Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap22%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 22% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap22%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 22% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap17%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 17% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap17%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 17% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap14%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 14% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_lcap8%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Vote_rcap 8% 
[ 7 ]

Σύνολο Ψήφων : 83

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Vasouli Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 10:47 pm

Η σκηνη Νορας-Μελιτας αθλια για μενα.. Καταφεραν να κανουν τη Μελιτα ενα αντιπαθητικο προσωπο για μεγαλο μερος του κοινο κ τωρα τι προσπαθουν να σωσουν? Να την ξανακανουν συμπαθη? Να τη βαλουν στην παρεα? Κ μεσα απο τη Νορα? Δεν υπαρχει καμια λογικη σε ολο αυτο.. Η Νορα τι εχει παθει κ σκιστηκε να παει να της πει τα νεα κ να υποστηριξει το Στεφανο? Μονο με λοβοτομη γινονται αυτα..
Μεχρι κ ο Σταυρου εχει αλλαξει τον τροπο που παιζει..Σημερα ηταν αυτος ανθρωπος που αγαπαει πραγματικα κ πηγε να παρακαλεσει να τον πιστεψει??
Δεν καταλαβαινω γιατι προβαλλεται τοσο η Μελιτα, και γιατι πρεπει να βρισκεται μεσα σε ολα..Σημερα δεν κολλαγε πουθενα, κ ομως την ειδαμε ουκ ολιγες φορες..Αν θελουν να κανουν ξανα τη Μελιτα κ το Στεφανο ζευγαρι ας το κανουν.. γιατι πρεπει πρωτα εγω να πειστω με το ζορι οτι η Μελιτα ειναι κακομοιρα? κ ολοι να τη συμπονουν..η Ευα, που της εχει κανει τοσα και η Νορα που της εχει πει τοσα...

Νορα και Λουκας-συνεχεια απο χτες στη βροχη-ΤΕΛΕΙΟΙ!!!
Αμαλια-Λουκας πολυ μου αρεσαν κ η Αμαλια οπως παντα αλλοπαρμενη!! Τωρα το ξανασκεγτεται μηπως ο Στεφανος ειναι καλος για γαμπρος!Δεν παμε καλα!
Αμαλια-Πετρος επισης φοβεροι! Οπως παντα!
Η Νταιζη πως κανει τη μανουλα οτι θελει ρε παιδια??? Η μανουλα περισι δεν ηταν αρχηγοπουλο? τωρα πως καταντησε να την εκβιαζει???
Η Εριεττα συνεχιζει να μου αρεσει πολυ!! κ με το Στεφανο, ο οποιος που τον χανεις που τον βρισκεις μαζι της ειναι! Τι του ειπε? οτι ειναι πολυ γενναιδωρος στον ερωτα????
Τα λεφτα τα πηρε το μπεμπακι με τα γλυκα πατουσακια αλλα η παρεα το εκανε βουκινο αμεσως!!
Ο Λευτερης γιατι χαρηκε μολις ακουσε για την κληρονομια???

Μετριο απο εμενα... Περιμενω να δω αυριο τη Νταιζη να ζηλευει!
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 10:50 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ!!! ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΚΥΡΑ!!!!

ΚΑΛΑ.....

ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ:Η ΠΡΩΤΗ ΣΚΗΝΗ ΒΑΡΕΤΗ!!!!ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΑΠΙΘΑΝΕΣ!!!
ΕΥΑ:ΤΗ ΣΥΓΓΙΝΙΤΙΚΗ Η ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ Snif !!!ΕΥΑ "ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΑΝΟ"..... Confused? lmao lmao xoxo ΠΕΣ ΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ!!!!
ΛΟΥΚΑΣ-ΕΥΑ:ΤΕΛΕΙΟΙ!!! ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ : respect :
ΝΟΡΑ-ΔΑΦΝΙ-ΝΤΑΙΖΟΥΛΑ:ΚΑΤΑΠΙΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ Η ΝΤΑΙΖΟΥΛΑ!!!! : juhu : yey
ΝΙΚΟΛΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ: Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!ΟΤΙ Θ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ!!!!!
ΛΟΥΚΑΣ-ΑΜΑΛΙΑ:ΦΟΒΕΡΟΙ!!!!!
ΑΜΑΛΙΑ-ΡΟΥΣΟΣ:ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ!!!ΑΧ ΡΕ ΑΜΑΛΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΑ ΝΤΕΚΑΠΑΖ!!!

ΑΚΥΡΑ....

ΡΕ ΝΟΡΑ ΜΑΘΕΝΕΙ ΟΤΙ Η ΚΟΛΛΙΤΗ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΛΗΡΩΝΩΜΗΣΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΟ!!!ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ 17 ΧΡΟΝΙΑ!!!! slap ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΛΙΤΑ ΔΕΝ ΣΧΟΛΕΙΑΖΩ Fskl !!!!ΜΗΝ ΔΕ ΒΓΕΙΣ ΕΣΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΘΥΜΑ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ Grrr !!! ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΟΜΦΕΤΙ!!!!

ΝΤΑΙΖΗ Confused? ΤΕΤΕΙΑ ΤΡΙΦΕΡΟΤΙΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!! ΗΛΙΘΙΟ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΟΥΛΗ??

ΠΑΡΑΤΙΡΗΣΕΙΣ....
Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΟΝ ΚΑΔΟ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ???
Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΩΡΑ ΘΥΜΙΘΗΚΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΔΕΜ??
Η ΜΕΛΙΤΑ ΑΦΡΑΓΓΗ, ΜΟΛΙΣ ΒΓΙΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙ,ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ Η ΜΑΣΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ... ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ!!!!!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!
ΠΕΡΙΜΕΝΟ ΜΑΝΟΕΥΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!! Flkia
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 10:50 pm

JESSIE έγραψε:
Κέλλυ, το ξέρω οτι έκανες χιούμορ, αλλά αυτά τα πράγματα συμβαίνουν, δηλαδή ο χρόνος απαλύνει πολλά άσχημα συναισθήματα και μας κάνει να βλέπουμε όσα έγιναν με κάποια απόσταση... Ας πούμε, όταν ένα ζευγάρι χωρίζει, αυτό σημαίνει οτι όλοι οι κοινοί τους φίλοι πρέπει να πάρουν το μέρος του ενός και να στραφούν εναντίον του άλλου? Μπορούν να τηρήσουν μιά στάση πολιτισμένη, και να είναι φίλοι και με τους δύο, περισσότερο ή λιγώτερο , ανάλογα με τους δεσμούς που τους ένωναν από την αρχή...

Μα αυτή η σκηνή που παρακολουθήσαμε σήμερα με τη Νόρα,δεν επρόκειτο για στάση πολιτισμένη αλλά για τρελή φιλία!Δεν είναι απλά πολιτισμός το να πάω στην ερωμένη του συζύγου της κολλητής μου και να την πείσω να τα ξαναβρεί μαζί του!Είναι απλά παράλογο!!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 10:55 pm

kelly έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Κέλλυ, το ξέρω οτι έκανες χιούμορ, αλλά αυτά τα πράγματα συμβαίνουν, δηλαδή ο χρόνος απαλύνει πολλά άσχημα συναισθήματα και μας κάνει να βλέπουμε όσα έγιναν με κάποια απόσταση... Ας πούμε, όταν ένα ζευγάρι χωρίζει, αυτό σημαίνει οτι όλοι οι κοινοί τους φίλοι πρέπει να πάρουν το μέρος του ενός και να στραφούν εναντίον του άλλου? Μπορούν να τηρήσουν μιά στάση πολιτισμένη, και να είναι φίλοι και με τους δύο, περισσότερο ή λιγώτερο , ανάλογα με τους δεσμούς που τους ένωναν από την αρχή...

Μα αυτή η σκηνή που παρακολουθήσαμε σήμερα με τη Νόρα,δεν επρόκειτο για στάση πολιτισμένη αλλά για τρελή φιλία!Δεν είναι απλά πολιτισμός το να πάω στην ερωμένη του συζύγου της κολλητής μου και να την πείσω να τα ξαναβρεί μαζί του!Είναι απλά παράλογο!!!

Κέλλυ να προσθέσω οτι δεν είναι μόνο η ερωμένη του συζύγου. Είναι επίσης η γυναίκα που ξέρει η Νόρα οτι διέλυσε και την πρώτη φορά τη ζωή της Εύας μια μέρα πριν το γάμο
Αν ήταν κάτι που συνέβη μια φορά μπορεί κανείς να πει οτι ο έρωτας ειναι τυφλός και συμβαίνουν και απρόοπτα
Η Νόρα ξέρει οτι ήταν η δεύτερη φορά που η Μελίτα διέλυσε την κολλητή της
Τι συζητάμε λοιπόν;
Απο που προκύπτει τόση επιείκεια;

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 10:58 pm

ΞΕΧΑΣΑ...
ΑΠ ΕΝΑ oscar ΣΤΗΝ κ.ΞΥΛΑ,ΤΟΝ κ.ΠΕΤΡΑΚΗ,ΤΗΝ κ.ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ,ΤΟΝ κ.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟ,ΤΗΝ κ.ΓΕΩΡΓΟΝΗ,ΤΗΝ κ.ΠΕΦΑΝΗ,ΤΗΝ κ.ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟΝ κ.ΣΤΑΥΡΟΥ!!!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 10:59 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Ερχεσαι στα λόγια μου! Αυτές τις δύο δεν τις ένωνε τίποτα!!!

Εγώ πάντως δεν είδα τη Νόρα να προσπαθεί και πολύ για να τα ξαναβρούν Μελίτα Στέφανος... Είπε την άποψή της και δεν επέμενε όταν η Μελίτα έλεγε τα γνωστά κουλά της...
Μπορεί όλη η σκηνή να έγινε έτσι ώστε να το μάθει η Μελίτα από κάποιον ουδέτερο κι όχι από την Αμαλία, που θα άρχιζε πάλι το κήρυγμα για τά νέα "όνειρα" που κάνει για το παιδάκι της, κι έτσι είδαμε ότι η Μελίτα παραμένει μουλαρωμένη (αφού είναι χαζή)! Πάντως δεν βλέπω επανένταξη της Μελίτας στην παρέα, μόνο μιά φιλική αντιμετώπισή της για όσο είναι μόνη της, κάνοντας την επανάστασή της!!
Αυτά από μένα, καληνύχτα σ'όλους!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 11:03 pm

Clarabelle έγραψε:
kelly έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Κέλλυ να προσθέσω οτι δεν είναι μόνο η ερωμένη του συζύγου. Είναι επίσης η γυναίκα που ξέρει η Νόρα οτι διέλυσε και την πρώτη φορά τη ζωή της Εύας μια μέρα πριν το γάμο
Αν ήταν κάτι που συνέβη μια φορά μπορεί κανείς να πει οτι ο έρωτας ειναι τυφλός και συμβαίνουν και απρόοπτα
Τι συζητάμε λοιπόν;

Και μάλιστα τη στιγμή που στα λάθη της ίδιας της της παιδικής φίλης,η Νόρα στάθηκε απέναντι και δεν έδειξε επιείκεια!Πάντα ήταν αντίθετη στην παράνομη σχέση της με τον Μάνο!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 11:08 pm

Ενα ακομα μετριο επεισοδιο που το μονο που αξιζε ηταν η πρωτη σκηνη Νορας-Λουκα ενταξει ελιωσα χαθηκα.... Love! inlove
Η Ευα με της αναμνησεις της....(τι τον δειχνεται τον Μαναροοοο κακο στην σειρα κανεται γιατι η συγκριση ερχεται απο μονη της...Μανος -Τερης....εεε εννοειται Μαναρος.....) αλλα μην την βαζεται την καημενη να λεει τετοιες βλ@@@ οτι ξαφνικα ολα ειναι μια αναμνηση και τωρα μπορει να ξαναρχησει...ελεος μετα απο 15 χρονια ερωτα.....τοσο παθος τοση ενταση ..τοση αγαπη και ολα τα ξεχασε σε 2 μηνες και φτου κι απ την αρχη ... Synelthe
Δηλαδη ελεος ......
Εδω η Μελιτουλα δεν μπορει να ξεχασει τον Στεφανο που ηταν για καμια 10 μερες μαζι και ακυρωνεται ετσι μια σχεσει 15 χρονων....?
Οκ την πηραμε την κληρονομια δεν ηταν αναγκη να μας δειξουν 10 αθρωπους να λενε Η ΕΥΑ ΠΗΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...
Η Νορα φαουλ σημερα αντι να παει να μοιραστει την χαρα της φιλης της πηγε να ενημερωσει την μπεκρουλιτσα για το ποσο αγιος ειναι ο Στεφανακος.... wall με το ζορι παντως εκει να την χωνεται παντου...
Αναρωτιεμαι αφου η Εριεττα δεν ξερει οτι αυτη ειναι το κοριτσακι στο ονειρο πως θα φτασουν στην εξηγησει...
Η Νταιζαρα εφαγε μεγαλη πικρα σημερα...θα το φυσαει και δεν θα κρυωνει...
Ρουσσος -Αμαλια κλασικη αξια....Η δαφνη οσο παει και γινεται αλλος αωθρωπος...Γιατι? Γιατι ξαφνικα μετα απο 2 χρονια αλλιωνεται ετσι τους χαρακτηρες που ολοι εμεις αγαπαμε?
Αυτα κ απο εμενα..
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Οκτ 05, 2010 11:24 pm

kelly έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
kelly έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Τι συζητάμε λοιπόν;

Και μάλιστα τη στιγμή που στα λάθη της ίδιας της της παιδικής φίλης,η Νόρα στάθηκε απέναντι και δεν έδειξε επιείκεια!Πάντα ήταν αντίθετη στην παράνομη σχέση της με τον Μάνο!

Και να θυμίσω ότι στο κέρατο '2009 η Νόρα ήταν η μόνη που την είπε στη Μελίτα,ενώ τώρα μετα ΚΑΙ από το κέρατο '2010 ,αλλα και το πανηγυρικό σεναριακό άδειασμα της Ευας με την κοιλιά τούρλα,γίνεται αυτή που προτρέπει τη Μελίτα να τα ξαναβρεί με τον Στέφανο livani
Στο σχεδόν δικαιολογημένο,δηλαδή,στάθηκε ως φίλη που *@&*%^ το όνειρο της κολλητής της,και στο φτηνά αδικαιολόγητο γίνεται προξενήτρα livani
180 μοίρες ακριβώς,της καναν τη μετάλλαξη!
Υγ.Την Ευα την έβριζε για έναν έρωτα 14 ετών που τροφοδοτούνταν από το παραμύθι του Μάνου μετά τον παραλίγο γάμο της με το Στεφανο,τη Μελίτα την προτρέπει για τον έρωτα μηνων ,με τον αντρα που γνώρισε ως επισημο αγαπημενο της άρτι απο κοινού απαχθείσας Έυας,με την οποια και είχαν έρθει πιο κοντα απο ποτέ livani
..και για τους οποιον η ιδία τους ψάρευε ΟΛΟΥΣ ανεξαιρετως ρωτώντας αν είναι ευτυχισμένη,πώς περνανε,αν της φέρεται όπως στην αρχή ,αλλά παρατησε ΚΑΙ την ίδια τη Νόρα για να τρέξει να συρθεί την παραμονή του γάμου του Λουκά στο Καρταλόσπιτο! livani
Ενω η Ευα,είχε πρηξει τον Στεφανο,που τότε ήταν στα πολύ καλά τους,με τη στεναχώρια της που χάνεται μια τέτοια αγάπη,όπως των παιδιών! livani
Και τα μυαλα στα κάγκελα livani
soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:33 am

Λοιπον στη σκηνη Νορας και Λουκα μου αρεσε η Νορα μακραν σημερα υποκριτικα. Αυτος ο Λουκας την εχει χασει την μπαλα, για καμμια ατακα καλος ειναι, εχει αποδειχθει "κρυος" στις εκφρασεις του προσωπου του και γενικα, και ας τον μαθει καποιος να "φιλαει" φιλι ηταν αυτο που εδωσε στην Νορα οταν την εριξε στο κρεββατι? gibbs Απαραδεκτος...

Αμαλια εισαι ΘΕΑ!!!!!!!!!! Τελεια στη σκηνη με τον Λουκα και με τον Ρουσσο επισης : respect : : respect : : respect :

Ρουσσος επισης πολυ καλος!!!!!!!!

Επιτελους σημερα ειδαμε αρκετα Ευα και το χαρηκα πολυ!!!!!!!! Η σκηνη που αναπολουσε την τελευταια νυχτα πολυ ωραια και ξανειδαμε Μανο , μαναρο λεμε.... Και η συζητηση της μετα με την Αγγελα μου αρεσε.Ολοι η οικογενεια Χαριτου μαζεμενη γλυκια σκηνη αλλα ο Αγγελος κλεβει την παρασταση, θα τρελλαθω τι παιδι ειναι αυτο? τι γλυκας? inlove

Μελιτα ως συνηθως αδιαφορη..... GN1 καλε ευχαριστησε και την Νορα, αυτο να σημιωθει δεν τα κανει η Μελιτα αυτα.

Νταιζη πορωμενη εκει με τα φραγκα λεμε, ποσα θες ακομα μαρη κοταρα? τι μανια ειναι αυτη πια? Αλλα βλακεια των κοριστσιων που της αποκαλυψαν την αληθεια για την κληρονομια, την φωτια της παλι την αναψε, ασχετα απο ολα αυτα η Κα Πολυχρονιδη ειναι κουκλα!!!!!!!!

Στεφανος με Εριεττα εχουν πιασει κολεγιες καλες huhu αντε να δουμε που θα καταληξουν και αυτοι, Αλεξανδρος αχ.......... τι αντρας, αυτος ειναι παιδι!!!!!!!! παιδι μου!!!!!!!!!!!!!

Αννα καραδιαφορη, πανε να την μπλεξουν με τον Χρηστο τωρα? Ολα τα ακυρα σε αυτη την σειρα.

Ο Νικολας εχει βελτιωθει παρα πολυ αλλα Νικολακη μαζεψε την ζηλεια σου μπουρλωτο εχεις γινει πια, μια χαρα σου ειπε η Δαφνη, δεν ειναι μερος του ντεκορ, οπως πας εσυ θα την σπρωξεις στην αγκαλια το Λευτερακη....

Δαφνη και Ηλιας αδιαφορη σκηνη.

Εριεττα μαζεψου με τους εφιαλτες θα αποκαλυφθει τρελλη συγγενεια και δεν θα το αντεξω η γυναικα. Παντως δενει υποκριτικα με τον Αλεξανδρο.

Αντιγονη : respect : : respect :
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:50 am

Kelly σωστη σε βρισκω στο τελος θα το δουμε και αυτο οπως το πανε αυτοι.

Παιδια εγω ειδε στο site του mega το επεισοδιο μετα τις 12 γιατι την βολτα μου δεν την εχασα, αλλα ειδα την σκηνη με Ευα και Λουκα στο παγκακι, ο ενας χυμο η αλλη παγωτο.Αλλα οι σκηνες προχειρα γυρισμενες, δεν προσεχουν καθολου τ φορανε οι ηθοποιοι σε ποια σκηνη, τι λενε, που και ποτε, αντε γεια, εδω ειναι το πανηγυρι το μεγαλο lmao

Και ειδα σημερα σε ενα μεσημεριανο που ελεγε "γιατι η Ακριτα σταματα να γραφει τα μυστικα" ποσο δηλ. να το πηγαινε ακομα? απο περυσι επρεπε να σταματησει ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

Και λενε εκει ολοι, "υπαρχουν ανθρωποι που ξερουν ποτε να σταματησουν, οταν ειναι στην κορυφη και η επιτυχια ειναι μεγαλη...."

Που ειδαν την μεγαλη επιτυχια οεο? Που εχουν ισοπεδωσει τα παντα και τους παντες και ειναι σαν να παρακολουθουμε αλλη σειρα? Αι σιχτιρ πια...

Θα συμφωνησω με σχολιασμο Clarabelle και soso , σπρωξτε..... δωστε.... και σωστε....... livani
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:25 am

Καλημερες!! (τετοια ωρα που πηγε..) Ας σχολιασω κι εγω αυτο που υποτιθεται οτι εξακολουθει να λεγεται Τα Μυστικα Της Εδέμ!!

- Μου αρεσαν οι σκηνες του Λουκά και της Νόρας στη βροχή και στο σπιτι με τα μπουρνουζια τους!! Υπεροχοι και οι 2!! Αλλά ημαρτον με τις προοικονομιες του χωρισμου!! Υποτιθεται οτι θα επρεπε να μας κρατατε σε αγωνια και οχι να μας το διατυμπανιζετε 800 φορες την ημερα!!!
- Το ιδιο ισχυει και για Νικόλα και Δάφνη!! Καλές και απαραιτητες οι ζηλιες για να υπαρχει μια τονωση, αλλά οχι να τους φτασουν και στο διαζυγιο!! Ημαρτον!!
- Οσο για την Αννα και την Εριεττα, κι εγω πιστευω οτι η σκηνη του εφιαλτη ειναι αληθινη, αλλα λογω του οτι ηταν μια τραυματικη εμπειρια, εχει διαγραφει απ'τον σκληρο.. Οπως φαινεται ομως, επεται συνεχεια στις συγγενειες Α' βαθμου!!
- Μου αρεσε που η Εύα σκεφτοταν την τελευταια νυχτα που ηταν ολοι μαζι, αλλά δεν μπορω να σκεφτω οτι ξεπερασε ετσι 20 χρονια τρελου ερωτα για το Μάναρο!!! (Αχ ποσο μου ελειψε!!) Κι η Αγγέλα να φασκει και να αντιφασκει συνεχεια!! Απο τη μια να της λεει οτι δε θα ξεχαστει ποτε ο ερωτας της για το Μάνο και απο την άλλη οτι πρεπει να προχωρησει!!! Μια ροη εσεις εκει πανω!! 2 χρονια βλεπαμε μια Εύα να λιωνει για το Μάνο και τωρα τον απορρίπτετε ετσι με τη μια???
Και δεν δεχομαι το οτι τοσο καιρο που λειπει ο Μάνος δεν την εδειξαν να στενοχωριεται μια φορα και να τον σκεφτεται... Ειδαμε τοσες φορες την καυση της πυροβολημενης.. Ενα φλαςμπακ με το Μάνο κοστιζε πολυ?? Grrr
- Τα λουλουδια στην καναπεδατη απο μενα, σκεφτηκε ο Στεφανακος και για να κερδισει χρονο απο τις γυροβολιες με την Εριεττα, ειπε να τα στειλει με ιντερφλορα!! Ημαρτον!!
- Ποσο γλυκος ο Λουκακος κρυωμενος!! χεχε!! Και να η ανακοινωση για την κληρονομια, και να η τρελη χαρα, και να πρεπει να ειδοποιησουν το Ευάκι, και τσουπ η Νόρα στο Μελιτονι... Μα κυριοι σεναριογραφοι, γιατι δεν ειστε συνεπεις σε αυτα που ΕΣΕΙΣ γραφετε??? Μα να πηγαινει για προξενια στη γκομενα του αντρα της φιλης της?? Εστω και πρωην?? Ημαρτον!!
- Νταιζη και Αντιγονη σε παραλληρημα και παλι... Και η Νταιζουλα ειρωνια στη μανουλα??? Ντροπη!! (να και η ριμα!!) Η Νταιζη μονο με φονους και εκβιασμους λυνει τα προβληματα της?? Ειπαμε χρυση μου, κι αλλοι περασαν δυσκολα παιδικα χρονια, αλλα δε γραφτηκαν στην Κοζα Νοστρα!! Υπεροχη η Κα Παπαδημητριου!!
- Λουκας και Εύα σε υπεροχες σκηνες!!! Ολες ομως!!! Να δω το Λουκα στη σαουνα και τι στον κοσμο!! Ακομα και η εξτρα μπονους σκηνη πολυ ομορφη!! Α, υπεροχα και τα φορεματα της Εύας!! Τι γυναικα, Θεέ μου!!
- Η σκηνη της Δάφνης και της Νορας να χοροπηδουν επειδη η φιλη τους πηρε την κληρονομια, μου φανηκε πολυ εκτος και πολυ ασχημο, αν σκεφτει κανεις τον ως τωρα χαρακτηρα της Δαφνης! Βεβαια πολυ χαρηκα με την ταπα που εφαγε η Νταιζουλα και καταπιε το φαρμακι της, αλλα ρε κοπελιές, κοτζαμαν 2 στον αριθμο αποπειρες εκανε στην Εύα, επρεπε να της το ξεφουρνισετε ετσι??Λες και δεν την ξερετε!! ΝΑΑΑ μια αφορμη (με το συμπαθειο) της δωσατε για να τα κανει ολα σταχτη και burberry, που λεει και ενας φιλος μου!!
- Λουκας και Νικολας επισης απολαυστικοι, αλλα η πλακιτσα ψιλομουφα επισης!! Φορτσα Νικολα!!! Μαζι σου!!
- Ολογλυκη η οικογενεια Χαριτου μαζεμενη!!! Ποκοπικοοοοοοο inlove !!!
- Κοτζαμαν Καρτάλης και κοτζαμαν κορη Χατζημπουκλα, παμπλουτου και οι 2 και πηγαν να ξαναμασαμπουκιασουν σε ταβερνειο??? Ενα σικ εστιατορια χαθηκε ο κοσμος να βρουν??? Η πολλη ρομαντζαδα σε εκαψε Στεφανε!!! ΚΑτι παιζει, κατι παιζει (τραγουδιστα!)!!!
- Λουκας και Αμαλία : respect : : respect : !!! ΘΕΑΑΑΑ!!!! Καημενε Λουκάκο, ουτε να φυσηξεις δε σε αφησε!! Αλλά να σου το εγκεφαλικο μολις εμαθε για την κληρονομια!!! Και τον ετζασε τον κρυωμενο Λουκακο!
- Ηλιας επιτελους!! Με χρησμο μεν, αλλα τον χασαμε!!! Αντε να δουμε!!
- Ο Μπελλος δεν θεωρει το Στεφανο ηλιθιο??? Ας γελαω τρις!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!! Ειπε ο πανεξυπνος δισεγγονος του Αινσταιν!! Ασχολιαστη η υπολοιπη συζητηση με την οχια!!
- Πέτρος και Αμαλία : respect : !! ΑΓΑΠΩΩΩ!!
- Ο ξανατσακωμος Νορας και Λουκα με εχει κουρασει!!Πραγματικα ομως!!! Λυπηθειτε μας!!
- Καλε, ο Στεφανος βρηκε χρονο αναμεσα στις βολτες με την Εριεττουλα, να περασει απο την απολυτη αγαπη του, που μεχρι χθες σουρνοταν και σημερα μαζευε τα χνουδια κατω απο το τραπεζακι!?! (Ας την ενημερωσει καποιος για την υπαρξη του swiffer!!) Ma φυσικα και βρηκε χρονο! Fskl

Αυτα στα του σχολιασμου!!
Στα περαιτερω τωρα, διαβαζω ορισμενα ποστς και μου σηκωνεται το μαλλι ορθιο!!!

Οι αγαπημενοι μας σεναριογραφοι τεινουν να αφανισουν ενα μεγαλο ποσοστο των φαν τους!!! Μερα με τη μερα, ακυρωνουν τον ενα ηρωα μετα τον αλλον!! Εσεις τους φτιαξατε! Ή μοηπως το ξεχασατε?? Τουλαχιστον, λιγο σεβασμο, αν οχι σε εμας, στο δημιουργημα σας!
Μετριο απο μενα και με μεγαλη επιεικια!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:26 am

Από ένα oscar στους γνωστους σχολιασμους!!! Μπραβο σας κοριτσια μου!!!

(Κατα λαθος, ποσταρα 2 φορες το σχολιασμο και στη διορθωση του 2ου κατι επρεπε να γραψω, αφου δε σβηνεται!!

Χιλια συγνωμη!!

Flkia
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 9:00 am

soso έγραψε:
kelly έγραψε:Δεν θα μπω καν στη διαδικασία να γράψω σχολιασμό γι'αυτό που αντίκρυσαν τα ματάκια μου σήμερα και τις τελευταίες μέρες γενικότερα!Συμφωνώ σε όσα έχετε πει περι μετάλλαξης χαρακτήρων,με έχετε καλύψει πλήρως!!!!
Ένα σχόλιο έχω μόνο!!!
Σας έχω special επεισοδιάρα Χριστουγγενιάτικη εορταστική με τα όλα της για να μην κουράζεστε κιόλας(εσείς εκεί πάνω)!!!

Λοιπόν,έχουμε και λέμε:
Παραμονή Χριστουγέννων!Η Αγγέλα λόγω του ότι είναι τα πρώτα Χριστούγεννα του Άγγελου διοργανώνει λαμπρή γιορτή στο σπίτι της!Καλεί όλη την παρέα!(Ξέρετε Εύα,Νικόλα,Δάφνη,Λουκά,Νόρα,Μελίτα,Στέφανο->ναι,ναι μην αντιδράτε είναι πλέον μέλη της παρέας της Φεγγαρόπετρας)Το κλίμα είναι γιορτινό,όλοι είναι χαρούμενοι κ διασκεδάζουν εκτός απ το Μελιτάκι και το Στεφανούκο που με λάγνο βλέμμα κοιτάζονται και μετά σιωπούν,γνωρίζοντας πως αυτά που τους χωρίζουν είναι πολλά!

Εύα: Ρε Νόρα,τι γίνεται επιτέλους μ'αυτούς τους 2 ?Δεν θα τα βρούν ποτέ?Στεναχωριέμαι να τους βλέπω έτσι!
Νόρα: Τι να σου πω ρε Ευάκι!Αυτό το πείσμα θα τους φάει!Δεν μπορώ κι εγώ να βλέπω έναν αληθινό έρωτα να πετιέται έτσι άδοξα στα σκουπίδια!
Εύα: Καλά!Άς το πάνω μου!Έχω κάτι στο μυαλό μου που δεν μπορεί,θα πιάσει σίγουρα!Είναι δοκιμασμένο!

Την επόμενη μέρα κιόλας,οι 2 πρώην σύντροφοι δέχονται στο σπίτι τους από μια ανθοδέσμη!Το καρτελάκι έγραφε:"Συγγνώμη...Για όλα...Σ'αγαπάω...Έλα στις 9 στο γνωστό μέρος..."
Η ώρα 9 παρα 5..Μέσα στο εστιατόριο όλα ήταν γιορτινά..Άνθρωποι γελούσαν,συζητούσαν,τσούγκριζαν,τραγουδούσαν..Όλα γύρω στολισμένα..Ο Στέφανος μόνος στο τραπέζι,να κοιτάει γύρω τριγύρω συνεχώς και να μην μπορεί να ελέγξει την αγωνία του!Και τότε μπαίνει!Ναι ήρθε η γυναίκα της ζωής του!Δεν τον νοιάζει τίποτα!Δεν υπάρχει κανείς τριγύρω παρά μόνο εκείνη!Τρέχει,την παίρνει αγκαλιά και τη φιλάει κάτω απ τα φώτα του στολισμένου δέντρου! Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 960514
Η παρέα,που τόση ώρα παρακολουθεί απ'έξω όλη τη σκηνή,τρέχει μέσα στο μαγαζί και με ιδιαίτερη συγκίνηση γίνονται όλοι μια τεράστια αγκαλιά!
Η Εύα συγκινημένη,μη μπορώντας να συγκρατήσει τα δακρυά της φωνάζει: "Άντε βρε παλιόπαιδα κι εγώ κουμπάρα!!!!

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 905116 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 905116
Υπερβολή??Ίσως αλλά με τις σκηνές που παρακολουθούμε τελευταία και την αγιοποίηση της Μελίτας και του ζευγαριού γενικότερα δεν νομίζω πως απέχουμε και πολύ απ το να δούμε κάτι τέτοιο!!!!

(Συγγνώμη εκ των προτέρων για το τελείως off topic,ξέρω δεν ήταν σχολιασμός αυτός,αλλά και η σειρά που παρακολουθώ τελευταία δεν είναι τα Μυστικά που ήξερα,συνεπώς.....Άρλούμπες δεν δείχνουν?Άρλούμπες μπορώ να σχολιάζω)
Εννοείται ότι το ψηφίζω άσχημο!!!

Θεά απλά Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 195890
Υγ.Αυτά ειναι Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 13379

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 624907 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 624907 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 624907 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 624907 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 960514 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 960514 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 905116 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 905116
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 949897 Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 195890 ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΔΕΜ!!!! *ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!!!! *

edit by Καρ-Mik

1η προειδοποίηση

2.11 Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 15. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ.

1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.

MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 9:06 am

Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:Τζίνα, δεν ξέρω πώς ακριβώς σκέφτηκε η Νόρα, ίσως επειδή εκείνη ΗΞΕΡΕ, έζησε από κοντά πώς ένοιωσε η Μελίτα για το Στέφανο από την αρχή, ίσως γιατί ήταν κατηγορηματική απέναντί της και υπέρ της Ευας, ίσως γιατί τη λυπήθηκε με όσα πέρασε, που έχασε το παιδί και παραλίγο να πεθάνει, ίσως γιατί βλέπει την Εύα ευτυχισμένη με το παιδί της και την περιουσία της και με καμμία διάθεση να γυρίσει στο Στέφανο, ίσως γιατί το θεωρεί αδικία για το Στέφανο που ΟΛΟΙ τον θεώρησαν δολοφόνο, για όλους αυτούς τους λόγους ήθελε να είναι αυτή που θα ανακοίνωνε στη Μελίτα το νέο. Αν είμαστε κακεντρεχείς, θα μπορούσαμε να πούμε οτι έτρεξε για να είναι η πρώτη που θα δεί την απογοήτευση της Μελίτας που πήρε η Εύα τα λεφτα, αλλά δεν είμαστε και δεν το λέμε....
Πάντως και η μακροχρόνια φιλία Δώρας Ρεγγίνας δεν τις εμπόδισε να γίνουν εχθρές λόγω του Στράτου, οπότε δεν παίζει ρόλο ο χρόνος μιάς φιλίας, αλλά πώς αντέχει στις διάφορες δοκιμασίες.....

Το οτι τον ερωτεύτηκε η Μελίτα, δεν έχει να κάνει. Και η Ευα ήταν τρελά ερωτευμένη με τον Μάνο, αλλα στην αντίστοιχη περίπτωση, μια χαρά σκυλόβριζε η Νόρα την Ευα. Απλώς για χάρη του χαρακτήρα Μελίτα - που πρέπει όλοι να πειστούμε για αυτόν- η Νόρα μεταλλάσεται.

Και δεν είναι θέμα κακεντρέχειας να πει κάποιος κάτι τέτοιο, είναι κάτι που απλώς δεν στέκει γιατι η Νορα προσπαθούσε να πείσει την Μελίτα για τον Στέφανο, όχι απλώς να της πει τα νέα.

ΚΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΕΥΑΣ ΜΑΝΟΥ ΗΠΕΙΡΧΕ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΟΠΟΤΕ Η ΕΥΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΛΑΦΡΙΝΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΣΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΟ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑΞΕΙ ΤΟΥΣ (ΜΑΛΙΤΑΣ-ΠΑΡΕΑΣ) ΟΤΑΝ ΔΙΕΛΗΣΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΓΑΜΟ ΤΗΣ ΕΥΑΣ!!!)ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΥΑ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥΑ ΦΙΛΗ ΤΗΝ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑΝ ΣΕ 8 ΜΙΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από maria* Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 10:27 am

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο είχε μια θετική και μια αρνητική πλευρά.
Η θετική είναι ότι άρχισε να αποκαλύπτεται εμπράκτως η πλήρης ψυχοσύνθεση του Στέφανου η οποία είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα και αυτό φάνηκε στην συζήτησή του με την Εριέττα. Ναι τα ήθελε τα λεφτά, τα ήθελε πάρα πολύ όπως της είπε, αλλά έκανε πίσω, γιατί είναι ανοιχτοχέρης στον έρωτα!!
Το ότι τα ήθελε πολύ τα λεφτά ταιριάζει με το σκοτεινό προφίλ που συνθέτουν οι πράξεις του παρελθόντος του. Ένας άνθρωπος που κάνει παράνομες χοντρές μπίζνες είτε με διαμάντια είτε με έργα τέχνης δεν μπορεί να μην πόνεσε που άφησε να του φύγουν τόσα εκατομμυρία ευρώ. Του αρέσει η δύναμη που δίνουν τα χρήματα, την κυνηγάει με δολοπλοκίες, βάζει τους μπράβους του να κυνηγήσουν όποιον ξεφεύγει από το κύκλωμα κοκ. και αυτό το αποκάλυψε με την άμεση παραδοχή του στην Εριέττα ότι τα ήθελε τα χρήματα.
Όμως όλα αυτά, το χρυσό μου, τα παρέβλεψε για τον έρωτά του για την Μελίτα. Αμέσως αμέσως της έστειλε το ραβασάκι ότι θα της αποδείξει την αθωότητά του και όταν έμαθε ότι η μεταβίβαση της κληρονομιάς ολοκληρώθηκε πήγε με ύφος αρκετά θυμωμένο και λίγο αλαζονικό πρέπει να πω να της πει “ακόμα δεν με πιστεύεις;;;”. Προφανώς το έχει δεδομένο ότι η Μελίτα θα καταλάβει από την κίνησή του να θυσιάσει αυτά τα χρήματα πόσο πολύ την αγαπάει. Και η αλήθεια είναι ότι όσοι έμαθαν το νέο πράγματι άρχισαν να έχουν αμφιβολίες.
Η Μελίτα όμως δεν είναι κάστρο που πέφτει εύκολα, όπως έδειξε η αντίδρασή της στο άκουσμα του νέου από την Νόρα και κυρίως όπως έδειξε το θυμωμένο βλέμμα της στο κλείσιμο του επεισοδίου. Περιμένω πώς και πώς τη συνέχεια αυτής της σκηνής – θέλω να δω αν ο Στέφανος θα πάρει την απάντηση που περιμένει ή μια ακόμα κεραμίδα κατακούτελα! Τα βλέμματα που αντάλλαξαν πάντως εκεί στην πόρτα ήταν φωτιά και λάβρα!

Εγώ πάλι δεν συμφωνώ μ'αυτό. Θεωρώ ότι ο Στέφανος ξεκαθάρισε ότι τα λεφτά δεν τα πείραξε γιατί είναι του γιου του. Φυσικά και τον ενδιαφέρουν τα λεφτά, αλλά όχι αυτά του γιου του. Σαν χαρακτήρας βέβαια, συμφωνώ ότι έχει μια πολύ ενδιαφέρουσα σκοτεινή αλλά και θετική πλευρά, και του άντρα που είναι μπλεγμένος με τα χρήματα, τις ύποπτες δουλειές, και όλα τα υπόλοιπα, αλλά και αυτού που τα δίνει όλα για τον έρωτά του.

Cancoon έγραψε:Η αρνητική στάση της Μελίτας δεν είναι αδικαιολόγητη. Μέχρι τώρα πίστευε τυφλά όλα όσα της έλεγε ο Στέφανος και δεν άφησε αυτό το σκοτεινό του πρόσωπο, το οποίο το έχει δει και η ίδια όπως του είχε πει κάποτε, να κλονίσει την εμπιστοσύνη της. Τώρα όμως θέλει ξεκάθαρα πράγματα στη ζωή της. Εξάλλου η κίνηση αυτή μπορεί να θεωρηθεί και προπέτασμα καπνού ή όπως είχε πει ο Λουκάς στον Στέφανο σε ένα από τα πρώτα επεισόδια του τρίτου κύκλου “κίνηση εντυπωσιασμού για την Μελίτα”!

Ούτε εδώ θα συμφωνήσω 100%. Η Μελίτα ΠΛΕΟΝ, είναι αδικαιολόγητη. Αρχικά ίσως είχε όλα τα δίκια να τον αμφισβητεί, αλλά αυτή η καραμέλα κράτησε πολύ. Και προσωπικά πιστεύω ότι δε θα έπρεπε να περιμένει μια κίνηση για τα λεφτά για να αρχίσει να πείθεται ότι ο Στέφανος είναι αυτό που λέει, γιατί όπως πολύ σωστά είπες, θα μπορούσε να είναι κάλλιστα μια κίνηση εντυπωσιασμού. Όμως, αφού πλέον η κληρονομιά δεν είναι στα χέρια του, και άρα δεν μπορεί να κερδίσει κάτι έχοντας τη Μελίτα και έναν απόγονο μαζί της, τότε θα πρέπει την επόμενη φορά που θα πάει (ΞΑΝΑ!!?) να ρίξει τα μούτρα του, να τον πιστέψει αμέσως! Γενικώς όλο αυτό το βρίσκω λίγο χαζό, και τη Μελίτα υπερβολική.

Cancoon έγραψε:Το αρνητικό του επεισοδίου ήταν η αντίδραση της Δάφνης στην είδηση της κληρονομιάς, όπου φώναζε με φωνή οπαδού σε γήπεδο “τα πήραμε τα λεφτά μας”. Ήταν πολύ παρακμιακή και άγαρμπη. Η δε Εύα ούτε λόγος βέβαια να γυρίσει πίσω “τα κ***λεφτά” όπως φώναζε σε έξαλλη κατάσταση στον Στέφανο μετά την απόπειρα κατά της Μελίτας. Από μεγαλοστομίες άλλο τίποτα αυτή η κοπέλα.

Κατά τα λοιπά, ο Νικόλας είναι απαράδεκτος που κρατάει μούτρα στην Δάφνη και η Δάφνη φαίνεται ότι έχει ήδη κουραστεί, γιατί έκλεισε το θέμα τσάκα τσάκα χωρίς διάθεση να εξηγήσει και πάλι τα αυτονόητα. Πολύ δυσοίωνα είναι τα πράγματα για την Νόρα και τον Λουκά, καθώς η Νόρα δεν ακολουθεί τον Λουκά στην φιλότιμη προσπάθειά του να διαχωρίσουν τα επαγγελματικά από τα προσωπικά, η Νταίζη στρίμωξε πολύ άγρια την Αντιγόνη (φοβερές ερμηνείες από Πολυχρονίδη και Παπαδημητρίου).

Συμφωνώ ότι ο Νικόλας ίσως είναι υπερβολικός, αλλά και η Δάφνη δεν κάνει κάτι για να βοηθήσει την κατάσταση. Συγγνώμη αλλά εγώ, βροχή ξε-βροχή, δεν θα πήγαινα σπίτι του Λευτέρη να τον περιμένω γνωρίζοντας τη γνώμη που έχει ο άντρας μου γι'αυτό.
Όσο για τη Νόρα Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ. Από την αρχή έλεγα πόσο λάθος είναι που δεν λέει κάτι τόσο σημαντικό στο Λουκά, αλλά τώρα που έφτασε η κατάσταση μέχρι εκεί και πάλι δεν το είπε, πράγμα που αν το έκανε θα εξηγούσε το πόσο άσχημα νιώθει μέσα της, πόσο άγχος και στεναχώρια έχει, για ποιο λόγο αντιδρούσε έτσι, και επιπλέον ενώ ΞΕΡΕΙ ότι ο Λουκάς θα την καταλάβαινε και θα τη στήριζε, είναι επιεικώς απαράδεκτη.

Cancoon έγραψε:η Εύα δίπλα στον Λευτέρη βρίκει τον πιο ανέμελο κοριτσίστικο εαυτό της.

Βρήκες τον πιο σωστό χαρακτηρισμό!!!! Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!! Μ'αρέσει πολύ δίπλα στον Λευτέρη, είναι γλυκιά και συμπαθητική μαζί του, αν και για ακόμα μια φορά ρίξανε δίπλα της έναν άντρα που μόνο "αθώος" δεν είναι... Νομίζω ότι πέρα από Μάνους και Στέφανους, της αξίζει ένας άντρας σαν τον Λευτέρη δίπλα της - αλλά χωρίς όλα όσα κρύβει.
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από roulitaki Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 10:51 am

Μελίτα: έχει δίκιο νομίζω που αμφισβητεί το Στέφανο....έχουν αποκαλυφθεί τόσα και είναι λογικό να φυσάς και το γιαούρτι αφού κάηκες με το χυλό....δε μπορεί να πειστεί ότι όλα τακανε η μανούλα του με την αδερφούλα του κι εκείνος πουθενά....γενικά πάντως θεωρώ μεταλλαφμένο και το χαρακτήρα Μελίτα που ξαγνικά ''αγάπησε'' απτο πουθενά και χωρίς κόπο και χρόνο κάποιον μετά απτο Μάνο που πέθαινε γιαυτόν...

Νόρα: έιναι απαράδεκτη όσων αφορά το Λουκά που του κρύβει κάτι τόσο σοβαρό,αντί να το περάσουν μαζί....προς τη Μελίτα με το θέμα Στέφανου,νομίζω ότι δεν ήταν ποτέ ενάντια και δεν πίστεψε ποτέ ότι η Μελ ίσως εκδικείται την Ευα...πίστεψε στον έρωτα Μελ-Στέφ απλά δεν ήταν υπέρ μετά τα μύρια όσα είχαν γινει με Ευα-Μάνο και το σινάφι τους....θεωρώ ότι ενημέρωσε τη Μελίτα ίσως για να μαλακώσει προς το Στέφ.....η Νόρα έχει ξεκάθαρη θέση στο θέμα Μελ-Στεφ απτην αρχή....

Δάφνη: την 'εχουν κάνει πολύ ηλίθια!!!!!!!μια στο Λευτέρη και τώρα στη νταίζη.....ανοίγει το στόμα της και δε ξερει που μιλάει και τι λέει....έχει χαζ'εψει τελείως..........όσο για το θέμα με το Νικόλα...είναι πολύ οκ,δε τουχει δώσει δικαίωμα(ούτε που πήγε σπίτι του Λευτέρη) γτ είναι αγνή(τουλάχιστον έτσι την έχουν ως τώρα),αγαπάει και έχει υπομονή και τοχει δείξει έμπρακτα στο Νικόλα με όσες χοντράδες της έχει κάνει.......... sfyr

πάντως γενικά έχει ξεφτιληστεί το σηριαλάκι.........δε τραβάει πολύ κόσμο πιά......παρά μόνο οι 4-5 σταθερές ερμηνείες που αξίζουν!!!!
η νέα ιστορία προς το παρόν δε λέει τπτ,καμία σκηνή που να σε εξιτάρει και να σε ''κεντράρει'' ώστε να το δεις.........κρίμα........μόνο μεταλλάξεις,αναμενόμενες εξελίξεις,ανακρίβειες και καθόλου σασπένς και ''θέμα'' ωραίο.........
roulitaki
roulitaki

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 11:45 am

Καλημέρα σας!

Μέτριο από μένα το επεισόδιο, επειδή υπήρχαν ομολογουμένως κάποιες καλές σκηνές κ γιατί δε θέλω να αδικώ τους ηθοποιούς, που πλέον είναι οι μόνοι (κ όχι όλοι) που προσπαθούν να κρατήσουν τη σειρά σε κάποιο επίπεδο. Οι παρατυπίες στο σενάριο και στους διαλόγους, καθώς κ τα τεχνικά λάθη έχουν την τιμητική τους!
Ομολογουμένως, επειδή πάντα γράφω από τους τελευταίους σχολιασμό κ σχεδόν όλα όσα είχα σκεφτεί έχουν ήδη γραφεί, προβληματίζομαι καθημερινά αν πρέπει να συνεχίσω να σχολιάζω…
Ας δοκιμάσω για σήμερα κ από αύριο βλέπουμε!

Σκηνή στη βροχή: Όμορφη κ ρομαντική, αν κ μου φάνηκε λίγο χαζουλό που ο Λουκάς σκέπασε με το σακάκι του τη Νόρα, δεδομένου ότι ήταν ήδη μούσκεμα!
Συνέχεια στο σπίτι: Η αλάνθαστη τακτική του Νικόλα;;; Συμφωνώ με τη Νόρα, οι ειρωνείες περισσεύουν! Επιτέλους είπαν τι νιώθουν κ σκέφτηκαν πιο λογικά (για λίγο δυστυχώς). Από τις καλύτερες σκηνές του επεισοδίου.
Μετά τον εφιάλτη: Χμ, όπως φαίνεται η Εριέττα δε θυμάται συνειδητά τι έχει συμβεί… Σωστή η συμβουλή για ψυχαναλυτή. Πάντως πιστεύω ότι είτε ξέρει είτε μπορεί εύκολα να μάθει τα περί της υιοθεσίας της, άρα να δει ότι δεν έχει υιοθετηθεί από μωρό.
Νικόλας-Δάφνη: Χαλαρώστε λίγο! Συμφωνώ με το μέλος που είπε ότι ο Νικόλας μόνος του βγάζει τα μάτια του. Κ η Δάφνη πετά βαριές κουβέντες, «μέρος του ντεκόρ»! Δε νομίζω να σκέφτηκε ποτέ κάτι τέτοιο ο Νικόλας.
Εύα αναπολούσα: Σημαδιακό το ότι σκεφτόταν όλη την παρέα κ όχι μόνο τις στιγμές της με το Μάνο; Δεν ξέρω… Είμαι μάλλον από τους λίγους που πιστεύουν ότι η Εύα μπορεί πραγματικά να πάρει απόφαση να κλείσει οριστικά το κεφάλαιο Μάνος (και Στέφανος βεβαίως-βεβαίως), να κρατήσει τις καλές αναμνήσεις κ να γυρίσει σελίδα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα πάρει σβάρνα τα μπαρ (Wink) να ψάχνει για νέο έρωτα. Αν παραποιούσα λίγο τους χτεσινούς διαλόγους, θα έφτανα αρκετά κοντά σε αυτό που πιστεύω. Εκεχειρία βαριά κουβέντα, Εύα!
*Η Εύα έχει ωριμάσει πια, έχει μάθει από τα λάθη της, σύμφωνα με όσα μας έδειξαν από τότε που έμεινε έγκυος, κ είναι πλέον σε θέση να σκέφτεται λογικά!
Τα λουλούδια στην κυρία από μένα: --
Λουκάς-Νόρα στο γραφείο: Ο Λουκάς πάει για δουλειά, η Νόρα μπαίνει στο μηχάνημα-μεταλλαχτή! Λογική η χαρά τους! «Ας το μάθει πρώτα η Εύα», καλά το είπε ο Λουκάς. «Κάποιος πρέπει να πατάει στο έρμο το γυμναστήριο!» λολ.
Χ”Καρτάλης: Ρε παιδιά, δεν τους είδαν η Εύα κ ο γυμναστής στο φαγάδικο; Δεν έγινε βούκινο στην παρέα, όπως μόνος του υπέθεσε ο Στέφανος; Ε, παρέα=Νόρα-Λουκάς (που τους αφορά επαγγελματικά)  Ρούσσος  Αμαλία  όλη η Αθήνα! Καλά του τα είπε η Εριέττα! «Πολλές κ σοβαρές εκκρεμότητες» εννοεί μάλλον κάθε διαμάντι ξεχωριστά, ε? «Να γνωριστούμε;» Να μην κρύβονται, τι λέει καλέ. Είστε αντίδικοι!!! Κρατήστε τα προσχήματα για τα μάτια του κόσμου λέμε!
Μανούλα-κορούλα: Καλή σκηνή, τζιμάνι η Νταιζούλα, τη μυρίστηκε τη δουλειά, η Αντιγόνη όμως τρέμει! Να ξεμπερδέψουν από το Στέφανο?? Χαχα! Ζητάει να την τακτοποιήσει κ δεν την πιέζει καθόλου, είναι διαλλακτική λέμε, «καλή καρδιά», ας γελάσω! Για τα παιδιά σου φταις εσύ, Αντιγόνη, παραδέξου το!
Γυμναστήριο: Λουκά, έκανες σφάλμα, το ξεφούρνισες το νέο μπροστά σε όλους!!! Πολύ κακό από τη μεριά του δικηγόρου. Ο Λευτέρης δεν καταλαβαίνει, μπορεί όντως να χάρηκε ανιδιοτελώς κ να μην είχε ιδέα, ίδωμεν! Λογική η χαρά της Εύας.
Παραλήρημα: Δέχομαι ότι η Νόρα από την καλή της την καρδιά ήθελε να πάει να δει αν είναι καλά η Μελίτα, δέχομαι ότι παρεμπιπτόντως της λέει κ το νέο (αφού πρώτα μιλήσει με την Εύα), αλλά μέχρι εκεί!!! «Ήθελα να το μάθεις από μένα» κ όχι από την Αμαλία, οκ, σύμφωνα με την αντίδραση που είδαμε παρακάτω, αλλά από ποιον άλλον; Κρατώ την ξινισμένη μούρη της ανακομμένης στο άκουσμα του νέου κ μετά είδα άλλο σίριαλ, δεν ξέρω, κάτι παράσιτα έκανε μάλλον ο υπολογιστής μου! (Η Μελίτα να σκέφτεται πιο λογικά από τη Νόρα, είναι δυνατόν;;; )
*Είμαι επίσης μάλλον από τους λίγους που θεωρούν ότι δεν είναι παράλογο ή «σουηδικό» το να νοιαστούν για τη μάνα της Νεφέλης (κόρη του καλού τους φίλου Μάνου, που έφυγε, για να μην πω την παράτησε), όχι μόνο στο τόσο – αντικειμενικά – τραγικό που της συνέβη, αλλά ας πούμε γενικότερα (συν τοις άλλοις κόρη του Ρούσσου είναι για Λουκά-Νόρα), εφόσον δεν είδαμε την Εύα να πηγαίνει στο νοσοκομείο κ άλλα κουλά, παρά μόνο να ρωτάει. Είναι μάνα πλέον (η Εύα – δε θεωρώ ότι ήταν μάνα πριν μείνει έγκυος στον Άγγελο, με συγχωρείτε γι’ αυτό) κ όπως την έδειξαν στην πορεία του δεύτερου κύκλου, έχει ευαισθησίες κ δεν είναι κακεντρεχής. Είναι λογικό να σοκάρεται όταν ακούει ότι μια γυναίκα έγκυος που ήδη μεγαλώνει μόνη της ένα μικρό παιδί παθαίνει ένα σοβαρό ατύχημα κ αποβάλει!
Ο Άγγελος γίνεται πάμπλουτος: Ναι, να γλεντήσουν, αλλά να μην ξεχάσουν ποιοι είναι!
Σκηνή στο παγκάκι: Άλλο παγκάκι δεν έχει η Αθήνα; Δεν είμαι τόσο παρατηρητική, δεν πήρα χαμπάρι για το φόρεμα! Μου άρεσαν οι σκηνούλες Εύας-Λουκά!
Δάφνη-Νόρα: Καλά η Νόρα δεν έχει μιλήσει ακόμα με την Εύα κ πήγε κ στη Δάφνη για τα μαντάτα; Η Δάφνη εννοείται υπερβολική, το μόνο που δικαιολογεί ότι της δόθηκε τέτοια χαρά κ ότι λέει τόσο μεγάλα λόγια είναι το ασυγχώρητο λάθος της να το ξεφουρνίσει στη Νταίζη (αν κ η φάτσα της, αξία ανεκτίμητη, για όλα τα άλλα πληρώνει ο Μπέλλος!) Η Πολυχρονίδη πολύ καλή! Δεν πρέπει να μιλάτε για την κληρονομιά, ξυπνήστε! Όσο κι αν χαρήκατε με τη φάτσα της.
*Ερώτηση: Η Νταίζη επιτρέπεται να κυκλοφορεί στην Εδέμ πριν τη λήξη του ενός έτους που προβλέπει το συμβόλαιο αγοραπωλησίας; Κ για ποια χάρη λέει, οεο? Υπάρχει συμβόλαιο!
Μανούλα-Κορούλα (2): Η Αντιγόνη δε σοκαρίστηκε τόσο. Το είχε πάρει απόφαση μάλλον. Η Νταιζούλα, που στην προηγούμενη σκηνή δεν εκβίαζε (λέμε τώρα), δεν άργησε να αναθεωρήσει!
Ιατρείο Νικόλα: Νικόλα κράτα γερά! Λουκά, το παράκανες με την πλάκα! «Το χρήμα ενώνει», καλή ατάκα!
Κυρίες Χαρίτου-Άγγελος: Φυσιολογική χαρά, όμορφη σκηνή! Γεια σου μπόμπιρα πολυεκατομμυριούχε! Κυριάκο (μιας που αναφέρθηκε), έλα να μας σώσεις από την κατρακύλα!
Καρτοτηλέφωνο: --
Χ”Καρτάλης (2): κάθε μέρα, όλη μέρα για τα διαμάντια συζητούν; Το παίζει ανήξερος ο Στέφανος! Η Εριέττα πώς κ ήξερε για τη διαθήκη;;; Δεν ανέφερε κάτι σχετικό μπροστά της, νομίζω. Συμφωνώ με τα μέλη που έγραψαν ότι η Εριέττα εννοούσε την Εύα, κ το ύφος του Στέφανου μου έδειξε ότι όντως έχει κάποιο σχέδιο!
Αμαλία-Λουκάς: πολύ καλή σκηνή, η Αμαλία αποδεικνύει έμπρακτα (με το απόλυτα προσωπικό της στυλ φυσικά) την ευγνωμοσύνη προς Νόρα-Λουκά για όσα έκαναν για την κόρη της! Της κόπηκε ο βήχας όμως! Λάθος δεν κάνατε Αμαλία, βρομοδουλειές κάνει ο Καρτάλης! «Αμερικάνος ναύτης» λολ!
Ηλίας-Δάφνη: να μη μάθει κι αυτός; Επιτέλους η Δάφνη επέστρεψε στη λογική! Γλυκέ μου Ηλία, συμφωνώ μαζί σου. Καλή σκηνή!
Ζεύγος Μπέλλου: τι τον κόφτει το Μπέλλο μωρέ; Σπάραζε η μάνα;! Μπέλλος πιο λογικός όσον αφορά στην Εδέμ.
Ζεύγος Ρούσσου: Ατάκα για τα λεφτά του κράτους, ΥΠΕΡΟΧΗ! Υπερβολές Αμαλίας κατά τα άλλα! Θεωρώ πολύ ακραία την αλλαγή της. Νοιάζεται για το παιδί της, δε θα έβγαζε τόσο βιαστικά συμπεράσματα, ούτε θα το ξεπουλούσε για τα λεφτά, μετά τις τόσες περιπέτειες! Ρούσσο, συγκράτησέ την!
Το Χρήστο δεν τον είδαμε, επειδή έφυγε από το ξενοδοχείο, βρε!
Λουκάς-Νόρα γραφείο με «σαμπάνια»: Να δούμε τι θα κάνει η Μελίτα;; Γιατί δεν είδαμε που η Εύα έβαλε τα κλάματα;;;
*Βασικά πιστεύω ότι το δικηγορικό ζεύγος είναι σωστό να πληρωθεί αυτή τη φορά. Τόσα τρεχάματα κ δικαστήρια έχουν υποστεί για τους φίλους τους, όλα τσάμπα. Κ φυσικά δε θα ήταν ηθικό να τους ζητούν λεφτά, ειδικά όταν δεν τα είχαν/έχουν, όμως τώρα θεωρώ ότι δικαιούνται κάτι! Όχι το 20%, αλλά το 2%; Όπως είπε κ η Εύα, θα τρέξουν πάλι για να τη βοηθήσουν να αξιοποιήσει σωστά τα χρήματα, να μην ανταμειφθούν για τον κόπο τους;
Επιστροφή στους εγωισμούς, Νόρα παραλογίζεσαι! Ακολούθα το Λουκά που σου λέει να ξεχωρίσετε τα επαγγελματικά από τα προσωπικά!
Μελίτα-Στέφανος: --

Βλέπω στα προσεχώς ότι η Νόρα επανέρχεται στο χαρακτήρα της… Ελπίζω να είναι όπως φαίνεται.

Αυτά! cake Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστική.

Καλή συνέχεια!
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:05 pm

Γράφω δύο λόγια για να πώ πόσο , μά πόσο συμφωνώ με το μέλος Μαρία* και όσα γράφει. Μαρία*, όποιο πόστ γραμμένο από σένα κι αν έχω διαβάσει, αντικατοπτρίζει και τις δικές μου απόψεις, τέτοια ταύτιση μου κάνει εντύπωση! Με τους υπόλοιπους σχολιασμούς, με άλλους διαφωνώ πλήρως, με άλλους συμφωνώ ή διαφωνώ σε σημεία μόνο, αλλά με τους δικούς σου συμφωνώ 100%....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:11 pm

Helloooooo !!!!

Γη καλεί σεναριογράφους, γη καλεί σεναριογράφους ! Οβερ !!!

Πού είναι "Τα Μυστικά της Εδέμ" με τους χαρακτήρες που όλοι ξέραμε οεο ??

Αρχικά, πόσο προχειρογυρισμένο και μονταρισμένο μπορεί ακόμα να γίνει το επεισοδίο ???

Προχτές κόπηκε στη μέση μια υπέροχη σκηνή Νόρας-Λουκά σε τελείως ξεκάρφωτο σημείο για να ξαναρχίσει από την αρχή στο χτεσινό επεισόδιο !

Αν έχει φτάσει η ώρα 07:55 και δεν προλαβαίνετε να τη δείξετε ολόκληρη, κόψτε την νωρίτερα !
Πού είναι η 1η και 2η σεζόν που το κάθε επεισόδιο τελείωνε κάνοντάς σε να περιμένεις κάτι την άλλη μέρα ??
Φέτος δε μας κάνει ούτε καν αίσθηση να δούμε το επεισόδιο live στην ώρα του, παρά προτιμάμε να κάνουμε τις δουλίτσες μας ή να πιούμε κανένα καφεδάκι έξω και να το δούμε μετά από το site του Μega !

Έτσι κι αλλιώς, από εκεί είναι καλύτερα γιατί τα βλέπουμε όλα ! Δεν έχει κομμένες σκηνές όπως στην tv ! Όπως αυτή της Εύας και το Λουκά δηλαδή στο παγκάκι μετά τις υπογραφές που την έδειξε στο site και όχι στην τηλεόραση !
Αλλά βέβαια, αφού η σκηνή ήταν ΚΑΡΑσφήνα !! Είναι δυνατόν να μας περνάτε για τόσο χαζούς ώστε να μην παρατηρήσουμε ότι η Εύα με άλλο φόρεμα υπέγραψε και με άλλο καθόταν στο παγκάκι !!!

ΕΛΕΟΣ !! Κόψτε τις σκηνές-τσόντα από το μοντάζ γιατί εκτίθεστε !
(και με το τσόντα φυσικά δεν εννοώ ερωτικές σκηνές αλλά σφήνα σκηνές! Ε όχι να εκτεθώ κι εγώ .... sisi )

Κατά τα άλλα το επεισόδιο ήταν μια απογοήτευση ....

Πέρα από τις πρώτες σκηνές Νόρας-Λουκά στη βροχή και μετά στο σπίτι που ήταν πολύ ωραίες και μας απέδειξαν για άλλη μια φορά και τη χημεία τους, και τη σκηνή της οικογένειας Χαρίτου, το υπόλοιπο ήταν .... άστα-βράστα !

Ένας Νικόλας να είναι απαράδεκτος κατ' εμέ στις σκηνές και στα μούτρα που κάνει στη Δάφνη ! Δεν του έχει δώσει κανένα δικαίωμα να την αμφισβητεί. Και όσον αφορά το ότι έχει πάρει τόσο στραβά τη δουλειά της το βρίσκω παράλογο ! Τόσες γυναίκες δουλεύουν και αφήνουν κάποιες ώρες τα παιδιά τους με κάποιον άλλο στο σπίτι !

Μια Δάφνη που έκανε σαν κατσίκι όταν έμαθε για την κληρονομιά που δε συνάδει με το χαρακτήρα της να τη βλέπουμε τόσο φιλοχρήματη, ενώ για τον Μάνο έδωσε το σπίτι της για να τον σώσει !
Την ευχαριστήθηκα βέβαια όταν έκανε τα αποκαλυπτήρια στο Νταιζουλίνι ! Εκεί ήταν απίστευτη.

Ένα Λουκά που έστω και για πλάκα μίλαγε στο Νικόλα για τη μιζέρια του και τον έλεγε γιατρουδάκο, ενώ ούτε σε εκείνον τρέχουν τα χρήματα από τα πατζάκια και ας είναι δικηγόρος ...

Μια Εύα που ενώ την απόλαυσα όταν χάρηκε για την κληρονομιά του παιδιού της, και λογικό είναι, τη βλέπουμε με μια κουβέντα με την Αγγέλα να μας λέει ότι ο Μάνος "της τελειώσε" από όταν παντρεύτηκε το Στέφανο και τώρα γυρίζει σελίδα !! Δηλαδή ξεπέρασε 20 χρόνια από τη ζωή της ξαφνικά και απλά "τον αποχαιρετούσε" το Μάνο λίγο πριν φύγει αλλά τον είχε ξεπεράσει !
Πού είναι ο τοίχος να βαρέσω το κεφαλάκι μου ??? ΠΟΥ ??? Α ! να τος ! wall wall

Μια Νόρα απαράδεκτη !!! Χάρηκε με τη χαρά της φίλης της αλλά έτρεξε αμέσως στην "άλλη" να κάνει την προξενήτρα γιατί ο Στέφανος είναι ξαφνικά αθώος ??? Απίστευτο μετά από όσα έχει κάνει η Μελίτα στην Εύα, να τρέχει σε εκείνη και όχι στην κολλητή της !!!! ΞΩΠΑΡΕΟΥ λέμε !!!!
Και τί είπε η ΑΝΑ-κομμένη ?? Σε καλή μεριά γιατί η Εύα έχει περάσει πολλά ??
Από ποιόν τα πέρασε κυρά μου, από το γείτονα ? Τώρα δλδ παραδέχεσαι ότι της διέλυσες τη ζωή δις ??? Fskl

Μια Μελίτα αδιάφορη παντελώς, να μας αποδεικνύει για άλλη μια φορά πόσο ΔΕΝ θέλει το Στέφανο γιατί αλλιώς θα τον πίστευε ! Μη μας μπουκώνετε άλλο με τον Απόλυτο !!!
Έτσι κι αλλιώς, δεν είπε ο Στέφανος ότι μόνο αν τον διώξει η Μελίτα θα φύγει ?
Ε, σε έδιωξε μια χρυσέ μου, σε έδιωξε δύο, πάρτο χαμπάρι !

Ένα Στέφανο που βαριέται (ερμηνευτικά) ακόμα και να τη διεκδικήσει ! Ήταν αυτό ύφος ερωτευμένου όταν πήγε από το σπίτι της για να της ξανα-μανα πει τα ίδια ???
Πιο πολύ απολαμβάνει τα μεζεδάκια ο άνθρωπος με το νέο αίσθημα to be !! χαχαχαχα

Μια ΒΑΡΕΤΗ Νταίζη να ξανα-απειλεί, ξανα-ουρλιάζει για χρήματα που δεν ήταν ποτέ δικά της !
Το μόνο που απήλαυσα από τις σκηνές της με τη μανούλα, ήταν που σκύλιασε για την κληρομιά, αλλά και το ύφος της Αντιγόνης όταν της είπε ότι μόνο εκείνη έχει πια στον κόσμο !!! Όλα τα λεφτά η κα. Παπαδημητρίου !!! χαχαχαχα

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 8deacaf0

Μια Αμαλία που δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ανακατευτεί στη σχέση Νόρας-Λουκά ....
Με μια Πεφάνη ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΗ όταν έμαθε για το παραδάκι όπως το αποκάλεσε !
Δώστε σκηνές Αμαλίας Λουκά στο λαό !!!! Opados

Όσο για το κλείσιμο του επεισοδίου, γυρίζω σε αυτά που έλεγα και στην αρχή του σχολιασμού μου !
Μας αφήσατε με τρελή αγωνία πάλι, τί να πώ .....
Ανυπομονώ τρελά μετά το κλείσιμο με την ξυνισμένη μουτράκλα της συγκαμένης να δω και το σημερινό επεισόδιο .... xoxo xoxoxoxoxoxo

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από l_aquila Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:14 pm

giouli_edem έγραψε:Helloooooo !!!!

Γη καλεί σεναριογράφους, γη καλεί σεναριογράφους ! Οβερ !!!

Πού είναι "Τα Μυστικά της Εδέμ" με τους χαρακτήρες που όλοι ξέραμε οεο ??

Αρχικά, πόσο προχειρογυρισμένο και μονταρισμένο μπορεί ακόμα να γίνει το επεισοδίο ???

Προχτές κόπηκε στη μέση μια υπέροχη σκηνή Νόρας-Λουκά σε τελείως ξεκάρφωτο σημείο για να ξαναρχίσει από την αρχή στο χτεσινό επεισόδιο !

Αν έχει φτάσει η ώρα 07:55 και δεν προλαβαίνετε να τη δείξετε ολόκληρη, κόψτε την νωρίτερα !
Πού είναι η 1η και 2η σεζόν που το κάθε επεισόδιο τελείωνε κάνοντάς σε να περιμένεις κάτι την άλλη μέρα ??
Φέτος δε μας κάνει ούτε καν αίσθηση να δούμε το επεισόδιο live στην ώρα του, παρά προτιμάμε να κάνουμε τις δουλίτσες μας ή να πιούμε κανένα καφεδάκι έξω και να το δούμε μετά από το site του Μega !

Έτσι κι αλλιώς, από εκεί είναι καλύτερα γιατί τα βλέπουμε όλα ! Δεν έχει κομμένες σκηνές όπως στην tv ! Όπως αυτή της Εύας και το Λουκά δηλαδή στο παγκάκι μετά τις υπογραφές που την έδειξε στο site και όχι στην τηλεόραση !
Αλλά βέβαια, αφού η σκηνή ήταν ΚΑΡΑσφήνα !! Είναι δυνατόν να μας περνάτε για τόσο χαζούς ώστε να μην παρατηρήσουμε ότι η Εύα με άλλο φόρεμα υπέγραψε και με άλλο καθόταν στο παγκάκι !!!

ΕΛΕΟΣ !! Κόψτε τις σκηνές-τσόντα από το μοντάζ γιατί εκτίθεστε !
(και με το τσόντα φυσικά δεν εννοώ ερωτικές σκηνές αλλά σφήνα σκηνές! Ε όχι να εκτεθώ κι εγώ .... sisi )

Κατά τα άλλα το επεισόδιο ήταν μια απογοήτευση ....

Πέρα από τις πρώτες σκηνές Νόρας-Λουκά στη βροχή και μετά στο σπίτι που ήταν πολύ ωραίες και μας απέδειξαν για άλλη μια φορά και τη χημεία τους, και τη σκηνή της οικογένειας Χαρίτου, το υπόλοιπο ήταν .... άστα-βράστα !

Ένας Νικόλας να είναι απαράδεκτος κατ' εμέ στις σκηνές και στα μούτρα που κάνει στη Δάφνη ! Δεν του έχει δώσει κανένα δικαίωμα να την αμφισβητεί. Και όσον αφορά το ότι έχει πάρει τόσο στραβά τη δουλειά της το βρίσκω παράλογο ! Τόσες γυναίκες δουλεύουν και αφήνουν κάποιες ώρες τα παιδιά τους με κάποιον άλλο στο σπίτι !

Μια Δάφνη που έκανε σαν κατσίκι όταν έμαθε για την κληρονομιά που δε συνάδει με το χαρακτήρα της να τη βλέπουμε τόσο φιλοχρήματη, ενώ για τον Μάνο έδωσε το σπίτι της για να τον σώσει !
Την ευχαριστήθηκα βέβαια όταν έκανε τα αποκαλυπτήρια στο Νταιζουλίνι ! Εκεί ήταν απίστευτη.

Ένα Λουκά που έστω και για πλάκα μίλαγε στο Νικόλα για τη μιζέρια του και τον έλεγε γιατρουδάκο, ενώ ούτε σε εκείνον τρέχουν τα χρήματα από τα πατζάκια και ας είναι δικηγόρος ...

Μια Εύα που ενώ την απόλαυσα όταν χάρηκε για την κληρονομιά του παιδιού της, και λογικό είναι, τη βλέπουμε με μια κουβέντα με την Αγγέλα να μας λέει ότι ο Μάνος "της τελειώσε" από όταν παντρεύτηκε το Στέφανο και τώρα γυρίζει σελίδα !! Δηλαδή ξεπέρασε 20 χρόνια από τη ζωή της ξαφνικά και απλά "τον αποχαιρετούσε" το Μάνο λίγο πριν φύγει αλλά τον είχε ξεπεράσει !
Πού είναι ο τοίχος να βαρέσω το κεφαλάκι μου ??? ΠΟΥ ??? Α ! να τος ! wall wall

Μια Νόρα απαράδεκτη !!! Χάρηκε με τη χαρά της φίλης της αλλά έτρεξε αμέσως στην "άλλη" να κάνει την προξενήτρα γιατί ο Στέφανος είναι ξαφνικά αθώος ??? Απίστευτο μετά από όσα έχει κάνει η Μελίτα στην Εύα, να τρέχει σε εκείνη και όχι στην κολλητή της !!!! ΞΩΠΑΡΕΟΥ λέμε !!!!
Και τί είπε η ΑΝΑ-κομμένη ?? Σε καλή μεριά γιατί η Εύα έχει περάσει πολλά ??
Από ποιόν τα πέρασε κυρά μου, από το γείτονα ? Τώρα δλδ παραδέχεσαι ότι της διέλυσες τη ζωή δις ??? Fskl

Μια Μελίτα αδιάφορη παντελώς, να μας αποδεικνύει για άλλη μια φορά πόσο ΔΕΝ θέλει το Στέφανο γιατί αλλιώς θα τον πίστευε ! Μη μας μπουκώνετε άλλο με τον Απόλυτο !!!
Έτσι κι αλλιώς, δεν είπε ο Στέφανος ότι μόνο αν τον διώξει η Μελίτα θα φύγει ?
Ε, σε έδιωξε μια χρυσέ μου, σε έδιωξε δύο, πάρτο χαμπάρι !

Ένα Στέφανο που βαριέται (ερμηνευτικά) ακόμα και να τη διεκδικήσει ! Ήταν αυτό ύφος ερωτευμένου όταν πήγε από το σπίτι της για να της ξανα-μανα πει τα ίδια ???
Πιο πολύ απολαμβάνει τα μεζεδάκια ο άνθρωπος με το νέο αίσθημα to be !! χαχαχαχα

Μια ΒΑΡΕΤΗ Νταίζη να ξανα-απειλεί, ξανα-ουρλιάζει για χρήματα που δεν ήταν ποτέ δικά της !
Το μόνο που απήλαυσα από τις σκηνές της με τη μανούλα, ήταν που σκύλιασε για την κληρομιά, αλλά και το ύφος της Αντιγόνης όταν της είπε ότι μόνο εκείνη έχει πια στον κόσμο !!! Όλα τα λεφτά η κα. Παπαδημητρίου !!! χαχαχαχα

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 8deacaf0

Μια Αμαλία που δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ανακατευτεί στη σχέση Νόρας-Λουκά ....
Με μια Πεφάνη ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟΤΑΤΗ όταν έμαθε για το παραδάκι όπως το αποκάλεσε !
Δώστε σκηνές Αμαλίας Λουκά στο λαό !!!! Opados

Όσο για το κλείσιμο του επεισοδίου, γυρίζω σε αυτά που έλεγα και στην αρχή του σχολιασμού μου !
Μας αφήσατε με τρελή αγωνία πάλι, τί να πώ .....
Ανυπομονώ τρελά μετά το κλείσιμο με την ξυνισμένη μουτράκλα της συγκαμένης να δω και το σημερινό επεισόδιο .... xoxo xoxoxoxoxoxo

Συμφωνώ Γιούλη. Ορίστε ένα oscar
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:16 pm

Γιούλη, ένα και από μένα!!! Δικαιωματικά!!!

oscar
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:18 pm

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου ! Hug

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 12:19 pm

Διαβάζοντας τον τέλειο σχολιασμό της Γιούλη σκέφτηκα κάτι ακόμη
Όλο το πρόβλημα της Εύας κατά τους σεναριογράφους είναι να ξεπεράσει τον Μάνο
Άντε σου λέω εγώ και τον ξεπέρασε
Θα ξεχάσει επίσης οτι όταν τον ξεπέρασε και παντρεύτηκε το Στέφανο έφαγε άλλη μια ηχηρή σφαλιάρα;
Όταν η καρδιά κι η λογική σε έχουν προδώσει με τι θα ξεκινήσεις για καινούρια σχέση;
Μας λένε ξεπέρασε το Μάνο λες και αυτός ήταν η μόνη σφαλιάρα που έφαγε
Τι να πω μάλλον πρέπει να διαγράψω εκτός απ τον α και το β κύκλο για να μπορέσουμε να πάμε παρακάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 5 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:12 pm

MARINAKI_AGARI_97 έγραψε:
*[/color][/font][/size]

edit by Καρ-Mik

1η προειδοποίηση

2.11 Το σπαμ emoticons και εικόνων δεν επιτρέπεται λόγω του ότι μπορεί να επιβραδύνει τους υπολογιστές κάποιων χρηστών. Μέγιστος αριθμός επιτρεπόμενων emoticon ανά ποστ (συμπεριλαμβανομένων των μηνυμάτων σε παράθεση) είναι 15. Παρακαλείστε όμως να χρησιμοποιείτε λιγότερα. Αυτό ισχύει σε όλο το φόρουμ.

1.2 Μετά από τρεις (3) προειδοποιήσεις ένας λογαριασμός μπορεί να αποκλειστεί προσωρινά για διάρκεια, ανάλογη της σοβαρότητας της παράβασης. Η παράκαμψη του αποκλεισμού με τη δημιουργία δεύτερου λογαριασμού δεν επιτρέπεται. Αν ένας χρήστης έχει αποκλειστεί πολλαπλά αλλά εξακολουθεί να παραβιάζει τους κανόνες, τότε μπορεί να αποκλειστεί μόνιμα, ανάλογα το ‘βάρος’ των κατά καιρούς παραβιάσεών του.

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ!!!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης