Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 30% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 24 ]
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 67

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 9:50 pm

To βρήκα καλό (δεύτερη φορά καπάκι)!
*Οι σκηνές της Νταίζης και του Μπέλλου είναι τόοοοοοοοοοοοοσο μακροσκελείς όσο μου φαίνονται ή όχι;;;
*Η Νταιζη προσεχως θα ξανα-μπλεχτεί και ευθέως αυτή τη φορά ΚΑΙ με το Ρούσσο,..οπότε,προς το παρόν,μόνο η γραμματέας της ξέφυγε κι η μάνα του Φώτη (φανταζομαι αποκλειστικά και μόνο γιατί δεν τις πρόλαβε..,τους έχω δε απολύτως ικανούς,να τις φωναξουν για ένα guest ακριβώς γι αυτό το λόγο)
*Ευα -Νόρα τ-έ-λ-ε-ι-ε-ς μαζί!Όπως πάντα,αλλωστε!Και επισήμως συμπεθέρες lol!
*Λουκανοράκια σε κεφια κι εγώ στεναχωριέμαι για την επίταση της χαρας,που 'ταν τόσο υπερβολική,αλλά χαίρομαι κιόλας αφενός γιατί είμαι μελό τύπος, αφετέρου γιατί είμαι σίγουρη για τη θετική έκβαση της υπόθεσης!
*Νικολας και Δαφνη φετος καλύτεροι από ποτέ,ίσως γιατί έχουν προσωπική ιστορία κι όχι μόνο α'υ'πνία, πραγμα που θεωρώ επιεικώς δίκαιο γι αυτό το ζευγαρι,που αδικηθηκε απιστευτα πέρυσι!Και η Γεωργόνη ωραιότερη από ποτέ!
Μ'αρεσουν όσο ποτέ πριν!Κρίμα,που καθυστέρησαν περίπου δύο χρόνια,να ασχοληθούν σοβαρά μαζί τους!
*Ευα μελαγχολική και Θεά,οπως πάντα inlove ,κι αναρωτιέμαι,όπως παλιοτερα ο Λουκας,ποτε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα φύγουν "οι σκιές απο τα μάτια της"..Κομματακι,θ'αργησει,νομίζω..Πολύ κρίμα! Aww
* Ο Σταυρου με τη Λαμπου έδεσαν καλά στη σκηνή της περίθαλψης (sic),κατα μία έννοια λογικό,αφού την έχουν ξαναπαιξει Razz Razz
Σίγουρα,πάντως δε μ'ενοχλούν!Σίγουρα,όμως, δε μ'αφορούν κιόλας!
Κακα τα ψεματα,η ιστορία ενός ήρωα που ήρθε στο δευτερο χρόνο (όσο δυναμικά κι αν έγινε αυτό,κι όσο κι αν υποστηρίχτηκε απο το ταλεντο του),με μια ηρωίδα που 'ρθε τον τρίτο χρόνο,δεν μπορεί να συγκινησει το ευρύ κοινό,παρα μόνο ίσως,το όμοιο κοινό (με αυτό) της Βερας (όχι της αποτεφρωμένης),που όμως ήταν καπως μικρότερο!
Αδιαμφισβήτητα,πάντως,έχουμε δει και χειρότερα!
*Το λυσσάρικο, μας βγηκε και γλωσσάδικο,σήμερα!
* Ο Χρηστος πολύ καλος σήμερα!
*..και ΒΓΑΛΤΕ ΤΗΝ ΕΥΑ ΕΞΩ Tongue
Υγ.ΟΛΕ soutien

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τετ Σεπ 29, 2010 9:55 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 9:54 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο δεν μου άρεσε, γιατί ήταν το επεισόδιο της φανφάρας. Οι μεγαλοστομίες εκτοξεύονταν με ρυθμό πολυβόλου.
Πρώτα πρώτα η Δάφνη μας είπε ότι ο Νικόλας ασκεί το επάγγελμα του γιατρού ως λειτούργημα και γι' αυτό δεν πληρώνεται. Προσοχή προσοχή όσοι είστε γιατροί ή δικηγόροι που τα επαγγέλματά σας ορίζονται ως λειτουργήματα και όμως πληρώνεστε, φτου σας, ντροπή σας, θα καείτε ως άλλες μάγισσες του Σάλεμ στο Σύνταγμα.
Έπειτα η Εύα που κλονίστηκε συθέμελα από την απόπειρα κατά της Μελίτας και έκανε την βαρύγδουπη δήλωση “πάρτε πίσω τα λεφτά σας” σήμερα ήταν μέσα στην τρελή χαρά που θα τα έπαιρνε επιτέλους και μέσα στην αγωνία μην και της τα πάρει ο Στέφανος. Αν και από την Εύα δεν πρέπει να εκπλήσσομαι, είναι μια από τις γνωστές μικροαστικές της μεγαλοστομίες του τύπου “ήθελα μια γκαρσονιέρα για μας. Και έναν γυάλινο πύργο επίσης”. Για να μην πω για το άθλιο σκηνικό όπου βόλταρε με την φίλη της, κουβέντιαζαν και κάθισαν κιόλας καθόλη την ώρα που η Αγγέλα στεκόταν πίσω όρθια σέρονοντας το καρότσι!! Δηλαδή τι θα πάθαινε η Εύα να κρατάει το καρότσι;
Μετά ο Ρούσσος και ο Λουκάς στοχάζονταν μεγαλοφώνως για το αν ήταν προσχεδιασμένο από ανθρώπους ή την μοίρα να σχηματιστεί η παρέα της φεγγαρόπετρας. slap slap
Οι μόνες μεγαλοστομίες που ακούστηκαν και είχαν νόημα ήταν αυτές ανάμεσα στον Μπέλλο και την Νταίζη. Όλο και περισσότερο πείθομαι ότι δουλεύονται μεταξύ τους, η Νταίζη όμως δεν φαίνεται να το έχει καταλάβει ακόμα!
Κατα τα λοιπά μου αρέσει η κόντρα Στέφανου - Ρούσσου, ο αστάθμητος παράγοντας της οποίας υπήρξε η Μελίτα και η αγάπη που την ένωσε με τον Στέφανο. Ως και το ξύλο αυτό που το απέδωσε στον Ρούσσο ανέχτηκε για την Μελίτα ο Στέφανος Love! !! Και μου αρέσει που ο Λευτέρης έχει βρει έναν πολύ καλό τρόπο να τρυπώσει στο στρατόπεδο του αντιπάλου του, την Άννα.
Αλλά δεν μου αρέσει καθόλου να βλέπω ότι η οδύσσεια της Μελίτας δεν έχει τέλος. Εκτός του ότι η Αμαλία δεν της είπε πόσο πολύ αγωνιούσε ο Στέφανος γι' αυτήν, ήρθε τώρα η Εριέττα να την πέφτει ασύστολα στον Στέφανο! Και γιατί παρακαλώ τον γεμίζει με ψέμματα και συκοφαντίες κατά του Ρούσσου;; Συνομωσία TutTut

τουλαχιστον ηταν μαζι του η ευα οχι σαν καποιες αλλες που το παραταγανε στην νταντα η σε ασπονδες φιλες μονο και μονο για να δουν τον ερωτα τους τον αγιατρευτο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 9:57 pm

Cancoon έγραψε:
Έπειτα η Εύα που κλονίστηκε συθέμελα από την απόπειρα κατά της Μελίτας και έκανε την βαρύγδουπη δήλωση “πάρτε πίσω τα λεφτά σας” σήμερα ήταν μέσα στην τρελή χαρά που θα τα έπαιρνε επιτέλους και μέσα στην αγωνία μην και της τα πάρει ο Στέφανος. Αν και από την Εύα δεν πρέπει να εκπλήσσομαι, είναι μια από τις γνωστές μικροαστικές της μεγαλοστομίες του τύπου “ήθελα μια γκαρσονιέρα για μας. Και έναν γυάλινο πύργο επίσης”. Για να μην πω για το άθλιο σκηνικό όπου βόλταρε με την φίλη της, κουβέντιαζαν και κάθισαν κιόλας καθόλη την ώρα που η Αγγέλα στεκόταν πίσω όρθια σέρονοντας το καρότσι!! Δηλαδή τι θα πάθαινε η Εύα να κρατάει το καρότσι;

Εγω δεν την είδα μέσα στην τρελη χαρά, και απορω πως το είδες εσυ... Συχνά πυκνά χαρακτηρίζεται η Ξυλά ως ανέκφραστη, αλλα όταν είναι για την χαρα μια περιουσίας είναι τόσο φανερο? scratch

Αλλωστε, του γιου της είναι, γιατι να μην τα δεχτει?

Στο άλλο θέμα τώρα, τι σχέση έχει το καρότσι και ποιος το σέρνει?? Αν δηλαδη εγω βγω με την μαμά μου και σέρνει αυτή το καρότσι θα με κάνει κακή μητέρα? ή είναι τόσο άθλιο το σκηνικό να κουβαλάει μια γιαγιά το καρότσι!!!!

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 763297

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:05 pm

annoula!
soso
Mik
Δικό σας με αγάπη oscar

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:12 pm

ΈΚΤΑΚΤΟ!

''Κυρίες και κύριοι Εδεμοφανικοί καλησπέρα σας! Είναι το έκτακτο δελτίο ειδήσεων του ΝΛ channel! Mέτριο κατ'εμέ το σημερινό επεισόδιο - σε σχέση με το χθεσινό αν και πολύ καλύτερο απο αυτα που βλέπαμε τώρα τελευταία! Έχουμε και λέμε λοιπόν!

ΤΟΜΕΑΣ Εκ.Π

~Στεφανάκο μου ....δεν θέλει και ιδιαίτερη σκέψη για να καταλάβεις ότι μιλάμε για το Ρούσσο....-> ξέρεις κανένα νοήμων άνθρωπο ( πόσο μάλλον μια διάννοια σαν το Ρούσσο ) να στέλνει φουσκωτούς και να βάζει την καλλιγραφική του υπογραφή.....να βάζουμε λίγο το μυαλουδάκι να δουλεύει....gibbs

~ Πολύ μου άρεσε η σκηνή με την λιποθυμία....Σταύρου ΘΕΟΣ! Ερώτηση....ο Στέφανος ξαναφόρεσε τη βερούλα του...- δεν θυμάμαι αν την είχε βγάλει καθόλου - αλλά είπα να το σχολιάσω επειδή την πήρε το μάτι μου! sisi

~ Χρηστάρας - Πασουμάκι ( την βάζω και με κεφαλαία μη χε.... Siga... )

έμπαινε ωρε Χρήστο..... soutien δεν σας χρειαζόμεθα μανταμ! Πολύ μου αρέσει που ανεξαρτητοποιεί τη θέση του και πως είναι αυτόνομος....καλά όσο για την ειρωνεία του την ώρα που το τσόκαρο έπαιζε κανονικά το ρόλο του...απλά : respect :

~ Πέτρος - Λουκάς

Περίμενα κι γω να δω κα΄τι αξιοσημείωτο με την βόμβα που μας παίταξε ο Ρούσσος αλλά ....απλά τυράκι ήτανε! Απεγοητεύθει!

''Η παρέα/της παρέας/τη παρέα/ω παρέα....ούτε υπόθεση παρα πέντε να ήταν βλ.η παρέα του παρελθόντος και η παρέα του σήμερα. Άλλη η παρέα του τότε ( με Ρούσσο και λοιπούς γνωστούς - άγνωστους) και να τώρα η παρέα της φεγγαρόπετρας να τους διαδεχθει....ουφφφ....αι αναρωτιέμαι εγώ η άμοιρη.....δουλειά δεν είχε ο διάολος...τι μας ενδιαφέρον οι ξένες υποθέσεις? εεεΕ????? -_-

~ Αμαλία - Μελίτα...

pff -->> να τονίσω όμως εδώ ότι η Τιτανομέγιστη είπε και μια καλή κουβέντα για το Νοράκι που τους συμπαραστάθηκε τόσο σε όλο αυτο προσέχοντας το βατραχάκι ( το οποίο το έχει γραμμένο στα παλιά της τα παπούτσια η ''άξια'' αυτή μάνα -.- - Μελίτα- ). Αλλά ποιος το χ@#ζει τώρα το Νοράκι....νταξει...μας την έκανε την εξυπηρέτηση...καλά είναι! Άλλαξε αμέσως συζήτηση και....ο Στεφανος...πέρασε? Fskl Ξόανο....δεν ντρέπεσαι και λίγο....αλλά δεν φταίει κανείς...το καλόκαρδο το Νοράκι φταίει!

~ Πήγε μωρε η αθώα και άπειρη Νταιζούλα τα κουφέτα στο αδελφούλι της και τι εισέπραξε? πόρτα!....ωχ Παναγία μου.....Και αυτό το φαινόμενο που πηγαίνει το παίζει 3 δεύτερα καλή και μετά πετάει τις μπιχτές της πολύ με κούρασε! ...Αλλά λατρεύω Νικόλα Opados1 ο οποίος τη βάζει στην θέση της!!!!!

~ Εριέττα - Αννούλα του χιονιά - Στέφανος...

Δέν μ'άρεσε η Άννα .... μην θεωρείς Αννούλα την Εριέττα ηλήθια...'' ξέρει αυτή!''

Τώρα να δεις...είδα την Εριέττα που σαν καλή νοικοκυρά - δούλα και κυρά περιποιούνταν το Στέφανο...και να δεις τι μου θύμηζε...τι μου θύμηζε????.... sfyr Αλίκη? -> Στράτο? η Βέρα στο Δεξί και πάλι κοντά μας!

~ Μπέλλος - Νταίζη και η έπαυλη του Διονύσου....

Το μόνο που ήθελα να πω ήταν...προσβολή απέναντι στο τριαντάφυλλο που προορίζονταν για το γαρύφαλλο δευτέρας επιλογής....α! και....η αγαπημένη Δέσποινα Μοιραράκη διακόσμησε την έπαυλη εεε???.....τόσες μπουχάρες δεν εξηγούνται αλλιώς! και σε μπορδοροδοκοκκινί απόχρωση!

ΤΟΜΕΑΣ Εν.Π

~ Νικόλας - Δάφνη - Τέρης

Φούρκος ο Νικόλας..... lmao πολύ μου άρεσαν οι ζηλίτσες του....αν ακι διακιολογηθηκε η κατσουφιά του πιο μετά αλλά νταξει,....Μ'αρέσει που ''διεκδικεί'' τη γυναίκα του! Και ναι! Είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ η αγάπη που ενώνει Δάφνη- Νικόλα...δεν ήρθε ο Τέρη να μας διαταράξει τις ισσοροπίες! Και το δείπνο που συζήτησαν για τη μέρα τους...ήταν τόσοοο γλυκό.....

~ Νικόλας - Λουκάς...

Πραγματικά λάτρεψα το διάλογο τους...και μου έλειψαν πολύ οι πλακίτσες τους...!!!!!!

~ Ο Αγγελος και τα κορίτσια του!

Τι φατσούλα είναι αυτή....τι γελάκια όμορφα....τι σκέρτσα....καλά το Νοράκι έχει εξτασιαστεί...!!!!!!!! Πολύ μου άρεσε η σκηνούλα!!!! χιχι!
Το Ευάκι μας μελαγχολικό...ήταν τόσο όμορφηηηη!!!!!!!!

~ Νόρα-Λουκάς...

Έντονες διαταράξεις εδάφους παρατηρήθηκαν κατα το απόγευμα της 29ης Σεπτεμβρίου.....μην ήταν εγκέλαδος? μην ήταν της ιδέας μας? μην γκρεμίστηκε κανας φούρνος???? κορίτσιααααααααα...φυλαχθήτεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!! Είχαμε δειγματάκι σκοντάματος!!!!! yey .... γενικότερα μ'αρέσει που συζτάνε σοβαρά προβλήματα χωρίς να χάνουν την ευαισθησία τους και να πολυ-παλιμπαιδίζουν!

Αυτά ήταν τα θέματα που απασχόλησαν την ημερήσια διάταξη. Για οτιδήποτε νεότερο θα διακόψουμε τη ροή του προγράμαμτος μας ! Καλό σας βράδυ!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την diam rena στις Τετ Σεπ 29, 2010 10:28 pm, 1 φορά
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:24 pm

Na δώσω τα oscar oscar oscar σε:

Υποθετακι ( η mastercard με πέθανε gelio )
Loukitsa
soso
annoula
mik
clarabell!!!

μοιραστείτε τα!
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:32 pm

loukitsa έγραψε:annoula!
soso
Mik
Δικό σας με αγάπη oscar

: thanks : loukitsa μου!!!!!!!και συμφωνω μαζι σου ειδικα για την Νταιζη και τα γαρυφαλλα (καθε μερα στις εφτα για να μην ξεχνιομαστε) gelio
Μην της αλλαξουμε τις συνηθειες της κοπελας...βρε Μπελλο θα σε μαλωσω.... xoxo
GN1

Έχει επεξεργασθεί από τον/την annoula! στις Τετ Σεπ 29, 2010 10:39 pm, 1 φορά

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:38 pm

diam rena έγραψε:Na δώσω τα oscar oscar oscar σε:

Υποθετακι ( η mastercard με πέθανε gelio )
Loukitsa
soso
annoula
mik
clarabell!!!

μοιραστείτε τα!
: thanks : πολυ πολυ!!!!παιδια παρτε και απο μενα πολλα oscar
με πεθαναν οι σχολιασμοι σας.... : respect :
Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:40 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Ας σχολιάσω κι εγώ...

Ρούσσος – Στέφανος (1-0)
Πέτρος: Θα έβαζα εγω να σε σπάσουν στο ξύλο και να σου πουν ότι το έκανα εγω απο πάνω?

Εμ Στεφανάκο δεν θέλει και πολύ μυαλό!

Ο Πέτρος πάλι την είδε “Le Frog” και χρησιμοποιεί το μυαλό του και όχι τα μπράτσα lmao

Εγώ βαρέθηκα τη ζωή μου πάντως με τις αβρότητες Καρτάλη – Χατζηβασιλείου... Η λιποθυμία όμως ήταν πολύ καλή!

Ο Στέφανος έβαλε ξανά τη βέρα του??? affraid

+++

Δάφνη – Νικόλας – Ξεφτέρης
Η σκηνή ζηλοτυπίας μου άρεσε πολύ! Ειδικά εκεί που σηκώνει τα φρύδια απο έκπληξη ο Νικόλας έλιωσα! Και η συμπεριφορά της Δάφνης άψογη όπως και το χτένισμα / φορεμα (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!)

Λατρεύω!!!

Μου αρέσει που έστω και με αυτό το δυσάρεστο τρόπο τους βλέπω παραπάνω και γουστάρω Νικόλα ζηλιαρόγατο!!! Χαχα

Αγαπάμε και ζηλεύουμε τι να κάνουμε!!!

+++

Χρήστος – Νταίζη
Πόσο μα πόσο του πάει το μαύρο μπλουζάκι το είπα??? Ε το ξαναλέω!!! Χαχα

Η σκηνή μου άρεσε πολύ! Έτσι είναι μανδαμ Νταίζη δεν σας χρειαζόμαστε!!!

Καλά την ώρα που μιλούσε το πεδιλάκι στο τηλέφωνο ήθελα να την πιάσει απο την κοτσίδα και να τη φέρει 3 σβούρες!!! Έλα μου όμως που την αγαπάει!!! Ξεκόλλα αγόρι μου ξεκόλλα και κάντην να σέρνεταιιιιι!!!

Η ειρωνία στο βλεμμα όλα τα λεφτα!!!
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 1-2

Επίσης την ώρα που του λέει «το μόνο που θέλω είναι να με αγαπάς για όλα τα άλλα..» λέω τώρα θα πει υπάρχει η Mastercard lmao

+++

Εύα – Νόρα – Αγγέλα
Η λήψη πίσω απο το πούλουδο πολύ καλλιτεχνική! Κάθε μέρα βρίσκουν και νέους τρόπους να μην βλέπουμε την Εύα! Χαχαχαχαχα

Ο Άγγελος είναι γλυκάαααααα!!!

Η χαρά της Εύας πόσο τέλεια ήταν!!! Η Νόρα τι κουλή ανακοίνωση ήταν αυτή που έβγαλε??? Ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβαφτίσαμε! Χαχα ή μάλλον Γιάννα!!!
Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 2-2

Πάντως πολύ γλυκιά συζήτηση και ο Άγγελος έκλεψε για μια ακόμα φορά την παράσταση!!!

Η βόλτα στους καταρράκτες πόσο τέλεια παίζει να είναι??? Δεν υπάρχουν τα κορίτσια μαζί και ο Άγγελος ΘΕΟΣ!!! Καλά όταν τους γελούσε έλιωσα!!! Το λατρεύω το κουτσουνάκιιιιιιι!!!

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 3-2

+++

Νικόλας – Λουκάς
Η συζήτησή τους μου άρεσε πάρα πολύ!!! Ο Λουκάς με τις ασυναρτησίες περί νονού και νέου πελάτη και ο Νικόλας προβληματισμένος, με χάλασε μόνο που τον έδιωξε... Αχ Νικολάκη Νικολάκη ξύλο που θα το φάς! Χεχε Μήπως ξέρεις ότι άδικα ζηλεύεις και ντρέπεσαι να μιλήσεις???

+++

Δάφνη – Ξεφτέρης
Καλη σκηνούλα τίποτα το ιδιαίτερο.. Δεν τον μπορώ τον Λευτέρη, θέλω να κουρεφτεί!!!

+++

Η Νταίζη τι κόλλημε έφαγε ξαφνικά με τον Ρούσσο? Αυτή τα έχει βάλει με όλους χωρίς λόγο, ήμαρτον κλείστε την μέσα!!!

Την Άννα σε ρόλο παπαράτσι δεν την ξανασχολιάζω... έλεος... η Γιούλη είναι πολύ καλύτερη και πολύ πιο ωραία Mmm

+++

Πέτρος - Λουκάς
Μάααααλιστα τελικά μάπα το καρπούζι. Τυράκι ήταν η ατάκα και ψαρώσαμε! Ουστ ρε! Τι μας νοιάζουν οι ξένες ιστορίες???

+++

Αμαλία – Μελίτα
Καλά ρε παιδιά σε νοσοκομείο λουλουδένιο κουβερτάκι? Λίγο προσοχή στις λεπτομέριες!!! Έχει μπει η σειρά στον αυτόματο???

Κατά τα άλλα η σκηνή για κλάματα! Για αυτούς που μπορούν να κλάψουν βεβαίως βεβαίως...

Η Αμαλία είπε την καλή κουβέντα για τη Νόρα αλλα ποιος τη χ@ζει τώρα αυτή? Ρωτάμε για τον Καρτάλη, η Νόρα ας κόψει το λαιμό της! Αφού μας εξυπηρετήσει βεβαίως βεβαίως...

+++

Νικόλας – Νταίζη
Μου αρέσει τρελά που ο Νικόλας τη βάζει στη θέση της σε κάθε ευκαιρία!!!

+++

Χρήστος – Αντιγόνη
Δώσε Χρήστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!! yey yey yey

+++

Εριέττα – Άννα – Στέφανος
Κάποια κοπέλα χτες ζήτησε το Στέφανου γυμνούλι ε? Νομίζω οι προσευχές της εισακούστηκαν!

Η Άννα δεν μου αρεσε καθόλου στη σκηνή, πολύ στημένη μου φάνηκε. Όταν αυτή η αντίδραση απέναντι στα ΛουκαΝοράκια κόλλαγε εδώ μου φάνηκε πολύ ψεύτικη λυπάμαι..

Κατά τα άλλα ο πληθυντικός ανάμεσα σε Στράτο και Αλίκη με σκοτώνει sisi

Η συζήτησή τους στη συνέχεια αδιάφορη..

+++

Ο Νικόλας δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο κατσούφης, αυτή η συμπεριφορά δεν συνάδει με το Νικόλα. Αλλα η Δάφνη ήταν απίστευτα γλυκούλα!

Το δείπνο μου άρεσε πολύ!!! Που το ζευγάρι κάθισε να συζητήσει τη μέρα του, τόσο γλυκό.. Έτσι είναι τα όμορφα ζευγάρια!!!

+++

Σήμερα θα κάνω εξαίρεση και θα σχολιάσο και πατσοζεύγαρο! Μα βρε Δημήτρη θα σε μαλώσω! Τριανταφυλλο? Στα γαρύφαλλα είναι μαδημένη η μανταμ lmao

+++

Το Ευάκι μελαγχολικό τι γλύκα που ήταν??? inlove

+++

Νόρα – Λουκάς
Δεν θα ασχοληθώ με την ανακεφαλαίωση, τουλάχιστον παραδέχτηκαν ότι η ιστορία έχει κενά sisi

Το μόνο που μου άρεσε ήταν η ζήλια του Λουκάκου για την θέση στη καρδια της Νόρας χιχι πολύ γλυκιάαααα!!! Λατρεύω!

+++

Καλά η πόρτα του Λευτέρη εντελώς ΜΗ εξώπορτα χαχα

+++

Στα προσεχώς το Νοράκι έκλαιγε? Τι κρίμααα Aww

Καλό απο μένα.. Δεν τρελάθηκα για να είμαι ειλικρινής..

ΥΓ.1 Απαλλάξτε μας απο τον ξενέρωτα!!!
ΥΓ.2 Θέλω ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΥΑ και ευτυχισμένη με τον Στεφανο και τον Άγγελό τους!
ΥΓ.3 Θέλω ο Χρήστος να είναι η τιμωρία της Νταίζης, μόνο αυτός έχει τη δύναμη!!!
ΥΓ.4 Θέλω ΚΑΙ ΤΑ 3 ανωτέρω υστερόγραφα, τσιγγουνιές και μισά πράγματα δεν δέχομαι!!!

Aπόλυτη Ελληνίδα Διαχειρίστρια με κάλυψες !!!!! Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 10:46 pm

nellyjenn έγραψε:Οι σχολιασμοί σας είναι φοβεροί!
Διάβασα και τα χθεσινά σας και γελασα πολύ είστε απιστευτες!!

Λοιπόν το σημερινό μου φάνηκε καλούτσικο. Και έχω να καταθέσω:

Ο Σταύρου δεν μας έπεισε και πολύ στη σκηνή με το Ρούσσο. Μόλις είχε φάει το ξύλο της αρκούδας απο τους μαυροπουκαμισάδες και πήγε με τόση ανετίλα να ζητήσει τα ρέστα;;;; Τσαλακώσου λιγο βρε Στέφανε, έχεις όλα τα καλά αλλα δεν είσαι ο σουπερμαν!

Λουκας & Νόρα: Όλοι χαρήκαμε με την απόφασή σας, αλλα χαλαρώστε ρε παιδιά, δηλαδή όταν θα γεννηθεί τι θα κάνετε;

Η Ευα μας ήταν θεά και σήμερα (όπως και χτες), αν είχε και καμια 10ρια σκηνές παραπάνω καλά θα ήταν.... Αντε για να μήν ξαναλέω τα ίδια.

Ερριετα-Στέφανος: ωραία σκηνή και καλή χημεία
Ερριέτα είναι πολύ μεγάλη ντίβα και μας αρέσει, πολύ καλή προσθέτει μυστήριο και κλάση...

Θα σταθώ και πάλι στο Χρήστο, επιτρέψτε μου και σήμερα, μου άρεσε τρελά. Οι σκηνές του και οι δύο καταπληκτικές, ήταν άψογος και αντικειμενικά ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ!!!! Ta λόγια του, οι εκφράσεις, τα πλάνα, το βλέμμα του, ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!
Φαίνεται ο άνθρωπος, γεμίζει την οθόνη και είναι μακράν ο ωραιότερος της σειράς (κατ'εμέ, μην παρεξηγηθούμε κιόλας). Επιμένω ! να του δοθεί σημαντικός ρόλος!
Του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια! Φανταστική δουλειά!

Νικόλας & Δάφνη: Καλές οι σκηνές ζηλοτυπίας, έχουν ενδιαφέρον και δίνουν μια ευχάριστη ελαφριά αίσθηση.

ο Λευτέρης κάτι πήγε να μας πεί αλλα παρέμεινε στο ίδιο γλυκανάλατο πλαίσιο.

αναμένουμε τη συνέχεια....

σας αγαπώ

Αδερφή ψυχή μου χαίρομαι που δίνεις το παρόν συχνά!!!

Συμφωνώ σε όλα - εννοείται!!!

Αναφορικά με την Εύα η γυναίκα είναι τόσο εκφραστική που όταν την είδα να μελαγχολεί ακόμα και αυτό το λίγο πιάστηκε η ψυχή μου!!! Θέλω και περιμένω να τη δω ευτυχισμένη! Να εστιάσουν πάνω της και να ζήσουμε αυτή την ευτυχία που δεν έζησε ποτέ και την περιμένουμε πώς και τι!! Πάνω απο όλα όμως μακριά απο τον άπλυτο!

Αναφορικά με τον Χρήστο εχω να πω ότι περιμένω τα καλύτερα απο εδώ και πέρα!

Η κίνησή του χτες να μην μπλεχτεί στον καυγά εδειξε την απαξίωσή του απέναντι στην διαμάχη και τις γυναίκες της ζωής του! (καλά το βλέμμα του στο τέλος στην Αντιγόνη όλα τα λεφτα) Εφυγε και άλλαξε (ελπίζω) σελίδα!!!
Σπόιλερ:
Ανυπομονώ για την ώρα και τη στιγμή που θα γνωρίσει την Άννα (τουλάχιστον κάτι τέτοιο άφηνε το mega να εννοηθεί! Θέλω να δω τη Νταίζη να σκυλιάζει και το Χρήστο να την προσπερνά! Άλλωστε οι μεταξυ τους σκηνές ήταν απο την πρώτη τους φορά ΤΕΛΕΙΕΣ!!!

Σήμερα η αλήθεια είναι δεν τον καλο ευχαριστήθηκα αλλα δεν είμαι αγνώμων..

Φιλιά

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 11:01 pm

Γεια σας!!!! Εδω σας εχω και το σημερινο ερωτηματολογιο..Λοιπον ετοιμοι? Οχι??? Confused? Ε καλα περιμενω λιγο............................... τωρα? οκ!!! Παμεεεε sm

1.)Γιατι ο Στεφανος λιποθυμησε μολις βγηκε απο το γραφειο του Ρουσου ενω ηταν μια χαρα πριν???

Α)Ειδε την Ερριετα με τα μπαλκονια φατσα φορα και τα παιξε?
Β)Ειχε στρατηγικο σχεδιο...ηξερε οτι θα τον λυπηθει και θα τον περιθαλψει σπιτι της?
Γ)Απλα οι Κρητικαροι τον βαρεσαν για τα καλα και μια διασειση την επαθε ο καψερος?

2.)Γιατι ο Χρηστος δεν γυριζει μια ξαναστροφη στη Νταιζη να ησυχασουμε?

Α)Την αγαπαει κατα βαθος?
Β)Ειναι μαζοχα και γουσταρει να τον παιδευει?
Γ)Παλι ξαναστροφη? Προχθες τα ιδια ειδαμε...θα βαρεθουμε...

3.)Ποιον θα παντρευτει η Λουκανορικη μπεμπουλα?

Α)Τον Αγγελο για την περιουσια του και τη γλυκητητα του?
Β)Τον Μαριο για την τσαχπινια του και την ομορφαδα του?
Γ)Κανενα απο τους 2....Υπαρχουν καλυτερα τεκνα εκει εξω..Mmm

4.)Αφου ο Λουκας κανει σα το παιδι της crest τωρα που αποφασισε απλα οτι θελει παιδι, οταν το κανει πως θα αντιδρασει?

Α)Θα πιασει φιλο το μαναβη της γειτονιας και θα δανειστει τη ντουντουκα του για να διαλαλησει παντου "Εγινα πατεραααααααααααας"?
Β)Θα κανει οντισιον με κριτικη επιτροπη τον εαυτουλη του και μονο για να βρει τον καταλληλοτερο νονο/α?
Γ)Απλα θα αλλαξει εταιρια...Θα γινει το παιδι της colgate

5.)Γιατι ο Νικολας δε δεχεται τη μπομπονιερα της αδερφουλας του?

Α)Εχει αλλεργια στα κουφετα?
Β)Θα προτιμουσε κατι σε πιο σιροπιαστο...πχ κουρκουμπινια ή ξεροτηγανα για να της τα φερει καπελο?
Γ)Εδω δε δεχεται την αδερφη του τη μπομπονιερα θα δεχτει?

6.)Γιατι η Ερριετα εβαλε το Στεφανο στο κρεβατι της?

Α)Θελει να τον αποπλανησει?
Β)Που να τον βαλει δηλαδη? Στην κεφαλη της πανω? Ελα παναγια μου... livani
Γ)Απο μικρη ειχε ενα ονειρο...να γινει νοσοκομα και να περιθαλπτει ανημπορους, χτυπημενους, κουκλους και μουσατους αντρες!

7.)Γιατι η Ερριετα τον ειδε γυμνο?

Α)Γιατι δεν εχει ξαναδει γυμνο αντρα και ειχε περιεργια?
Β)Εντελως τυχαια σκονταψε πανω στην κλειδαροτρυπα οταν τον εξεταζε ο γιατρος?
Γ)Αφου αυτη τον εγδυσε....ειναι δυνατον να μη τον ειδε?

8.)Γιατι ο Νικολας δε θελει να φαει?

Α)Αποφασισε να κανει διαιτα....σιγα μη του φαει τη γυναικα ο Λευτερακης
Β)Του πεφτουν βαριες οι πατατες φουρνου το βραδυ?
Γ)Κανει ναζακια στη Δαφνη για να τον προσεξει?

9.)Ποσα κιλα μπετοτουβλο κουβαλα ο Μπελλος?

Α)100 κιλα
Β)200 κιλα
Γ)Πλακα με κανεις?? Τι κιλα?? Εδω μιλαμε για τονους...

Εxtra bonus ερωτηση

10.)Γιατι εκνευριστηκε η Σμα κατα τη διαρκεια ερωτικης σκηνης Λουκα-Νορας?

Α) Με το παρκινσον του καμεραμαν που απο το πολυ το τρεμουλο πηγαινε περα δωθε η οθονη?
Β)Που μας δεχνουν τετοια σκηναρα με πλατη και μπαλκονια φατσα φορα και κρατα μονο 10 δευτερολεπτα?
Γ)Ρε παιδια? Θα μου πειτε ποια ειναι αυτη τελοσπαντων???

*Οποιος απαντησει σωστα κερδιζει μια πιστωτικη καρτα....Χορηγος το χαπατο...
*Οποιος δεν απαντησει....ε καλα μωρε δε θα του παρουμε και το κεφαλιlmao

Γενικα σχολια

@Αυτο το μονταζ με τρελαινει λεμεεε...Νορα-Λουκας...Απο την κουζινα πεταξαν στο τραπεζι και απο το τραπεζι πεταξαν στο κρεβατι...Μα ποιοι ειναι τελοσπαντων? Η Λοις κι ο Κλαρκ?? sm

@Γιατι κοβετε τετοιες υπερθεικες σκηνες τη τυχη μου τη χορευτρια????? Kotsides Ουτε να γλυκαθουμε δε μπορουμε πια.... Aww

@Το πρασινακι παει τρελα στον Πετρακη (εκανα κ ριμα sisi )
@Πολυ μ'αρεσει το νεο λουκ Δαφνης!
@Μου αρεσε η συζητηση Δαφνης-Τερη
@Τρελο γελιο η σκηνη Νικολα-Λουκα sisi
@Καλε τι το διαλαλητε παντου οτι θα γινετε γονεις? Οριστε τωρα το γρουζουζεψατε Aww

Αυτααα.....

Αααα ξεχασα να πω...Το ψηφισα καλο..
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από dadela Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 11:18 pm

[b]Ρε, παιδιά, αυτό που τον Στέφανο τον χτύπησαν σε γκαράζ του νοσοκομείου και αντί να πάει να το περιθάλψουν οι γιτροί το "έπαιξε" δυνατός και πήγε μέχρι το Ρούσσο και μετά τον μάζεψε η Εριέττα.Μη σχολιάσω ότι πρώτα ο Ρούσσος ήταν στο νοσοκομείο και μετά τον βρήκε ο Στέφανος στο γραφείο.Πως ο Ρούσσος έφτασε πρώτος στο γραφείο?Αυτοκίνητο δεν έχει?Τι έκανε;πέταξε?
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Δημοσίευση από dadela Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 11:31 pm

[b]1)Α
2)Β
3)Γ
4)Α
5)Γ
6)Β
7)Β
CoolΑ
9)Γ ΔΑΓΚΩΤΟ lmao
10)Β
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Σεπ 29, 2010 11:58 pm

tzibirdika έγραψε:
1.)Γιατι ο Στεφανος λιποθυμησε μολις βγηκε απο το γραφειο του Ρουσου ενω ηταν μια χαρα πριν???

Α)Ειδε την Ερριετα με τα μπαλκονια φατσα φορα και τα παιξε?
Β)Ειχε στρατηγικο σχεδιο...ηξερε οτι θα τον λυπηθει και θα τον περιθαλψει σπιτι της?
Γ)Απλα οι Κρητικαροι τον βαρεσαν για τα καλα και μια διασειση την επαθε ο καψερος?

2.)Γιατι ο Χρηστος δεν γυριζει μια ξαναστροφη στη Νταιζη να ησυχασουμε?

Α)Την αγαπαει κατα βαθος?
Β)Ειναι μαζοχα και γουσταρει να τον παιδευει?
Γ)Παλι ξαναστροφη? Προχθες τα ιδια ειδαμε...θα βαρεθουμε...

3.)Ποιον θα παντρευτει η Λουκανορικη μπεμπουλα?

Α)Τον Αγγελο για την περιουσια του και τη γλυκητητα του?
Β)Τον Μαριο για την τσαχπινια του και την ομορφαδα του?
Γ)Κανενα απο τους 2....Υπαρχουν καλυτερα τεκνα εκει εξω..Mmm

4.)Αφου ο Λουκας κανει σα το παιδι της crest τωρα που αποφασισε απλα οτι θελει παιδι, οταν το κανει πως θα αντιδρασει?

Α)Θα πιασει φιλο το μαναβη της γειτονιας και θα δανειστει τη ντουντουκα του για να διαλαλησει παντου "Εγινα πατεραααααααααααας"?
Β)Θα κανει οντισιον με κριτικη επιτροπη τον εαυτουλη του και μονο για να βρει τον καταλληλοτερο νονο/α?
Γ)Απλα θα αλλαξει εταιρια...Θα γινει το παιδι της colgate

5.)Γιατι ο Νικολας δε δεχεται τη μπομπονιερα της αδερφουλας του?

Α)Εχει αλλεργια στα κουφετα?
Β)Θα προτιμουσε κατι σε πιο σιροπιαστο...πχ κουρκουμπινια ή ξεροτηγανα για να της τα φερει καπελο?
Γ)Εδω δε δεχεται την αδερφη του τη μπομπονιερα θα δεχτει?

6.)Γιατι η Ερριετα εβαλε το Στεφανο στο κρεβατι της?

Α)Θελει να τον αποπλανησει?
Β)Που να τον βαλει δηλαδη? Στην κεφαλη της πανω? Ελα παναγια μου... livani
Γ)Απο μικρη ειχε ενα ονειρο...να γινει νοσοκομα και να περιθαλπτει ανημπορους, χτυπημενους, κουκλους και μουσατους αντρες!

7.)Γιατι η Ερριετα τον ειδε γυμνο?

Α)Γιατι δεν εχει ξαναδει γυμνο αντρα και ειχε περιεργια?
Β)Εντελως τυχαια σκονταψε πανω στην κλειδαροτρυπα οταν τον εξεταζε ο γιατρος?
Γ)Αφου αυτη τον εγδυσε....ειναι δυνατον να μη τον ειδε?

8.)Γιατι ο Νικολας δε θελει να φαει?

Α)Αποφασισε να κανει διαιτα....σιγα μη του φαει τη γυναικα ο Λευτερακης
Β)Του πεφτουν βαριες οι πατατες φουρνου το βραδυ?
Γ)Κανει ναζακια στη Δαφνη για να τον προσεξει?

9.)Ποσα κιλα μπετοτουβλο κουβαλα ο Μπελλος?

Α)100 κιλα
Β)200 κιλα
Γ)Πλακα με κανεις?? Τι κιλα?? Εδω μιλαμε για τονους...

Εxtra bonus ερωτηση

10.)Γιατι εκνευριστηκε η Σμα κατα τη διαρκεια ερωτικης σκηνης Λουκα-Νορας?

Α) Με το παρκινσον του καμεραμαν που απο το πολυ το τρεμουλο πηγαινε περα δωθε η οθονη?
Β)Που μας δεχνουν τετοια σκηναρα με πλατη και μπαλκονια φατσα φορα και κρατα μονο 10 δευτερολεπτα?
Γ)Ρε παιδια? Θα μου πειτε ποια ειναι αυτη τελοσπαντων???

*Οποιος απαντησει σωστα κερδιζει μια πιστωτικη καρτα....Χορηγος το χαπατο...
*Οποιος δεν απαντησει....ε καλα μωρε δε θα του παρουμε και το κεφαλιlmao

Τα υπογραμμισμενα σμα μου!
Κερδιζω τίποτις? ;D

Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:00 am

Aπο το πολυ καλο που ηταν χτες το επεισοδιο πηγαμε στο καλο....
Και παλι ειναι επιεικης χαρακτηρισμος το καλο
Ρουσσος- ωραια τα ειπε στον Καρταλη ειδικα αυτο με το μυαλο του ....τελεια ατακα :clap clap δεν ειχε απαντησει ο Στεφανακος...
Με τον Λουκα μας τα χαλασε λιγο ο Ρουσσος...περιμενα να τον βοηθησει λιγο παραπανο...παντως πολλα ξερει :αναμενονται αποκαλυψεις...
Αμαλια- ειναι η μονη που ειπε μια καλη κουβεντα για την Νορα....
Μελιτα- Εχασε παιδι περασε τοσα και αντι να ρωταει για τ Νεφελακη ρωταει για τον κατραλη αν εμφανιστηκε wall ελεος κοπελια...
Δαφνη-Τερης...τι να πω αδιαφορο σαν ζευγαρι και για αυτο μην το κανετε.... Ee?
Δαφνη-Νιλολας...ζηλεψες Νικολακι ε? καλο καλο... αμα ζηλευεις μετα απο τοσα χρονια τοτε σιγουρα υπαρχει ερωτας
μεγαλος και ταιριαστος ρε παιδι μου Love!
Νικολας-Λουκας ωραια συζητηση αλλα δεν μου αρεσε που ο Νικολας τον εδιωξε...
Ευα-Αγγελα-Νορα-Αγγελος- πολυ γλυκια σκηνη...και απιστευτη φατσα ο μικρος ειδικα με το γελιο του ελιωσα... inlove inlove
Ευα κουκλαρα και εκει που μελανχολησε τι υφος τελειοοο...
Εριεττα ωραια και μυστηρια ...
Στεφανος Τι να πω πολυ περιεργες κινησεις κανει...παντως με την εριεττα εχουν χημεια..
Α φορουσε την βερα του η μου φανηκε?
Χρηστος ωραιος και μελανχολικος...επρεπε εκει που μιλουσε ηΝταιζη με τον Μπελλο στο τηλ να της δωσει μια να ικανοποιηθουμε και εμεις που ανεχομαστε τα ξινα της Νταιζης
Αντιγονη εμεινε μονη ...για να δω τις επομενες κινησει της
ΛΟΥΚΑΣ_ΝΟΡΑ δεν θα πω για το τραπεζι δεν θα πω για την κουζινα αλλα για την στιγμη που ο Λουκας την πηρε στην
αγκαλια του για τα μεσα δωματια inlove inlove inlove .....ελιωσα ...αντε να δουμε και την κοιλιτσα να φουσκωνει σιγα σιγα
Αυτη η Αννα δεν εχω καταλαβει τη ρολο παιζει στο εργο...ακυρει τελειος μου φαινεται...

Αυτα απο εμενα ...Νταιχη Μπελλο δεν σχολιαζω καν κουραστηκα...
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από RIXARDOS Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:19 am

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙ
1.Β
2.Γ
3.Γ
4.Α
5.Β
6.Γ
7.Β
8.Β
9.Γ
10 .Β
ΕΙΣΑΙ ΤΡΟΜΕΡΗ

RIXARDOS

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:50 am

Αντε βρε τυχεροι!!! Ολοι κερδισατε απο μια πιστωτικη....Ναι ναι κι εσυ Αριαδνη μπορεις να ξεφαντωσεις ελευθερα!! sisi Και μη σε νοιαζει....πληρωνει ο Μπελλος...βαρα αλυπητα lmao
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:51 am

Ας σχολιάσω και εγω...

Ρούσσος-Στέφανος: Τραγική η εικόνα του Στέφανου.. Ο Σταυρου μάλλον βαριέται ελεεινά... Κουφό απο χτες το οτι πήγε στο γραφείο ενω τον είχε δει στο νοσοκομείο.. Ο Ρούσσος όλα τα λεφτά, η ατάκα περί μυαλού με πέθανε!! Ο Στεφανος ας αποφασίσει τι ρόλο θα έχει να ξέρουμε... Μετρια σαν σκηνή..Τουλάχιστον δεν είχαμε τα κλασσικά..

Εριέττα-Στέφανος : Καλέ που πάει η Εριέττα με την τουαλέτα μεσημεριάτικο?? Ωραία η λιποθυμία ωστόσο, και η ατάκα περί ξενοδοχείου λίγο άκυρη.. Μετρια επίσης αλλά το παραβλέπω..

Λευτέρης-Δάφνη-Νικόλας: Πιο ευγενής ο Λευτεράκης αυτη τη φορά με το Νικόλα.. Η Δαφνούλα μια κουκλίτσα!! Ο Λευτεράκης ακόμα άχρωμος και δεν μου βγαζει κάτι.. Για χημεία με τη θεά Γεωργόνη δεν το συζητώ! Οι ζηλίτσες του Νικόλα άκυρες με το σκηνικό αλλά γενικώς έχουν βάση.. Προειδοποιώ να μείνουμε εδώ, η Δάφνη είναι η Δάφνη και τέλος! Μην τα ισοπεδώσουμε όλα..Μ αρέσει ο Νικολάκης ζηλιάρης!!

Χρηστος-Νταίζη: Σιγά σιγά ο Χρηστος κρατάει χαρακτηρα.. Δεν είναι μαριονετα το παιδί, μπράβος είναι και του χετε ξεφτυλίσει το όνομα λέμε.. Νταιζάκι στρίβε και τραβα στο Μπέλλο και άσε τους νορμάλ αντρες για καμια άλλη!! Ο Μπέλλος τηλεφωνικώς εμετικός, η Νταζη στην εκκλησία γελοία και ο Χρηστος με αυτό το βλέμμα όλα τα λεφτά!! Γιατί δεν τη δέρνει να ηρεμήσουμε λέμε!!!?

Εύα-Νόρα-Αγγέλα και ζουζουνιάρικο φασολάκι:Γλυκούλα η σκηνή!! Η Ευα υποστηρίζει τον Πριγκηπά της.. Love!
ΚΑΙ πόσο χάρηκε με τα νέα της Νόρας στην ιδέα οτι είναι έγκυος.. Γλύκες και οι δύο!!!!Μ αρέσει η Νόρα που περιμένει το παιδάκι πως και πως και δεν θέλει να το αφησει.. Κρίμα μόνο που ξέρουμε τη συνέχεια και τα όσα θα περάσει ΠΑΛΙ μέχρι να πραγματοποιήσει το ονειρό της..

Νικόλα;-Λουκάς: Τι γλυκιά σκηνή, μου θυμισε πρώτο κύκλο.. Και εδώ μπορώ να πω οτι απο την αγκαλιά μου λειψε πολύ ο Μάνος.. Aww Απιστευτο το χαμόγελο του Νικόλα με τα νέα.. Ωραίες και οι πλακίτσες μεταξύ τους οπως πάντα.. Ο Νικολκης δεν μιλάει για τις ζηλίτσες του.. sisi Ξέρει το δούλεμα που θα φάει μάλλον για αυτό..

Βολτούλα κοριτσιών: Η σκηνή που απόλαυσα περισσότερο... Η μαμά και η γιαγιά καμαρωνουν το γιο και τον προξενευουν στη μελλοντικη ΛουκαΝορική μπεμπούλα.. Τα πλάνα του Αγγελου θεικά.. Τι μωρό είναι αυτό??Τέλεια η συζητηση μεταξύ φιλενάδων!! Χιχι! Η Ευα που δουλέυει τη Νόρα όλα τα λεφτά!!!

Δάφνη-Λευτέρης: Πειράζει που δεν μου βγάζουν τίποτα μαζί???Τίποτα όμως.. Σιγά σιγά συνειδητοποιώ πόσο τουρλουμπουκι έχουν γίνει ολα μεταξύ τους!! Η Δάφνη μ'αρεσε πολύ που καμάρωσε για τον άντρα της.. Πάντα τον στηριζε σε αυτή του την απόφαση και βγήκε να δουλέψει παρόλο που θα μπορούσαν να εχουν περισσότερα χρήματα!! Αυτό είναι αληθινή αγάπη λέει ο Λευτεράκης και θα συμφωνήσω!! Η Δάφνη με το Νικόλα αγαπιούνται λέμε!!Ακούτε???

Νταίζη-γομάρια-Αννα: Τι κόλλημα και αυτό με τις φωτό? Και πόσο εκνευρίζομαι που όποια πέτρα και αν σηκώσεις απο κάτω είναι η Νταίζη?? Ελεος..

Ρούσσος-Λουκάς: Τραγικό να βάζουμε ίσια και όμοια την παρέα της Φεγγαρόπετρας με μια συμμορία που πήγε απο το κακό στο χειρότερο.. Κρίμα που χάρηκα οτι θα πιάσουμε την ιστορία της παρέας απο την αρχή.. Τουλάχιστον εμπλέκεται ο Ρούσσος και αυτό μπορεί να τραβήξει κάπου την παρέα.. Οι υπόλοιποι, Χατζηπτωματα, Καρτάληδες και τα λοιπά μου είναι αδιάφοροι.. Θέλω παρέα λέμε! Ο Ρούσσος-σφίγγα επίσης με εκνερίζει.. Αν δώσει κάτι στα παιδιά να χουμε να ψαχνόμαστε..

Αμαλί-Μελίτα: Πάλι καλά η μοναδική σκηνή του Μελιτονιού... Τραγικό το οτι η Αμαλία μιαλέι για τη Νόρα και το πως φέρθηκε και αυτη ρωτάει για τον απόλυτο.. Να θυμόμαστε πάντως στο μέλλον το τι λέμε.. Μην ξαναγινει η παρέα συμμορία και η Νόρα αντε κόψε το λαιμό σου!!

Νταίζη-Νικόλας: Το θεατράκι συνεχίζεται.. Η Νταίζη το παίζει καλή αδερφούλα και εγω βαριέμια.. Ας αρχισει να απειλεί άμεσα τουλάχισοτν να ησυχάσουμε.. Το πήραμε το μύνημα, η Νταίζη πήρε την Εδέμ.. Αυτό που μου άρεσε ηταν η απάντηση του Νικόλα!! Η Νταίζη παίρνει ενα οικόπεδο, και δεν έχει ιδεά τι σημαίνει για αυτούς η Εδέμ!!! Την παίρνουν μαζί τουςτην ψυχή αυτού του τόπου!! Απιστευτος!!!

Χρήστος-Αντιγόνη: Κράτα χαρακτηρα Χρηστάρα!!! Δεν έχεις ανάγκη κανέναν!!!!

Εριέτα-Αννα-Στέφανος κτλ..: Η Εριέττα πήρε μάτι το Στέφανο??? lmao Εβαλε και την Αννούλα στη θέση της, αντε γιατί τον σήκωσε ψηλά τον αμανέ! Συμπαθητική η σκηνή μεταξύ τυς, τελικά οι συγκρίσεις με τη Βερα είναι αναποφευκτες, αλλά δεν φταίμε εμείς μας πορκαλούν... Οι συμφωνίες κλείσανε αλλά η Εριέτα τονίζει οτι τοτς χωρίζει αίμα!! Αντε να δούμε..Απο τη μερα που ηρθε αυτό ακουμε!!

Δάφνη-Νικόλα; Το ζεύγος στον νέο κύκλο δεν παίζεται!! Ο Νικολάκης ζηλέυει που έχασε τη Δαφνούλα απο το σπίτι!! Και την γυροφέρνει και ο Λευτεράκης.. Κοιτα πως σε κοιτάει βρε ζωντόβολο και ασε τις ζήλιες! Οτι και να δω η Δάφνη το Νικόλα αγαπέι και αυτό δεν αλλάζει!! Ευτυχώς βέβαια που δόθηκε μια ιστορία στο ζευγάρι γιατί είναι τόσο γλύκες μαζί!!! Είχαμε και αντίδραση Δάφνης στα ΛουκαΝορικά νέα!! Τα χαμογελα για τη μπουμπού που θα ερθει κάποια στιγμή είναι μαχαιριά στην καρδιά..

Νταίζη-Μπέλλος: ΕΛΕΟΣ!! Πόσο χάπατο είναι ο Μπελλος που βλέπει και την αγάπη της και δεν την έχει και για κουζίνα? Τι έχει η κουζίινα μεσιέ?? Ο ερωτας απο το στομάχι περνάει.. Και πόσο ξενερωτικό το ερωτικό χρονοδιάγραμμα.. Αν ο Μπελλος αποδειχτεί οτι δουλέυει τη Νταίζη πραγματικά θα είναι ανατροπή!! Δεν το χει λέμε...

Λατρευω Εύα χαμένη στις σκέψις της.. Μόνο που εμφανίζεται η Ξυλά στην οθόνη κερδίζει τις εντυπώσεις!!!
Παρατηρηση: Βουλώστε το στόμα της Αγγέλας.. Αντρα έχουμε λεμε, λαπάς αλλά αντρας μας ακόμα!!

ΛουκαΝοράκια γενικώς: Μάρεσουν οι μεταξύ τυς συζητησεις, βάζουν το μυαλό τους να σκέφτεται όπως έκαναν πάντα για να λύσουν μια υπόθεση!! Λατρευω Λουκάκο ζηλιάρη για τη μπεμπά που θα ρθει.. Love! Είχαμε ΚΑΙ σκόνταμα, πάλι καλά που υπάρχει χημεία κια σε σκηνές ούτε καν λεπτόυ απολαμβάνουμε το ζευγάρι.. Λίγο φως ρε παιιδά να βλέπουμε!! Τόσο καιρό είχαμε να δούμε ερωτική σκηνή... inlove
Παρατηρηση: Το ξέραμε οτι ο Μάνος είναι ο μόνος που μπορεί να στηρίξει ιντριγκαδόρικη ιστορία, τι μας το θυμίζετε? wall

Μάνος-Αννα: Who cares??

Στα προσεχώς περιμένω αντίδραση Νόρας με τα νεα.. Aww
Καλό γιατί με κράτησε η παρέα..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από mariaki Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 1:04 am

καλησπερα παιδια!! εχω να μπω πολυ καιρο να γραψω!!!το ημερολογιο της tzibirdika τι ακριβως ειναι;;;;;;
mariaki
mariaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : peiraias
Ασχολίες : foititria sto tmhma prosxolikhs agwghs tei athinas

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 1:09 am

Δε θα το ελεγα ακριβως ημερολογιο....Στο ημερολογιο μου γραφω πολυ χειροτερα sisi

Θα το ελεγα εναν εναλλακτικο τροπο σχολιασμου....λιγο πιο αναλαφρο.... sisi τον οποιο σκεφτομαι να καθιερωσω κιολας hihi
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 1:35 am

Tι να πει κανεις για την μ#$&*α της αλληνης?(βλεπε Μελιτα) livani

Νταιζη εμετικη, σπαστικη γενικα για πολλες xastouki

Μπελλος GN1 ΜΕ ΚΟΥΡΑΣΕ...... βρε τσιγκουνη μονοπετρο δεν της πηρες, ενα λουλουδι εφερες? που ειναι μια ανθοδεσμη? καυχιεσαι και για τα λεφτα σου μετα.Αλλα αυτο το κοφτερο σου ματι και το μυαλο σου με τρελλαινου, διεκρινες στην Νταιζη πως δεν σε θελει για τα λεφτα, δεν σε βλεπει σαν πιστωτικη, πως φαινεται ο "αντρας" xoxo που ξερει απο γυναικες....

Χρηστο καλα τα ειπες στην Αντιγονη αλλα κανε κατι με την Νταιζη τι καθεσαι και την ακους???Μην εισαι μ@#$&ς!!!!!!

Ευα κουκλα, φοβερη. ξετρελλαθηκα σημερα αυτο το λιγο που την ειδα αλλα ο Αγγελος τι κουκλακι, τι παιδακι, αχ μωρο μου!!!!!!! και οταν χαμογελασε ελιωσα inlove

Χατζηβασιλειου και Στεφανος ανουσια κουβεντα, αλλα το παλληκαρι μου ακομα και χτυπημενος ειναι κουκλος και γυμνος στο κρεββατι αχ!!!!!!!!! huhu (εδω με χανετε εμενα)

Ρουσσος και Αμαλια τα γνωστα μας σεβη : respect :

Λευτερη σκαρωνεις τις βρωμοδουλειες με την Αννουλα ετσι? Δεν ηξερες και τον Καρταλη τρομαρα σου οταν τον ανεφερε η Δαφνη.

Ο Νικολας μου αρεσει πολυ οχι μονο που ζηλευει αλλα και σαν ρολος ειναι καλυτερος.

Λουκα μας επρηξες με τις βλακειες σου εσυ και η Νορα, καντε πρωτα αυτο το μωρακι και μετα αρχιστε να το λετε, αυτα τα χαζουχαρουμενα που σας βαζουν να κανετε αμαν πια?α.... σας εβαλαν και μια σκηνουλα βρε τρωτε μαζι, ριξατε ενα φιλακι και μετα κρεββατωθηκατε, μιλαμε ρολοι με νοημα τωρα.....

Εγω απογοητευομαι αν δεν αλλαξει κατι συντομα!!!
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από Vasouli Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 2:41 am

Καλουτσικο το σημερινο επεισοδιο!!

Το ποσο με εκνευριζει η Νταιζη κ τα γνωστα της κολπα... Μα καλα κλωσσα τη μανουλα??? Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 77994
Ρε Χρηστο τι καθεσαι κ την ακους που μιλαει στο Μπελλο? Τρεχα να σωθεις βρε παιδακι μου....
Περασε και απο το Νικολα να το παιξει καλη αδερφουλα, να του πεταξει κ οτι η εδεμ τωρα ανηκει σε αυτην.. αλλα ο Νικολας δε μασαει! Ετσι μπραβο!
Με το Μπελλο απαισιοι... καλα αυτος τι λουλουδι της πηγε? απο τον ταφο του Σταυριδη το πηρε??? Ηταν ολοιδιο!!!
Η Αννα παλι, δε μου αρεσε που δε μου αρεσε απο την αρχη.. πως μιλαει ετσι στην αφεντικινα της? δεν το ξεραμε να τη ρωτησουμε ποιον θα βαλουμε στο σπιτι μας.. Κ φιλη του Λευτερη? Ακομα χειροτερα! Το μονο καλο ειναι που κραταει τη Νταιζη στο χερι με τις φωτογραφιες...
Η Μελιτα ακομα δεν συνηλθε κ μου ανεβασε το αιμα στο κεφαλι.. ποσο αναισθητη παιζει να ειναι?? ρητορικη ερωτηση... Της λεει η Αμαλια για τη Νεφελη που τη χρειαζεται, για τη Νορα που της σταθηκε τοσες μερες κ αυτη στην κοσμααααρα της, αν πηγε ο χαλβας απο εκει...
Ο Νικολας μου αρεσει που ζηλευει τη Δαφνη! Κ η Δαφνη ειναι τοσο περηφανη για τον αντρα της! Στο βραδινο τραπεζι ηταν κ οι 2 γλυκες!!
Εριεττα και Στεφανος μου αρεσουν πολυ!!! Αντε να δουμε τι θα γινει με τη συνεργασια κ τι μυστικα θα βγουν στη φορα...
Ο Ρουσσος παλι ξερει πραγματα αλλα δε βγαζει λεξη... τσαμπα ο Λουκας ζηταει απαντησεις..
Νορα και Λουκας ποσο χαρουμενοι ειναι που θελουν να γινουν γονεις!! Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 681539
Κ οι φιλοι τους ομως χαιρονται πραγματικα γι αυτους.. η αγκαλια του Νικολα, τα χαμογελα της Ευας και της Δαφνης τα λεγανε ολα!!

Ο Αγγελος ειναι ενας μικρος θεος!! Επεισόδιο 407 - Ημερομηνία 29-09-2010 - Σελίδα 2 44808

Τελος, μου αρεσε πολυ που ο Χρηστος μιλησε ετσι στο τηλεφωνο στην Αντιγονη και ελπιζω συντομα να λαβει δραση κ να τον βλεπουμε περισσοτερο!!
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από roulitaki Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:03 pm

τπτ ιδιαιτερο........3ος κυκλος για ***......
οι λιγοι και καλοι που εχουμε προαναφερει μονο κρατουν σε μια εγρηγορση...!!!(Νταιζη,Καρταλω,Στεφ και οι στεθερες αξιες Κατρα+Πεφανη)

ρε *****........και μπορεις να βγαλεις ζουμι απο τη σειρα αλλα με τους ηλιθιους που τη γραφουν καηκαμε!!!!!!!!!!!!

αραγε θα μας αποζημιωσουν στα ερωτηματα που εχουμε και στα ''μισα'' που μας εχουν δωσει????

πολλα ειναι τα ερωτηματα:

-ποσο βλακας η οχι ειναι ο κουνιαμπελλος??
-τι εχει γινει με Χρηστο....η εχεουν ξεχασει που μας ελεγαν για ρολο-κλειδι??
-ποσα παραπανω ξερει ο Ρουσσος??
-τι παραπανω συνεργασια ειχαν Μανος-Στεφ??-η θα μας το αφησουν ως εκει με τους πινακες τοτε....
-τι θαπογινει με τις σποντες για τον Αρη??(του Λουκα ντε!!!!)
-και κατι τελευταιο που το αναρωτιομουν χθες....

μηπως η γραμματεας που τα παρακολουθει/καταγραφει ολα,ειναι καμια αδερφη της Χαρας(ετσι δε λενε τη δολοφονημενη κοπελα του Λευτερη?),τη βρηκε ο Μανος για να εκδικηθει Λαζαριδαιΐκο και Χατζηβλακεΐκο και γιαυτο χωνεται και συνεργαζεται και με τον Λευτερακη μας???λεω τωραααα......

Παρακαλώ πολύ να προσέχουμε τις εκφράσεις μας.

Ευχαριστώ ~ KatsaroYpotheto
roulitaki
roulitaki

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:07 pm

Καλημέρα σε όλους!!
Πολύ καλό από εμένα το χτεσινό επεισόδιο, κυρίως λόγω Δάφνης-Νικόλα.
Αν και το μοντάζ ήταν πολύ κακό, καθώς κ άλλες τεχνικές λεπτομέρειες.

Αναλυτικότερα:
-Στέφανος κ Ρούσσος:το Στέφανο ο έρωτας δεν τον μαλακώνει, τον χαζεύει! Μέτρια σκηνή, αν κ είχε ωραίες ατάκες από τη μεριά του μεγαλοδικηγόρου.
-Στέφανος κ Κυρία με τας καμελίας: Οκ. Δεν τρελάθηκα... Μόνο στενοχωρέθηκα που δε μάθαμε γιατί πήγε τελικά στο Ρούσσο η Έρη. Ωραία λιποθυμία από το Στέφανο!
-Νικόλας, Δάφνη κ γυμναστής: Ευγενικός κ προσηνής επιτέλους ο Λευτέρης. Κ πάλι έσπευσε να απολογοθεί, όπως στο προηγούμενο επεισόδιο! "Κι εμείς τα ραντεβού μας κανονίζαμε." Μπας κ όντως την ψιλογουστάρει τη Δάφνη, γιατί, ως γνωστόν, όποιος έχει τη μύγα... (να τη φέρει πίσω Razz) Υπερβολική κ πάλι η ζήλεια του Νικόλα, δικαιολογημένη η αντίδραση της Δάφνης. Το μόνο που χάρηκα είναι ότι ήταν έναυσμα για να μιλήσουν το βράδυ!!
-Χρήστος κ Νταίζη: Σούπερ ο Χρήστος! Στην εκκλησία ήταν το κορίτσι μωρέ! Μην το μαλώνετε...! Άντε να της δώσει μια μούντζα το παληκάρι, για να συνεχίσει τη ζωή του! Αν κ μου αρέσει πολύ η Πολυχρονίδη στις εναλλαγές που δίνει στη Νταίζη. Μελιστάλαχτη στο Μπέλλο, διεκδικητική στο Χρήστο.
-Η κληρονομιά βρίσκει το δρόμο της Yess Κατά τα άλλα, αν κ δέχομαι ότι η Νόρα μοιράζεται με την καλύτερη της φίλη την κουβέντα που είχε με το συντροφό της κ συμμερίζομαι τα άγχη της σχετικά με το μεγάλωμα του παιδιού, μου φάνηκε υπερβολική στο πώς αντιμετωπίζει το όλο θέμα της "απόφασης", Κρατώ τη χαρά της Εύας όταν νόμιζε πως η Νόρα είναι έγκυος κ φυσικά τη φάτσα του μπέμπη-έτοιμος για βόλτα!
-Νικόλας κ Λουκάς:Επίσης κρατώ τη χαρά του Νικόλα όταν νόμιζε πως η Νόρα είναι έγκυος (κ φυσικά τις φοβερές ατάκες όλης της σκηνής), αλλά θεωρώ εξίσου υπερβολική την αντιμετώπιση του Λουκά στο θέμα του έμβρυου-to-be, "πελάτη σου ετοιμάζω" κλπ.
-Βόλτα στο πάρκο: Κι έμενα μου χτύπησε άσχημα που η Αγγέλα έσερνε το καροτσάκι κ η Εύα κουτσομπόλευε (δεν είμαι φαν της Μελίτας! pff ). Κ επίσης βρήκα υπερβολική τη Νόρα όσον αφορά στο θέμα του παιδιού (κ μέτρια υποκριτικά). Γλυκειά σκηνή βέβαια, τα παινέματα του Άγγελου, ανιδιοτελές ενδιαφέρον για Νεφελάκι-Μελίτα... Α, και "κλείσαμε από φίλους", όπως είπε η Νόρα, εξάντλησε η κοπέλα όλη τη φιλική της διάθεση στη Μελίτα!
-Δάφνη κ Λευτέρης: Η καλυτερη ατάκα όλου του επεισοδίου! "Καρτάλης; Κι αυτός σχεδιαστής είναι;" lmao lmao Κατά τα άλλα, πάλι δε μου αρέσει που η Δάφνη ανοίγει τόσο εύκολα το στόμα της για τα οικογενειακά της, το μόνο καλό (?) είναι ότι αρχίζουμε να γνωρίζουμε κάπως καλύτερα το μυστήριο Λευτέρη. Κρατώ επίσης την αληθινή αγάπη Δάφνης-Νικόλα! Μετά από αυτό, κάθε είδους μπλέξιμο με το γυμναστή θα είναι σαχλαμάρα κ μεγάλη ψευτιά. Επιπλέον, άσχετο, είναι καλό, για την κοινωνική του διάσταση, το σχόλιο της Δάφνης για το πόσο τυχερή είναι που έχει μια δουλειά.
-Η Άννα η φωτογράφος κ το νταιζομένος προς το Ρούσσο αδιάφορα! Ελπίζω να δούμε κάποια στιγμή πώς συνδέονται όλα αυτά.
-Προσωπική σκέψη: Παρέα φεγγαρολεχριτών (συγγνώμη που δανείζομαι τον όρο) Ανδρέας Λύτρας, Πέτρος Ρούσσος, Σπύρος Λαζαρίδης, Περικλής Χατζηβασιλείου, Αντιγόνη-δεν ξέρουμε το πατρικό, Όλγα Λύτρα (μάνα Μάνου, δεν είμαι σίγουρη για το μικρό). Τα έκαναν κουλουβάχατα μεταξύ τους κ έμπλεξαν μετά τα παιδιά τους. Ρούσσο-Ρούσσο κάποτε ενθάρρυνες τα Λουκανοράκια να αναλάβουν την υπόθεση Χ”, τώρα που εμφανίστηκε η κοράκλα ποιείς την νήσσα κ συμβουλεύεις να ακολουθήσουν το ένστικτο! Κάτι μου λέει πως ο Ρούσσος θα το φάει το κεφάλι του που δε λέει τίποτα κ θα πάρει όλους στο λαιμό του! (ευτυχώς παραδέχτηκαν οι σεναριογράφοι δια στόματος Λουκά ότι η ιστορία Χ” ήταν εντελώς άσχετη με τις υπόλοιπες!)
-Νοσοκομείο: Σε αντίθεση με κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ, πιστεύω ότι η Αμαλία είπε την αλήθεια στη Μελίτα για το Στέφανο, αφού δεν ήξερε (για το καλό των νεύρων της) ότι τον έμπασαν στην εντατική να κάνει ερωτική εξομολόγηση. Ήξερε μόνο ότι ενδιαφέρθηκε να μάθει για το παιδί κ για την υγεία της Μελίτας. Δεν άξιζε να κάνει περισσότερο λόγο για τον Καρτάλη! Σημείωση: Η Νόρα έκλεισε από φίλους, η Μελίτα δε θέλει να είναι φίλη κανενός, αρκεί οι άλλοι να είναι φίλοι της! Απαράδεκτη σκηνή, λόγω αντιδράσεων της πρώην ανακομμένης.
-Αδερφάκια χαρωπά: Νικόλα σου βγάζω το καπέλο! Όσο κι αν προκαλείς την τύχη σου που πας κόντρα στη φρεσκοπαντρεμένη, της τα είπες μια χαρά. Προσπαθεί να τον χτυπήσει στην ευαίσθητη χορδή του η αθεόφοβη! Ποτέ δε θα βρει η Νταίζη την ευτυχία αν προσπαθεί να τη στερήσει από τους άλλους! Έστω κι αν αποκτήσει μερικά κτήματα-φιλέτα! Όμως κάτι δεν καταλαβαίνω. Οκ, να ξεσπιτώσει το Νικόλα, είχαν δρομολογηθεί τα σχετικά θέματα εξάλλου, όμως γιατί να θέλει να του κάνει επιπλέον κακό (σύμφωνα με όσα προαναγγέλλει το MEGA πάντα). Πολύ καλή σκηνή ερμηνευτικά!!
-Τηλεφωνική σκηνή Χρήστου κ Αντιγόνης: Φοβερή! Ωραία ατάκα του Χρήστου του στυλ «Με πυροβόλησε χελόου!». Έκανα την απάντηση της Αντιγόνης μόνη μου: «Βρε παιδί μου σε ποιον να τηλεφωνήσω, αφού εσένα πυροβόλησε! Μήπως ξέρεις ποιον άλλο πυροβόλησε να τον πάρω κι αυτόν να τον ρωτήσω;» (ακόμα γελάμε οικογενειακώς) Της τα είπε ένα χεράκι κ πολύ καλά έκανε! Κατά τα άλλα μου φάνηκε σαν να έχει μετανιώσει η Αντιγόνη που τον έδιωξε κακήν κακώς. Αλλά έτσι είναι… Ό,τι δίνεις παίρνεις. Ελπίζω να μην τον παρακαλάει τώρα να γυρίσει!
-Η γραμματέας της ζάμπλουτης πήρε αέρα, αλλά είχε δίκιο, εδώ που τα λέμε! Έχουν πάντως κάτι παραπάνω από επαγγελματική σχέση. Μήπως η Αννούλα ήταν ψυχοπαίδι του μακαρίτη; Κάτι σαν το Χρήστο, ας πούμε;
-Καρτάλης κ Νοσοκόμα του: Σοβαρά τώρα, είναι κουβέντα να πεις στον σχεδόν άγνωστο, έστω συνεργάτη σου «σας είδα γυμνό προηγουμένως»; Άλλο να πεις «μην ντρέπεστε, αφού έχετε ανάγκη από βοήθεια» κ άλλο «σας πήρα μάτι». Αδιάφορη σκηνή.
-Νικόλας κ Δάφνη: Αληθινό ζευγάρι!!! Υπέροχη σκηνή. Λίγο μάλωμα κ ψιλοπαρεξήγηση, μουτράκια του Νικόλα, χαμόγελο κ ενδιαφέρον της Δάφνης κ μετά πιο ήρεμη κουβέντα στο τραπέζι. Αν κ είχε δίκιο ο έρμος, πού πάει κ ανοίγει το στόμα της η Δαφνούλα! Κ η Δάφνη είχε δίκιο που είπε ότι η δουλειά μένει έξω από το σπίτι. Α, κρατώ κ το κοινωνικό μήνυμα «Η κάθε δουλειά έχει κ τα καλά της». Νικόλας: «Είναι έγκυος στο μυαλό!» Καραλόλ
-Ζεύγος Μπέλλου: Ε, λοιπόν, τα υπερβολικά λόγια του Δημήτρη αρχίζουν να με ψυλλιάζουν! Μάλλον τη δουλεύει ψιλό γαζί ο τύπος, απολαμβάνει κ τα καλά της «σχέσης» (είναι καρακουκλάρα η κοπέλα, όπως κ να το κάνουμε!). Το άνθος ασχολίαστο! Το παίρνω ως σφάλμα της παραγωγής.
-Εύα αναπολούσα! Μου άρεσε το βλέμμα της. Η Αγγέλα καλά της είπε να αρχίσει να βγαίνει με την παρέα της, αλλά ως εκεί! Τελοσπάντων, δικαιολογήσαμε κ το επικείμενο γεύμα-δείπνο με το γυμναστή.
-Λουκάς κ Νόρα: Καλή σκηνή. Επαγγελματικοί συλλογισμοί όσο συμμαζεύουν τα ψώνια. Σκαλίζουν, δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα. Δείπνο με πιο χαλαρή διάθεση. «Ο Μάνος γιατί έφυγε;» Οέο; Ναι, είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι αξίζει να υπονοηθεί ότι ο Μάνος επηρεάζει έστω μερικές από τις εξελίξεις του τρίτου κύκλου, όπως είχε γίνει στον πρώτο κύκλο από το Στέφανο. Σκηνή στην κρεβατοκάμαρα δώρο για τους φαν (ήταν λίγο κοροϊδία το συγκεκριμένο).
Πάντως αρχίζει να διαφαίνεται η πραγματική κόντρα του ζευγαριού. Δηλαδή ότι θα είναι καθαρά επαγγελματική, απλά θα φορτώσουν λίγο παραπάνω λόγω του προσωπικού θέματος (η Νόρα θα σκέφτεται ότι θα στενοχωρήσει το Λουκά, εκείνος θα νομίζει ότι πίσω από την αντίδρασή της κρύβεται κ ο δισταγμός – ας το πω – να κάνουν ψυχουλάκι). Δε νομίζω να υπονοηθεί ότι μαλώνουν για το μωράκι!
-Πλούσια κ Ξυλοφορτωμένος: Τα λεφτά τρέχουν από τα μπατζάκια της, ένα πουκάμισο καθαρό δεν μπορούσε να του αγοράσει του ανθρώπου; Ας είναι. Καλά της είπε όμως, με είδες γυμνό μαρή, κ ακόμα μου μιλάς στον πληθυντικό Razz Πάει να μπλέξει το Ρούσσο η κοπελιά, αν κ δεν τον πολυκατάλαβα το συλλογισμό της. «Πήγα στο Ρούσσο γιατί ήξερα ότι θα σε χτυπήσει;» Μου αρέσει φυσικά το ενδεχόμενο να ξεφύγει η κόντρα Καρτάλη-Ρούσσου από τη Μελίτα, γιατί παράγινε το κακό! Επίσης δεν κατάλαβα πώς προέκυψε να συμφωνήσουν στο 50-50, αφού την πληροφορία την έδωσε η Χ” όχι ο Στέφανος!
-Γυμναστής κ γραμματέας: θα τα δούμε αύριο!

Ερώτηση κρίσεως προς όλους: Πιστεύετε ότι αν ο Νικόλας δεν πήγαινε κόντρα στη Νταίζη κ κρατούσε ουδέτερη στάση, εκείνη θα τον άφηνε ήσυχο; cake Η τούρτα για μένα που γράφω κοτσάνες!

Καλή συνέχεια!

ΥΓ: Αγγελομωράκι υπέροχο!!
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:35 pm

Να'μαι κι εγω...

- Στεφανος και Πέτρος παντα ωραιοι μαζι, αλλά βρε αγορι μου βαλε λιγακι το μυαλο να δουλεψει!! Ειναι δυνατον κοτζαμαν Πέτρος Ρούσσος να κανει κατι τετοιο??? Ψαξ'το βρε αγορι μου και πες αλευρι, η Νταιζουλα σε γυρευει!!
- Στεφανος και Εριέττα και λιποθυμια και περιθαλψη!! Μ'αρεσουν οι σκηνες τους!! Τον πηρε σπιτι της, συγχηστηκε η Αννουλα!! Τι εγινε Χατζηπαμπλουτου?? Βρηκαμε το αγορι αδυναμο κ το γδυσαμε και το πηραμε και ματι? Κυριαααα!! Κατηργησαν και τον πληθυντικο, συμφωνησαν και στα 50-50, μια χαρουλα η συνεργασια!! Με χαλασε που η κορη Χατζημπουκλα εδωσε στεγνα στεγνοτατα τον Ρουσσο!! Μα που πας κοπελια με την τουαλετα morning morning?? Α, και την αλλη φορα ενα πιο διακριτικο στρινγκακι γιατι εκανε καραΜΠΑΜ (οταν λιποθυμησε ο Στεφανος και εσκυψε να τον βοηθησει)!!!
- Μάρεσει που ο Νικόλας διεκδικει τη γυναικα του, αλλα θα ξαναπω οτι ο Νικολας βλεπει προβλημα εκει που δεν υπαρχει!! Επιτελους ομως τους εδωσαν χωρο και χρονο στη σειρα, οπως τους αρμοζει... Πολυ γλυκια και η σκηνη τους το βραδυ στο σπιτι!!!
- Οσο για τη Δαφνη με το Λευτέρη, αδιαφοροι, αν και η κουβεντα τους ηταν αρκετα ιντριγκαδορικη!! Να μου το θυμηθειτε, αυτος με καποιον θα βγει συγγενης!!
- Μα τι θα γινει με το σιχαμα την Νταιζη??? Ελεος πια!! Επιτελους, ο Χρηστος αποστασιοποιηθηκε, οπως πρεπει!! Αλλιως τον ειχαμε στο μυαλο μας!! Το ποσο απολαυσα τη γειωση στην Αντιγονη, δεν περιγραφεται!!! Εμπαινε Χρησταρα!! Τον θελω να παταει κατω και τις 2 γυναικες που τον εφεραν σε απογνωση!! Εμετικη η Νταιζη!!
- Εύα και Νόρα ΘΕΕΣ!! Και η διαλαληση της εγκυμοσυνης σουπερ, αν και χτυπαει λιγο καπως με αυτα που θα ακολουθησουν!!! Υπεροχη και η βολτα τους!! Μα ποσο ΘΕΑ η Εύα!?!?! Τελεια και τα πειραγματα τους, και το συμπεθεριο και ολα!! Κι αυτος ο Άγγελος, τι μωρακιιιιιιι μωρε!!! Τι ναζακια και γελακια ηταν αυτα!! Σαν το βαφτιστηρι μου κι αυτο, που μονο γελαει!! Ουτε γκρινιες, ουτε τιποτα!! Θελουμε κι αλλοοο!!!!! Heart2
- Λουκας και Νικολας σε μεγαλα κεφια!! Ευτυχως που πηραμε γευση απο τα παλια και θυμηθηκαμε τι παρακολουθουμε!! Τι διαλογοι Θεέ μου?!?!?!?! Απολαυστικοτατοι!!
- Η Αννα δουλεια δεν εχει και βρισκει ε?? Ηθελα και να'ξερα που τα μαθαινει..
- Αμαρτιαι γονεων παιδευαουσι τεκνα μου θυμισαν ο Λουκάς με τον Πέτρο... Μα τι φταινε τα παιδια να τραβανε ζορια για τις δικες σας κομπινες??? Το ενστικτο Λουκά, λεμεεεε!!!
- Η Πτωματού πολυ που νοιαστηκε για το παιδι της και τη βοηθεια της Νόρας!!! Αμεσως να μαθει για τον απολυτο!! Fskl
- Μωρε Νταιζη, σαλτα και π&*%#ου, που θα κανεις και αδερφικες αγαπουλες στο Νικολα!! Και βαλε και την μπομπονιερα εκει που ξερεις!! Αλλά τα'θελες και τ'ακουσες!!! Η Εδέμ ειναι μεσα τους και θα την παρουν μαζι τους!! Εσυ κρατα το κτημα και καν'το babalou!! Fskl Θεος ο Νικολας!!!
- Μπελλος και Νταιζη σε εμετικη ατελειωτη σκηνη!! Αυτοι δουλευονται μεταξυ τους, αλλα εμεις τι φταιμε??? Ουστ!!! Fskl vomit
- ΘΕΑ η Εύα μελαγχολικη να σκεφτεται το Μάναρο!!! Αστην βρε Αγγελα να προχωρησει οπως θελει!!! Α, η Μαριλια δουλευει 24ωρο και δεν την βλεπουμε???
- ΛουκαΝορακια σε εξαρση!!! Επιτελους συζητηση διαρκειας (σχετικα)!! Ειπαν για τα επαγγελματικα, τα της Παρέας (Α ρε Μάναρε, τι μας εκανες που εφυγες!!!), για τη σχεση τους, για την Μπεμπουλα!! Και ειχαμε και ΣΚΟΝΤΑΜΑ επιτελους!!! Λιγο φως, ρε παιδια, λιγο φως!!!
- Η Αννα σε σημερινη ανατρεπτικη συναντηση με το Λευτερη??? Καρφιιι....

Αυτα!! Πολυ καλο απο μενα, γιατι ειχε περισσοτερη Εύα, ολογλυκο Αγγελάκο, μπολικη Παρεα και ομορφες σκηνες!!

ΥΓ. 1: Θελω να δω την Νταιζη σε χαντακι...
ΥΓ. 2: Απο ενα oscar στα γνωστα σεντονακια και επιπλεον : respect : στην Τζινα για τις υπεροχες φωτος και στην tzibirdika για τα υπεροχα ερωτηματολογια!!!

Flkia
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης