω από τη νύφη (ο οποίος φορούσε κοστούμι σε αντίθεση με το Λευτέρη). Ας τον έβαζαν παραπέρα! Η παρουσία του ήταν καλή πάντως.
-Το ότι ο Μάνος δεν έχει τρελάνει στα τηλέφωνα Πέτρο κ Νικόλα το δικαιολόγησαν υπέροχα! Δουλεύει όλη τη μέρα... Μάλλον κι αυτός γραμματέας στο γυμναστήριο έχει γίνει κ δεν μπορεί να πάρει υπεραστικά από την υπηρεσία του!
-Σκηνή Στέφανου-Εύας. Οκ, από την Εύα έμαθε ο Στέφανος για την ανακοπή. Τόσο κόφτεται για το Μελιτάκι... Κατά τα άλλα περιττή κ κακογυρισμένη σκηνή.
-Σκηνές Νικόλα-Στέφανου: Καλές σκηνές υποκριτικά (μου αρέσουν μαζί), λόγια του αέρα κατά τα άλλα. "Νικόλα μου τι κάνεις; Ήρθα να σου πω ότι πήγα από τη Νταίζη σήμερα για να τη βοηθήσω να δει τα ραδίκια ανάποδα." Εξαίρεση η αναφορά στο ρόλο της Αντιγόνης κ στην πίκρα του Στέφανου που πλέον είναι εχθρός της. Η ΑΠΟΛΥΤΗ χαζομάρα δε, ο Στέφανος παίρνει άδεια από το Νικόλα για να δει την ανακομμένη κ εκείνος κάνει το δύσκολο! Είπαμε είναι γιατρός κ έχει λόγο να βρίσκεται στο νοσοκομείο (η Μελίτα ήταν πρώην σύζυγος του αδερφού του), αλλά δεν έχει κ το γενικό πρόσταγμα! Συν τοις άλλοις, αφήνουν τον κάθε άσχετο να δει πρόσφατως ανακομμένο ασθενή στην εντατική; Αμαλία-Πέτρος γιατί δεν μπήκαν;
-Η πιο γελοία σκηνή δε, Στέφανος μπαρμπαστρούμφ. Κ τις δύο φορές που το είδα έσκασα στα γέλια. Καλά τα είπε ο Σταύρου βέβαια, αλλά δε συγκλονίστηκα κιόλας.
-Η νοσοκόμα που ανέκοψε τη Μελίτα πάλι κάτι μαγειρεύει.
-Η Δάφνη μαθαίνει ότι η Βέρα είναι στον άλλο κόσμο κ μετά από λίγο θα κολακευτεί από το αφεντικό. Χελόου, μόλις κατάλαβε ότι είναι ψιλοσαλεμένος (βλέπε "Νόμιζα ότι τραγουδά η φίλη μου που μένει μακριά κ ήρθε να μου κάνει έκπληξη" "Α, ξέχασα είναι νεκρή"). Το μόνο που δικαιολογεί, όπως φάνηκε, είναι που ο εργοδότης δείχνει κατανόηση κ αφήνει τη Δάφνη να φύγει.
-Από τις πλέον ρεαλιστικές ατάκες όλης της σειράς "Τελικά καθένας έχει το προσωπικό του δράμα".
-Σκηνές Νόρας-Λουκά:απλά γεμίσματα. Η Νόρα αγωνιά για το πώς θα φερθεί στη Νεφέλη κ τι θα της πει για τη μητέρα της. Από πού προκύπτει ότι θα γίνει καλή μάνα; Ναι, δέχομαι ότι είναι μια φράση που θα ήθελα να της πει ο Λουκάς. Αλλά πάνω σε μια σοβαρή συζήτηση για το μωρό που έριξε, για το πόσο θέλει όμως να γίνει μητέρα κλπ. "Φέρε μου τα καφέ εσώρουχα" "Θα γίνεις καλή μάνα". Ασχολίαστο το γεγονός ότι τα δικηγοράκια είναι μπατιράκια κ παρόλ'αυτά αγοράζουν εσώρουχα επειδή βαριούνται να φέρουν τα παλιά. Για τα μπαλκόνια στο φεγγίτη κ τα αυγά τι να πω; Κρατώ την εικόνα του Ηλία με τα παιδιά (ο Λουκάς btw είπε πώς μεγάλωσε ο μικρός της Εύας χωρίς να τον δει, ή μου φάνηκε; ). Επίσης στη σκηνή της Νόρας με τη Νεφέλη, τι ήταν αυτό το πριτς; Δέχομαι ότι άφησαν την κοπέλα να αυτοσχεδιάσει για να κάνει τη μικρή να γελάσει, αλλά ήταν μεγάλη χαζομάρα αυτό που είπε, εκτός κι αν πήρε μόνη της την κάμερα κ την έστησε στον τρίποδα, γιατί οι αρμόδιοι κωλύονταν.

Αυτά... (τα πάρα πολλά cake - για μένα η τούρτα). Ελπίζω να μην ξέχασα κάτι.

Καλή συνέχεια!
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:12 pm

βανια έγραψε:ψηφισα Τελειο αν και ημον αναμεσα στο πολυ καλο με το τελειο .
Η Αμαλια φοβερη οντως δειχνει μα γυναικα καταρακωμενη που το παιδι της ειναι στο νοσοκομειο και κνδυνευει να πεθανει δεν σκεφτετε τιποτα αλλο παρα μοο το παιδι της .Ο ρουσσος το ιδιο και δειχνει οτι συμπαραστεκετε στη γυναικα του θεωρω τι ειναι η ανθρωπινη πλευρα .
Ο Στεφανς συπαθεστατος και μου αρεσε κοντα στη Μελιτα η οποια αν και σε καταστολ συνηθως οι ασθενεις που ειναι σε καταστολη ακουν αλλα δνε μπορουν να μιλησουν αν συνεθει θα καταλαβει οτι δεν ειναι ο Στεφανος υπευθυνος αλλα η Ντεζαρα η οποια δνε εχει ηθικους φραγμους ομοναδικος της σκοπος ειναι το χρημα και ολα αυτα που λεει για το Χρηστο ειναι κουφια ... Η Αντιγονη ειναι ως συνηθως ξινη η Ερριετα μυστηρια και θα ελεγα οτι ξερει πολλα περισσοτερα απο οσα αφηνουν να φανει -ο Λευτερης αινιγματικος δεν πιστευω οτι θα εκανε εσκεμενα κακο σε καποιον που δνε φταιειθελει εκδικηση απο τον χατζηβασιλειου και το Καρταλη απο εκει και περα δειχνει εναν ανθρωπο με ευαισθησιες .
Η Δαφνη πολυ πλησιαει το Λευτερη ο οποιος Λευτερη γινετε συμπαθεστατος .
Αυτοπου με νευριασε ηταν η επιμονη και καλα της γιατρου :ελα κοπελα μου συνεργασου !και το ειπε εκατο φοες σαν να της εεγε ελα να ιουμε καφε .... αταλαντη κομπαρσοι .
Η Ντεζαρα μια χαρα νυφη ε ; ρε τι κολλματαεχι αυτη οσο ξυλο καινα φαειδνε χαμπαριαζει και ο αλλος ο μαλαπερδας χαλια γελαει μην χασει τη χρυση κοτα ,,,παντως ενα εχω να πω οχια η ντεζαρα αλλα ωραιο θηλυκο .

Βάνια, συμφωνώ με όσα γράφεις.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 1:36 pm

Τιτλος: "Ενας γαμος και μια κηδεια!"

Κεφ. 1 "Ηρθε η μερα που η νυφη και ο γαμπρος θα βαλουν βερα..."

Τη να πω για αυτο το γαμο τι;;; Για τη νυφη που ετρεξε να βρει τον εραστη της που την μελανιασε γιατι εμαθε οτι τον πυροβολησε ο αδερφος της;; (μα οχι δειτε προταση ειναι γελοιο) Δεν λεω μια χαρα σκηνουλα με τον ημιαναπηρο εραστη, τον εκνευρισμενο αδερφο και την ερωτευμενη νυφη αλλα ελα που εγω δεν μπορω να λυπηθω την αθωα παιδουλα για τον χαμενο ερωτα της.... Δε λεω μια χαρα βουρκωσε η Πολυχρονιδη οταν την απειλουσε -την Νταιζη- ο Στεφανος αλλα δεν μπορω να τη λυπηθω δεν μου βγαινει και θα το εκτιμουσα αν σταματουσατε να προσπαθειτε να το πετυχετε....
Ο γαμπρος απο την αλλη ειναι ευπιστος να το πω ζαβο να το πω, ΧΑΠΑΤΟ θα το πω... Που ακουστηκε να απειλεις τη νυφη οτι δεν θα τη παντρευτεις αν δεν δεχτει το δωρο σου μα ειναι δυνατον!!! Το κορυφαιο βεβαια ηταν που τσαντηστηκε με το Στεφανο επειδη λεει χτυπησε την Νταιζη γιατι ηθελε να την προικισει η Αντιγονη!!! Τι ακουω και δεν ξερναω!!!! wall
Οσο για το μυστηριο δεν εχω λογια, ο Μητσος βιαζοταν να κρεμαστει, η Νταιζη δεν ενιωθε τιποτα λεει, η Αντιγονη ηταν λες και ειχε πιει ξυδι με την Νταιζη να της κανει νοημα να χαμογελασει, η Κατερινα μες την τρελη χαρα και με μια στοιχειωδη λογικη και ο Χρηστος - "Άρον τον Κράββατόν σου και περιπάτει" πηγε να δει την αγαπημενη του να παντρευεται... Καπου μεσα μου περιμενα τη Νταιζη να τον "νιωσει" να πει στην Κατερινα οτι ηρθε ο Χρηστος αυτη να της πει οτι "οχι δεν ηρθε, τραβα παντρεψου", θα μπει η Νταιζη στην εκκλησια και εκει θα γυρισει η Κατερινα και θα δει το Χρηστο να κοιταει!!! slap
Και ενταξει ολοι οι παραπανω ο Τερης που κολλαγε;;;

Κεφ. 2 "Ανακοπη"

Μα να μην συνεργαζεται κι αυτο το κοριτσι με τουες γιατρους που θελουν να την επαναφερουν... Ντροπη! Δεν ξερω αν εφταιγε το ανοιχτο παραθυρο ή η σκηνη αλλα αντριχιασα!!! Μαλλον η Αμαλια εφτεγε που κατερευσε προσπαθωντας να βρει το κινητο της να ειδοποιησει τον Πετρο... Μου αρεσουν απιστευτα αυτοι οι δυο μαζι και δεν βαριεμαι να το λεω : respect : : respect :
Ετρεξαν ολοι να μαθουν τι εγινε και μπραβο τους! Ο Λουκας πηγε στο Ρουσσο που εκτος των αλλων ανησυχει και για την Αμαλια, ο Νικολας -he is back- πηγε στην Αμαλια να την στειλει σπιτι να ξεκουραστει και να δει τη Νεφελη, η Δαφνη εφυγε απο τη δουλεια νωριτερα για να παει στο νοσοκομειο, η ευα πηγε να μαθει για τη Μελιτα και μετα εβαλε τις φωνες στο Στεφανο... Τελικα οι κοπελιες κατεληξαν στην Εδεμ με τον παππου -αν δεν το ελεγε ο Λουκας το ειχα ξεχασει- με τα τρια εγγονια να κανει baby sitting και τις κοπελιες να μας πληροφορουν οτι ο Μανος ενημερωθηκε για την κατασταση της Μελιτας και δεν μπηκε στο αεροπλανο να ερθει στην Ελλαδα!!!
Ο Στεφανος εμαθε απο την Ευα οτι η Μελιτα παραλιγο να πεθανει γιατι ως συνηθως κανεις δεν φροντισε να τον ενημερωσει και ετρεξε στο νοσοκομειο!!!
Μου αρεσε πολυ η σκηνη στην κατασκηνωση, οπως και η σκηνη της Ευας με το Στεφανο εβγαζε απιστευτη ενταση!!!
Τωρα στη σκηνη του Στεφανου στο νοσοκομειο εγω γελαγα και αυτη ειναι η αποδειξη οτι το φορουμ με εχει καταστρεψει, δεν μπορουσα να βγαλω με τιποτα απο το μυαλο μου σχολια του τυπου "ο καλυτερος ρολος για τη Μελιτα ειναι να κανει το πτωμα", "ωραια σκηνη με το ζευγαρι γιατι ηταν μονολογος" και παει λεγοντας....!

Κεφ. 3 "Νεφελη vs Νορα"

Ενα ταρακουλο, μια νευρικοτητα την εχει η Νορα απο την στιγμη που της ελαχε να φυλαει τη μικρη... Η οποια μικρη χαζη δεν ειναι καταλαβε οτι κατι δεν παει καλα και θελει τη μαμα της, τις πατατουλες παντως μπορουσε να τις φαει, εγω δεν θα αντιστεκομουν!!! Ευτυχως ηρθαν ενισχυσεις με τη μορφη του παπου Ηλια και της θειας Δαφνης γιατι το βατραχακι ειχε αρχισει να τσιναει!!
Τωρα η προσπαθεια εμψυχωσης της Νορας απο το Λουκα λεγοντας της οτι θα γινει πολυ καλη μανα μου φανηκε πολυ γλυκια inlove Αποφασισα να προσποιηθω οτι δεν εχω διαβασει τα παρακατω -ειναι και το τοπικ τετοιο- γιατι αν τα ειχα διαβασει πολυ θα με συγχιζε!!!

Παραρτημα

~ Η Εριεττα θα γυμναζεται στο γυμναστηριο.... Κααααλα Sleep
~ Η Βερα τελικα πεθανε..... Την κηδεια θα την κανω εγω στα μυστικα!

Η συνεχεια στο επομενο......

Υ.Γ. Καλο απο εμενα και δεν ειμαι σιγουρη οτι θα συγκρατουμε για πολυ ακομη να μην χαντακωσω τα επεισοδια χαρη των ερμηνειων
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 2:02 pm

Δεν το είδα! Προτίμησα once in a lifetime εμπειρία να ακούσω τον Μίκη Θεοδωράκη να τραγουδα..

Να μου πεις δεν θα μπορούσες να το δεις μετά? Να το κατεβάσεις ή απο το mega βρε αδερφε.. Έλα όμως που διάβασα τους σχολιασμούς σας και κατάλαβα τι ξενέρωμα θα έτρωγα... Οπότε λέω άσε, τι ένα, τι δύο, τι τρία επεισόδια εκτός... Μόλις ανακάμψει η σειρά θα επανέλθω κι εγω δυναμικά. Μέχρι τότε η πίεση μου πάνω απο όλα sisi

Θα το δω λοιπόν σε λίγο με έμφαση μόνο στα κομμάτια που με ενδιαφέρουν και θα πω δυο λόγια.

Προς το παρόν να πω ΘΕΙΚΟ το φόρεμα της θεάς πρωταγωνίστριας! Ευτυχώς που υπάρχει και το Μελιτάκι και την βλέπουμε λίγο να ανησυχεί. Ήθελε να δώσει και ολοκληρη κληρονομιά για την ξεφτιλισμένη, που όχι για την αντίζηλο, αλλα για την πρώην κουνιάδα, δεν έβαλε το χέρι στην τσέπη παρα κράτησε τον παρά για να κάνει την επανάστασή της αλλάζοντας καναπέ! Ee?

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 2:08 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν το είδα! Προτίμησα once in a lifetime εμπειρία να ακούσω τον Μίκη Θεοδωράκη να τραγουδα..

Να μου πεις δεν θα μπορούσες να το δεις μετά? Να το κατεβάσεις ή απο το mega βρε αδερφε.. Έλα όμως που διάβασα τους σχολιασμούς σας και κατάλαβα τι ξενέρωμα θα έτρωγα... Οπότε λέω άσε, τι ένα, τι δύο, τι τρία επεισόδια εκτός... Μόλις ανακάμψει η σειρά θα επανέλθω κι εγω δυναμικά. Μέχρι τότε η πίεση μου πάνω απο όλα sisi

Θα το δω λοιπόν σε λίγο με έμφαση μόνο στα κομμάτια που με ενδιαφέρουν και θα πω δυο λόγια.

Προς το παρόν να πω ΘΕΙΚΟ το φόρεμα της θεάς πρωταγωνίστριας! Ευτυχώς που υπάρχει και το Μελιτάκι και την βλέπουμε λίγο να ανησυχεί. Ήθελε να δώσει και ολοκληρη κληρονομιά για την ξεφτιλισμένη, που όχι για την αντίζηλο, αλλα για την πρώην κουνιάδα, δεν έβαλε το χέρι στην τσέπη παρα κράτησε τον παρά για να κάνει την επανάστασή της αλλάζοντας καναπέ! Ee?

Συμφωνώ επαυξάνω και αφιερώνω

Απουσίες στα μητρώα σημειώνουμε
Ένας ένας το διαλάμε κι αραιώνουμε.......

Επεισόδιο 405 - Ημερομηνία 27-09-2010 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από milia Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 3:04 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ....
ΜΕ ΑΝΧΩΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΜΕΛΙΤΑΣ Κ ΕΙΔΙΚΑ Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΗΝ ΠΕΘΑΝΕΙ (Κ ΑΣ ΗΞΕΡΑ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ)...
ΣΤΑΥΡΟΥ Κ ΑΜΑΛΛΙΑ ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΣΚΙΣΑΝ!!!!!!!
Η ΝΟΡΑ ΤΑ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΟΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΦΕΛΑΚΙ...
ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΦΟΥ Κ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΑΦΟΥ ΣΥΝΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑ...?
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&amp;amp;amp;

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 3:13 pm

milia έγραψε:ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΦΟΥ Κ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΑΦΟΥ ΣΥΝΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑ...?
Παραίνεση: από παντού μπάζει, μην κολλάς σε λεπτομέρειες... γενικά μιλώντας... δεν ξέρω καν αν υπάρχει απάντηση σ' αυτό που ρωτάς...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Σεπ 28, 2010 3:14 pm

almaresi έγραψε:
milia έγραψε:ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΦΟΥ Κ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΑΦΟΥ ΣΥΝΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΠΕΙΡΑ...?
Παραίνεση: από παντού μπάζει, μην κολλάς σε λεπτομέρειες... γενικά μιλώντας... δεν ξέρω καν αν υπάρχει απάντηση σ' αυτό που ρωτάς...

Ειναι εξω μεχρι τη δικη για λογους υγειας!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 4 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης