Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap22%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 22% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap22%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 22% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap17%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 17% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap17%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 17% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap14%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 14% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_lcap8%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Vote_rcap 8% 
[ 7 ]

Σύνολο Ψήφων : 83

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:18 pm

Μολις ειδα κι εγω το τσαμενο το επεισοδιο! Δεν ειμαι σιγουρη γιατι μπηκα στον κοπο.... Με ξεγελασαν οι 12 σελιδες του σχολιασμου και νομιζα οτι θα ηταν κατι καλο....

"Δηλωσεις!"

1. Μου αρεσαν παααρα πολυ οι σκηνες του Λουκα και της Νορας τοσο στη βροχη -δεν εχω συνελθει ακομα Love! - τοσο και μετα στο δωματιο faint

2. Μου αρεσε που τελικα πουντιασε ο Λουκας μην με ρωτατε γιατι... ΕΤΣΙ!

3. Μου αρεσε η Ευα να αναπολει!

4. Μου αρεσε η Ευα οταν εμαθε για την κληρονομια, ειχε την πιο φυσιολογικη αντιδραση...

5. Μου αρεσε η οικογενεια Χαριτου! inlove

6. Μου αρεσε που η Νταιζη καταπιε τη γλωσσα της! Ηταν ακρως πιστικη!

7. Μου αρεσε το "κηρυγμα" - παραληρημα της Αμαλιας στο Λουκα! sisi

8. Μου αρεσαν οι τιτανομεγιστοτεραστιοι!!

"Αποριες..."

1. Η Εριεττα δεν ξερει οτι αυτο που βλεπει το εχει ζησει;;; ( Για να προβλεπει το μελλον δεν το νομιζω, καπου το διαβασα!)

2. Γιατι η Νορα εκτινε οτι το αμεσως επομενο ατομο που επρεπε να μαθει για την κληρονομια ειναι η Μελιτα;;; Γιατι ηθελε να το κανεο αυτη;;

3. Γιατι εχει παθει παρακρουση η Αντιγονη που ο γιος της εχει παρε δωσε με την Εριεττα;;;

4. Γιατι επρεπε να δουμε την Ευα να αναπολει το Μανο ενω ξερουμε ή μαλλον υποθετουμε την κατραπακια που ερχεται;; Ναι το ξερω εχω διχασμο προσωπικοτητας!

5. Γιατι επρεπε να ακουσουμε πανω απο δεκα φορες το ονομα του Μανου;;

6. Γιατι επρεπε να ειναι τοσο υπερβολικη η αντιδραση της Δαφνης ενω ο Νικολας δεν εσκασε ουτε ενα χαμογελο;;

7. Για ποιας τον ερωτα δεν προσεβαλε τη διαθηκη ο Στεφανος;;

8. Γιατι τα πινει με την Εριεττα λες και ειναι φιλαρακια;;

9. Ποσο ακομα θα βλεπουμε τη Νταιζη να χτυπιεται για τα λεφτα;;

10. Ποσες φορες θα ακουσουμε την ερωτηση "Γιατι δεν προσεβαλε ο Στεφανος τη διαθηκη;";

11. Γιατι η Μελιτα δεν εδωσε πουρ μπουαρ στο παιδι με τα λουλουδια;;

12. Ποτε αλλαξε η Ευα φουστανι και δεν το καταλαβα;;

13. Που ειναι ο Χρηστος οεο;;;

14. Γιατι η ανακοχη Νορας Λουκα δεν μπορει να κρατησει ουτε ενα επεισοδιο;;

15. Εγω πως να βαφτισω αυτο που ειδα σημερα;;;

Υ.Γ. Εξακολοθω να μην ψηφιζω!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:29 pm

edem4ever έγραψε:11. Γιατι η Μελιτα δεν εδωσε πουρ μπουαρ στο παιδι με τα λουλουδια;;

Την ίδια απορία είχα κι εγώ αρχικά, αλλά μου απαντήθηκε ότι θα καθυστερούσε πολύ το επεισόδιο (να πάει μέσα, να βρει την τσάντα της, να την ανοίξει, να ψάξει το πορτοφόλι κλπ...) Δεν πείστηκα -εννοείται - ολόκληρες σκηνές έχουν γυριστεί μόνο κ μόνο για να γεμίσουν το επεισόδιο!
Μάλλον θέλουν να μας δείξουν ότι πια η Μελίτα ανήκει στο κλαμπ των φτωχών! lmao
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:37 pm

stabatmater έγραψε:
edem4ever έγραψε:11. Γιατι η Μελιτα δεν εδωσε πουρ μπουαρ στο παιδι με τα λουλουδια;;

Την ίδια απορία είχα κι εγώ αρχικά, αλλά μου απαντήθηκε ότι θα καθυστερούσε πολύ το επεισόδιο (να πάει μέσα, να βρει την τσάντα της, να την ανοίξει, να ψάξει το πορτοφόλι κλπ...) Δεν πείστηκα -εννοείται - ολόκληρες σκηνές έχουν γυριστεί μόνο κ μόνο για να γεμίσουν το επεισόδιο!
Μάλλον θέλουν να μας δείξουν ότι πια η Μελίτα ανήκει στο κλαμπ των φτωχών! lmao

Αχ... Σε αλλες πιο ευτυχισμενες εποχες θα ειχε πει στο παιδι να περιμενει θα ειχε πεταχτει στον καναπε -αυτον μπροστα στη τηλεοραση- θα ειχε παρει την τσαντα και θα ειχε δωσει το πουρ μπουαρ.... Φτωχια καταραμενη....! sisi
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:41 pm

Ας σχολιασω και γω...εστω και καθυστερημενα...
Εγω κατα ενα περιεργο τροπο ψηφισα τελειο....Γιατρε μου ειναι σοβαρο;;;;
και αυτο γιατι λυθηκα στο γελιο με αυτα που εβλεπα....

Νορα-Λουκας:πολυ ωραια σκηνη η πρωτη αλλα και γενικα χθες....!!!!!

Το Ευακι εκει που σκεφτοτανε τον Μαναρο ξαφνικα μπουκαρει η γλυκιτατη Αγγελα και σκεφτομαι τωρα θα τηε πει να θυμηθει να παρει ενα κιλο ντοματες αυριο απ την λαικη....αλλα τελικα της ειπε να ξεκολλησει και να αλλαξει σελιδα..αλλαξε την τη ριμαδα βρε Ευακι μου....

Εριεττα-Στεφανος:εκτος απ το οτι δεν εχουν αφησει ταβερνα για ταβερνα....εχουμε και αμφιβολιες;;;;εχουμε και αμφιβολιες;;;;

Στο γυμναστηριο:συγνωμη η Εριεττα την ιδια ασκηση δεν εκανε την προηγουμενη φορα;;;;τι ειναι τακτικη του Τερη;;;ετσι τις ριχνει αυτος τις γυναικες;;;;κατα τα αλλα χαρηκα που η Ευα πηρε την κληρονομια...καλα τα λεγε ο συγχορεμενος ο Σταυριδης αυτο το μωρο ειναι χρυσος....

Νορα-Μελιτονι:μιλαμε τα παιξε απ την χαρα της...χαχα καλα δεν περιμενα να χαρει δεν ειχαν και της καλυτερες σχεσεις...αλλα αυτο το απαξιοτικο υφος που εχει η Μελιτα τελευταια για ολους και για ολα μου την δινει....

Αμαλια-Λουκας:καλα εριξα πολυ γελιο....!!!!αλλα για να μη λεω μονο τα θετικα δεν μαρεσε που η Αμαλια λεει στον Λουκα ελα τωρα λες και ειναι υποχρεωμενος ...αλλα μετα ελιωσα στο γελιο και ο λογος μαρεσε....ασε που ειπε την θεικες ατακες...!!!!!

Αμαλια-Πετρος:σας πληροφορω οτι κι γω με τον ιδιο ακριβως τροπο την κοιτουσα την καινουρια γραμματεα.χαχαχα
και η ατακα που με πεθανε...gelio
Πετρος:τι εγινε κανενα λαθος και πιασανε αυτους που κλεψαν τα λεφτα απ το κρατος;;;
Αμαλια:οχι χαρα μου δοξα το θεο ακομα εξω εισαι..χαχαχα
με ενα υφος τωρα σε ταπωσα Ρουσσο...που ετσι εγινε δηλαδη του κοπηκε το γελακι μαχαιρι...

Το ζευγαρακι του τρομου βλ.Μπελλος-Νταιζη:δεν σχολιαζω...εχω ομως μια απορια καιρο τωρα που δεν ξερω ποτε θα λυθει...
ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ;;;
ΠΟΣΟ;;;; wall
αυτα ειχα να πω μου αρεσε το επεισοδιο αλλα ουτε εμενα με αφησε με μεγαλη αγωνια για το επομενο....τεσπα τα λεμε το απογευμα....ή αυριο αμα δεν προλαβω παλι....

Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από maria* Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:44 pm

JESSIE έγραψε:Γράφω δύο λόγια για να πώ πόσο , μά πόσο συμφωνώ με το μέλος Μαρία* και όσα γράφει. Μαρία*, όποιο πόστ γραμμένο από σένα κι αν έχω διαβάσει, αντικατοπτρίζει και τις δικές μου απόψεις, τέτοια ταύτιση μου κάνει εντύπωση! Με τους υπόλοιπους σχολιασμούς, με άλλους διαφωνώ πλήρως, με άλλους συμφωνώ ή διαφωνώ σε σημεία μόνο, αλλά με τους δικούς σου συμφωνώ 100%....

Χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου! Ίσως είναι επειδή ναι μεν έχω συμπάθειες και αντιπάθειες στη σειρά, αλλά το κάθε επεισόδιο το βλέπω αντικειμενικά χωρίς να βάζω μπροστά αυτή τη συμπάθεια ή την αντιπάθεια. Και επειδή αν αφήσεις στην άκρη το τι θέλεις να δεις και πιάσεις το τι βλέπεις, όλοι στο τέλος βλέπουμε το ίδιο!!! Wink
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 1:57 pm

maria* έγραψε:
JESSIE έγραψε:Γράφω δύο λόγια για να πώ πόσο , μά πόσο συμφωνώ με το μέλος Μαρία* και όσα γράφει. Μαρία*, όποιο πόστ γραμμένο από σένα κι αν έχω διαβάσει, αντικατοπτρίζει και τις δικές μου απόψεις, τέτοια ταύτιση μου κάνει εντύπωση! Με τους υπόλοιπους σχολιασμούς, με άλλους διαφωνώ πλήρως, με άλλους συμφωνώ ή διαφωνώ σε σημεία μόνο, αλλά με τους δικούς σου συμφωνώ 100%....

Χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου! Ίσως είναι επειδή ναι μεν έχω συμπάθειες και αντιπάθειες στη σειρά, αλλά το κάθε επεισόδιο το βλέπω αντικειμενικά χωρίς να βάζω μπροστά αυτή τη συμπάθεια ή την αντιπάθεια. Και επειδή αν αφήσεις στην άκρη το τι θέλεις να δεις και πιάσεις το τι βλέπεις, όλοι στο τέλος βλέπουμε το ίδιο!!! Wink

Τότε να διαφωνήσω εγω? Επέτρεψε μου να πω, οτι σε διαβάζω απο τότε που άρχισες να γράφεις (όπως και όλους τους σχολιασμούς στα επεισόδια), και θεωρώ οτι είναι υποκειμενική η κρίση σου και όχι αντικειμενική - κάτι που δεν είναι κακό, δεν είσαι η πρώτη ή η τελευταία που το κάνει.

Αλλωστε ακόμα και κάτω απο το πρίσμα του ''αντικειμενικό'', δεδομένου οτι κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό τρόπο αντίληψης αλλα και διαφορετική αντίδραση στα ερεθίσματα που παίρνει, στην προκειμένη σε αυτή τη σειρά, πάλι δεν μπορούμε να μιλήσουμε για αντικειμενικότητα.

Βαφτίζοντας την κρίση σου έτσι, αυτομάτως όλοι οι άλλοι βγαίνουν λαθος ??

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 2:00 pm

Ο λαος λεει πως για ολα υπαρχει πρωτη φορα και να που επιβεβαιωνεται....εφτασε η στιγμη να ψηφισω αθλιο το επεισοδιο!Τι ηταν αυτο που ειδαμε??? wall

Ειναι δυνατον να ακουω την Ευα να λεει οτι απο τη στιγμη που παντρευτηκα το Στεφανο δεν υπηρξε τιποτα αναμεσα σε εμενα και το Μανο?Και οσα βλεπαμε στα τελευταια 5 ή εστω 3 επεισοδια τι ηταν?Πλαστη πραγματικοτητα ή απλα η Ευα περνουσε το χρονοτ ης γιατι δεν ειχε κατι καλυτερο να κανει!?Για να μην σχολιασω οτι σε 3 μηνες ξεπερασε οσα δεν καταφερε σε 17 χρονια! imarton

Ειναι δυνατον να βλεπω τη Νορα να τρεχει στη Μελιτα και να προσπαθει αν την πεισει για το Στεφανο!Καταλαβαινω να μιλανε εστω και τυπικα αλλα αυτο ειναι απ'τ'αγραφα!Σε ποια πραγματικοτητα θα προσπαθουσε καποια να βοηθησει τη γυναικα,που κατεστρεψε την κολλητη της,με το να της τα βρει με τον πρωη αντρα της!?Ποσο μαλλον η Νορα που εκραζε με τα χειροτερα λογια την Ευα παλιοτερα για παρομοιο θεμα! imarton

Ειναι δυνατον να βλεπω τη Δαφνη να κανει ετσι για τα λεφτα που παντα τα ειχε χε$@%να!Φυσικα και ειναι λογικο να χαρει για τη φιλη της αλλα οχι και αυτο που ειδα με τσιριδες κτλ! imarton

Ειναι δυνατον να ακουγονται απο το στομα του Λουκα εστω τα πλαισια της πλακας ατακες τυπου ''το χρημα ενωνει''!Ατυχεστατη η πλακιτσα στο Νικολα! imarton

Ειναι δυνατον να πετανε ακομα λασπη στο Μανο που πλεον ειναι απων με εκφρασεις τυπου θα γυρισει να ξεκοκαλισει τα λεφτα και θα φυγει? imarton

Κατα τ'αλλα τα μονα που μου αρεσαν στο επεισοδιο ηταν η πρωτη σκηνη στη βροχη με Λουκα-Νορα...πολυ δυνατη σκηνη με ερωτισμο και χημεια!Η ταπα Νορας-Δαφνης στη Νταιζη,η Θεα Πεφανη στη σκηνη με το Λουκα και λιγο Στεφανος και Εριεττα!

Ειλικρινα απογοητευτηκα!Δεν μπορω να καταλαβω πως και γιατι εξελισσονται ετσι τα πραγματα!Μαλλον καποιος απηγαγε τη συγγραφικη ομαδα και εβαλε αλλους στη θεση τους γιατι δεν μπορει να ειναι οι ιδιοι που εγραψαν κυριως τον πρωτο αλλα και το δευτερο κυκλο!
oscar στα γνωστα σεντονακια!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 2:05 pm

Evannaκι, ενα oscar και σε σενα (ως συνηθως αλλωστε!!)

Ποσο δικιο εχεις!!

evanna έγραψε:Ειναι δυνατον να πετανε ακομα λασπη στο Μανο που πλεον ειναι απων με εκφρασεις τυπου θα γυρισει να ξεκοκαλισει τα λεφτα και θα φυγει? imarton

Στεκομαι σε αυτο, καθ'οτι ξεχασα να το αναφερω κι εγω... Απο τη μια τον ξεχασαν ολοι και απο την αλλη τον περιμενουν να ερθει πισω για τα λεφτα???
BadMood
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 3:00 pm

maria* έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο είχε μια θετική και μια αρνητική πλευρά.
Η θετική είναι ότι άρχισε να αποκαλύπτεται εμπράκτως η πλήρης ψυχοσύνθεση του Στέφανου η οποία είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσα και αυτό φάνηκε στην συζήτησή του με την Εριέττα. Ναι τα ήθελε τα λεφτά, τα ήθελε πάρα πολύ όπως της είπε, αλλά έκανε πίσω, γιατί είναι ανοιχτοχέρης στον έρωτα!!
Το ότι τα ήθελε πολύ τα λεφτά ταιριάζει με το σκοτεινό προφίλ που συνθέτουν οι πράξεις του παρελθόντος του. Ένας άνθρωπος που κάνει παράνομες χοντρές μπίζνες είτε με διαμάντια είτε με έργα τέχνης δεν μπορεί να μην πόνεσε που άφησε να του φύγουν τόσα εκατομμυρία ευρώ. Του αρέσει η δύναμη που δίνουν τα χρήματα, την κυνηγάει με δολοπλοκίες, βάζει τους μπράβους του να κυνηγήσουν όποιον ξεφεύγει από το κύκλωμα κοκ. και αυτό το αποκάλυψε με την άμεση παραδοχή του στην Εριέττα ότι τα ήθελε τα χρήματα.
Όμως όλα αυτά, το χρυσό μου, τα παρέβλεψε για τον έρωτά του για την Μελίτα. Αμέσως αμέσως της έστειλε το ραβασάκι ότι θα της αποδείξει την αθωότητά του και όταν έμαθε ότι η μεταβίβαση της κληρονομιάς ολοκληρώθηκε πήγε με ύφος αρκετά θυμωμένο και λίγο αλαζονικό πρέπει να πω να της πει “ακόμα δεν με πιστεύεις;;;”. Προφανώς το έχει δεδομένο ότι η Μελίτα θα καταλάβει από την κίνησή του να θυσιάσει αυτά τα χρήματα πόσο πολύ την αγαπάει. Και η αλήθεια είναι ότι όσοι έμαθαν το νέο πράγματι άρχισαν να έχουν αμφιβολίες.
Η Μελίτα όμως δεν είναι κάστρο που πέφτει εύκολα, όπως έδειξε η αντίδρασή της στο άκουσμα του νέου από την Νόρα και κυρίως όπως έδειξε το θυμωμένο βλέμμα της στο κλείσιμο του επεισοδίου. Περιμένω πώς και πώς τη συνέχεια αυτής της σκηνής – θέλω να δω αν ο Στέφανος θα πάρει την απάντηση που περιμένει ή μια ακόμα κεραμίδα κατακούτελα! Τα βλέμματα που αντάλλαξαν πάντως εκεί στην πόρτα ήταν φωτιά και λάβρα!

Εγώ πάλι δεν συμφωνώ μ'αυτό. Θεωρώ ότι ο Στέφανος ξεκαθάρισε ότι τα λεφτά δεν τα πείραξε γιατί είναι του γιου του. Φυσικά και τον ενδιαφέρουν τα λεφτά, αλλά όχι αυτά του γιου του. Σαν χαρακτήρας βέβαια, συμφωνώ ότι έχει μια πολύ ενδιαφέρουσα σκοτεινή αλλά και θετική πλευρά, και του άντρα που είναι μπλεγμένος με τα χρήματα, τις ύποπτες δουλειές, και όλα τα υπόλοιπα, αλλά και αυτού που τα δίνει όλα για τον έρωτά του.

Σίγουρα παίζει ρόλο ότι τα λεφτά είναι του γιου του αλλά θα μπορούσε να τα διεκδικήσει και να τα διαχειρίζεται αυτός αντί της μητέρας του παιδιού.
Γενικά αυτό το άλλο κίνητρο (την απόδειξη της αθωότητάς του στη Μελίτα) το έπιασαν όλοι οι ήρωες, πχ ο Λουκάς είπε "τον πλήρωσε ακριβά τον έρωτά του ο Καρτάλης" κι εγώ συμφωνώ μ' αυτό.

maria* έγραψε:
Cancoon έγραψε:Η αρνητική στάση της Μελίτας δεν είναι αδικαιολόγητη. Μέχρι τώρα πίστευε τυφλά όλα όσα της έλεγε ο Στέφανος και δεν άφησε αυτό το σκοτεινό του πρόσωπο, το οποίο το έχει δει και η ίδια όπως του είχε πει κάποτε, να κλονίσει την εμπιστοσύνη της. Τώρα όμως θέλει ξεκάθαρα πράγματα στη ζωή της. Εξάλλου η κίνηση αυτή μπορεί να θεωρηθεί και προπέτασμα καπνού ή όπως είχε πει ο Λουκάς στον Στέφανο σε ένα από τα πρώτα επεισόδια του τρίτου κύκλου “κίνηση εντυπωσιασμού για την Μελίτα”!

Ούτε εδώ θα συμφωνήσω 100%. Η Μελίτα ΠΛΕΟΝ, είναι αδικαιολόγητη. Αρχικά ίσως είχε όλα τα δίκια να τον αμφισβητεί, αλλά αυτή η καραμέλα κράτησε πολύ. Και προσωπικά πιστεύω ότι δε θα έπρεπε να περιμένει μια κίνηση για τα λεφτά για να αρχίσει να πείθεται ότι ο Στέφανος είναι αυτό που λέει, γιατί όπως πολύ σωστά είπες, θα μπορούσε να είναι κάλλιστα μια κίνηση εντυπωσιασμού. Όμως, αφού πλέον η κληρονομιά δεν είναι στα χέρια του, και άρα δεν μπορεί να κερδίσει κάτι έχοντας τη Μελίτα και έναν απόγονο μαζί της, τότε θα πρέπει την επόμενη φορά που θα πάει (ΞΑΝΑ!!?) να ρίξει τα μούτρα του, να τον πιστέψει αμέσως! Γενικώς όλο αυτό το βρίσκω λίγο χαζό, και τη Μελίτα υπερβολική.

Κι εγώ περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τι θα του απαντήσει σήμερα που της θέτει το θέμα όπως ακριβώς το γράφεις!

maria* έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το αρνητικό του επεισοδίου ήταν η αντίδραση της Δάφνης στην είδηση της κληρονομιάς, όπου φώναζε με φωνή οπαδού σε γήπεδο “τα πήραμε τα λεφτά μας”. Ήταν πολύ παρακμιακή και άγαρμπη. Η δε Εύα ούτε λόγος βέβαια να γυρίσει πίσω “τα κ***λεφτά” όπως φώναζε σε έξαλλη κατάσταση στον Στέφανο μετά την απόπειρα κατά της Μελίτας. Από μεγαλοστομίες άλλο τίποτα αυτή η κοπέλα.

Κατά τα λοιπά, ο Νικόλας είναι απαράδεκτος που κρατάει μούτρα στην Δάφνη και η Δάφνη φαίνεται ότι έχει ήδη κουραστεί, γιατί έκλεισε το θέμα τσάκα τσάκα χωρίς διάθεση να εξηγήσει και πάλι τα αυτονόητα. Πολύ δυσοίωνα είναι τα πράγματα για την Νόρα και τον Λουκά, καθώς η Νόρα δεν ακολουθεί τον Λουκά στην φιλότιμη προσπάθειά του να διαχωρίσουν τα επαγγελματικά από τα προσωπικά, η Νταίζη στρίμωξε πολύ άγρια την Αντιγόνη (φοβερές ερμηνείες από Πολυχρονίδη και Παπαδημητρίου).

Συμφωνώ ότι ο Νικόλας ίσως είναι υπερβολικός, αλλά και η Δάφνη δεν κάνει κάτι για να βοηθήσει την κατάσταση. Συγγνώμη αλλά εγώ, βροχή ξε-βροχή, δεν θα πήγαινα σπίτι του Λευτέρη να τον περιμένω γνωρίζοντας τη γνώμη που έχει ο άντρας μου γι'αυτό.
Όσο για τη Νόρα Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ. Από την αρχή έλεγα πόσο λάθος είναι που δεν λέει κάτι τόσο σημαντικό στο Λουκά, αλλά τώρα που έφτασε η κατάσταση μέχρι εκεί και πάλι δεν το είπε, πράγμα που αν το έκανε θα εξηγούσε το πόσο άσχημα νιώθει μέσα της, πόσο άγχος και στεναχώρια έχει, για ποιο λόγο αντιδρούσε έτσι, και επιπλέον ενώ ΞΕΡΕΙ ότι ο Λουκάς θα την καταλάβαινε και θα τη στήριζε, είναι επιεικώς απαράδεκτη.

Βασικά η Δάφνη δεν το πιστεύει ότι ο Νικόλας (!) την αμφισβητεί και γι' αυτό αντιδρά κάπως μπουχτισμένα. Για το σπίτι του Λευτέρη που λες, γενικά συμφωνώ αλλά δεδομένου ότι το σπίτι του Λευτέρη είναι ένας χώρος μέσα στο γυμναστήριο δεν το βρήκα και τόσο παρεξηγήσιμο! Βεβαία εντάξει ο Λευτέρης της ασκεί μια γοητεία, θα μπορούσε εξάλλου να του πει να μείνουν στον χώρο του γυμναστηρίου.
Για την Νόρα συμφωνώ απόλυτα. Κατανοώ ότι δεν ήθελε να του μιλήσει όταν ήταν σκοτωμένοι για τα επαγγελματικά τους αλλά τώρα που τα βρήκαν και ο Λουκάς της μίλησε με τόσο όμορφο και καθησυχαστικό τρόπο έπρεπε να το κάνει.

maria* έγραψε:
Cancoon έγραψε:η Εύα δίπλα στον Λευτέρη βρίκει τον πιο ανέμελο κοριτσίστικο εαυτό της.

Βρήκες τον πιο σωστό χαρακτηρισμό!!!! Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!!! Μ'αρέσει πολύ δίπλα στον Λευτέρη, είναι γλυκιά και συμπαθητική μαζί του, αν και για ακόμα μια φορά ρίξανε δίπλα της έναν άντρα που μόνο "αθώος" δεν είναι... Νομίζω ότι πέρα από Μάνους και Στέφανους, της αξίζει ένας άντρας σαν τον Λευτέρη δίπλα της - αλλά χωρίς όλα όσα κρύβει.

Είναι ωραίο ζευγάρι το Εύα - Λευτέρης. Και οι αντιδράσεις της Εύας στην ιστορία του Λευτέρη θα είναι πάρα πολύ ενδιαφέρουσες!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 3:17 pm

Παλι καλά που δεν το ειδα live το χτεσινό και μπορούσα να προχωρήσω σκηνές..

Αξιζαν τα εξής...

Η ΛουκαΝορική σκηνή στη βροχή, υπέροχο το φιλί, υπέροχος ο Λουκακος που προστάτεψε τη Νόρα..Μετά απο πολύ καιρό μια υπέροχη σκηνή! inlove

Η ανάμνηση της Ευας απο την τελευταία βραδιά στην κατασκήνωση.. Snif

Η μπουρνουζοσκηνή, τόσο γλυκιά και μου θύμισε παλιές καλές εποχές!! Η ειρωνία του Λουκά και τα πειραγματά τους πολύ Λουκάς-Νόρα!!!!

Η αντίδραση της Ευας στο γυμναστηριο και η υπέροχη χαμογελαστη φατσούλα της!

Ο ποκοπίκος γενικά γιατί είναι ένα κουκλι ειδικά αγκαλιά στη ΘΕΑ μάνουλα του!

Η Αμαλία γενικώς γιατί η Πεφάνη τα σπάει..

Κατά τα άλλα..
Δεν κατάλαβα τα κουλά που έλεγε η Εριέτα περι εφιάλτη..
Δεν καταλαβα γιατί πρέπει να βλέπω τη Νταίζη να πηγαίνει περιοδεία την κατινιά της παντού..
Δεν καταλαβα γιατί να βλέπω τον απόλυτο και ακόμα οταν δεν τον βλέπω να ακούω για αυτόν..
Δεν κατάλαβα τιο έχετει πάθει εκει πάνω και μεταλλάσετε τους ήρωες..
Δεν κατάλαβα για ποιόν ακριβώς λόγο πρέπει να παρακολουθω μια αντιαισθητική προπαγάνδα απογευματιάτικα, και ακόμα δεν ηρθαν οι εκλογές..
Δεν καταλαβα για πότε τελειώσαν τα Μυστικά της Εδέμ και ποια σειρά είναι αυτή που βλέπω φέτος..

Αναλυτικά λοιπόν το χτεσινό επεισόδιο δεν θυμιζε οτι ήξερα πέρα απο ελάχιστα πράγματα.. πχ, ξινίλα Μελίτας, χρησμους Λιάκουρα, τρέλα Αμαλίας και τέτοια χαριτωμένα..
Αυτό που εμφανησαν την παρέα ελαφροίσκιωτη και φιλοχρήματη με εξόργισε.. ναι μεν να χαίρονται με τη χαρά της Ευας αλλά όσι σε τέτοιο βαθμό, το χτεσινό ήταν μια κακόγουστη υπερβολή που δεν ταιριάζει στην παρέα που γνωρισα πριν δυο χρόνια και που αγάπησα τόσο πολύ..
Τουλάχιστον ακούσαμε πετυχημένα, πολλά όμως.. Το οτι η Ευα διαγράφει παραπάνω απο τη μισή της ζωής λεγοντας οτι ο Μάνος απλά έμεινε πίσω και εκείνη ανοιγει καινούρια σελίδα στη ζωή της ήταν απο τα καλύτερα.. Πραγματικά γέλασα.. Αλλά ως ξανθιά και δη βαμμένη έχω σοβαρή απορία.. Αφού η Ευα ξεπέρασε το Μάνο με το γάμο της γιατι την πατησατε πάλι κατω? Γιατί ελεγε μπαρμπούτσαλα οτι ονειρευόταν κάθε βράδυ το Μάνο ενω τον είχε ξεπεράσει? Πόση ασυνέπεια μπορεί να υπάρχει στα όσα γράφετε? Το εξοργιστικό είναι οτι η κατασταση ήταν γνωστη και θα μπορούσαμε να αποφυγουμε τα λάθη. Η πρωταγωνήστρια έκανε το βήμα να κερδίσει την ευτυχία και για να σπρώξετε τον απόλυτο τη διαλύσατε.. Δωσατε ψίχουλα στους ΜανοΕυικός και στερησατε απο την Ευα και το όνειρο αλλά και την αξιοπρεπειά της.. Ειδικά τωρα δεν θέλω Λευτέρηδες και ηδίες.. Δείξτε λίγη συνέπεια και λίγο έλεος!!Σταματηστε να πατάτε την Ευα κάτω με κάθε ευκαιρία.. Είχε ιστορία δικιά της και χωσατε δις το Μελιτόνι μέσα και τη δευτερη φορά με το πιο χυδαίο τρόπο.. ΑΙΣΧΟΣ!
Επόμενη χαριτωμενιά του επεισοδίου.. Η Νόρα αντί να πάει να βρει την κολλητή της τρέχει να κάνει προξενιά στη Μελίτα..
Τρέχει να της προφτάσει πρωτη τα νέα λες και της το χρωσταγε και όχι μόνο αυτό να την πείσει να γυρίσει στο γκόμενο που μαζί με το κουτάβι διαλύσανε τη ζωη της αδερφικής της φίλης.. Η Νόρα που στον πρωτο κύκλο έκανε σκουπίδι την Ευα κάθε λίγο και λιγάκι, η Νόρα που στο τέλος του πρώτου κύκλου έβρισε τη Μελίτα που διέλυσε τη ζωη της Ευας, η Νόρα που ηταν με το μέρος της Ευας στη ιστορία με το Στέφανο, ξαφνικά κάνει πλάτες στο Μελιτόνι σαν να μην έχει συμβεί τίποτα.. Βαρέθηκα το τόοοοσο σπρώξιμο στο πιο αποτυχημένο love story ever... Οτι και να δω, ουτε λυπάμαι τη Μελίτα ούτε βλέπω με άλλο μάτι το ζευγαράκι της συμφοράς.. Περιμένα απο τη Νόρα λοιπόν άλλη αντίδραση, την αντίδραση της Νόρας που γνωρισα πριν δύο χρόνια και ξαφνικά παρατάει αρχές και φιλίες για να μη στεναχωρηθει άλλο το Μελιτάκι.. Ας της πει κάπιος να μην ανησυχει.. Δευτερη ανακοπή δεν παθαίνει..Δεν είμαστε τόσο τυχερόι..και αποδεδειγμένα πλέον οι σεναριογράφοι δεν μας λυπούνται!
Δωστε τη δέσουσα προσοχή στη Νόρα και το Λουκά όσον αφορά τους καυγάδες τους.. Σοβαρότητα θέλουμε οχι οτι να ναι για να γεμίζουμε σκηνές..
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕ ΜΕΛΙΤΑ!!!!ΒΑΡΕΘΗΚΑ..Τουλάχιστον ας το πάρει απόφαση ο κύριος οτι η Μελίτα μουλάρωσε να γλιτωσουμε την αισθητική μας.. ΒΑΡΕΘΗΚΑ!
Τελος,μη χρησιμοποιίτε άλλο το όνμομα του Μάνου για να κρατηθούμε και να περιμένουμε.. Ο Μάνος έφυγε και ΤΕΛΟΣ.. Δεν είμαστε τόσο χάπατα πια..
Απογοητευτικό το οτι φτάσαμε τρίτη σεζόν και τα επεισόδια είναι άθλια..
Απογοητευτικό το ότι κανείς δεν θυμάται τι γράφει.. Η σεναριακή τρύπα όλο και μεγαλώνει και η υπομονή μου εξαντλείται επικυδνα.. Κάντε κάτι να μας κρατησετε επιτέλους..
ΑΘΛΙΟ το επεισόδιο, ούτε καν οι ΛουκαΝορικές σκηνές που ηταν τόσο υπέροχες δεν εφεραν σε μια υποτυπώδη έστω ισοροπία την κατρακύλα που εχει πάρει η σειρά..

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 3:22 pm

Μαριεφη μου τα ρεστα μου!Τελειος σχολιασμος και συμφωνω 100%! oscar Μακαρι να αλλαξουν τα πραγματα γιατι παμε απο το κακο στο χειροτερο!

Υ.Γ Μαρια σε ευχαριστω και ανταποδιδω! ))
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από maria* Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 3:24 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Τότε να διαφωνήσω εγω? Επέτρεψε μου να πω, οτι σε διαβάζω απο τότε που άρχισες να γράφεις (όπως και όλους τους σχολιασμούς στα επεισόδια), και θεωρώ οτι είναι υποκειμενική η κρίση σου και όχι αντικειμενική - κάτι που δεν είναι κακό, δεν είσαι η πρώτη ή η τελευταία που το κάνει.

Αλλωστε ακόμα και κάτω απο το πρίσμα του ''αντικειμενικό'', δεδομένου οτι κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό τρόπο αντίληψης αλλα και διαφορετική αντίδραση στα ερεθίσματα που παίρνει, στην προκειμένη σε αυτή τη σειρά, πάλι δεν μπορούμε να μιλήσουμε για αντικειμενικότητα.

Βαφτίζοντας την κρίση σου έτσι, αυτομάτως όλοι οι άλλοι βγαίνουν λαθος ??

Βεβαίως και μπορείς να διαφωνήσεις. Αλλά εγώ δεν μίλησα για κανέναν άλλον, ούτε σύγκρινα τον τρόπο που γράφω εγώ με αυτόν που γράφουν άλλοι. Μίλησα για τον εαυτό μου και συνεχίζω να πιστεύω ότι το βλέπω αντικειμενικά. Εγώ θα μιλήσω για τα καλά αλλά και τα κακά της Μελίτας, ακόμα κι αν τη συμπαθώ. Επίσης θα πω αυτά που βλέπω σωστά και λάθος στην παρέα, κι ας μη μου κινούν ιδιαίτερα το ενδιαφέρον. Όταν εκνευριστώ από τη στάση που βάζουν τη Νόρα να κρατάει θα το πω, όμως θα επισημάνω και αυτό που θα μου αρέσει από κείνη. Όταν βλέπω μια Δάφνη χαζοχαρούμενη θα το αναφέρω, αλλά θα είμαι μαζί της όταν κρατάει σωστή στάση απέναντι στο Νικόλα. Όταν θα με κουράσει η Μελίτα θα το πω, όπως θα πω ότι μου αρέσει να τη βλέπω να κάνει πράγματα για τον εαυτό της. Αυτό ναι, είναι αντικειμενικό. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι δε θα το κάνουν αυτό, αλλά όπως είπες και συ δεν είναι κακό να είσαι υποκειμενικός.

Άλλωστε, ακόμα κι αν θεωρώ ότι κάποιος το βλέπει το θέμα πιο υποκειμενικά, δεν είπα ότι είναι λάθος, οπότε ας μη λέμε πράγματα που δεν είπα και δε στέκουν. Βαφτίζω την κρίση μου έτσι γιατί αυτό πιστεύω, και δεν ανακατεύω άλλους σε αυτό.
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 3:26 pm

evanna έγραψε:Μαριεφη μου τα ρεστα μου!Τελειος σχολιασμος και συμφωνω 100%! oscar Μακαρι να αλλαξουν τα πραγματα γιατι παμε απο το κακο στο χειροτερο!

Υ.Γ Μαρια σε ευχαριστω και ανταποδιδω! ))

Na'σαι καλα κοπελα μου!!! Hug

Ενα oscar και απο μενα στη Μαριεφη!!! Congrats για την αγανακτηση που βγαζεις με τον καλυτερο τροπο και που πιστευω οτι εκφραζει τους περισσοτερους, οχι μονο εδω μεσα, αλλα και γενικοτερα τους φανατικους της σειρας!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 3:30 pm

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου και ανταποδίδω!!
Μακάρι να αλλάξει η κατάσταση γιατί η αγανάκτιση θα είναι το λίγότερο..
Μετά έπεται αδιαφορία.. Wink
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 3:34 pm

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΌΤΑΝ ΔΟΥΝ ΌΤΙ ΤΟ ΣΗΡΙΑΛ ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΤΑ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ. ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΞΑΠΤΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΛΑΛΙΣΑΣΕΣ! Agree

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 4:06 pm

maria* έγραψε:
Βεβαίως και μπορείς να διαφωνήσεις. Αλλά εγώ δεν μίλησα για κανέναν άλλον, ούτε σύγκρινα τον τρόπο που γράφω εγώ με αυτόν που γράφουν άλλοι. Μίλησα για τον εαυτό μου και συνεχίζω να πιστεύω ότι το βλέπω αντικειμενικά. Εγώ θα μιλήσω για τα καλά αλλά και τα κακά της Μελίτας, ακόμα κι αν τη συμπαθώ. Επίσης θα πω αυτά που βλέπω σωστά και λάθος στην παρέα, κι ας μη μου κινούν ιδιαίτερα το ενδιαφέρον. Όταν εκνευριστώ από τη στάση που βάζουν τη Νόρα να κρατάει θα το πω, όμως θα επισημάνω και αυτό που θα μου αρέσει από κείνη. Όταν βλέπω μια Δάφνη χαζοχαρούμενη θα το αναφέρω, αλλά θα είμαι μαζί της όταν κρατάει σωστή στάση απέναντι στο Νικόλα. Όταν θα με κουράσει η Μελίτα θα το πω, όπως θα πω ότι μου αρέσει να τη βλέπω να κάνει πράγματα για τον εαυτό της. Αυτό ναι, είναι αντικειμενικό. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι δε θα το κάνουν αυτό, αλλά όπως είπες και συ δεν είναι κακό να είσαι υποκειμενικός.

Άλλωστε, ακόμα κι αν θεωρώ ότι κάποιος το βλέπει το θέμα πιο υποκειμενικά, δεν είπα ότι είναι λάθος, οπότε ας μη λέμε πράγματα που δεν είπα και δε στέκουν. Βαφτίζω την κρίση μου έτσι γιατί αυτό πιστεύω, και δεν ανακατεύω άλλους σε αυτό.

Βασικά και μόνο που απο μόνη σου κατηγοριοποιείς τον εαυτό σου λέγοντας οτι είσαι αντικειμενική, αυτό είναι υποκειμενικό Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 191984

Ακόμα και έτσι να το βλέπεις όπως λες, δηλώνοντας τα καλά και τα κακά του κάθε χαρακτήρα, είναι κάτι το οποίο έχει να κάνει με το πως εσυ αντιλαμβάνεσαι τα καλά και τα κακά του κάθε χαρακτήρα απο την δική σου οπτική, αρα πάλι δεν μιλάμε για αντικειμενικότητα.
Μπορείς να πεις οτι προσπαθείς να είσαι δίκαιη, συμφωνα με το πως εσυ τους αντιλαμβάνεσαι, αλλα όχι αντικειμενική. Τέλος πάντων, νοήμα δεν έχει, απλώς δηλώνοντας οτι ''εγω είμαι αντικειμενική'' έμμεσα εμείς οι μη αντικειμενικοι, και κυρίως αυτοι που δεν έχουν την ίδια άποψη με σένα, είμαστε λάθος(Wink
Καλό απόγευμα.

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 5:07 pm

Καρ-Mik έγραψε:
maria* έγραψε:

Βασικά και μόνο που απο μόνη σου κατηγοριοποιείς τον εαυτό σου λέγοντας οτι είσαι αντικειμενική, αυτό είναι υποκειμενικό Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 6 191984

Ακόμα και έτσι να το βλέπεις όπως λες, δηλώνοντας τα καλά και τα κακά του κάθε χαρακτήρα, είναι κάτι το οποίο έχει να κάνει με το πως εσυ αντιλαμβάνεσαι τα καλά και τα κακά του κάθε χαρακτήρα απο την δική σου οπτική, αρα πάλι δεν μιλάμε για αντικειμενικότητα.
Μπορείς να πεις οτι προσπαθείς να είσαι δίκαιη, συμφωνα με το πως εσυ τους αντιλαμβάνεσαι, αλλα όχι αντικειμενική. Τέλος πάντων, νοήμα δεν έχει, απλώς δηλώνοντας οτι ''εγω είμαι αντικειμενική'' έμμεσα εμείς οι μη αντικειμενικοι, και κυρίως αυτοι που δεν έχουν την ίδια άποψη με σένα, είμαστε λάθος(Wink
Καλό απόγευμα.

Κορίτσια, δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.... Ολοι έχουν αντικειμενικότητα, η οποία όμως προσδιορίζεται από τα πιστεύω και τις οπτικές του καθενός ξεχωριστά. Η δική μου "αντικειμενικότητα" συμπλέει σε ό,τι έχω διαβάσει με την "αντικειμενικότητα" της Μαρίας, ενω η αντικειμενικότητα κάποιου άλλου ταιριάζει με την αντικειμενικότητα αυτών που έχουν την ίδια άποψη μ'αυτόν. Ομως όλοι έχουν τη δική τους αντικειμενικότητα , εκτός αν δηλώσουν το αντίθετο, δηλαδή εγώ είμαι υποκειμενική σ'αυτό το θέμα γιατί έτσι μου αρέσει.... Κι αυτό δεκτό είναι.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Σελίδα 6 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης