Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 21 ]
Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 60

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010

Δημοσίευση από kelly Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 10:34 pm

Ας σχολιάσω και εγώ μιας και το σημερινό άξιζε μπορώ να πω!

Στέφανος-Μελίτα:Κουραστικότατη η σκηνή,τον ατελείωτο μου φάνηκε ότι είχε!Την έχουμε ξαναδεί άλλες 850.000 φορές άλλωστε!Το μόνο που κρατώ είναι ότι χωρίζουν και εύχομαι να το εννοούν γιατί δεν αντέχω άλλο τα πέρα-δώθε μ'αγαπάς σ'αγαπώ-είμαι αθώος-εξω απ το σπίτι αχάριστε-εισαι ο ερωτας της ζωης μου αλλά βαριέμαι να το δείξω κτλ! imarton

Αμαλία-Νόρα:Κουλά τα συμπεράσματα της Αμαλίτσας για τον απόλυτο έρωτα,αδιάφορα μου φάνηκαν τα όσα είπε,αλλά ο τρόπος που τα είπε......ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ!Προσκυνώ!Πέθανα στα γέλια με το τρελοϋφος της και τον τρελομονόλογό της!Ειδικά στα περι Λουκά και Νόρας και τηγανητής πατάτας δεν υπήρχε!!!! : respect :

Στέφανος-Εύα:Δεν θα μπορούσα να μην τη λατρέψω τη σκηνή τους!!!!Υπέροχη η χαλαρή συζήτηση,τα σχέδια για το γιόκα τους,οι συμβουλές για την Εδέμ,αγαπώωωωωωωωωωωωωωωωω inlove Μετά αρχίσαμε πάλι τα δικά μας τα έχω μερική απώλεια μνήμης και λίγο μ έπιασαν τα νεύρα μου,αλλά επειδή μου άρεσε πολύ η σκηνή το προσπέρασα!Και εκεί που λέω το προσπερνάω ακούω την ατάκα: "Ε,δεν έχει περάσει και λίγα από σένα η κοπέλα" Βρέ Εύα,βρε Εύα(α λα βρε Αία,βρε Αία)ξεχνάς κορίτσι μου ότι κι εσύ ουκ ολίγα έχεις περάσει απ'αυτό τ αγόρι με τα μάτια τα μελιά αλλά και το ντουέτο του,το κοριτσάκι με τα σπίρτα το οποίο τώρα λυπάσαι που το εκμεταλλεύτηκε ο άντρας σου??Τέλοςπάντων,ωραία η σκηνή τους!Δώστε μας κι άλλες να'χουμε να βλέπουμε γιατί οι άνθρωποι το'χουν μαζί και φαίνεται και στις πιο χαλαρές και απλές σκηνες όπως η σημερινή!!

Λουκάς-Νικόλας:Πολύ γέλιο η σκηνή τους!Άλλα ντ άλλα κουτρουβάλα της Παρασκευής το γάλα!!!!!Ο Νικόλας αντί να είναι στην απέναντι πλευρά και να βρίζει το Λουκά έχει γίνει τώρα ίδιος(ζηλιαρόγατος)!Μοιράζονται τα υποτιθέμενα βάσανά τους πετώντας ο καθένας απίστευτες ατάκες!

Νταίζη-Χρήστος:Πολύυυυυ ωραία η σκηνή τους!!!!Μ αρέσει που αρχίζει η Νταιζάρα και αισθάνεται ανασφάλεια,μ αρέσει που ο Χρήστος παραμένει σοβαρός και αποφεύγει τις βαρύγδουπες δηλώσεις,μ αρέσει που προσπαθεί να αλλάξει τη ζωή του έμπρακτα και όχι με λόγια!Ειδικά οι ατάκες του "Να πας" και "Έχω φύγεί ήδη" απίστευτες!!!!Go Χρήστο!!!! sm

Νικόλας-Δάφνη:Απ τις ωραιότερες σκηνές του επεισοδίου!!!!Επιτέλους μια σοβαρή συζήτηση ανάμεσα σε ένα ζευγάρι που αγαπιέται!Τα είπαν όλα με ειλικρίνεια και ηρεμία!Μπορώ να καταλάβω και τις 2 πλευρές!Και την Δάφνη που χαίρεται με την τροπή που έχει πάρει η ζωή της,με τη δουλειά της,τον κόσμο που γνωρίζει,το πόσο χρήσιμη νιώθει και το πόσο αποστειρωμένη ένιωθε τη ζωή της πριν αλλά μπορώ να καταλάβω και τον Νικόλα ο οποίος νιώθει πως δεν είναι εκείνος πλεον που κάνει ευτυχισμένη τη γυναίκα του,πως μόνο μ εκείνον και το παιδί τους κάτι της έλειπε τελικά και πως δεν είναι πια το κέντρο της προσοχής της!

Νόρα-Λουκάς:Εγώ πειράζει που δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να χωρίσουν?Πειράζει που δεν καταλαβαίνω γιατί υπήρξε τόσο καταλυτική αυτή η διαφωνία τους πάνω στο θέμα της υπόθεσης που θα τους κάνει να χωρίσουν και το συζητάνε κιόλας???Τι??Να'χαμε να λέγαμε???Μάλλον!Ας είχαμε να λέγαμε τουλάχιστον για το πρόβλημα με το παιδάκι που θέλουν να κάνουν που είναι και πιο σημαντικό!Η σκηνή πάντως ανεξαρτήτως περιεχομένου μου άρεσε πάρα πολύ!Δεν είχε κάτι ιδιαίτερο αλλά μου φάνηκε πολύ πολύ τρυφερή!Αν είχαμε και σοβαρό λόγο να συζητάμε για χωρισμό θα με είχε συνεπάρει και περισσότερο!

Εριέττα-Αντιγόνη:Μου άρεσε πολύ η σκηνή τους καθώς μου αρέσουν και οι δύο πάρα πολύ σαν ηθοποιοί!(λατρεύω την άρθρωση και των 2)
Ωραία η συζήτηση!
Νόμίζω πως ταιριάζουν πολύ!Ελπίζω να τις βλέπουμε!

Ποκοπίκος-Αγγέλα-Εύα:Το λατρεύω αυτό το μώρο!Το λατρεύω!Οι σκηνές του με τη γιαγιά του και κυρίως με τη μαμά του δεν παίζονται!!!!!Το μωράκι πρέπει να τη συμπαθεί πολύ την κυρία Ξυλά ή να τη συνηθίζει καθώς την κράταγε σφιχτά και της γελούσε!Παιδάαααααακι γλυκό!!!!!! Hug

Αυτά από μένα!Καλό το ψηφίζω σήμερα!!!
kelly
kelly
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 10:48 pm

Λοιπον ας σχολιασω κι εγω.

Το σημερινο επεισοδιο ηταν ονειρο η πραγματικοτητα?Γιατι ηταν τοσο καλο που ψαχνομαι αν κοιμαμαι η οχι.Παντως ο τιτλος που μπορω να του αποδωσω ειναι ο εξης:
"ΠΩΣ ΜΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΟΔΗΓΕΙΣΤΕ ΣΤΟΥ ΣΙΝΟΥΡΙ"

Πρωτη σκηνη που οδηγει σε εγκλεισμο.:

Η ευα μιλαει μ εστεφανο και εκει που λεω τι γλυκο ζευγαρι τι χημεια τσουπ ακουω το πρωτο κουλο απο μερια ευας για την μελιτα και παιρνω την υδρογειο σφαιρα μου να δω αν ζω ελλαδα η με μετακομισαν σουηδια και δεν το πηρα χαμπαρι.Με ποιο σκεπτικο συζηταει για την μελιτα?Με ποιο σκεπτικο τη λυπαται?Και εκει που αναρωτιεμαι ερχεται το διαβολακι και μου δινει την απαντηση.Για να δειξει την διαφορα επιπεδου στην προσωπικοτητα των δυο γυναικων.Τι εκανε η ευα οταν εχασε η μελιτα το παιδι και τι εκανε η μελιτα οταν με τις αποπειρες εναντιον της ευας εκεινη σχεδιαζε ταξιδια.
Το επομενο κουλο της συζητησης του στεφανου. "Δεν σε απατησα οσο ημασταν μαζι".Και ρωταω δυο πραγματα.Ενα ρημαδιασμενο φιλι που εδωσαν στην εξωπορτα του σπιτιου οταν τους κινηματογραφουσε ο μανος τι ηταν?Μαγικο του γιουρι γκελερ?Η θελουν να μου πουν οτι οταν πηγαινε τα βραδια σπιτι της συζητουσαν για το φαινομενο του θερμοκηπιου?Οταν δυο ανθρωποι υποτιθεται οτι εχουν παθος και μεγαλο ερωτα παραπανω απο πεντε λεπτα δεν μπορουν να συγκρατηθουν και πινουν το πιοτο της αμαρτιας.Δεν γινεται να καθονται σαν αγγελουδια.

Κατα τα αλλα υπεροχη η χημεια τους και ο αλεξανδρος με την φαιη βγαζει ενα πολυ γλυκο και τρυφερο προσωπο.Κατι που δεν βλεπω με τη μελιτα.

2η σκηνη που οδηγει στο τρελοκομειο.

Νορα-Αμαλια:Και καλα η αμαλια ειναι τρελλη αυτο το ξερουμε.Αλλα η νορα?Εκτος και αν εγω παρακολουθω αλλο σηριαλ η ακομα χειροτερα βλεπω στον υπνο μου σκηνες που δεν εχουν παιχτει οποτε να το κοιταξω γιατι ειμαι σοβαρα.Η νορα δεν ειπε στη μελιτα αυτα που της ειπε η αμαλια?Τι ξαφνικη αρνητικη σταση ηταν αυτη?Παντως θεα η αμαλια δεν μπορω να πω.

3η σκηνη που οδηγει στο τρελοκομειο.

Νταιζη-Χρηστος.Ας μου πει καποιος τι θελει η παπια και τον ενοχλει.Εκτος και αν της ελειψε ο φυσικος της χωρος το νερο και πηγε να τον επισκεφτει.Τι παρανοιες του πεταξε του ανθρωπου? ημαρτον δηλαδη.Ας την δολοφονησει καποιος με κουρασε.

4η σκηνη που ενιωσα το μυαλο μου οντως να φευγει.

Λουκας-Νικολας συννενοηση βιολι.Αλλα ελεγε ο ενας αλλα ελεγε ο αλλος και παραλιγο να χασω εγω το μυαλο μου.

Κατα τα αλλα μου αρεσε η σκηνη πετρου-αμαλιας.Πεθανα στο γελιο.

Ξετρελαθηκα με αγγελο-αγγελα-ευα.Οταν βλεπω αυτο το παιδι ενα πραγμα σκεφτομαι.Εγω ποτε θα γινω μανα?

Εκπληκτικη η σκηνη δαφνη-νικολα.Επιτελους ενα ζευγαρι που συζητα τις ανησυχιες του και λυνει τα προβληματα του αλλα δεν κραταει για πολλη η χαρα και απο το δοξα τον θεο στο βοηθα παναγια.Το πρωι εναν αγνωριστο νικολα να φερεται βλακωδως και μια δαφνη να του απανταει καταλληλα.

Επισης μου αρεσε η σκηνη με τον λευτερη οταν εδωσε η εριεττα το διαμαντι στην δαφνη.Και ερωτω που ειναι το γυμναστηριο του λευτερη να βρω δουλεια μπας και παρω και εγω κανενα διαμαντικο?

Ο στεφανος απο την πολυ στεναχωρια ξαναπηγε στην εριεττα και βγηκε και σινεμα το παιδι.για να μην σχολιασω την απαθεια με την οποια αντιμετωπισε την μελιτα η οποια καταπιε τη γλωσσα της οταν της ειπε αντιο ο στεφανος.Τι περιμενες μελιτακι?να σε παρακαλεσει?Εκλιπαρω να ειναι οριστικος ο χωρισμος τους.

Εχω εκνευριστει με λουκα.Και ξαναλεω που ειναι ο λουκας που διαβαζε πισω απο τις λεξεις τη νορα ?που ηξερε τις κρυφες σκεψεις της.Πως μεταλλαχτηκε και αυτος και ξαφνικα πιστευει οτι της περασε ο ερωτας?

Βαρετη η σκηνη μελιτας-αμαλια καθως και ανουσια η σκηνη νταιζης -αντιγονη.Εν αντιθεσει με τη σκηνη αντιγονη-εριεττα που αυτο το σε εχω δει μικρη κατι θελει να μας πει.

κατι εχω ξεχασει δεν θυμαμαι τι αλλα θα επανελθω μολις το θυμηθω .Κατα τα αλλα πολυ καλο γιατι με εκανε να απλωσω σεντονι διαστασεων,γιατι δεν ειχε πολυ μελιτα ,μπελλο ,ειχε σκηνη σεφανου-ευα και αγγελο.

Α!Θυμηθηκα επιτελους μιλησε η ακριτα δια στοματος νορα και ανακοινωθηκε οτι μανος γιοκ.Καιρος ηταν πια.Παιζετε σαν τα παιδια ερχεται δεν ερχεται.επιτελους ελαμψε η αληθεια.

Και το τελευταιο.Κυριακο εισαι online?Την χανεις την γυναικουλα σου.

oscar στις γνωστες αγνωστες αλλα για να μην ξεχναμε και τα υγ
ΥΓ:ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΜΕΛΙΤΑ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΙΡ ΚΟΝΤΙΣΙΟΝ ΝΑ ΜΕ ΔΡΟΣΙΖΕΙ ΑΝ ΘΕΛΩ.
ΥΓ2:ΘΕΛΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΛΑΓΜΕΝΟΥΣ.
ΥΓ3: ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΜΕΤΡΗΜΑ.
ΥΓ4.ΜΑΚΡΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 10:50 pm

loukitsa έγραψε:Προσωπικα εγω Cancoon δεν ειδα κανεναν απολυτως συγχρονισμο αναμεσα σε Σταυρου-Παπα
και σημερα στην κοινη τους σκηνη ηταν σαν να βαριόταν ο Αλεξανδρος.
Το Στεφανο μονο ενα με το πατωμα δεν τον ειδα...Πηρε την Εριέττα και πηγανε βραδινο σινεμαδακι Nyxia

Θα συμφωνήσω με την Αγαπημένη loukitsa, Love! γιατί όταν είναι με την Παπά ο Σταύρου, εμείς ξεχνάμε αυτά που ξέρουμε για αυτόν!!!

Κατά τα λοιπά oscar στις συνήθεις υπόπτους, με έχετε καλύψει εντελώς!!!

Υ.Γ. Να τελείωσει ο Ξενέρωτας να φτιάξω δίπλες όπως έχω υποσχεθεί!!!!!
Υ.Γ. 2 Στέλλα Παπαδημητρίου σε Ρεσιτάλ Κομψότητας σήμερα!!!
Υ.Γ.3 Ο Μπέμπης έχει τρελή χαρά με την τηλεοπτική του μαμά, μέχρι και κουβέντες της έλεγε Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Aria Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 10:52 pm

Αγαπημένες μου φίλες και φίλοι,

Είμαι πολύ χαρούμενη και έχω να πώ τα εξής:

Χρήστος: Επιτέλους τον είδα!! Το είχα το άγχος μου, νομιζα δεν θα τον ξαναβλεπα ποτε......
ΚΑΥΤΟΣ, ΕΡΩΤΙΚΟΣ, ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΟΣ!!! ΟΤΑΝ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΙΝΩ! ΑΧ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ...
Η σκηνή βέβαια με την Αντιγόνη πολύ μικρή, αλλά πολύ τον χάρηκα έτσι χαρούμενο και χαμογελαστούλη που φλέρταρε και περνούσε καλά, σαν να του έχει φύγει ένα βάρος. Κι εγώ εδώ είμαι Χρήστο μου και δεν εχω πρόβλημα, θα το φάω το γλυκάκι, μαζί με τις θερμίδες!!!!!
Η Αννούλα λιγο σφιγμένη δειχνει ακόμη..
Καλά, η σκηνή με τη Νταίζη όλα τα λεφτά!! Την τάπωσε μια χαρά αντρίκια, ειδικά στο τέλος που της λέει οτι είναι αλλού, το βλέμμα του είναι ΦΩΤΙΑ!!! Τέτοια θέλω να βλέπω!!! Μα τι απόλαυση!! Εισαι ΘΕΟΣ!

Λευτέρης: ο άνθρωπος που έχασε το ρυθμό, τη ροή και το χρώμα του.

Εύα: ΥΠΕΡΟΧΗ! Ειδικά σημερα που ήταν χαρούμενη.

Εριέττα: Μου άρεσε, έχει μια σταθερότητα στην εκφραση που σε κρατάει...

Νόρα: Δεν μου αρέσει τελευταία, λίγο πιό εσωτερική τη θέλω. Δεν χρειάζονται τόσες γκριμάτσες για να καταλάβουμε τα αυτονόητα...

Αντιγόνη-Νταίζη: πολύ μου άρεσε η Νταίζη! Μεγιστη κατίνα αλλα η ατιμη το παίζει καλά!

Αυτά τα ολίγα
και εις άλλα με υγεία!

Aria

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τετ Οκτ 06, 2010 10:59 pm

Clarabelle έγραψε:
Eπιτέλους ένα επεισόδιο ισορροπημένο γρήγορο και χωρίς υπερβολές.

Τα μάθατε; Η Μελίτα κι ο Στέφανος χώρισαν.

Περιμένω να δω πότε θα τρέχουν πάλι όχι τίποτα άλλο για να έχουν την ευκαιρία να ξαναχωρίσουν.
Μου είχε λείψει όλο αυτό το χωρίζουμε δύο φορές ανα επεισόδιο

Πάντως ο παρεξηγημένος δεν σκοτώθηκε και πολύ να την πείσει είπε το ποίημά του κι ανακοίνωσε οτι ήρθε η ώρα να πάει τη ζωή του παρακάτω αλλά η ανα-κομμένη έδειξε για άλλη μια φορά την απόλυτη αγάπη της και τον ξαπόστειλε. Το καημένο το κοριτσάκι έτοιμο να κλάψει ήταν. Αν μπορούσε θα το έκανε αλλά δεν.....

Η Αμαλία κλασικά θεά.

Πήγε στη Νόρα
Ήρθα - κάθομαι - καφέ δεν θέλω ευχαριστώ
Άρχισε τα κλασικά της και ησύχασα. Τι για το ντεκαπάζ μας είπε τι για το Μάνο το λαμόγιο που θα φάει τα λεφτά του Άγγελου ακούσαμε τι για το παιδάκι της το ερωτευμένο μίλησε άσε που ακούσαμε πάλι ο Στέφανος το καλό παιδί που αγαπάει το κοριτσάκι της.
Προσπάθησε να στείλει τη Νόρα να κάνει το προξενιό στην κορούλα βλέπετε δεν ήξερε οτι το κορίτσι έτρεξε μόλις έμαθε αλλά που να της εξηγεί η Νόρα της αρνήθηκε. Φαίνεται όποιος έγραψε το σημερινό επεισόδιο δεν είχε δει το χθεσινό δεν εξηγείται διαφορετικά.

Πέρασε κι απ την κορούλα να της πει εσύ να είσαι καλά αυτό είναι το μόνο που θέλω, αλλά κακή κουβέντα για το Στέφανο δεν είπε, μη φανταστείτε οτι ονειρεύεται πάλι προξενιά όχι είναι που έχει τακτ.

Επιτέλους βρήκαμε τις σταθερές μας.

Ο Λευτεράκης είχε κι αυτός μια παρέα και του τη διέλυσαν. Πήξαμε
Είχαμε τους φεγγαροπετρίτες μάθαμε για τους φεγγαρολεχρίτες μας προέκυψαν και οι Λευτεροπετρίτες. Μόνο που για μένα μια είναι η παρέα που αγαπώ οι άλλες απλά δεν με αφορούν.

Η Εύα με ξετρέλανε που το πρώτο πράγμα που θέλησε να κάνει ήταν να ευχαριστήσει τη μάνα της. Να μου πεις αυτή πρόσφερε την κληρονομιά για το Μελιτόνι στην μάνα της θα αρνιόταν μια χαρά;

Η Εριέττα που συχνάζει; Εγώ έχω το μονόπετρό μου φυλαγμένο εκείνη τα δικά της τα μοιράζει όπου βρεί; Να πάω κι εγώ. Καλά βρε παιδιά ένας άλλος τρόπος να ζηλέψει ο Νικόλας δεν μπορούσε να βρεθεί; Εκτός κι αν όλο αυτό έγινε για να δούμε την αντίδραση του Λευτεράκη που όσο να πεις ήρθε και φούντωσε βλέποντας το διαμάντι.

Είδαμε και συνάντηση Εύας με τον μεγάλο παρεξηγημένο.

Τι άκουσαν τα ωραία ροζ αφτιά μου;
Ο Καρτάλης συζητούσε με τη γυναίκα του για τη γκόμενα;
Και τί είδα;
Παριστάνει ΚΑΙ σ αυτήν το καλό παιδί;
Δεν την άγγιξε ρε Εύα τη Μελίτα όσο ήταν παντρεμένος μαζί σου
Κανα δυό φιλάκια μόνο κατι ξεμοναχιάσματα για ανάσες και για να της περιγράψει πόσο δυστυχισμένος ήταν μαζί σου και λίγο κλάμα για το κερί
Σιγά τα λάχανα.

Τελικά ο τύπος εξακολουθεί να προσπαθεί να εμφανίζει το ίδιο καλό προσωπείο που πλάσαρε και την περασμένη σεζόν αλλά μου φαίνεται η μάσκα αρχίζει να πέφτει.
Μωρέ καλά της είπε η Νόρα. Η ευγένεια θα την φάει την Εύα. Του είπε κι ευχαριστώ τι να πω......

Θέλω κι εγώ να πάω για φαγητό με το Χρήστο. Όχι για το Χρήστο -μη παρεξηγηθώ ξέρω είναι μουσείο- για να φάω εγώ και να πάρει αυτός τις θερμίδες το λέω.
Πάντως το χαμόγελο του πάει και το φλερτ επίσης.
Αλλά η καλύτερή του στιγμή ήταν όταν έστειλε τη Νταιζούλα για βρούβες. Έτσι αγόρι μου στείλε την απο κεί που ήρθε.

Νικόλας και Λουκάς συνεννόηση μπουζούκι ο ένας μιλούσε για τη Νόρα ο άλλος για τη Δάφνη. Χιλιοπαιγμένο αλλά δεν είχε υπερβολή και μου άρεσε. Αυτό το μπαράκι αντικατέστησε το ατελιέ της Δάφνης κι έγινε ο νέος τόπος συναντήσεως.

Η Αντιγόνη δέχτηκε μια επίσκεψη και έκανε μια άλλη. Η Νταίζη με έχει κουράσει με αυτό το διαρκές σύρε κι έλα να εκβιάζει τους πάντες και σήμερα που έπαιξαν και οι δύο σκηνές νομίζω οτι απο άποψη χημείας η Λάμπου ταιριάζει πολύ καλύτερα με την κυρία Παπαδημητρίου. Το ύφος της Αντιγόνης όταν επισκέφτηκε την Εριέττα καταπληκτικό. Άφηνε την αίσθηση ότι λέει την αλήθεια. Κρατώ αυτό που μάθαμε. Η Αντιγόνη κάποτε είχε δει την Εριέττα όταν ήταν παιδί. Κρατώ επίσης αυτό που της είπε οτι κάποια στιγμή θα μάθει οτι τα πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται και ελπίζει να μην πληρώσει ακριβά το συγκεκριμένο μάθημα.

Ο μεγάλος παρεξηγημένος άφησε τα ταβερνάκια και είπε να πάει σε ένα θερινό. Αλήθεια έχει απομείνει κανένα;

Απορία αφελούς ξανθιάς.

Το όνομα Λευτέρης Πολίτης δεν τους είπε τίποτε. Η φάτσα του φίλου μας του Λευτεράκη δεν τους είπε τίποτε. Τι ακριβώς έστειλαν τους ανθρώπους τους να ψάξουν κατάλαβε κανείς;

Αν υποψιαστώ οτι Ηλίας και Αγγέλα θα ζήσουν έναν έρωτα μεγάλο θα ουρλιάξω. Λυπηθείτε μας. Η συζήτηση τους όμως με μελαγχόλησε. Σκέφτηκα οτι τελικά η κόρη αντίθετα με τη μάνα έκανε τη στροφή κι όμως ούτε κι αυτή οδηγήθηκε στη λεωφόρο. Τώρα πια μόνο το ξέφωτο της έμεινε κι αν το βρει κι αυτό.

Ο Νικόλας πιστεύει οτι η Δάφνη θα ενδώσει στο πρώτο φλερτ που θα δεχτεί άρα έχω την αίσθηση οτι καταλαβαίνει μέσα του οτι έχει κάνει κάπου λάθος κι οτι φταίει κι αυτός που δεν έχει κάνει τόσα χρόνια τη γυναίκα του να αισθανθεί επιθυμητή. Με αφορμή τις δύο τρείς φορές που είδε τη Δάφνη με το Λευτέρη έχει ζηλέψει. Όχι δίκαια νομίζω γιατί η Δάφνη δεν είναι ο τύπος γυναίκας που θα ξενοκοιτάξει αλλά όχι κι άδικα. Ο Λευτεράκης την πέφτει στη Δαφνούλα. Λίγο άγαρμπα αλλά της την πέφτει κι ίσως το ένστικτό του τον προειδοποιεί. Η βραδινή συζήτηση ήταν θαυμάσια αλλά το πρωί κινήθηκε σπασμωδικά και λυπάμαι Νικόλα μου θα είσαι ο χαμένος.

Το άλλο αγαπημένο ζευγάρι ταλανίζεται απο μια τεράστια παρεξήγηση.

Ο Λουκάς πιστεύει οτι η Νόρα έριξε τα μάτια της αλλού και δεν ρωτάει για να σώσει οτιδήποτε σώζεται. Φοβάται για την απάντηση νομίζω αλλά δείχνει πρόθυμος να το προσπεράσει αν η Νόρα του μείνει κοντά του.

Η Νόρα απ την πλευρά της πιστεύει οτι ο Λουκάς αμφισβητεί την αξιοπιστία της σε σχέση με τη δουλειά και δεν της περνάει απ το μυαλό τι σκέπτεται ο Λουκάς οπότε δεν τον καθησυχάζει επειδή απλά δεν της περνάει απ το μυαλό

Πάθανε αλλά δεν μάθανε. Είπανε τέλος στα ψέματα και τις μισές κουβέντες και δεν το τήρησαν. Αυτό πληρώνουν.

Η σκηνούλα της Εύας με την Αγγέλα μας προοικονομεί για τα δύσκολα που έρχονται. Το νέο για την κληρονομιά δημοσιεύτηκε και βαδίζουμε προς τα εκεί ολοταχώς. Ο ποκοπίκος πόσο όμορφο μωρό παίζει να είναι; Για τσίμπημα και ανελέητο δάγκωμα είναι το άτιμο.

Καλό απο μένα κι ας ελπίσουμε οτι τα πράγματα θα διορθωθούν
[color=cyan]Για μια ακομα φορα θα συμφωνησω μαζι σου....με καλυψες απολυτα..για σενα.. oscar
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 12:34 am

Clarabelle έγραψε:
Ο Λευτεράκης είχε κι αυτός μια παρέα και του τη διέλυσαν. Πήξαμε
Είχαμε τους φεγγαροπετρίτες μάθαμε για τους φεγγαρολεχρίτες μας προέκυψαν και οι Λευτεροπετρίτες.
lmao Φεγγαρολεχρίτες
Clarabelle έγραψε:
Το όνομα Λευτέρης Πολίτης δεν τους είπε τίποτε. Η φάτσα του φίλου μας του Λευτεράκη δεν τους είπε τίποτε. Τι ακριβώς έστειλαν τους ανθρώπους τους να ψάξουν κατάλαβε κανείς;
Ένα άδειο σπίτι μιλάει πάντα από μόνο του...

Καλό και απο μένα λόγω της τελευταίας ρομαντικής ατάκας του Λουκά "Ποια χαραμάδα άφησα ανοιχτή και μπήκε κάποιος;" ή κάπως έτσι...
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από maria* Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 9:38 am

ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΑ!!!!!!!!!!! Sleep

Μέτριο το επεισόδιο μόνο και μόνο επειδή προχωράνε μερικές εξελίξεις.

Όλα τα ζευγάρια σε πόλεμο. Γιατί? Μια κουβέντα θα πω για όλους.

Νόρα-Λουκάς: Έλεος ρε παιδιά. Όταν βλέπεις ότι υπάρχει αυτή η ένταση κάνεις κάτι γι'αυτό (όταν σε ενδιαφέρει φυσικά), δε γυρνάς δεξιά κι αριστερά να κλαίγεσαι για την κατάσταση και από την άλλη να συνεχίζεις (για πόσα ακόμα επειδόσια θέε μου?!?! wall ) να κρατάς τόσο σοβαρά μυστικά.

Δάφνη-Νικόλας: Επίσης έλεος. Τι προσπαθούν να κάνουν? Να διαλύσουν ότι έχουν και δεν έχουν? Ο Νικόλας Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟΣ. Ειρωνικός και απόλυτος σε σκέψεις που δε στέκουν. Δεν αξίζει τέτοιες σκέψεις η Δάφνη και θα έπρεπε να το ξέρει ο Νικόλας. Οκ, είπαμε να ζηλέψει λιγάκι, αλλά αυτό το πράγμα είναι άσχημο να το βλέπουμε.

Στέφανος-Μελίτα: Και πολύ έκατσες Στεφανάκο!!! Δε θα παρακαλάει 800.000.000 χρόνια τη Μελίτα να θυμηθεί τον έρωτά της και την αγάπη της για εκείνον. Αυτό που με τρελαίνει περισσότερο από όλα είναι ότι η Μελίτα θα τσατιστεί κιόλας που θα τον δει με την Εριέττα. Έμπαινε Στέφανε! Αρκετά έριξες τον εγωισμό σου. Καιρός να κάνει και κείνη κάτι.

Κατά τα άλλα η Εριέττα ακόμα δεν έχω καταλάβει αν είναι περισσότερο μπλεγμένη και μας το παίζει ή αν δεν ξέρει όντως τίποτα.

Cancoon έγραψε:
Τέλος η εικόνα της Εύας να σκέφτεται πού θα πρωτοξοδέψει τα λεφτά δεν ήταν καθόλου καλή.

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Σίγουρα είναι πολλά τα χρήματα και τις επιτρέπουν και ταξίδια να κάνει και ρούχα να πάρει, και μάλλον οι περισσότερες το ίδιο θα κάναμε, αλλά δε μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που παρουσιάστηκε. Ήταν σαν να είναι μια Εύα που δε νοιάζεται για τίποτε άλλο αυτή τη στιγμή. Και μου φάνηκε ειρωνικό που τη μία έλεγε στην Αγγέλα θα γυρίσουμε όλο τον κόσμο και θα πάρουμε ότι θέλουμε και από την άλλη στο Στέφανο "α οχι, τα λεφτά είναι του γιου μας"...

Υ.Γ. Τρίτη φορά δε θα αντέξω τρυφερό τετ α τετ με Ηλία και Αγγέλα.... vomit
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από roulitaki Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 9:52 am

να πω ότι είναι πολύ κουραστικός ο 3 κύκλος.....καθόλου προσεγμένος,η νέα ιστορία δε σε ιντριγκάρει καθόλου!!!τπτ δε σε ''κρατάει'' να θες να δεις το επόμενο!!
Νόρα-Λουκάς οκ είναι σοβαρό να σε λέει ο άνθρωπός σου ανήθικο και χωρίς αναστολές ενώ σε ξέρει χρόνια,αλλά οκ,νισάφι!!!!πόσο θα το τραβάνε και θα τσακώνονται???

επίσης για χθες έχω να παραθέσω κάτι μ[ηπως δε το παρατηρήσατε.....

στη σκηνή Στέφ-Μελ η κάμερα κουνιόταν σα σε βάρκα!!!!!!εμετός μουρθε!!!!
ΕΛΕΟΣ!!!!!!!κανένας σεβασμός πιά στους τηλεθεατές?????τόση προχειρότητα????τόση πιά??????
roulitaki
roulitaki

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 10:05 am

maria* έγραψε:

Cancoon έγραψε:
Τέλος η εικόνα της Εύας να σκέφτεται πού θα πρωτοξοδέψει τα λεφτά δεν ήταν καθόλου καλή.

Θα συμφωνήσω μαζί σου! Σίγουρα είναι πολλά τα χρήματα και τις επιτρέπουν και ταξίδια να κάνει και ρούχα να πάρει, και μάλλον οι περισσότερες το ίδιο θα κάναμε, αλλά δε μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που παρουσιάστηκε. Ήταν σαν να είναι μια Εύα που δε νοιάζεται για τίποτε άλλο αυτή τη στιγμή. Και μου φάνηκε ειρωνικό που τη μία έλεγε στην Αγγέλα θα γυρίσουμε όλο τον κόσμο και θα πάρουμε ότι θέλουμε και από την άλλη στο Στέφανο "α οχι, τα λεφτά είναι του γιου μας"...

Υποθέτω οτι μια τέτοια κληρονομιά έχει αυτόματα εξασφαλίσει τον Αγγελο και τα έξοδά του
Η Εύα δουλεύει δεν την είδα την επαύριο των υπογραφών να αράζει στον καναπέ οπότε έχει χρήματα να ξοδέψει
Το γεγονός οτι επιλέγει τώρα που απαλλάχτηκε απ το άγχος της καθημερινότητας να κάνει κάτι για τη μάνα της που δεν έχει ζήσει τίποτα στη ζωή της μάλλον την τιμά
Προσωπική εκτίμηση πάντοτε

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 10:12 am

Clarabelle έγραψε:
maria* έγραψε:

Cancoon έγραψε:

Υποθέτω οτι μια τέτοια κληρονομιά έχει αυτόματα εξασφαλίσει τον Αγγελο και τα έξοδά του
Η Εύα δουλεύει δεν την είδα την επαύριο των υπογραφών να αράζει στον καναπέ οπότε έχει χρήματα να ξοδέψει
Το γεγονός οτι επιλέγει τώρα που απαλλάχτηκε απ το άγχος της καθημερινότητας να κάνει κάτι για τη μάνα της που δεν έχει ζήσει τίποτα στη ζωή της μάλλον την τιμά
Τα ευκόλως εννοουμενα παραλείπονται....
Η Ευα δουλευει τόσο καιρο και εχει χρηματα
η προταση που εκανε στη μητερα της φυσικα και την τιμά
και θα γινονταν με τα χρηματα που βγαζει απο τη δουλεια της!
Δεν είπε ποτε οτι θα τα παρει απο την κληρονομια......!
Η χρονικη στιγμη ισως να ηταν λιγο ακυρη γι αυτο σας μπέρδεψε Nyxia Nyxia

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 10:22 am

loukitsa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
maria* έγραψε:

Cancoon έγραψε:

Αντίθετα Αριάδνη μου πιστεύω οτι ήταν η σωστή χρονική στιγμή
Όταν έχει να μεγαλώσει ολομόναχη ένα μωρό και να βοηθήσει στα έξοδα μιας τετραμελούς οικογένειας δεν μπορεί να ετοιμάζει ταξίδια ή να σκέπτεται τα ψώνια
Η κληρονομιά όμως τακτοποιεί όλα τα έξοδα της καθημερινότητας οπότε πια μπορεί να ξοδέψει χωρίς να χρειάζεται να σκέπτεται το αύριο

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από maria* Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 10:29 am

Clarabelle έγραψε:
loukitsa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
maria* έγραψε:

Cancoon έγραψε:

Αντίθετα Αριάδνη μου πιστεύω οτι ήταν η σωστή χρονική στιγμή
Όταν έχει να μεγαλώσει ολομόναχη ένα μωρό και να βοηθήσει στα έξοδα μιας τετραμελούς οικογένειας δεν μπορεί να ετοιμάζει ταξίδια ή να σκέπτεται τα ψώνια
Η κληρονομιά όμως τακτοποιεί όλα τα έξοδα της καθημερινότητας οπότε πια μπορεί να ξοδέψει χωρίς να χρειάζεται να σκέπτεται το αύριο

Να επισημάνω ότι ανέφερα πως πιστέυω ότι οι περισσότερες αυτό θα κάναμε και δεν το βρίσκω κακό, απλώς δεν μου άρεσε ο τρόπος που το παρουσίασαν.

Loukitsa ναι, ίσως το timing να μην ήταν απόλυτα καλό, αμέσως μετά την κληρονομιά δηλαδή, και γι'αυτό να φάνηκε έτσι.
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 11:17 am

Καλημέρα σας!
Πολύ καλό από μένα το επεισόδιο, σίγουρα πολύ-πολύ καλύτερο από το προηγούμενο!

Στέφανος-Μελίτα: άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, ελπίζω να μην ξαναδούμε κοινή τους σκηνή μετά από αυτό, μας ζάλισαν! Υποθέτω τα περί προχωρήματος της τα είπε για να την πικάρει, εκτός κι αν πράγματι έχει στο νου του να προχωρήσει με την Εριέττα!
Αμαλία-Νόρα: Η Αμαλία πρόλαβε να θίξει όλα τα θέματα. Πολύ καλή σκηνή. Η Πεφάνη μεγαλούργησε. Κάθαρμα είναι ο Καρτάλης, Αμαλία! Βρώμικες δουλειές έκανε κ κάνει! Το καλύτερο είναι ότι οι εξωγήινοι επέστρεψαν την κανονική Νόρα στη γη. Μήπως ήταν για κόψιμο η χτεσινή σκηνή Μελίτας-Νόρας κ το ξέχασαν; Ε, όχι κ να της μιλήσει όμως! Της μίλησε ήδη, ΦΤΑΝΕΙ.
Γυμναστής-χαρωπό κορίτσι: Ήταν λουσμένος σήμερα, ε? Τι έπαθες Λευτεράκη, να ανοίξει η γη να σε καταπιεί είσαι… Είχε κι αυτός παρέα… Άντε να ανακαλύψουμε κ τους δικούς του φίλους. Α, κ τη Δάφνη επέστρεψαν στη γη οι εξωγήινοι, ευτυχώς.
Μανούλα-Κορούλα v.1: Συμπαθώ πολύ το ρόλο της Αγγέλας (με μικρές εξαιρέσεις). Ωραία σκηνή, παρόλο που ήταν λίγο άκυρη, αφού προχτές ανέφεραν ότι δεν πρέπει να αλλάξει τίποτα στη ζωή τους.
Γυμναστήριο: Πολύ άκυρη σκηνή, μόνο κ μόνο για να δικαιολογήσει όσα διαβάσαμε στις περιλήψεις. Ο Λευτέρης γιατί κοιτούσε τόσο περίεργα; Εκτός κι αν είναι το διαμαντάκι του πάνω στο δαχτυλίδι. Οικογενειακό κειμήλιο κ το δίνεις έτσι;; Φαντάσου πόσα οικογενειακά κειμήλια έχει πάρει ο παλιατζής.
Στέφανος-Εύα: Ο Σταύρου δε με έπεισε εδώ, πιο πολύ μου άρεσε με την Εριέττα. Χάρηκα που ξεκαθαρίστε ότι τα λεφτά είναι του παιδιού κ που φάνηκε ότι ο Στέφανος εμπιστεύεται την Εύα. Μου άρεσε που η Εύα του είπε τις σκέψεις της για την Εδέμ, αλλά αυτό με τη Νταίζη ήταν πολύ αστείο. Μπορεί το θέμα περί κέρατου να μην κόλλαγε, ούτε να ήταν αλήθεια, αλλά ο Στέφανος θέλει να είναι εντάξει (όσο γίνεται) απέναντι στην Εύα, κι αυτό μου ακούγεται τουλάχιστον ενδιαφέρον!
Παππούδες εν δράσει: Όπως έγραψα παραπάνω, μου αρέσει η στάση ζωής της Αγγέλας. Επίσης είναι καλό να κάνουν παρεούλα, αλλά μέχρι εκεί! Άσχετο, αλλά είχα ρωτήσει κάποτε στο θέμα «απορίες για τη σειρά» αν η οικογένεια της Δάφνης έμενε από παλιά στην Εδέμ (εφόσον φαινόταν ότι το δέντρο που θάφτηκε η Μαίρη ήταν μέσα στην έκταση) κ μου είχε δοθεί αρνητική απάντηση. Εδώ όμως ο Ηλίας αναφέρει ότι εκεί που τάιζε τη Δάφνη, ταΐζει τώρα κ το Μάριο. Τι εννοεί;
Εύα-Νόρα: Επιτέλους συναντήθηκαν αυτές οι δυο! Πες τα, Εύα, μας ζάλισαν να βάζουν τα προσωπικά πάνω από τα επαγγελματικά! Η Νόρα κυρίως, που θα μας τρελάνει τελείως με αυτά που πιστεύει!
Αντιγόνη-Χρήστος: Πότε της είπε ότι δουλεύει στη μαρίνα (πράσινό μου αστέρι; )
Μανούλα-Κορούλα v.2: Καλά σου λέει Αμαλία, φέρε της να δει τη Νεφέλη! Τώρα τελευταία συμφωνώ με τη Μελίτα, πόσο σοβαρά είμαι, γιατρέ μου; Το παίζει υπεράνω η Αμαλίτσα, αλλά δεν της βγαίνει (άριστη η Πεφάνη). Το πρώτο βήμα στη ζωή της; Τι ακούν τα αυτάκια μου; Το επόμενο βήμα μήπως εννοούν. Ό,τι να ’ναι. Πάλι συμφωνώ με τη Μελίτα, από πότε βήμα=νέα σχέση;
Μανούλα-Κορούλα v.3 (και φαρμακερή!): Τον καλύτερο εκβιασμό βρήκε η Νταίζη, να της κατσικωθεί εκεί! Πήρε σβάρνα όλες τις μαρίνες της Αττικής να υποθέσω;
Χρήστος-Άννα: η Άννα κάθε μέρα κουβαλάει πάνω-κάτω στο σκάφος;; Λίγο άκυρο μου φαίνεται. Εκτός κι αν το κάνει επίτηδες για να τη βοηθά ο Χρηστάρας (αυτό το δέχομαι, lol!). Βρε παιδιά πότε έγιανε το πόδι του κιόλας; Μου αρέσει η Ούστα με τον Κασσανδρινό!
Ζεύγος Ρούσσου: Απολαυστικοί κ οι δύο! Η στάση του Πέτρου καλύτερη από της Αμαλίας (εννοείται), ας αμοληθεί να ψάξει δουλειά κ μετά βλέπουμε!
Λουκάς-Νικόλας στο μπαρ: Πολύ καλή σκηνή, αν κ δεν είδαμε πώς λύθηκε η παρεξήγηση ώστε να τα πουν ήρεμα τα ζευγαράκια το βράδυ. Γελάσαμε κ λίγο επιτέλους με τους παρεξηγησιάρηδες! Το πολύ αλκοόλ βλάπτει, αγόρια!
Χρήστος-Άννα-κατάπια το φαρμάκι μου: Αφού είχε τελειώσει τη δουλειά, ήταν τόσο ευγενικός ώστε να τη γυρίσει στο σκάφος; Ψήνεται το πράγμα! Χειραψία έκαναν (αν κ η Αννούλα χαμογελούσε ως τα αυτιά), η Νταίζη γιατί φαγώθηκε; Εκτός κι αν τους παρακολουθούσε από πιο πριν. Φτύσ’ την, Χρήστο, μας κούρασε, που νομίζει ότι θα σε κάνει ό,τι θέλει! Τώρα λέει ότι δεν υπάρχει πλάνο; Τραλαλίλο. Τελικά τελείωσε τη δουλειά ο Χρήστος ή της το είπε για να την ξεφορτωθεί;
Τα κορίτσια συναντούν τα αγόρια τους στο μπαρ: Ωραία σκηνούλα! Μαζέψτε τους!
Χ”Καρτάλης: Κάποιος έγραψε ότι έγινε οικότροφος ο Στέφανος κ αυτός ήταν ο όρος που έψαχνα! Οι συνεργάτες (έστω κ για βρομοδουλειές) τόσο συχνά συναντώνται; Έκτος κι αν υπάρχει ειδύλλιο που δεν το ομολογούν. Θερινό σινεμά, ας γελάσω! Θα την κεράσει κ πασατέμπο; Τσίκι-τσίκι θα ενοχλούν τους άλλους, δεν κάνει!
Ζεύγος Λύτρα: Βράδυ --> Επιτέλους μια σοβαρή κουβέντα!! Αυτά που είπε η Δάφνη ήταν λίγο περίεργα βέβαια, όχι κ προορισμός να βαφτεί για να πάει στη δουλειά… Πες απασχόληση με απολαβές! Ο Νικόλας κ η Δάφνη είναι μαζί από τότε; Πολύ γλυκό! Τέτοιες σκηνές να βλέπουμε! Πρωί --> χαλάστηκα δυστυχώς, Νικόλα, συγκρατήσου! Πες τα του, Δάφνη! Πέταξε κ την μπηχτή της. Τραβηγμένο. Θέλουν να μας δείξουν ότι επίκειται χωρισμός με πολύ άκομψο τρόπο.
Ζεύγος Φωκά-Βενέτη: Βράδυ --> Το μας τέλειωσε από πού προκύπτει; Δεν πάει καλά ο κόσμος! Αχ, Λουκά, ότι θα έπαιρνα το μέρος σου, δε θα το περίμενα… Ελπίζω να μην αλλάξει τη στάση του αργότερα. Δεν το παλεύεις ιδιαίτερα Νόρα, με τα ρούχα σου τρώγεσαι! Πρωί --> «Οκ, θα τα πούμε από κοντά», λέει στη γιατρό; Μόνο κ μόνο για να δοθεί αφορμή στο Λουκά να τρώγεται κι αυτός. Τραβηγμένο επίσης.
Συνάντηση κυριών: Η Εριέττα πώς αναγνώρισε την Αντιγόνη, αφού δεν έχουν συναντηθεί πρόσφατα; Άσχετο, πίστευα ότι η Αντιγονάρα πήγε να ψαρέψει για τις συναντήσεις με το γιόκα της, αλλά μπα. Εκτός κι αν δεν της βγήκε. Πάλι λέει η Εριέττα ότι ξέρει την ιστορία περί Σταυρίδη! Χρησμούς δίνει κ η Αντιγόνη, άντε να δούμε! Πολύ καλή σκηνή!
Μελίτα ψάχνει για δουλειά: Άργησες, τη δουλειά στη μαρίνα στην πήρε ο Χρήστος!
Λουκάς σκεφτόμενος: Το λάθος σου είναι που δεν της λες ότι ξέρεις πως δεν πηγαίνει στο γυμναστήριο!
Χ”Καρτάλης (2): --
Γυμναστής-κατσούφο κορίτσι: Ναι, τη φλερτάρει ο Λευτέρης, αλλά όχι πονηρά, κατά τη γνώμη μου. Κ η Δάφνη δεν τσιμπάει, οπότε… Φλύαρη είναι σίγουρα, για το βλέμμα της δεν ξέρω! Παθολογικά ειλικρινείς συνεργάτες;; Τι ακούω, Χριστέ μου!
Λευτέρης-Άννα: Τι επιμένεις; Είναι σίγουρος ο άνθρωπος! (Εκτός κι αν κάποιος τους την έχει φέρει)
Μάνα-κόρη-εγγονός: Γλύκες! Με τρομαχτική μουσική, τα μηνύματα παίρνουν κ δίνουν!
Λουκάς-Νόρα στο γραφείο: Την πατήσαμε!

Από τα προσεχώς: είναι σίγουροι για τη Νταίζη, πώς κι έτσι; Δαγκώνεται η Δάφνη, εμ… Τα υπόλοιπα στην ώρα τους!

Καλή συνέχεια!
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 1:30 pm

Λοιπον μου αρεσε παρα πολυ το επεισοδιο!!! Α μη τι αλλο ειχα ξεκαρδιστει!!!

Κεφ. 1 "Εμπρος καρδια μου κι ασπρο πατο...."

Καιρος να παμε παρακατω! Η πρωτη σκηνη ελεγα κατι μου θυμιζει μα καπου την εχω ξαναδει.... Και μετα το θυμηθηκα μου θυμιζε τρομερα τη σκηνη που ο Στεφανος εδινε μια τελευταια "ευκαιρια" στην Ευα να γυρισει κοντα του, προσπαθουσε για τελευταια φορα να την πεισει να γυρισει.... Το θυμαστε; Ειχε δειξει και τοτε τον ιδιο ζηλο!!!
Δεν τον πηρε βαρια το χωρισμο βεβαια πηγε θερινο σινεμα με την Εριεττα... Συγνωμη εξω κανει ψωφο τι θερινο σινεμα μου τσαμπουνατε;;;
Τωρα για τη Μελιτα δεν περνω κι ορκο αν της στοιχισε ο χωρισμος... Απο την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι οταν μια γυναικα λεει οτι θα παει παρακατω πρεπει να σημαινει οτι βρηκε νεο γκομενο;;; Η κοπελα θα το ριξει στην εργασιοθεραπεια!

Κεφ. 2 "Αστο τρελο..."

Αμαλια ιζ μπακ! Ελπιζω να το καταλαβατε... Στις σκηνες της ειχα βαλει την τηλεοραση στο τερμα γιατι τα γελια επισκιαζαν τις ατακες lmao Ηρθε εκατσε και καφε δε θελει!!! ΘΕΑ! Η τριπλα δε που απο τη Μελιτα πηγαμε στο πιο γλυκο ζευγαρι στο δικηγορικο συλλογο κορυφαια!
Με τον συζυγο μου αρεσει παντα το εχω ξαναπει!!! Κορυφαια σκηνη, τετραγωνη λογικη και πολυ γελιο!

Κεφ. 3 "Αλλα λεω αλλα κανω κι αλλα εννοω..."

Οτι να 'ναι ομως.... Να καλα αβαφτιστες ειναι οι γυναικες τους δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν ονοματα.... Ωρες ωρες δεν ημουν σιγουρη αν μιλουσαν για το ιδιο προσωπο ή για διαφορετικο ο καθενας, μεχρι κι εγω τα 'χασα! Το συμπερασμα ηταν οτι και οι δυο ειναι ταρανδοι! Thumbs up
Το βραδυ οντας "σοφοτεροι" μια χαρα τα ειπαν με τις γυναικες τους! inlove Το πρωι που περασε η επιδραση του αλκοολ αρχισαμε παλι τα περιεργα... Ο Νικολας τα εκανε σαλατα -αλλο ηθελα να πω αλλα εχε χαρη- και ο Λουκας εβγαλε παλι το συμπερασμα οτι η Νορα τον κερατωνει!
Τωρα εκνευριστηκα Kotsides Μα ειναι δυνατον να μας βαζεται το Λουκα να στεναχωριεται για λαθος λογο -ο οποιος δεν ιφισταται κιολας;;; Για να συγχρονιζομαστε!!

Κεφ. 4 "Να 'σαι καλα οπου και να 'σαι κι ας με 'χεις ξεγραμμενη"

Τοση ανωτεροτητα δεν αντεχεται παιδια... Μα καλα πηγε να τον ευχαριστησει ειναι δυνατον; Το ακουσαμε και το κορυφαιο "δεν την απατησε" της ηταν πιστος ο κυριος!!! Synelthe Μας δουλευουν; Ακου εκει δεν την αγκιξε; Το βιντεο του Μανου το εχει δει;;; Οχι τιποτα αλλο υπαρχουν κι αποδεξεις.....

Κεφ. 5 "Παμε τσαρκα...."

Καλε πηγαινε με το παλικαρι που του κανεις και τη δυσκολη... Μου αρεσε απιστευτα ο Χρηστος σε αυτη τη σκηνη!!! Και μου σρεσε ακομη περισσοτερο οταν εστειλε τη Νταιζη για πουρναρια!!! Αντε μπραβο!!!
Τελικα το αποφασισε μου αρεσει Ο Χρηστος με την Αννα!!

Κεφ. 6 "Ειμαι γυναικα του γλεντιου και δεν υπολογιζω...."

Συγγνωμη απο ποτε η πλουσιες κυριες μοιραζουν τα δαχτυλια -οικογενειακα κειμηλια τους στις γραμματειες των γυμναστηριων, στη γειτονια μου εμενα γιατι δεν συχναζουν τετοιες κυριες;;
Με την Αντιγονη ταιριαζει πολυ η Εριεττα και το γεγονος οτι τη γνωρισε της εκανε εντυπωση οπως και σε μενα εκανε εντυπωση τοσο το γεγονος οσο και η επκληξη της Εριεττας...
Απο την αλλη η σκηνη που ακολουθει με το Στεφανο μου θυμισε κλασσικη οικογενειακη σκηνη....
- Ετοιμη; (ο ευτυχης συζυγος που περιμενε κανα μισαωρο)
- Ετοιμη και φτιαγμενη... (στην τριχα!)
- Γιατι αγαπη μου τι εγινε; (τι ηθελα και ρωτησα; )
- Ηρθε η μανα σου πρωι πρωι και με συγχισε... (ολα τα 'χα η πεθερα μου ελειπε!)
- Τι σου ειπε καρδια μου; ( γιατι ρωτησα; Γιατι; )
- Καπου εδω αρχιζει το λογιδριο.... Μας χωριζει αιμα κ. Καρταλη!

Παραρτημα
~ Μου αρεσε πολυ που η Ευα θελησε να ευχαριστησει τη μητερα της!!
~ Κουκλι ο Αγγελος!!! "Ποιος θα πειραξει δυο αγγελους στο παρκο;" Love!
~ Η Νταιζη δεν βαρεθηκε να πηγαινοερχεται σαν την αδικη καταρα;;;

Υ.Γ. 1 Σημερα θα ψηφισω "Πολυ καλο"
Υ.Γ. 2 Τα σεβη μου στις γνωστες κυριες που προηγηθηκαν! : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από milia Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 2:10 pm

l_aquila έγραψε:
loukitsa έγραψε:Ξαναχωρισαν οι δρομοι του Στεφανου και της Μελιτας! Ελπίζω να είναι οριστικο γιατι μας ζαλισαν, ας προχωρησει ο Στεφανος ας προχωρησει και η Μελίτα (να το δω και να μην το πιστεψω!) 3 αραδες σχολιασα και πολύ είναι! Λυγμο εβγαλε δακρυ πάλι όχι!!!!! Sleep Sleep

Αμαλι-Νόρα:Η Αμαλία με το τακτ της και τις βιτριολικες τις ατακες εκτακτη με τρέλα και κορδέλα!!!!!! Ώπααα η Νόρα ειπε πως δεν θα ξαναγυρισει ο Μάνος να δοθει εστω κι ετσι ένα τελος στην παραφιλολογια γιατι δεν αντεχεται η όλη φαση με το αν θα γυρισει ο Μάνος ή όχι! Όντως άρλεκιν η όλη φαση με στεφανο-Μελίτα. Το καρα-άκυρο είναι ότι χθες η Νόρα προξένευε στη Μελίτα το Στεφανο τι εγινε άλλο σηριαλ εβλεπα χθές!

Η ερωτηση που εκανε στην Αγγελα η Ευα ηταν αξια συγχαρητηρίων!

Εριέττα μου λείπει ένα μονοπετρο θα σου ηταν ευκολο να μου χαρισεις ένα?

Περιμενα πως και πως σκηναρα Ευας και Στεφανου! Αυτή η γλυκύτητά τους και η απιστευτη χημεια τους πόσο μου έλειψε! Και πανω που γλυκάθηκα να σου η συζητηση πάλι στη Μπεκρουλιτα! Καλα γελασα πολύ όταν είπε πως όσο ηταν παντρεεμενοι δεν έκανε τιποτα με τη Μελίτα….Η Μπεκρουλιτα τον διπλαρωσε καλα καλά και λόγω της ωρας δεν μπορω να πω παραπάνω….μας βλέπουν και παιδια και ποια απαγωγη της Μελίτας λένε καλε?

Περσι βλέπαμε τετοιες σκηνες με Ρούσσο-Ηλία και τωρα βλέπουμε φλερτάκι Ηλία και Αγγέλας….

Νορακι και Ευα την Εδεμ να τη χαίρονται οι Πατσαδες μη σωσεται και την πάρετε ετσι όπως την κανανε! Γιατι μια υπόθεση να χωρισει δυο επαγγελματίες? Τι βροχες και καταιγιδες είναι αυτά που ακουμε ΕΛΑ ΧΡΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ???

Αμαλι-Μελίτα: Sleep Sleep Sleep Sleep Τι καλα νεα είναι αυτά χωρισαν ΟΡΙΣΤΙΚΑ!!!!

Ο Χρηστος πολύ ερωτικος ηταν σημερα και ειχαμε και σκηνη δευτερολέπτων με τη ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ! Εμεινε ο καημενος που του το εκλεισε στη μούρη

ΘΕΑΡΑ-Οχιά: Τον εκβιασμο τον εχει στο τσεπάκι της η οχιά όπως και το πώς να ξεκανει τον άλλο! Εννοια σου και θα ρθει η σειρα σου μπας και επελθει και η δόλια κάθαρση σε μας τους τηλεθεατες που εχουμε απηυδήσει. Σε ποια Μαρινα δουλευει ο Χρήστος? Στη Μαρινα των βραχων? Αυτό που καταλαβαινουν στα σηριαλ το μερος και την καταλληλη χρονικη στιγμη με ελαχιστες πληροφοριες……

Πολύ καλη σκηνη και αυτή με Πετρο και Αμαλία!

Νικόλας και Λουκάς ατακαδόροι φοβερη συναντηση. Ρε παιδια στα γραφεια δεν τα λενε συνηθως από πού μας πρόεκυψε το μπαρακι? Εχω απαντηση οι πολλες συναναστροφές με το Μπεκρουλιτακι τα χαλασαν τα παιδια μας….

Ταπαρες εδωσε ο Χρηστος στην Νταίζη!

Στεφανος-Εριέττα:Ρομαντικη εξοδος πάλι huhu huhu

Νικόλας-Δαφνη:Πολύ ωραια ουσιαστικη σκηνη με μια γλυκόπικρη αίσθηση αλλα ετσι έπρεπε, ένα φιλι ελειπε αλλα…..

Λουκάς-Νόρα:Γιατι να χωρίσει εστω και παροδικα το μοναδικο εκρηκτικό ζευγαρι αυτης της σειράς? ΓΙΑΤΙ????????

ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ και Εριέττα δυνατη σκηνη! Διχως υπερβολές

Ο Λευτερης την πέφτει στη Δαφνη με τακτ ή μου φαινεται? Μπαστα (ουχι Σάσα!) φιλαρακο παντρεμενες με παιδια ειμαστε!

Αχ Αγγελουκος αχ τι παιδακι είναι αυτό???

Ψηφιζω Πολύ καλό!
Ήταν σαφεστατα πολύ καλυτερο από το χθεσινο με πλάνα του Αγγελου και σκηνες με τη Θεαρα μου-Παπαδημητριου!!!!!! Διχως Πατσοζευγαρα κτλ

Από ένα όσκαρ σε Παπαδημητρίου, Πετρακη, Γεωργόνη , Σταυρου-Ξυλά, Πεφανη και Κασσανδρινο!!!!!!!

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα και το Πατσοζευγαρο

Συμφωνώ Αριάδνη. Ορίστε ένα oscar

Συμφωνώ και για το Υγ.2 νομίζω μόλις τα φτιάξει ο στέφανος με την εριέττα δεν θα υπαρχει χημεία....
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&

Δημοσίευση από elenp Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:00 pm

Το επεισόδιο ήταν γύρω από τις σχέσεις των ζευγαριών και πολύ μου άρεσε. Είχε πολύ παρέα, ωραίες συζητήσεις και γενικά είχε ωραίες σκηνές. Δεν μου φάνηκε καθόλου βαρετό. Πολύ καλές ερμηνείες από τους περισσότερους. Ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:08 pm

Εγω βαρεθηκα χθες, δεν με ενθουσιαζει τιποτα, δεν ξερω τι βλεπω, χαιρομαι μονο οταν βλεπω την Ευα και το μικρο Αγγελο, δεν μπορω να ακουω τα χιλιοειπωμενα και να βλεπω τα χιλιοπαιγμενα.

Ολοι γυριζουν γυρω απο τα ιδια, διαλογοι ειναι αυτοι? Η Αμαλια και καλα να παρει μασκαρα αδιαβροχη και αλλες τετοιες βλακειες?

Τον Χρηστο πανε να τον κανουν παιδι της εργατιας και δουλευει στο καρναγιο και παει να κανει νε αρχη με την ξενερωτη την Αννα?

Ελαχιστοι ηθοποιοι μπορουν να αποδωσουν εκει μεσα αλλα δεν υπαρχει σεναριο. GN1 GN2 Grrr ολα αυτα παθαινω οταν βλεπω μυστικα και μαλλον θα τα κοψω γιατι με χαλανε.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:10 pm

Ας σχολιάσω και εγώ, αναλυτικά γιατί το επεισόδιο παραδόξως ήταν καλό.. affraid

Μελίτα-Στέφανο:Είχα ξεχάσει που είχε σταματησει το προηγούμενο, μάλλον έκανα delete τις άχρηστες σκηνές και απογοητευτηκα..Μια απο τα ίδια, πάλι καλά ο Στέφανος φευγει.. Η Κιουρία δίχως δάκρυ ζει το χωρισμό στο έπακρον.. sisi Ημουν σιγουρη οτι θα έβλεπα το Σταυρου να ανακουφίζεται με το που θα κλεινε η πόρτα... Πήγαινε αγόρι μου να ζήσεις και άσε την άκλαυτη στη μοίρα της.. Μετρήσατε πάντως ποια ηταν αυτη η φορά που χωρίσανε??? Ελπίζω να ναι σημαδακό το νούμρεο και να κρατησει..

Αμαλία-Νόρα:Η Αμαλία θέα που θα κάτσει αλλά δεν θέλει καφέ!!Πόσο πιο άπαιχτα μπορεί να παίξει η Πεφάνη? Αν δεν έλεγε και τις μπαρούφες για τον απόλυτο μετα. Βγάλαμε πάλι τον ερωτα της Μπεκρουλίτας περιοδεία...Ουφ!! Οσο για αντίδραση Νόρας, έμεινα και εγω με απορίες.. Η Αμαλία ζητησε απο τη Νόρα ακριβως αυτό που έκανε απο μόνη της χτες και η Νόρα θιχτηκε.. Μεγας είσαι Κυριε και θαυμαστά τα εργα σου... Ενα καλό που βγήκε, ήταν η απάντηση της Νόρας για το Μάνο..Δεν γυρνάει και Τέλος!Σταματηστε να χρησιμοποιείτε το ονομά του!!

Ο Λευτεράκης έχει παρέα που του τη διαλύσανε και το λέει και με πόνο..Ε ρε τι εχουμε να φάμε στη μάπα πάλι..

Ευα-Αγγέλα: Αγαπώ Ευα και την προθυμία της να δωσει στη μάνα της όσα στερήθηκε!! Υπέροχη απλά!!! Και επειδή διάβασα και εγω σε σχολιασμούς οτι η Ευα θα ξοδεψει τα χρηματα του Αγγελου, να πω και εγω οτι η Ευα δουλεύει και βγάζει αρκετά λεφτά, και αφου εξασφάλισε τον Αγγελο είναι λογικό να της φευγει κάποιο βάρος και να θέλει να κάνει αγορές.. Δεν βρίσκω το λόγο αμέσως να λέμε οτι η Ευα θα φάει τα λεφτά του Αγγελου, εδω δεν έφαγε λεφτα απο το Μάνο και το Στεφανο που της τα πρόσφερασν και απλόχερα θα φαέι τα λεφτά του γιου της?? Αγγέλα συνελθε που θέλει η Ευα να πάει στο Μάνο, τον ξεπέρασε λέμε!lmao

Εριέτα-Δάφνη-Λευτέρης: Μα καλά η Εριέτα πάει γυμνηαστηριο με διαμαντικό???Πέρα απο αυτό χάρισε ένα οικογενιεακό κειμήλιο σε μια κοπέλα που καλά καλά δεν γνωρίζει.. Επειδή δεν θέλω να φανταστω οτι αυτό εγινε μόνο και μόνο για να γίνει αφορμη για τσακωμο Δαφνης Νικόλα, αναμένω κάτι σημαντικότερο.. Το βλέμμα του λευτερη ουτως ή άλλως έλεγε πολλά και δεν είαμαστε τόσο ηλιθιοι να πιστεψουμε οτι ο κοσμος χαρίζει διαμάντια έτσι απλά..Οσα και αν έχει..

Στέφανος-Εύα: Μια σκηνή που την περίμενα πως και πως.. Εβγαλαν ζεστασία ως συνήθως,τα πειράγματα τους μου άρεσαν πολύ.. Αυτό που με εξόργισε ήταν η παρηγοριά στον ερωτευμένο.. Ελεος δηλαδή ο απόλυτος και η απολυτη του της διαλύσανε τη ζωη με ένα παιδί στην κοιλιά και αυτή κάθεται και τον παρηγιορεί και μιλάνε στο χαλαρό? ΕΛΕΟΣ!! Ευάκι μην ξεχνάμε τι έκανε η κοπέλα για να περάσει τα τόσα μαζί του, και με πόση ευκολία άνοιξε τα ποδαράκια της.. Και επειτα το άλλο το κουλό, δεν την έχει απατησει ποτε!Πότε να γελάσω πειτε μουν να ναι καλά η Τζίνα που ανέβασε το επίμαχο βίντεο με το φιλάκι του κυρίου και της Κιουρίας..Μου κάνει εντυπωση πάντως το ξεκαθαριμσα του Στεφανου απέναντι και στις δύο, και ειδικά προς την Ευα, προσπαθεί να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα ενω δν θα έπρεπε καν να τον νοιάζει..Το παιδί το βλέπει έτσι κ αλλιώς και αυτό δεν του το στερεί η Ευα και του το πε..

Ηλία;-Αγγελα: Αν σκοπευετε να βρειτε αντρα στην Αγγέλα αλλάξτε ρότα. Οχι τον πατέρα του Μάνου, είναι γελοίο!

Εύα-Νόρα: Ομορφη η σκηνη με τος φιλενάδες..Συμφωνω με τη Νόρα για την ευγένεια της Ευας.. Τσακίζει κοκαλα η ανωτεροτητα της λέμε!! Μου άρεσαν οι συμβουλές της Ευας στη Νόρα, μην τη ξανασπρωξετε στη Μελίτα τη Νόρα έλεος.. Εχει αληθινές φίλες ποου είναι εκεί.. Η Μελίτα ουτε καν ξέρει και ούτε εεχι σχοληθει..

Αμαλία-Μελίτα: Βαριέμαι... Sleep

Ο Χρήστος εκπληκτικός στη σκηνή με την Αννα!Του πάει πολύ το ανέμελο φλερτ!!!

Πέτρος-Αμαλία: Αν και το περιεχόμενο της συζητησης άκυρο αυτοι οι δυο δίνουν ρεστα πάντα.. Μου άρεσε πολύ η σκηνή τους! Η Αμαλίσα τρελίτσα και ο Πέτρος μες στην ειρωνία!!!!Κατρανίδης και Πεφάνη όλα τα λεφτά! : respect : Μ αρέσει ο Πέτρος που θα είναι απο κοντά,αλλά διακριτικά, αφήστε την πριγκιπέσα να μεγαλώσει επιτέλους..

Λουκάς-Νικόλας: Η συζήτηση άλλα λόγια να αγαπιόμαστε πολύ μου άρεσε.. Βεβαια το μαγαζάκι που έγινε στέκι ξαφνικά μου ξενίζει αλλά anyway.. Θεωρω τις ζηλειες τους χωρίς νόημα αλλά η σκηνή μου άρεσε!!!!

Νταίζη-Χρήστος!!!ΟΛΕ!!ΟΛΕ!!και ξανά ΟΛΕ!!! soutien Τάπωσε το τσόλι Χρηστάρα που ονμίζει οτι μπορεί να παίζε μαζί σου!!Θεος ο άνθρωπας λέμε!! Την έστειλε απο κει που ρθε και γύρισε πλάτη!!Εχω φυγει ήδη.. !!Μπραβο Χρησταρα.. Οχιά φάε σκόνη τωρα!!! Μακάρι να βρει το δασκαλό της και να δει τη γλυκα...

Ερίετα-Στέφανος: Μα πόοοοσο τον πείραξε το Στέφανο ο χωρισμός καλέ?? Τόσο που πάει θερινά σινεμαδάκι με τη δίμετρη!! Μην κλαίς Στεφανάκο... sisi Μεγάλος έρωτας.. Ετσι θα μας πείσετε?? ή μηπως είδατε οτι δεν τραβάει και το πάτε αλλού??? sfyr

Νικόλας-Δάφνη: Απο τς καλύτερες σκηνές του επεισοδίου και του ζευγαριύν εν γένει.. Μιλάνε μέσα απο την καρδιά τους και μου αρεσει πολύ η εξομολόγηση της Δάφνης!! Δεν είναι κακό ένας άνθρωποες να θέλει να κάνει ενα βημα παραπέρα απο την ασφάλεια του σπιτιού του και ο Νικόλας πρέπει να το καταλάβει αυτό!!! Πολύ γλυκιά συζητηση..μ'αρέσει η ζήλια τυ Νικολάκη αλλά θεωρω οτι παρατραβάει.. Η Δάφνη στο τέλος θα χει χίλια δίκια!!!

Νόρα-Λουκάς: Δεν καταλαβαίνω την τόση επιμονή στο χωρισμό.. Είναι μεγάλοι άνθωρποι και μπορούν να βρουν άκρη χωρίς να πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.. Μου άρεσει ο Λουκάς που προσπαθεί αλλά καλό θα ήταν να μιλησει για τις υποψίες του στη Νόρα, δεν καταλαβαίνω γιατί φοβούνται ο ένας τον άλλον.. Καταλαβαίνω οτι τωρα που είναι ζευγάρι έχουν αλλάξει κάποια πράγματα αλλά το οτι ξέρουν ο ένας τον άλλον δεν θα αλλάξει ποτε..Πολύ γλυκό και το φιλί τους.. Love! Επιμένω να τους δώσουνε κάτι σοβαρότερο για να φτάσουν στο χωρισμό..

Ο Νικόλας το πρωί ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! Υποτίθεται πως κάνανε μια σοβαρή κουβεντα με τη Δαφνη και αυτός συνεχίζει την ειρωνία..
Απαράδεκτος και ο Λουκάς που δεν μιλάει και φοβάται, απαραδεκτη και η Νόρα που κρυβει την αλήθεια.. Νομίζω πως κάνουμε κυκλους χωρίς λόγο και ουσία..

Εριέτα-Αντιγόνη: Θεά η Αντιγόνη. το ντυσιμό της απιστευτο!Πολύ κομψή και η Εριέτα! Η συζήτηση οχι και τόσο διαφωτιστική αλλα αφηνει τροφή για το μέλλον.. Η Αντιγόνη εχει δει την Εριετα και ισως αυτό δεν είναι τυχαίο, αλλά μένω στο οτι η Αντιγόνη προσπαθεί να βρει την αλήθεια και κατα εναν περιεργο τρόπο μου φάνηκε σχεδόν σιγουρη οτι θα βρει μια ακρη..

Οι σκέψεις του Λουκά μου άρεσαν πολύ.. Θεωρησε τον εαυτό του υπέυθυνο για αυτά που υποψιαζεται και αυτό μου λέει πολλά.. ας τους δωσουνε μια σοβαρή συζητηση να βγάλουν άκρη επιτέλους!!! Και ας χωρίσουν για κάτι που να εχει πραγματικά νόημα..
Ο Λευτεράκης άκομψα την πέφτει στη Δαφνούλα.. Δεν μ'αρέσει ούτε με τη Δάφνη..
Σπόιλερ:
Αναμένω να τον δω με τη Μελίτα.. sisi
Πόσο γλυκιά η Αγγέλα με την Ευα και το μπόμπιρα? Της κράταγε το χέρι ο Ποκοπίκος της Ευας και εγω έλιωνα..Τι μωρό είναι αυτό, τι κουκλι...

Καλό απο μένα.. Είχε ενδιαφέρουσες σκηνές, αλλά ακόμα περιμένω τα καλύτερα...
Απο ένα oscar στους γνωστούς σχλιασμόυς!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:12 pm

Το επεισόδιο επιτέλους σίγουρα καλύτερο από τα προηγούμενα με κάποιες βαρετές παρενθέσεις...

Αρχικά, εμπεδώσατε για άλλη μια φορά ότι ΧΩΡΙΣΑΝ ο Στέφανος με τη Μελίτα ??? xoxo

Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ, μετά από κάποιους σχολιασμούς που διάβασα, είναι το πώς γίνεται η πλειοψηφία να βλέπουμε ένα συγκεκριμένο επεισόδιο και μερικά άτομα να βλέπουν την ίδια μέρα άλλο επεισόδιο...
Έχει κάτι η τηλεόρασή τους ?
Προβάλει άλλη ώρα της ημέρας το Mega ένα άλλο επεισόδιο που τα δείχνει αλλιώς τα πράγματα από ότι έγιναν ?
Φορούν κάποια ειδικά γυαλιά για να βλέπουν ότι θέλουν ?
Τι να πω ….

Πότε ακριβώς είδαμε τον ΕΠΩΔΥΝΟ (1.000.000.000) χωρισμό του Στέφανου και της Μελίτας ??
Όταν εκείνος έκανε μια ακόμα βαρετή προσπάθεια να τα ξαναβρούν και μόλις είδε πάλι την ξινίλα της είπε «αντιός αμίγκος» ??? Και που τον είδατε κλαμένο ? scratch
Και εκείνη, φυσικά ούτε ένα δάκρυ όπως πάντα η κοπέλα…
Αυτό είναι που λέμε «βουβός πόνος»… 1 point

Πότε ακριβώς είδαμε να του βγαίνουν με δυσκολία οι λέξεις του χωρισμού?
Όταν της είπε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ να παλεύει άλλο να της αλλάξει γνώμη και ότι θα προχωρήσει με τη ζωή του?
Μα μιλάμε για ΤΟΝ έρωτα … 2 points

Πότε ακριβώς είδαμε το Στέφανο χώμα, στα πατώματα και κινούμενο ράκος από τον ΕΠΩΔΥΝΟ χωρισμό ?
Όταν το πρωί "έστειλε" την Απόλυτη, το μεσημέρι έπινε το Freddo του με μπόλικο αφρόγαλα με τη νόμιμη σύζυγο, το βράδυ πήγε για ποπκόρν και ταινιούλα με τη νυν και την άλλη μέρα και εκδρομούλα μαζί της?
Ε βέβαια καλέ, υποφέρει ο άνθρωπος …. Δεν το διαπραγματεύομαι … 3 points

Στα υπόλοιπα τώρα γιατί πολύ πληκτρολόγημα χαλάλησα για τους Απόλυτους …

Απόλαυσα για άλλη μια φορά την Πεφάνη ερμηνευτικά σαν Αμαλία, όσο «τρελή» κι αν είναι !
Είναι απίστευτα απολαυστική με όποιον κι αν έχει απέναντι της !
Με τη Νόρα που της λέει για το Στέφανο :
«Τον είχαμε βγάλει λαμόγιο και κάθαρμα, γιατί τώρα μας τα γυρίζει ??» lmao
Με το Ρούσσο που έβλαλε χαρτί και στυλό να σημειώσει τις κινήσεις τους για τη Μελίτα ? lmao
ΥΠΕΡΟΧΗ !!!!

Σάστισα με την ουσιαστική κουβέντα Δάφνης Νικόλα και αναρωτιόμουν πώς επιτέλους έγραψαν τόσο όμορφα λόγια στη Δάφνη …
Ο Νικόλας μπορεί να νόμιζε ότι η γυναίκα του ήταν πλήρως καλυμμένη με τη ζωή που είχε πριν και τώρα που «ξεπόρτισε» να έχει τα άγχη του, αλλά όπως του είπε και η ίδια έπρεπε να γνωρίσει και λίγο τον έξω κόσμο και να μάθει λίγα περισσότερα πράγματα για τη ζωή …
Δεν τον δικαιολογώ με τίποτα γιατί η Δάφνη δεν άλλαξε στο παραμικρό! Εκείνος έχει σπείρει τα ζιζάνια στη σχέση τους όπως και το πρωί που ετοιμαζόταν η Δάφνη! Δηλαδή για να καλλωπίζεται μια γυναίκα σημαίνει ότι θέλει να αρέσει στο αφεντικό της ή πάνω από όλα το έχει ανάγκη για τον εαυτό της?
Μαζέψου Νικολάκη …. Impatient

Ξανα-παρακολούθησα άλλη μια ωραία, έστω και μικρή, συζήτηση του Λουκά με τη Νόρα χωρίς να καταλαβαίνω γιατί έχουν προκαταβάλει τον εαυτό τους ότι τους πέρασε το αίσθημα και χωρίζουν και έναν Λουκά που με συγκίνησε την άλλη μέρα που αναρωτιόταν ποια χαραμάδα έχει αφήσει ανοιχτή και ποιος τους χωρίζει με τη Νόρα …
Απαράδεκτη και η Νόρα που του κρύβει ένα τόσο σοβαρό θέμα ! Και καταλαβαίνω τον Λουκά με τις υποψίες του γιατί όταν μαθαίνεις ότι ο άλλος δεν έχει πάει δύο φορές εκεί που σου έχει πει, και μιλάει και κρυφά στα τηλεφωνάκια, και το μυαλό του πιο αθώου πάει στο πονηρό …

Στεναχωρήθηκα μετά τις δύο βραδινές συζητήσεις των ζευγαριών, γιατί αμέσως πέρασε από το μυαλό μου ότι η Εύα είναι μόνη … Snif

Χασκογελούσα με τη Δάφνη και το Λευτέρη στο γυμναστήριο γιατί με το που τον είδα φρεσκοχτενισμένο μονολόγησα : «Ώπα, πήγε κομμωτήριο το μπισκοτάκι??» xoxo

Παραξενεύτηκα με την κίνηση της Εριέττας να δώσει τόσο εύκολα το δαχτυλίδι της στη Δάφνη και σάστισα με το ύφος του Λευτέρη … Τι ακριβώς ήθελε να μας δείξει ? Ότι του φάνηκε περίεργη η πράξη της Εριέττας ή η κίνηση της Δάφνης να το πάρει ?

Συγκινήθηκα με την κίνηση της Εύας να θέλει να ψωνίσει στην μάνα της όσα έχει στερηθεί τόσα χρόνια, επειδή της «τα χρωστάει» για όσα έχει κάνει για εκείνη…
Και πουθενά δεν άφησαν να εννοηθεί ότι θα χρησιμοποιούσε τα λεφτά της κληρονομίας …

Χάζευα την ομορφιά της Εύας και τα χαμόγελα τους με το Στέφανο στη συζήτησή τους, και εξαγριώθηκα με την τόοοοοση άνεση που είχαν για το θέμα της Μελίτας !
Πόσος πολιτισμός πια ?? Καλά που δεν υπήρξε και η ατάκα της Εύας :
«Βρε πρώην αντρούλη μου, μήπως θέλεις να της μιλήσω εγώ για να τα ξαναβρείτε??» lmao
Όλα τα περιμένω πια !

Χαμογελούσα με το Χρήστο και την Άννα γιατί το φλερτ τους πάει πολύ και χειροκροτούσα με την τάπα του στην Νταίζη !! Όλο και καλύτερος ο Χρηστάρας !

Χάρηκα τις σκηνές παρέας Εύας και Νόρας στο γραφείο και Λουκά Νικόλα στο «στέκι», αλλά με κούρασαν οι κουβέντες για τους χωρισμούς ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ !!

Γέλασα με τη σκηνή Αγγέλας Ηλία και για την ατάκα του Ηλία με τα …. απαγορευμένα, αλλά και επειδή όποτε τους βλέπω μαζί έχω την αίσθηση ότι θα σκάσει πίσω από τους θάμνους ο Κυριάκος να την διεκδικήσει !!

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Kyriakos xoxo xoxo

Επικρότησα τη σκηνή Εριέττας με Αντιγόνη και ερμηνευτικά αλλά και για το ντύσιμο και των δύο κυριών… χιχιχι

Γενικά πολύ καλύτερο επεισόδιο, και … τα καλύτερα έρχονται !!!

Υ.Γ. Ευχαριστώ τη Τζίνα για την ευγενική παραχώρηση της φώτο του David Hasselhoff …. Εεεε του Κυριάκου ήθελα να πω !!! sisi

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από l_aquila Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:14 pm

giouli_edem έγραψε:Το επεισόδιο επιτέλους σίγουρα καλύτερο από τα προηγούμενα με κάποιες βαρετές παρενθέσεις...

Αρχικά, εμπεδώσατε για άλλη μια φορά ότι ΧΩΡΙΣΑΝ ο Στέφανος με τη Μελίτα ??? xoxo

Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ, μετά από κάποιους σχολιασμούς που διάβασα, είναι το πώς γίνεται η πλειοψηφία να βλέπουμε ένα συγκεκριμένο επεισόδιο και μερικά άτομα να βλέπουν την ίδια μέρα άλλο επεισόδιο...
Έχει κάτι η τηλεόρασή τους ?
Προβάλει άλλη ώρα της ημέρας το Mega ένα άλλο επεισόδιο που τα δείχνει αλλιώς τα πράγματα από ότι έγιναν ?
Φορούν κάποια ειδικά γυαλιά για να βλέπουν ότι θέλουν ?
Τι να πω ….

Πότε ακριβώς είδαμε τον ΕΠΩΔΥΝΟ (1.000.000.000) χωρισμό του Στέφανου και της Μελίτας ??
Όταν εκείνος έκανε μια ακόμα βαρετή προσπάθεια να τα ξαναβρούν και μόλις είδε πάλι την ξινίλα της είπε «αντιός αμίγκος» ??? Και που τον είδατε κλαμένο ? scratch
Και εκείνη, φυσικά ούτε ένα δάκρυ όπως πάντα η κοπέλα…
Αυτό είναι που λέμε «βουβός πόνος»… 1 point

Πότε ακριβώς είδαμε να του βγαίνουν με δυσκολία οι λέξεις του χωρισμού?
Όταν της είπε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ να παλεύει άλλο να της αλλάξει γνώμη και ότι θα προχωρήσει με τη ζωή του?
Μα μιλάμε για ΤΟΝ έρωτα … 2 points

Πότε ακριβώς είδαμε το Στέφανο χώμα, στα πατώματα και κινούμενο ράκος από τον ΕΠΩΔΥΝΟ χωρισμό ?
Όταν το πρωί "έστειλε" την Απόλυτη, το μεσημέρι έπινε το Freddo του με μπόλικο αφρόγαλα με τη νόμιμη σύζυγο, το βράδυ πήγε για ποπκόρν και ταινιούλα με τη νυν και την άλλη μέρα και εκδρομούλα μαζί της?
Ε βέβαια καλέ, υποφέρει ο άνθρωπος …. Δεν το διαπραγματεύομαι … 3 points

Στα υπόλοιπα τώρα γιατί πολύ πληκτρολόγημα χαλάλησα για τους Απόλυτους …

Απόλαυσα για άλλη μια φορά την Πεφάνη ερμηνευτικά σαν Αμαλία, όσο «τρελή» κι αν είναι !
Είναι απίστευτα απολαυστική με όποιον κι αν έχει απέναντι της !
Με τη Νόρα που της λέει για το Στέφανο :
«Τον είχαμε βγάλει λαμόγιο και κάθαρμα, γιατί τώρα μας τα γυρίζει ??» lmao
Με το Ρούσσο που έβλαλε χαρτί και στυλό να σημειώσει τις κινήσεις τους για τη Μελίτα ? lmao
ΥΠΕΡΟΧΗ !!!!

Σάστισα με την ουσιαστική κουβέντα Δάφνης Νικόλα και αναρωτιόμουν πώς επιτέλους έγραψαν τόσο όμορφα λόγια στη Δάφνη …
Ο Νικόλας μπορεί να νόμιζε ότι η γυναίκα του ήταν πλήρως καλυμμένη με τη ζωή που είχε πριν και τώρα που «ξεπόρτισε» να έχει τα άγχη του, αλλά όπως του είπε και η ίδια έπρεπε να γνωρίσει και λίγο τον έξω κόσμο και να μάθει λίγα περισσότερα πράγματα για τη ζωή …
Δεν τον δικαιολογώ με τίποτα γιατί η Δάφνη δεν άλλαξε στο παραμικρό! Εκείνος έχει σπείρει τα ζιζάνια στη σχέση τους όπως και το πρωί που ετοιμαζόταν η Δάφνη! Δηλαδή για να καλλωπίζεται μια γυναίκα σημαίνει ότι θέλει να αρέσει στο αφεντικό της ή πάνω από όλα το έχει ανάγκη για τον εαυτό της?
Μαζέψου Νικολάκη …. Impatient

Ξανα-παρακολούθησα άλλη μια ωραία, έστω και μικρή, συζήτηση του Λουκά με τη Νόρα χωρίς να καταλαβαίνω γιατί έχουν προκαταβάλει τον εαυτό τους ότι τους πέρασε το αίσθημα και χωρίζουν και έναν Λουκά που με συγκίνησε την άλλη μέρα που αναρωτιόταν ποια χαραμάδα έχει αφήσει ανοιχτή και ποιος τους χωρίζει με τη Νόρα …
Απαράδεκτη και η Νόρα που του κρύβει ένα τόσο σοβαρό θέμα ! Και καταλαβαίνω τον Λουκά με τις υποψίες του γιατί όταν μαθαίνεις ότι ο άλλος δεν έχει πάει δύο φορές εκεί που σου έχει πει, και μιλάει και κρυφά στα τηλεφωνάκια, και το μυαλό του πιο αθώου πάει στο πονηρό …

Στεναχωρήθηκα μετά τις δύο βραδινές συζητήσεις των ζευγαριών, γιατί αμέσως πέρασε από το μυαλό μου ότι η Εύα είναι μόνη … Snif

Χασκογελούσα με τη Δάφνη και το Λευτέρη στο γυμναστήριο γιατί με το που τον είδα φρεσκοχτενισμένο μονολόγησα : «Ώπα, πήγε κομμωτήριο το μπισκοτάκι??» xoxo

Παραξενεύτηκα με την κίνηση της Εριέττας να δώσει τόσο εύκολα το δαχτυλίδι της στη Δάφνη και σάστισα με το ύφος του Λευτέρη … Τι ακριβώς ήθελε να μας δείξει ? Ότι του φάνηκε περίεργη η πράξη της Εριέττας ή η κίνηση της Δάφνης να το πάρει ?

Συγκινήθηκα με την κίνηση της Εύας να θέλει να ψωνίσει στην μάνα της όσα έχει στερηθεί τόσα χρόνια, επειδή της «τα χρωστάει» για όσα έχει κάνει για εκείνη…
Και πουθενά δεν άφησαν να εννοηθεί ότι θα χρησιμοποιούσε τα λεφτά της κληρονομίας …

Χάζευα την ομορφιά της Εύας και τα χαμόγελα τους με το Στέφανο στη συζήτησή τους, και εξαγριώθηκα με την τόοοοοση άνεση που είχαν για το θέμα της Μελίτας !
Πόσος πολιτισμός πια ?? Καλά που δεν υπήρξε και η ατάκα της Εύας :
«Βρε πρώην αντρούλη μου, μήπως θέλεις να της μιλήσω εγώ για να τα ξαναβρείτε??» lmao
Όλα τα περιμένω πια !

Χαμογελούσα με το Χρήστο και την Άννα γιατί το φλερτ τους πάει πολύ και χειροκροτούσα με την τάπα του στην Νταίζη !! Όλο και καλύτερος ο Χρηστάρας !

Χάρηκα τις σκηνές παρέας Εύας και Νόρας στο γραφείο και Λουκά Νικόλα στο «στέκι», αλλά με κούρασαν οι κουβέντες για τους χωρισμούς ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ !!

Γέλασα με τη σκηνή Αγγέλας Ηλία και για την ατάκα του Ηλία με τα …. απαγορευμένα, αλλά και επειδή όποτε τους βλέπω μαζί έχω την αίσθηση ότι θα σκάσει πίσω από τους θάμνους ο Κυριάκος να την διεκδικήσει !!

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 Kyriakos xoxo xoxo

Επικρότησα τη σκηνή Εριέττας με Αντιγόνη και ερμηνευτικά αλλά και για το ντύσιμο και των δύο κυριών… χιχιχι

Γενικά πολύ καλύτερο επεισόδιο, και … τα καλύτερα έρχονται !!!

Υ.Γ. Ευχαριστώ τη Τζίνα για την ευγενική παραχώρηση της φώτο του David Hasselhoff …. Εεεε του Κυριάκου ήθελα να πω !!! sisi

Γιούλη πολύ ωραίος σχολιασμός. Τι φωτογραφία είναι αυτή καλέ ? lmao xoxo xoxo
Ορίστε ένα oscar
l_aquila
l_aquila
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:18 pm

Cancoon έγραψε:Έτσι είναι οι μεγάλοι έρωτες. Έχουν επώδυνους χωρισμούς και δυνατές επανασυνδέσεις. Και ο χωρισμός του Στέφανου και της Μελίτας ήταν πολύ καλογραμμένος και πολύ επώδυνος.
Ο Στέφανος πήγε στην Μελίτα τσαμπουκαλεμένος και περίμενε να πέσει στην αγκαλιά του. Αυτή όμως απάντησε με ειλικρίνια: “δεν ξέρω”. Δεν είναι εύκολο να την κατηγορήσεις. Ο Στέφανος κινείται μεταξύ του έρωτά του γι' αυτήν και του αδίστακτου εαυτού του. Έχει αμφιβολίες και φοβίες που δεν μπορεί ακόμα να ξεπεράσει. Ίσως μέσα από την ανεξαρτητοποίησή της αποκτήσει τη δύναμη να το κάνει.
Ο Στέφανος έγινε χώμα, ένα με το πάτωμα, χάλια μαύρα! Αχ Μελίτα τι του έκανες του ανθρώπου!! 60.000.000 ευρώ παρέβλεψε για χάρη σου!! Με τι ελπίδα της έλεγε “εγώ περιμένω”, με πόση δυσκολία του βγήκαν οι λέξεις “ήρθε η ώρα να προχωρήσω”! Αυτός κατακόκκινος και κλαμένος της είπε αντίο και αυτή η καημενούλα γύρισε το κεφάλι για να μην βλέπει.
Πραγματικά ο Στέφανος στο υπόλοιπο επεισόδιο ήταν κινούμενο ράκος. Η συνάντηση με την Εύα ήταν γλυκόπικρη. Ο Στέφανος σαν να είχε απέναντί του τον κολλητό του ξέσπασε όλη του την πίκρα και τι δεν είπε: ότι “η κοπέλα” δεν τον ακούει, ότι τελειώσανε “δυστυχώς”, ότι “τρώει σφαλιάρες"! Δικαίως η Εύα ήρθε σε πολύ άβολη θέση να ακούει τον Στέφανο να μιλάει για την Μελίτα αλλά τουλάχιστον η συνάντηση είχε ένα θετικό σημείο. Έγινε το ξεκαθάρισμα λογαριασμών μεταξύ τους. Έπρεπε να μάθει η Εύα ότι ο Στέφανος πράγματι ήθελε να την προστατέψει όταν ήταν έγκυος και ότι σαρκικά δεν υπήρξε άπιστος.
Στη συνάντηση με την Εριέττα ο άνθρωπος ήταν αλλού. Αμφιβάλλω αν μετά το σινεμά θυμόταν τον τίτλο της ταινίας που είδαν!! Βεβαίως η Εριέττα μην χάσει να αρχίσει να του τρίβεται. Κι αν η Εριέττα θέλει να γίνει το rebound, ο Στέφανος να κάτσει ήσυχος παρακαλώ!
Η Μελίτα από την άλλη τον ήθελε τον Στέφανο στην πόρτα της να την παρακαλάει. Πικράθηκε κι αυτή με το “αντίο” και θύμωσε. Τουλάχιστον ξεκίνησε με φόρα να κάνει αυτό που υποσχέθηκε στον εαυτό της: να ανεξαρτητοποιηθεί ψάχνοντας για δουλειά.
Το συμπέρασμα είναι ότι ο Στέφανος και η Μελίτα στην σκηνή του χωρισμού είπαν επίπονα λόγια αλλά τα μάτια και τα σώματα έδειχναν ότι ο καθένας θέλει να χωθεί στην αγκαλιά του άλλου. Και αυτό το περιμένω πώς και πώς!!

Οι σκηνές που επίσης μου άρεσαν ήταν αυτές της Δάφνης και του Νικόλα. Το βράδυ ο Νικόλας της εξέφρασε τις φοβίες του και σε εκείνο το σημείο φάνηκε ότι βρήκαν την χρυσή τομή. Όμως ο Νικόλας δεν θέλει την χρυσή τομή, θέλει να περάσει το δικό του και η πρωινή γκρίνια του αναπόφευκτα οδήγησε την Δάφνη σε μια μικρή έκρηξη. Το καρφί που του πέταξε “κάναμε πολύ κόπο να ξανακολλήσουμε το γυαλί ΤΟΤΕ” περικλείει όλη την ουσία της σχέσης του. Είναι σαφές ότι οι πληγές της Δάφνης από την προδοσία του Νικόλα και της Εύας υπάρχουν ακόμα και όσο ο Νικόλας την αμφισβητεί, δεν βοηθά να επουλωθούν. Κάθε συζήτηση αποκαλύπτει πόσο δυσλειτουργεί η σχέση τους και η μεταξύ τους ένταση κλιμακώνεται.

Αντίθετα για τον Λουκά και την Νόρα το επεισόδιο ήταν ανακύκλωση – δεν προστέθηκε τίποτα καινούριο. Είναι λάθος της Νόρας που θέλει να κινηθεί μόνη της στο θέμα του γυναικολογικού προβλήματος, όχι μόνο γιατί έτσι αδικεί τον Λουκά που και τον ενδιαφέρει το θέμα άμεσα και αναμφισβήτητα θα σταθεί δίπλα της αλλά και γιατί έχει μπει σε μια διαδικασία όπου το ένα ψέμμα ακολουθεί το άλλο.

Σταύρου - Παπά έδωσαν πολύ δυνατές ερμηνείες σε μια τόσο μικρή σκηνή. Ακόμα και στα νεύματα συγχρονίζονται!

Συγνωμη που τα ειδες ολα αυτα? Μονο σημαια δεν σηκωσε ο Στεφανος που επιτελους τον απαλλαξαν απο αυτο τον ξενερωτα με την Μελιτα, ποσο να αντεξει ακομα ο ανθρωπος να παιρνει ολες τις σκηνες πανω του? Υπηρξε ποτε καμμια χημεια που εγω δεν ειδα? Επαιζε με τοση βαρεμαρα μαζι της......... Αν μας εκαναν και την χαρη να φυγει τελειως απο την σειρα θα αναβαμε καμμια λαμπαδα. Επιτελους ο Στεφανος απαλαγμενος απο την Μελιτα..... Παντως δεν ειχε καμμια στεναχωρια απο μερους του μια χαρα εκανε το προγραμμα του μετα.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:21 pm

Foulitsa και Giouli τέλειοι σχολιασμοί
Αγαπητή Μαριέφη γιατί αντιδράς στο ζευγαράκι Ηλίας Αγγέλα;
Για τη Μαρίλια ρε γαμώτο
Αφού δεν θα δει ποτέ μαζι τη μαμά και τον μπαμπά της ας δει τον παπού και τη γιαγιά της μην είσαι στενόμυαληlmao
Γιούλη κι εγώ εκεί που τα κουτσόπινε το ζευγαράκι περίμενα να πεταχτεί ο Κυριάκος και να πει πουλάκια μου σας τσάκωσαlmao

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:24 pm

Γιούλη θεικός σχολιασμός..!!!
Το βιντεάκι και η φωτό δεν παίζονται!! lmao

Μαράκι σε ευχαριστω!!
Σκέφτομαι οτι θα ναι δικάιωση για τον καρμικό αλλά κάθε φορά καταπίνω με δυσκολία.. sisi
Λες να φταίει που είμαι ηθικολόγα και δεν εχω ανοιχτούς ορίζοντες?????
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:27 pm

Γιουλη Θεϊκος σχολιασμος! Εριξα τρελο γελιο με τη φωτο του Κυριακου!!! lmao lmao lmao
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 3:35 pm

Να είστε καλά βρε κορίτσια μου !

Συγχαρητήρια και στις γνωστές ..... oscar

Η φώτο είναι όλα τα λεφτά και είναι παλιά έμπνευση της Τζίνας !!!!
: respect :

Επεισόδιο 412 - Ημερομηνία 06-10-2010 - Σελίδα 2 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης