Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

+45
giouli_edem
stabatmater
roulitaki
maria*
maraki_ch
margaret10
MARINAKI_AGAPI_97
Vasouli
ebelina2007
l_aquila
artantzela
Antigoni!
verile_mistika
kelly
Ezantakou
sifantid
katerina--noraloukakos
glgs
katie007
stephanos13
tzibirdika
sarita
$ofi@ loukakos + nora
panpetrakatsi
stelinara
Cancoon
soso
NATALITSA_LOUKITSA
pruedens
ellileo
jim7
DESPOINA
Mikaella
pasxalitsa
νοριτσα
Lyn
JESSIE
tweetyedem
Καρ-Mik
Ntinaki Agapaei Petraki
FieryRed
anna_loukonoriki4ever!!
KatsaroYpotheto
loukitsa
Clarabelle
49 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap22%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 22% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap22%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 22% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap17%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 17% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap17%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 17% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap8%Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 8% 
[ 7 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 83
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από tweetyedem Τρι Οκτ 05, 2010 9:54 pm

ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
ΔΕ ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ
Aww

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Ezantakou Τρι Οκτ 05, 2010 9:55 pm

tzibirdika έγραψε:
1.) Γιατι μας εδειξαν το φλασμπακ της παρεας?

Α) Για να ακουσουμε και παλι αυτο το υπεροχο υπερθεικο τραγουδι?
Β)Για να θυμηθουμε οτι καποτε υπηρξε και ενας Μανος?
Γ)Ετσι....για να δωσει μια χαρουμενη νοτα στο επεισοδιο


2)Τι ειπε απο μεσα της η Νταιζη μολις εμαθε για κληρονομια και Ευα?

Α)Τα υπογλωσσια....που εχω τα υπογλωσσια...
Β)Μανα θυμιζε μου να σε σκοτωσω μετα
Γ)Θα τις σκισωωω...οχι θα κρατησω επιπεδο.....θα τις σκοτωσωωω...οχι συγκρατησου παιξτο αδιαφορη λα λα λα λα τι ωραια που κελαηδανε τα πουλακια


3.)Ποσες φορες ακουσαμε οτι η Ευα πηρε τα λεφτα?

Α)Οσες οτι η Μελιτα ειναι εγκυος?
Β)Οσες οτι η Νταιζη ειναι αδερφη του Στεφανου και του Νικολα?
Γ)Οσες οτι ο Ρενος εφυγε απο την εταιρια?
Δ)Που θες να ξερω...??? Αμα θες μπορω να σου πω ποσες φορες ειδα τα φιλια του Λουκα και της Νορας


4.)Γιατι μου το εκαναν αυτο σημερα με τα φιλια γιατι?

Α)Για να μην κοιμηθω το βραδυ?
Β)Εχουν στρατηγικο σχεδιο να με ξεκανουν?
Γ)Ναι μονο εσυ επαθες ταρακουλο νομιζεις..
.

Αααααχχχχχ (για τα φιλιά λέω) inlove

5.)Ποιο ειναι το καλυτερο φαρμακο για να γινει καλα ο Λουκας?

Α)Εντριβες απο τα χερακια της Νορας?
Β)Κοψιμο βεντουζων απο τα χερακια της Νορας?
Γ)Κατι αλλο γενικα απο τη Νορα? ^^


6.)Ποσο βαρεθηκατε στο σημερινο επεισοδιο?

Α)Πολυ
Β)Παρα πολυ
Γ)Ποιο επεισοδιο?


Είχαμε επεισόδιο σήμερα??? Εγώ είδα μόνο δυο σκηνές... inlove

Τελευταια bonus

7.)Γιατι ελειπε ο Χρηστος σημερα απο το επεισοδιο?


Α.)Για να σπαστει η Τζινα?
Β.)Για να σπαστει η Σμα?
Γ.)Επαθε λουμπαγκο απο την κουτα που κουβαλησε χθες?
Δ.)Ολα τα παραπανω


tzibirdika έγραψε:

@Δεν ειμαι καλα σημερα σας το ειπα? Τι σκηνες ηταν αυτες? Εχω κολλησει σα το χαζο μπροστα στην οθονη και βλεπω και ξαναβλεπω τα σλουρπατα Λουκανορικα φιλια.... Τι να πω πια γι'αυτη τη χημεια και αυτο το παθος που εχουν???? Οτι και να πω ειναι λιγο..Η σκηνη στη βροχη υπεροχη....με το Λουκα να τη σκεπαζει με το σακακι για να μην κρυωσει.. Και μετα στο σπιτι με τα μπουρνουζια Miam με χανετε λεμεεεε....Αν δεν ειχα το λαπτοπ στα ποδια μου θα ειχα πεσει παλι απο τον καναπε Μ'αρεσε που η Νορα εκανε το πρωτο βημα και επεσε πανω του...και μετα που της ειπε οτι δεν εχει ξεβαφτει καλα πεθανα στο γελιοοοοο....Κι ετσι οπως τη γυρισε και την εγκλωβισε στην αγκαλια του....και τα βλεμματα τους....και το φιλι.....τι φιλι φιλουμπα!!!!.Αχ παλι παρεκτρεπομαι και δεν κανει.....(Καποιες που γελανε αυτητη στιγμη μη νομιζουν οτι δεν τις βλεπω... Impatient )
ΑΧ...!!!! Πώς τα λές έτσι??? inlove Όχι τίποτα αλλά μας παρασέρνεις και εμάς τις συγκρατημένες sfyr
(πως να τις δείς καλέ αυτές που γελάνε?? αφού απόψε έχεις μάτια μόνο για τα φιλιά Mmm )

tzibirdika έγραψε:
@Ποσο θεα ειναι η Αμαλιααα????? Την αγαπωωωωωωωω!!!!!!
Και εγώωωωω.. Η γυναίκα δεν παίζεται lol!

tzibirdika έγραψε:
@Μμμμ τι αλλο ειδα? Σαμπως θυμαμαι??? Την αμαρτια μου θα τη πω...Με το που τελειωσαν οι Λουκανορικες σκηνες, κοιταζα την ωρα να δω ποτε θα τελειωσει για να ανεβει στο site....
Έεελα... Δεν το πιστεύω Confused?

Σμαρούλα ΘΕΪΚΟΣ σχολιασμός για άλλη μια φορά : respect :
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από tzibirdika Τρι Οκτ 05, 2010 10:00 pm

Σοφακι ευχαριστωωω!!!!

Εζακι ποια ειναι οησυγκρατημενη? Για να ξερω να γελασω τωρα ή αργοτερα? sisi Και δεν εχω ματια μονο για τα φιλια....ψευδεσαι ασυστολως...
Ευχαριστωωω!!!

Mmm Εχω ματια και για τα μπουρνουζια lmao

Οσο για τη σκηνη Λουκα-Ευας που κοψανε....δεν μου κανει εντυπωση πλεον... ainta
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από kelly Τρι Οκτ 05, 2010 10:07 pm

Δεν θα μπω καν στη διαδικασία να γράψω σχολιασμό γι'αυτό που αντίκρυσαν τα ματάκια μου σήμερα και τις τελευταίες μέρες γενικότερα!Συμφωνώ σε όσα έχετε πει περι μετάλλαξης χαρακτήρων,με έχετε καλύψει πλήρως!!!!
Ένα σχόλιο έχω μόνο!!!
Σας έχω special επεισοδιάρα Χριστουγγενιάτικη εορταστική με τα όλα της για να μην κουράζεστε κιόλας(εσείς εκεί πάνω)!!!

Λοιπόν,έχουμε και λέμε:
Παραμονή Χριστουγέννων!Η Αγγέλα λόγω του ότι είναι τα πρώτα Χριστούγεννα του Άγγελου διοργανώνει λαμπρή γιορτή στο σπίτι της!Καλεί όλη την παρέα!(Ξέρετε Εύα,Νικόλα,Δάφνη,Λουκά,Νόρα,Μελίτα,Στέφανο->ναι,ναι μην αντιδράτε είναι πλέον μέλη της παρέας της Φεγγαρόπετρας)Το κλίμα είναι γιορτινό,όλοι είναι χαρούμενοι κ διασκεδάζουν εκτός απ το Μελιτάκι και το Στεφανούκο που με λάγνο βλέμμα κοιτάζονται και μετά σιωπούν,γνωρίζοντας πως αυτά που τους χωρίζουν είναι πολλά!

Εύα: Ρε Νόρα,τι γίνεται επιτέλους μ'αυτούς τους 2 ?Δεν θα τα βρούν ποτέ?Στεναχωριέμαι να τους βλέπω έτσι!
Νόρα: Τι να σου πω ρε Ευάκι!Αυτό το πείσμα θα τους φάει!Δεν μπορώ κι εγώ να βλέπω έναν αληθινό έρωτα να πετιέται έτσι άδοξα στα σκουπίδια!
Εύα: Καλά!Άς το πάνω μου!Έχω κάτι στο μυαλό μου που δεν μπορεί,θα πιάσει σίγουρα!Είναι δοκιμασμένο!

Την επόμενη μέρα κιόλας,οι 2 πρώην σύντροφοι δέχονται στο σπίτι τους από μια ανθοδέσμη!Το καρτελάκι έγραφε:"Συγγνώμη...Για όλα...Σ'αγαπάω...Έλα στις 9 στο γνωστό μέρος..."
Η ώρα 9 παρα 5..Μέσα στο εστιατόριο όλα ήταν γιορτινά..Άνθρωποι γελούσαν,συζητούσαν,τσούγκριζαν,τραγουδούσαν..Όλα γύρω στολισμένα..Ο Στέφανος μόνος στο τραπέζι,να κοιτάει γύρω τριγύρω συνεχώς και να μην μπορεί να ελέγξει την αγωνία του!Και τότε μπαίνει!Ναι ήρθε η γυναίκα της ζωής του!Δεν τον νοιάζει τίποτα!Δεν υπάρχει κανείς τριγύρω παρά μόνο εκείνη!Τρέχει,την παίρνει αγκαλιά και τη φιλάει κάτω απ τα φώτα του στολισμένου δέντρου! vomit
Η παρέα,που τόση ώρα παρακολουθεί απ'έξω όλη τη σκηνή,τρέχει μέσα στο μαγαζί και με ιδιαίτερη συγκίνηση γίνονται όλοι μια τεράστια αγκαλιά!
Η Εύα συγκινημένη,μη μπορώντας να συγκρατήσει τα δακρυά της φωνάζει: "Άντε βρε παλιόπαιδα κι εγώ κουμπάρα!!!!


wall wall
Υπερβολή??Ίσως αλλά με τις σκηνές που παρακολουθούμε τελευταία και την αγιοποίηση της Μελίτας και του ζευγαριού γενικότερα δεν νομίζω πως απέχουμε και πολύ απ το να δούμε κάτι τέτοιο!!!!

(Συγγνώμη εκ των προτέρων για το τελείως off topic,ξέρω δεν ήταν σχολιασμός αυτός,αλλά και η σειρά που παρακολουθώ τελευταία δεν είναι τα Μυστικά που ήξερα,συνεπώς.....Άρλούμπες δεν δείχνουν?Άρλούμπες μπορώ να σχολιάζω)
Εννοείται ότι το ψηφίζω άσχημο!!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Τρι Οκτ 05, 2010 10:11 pm

Τελειο απο μενα ...!!

*Μ'αρεσαν σχεδον ολα δεν ειχα παραπονο ....
*Το καταχαρηκα με την νταιζη που εμαθε τα νεα !! (και γυρισε πισω το φαρμακι της πικραααα...)
*Η Αμαλια εδωσε ρεσιταλ γελασα πολυ με συμβουλες της
*Επισης μ'αρεσει οσο παιρνει ο καιρος ολο και πιο πολυ η Εριεττα
**ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ για τις επισκεψεις της Αμαλιας στον Πετρο βγαζουν μια απιστευτη χημεια ενα χιουμορ το ευχαριστιεμαι
*Αν και συμπαθω την Μελιτα με κουρασε σημερα λιγο ..δεχομαι οτι εχει υποστει πολλα αλλα για πηγαινει εκει η Νορα πρεπει να αναθεωρησει καποια πραγματα μεσα της πιστευω..

Δεν εχω κανενα ιδαιτερο παραπονο ...για μενα η σειρα οπως ητανε ειναι ..
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 05, 2010 10:19 pm


Κελλυ, αν εσένα σου φαίνεται εύλογο ένα τέτοιο σενάριο λόγω "μετάλλαξης" των διαφόρων ρόλων, θα σου φαινόταν πιό λογικό ένα άλλο σενάριο, π.χ. να γύριζε ξαφνικά ο Μάνος, να μάθει ότι η Εύα κληρονόμησε τελικά την περιουσία, νά "πέσει από τα σύννεφα" γιατί δεν το ήξερε, και να πεί κι αυτός, γύρισα Εύα μου, η αγάπη μου για σένα δεν έσβησε ποτέ, και θέλω να μοιραστείς τη ζωή μου (κι από μέσα του --και να μοιραστώ μαζί σου τα εκατομμύρια). Και η Εύα , σαν πιστή Πηνελόπη, να του πεί , Μάνο μου, ήρωά μου, σε περίμενα , παρ'όλο που έπαιζα θέατρο μπροστά σε όλους οτι σε ξεπέρασα, στο βάθος ήξερα οτι ο έρωτάς μας δεν θα πεθάνει ποτέ, και θα είμαστε μαζί ευτυχισμένοι μέχρι τα γεράματά μας!

Οσο είναι πιθανό ένα τέτοιο σενάριο, άλλο τόσο είναι πιθανό και το δικό σου!
Το να γίνουν όλοι αυτοί καρδιακοί φίλοι και η παρέα να διευρυνθεί με Μελίτα και Στέφανο είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟ...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Οκτ 05, 2010 10:19 pm

kelly έγραψε:Δεν θα μπω καν στη διαδικασία να γράψω σχολιασμό γι'αυτό που αντίκρυσαν τα ματάκια μου σήμερα και τις τελευταίες μέρες γενικότερα!Συμφωνώ σε όσα έχετε πει περι μετάλλαξης χαρακτήρων,με έχετε καλύψει πλήρως!!!!
Ένα σχόλιο έχω μόνο!!!
Σας έχω special επεισοδιάρα Χριστουγγενιάτικη εορταστική με τα όλα της για να μην κουράζεστε κιόλας(εσείς εκεί πάνω)!!!

Λοιπόν,έχουμε και λέμε:
Παραμονή Χριστουγέννων!Η Αγγέλα λόγω του ότι είναι τα πρώτα Χριστούγεννα του Άγγελου διοργανώνει λαμπρή γιορτή στο σπίτι της!Καλεί όλη την παρέα!(Ξέρετε Εύα,Νικόλα,Δάφνη,Λουκά,Νόρα,Μελίτα,Στέφανο->ναι,ναι μην αντιδράτε είναι πλέον μέλη της παρέας της Φεγγαρόπετρας)Το κλίμα είναι γιορτινό,όλοι είναι χαρούμενοι κ διασκεδάζουν εκτός απ το Μελιτάκι και το Στεφανούκο που με λάγνο βλέμμα κοιτάζονται και μετά σιωπούν,γνωρίζοντας πως αυτά που τους χωρίζουν είναι πολλά!

Εύα: Ρε Νόρα,τι γίνεται επιτέλους μ'αυτούς τους 2 ?Δεν θα τα βρούν ποτέ?Στεναχωριέμαι να τους βλέπω έτσι!
Νόρα: Τι να σου πω ρε Ευάκι!Αυτό το πείσμα θα τους φάει!Δεν μπορώ κι εγώ να βλέπω έναν αληθινό έρωτα να πετιέται έτσι άδοξα στα σκουπίδια!
Εύα: Καλά!Άς το πάνω μου!Έχω κάτι στο μυαλό μου που δεν μπορεί,θα πιάσει σίγουρα!Είναι δοκιμασμένο!

Την επόμενη μέρα κιόλας,οι 2 πρώην σύντροφοι δέχονται στο σπίτι τους από μια ανθοδέσμη!Το καρτελάκι έγραφε:"Συγγνώμη...Για όλα...Σ'αγαπάω...Έλα στις 9 στο γνωστό μέρος..."
Η ώρα 9 παρα 5..Μέσα στο εστιατόριο όλα ήταν γιορτινά..Άνθρωποι γελούσαν,συζητούσαν,τσούγκριζαν,τραγουδούσαν..Όλα γύρω στολισμένα..Ο Στέφανος μόνος στο τραπέζι,να κοιτάει γύρω τριγύρω συνεχώς και να μην μπορεί να ελέγξει την αγωνία του!Και τότε μπαίνει!Ναι ήρθε η γυναίκα της ζωής του!Δεν τον νοιάζει τίποτα!Δεν υπάρχει κανείς τριγύρω παρά μόνο εκείνη!Τρέχει,την παίρνει αγκαλιά και τη φιλάει κάτω απ τα φώτα του στολισμένου δέντρου! vomit
Η παρέα,που τόση ώρα παρακολουθεί απ'έξω όλη τη σκηνή,τρέχει μέσα στο μαγαζί και με ιδιαίτερη συγκίνηση γίνονται όλοι μια τεράστια αγκαλιά!
Η Εύα συγκινημένη,μη μπορώντας να συγκρατήσει τα δακρυά της φωνάζει: "Άντε βρε παλιόπαιδα κι εγώ κουμπάρα!!!!


wall wall
Υπερβολή??Ίσως αλλά με τις σκηνές που παρακολουθούμε τελευταία και την αγιοποίηση της Μελίτας και του ζευγαριού γενικότερα δεν νομίζω πως απέχουμε και πολύ απ το να δούμε κάτι τέτοιο!!!!

(Συγγνώμη εκ των προτέρων για το τελείως off topic,ξέρω δεν ήταν σχολιασμός αυτός,αλλά και η σειρά που παρακολουθώ τελευταία δεν είναι τα Μυστικά που ήξερα,συνεπώς.....Άρλούμπες δεν δείχνουν?Άρλούμπες μπορώ να σχολιάζω)
Εννοείται ότι το ψηφίζω άσχημο!!!

Ελιωσα kelly ΈΛΙΩΣΑ!!!!!! lmao lmao
Το αξίζεις!oscar
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 05, 2010 10:23 pm

kelly είσαι θεά έγραψες!! Μιλάμε έλιωσα στο γέλιο, λιγότερο απο ότι γέλασα με το επεισόδιο βέβαια αλλα εντάξει!!! Καλά το κόλπο δε...ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ xoxo

ΘΕΑ!!!

Συμφωνώ με τη Jessie εν μέρη βέβαια, το σενάριό σου είναι το ίδιο απιθανο με το να δούμε το Μάνο ξανά στη σειρά!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Antigoni! Τρι Οκτ 05, 2010 10:23 pm

tzibirdika έγραψε:
1.) Γιατι μας εδειξαν το φλασμπακ της παρεας?

Α) Για να ακουσουμε και παλι αυτο το υπεροχο υπερθεικο τραγουδι?
Β)Για να θυμηθουμε οτι καποτε υπηρξε και ενας Μανος?
Γ)Ετσι....για να δωσει μια χαρουμενη νοτα στο επεισοδιο


2)Τι ειπε απο μεσα της η Νταιζη μολις εμαθε για κληρονομια και Ευα?

Α)Τα υπογλωσσια....που εχω τα υπογλωσσια...
Β)Μανα θυμιζε μου να σε σκοτωσω μετα
Γ)Θα τις σκισωωω...οχι θα κρατησω επιπεδο.....θα τις σκοτωσωωω...οχι συγκρατησου παιξτο αδιαφορη λα λα λα λα τι ωραια που κελαηδανε τα πουλακια


3.)Ποσες φορες ακουσαμε οτι η Ευα πηρε τα λεφτα?

Α)Οσες οτι η Μελιτα ειναι εγκυος?
Β)Οσες οτι η Νταιζη ειναι αδερφη του Στεφανου και του Νικολα?
Γ)Οσες οτι ο Ρενος εφυγε απο την εταιρια?
Δ)Που θες να ξερω...??? Αμα θες μπορω να σου πω ποσες φορες ειδα τα φιλια του Λουκα και της Νορας



4.)Γιατι μου το εκαναν αυτο σημερα με τα φιλια γιατι?

Α)Για να μην κοιμηθω το βραδυ?
Β)Εχουν στρατηγικο σχεδιο να με ξεκανουν?
Γ)Ναι μονο εσυ επαθες ταρακουλο νομιζεις..
.

5.)Ποιο ειναι το καλυτερο φαρμακο για να γινει καλα ο Λουκας?

Α)Εντριβες απο τα χερακια της Νορας?
Β)Κοψιμο βεντουζων απο τα χερακια της Νορας?
Γ)Κατι αλλο γενικα απο τη Νορα? ^^


6.)Ποσο βαρεθηκατε στο σημερινο επεισοδιο?

Α)Πολυ
Β)Παρα πολυ
Γ)Ποιο επεισοδιο?


Τελευταια bonus

7.)Γιατι ελειπε ο Χρηστος σημερα απο το επεισοδιο?


Α.)Για να σπαστει η Τζινα?
Β.)Για να σπαστει η Σμα?
Γ.)Επαθε λουμπαγκο απο την κουτα που κουβαλησε χθες?
Δ.)Ολα τα παραπανω



ΓΕΝΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ


@Δεν ειμαι καλα σημερα σας το ειπα? Τι σκηνες ηταν αυτες? Εχω κολλησει σα το χαζο μπροστα στην οθονη και βλεπω και ξαναβλεπω τα σλουρπατα Λουκανορικα φιλια.... inlove inlove inlove Τι να πω πια γι'αυτη τη χημεια και αυτο το παθος που εχουν???? Οτι και να πω ειναι λιγο..Η σκηνη στη βροχη υπεροχη....με το Λουκα να τη σκεπαζει με το σακακι για να μην κρυωσει.. inlove Και μετα στο σπιτι με τα μπουρνουζια Miam με χανετε λεμεεεε....Αν δεν ειχα το λαπτοπ στα ποδια μου θα ειχα πεσει παλι απο τον καναπε xaxa Μ'αρεσε που η Νορα εκανε το πρωτο βημα και επεσε πανω του...και μετα που της ειπε οτι δεν εχει ξεβαφτει καλα πεθανα στο γελιοοοοο....Κι ετσι οπως τη γυρισε και την εγκλωβισε στην αγκαλια του....και τα βλεμματα τους....και το φιλι.....τι φιλι φιλουμπα!!!!.Αχ παλι παρεκτρεπομαι και δεν κανει.....(Καποιες που γελανε αυτητη στιγμη μη νομιζουν οτι δεν τις βλεπω... Impatient )

@Καλε τι χοροπηδουσαν ολοι σημερα? Ουτε τα κατσικακια μου στο χωριο δεν κανουν ετσι....Τς τς τς


@Ποσες φορες θα δω ακομα το Στεφανο να παρακαλα τη Μελιτα??? Βαρεθηκα...

@Ευχαριστουμε για τις σκηνες κουμπαρακια!!!! Α κουμπαρα...που 'σαι...? Προσεχουμε λιγο...ειπαμε να σκονταφτεις αλλα πανω στον κουμπαρο...οχι στο γραφειο....Μη σε χασουμε και ψαχνομαστε...

@Ποσο θεα ειναι η Αμαλιααα????? Την αγαπωωωωωωωω!!!!!!

@Μμμμ τι αλλο ειδα? Σαμπως θυμαμαι??? Την αμαρτια μου θα τη πω...Με το που τελειωσαν οι Λουκανορικες σκηνες, κοιταζα την ωρα να δω ποτε θα τελειωσει για να ανεβει στο site....

Το ψηφιζω μετριο μονο για της 2 σκηνες Νορας Λουκα inlove

Υ1-->Special thankss to miss innocence 2010 για τη βοηθεια της!!


Υ2-->* Σμα παει να δει αλλες 500 φορες τις σκηνες για να λιωσει*

Ελα ντε Σμα μου τι φιλια ηταν αυτα??? Πως να παρακολουθησω επεισοδιο μετα?? Στο πρωτο break μπηκα να δω αν εχουν ανεβασει το επεισοδιο αλλα τιποτα! Φουντωσα λεμε..Ας μην σχολιασω αλλο φιλια γιατι θα παρεκτραπω..Ποιος ειχε πει τη σοφη ατακα οτι ο κουμπαρος εχει μεγαλο ταλεντο στα χειλη?? Προσυπογραφω αυτη την ατακα!
Μου αρεσε η γλυκια μελαγχολια της Ευας και η σκηνη Αμαλιας -Λουκα! Επισης οταν ο Λουκας επαιζε στο γραφειο του Νιολα με τα ανθρωπακια..
Τα αλλα δεν τα σχολιαζω γιατι θα σταξω δηλητηριο και ειναιν κι αργα!
Μετριο και απο μενα και παω να ξαναδω τα φιλια..Οχι τιποτα αλλο να δω και εγω αν ειχε ξεβαφτει η Νορα!
sisi
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 05, 2010 10:23 pm

JESSIE έγραψε:
Κελλυ, αν εσένα σου φαίνεται εύλογο ένα τέτοιο σενάριο λόγω "μετάλλαξης" των διαφόρων ρόλων, θα σου φαινόταν πιό λογικό ένα άλλο σενάριο, π.χ. να γύριζε ξαφνικά ο Μάνος, να μάθει ότι η Εύα κληρονόμησε τελικά την περιουσία, νά "πέσει από τα σύννεφα" γιατί δεν το ήξερε, και να πεί κι αυτός, γύρισα Εύα μου, η αγάπη μου για σένα δεν έσβησε ποτέ, και θέλω να μοιραστείς τη ζωή μου (κι από μέσα του --και να μοιραστώ μαζί σου τα εκατομμύρια). Και η Εύα , σαν πιστή Πηνελόπη, να του πεί , Μάνο μου, ήρωά μου, σε περίμενα , παρ'όλο που έπαιζα θέατρο μπροστά σε όλους οτι σε ξεπέρασα, στο βάθος ήξερα οτι ο έρωτάς μας δεν θα πεθάνει ποτέ, και θα είμαστε μαζί ευτυχισμένοι μέχρι τα γεράματά μας!

Οσο είναι πιθανό ένα τέτοιο σενάριο, άλλο τόσο είναι πιθανό και το δικό σου!
Το να γίνουν όλοι αυτοί καρδιακοί φίλοι και η παρέα να διευρυνθεί με Μελίτα και Στέφανο είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟ...


Να που συμφωνούμε
Το να έρθει ο Μάνος στο τελευταίο επεισόδιο κανέναν μας δεν καλύπτει αυτό λέμε τόσο καιρό και γι αυτό λέμε οτι ήταν λάθος που δεν δρομολόγησαν διαφορετικά τη ζωή της Εύας απο πέρσι το Γενάρη που ήξεραν οτι θα φύγει και την άφησαν ξεκρέμαστη
Επίσης συμφωνούμε οτι η Μελίτα ειναι αδύνατον να μπει στην παρέα όσο ανήκει σ αυτήν η Εύα
Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που το σημερινό επεισόδιο μας αγανάκτησε
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από artantzela Τρι Οκτ 05, 2010 10:26 pm

Χαρηκα που η Εύα πήρε την κληρονομιά.Ο Χρήστος να βρει μία άλλη σχέση και να πάρει τη ζωή στα χέρια του.

artantzela


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 05, 2010 10:27 pm

Μαρία, μα δεν θα ξαναμπεί στην παρέα, γιατί ποτέ δεν ήταν πράγματι μέλος της παρέας. Αλλά το να έχουν καλές σχέσεις μαζί της, να της συμπαραστέκονται σε ΕΚΤΑΚΤΕΣ περιστάσεις, να μην υπάρχει μίσος, και να της τα χώνουν άν χρειαστεί, δηλαδή να υπάρχει ένας σύνδεσμος χωρις κολλητηλίκια αλλά και χωρις εμπάθεια, δεν το βρίσκω κακό, και δείχνει ανωτερότητα αισθημάτων και από τις δύο πλευρές....
Είναι πρόοδος αυτό και για την παρέα και για τη Μελίτα, μην το βλέπεις τόσο αρνητικά...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Cancoon Τρι Οκτ 05, 2010 10:27 pm

stephanos13 έγραψε:To oνειρο της Ερριετας ειναι καποιο γεγονος που εχει γινει ή θα γινει στο μέλλον ?

Μάλλον είναι κάτι που έχει γίνει και όπως είπε στην Άννα δεν το θυμάται σαν γεγονός αλλά της βγαίνει υποσυνείδητα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 05, 2010 10:28 pm

Συγνώμη αλλα αυτό σήμερα ξεπερνά κάθε φαντασία.

Κρατάς μια άλφα απόσταση (αν όχι κακία) σε αυτόν που πάτησε δύο φορές την κολλητή σου κάτω και μάλιστα τη δεύτερη ενώ ήταν έγκυος κλπ κλπ.

Αυτό σήμερα ήταν εντελώς παλαβό.

Edit: Θα ξανακαταφύγω σε σύγκριση αλλα δεν μιλάμε π.χ. για την Δώρα και την Ρεγγίνα που τους ένωναν χρόνια φιλίας αλλα για τη Νόρα και την Μελίτα που δεν τους συνδέει τίποτα ημί μόνο κάποιοι μήνες γνωριμίας.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Τρι Οκτ 05, 2010 10:30 pm, 1 φορά
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από l_aquila Τρι Οκτ 05, 2010 10:30 pm

Τώρα το είδα το επεισόδιο και το μόνο που μου άρεσε ήταν η σκηνή Νόρα -Λουκάς στη βροχή. Μετά μου άρεσαν οι Κατρανίδης - Πεφάνη και η σκηνή στο παγκάκι με τους Λουκά και Εύα. Τον Μάνο γιατί μας τον έδειξαν ? Υπήρχε περίπτωση να τον ξεχάσει κανείς ? Η Νόρα γιατί πήγε στη Μελίτα ? Μπορούσε να πάει η Αμαλία να της πει τα νέα.

Απο ένα oscar Loukitsa, KatsaroYpotheto, Clarabelle


Έχει επεξεργασθεί από τον/την l_aquila στις Τρι Οκτ 05, 2010 10:31 pm, 1 φορά
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 05, 2010 10:30 pm

JESSIE έγραψε:Μαρία, μα δεν θα ξαναμπεί στην παρέα, γιατί ποτέ δεν ήταν πράγματι μέλος της παρέας. Αλλά το να έχουν καλές σχέσεις μαζί της, να της συμπαραστέκονται σε ΕΚΤΑΚΤΕΣ περιστάσεις, να μην υπάρχει μίσος, και να της τα χώνουν άν χρειαστεί, δηλαδή να υπάρχει ένας σύνδεσμος χωρις κολλητηλίκια αλλά και χωρις εμπάθεια, δεν το βρίσκω κακό, και δείχνει ανωτερότητα αισθημάτων και από τις δύο πλευρές....
Είναι πρόοδος αυτό και για την παρέα και για τη Μελίτα, μην το βλέπεις τόσο αρνητικά...

To να τρέχει η Νόρα να την πείσει για τον Στέφανο - αυτόν με τον οποίο κεράτωσε την κολλητή της - δεν είναι καλές σχέσεις χωρίς κολλητιλήκια.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Τρι Οκτ 05, 2010 10:31 pm

JESSIE έγραψε:Μαρία, μα δεν θα ξαναμπεί στην παρέα, γιατί ποτέ δεν ήταν πράγματι μέλος της παρέας. Αλλά το να έχουν καλές σχέσεις μαζί της, να της συμπαραστέκονται σε ΕΚΤΑΚΤΕΣ περιστάσεις, να μην υπάρχει μίσος, και να της τα χώνουν άν χρειαστεί, δηλαδή να υπάρχει ένας σύνδεσμος χωρις κολλητηλίκια αλλά και χωρις εμπάθεια, δεν το βρίσκω κακό, και δείχνει ανωτερότητα αισθημάτων και από τις δύο πλευρές....
Είναι πρόοδος αυτό και για την παρέα και για τη Μελίτα, μην το βλέπεις τόσο αρνητικά...


Σ αυτό δεν νομίζω θα διαφωνούσε κανένας
Αλλά αυτό που είδαμε σήμερα ήταν πέραν περιγραφής
Η Νόρα έκανε την προξενήτρα στη Μελίτα για τον άντρα της κολλητής της. Ας μην ξεχνάμε οτι η Εύα δεν έχει πάρει ακόμη διαζύγιο και επίσης ας μην ξεχνάμε τον τρόπο που συμπεριφερόταν η Νόρα στην Εύα τον καιρό που εκείνη ήταν υπόλογη
Τα δύο μέτρα και δύο σταθμά δεν ειναι ιδανικός τρόπος να κλείσεις λογαριασμούς
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από kelly Τρι Οκτ 05, 2010 10:31 pm

JESSIE έγραψε:
Κελλυ, αν εσένα σου φαίνεται εύλογο ένα τέτοιο σενάριο λόγω "μετάλλαξης" των διαφόρων ρόλων, θα σου φαινόταν πιό λογικό ένα άλλο σενάριο, π.χ. να γύριζε ξαφνικά ο Μάνος, να μάθει ότι η Εύα κληρονόμησε τελικά την περιουσία, νά "πέσει από τα σύννεφα" γιατί δεν το ήξερε, και να πεί κι αυτός, γύρισα Εύα μου, η αγάπη μου για σένα δεν έσβησε ποτέ, και θέλω να μοιραστείς τη ζωή μου (κι από μέσα του --και να μοιραστώ μαζί σου τα εκατομμύρια). Και η Εύα , σαν πιστή Πηνελόπη, να του πεί , Μάνο μου, ήρωά μου, σε περίμενα , παρ'όλο που έπαιζα θέατρο μπροστά σε όλους οτι σε ξεπέρασα, στο βάθος ήξερα οτι ο έρωτάς μας δεν θα πεθάνει ποτέ, και θα είμαστε μαζί ευτυχισμένοι μέχρι τα γεράματά μας!

Οσο είναι πιθανό ένα τέτοιο σενάριο, άλλο τόσο είναι πιθανό και το δικό σου!
Το να γίνουν όλοι αυτοί καρδιακοί φίλοι και η παρέα να διευρυνθεί με Μελίτα και Στέφανο είναι απλά ΑΔΥΝΑΤΟ...

Καταρχήν όσον αφορά το σενάριό μου κανω χιούμορ(όσον αφορά στην υπερβολή του)!
Το ότι στη σειρά προσπαθούν σιγά σιγά να μας δείξουν ότι ο έρωτας του Στέφανου και της Μελίτας ήταν ό,τι πιο ηθικό και νόμιμο νομίζω ότι είναι ολοφάνερο!
Ότι η παρέα αποδέχεται τη Μελίτα και ξεχνά όλα αυτά που έχει κάνει και πει,επίσης!Το χειρότερο για μένα είναι που δείχνουν και την Εύα να τα ξεχνάει όλα αυτά!Προσπαθούν απεγνωσμένα να βάλουν τη Μελίτα πάλι στην παρέα(έστω σε έναν ευρύτερο κύκλο αν το θες),να την αθωώσουν για όλα και να προωθήσουν τον έρωτά της με τον Στέφανο δημιουργώντας γελοίες σκηνές με την κολλητή της απατημένης συζύγου του Στέφανου,να λέει στην ερωμένη ότι πρέπει να το ξανασκεφτεί για τη σχέση τους!
Πάνω σε αυτό λοιπόν το κλίμα και με δόση υπερβολής έγραψα το τι φαντάζομαι ότι θα μπορούσε να συμβεί στη συνέχεια!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Τρι Οκτ 05, 2010 10:32 pm

Clarabelle έγραψε:
Ας σχολιάσω

Από που να ξεκινήσω

Η Εύα πήρε αντιβίωση της έβαλαν και ορό της λησμονιάς και είναι έτοιμη για καινούριο γκόμενο.

Μου λένε δηλαδή δεν πειράζει που έχασε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της δεν πειράζει που ότι ονειρεύτηκε δεν θα πραγματοποιηθεί ποτέ, δεν πειράζει που όταν προσπάθησε να κάνει ένα βήμα και να πάρει μια δεύτερη ευκαιρία στη ζωή έφαγε και πάλι τα μούτρα της

Απλά μια μέρα ξύπνησε και είπε δε βαριέσαι πάμε για άλλα.

Τρέχα κυρά μου να εμπιστευτείς έναν ακόμη και δεν πειράζει οι σεναριογράφοι θα φροντίσουν για σένα.

Έτσι πρέπει να αντιδράσει η Εύα για να σπρώξουν το ξεπουλημένο ζευγαράκι μια και μόνο του δεν μπορεί να τα καταφέρει. Πως να δείξουν τον απόλυτο όταν έφτασαν την Εύα στον πάτο;

Ας της βρούνε ένα γκόμενο να μη κλωτσάει το αίσθημα δικαίου του κοινού. Τράβα της μια μετάλλαξη λοιπόν


Η Νόρα παίρνει ένα τηλεφώνημα και μαθαίνει οτι η κολλητή της τελικά πήρε την κληρονομιά

Ξέρετε αυτή την κληρονομιά που για χάρη της πήγαν να την ξεκάνουν και αυτή και το μωρό που κυοφορούσε

Και τι κάνει;

Ξαποστέλνει άρον άρον το Λουκά και τρέχει στη γκόμενα του άντρα της κολλητής να της προφτάσει τα νέα και να κάνει την προξενήτρα

Της λέει ήθελα να το μάθεις απο μένα. Τι θα κάνεις; Πάντως ξανασκέψου το.

Αν αυτή είναι συμπεριφορά φίλης τότε εγώ είμαι η βασίλισσα της Αγγλίας.

Προτείνω λοιπόν να μιλήσει στην κατσαρή μουχρίτσα για το προβληματάκι της και την επόμενη φορά να πάρει εκείνη μαζί της στο γιατρό. Άλλωστε σ αυτήν έδειξε συμπαράσταση την άλλη την έγραψε κανονικά για να πάει στο Μελιθρόνι.

Θέλατε αγαπητοί να δείξετε ανάποδο καθρέφτη όπως πολλές φορές δηλώσατε;

Τότε η Νόρα έπρεπε να ξεφτυλίζει και να ειρωνεύεται τη Μελίτα κι όχι να της συμπαραστέκεται. Το μνημονικό μας λειτουργεί θαυμάσια.Η Νόρα περισσότερο απο κάθε άλλη μείωσε και ταπείνωσε την Εύα γιατί στη Μελίτα κρατάει άλλη συμπεριφορά;

Αν η δική μου κολλητή έτρεχε να προλάβει τα νέα στη γκόμενα του άντρα που με ξεπούλησε και να της κάνει προξενιά δεν θα της έλεγα καλημέρα

Επιστράτευση και της Νόρας για να σπρωχτεί ο απόλυτος. Γιατί κατακρεουργείτε τους ήρωες που αγαπάμε;

Σε λίγο θα δούμε τη Μελίτα τα χριστούγεννα σαν το κοριτσάκι με τα σπίρτα να πεινάει και να κρυώνει για να τη λυπηθούμε

Το καταλάβαμε ο παρεξηγημένος αγαπάει την ανα-κομμένη.

Κάποια είχε προτείνει να το γράψουμε εκατό φορές η καθεμιά για να το εμπεδώσουμε μήπως και γλυτώσουμε

Κάντε τους ζευγάρι να γλυτώσουμε κι απ το πλατσ πλατσ γιατί συνεχώς νομίζω οτι κάνει παράσιτα η τηλεόραση.

Η Νταίζη θαυμάσιο παράδειγμα και ίσως γι αυτό η υπερπροβολή.

Δίδαγμα δεύτερο.

Όταν δεν τα καταφέρνεις με τους εκβιασμούς υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να πάρεις αυτό που θέλεις. Έδωσε την πληροφορία για την κληρονομιά και τώρα θα αρχίσει το χτύπημα της Εύας.

Ήθελα να ήξερα ποιός είχε την ιδέα να πατήσουν κάτω και πάλι την ίδια γυναίκα με το μοναδικό πράγμα που της πρόσφεραν. Το μωρό.

Θεωρώ την πλάκα της παρέας για τα λεφτά της Εύας εντελώς εκτός χαρακτήρα. Προς στιγμήν νόμιζα οτι σήμερα ήταν η μέρα της ομαδικής παράκρουσης. Ευτυχώς το έσωσαν στο τέλος. Τι κουλό ήταν αυτό; Η Δάφνη να χοροπηδάει για τα λεφτά της κληρονομιάς; Ποιά η Δάφνη; Που έδωσε για τον αδελφό της ότι ειχε και δεν είχε; Πότε έδειξε να αγαπάει το χρήμα;

Η Εριέττα τελικά δεν ξέρει οτι το όνειρο είναι πραγματικό γεγονός που την αφορά.

Θα το μάθει πριν κόψει τον απαγορευμένο καρπό με τον αδελφό να υποθέσω; Δεν βλέπω πως αλλιώς θα μπορούσε να βγει κάτι τέτοιο στο φώς.


Λουκάς και Νόρα τα βρήκαν απλά για να αρχίσουν και πάλι τον καυγά στο ίδιο επεισόδιο. Πόσο λογικό είναι να βρίζονται και να μη συζητούν; Αυτοί οι δύο ξέρουν ο ένας τον άλλον καλύτερα απ όσο ξέρουν τον εαυτό τους.

Ο Ηλίας (ναι εξακολουθεί να συμμετέχει στη σειρά) για άλλη μια φορά έκανε την Πυθία. Κάτι κρύβει λέει το γεγονός οτι ο Στέφανος άφησε την κληρονομιά στην Εύα. Μπα κυρ Ηλία μου μην το ελπίζεις. Ενα χρόνο τώρα αυτό ακούω αλλά αυτός ειναι το ζωντόβολο που βλέπεις και τίποτα παραπάνω.

Ο Μπέλλος πάλι είπε οτι δεν περίμενε να αφήσει ο Καρτάλης τα λεφτά στην Εύα γιατί τον θεωρούσε έξυπνο. Εγώ τώρα πρέπει να πάρω το Μπέλλο σοβαρά;. Ο λόγος του συμβόλαιο.

Τέλος αλλά οχι λιγότερο σημαντικό θεωρώ πολύ άσχημο το δούλεμα που γίνεται στο κοινό με αναφορές τύπου Αμαλίας. Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει ο Μάνος λέει ο Λουκάς. Ποτέ μην είσαι σίγουρος απαντάει η Αμαλία

Όχι άλλο δούλεμα κι όχι άλλη ισοπέδωση αυτών που αγαπήσαμε για να προβληθούν οι καινούριοι

ΕΛΕΟΣ

Μοναδικές σκηνές που κάτι μου είπαν ήταν όπως και χθες η σκηνή Λουκά και Νόρας στη βροχή και η σκηνή της Εύας με τα παιδιά της.

Άσχημο και πολύ του είναι

Το επεισοδιο ηταν πραγματικα ασχημο αλλα με τον υπεροχο σχολιαζμο σου με εκανες και γελασα δικο σου... oscar [
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 05, 2010 10:37 pm

Τζίνα, δεν ξέρω πώς ακριβώς σκέφτηκε η Νόρα, ίσως επειδή εκείνη ΗΞΕΡΕ, έζησε από κοντά πώς ένοιωσε η Μελίτα για το Στέφανο από την αρχή, ίσως γιατί ήταν κατηγορηματική απέναντί της και υπέρ της Ευας, ίσως γιατί τη λυπήθηκε με όσα πέρασε, που έχασε το παιδί και παραλίγο να πεθάνει, ίσως γιατί βλέπει την Εύα ευτυχισμένη με το παιδί της και την περιουσία της και με καμμία διάθεση να γυρίσει στο Στέφανο, ίσως γιατί το θεωρεί αδικία για το Στέφανο που ΟΛΟΙ τον θεώρησαν δολοφόνο, για όλους αυτούς τους λόγους ήθελε να είναι αυτή που θα ανακοίνωνε στη Μελίτα το νέο. Αν είμαστε κακεντρεχείς, θα μπορούσαμε να πούμε οτι έτρεξε για να είναι η πρώτη που θα δεί την απογοήτευση της Μελίτας που πήρε η Εύα τα λεφτα, αλλά δεν είμαστε και δεν το λέμε....
Πάντως και η μακροχρόνια φιλία Δώρας Ρεγγίνας δεν τις εμπόδισε να γίνουν εχθρές λόγω του Στράτου, οπότε δεν παίζει ρόλο ο χρόνος μιάς φιλίας, αλλά πώς αντέχει στις διάφορες δοκιμασίες.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Οκτ 05, 2010 10:42 pm


Κέλλυ, το ξέρω οτι έκανες χιούμορ, αλλά αυτά τα πράγματα συμβαίνουν, δηλαδή ο χρόνος απαλύνει πολλά άσχημα συναισθήματα και μας κάνει να βλέπουμε όσα έγιναν με κάποια απόσταση... Ας πούμε, όταν ένα ζευγάρι χωρίζει, αυτό σημαίνει οτι όλοι οι κοινοί τους φίλοι πρέπει να πάρουν το μέρος του ενός και να στραφούν εναντίον του άλλου? Μπορούν να τηρήσουν μιά στάση πολιτισμένη, και να είναι φίλοι και με τους δύο, περισσότερο ή λιγώτερο , ανάλογα με τους δεσμούς που τους ένωναν από την αρχή...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από soso Τρι Οκτ 05, 2010 10:43 pm

kelly έγραψε:Δεν θα μπω καν στη διαδικασία να γράψω σχολιασμό γι'αυτό που αντίκρυσαν τα ματάκια μου σήμερα και τις τελευταίες μέρες γενικότερα!Συμφωνώ σε όσα έχετε πει περι μετάλλαξης χαρακτήρων,με έχετε καλύψει πλήρως!!!!
Ένα σχόλιο έχω μόνο!!!
Σας έχω special επεισοδιάρα Χριστουγγενιάτικη εορταστική με τα όλα της για να μην κουράζεστε κιόλας(εσείς εκεί πάνω)!!!

Λοιπόν,έχουμε και λέμε:
Παραμονή Χριστουγέννων!Η Αγγέλα λόγω του ότι είναι τα πρώτα Χριστούγεννα του Άγγελου διοργανώνει λαμπρή γιορτή στο σπίτι της!Καλεί όλη την παρέα!(Ξέρετε Εύα,Νικόλα,Δάφνη,Λουκά,Νόρα,Μελίτα,Στέφανο->ναι,ναι μην αντιδράτε είναι πλέον μέλη της παρέας της Φεγγαρόπετρας)Το κλίμα είναι γιορτινό,όλοι είναι χαρούμενοι κ διασκεδάζουν εκτός απ το Μελιτάκι και το Στεφανούκο που με λάγνο βλέμμα κοιτάζονται και μετά σιωπούν,γνωρίζοντας πως αυτά που τους χωρίζουν είναι πολλά!

Εύα: Ρε Νόρα,τι γίνεται επιτέλους μ'αυτούς τους 2 ?Δεν θα τα βρούν ποτέ?Στεναχωριέμαι να τους βλέπω έτσι!
Νόρα: Τι να σου πω ρε Ευάκι!Αυτό το πείσμα θα τους φάει!Δεν μπορώ κι εγώ να βλέπω έναν αληθινό έρωτα να πετιέται έτσι άδοξα στα σκουπίδια!
Εύα: Καλά!Άς το πάνω μου!Έχω κάτι στο μυαλό μου που δεν μπορεί,θα πιάσει σίγουρα!Είναι δοκιμασμένο!

Την επόμενη μέρα κιόλας,οι 2 πρώην σύντροφοι δέχονται στο σπίτι τους από μια ανθοδέσμη!Το καρτελάκι έγραφε:"Συγγνώμη...Για όλα...Σ'αγαπάω...Έλα στις 9 στο γνωστό μέρος..."
Η ώρα 9 παρα 5..Μέσα στο εστιατόριο όλα ήταν γιορτινά..Άνθρωποι γελούσαν,συζητούσαν,τσούγκριζαν,τραγουδούσαν..Όλα γύρω στολισμένα..Ο Στέφανος μόνος στο τραπέζι,να κοιτάει γύρω τριγύρω συνεχώς και να μην μπορεί να ελέγξει την αγωνία του!Και τότε μπαίνει!Ναι ήρθε η γυναίκα της ζωής του!Δεν τον νοιάζει τίποτα!Δεν υπάρχει κανείς τριγύρω παρά μόνο εκείνη!Τρέχει,την παίρνει αγκαλιά και τη φιλάει κάτω απ τα φώτα του στολισμένου δέντρου! vomit
Η παρέα,που τόση ώρα παρακολουθεί απ'έξω όλη τη σκηνή,τρέχει μέσα στο μαγαζί και με ιδιαίτερη συγκίνηση γίνονται όλοι μια τεράστια αγκαλιά!
Η Εύα συγκινημένη,μη μπορώντας να συγκρατήσει τα δακρυά της φωνάζει: "Άντε βρε παλιόπαιδα κι εγώ κουμπάρα!!!!


wall wall
Υπερβολή??Ίσως αλλά με τις σκηνές που παρακολουθούμε τελευταία και την αγιοποίηση της Μελίτας και του ζευγαριού γενικότερα δεν νομίζω πως απέχουμε και πολύ απ το να δούμε κάτι τέτοιο!!!!

(Συγγνώμη εκ των προτέρων για το τελείως off topic,ξέρω δεν ήταν σχολιασμός αυτός,αλλά και η σειρά που παρακολουθώ τελευταία δεν είναι τα Μυστικά που ήξερα,συνεπώς.....Άρλούμπες δεν δείχνουν?Άρλούμπες μπορώ να σχολιάζω)
Εννοείται ότι το ψηφίζω άσχημο!!!

Θεά απλά : respect :
Υγ.Αυτά ειναι soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τρι Οκτ 05, 2010 10:44 pm

JESSIE έγραψε:Τζίνα, δεν ξέρω πώς ακριβώς σκέφτηκε η Νόρα, ίσως επειδή εκείνη ΗΞΕΡΕ, έζησε από κοντά πώς ένοιωσε η Μελίτα για το Στέφανο από την αρχή, ίσως γιατί ήταν κατηγορηματική απέναντί της και υπέρ της Ευας, ίσως γιατί τη λυπήθηκε με όσα πέρασε, που έχασε το παιδί και παραλίγο να πεθάνει, ίσως γιατί βλέπει την Εύα ευτυχισμένη με το παιδί της και την περιουσία της και με καμμία διάθεση να γυρίσει στο Στέφανο, ίσως γιατί το θεωρεί αδικία για το Στέφανο που ΟΛΟΙ τον θεώρησαν δολοφόνο, για όλους αυτούς τους λόγους ήθελε να είναι αυτή που θα ανακοίνωνε στη Μελίτα το νέο. Αν είμαστε κακεντρεχείς, θα μπορούσαμε να πούμε οτι έτρεξε για να είναι η πρώτη που θα δεί την απογοήτευση της Μελίτας που πήρε η Εύα τα λεφτα, αλλά δεν είμαστε και δεν το λέμε....
Πάντως και η μακροχρόνια φιλία Δώρας Ρεγγίνας δεν τις εμπόδισε να γίνουν εχθρές λόγω του Στράτου, οπότε δεν παίζει ρόλο ο χρόνος μιάς φιλίας, αλλά πώς αντέχει στις διάφορες δοκιμασίες.....

Το οτι τον ερωτεύτηκε η Μελίτα, δεν έχει να κάνει. Και η Ευα ήταν τρελά ερωτευμένη με τον Μάνο, αλλα στην αντίστοιχη περίπτωση, μια χαρά σκυλόβριζε η Νόρα την Ευα. Απλώς για χάρη του χαρακτήρα Μελίτα - που πρέπει όλοι να πειστούμε για αυτόν- η Νόρα μεταλλάσεται.

Και δεν είναι θέμα κακεντρέχειας να πει κάποιος κάτι τέτοιο, είναι κάτι που απλώς δεν στέκει γιατι η Νορα προσπαθούσε να πείσει την Μελίτα για τον Στέφανο, όχι απλώς να της πει τα νέα.
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 05, 2010 10:45 pm

Αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι η Δώρα με τη Ρεγγίνα στο τέλος διατήρησαν κάποιες φιλικές σχέσεις επειδή προϋπήρχε μακροχρόνια φιλία.

Σε αυτή την περίπτωση και με την απουσία τέτοιων συναισθημάτων για μένα είναι τελείως άκυρο να διατηρηθεί φιλία.

Και η Νόρα πήγε απο εκεί πριν κάνει οτιδήποτε άλλο, όχι για να ενημερώσει αλλα για να ΠΕΙΣΕΙ τη Μελίτα να γυρίσει στο Στέφανο! Αυτό εγω σαν φίλη δεν θα το έκανα. Άλλο να στεναχωρηθεί και να τρέξει στο ατύχημα και εντελώς άλλο αυτό το σημερινό.

Το ότι η Μελίτα έχασε το παιδί δεν την εξιλεώνει για όσα έκανε! Παρα τις όποιες προσπάθειες έχουμε δει φέτος, που μόνο η Εύα δεν πήγε να της πει να τα ξαναβρεί με τον Στέφανο!

Η Μελίτα έκανε πράγματα τα οποία η ίδια κατηγόρησε σε αντίθεση με την Εύα που ακόμα και μετά απο όσα πέρασε απάντησε ότι τον έρωτα δεν τον καταδίκασε ποτέ. Η μία έχει ζήσει και η άλλη όχι και αυτή η εξομοίωση εμένα προσωπικά μου τη δίνει. Πάνω απο όλα γιατί αυτή δεν είναι η Νόρα!!!

Για μένα λοιπόν η Νόρα δεν έπρεπε να πάει στη Μελίτα. Το θεωρώ εντελώς άκυρο απο άποψη χαρακτήρα δεδομένων 410 επεισοδίων (τα περισσότερα εις διπλούν) που έχω δεί. Η μετάλλαξη λοιπόν για μένα έγινε απλά ώστε ο κόσμος να ξεχάσει τις κατινιές της Μελίτας και να την αποδεχθεί μια και απο έρωτες μας ξεφούσκωσαν όλα τα άλλα που εχουν γίνει αχταρμάς.

Εγώ σαν φίλη δεν θα το έκανα ποτέ αυτό! Και ΞΕΡΩ πώς η κολλητή μου το εκτιμάει και θα ανταπέδιδε την αφοσίωση!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 411 - Ημερομηνία 05-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τρι Οκτ 05, 2010 10:46 pm

JESSIE έγραψε:
Κέλλυ, το ξέρω οτι έκανες χιούμορ, αλλά αυτά τα πράγματα συμβαίνουν, δηλαδή ο χρόνος απαλύνει πολλά άσχημα συναισθήματα και μας κάνει να βλέπουμε όσα έγιναν με κάποια απόσταση... Ας πούμε, όταν ένα ζευγάρι χωρίζει, αυτό σημαίνει οτι όλοι οι κοινοί τους φίλοι πρέπει να πάρουν το μέρος του ενός και να στραφούν εναντίον του άλλου? Μπορούν να τηρήσουν μιά στάση πολιτισμένη, και να είναι φίλοι και με τους δύο, περισσότερο ή λιγώτερο , ανάλογα με τους δεσμούς που τους ένωναν από την αρχή...

Ερχεσαι στα λόγια μου! Αυτές τις δύο δεν τις ένωνε τίποτα!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης