Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 30% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 71

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από Ntinaki Agapaei Petraki Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:37 pm

Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΤΗΝ ΕΠΕΦΤΕ ΣΤΗ ΕΥΑ ΑΛΛΑ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΕΚΕΙ...
ΔΙΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΟΣΚΑΡ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΕΤΡΑΚΗ
Ntinaki Agapaei Petraki
Ntinaki Agapaei Petraki
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου Πετρακικο κοσμο!!!
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης<3 I love dreams,music,theatre,life,cinema and books<3

https://www.facebook.com/PanPetrakisFanClub

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010

Δημοσίευση από st@cy Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:43 pm

ειδα τις τελευταιες σκηνες αλλα και παλι δε μου εκανε καμια διαφορα..ολα πανε κατα πατο μερια.ειλικρινα δεν εχω καποιο σχολιο απλα περιμενω χωρις καθολου αγωνια τη συνεχεια.ομως πρεπει να πω οτι οι ερμηνιες των Δρακουλακη,Πετρακη,Κατρανιδη ηταν παρα πολυ καλες
st@cy
st@cy
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : In one of all the gon joints in all the towns in all the world...
Ασχολίες : Σινεμα,θεατρο,φωτογραφια,tango

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:46 pm

Έχοντας σώας τας φρένας έχω να πω τούτα vomit
Γνωρίζοντας πως έχω να φάω πολύ κράξιμο από τις τρελές φαν Νόρας-Λουκά ( sisi ) θα πω πώς:
Νόρα-Λουκάς:Ενα επεισόδιο....μόνο για αυτούς ασχολούμασταν μόνο με αυτούς....ε..ελεος ρε παιδια....!!! Συγγνώμη αλλα δεν αντέχω άλλο....Και σε όσες σκηνές δεν ήταμ πάλι αυτοί ήταν το θέμα συζήτησης....Εχω καταντήσει να χαίρομαι που βλέπω Πεδιλάκι.... vomit Εχω την εντύπωση πως το εργάκι έχει πάρει την κάτω βόλτα και πως οι σεναριογράφοι πασχίζουν να κρατήσουν έστω τους Νοραλουκο φαν...!!!!
ΕΥΑ-ΜΑΡΙΛΛΟΥ-ΑΓΓΕΛΑΚΙ...!!! : Επιτέλους και λίγη Μαριλλού....αλλά προξενιο....άκυρο...... vomit
Νόρα-Πέτρος:Καλή σκηνή....Ο Πέτρος θα τους στέκεται πάντοτε σαν πατέρας...!!!
Μελιτάκι........! Το αυτακί βάλτετο μέσα.....!!!! Σταμάτα να το παίζεις επαναστάτρια....την επανάσταση απέναντι στους γονείς σου έπρεπε να την είχες κάνει στην εφββία όχι τώρα...Το παιδί σου δεν σου φταίει τίποτα....ούτε να σε βλέπει σε μαυρό χάλι....ούτε να το ταλεπωρείς.....Τράβα στη μαμα και στο μπαμπά να αναρτώσεις και μετά κάνε ότι θες.....δεν το βλέπω σωστό να αφήνεις το παιδί μονο στην γιαγιά και τον παππού....!!!!
Νορά κάνεις λάθος που κρίβεις το προβλημα σου από τον Λουκά...βγάζει δικαίος λάθος συμπεράσματα......!!!!
Πετραν-Αμαλί...:Πολύ καλή σκηνή....μου αρέσει που ο Πέτρος που ανισυχεί για Λουκά-Νόρα....!!!!
Χρηστάρας-Ουστα: I like.....!!!!!
Eriεττα:Ποιοι θα μας προκίψουν αδέρφια πάλι γιατο δεν το κόβω καλά.....!!!Αυτά.....Γενικά το επεισόδιο ΒΑΡΕΤΟ.....!!!! Μου φένεται πρέπει να προσθέσουμε και το βαρετό στο βαθμολογήστε το επεισόδιο....!!!!!
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:47 pm

Καρ-Mik έγραψε:Προχειροκομμένες σκηνές.Ξυλά-Μπσμπίκης ΔΕΝ ταιριάζουν

Λουκάκο πες αλευρι!!!! η αδερφούλα σε γυρεύει!!!

Δυστυχώς αυτό το ΠΡΟΧΕΙΡΟΚΟΜΜΕΝΕΣ ΣΚΗΝΕΣ είναι πιά αρκετά ενοχλητικό, τόσο που χαλάει όλη την αίσθηση του επεισοδίου. Με το που μπαίνεις στο κλίμα κάθε σκηνής, στην κόβουν (απότομα και άτσαλα) για να σου δείξουν κάτι τελείως διαφορετικό. Ας τους πεί κάποιους οτι έτσι δεν δίνουν ρυθμό στο επεισόδιο, αλλά μας κάνουν να νοιώθουμε οτι κάνουμε ζάππινγκ, και το ζάππινγκ ως γνωστόν ζαλίζει και φέρνει πονοκέφαλο. Ασε που μετά δεν θυμάσαι τίποτε απ'ότι είδες... Τόσο δύσκολο είναι να ολοκληρωθεί μιά σκηνή που αφορά ένα συγκεκριμένο θέμα και μετά να προχωρήσουμε στο επόμενο θέμα? Το μοντάζ είναι τρομερά σημαντικό, οπότε ας το αναθέσουν σε κάποιον που έχει γνώσεις πάνω στο αντικείμενο. Είναι κρίμα η δουλειά των υπολοίπων και κυρίως των ηθοποιών να χάνεται , να εκμηδενίζεται επειδή τους έτυχε ένας ατζαμής στο μοντάζ.
Το επεισόδιο μου φάνηκε μεταβατικό, είδαμε τη Μελίτα να διώχνει δυό φορές το Στέφανο, που έχει μεν καλές προθέσεις αλλά δεν ξέρει πώς να το χειριστεί, καλύτερα για μένα να την άφηνε τελείως μόνη της για ένα διάστημα, να της δώσει την ευκαιρία να σκεφτεί και να βγάλει κανένα ΣΩΣΤΟ συμπέρασμα μόνη της, παρά να επιμένει τόσο πολύ όταν βλέπει οτι η άλλη έχει μουλαρώσει... Βιάζεται όμως γιατι έχει να αντιμετωπίσει το πρόβλημα με την απειλή του άγνωστου με τα διαμάντια, και θέλει να βρεί λύση με τη Μελίτα, ώστε να την έχει δίπλα του πιό προστατευμένη... Δυστυχώς, τα μέτωπα είναι πολλά και τα δυσάρεστα δεν μπορεί κανείς να τα αποφύγει.
Η Εριέττα λοιπον είχε έναν αδελφό , και τον πατέρα τους, που ήταν φαίνεται μπερδεμένος σε διάφορα, τον σκότωσαν...
Αν είναι ο Λουκάς ο χαμένος αδελφός, η εξέλιξη δεν είναι άσχημη, τι κι αν έχουμε ξαναδεί τέτοιο μπλέξιμο, δεν παύει να είναι αφορμή για δραματικές σκηνές και ωραίες ερμηνείες.
Μιλώντας για ερμηνείες, μου αρέσει πολύ ο νέος, σοβαρός Λουκάς, χωρις τις περσινές φιοριτούρες, και πιστεύω οτι έχει δίκιο στα διλήματά του. Αν η Νόρα ήταν πιό συνεργάσιμη και δεν του προέβαλε βέτο σε όλα, κι αν επί πλέον του έλεγε την αλήθεια για το προσωπικό της πρόβλημα, τα πράγματα δεν θα έφταναν σε τέτοιο σημείο μεταξύ τους. Ας φτάσουν λοιπον στά άκρα, είναι ο μόνος τρόπος για να κάνουν μιά καινούργια, και πιό σωστή, αρχή αργότερα....
Ο Λευτέρης ταιριάζει με την Εύα κατ'εμέ, κυρίως γιατί η Εύα, η οποία έχει πολύ φυσικό παίξιμο, ταιριάζει με όλους... Υπήρχε μιά μικρή νευρικότητα εκ μέρους της, που υποδεικνύει οτι η παρουσία του Λευτέρη την ταράζει κάπως, αλλά αυτό που βασικά επιδιώκει ο Λευτέρης φάνηκε οτι είναι πληροφορίες, τις οποίες και δεν πήρε...
Η όμορφη, χωρις σασπένς σκηνή γνωριμίας της Αννας με το Χρήστο μου άρεσε. Η Αννα δεν είναι αθώα περιστερά, αλλά δεν είναι και το βαμπίρ ονόματι Νταίζη... Μακάρι να έχει καλή συνέχεια το πράγμα γι'αυτούς τους δύο...

Η παρέα είχε σήμερα την τιμητική της και μάλιστα με "σοβαρές" σκηνές, εγώ ήθελα λίγο περισσότερο Στέφανο, αλλά κάνω υπομονή.... Αυτά από μένα, το ψηφίζω πολύ καλό...

JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:48 pm

KAΛΑ ΕΜΕΝΑ Μ'ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ...

Μ'ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ Ο ΤΣΑΚΩΜΟΣ ΝΟΡΑΣ-ΛΟΥΚΑ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ .
Ποσο συμπτωση ο χρηστος να βρει κοντα στην εριεττα δουλεια ..απο τις πιο τρελες νομιζω.Αν ειναι να προχωρησει το θεμα ειμαι μαζι τους μ'αρεσουν μαζι...
Καλε ο Πετρος το πηρε κατακαρδα και μ'αρεσε που ανησουχε για τα παιδια..
Μεχρι στιγμης δεν ταιριαζουν ο Λευτερης και η Ευα ?αλλα αργοτερα δεν ξερω παντως δεν με χαλαει στην σειρα να το βλεπω
Το ονειρο με προβληματισε πολυ ?
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:49 pm

Ψηφισα μετριο και πολυ τους ειναι, παλι τα ιδια???
Δεν αντεχεται αυτο, κλασσικα Ρουσσος και Αμαλια καταπληκτικοι.
Μελιτα αδιαφορη οπως παντα αλλωστε.
Βαρεθηκα το Λουκα και το ενστικτο του, μιλα καθαρα τι σε καει? οτι η Νορα σου ειπε πως θα ειναι γυμναστηριο δεν την βρηκες και αρχισες τα τρελλα. Αλλα ετσι εισαι εσυ.... ετσι.......

Νορα σε μια υστερια γενικα.

Ολοι μας προετοιμαζουν για τον χωρισμο Λουκα και Νορας και ειναι βαρετο να ακουμε συνεχεια τα ιδια, και ο πολυ σοβαρος λογος η δουλεια? ποσο χαζοι μπορει να ειμαστε?

Νταιζη αθλια σκυλα.
Αλεξανδρος καλος, δεν ξετρελλαθηκα.
Χρηστος απλα ωραιος και Αννα καραδιαφορη και στη σκηνη με το Χρηστο και στη σκηνη με τον Λευτερη που πηρε τηλ. την Αντιγονη.

Ευα ΘΕΑ!!!!!!!! Αγγελος μια γλυκα, τι ζουζουνι αυτο το μωρο? και η Μαριλια μου αρεσε καιρο ειχαμε να την δουμε.

Λευτερης μεχρι στιγμης σαν αντρας εχει μια αρρενοποτητα, εμενα μου αρεσει....

Κατα τα αλλα δεν ξερω τι παρακολουθουμε σε αυτη την σειρα, προσωπικα αν νυσταξω η αν εχω να βγω θα κοιμηθω η θα βγω βολτιτσα, δεν χανω τιποτα. Και αμα παει ετσι θα σταματησω και να βλεπω, πολυ κουραστικο και αναμασημενο.....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:53 pm

ntina_loukas+nora4ever έγραψε:Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΤΗΝ ΕΠΕΦΤΕ ΣΤΗ ΕΥΑ ΑΛΛΑ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΚΗΝΗ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ ΣΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΕΚΕΙ...
ΔΙΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΟΣΚΑΡ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΠΕΤΡΑΚΗ

Αν με τετοιες σκηνες και τετοιες ερμηνειες διναμε oscar θα επρεπε να καταργηθει ο θεσμος.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:58 pm

Το να δω Εριεττα με Λουκα αδερφια μιλαμε για μεγαλη ξενερα.
Γι' αυτο η Εριεττα ειχε την εντυπωση πως τον ξερει απο καπου και μαλιστα η αυρα ηταν θετικη.

Τι θα δω ακομα η κατακαημενη τηλεθεατρια? Επιτηδες δεν θελω να διαβαζω δημοσιευματα μηπως και υπαρξει κατι σε αυτη την σειρα που θα με κανει να την δω αλλιως αλλα ματαια περιμενω απ' οτι φαινεται.

Που κολλανε υτοι οι 2 για αδερφια καλε? Ελεος!!!!!!!!!!!! livani

Καλα το εχουν ξεφτιλισει τελειως μιλαμε το θεματακι.... Αυτα δεν φερνουν νουμερα, αναγουλα φερνουν....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 7:59 pm

Μόνο σε μένα αρέσει τελικά ο Μπίσμπι;;;???? affraid
Βέβαια,κι εμένα που μ'αρεσει όντως ο Μπίσμπι και μου άρεσαν και σήμερα μαζί,..πρόλαβαν και το 'καψαν ήδη! (έσπασαν ατομικό ρεκόρ,πράγμα εξαιρετικά δύσκολο)
Ιδια ματάκια έκανε και στη Δάφνη,κράνη για γέλια τους βαλανε στη βόρτα,έχουμε και Τέφρα μόνιμη βραδινή σκέψη,επίκειται και μπαροσυνάντηση με τ'αδηφάγο sex symbol-το τρία είναι συμβολικός αριθμός στη Θρησκεία και τη Μυθοπλασία, μη σου πω και στη ζωή..,έχω προετοιμαστεί ΚΑΙ γι αλλο κέρατο ανεξαρτήτως παρτενερ.. livani
Ήταν τραγικό,έγινε γελοίο (όπως συμβαίνει συνήθως)
livani
Υγ.Στο σημερινό μ'αρεσε πολυ η τελευταία σκηνή!
Υγ.Και επιμένω στο Στεφανος-Εριέττα, σε σχέση με τον εφιάλτη,κυριως γιατί το σύμπαν κι ο απόλυτος εκτείνονται στο άπειρο,και για το σύμπαν δεν είμαι σίγουρη (sic)! lol!
OΛΕ soutien

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Δευ Οκτ 04, 2010 8:00 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:00 pm

Καρ-Mik έγραψε:Προχειροκομμένες σκηνές.
Ξυλά-Μπσμπίκης ΔΕΝ ταιριάζουν

Λουκάκο πες αλευρι!!!! η αδερφούλα σε γυρεύει!!!

imarton Όχι δεν θέλω να είναι αδερφάκια πειράζει;;;;;;;!!!!!! αλλά βέβαια γιατί τόση λύσσα να την υπερασπιστεί ο Λουκάκος και δεν την νοιάζει τόσο πολύ η Νόρα;;; Βάσω με έβαλες σε σκέψεις και δεν μου βγαίνει και καλή η εργασία!!! κακούργα! Razz
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:03 pm

loukitsa έγραψε:Πεθαίνω με το Λουκά επαγγελματια σοβαρο δικηγόρο!!!!!!

Τωρα για το νοσοκομείο τι να πώ; Ότι ο ρόλος του Ρούσσου αρκέστηκε στο να διωξει το Στεφανο από το δωματιο; Τα ιδια παλι σε επανάληψη, το εμπεδώσαμε πάμε παρακάτω…!

Ευα-Λευτερης:Ευα μεγαλή μπουκια φάε μεγαλη κουβεντα μη λες για την πρόταση γαμου!Αν τον βγαλουν αδερφο του Μπέλλου που κοπτονταν να παντρευτει…..Δεν ηταν μονο η πρόταση που της εκανε ηθελε να μάθει κι αλλα ο Λευτερακης αλλα βρήκε τοίχο

Η Ευα με τα παιδια της ηταν τελεια σκηνη, όχι άλλο προξενιο στην Ευα και δεν τον λες και ΘΕΟ!!!!

Λουκας-Νόρα:Τετοιες σκηνες ουσιας της προτιμω από το να παλιμπαιδίζουν!

Η Μελίτα δεν δυσκολευτηκε ιδιαίτερα να αφησει τη Νεφελη στους παππουδες της!

2 καμπανακια για χωρισμο Λουκα και Νόρας το ένα του Νικόλα στο Λουκά που αγαπαει το Νορακι του ο γλυκος μου το άλλο του Ρούσσου στη Νόρα! Στο τριτο καμπανακι θα αρχισει καμια παράσταση? Ελπίζω να μην καταληξει σε παρωδία!

Ανεκφραστη η Άννα στο τηλεφωνημα με την Αντιγονη σε αντιθεση με την Καρτάλαινα που ηταν εκφραστικότατη!

Τα αδερφακια Χενσελ και Γκρετελ στης Μπεκρουλίτας το αξιο σχολιασμου είναι το κραγιον της Οχιας που το εβαλαν και σαν μελανια στο Στεφανο….ΟΧΙ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΛΕΜΕ!Έτσι όπως εφευγε ο Σταυρου από την σκηνη του με τη Νταίζη νόμιζα πως θα καβαλούσε την παρκαρισμενη <<γουρούνα>>

Κοριτσοπαρέα:Η Νόρα μουλάρωσε και παραλογίζεται!Καλα της τα είπε η Δαφνη

Συμφωνω πως επρεπε να μιλησει πρωτα με τη Νόρα και μετα να παραιτηθει από την υπόθεση ο Λουκάς

Η σκηνη Αντιγονης-Στεφανου πολύ δυνατη!

Ρούσσος-Αμαλί:Μου άρεσε πολύ η σκηνη τους

Τσακωμος Λουκά Νόρας επρεπε να μην κρατησετε Μυστικά και οι δυο εκει που τον εδιωξε από το σπιτι και τον κυνήγησε μεσα στη βροχη ηταν πολύ συναισθηματικη σκηνη!

Ο εφιαλτης της Εριεττας μπορει να φαινεται ασχετος αλλα για μενα ηταν πολύ σχετικος!

Ψηφιζω Πολύ Καλό
Ένα όσκαρ στον Παναγιωτη Πετρακη , στην Αντιγονη Δρακουλάκη και στον Δανη Κατρανίδη Στέλλα Παπαδημητριου και Πεφάνη!

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα και το Πατσοζευγαρο
ainta
Συμφωνω απολυτα μαζι σου,δεν εχω να πω τιποτα αλλο με καλυψες !!!!!!! ))
δικα σου oscar oscar oscar oscar oscar
επισης : respect : : respect : : respect : στους ηθοποιους που ειπες!!!!!
καληνυχτα παιδια!!!! Flkia

Έχει επεξεργασθεί από τον/την annoula! στις Δευ Οκτ 04, 2010 8:06 pm, 1 φορά

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:04 pm

margaret10 έγραψε:Ολοι μας προετοιμαζουν για τον χωρισμο Λουκα και Νορας και ειναι βαρετο να ακουμε συνεχεια τα ιδια, και ο πολυ σοβαρος λογος η δουλεια? ποσο χαζοι μπορει να ειμαστε?

Νταιζη αθλια σκυλα.

Θα διαφωνήσω η δουλειά είναι πάντα σημαντικός λόγος, ειδικά σε ζευγάρια συνεργάτες (και μη) αν την παίρνεις ως σοβαρό κομμάτι της ζωής και του χαρακτήρα σου.

όσο γαι την Νταίζη συμφωνω! sisi
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:18 pm

Clarabelle έγραψε:
Τωρα μας λείπουν αδελφή/ος για Εύα και Νόρα
Τι αυτές στο πηγάδι κατούρησαν;xoxo
Ελα ντε...αμαρτια απ τον θεο... xoxo
Αυτοι ή θα μας τρελανουνε ή θα μας κουφανουνε...!!!!! faint
big brother το κανανε το εργακι.... gelio gelio gelio

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:21 pm

Αλλη μια αδερφική σχεση ανακαλυπτουμε ουτε η Βικυ Χατζηβασιλειου
και το <<ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ>> να ήταν τα Μυστικά

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:23 pm

Καλό από μένα.

Ο μπαμπάς έδιωξε το δεκαπεντάχρονο αγόρι που ενοχλεί την δεκατετράχρονη κόρη του.Κ μπλα,μπλα,μπλα…..τα ίδια κ τα ίδια.

Ο Στέφανος, Εντελώς Κουκουρούκου. Πήγε την Νταίζη στην ανακομένη,κ περίμενε τι? Δυστυχώς φοβάμαι ότι δεν έχουν αποφασίσει ακόμα τι είναι ο Στέφανος. Με αποτέλεσμα να είναι σφιγμένος, αμήχανος, να ψάχνεται και φως στο τούνελ να μη βρίσκει.Κρίμα!

Η Εύα, μια κούκλα την βάζουν σιγά,σιγά στην ιστορία. Ο Λευτεράκης πάλι δεν….

Ο Χρήστος με την Άννα μου αρεσαν πολύ!

Ελπίζω ο αδερφούλης της Εριέττα να είναι ο Λουκάς{κοίτα που φτάσαμε} κ όχι ο Στέφανος όπως πολύ το φοβάμαι. Αν υποψιαστώ ότι θα δώ πάλι αντιγραφή κ μάλιστα με τους ίδιους ηθοποιούς θα την κόψω την φλέβα!

Ο Λουκάς έπρεπε να μιλήσει πρώτα στη Νόρα κ μετά να παραιτηθεί.

Η τελευταία σκηνή όλα τα λεφτά! Ο Πετράκης έδωσε ρέστα!

Συγνώμη είδα καλά? Αύριο πάει η Νόρα στη Μελίτα να την πείσει για Στέφανο? Έτσι κάνουν οι κολλητές σας? πάνε στη γκόμενα του άντρα σας να την πείσουν να μη τον αφήσει?

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:31 pm

Το επεισόδιο το βρήκα πάρα πολύ καλό!
Τρελαίνομαι για τις συγκρουσεις Ρούσσου – Στέφανου και Νταίζης – Στέφανου για χάρη της Μελίτας!! Ο Στέφανος πλέον κάνει απεγνωσμένες, σπασμωδικές κινήσεις για να πείσει την Μελίτα για την αθωότητα και την αγάπη του. Την διεκδικεί και της αξίζει.
Τη μία μπούκαρε στο νοσοκομείο και της έλεγε να σηκωθούν να φύγουν, να πάνε όπου θέλει, ότι ξέρει ότι και αυτή τον αγαπά ενώ ο Ρούσσος τον έσμπρώχνε έξω από το δωμάτιο!! Μου άρεσε που η Μελίτα πάντως κράτησε μια απόσταση από τους γονείς της και δεν πήγε να μείνει μαζί τους και πολύ περισσότερο είναι δείγμα πιο ώριμης σκέψης αυτά που τους έλεγε για την ανατροφή της κόρης της.
Την άλλη ο Στέφανος άρπαξε την Νταίζη και την πήγε να πει την αλήθεια στη Μελίτα. Η Νταίζη, φοβερή δεν το συζητώ, έβαλε για μια ακόμα φορά όχι απλώς φωτιά αλλά πύρινη λαίλαπα στην σχέση της Μελίτας και του Στέφανου. Όχι μόνο έδωσε στη Μελίτα να καταλάβει ότι εξαναγκάζεται να παίξει θέατρο αλλά έβαλε και στον Στέφανο την φυτιλιά ότι η Μελίτα πήγε μαζί του για να πικάρει τον Μάνο. Έχει βρει το αδύνατο σημείο του και χτυπάει αλύπητα. Η οργή του Στέφανου όταν της φώναζε μπροστά στη Μελίτα “βούλωστο” και στη συνέχεια “μην βάζεις στο στόμα σου τη Μελίτα” ήταν φοβερή!
Η συγγνώμη που ζήτησε η Νταίζη από την Μελίτα μου φάνηκε μια έκλαμψη ειλικρίνειας. Δεν ξέρω τι γίνεται, δεν νομίζω όμως ότι οργάνωσε αυτή την απόπειρα.
Μετά από τόσες συγκρουσιακές σκηνές πάντως έχω επιθυμήσει πάρα πολύ μια τρυφερή σκηνή ανάμεσα στην Μελίτα και τον Στέφανο! Love! Love! Love!
Ως προς τη Νόρα και τον Λουκά αυτήν την στιγμή έχουν και οι δύο δίκιο. Ο Λουκάς είπε στη Νόρα “ξέρω μόνο ό,τι μου λες εσύ” και αυτό είναι αλήθεια. Η Νόρα δεν μπορεί να περιμένει ότι ο Λουκάς θα της συμπαρασταθεί σε ένα πρόβλημα που δεν το γνωρίζει καν. Βέβαια και ο Λουκάς της είπε βαριές κουβέντες. Εκεί δε που άρχισαν την καταμέτρηση τι μου έκανες εσύ, τι σου έκανα εγώ φάνηκε ότι έχουν πολλά θέματα να ξεπεράσουν για να είναι μαζί χωρίς να τους τρώει το ποιος πλήγωσε ποιον περισσότερο.
Ο Λευτέρης δεν ξεφεύγει από τον στόχο του αλλά πιστεύω ότι τον αγγίζουν και η Δάφνη και η Εύα και μάλιστα όταν είπε στην Εύα “είμαι εδώ για ό,τι χρειαστείς” το εννοούσε.
Το highlight του επεισοδίου ήταν ο εφιάλτης της Εριέττας. Ήταν εντυπωσιακή σκηνή και μου δημιούργησε πολλά ερωτήματα. Ποιοι ήταν αυτοί οι άντρες; Ήταν η κλίκα των Λύτρα, Λαζαρίδη, Ρούσσου, Χατζηβασιλείου;;; Ποιος είναι ο πραγματικός πατέρας της Εριέττας που τον έφαγαν κιόλας;; Και ποιος από όλους τον πυροβόλησε;; Πιστεύω ότι αυτός ο φόνος έχει σχέση τόσο με το ερώτημα που έθεσε ο Στέφανος στην Αντιγόνη γιατί μισεί τον Ρούσσο και την Μελίτα τόσο πολύ όσο και με την δολοφονία του Χατζηβασιλείου τόσα χρόνια μετά.
Και η Εριέττα έχει και αδερφό!!!
Μ' αρέσει αυτή η πλοκή!!!!

Εξαιρετικές ερμηνείες από Πολυχρονίδη-Παπά-Σταύρου!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:32 pm

Καλό σήμερα το επεισόδιο γιατί μάθαμε δυό πράγματα και είχαμε και μια ωραία σκηνή Λουκά Νόρας. Κατά τα άλλα ήταν σκηνές άτακτα πεταμένες. Που πήγαν τα μυστικά που μας άφηναν στα καρφιά όταν τελείωνε το επεισόδιο;

Η πρωτοτυπία σκοτώνει.

Θυμάστε πως είχαμε μάθει οτι η Εύα βιάστηκε; Είχε ξυπνήσει απο εφιάλτη.

Επανάληψη μήτηρ μαθήσεως. Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μάθαμε οτι η Εριέττα έχει αδελφό και οτι δολοφονήθηκε ο φυσικός της πατέρας μπροστά στα μάτια της. Και ερωτώ όλα αυτά τα βαρύγδουπα θα πληρώσει ο ένοχος για το θάνατο του πατέρα μου τα λέει για το φόνο του Χατζημακαρίτη ή για το φόνο του φυσικού της πατέρα;

Εναλλασόμενες σκηνές Εριέττας και Λουκά μας λένε κάτι ή είναι για να τσιμπήσουμε; Πάντως προχθές του είχε πει οτι κάτι της θυμίζει. Λουκά πες αλεύρι η αδελφούλα σε γυρεύει και συ έχεις αναστολές να την εκπροσωπήσεις. Το περιμέναμε απ την αρχή οτι η υιοθετημένη απο κάπου θα ξετρυπώσει κανένα αδελφάκι δεν μπορείτε να πείτε δεν μας απογοήτευσαν.

Ο Στέφανος πήγε στην ανα-κομένη της είπε τα γνωστά μπλα μπλα μπλα μετά πήγε στη Νταίζη της έκανε τα γνωστά ζοριλίκια του και την πήγε στην απολυτή του να πει την αλήθεια. Καλά αυτός ακόμη δεν έμαθε οτι αλήθεια και Νταίζη δεν χωράνε στην ίδια πρόταση; Βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια και τα ίδια και μου φαίνεται κι ο Σταύρου ο δόλιος βαρέθηκε να τα επαναλαμβάνει. Ακούστηκε όμως κάτι πολύ σωστό και μάλιστα απ τα χείλη της πιο ακατάλληλης. Της Νταιζούλας. Αν η Μελίτα τον αγαπούσε θα στεκόταν δίπλα του και θα τον πίστευε δεν θα ήταν μόνιμα απέναντί του.

Αλλαγή σκηνικού και ενδεχομένως και ηθοποιού γιατί ο Στέφανος με τη μάνα του όταν έχουν κάτι να πουν είναι έξοχος. Με την Εριέττα κάτι στήνει ο τύπος και πια είμαι σίγουρη γι αυτό. Αλλά κι η Παπαδημητρίου υπέροχη. Η μια απ τις τρείς σκηνές που μου άρεσαν σήμερα

Ο Λευτέρης ξεκίνησε να διπλαρώνει την Εύα. Ζητάει πληροφορίες για την παρέα και αναρωτιέμαι γιατί. Ξεκάθαρο οτι δεν νοιαζόταν για το διαφημιστικό αλλα μόνο για να ψαρέψει. Ήταν ανάγκη να τον δείξουν μ αυτό το γελοίο κράνος; Έτσι κι αλλιώς δεν μου αρέσει με αποτέλειωσαν. Ψάχνουμε τις χημείες; Έχουμε συμπέρασμα. Δεν ακολουθεί ο Μπισμπίκης με την καμία.

Η Μαρίλια αγκαλιά με τον ποκοπίκο ήταν χάρμα. Αν δεν άρχιζε την προπαγάνδα θα την απολάμβανα περισσότερο. Δεύτερη σκηνή που μου άρεσε ασχέτως περιεχομένου όμως, γιατί το θέμα της συζήτησης με εκνεύρισε

Αυτό που όλοι κάνουν λες και δεν υπήρξε ποτέ ο Μάνος στη ζωή της και λες και δεν είναι στα διαζύγια με το Στέφανο επειδή έφαγε δεύτερο ξεπούλημα και την σπρώχνουν να βρει γκόμενο λες και θα πατήσει delete και θα ξεκινήσει απ την αρχή έχει αρχίσει και με εκνευρίζει αφάνταστα. Βλέπω μεγάλη αγωνία να την ρίξουν στον Λευτέρη και θυμάμαι εκείνα τα περσινά με το Στέφανο που μας τον σέρβιραν τρεις μήνες σε μεγάλες δόσεις για να μας πείσουν για τον απόλυτο οπότε και απέτυχαν παταγωδώς.

Ο Χρήστος έπιασε δουλειά. Γνώρισε και την Άννα και ώρα είναι να δει το Νταιζουλίνι οτι υπάρχει κι ανταγωνισμός. Η Αννα όμως εξακολουθεί να μου είναι αδιάφορη.

Νομίζω οτι έρχεται η σειρά της Δάφνης για χωρισμό. Καθόλου δεν άρεσε στο Νικόλα που άκουσε οτι θα τον περιμένει στο σπίτι του Λευτέρη. Να ρωτήσω εγώ τώρα ή θα γίνω κακιά; Ο Λευτέρης έμεινε με τη βρεγμένη μπλούζα για να λυμπιστούμε το αγαλματένιο του κορμί;

Ο Ρούσσος κι η Αμαλία έχουν αυτή τη στιγμή σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα και μιλούν για τη σχέση του Λουκά και της Νόρας; Πόσο φυσιολογικό είναι αυτό; Καταλαβαίνω οτι ο Πέτρος αγαπάει τα παιδιά αλλά όταν έχει φωτιά στα μπατζάκια του και προβλήματα με το δικό του παιδί το να πιάνει την κουβέντα για τα προβλήματα των άλλων πόσο αληθοφανές σας μοιάζει;

Τα κορίτσια στο ατελιέ της Δάφνης στην ανασκόπηση της ημέρας απλά αδιάφορα. Μου αρέσουν μαζί αλλά όχι σε σκηνές ανούσιες σαν τη σημερινή που απλά επαναλάμβαναν στη Νόρα πρόσεξε μη χωρίσεις. Το εμπεδώσαμε επίκειται χωρισμός.

Τελικά αφού πρώτα το ακούσαμε σε όλους τους τόνους κι απ όλους ο καυγάς έγινε. Θεωρώ οτι το ηθικό θέμα ήταν απλά η αφορμή. Σε άλλη στιγμή θα το συζητούσαν και θα έβρισκαν τη μέση οδό. Η αιτία ήταν η ανασφάλεια της Νόρας μετά τις ιατρικές εξετάσεις και η ζήλεια του Λουκά που μόνο λογική δεν μου φαίνεται.

Άσχετα απ αυτό νομίζω η ωραιότερη σκηνή του επεισοδίου ήταν ο καυγάς μες τη βροχή. Μου άρεσαν και επιτέλους ξαναβρίσκουν την καλή τους χημεία που ακόμη και αυτή τελευταία είχε ατονίσει.

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:37 pm

Dorina <3 Πέτρος έγραψε:
Γνωρίζοντας πως έχω να φάω πολύ κράξιμο από τις τρελές φαν Νόρας-Λουκά ( sisi ) θα πω πώς:
Νόρα-Λουκάς:Ενα επεισόδιο....μόνο για αυτούς ασχολούμασταν μόνο με αυτούς....ε..ελεος ρε παιδια....!!! Συγγνώμη αλλα δεν αντέχω άλλο....Και σε όσες σκηνές δεν ήταμ πάλι αυτοί ήταν το θέμα συζήτησης....
Σιγά καλέ γιατί να σε κράξουμε??? sisi
Άσε που συμφωνώ κιόλας... Όπως έλεγα παλιότερα για Στέφανο-Μελίτα οτι δεν είναι σωστό να είναι όλο το επεισόδιο πάνω τους, έτσι και τώρα πιστεύω οτι δεν είναι σωστό να είναι όλο το επεισόδιο πάνω στην Νόρα και τον Λουκά (όσο και να μου αρέσει αυτό)... διότι θα πρέπει να υπάρχει μια ισορροπία...
Άλλωστε προσωπικά με ενδιαφέρει να υπάρχει ποιότητα στην σχέση Νόρας-Λουκά και όχι ποσότητα...

Dorina <3 Πέτρος έγραψε:Εχω καταντήσει να χαίρομαι που βλέπω Πεδιλάκι....
Εδώ όμως θα διαφωνήσω κάθετα....
Προτιμώ να βλέπω ένα αληθινά ερωτευμένο ζευγάρι να <<σφάζεται>> προσπαθώντας να βρούν τις ισορροπίες τους παρά να βλέπω μια γυναίκα να προσπαθεί (και με μεγάλη επιτυχία μάλιστα) να δυαλύει δεκάδες ζωές ανθρώπων...
Νομίζω και σαν παράδειγμα, το πρώτο είναι πιο αρμόδιο Wink
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:40 pm

Clarabelle έγραψε:
Καλό σήμερα το επεισόδιο γιατί μάθαμε δυό πράγματα και είχαμε και μια ωραία σκηνή Λουκά Νόρας. Κατά τα άλλα ήταν σκηνές άτακτα πεταμένες. Που πήγαν τα μυστικά που μας άφηναν στα καρφιά όταν τελείωνε το επεισόδιο;

Η πρωτοτυπία σκοτώνει.

Θυμάστε πως είχαμε μάθει οτι η Εύα βιάστηκε; Είχε ξυπνήσει απο εφιάλτη.

Επανάληψη μήτηρ μαθήσεως. Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο μάθαμε οτι η Εριέττα έχει αδελφό και οτι δολοφονήθηκε ο φυσικός της πατέρας μπροστά στα μάτια της. Και ερωτώ όλα αυτά τα βαρύγδουπα θα πληρώσει ο ένοχος για το θάνατο του πατέρα μου τα λέει για το φόνο του Χατζημακαρίτη ή για το φόνο του φυσικού της πατέρα;

Εναλλασόμενες σκηνές Εριέττας και Λουκά μας λένε κάτι ή είναι για να τσιμπήσουμε; Πάντως προχθές του είχε πει οτι κάτι της θυμίζει. Λουκά πες αλεύρι η αδελφούλα σε γυρεύει και συ έχεις αναστολές να την εκπροσωπήσεις. Το περιμέναμε απ την αρχή οτι η υιοθετημένη απο κάπου θα ξετρυπώσει κανένα αδελφάκι δεν μπορείτε να πείτε δεν μας απογοήτευσαν.

Ο Στέφανος πήγε στην ανα-κομένη της είπε τα γνωστά μπλα μπλα μπλα μετά πήγε στη Νταίζη της έκανε τα γνωστά ζοριλίκια του και την πήγε στην απολυτή του να πει την αλήθεια. Καλά αυτός ακόμη δεν έμαθε οτι αλήθεια και Νταίζη δεν χωράνε στην ίδια πρόταση; Βαρέθηκα να βλέπω τα ίδια και τα ίδια και μου φαίνεται κι ο Σταύρου ο δόλιος βαρέθηκε να τα επαναλαμβάνει. Ακούστηκε όμως κάτι πολύ σωστό και μάλιστα απ τα χείλη της πιο ακατάλληλης. Της Νταιζούλας. Αν η Μελίτα τον αγαπούσε θα στεκόταν δίπλα του και θα τον πίστευε δεν θα ήταν μόνιμα απέναντί του.

Αλλαγή σκηνικού και ενδεχομένως και ηθοποιού γιατί ο Στέφανος με τη μάνα του όταν έχουν κάτι να πουν είναι έξοχος. Με την Εριέττα κάτι στήνει ο τύπος και πια είμαι σίγουρη γι αυτό. Αλλά κι η Παπαδημητρίου υπέροχη. Η μια απ τις τρείς σκηνές που μου άρεσαν σήμερα

Ο Λευτέρης ξεκίνησε να διπλαρώνει την Εύα. Ζητάει πληροφορίες για την παρέα και αναρωτιέμαι γιατί. Ξεκάθαρο οτι δεν νοιαζόταν για το διαφημιστικό αλλα μόνο για να ψαρέψει. Ήταν ανάγκη να τον δείξουν μ αυτό το γελοίο κράνος; Έτσι κι αλλιώς δεν μου αρέσει με αποτέλειωσαν. Ψάχνουμε τις χημείες; Έχουμε συμπέρασμα. Δεν ακολουθεί ο Μπισμπίκης με την καμία.

Η Μαρίλια αγκαλιά με τον ποκοπίκο ήταν χάρμα. Αν δεν άρχιζε την προπαγάνδα θα την απολάμβανα περισσότερο. Δεύτερη σκηνή που μου άρεσε ασχέτως περιεχομένου όμως, γιατί το θέμα της συζήτησης με εκνεύρισε

Αυτό που όλοι κάνουν λες και δεν υπήρξε ποτέ ο Μάνος στη ζωή της και λες και δεν είναι στα διαζύγια με το Στέφανο επειδή έφαγε δεύτερο ξεπούλημα και την σπρώχνουν να βρει γκόμενο λες και θα πατήσει delete και θα ξεκινήσει απ την αρχή έχει αρχίσει και με εκνευρίζει αφάνταστα. Βλέπω μεγάλη αγωνία να την ρίξουν στον Λευτέρη και θυμάμαι εκείνα τα περσινά με το Στέφανο που μας τον σέρβιραν τρεις μήνες σε μεγάλες δόσεις για να μας πείσουν για τον απόλυτο οπότε και απέτυχαν παταγωδώς.

Ο Χρήστος έπιασε δουλειά. Γνώρισε και την Άννα και ώρα είναι να δει το Νταιζουλίνι οτι υπάρχει κι ανταγωνισμός. Η Αννα όμως εξακολουθεί να μου είναι αδιάφορη.

Νομίζω οτι έρχεται η σειρά της Δάφνης για χωρισμό. Καθόλου δεν άρεσε στο Νικόλα που άκουσε οτι θα τον περιμένει στο σπίτι του Λευτέρη. Να ρωτήσω εγώ τώρα ή θα γίνω κακιά; Ο Λευτέρης έμεινε με τη βρεγμένη μπλούζα για να λυμπιστούμε το αγαλματένιο του κορμί;

Ο Ρούσσος κι η Αμαλία έχουν αυτή τη στιγμή σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα και μιλούν για τη σχέση του Λουκά και της Νόρας; Πόσο φυσιολογικό είναι αυτό; Καταλαβαίνω οτι ο Πέτρος αγαπάει τα παιδιά αλλά όταν έχει φωτιά στα μπατζάκια του και προβλήματα με το δικό του παιδί το να πιάνει την κουβέντα για τα προβλήματα των άλλων πόσο αληθοφανές σας μοιάζει;

Τα κορίτσια στο ατελιέ της Δάφνης στην ανασκόπηση της ημέρας απλά αδιάφορα. Μου αρέσουν μαζί αλλά όχι σε σκηνές ανούσιες σαν τη σημερινή που απλά επαναλάμβαναν στη Νόρα πρόσεξε μη χωρίσεις. Το εμπεδώσαμε επίκειται χωρισμός.

Τελικά αφού πρώτα το ακούσαμε σε όλους τους τόνους κι απ όλους ο καυγάς έγινε. Θεωρώ οτι το ηθικό θέμα ήταν απλά η αφορμή. Σε άλλη στιγμή θα το συζητούσαν και θα έβρισκαν τη μέση οδό. Η αιτία ήταν η ανασφάλεια της Νόρας μετά τις ιατρικές εξετάσεις και η ζήλεια του Λουκά που μόνο λογική δεν μου φαίνεται.

Άσχετα απ αυτό νομίζω η ωραιότερη σκηνή του επεισοδίου ήταν ο καυγάς μες τη βροχή. Μου άρεσαν και επιτέλους ξαναβρίσκουν την καλή τους χημεία που ακόμη και αυτή τελευταία είχε ατονίσει.

Πολυ ευστοχος σχολιασμός!
ένα όσκαρ απο μενα
Ειδικα για την κουβεντα της Νταίζης στο Στεφανο
που ειπε πως αν τον αγαπουσε δεν θα τον εδιωχνε
οι φρασεις τυπου <<Σκασε και Βούλωστο>> ηταν ωραιοτατο εφε
oscar

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:41 pm

loukitsa έγραψε:Πεθαίνω με το Λουκά επαγγελματια σοβαρο δικηγόρο!!!!!!

Τωρα για το νοσοκομείο τι να πώ; Ότι ο ρόλος του Ρούσσου αρκέστηκε στο να διωξει το Στεφανο από το δωματιο; Τα ιδια παλι σε επανάληψη, το εμπεδώσαμε πάμε παρακάτω…!

Ευα-Λευτερης:Ευα μεγαλή μπουκια φάε μεγαλη κουβεντα μη λες για την πρόταση γαμου!Αν τον βγαλουν αδερφο του Μπέλλου που κοπτονταν να παντρευτει…..Δεν ηταν μονο η πρόταση που της εκανε ηθελε να μάθει κι αλλα ο Λευτερακης αλλα βρήκε τοίχο

Η Ευα με τα παιδια της ηταν τελεια σκηνη, όχι άλλο προξενιο στην Ευα και δεν τον λες και ΘΕΟ!!!!

Λουκας-Νόρα:Τετοιες σκηνες ουσιας της προτιμω από το να παλιμπαιδίζουν!

Η Μελίτα δεν δυσκολευτηκε ιδιαίτερα να αφησει τη Νεφελη στους παππουδες της!

2 καμπανακια για χωρισμο Λουκα και Νόρας το ένα του Νικόλα στο Λουκά που αγαπαει το Νορακι του ο γλυκος μου το άλλο του Ρούσσου στη Νόρα! Στο τριτο καμπανακι θα αρχισει καμια παράσταση? Ελπίζω να μην καταληξει σε παρωδία!

Ανεκφραστη η Άννα στο τηλεφωνημα με την Αντιγονη σε αντιθεση με την Καρτάλαινα που ηταν εκφραστικότατη!

Τα αδερφακια Χενσελ και Γκρετελ στης Μπεκρουλίτας το αξιο σχολιασμου είναι το κραγιον της Οχιας που το εβαλαν και σαν μελανια στο Στεφανο….ΟΧΙ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ ΛΕΜΕ!Έτσι όπως εφευγε ο Σταυρου από την σκηνη του με τη Νταίζη νόμιζα πως θα καβαλούσε την παρκαρισμενη <<γουρούνα>>

Κοριτσοπαρέα:Η Νόρα μουλάρωσε και παραλογίζεται!Καλα της τα είπε η Δαφνη

Συμφωνω πως επρεπε να μιλησει πρωτα με τη Νόρα και μετα να παραιτηθει από την υπόθεση ο Λουκάς

Η σκηνη Αντιγονης-Στεφανου πολύ δυνατη!

Ρούσσος-Αμαλί:Μου άρεσε πολύ η σκηνη τους

Τσακωμος Λουκά Νόρας επρεπε να μην κρατησετε Μυστικά και οι δυο εκει που τον εδιωξε από το σπιτι και τον κυνήγησε μεσα στη βροχη ηταν πολύ συναισθηματικη σκηνη!

Ο εφιαλτης της Εριεττας μπορει να φαινεται ασχετος αλλα για μενα ηταν πολύ σχετικος!

Ψηφιζω Πολύ Καλό
Ένα όσκαρ στον Παναγιωτη Πετρακη , στην Αντιγονη Δρακουλάκη και στον Δανη Κατρανίδη Στέλλα Παπαδημητριου και Πεφάνη!

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα και το Πατσοζευγαρο
ainta

Όπως πάντα υπέροχος σχολιασμός! Δικό σου oscar
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:44 pm

DESPOINA έγραψε:

Συγνώμη είδα καλά? Αύριο πάει η Νόρα στη Μελίτα να την πείσει για Στέφανο? Έτσι κάνουν οι κολλητές σας? πάνε στη γκόμενα του άντρα σας να την πείσουν να μη τον αφήσει?

Καταργούν οτιδήποτε ξέρουμε για τη φιλία προκειμένου να σπρώξουν το κοινό να συγχωρήσει το Μελιτόνι
Θα βάλουν την Νόρα να της πει. Μη στεναχωριέσαι Μελίτα μου εσένα αγαπάει ο άντρας της κολητής μου γύρνα σ αυτόν. Και τώρα αυτή θα είναι η Νόρα η παιδική φίλη της Εύας;

Επεισόδιο 410 - Ημερομηνία 04-10-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:47 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥ ΣΑΣ Flkia !!!!! ΜΟΛΙΣ ΓΡΑΦΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ !!!! inlove
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 8:52 pm

Clarabelle έγραψε:
DESPOINA έγραψε:

Καταργούν οτιδήποτε ξέρουμε για τη φιλία προκειμένου να σπρώξουν το κοινό να συγχωρήσει το Μελιτόνι
Θα βάλουν την Νόρα να της πει. Μη στεναχωριέσαι Μελίτα μου εσένα αγαπάει ο άντρας της κολητής μου γύρνα σ αυτόν. Και τώρα αυτή θα είναι η Νόρα η παιδική φίλη της Εύας;

ΑΝ ΞΑΝΑΔΩ ΤΑ ΠΕΡΣΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ!!!! Grrr nteni Kotsides
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 9:04 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο το βρήκα πάρα πολύ καλό!
Τρελαίνομαι για τις συγκρουσεις Ρούσσου – Στέφανου και Νταίζης – Στέφανου για χάρη της Μελίτας!! Ο Στέφανος πλέον κάνει απεγνωσμένες, σπασμωδικές κινήσεις για να πείσει την Μελίτα για την αθωότητα και την αγάπη του. Την διεκδικεί και της αξίζει.
Τη μία μπούκαρε στο νοσοκομείο και της έλεγε να σηκωθούν να φύγουν, να πάνε όπου θέλει, ότι ξέρει ότι και αυτή τον αγαπά ενώ ο Ρούσσος τον έσμπρώχνε έξω από το δωμάτιο!! Μου άρεσε που η Μελίτα πάντως κράτησε μια απόσταση από τους γονείς της και δεν πήγε να μείνει μαζί τους και πολύ περισσότερο είναι δείγμα πιο ώριμης σκέψης αυτά που τους έλεγε για την ανατροφή της κόρης της.
Την άλλη ο Στέφανος άρπαξε την Νταίζη και την πήγε να πει την αλήθεια στη Μελίτα. Η Νταίζη, φοβερή δεν το συζητώ, έβαλε για μια ακόμα φορά όχι απλώς φωτιά αλλά πύρινη λαίλαπα στην σχέση της Μελίτας και του Στέφανου. Όχι μόνο έδωσε στη Μελίτα να καταλάβει ότι εξαναγκάζεται να παίξει θέατρο αλλά έβαλε και στον Στέφανο την φυτιλιά ότι η Μελίτα πήγε μαζί του για να πικάρει τον Μάνο. Έχει βρει το αδύνατο σημείο του και χτυπάει αλύπητα. Η οργή του Στέφανου όταν της φώναζε μπροστά στη Μελίτα “βούλωστο” και στη συνέχεια “μην βάζεις στο στόμα σου τη Μελίτα” ήταν φοβερή!
Η συγγνώμη που ζήτησε η Νταίζη από την Μελίτα μου φάνηκε μια έκλαμψη ειλικρίνειας. Δεν ξέρω τι γίνεται, δεν νομίζω όμως ότι οργάνωσε αυτή την απόπειρα.
Μετά από τόσες συγκρουσιακές σκηνές πάντως έχω επιθυμήσει πάρα πολύ μια τρυφερή σκηνή ανάμεσα στην Μελίτα και τον Στέφανο! Love! Love! Love!
Ως προς τη Νόρα και τον Λουκά αυτήν την στιγμή έχουν και οι δύο δίκιο. Ο Λουκάς είπε στη Νόρα “ξέρω μόνο ό,τι μου λες εσύ” και αυτό είναι αλήθεια. Η Νόρα δεν μπορεί να περιμένει ότι ο Λουκάς θα της συμπαρασταθεί σε ένα πρόβλημα που δεν το γνωρίζει καν. Βέβαια και ο Λουκάς της είπε βαριές κουβέντες. Εκεί δε που άρχισαν την καταμέτρηση τι μου έκανες εσύ, τι σου έκανα εγώ φάνηκε ότι έχουν πολλά θέματα να ξεπεράσουν για να είναι μαζί χωρίς να τους τρώει το ποιος πλήγωσε ποιον περισσότερο.
Ο Λευτέρης δεν ξεφεύγει από τον στόχο του αλλά πιστεύω ότι τον αγγίζουν και η Δάφνη και η Εύα και μάλιστα όταν είπε στην Εύα “είμαι εδώ για ό,τι χρειαστείς” το εννοούσε.
Το highlight του επεισοδίου ήταν ο εφιάλτης της Εριέττας. Ήταν εντυπωσιακή σκηνή και μου δημιούργησε πολλά ερωτήματα. Ποιοι ήταν αυτοί οι άντρες; Ήταν η κλίκα των Λύτρα, Λαζαρίδη, Ρούσσου, Χατζηβασιλείου;;; Ποιος είναι ο πραγματικός πατέρας της Εριέττας που τον έφαγαν κιόλας;; Και ποιος από όλους τον πυροβόλησε;; Πιστεύω ότι αυτός ο φόνος έχει σχέση τόσο με το ερώτημα που έθεσε ο Στέφανος στην Αντιγόνη γιατί μισεί τον Ρούσσο και την Μελίτα τόσο πολύ όσο και με την δολοφονία του Χατζηβασιλείου τόσα χρόνια μετά.
Και η Εριέττα έχει και αδερφό!!!
Μ' αρέσει αυτή η πλοκή!!!!

Εξαιρετικές ερμηνείες από Πολυχρονίδη-Παπά-Σταύρου!!

συμφωνωωωω...
βεβαια το επεισοδιο δεν μου αρεσε γτ βαρεθηκα να βλεπω νορα και λουκα...
ελεος δηλαδη....ας δειξουν αμαλια και πετρο λιγο περισσοτερο.....

κατα τάλλα συμφωνω...
πιστευω οτι αυτα που ειπε η νταιζη στο στεφανο στο μελλον θα τον επηρεασουν και ισως ειναι ενας λογος που θα κανει κατι με την εριετα....
ισως πιστεψει οτι η μελιτα δεν τον αγαπα...και αυτο τον πληγωσει....
η νταιζη εχει βαλθει να τους χωρισει...γνωριζει οτι η μελιτα ειναι το αδυνατο σημειο του στεφανου και βαραει αλυπητα....

μου αρεσε επισης γιατι ο στεφανος εχει διαχωρησει τη θεση του επιτελους....
την ευα τη βλεπει ως μανα του παιδιου του και μονο...τη μελιτα αγαπαει...

γα αυτο και οταν η νταιζη του ειπε για ευα και μελιτα εκεινος απαντησε μονο για τη μελιτα...
<μηην βαζεις τη μελιτα στο στομα σου.....>

ετσι αγορι μου.....

Σ'ΑΓΑΠΑΩΩΩΩ..... Love!

cancoon oscar
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Οκτ 04, 2010 9:13 pm

Clarabelle έγραψε:
DESPOINA έγραψε:

Μα δεν έχουν άλλους τρόπους να την περάσουν στο κοινό!
Μέσω απόλυτου δεν περνάει,για πολλους λόγους προφανείς.. livani
Ο τρόπος ένας από τους πιο δημοφιλείς χαρακτήρες του ά κύκλου,που έγινε ένας από τους πιο αντιπαθείς χαρακτήρες του β' κύκλου,σχετικά παραδόξως,και αυτό γιατί ουδέποτε σεναριακά της αποδόθηκε πρόθεση,και κατα τη γνώμη μου,όντως δεν είχε πρόθεση,. και η πρόθεση όσο να 'πεις μετράει,ειναι ο εξής ένας..ο μονόδρομος Νόρα!
Τα Λουκανοράκια σκίζουν,ο Λουκας θα ΄ταν ακόμη πιο άτοπο..οπότε παίζουν το έτερο γερό χαρτί!
Γιατί σαπουνόπερα δε γράφουν lmao ,αλλα σε κοινό υποδεέστερο ακόμη και τυπικής σαπουνόπερας,νομίζουν ότι απευθύνονται! Matakia
Εδώ παραλλήλιζαν Λουκά-Νταιζη με Στέφανο-Ευα,μην ξεχνιόμαστε..(αλλά ούτε κι αυτό τους έκατσε)
Τέσπα,ούτε η φιλία Ευας και Νόρας κλονίζεται,ούτε τίποτα ιδιαίτερο επιτυγχάνουν,κατά τη γνώμη μου..
Το πολύ πολύ,να γίνει η Νόρα κουμπαρα των απόλυτων! (Ο Λουκας δεν ήταν νομίζω και της Ευας;;??ή όχι??)
Και τονίζω ότι αυτό αφορά αποκλειστικά και μόνο στις συζητήσεις για τον άπολυτο και στις προτροπες της Νόρας που ξεχνά ό,τι έχει προηγηθεί, κι επουδενί στην γενική αποκατάστασή των σχέσσων τους!(ξεκούδουνη κι αυτή,αλλά το κορίτσι έχει λιγοτερους φίλους απ΄την Νταιζη,τι να κάνουμε..)
Υγ.ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης