Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το χτεσινό επεισοδιο

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_lcap28%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_rcap 28% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_lcap32%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_rcap 32% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_lcap19%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_rcap 19% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_lcap19%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_rcap 19% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_lcap2%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_lcap0%Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 47

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Empty Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 1:28 pm

Πώς σας φάνηκε το χτεσινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 1:43 pm

Α! Θα κάνω πρώτη σχολιασμό!! Χαχα! Καλό.
Λοιπόν, το επεισόδιο ήταν καταπληκτικό!
Η πρώτη σκηνή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα ήταν από τις καλύτερες όλης της σειράς. Όπου ο Στέφανος, χτυπημένος, με σπασμένα πλευρά, με ρούχα με τα αίματα ακόμα επάνω το μόνο που θέλει να κάνει είναι να δει την Μελίτα του, να της πει πόσο την αγαπά, να της δώσει το πιο γλυκό φιλί! Και όπου η Μελίτα συντετριμμένη από την απώλεια του παιδιού τους και από τους μετεγχειρητικούς πόνους έδειξε και μόνο με το βλέμμα της πόσο το είχε αυτό ανάγκη. Εκεί που του είπε “ευχαριστώ” συγκινήθηκα πολύ. Έτσι είναι η Μελίτα Ρούσσου. Ευγενική φύση ακόμα και στην πιο δύσκολη στιγμή της.
Η δεύτερη σκηνή τους ήταν στενάχωρη. Η Μελίτα έχει κλειδώσει απέναντι στον Στέφανο.Πόσες αποχρώσεις των συναισθημάτων της Μελίτας εκφράζει η Παπά με την φωνή της και το βλέμμα της: αγάπη, πόνο, δυσπιστία. Ο Στέφανος σε αυτήν την σκηνή είπε την αλήθεια: η Μελίτα τον γνώρισε και αυτή αγάπησε τον αληθινό του εαυτό. Έτσι είναι: την φωτεινή πλευρά του, την καλύτερή του φύση που η ίδια την έβγαλε στην επιφάνεια. Ακόμα και σε αυτές τις δύσκολες στιγμές τους παραμένουν ένα τόσο όμορφο ζευγάρι.
Και μπράβο στην Παπά που εδώ και πόσα επεισόδια βγάζει τις σκηνές της είτε αμακιγιάριστη είτε με αρνητικό μακιγιάζ – είναι αλαβάστρινη η άτιμη!
Στη σκηνή της Αμαλίας και της Μελίτας είδα μια Αμαλία που δεν μου αρέσει. Θέλει να έχει δίπλα της την κόρη της να την περιποιηθεί και αυτό είναι απολύτως ανθρώπινο και φυσιολογικό, θέλει όμως και να την χειραγωγήσει. Ευτυχώς η Μελίτα την σταμάτησε λέγοντάς της ότι θα γυρίσει στο δικό της σπίτι.
Η σκηνή Αντιγόνης – Στέφανου ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Εκτός του ότι ο Στέφανος ξεκαθάρισε ότι τα λεφτά είναι του γιου του και δεν θα προσβάλει την διαθήκη, έθεσε στην μητέρα του το σωστό ερώτημα: γιατί μισεί τόσο τον Ρούσσο και την κόρη του; Η έχθρα Ρουσσέων – Λαζαρίδηδων έχει πάρα πολλά να βγάλει ακόμα!!
Επίσης η σκηνή Λευτέρη – Άννας ήταν εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Η Άννα κάπως εμπλέκεται συναισθηματικά με τον Λευτέρη και την Βέρα για να παίρνει το ρίσκο να κατασκοπεύει το αφεντικό της. Πιθανόν να είναι συγγενής της Βέρας.
Ο Λευτέρης μ' αρέσει. Αυτός δεν χτυπάει πλαγίως. Όταν βρει τον ένοχο θα τον τιμωρήσει. Και ταράχθηκε πολύ όταν η Δάφνη του αποκάλυψε ότι η Μελίτα ήταν έγκυος. Πιθανόν να ξέρει ποιος οργάνωσε την απόπειρα σε βάρος της και να συνειδητοποίησε για τι αμοραλισμό μιλάμε που κάποιος επιτέθηκε σε μία έγκυο αδιαφορώντας για τις επιπτώσεις ή και επιδιώκοντάς τες.
Πολύ καλή η Δρακουλάκη, απέδωσε τον φόβο της Νόρας και ότι δεν θα μπορέσει να ζήσει την μητρότητα ως γυναίκα και ότι θα απογοητεύσει τον Λουκά ως σύντροφος. Μάλλον το σκεφτόταν σοβαρά να το μοιραστεί με το Λουκά, αλλά ήρθε η επαγγελματική τους σύγκρουση και το τελευταίο που θέλει είναι να υποχωρήσει ο Λουκάς στην επαγγελματική τους διαφωνία όχι επειδή το πιστεύει αλλά επειδή δεν θέλει να την στεναχωρεί τώρα που έχει προσωπικό πρόβλημα. Αυτό θα είναι σίγουρα παράγοντας απόστασης μεταξύ τους.
Τέλος η αναφορά του Μπέλλου στον αδερφό του και την οικογένειά του ήταν πάρα πάρα πολύ υπόπτη. Μάλλον υπάρχουν family issues εδώ πέρα και πιθανόν ο Λευτέρης να είναι αυτός ο αδερφός!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 1:46 pm

Ότι άξιζε από το επεισόδιο ήταν η Νόρα με την Εύα! Οι σκηνές τους καταπληκτικές γεμάτες συναίσθημα! Η καταρράκωση της Νόρας και η ενθάρρυνση της Εύας ήταν απίστευτες!!! Η γιατρός πολύ καλή (αν και οι εναλλακτικές μου φάνηκαν εντελώς κουλες αλλα τέλος πάντων) πάντως η Νόρα με κέρδισε και το βρήκα φυσικό να είναι τσιτωμένη. Η Εύα καταπληκτική στην έκπληξη και στην ενθάρυνση της φιλενάδας της με μάγεψε όπως πάντα!!!

Η Άννα και ο Λευτέρης, μαζί και χώρια, ακόμα δεν με πείθουν, τους βρίσκω ανέκφραστούς κομμάτι.. Δεν με αφορούν κιόλας.

Το μοντάζ τα έχει κάνει κουλουβάχατα ή το Μελιτόνι στο Στέφανο το έπαιζε πεθαίνω σβήνω χάνομαι (άκλαφτο πάντα) και στη μαμά ήταν εντάξει? Αδιάφορη όπως πάντα... να μικραίνουν κι άλλο οι δόσεις παρακαλώ!

Πατσοζεύγαρο ΔΕΝ σχολιάζω, αν και το είχα πει εγω απο προχτες.. για όλα τα άλλα υπάρχει η mastercard!!! gelio

Η σκηνή Πεφάνη - Παπαδημητρίου μου άρεσε πολύ και μου κίνησε το ενδιαφέρον!!!

Όσο για το Λουκά δεν μου αρέσει ο άκυρος τρόπος με τον οποίο δίδεται το όλο θέμα ηθικοί ενδοιασμοί-καυγάς-χωρισμός, εντελώς άκυρο!!! Ερμηνευτικά όμως τον βρήκα πολύ καλό!

Αυτά για σήμερα. Μετριότατο... να μην πω άθλιο που δεν είχε και Χρήστο. Αρχίσαμε πάλι τα καλά τα περσινά? Είστε εντελώς ανισορροποι έτσι? Δεν ζητάμε πολλά, μια ρημάδα ισορροπία..

Σημείωση 1: Η Εύα το φορεματάκι το έχει σε όλα τα χρώματα? Έτσι για να ξέρω.. Πάσχει η ενδυματολόγος και φέτος, λίγο προσοχή.

Σημείωση 2: Ο Λουκάς αύριο θα την δει Ντένη-Μαρούσκα με ντα γκασπαζα και αηδίες? Τόσο δύσκολο είναι να τους δώσετε τις σοβαρές σκηνές που αξίζουν?

Σημείωση 3: Ο Χρήστος πάλι με το ίδιο μπλουζάκι 2 επεισόδια μετά? Κρίσηηηηη με πιάνει κρίσηηηηηηηηηηηη!!!

ΥΓ.1 Απαλλάξτε μας απο τον ξενέρωτα!!!
ΥΓ.2 Θέλω ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΥΑ και ευτυχισμένη με τον Στεφανο και τον Άγγελό τους!
ΥΓ.3 Θέλω ο Χρήστος να είναι η τιμωρία της Νταίζης, μόνο αυτός έχει τη δύναμη!!!
ΥΓ.4 Θέλω ΚΑΙ ΤΑ 3 ανωτέρω υστερόγραφα, τσιγγουνιές και μισά πράγματα δεν δέχομαι!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 1:53 pm

Η Άννα είπε στο Λευτερη να εκδικηθούνε μαζι.....σαν πολλα ατομα δεν μπλεχτηκαν σ ολα αυτο το γαιτανακι? Θα χασουμε τα αυγα και τα πασχάλια...

Στεφανος-Μελίτα:Τι να Θέλει ρε Μελίτα ο Στέφανος για να ειναι εκει? Μονη της εννοια το χαμενο εμβρυο για το Νεφελάκι κουβέντα.....Στην κοινη τους σκηνη παλι ο Σταυρου εβγαλε το φιδι απο την τρυπα, στις δραματικες σκηνες καλο ειναι να κυλάει εστω ενα δακρυ και απο τους δυο ainta οχι κλασικα μονο απο τον ενα

Λουκάς-Νόρα:Μια οάση μια συζητηση ουσιας, στεναχωρηθηκα με το Νορακι δακρυσμενο όμως Aww

Αντιγονη-Στεφανος:Λιώμα εγινε η καημενη βλέπωντας τον σ αυτα τα χαλια απο τον ξυλοδαρμό του, αλλα μπερδευτηκα με τα πολλά ονοματα Λυτρας, Χατζηβασιλειου κτλ.. /S

Πατσοζευγαρο: Sleep

Μελίτα-Αμαλία: Sleep Sleep

Νόρα-Ευα:Συμφωνω με την Ευα ο Λουκας πρεπει να τα ξέρει όλα όχι άλλα σοβαρα μυστικα

Λουκάς-Νικόλας:Εχει δικιο σε όλα οσα του είπε για το οτι ηταν κλεισμενη η Δαφνη τοσα χρόνια και τωρα στο σπίτι.Ενταξει δεν άλλαξε και πολυ.Και κάτι άλλο που ειπωθηκε η μιρλα ειναι της Μελίτας κανενος άλλου θα φαμε τα μουστακια μας λεμε!

Δαφνη-Λευτερης:Δεν ειχε κατι να δώσει αυτη η σκηνη, παρόλαυτα να κανω μια διευκρίνηση στο Λευτερη η Μελίτα δεν ειναι φιλη των παιδιων Εξηγουμεθα για να μην παρεξηγούμεθα

Εριέττα-Λουκάς:Απο που να ξερει το Λουκά? Το μυαλο μου μπαινει σε δυσβατα μονοπατια και δεν θελω να ειναι αυτο που φανταζομαι...

Νόρα-Ευα:όταν πηγαινουμε για καφεδακι γιατι περιμενουμε μιση ωρα μεχρι να παραγγειλουμε κι άλλη μιση να μας τα φερουν? Πειτε μου που πεφτει αυτο το καφε με το σουπερ σερβις να πηγαινω εκει Siga... Ειμαι αντιθετη με το πεισμα της Νόρας τετοια πραγματα δεν τα κρυβουμε απο τον αντρα της ζωης μας!

Σκηνα Αμαλίας-Αντιγονης:Με τα καρφωματα να πανε και να ερχονται!

Λουκάς-Ρούσσος:Ποσο μου αρεσουν οι σκηνες τους, αλλά με τρομάζει το ενστικτο του Λουκά που ειναι σωστο τις περισσότερες φορες

Αντιγονη-Οχια:Επεσε χαστουκαρα αλλα μυαλο δεν θα βάλει όπως φαινεται, τα θέλει όλα και εγινε άπληστη καιρος να ρθει και η θεια Δικη η τιμωρια να επελθει και η καθαρσις στον τηλεθεατη donti

Η σκηνη με το Στεφανο να ζηλευει μολις ειδε την Ευα με το Λευτερη ειναι όλα τα λεφτα, ετσι Στεφανακο να σκασεις απο τη ζηλεια σου!

Γενικα το επεισόδιο ήταν μετριο, αναμενω τα καλύτερα όμως
Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα και το Πατσοζευγαρο Impatient

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Parea

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Παρ Οκτ 01, 2010 1:59 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 1:57 pm

Καλό από μένα χωρις να έχει τιποτα το ιδιαίτερο.Είχε όμως Εύα - Νόρα που μαζί τα σπάνε!
Περιμένω όμως πότε θα δω την παρέα στο επίκεντρο των γεγονότων δεν μου φτάνει να βλέπω χαζές σκηνές.

Νόρα με Εύα υπέροχες στις σκηνές τους πριν και μετά το γιατρό αλλά δεν κατάλαβα πως η γιατρός απο μια κλειστή σάλπιγγα έφτασε κατευθείαν στην εξωσωματική.Φαινεται νύχτα το πήρε το πτυχίο της.

Στο κωμικό κομμάτι του επεισοδίου η Νταίζη μου έφτιαξε το κέφι . Το χρήμα δεν το λογαριάζει τα δυό του μάτια σαν κοιτάζει το ξέρουμε. gelio
Η Αντιγόνη είπε στην Αμαλίτσα τα ίδια που της ειχε πει κάποτε ο Μάνος και την έκανε αιώνια εχθρό του. Αναρωτιέμαι το Ρούσσο απο τι τον προστάτεψε ο πατέρας της γιατί δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά.

Ο Λουκάς έδωσε στο Νικόλα τη σωστή συμβουλή. Να δείξει στην γυναίκα του οτι ειναι επιθυμητή. Μόνο μη δω κι εκεί τριγωνοτετράγωνα.
Ο Λευτεράκης πηγε για τοστάκια με την Εύα. Περιμενα κι εγώ μετά απ αυτά που διάβασα να δω εστιατόριο. Εξακολουθεί να μου είναι εντελώς αδιάφορος.
Απ τη συζήτηση Λευτερη -Αννας μάλλον δεν χτυπάει αυτός αλλά βαρέθηκα να τον βλέπω να κλαίει την καμμένη.

Στέφανος-Μελίτα Sleep
Αυτά τα λίγα απο μένα κι ελπίζω κάτι να κινηθεί γιατί βαλτώσαμε,

Έχει επεξεργασθεί από τον/την aggeliki στις Παρ Οκτ 01, 2010 2:08 pm, 1 φορά
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 1:58 pm

Περίεργο επεισόδιο!

- Μάρεσαν οι σκηνές Νόρας-Λουκά (πρώτη και τρίτη) οι σκηνές Νόρας-Ευας, Λουκά-Νικόλα, Αντιγόνης- Αμαλίας .

- Διαφωνώ με την απόφαση της Νόρας να το κρατήσει κρυφό απο τον Λουκά, αλλα καταλαβαίνω την στάση της. Σωστός και στο ηθικό κομμάτι με την δίκη για το φόνο ο Λουκάς.

- Ψυχανεμίζομαι συγγένεια Εριέττας-Λουκά

- Η Μελίτα ακόμα και ανα-κομμένη γαιδούρα. Απο τότε που συνήλθε, μόνο με τον γκόμενο ασχολείτε. Για το παιδάκι που έχασε ουτε μισό δάκρυ (δεν περίμενα ούτως ή αλλως, ξέρω οτι δεν το χει -> κολλύριο) αλλα και για την Νεφέλη ούτε λόγος. Και όλο ακούω για την Ευα, αλλα αλλες δεν ρωτάνε καν τι κάνει η Νεφέλη...
(Απ: είναι εκεί που την παράτησες, στην Νόρα που της είπες να κόψει τον λαιμό της αλλα την πήρες τηλ με ψεύτικη πρόφαση και της άφησες την μικρή (γλύκα) με το έτσι θέλω)

- Αννα-Λευτέρης Sleep

-ο Στέφανος πάει για φαγητάκια σε καφετέριες (και στο σπίτι μετά) ενώ η ''γυναίκα της ζωής του κυνδίνεψε να πεθάνει και έχασε το παιδί τους? Πολυ καούρα έχει για το Μελιτόνι Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 77994 . Απο την στεναχώρια δεν του κατεβαίνει μπουκια!!

- Ο Στέφανος λέει οτι δεν τον νοιάζουν τα λεφτά της διαθήκης, αλλα το 40% απο τα διαμάντια δεν το δέχεται και θέλει 50??? Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 763297 Πόσα θέλει να μας τρελάνει?

- Νοράκι Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 593737 Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 593737

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:01 pm

Καρ-Mik έγραψε:Περίεργο επεισόδιο!

- Μάρεσαν οι σκηνές Νόρας-Λουκά (πρώτη και τρίτη) οι σκηνές Νόρας-Ευας, Λουκά-Νικόλα, Αντιγόνης- Αμαλίας .

- Διαφωνώ με την απόφαση της Νόρας να το κρατήσει κρυφό απο τον Λουκά, αλλα καταλαβαίνω την στάση της. Σωστός και στο ηθικό κομμάτι με την δίκη για το φόνο ο Λουκάς.

- Η Μελίτα ακόμα και ανα-κομμένη γαιδούρα. Απο τότε που συνήλθε, μόνο με τον γκόμενο ασχολείτε. Για το παιδάκι που έχασε ουτε μισό δάκρυ (δεν περίμενα ούτως ή αλλως, ξέρω οτι δεν το χει -> κολλύριο) αλλα και για την Νεφέλη ούτε λόγος. Και όλο ακούω για την Ευα, αλλα αλλες δεν ρωτάνε καν τι κάνει η Νεφέλη...
(Απ: είναι εκεί που την παράτησες, στην Νόρα που της είπες να κόψει τον λαιμό της αλλα την πήρες τηλ με ψεύτικη πρόφαση και της άφησες την μικρή (γλύκα) με το έτσι θέλω)

- Αννα-Λευτέρης Sleep

-ο Στέφανος πάει για φαγητάκια σε καφετέριες (και στο σπίτι μετά) ενώ η ''γυναίκα της ζωής του κυνδίνεψε να πεθάνει και έχασε το παιδί τους? Πολυ καούρα έχει για το Μελιτόνι Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 77994 . Απο την στεναχώρια δεν του κατεβαίνει μπουκια!!

- Ο Στέφανος λέει οτι δεν τον νοιάζουν τα λεφτά της διαθήκης, αλλα το 40% απο τα διαμάντια δεν το δέχεται και θέλει 50??? Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 763297 Πόσα θέλει να μας τρελάνει?

- Νοράκι Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 593737 Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 593737

Τέλειος σχολιασμος!
Απο ένα oscar σε Υποθετάκι και aggeliki

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:12 pm

Καλο το χτεσινο επεισοδιο και αυτο κυριως για τις σκηνες Ευας-Νορας που πραγματικα αξιζαν!Τοσο ρεαλιστικες εικονες αναμεσα σε δυο φιλες! Hug
Το Νορακι το καταλαβαινω αλλα νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να μοιραζοταν κατι τοσο σημαντικο με το Λουκα!

Ωραιες σκηνες ειδαμε και απο Λουκα-Νικολα,Αμαλια-Αντιγονη!Ενδιαφερουσες η καθεμια για ξεχωριστο λογο! Thumbs up

Αννα-Λευτερης Sleep Νταιζη-Μπελλος wall Μου φανηκε υποπτο βεβαια που αναφερθηκαν απο το πουθενα στον αδερφο του Μπελλου!

Μελιτα δεν σχολιαζω.....δεν το εχει λεμε ουτε και τωρα που υποτιθεται οτι εχασε παιδι! imarton

Λευτερης-Ευα...απαπαπαπα και μονο που τους βαζω στην ιδια προταση πολυ του ειναι! Siga...

Υ.Γ1 Γιατι δεν ειχε Χρηστο το επεισοδιο? KKarta
Υ.Γ2 Γιατι ο Στεφανακος κοπτεται τοσο για τα διαμαντια?(Ευστοχοτατη παρατηρηση Βασω!)
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από soso Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:14 pm

Σχεδόν καλό!

*Ευα και Νόρα,αποδεδειγμενη χημεία,φυσικές αντιδράσεις,πραγματική φιλία Love
*Λουκας-Νικόλας,ο πρωτος θα 'ναι παντα ο πιο φωτεινος (σε μυαλό και καρδιά) αντρικος χαρατηρας των Μυστικών και ο δευτερος έχει ανέβει τρελά φέτος Love
*Συναντηση Μπίσμπι και Αννας.. αφήνει πολλά προς διερευνηση
*Στιχομυθία Αντιγόνης και Στεφανου..ομοίως!
*Συναντηση Ευας και Μπισμπι,.. ακόμη δεν έχω καταλαβει πώς θα εξελιχθεί η σχεση τους,αφου προς το παρόν είναι "αργα τα ζώα μου" (sic)..
*Το έμβρυο και ο απολυτος,παρα το σφίξιμο,παραμένουν σταθερά άκλαυτοι!
*ΔΕΝ εχει σχεδιο, λέμε ,φαγαμε το μισό β΄κύκλο με την χιλιοπαιγμενη αυτή απορία,ειναι τραγικό οι ίδιες και απαραλλαχτες ερμηνευτικά και σεναριακά ατακες να επαναλαμβανονται!Και γι αυτόν τον χρόνο!Δείξτε ή έλεος ή σεβασμό,ότι σας περισσευει!

Υγ.Εγω παλι βλέπω καραμπινατη συγγενεια Ερι-Στεφανου ,καθότι "μας χωρίζει αίμα,κ.Καρταλη"!ν.90000!
Και δε μου αρκεί η μη δολοφονία του Χατζηπτωμα απο την Αντιγόνη,για το νέο official σλόγκαν!
ΟΛΕ soutien

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:14 pm

Δεν θα κανω το γνωστο σχολιασμο με ερωτησεις γιατι το επεισοδιο το ειδα στο γρηγορο μονο για σκηνες Νορα-Λουκα...

Η σκηνη στο κρεβατι κατοχυρωνεται απο τις αγαπημενες μου!!! Επιτελους μια σοβαρη συζητηση.....ποσο τελειοι ειναι μαζι ποσο??? inlove
Το Νορακι να φοβαται τι θα συμβει στο μελλον και ο Λουκακος εκει βραχος να την καθησυχαζει...και το φιλι τους πολυ γλυκο!
Ο Πετρακης κεντησε χθες...μ'αρεσε περισσοτερο απο τη Δρακουλακη! Του πανε αυτες οι σοβαρες συζητησεις..ακουτε εκει πανω??? Θελουμε κι αλλεεες!!!

Δεν συμφωνω καθολου με τη Νορα που του κρυβει κατι τοσο σοβαρο αλλα ευελπιστω αυτο να γινει η αφορμη να τα ξαναβρουν μετα τον τσακωμο τους..Να μαθει δηλαδη ο Λουκας τον γολγοθα που περνουσε τοσο καιρο και να τρεξει κοντα της..Ειδωμεν!

Δεν θυμαμαι να σχολιασω κατι αλλο....Ψηφιζω καλο!
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Aria Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:17 pm

Συμφωνώ με κατσαρό υπόθετο στον πολύ περιεκτικό σχολιασμό και έχω να δηλώσω

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΑΓΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΤΙ

Καλά όλα τ'αλλα, αλλα να περιμένουμε 1 ώρα να δούμε το Χρήστο για να διαπιστώσουμε οτι τελικά δεν είναι στο επεισόδιο;;; Συγνώμη αλλά αισθάνθηκα λίγο μ^&*^&*ς που στήθηκα με όλη τη χαρά και την προσδοκία να τον δω.
Ελπίζω να μην μας τον στερήσουν για πολύ ακόμη... Για την ακρίβεια θα προτιμούσα να τον βλέπω σε όλο το επεισόδια και συγκεκριμένα να βάλει στην θέση της τη Νταίζη να της δώσει και ένα βρωμόξυλο, να ανεξαρτητοποιηθεί όπως δείχνει οτι παει να γίνει και να αποκτήσει ρόλο και λόγο στην ιστορία και τα πραγματα... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

θα σταματήσω εδώ για σήμερα γιατί τα πήρα.....

Aria

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:21 pm

Το επεισοδιο το ειδα με μεγαλη δυσκολια -λογω απιστευτης πολυκοσμιας στο χωρο- και δεν ειχα το κουραγιο να το ξαναδω απο την αρχη!!!

~ Μου αρεσε πολυ η Νορα με την Ευα, αυτες οι δυο μαζι παντα βγαζουν απιστευτη συντροφικοτητα Hug

~ Η Νορα με το Λουκα στη συζητηση για το μωρο και τις ευθυνες που μπορει αυτο να φερει μαζι του μου αρεσαν παααρα πολυ! Επιτελους μια συζητηση με ουσια!
Το αλλο πρωι ειχα την αισθηση οτι τον τσιγκλαγε επιτηδες, μου αρεσε που την φιλησε πριν φυγει εστω κι αν εφυγε εξαλλος!
Μου αρεσε το βλεμμα της Νορας οταν της ειπε η γιατρος για το προβλημα που αντιμετωπιζει!
Διαφωνω καθετα οριζοντια πλαγια (κτλ) με την αποφαση της Νορας να μην πει στο Λουκα τι της ειπε η γιατρος οπως και με το γεγονος οτι δεν πηγαν μαζι στο γιατρο... Η αδικαιλογητη -για το Λουκα- ενταση της Νορας ειναι πολυ χειροτερη απο την αληθεια!

~ Θεωρω την αντιδραση του Νικολα υπερβολικη στο κατω κατω δουλεια βρηκε η Δαφνη οχι γκομενο! Καλα του τα ειπε ο Λουκας!!!

Καρ-Mik έγραψε:

Και νομιζα οτι κατι δεν παει καλα με μενα!!! Κι εγω το ιδιο σκεφτηκα οταν ακουσα την Εριεττα! Λιγο το γεγονος οτι δεν ξερουμε τις συνθηκες κατω απο τις οποιες υιοθετηθηκε
Σπόιλερ:
λιγο κατι δημοσιευματα οτι θα δουμε τον πατερα του Λουκα
εχω αρχισει να πιστευω οτι ειναι η χαμενη διδυμη αδερφη του!!!

~ Η Αννα γιατι κοφτεται για την εκδικηση του Λευτερη;; Εχει καποια σχεση μαζι του; Ή με τη Βερα; Εμενα γιατι ακριβως με ενδιαφερει αυτο;;;

~ Συγνωμη αυτη η "παρεα" δεν ξερω πως αλλιως να το πω Λυτρα-Λαζαριδη-Ρουσσου-Χατζηβασιλειου τι ρολο βαραει; Γιατι καφε ακριβως δεν επιναν;
Το καινουριο το ακουσατε; Αν κερατωσω εγω μεθαυριο τον αντρα μου δε θα φταιω εγω ή ο "φιλος" του που τον προδωσαμε και διαλυσαμε τις οικογενειες μας αλλα ο ρουφιανος που μας καρφωσε! Ποσα θελει να μας τρελανει η Αντιγονη;;

"Καλο" το επεισοδιο αν θυμηθω κατι παραπανω θα επανελθω!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:26 pm

Γεια σε όλους!
Περίεργο το επεισόδιο, θα συμφωνήσω με την Καρ-Μικ. Ψηφίζω καλό για τις σκηνές Νόρας-Εύας, Νόρας-Λουκά, Λουκά-Ρούσσου, Νικόλα-Λουκά, Αντιγόνης-Αμαλίας κ Αντιγόνης-Στέφανου.

Μας προέκυψε κι άλλος τύπου «εγώ δεν είμαι». Ο Στέφανος δεν ήταν Μάνος κ ο Λευτέρης δεν είναι Καρτάλης. Κ τι είναι; Μήπως Μπέλλος;; Κι εμένα μου χτύπησε κάπως η αναφορά στον αδερφό του Μπέλλου, που πρόκοψε επίσης… (ο Μπέλλος δεν πρόκοψε με αυτή που παντρεύτηκε, αλλά ας είναι! Ελπίζω να την τυλίξει σε μια κόλλα χαρτί όταν έρθει η ώρα.)
Γιατί βρε Νικόλα δεν μιλάς στη γυναίκα σου που σε σκούντησε τη νύχτα; :(
Ο Λουκάς λίγο υπερβολικός σε αυτά που είπε στο Νικόλα για τη Δάφνη, αλλά η συμβουλή του σωστή!
Συμφωνώ με το μέλος Cancoon ότι η Αμαλία προσπαθεί να χειραγωγήσει τη Μελίτα, αλλά ας δείξει η Μελίτα μια σχετική ωριμότητα κ θα την αφήσουν ήσυχη! Οι σκηνές της με το Στέφανο παρεμπιπτόντως ήταν μια όαση βαρεμάρας!
Υπάρχει περίπτωση η Αντιγόνη να ξεσκονίσει παλιές ιστορίες κ να τη φέρει σε Αμαλία-Ρούσσο; Παρόλο που στη σκηνή με το Στέφανο αλλ’αντ’άλλων πάλι του είπε. Πότε επιτέλους θα μάθουμε ποια είναι/ήταν η συμμετοχή του Ρούσσου σε όλα αυτά;!

evanna έγραψε: Το Νορακι το καταλαβαινω αλλα νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να μοιραζοταν κατι τοσο σημαντικο με το Λουκα!
Συμφωνώ!
Παρατήρηση: όταν έχεις φόβους μήπως έχεις γυναικολογικό πρόβλημα, δεν πας την προηγούμενη κ διαλαλάς (έστω στη φίλη σου κ στη μάνα της) ότι έχεις το μωρό στα σκαριά! Κρατάς πιο μετριοπαθή στάση. Το θεωρώ αμέλεια από τη μεριά των σεναριογράφων.
Ο Στέφανος έβγαλε την Εριέττα για φαΐ για να την ευχαριστήσει που τον περιέθαλψε;

Δε θυμάμαι κάτι άλλο αυτή τη στιγμή!

Αδημονώ για το σημερινό, για να δω πως θα εξελιχθεί η διένεξη, ας πούμε, Νόρας-Λουκά.

Καλή συνέχεια!
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:29 pm

Aria έγραψε:Συμφωνώ με κατσαρό υπόθετο στον πολύ περιεκτικό σχολιασμό και έχω να δηλώσω

Καλά όλα τ'αλλα, αλλα να περιμένουμε 1 ώρα να δούμε το Χρήστο για να διαπιστώσουμε οτι τελικά δεν είναι στο επεισόδιο;;; Συγνώμη αλλά αισθάνθηκα λίγο μ^&*^&*ς που στήθηκα με όλη τη χαρά και την προσδοκία να τον δω.
Ελπίζω να μην μας τον στερήσουν για πολύ ακόμη... Για την ακρίβεια θα προτιμούσα να τον βλέπω σε όλο το επεισόδια και συγκεκριμένα να βάλει στην θέση της τη Νταίζη να της δώσει και ένα βρωμόξυλο, να ανεξαρτητοποιηθεί όπως δείχνει οτι παει να γίνει και να αποκτήσει ρόλο και λόγο στην ιστορία και τα πραγματα... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ! Δεν πρόλαβα να δω το επεισόδιο γιατί είχα δουλίτσες και πάω το βράδυ νατο δω και να περιμένω, να περιμένω, να περιμένω... Όταν τελειώσε είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα και λέω από μέσα μου "Συγνώμη με δουλεύουν?" Βαλε μαζί ότι στα προσεχώς ο Περικλής φορούσε πάλι το ίδιο μπλουζάκι ήρθε κι έδεσε το γλυκό!!

Προσωπικά δεν έχω την απαίτηση να τον βλέπω 40λεπτά αλλα δεν γίνεται να έχουμε μια ιστορία να την αφήνουμε στην άκρη να πιάσουμε μια άλλη, μετά να την αφήνουμε να πηγαίνουμε σε μία τρίτη, μετά να γυρνάμε στην πρώτη κ.ο.κ. Πρέπει να υπάρχει ισορροπία στους ρόλους και ροή στο σενάριο.. Και βασικά αν είναι θέμα μοντάζ καλό είναι να γίνει κάτι γιατί έχει παραγίνει το κακό φέτος!!!

Όσο για το θέμα του Λουκά με το Νικόλα που ξέχασα να το σχολιάσω, ήθελα να πω ότι ο Λουκάς του έδωσε πολύ καλή συμβουλη, να διεκδικήσει τη γυναίκα του και ανυπομονώ να τον δω να το κάνει!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:30 pm

Μέτριο απο μένα το χτεσινό...

Η Αννα- μαφία με το Λευτεράκη-Ζορό δεν μου κίνησαν το ενδιαφέρον.. Αχρωμοι και άοσμοι!
Απορώ πως είναι γνωστός σε όλους ο Λευτεράκης πέρα απο τον μόνο άνθρωπο που ξέρει ποιός είναι.. Ολους τους έχει γνωρίσει, μέχρι και την ανακομένη έχει μάθει..
Στέφανος Μελίτα, και γέλασα μέχρι δακρύων με το δράμα.. Ας καταλάβουν οτι το μόνο τους πρόβλημα ήταν οι ευατοι τους απο την αρχή αυτης της ρημαδοσχέσης, 30 χρονών μουλάρια και ασχολούμασταν με τις κόντρες του Καρταλέικου και του Ρουσέικου.. Ο Σταυρου συνεχίζει να σέρνεται και επιμένω!! Δεν καταλαβαίνω πως αυτός ο ηθοποιός ενώ με έχει κάνει να κλάψω πολλές φορές τωρα περνάει και δεν ακουμπάει.. Κάτι φταίει..κάτι φταίει...
Οι ανησυχίες της Νόρας πολύ ανθρώπινες, αν λάβουμε υπ όψιν τα όσα έχει περάσει.. Νομίζω πως είναι μια καλή ευκαιρία να γίνει μια κουβέντα για τα παλιά... έκτρωση, βιασμός κτλ.. Ακούει κανείς??
Στέφανος και Αντιγόνη.. Η αντιγόνη κάτι κρύβει κάτι κρύβει και αρνείται πεισματικά να μιλήσει.. Υπάρχει και κάτι άλλο στο παρελθόν??Να γίνανε όλοι γης μαδιάμ για τα γκομενικά μου φαίνεται ολιγον τι κουφό.. Το όνομα του Μάνου το ακούμε συνέχεια και το ξαναλέω.. Ξέρουμε οτι ο Μάνος είναι ο μόνος που μπορούσε να τραβήξει τέτοια ιστορία και να κρύβεται απο πίσω.. Μη μας το θυμίζετε και αφηστε τον εκεί που πήγε να ηρεμήσει..
Πατσοζέυγαρο θα ξεράσω... Πόσο πια αυτή η Νταίζη, με κουρασε..Εχει και οικονομίες το κορίτσι.. Δεν αντέχεται λέμε!
Κρατάω μόνο το οτι ο Μπέλλος έχει αδερφό που δεν τον έχουμε δει, έπεσε και η καταλληλη μοσυικόυλα αρα μπορεί κάτι να παίζει..
Η Μελίτα ως εκ του θαυματος ανασηκώθηκε καθιστή και ζωήρεψε!Αναρωτιέμαι μάνα και κόρη μόνο για τον απόλυτο συζητάνε? Για το Νεφελάκι κουβέντα??
Ευα και Νορα η πιο γλυκιά σκηνή του επεισόδιου, η Νόρα με τις φοβίες της, μάθαμε και τα προβλήματα που είχε και την έχουν ανχώσει τόσο πλύ.. Η Ευα οπως πρέπει να ναι μια φίλη που της εκμυστηρεύεσαι ενα τόσο σοβαρό πρόβλημα.. Πολύ γλυκιές οι δυο τους.. Δοθηκε το εναυσμα για σκηνές ουσιαστικές με συναίσθημα.. Προχωρήστε το!!
Το βλέμμα της Δρακουλάκλη οταν έμαθε τα νέα εκφραστικότατο.. ΕΒγαλε ολη της τη μελαγχολία και μετά το φόβο της για το Λουκά που θέλει να γίνει μπαμπάς... Επιμένω πως θέλω να το πει στο Λουκά και να συζητήσουν το πρόβλημα μαζί σαν ζευγάρι! Μην το περάσει μόνη της αυτό..
Η Εριέτα κάπου έςχει ξαναδεί το Λουκά, αυτό πρέπει να μας ανησυχήσει? Τι σχέση μπορεί να έχει με το Λουκά???
Τους έστησε και στη γωνία με μεγάλη επιτυχια.. για να δύμε..
Ξαφνικά η Μελίτα ξαναξάπλωσε τ'ανάσκελο, φόρεσε τη γνωστη ξινή μουρίτσα για να υποδεχτεί το αγόρι της και μετραγα τα δευτερόλεπτα να τελειώσει η σκηνή..Sleep
Ενδιαφέρουσα η σκηνή Αμαλίας Αντιγόνης, Πεφάνη και Παπαδημητρίου βγάζουν πολύ καλές σκηνές!
Ο Ρούσσος τωρα τι μας λέει? Χτες έλεγε ακολούθα το ενστικτό σου και σημερα βουρ και μην ακούς τίποτα.. Σαν αν μας μπλέκει λίγο τα πράγματα...
Θέλω η Νόρα να μιλήσει στο Λουκά! Αυτές οι εντάσεις που πέφτουν μεγάλες κουβέντες για την ηθική του καθενός δεν μ'αρέσουν.. Υποτιθεται πως γνωρίζονται καλύτερα απο τον καθέναν, θέλω να δω σοβαρούς λόγους για τσακωμό. Λυπάμαι τη Νόρα για αυτό που τραβάει αλλά ο Λουκάς δεν ξέρει και προσπαθεί να ερμηνευσει τη συμπεριφορά της και να βγάλει άκρη.. Λίγο προσοχή στο πως τους χειρίζεστε σαν χαρακτηρες..
Η Ευα με το Λευτρη δεν μου αρεσουν μαζί πλέον κα με τη βούλα.. Αντε μια καλημέρα μια καλησπέρα και πολύ είναι..Καλή η αμήχανη σκηνή αλλά μα αφηνει με ερωτήματα... Ο Στεφανος έχασε παιδί, έχει τον έρωτα τον αγιατρευτο στο νοσοκομείο και τρέχει για φαγητό με την Εριέτα για κυνήγι θυσαυρου? Λίγο σαν να χ@στηκε ή ιδέα μου?

Θέλω να δω την παρέα να παίρνει σοβαρή ιστορία!!
Βαρέθηκα τις σκηνές του απόλυτου.. Δν τραβάει το πλόιο λέμε, ρίξτε το σε κανα παγόβουνο..
Βάλτε το Σταυρου να παίζει με τηΞυλά ή την Παπαδημητρίου, δεν μπορώ να τον βλέπω σερνάμενο, σώστε τον!!
Αυτά απο μενα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Aria Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 2:48 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Aria έγραψε:Συμφωνώ με κατσαρό υπόθετο στον πολύ περιεκτικό σχολιασμό και έχω να δηλώσω

Το ίδιο ακριβώς έπαθα κι εγώ! Δεν πρόλαβα να δω το επεισόδιο γιατί είχα δουλίτσες και πάω το βράδυ νατο δω και να περιμένω, να περιμένω, να περιμένω... Όταν τελειώσε είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα και λέω από μέσα μου "Συγνώμη με δουλεύουν?" Βαλε μαζί ότι στα προσεχώς ο Περικλής φορούσε πάλι το ίδιο μπλουζάκι ήρθε κι έδεσε το γλυκό!!

Προσωπικά δεν έχω την απαίτηση να τον βλέπω 40λεπτά αλλα δεν γίνεται να έχουμε μια ιστορία να την αφήνουμε στην άκρη να πιάσουμε μια άλλη, μετά να την αφήνουμε να πηγαίνουμε σε μία τρίτη, μετά να γυρνάμε στην πρώτη κ.ο.κ. Πρέπει να υπάρχει ισορροπία στους ρόλους και ροή στο σενάριο.. Και βασικά αν είναι θέμα μοντάζ καλό είναι να γίνει κάτι γιατί έχει παραγίνει το κακό φέτος!!!

Όσο για το θέμα του Λουκά με το Νικόλα που ξέχασα να το σχολιάσω, ήθελα να πω ότι ο Λουκάς του έδωσε πολύ καλή συμβουλη, να διεκδικήσει τη γυναίκα του και ανυπομονώ να τον δω να το κάνει!!!

ευχαριστώ καλό μου υπόθετο, συμφωνώ και επαυξάνω!!!

Aria

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:00 pm

Xθες ειδαμε κατι καλυτερο απο τις προηγουμενες μερες.

Επιτελους η Νορα επανηλθε και μιλησε για ενα σοβαρο θεμα με την Ευα, γιατι το συγκεκριμενο ειναι σοβαρο για καθε γυναικα. Πολυ ωραιες οι σκηνες τους, και η αγωνια και η συγκινηση της Νορας.

Η σκηνη με το Λουκα στο κρεββατι εξισου καλη.Διαφωνω ομως να θελει να κρυψει κατι τετοιο απο το Λουκα.Οταν ο αλλος σε αγαπα πραγματικα στεκεται διπλα σου στα καλα και στα ασχημα, μονη της να περασει κατι τετοιο και ολο αυτο για να μην στεναχωρηθει ο Λουκας? Τοτε τον Λουκα τι τον θες κοπελια? Synelthe και μιλα του αμεσως

Λουκα σου εχει γυαλισει η Εριεττα? ολο υφος εισαι, τι ειναι αυτα που του πεταει η Εριεττα τωρα? θα αρχισουμε σαν το ασματακι του Πασχαλη "σ΄εχω δει καπου καπου σε ξερω, τα ματια σου αυτα ειναι τοσο γνωστα" μην μας ξενερωσεται, και ο αλλος ομως δεν εχασε ευκαιρια να ρωτησει αν ειναι θετικο η αρνητικο αυτο που ενιωσε η Εριεττα, κακομοιρη θα σε σουβλισει η Νορα, θες και τσαχπινιες...

Νικολας - Λουκας ωραια σκηνη, ξαναειπα πως ο Νικολας εχει παρει τα πανω του, αλλα και ο Λουκας χθες ηταν πολυ καλος ερμηνευτικα. Και μια χαρα στα ειπε Νικολακη, το δεδομενο ειναι που θα σου την φερει καποια στιγμη γιατι πολυ απλα κουραστηκε να θεωρηται δεδομενο.Περα απο την κατασκηνωση δεν εβγαινε η ερημη η Δαφνη, να δει και λιγο κοσμο, μην εισαι πλεονεκτης.....

Μελιτα αδιαφορη και αθλια υποκριτικα οπως παντα, παλι καλα που ο Αλεξανδρος σωζει τις σκηνες αλλα εως ποτε? τον πεθανατε τον ανθρωπο με αυτη την παρτενερ, αλλαξτε ροτα.... Grrr

Λευτερης και Αννα GN1 ειχε και η Αννα σχεση με την συγχωρεμενη την Βερα? Τι γινεται εδω πια? εχουν μπλεξει τα μπουτια τους εκει μεσα, να μου το θυμηθειτε πως ο Λευτερης θα βγει αδερφος του Μπελλου, τυχαια ανεφερε η Νταιζη προχθες στο Μπελλο "γι' αυτο γινατε αξιοι εσυ και ο αδερφος σου" και γιατι ο Μπελλος χλωμιασε οταν τον ειδε στην εκκλησια? τι αλλο να τους συνδεει?

Αμαλια - Αντιγονη πολυ καλες και οι δυο, αλλα Αντιγονη πηρες φορα και υφος να της τα πεις αλλα η Αμαλιτσα σε ταπωσε lmao σου κοπηκε το ειρωνικο γελακι...

Αντιγονη - Στεφανος : respect : οπως παντα τρελλαινομαι για τις σκηνες τους.

Να και η προταση απο το Λευτερακη να φανε μαζι με τν Ευα, και εκει που της αραδιαζε τα ψεμματα ποσο απλη ειναι η ζωη του, τσουπ... σκαει μυτη και το παλληκαρι με την Εριεττα με υφος μπλανζε η κυρια και μενει κοκκαλο ο Στεφανακος, ελα να δουμε τωρα τι θα γινει .....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από koukoumfkos Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:00 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ!Ίσως να είναι το πρώτο επεισόδιο της σεζόν που να τέλειωσε και να με είχε καλύψει!
Νόρα-Λουκάς!τι τέλεια σκηνή Θέε μου!!Πολύ ωραία η συζήτηση τους!
Στέφανος-Αντιγόνη..καλή σκηνή αλλά καταμπερδεύτηκα!
Η ανησυχία της Νόρας φαινόταν απόλυτα!Μπράβο στην Αντιγόνη!
Νόρα-Εύα τα λόγια είναι περιττά!Είναι πολύ καλό δίδυμο και το έχουν αποδείξει!
Λουκάς-Νικόλας μια σκηνή δύο φίλων που αποδόθηκε τέλεια και οι συμβουλές του Λουκά άψογες και σωστές!
Εριέττα-Λουκάς από πού γνωρίζονται οεο?
Το Νοράκι θέλει φασολάκι και όλοι οι Λουκανορικοί..μην μας χαλάτε το όνειρο..
Η Νταίζη έφαγε χαστούκι!Τι ευχαρίστηση!!
Νόρα-Λουκάς... αυτή τη φορά οι λόγοι του τσακωμού τους ήταν ορθοί.
Το επεισόδιο τελείωσε με Εύα!Ανάσταση!
koukoumfkos
koukoumfkos
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : Σύρος και αιωρούμαι σε Καρδίτσα και Τρίκαλα
Ασχολίες : μουσική,internet,θέατρο,σχολείο-_- και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

Δημοσίευση από Popakiii Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:10 pm

χτες επιτελους ειδαμε το ευακι λιγο παραπανω.

δεν αντεχω αλλο τα νοσοκομεια και τα λουλουδενια παπλωματα κι εγω να εχω το αιρκοντισιον ανοικτο, δειξτε ελεος! ο λευτερης καθολου δεν μου αρεσει και μακρια απο την ευα γιατι θα στα κοψω τα κουλα σου ακους;

η ευα με τη νορα ηταν καταπληκτικες. η νορα τωρα χρειαζεται κουραγιο και η ευα μπορει να της το προσφερει απλοχερα. ελπιζω σημερα να ενημερωθει και η δαφνη γιατι εχουμε ξεχασει με τι μοιαζει η παρεα. η σκηνη το βραδυ με το μαλλι πιασμενο και τον αγγελο να κλαιει ηταν μουρλια. δεν χρειαζεται ολες τις ωρες να ειναι φωτομοντελο ειναι κουκλα οπως κι αν ειναι.

ο λουκας γιατι κορδωνοταν με την ερριετα; για κατσε στα αυγα σου μελαχρινακι. μου αρεσε πολυ με το λουκα.

οσο για τη δαφνη τι ασχετα ελεγε στο αφεντικο της; αυτη θα του κανει κουμαντο ποτε θα πληρωνουν οι πελατες; η μηπως βαζουμε στην ιδια μοιρα εναν γιατρο που δεν παιρνει λεφτα απο αυτους που δεν εχουνε και εναν που τους επιτρεπει να πληρωνουν οποτε θελουν τη συνδρομη τους; με συγχυσε

εγω ψηφισα καλο γιατι θελω κι αλλη παρεα και περισσοτερη ευα. οχι μονο πηγαινε ελα αλλα να συζητανε σοβαρα!
Popakiii
Popakiii

Θηλυκό

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:11 pm

Λοιπόν τα περισσότερα τα έχετε ήδη γράψει αλλά να προσθέτω κάτι ακόμα:
1ο) Ο Στέφανος δε θέλει τα λεφτά της κληρονομιάς γιατί πάνε στο παιδί του και το εξασφαλίζει, ενώ στα διαμάντια εμπλέκονται πολλά άτομα.Καλό φρούτο κι αυτός που έστειλε τους ανθρώπους του στο βουνό και φάγανε την κοπέλα

2ο) Η Νόρα λέγοντας ψέμματα στον Λουκά τον διώχνει μακριά, του δημιουργεί αμφιβολίες και κατά τη γνώμη μου φέρεται εγωιστικά στον άνθρωπο που έδωσε τη ζωή του για να μην τη χάσει! Ξέρω ότι δε θέλει να του χαλάσει την όρεξη, τη διάθεση για ένα μωρό, αλλά όποτε έχει πρόβλημα έτσι θα κάνει; Ο σύντροφός μας δεν είναι μόνο για αγκαλιές, φιλιά, έρωτες και δουλειές του γραφείου...
3ο)Η συζήτηση Νόρας Λουκά μου άρεσε πολύ αν και μικρή...

4ο) Στο τρέιλερ είδα άσχημη συμπεριφορά της Νόρας προς τον Λουκά και δε μου άρεσε καθόλου...
Στα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σας
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:17 pm

Aς σχολιάσω κι εγώ

Ο Λευτέρης δεν είναι Στέφανος κατά το ο Στέφανος δεν είναι Μάνος. Τι κακό κι αυτό σε τούτη τη σειρά. Όλοι έρχονται με φωτοστέφανο και εντός ολίγου το χάνουν. Ειδικά τούτος το έχασε απ την τηλεταινίαlmao

Αυτό πάλι που όλοι έχουν μια δικαιολογία για να κάνουν ότι θέλουν που το πάτε;
Ο Στέφανος πονούσε για τη μανούλα ο Λευτέρης θέλει να ηρεμήσει η ψυχή της καμένης
Ερώτηση λέτε να φανούν κι οι μαμάδες/μπαμπάδες/αδελφοί/γκόμενες αυτών που έφαγε η καμένη πριν φύγει απ το μάταιο τούτο κόσμο; Καήκαμε Ee?

Ο ευαίσθητος (μάλλον κλαίει και για τους δύο) πήγε στην άκλαφτη να της πει οτι την αγαπάει πήγε και μια δεύτερη δεν είδε προκοπή τον έπιασε και μια λιγούρα απ τη σύγχιση και πήγε με την Εριέττα-μας χωρίζει αίμα- για φαγητό. imarton

Ο κόμπος πάντως στη ζωή του Στέφανου είναι η Αντιγόνη. Κάτι κρύβει κάτι κρύβει. Τώρα που βλέπει οτι όλα έρχονται στην επιφάνεια θέλει να το ξαποστείλει πάλι στο Παρίσι. Ότι βρωμοδουλειά όμως κι αν αποσιωπεί είναι ανακατεμένος κι ο Ρούσσος. Βρε λέτε να είχε δίκιο ο Μάναρος; Λέτε να ήταν μπλεγμένος και να παντρεύτηκε την Αμαλία για να τον ξελασπώσει ο πατέρας της; Razz

Η Εριέττα αφού συμφώνησε με το Στέφανο έκανε μια τουρ κι απ το γραφείο και αναρωτήθηκε που ξέρει το Λουκά. Θα τα χαλάσουμε κυρία μου. Αν τον είχες δει θα τον θυμόσουν δεν περνάει απαρατήρητος ο άνθρωπΑς. ainta

Η Νόρα λοιπόν αποφάσισε να πάει στο γιατρό και πολύ το άργησε. Μου άρεσε που ανοίχτηκε στην Εύα αυτές οι δύο είχαν μιλήσει και τότε με το βιασμό και νομίζω γι αυτό την επέλεξε. Εκτός κι αν τη διάλεξε για να φανεί κι η Εύα στο επεισόδιο παίζει κι αυτό. Πάντως είναι λάθος που δεν μίλησε με το Λουκά γιατί εκτός απο σύντροφός της είναι κι ο καλύτερος της φίλος. Είναι γλυκό που δεν θέλει να τον στεναχωρήσει αλλά εντελώς ηλίθιο. slap

Εύα και Λουκάς χθες έδωσαν τις σωστές συμβουλές. Δήλωσαν όμως κι οι δύο παρόντες. ΦίλοιLove!

Ο Νικόλας πρέπει να καταλάβει οτι η Δάφνη δεν είναι δεδομένη
Η Νόρα πρέπει να το πει στο Λουκά τα πάντα. Είναι σύντροφός της όχι συγκάτοικος

Εύα και Λευτέρης στο ίδιο πλάνο μου προκαλούν μια ανακατωσούρα στο στομάχι. Προσθέστε σ αυτό έναν ακόμη άχρηστο που φλόμωσε και πάλι την ίδια γυναίκα στο ψέμα και έδεσε το γλυκό. Κι εκεί που σκεφτόμουν οτι ξενέρωσα να κι ο ευαίσθητος με την παμπλούτου. cake

Καλό απο μένα για τις σκηνές Λουκα Νικόλα Εύας Δάφνης και Λουκα Νόρας(με εξαίρεση τη σκηνή της υστερίας που αν και δικαιολογημένη δεν μου άρεσε)

Επεισόδιο 408 - Ημερομηνία 30-09-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:44 pm

Καρ-Mik έγραψε:

θα σταθω μονο σε αυτο..
αν δεν κανω λαθος υπηρξε μια σκηνη που η μελιτα ρωτησε την αμαλια αν η νεφελη την ζηταει....
ή κανω λαθος....
και ξερει οτι η νεφελη ειναι καλα...

και νομιζω οτι ειναι απολυτο λογικο μια γυναικα που εχασε το παιδι της να ασχολειται με αυτο και να την εχει επηρεασει....γιατι σε ενα αλλο ποστ διαβασα-σορυ δεν θυμαμαι που-οτι η μελιτα ασχολειται με το χαμενο εμβρυο....
ε...αν δεν την εχει επηρεασει αυτο τι θα την επηρεασει;;

και αν η μελιτα ηταν καηκη μητερα δεν θα βλεπαμε μια νεφελιτσα να την αναζητα συνεχεια...το παιδι λατρευει τη μαμα του...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:48 pm

anastasia20 έγραψε:
και αν η μελιτα ηταν καηκη μητερα δεν θα βλεπαμε μια νεφελιτσα να την αναζητα συνεχεια...το παιδι λατρευει τη μαμα του...

Και ο άρης υπεραγαπά και θυμάμαι που ζητούσε συνέχεια τη Νταίζη! Αμα φτάναμε στο σημείο να μην την αποζητά το παιδί δεν θα μιλάγαμε καν για μάνα... sm

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:57 pm

Λοιπόν το επεισόδιο φάνηκε και από την περίληψη ότι θα ήταν ωραίο και τελικά έτσι ήταν.

Ο Λευτέρης με την Άννα είχαν μία συζήτηση που αν και δεν είπαν πολλά είχε ενδιαφέρον στο τί ρόλο να παίζει η Άννα. Πιθανότατα έχει κάποια συγγένεια με την Βέρα.
Βέβαια η Άννα έχει πάρει και αέρα από την Εριέττα, μιας και ενώ με όλους φαίνεται πολύ ισχυρή, με την Άννα φαίνεται να το χάνει αυτό.
Και πάνω που είχαμε μπει σε ένα ωραίο κλίμα στο επεισόδιο, τσουπ να σου και η Μελίτα με τον Στέφανο. Πραγματικά με κούρασε η σκηνή. Δεν μου έβγαλε κανένα συναίσθημα να την λυπηθώ ή κάτι τέτοιο.
Λουκάς και Νόρα επιτέλους είχαν μία ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνή. Η Νόρα εξέφρασε τις μισές ανησυχίες της και ο Λουκάς με τον τρόπο του την στήριξε. Βέβαια η Νόρα μάλλον του τα είπε για να μην είναι τόσο ενθουσιασμένος σε περίπτωση που είχε γυναικολογικό πρόβλημα, αλλά ο Λουκάς εκεί φαινόταν το ίδιο ζεστός στην ιδέα αυτή, κάτι που την έκανε να δακρύσει σκεπτόμενη πώς μπορεί να μην του χαρίσει αυτό που τόσο επιθυμεί. Βέβαια το πρωί αν και είχε την ανησυχία της η Νόρα προσπάθησε να του την κρύψει κάνοντας του πλάκα. Ωραίοι διάλογοι με ατάκες.
Στέφανος και Καρτάλαινα άρχισαν πάλι την συζήτηση. Δεν υπόθηκε και τίποτα νέο.
Νταίζη και Μπέλλος είχαν μία συζήτηση περί χρημάτων και ακούσαμε και το κουφό ότι η Νταίζη είναι η Miss Ανιδιοτέλεια Χρημάτων και το μόνο που θέλει είναι δίπλα της τον Mr. Κόβει το μάτι μου με τις γυναίκες που παντρεύομαι. Βέβαια αναφέρθηκε και κάτι περί αδερφού και αν συνδέσω και την εμφάνιση του Λευτέρη στον γάμο, ίσως ο Λευτέρης να είναι ο αδερφός του.(Μην ρωτήσετε πώς αυτά βέβαια μπορούν να είναι αδέρφια, τι να πω μπορεί να είναι και αυτά ετεροθαλή, είναι και της μόδας!)
Μελίτα και Αμαλία πιάσανε πάλι τις συζητήσεις για τον Στέφανο. Δηλ. αντί να ρωτήσει τι κάνει η Νεφέλη, άρχισε πάλι γι' αυτό.
Εύα και Νόρα είχαν μία συζήτηση ουσίας. Η Νόρα είπε στην Εύα τον πραγματικό λόγο που φοβάται και η Εύα προσπάθησε να την ενθαρρύνει και προσφέρθηκε να πάνε και μαζί στον γιατρό για τα αποτελέσματα. Πραγματική φιλία.
Νικόλας και Λουκάς από την άλλη είχαν επίσης ωραία σκηνή. Ο Νικόλας συνεχίζει να ζηλεύει, και δεν καταλαβαίνω κιόλας γιατί τόσο πολύ, και ο Λουκάς του έδωσε πολύ σωστές συμβουλές. Ο Νικόλας είχε την Δάφνη κάπως σίγουρη και τώρα που είδε πώς δεν είναι έτσι άρχισε να ζηλεύει. Χρειάζεται και αυτό λίγο. Καλά του είπε ο Λουκάς να την διεκδικήσει.
Η γιατρός είπε τα αποτελέσματα της εξέτασης στην Νόρα που δεν ήταν και τα καλύτερα δυνατά και εκείνη αν και δυνατή φάνηκε στο βλέμμα της ότι είχε απογοητευτεί αρκετά. Πολύ δυνατή σκηνή.
Είχαμε και την Εριέττα που πήγε από τον Λουκά και να κάνουν μια κουβέντα που το ενδιαφέρον βρισκόταν κυρίως στο σημείο που ανέφερε πώς τον νιώθει οικείο και γνωστό. Βρε μπας και είναι αδερφή του Λουκά; Αν είναι έτσι πάντως έχουμε την Νόρα και την Εύα να πρέπει να ψάξουν και αυτές για αδερφές ή αδερφούς, γιατί όλοι οι άλλοι έχουν.
Μελίτα και Στέφανος σε μία ακόμα κουβέντα, παρόμοια με την πρώτη τους στο επεισόδιο. Γιατί καλέ βάλανε δύο παρόμοιες σκηνές;
Εύα και Νόρα σε μία ακόμα υπέροχη σκηνή συζητάνε για τα αποτελέσματα και το τι θα πρέπει να κάνει η Νόρα και αν θα πρέπει να το πει στον Λουκά. Από την μία είχαμε την Νόρα που είναι πολύ γλυκό να θέλει να μην πληγώσει τον Λουκά και να το περάσει μόνη της, αλλά από την άλλη είχαμε και μία Εύα να προσπαθήσει να της αλλάξει γνώμη γιατί πρέπει να το περάσει αυτό μαζί με τον Λουκά. Βέβαια η Εύα είχε δίκαιο, αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω την Νόρα, γι' αυτή της την απόφαση.
Είχαμε και την Αμαλία να πάει στην Καρτάλαινα και χωρίς να λένε και κάτι καινούργιο, έκαναν την σκηνή να είναι καλή.
Και άλλη επίσκεψη αυτή την φορά του Λουκά στον Ρούσσο. Ο Ρούσσος φαίνεται να ξέρει κάποια πράγματα όπως λέει και ο Λουκάς αλλά δεν τα λέει. Καλή σκηνή και από αυτούς.
Η Νόρα πήγε στο γραφείο και με αφορμή το θέμα της επίσκεψης της Εριέττας και των ηθικών διλημμάτων του Λουκά, έβγαλε όλη της την ένταση για το γυναικολογικό πρόβλημα. Βέβαια ο Λουκάς δεν το ξέρει αυτό και όσο δεν το ξέρει εκνευρίζεται και αυτός. Δυνατή σκηνή με πολύ καλές ερμηνείες.
Είχαμε και Νταίζη με Καρτάλαινα να της δίνει ένα χαστούκι. Ούτε η Καρτάλαινα δεν είναι τόσο άπλιστη.
Και φτάνουμε και στην σκηνή με Εύα και Λευτέρη να βγαίνουν για φαγητό και Εριέττα και Στέφανο και να συναντιούνται. Ενφιαφέρον και αυτό.

Το επεισόδιο είχε πολύ παρέα, λιγότερη Μελίτα και Στέφανο μαζί, υπέροχες ερμηνείες δυνατούς διαλόγους, ενδιαφέρουσα πλοκή. Γενικά το ψηφίζω τέλειο.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenp στις Παρ Οκτ 01, 2010 4:09 pm, 2 φορές συνολικά
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Παρ Οκτ 01, 2010 3:58 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
anastasia20 έγραψε:

Και ο άρης υπεραγαπά και θυμάμαι που ζητούσε συνέχεια τη Νταίζη! Αμα φτάναμε στο σημείο να μην την αποζητά το παιδί δεν θα μιλάγαμε καν για μάνα... sm

το οτι η μελιτα ειναι καλη μητερα μας το εχουν δειξει οι σεναριογραφοι με ολους του τροπους....
και νομιζω οτι ειναι το λιγοτερο αδικο ενω εχει υπαρξει σκηνη στην οποια η μελιτα ρωταει για τη νεφελη να κανουμε σαν να μην υπηρχε...

αυτα απο εμενα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης