Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010

Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 Empty Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 1:41 am

Ο Στέφανος κάνει μια τελευταία προσπάθεια να τα ξαναβρεί με τη Μελίτα, αλλά εκείνη εξακολουθεί να αμφιβάλλει για τις προθέσεις και τα αισθήματά του. 'Ετσι, του ζητάει να την αφήσει ήσυχη. Η Νταίζη βλέπει τον Χρήστο και την 'Αννα να συζητούν και του κάνει σκηνή, ενώ εκείνος για μια ακόμη φορά της ζητάει να βγει οριστικά από τη ζωή του. Η Αμαλία φοβάται ότι η Μελίτα δεν έχει ξεπεράσει οριστικά τον Στέφανο και ενημερώνει τον Πέτρο ότι η κόρη τους ψάχνει για δουλειά. Ο Νικόλας εξομολογείται στη Δάφνη τους φόβους του για τη νέα της δουλειά. Ο Λουκάς και η Νόρα προσπαθούν να διαφυλάξουν τον έρωτά τους από τις μεταξύ τους διαφωνίες, που έχουν προκύψει στον επαγγελματικό τομέα. Ο Στέφανος και η Εριέττα αποφασίζουν να επισκεφθούν το σπίτι στο βουνό για να ξετυλίξουν το κουβάρι της ιστορίας που τους αφορά.
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 Empty Απ: Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 2:05 am

Η Νταίζη βλέπει τον Χρήστο και την 'Αννα να συζητούν και του κάνει σκηνή, ενώ εκείνος για μια ακόμη φορά της ζητάει να βγει οριστικά από τη ζωή του.

Ετσι αγορι μου δειξε πυγμη!!!! Τι στο καλο τσαμπα σου αφιερωνω τοσα τραγουδια? sisi sisi Βουρ στην Αννουλα λεμεεε

Ο Λουκάς και η Νόρα προσπαθούν να διαφυλάξουν τον έρωτά τους από τις μεταξύ τους διαφωνίες, που έχουν προκύψει στον επαγγελματικό τομέα.

Πως ακριβως το κανουν αυτο? Ελπιζω ανασκελα...
huhu

Ο Στέφανος και η Εριέττα αποφασίζουν να επισκεφθούν το σπίτι στο βουνό για να ξετυλίξουν το κουβάρι της ιστορίας που τους αφορά.

Και εντελως τυχαια θα πιασει μια καταιγιδα, θα αποκλειστουν, θα κανει διακοπη ρευματος, θα αναψουν κατι κερια και τσουυυπ θα βρεθουν στα μωσαικα να φανταστω??? huhu

Ευχαριστουμεεε!!!
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 2:39 am

nikidanis έγραψε:Ο Στέφανος κάνει μια τελευταία προσπάθεια να τα ξαναβρεί με τη Μελίτα, αλλά εκείνη εξακολουθεί να αμφιβάλλει για τις προθέσεις και τα αισθήματά του. 'Ετσι, του ζητάει να την αφήσει ήσυχη.
Εδώ υπάρχει ένας έρωτας (λέμε τώρα) μεγάλος ainta όλοι αμφιβάλλαμε κυρά μου για το έταιρον ήμισυ αλλά δεν κράτησε ολόκληρο αιώνα...

nikidanis έγραψε:Η Νταίζη βλέπει τον Χρήστο και την 'Αννα να συζητούν και του κάνει σκηνή, ενώ εκείνος για μια ακόμη φορά της ζητάει να βγει οριστικά από τη ζωή του.
Η Νταίζη ζηλεύει xoxo στο τέλος θα αρχίσω να πιστεύω οτι όντως η τιμωρία της Νταίζης είναι ο Χρήστος.... Όρμα Χρήστο στην Άννα και μην λογαριάζεις τίποτα soutien

nikidanis έγραψε:Η Αμαλία φοβάται ότι η Μελίτα δεν έχει ξεπεράσει οριστικά τον Στέφανο και ενημερώνει τον Πέτρο ότι η κόρη τους ψάχνει για δουλειά.
Αντε με το καλό να πιάσει καμια δουλειά, τι να πώ???? Μακάρι να λογικευτεί... Ελπίζω μόνο να μην της <<τύχει>> καμιά δουλειά στο γυμναστήριο του Λευτέρη και έχουμε άλλα malli

nikidanis έγραψε:Ο Νικόλας εξομολογείται στη Δάφνη τους φόβους του για τη νέα της δουλειά.
Τώρα το λέμε <<φόβους>> Νικολάκη??? sisi

nikidanis έγραψε:Ο Λουκάς και η Νόρα προσπαθούν να διαφυλάξουν τον έρωτά τους από τις μεταξύ τους διαφωνίες, που έχουν προκύψει στον επαγγελματικό τομέα.
Αυτό μου κάνει "ηρεμία πρίν την καταιγίδα" Rolling Eyes Ευελπιστώ τουλάχιστον να έχει δίκιο η Σμά και να λύσουν τα προβλήματα τους ανάσκελα gelio gelio

nikidanis έγραψε:Ο Στέφανος και η Εριέττα αποφασίζουν να επισκεφθούν το σπίτι στο βουνό για να ξετυλίξουν το κουβάρι της ιστορίας που τους αφορά.
Τι μου θυμίζει αυτό, τι μου θυμίζει??? sfyr Πιστεύω να υπάρχουν τα απαραίτητα εφόδια στο σπίτι... κεριά, αρωματικά χώρου, κομμένο ρεύμα, πανσέλινο..... και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν απο μόνο τους... <<εντελώς>> αυθόρμητα... myalo

Νίκη ευχαριστούμε πολύ ))
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 9:41 am

nikidanis έγραψε:Ο Στέφανος κάνει μια τελευταία προσπάθεια να τα ξαναβρεί με τη Μελίτα, αλλά εκείνη εξακολουθεί να αμφιβάλλει για τις προθέσεις και τα αισθήματά του.
Και είχε πει πρόσφατα οτι θα φύγει απο την Μελίτα όταν δεν θα τον θέλει άλλο?? Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 751732 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 13379
'Ετσι, του ζητάει να την αφήσει ήσυχη.
Και να μας αφήσει και μας αυτή ήσυχους, επίσης..
Η Νταίζη βλέπει τον Χρήστο και την 'Αννα να συζητούν και του κάνει σκηνή, ενώ εκείνος για μια ακόμη φορά της ζητάει να βγει οριστικά από τη ζωή του.
Ζηλεύει το τσόκαρο?? Καλά να πάθει! Χρήστος + Αννα = L.F.E χιχι
Η Αμαλία φοβάται ότι η Μελίτα δεν έχει ξεπεράσει οριστικά τον Στέφανο και ενημερώνει τον Πέτρο ότι η κόρη τους ψάχνει για δουλειά.
Και σιγά μην βρεί...
Ο Νικόλας εξομολογείται στη Δάφνη τους φόβους του για τη νέα της δουλειά.
Αντε πάλι....
Ο Λουκάς και η Νόρα προσπαθούν να διαφυλάξουν τον έρωτά τους από τις μεταξύ τους διαφωνίες, που έχουν προκύψει στον επαγγελματικό τομέα.
Ελπίζω να τις λύσουν όπως πρότεινε η Σμα...
Ο Στέφανος και η Εριέττα αποφασίζουν να επισκεφθούν το σπίτι στο βουνό για να ξετυλίξουν το κουβάρι της ιστορίας που τους αφορά.

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 77994 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 77994 Κάτι μου θυμίζει!!!!! Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 571703

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 9:51 am

Αυτή η περίληψη με προβληματίζει
Αν κοπεί το ρεύμα και ανάψουν κεριά και τύχει και σκοντάψουν θα είναι κέρατο;
Κι αν είναι ποιά είναι η κερατωμένη
Η ΑΝΑ-ΚΟΜΕΝΗ που ειναι ο μεγάλος έρωτας ή η σύζυγος;
xoxo

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 10:06 am

Clarabelle έγραψε:
Αυτή η περίληψη με προβληματίζει
Αν κοπεί το ρεύμα και ανάψουν κεριά και τύχει και σκοντάψουν θα είναι κέρατο;
Κι αν είναι ποιά είναι η κερατωμένη
Η ΑΝΑ-ΚΟΜΕΝΗ που ειναι ο μεγάλος έρωτας ή η σύζυγος;
Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 77994

Καλε, γιατι να ναι κέρατο?? Εγω προσωπικά έχω ακούσει οτι τα φιλιά στα εξοχικά δεν είναι κέρατο Razz Πόσο μάλλον τώρα που είναι και χωρισμένοι Razz

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 10:40 am

Εάν γίνει θα είναι κέρατο.-

Ούτε καν αυτό όμως κατ'αποκλειστικότητα στο Μελιτόνι βέβαια μια και ο μεσιέ είναι ακόμα παντρεμένος!

Πάντως ο Στέφανος ότι εφάρμοζε στην Εύα κάνει και στη Μελίτα. Τους αφήνει πρώτα να τον διώξουν ώστε χωρίς τύψεις να περνά "καθαρός" στην επόμενη! Αμ δε στα είπανε καλά!!!

Έχεις γυναίκα και παιδί παλιο....... (συμπληρώστε ελεύθερα)

+++

Χρήστο αγόρι μου έμπαινε δυναμικά!!! Να σε δεί και να λυσσάξει το τσόκαρο!!! Πραγματικά ας βλέπω τη Νταίζη μόνο σε ότι έχει να κάνει με το Χρήστο και δεν με πειράζει! Θέλω να τη δώ να αφρίζει την ώρα που η Άννα θα θαυμάζει τα κάλη του αγοριού! Σμα θέλω τραγούδι για το σκηνικό πλίιιιιιιζ!

+++

Η Αμαλία με τη Μελίτα μας ζαλίσανε στην περίληψη... Ελπίζω να μην τις φάμε στη μάπα πολύ!

+++

Όσο για το Λουκά και τη Νόρα και μόνο η πρόταση αυτή αν δωθεί σοβαρά μου αρκεί. Σημαίνει ότι θα καταλάβουν και οι δύο ότι άλλο τα επαγγελματικά και άλλο η προσωπική τους σχέση και ελπίζω σε κάτι δυνατό!!!

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 12:33 pm

Θέλω να τη δώ να αφρίζει την ώρα που η Άννα θα θαυμάζει τα κάλη του αγοριού! Σμα θέλω τραγούδι για το σκηνικό πλίιιιιιιζ!

Κι εγω θελω να το δω αυτο!!!! Gioupi Τραγουδι ε? Εννοειται κατι θα γραψω αλλα ισως περιμενω να δω το επεισοδιο για να εμπνευστω xixixi
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 1:12 pm

nikidanis έγραψε:Ο Στέφανος κάνει μια τελευταία προσπάθεια να τα ξαναβρεί με τη Μελίτα, αλλά εκείνη εξακολουθεί να αμφιβάλλει για τις προθέσεις και τα αισθήματά του. 'Ετσι, του ζητάει να την αφήσει ήσυχη.
Ενας μεγαλος ερωτας εβαλε τελος!! Angel
nikidanis έγραψε:Η Νταίζη βλέπει τον Χρήστο και την 'Αννα να συζητούν και του κάνει σκηνή, ενώ εκείνος για μια ακόμη φορά της ζητάει να βγει οριστικά από τη ζωή του.
Μα συγγνωμη ειναι δυνατον να του κανει σκηνη η Νταιζη, ποια η Νταιζη;;; wall
nikidanis έγραψε:Η Αμαλία φοβάται ότι η Μελίτα δεν έχει ξεπεράσει οριστικά τον Στέφανο και ενημερώνει τον Πέτρο ότι η κόρη τους ψάχνει για δουλειά.
Αντε βρε επιτελους!!!
nikidanis έγραψε:Ο Νικόλας εξομολογείται στη Δάφνη τους φόβους του για τη νέα της δουλειά.
Για τη δουλεια ή για τον εργοδοτη;;;
nikidanis έγραψε:Ο Λουκάς και η Νόρα προσπαθούν να διαφυλάξουν τον έρωτά τους από τις μεταξύ τους διαφωνίες, που έχουν προκύψει στον επαγγελματικό τομέα.
Αντε να δουμε...
nikidanis έγραψε:Ο Στέφανος και η Εριέττα αποφασίζουν να επισκεφθούν το σπίτι στο βουνό για να ξετυλίξουν το κουβάρι της ιστορίας που τους αφορά.

Και ναι απο οτι βλεπω δεν ειμαι η μονη που εκανε την ιδια σκεψη!!! Αυτα τα απομερα εξοχικα εχουν κλεισει σπιτια και σπιτια....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 1:24 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Εάν γίνει θα είναι κέρατο.-

Ούτε καν αυτό όμως κατ'αποκλειστικότητα στο Μελιτόνι βέβαια μια και ο μεσιέ είναι ακόμα παντρεμένος!

Πάντως ο Στέφανος ότι εφάρμοζε στην Εύα κάνει και στη Μελίτα. Τους αφήνει πρώτα να τον διώξουν ώστε χωρίς τύψεις να περνά "καθαρός" στην επόμενη! Αμ δε στα είπανε καλά!!!

+++

Χρήστο αγόρι μου έμπαινε δυναμικά!!! Να σε δεί και να λυσσάξει το τσόκαρο!!! Πραγματικά ας βλέπω τη Νταίζη μόνο σε ότι έχει να κάνει με το Χρήστο και δεν με πειράζει! Θέλω να τη δώ να αφρίζει την ώρα που η Άννα θα θαυμάζει τα κάλη του αγοριού! Σμα θέλω τραγούδι για το σκηνικό πλίιιιιιιζ!

+++

Η Αμαλία με τη Μελίτα μας ζαλίσανε στην περίληψη... Ελπίζω να μην τις φάμε στη μάπα πολύ!

+++

Όσο για το Λουκά και τη Νόρα και μόνο η πρόταση αυτή αν δωθεί σοβαρά μου αρκεί. Σημαίνει ότι θα καταλάβουν και οι δύο ότι άλλο τα επαγγελματικά και άλλο η προσωπική τους σχέση και ελπίζω σε κάτι δυνατό!!!

Τέλεια σχόλια!
χαιρομαι πολυ που θα πάνε στα εξοχας Στεφανος και Εριέττα να γνωριστούν καλύτερα sfyr huhu

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 3:23 pm

Ο Στέφανος κάνει μια τελευταία προσπάθεια να τα ξαναβρεί με τη Μελίτα, αλλά εκείνη εξακολουθεί να αμφιβάλλει για τις προθέσεις και τα αισθήματά του. 'Ετσι, του ζητάει να την αφήσει ήσυχη.

Αστην να λέει Στέφανε (που λέει και το άσμα). Να επιμείνεις!! Impatient Impatient Impatient
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 3:52 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984

δεν μπορωωωω Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984

αν αρχισουμε παντως να μετραμε κερατα τελειωμο δεν θα εχουμε.... Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984

εν τη προκειμενη ομως δεν θεωρω πως σε περιπτωση που ο στεφανος βρει παρηγορια με την εριεττα ειναι κερατο προς την ευα...γιατι πολυ απλα ειναι σε διασταση αλλιως με την ιδια λογικη και στην ευα που πηγε με τον μανο πριν εκεινος φυγει για αμερικη θα μπορουσε να εφαρμοστει η φραση εχεις αντρα και παιδι παλιο...... αλλα αυτο δεν εχει καμια λογικη εφοσον ουσιαστικα ειναι χωρισμενοι...

οσο για τη μελιτα ουτε αυτη τρωει κερατο μιας και δεν ειναι μαζι απο αποφαση της ...

κατα τα αλλα ωραιος ο κυριος...ξερει να δινει και τελευταιες ευκαιριες μην χασει και με ευα και με μελιτα και αν η σειρα συνεχιζοταν κι αλλο θα το βλεπαμε σε πλεονασμο Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 951465
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 4:14 pm

maeveline έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984

δεν μπορωωωω Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984 Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984

αν αρχισουμε παντως να μετραμε κερατα τελειωμο δεν θα εχουμε.... Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 191984

εν τη προκειμενη ομως δεν θεωρω πως σε περιπτωση που ο στεφανος βρει παρηγορια με την εριεττα ειναι κερατο προς την ευα...γιατι πολυ απλα ειναι σε διασταση αλλιως με την ιδια λογικη και στην ευα που πηγε με τον μανο πριν εκεινος φυγει για αμερικη θα μπορουσε να εφαρμοστει η φραση εχεις αντρα και παιδι παλιο...... αλλα αυτο δεν εχει καμια λογικη εφοσον ουσιαστικα ειναι χωρισμενοι...

οσο για τη μελιτα ουτε αυτη τρωει κερατο μιας και δεν ειναι μαζι απο αποφαση της ...

κατα τα αλλα ωραιος ο κυριος...ξερει να δινει και τελευταιες ευκαιριες μην χασει και με ευα και με μελιτα και αν η σειρα συνεχιζοταν κι αλλο θα το βλεπαμε σε πλεονασμο Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 951465

Για να μη ξεχάσουμε πάντως κι αυτά που ξέρουμε,μεταξύ Ευας και Στεφανου,εκείνος που υπέστη το κέρατο ήταν η Ευα!
Η οποία είχε κανει γενικώς,πολλά,ναι μην αρχίσουμε τελειωμό δε θα ΄χουμε,διάθεση πάντα έχουμε,,αλλά στο αυστηρά μεταξύ τους,όταν και όσο διήρκεσε αυτό, εκείνος που φέρθηκε ανέντιμα,παρα την κοπιώδη προσπαθειά του για το αντίθετο,ήταν σαφώς ο Στεφανος!
Για την ακρίβεια εκείνος που την εξαπάτησε και δηλωνε απών καθ'όλους τους τρόπους! livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Πεμ Σεπ 30, 2010 4:40 pm

soso έγραψε:Για να μη ξεχάσουμε πάντως κι αυτά που ξέρουμε,μεταξύ Ευας και Στεφανου,εκείνος που υπέστη το κέρατο ήταν η Ευα!
Η οποία είχε κανει γενικώς,πολλά,ναι μην αρχίσουμε τελειωμό δε θα ΄χουμε,διάθεση πάντα έχουμε,,αλλά στο αυστηρά μεταξύ τους,όταν και όσο διήρκεσε αυτό, εκείνος που φέρθηκε ανέντιμα,παρα την κοπιώδη προσπαθειά του για το αντίθετο,ήταν σαφώς ο Στεφανος!
Για την ακρίβεια εκείνος που την εξαπάτησε και δηλωνε απών καθ'όλους τους τρόπους! Επεισόδιο 412-Ημερομηνία 6/10/2010 763297

δεν διαφωνω ..ειμαι απο τα ατομα που θεωρουν πως το φιλι ηταν κερατο και επισης απιστια δεν ειναι μονο ενα γεγονος αλλα και μια σταση ακομα και νοητικη και μια συμπεριφορα....
η ευα ειχε στο πισω μερος του μυαλου της πως ο στεφανος ειναι δεδομενος για εκεινη αλλα αυτο προηλθε απο την δικη του συμπεριφορα...ο στεφανος θα μπορουσε να ειναι απολυτα ξεκαθαρος μαζι της ποσο μαλλον οταν μαζι της ξεκινησε να κανει οικογενεια...η τα λες ολα και προχωρας η στην χειροτερη περιπτωση(με την οποια δεν συμφωνω αλλα μπορω να δωσω καποια δικαιολογητικα υπο ορους) που δεν λες κατι κοβεις τα παντα μαχαιρι και εισαι απολυτα εκει για τη γυναικα και το παιδι σου(οι προαναφερθεντες οροι για τα δικαιολογητικα)...

βεβαια επισης θεωρω πως η ευα εφοσον αρχικα δεν ηταν ερωτευμενη με τον στεφανο και καταληξε μαζι του μονο και καθαρα λογω της εγκυμοσυνης μολις καταλαγιαζαν καπως τα πραγματα θα μπορουσε να δωσει μια δευτερη ευκαιρια στον γαμο της εφοσον ετσι κι αλλιως τον γαμο τον εκανε για τον αγγελο και οχι για εκεινη γιατι εκεινη πριν μαθει για την εγκυμοσυνη ειχε ξεκοψει απο τον στεφανο και σιγα μην ξαναγυριζε....αλλα εφοσον διαλεξε αυτον τον δρομο ο οποιος ειναι μια απολυτα επισης σεβαστη αποφαση δεν βλεπω να υπαρχει πλεον γυρισμος στην σχεση στεφανου-ευας...εχουν μαζευτει πολλα...ταιριαζουν για γονεις αλλα οχι για ερωτικη σχεση..οχι με το παρελθον τους και αλλωστε η ευα ανεξαρτητα απο τα λαθη της(πολλα αλλα τετελεσμενα πλεον δεν εχει την ιδια αντιμετωπιση προς τον κοσμο) προσπαθει να παει μπροστα κανοντας νεα καθαρη αρχη και ενας ανθρωπος σαν τον στεφανο δεν της αξιζει...

στην μεταξυ τους σχεση και οι δυο εκαναν λαθη αλλα ο στεφανος εχει το μεγαλυτερο μεριδιο μιας και περα απο τις λαθος πραξεις τα καλυπτε ολο κατω απο υποκριτικο πεπλο και αυτο ειναι ακομα χειροτερο μιας και ακομα παρουσιαζεται σαν ηθικος πυλωνας...

σορυ για το off topic και για να μην ειμαι τελειως εκτος....

για την προταση της περιληψης που αφορα τη νορα και τον λουκα...

ειναι μια καλη ευκαιρια να μας δειξουν πως περα απο το κωμικο στοιχειο της σχεσης τους ειναι και ενηλικες επαγγελματιες απολυτα ικανοι να διαχωρισουν τα επαγγελματικα απο τα προσωπικα τους και πως η σχεση τους εχει ουσια εκει που μετραει...
θα ηθελα να δω μια συζητηση επι της ουσιας (και ακομα και μια καλη ερωτικη σκηνη ειναι που ειμαι και πλεονεκτης το ομολογω) και να μην το ξεπεταξουν παλι ...απο την αλλη ομως διαβαζοντας μετεπειτα περιληψεις στις οποιες μαλωνουν και χωριζουν με αφορμη τα της δαφνης και του νικολα δεν μπορω να κρυψω πως λυπαμαι...κουραστικα τους χαζοκαβγαδες και τα κωμικοτραγικα θελω να δω ουσιαστικα θεματα και θεμελιωδης ιστοριες....
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης