Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_lcap7%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_lcap16%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_lcap19%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_rcap 19% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_lcap17%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_rcap 17% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_lcap28%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_rcap 28% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_lcap13%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]

Σύνολο Ψήφων : 58

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Empty Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 5:32 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:02 pm

Παρέα: Ο λουκάς εδωσε την πιο λογικη ιδεα και προοικονομει την απαγωγη…..Ειναι η φωνη της λογικης. Καλα ελιωσα <<Τελειωνε γιατι θα σε ξεχεσω εγω τωρα>> συνοδευόμενο με ηχητικά εφε Λουκας στο Νικόλα. Μου αρεσε που η Νόρα και η Δαφνη εκαναν τις Κινεζες στα περι Νταίζης. lmao Angel Η Ευα έδειχνε έκδηλη την αγωνία της για το τι θα γινει από δω και πέρα. Ωραία σκηνη

Πατσάδες vomit Sleep μα να μην εχει επιλογη fast forward?

Στεφανος-Εριεττα:Μας προειδεασε πολύ ομορφα γιατι ο Στεφανος την είπε και γυναικα του! Λιωνω με τις ληψεις του παπαρατσι τυφλα να χουν οι επαγγελματιες του είδους! Καρα ακυρο που εψαχναν σε ξενο σπίτι διχως γαντια! Τς τς Ερασιτεχνες

Λευτερης:Είναι εξαλλος αλλα η σκηνη του ανευρη! Ηθελα παραπανω ενταση και δεν την ειδα

Η συζητηση Λουκα νόρα θα ηταν ακομα καλυτερη αν η Νόρα ελεγε ότι ξεφυγε στη Δαφνη ολο αυτό μπροστα στη Νταίζη! Τωρα περιπλεκεται η κατασταση και θα ξαναμαλωσουν αν και όταν μαθευτει η αλήθεια

Καλε θα ξαναρθει ο Κυριάκος ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!

Πολύ ωραια η σκηνη Ρούσσου και Λουκά

Μελίτα-Αμαλία Sleep Sleep Το μονο που την τιμα είναι που επιτελους αρχισε να ψαχνει δουλεια!

Ο Λευτερης τα πηρε στο σκάλπ επειδη βρηκαν το μενταγιον της Βερας...
'
Ετσι και μου σκοτωσουν την ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΑΡΑ θα γινει χαμος!

Χρηστος-Νταίζη:Ταπαρες στην οχια ΘΕΙΚΕΣ! Πατησε την κατω αγορι μου! ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΓΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΟΧΙΑΣ

Μονο εγω δεν αναγνωρισα σημερα το Λουκα και τη Νόρα?

Η Δαφνη αστειευόταν για το δαχτυλιδι και ο Νικολας δεν μπηκε καν στη λογικη να την ακούσει….

Το επεισόδιο ήταν μετριο ειχε κατι που δεν μου αρεσε…ισως στην πορεια το εντοπίσω.
Τι να ψηφισω?

Όσκαρ σε Κασσανδρινο, Γεωργόνη, Παπαδημητριου, Πετρακη

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ.2Απαλλαγη από τους μετεξεταστέους στη χημεία Στεφανος-Μελίτα και το Πατσοζευγαρο
ainta

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:05 pm

Ένα πρώτο σχόλιο

Τελικά αρχίζει να φαίνεται φως

Τί έκανε ο Στέφανος τότε με την Εύα;
Την πίεσε με την πρόταση γάμου είπε όχι και πήγε με τη Μελίτα την οποία ήδη έψηνε

Τι κάνει τώρα ο Στέφανος με τη Μελίτα;
Την πίεσε να τον πιστεψει τη στιγμή που ας μην γελιόμαστε δεν θα μπορουσε να πει δεν τρέχει τίποτα και ήδη ψήνει την Εριέττα

Επίσης τις φωτογραφίες ποιός τις τραβούσε;

Αρχικά νόμιζα η Άννα αλλά τότε πως βρέθηκαν στα χέρια της Νταίζης;
Ή μήπως υπάρχει ανάμεσά τους συνεργασία;

Αυτό θα εξηγούσε πως βρέθηκε η Αννα στην κατάλληλη ώρα για να τραβήξει τη Νταίζη να πληρώνει τους μπράβους

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:06 pm

Γεια σας.Δεν έχω ξαναγράψει αλλά δεν μπορώ,θα το πω!
Αυτός ο Λουκάς,ΣΤΟΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!
Πες αγόρι μου τις φάσεις που έχουν γίνει με το γυμναστήριο και ρώτα την ευθέως: "Πού ήσουνα κοπελιά,την ώρα που υποτίθεται γυμναζόσουν?"
Δηλαδή τσακώνονται άνευ λόγου και αιτίας!!Έλεος!!
Κι αυτή η Δάφνη,ξέχασε ότι της κάνανε δώρο δαχτυλίδι???
Καλά άσε τον Νικόλα.Της υπερβολής,ο άνθρωπος!!!
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:08 pm

black_cat έγραψε:Γεια σας.Δεν έχω ξαναγράψει αλλά δεν μπορώ,θα το πω!
Αυτός ο Λουκάς,ΣΤΟΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!
Πες αγόρι μου τις φάσεις που έχουν γίνει με το γυμναστήριο και ρώτα την ευθέως: "Πού ήσουνα κοπελιά,την ώρα που υποτίθεται γυμναζόσουν?"
Δηλαδή τσακώνονται άνευ λόγου και αιτίας!!Έλεος!!
Κι αυτή η Δάφνη,ξέχασε ότι της κάνανε δώρο δαχτυλίδι???
Καλά άσε τον Νικόλα.Της υπερβολής,ο άνθρωπος!!!
Aaaa καλως την....Χαιρομαι που σε βλεπω..
Θα συμφωνησω μαζι σου..Αν της το ελεγε ισως δεν γινονταν ολα αυτα!
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:10 pm

Άθλιο το σημερινό! Κρίμα...
Όταν θα ηρεμήσω θα σχολιάσω...
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:19 pm

Μονο εγω οταν εψαχνα για δουλεια φορουσα φλατ παπουτσια για να μην κουραστω και οχι δεκαποντες γοβες?

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:27 pm

Θα έβαζα κάτι καλύτερο γιατί είμαι καλή καρδιά αλλά μετά τη σκηνή Νόρας-Λουκά και Δάφνης-Νικόλα το ψηφίζω άσχημο..
Καυγάδες χωρίς αιτία, ενας Νικόλας και μια Νόρα αγνωριστοι..Στο κάτω κάτω αν θέλετε σωνει και ντε να τυς χωρισετε βρείτε άλλο λόγο..ή μάλλον βρειτε λόγο..
Αρνούμαι να τη βλέπω αυτη την παρωδία...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από manos for ever Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:42 pm

πολυ καλο απο μενα....μονο η ζηλια του νικολα κ αρχιζουν τα οργανα κ για τα δυο ζευγαρια τησ παρεας κ ερχονται κ αλλα...περιμενουμε την απγωγη για να ανεβουνε κ αλλο τα νουμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

manos for ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : αθηνα
Ασχολίες : κολλιμενη με τα μυστικα

Δημοσίευση από pruedens Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:43 pm

παιδια να ρωτησω κατι?? περσι υπηρχε μια σειρα ειχε μια παρεα απο φιλους που εκαναν ευχες και τα λοιπα και ολη η ιστορια ειχε να κανει με το παρελθον τους και τα λοιπα ειχε μια ευα που αγαπουσε ενα λαμογιο μια δαφνη σεμνη κοπελιτσα που αγαπουσε τον Νικολα και δυο τρελους δικηγορους που αγαπιοντουσαν τρελα μηπως ξερετε που χαθηκαν?? ο Μανος εφυγε για USA αλλα οι υπολοιποι?? αν τους δειτε παραδωστε τους στην κοντινοτερη Εδεμ....

περα αστειου οταν η σειρα ξαναεπανελθει σε παρεα της φεγγαροπετρας και οχι ο Καρταλης και φαμιλια ενημερωστε με δεν κανω τον κοπο να ασχοληθω με το σημερινο επεισοδιο...και ολη την εικονα των χαρακτηρων ειναι εκτος και απλα επειδη το plot γυριζει γυρω απο καρταλη λεμε αφου δεν εχουμε κατι major για παρεα εδεμ ας τους βαλουμε ολους να τσακωνονται απλα για να φαμε μιση σαιζον γιατι τοσο θα παρει....

pruedens

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:50 pm

pruedens έγραψε:παιδια να ρωτησω κατι?? περσι υπηρχε μια σειρα ειχε μια παρεα απο φιλους που εκαναν ευχες και τα λοιπα και ολη η ιστορια ειχε να κανει με το παρελθον τους και τα λοιπα ειχε μια ευα που αγαπουσε ενα λαμογιο μια δαφνη σεμνη κοπελιτσα που αγαπουσε τον Νικολα και δυο τρελους δικηγορους που αγαπιοντουσαν τρελα μηπως ξερετε που χαθηκαν?? ο Μανος εφυγε για USA αλλα οι υπολοιποι?? αν τους δειτε παραδωστε τους στην κοντινοτερη Εδεμ....

περα αστειου οταν η σειρα ξαναεπανελθει σε παρεα της φεγγαροπετρας και οχι ο Καρταλης και φαμιλια ενημερωστε με δεν κανω τον κοπο να ασχοληθω με το σημερινο επεισοδιο...και ολη την εικονα των χαρακτηρων ειναι εκτος και απλα επειδη το plot γυριζει γυρω απο καρταλη λεμε αφου δεν εχουμε κατι major για παρεα εδεμ ας τους βαλουμε ολους να τσακωνονται απλα για να φαμε μιση σαιζον γιατι τοσο θα παρει....
Συμφωνω και επαυξανω!!!Γιατι ολοι να τσακωνονται μεταξυ τους ειδικα για ασημαντους λογους? gmt
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 7:53 pm

pruedens έγραψε:παιδια να ρωτησω κατι?? περσι υπηρχε μια σειρα ειχε μια παρεα απο φιλους που εκαναν ευχες και τα λοιπα και ολη η ιστορια ειχε να κανει με το παρελθον τους και τα λοιπα ειχε μια ευα που αγαπουσε ενα λαμογιο μια δαφνη σεμνη κοπελιτσα που αγαπουσε τον Νικολα και δυο τρελους δικηγορους που αγαπιοντουσαν τρελα μηπως ξερετε που χαθηκαν?? ο Μανος εφυγε για USA αλλα οι υπολοιποι?? αν τους δειτε παραδωστε τους στην κοντινοτερη Εδεμ....

Συμφωνώ σε όλα!Ειδικά,όμως,στην τελευταια σου παρατήρηση,συμφωνώ απόλυτα!! livani

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:10 pm

Clarabelle έγραψε:
Ένα πρώτο σχόλιο

Την πίεσε με την πρόταση γάμου είπε όχι και πήγε με τη Μελίτα την οποία ήδη έψηνε

Την πίεσε να τον πιστεψει τη στιγμή που ας μην γελιόμαστε δεν θα μπορουσε να πει δεν τρέχει τίποτα και ήδη ψήνει την Εριέττα

Αυτό θα εξηγούσε πως βρέθηκε η Αννα στην κατάλληλη ώρα για να τραβήξει τη Νταίζη να πληρώνει τους μπράβους

Μαρία προχωρείς πολύ με τις εικασίες αλλά άκρη δεν βγαίνει... Υποψιάζεσαι δηλαδή τι ακριβώς? Οτι επίτηδες τα έκανε όλα ο Στέφανος, ήρθε απ'το Παρίσι για να κάνει τις γυναίκες του σήριαλ να τον ερωτευτούν, ή να τον παντρευτούν, να τις αφήσει έγγυες και μετά να τις παρατήσει? Μήπως αυτός έβαλε να χτυπήσουν τη Μελίτα (γιατί ούτε αυτό μάθαμε ποιός το έκανε?) Μήπως επίσης είναι πίσω από την απαγωγή του Αγγελου, ώστε να πάρει πίσω τα χρήματα που έκανε δήθεν οτι μεγαλόψυχα τα παραχώρησε στην Εύα και στο γιό του? Μήπως και η Εριέττα κινδυνεύει απ'τα χέρια του, αφού βρούν τα διαμάντια? Μήπως το ξύλο που έφαγε ήταν στημένο απ'αυτόν για να ρίξει στάχτη στά μάτια όλων? (κατά τη συνταγή Μάνου?)
Εμένα οι αντιδράσεις του μου φαίνονται απόλυτα φυσιολογικές εν σχέσει και με την Εύα και με τη Μελίτα. Η Εύα τον άφησε στα σκαλιά της εκκλησίας μιά φορά, δεν της κράτησε κακία, την βοήθησε όταν του το ζήτησε, έζησε μαζί της, προσπάθησε να την κάνει να απαλλαγεί από την εμμονική της αγάπη με το Μάνο, νόμιζε οτι το κατάφερε, κι όταν της ξαναέκανε πρόταση εκείνη ξανα -αρνήθηκε. Νομίζω οτι και Μελίτα να μην υπήρχε στη μέση, δεν μπορούσε να δείξει άλλη ανοχή, πόση υπομονή και κατανόηση να έχει πιά ένας άνδρας που τον έχουν αρνηθεί δύο φορές ? Αν έμενε μαζί της με τους όρους της, θα έχανε κάθε ανδρική αξιοπρέπεια στα μάτια μου...
Οσο για τη Μελίτα, είδαμε πόσο προσπάθησε να την πείσει για την αθωότητά του όσο και την αγάπη του... Αυτή είναι ανένδοτη... Δηλαδή γιά πόσο ακόμη να χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο (εδώ εμείς πάθαμε overdose από αυτήν την ιστορία). Τι άλλο να έκανε ώστε να πιστέψουμε οτι δεν είχε σχέδιο και γι'αυτήν? Να έκανε (πετυχημένη) απόπειρα αυτοκτονίας? Και μέχρι τώρα η σχέση του με την Εριέττα είναι καθαρά επαγγελματική, συνεργάτες για να βρούν ποιός τους κυνηγάει για τα διαμάντια είναι, ο Ρούσσος θα μπορούσε άνετα να είναι ο τρίτος συνεργάτης, δεν μας δείχνουν τίποτε ερωτικό ακόμη, αν αυτό προκύψει στη συνέχεια, άλλο ζήτημα.
Στο κάτω κάτω και τη Δάφνη μας τη δείχνουν να αγανακτεί που ο Νικόλας δεν την πιστεύει, και φτάνει στα άκρα μαζί του, επειδή είναι αθώα και το ξέρει, τώρα αν αργότερα γοητευτεί απ'το Λευτέρη θα πούμε οτι το έκανε σκόπιμα ?

Με όσα βλέπουμε μέχρι τώρα, τίποτε το μεμπτό δεν έχει η συμπεριφορά του Στέφανου, αν ήταν πράγματι ο διπρόσωπος που υπαινίχθηκε, θα υπήρχαν ενδείξεις, έστω και μικρές, που να μας στρέψουν προς κάτι τέτοιο, αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:11 pm

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ? ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ ΌΤΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΜΟΥ ΆΡΕΣΕ ΘΑ ΜΕ ΤΟΥΡΤΩΣΕΤΕ? cake
ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΈΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΕΙΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΛΟΚΗ ΑΝ ΉΤΑΝ ΌΛΑ ΡΟΔΙΝΑ Ή ΌΠΩΣ ΤΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΠΟ ΈΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΣΤΑΝ.
ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΈΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΉΤΑΝ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΌΤΙ Η ΜΕΛΙΤΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΤΥΜΕΝΗ ΣΑΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΔΕΞΙΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΤΥΜΕΝΗ ΈΤΣΙ ΈΧΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ?

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:18 pm

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Πιστεύω ότι από την στιγμή που έχουμε αποφασίσει προς τα που θα πάει η σειρά και αφού αυτό δεν αφορά την παρέα αλλά όλους τους άλλους τους παρατρεχάμενους και απόλυτους τότε είναι φυσιολογικό να μας δείχνουν τέτοιες σκηνές για να γεμίζουν απλώς τα επεισόδια. Προσπαθώντας και έτσι ανάποδα και στραβά να μας κρατήσουν το ενδιαφέρον και ζωντανή την ελπίδα.

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:26 pm

JESSIE έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Ένα πρώτο σχόλιο

Μαρία προχωρείς πολύ με τις εικασίες αλλά άκρη δεν βγαίνει... Υποψιάζεσαι δηλαδή τι ακριβώς? Οτι επίτηδες τα έκανε όλα ο Στέφανος, ήρθε απ'το Παρίσι για να κάνει τις γυναίκες του σήριαλ να τον ερωτευτούν, ή να τον παντρευτούν, να τις αφήσει έγγυες και μετά να τις παρατήσει? Μήπως αυτός έβαλε να χτυπήσουν τη Μελίτα (γιατί ούτε αυτό μάθαμε ποιός το έκανε?) Μήπως επίσης είναι πίσω από την απαγωγή του Αγγελου, ώστε να πάρει πίσω τα χρήματα που έκανε δήθεν οτι μεγαλόψυχα τα παραχώρησε στην Εύα και στο γιό του? Μήπως και η Εριέττα κινδυνεύει απ'τα χέρια του, αφού βρούν τα διαμάντια? Μήπως το ξύλο που έφαγε ήταν στημένο απ'αυτόν για να ρίξει στάχτη στά μάτια όλων? (κατά τη συνταγή Μάνου?)
Εμένα οι αντιδράσεις του μου φαίνονται απόλυτα φυσιολογικές εν σχέσει και με την Εύα και με τη Μελίτα. Η Εύα τον άφησε στα σκαλιά της εκκλησίας μιά φορά, δεν της κράτησε κακία, την βοήθησε όταν του το ζήτησε, έζησε μαζί της, προσπάθησε να την κάνει να απαλλαγεί από την εμμονική της αγάπη με το Μάνο, νόμιζε οτι το κατάφερε, κι όταν της ξαναέκανε πρόταση εκείνη ξανα -αρνήθηκε. Νομίζω οτι και Μελίτα να μην υπήρχε στη μέση, δεν μπορούσε να δείξει άλλη ανοχή, πόση υπομονή και κατανόηση να έχει πιά ένας άνδρας που τον έχουν αρνηθεί δύο φορές ? Αν έμενε μαζί της με τους όρους της, θα έχανε κάθε ανδρική αξιοπρέπεια στα μάτια μου...
Οσο για τη Μελίτα, είδαμε πόσο προσπάθησε να την πείσει για την αθωότητά του όσο και την αγάπη του... Αυτή είναι ανένδοτη... Δηλαδή γιά πόσο ακόμη να χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο (εδώ εμείς πάθαμε overdose από αυτήν την ιστορία). Τι άλλο να έκανε ώστε να πιστέψουμε οτι δεν είχε σχέδιο και γι'αυτήν? Να έκανε (πετυχημένη) απόπειρα αυτοκτονίας? Και μέχρι τώρα η σχέση του με την Εριέττα είναι καθαρά επαγγελματική, συνεργάτες για να βρούν ποιός τους κυνηγάει για τα διαμάντια είναι, ο Ρούσσος θα μπορούσε άνετα να είναι ο τρίτος συνεργάτης, δεν μας δείχνουν τίποτε ερωτικό ακόμη, αν αυτό προκύψει στη συνέχεια, άλλο ζήτημα.
Στο κάτω κάτω και τη Δάφνη μας τη δείχνουν να αγανακτεί που ο Νικόλας δεν την πιστεύει, και φτάνει στα άκρα μαζί του, επειδή είναι αθώα και το ξέρει, τώρα αν αργότερα γοητευτεί απ'το Λευτέρη θα πούμε οτι το έκανε σκόπιμα ?

Με όσα βλέπουμε μέχρι τώρα, τίποτε το μεμπτό δεν έχει η συμπεριφορά του Στέφανου, αν ήταν πράγματι ο διπρόσωπος που υπαινίχθηκε, θα υπήρχαν ενδείξεις, έστω και μικρές, που να μας στρέψουν προς κάτι τέτοιο, αλλά προς το παρόν δεν υπάρχουν...

Προς το παρόν αυτό το συμπέρασμα το βγάζω με βάση όσα έχω δει μέχρι τώρα και οχι τις εικασίες

Ο Στέφανος συζήτησε με το Χρήστο και του είπε οτι ξέρει πως η Εύα δεν είναι έτοιμη να δεχτεί την πρόταση γάμου
Εκείνος παρ όλα αυτά την έκανε και όταν πήρε την αναμενόμενη αρνητική απάντηση και ενώ η Εύα του ζήτησε να συνεχίσουν την σχέση τους όπως ήταν μέχρι τότε αρνήθηκε και την έδιωξε
Έμεινε ατσαλάκωτος λοιπόν
Όμως ήδη είχε ξεκινήσει να ετοιμάζει κατάσταση με τη Μελίτα στέλνοντας ποιήματα και ανταλλάσοντας επισκέψεις

Τώρα που η Μελίτα έχασε το παιδί και ενώ είναι η χειρότερη στιγμή για να πιέσει ένας άντρας μια γυναίκα ο Στέφανος την πιέζει και την παρακαλάει. Στη χθεσινή σκηνή που ήταν η πρώτη φορά που η Μελίτα ήταν διαλακτική και προσπάθησε να το κουβεντιάσει με το πρώτο δεν σε πιστεύω που του είπε εκείνος της είπε θα πάω τη ζωή μου παρακάτω.
Εμεινει λοιπόν πάλι ατσαλάκωτος
Όμως έχει πάλι αρχίσει να πηγαινοέρχεται με την Εριέττα. Σήμερα αυτό που είδα ανάμεσά τους ήταν φλερτ. Σίγουρα πάντως δεν ήταν συμπεριφορά ενός ανθρώπου που μόλις έχασε ένα παιδί και τη γυναίκα που αγαπάει. Συνυπολογίζω οτι δεν μπορεί να είναι τόσο αφελής και να ξεχνάει οτι έχει δει τη γραμματέα της Εριέττας στο αυτοκίνητο με το Μάνο. Οπότε με αίσθημα δεν μου μοιάζει.

Πριν βεβαιωθώ περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί η σχέση του μαζί της

Απ την άλλη δεν θεωρώ το Στέφανο καλό παιδί. Εμφανίστηκε μεθοδικός και έτσι τον γνωρίσαμε και αν πράγματι δω να κάνει σύντομα σχέση με μιά τρίτη γυναίκα τότε ναι θα πω οτι δρα βάσει κάποιου σχεδίου που ακόμη δεν μου είναι κατανοητό.

Ας μην ξεχνάμε οτι η επαγγελματική σχέση για την οποία μιλάς έχει να κάνει με κλεμενα διαμάντια και βρώμικες συναλλαγές που μέχρι τώρα έχουν κοστίσει κάποιες ζωές

Περιμένω να δω τη συνέχεια αλλά όσα λέω μέχρι στιγμής δεν είναι εικασίες αλλά αυτά που μέχρι τώρα έχω δει

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:33 pm

Μπορεί να βγήκε "ατσαλάκωτος" όπως λές, αλλά αυτό έγινε γιατί πραγματικά μόνο δικό του δεν είναι το λάθος, αλλά των δύο γυναικών. Τι θα πεί δεν ήταν έτοιμη η Εύα, τόσο καιρό έζησαν μαζί, ως πότε θα την περίμενε? Και με τη Μελίτα το ίδιο, και το γεγονός οτι έχασε το παιδί δεν αλλάζει κάτι, γιατί ήταν τό ίδιο αδιάλλακτη και πριν το χάσει... Εγώ προς το παρόν τον βλέπω μάλλον να έχει δώσει πολλά και να μην έχει πάρει τίποτε πίσω, και αυτό που θέλω είναι να τον δώ να ευτυχίσει με μια γυναίκα που θα τον αγαπάει γι'αυτό που είναι και θα τον καταλαβαίνει (έστω κι αν έχει ύποπτες δοσοληψίες, στο κάτω κάτω κι ο Ρούσσος είχε, δεν είδα η Αμαλία να προήθηκε απ'αυτό) ...
Αλλωστε έχει τόσους κακούς το έργο, που δεν γίνεται να είναι κι ο Στέφανος ανάμεσά τους, πάει πολύ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:37 pm

JESSIE έγραψε:
Μπορεί να βγήκε "ατσαλάκωτος" όπως λές, αλλά αυτό έγινε γιατί πραγματικά μόνο δικό του δεν είναι το λάθος, αλλά των δύο γυναικών. Τι θα πεί δεν ήταν έτοιμη η Εύα, τόσο καιρό έζησαν μαζί, ως πότε θα την περίμενε? Και με τη Μελίτα το ίδιο, και το γεγονός οτι έχασε το παιδί δεν αλλάζει κάτι, γιατί ήταν τό ίδιο αδιάλλακτη και πριν το χάσει... Εγώ προς το παρόν τον βλέπω μάλλον να έχει δώσει πολλά και να μην έχει πάρει τίποτε πίσω, και αυτό που θέλω είναι να τον δώ να ευτυχίσει με μια γυναίκα που θα τον αγαπάει γι'αυτό που είναι και θα τον καταλαβαίνει (έστω κι αν έχει ύποπτες δοσοληψίες, στο κάτω κάτω κι ο Ρούσσος είχε, δεν είδα η Αμαλία να προήθηκε απ'αυτό) ...
Αλλωστε έχει τόσους κακούς το έργο, που δεν γίνεται να είναι κι ο Στέφανος ανάμεσά τους, πάει πολύ....

Δεν καταλαβαίνω πως φτάσαμε στο οτι φταίνε οι γυναίκες και όχι ο Στέφανος. Τουλάχιστον στην περιπτωση της Ευας μην ξεχνάμε οτι πηγαινε για γάμο και προδόθηκε με το χειρότερο τρόπο, δεν μπορούσε να μπει σε ένα γάμο έτσι ευκολα μετά απο λίγο, και τι διαφορά έχει ο γάμος απο τη σχέση? Και τα δύο διαλύονται πλέον με τηην ιδια ευκολία..
Οσο για τη Μελίτα ενω είμαι ενάντια σε όλη τη συμπεριφορά της και το έχω δηλώσει δεν νομίζω οτι ο καταλληλος χρόνος να πάρει αποφάσεις μια γυναίκα είναι λίγο μετά απο μια αποβολή...
Ο Στέφανος εθεσε δίλημμα και στις δύο σε στιγμή που ήξερε οτι δεν μπορούσε να πιέσει..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:37 pm

JESSIE έγραψε:

Συγνωμη ο Στεφανος δεν ηρθε για να εκδικηθει τον Λυτρα και τον Ρουσσο και να παρει την Ευα ή δεν θυμαμαι καλα ? scratch Δεν ειναι αθωος ο Στεφανος
nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από Lisa Nova Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:38 pm

"Τὸ λακωνίζειν ἐστὶ φιλοσοφεῖν" που λέει και ο φιλολογός μου.....έτσι κι εγώ θα πω λίγα λόγια και καλά. ;/

ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΑΙΣΧΟΣ!!!! -.- ΒΑΡΕΘΗΚΑ pff .... ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ Sleep ...... ΝΕΥΡΙΑΣΑ maaaad ..... ΦΤΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΙ Μ@Λ%Κ&^ς !!! Grrr

ΘΕΛΩ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩ!!!!! ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ.....

ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΛΟΥΚΑ - ΝΟΡΑΣ!! Kotsides gmt

Αυτα απο μένα.....Καληνύχτα σας!! GN2
Lisa Nova
Lisa Nova
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Limassol

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:41 pm

Foulitsa έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Δεν καταλαβαίνω πως φτάσαμε στο οτι φταίνε οι γυναίκες και όχι ο Στέφανος. Τουλάχιστον στην περιπτωση της Ευας μην ξεχνάμε οτι πηγαινε για γάμο και προδόθηκε με το χειρότερο τρόπο, δεν μπορούσε να μπει σε ένα γάμο έτσι ευκολα μετά απο λίγο, και τι διαφορά έχει ο γάμος απο τη σχέση? Και τα δύο διαλύονται πλέον με τηην ιδια ευκολία..
Οσο για τη Μελίτα ενω είμαι ενάντια σε όλη τη συμπεριφορά της και το έχω δηλώσει δεν νομίζω οτι ο καταλληλος χρόνος να πάρει αποφάσεις μια γυναίκα είναι λίγο μετά απο μια αποβολή...
Ο Στέφανος εθεσε δίλημμα και στις δύο σε στιγμή που ήξερε οτι δεν μπορούσε να πιέσει..
[u]

ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΠΟΤΕ ΌΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΛΛΑ Η ΜΕΛΙΤΑ ΈΠΡΕΠΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΞΕΚΟΨΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟ ΑΝ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ!

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:43 pm

Clarabelle έγραψε:
Ένα πρώτο σχόλιο

Ο Στεφανος μου είναι παντελώς αδιάφορος ως χαρακτηρας.. Sleep Sleep Sleep
Παρ'όλαυτά,σήμερα νοστάλγησα έντονα το λαμόγιο τον Μάναρο,που μισή μέρα μετά το χωρισμό του από τον έρωτα της ζωής του,και μία εβδομάδα μετά από μία απώλεια,ΟΥΔΕΠΟΤΕ θα τσιλιμπούρδιζε,γιατί σαχλαμάρα- τσιλιμπούρδισμα ήταν το "Γιατί λίγοι σας πέφτουμε??" και ουδέποτε θα ΄κανε ματάκια στον πάνω όροφο! Matakia Matakia
Δε φτάνει που έχει κανει τόσα,βγάζει και κάτι εντελώς επιφανειακό και ρηχό σε όσα λέει και κάνει!
Απ΄την αρχή ως το τέλος! Sleep Sleep Sleep
Υγ.Και είναι και ασύνδετος με τον πυρήνα της σειράς,ο οποιος πυρήνας και μετατίθεται διαρκώς και άγαρμπα για να "συμπεσει" μαζί του!
Υγ.Επίσης,τη συνταγη Μάνου,ΠΡΩΤΟΣ ο ίδιος την εφήρμοσε,πριν το Μανο,όταν έβαλε τον Χρήστο να τον πυροβολήσει (ούτε καν πλακώσει),για να εντυπωσιάσει την Ευα και να την απομακρύνει από τον αντίπαλο,τον ορίτζιναλ και τον λατρεμένο soutien !
Πφφφφφφ Sleep Sleep

ΟΛΕ livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:43 pm

Εχουμε βέβαια βγεί εκτός θέματος, οπότε δεν νομίζω ότι μας παίρνει να συνεχίσουμε. Δεν είπα οτι είναι αθώος ο Στέφανος, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί φταίει αυτός που οι δύο γυναίκες που αγάπησε δεν τον δέχτηκαν δίπλα τους, και ζητάμε απ'αυτόν να περιμένει έως ότου αυτές οι δύο αλλάξουν γνώμη και συναινέσουν? Ηρθε για να εκδικηθεί αυτούς που τον έβλαψαν, έκανε πίσω για χάρη αυτών των δύο γυναικών, ήθελε να τις προστατέψει, ε, δεν θα τον βγάλουμε και υπαίτιο από πάνω.... Αυτό θέλω να πώ εν ολίγοις....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:44 pm

tweetyedem έγραψε:
Foulitsa έγραψε:
JESSIE έγραψε:

[u]

ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΠΟΤΕ ΌΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΛΛΑ Η ΜΕΛΙΤΑ ΈΠΡΕΠΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΞΕΚΟΨΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟ ΑΝ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ!

Συμφωνώ απόλυτα στο να ξεκόψει, άλλωστε το περίμενα πως και πως.. valen
Αλλά αν ο Στέφανος πραγματικά αγαπούσε τη μελίτα δεν θα τη πίεζε σε αυτή τη φάση της ζωης της..
Αυτό βέβαια δικαιολογει αυτο που φωνάζω τόσο καριό, οτι αυτός ο ερωτας ήταν σαπουνόφουσκα..
Αλλά μια αποβολή για μια γυναίκα είναι κάτι πολύ βαρύ.. Αν ηθελε μπορούσε να περιμένει..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 07, 2010 8:45 pm

Τζέσι σου απαντάω στο θέμα του Στέφανου για να μην είμαστε εκτός θέματος...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης